Didaktiniai žaidimai jaunesnėje grupėje. Kortelės failas

Didaktiniai žaidimai 2-3 metų vaikams

Parengė 1 jaunesniųjų grupės mokytoja Nr. 4

Khabibullina Alfiya Rinatovna

2-3 metų vaikai tampa savarankiškesni, stiprėja noras įsitvirtinti: „Aš pats!“. Norėdami tai padaryti, turite naudoti žaidimus, kurie padidina kūdikio susidomėjimą žiniomis, sukuria žaidimus, kurie gali pritraukti vaiką savo ryškumu ir turiniu.

Nenuostabu, kad profesorius N.M. Ščelovanovas ankstyvą amžių pavadino juslinio ugdymo „auksiniu laiku“.

Iškeltoms užduotims atlikti sukūriau vaikų amžiaus ypatybes atitinkančią raidos aplinką, gaminau didaktinius spalvų suvokimo žaidimus. Įtvirtinti vaikų idėjas apie 4 pagrindines spalvas ir lavinti smulkiąją pirštų motoriką.

„Pasodink drugelį“

Tikslas: Įtvirtinti vaikų idėjas apie keturias spalvas. Išmokite paryškinti spalvas, lavinkite smulkiąją pirštų motoriką.

Pamokos eiga:

Mokytojas dėlioja dideles gėles ant flanelografo ir parodo drugelius.

Pedagogas: Drugeliai nori rasti „savo“ žiedus – atsisėsti ant tos pačios gėlės, kad nesimatytų (tos pačios spalvos) ir niekas negalėtų sugauti. Turime padėti drugeliams pasislėpti“.

Mokytojas uždeda drugelius ant tos pačios spalvos gėlių, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kad drugelio ir gėlės spalva yra vienoda (ta pati), drugelio „nematoma“ - jis pasislėpė.

Pedagogas: „Mėlynas drugelis nuskrido ieškoti“ savo „gėlės“. Čia ji sėdėjo ant tokios pat mėlynos spalvos gėlės, jos „nebuvo matoma“ - ji pasislėpė. Geltonas drugelis nuskrido ieškoti "savo" gėlės, atsisėdo ant raudonos gėlės. Ne tokia gėlė, drugelis neslėpė, visi jį mato. Drugelis nuskrido toliau ir atsisėdo ant tokios pat raudonos spalvos gėlės ir pasislėpė, niekas jos nemato ir tt Visi drugeliai pasislėpė, jų nesimato.

Pedagogas: "Dabar vaikinai padeda kiekvienam jūsų drugeliui rasti savo gėlę."

Mokytojas dalija mažus drugelius ir gėles ir paprašo vaikų uždėti drugelius ant tos pačios spalvos gėlių, o savo veiksmus komentuoja žodžiais „toks“, „ne toks“.

Vaikai atlieka užduotį, o mokytojas juos kontroliuoja ir padeda tiems, kuriems sunku dirbti.

Pedagogas: „Geltonas drugelis sėdėjo ant geltonos gėlės, mėlynas drugelis sėdėjo ant mėlynos gėlės. Jie sėdėjo ant tų pačių gėlių, slėpėsi, jų nesimatė. Gerai, vaikinai, padėjote visiems drugeliams surasti "savo" gėlę. Dabar pasodinkite drugelius taip, kad kiekvienas iš jų būtų aiškiai matomas, tai yra ant skirtingos spalvos gėlės. Pavyzdžiui, žalias drugelis sėdėjo ant geltonos gėlės (ne taip), dabar jis aiškiai matomas.

Vaikai išbando įvairius drugelių ant gėlių uždėjimo variantus ir toliau komentuoja savo veiksmus.

Mokytojas padeda vaikams, kuriems sunku dirbti, užduoda klausimus, kad suaktyvintų vaikų kalbą.

Pedagogas: „Puiku, vaikinai, padėjo drugeliams! Dabar visi gali pamatyti, kokie gražūs, spalvingi drugeliai. Leisk mūsų drugeliams pailsėti, o mes žaisime su tavimi. Pavirskime gražiais drugeliais. Ateik prie kilimėlio ir pakartok visus judesius paskui mane.

Žaidimas "Drugeliai"

Gėlė miegojo ir staiga pabudo, Sklandžiai pakelk rankas aukštyn.

Aš nebenorėjau miegoti. Pasukite galvą į kairę ir į dešinę.

Jis judėjo, išsitiesė, Rankas ant diržo, atsistokite ant kojų pirštų.

Pakilo ir skrido. Siūbavimo judesiai rankomis, bėgimas ant kojų pirštų.

„Atpažinti palietus“

Tikslas: ugdyti gebėjimą liesti atpažinti įvairias medžiagas.

Pamokos eiga: Vaikas kviečiamas pajusti ir įvardyti kortelių paviršiaus savybes: lygus, šiurkštus, dygliuotas, minkštas, purus.

„Rasti tos pačios spalvos kumštinę“

Tikslas: Moko rinktis spalvas pagal principą tokios, o ne tokios, atsirinkti tos pačios spalvos objektų poras. Dėmesio ugdymas.

Pamokos eiga: Mokytojas parodo kumštinę pirštinę, o vaikas turi rasti tokią pat pirštinę ant stalo. ir taip mokytojas parodo visas kumštines pirštines paeiliui, o vaikas randa visas tas pačias kumštines. Mūsų grupėje aš dažnai praleidžiu šį žaidimą. Ir vaikams patinka pakaitomis žaisti šį žaidimą. Šio žaidimo pagalba pastebėjau, kad vaikai greitai pradėjo skirti ir įvardyti spalvas. Savarankiškoje veikloje vaikai patys veda šį žaidimą su jaunesniais vaikais.

"Paskirstykite lazdeles į stiklainius"

Tikslas: Išmokite atskirti spalvas pagal principą, tai ne tai; rūšiuoti daiktus pagal spalvą.

Pamokos eiga: Supilkite lazdeles priešais vaiką ir pasiūlykite jas padalinti į dvi krūvas. Parodykite, kaip turi būti išdėlioti pagaliukai, komentuodami savo veiksmus: „Sudėkime pagaliukus į du stiklainius: čia jie, o čia jie visi tokie. Tęsti".

Kai vaikas atliks užduotį, pakomentuokite rezultatą, įvardydami pagaliukų spalvą: „Puikiai padirbėjote, puikiai padirbėjote. Čia padėjau visas raudonas lazdeles, o čia visas geltonas.

"Spalvotas skėtis"

Tikslas: Pratinkite keturių spalvų pavadinimą, apskritimą, lavinkite smulkiąją motoriką, rankų koordinaciją.. Lavinkite dėmesį.

