Netradicinis piešimas darželyje. Vyresnioji grupė

Oksana Šašova
GCD „Auksinė žuvelė“ santrauka. Piešimas medvilniniais tamponais. Vyresnioji grupė

« auksinė žuvelė » .

apibūdinimas : GCD santrauka vyresnio amžiaus vaikams (5-6 metai, tema« auksinė žuvelė » . Šios tiesiogiai ugdomosios veiklos metu vaikai susipažįsta su netradicinėmis technologijomispiešimas vatos tamponais .

GCD santrauka vyresniojoje grupėje šia tema « auksinė žuvelė » .

Švietimo integracijaregionuose :

"Kognityvinė raida"

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“

"Meninis ir estetinis vystymasis"

Pamokos tikslas :

Supažindinkite vaikus su netradicinėmis technologijomispiešimas – puantilizmas ( piešimas vatos tamponais )

Užduotys :

Švietimo : Formuoti galimybę savarankiškai pasirinkti dažų spalvų schemą; Ištaisykite gudrybespiešimas įvairių pažįstamų medžiagų, pasirenkant jas pagal savo norą ir nuotaiką.

Švietimo : lavinti spalvų suvokimą, tobulinti pirštų ir rankų smulkiąją motoriką; Pagerinti rankų ir akių koordinaciją.

Švietimo : Ugdykite reagavimo į kitų žmonių patirtį jausmą, norą padėti; Ugdyti tikslumą, gebėjimą rasti nestandartinius kūrybinių problemų sprendimus.

Naudota įranga : Kontūrasauksinė žuvelė albumo lapuose , guašas,krapštukai , vandens indeliai kiekvienam stalui, drėgnos medžiaginės servetėlės ​​rankoms pagal vaikų skaičių.

Metodinės technikos : Žaidimo situacija, pokalbis-dialogas, probleminė situacija, produktyvi vaikų veikla, grožinės literatūros skaitymas, analizė, apibendrinimas.

GCD pažanga:

globėjas : Vaikinai, šiandien pas mus atėjo labai neįprastas svečias.

O kas tai yra, pabandykimespėti :

Taižuvis nėra piranija

Turėsite tris norus

Atspėk, kas yra

taimažos žuvytės . ( auksinis )

Sodri uodega, pelekai,

Jų akys juodos

Svarstyklės degina-žaidžia,

Šitaipžuvis vadinama ?

( auksinė žuvelė )

Teisingai, vaikinaiauksinė žuvelė !

Bet pažiūrėk, kas jai atsitiko?

Vaikai : Žuvis balta ir liūdna .

globėjas : Teisingai, vaikinai, ji labai liūdna ir liūdna, kas jai atsitiko!

Prieš mūsų pamokąauksinė žuvelė Ji papasakojo man savo liūdną istoriją ir paprašė mūsų jai padėti. Štai ką jipasakojo :

– „Šį rytą aš su savo merginomisžuvis plaukė ir linksminosi jos vandenyje. Plaukėme kaip norėjome, dainavome linksmas daineles, žaidėme gaudykles. Bet staiga iš po akmens išlindo didžiulis šamas. Jis labai supyko ant mūsų, nes mes jam trukdėme miegoti. Tai buvo piktas burtininkas, jis užbūrė mane ir visas mano merginas, atėmė iš mūsų visas ryškias spalvas ir gražias sukneles. Ir dabar aš nežinau, kaip būti ir ką daryti.

(Mokytojas išdalina vaikams šablonus auksinė žuvelė )

Vaikinai, gal galime kuo nors padėti mūsų užburtam gražuolei?(vaikų atsakymai) .

globėjas : Taip, tu teisus! Galime grįžtižuvis jų gražios suknelės dažų pagalba. Ir padarykime jų sukneles dar gražesnes ir elegantiškesnes nei buvo? Ir tai mums padės nauja, neįprasta technika.piešimas vadinamas puantilizmu. Tai ypatinga technikataškinis piešimas (arba smūgiai) skirtinga spalva. Tam mums reikia ryškių spalvų ir"magija lazdos »( krapštukai ) . Mes panardinsime galiukąklijuoja dažuose , o tada atsargiai uždėkite taškus ant mūsų žuvies. Bet pirmiausia paruošime rankas ir pirštuskūrybiškumas :

Pirštų gimnastika „Vandens gyventojai“

Ten gyveno ir buvo viena vėgėlė,

Su juo draugavo du ruffai.

