Nod ant iso 1 jaunimo grupės sniego. Pirmosios jaunesniosios grupės vaikų piešimo edukacinių užsiėmimų tema „Žiemos pasaka“ santrauka

MDOU D / S Nr. 29 "ROSINKA"

Jegorjevskas, Maskvos sritis

"Kas mums atneša žiemą?"

Meninės kūrybos užsiėmimų santrauka

(piešinys)

Pirmoje jaunių grupėje.

padarė: auklėtoja

Lopatnikova Irina Valentinovna

EGORIEVSK

Apibūdinimas: Pamoka skirta jaunesnės grupės vaikams, apima pokalbio ir piešimo elementus. Pamoka atitinka federalinį išsilavinimo standartą.

Tema:"Kas mums atneša žiemą?"

Amžiaus grupė: jaunesniųjų grupė, vaikai 2-3 m

NOD forma: užsiėmimas

Organizacijos forma: pogrupis

Mokomasis ir metodinis rinkinys: N.E.Veraksy programa „Nuo gimimo iki mokyklos“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, komunikabilus, produktyvus (piešimas), motorinis.

Darbo formos ir metodai: pokalbis, atsakinėjimas į klausimus, klausymas, iliustracijų ir snaigių žiūrėjimas, piešimas vatos tamponėliais.

Įranga: balti dažai , mėlyno popieriaus lapas , stiklinė vandens, servetėlė, molbertas, siužetinės nuotraukos šia tema.

Tikslas: vaikų idėjų apie žaidimus ir pramogas formavimas žiemos sezonu.

Užduotys edukacinė programa:

Formuoti idėjas apie supančio pasaulio objektus;

Praturtinti vaikų idėjas apie spalvas, jų paskirtį;

Supažindinti su vaikų žiemos žaidimais ir linksmybėmis;

Ugdyti loginius, komunikacinius ir pažintinius universalius veiksmus;

Pataisykite idėjas apie žieminius drabužius;

Įvaldykite piešimo vatos tamponu techniką (gebėjimas tinkamai laikyti vatos tamponą, paimti dažus, padaryti įspaudą).

Pamokos eiga

1.Kognityvinis ir bendravimo veikla.

Pedagogas: Vaikinai, koks dabar sezonas? (žiema). Kokia nuostabi žiema atėjo pas mus! Kodėl ji atėjo pas mus? Žinoma, su šalčiu, sniegu. Sniegas guli baltas - baltas, jis visą žemę padengė puria antklode. Žieminėmis skrybėlėmis pasipuošę medžiai ir krūmai.

Mokytojas skaito eilėraštį:

  • « Sniegas» .

Sninga, sninga

Sniegas klaidžioja po pasaulį.

Ir iš kur jis atsiranda ir kur jis eina?

Sniegas, sniegas, sniegas.

Sniegas iškrenta atsitiktinai, kaip sapne.

- Pedagogas: Lauke labai šalta. Ką dėvime, kad sušiltume? (vaikų atsakymai). Mūsų drabužiai ir avalynė yra šilti, todėl galime vaikščioti ir žaisti lauke. Ką vaikai žaidžia žiemą?

(mokytojas rodo siužetus ir užduoda klausimus, vaikai atsako). Vaikų atsakymai: Gatvėje vaikai rogutėmis važinėja, slidinėja, gamina sniego senius, žaidžia sniego gniūžtes.

Pedagogas: Vaikinai, pažaiskime.

Kūno kultūra „Žiemos pasivaikščiojimas“

Vienas du trys keturi Penki

Pirštai sulenkti, pradedant nuo didžiojo.

Išėjome pasivaikščioti į kiemą.

Jie vaikšto aukštai pakėlę kelius.

Jie apakino sniego moterį,

„Padaryk sniego gniūžtę“ dviem delnais.

Paukščiai buvo lesinami trupiniais,

„Sutrupinkite duoną“ visais pirštais.

Tada važiavome nuo kalno,

Pritūpkite, rankos ant diržo.