Pamokos eiga:

Mokytoja ir vaikai apžiūri skėtį. Mokytojas skaito eilėraštį:

Pažiūrėk į nuotrauką

Ir padėk kačiukui:

Skėtį reikia taisyti

Kad ausys nesušlaptų.

Tada mokytojas paaiškina, kaip galima pritvirtinti skėtį. „Pleistrai“ turi būti parinkti teisingai pagal spalvą ir formą – juk skėtis yra įvairiaspalvis, o skylutės ant jo apvalios. Mokytojas siūlo apsvarstyti pirmąjį skėčio sektorių ir pasakyti, kokios jis spalvos, kokios formos skylutė, vadinasi, koks turi būti lopas.

Tada mokytojas siūlo savarankiškai pasirinkti likusius pleistrus.

« Surinkite ir papuoškite Kalėdų eglutę »

Tikslas: Išmokite padaryti visą paveikslą iš 4 dalių. Ugdyti vaikus dėmesį, užsispyrimą, atkaklumą vykdant užduotį.

Pamokos eiga:

Karlsonas atvyksta aplankyti vaikų ir atsineša krepšelį su didaktiniu žaidimu „Surink ir papuošk eglutę“.

Vaikinai, Karlsonas atvyko mūsų aplankyti. Jis toks liūdnas ir liūdnas ir prašo jūsų pagalbos. Jis taip išsiblaškęs, kad sumaišė visą vaizdą (rodo paveikslą). Taigi jis prašo jūsų pagalbos, kad iš šių mažų paveiksliukų galėtume sukomponuoti didelį paveikslą su eglute. Vaikinai, ar galime padėti Carlsonui bėdoje? Juk tuoj ateis Naujieji metai.

Melana padės Karlsonui susidėti paveiksliuką - čia tau didelis paveikslas, o reikia susidėti iš mažų paveiksliukų.. Darbo eigoje kartu su Carlson seku kaip Melana atlieka užduotį, siūlau pažiūrėti pavyzdį dažniau.

„Spalvotos priekabos“

Tikslas: lavinti rankų smulkiąją motoriką; emocinio ir psichologinio streso pašalinimas, gebėjimas rasti ir derinti spalvas su daiktais, loginio mąstymo ugdymas.

Pamokos eiga: supilkite priekabas prieš vaiką ir pasiūlykite jas padalinti į keturias krūvas. Parodykite, kaip turėtų būti išdėstytos priekabos, komentuodami savo veiksmus: „Sudėkime priekabas į keturis įvairiaspalvius stiklainius: čia jos, o čia visos tokios. Tęsti".

Kai vaikas atliks užduotį, pakomentuokite rezultatą, įvardykite priekabų spalvą: „Puikiai padirbėjote, puikiai padirbėjote. Čia sudėjau visas raudonas priekabas, o čia – visas geltonas.

Kiaulė „Padėkite gabalus į vietą“

Tikslas: Supažindinti su plokščiomis geometrinėmis figūromis kvadratas, apskritimas, trikampis, stačiakampis. Išmokite rasti tinkamą formą pagal vizualinę koreliaciją,formuoti gebėjimą atskirti ir teisingai įvardyti 4 pagrindines spalvas.

Zano judesys t ir aš : Ant stalo, priešais vaiką, yra geometrinės figūros iš spalvoto kartono ir stiklainiai su keturių spalvų kiaulytėmis. Mokytojas prašo vaiko išskaidyti geometrines figūras pagal spalvą ir formą. Vaikas turi paaiškinti, kodėl pasirinko būtent šią figūrą, o ne kitą.

« Susukime juosteles! Kas greitai? »

Tikslas : Išmokykite vaikus atpažinti ir įvardyti pagrindines spalvas. Išmokykite vaikus atskirti juosteles pagal spalvą ir plotį. Ugdykite vaikų kalbą. Lavinti smulkiąją motoriką.

Pamokos eiga :

Mokytojas parodo, kaip paimti pagaliuką pirštais ir susukti, supažindina su juostelių spalva ir kitomis savybėmis (ilgis, plotis, įvaldžius judesius, galite pasiūlyti užduotį: „Susukime juosteles! Kas yra greitesnis?"

Didaktiniai žaidimai 2-3 metų vaikams

2-3 metų vaikai tampa savarankiškesni, stiprėja noras įsitvirtinti: „Aš pats!“. Norėdami tai padaryti, turite naudoti žaidimus, kurie padidina kūdikio susidomėjimą žiniomis, sukuria žaidimus, kurie gali pritraukti vaiką savo ryškumu ir turiniu.

Nenuostabu, kad profesorius N.M. Ščelovanovas ankstyvą amžių pavadino juslinio ugdymo „auksiniu laiku“.

„Pasodink drugelį“

Tikslas:Įtvirtinti vaikų idėjas apie keturias spalvas. Išmokite paryškinti spalvas, lavinkite smulkiąją pirštų motoriką.

Pamokos eiga:

Mokytojas dėlioja dideles gėles ant flanelografo ir parodo drugelius.

Pedagogas: „Drugeliai nori rasti „savo“ gėles - atsisėskite ant tos pačios gėlės, kad jų nesimatytų (tos pačios spalvos) ir niekas negalėtų jų sugauti. Turime padėti drugeliams pasislėpti“.

Mokytojas uždeda drugelius ant tos pačios spalvos gėlių, atkreipdamas vaikų dėmesį į tai, kad drugelio ir gėlės spalva yra vienoda (ta pati), drugelio „nematoma“ - jis pasislėpė.

Pedagogas: „Mėlynas drugelis nuskrido ieškoti“ savo „gėlės“. Čia ji sėdėjo ant tokios pat mėlynos spalvos gėlės, jos „nebuvo matoma“ - ji pasislėpė. Geltonas drugelis nuskrido ieškoti "savo" gėlės, atsisėdo ant raudonos gėlės. Ne tokia gėlė, drugelis neslėpė, visi jį mato. Drugelis nuskrido toliau ir atsisėdo ant tokios pat raudonos spalvos gėlės ir pasislėpė, niekas jos nemato ir tt Visi drugeliai pasislėpė, jų nesimato.

Pedagogas: „Dabar vaikinai padeda kiekvienam jūsų drugeliui surasti savo gėlę“.

Mokytojas dalija mažus drugelius ir gėles ir paprašo vaikų uždėti drugelius ant tos pačios spalvos gėlių, o savo veiksmus komentuoja žodžiais „toks“, „ne toks“.

Vaikai atlieka užduotį, o mokytojas juos kontroliuoja ir padeda tiems, kuriems sunku dirbti.