Prie jų atskrido trys antys

Keturis kartus per dieną

Vienas du trys keturi Penki!

Dabar jūsų rankos ir pirštai yra paruoštipiešimas . Pabandykite, pieškite ir pažiūrėkite, ar galite užsiimti magija? Esu tikras, kad tai pavyks!(Vaikai dirba) .

Mokytojas paaiškina taisyklespiešimas vatos tamponais :

1. Pirmiausia užpildykite piešinio kontūrą taškais.

2. Tada užpildykite visą piešinį taškais.

3. Kiekvienam naujam dažui paimkite naująlazdelė

Baigus darbą,fizinę minutę :

Fizminutka " žuvis »

Žuvis linksmai taškėsi

Į švarų gėlą vandenį.

Jie lenkia, lenkia.

Jie palaidos save smėlyje.

Tiek kartų tupiname

Kiek čia žuvų turime.

Kiek mes turime žuvėdrų

Tiek kartų šokinėjame.

globėjas : Kol kas mūsųsausa auksinė žuvelė , eiti ant kilimėlio, patogiau atsisėsti ir pasiklausyti pasakos„Pasakojimas apie mažą žuvis » .

globėjas : O dabar eikime prie stalų ir pažiūrėkime, ką gavome? Ar galime padėti savoauksinė žuvelė ? Vyksta refleksija.

globėjas : Kokie jūs geri bičiuliai, kurie padėjote mūsų užburtoms gražuolėms, nepalikote jų bėdoje. Ir mums laikas atsisveikintižuvis ir baigti mūsų pamoką.auksinė žuvelė laikas grįžti į vandenį.

Piešimo pamokos „Jūros žuvys“ santrauka (vyresnė grupė)

Tiesiogiai ugdomosios veiklos rūšis – integruota
Integruotos sritys:
1) Kognityvinis vystymasis
2) Meninė ir estetinė raida
3) Fizinis vystymasis
4) Kalbos raida
5) Socialinis – komunikacinis
Tikslas: Išmokykite vaikus piešti jūros žuvis vaško kreidelėmis.
Užduotys:
1) Supažindinti vaikus su piešimo technika (vaškinėmis kreidelėmis);
2) Išmok piešti žuvis, perteikti jų formą, dydį, struktūrą, proporcijas, spalvą, kompoziciją. Tęsti pažintį su jūros gyvūnija, vandens augalais;
3) Lavinti kūrybiškumą, dėmesį, smulkiąją motoriką ir rankų koordinaciją;
4) Ugdykite pagarbą laukinei gamtai.
Metodiniai metodai:
1) vizualinis
2) Žodinis (priminimai, instrukcijos, klausimai)
3) Žaidimai (staigmenos akimirka)
4) Diferencijuota pamokos analizė.
Demo medžiaga: Pristatymas.
Dalomoji medžiaga: A4 formato popieriaus lapai, vaško kreidelės, žirklės.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Mūsų grupės vaikai atnešė laišką.
Paskaitykime? (atsako vaikai)
globėjas: „Sveiki visi iš jūros gelmių
Karalius rašo iš jūros dugno
Aš verkiu ir yra priežastis
Deja, ne vienas.
Oi kokia nuobodu