Ir jie voliojosi sniege.

Kūno pakrypimai į kairę – į dešinę.

Visi grįžo namo per sniegą.

Nukratykite delnus.

Vaikai seka mokytoją, kad atliktų judesius.

Pedagogas: Ar norite daugiau sniego? Dabar sutvarkysime sniegą. Nupiešiu krentantį sniegą. Kokius dažus imti?(Vaikų atsakymai). Aišku, sniegas baltas, tad imsiu baltus dažus. Padėkite man: raskite dėžutėje baltų dažų, o mes piešime vatos tamponais.

Mokytojas parodo piešimo techniką. Snaiges piešiame vatos tamponėliais. Trimis pirštais paimu vatos tamponėlį – šiek tiek nuleidžiu į dažus. Atminkite, kad lazdelė geria tik vandenį, o ne jame maudosi.

2. Gamybinė veikla (piešimas).

D Vaikai piešia snaiges.

3. Refleksija.

Pedagogas: Koks sniegas pas mus grupėje! Kiek sniego iškrito! Pavirskime sniego gniūžte.

Mokytojas skaito eilėraštį. Vaikai stovi ratu ir šoka, tada sukasi vietoje.

Sniegas, sniegas sukasi, visa gatvė balta!

Susirinkome į ratą, sukėmės kaip sniego gniūžtė.

Mokytojas pagiria vaikus ir kviečia prisiminti, ką išmoko pamokoje.

Tikslai: Formuoti gebėjimą pavaizduoti supančio gyvenimo objektus ir reiškinius, toliau mokytis piešti su vatos tamponu (naudojant būrimo techniką, tam tikrose lapo vietose ritmiškais potėpiais dėti snaiges; supažindinti vaikus su gamtos reiškiniais () sninga); įtvirtinti žinias apie spalvą (balta, kokybę (purus, šviesus, šaltas) ir sniego savybes (vanduo tirpsta šiltame delne)) sužadinti susidomėjimą piešimu, supažindinti su M. Poznanskajos eilėraščiu „Sninga“.

Muzikinis akompanimentas: „Atėjo žiema“ (muzika M. Rauchverger, žodžiai T. Miraji).

Medžiagos ir įranga: paveikslėlis „Žiema“, mėlynas popierius, balti dažai, vatos tamponai, padėklas su sniegu.

1. Organizacinis momentas

Parodau vaikams siužetinį paveikslėlį „Žiema“ ir prašau pasakyti, kas ant jo nupiešta.

Koks sezonas pavaizduotas paveikslėlyje? (Žiema.) Pagal kokius ženklus žinojote, kad žiema (Vaikai žaidžia sniego gniūžtes, stato sniego senį, slidinėja) Gerai padaryta! O kas dar ateina iš debesų? Išgirsk mįslę!

Atskrenda su balta vilna

Ir kibirkščiuoja skrendant

Jis tirpsta kaip šalta žvaigždė

Ant delno ir burnoje

(Sniegas) Gerai padaryta! Tai sniegas! Kaip grazu! Žiūrėk, snaigės, kaip pūkai, skraido, sukasi ore. Jų tiek daug, kad apėmė visą žemę. Sniegas guli ant medžių, ant namų stogų. Takus taip pat dengia sniegas. Kad galėtume jais vaikščioti, kiemsargiai kastuvais nuvalo sniegą. Paklausykite, kaip poetas savo eilėraštyje apibūdino tokį gražų orą.

2. M. Poznanskajos eilėraščio „Sninga“ skaitymas.

Tyliai, tyliai sninga

Baltas sniegas, gauruotas.

Nuvalysime sniegą ir ledą

Kieme su kastuvu.

Poetas labai gražiai aprašė krintantį sniegą. Štai kaip kompozitorius kalbėjo apie snieguotą žiemą.

3. Dainos „Atėjo žiema“ klausymas, muzika. M. Rauchvergeris, sl. T. Miraji.

Parodau vaikams sniego padėklą.