Pedagogas: „Ant geltonos gėlės sėdėjo geltonas drugelis, ant mėlynos gėlės – mėlynas. Jie sėdėjo ant tų pačių gėlių, slėpėsi, jų nesimatė. Gerai, vaikinai, padėjote visiems drugeliams surasti "savo" gėlę. Dabar pasodinkite drugelius taip, kad kiekvienas iš jų būtų aiškiai matomas, tai yra ant skirtingos spalvos gėlės. Pavyzdžiui, žalias drugelis sėdėjo ant geltonos gėlės (ne taip), dabar jis aiškiai matomas.

Vaikai išbando įvairius drugelių ant gėlių uždėjimo variantus ir toliau komentuoja savo veiksmus.

Mokytojas padeda vaikams, kuriems sunku dirbti, užduoda klausimus, kad suaktyvintų vaikų kalbą.

Pedagogas: „Puikiai, vaikinai, padėjo drugeliams! Dabar visi gali pamatyti, kokie gražūs, spalvingi drugeliai. Leisk mūsų drugeliams pailsėti, o mes žaisime su tavimi. Pavirskime gražiais drugeliais. Ateik prie kilimėlio ir pakartok visus judesius paskui mane.

Žaidimas "Drugeliai"

Gėlė miegojo ir staiga pabudo, Sklandžiai pakelk rankas aukštyn.

Aš nebenorėjau miegoti. Pasukite galvą į kairę ir į dešinę.

Jis judėjo, išsitiesė, Rankas ant diržo, atsistokite ant kojų pirštų.

Pakilo ir skrido. Siūbavimo judesiai rankomis, bėgimas ant kojų pirštų.

„Atpažinti palietus“

Tikslas: ugdyti gebėjimą liesti atpažinti įvairias medžiagas.

Pamokos eiga: Vaikas kviečiamas pajusti ir įvardyti kortelių paviršiaus savybes: lygus, šiurkštus, dygliuotas, minkštas, purus.

„Rasti tos pačios spalvos kumštinę“

Tikslas: Moko rinktis spalvas pagal principą tokios, o ne tokios, atsirinkti tos pačios spalvos objektų poras. Dėmesio ugdymas.

Pamokos eiga: Mokytojas parodo kumštinę pirštinę, o vaikas turi rasti tokią pat pirštinę ant stalo. ir taip mokytojas parodo visas kumštines pirštines paeiliui, o vaikas randa visas tas pačias kumštines. Mūsų grupėje aš dažnai praleidžiu šį žaidimą. Ir vaikams patinka pakaitomis žaisti šį žaidimą. Šio žaidimo pagalba pastebėjau, kad vaikai greitai pradėjo skirti ir įvardyti spalvas. Savarankiškoje veikloje vaikai patys veda šį žaidimą su jaunesniais vaikais.

"Paskirstykite lazdeles į stiklainius"

Tikslas: Išmokite atskirti spalvas pagal principą, tai ne tai; rūšiuoti daiktus pagal spalvą.

Pamokos eiga: Supilkite lazdeles priešais vaiką ir pasiūlykite jas padalinti į dvi krūvas. Parodykite, kaip turi būti išdėlioti pagaliukai, komentuodami savo veiksmus: „Sudėkime pagaliukus į du stiklainius: čia jie, o čia jie visi tokie. Tęsti".

Kai vaikas atliks užduotį, pakomentuokite rezultatą, įvardydami pagaliukų spalvą: „Puikiai padirbėjote, puikiai padirbėjote. Čia padėjau visas raudonas lazdeles, o čia visas geltonas.

"Spalvotas skėtis"

Tikslas: Pratinkite keturių spalvų pavadinimą, apskritimą, lavinkite smulkiąją motoriką, rankų koordinaciją.. Lavinkite dėmesį.

Pamokos eiga:

Mokytoja ir vaikai apžiūri skėtį. Mokytojas skaito eilėraštį:

Pažiūrėk į nuotrauką

Ir padėk kačiukui:

Skėtį reikia taisyti

Kad ausys nesušlaptų.

Tada mokytojas paaiškina, kaip galima pritvirtinti skėtį. „Pleistrai“ turi būti parinkti teisingai pagal spalvą ir formą – juk skėtis yra įvairiaspalvis, o skylutės ant jo apvalios. Mokytojas siūlo apsvarstyti pirmąjį skėčio sektorių ir pasakyti, kokios jis spalvos, kokios formos skylutė, vadinasi, koks turi būti lopas.

Tada mokytojas siūlo savarankiškai pasirinkti likusius pleistrus

« Surinkite ir papuoškite Kalėdų eglutę»

Tikslas: Išmokite padaryti visą paveikslą iš 4 dalių. Ugdyti vaikus dėmesį, užsispyrimą, atkaklumą vykdant užduotį.

Pamokos eiga:

Karlsonas atvyksta aplankyti vaikų ir atsineša krepšelį su didaktiniu žaidimu „Surink ir papuošk eglutę“.

Vaikinai, Karlsonas atvyko mūsų aplankyti. Jis toks liūdnas ir liūdnas ir prašo jūsų pagalbos. Jis taip išsiblaškęs, kad sumaišė visą vaizdą (rodo paveikslą). Taigi jis prašo jūsų pagalbos, kad iš šių mažų paveiksliukų galėtume sukomponuoti didelį paveikslą su eglute. Vaikinai, ar galime padėti Carlsonui bėdoje? Juk tuoj ateis Naujieji metai.

Melana padės Karlsonui susidėti paveiksliuką - čia tau didelis paveikslas, o reikia susidėti iš mažų paveiksliukų.. Darbo eigoje kartu su Carlson seku kaip Melana atlieka užduotį, siūlau pažiūrėti pavyzdį dažniau.

„Spalvotos priekabos“

Tikslas: lavinti rankų smulkiąją motoriką; emocinio ir psichologinio streso pašalinimas, gebėjimas rasti ir derinti spalvas su daiktais, loginio mąstymo ugdymas.

Pamokos eiga: supilkite priekabas prieš vaiką ir pasiūlykite jas padalinti į keturias krūvas. Parodykite, kaip turėtų būti išdėstytos priekabos, komentuodami savo veiksmus: „Sudėkime priekabas į keturis įvairiaspalvius stiklainius: čia jos, o čia visos tokios. Tęsti".

Kai vaikas atliks užduotį, pakomentuokite rezultatą, įvardykite priekabų spalvą: „Puikiai padirbėjote, puikiai padirbėjote. Čia sudėjau visas raudonas priekabas, o čia – visas geltonas.

Kiaulė „Padėkite gabalus į vietą“

Tikslas: Supažindinti su plokščiomis geometrinėmis figūromis kvadratas, apskritimas, trikampis, stačiakampis. Išmokti vizualinės koreliacijos metodu rasti norimą formą, formuoti gebėjimą atskirti ir teisingai įvardyti 4 pagrindines spalvas.

