Roditeljski sastanak u nekonvencionalnom obliku u vrtiću. Roditeljski sastanak „Početak školske godine početak je nove etape u životu vrtića, roditelja i njegovih učenika.

Nadežda Bukhlaeva
Generalni roditeljski sastanak "Početak školske godine je početak nove etape u životu vrtića, roditelja i njegovih učenika"

Scenarij opći roditeljski sastanak u MBDOU« Dječji vrtić"Dijete" naselje KIM"

datum: listopad 2017

Tema: « Početak školske godine je početak nove etape u životu vrtića, roditelji i njihovi učenici»

Ciljevi: proširivanje kontakta između odgajatelja i roditelji; modeliranje interakcijskih izgleda za novi akademska godina; unapređenje pedagoške kulture roditelji.

Zadaci: predstaviti roditelji sa zadaćama i značajkama odgojno-obrazovnog rada, zadaćama predškolske ustanove za nov akademska godina; ažurirati obiteljske profile zjenice; podučavati roditelji promatrajte dijete, proučavajte ga, vidite uspjehe i neuspjehe, pokušajte mu pomoći da se razvija vlastitim tempom

Obrazac ponašanja: sastanak u glazbenoj sobi.

članovi: voditelj predškolske odgojne ustanove, spec. njegovateljima, čl. medicinska sestra, roditelji.

Plan implementacije:

1. Uvodni dio.

2. Izbori

3. Upoznavanje roditelji s ciljevima i zadacima odgojno-obrazovne ustanove za novi akademska godina

4. Ispunjavanje upitnika.

5. Ukratko o različitim stvarima.

Napredak događaja

1. Pripremni pozornici

1. Izrada upitnika za roditelji i bilješke.

2. Izrada nacrta odluke roditeljski sastanak.

2. Uvod

Skup roditelji naše djece! Vrlo smo sretni što vas vidimo na opći roditeljski sastanak predškolski jer mi razumjeti: nema zajednice s obiteljima zjenice, bez vaše podrške i pomoći u odgoj i razvoj djece stvaranje ugodnog i radosnog okruženja za njih dječji vrtlarstvo je nemoguć zadatak. Kakav bi trebao biti naš sindikat? Što mi odrasli možemo učiniti za djecu život u vrtu bilo veselo, bogato i zanimljivo?

Sastanak želimo nastaviti najvažnijim dokumentom na kojem radimo – Zakonom Ruske Federacije "O obrazovanju", gdje je u članku 18 kaže: « Roditelji su prvi učitelji. Oni su dužni postaviti temelje za fizički, moralni i intelektualni razvoj djetetove osobnosti u djetinjstvo. Pomaganje obitelji u obrazovanje djece postoji mreža predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova.

dragi roditelji!

Kako zamišljate moderno Dječji vrtić?

(Intervju roditelji)

Dječji vrt je velika kuća u kojoj "prebivati" i "stvoriti" djeca, učitelji, roditelji.

Kako zamišljate današnju djecu?

(razmjena mišljenja)

Moderna djeca

Razne takve:

Ima djece - vrpolica,

Ima nestašne djece

Ima djece zašto

Želiš znati puno

Sanjaju kad odrastu (djeca čitaju poeziju)

Letjeti na mjesec.

Djeca su mirna

Tiho i skromno

Vole se sa svojim majkama

Igrajte cijeli dan

Prijatelji se ne vrijeđaju

Odrasli se poštuju.

o ovoj djeci

Može se samo sanjati.

- Dječji vrtić nisu samo djeca, već i prekrasni učitelji. Volio bih znati na što misliš "moderno odgojiteljica» .

(Izreke roditelji)

Moderno odgajatelj -

To je čudesni učitelj:

Zna i zna puno

On će svakoga naučiti pameti.

Za djecu - druga majka, (djeca čitaju poeziju)

Za zaposlenike on je prijatelj,

Za roditelji – mentori,

On će zamijeniti sve oko sebe.

On je i domar i moler,

Moderno odgajatelj -

Ima Božji dar.

Slika modernog vrtić će biti nepotpun ako ne opisujemo roditelji. Pokušajmo napraviti portret modernog roditelj.

(Izreke roditelji.)

Moderno roditelj -

Što mu zamjeriti?

Tamo je roditelj -"kupac" -

Voli pričati

Posmatrač - roditelj

Samo će vidjeti.

Aktivist i pomagač

Pružite radost djeci.

Za vrijeme boravka djeteta u vrtić mi(djeca, učitelji i roditelji) napraviti trokut.

(njegovatelj pokazivač koji pokazuje na dijagram u obliku trokuta.)

učitelj, nastavnik, profesor Roditelj

Na čelu trokuta je, naravno, dijete. On, znajući novi, otkriva se (Što mogu učiniti, što mogu učiniti). Zadatak odraslih je pomoći mu u ovoj teškoj stvari. Ne treba zaboraviti ni društvo koje igra veliku ulogu u razvoju djeteta.

Što mislite, što će se dogoditi s tronožnim stolcem ako mu pukne jedna noga? (pasti)

Sjetite se basne I. Krylova "Labud, rak i štuka": "Kad nema dogovora među drugovima, neće im posao ići glatko, niti će iz toga biti ništa, samo brašno." Iz ovoga proizlazi zaključak da treba udružiti napore kako bi djeci bilo ugodno i zanimljivo Dječji vrtić.

Vjerojatno ste već pogodili da je naš susret će biti neobičan.

Dakle, danas smo djeca, učitelji i roditelji- idemo na krstarenje oceanom znanja.

Osnovna zapovijed putovanja: ne napuštajte utrku i stignite do cilja. Kraj, glavni cilj su naša djeca, Općenito razvoj svakog djeteta kao osobe, njegova priprema za školu. Trajanje putovanja nije mjesec dana, već cijelu godinu.

udaljenost je duga i teško: s obratima, poteškoćama i problemima.

Istovremeno one roditelji Tko uspješno prijeđe ovu udaljenost zajedno s djecom, usput će očekivati ​​nova znanja, otkrića i ideje. Na izletu sudjeluju svi zaposlenici Dječji vrtić, skupina voditelja je roditelji, njegovateljima.

Organiziranje vremena

Za tako dugu plovidbu potrebno nam je pouzdano, opremljeno i lijepo kupalište. Ovo je naše vrtić i naše grupe(predmetno-razvojno okruženje, bez njega je nemoguć punopravni sveobuhvatni razvoj naše djece). Priča o predmetno-razvojnom okruženju

A kako ići na jedrenje bez pouzdanog tima! Predlažem da odaberete roditeljski odbora iz svake skupine, koji će se baviti njegovateljima organizacija svih naših zajedničkih projekata.

Izbori novi sastav matičnog odbora

Zaključak. Razumijevanje, dobri odnosi, međusobno pomaganje i međusobno poštovanje vrlo su važni u svakom timu. Uvjeti za skladne odnose između djece i roditelji, djeca i odgajatelji, odgajatelji i roditelji je sposobnost međusobnog popuštanja, međusobna tolerancija.

Značajke obrazovnog procesa u predškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama

Brod je spreman za plovidbu. Punom brzinom naprijed! Ne. još nešto nam nedostaje! Naravno, spasonosno znači – pedagoško znanje.

Priča roditelji o odgojno-obrazovnim programima, prema kojima se provodi pedagoški proces, zadacima obrazovanje i osposobljavanje za novu akademska godina. Značajke obrazovnog procesa u vezi s uvođenjem Saveznog državnog obrazovnog standarda. (umjetnost. odgojiteljica)

Povratne informacije od roditelji

Roditelji postavljati pitanja koja ih zanimaju, davati prijedloge za poboljšanje kvalitete odgojno-obrazovnog procesa. Dobivaju podsjetnik "Pravila za roditelji»

1. Tim je također obitelj. Učvrsti mir naše obitelji lijepim mislima, lijepim riječima, dobrim djelima.

2. Budite uvijek prijateljski nastrojeni. Ljubaznost je temelj vašeg zdravlja.

3. Živite lako, jednostavno i radosno. Vidite pozitivno u svemu.