Vaikinai, uždėkite žiupsnelį sniego ant delno ir pasakykite, koks sniegas?

(Pūkuotas, šaltas.) O kokios spalvos? (Sniegas baltas.) Gerai padaryta! Ir jei sniegas vis dar gulės ant mūsų delno, kas su juo bus (Sniegas tirpsta)

Teisingai! O kas lieka po sniego ant delno? (Vanduo.)

Vaikinai, sniegas žiemą dengia žemę, medžius ir apsaugo juos nuo stiprių šalnų.

(Atkreipiu dėmesį į popieriuje pavaizduotą miško proskyną, kur nėra sniego. Kad medžiai ir eglutės šąla nuo šalčio).

Vaikinai, ar norite padėti medžiams ir Kalėdų eglutėms, padengti juos sniegu? (Taip)

Vaikinai, parodykime, kaip sninga iš baltų debesų?

4. Kūno kultūra "Snaigės"

Pučia vėjas, pučia vėjelis (rankos viršuje, siūbuoja į skirtingas puses)

Ir skrenda, skrenda sniego gniūžtė (jie rodo žibintuvėlius, nuleidžia rankas iš viršaus į apačią)

Sukasi, putoja (suka ratu)

Jis skrido per laukus (bėgdamas ant kojų pirštų)

Vėjas nurimo, iškrito sniegas (pritūpęs)

5. Sniego piešimas.

O mes su tavimi galime piešti, kaip sniegas krinta tyliai, baltas, švarus, lyg pūkas. Mums padės vatos tamponėlis ir dažai. Kokius dažus imsime piešti snaiges? (Balta.)

Kokios spalvos dažus naudosime? (B

Susipažinimas su nauja medžiaga - vata, išmokimas šepetėliu piešti snaiges viliojimo metodu; formuoti gebėjimą ritmingai atlikti judesius pagal muziką, išmokyti vaikus daryti paprastas išvadas. Įranga ir medžiagos: šepečiai, vata kiekvienam vaikui, tamsinti albumo lapai, balti dažai, indeliai vandens, šepetėlių laikikliai, kibiras sniego.




Mokytojas į grupę atneša kibirą sniego. Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ką aš atnešiau? Vaikai: kibiras. Pedagogas: Kaip manai, kas yra mano kibire? Vaikai: Sniegas. Mokytojas: Kokios spalvos yra sniegas? Vaikai: balti. Pedagogas: Palieskite sniegą. kas jis toks? Vaikai: šalta. Pedagogas: (Rodo žiemos miško nuotrauką, atkreipdamas dėmesį į tai, kad visi medžiai būtų apsirengę gražia snieguota apranga) - Tai sniego gniūžtė, apvyniota aplink jų šakas, kad medžiai nesušaltų žiemą. Ar matėte, kaip sniego gniūžtė sukasi ore? Vaikai: Taip.


Pedagogas: parodysim, sukasi kaip snaigės. Vaikai: (Sukiojasi pagal muziką, rankomis rodo „žibintuvėlius“) Auklėtoja: Ir viena snaigė atsisėdo man ant rankovės, aš ja papūtiau, snaigė nuskrido ant žemės. Jis lengvas ir purus, kaip vata. (Paskirstau vatos gabaliukus ir pasiūlau papūsti ant „snaigės“.) Auklėtoja: Skaito eilėraštį, vaikai atlieka judesius pagal tekstą.


„Kaip ant kalno - sniegas, sniegas, (vaikai ištiesia rankas ir atsistoja ant kojų pirštų) Kaip po kalnu - sniegas, sniegas, (pritūpęs) O ant eglutės - sniegas, sniegas, (atsistokite ant kojų pirštų ir išsitieskite) iš rankų) Ir po eglute - sniegas, sniegas, (pritūpęs) Ir po sniegu miega lokys. (Pakreipkite galvą į vieną pusę sulenktais delnais po skruostu.) Tyliu tyla. Būti tyliai! (pridėkite pirštą prie lūpų).