Visas šis grožis!
Čia viskas karts nuo karto verda
Kaip aš pavargau nuo to!
Bangos kyla
Tada jie staiga nusileidžia.
Nemėgstu pietų ir vakarienės
Supykau ir niurzgiau
Vieniša, man nuobodu
Čia skaidriame gylyje.
Aš vienas, žuvys dingo
Šalia miega undinės – trupiniai.
Pagalba!
Jūros karalius.
Pedagogas: kodėl jūros karalius prašo pagalbos?
Vaikai: jūroje mažai žuvų, gaudo tinklais, teršia vandenį.
Pedagogas: jūros karalius yra magas, jei piešiame žuvis ir jam jos patinka, jis tikrai pavers jas tikromis gyvomis žuvimis. O ko reikės mūsų žuvims jūrų karalystėje?
Rodau vatmano popierių su jūros, vandens augalų atvaizdu.
Pedagogas: vaikinai, kokie augalai gali gyventi ir augti jūroje (rudieji, žalieji dumbliai; rudadumbliai? Kaip manote, kam mums reikia augalų jūroje (praturtinkite vandenį deguonimi, tarnauja kaip maistas jūros gyvybei ir netgi namai?
O kokias žinai jūroje gyvenančias žuvis (menkes, silkę, eršketą, plekšnę, ešerį, ryklį?
(Vaikai vadina žuvimis, mokytojas rodo jų atvaizdus).
Pedagogas: Pažiūrėkime į silkę. Įvardykite žuvies kūno dalis (galvą, kūną, uodegą, pelekus) Kas yra ant galvos (akys, burna, žiaunos? Kodėl žuvims reikia žiaunų? Ar žuvis turi kaklą? Kuo padengtas kūnas? ? Kokie žvynai? (lygūs, blizgantys) Kokia uodega? Kiek pelekų? Kokie yra pelekai (žiaunos, pilvo, nugaros, uodegos? Kokios spalvos silkė? (mėlyna su sidabriniu atspalviu) Taip, vaikinai, teisingai pavadinote visus žuvies dalys: galva, kūnas, bet kiekvienos skirtingos uodegos, pelekų skaičius.Kiekviena žuvis savaip graži, pvz., jūros ešerys - raudonas, eršketas - žalias su alyviniu atspalviu, plekšnė - ruda su juodu dėmės.O kas dar yra jūroje (žvaigždės, kriauklės, duobės, aštuonkojai?
Kviečiu vaikus žaisti žaidimą „Jūra vieną kartą nerimauja“
Iš siuntinio iš jūros karaliaus išimu vokus.
Didaktinis žaidimas „Surinkite žuvį iš dalių“
Siūlau vaikams piešti jūros žuvis vaškinėmis kreidelėmis.
Greitai parodysiu, kaip nupiešti žuvį, ir paskelbiu piešimo schemą.
Pirštų gimnastika "Žuvis"
Žuvys plaukia vandenyje – rodosi sulenktais delnais
Žuvytei smagu žaisti kaip žuvis plaukia.
Žuvis, žuvis, išdykęs – grasina pirštu
Norime tave sugauti – lėtai suspauskite delnus
Žuvis sulenkė nugarą - žuvis „plaukia“
Ji paėmė duonos trupinį - daro griebimo judesius abiem rankomis
Žuvis mostelėjo uodega - „plaukia“.
Žuvis greitai nuplaukė.
Toliau mes su vaikais įdedame žuvį į piešimo popierių su pieštu jūros dugnu.
Klausiu vaikų, ar gavome jūros dugną su žuvimi. (Vaikai atsako) Jūros karalius pavers jas tikromis gyvomis žuvimis, ir jam bus smagu su jomis gyventi. Vaikinai, ką dar galėtume padaryti, kad žuvys neišnyktų iš jūros, kad jūros ir vandenynai, upės ir ežerai būtų švarūs (negalima teršti vandens, gaudyti žuvų tinklais ir apsaugoti visus gyvus) aplinkiniai dalykai). Puiku vaikinai! Ką mes šiandien veikėme klasėje? (vaikai atsakė piešdami žuvis vaškinėmis kreidelėmis, žaisdami lauko žaidimą „Kartą jūra nerimsta“, didaktinį žaidimą „Surink žuvį iš dalių“ ir atlikdami pirštų gimnastiką „Žuvis“. Šaunūs vaikinai!
Ir pabaigai aš tau perskaitysiu eilėraštį, o tu klausyk:
Po vienu mėlynu
Gyvename po bendru stogu
Namas po mėlynu stogu
Ir erdvus ir didelis
Namas sukasi aplink saulę
Kad mus sušildytų
Taigi, kad kiekvienas langas
Tai galėtų apšviesti.
Kad gyventume pasaulyje
Nebijo, negrasina.
Kaip ir geri kaimynai
Arba geri draugai!
Nuotrauka iš klasės


Elena Kolach
Išsami piešimo pamoka vyresniųjų grupėje „Auksinė žuvelė“

Tikslas:

Suformuoti vaikų gebėjimą vaizduoti didelius vaizdus, ​​visoje lapo plokštumoje, stebėti proporcingumą tarp vaizdo dalių.