4. Budite ljubazni i pošteni. Upamtite da će vam se dobro koje ste učinili uvijek višestruko vratiti.

5. Budite uvijek u ravnoteži, suzdržavajte negativne emocije.

6. Ne stvarajte konfliktne situacije.

7. Dostojanstveno i s humorom izađite iz konfliktnih situacija.

8. Volite dijete onakvo kakvo jest.

9. Poštujte osobnost svakog djeteta.

10. Kada vam se dijete obraća, pažljivo ga slušajte. Ne štedite na pohvalama.

11. Ne uočavajte nedostatke djeteta, već dinamiku njegova razvoja.

12. Hvalite, ohrabrujte, bodrite, stvarajući pozitivno emocionalno ozračje.

Priča učitelja dodatnog obrazovanja o radu kruga u predškolskoj odgojnoj ustanovi.

Viša medicinska sestra o prevenciji akutnih respiratornih infekcija i akutnih respiratornih virusnih infekcija u predškolskoj ustanovi

punjenje upitnike od strane roditelja

Ukratko o raznom

Prijem djece u dječji vrt se izvodi od 7.30 do 8.30 sati. Kašnjenje ometa pedagoški proces, ometa djecu i odgajateljima od režimskih trenutaka i punjenja.

Ako iz nekog razloga kasnite, javite nam odgojiteljica, pričekajte završetak jutarnje vježbe, nemojte voziti djecu tijekom vježbi.

* po dječji plaću vrta do 15. u mjesecu.

Ako dijete ne pohađa dječji vrt zbog bolesti, godišnjeg odmora i sl., tada se dijete prima u dječji vrt samo uz potvrdu od pedijatra.

U grupu nije dozvoljeno unositi pištolje, sablje, mačeve, lakove za nokte, ruževe za usne, parfeme i sl., žvakaće gume, slatkiše za počastiti prijatelje. Ako želimo častiti, onda dovedemo svu djecu ili je ne dovedemo.

Djeca se ne mogu uzeti roditelji u alkoholiziranom stanju i mlađi od 15 godina. njegovatelj ima pravo ne dati dijete u tim slučajevima.

Zahtjev roditelji- sudjelovati u život grupe i vrtića.

Završni dio

Vježba "Želja"(želje za novim školske godine za djecu, roditelji, učitelji)

Roditelji u krugu, pušta na tamburu

Ti sviraj, vesela tamburo,

Brza, brza ruka.

Tko ima veselu tamburicu

Ta želja će nam reći!

Na kraju želim reći da ćemo zajedno postaviti temelje dobrih odnosa u grupe djece i roditelja, kao i u odnosima

u vrtić je bio zabavan, Dobro. Pitam se bi li rado otišao na Dječji vrtić, družio se s dečkima i zadovoljan se vratio kući jer su ga kod kuće čekali odrasli puni ljubavi.

Putovanje u Zemlju znanja se nastavlja. Želimo vam uspjeh, zanimljiva otkrića, zabavne igre i prave prijatelje! Samo naprijed!

Naše sastanak je došao kraju. Vidimo se uskoro!

Riješenje roditeljski sastanak:

1. Predsjedavajući izabrati roditeljski odbor vrtića:

2. odobriti roditeljski odbor sljedeći sastav:

3. Prihvatiti za izvršenje pravila za roditelji.

4. Učitelji i roditelji međusobno komunicirati, nastojeći ispuniti glavni zadatak - stvaranje povoljnih uvjeta za obrazovanje djece u postojećem timu.

UPITNIK ZA RODITELJI

dragi roditelj!

MBDOU dječji vrt broj 7 traži da odgovorite na pitanja i ispunite upitnik. Upitnik je anoniman.

Vaše mišljenje o radu nam je jako važno. Dječji vrtić.

1. Jeste li zadovoljni radom našeg Dječji vrtić?

Zadovoljan u potpunosti;

Djelomično zadovoljan;

Uopće nisam zadovoljan.

2. Vaše dijete ide na Dječji vrtić

Sa zadovoljstvom;

Putem sile;

Češće sa zadovoljstvom;

Rijetko sa željom.

3. Jeste li zadovoljni radom učitelja u grupi?

Zadovoljan u potpunosti;

Djelomično zadovoljan;

Uopće nisam zadovoljan.

4. Što ti misliš? Djeca u Dječji vrtić

Steći zanimljiva znanja i vještine kulturnog ponašanja;

Primaju, ali nedovoljno;

Ne dobivam ništa novi;

Primanje štetnih informacija;

Teško mi je odgovoriti.

5. Vaša svijest o poslu Dječji vrtić

djelomično;

općenito nemaju informacije;

Radije nemam informacije jer me to uzrujava.

6. Podaci o dječji vrt dobiješ

Od vizualne propagande Dječji vrtić;

Prema drugima roditelji;

Iz odgojiteljica;

Na sastanci;

Od upravitelja;

Ne primaš.

7. Idete li mirno na posao, ostavljajući dijete unutra Dječji vrtić?

Djelomično.

8. Biste li htjeli Dječji vrtić:

Materijalna baza je povećana;

Etika svakodnevnog života je porasla;

Promijenio se odnos prema djeci;

Bilo je poštovanja prema roditelji;

Poboljšana kvaliteta obrazovni- obrazovni rad;

Bilo bi zanimljivo raditi sa roditelji;

Zanimljiviji rad bi se dogovorio sa roditelji;

Češće su dogovarani susreti s medicinskom sestrom, liječnikom;

Želite li znati više o svom djetetu, njegovim poteškoćama, uspjesima

Možete dodati komentare i prijedloge za posao Dječji vrtić. Zahvaljujemo se na sudjelovanju!

Mjesto radnje: MBDU "Solnyshko". Glazbena dvorana.

Vrijeme: 16h 30 min

Ciljevi: proširiti kontakt između nastavnika i roditelja; modeliranje izgleda za interakciju za novu akademsku godinu; unapređenje pedagoške kulture roditelja.

Zadaci: upoznati roditelje sa zadaćama i značajkama odgojno-obrazovnog rada, zadaćama predškolske ustanove za novu školsku godinu; ažurirati osobne podatke obitelji učenika; naučiti roditelje promatrati dijete, proučavati ga, vidjeti uspjehe i neuspjehe, pokušati mu pomoći da se razvija vlastitim tempom

Obrazac ponašanja: sastanak

članovi: uprava, roditelji, glazbeni voditelj

Plan događanja:

1. Uvodni dio. Gledanje video filma „Vernisaž događaja u MBDU „Solnyshko” za akademsku godinu 2016.-2017.". Upoznavanje s novim regulatornim dokumentima. (voditelj Varenik N.A.)

2. Poruka predsjednika matičnog odbora.

3. Izbor novog sastava matičnog odbora

  1. Upoznavanje roditelja s ciljevima i zadacima obrazovne ustanove za novu akademsku godinu.

Prezentacija "Obrazovne aktivnosti predškolske obrazovne ustanove" (viši učitelj Leshukova A.N.)

  1. Ukratko o različitim stvarima (pitanja obrazovanja, ekologije, suradnje) Provođenje akcije: "Živi planet"
  2. Riješenje.

Napredak događaja

1. Pripremna faza

  1. Izrada upitnika za roditelje i dopisa.
  2. Izrada nacrta odluke roditeljskog sastanka.
  3. Izrada video filma "Vernisaž događaja u MBDU "Solnyshko" za akademsku godinu 2016-2017"
  4. Izbor društvenih videa o odgoju djece, o pozitivnom roditeljstvu.