O mes su tavimi galime piešti, kaip sniegas krinta tyliai, baltas, švarus, lyg pūkas. Mums padės teptukas ir dažai. Kokius dažus imsime piešti snaiges? Vaikai: balti. (Ant stalų yra tamsinto popieriaus lapai su dažytomis sniego pusnimis.) Pedagogas: Kokios spalvos dažus imsime? Vaikai: balti kaip sniegas. (vaikai susėda prie stalų, paima teptuką ir pirmiausia sausu teptuku parodo, kaip nupiešti snaiges (pritvirtinti-nuimti), tada paima dažus ant teptuko galiuko ir kimba į darbą. Vaikai atlieka piešinį, mokytojas jei reikia, padeda (savo lape parodo vaikui, kaip piešti), pasakoja, kaip dirbti su teptuku.



Mokytoja giria vaikus už gražius piešinius. Pedagogas: Vaikinai, ar mūsų sniego gniūžtė paveikslėlyje gali ištirpti? Vaikai: Ne. Pedagogas: Taip, negali, nes nudažytas dažais. Ir pažiūrėkime savo sniego kibire, kas jam atsitiko? (jis ištirpo). Išvada: grupėje šilta, todėl sniegas ištirpo ir virto vandeniu.



1. Žukova, O.G. Kūrybinės veiklos užsiėmimų ankstyvojo amžiaus vaikams planavimas ir santraukos./ O.G. Žukova. - 2 leidimas. - M .: Irisas - spauda, ​​- 96 p. 2. Polozova, E.V. Produktyvi veikla su mažais vaikais. / E.V. Polozovas. Mokomasis ir metodinis vadovas pedagogams ir metodininkams. - Ch.P. Lakotseninas S.S., Voronežas Koldina D.N. Piešimas su 2-3 metų vaikais./ D.N. Koldinas. Piešimas su 2-3 metų vaikais. Užsiėmimų santraukos - M .: Mozaika-sintezė, su

Kaip neįtikėtina, pabudus ryte už lango matyti apsnigtus medžius, krūmus, žemę. Pirmasis sniegas visada suteikia žmonėms džiaugsmo ir pasakos jausmą. O kokius nepaprastus jausmus vaikams sukelia pirmasis sniegas. Vaizdinės veiklos pamoka „Pirmasis sniegas“ padės vaikams prisiliesti prie magijos proceso ir įsivaizduoti, kaip iškrenta pirmasis sniegas.

Tema: Pirmasis sniegas

Programos turinys: toliau mokykite vaikus kurti žiemos peizažą netradicine piešimo technika (piešimas kišenėmis). Įtvirtinti vaikų žinias apie dienos dalis. Išmokyti vaikus savarankiškai piešti tam tikra seka, ugdyti kūrybinius gebėjimus, praturtinti vaikų žodyną vaizdiniais posakiais ir žodžiais, įtvirtinti gebėjimą piešti teptuku. Plėtoti estetinius vertinimus, sprendimus. Ugdykite meilę gamtai, tikslumą, savarankiškumą.

Medžiaga pamokai: paveikslai su žiemos peizažu, teptukai, pagaliukai, tamsintas mėlynas popierius su pieštu medžiu, baltas guašas kiekvienam vaikui, indelis vandens.

parengiamieji darbai: žiūri į iliustracijas su žiemos peizažu, stebi pasivaikščiojimą, mokosi eilėraščių ir dainelių apie žiemą.

Pamokos eiga:

(Vaikai stovi puslankiu)
Pedagogas: Vaikai, prisiminkite vakar, ar snigo? (Ne). Šiandien? Taip, šiandien snigo. Ir kada tai atsitiko? (Naktį). Kodėl nematei iškritusio sniego? (vaikai miegojo). Kas ateina po nakties? (Rytas). Ką veikiame ryte? (Vaikai prisimena, ką jie gali veikti skirtingomis dienos dalimis).