Užduotys:

1. Įtvirtinti gebėjimą kruopščiai perdažyti dažais, papildyti vaizdą detalėmis.

2. Ugdykite norą dažyti, geranoriškas požiūris į bendraamžius.

3. Lavinti mąstymą, kalbą, rimo jausmą, smulkius rankų raumenis.

4. Suaktyvinkite žodyną: tinklai, svarstyklės.

Medžiaga:

Naršymo triukšmo įrašymas, foninė muzika. Ištrauka ir iliustracijos skirta "Pasakojimas apie auksinė žuvelė» A. S. Puškinas. Mėlyna spalva nuspalvinti popieriaus lapai. Paletė su įvairiaspalviu guašu. Įranga, skirta piešimas.

parengiamieji darbai:

Žiūrint žuvis akvariume. Žiūri animacinį filmuką "Pasakojimas apie auksinė žuvelė» .

Pamokos eiga:

Vaikinai, klausykite! (Jūros banglenčių garsai). Kas tai per triukšmas? Ši jūra yra triukšminga. Kaip vadinasi mūsų jūra? Juodoji jūra. Įsivaizduokime, kad išėjome iš darželio ir atėjome į pajūrį. Virš mūsų galvų yra mėlynas dangus su debesimis, po mūsų kojomis auksinis smėlis o jūra priekyje. Kaip gražu aplinkui!

O kiek žodžių galima rasti gerai įsižiūrėjus ir pagalvojus. Juk žodžių galima rasti visur.

Žodžių randu visur

Ir danguje, ir vandenyje

Ant grindų, ant lubų

Ant nosies ir ant rankos.

Ar negirdėjai šito?

Jokiu problemu! Žaiskime žodžiu!

Didaktinis pratimas "Rasti žodžius"

Rasti žodžius danguje.

(Debesys, paukščiai, vėjas, debesys, lėktuvas, žaibas, mėlyna, saulė.)

Rasti žodžius jūroje.

(Vanduo, banga, žuvis, dumbliai, audra, krabai, delfinai, medūzos, laivas.)

Jūroje gyvena daugybė skirtingų žuvų rūšių. Yra žuvų, kurios yra valgomos žmonėms. Žvejai juos gaudo, o mes perkame, gaminame ir valgome. Tai ančiuviai, silkės, gobiai, stauridės, plekšnės. Yra pavojingų žuvų. Jie gali smeigti nuodingu spygliuku, kaip jūros katė ir jūrų drakonas; ir net šokiruoti kaip erškėtis. Žvejai jų nepagauna, nes susitikti su tokiomis žuvimis labai nemalonu.

Vaikinai, pasakykite man, ką turi visos žuvys? (vaikų atsakymai).

Visos žuvys turi uodegą. Jis tarnauja kaip jų vairas. Žuvys taip pat turi pelekus. Kodėl manote, kad žuvys turi pelekus? Pats žodis tau pasakys. Pelekai reikalingi žuvims plaukti. Žinoma, žuvys turi akis. Kam skirtos akys? Žuvies kūnas padengtas plokštelėmis – žvynais.

Vaikinai, klausykite juokingo eilėraščio apie tai, kaip žuvys mėgsta šypsotis. Ir ne tik klausyk, bet ir duok man žodžius.

Didaktinis žaidimas "Duok man žodį"

Jei tai žuvis – ji šypsosi.