2. Uvodni dio

Dragi roditelji naše djece! Jako nam je drago što vas vidimo na općem roditeljskom sastanku predškolske ustanove, jer razumijemo: bez saveza s obiteljima učenika, bez vaše podrške i pomoći u odgoju i razvoju djece, stvarajući ugodno i radosno okruženje za njih je u vrtiću nemoguć zadatak. Kakav bi trebao biti naš sindikat? Što mi odrasli možemo učiniti za djecu kako bi njihov život u vrtu bio radostan, bogat i zanimljiv?

Želimo nastaviti sastanak s najvažnijim dokumentom na kojem radimo - Zakonom Ruske Federacije "O obrazovanju", gdje članak 18 kaže: "Roditelji su prvi učitelji. Oni su dužni u djetinjstvu postaviti temelje za fizički, moralni, intelektualni razvoj djetetove osobnosti. NA Pomozite obitelji u odgoju djece djeluje mreža predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova.

Upoznavanje s novim propisima

(Unutarnji propisi za učenike predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova, Pravila za prijem i zapošljavanje učenika predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova za osposobljavanje u odgojno-obrazovnim programima predškolskog odgoja i obrazovanja, Postupak i razlozi za premještaj, isključenje i vraćanje učenika, Roditeljski sporazum, Naredba „O mjere za sprječavanje nezakonitog prikupljanja sredstava od roditelja (zakonskih zastupnika) učenika, učenika obrazovnih organizacija Republike Krim"

dragi roditelji!(Viša učiteljica Leshukova A.N.) Gledanje prezentacije.

Kako zamišljate što je moderan dječji vrtić?

(anketa roditelja)

Vrtić je velika kuća u kojoj “žive” i “stvaraju” djeca, učitelji i roditelji.

Kako zamišljate današnju djecu?

(razmjena mišljenja)

Vrtić nisu samo djeca, već i prekrasni učitelji. Jako bih volio znati što mislite pod pojmom “moderni pedagog”.

(Izreke roditelja)

Slika suvremenog dječjeg vrtića bit će nepotpuna ako ne opišemo roditelje. Pokušajmo napraviti portret modernog roditelja.

(Komentari roditelja.)

Moderni roditelj -

Što mu zamjeriti?

Postoji roditelj - "kupac" -

Voli pričati

Promatrač – roditelj

Samo će vidjeti.

Aktivist i pomagač -

Pružite radost djeci.

Gledajte društvene videozapise.

Za vrijeme djetetovog boravka u vrtiću mi (djeca, učitelji i roditelji) formiramo trokut.

(Učitelj pokazuje pokazivačem na dijagram u obliku trokuta.)

Odgajatelj Roditelj

Na čelu trokuta je, naravno, dijete. On, učeći nove stvari, otkriva sebe (što mogu, što mogu, za što sam sposoban). Zadatak odraslih je pomoći mu u ovoj teškoj stvari. Ne treba zaboraviti ni društvo koje igra veliku ulogu u razvoju djeteta.

Što mislite, što će se dogoditi s tronožnim stolcem ako mu pukne jedna noga? ( past će)

Sjetite se basne I. Krylova "Labud, rak i štuka": "Kad nema dogovora među drugovima, posao im neće dobro ići, a iz toga neće izaći posao, samo brašno." Iz toga proizlazi zaključak da treba udružiti napore da se djeci u vrtiću bude ugodno i zanimljivo.

Vjerojatno ste već pogodili da će naš susret biti neobičan.

Dakle, danas mi - djeca, učitelji i roditelji - idemo na krstarenje oceanom znanja.

Glavna zapovijed putovanja: ne napuštajte utrku i stignite do cilja. Finiš, glavni cilj su naša djeca, cjelokupni razvoj svakog djeteta kao pojedinca, njihova priprema za školu. Duljina putovanja nije jedan mjesec, već cijela godina.

Distanca je duga i teška: s okretima, poteškoćama i problemima.

Istovremeno, oni roditelji koji uspješno prijeđu ovu distancu zajedno sa svojom djecom, usput će dobiti nova znanja, otkrića i ideje. Na izletu sudjeluju svi djelatnici vrtića, voditeljsku grupu čine roditelji i odgajatelji.

Poruka predsjednika matičnog odbora

Zahvaljujemo onima koji su pomogli u izvođenju radova na popravci i pripremi grupe za novu akademsku godinu.

A kako ići u jedrenje bez pouzdane ekipe?! Predlažem da se iz svake skupine izabere roditeljski odbor koji će zajedno s odgajateljima organizirati organizaciju svih naših zajedničkih projekata.

Izbor novog sastava matičnog odbora

Zaključak. Razumijevanje, dobri odnosi, međusobno pomaganje i međusobno poštovanje vrlo su važni u svakom timu. Uvjeti za harmonične odnose između djece i roditelja, djece i učitelja, učitelja i roditelja je sposobnost međusobnog popuštanja, međusobna tolerancija.

Značajke obrazovnog procesa u predškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama

Brod je spreman za plovidbu. Punom brzinom naprijed! Ne... još uvijek nam nešto nedostaje! Naravno, spasonosno znači – pedagoško znanje.

Poruka višeg odgajatelja Leshukova A.N ..

Viši odgojitelj upoznaje roditelje s obrazovnim programima, prema kojima se odvija pedagoški proces, zadacima obrazovanja i osposobljavanja za novu akademsku godinu. Značajke obrazovnog procesa u vezi s uvođenjem Saveznog državnog obrazovnog standarda.

Povratne informacije od roditelja

Roditelji postavljaju pitanja koja ih zanimaju, daju prijedloge za poboljšanje kvalitete odgojno-obrazovnog procesa. Izdaje im se dopis "Pravila za roditelje"

dopis

  1. Tim je također obitelj. Učvrsti mir naše obitelji lijepim mislima, lijepim riječima, dobrim djelima.
  2. Uvijek budi ljubazan. Ljubaznost je temelj vašeg zdravlja.
  3. Život je lak, jednostavan i radostan. Vidite pozitivno u svemu.
  4. Budite ljubazni i iskreni. Upamtite da će vam se dobro koje ste učinili uvijek višestruko vratiti.
  5. Budite uvijek u ravnoteži, suzdržavajte negativne emocije.
  6. Ne stvarajte konfliktne situacije.
  7. Nosite se s konfliktnim situacijama s dostojanstvom i humorom.
  8. Volite dijete onakvo kakvo jest.
  9. Poštujte osobnost svakog djeteta.
  10. Kada vam se dijete obraća, pažljivo ga slušajte. Ne štedite na pohvalama.
  11. Uočite ne nedostatke djeteta, već dinamiku njegova razvoja.
  12. Hvalite, ohrabrujte, bodrite, stvarajući pozitivno emocionalno ozračje.
  1. Popunjavanje obrasca od strane roditelja
  2. Ukratko o raznom
  • Prijem djece u vrtić obavlja se od 8.00 do 8.30 sati. Kašnjenje ometa pedagoški proces, odvraća djecu i odgojitelje od rutinskih trenutaka i vježbi.
  • Ako iz nekog razloga kasnite, upozorite učitelja, pričekajte završetak jutarnjih vježbi, nemojte imati djecu tijekom vježbi.

* plaćati vrtić do 10. u mjesecu.

  • Ukoliko dijete ne ide u vrtić zbog bolesti, godišnjeg odmora i sl., tada se dijete upisuje u vrtić samo uz potvrdu pedijatra.
  • U grupu nije dozvoljeno unositi pištolje, sablje, mačeve, lakove za nokte, ruževe za usne, parfeme i sl., žvakaće gume, slatkiše za počastiti prijatelje. Ako želimo častiti, onda dovedemo svu djecu ili je ne dovedemo.
  • Zabranjeno je odvođenje djece roditeljima u alkoholiziranom stanju i osobama mlađim od 15 godina. Učitelj ima pravo ne dati dijete u tim slučajevima.
  • Djevojke trebaju ponijeti češalj.
  • Od roditelja se traži da sudjeluju u životu grupe i vrtića u dizajnu stranice, grupe. Sudjelujte u natjecanjima,

Agitacija - akcija "Živi planet"

"Želja"

Na kraju bih želio reći da ćemo zajedno postaviti temelje prijateljskih odnosa u dječjim i roditeljskim skupinama, kao iu odnosima između roditelja i odgajatelja. Treba se pobrinuti da se dijete u vrtiću zabavi, dobro. Zanimljivo je da s veseljem ide u vrtić, druži se s djecom i zadovoljan se vraća kući jer ga kod kuće čekaju odrasli puni ljubavi.