Pedagogas: Ir šiąnakt snigo.
Dabar aš tau skaitysiu eilėraštį apie sniegą, o tu pabandyk prisiminti, ką uždengė sniegas.

I. Surikovas
Baltas sniegas purus
Sukasi ore
Ir žemė tyli
Kritimas, atsigulimas.
O ryte su sniegu
Laukas baltas
Kaip šydas
Visi jį aprengė.
Tamsus miškas su kepure
Uždengtas nuostabus
Ir užmigo po ja
Stipriai, nepastebimai.

Pedagogas: Ką padengė sniegas? (vaikų atsakymai)
Pedagogas: Prisiminkime, kas yra sniegas? (baltas, šlapias, purus, girgždantis, šaltas, putojantis)

Pedagogas: O dabar eikime visi prie kėdžių (vaikai sėdi ant kėdžių). Dabar kiekvienas iš jūsų bandys būti magas ir nupieš pirmąjį sniegą. Kas nupiešta ant lapų, kurie guli priešais jus? (Mediena). Tai medis, kurį padengsime sniegu. Norėdami tai padaryti, mums reikia teptuko, dažų. Kokia spalva? (Balta) Ir indelį vandens. Žiūrėk, o priešais tave yra kišimo lazdos. Kodėl, jūsų nuomone, mums jų reikia? (Vaikų atsakymai). Šių pagaliukų pagalba nupiešime iškritusį sniegą.

Mokytojas parodo darbų seką, vaikai piešia sniegą ant medžio šakų, ant žemės teptuku ir krintantį sniegą pagaliukais.

Jei reikia, atliekamas kūno kultūros lavinimas.
Pudros nebijome
Gaudydami sniegą, suplokite rankomis.
Rankos į šonus, ties siūlėmis
Sniego užteks mums ir jums.


Mokytojas analizuoja piešinius (mokytoja visus piešinius padeda ant stalo ir prašo vaikų keltis, klausia, kam patiko kieno darbas. Vaikams padedamas, mokytojas įvertina darbą.

Pedagogas: Vaikai, mūsų pamoka baigėsi. Kai jūsų piešiniai išdžius, mes juos iškelsime į ekspoziciją.

Natalija Obukhova
Atvira piešimo pamoka 1 jaunių grupėje „Krintantis sniegas“

Atvira piešimo pamoka pirmoje jaunesniųjų grupėje« Krintantis sniegas»

Tema: Krintantis sniegas.

Tikslas: Mokyti vaikus dažyti putplasčio lazdelė krintantis sniegas.

Užduotys:

1. Pataisykite įgūdžius dažyti putplasčio lazdelės metodas "kišti".

2. Ugdykite gebėjimą išdėstyti piešinį visame lape.

3. Ugdykite draugišką požiūrį į gyvūnus.

Įranga ir medžiagos: mėlyni popieriaus lapai kiekvienam vaikui, baltas guašas, putplasčio pagaliukai, popierinės snaigės, kibiras, žaislas kiškiui.

parengiamieji darbai: Skaityti knygas, piešimas nemokama tema mintinai mokosi eilėraščius, žiūri paveikslėlius.

Metodai ir technikos:

Eilėraščio skaitymas su žaidimu

netikėtumo akimirka,

Fizminutka (rodyti žaidimą)

piešimo metodas"kišti",

Netradicinis piešimas.

aš skirsiuosi. Įžanginis.

globėjas: Sakyk, ar šiandien lauke šalta? Ar tau šalta?

Vaikai: Taip

globėjas: Vaikinai, sakyk man, prašau, koks dabar metų laikas gatvėje?

Vaikai: Žiema

globėjas: Teisingai. Lauke pasidarė šalta. Apsirengiame šiltas striukes, kepures ir pirštines.

globėjas: O kas atėjo pas mus į svečius?

Vaikai: Zuikis.

globėjas: Sveikas zuikis. Vaikai, pasisveikinkite su zuikučiu.