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Ne tik mūsų jūroje jūros princesės - auksinė žuvelė kuris gali kalbėti žmogaus balsu ir išpildyti norus. Apie tokius žuvis parašė pasaką Aleksandras Sergejevičius Puškinas. Ši istorija vadinasi... "Pasakojimas apie auksinė žuvelė» . Klausykite šios pasakos ištraukos, kurioje pasakojama, kaip senas vyrasįmetė į jūrą gaudyklę – tokį didelį žvejybos tinklą žuvims gaudyti, ir pateko į šį tinklą auksinė žuvelė.

Skaitant ištrauką iš „Pasakos apie auksinė žuvelė» A. S. Puškinas

Trečią kartą jis metė tinklą, -

Kartu buvo ir tinklas žuvis.

Su sunkiu žuvis, - auksinis.

Kaip melstis auksinė žuvelė!

O dabar pažaiskime. Išlipk ant kilimo.

Fizminutka "Jūra nerimauja".

Jūra nerimauja

Jūra nerimauja du,

Jūra yra banguota trys

Kaip žuvys plaukia, parodyk man!

(Pėdos pečių plotyje, siūbuojančios rankos iš dešinės į kairę, vaizduojančios bangas)

Žuvis plaukė, nardė

Mėlyname jūros vandenyje.

Jie susiburs, išsiskirs,

Jie palaidos save smėlyje.

(Rankos prieš krūtinę sulenktais delnais, bėgimas į visas puses, pasilenkimas, artėjimas-divergencija, pritūpimas).

O dabar aš tau siūlau nupiešti auksinę žuvelę.

Piešimas« auksinė žuvelė»

Atkreipkite dėmesį į kūno formą žuvis? Kokia spalva auksinė žuvelė?

Ką tu turi žuvis?

Vaikai dirba su fonine muzika.

Daryti mažos žuvytės gražuole, nupieškime jos svarstykles.

Taip pat piešime akmenukus ir dumblius žuvis turėjo kur pasislėpti.

Baigtus darbus vaikai išsidėsto ant bendro paviršiaus.

Vaikinai, man labai patiko jūsų darbai, bet ar jums patinka jūsų bendražygių piešiniai? Kokie piešiniai tau patiko? Kodėl jie tau patiko?

(vaikų atsakymai)

Vaikinai, būkime kūrybingi. Kas būtų, jei mes auksinė žuvelė pasiūlė įgyvendinti mūsų norus? Ko prašytum mažos žuvytės? Pagalvok! Čia aš paklausčiau žuvis kad visi mano šeimoje būtų sveiki ir niekada nesirgtų.

Kokie tavo norai?

Vaikai pasako savo pageidavimus, o mokytojas juos užrašo paveikslėlio gale.

Susijusios publikacijos:

Žaidimo pamokos parengiamojoje grupėje apibendrinimas pagal A. S. Puškino pasaką „Auksinė žuvelė“ Tikslas: supažindinti vaikus su.

Tikslas: Suformuoti vaikų gebėjimą vaizduoti didelius vaizdus, ​​visoje lapo plokštumoje, išlaikyti proporcingumą tarp vaizdo dalių;

GCD santrauka, skirta paraiškoms parengiamojoje grupėje tema: „Auksinė žuvelė akvariume“

Tema: „Auksinė žuvelė“ pagal A. S. Puškino pasaką „Pasaka apie žveją ir žuvį“ Uždaviniai: -Padėkite vaikams pajusti vaizduojamojo meno savybes.

Meninio ir estetinio tobulėjimo edukacinių užsiėmimų santrauka vyresniųjų grupėje „Auksinė žuvelė“ Integruotinos sritys: 1) Kognityvinis vystymasis 2) Meninis ir estetinis vystymasis 3) Kalbos ugdymas Tikslas: Išmokti piešti žuvis perduodant.

Atviros pamokos vyresniųjų grupėje „A“ tema „Auksinė žuvelė“ santrauka.

Edukacinė sritis: Kūrimas

Pamokos tikslas:

Supažindinti vaikus su netradicine piešimo technika - puantilizmu (piešimas vatos tamponais)

Užduotys:

Ugdomasis: Formuoti gebėjimą savarankiškai pasirinkti dažų spalvų schemą; Pataisyti piešimo būdus skirtingomis pažįstamomis medžiagomis, pasirenkant jas pagal savo norą ir nuotaiką.