Pamokos eiga: Ant stalo, priešais vaiką, yra geometrinės figūros iš spalvoto kartono ir stiklainiai su keturių spalvų kiaulytėmis. Mokytojas prašo vaiko išskaidyti geometrines figūras pagal spalvą ir formą. Vaikas turi paaiškinti, kodėl pasirinko būtent šią figūrą, o ne kitą.

« Susukime juosteles! Kas greitai?»

Tikslas: Išmokyti vaikus atpažinti ir įvardyti pagrindines spalvas. Išmokykite vaikus atskirti juosteles pagal spalvą ir plotį. Ugdykite vaikų kalbą. Lavinti smulkiąją motoriką.

Pamokos eiga:

Mokytojas parodo, kaip paimti pagaliuką pirštais ir susukti, supažindina su juostelių spalva ir kitomis savybėmis (ilgis, plotis, įvaldžius judesius, galite pasiūlyti užduotį: „Susukime juosteles! Kas yra greitesnis?"

Sužinokite gyvūną pagal aprašymą.

Tikslas: tobulinti vaikų žinias apie augintinius; išmokite rasti paveikslėlius pagal aprašymą; ugdyti sąmoningumą, atmintį, mąstymą.

Medžiaga: temos nuotraukos su augintiniais.

Mokytojas kviečia vaikus surasti gyvūną, kurį apibūdins.

Auklėtojas. Šis gyvūnas turi galvą, ausis, aštrius dantis, liemenį, kojas, uodegą. Ji saugo namus, mėgsta graužti kaulus.

Vaikas išeina ir randa paveikslėlį su šunimi, parodo vaikams, o vaikai ženklais atsako: sutinka ar ne.

Kas ką valgo.

Medžiaga: temos nuotraukos, kuriose vaizduojami augintiniai ir jiems skirtas maistas.

Kas rėkia.

Medžiaga: žaislų rinkinys "Gyvūnėliai".

Mokytojas padeda žaislus ant stalo, klausia: kas tai, kur gyvena, kaip rėkia.

Gyvūnai ir jų kūdikiai.

Tikslas: išmokyti vaikus susirasti mažylius augintinius ir pavadinti juos; lavinti atmintį, kalbą, dėmesį.

Medžiaga: paveikslėlių serija „Gyvūnėliai su kūdikiais“.

Mokytoja kviečia vaikus padėti augintiniams. Būtina rasti pasiklydusius vaikus. Vaikai dirba poromis.

Vienas vaikas paima gyvūną, antras jo ieško. Vaikai turi pavadinti gyvūną ir jo jauniklį.

Kas yra kur.

Medžiaga: augintinių nuotraukos, namas.

Mokytoja parodo gyvūnų ir jų jauniklių paveikslėlius ir kviečia vaikus įvardyti (šuo ir šuniukas, katė ir kačiukas, karvė ir veršelis ir kt.). Nuotraukos dedamos ant stovo ta pačia tvarka, kokia jos rodomos. Po to, rodydamas, pavyzdžiui, į katę, mokytojas klausia: „Kas stovi šalia jos? Vaikai atsako.

Laukiniai ir naminiai gyvūnai.

Tikslas: išmokyti vaikus įvardyti laukinius ir naminius gyvūnus; klasifikuoti juos, lavinti kalbą, atmintį, dėmesį; ugdyti meilę gamtai.

Medžiaga: žaislų rinkiniai: "Naminiai gyvūnai", "Laukiniai gyvūnai"; Kalėdų eglutės; namas.

Mokytojas kviečia vaikus paimti žaislą, pavadinti jį ir „įkurdinti“ ten, kur jis gyvena. Jei tai laukinis gyvūnas, vaikas žaislą padeda prie eglučių, o jei naminis – prie namų.

Kas atėjo?

Tikslas: išmokyti vaikus teisingai pavadinti gyvūnus ir jų jauniklius; atpažinti gyvūnus iš balso ir atkurti jų garsus; ugdyti pagarbą jiems.

Medžiaga: virvė ir varpas.

Vaikai sėdi ant kėdžių. Tam tikru atstumu nuo jų ištemptos virvės, prie kurių vaikų aukštyje pakabinamas varpelis. Mokytojas pasikviečia pas save du ar tris vaikus ir susitaria: kuris iš jų bus kas.

Pirmas vaikas pribėga prie virvės, pašoka ir skambina tris kartus.

Vaikai. Kas atėjo?

Vaikas. Oho ooo!

Vaikai spėja, kad atėjo šuo. Vaikas, apsimetęs šunimi, atsisėda. Kitas vaikas pribėga prie skambučio – žaidimas tęsiasi.

Žaidimas "Kas gyvena name?"

Tikslas: Pataisykite teisingą garsų tarimą. Ugdykite vaikų kalbinį kvėpavimą.

Insultas:(Mokytojas parodo šuns nuotrauką). Kas tai? Šuo garsiai loja: „aw-aw“. Ir kas tai yra? (vaikų atsakymai) Šuniukas tyliai loja (vaikai garsų derinį pakartoja 3-4 kartus). (Mokytojas parodo katės nuotrauką). Kas tai? Katė garsiai miaukia: „Miau-miau“. Ir kas tai yra? (vaikų atsakymai) kačiukas tyliai miaukia.

Leiskite gyvūnus namo (nuotraukas pašalina kubeliai). Spėkite, kas gyvena šiame name: „av-av“ (tariama garsiai)? (Vaikų atsakymai) Tai va, šuo (rodo nuotrauką). Kaip ji lojo? (vaikų atsakymai).

Spėkite, kas gyvena šiame name: „miau-miau“ (tyliai sako)? Kaip kačiukas miaukė?

Panašiai vaikai spėlioja, kas gyvena kituose namuose ir kelis kartus kartoja garsų derinius.

Žaidimas Paskambink mamai

Tikslas:

Insultas: Visi vaikai turi paveikslėlius su gyvūnų kūdikiais. Pedagogas: „Ką tu nupieši, Kolya (vištiena). Kas yra vištos motina (viščiukas). Paskambink savo mamai jaunikliui (Pee-pee-pee) Mokytojas imituoja vištos čiulbėjimą ir parodo paveikslėlį.

Su visais vaikais dirbama vienodai.

Žaidimas „Atsakyti“

Tikslas: Pataisykite teisingą garsų tarimą. Ugdykite intonaciją.

Insultas: Pedagogas: Tai katė (rodo paveikslėlį). Kaip ji miaukia? Kas yra jos kūdikis? Kaip jis rėkia? Tai šuo (rodyti nuotrauką). Kaip ji loja? O jos jauniklis - Šuniukas, kaip jis rėkia? ir tt Nuotraukos eksponuojamos flanelgrafe.

Mokytojas išdalina vaikams gyvūnų nuotraukas. Jaunikliai vaikšto (vaikai palieka stalus). Kieno mama ar tėtis vadins jauniklį. Jis turi šaukti – atsakyti į juos – ir bėgti – padėti šalia jų paveikslėlį.