(Vaikai sveikinasi)

globėjas: Vaikai, pasakykime eilėraštį zuikiui.

Ant žemės yra sniegas,

Zuikis prie sniegas bėga.

Ausys šalta, letenos šaltos,

Be batų ir be kepurės.

globėjas: Vaikai, ką mums zuikis atnešė? Pažiūrėkime, kas yra kibire, ar ne? Vaikinai, tai snaigės. Ir kokios jos spalvos?

Vaikai: Balta.

globėjas: Ar matėte, kaip sniego gniūžtė sukasi ore?

Vaikai: Taip.

globėjas: Sukimės kaip snaigės.

Mokytojas skaito eilėraštį:

Baltas purus sniegas

Sukasi ore. (vaikai sukasi)

Ir žemė tyli

Krenta, Guli. (vaikai tupi)

globėjas: Padarykime mūsų grupėje iškrito sniegas. Pūskime ant snaiges.

(Vaikai pučia snaiges ir išsisklaido, nukristi ant mėlyno popieriaus).

ІІ dalis. Pagrindinis.

globėjas: Pažiūrėk, kaip gražu snaigės užpuolė, visame lape.

Ką dar atnešė mūsų svečias? Tai p / lazdos. Tikriausiai zuikis nori, kad jam ką nors padovanotume nudažytas.

Pieškime šiais pagaliukais sniegas mūsų svečiui. Kas man pasakys, kokius dažus imsime?

Vaikai: Balta.

globėjas: Teisingai. BET dažyti mes būsime ant mėlyno popieriaus.

Sėskite prie stalų, dabar mes tai padarysime dažyti o zuikis mus stebės.

(Vaikai susėda. Ant stalų yra popieriaus ir dažų. Vaikai pirmiausia sausu pagaliuku parodo, kaip galima piešti snaiges lydi jūsų veiksmus žodžius: sniego.)

globėjas: Dabar paimkime dažus. Lazdelę panardiname į dažus, pritvirtiname prie piešinio ir nuimame. Turime snaigę.

Vaikai, snaigės skraido po visą lapą. Jie yra krenta visur.

(Vaikai piešia, jei reikia, padeda mokytojas).

ІІІ dalis. Išvada.

globėjas: Vaikai, žiūrėkit, o mūsų zuikis sušalo.

Žaiskime su zuikučiu.

Vaikai: Taip.

(Žaidimas žaidžiamas "Kiškiui šalta sėdėti". Visi sėdi.)

globėjas:

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas. (visi atsikelia)

Letenos aukštyn, letenos žemyn (vaikai pirmiausia pakelia rankas aukštyn, tada žemyn)

Patraukite ant kojų pirštų. (atsistoti ant kojų pirštų)

Mes dedame letenas į šoną, (rankos ant juosmens)

Ant kojų pirštų lope, lope, lope. (šokinėti)

globėjas: Vaikai, parodykime savo piešinius zuikiui ir padovanokime. Atsineškite kiekvieną savo piešinį.

(Vaikai neša piešinius zuikui ir rodo).

globėjas: Bunny labai patiko tavo piešiniai. Jis sako ačiū.

globėjas (zuikis): Zuik, eini į mišką?

Vaikai, zuikis nenori išeiti į mišką, jam labai patiko jūsų piešiniai, taip pat jam patiko žaisti su jumis. Tegul zuikis lieka su mumis.

Vaikai: Taip.

globėjas K: Kur mes jį dėsime?

(Vaikai pasiūlo vietą. Mokytojas įdeda zuikį į šią vietą).

globėjas: Štai tu! Bunny gyvens pas mus ir prižiūrės tave. Ir zuikis sako labai ačiū. Kokie mes geri bičiuliai! Kalbėjomės apie žiemą, linksmai žaidėme, mokėmės dažyti snaigių ir padovanojo jas zuikiui.

O dabar galite eiti ir žaisti dizainerėje.


Į viršų