Želimo vam uspjeh, zanimljiva otkrića, zabavne igre i prave prijatelje! Samo naprijed!

Naš susret je došao kraju. Vidimo se uskoro!

Odluka roditeljskog sastanka:

  1. Za izbor predsjednika roditeljskog odbora dječjeg vrtića:
  2. Potvrditi matični odbor u sljedećem sastavu:

3. Prihvatite pravila za roditelje.

  1. Učitelji i roditelji trebaju međusobno komunicirati, nastojeći ispuniti glavni zadatak - stvaranje povoljnih uvjeta za obrazovanje djece u postojećem timu.

5. Odobrenje regulatornih dokumenata DOW-a: Pravilnik o unutarnjem redu učenika predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova, Pravilnik o prijemu i zapošljavanju učenika predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova za osposobljavanje u odgojno-obrazovnim programima predškolskog odgoja i obrazovanja, Postupak i razlozi za prijelaz, isključenje i povratak učenika, Pravilnik o postupku za prikupljanje, trošenje i obračun dobrovoljnih priloga fizičkih i pravnih osoba, Postupak primanja donacija.

UPITNIK ZA RODITELJE

Poštovani roditelju!

MBDU Dječji vrtić "Solnyshko" traži od vas da odgovorite na pitanja i ispunite upitnik. Upitnik je anoniman.

Vaše mišljenje o radu vrtića nam je jako važno.

1. Jeste li zadovoljni radom našeg vrtića?

  • potpuno odgovara;
  • odgovara djelomično;
  • uopće nisam zadovoljan.
  1. Vaše dijete ide u vrtić
  • sa zadovoljstvom;
  • putem sile;
  • češće sa zadovoljstvom;
  • rijetko sa željom.
  1. Jeste li zadovoljni radom učitelja u grupi?
  • potpuno odgovara;
  • odgovara djelomično;
  • uopće nisam zadovoljan.
  1. 4. Kako misliš? Djeca u vrtiću
  • steći zanimljiva znanja i vještine kulturnog ponašanja;
  • primiti, ali nedovoljno;
  • Ne dobivam ništa novo
  • primati štetne informacije;
  • Teško mi je odgovoriti.
  1. Vaše znanje o radu dječjeg vrtića
  • kompletan;
  • djelomično;
  • nemaju nikakve informacije;
  • radije nemam informacije jer me to uzrujava.
  1. Dobivate informacije o vrtiću
  • iz vizualne agitacije dječjeg vrtića;
  • prema drugim roditeljima;
  • od učitelja;
  • na sastancima;
  • od upravitelja;
  • ne primaju.
  1. Idete li mirno na posao, ostavljajući dijete u vrtiću?
  • Da;
  • Ne;
  • djelomično.
  1. Želite li u vrtiću:
  • povećana materijalna baza;
  • povećana etika života;
  • promijenio se odnos prema djeci;
  • bilo je poštovanja prema roditeljima;
  • poboljšana je kvaliteta odgojno-obrazovnog rada;
  • provodio bi se zanimljiv rad s roditeljima;
  • češće bi se organizirao zanimljiv rad s roditeljima;
  • češće su dogovarani susreti s medicinskom sestrom, liječnikom;
  • želite li znati više o svom djetetu, njegovim poteškoćama, uspjesima

Možete dati komentare i prijedloge na rad vrtića. Zahvaljujemo se na sudjelovanju!

Tema:

Ciljevi :

Preuzimanje datoteka:


Pregled:

Roditeljski sastanak

"Početak školske godine početak je nove etape u životu vrtića, roditelja i njegovih učenika"

Pripremio i vodio:

Šef MDOBU br.4

"Lukomorye"

Sol-Iletsk

Orenburška regija

Andreeva M.N.

2016

Scenarij općeg roditeljskog sastanka u MDOBU br. 4 "Lukomorye"

Datum: listopad 2016

Tema: "Početak školske godine početak je nove etape u životu vrtića, roditelja i njegovih učenika"

Ciljevi: proširiti kontakt između nastavnika i roditelja; modeliranje izgleda za interakciju za novu akademsku godinu; unapređenje pedagoške kulture roditelja.

Zadaci : upoznati roditelje sa zadaćama i značajkama odgojno-obrazovnog rada, zadaćama predškolske ustanove za novu školsku godinu; ažurirati osobne podatke obitelji učenika; naučiti roditelje promatrati dijete, proučavati ga, vidjeti uspjehe i neuspjehe, pokušati mu pomoći da se razvija vlastitim tempom

Obrazac ponašanja:susret-putovanje.

članovi: odgajatelji, roditelji.

Plan događanja:

1. Uvodni dio.

2. Poruka predsjednika matičnog odbora.

3. Izbor novog sastava matičnog odbora

4. Upoznavanje roditelja s ciljevima i zadacima predškolske obrazovne ustanove za novu akademsku godinu. Značajke obrazovnog procesa u vezi s uvođenjem Saveznog državnog obrazovnog standarda.

5. Upoznavanje s novim propisima.

6. Ispunjavanje upitnika.

7. Ukratko o različitim stvarima.

Napredak događaja

1. Pripremna faza

  1. Izrada upitnika za roditelje i dopisa.
  2. Izrada nacrta odluke roditeljskog sastanka.

2. Uvodni dio

Dragi roditelji naše djece! Jako nam je drago što vas vidimo na općem roditeljskom sastanku predškolske ustanove, jer razumijemo da bez savezništva s obiteljima učenika, bez vaše podrške i pomoći u odgoju i razvoju djece, stvaranje ugodnog i radosnog okruženja za njih je u vrtiću nemoguć zadatak. Kakav bi trebao biti naš sindikat? Što mi odrasli možemo učiniti za djecu kako bi njihov život u vrtu bio radostan, bogat i zanimljiv?

Želimo nastaviti sastanak s najvažnijim dokumentom na kojem radimo - Zakonom Ruske Federacije "O obrazovanju", gdje članak 18 kaže: "Roditelji su prvi učitelji. Oni su dužni u djetinjstvu postaviti temelje za fizički, moralni, intelektualni razvoj djetetove osobnosti. NA Pomozite obitelji u odgoju djece djeluje mreža predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova.

Dragi roditelji!

Kako zamišljate što je moderan dječji vrtić?

(anketa roditelja)

Vrtić je velika kuća u kojoj “žive” i “stvaraju” djeca, učitelji i roditelji.

Kako zamišljate današnju djecu?

(razmjena mišljenja)

Moderna djeca

Razni su:

Ima djece - vrpolica,

Ima nestašne djece

Ima djece zašto

Želiš znati puno

Sanjaju kad odrastu

Letjeti na mjesec.

Djeca su mirna

Tiho i skromno

Vole se sa svojim majkama

Igrajte cijeli dan

Prijatelji se ne vrijeđaju

Odrasli se poštuju.

o ovoj djeci

Može se samo sanjati.

Vrtić nisu samo djeca, već i prekrasni učitelji. Jako bih volio znati što mislite pod pojmom “moderni pedagog”.

(Izreke roditelja)

Suvremeni odgojitelj

Ovo čudo je učitelj:

Zna i zna puno

On će svakoga naučiti pameti.