Mokytojas ištaria gyvūno šauksmą. Vaikas, pavaizduotas su jaunikliu, leidžia garsus ir uždeda paveikslėlį ant flanelgrafo.

Kas ką valgo.

Tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie augintinius (ką jie valgo), lavinti mąstymą, dėmesį, atmintį, ugdyti norą rūpintis augintiniais.

Medžiaga: temos nuotraukos, kuriose vaizduojami augintiniai ir jiems skirtas maistas. Žaidimo progresas

Mokytoja kviečia vaikus „pamaitinti“ močiutės kieme esančius gyvūnus. Mokytoja pakviečia vaikus poromis. Vienas vaikas įvardija gyvūną ir jį apnuogina, o antrasis ieško jam maisto, prie gyvūno padeda paveikslėlį.

Didaktinis žaidimas „Kas kur gyvena?
Tikslas: Vaikų įgūdžių koreliuoti gyvūnų įvaizdį su jų buveine formavimas.
Didaktinė medžiaga: Kortos su gyvūnų atvaizdu 24 vnt (paimame iš loto) ir du žaidimo laukai su miško ir kaimo atvaizdu.

Žaidimo eiga: Išdėliokite korteles pagal gyvūnų, naminių kaime ir laukinių miške, buveines.

Didaktinis žaidimas „Atspėk, koks gyvūnas»

Tikslas: Gebėjimo apibūdinti gyvūnus ir atpažinti juos pagal aprašymą ugdymas.

Didaktinė medžiaga: Gyvūnų kortelės.

Žaidimo progresas: Mokytojas duoda vaikams atvirutes su gyvūnų atvaizdais. Vaikai savo kortelių niekam nerodo. Mokytojas pasiūlo vienam vaikui apibūdinti jo paveikslėlyje pavaizduotą gyvūną arba įminti apie jį mįslę. Kiti vaikai turi atspėti, koks tai gyvūnas.

Didaktinis žaidimas „Surinkite paveikslėlį“
Tikslas: Ugdykite loginį mąstymą, pasaulėžiūrą, pažintinį susidomėjimą ir kalbinę veiklą.
Didaktinė medžiaga: kortelės su gyvūnų atvaizdu, supjaustytos į kelias dalis.
Žaidimo eiga:Žaidimas vaikams nuo 3 metų. Vaikams išduodamos žaidimo kortos, supjaustytos į 2, 3, 4 dalis (pagal vaiko amžių ir gebėjimus). Surinkęs paveikslėlį, vaikas pasakoja, kokį gyvūną surinko.
Pavyzdžiui: šuo yra augintinis.
Meška yra laukinis gyvūnas.

Kas yra kur.

Tikslas: išmokyti vaikus naršyti erdvėje; suprasti sąvokas „kairė“, „dešinė“, „y“, „prieš“, „už“, „viršuje“; lavinti mąstymą, atmintį.

Medžiaga: augintinių nuotraukos, namas. Žaidimo eiga Mokytojas parodo gyvūnų ir jų jauniklių paveikslėlius ir kviečia vaikus įvardyti juos (šuo ir šuniukas, katė ir kačiukas, karvė ir veršelis ir kt.). Nuotraukos dedamos ant stovo ta pačia tvarka, kokia jos rodomos. Po to, rodydamas, pavyzdžiui, į katę, mokytojas klausia: „Kas stovi šalia jos? Vaikai atsako.

Žaidimas tęsiasi tol, kol vaikai įvardija visus gyvūnus ir jų jauniklius.

Didaktinis žaidimas „Penktasis papildymas“

Tikslas:Įgūdžių klasifikuoti gyvūnus pagal esminius požymius ugdymas.
Didaktinė medžiaga: Kortelės su 5 gyvūnų atvaizdu, 4 iš jų priklauso vienai teminei grupei, o penktoji – kitai grupei.
Žaidimo eiga: Vaikams pateikiama užduotis: „Pažiūrėkite į paveikslėlius, įvardykite, kas ant jų pavaizduota, ir nustatykite, kuris gyvūnas yra nereikalingas. Vienu žodžiu įvardinkite likusius gyvūnus. Kiekvienas dalyvis savo ruožtu pašalina papildomą gyvūną. Jei jis suklysta arba neįvykdo užduoties, jo versija pasiūloma kitam žaidėjui. Už kiekvieną teisingai atliktą užduotį jie suteikia lustą. Laimi tas, kuris turi daugiausiai žetonų.
Kortos žaidimui:
1. Katė, lapė, voverė, vilkas, lokys. Papildoma katė yra todėl, kad ji yra augintinė, o likusi dalis yra laukiniai gyvūnai.

2. Elnias, tigras, šuo, lapė, liūtas. Papildomas šuo, nes jis yra augintinis, o likusieji yra laukiniai gyvūnai.

3.Kiaulė, avis, šuo, lapė, katė. Papildoma lapė, nes tai laukinis gyvūnas, o likusieji – naminiai gyvūnai.

4. Arklys, zebras, karvė, asilas, ožka. Papildomas zebras, nes tai laukinis gyvūnas, o likusieji – naminiai gyvūnai.

Didaktinis žaidimas „Kieno uodega“
Tikslas: Dėmesio, logikos, atminties, smulkiosios motorikos lavinimas.
Didaktinė medžiaga: Kortelės su įvairių gyvūnų atvaizdais, taip pat jų uodegomis.
Žaidimo progresas: Vaikui duota užduotis. Paimkite kiekvienam gyvūnui po uodegą ir linijomis sujunkite norimas nuotraukas. Įvardykite, kuris gyvūnas turi kokią uodegą (ilgą, trumpą, pūkuotą, storą, mažą, didelę ir pan.).

Didaktinis žaidimas "Kieno kūdikis"
Tikslas: Stebėjimo, dėmesio ir analitinių įgūdžių ugdymas.

Didaktinė medžiaga: 12 kūdikių gyvūnų kortelių ir 2 žaidimo lentos su laukiniais ir naminiais gyvūnais.

Žaidimo eiga: Vaikai turi padėti mamoms surasti savo kūdikius. Be to, žaisdami galite pataisyti vaikų didelių ir mažų, naminių ir laukinių gyvūnų sampratą. Žaidimą gali žaisti nuo vieno iki keturių žmonių.

Didaktiniai žaidimai tema „Laukiniai gyvūnai“Žaidimas „Pavadink eilės tvarka“
Tikslas: lavinti regimąją atmintį ir dėmesį, aktyvinti daiktavardžių žodyną ta tema.

Pažiūrėk į paveikslėlius
Ir prisimink juos.
Aš juos visus nunešiu
Prisimeni eilės tvarka.