Ugdymas: lavinti spalvų suvokimą, tobulinti pirštų ir rankų smulkiąją motoriką; Pagerinti rankų ir akių koordinaciją.

Ugdomasis: ugdyti reagavimo į kitų žmonių patirtį jausmą, norą padėti; Ugdyti tikslumą, gebėjimą rasti nestandartinius kūrybinių problemų sprendimus.

Įranga: Auksinės žuvelės kontūras ant peizažinių lapelių, guašas, vatos pagaliukai, vandens indai kiekvienam stalui, drėgnos servetėlės ​​rankoms pagal vaikų skaičių.

Progresas

Pedagogas: Vaikinai, šiandien pas mus atvyko labai neįprastas svečias.

O kas tai yra, pabandykime atspėti:

Ši žuvis nėra piranija

Turėsite tris norus

Atspėk, kas yra

Tai žuvis. (auksinis)

Sodri uodega, pelekai,

Jų akys juodos

Svarstyklės degina-žaidžia,

Kaip ta žuvis vadinasi?

(Auksinė žuvelė)

Teisingai, vaikinai, tai auksinė žuvelė!

Bet pažiūrėk, kas jai atsitiko?

Vaikai: Žuvis balta ir liūdna.

Pedagogas: Taip, vaikinai, ji labai liūdna ir liūdna, kas jai atsitiko!

Prieš mūsų pamoką auksinė žuvelė papasakojo man savo liūdną istoriją ir paprašė mūsų jai padėti. Štai ką ji pasakė:

- "Šį rytą su draugėmis plaukiojome su žuvimi ir linksminomės savo vandenyje. Plaukiojome kaip norėjome, dainavome linksmas daineles, grojome gaudynes. Bet staiga iš po akmens išlindo didžiulis šamas. supyko ant musu,nes trukdome jo miegą.Tai buvo piktas burtininkas,jis apkerėjo mane ir visas mano merginas ir atėmė visas ryškias spalvas ir mūsų gražias sukneles.O dabar nežinau kaip būti ir ką daryti.

(Mokytojas išdalina vaikams auksinių žuvelių raštus)

Vaikinai, gal galime kuo nors padėti mūsų užburtam gražuolei? (Vaikų atsakymai).

Mokytojas: Taip, tu teisus! Žuvims dažų pagalba galime grąžinti gražias sukneles. Ir padarykime jų sukneles dar gražesnes ir elegantiškesnes nei buvo? Ir tai mums padės nauja, neįprasta piešimo technika, vadinama pointilizmu. Tai speciali piešimo su skirtingų spalvų taškais (arba potėpiais) technika. Norėdami tai padaryti, mums reikia ryškių spalvų ir "stebuklingų lazdelių" (vatos pumpurų). Pamirkysime pagaliuko galiuką į dažus, o tada atsargiai taškysime žuvį. Tačiau pirmiausia paruošime rankas ir pirštus kūrybiškumui:

Pirštų gimnastika „Vandens gyventojai“

Ten gyveno ir buvo viena vėgėlė,

Su juo draugavo du ruffai.

Prie jų atskrido trys antys

Keturis kartus per dieną

Vienas du trys keturi Penki!

Dabar jūsų rankos ir pirštai yra paruošti dažymui. Pabandykite, pieškite ir pažiūrėkite, ar galite užsiimti magija? Esu tikras, kad tai pavyks! (Darbus atlieka vaikai).

Mokytojas paaiškina piešimo vatos tamponais taisykles:

1. Pirmiausia užpildykite piešinio kontūrą taškais.

2. Tada užpildykite visą piešinį taškais.

3. Paimkite kiekvieną naują dažą nauju pagaliuku

Darbo pabaigoje laikoma fizinė minutė:

Fizminutka "Žuvis"

Žuvis linksmai taškėsi

Į švarų gėlą vandenį.

Jie lenkia, lenkia.

Jie palaidos save smėlyje.

Tiek kartų tupiname

Kiek čia žuvų turime.