Za djecu - druga majka,

Za zaposlenike on je prijatelj,

Za roditelje, mentora

On će zamijeniti sve oko sebe.

On je i domar i moler,

Suvremeni odgojitelj

Ima Božji dar.

Slika suvremenog dječjeg vrtića bit će nepotpuna ako ne opišemo roditelje. Pokušajmo napraviti portret modernog roditelja.

(Komentari roditelja.)

Moderni roditelj

Što mu zamjeriti?

Postoji roditelj - "kupac" -

Voli pričati

Promatrač – roditelj

Samo će vidjeti.

Aktivist i pomagač

Pružite radost djeci.

Za vrijeme djetetovog boravka u vrtiću mi (djeca, učitelji i roditelji) formiramo trokut.

(Učitelj pokazuje pokazivačem na dijagram u obliku trokuta.)

Dijete

Odgajatelj Roditelj

Na čelu trokuta je, naravno, dijete. On, učeći nove stvari, otkriva sebe (što mogu, što mogu, za što sam sposoban). Zadatak odraslih je pomoći mu u ovoj teškoj stvari. Ne treba zaboraviti ni društvo koje igra veliku ulogu u razvoju djeteta.

Što mislite, što će se dogoditi s tronožnim stolcem ako mu pukne jedna noga? ( past će)

Sjetite se basne I. Krylova "Labud, rak i štuka": "Kad nema dogovora među drugovima, posao im neće dobro ići, a iz toga neće izaći posao, samo brašno." Iz toga proizlazi zaključak da treba udružiti napore da se djeci u vrtiću bude ugodno i zanimljivo.

Vjerojatno ste već pogodili da će naš susret biti neobičan.

Dakle, danas mi - djeca, učitelji i roditelji - idemo na krstarenje oceanom znanja.

Glavna zapovijed putovanja: ne napuštajte utrku i stignite do cilja. Finiš, glavni cilj su naša djeca, cjelokupni razvoj svakog djeteta kao pojedinca, njihova priprema za školu. Trajanje putovanja nije mjesec dana, već cijelu godinu.

Distanca je duga i teška: s okretima, poteškoćama i problemima.

Istovremeno, oni roditelji koji uspješno prijeđu ovu distancu zajedno sa svojom djecom, usput će dobiti nova znanja, otkrića i ideje. Na izletu sudjeluju svi djelatnici vrtića, voditeljsku grupu čine roditelji i odgajatelji.

Organiziranje vremena

Za tako dugu plovidbu potrebno nam je pouzdano, opremljeno i lijepo kupalište. Ovo je naš vrtić i naše grupe (predmetno-razvojno okruženje, bez njega je nemoguć punopravni sveobuhvatni razvoj naše djece).

(Riječ ima predsjednik matičnog odbora)

3. Poruka predsjednika matičnog odbora

Zahvaljujemo onima koji su pomogli u izvođenju radova na popravci i pripremi grupe za novu akademsku godinu.

A kako ići u jedrenje bez pouzdane ekipe?! Predlažem da se iz svake skupine izabere roditeljski odbor koji će zajedno s odgajateljima organizirati organizaciju svih naših zajedničkih projekata.

4. Izbor novog sastava matičnog odbora

Zaključak. Razumijevanje, dobri odnosi, međusobno pomaganje i međusobno poštovanje vrlo su važni u svakom timu. Uvjeti za harmonične odnose između djece i roditelja, djece i učitelja, učitelja i roditelja je sposobnost međusobnog popuštanja, međusobna tolerancija.

5. Značajke obrazovnog procesa u predškolskoj odgojnoj ustanovi

Brod je spreman za plovidbu. Punom brzinom naprijed! Ne... još uvijek nam nešto nedostaje! Naravno, spasonosno znači – pedagoško znanje.

Poruka odgojiteljice Velichkove I.O.

Odgajatelj upoznaje roditelje s obrazovnim programima po kojima se odvija pedagoški proces, zadaćama obrazovanja i osposobljavanja za novu školsku godinu. Značajke obrazovnog procesa u vezi s uvođenjem Saveznog državnog obrazovnog standarda.

Povratne informacije od roditelja

Roditelji postavljaju pitanja koja ih zanimaju, daju prijedloge za poboljšanje kvalitete odgojno-obrazovnog procesa. Izdaje im se dopis "Pravila za roditelje"

dopis

  1. Tim je također obitelj. Učvrsti mir naše obitelji lijepim mislima, lijepim riječima, dobrim djelima.
  2. Uvijek budi ljubazan. Ljubaznost je temelj vašeg zdravlja.
  3. Život je lak, jednostavan i radostan. Vidite pozitivno u svemu.
  4. Budite ljubazni i iskreni. Upamtite da će vam se dobro koje ste učinili uvijek višestruko vratiti.
  5. Budite uvijek u ravnoteži, suzdržavajte negativne emocije.
  6. Ne stvarajte konfliktne situacije.
  7. Nosite se s konfliktnim situacijama s dostojanstvom i humorom.
  8. Volite dijete onakvo kakvo jest.
  9. Poštujte osobnost svakog djeteta.
  10. Kada vam se dijete obraća, pažljivo ga slušajte. Ne štedite na pohvalama.
  11. Uočite ne nedostatke djeteta, već dinamiku njegova razvoja.
  12. Hvalite, ohrabrujte, bodrite, stvarajući pozitivno emocionalno ozračje.

6. Upoznavanje s novim propisima

(Pravilnik o unutarnjem redu za učenike predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova, Pravila za prijam i zapošljavanje učenika predškolskih odgojno-obrazovnih ustanova za osposobljavanje u odgojno-obrazovnim programima predškolskog odgoja i obrazovanja, Postupak i razlozi za prijelaz, oduzimanje i vraćanje učenika, Pravilnik o postupku privlačenja , trošenje i obračun dobrovoljnih priloga fizičkih i pravnih osoba, Postupak primanja donacija)

7. Popunjavanje obrasca od strane roditelja

8. Ukratko o raznom

Prijem djece u vrtić obavlja se od 8.00 do 9.00 sati. Kašnjenje ometa pedagoški proces, odvraća djecu i odgojitelje od rutinskih trenutaka i vježbi.

  • Ako iz nekog razloga kasnite, upozorite učitelja, pričekajte završetak jutarnjih vježbi, nemojte voziti djecu tijekom vježbi.
  • Plaćanje vrtića do 20. u mjesecu.
  • Ukoliko dijete ne ide u vrtić zbog bolesti, godišnjeg odmora i sl., tada se dijete upisuje u vrtić samo uz potvrdu pedijatra.

U grupu nije dozvoljeno unositi pištolje, sablje, mačeve, lakove za nokte, ruževe za usne, parfeme i sl., žvakaće gume, slatkiše za počastiti prijatelje. Ako želimo častiti, onda dovedemo svu djecu ili je ne dovedemo.

Zabranjeno je odvođenje djece roditeljima u alkoholiziranom stanju i osobama mlađim od 15 godina. Učitelj ima pravo ne dati dijete u tim slučajevima.

Djevojke trebaju ponijeti češalj.

Od roditelja se traži da sudjeluju u životu grupe i vrtića u dizajnu stranice, grupe. Sudjelujte u natjecanjima,

8. Završni dio

Vježba "Želja" (želje za novu školsku godinu djeci, roditeljima, učiteljima)

Roditelji u krugu, pušta tamburicu

Ti sviraj, vesela tamburo,

Brza, brza ruka.

Tko ima veselu tamburicu

Ta želja će nam reći!

Na kraju bih želio reći da ćemo zajedno postaviti temelje prijateljskih odnosa u dječjim i roditeljskim skupinama, kao iu odnosima između roditelja i odgajatelja. Treba se pobrinuti da se dijete u vrtiću zabavi, dobro. Zanimljivo je da s veseljem ide u vrtić, druži se s djecom i zadovoljan se vraća kući jer ga kod kuće čekaju odrasli puni ljubavi.