(6-7 temos nuotraukos ta tema).

Žaidimas "Kas turi ką?"

Tikslas: vienaskaitos ir daugiskaitos daiktavardžių giminės pavartojimas.

Prie meškos - ... (meškiukas, jaunikliai).
Lapė turi ... (lapė, jaunikliai).
Prie voverės - ... (voverė, voverė).
Vilkė turi ... (vilko jauniklis, jaunikliai).
Prie ežio - ... (ežiukas, ežiukas).
Kiškis turi ... (kiškis, kiškis).

Pavadinkite šeimos žaidimą

Tikslas: supažindinti vaikus su laukinių gyvūnų vardais, jų šeimomis; lavinti vaikų kalbą.

Tėtis yra lokys, mama yra ... (meška), jauniklis - ... (meškiukas).
Tėtis yra vilkas, mama yra ... (vilkas), jauniklis - ... (vilko jauniklis).
Tėtis - ežiukas, mama - ... (ežiukas), jauniklis - ... (ežiukas).
Tėtis yra kiškis, mama yra ... (kiškis), jauniklis - ... (kiškis).
Tėtis - lapė, mama - ... (lapė), jauniklis - ... (lapė).

Žaidimas "Kas kur gyvena?"

Tikslas: daiktavardžių linksnio formos fiksavimas.

Ant lentos yra paveikslėlių su laukiniais gyvūnais (meška, lapė, vilkas, voverė, kiškis ir kt.). Ant mokytojo stalo – paveikslai su jų būstais (urvas, guolis, guolis, įduba, krūmas). Vaikai po paveikslu pasideda būsto paveikslėlį su atitinkamu gyvūnu.

Voverė gyvena įduboje.
Meška gyvena duobėje.
Lapė gyvena duobėje.
Vilkas gyvena guolyje.
Kiškis gyvena po krūmu.

Žaidimas "Kas ką myli?"

Tikslas: fiksuojantis daiktavardžių priegaidinio atvejo formą.

Ant mokytojo stalo stovi paveikslėliai: morkos, kopūstai, avietės, medus, žuvis, riešutai, spurgai, grybai, gilės, medžio žievė, žolė, vištos, kiškiai, avys ir kt. Vaikai prideda paveikslėlius prie atitinkamo gyvūno.

Voverė mėgsta riešutus, spurgus, grybus, giles.

Žaidimas „Pasirink žodį“

Tikslas: mokyti vaikus atrinkti ir įvardyti žodžius-ženklus, žodžius-veiksmus.

Meška (kas?) ... (ruda, gremėzdiška, gremėzdiška).
Vilkas (kas?) ... (pilkas, dantytas, piktas).
Kiškis (kas?) ... (ilgasausis, bailus, drovus).
Lapė (kas?) ... (gudri, raudona, pūkuota).

Meškiukas (ką jis veikia?) ... (miega, braidžioja, šleivakoja).
Vilkas (ką jis veikia?) ... (raudo, bėga, pasiveja).
Lapė (ką jis veikia?) ... (tyčioja, bėga, gaudo).

Žaidimas „Atpažink gyvūną pagal aprašymą“

Tikslas: mokyti vaikus atpažinti gyvūnus pagal aprašymą; lavinti vaikų mąstymą ir kalbą.

Bailus, ilgaausis, pilkas arba baltas. (Kiškis.)
- Ruda, nerangi, nerangi. (Turėti.)
- Pilka, pikta, alkana. (Vilkas.)
- Gudrus, raudonas, gudrus. (Lapė.)
- Judrus, taupus, raudonas arba pilkas. (Voverė.)

Žaidimas „Pavadink meiliai“

Tikslas: mokyti vaikus formuoti daiktavardžius mažybinių – meilių priesagų pagalba.
Nežiovuok, mano drauge
Pasakykime žodį.
Voverė – voverė
Lapė – lapė

Žaidimas "Vienas - daug"

Tikslas: mokyti vaikus sudaryti daugiskaitos daiktavardžius vardažodžiu ir kilmininku.
Mes esame mažieji burtininkai
Buvo vienas, bet bus daug.
Baltymai – baltymai – daug baltymų
Meška - lokiai - daug lokių

Žaidimas "Count!"

Tikslas: mokyti vaikus derinti daiktavardžius su skaitvardžiais „vienas“, „du“, „penki“.
Kiek jų – visada žinome
Na, mes visi galvojame.
Vienas lokys - du lokiai - penki lokiai
Vienas ežiukas - du ežiai - penki ežiai
Viena voverė - dvi voveraitės - penkios voveraitės

Didaktinis žaidimas „Kieno uodega? »
Tikslas:įtvirtinti žinias apie gyvūnus, lavinti atmintį, mąstymą, dėmesį ir smulkiąją rankų motoriką.

Žaidimo eiga:
Vieną rytą miško žvėrys pabudo ir pamatė, kad visiems sumaišytos uodegos: kiškiui vilko uodega, vilkui lapės uodega, lapei meškos uodega... Gyvūnai nusiminė. . Ar vilko uodega tinka kiškiui? Padėkite gyvūnams surasti jų uodegas atsakydami į klausimą „Kieno tai uodega? »Čia vilko uodega. kas jis toks? (pilka, ilga). Kieno tai uodega? - vilkas. O kieno čia uodega – maža, pūkuota, balta? - kiškis.
Ir taip toliau.Dabar visi gyvūnai rado savo uodegas.

Žaidimas „Pakeisk žodžius pagal modelį“

Tikslas: turėtinių būdvardžių daryba.

Lapės nosis - ... (lapės nosis).
Lapės letena - ... (lapės letena).
Lapės akys - ... (lapės akys).
Lapės skylė - ... (lapės skylė).

Priešingas žaidimas

Tikslas: antonimų susidarymas.

Briedis didelis, o kiškis... (mažas).
Vilkas stiprus, o voverė... (silpna).
Lapė turi ilgą uodegą, o lokys turi ... (trumpą).

„Surask mamai jauniklį“

JUDĖTI. Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į mašiną, kuri atvežė svečius, ir pasakoja. Kartą veršelis, kačiukas, šuniukas ir kumeliukas pabėgo nuo mamos ir pasiklydo; sunerimusios mamos automobiliu išvyko jų ieškoti. Kačiukas, jis buvo mažiausias, suklupo ir miaukė. Kaip jis miaukavo? (Choriniai ir individualūs atsakymai) Katė jį išgirdo ir sušuko: „Miau-miau“.

Mokytoja pakviečia vieną iš vaikų paimti katę iš automobilio galo (raskite ją tarp kitų "mamų"), kartu su šiuo žaislu nueiti prie stalo, ant kurio yra kačiuko, kumeliuko, veršelio ir šuniuko nuotraukos. , ir išsirinkite katės jauniklį.