Kiek mes turime žuvėdrų

Tiek kartų šokinėjame.

Pedagogas: O dabar, kol mūsų auksinės žuvelės džiūsta, eikite prie kilimėlio, atsisėskite patogiau ir klausykite pasakos „Pasaka apie žuvelę“.

Pedagogas: O dabar eikime prie stalų ir pažiūrėkime, ką gavome? Ar galėjome padėti savo auksinei žuvelei? Vyksta refleksija.

Pedagogas: Kokie jūs geri bičiuliai, kad padėjote mūsų užburtoms gražuolėms, nepalikote jų bėdoje. O mums laikas atsisveikinti su žuvimi ir baigti pamoką. Auksinei žuvelei laikas grįžti į vandenį.

Valstybės biudžetinės ikimokyklinės ugdymo įstaigos lopšelis-darželis Nr.9

kombinuotas Puškino rajono vaizdas

Sankt Peterburgas

Pamokos santrauka

piešimas

vyresniems ikimokyklinio amžiaus vaikams

"Auksinė žuvelė"

Parengė:

Bobonets Larisa Viktorovna

aukščiausios kategorijos mokytojas

Tikslas:

Formuoti vaikų gebėjimą vaizduoti didelius vaizdus, ​​visoje lapo plokštumoje, stebėti proporcingumą tarp vaizdo dalių; tolygiai ir tiksliai nudažyti dažais; užpildykite vaizdą detalėmis. Išmokyti vaikus daryti sakinius tam tikra tema: „Ko paklaustumėte auksinės žuvelės“. Skatinkite trumpai papasakoti animacinio filmo „Pasaka apie auksinę žuvelę“ turinį. Aktyvinkite vaikų žodyną temomis: „Jūra“, „Dangus“. Supažindinti su ištrauka iš A. S. Puškino „Pasakos apie auksinę žuvelę“; paaiškinti žodžių „tinklas“, „svarstyklės“ reikšmę. Ugdykite nuoseklią kalbą, rimo jausmą, smulkius rankų raumenis. Ugdykite norą maloniai aptarti vaizdą.

Įranga:

Naršymo triukšmo įrašymas, foninė muzika. A. S. Puškino „Pasakos apie auksinę žuvelę“ iliustracijos. Mėlyna spalva nuspalvinti popieriaus lapai. Paletė su įvairiaspalviu guašu. Piešimo įranga.

Preliminarus darbas:

Žiūrėti žuvis akvariume. Žiūrėti animacinį filmuką „Pasaka apie auksinę žuvelę“.

Pamokos eiga:

Vaikinai, klausykite! (Skamba jūros banglenčių garsas). Kas tai per triukšmas? Ši jūra yra triukšminga. Kaip vadinasi mūsų jūra? Juodoji jūra. Įsivaizduokime, kad išėjome iš darželio ir atėjome į pajūrį. Virš galvos yra mėlynas dangus su debesimis, auksinis smėlis po kojomis, o priešais mus – jūra. Kaip gražu aplinkui!

O kiek žodžių galima rasti gerai įsižiūrėjus ir pagalvojus. Juk žodžių galima rasti visur.

Žodžių randu visur

Ir danguje, ir vandenyje

Ant grindų, ant lubų

Ant nosies ir ant rankos.

Ar negirdėjai šito?

Jokiu problemu! Žaiskime žodžiu!

Didaktinis pratimas „Rask žodžius“

Rasti žodžius danguje. (Debesys, paukščiai, vėjas, debesys, lėktuvas, žaibas, mėlyna, saulė.) Raskite žodžius jūroje. (Vanduo, banga, žuvis, dumbliai, audra, krabai, delfinai, medūzos, laivas.)