Putovanje u Zemlju znanja se nastavlja. Želimo vam uspjeh, zanimljiva otkrića, zabavne igre i prave prijatelje! Samo naprijed!

Naš susret je došao kraju. Vidimo se uskoro!


Sažetak roditeljskog sastanka

Učitelji srednje grupe br.4
Ronzhina O.A., Klyushnikova N.L.
Datum: 30. rujna 2014

Tema: "Početak školske godine početak je nove etape u životu vrtića i njegovih učenika."

.
Ciljevi: proširiti kontakt između nastavnika i roditelja; modeliranje izgleda za interakciju za novu akademsku godinu; unapređenje pedagoške kulture roditelja.
Zadaci: uzeti u obzir dob i individualne karakteristike djece od 4-5 godina; upoznati roditelje sa zadaćama i značajkama odgojno-obrazovnog rada, zadaćama predškolske ustanove za novu školsku godinu; ažurirati osobne podatke obitelji učenika; naučiti roditelje promatrati dijete, proučavati ga, vidjeti uspjehe i neuspjehe, pokušati mu pomoći da se razvija vlastitim tempom; intenzivirati rad na razvoju dječjeg govora.

Plan sastanka:
I. "Hajde da se upoznamo." Uvodni dio.
II. 2. Čestitke roditeljima na početku školske godine. Dodjela zahvalnica za aktivno sudjelovanje na jesenskom sajmu i sanacijskim radovima.
III. Konzultacije: Tema: "Dob i individualne karakteristike djece 4-5 godina."
IV. Upoznavanje sa svrhom i ciljevima predškolske odgojne ustanove.
V. Upoznavanje roditelja s projektnom metodom Klyushnikov N. L. i Ronzhin O. A.
VI. Izbor roditeljskog odbora
VII. Razno
VIII. Rezultati sastanka

Napredak sastanka:

I. Odgajatelji: Dobro veče, dragi roditelji! Jako nam je drago vidjeti vas u našoj ugodnoj grupi! Jako nam je drago što ste odvojili vrijeme da razgovarate s nama o svojoj djeci.Danas je naš praznik. Pokušajte pogoditi koju. Naši poznati putnici napunili su četiri ili pet godina, prešli su u srednju grupu vrtića! Prenesimo im naše želje!
Tema našeg susreta je „Početak školske godine – početak nove etape u životu vrtića i njegovih polaznika“.
A sada da te upoznamo. Moje ime je, kao što već znate, Ronžina Olga Aleksandrovna, a vaša nova druga učiteljica je Kljušnjikova Natalija Leonidovna.

II Uručenje zahvalnica
Započela bih s nečim ugodnim i zahvalila svim roditeljima koji su sudjelovali u organizaciji i sudjelovanju na jesenskom sajmu koji je održan 19. rujna u 17 sati. te izvođenje sanacijskih radova u skupini do početka školske godine. Ali posebno bih želio čestitati: Kovalchuk Yulia Konstantinovna; Mukhortov
Roditeljima se dodjeljuju zahvalnice za pomoć u izvođenju popravaka i pripremi grupe za početak školske godine.
III. Upoznali smo se i sada možemo početi razgovarati o temi našeg sastanka.
Svi dobro poznajete svoju djecu, njihove navike, posebnosti. Za svakoga od vas vaše dijete je jedinstveno i neponovljivo. Ali sigurno ste razmišljali o tome da ne razumijete sve u njegovom ponašanju, sklonostima i hirovima. Pozivamo vas da poslušate konzultacije na temu "Dob i individualne karakteristike djece od 4-5 godina" - pročitala je Klyushnikova N.L.
Odgojiteljica. Brod je spreman za plovidbu. Punom brzinom naprijed! Ne... još uvijek nam nešto nedostaje! Naravno, spasonosno znači – pedagoško znanje. Znate li, dragi roditelji, karakteristike naših glavnih putnika? Što su djeca od 4-5 godina?
Svako dijete se drugačije razvija, svako ima svoj put i tempo razvoja. Ali ipak postoji nešto zajedničko što nam omogućuje karakterizaciju djece, njihove dobne karakteristike. Napravimo opći dobni portret djeteta od 4-5 godina, ističući pokazatelje različitih aspekata njegovog razvoja. (Opis dobnih karakteristika nalazi se u obrazovnom programu po kojem predškolska ustanova radi).
Dob od 4-5 godina s pravom se naziva prosječnom predškolskom dobi. Bliže dobi od pet godina, djeca počinju pokazivati ​​značajke karakteristične za starije predškolce: neka proizvoljnost mentalnih procesa, rast kognitivnih interesa i neovisnosti, pokušaji objašnjenja pojava života oko njih koji ih zanimaju. Znatiželja, potreba za samostalnošću i aktivnošću, pak, blagotvorno djeluju na psihu i ponašanje. Ova obilježja, primjerice, djetetu pete godine života olakšavaju ovladavanje normama zavičajnog jezika i funkcijama govora.
Istodobno, nestabilnost raspoloženja, pozornosti, emocionalna ranjivost, konkretnost i slikovitost mišljenja, strast za igrom i situacijama igre približavaju djecu pete godine života mlađoj predškolskoj dobi. A mogućnosti odgoja i obrazovanja djece koje se šire u ovoj dobnoj fazi ne mogu se ostvariti bez poznavanja i uvažavanja te dvojnosti razvoja. (V.V. Gerbova.)
Odgojiteljica. Vrlo je važno u obrazovanju uzeti u obzir individualne karakteristike djeteta. Oni su zbog vrste živčanog sustava. I.P. Pavlov je identificirao četiri glavna tipa živčanog sustava (ovisno o reakciji tijela na vanjske podražaje): flegmatik, sangvinik, kolerik, melankolik.

IV Cilj: Osigurati razvoj odgojno-obrazovnih aktivnosti učenika, učinkovitost kvalitete pružanja odgojno-obrazovnih usluga i sigurnosnu komponentu predškolske odgojne ustanove Saveznim državnim obrazovnim standardom.
Zadaci:
1. Osigurati očuvanje i jačanje zdravlja učenika, povećati indeks zdravlja za 15% u odnosu na prethodnu godinu.
2. Osigurati pozitivnu dinamiku programskog materijala u području "Razvoj govora" odjeljak "Razvoj govora" uvođenjem projektne metode "Razvoj komunikacijskih vještina srednjih predškolaca korištenjem inovativne tehnologije O.A. Bizikova"
3. Učinkovito sudjelovati na natjecanjima različitih razina i usmjerenja najmanje 5 učenika.
4. Povećati učinkovitost rada prolaskom povećanja kvalifikacijske kategorije 1. stupnja i sudjelovanjem u stručnim natjecanjima, poboljšanjem samoobrazovanja.

V. .Upoznavanje roditelja s projektnom metodom Ronzhina O. A. “Razvoj komunikacijskih vještina srednjih predškolaca korištenjem inovativne tehnologije O.A. Bizikova” i Klyushnikova N. L. "". Opišite bit ciljeva i zadataka projekta. Napišite roditelje koji će sa svojom djecom sudjelovati u ovim projektima.