Panašiai vaikai atlieka dar tris užduotis – pasirenka tinkamą paveikslą.

"Kieme"

Tikslas: Lavinti kalbos klausą ir gebėjimą mėgdžioti garsą.

Įranga: žaislinis gaidys, vištiena, katė, šuo, karvė.

Insultas: Mokytojas išraiškingai perskaito eilėraštį ir parodo tinkamus žaislus.

Ku-ka-re-ku!

Aš saugoju vištas.

Kur-ta-tah!

Nubėgo į krūmus.

Mur-mur-mur,

Aš bijau vištų!

Am-am! Kas ten?

Kvak-kvak!

Lietus rytoj ryte!

Pienas kam?

(A. Barto)

Perskaitęs eilėraštį, mokytojas užduoda vaikui klausimus: „Kaip moja karvė?“, „Kaip loja šuo?“, „Kaip kvatoja antis?“. ir tt

"WOF WOF"

Tikslas: fiksuoti garsų tarimą imituojant.

Įranga: nuotraukos, kuriose vaizduojamas šuniukas, arklys, veršelis, vištiena, vaikas.

Insultas: mokytojas lydi eilėraščio skaitymą, parodydamas gyvūnų ir paukščių paveikslėlius.

"Vau! Oho! - auštant,

"Vau! Oho! - lauke.

Į kiemą išbėgo šuniukas,

O arklidėje žirgas krūptelėjo.

Jis supyko: „Kas tu

Ar trukdote miegoti? Oho!"

Ir veršelis pasakė: "Mu!"

Tai neleidžia jam užmigti.

Ir veršelis pasakė: „Šlapintis!

Tu, šuniuke, dar miegi!

O ožka: "Aš!" taip aš!",

– Jie neleido man nusnūsti.

Ir šuniukas yra visas "Oho!" taip "vau!"

Jis turi linksmą nusiteikimą!

Ir šis linksmas nusiteikimas

Tai vadinasi vau vau!

(pagal T. Volginą)

Svarbu užtikrinti, kad vaikai aiškiai ištartų garsų derinius, imituodami gyvūnų balsus.

– Kieno vaikai?

didaktinė užduotis. Įtvirtinti vaikų žinias apie gyvūnus ir jų jauniklius.

Žaidimo veiksmas. Derinkite „suaugusių gyvūnų“ paveikslėlius su paveikslėliais, kuriuose vaizduojami jų jaunikliai.

Įranga. Nuotraukos su gyvūnų vaizdais: katės, šunys, ožkos, karvės.

Žaidimo progresas. Mokytojas rodo vaikams paveikslėlius su gyvūnų atvaizdais: katės, šunys, ožkos, karvės. Vaikas įvardija gyvūnus, spėliodamas, kokius garsus jie skleidžia. Tada suaugęs kviečia vaikus suderinti „suaugusių gyvūnų“ paveikslėlius su paveikslėliais, kuriuose pavaizduoti jų jaunikliai.

" Taip ar ne"

Didaktinė užduotis

Įtvirtinti žinias apie kačiuko kūno dalis ir jo skleidžiamus garsus.

Įranga. Žaislinis kačiukas.

Žaidimo progresas. Mokytojas prašo parodyti, kur kačiukas turi nosį, akis, uodegą ir pan. Vaikai rodo. Po to mokytojas kviečia vaikus atsakyti žodžiais „taip“ arba „ne“ į tokius klausimus: Ar kačiukas turi nosį?,

Ar kačiukas turi ausis, ar kačiukas turi ragus? ir tt

„Didaktinių žaidimų kortelė

juslinis ugdymas

2-3 metų vaikams"

Parengta:

auklėtojas

L.N. Lipina,

2015 m. gegužės mėn

Syktyvkaras

„Surinkite piramidę“

Tikslas: lavinti vaiko orientaciją kontrastingo dydžio daiktuose.

Medžiagos: 4-5 žiedų piramidė.

Metodinės technikos: piramidė surenkama iš didelės, susidedančios iš 8 - 10 žiedų. Tokio amžiaus vaikams tokia piramidė surenkama per vieną žiedą, t.y., čia kontrastingesnis žiedų dydžio skirtumas.
„Sulankstomos lizdinės lėlės su dviem įdėklais“

Tikslas: toliau mokykite paprastų veiksmų su skirtingo dydžio objektais.

Didaktinė medžiaga: trijų lizdinių lėlių rinkinys (kiekvienam vaikui ir suaugusiam).

Metodiniai metodai: rodant veiksmus ir lyginant skirtingų objektų dydį lydi žodžiai: atviras, uždaras, mažas, didelis, mažiau, daugiau, toks, ne toks.

"Uždarykite langus"

Tikslas: mokyti vaikus tuo pačiu metu koreliuoti objektus pagal formą ir spalvą.

Didaktinė medžiaga: 4 skirtingų spalvų namai, juose iškaltos geometrinės figūros (langai).

Metodiniai metodai: uždarykite langus namuose su figūromis.
„Surask tą patį“

Tikslas: pavyzdžio pasirinkimas.

Didaktinė medžiaga: trys rutuliai, trys tos pačios spalvos ir dydžio kubeliai.

Metodiniai metodai: mokytojas siūlo vaikams žaidžiant surasti tokios pat formos daiktus

"Aprenk lėlę"

Tikslas: tos pačios spalvos suporuotų objektų atranka į pavyzdį.

Didaktinė medžiaga: raudonos ir mėlynos kumštinės pirštinės.

Metodiniai metodai: mokytoja kviečia vaikus ant lėlės užsidėti kumštines pirštines. Prieš vaikus padeda 4 kumštines pirštines (2 raudonas ir 2 mėlynas). Ant vienos rankenos jis uždeda raudoną kumštinę pirštinę, o ant kitos kviečia vaikus užsidėti. Jei vaikai atliko užduotį, žaidimas kartojamas naudojant mėlynas kumštines pirštines.
"Nuostabus krepšys"

Tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie formą (kubas, rutulys, plyta).

Didaktinė medžiaga: krepšys su įvairių formų daiktais.

Metodiniai metodai: atpažinti objektus liečiant.
„Paskirstyti į dėžutes“

Tikslas: atkreipti vaikų dėmesį į daiktų spalvų savybes.

Didaktinė medžiaga:įvairiaspalvės dėžutės, geltonos ir žalios spalvos figūrėlės.

Metodiniai metodai: mokytoja kviečia vaikus geltoną figūrėlę priderinti prie tokios pat spalvos dėžutės.

„Pakelk dėžutės dangtį“

Tikslas: pavyzdžio pasirinkimas.

Didaktinė medžiaga:įvairių formų dėžės (apvalios, keturkampės, stačiakampės, trikampės) ir jas atitinkančius dangčius.