Jūroje gyvena daugybė skirtingų žuvų rūšių. Yra žuvų, kurios yra valgomos žmonėms. Žvejai juos gaudo, o mes perkame, gaminame ir valgome. Tai ančiuviai, silkės, gobiai, stauridės, plekšnės. Yra pavojingų žuvų. Jie gali smeigti nuodingu spygliuku, kaip jūros katė ir jūrų drakonas; ir net šokiruoti kaip erškėtis. Žvejai jų nepagauna, nes susitikti su tokiomis žuvimis labai nemalonu. Visos žuvys turi uodegą. Jis tarnauja kaip jų vairas. Žuvys taip pat turi pelekus. Kodėl manote, kad žuvys turi pelekus? Pats žodis tau pasakys. Pelekai reikalingi žuvims plaukti. Žinoma, žuvys turi akis. Kam skirtos akys? Žuvies kūnas padengtas plokštelėmis – žvynais.

Vaikinai, klausykite juokingo eilėraščio apie tai, kaip žuvys mėgsta šypsotis. Ir ne tik klausyk, bet ir duok man žodžius.

Didaktinis žaidimas „Pasakyk man žodį“

Jei tai žuvis, ji turi šypseną.

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Jei tai žuvis, ji turi... (šypsosi).

Ne tik mūsų jūroje yra jūros princesės – auksinė žuvelė, galinti kalbėti žmogaus balsu ir išpildyti norus. Aleksandras Sergejevičius Puškinas parašė pasaką apie tokią žuvį. Ši istorija vadinasi „Pasaka apie auksinę žuvelę“. Pasiklausykite šios pasakos ištraukos, kurioje pasakojama, kaip senis į jūrą įmetė tinklą – tokį didelį žvejybos tinklą žuvims gaudyti, o į šį tinklą pateko auksinė žuvelė.

Skaitome ištrauką iš A. S. Puškino „Pasakos apie auksinę žuvelę“.

Trečią kartą jis metė tinklą, -

Atėjo velka su viena žuvimi.

Su sunkia žuvimi – auksu.

Kaip auksinė žuvelė prašys!

„Paleisk mane, seni, į jūrą,

Brangioji už save, duosiu išpirką:

Aš nupirksiu ką tik nori“.

Senis nustebo, išsigando:

Jis žvejojo ​​trisdešimt ir trejus metus

Ir aš niekada negirdėjau, kaip žuvys kalba.

Jis paleido auksinę žuvelę

Ir jis pasakė jai gerą žodį:

„Dievas su tavimi, auksinė žuvelė!

Man nereikia tavo išpirkos;

Žingsnis į mėlyną jūrą

Pasivaikščiokite ten sau po atviru dangumi“.

O dabar pažaiskime. Išlipk ant kilimo.

Dinaminė pauzė

Jūra nerimauja

Jūra nerimauja du,

Jūra yra banguota trys

Parodyk man, kaip žuvys plaukia!

(Pėdos pečių plotyje, siūbuojančios rankos

iš dešinės į kairę, vaizduojantis bangas)

Žuvys plaukė ir nardė

Mėlyname jūros vandenyje.

Jie susiburs, išsiskirs,

Jie palaidos save smėlyje.

(Rankos prieš krūtinę sulenktais delnais, bėgimas

laisvas, lenkimas, artėjimas-divergencija, pritūpimas).

O dabar siūlau nupiešti auksinę žuvelę.

Piešimas "Auksinė žuvelė"

Atkreipkite dėmesį į tai, kokios formos yra žuvies kūnas? Kokios spalvos yra auksinė žuvelė? Ką turi žuvis? Rodyti darbo eigą. Vaikai dirba su fonine muzika. Kad žuvis būtų graži, nupieškime jos žvynus. O dar pieštume akmenukus ir dumblius, kad žuvytės turėtų kur pasislėpti. Rodyti darbo eigą. Vaikai dirba su fonine muzika. Baigtus darbus vaikai išsidėsto ant bendro paviršiaus.

Vaikinai, ar jums patinka jūsų bendražygių piešiniai? Kokie piešiniai tau patiko? Kodėl jie tau patiko?

Vaikinai, būkime kūrybingi. O kas nutiktų, jei auksinė žuvelė pasiūlytų mums įgyvendinti mūsų troškimus? Ko prašytum žuvies? Pagalvok! Kokie tavo norai? Vaikai pasako savo pageidavimus, o mokytojas juos užrašo paveikslėlio gale.



Į viršų