VI. Izbor roditeljskog odbora.
Rad roditeljskog odbora skupine reguliran je dokumentom "Pravilnik o roditeljskom odboru općinske predškolske obrazovne ustanove".
Roditelje treba ukratko podsjetiti na njegove funkcije.
Moguća mjesta predstavnika odbora:
predsjednik matičnog odbora (predstavnik je iz grupe u matični odbor MOU ili Vijeće MOU);
zamjenik predsjednika matičnog odbora (njegova desna ruka);
tajnik roditeljskog sastanka;
skupina roditelja odgovorna za provedbu mjera za jačanje materijalno-tehničke i vizualno-didaktičke baze skupine, poboljšanje i stvaranje normalnih sanitarnih i higijenskih uvjeta u njoj;
sektor pažnje (odgovoran za kupnju poklona za rođendane, za Novu godinu, organiziranje "slatkih večeri" itd.);
sportski sektor (provođenje i opremanje priredbi za jačanje i očuvanje zdravlja učenika);
kulturno-masovni sektor (uključivanje roditelja u odgojno-obrazovni, kulturno-masovni rad s učenicima izvan razvojne nastave, kao i tijekom praznika);
odnosi s javnošću (razvijanje i jačanje odnosa roditelja učenika s nastavnim osobljem Ministarstva prosvjete i znanosti i drugih organizacija kulture, obrazovanja i športa);
uređivačka ploča;
blagajnik.
Prebrojavaju se glasovi roditelja, objavljuju se rezultati i raspravlja o osobnom sastavu matičnog odbora grupe. Matični odbor se potvrđuje neposrednim glasovanjem.
Zaključak. Razumijevanje, dobri odnosi, međusobno pomaganje i međusobno poštovanje vrlo su važni u svakom timu. Uvjeti za harmonične odnose između djece i roditelja, djece i učitelja, učitelja i roditelja je sposobnost međusobnog popuštanja, međusobna tolerancija.

VII. Razno (aktualna pitanja roditelja i odgajatelja)
1. Poruka učitelja
Učitelj govori roditeljima o dnevnoj rutini, obrazovnim programima prema kojima se provodi pedagoški proces, zadacima obrazovanja i osposobljavanja, o glavnim aktivnostima i vrstama dječjih aktivnosti (mreža razreda), o dodatnom obrazovanju (krugovi). ).
2. Povratne informacije od roditelja
Roditelji postavljaju pitanja koja ih zanimaju, daju prijedloge za poboljšanje kvalitete odgojno-obrazovnog procesa. Izdaje im se dopis "Pravila za roditelje"
3. Molimo vas da se pridržavate uniformi za nastavu tjelesnog i glazbenog (sportska dvorana - bijela majica kratkih rukava, crne kratke hlače, na bose noge; glazbena dvorana - grupna uniforma na nogama čeških djevojčica bijela, dječaka crna). Bazen - frotir kućni ogrtač - dugi sa kapuljačom, rezervne gaćice (2 kom), ako je ogrtač kratak onda uz pidžama hlače. Sve je potpisano.
4. Molimo izvršite uplatu DOW-u na vrijeme prije 10. dana svakog mjeseca. Ukoliko se uplata (osim iz opravdanih razloga – godišnji odmor) ne izvrši na vrijeme, dijete se ne prima u vrtić.
5. Upoznati se s knjigovodstvenim uputama i potpisati da ste upoznati.
IX. Upoznavanje roditelja s ciljevima i zadacima MOU-a za novu akademsku godinu.
6. Popunjavanje upitnika od strane roditelja (Podaci o roditeljima)
Roditelji popunjavaju obiteljski upitnik, gdje unose sve promjene nastale u tekućem razdoblju (promjene prezimena, telefonske adrese, mjesta rada i sl.). Roditelji dobivaju isprintan popis odgajatelja (ime i prezime, kontakt telefoni, vrijeme konzultacija)

VIII. Rezultati sastanka.
Pa, to su sva pitanja koja smo danas razmatrali
Odabrani rod. Odbor.
Hvala vam na vašem vremenu i pažnji. Doviđenja.

Upoznavanje roditelja s organizacijom odgojno-obrazovnog procesa u predškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama

SLAJD 1. Pozdrav dragi roditelji!

Najdragocjeniji i najdraži ljudi u životu djeteta su njihovi roditelji. Potreba za roditeljskom ljubavlju je najjača. Poštovani roditelji naših učenika! Jako nam je drago što vas vidimo na općem roditeljskom sastanku, jer razumijemo da je bez savezništva s obiteljima učenika, bez vaše podrške i pomoći, odgoj i razvoj djece, stvaranje ugodnog i radosnog okruženja za njih nemoguće.

SLAJD 2.Rad u vrtiću provodi se u skladu s regulatornim pravnim dokumentima:

Savezni zakon br. 273-FZ od 29. prosinca 2012. "O obrazovanju u Ruskoj Federaciji"

Naredba Ministarstva obrazovanja i znanosti Ruske Federacije od 17.10.2013. br. 1155 "O odobrenju Saveznog državnog obrazovnog standarda za obrazovanje"

- "Deklaracija o pravima djeteta" od 20.11.1959.

- "Sanitarni i epidemiološki zahtjevi za uređaj, sadržaj i organizaciju radnog vremena predškolskih organizacija." SanPiN 2.4.1.3049-13

- “Konvencija o pravima djeteta”.

Naša predškolska obrazovna ustanova radi u skladu sa Zakonom Ruske Federacije "O obrazovanju". U čl. 18 kaže: „Roditelji su prvi odgojitelji djeteta. Oni su dužni postaviti temelje za fizički, moralni, intelektualni razvoj djetetove osobnosti. Predškolske ustanove djeluju kao pomoć obitelji u odgoju djece. Drago nam je što ste našu predškolsku ustanovu odabrali kao drugi dom svojim mališanima.

SLAJD 4. Savezni državni obrazovni standard pisan je za sve sudionike obrazovnog procesa (nastavnike, učenike, njihove roditelje (zakonske zastupnike), socijalne partnere, javnost) i usmjeren je na rješavanje sljedećih pitanja. zadaci:

Zaštita i jačanje tjelesnog i psihičkog zdravlja djece, uključujući i njihovu emocionalnu dobrobit;

Osiguravanje jednakih mogućnosti za cjeloviti razvoj svakog djeteta tijekom predškolskog djetinjstva, neovisno o mjestu stanovanja, spolu, naciji, jeziku, socijalnom statusu, psihofiziološkim i drugim karakteristikama (uključujući i teškoće u razvoju);

Osiguravanje kontinuiteta ciljeva, zadataka i sadržaja obrazovanja koji se provode u okviru obrazovnih programa na različitim razinama;

Stvaranje povoljnih uvjeta za razvoj djece u skladu s njihovim dobnim i individualnim osobinama i sklonostima, razvoj sposobnosti i kreativnih potencijala svakog djeteta kao subjekta odnosa sa samim sobom, drugom djecom, odraslima i svijetom;

Spajanje osposobljavanja i obrazovanja u cjelovit odgojno-obrazovni proces utemeljen na duhovnim, moralnim i sociokulturnim vrijednostima te pravilima i normama ponašanja prihvaćenim u društvu u interesu osobe, obitelji, društva;

SLAJD 5.. formiranje opće kulture osobnosti djece, uključujući vrijednosti zdravog načina života, razvoj njihovih društvenih, moralnih, estetskih, intelektualnih, tjelesnih kvaliteta, inicijative, samostalnosti i odgovornosti djeteta, formiranje preduvjeti za obrazovne aktivnosti;

Osiguravanje varijabilnosti i raznovrsnosti sadržaja Programa i organizacijskih oblika predškolskog odgoja i obrazovanja, mogućnost oblikovanja Programa različitih usmjerenja, uvažavajući odgojno-obrazovne potrebe, sposobnosti i zdravstveno stanje djece;

Formiranje sociokulturnog okruženja koje odgovara dobi, individualnim, psihološkim i fiziološkim karakteristikama djece;

Pružanje psihološko-pedagoške podrške obitelji i povećanje kompetentnosti roditelja (zakonskih zastupnika) u pitanjima razvoja i odgoja, zaštite i promicanja zdravlja djece.