Metodiniai metodai: auklėtoja, laikydamas vaiko ranką, pirštu apvedžioja dėžutės angos formą. Tada jis parodo objektą, palydėdamas veiksmą žodžiu. Vaikų akivaizdoje jis nuleidžia daiktą į atitinkamą skylę. Po to jis siūlo vaikams šią užduotį.
"Spalvų lazdelės"

Tikslas: atkreipti vaikų dėmesį į žaislų spalvines savybes, suformuoti paprasčiausius vienarūšių daiktų tapatumo ir spalvos skirtumo nustatymo būdus.

Didaktinė medžiaga: raudonos, geltonos, žalios, mėlynos, baltos, juodos lazdelės (po 10 kiekvienos spalvos).

Metodiniai metodai: iš pradžių mokytojas pats išdalina pagaliukus, paskui pakviečia vieną iš vaikų paimti bet kurį pagaliuką, pažiūrėti, kur guli tos pačios spalvos pagaliukai, ir juos sujungti, tada tą patį padaryti su kitos spalvos pagaliuku.
"Spalvoti rutuliai"

Tikslas: toliau įtvirtinti galimybę grupuoti vienarūšius objektus pagal spalvą.

Didaktinė medžiaga: spalvingi kamuoliukai, krepšeliai.

Metodiniai metodai: mokytojas pats sugrupuoja pirmas dvi poras, į vieną krepšį išdėliodamas vienos spalvos (raudonus) rutulius, o į kitą krepšelį kitos (geltonos) spalvos kamuoliukus, tada pritraukia vaikus į grupę.

"Kaspinėliai lėlėms"

Tikslas: toliau mokyti atkreipti dėmesį į objektų dydį ir formuoti paprasčiausius būdus nustatyti spalvų tapatumą ir skirtumą.

Didaktinė medžiaga: dėžutė su įvairaus ilgio ir spalvų kaspinėliais, didelėmis ir mažomis lėlėmis.

Metodiniai metodai: reikia aprengti lėles: didelė lėlė - didelis lankas, maža lėlytė - mažas lankas. Didelei lėlei mėlyna suknele parinksime didelį mėlyną lankelį, o mažai raudona suknele – mažą raudoną lankelį (atlieka su vaikais). Tada vaikai pasirenka patys.

"Pririškite virvelę prie kamuolio"

Tikslas: objektų grupavimas pagal spalvas.

Didaktinė medžiaga:įvairiaspalviai apskritimai (ovalai), tų pačių spalvų pagaliukai.

Metodiniai metodai: prie raudono apskritimo raskite tokios pat spalvos lazdelę.

"Styga ant strypo žiedai, mažėja dydis."

Tikslas: toliau mokykite paprastų veiksmų su daiktais (nuimkite ir suverkite žiedus), praturtinkite vaikų regimąją ir lytėjimo patirtį. Didaktinė medžiaga: kūginė penkių žiedų piramidė

Metodiniai metodai: ant stalo visi žiedai išdėstyti didėjančia tvarka į dešinę nuo piramidės. Tada piramidė surenkama atitinkama tvarka. Suaugęs paaiškina: „Čia didžiausias žiedas, čia mažesnis, šis dar mažesnis, bet čia mažiausias“. Užvertęs piramidę viršūne, jis kviečia vaikus perbraukti rankomis paviršiumi iš viršaus į apačią, kad pajustų, jog piramidė plečiasi žemyn: visi žiedai yra savo vietose. Piramidė surinkta teisingai.

„Įvairių formų objektų stūmimas į atitinkamas skyles“

Tikslas: mokyti vaikus lyginti daiktus pagal formą.

Didaktinė medžiaga: dėžutė su įvairių formų skylutėmis, dėžutėje esančių skylučių dydis atitinka kubo ir kamuoliuko dydį. Svarbu, kad rutulys negalėtų patekti į kubui skirtą angą, o kubas – į apvalią angą.

Metodiniai metodai: mokytojas parodo vaikams dėžutę su skylutėmis, atkreipdamas jų dėmesį į skylių formą. Mojuodamas ranka aplink apvalią skylutę, suaugęs aiškina vaikams, kad yra toks langas, apjuosia kvadratinę skylę, sako, kad yra ir toks langas. Tada mokytojas kviečia vaikus mesti po vieną kamuoliuką į atitinkamą langą.

„Juokingas sunkvežimis“

Tikslas: susidaryti idėją apie objektų formą, dydį.

Didaktinė medžiaga:įvairios geometrinės spalvos figūros (apskritimai, kvadratai, dideli ir maži stačiakampiai).

Metodiniai metodai: mokytojas parodo, kaip iš figūrėlių sukonstruoti sunkvežimį.

"Įvairių dydžių apvalių įdėklų įdėjimas į atitinkamas skyles"

Tikslas:įtvirtinti vaikų gebėjimą lyginti objektus pagal dydį.

Didaktinė medžiaga:įdėklai su didelėmis ir mažomis skylėmis.

Metodiniai metodai: pirmiausia vaikui pasiūlomas įdėklas didelėms skylutėms uždaryti, kūdikiui įdėjus įdėklą į atitinkamą lizdelį, jam duodamas įdėklas mažajai skylutei.

Drabužių sukimo žaidimai.

"Saulė".

Tikslas: išmokite išskirti ir įvardyti pagrindines spalvas, pagal pavyzdį pasirinkti norimą spalvą.

Didaktinė medžiaga: geltonas apskritimas, dviejų spalvų skalbinių segtukai.

"Ežiukas".

Tikslas: mokyti vaikus rinktis pagal dydį ir žodį; pakaitomis spalvos ir dydžio.

Didaktinė medžiaga: plokštuminiai ežio ir eglutės atvaizdai, skalbinių segtukai žalios, baltos, juodos spalvos.

„Įvairiaspalviai vyrai“

Tikslas: mokyti vaikus kurti pagal modelį, įvardyti pagrindines spalvas ir formas, skatinti vaikų draugiškumo ugdymą.

Didaktinė medžiaga: geometrinės figūros ir drabužių segtukai.

"Juokingi drabužių segtukai"

Tikslas: išmokyti vaikus teisingai paimti ir atidaryti skalbinių segtuką, pagal spalvą rasti jo vietą.

Didaktinė medžiaga: permatomas indas, palei kurio kraštą priklijuotos spalvotos juostelės, spalvotų skalbinių segtukų rinkinys.

„Rasti tinkamą pleistrą“.

Tikslas: išmokti rasti identiškas geometrines figūras (plokštumines ir tūrines).

Didaktinė medžiaga: geometrines figūras.

Metodiniai metodai: mokytoja dalija geometrinių formų trafaretus. Vaikai iš rinkinio pasirenka figūrą atitinkančią formą, įkiša ją į angą.


Į viršų