SLAJD 6. DL standard ne dopušta prijenos odgojno-disciplinskog modela obrazovanja u život djeteta predškolske dobi. Novi dokument u prvi plan stavlja individualni pristup djetetu kroz igru, pri čemu se čuva samovrijednost predškolskog djetinjstva i čuva sama priroda predškolca. Vodeće vrste dječjih aktivnosti su: igrovna, komunikativna, motorička, kognitivno-istraživačka, produktivna itd. Mijenja se i način organizacije dječjih aktivnosti: ne usmjeravanje odraslih, nego zajedničke (partnerske) aktivnosti odraslog i djeteta – to je najprirodniji i najučinkovitiji kontekst razvoja u predškolskom djetinjstvu.

SLAJD 7. Zahtjevi Standarda za rezultate svladavanja Programa prikazani su u obliku ciljeva za obrazovanje na daljinu, koji su socijalno-normativne dobne karakteristike mogućih postignuća djeteta na stupnju završetka razine predškolskog odgoja i obrazovanja.

SLAJD 8. Do mete Predškolski odgoj uključuje sljedeće socijalno-psihološke karakteristike djetetove osobnosti u fazi završetka predškolskog odgoja:

Inicijativa i samostalnost u raznim aktivnostima;

Mogućnost odabira zanimanja;

Povjerenje u svoje sposobnosti, otvorenost prema vanjskom svijetu, pozitivan odnos prema sebi i drugima;

Posjedovanje samopoštovanja;

Interakcija s vršnjacima i odraslima;

Manifestacija u raznim aktivnostima mašte, fantazije, kreativnosti;

Podređenost različitim pravilima i društvenim normama;

Manifestacija kreativnih sposobnosti;

Sposobnost kontrole svojih pokreta (razina razvoja velikih i finih motoričkih sposobnosti);

Sposobnost voljnih napora;

Manifestacija radoznalosti;

Sklonost promatranju, eksperimentiranju;

Sposobnost donošenja vlastitih odluka.

Dakle, ciljevi nisu procjena djetetovih postignuća u krutom okviru: znanja, vještina i sposobnosti, već predstavljaju socijalno-psihološke karakteristike djetetovih mogućih postignuća. Važno je da se voljna i motivacijska spremnost djeteta za školu formira do kraja starije skupine u vrtiću.

SLAJD 9. U ovoj akademskoj godini nastavljamo s radom na glavnom obrazovnom programu u skladu sa Saveznim državnim obrazovnim standardom. Program omogućuje svestrani razvoj djece u dobi od 2 do 7 godina, a usmjeren je na formiranje zajedničke kulture, razvoj tjelesnih, intelektualnih, moralnih, estetskih i osobnih kvaliteta, stvaranje preduvjeta za odgojno-obrazovne aktivnosti, očuvanje i jačanje zdravlja djece predškolske dobi.

Odgojno-obrazovni proces u predškolskoj odgojno-obrazovnoj ustanovi gradi se na uzornom temeljnom općem obrazovnom programu obrazovanja na daljinu. Od rođenja do škole» uredili Veraks N.E., Komarov T.S., Vasiliev M.A.

I u našem vrtiću postoje prioritetna područja:

Dodatni program "Semafor". Podučavanje djece predškolske dobi pravilima prometa. Danilova T.I. Relevantnost i jednostavno vitalna potreba poučavanja djece Pravilima puta je neporeciva. Statistike pokazuju da su vrlo često djeca uzročnici prometnih nesreća. Cilj- formiranje vještina sigurnog ponašanja na cestama.

RegionalniBelgorod studijski program. Cilj- društvena i moralna formacija djece predškolske dobi, usmjerena na osobni razvoj upoznavanjem djece s kulturom njihove domovine, formiranje povijesne i domoljubne svijesti kroz proučavanje povijesti, kulture, prirode Belogorye.

Naš DOW također nudi Dodatne usluge pruža Državna obrazovna ustanova DOD "Centar za tradicijsku kulturu sela Kupino":

Krug "Ritam" Program "Sa-fi-dance" Filereva Zh.E., Saykina E.G. Cilj je stvoriti uvjete za realizaciju i otkrivanje individualnih plesnih sposobnosti djeteta, formiranje umjetničkog i estetskog ukusa, razvoj interesa za samostalnu kreativnu aktivnost.

Krug "Kazališna djelatnost" Program "Kazalište-kreativnost-djeca" Sorokina N.F., Milanovich L.G. Cilj- razvoj kreativnih sposobnosti djece sredstvima kazališne umjetnosti. Vodeći princip- uključivanje djece u produktivne kazališne i igraće kreativne aktivnosti, stvaranje scenskih slika koje izazivaju emocionalna iskustva.

Krug "Etnologija" program “Upoznavanje djece s podrijetlom ruske narodne kulture” O.L. Knyazev, M.D. Makhanev. Cilj- promicati formiranje osobne kulture kod djece, upoznati ih s bogatom kulturnom baštinom ruskog naroda, postaviti temelje za razvoj nacionalne kulture kod djece, za što bi djeca trebala znati život i život Rusa narod, njegov karakter, njemu svojstvene moralne vrijednosti, tradicije, značajke materijalnog i kulturnog okruženja.

SLAJD 10. U novoj akademskoj 2015./2016. godini nastavno osoblje postavlja sebi sljedeće smjernice. Cilj: očuvanje i jačanje tjelesnog i psihičkog zdravlja djece, intelektualni i osobni razvoj svakog djeteta, uvažavajući njegove individualne karakteristike.

Određeni su nastavnici za ovu akademsku godinu sljedeće zadatke:

  1. Očuvanje i jačanje tjelesnog i psihičkog zdravlja djece.
  2. Razvoj koherentnog govora djece u različitim aktivnostima.
  3. Poboljšanje profesionalizma nastavnika pri korištenju programa i tehnologija nove generacije.

DOE radi na tjelesne kulture i zdravstvenog rada. U tom smjeru održavaju se sportski događaji, jutarnje vježbe, satovi tjelesnog odgoja, šetnje, izleti.

Rad s roditeljima. Oglašene su informacije na kojima se roditelji mogu upoznati sa životom djece u vrtiću, s rasporedom sati, izložbama dječjih radova. Ove su godine stručnjaci predškolske obrazovne ustanove za vas, dragi roditelji, planirali veliki broj uzbudljivih i edukativnih događaja. Stoga Vas pozivamo da aktivno sudjelujete u svim događanjima. Vaša djeca vas čekaju. Oni jednostavno trebaju raditi zajedno s vama. Pronaći pomoćnike i saveznike u vama velika je radost za nas, učitelje. Sigurni smo da ćete iz velikog broja predloženih događaja pronaći one zanimljive za sebe i sudjelovati u njima. Tako ćete djeci pružiti trenutke veselih susreta i naučiti puno zanimljivih i korisnih stvari za sebe.

SLAJD 11. Ponavljam da je odgoj djeteta najvažnije zanimanje roditelja. Nikakav nedostatak vremena i umor na poslu ne bi smjeli spriječiti očeve i majke u komunikaciji sa svojom djecom. Ništa ne može opravdati zanemarivanje djece. Zato budimo saveznici u pitanjima njihova odgoja. Pokušajmo posvetiti što više vremena komunikaciji i igri s djecom, kako unutar zidova predškolske ustanove tako i kod kuće. Pozivamo vas da budete aktivni sudionici odgojno-obrazovnog procesa, sudionici u svim projektima, bez obzira na to koja aktivnost dominira u njima, a ne samo promatrači treće strane.

Praktičan zadatak za roditelje

Sada vam nudimo malu kreativnu igru: "Kako vidite svoju djecu." (Listovi papira i olovke).

Zaokružite obris svoje ruke olovkom, napišite ime djeteta po jedno slovo na svakom prstu, a zatim dešifrirajte slova, uočavajući osobine bebinog karaktera. U sredini dlana nacrtajte simbol - tko je dijete u obitelji (sunce, zvono, cvijet). Kada dođete kući, razgovarajte s djetetom, pokažite mu svoju kreativnost.

Ovime zaključujemo opći roditeljski sastanak i pozivamo vas da idete po grupama.

Dokumenti za preuzimanje:


Vrh