Pamokos (GCD) santrauka parengiamosios grupės vaikams „Dvylika mėnesių. Žaidimo sąveikos su parengiamosios grupės vaikais situacija

Žana Malaja
Žaidimo edukacinė situacija parengiamosios grupės „Kelionė į Fėjų slėnį“ vaikams

Žaidimo edukacinė situacija parengiamosios grupės vaikams

Tema: « Kelionė Fėjų slėnyje»

F. I. O. Malaya Zh. T.

Visas dalyvio darbo vietos pavadinimas, darbo pavadinimas: Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga edukacinisįstaiga kombinuoto tipo darželis Nr.10 "Kūdikis" Psebay savivaldybės gyvenvietė Švietimas Mostovskio rajone,

Tikslas: įtvirtinti anksčiau įgytas žinias naudojant didaktinius žaidimus.

Programinės įrangos užduotys.

Skatinti įgūdžių panaudojimo schemas atliekant užduotis formavimąsi.

Įtvirtinti gebėjimą orientuotis ant popieriaus lapo narve.

Įtvirtinti žinias apie skaičiaus 5 kompoziciją, apie geometrines linijas.

Mokėti naudoti nelygybės ženklus sprendžiant uždavinius.

Tobulinti žinias vaikai apie kelio ženklus.

Skatinti loginio mąstymo, dėmesingumo, dėmesingumo ugdymą.

Ugdykite atkaklumą, gebėjimą klausytis.

Ugdykite susidomėjimą matematika

Savitarpio pagalbos ir draugiškų santykių ugdymas.

Medžiaga ir įranga: multimedijos instaliacija, pristatymas "Padėkite pasakų slėnis» , vokai su užduotimis, dalomoji medžiaga, paprasti pieštukai, languoti sąsiuviniai.

parengiamieji darbai: matematiniai didaktiniai žaidimai.

Žaidimo edukacinės situacijos eiga

Auklėtojas. Vaikinai. Anksti ryte kažkas keistas pažvelgė į mano langą. Ant delno atsirado ryškiai raudona dėmė. Ši saulė nusileido. Tarsi plonas aukso spindulys ištiestų ranką. Ir kaip pirmoji geriausia draugė man pasisveikino. Pažiūrėkite, kaip ryškiai ir linksmai į mus žiūrėjo saulė. Kaip mums šypsosi. Padovanokime vieni kitiems savo šypsenas

Vaikinai, gavome el. laišką. Ar norėtumėte sužinoti, kas ten yra? Taip, mums žinutę atsiuntė gerosios Fėjos. Pasirodo, jie turi bėdų. (1–3 skaidrių demonstracija). Ant jų slėnis fėjos, pakilo stiprus audros vėjas ir išsklaidė mažus fėjų namelius slėnis. Vaikinai, ar jums patinka šie personažai? Kam? Ar norėtumėte jiems padėti?

Kaip mes galime tai rasti slėnis? Kaip manote, ką žmonės naudoja eidami kelionė kas jiems padeda?

Vaikai. Žemėlapis.

Auklėtojas. Taigi mūsų burtininkės atsiuntė mums žemėlapį, kaip ir mes patekti į pasakų mišką.

pastaba kad žemėlapyje yra ženklai. Ar žinote, kokie yra šie ženklai?

Vaikai: Kelio ženklai.

globėjas: O kokį vaidmenį jie vaidina keliuose, pasakyk man? Ką Vanya mano? O Liza? O kas mano kitaip?

Auklėtojas. Gerosios laumės pasirūpino, kad nenuklystume ir būtume įspėti apie pavojų. Turi eiti į kelią. Kuo važiuosime? (Vaikai siūlo savo pasirinkimą). Norėdami tai sužinoti, turime išnarplioti užšifruotą šabloną.

Vykdomas grafinis diktavimas

Paimkite stebuklingus pieštukus ir klausykite, kur turime judėti. Kas atsitiko Vanijai? O ką nupiešė stebuklingas Kiros pieštukas? Ką vairuos Veronika? Nubraižykite automobilio dureles ir ratus.

Auklėtojas. Dabar mes pasiruošę. Kad automobilis važiuotų, turime atsakyti į klausimus. „Koks dabar sezonas? Kokia savaitės diena? Kokį mėnesį? ir suskaičiuokite nuo 1 iki 10.

Dabar galime judėti į priekį.

Automobilis mus veža ir nepavargsta,

Pažiūrėkite vaikinai prieš ženklą, kuris užtvėrė mums kelią. Pasakyk man, prašau, apie ką jis kalba? Ką mano Artiomas? O Liza?

globėjas: Šis ženklas įspėja, kad laukia staigus posūkis. O norėdami tęsti kelionę, turime atlikti užduotį. Norėdami tai padaryti, turite rasti voką su šiuo ženklu. Vanya, padėk man surasti šį voką. (Vaikas pasirenka norimą voką).Ar tau įdomu, kas yra šiame voke? Ilja, pažiūrėk, kas ten yra.

Vaikai. Voke yra keletas eilučių.

Auklėtojas. Sasha, tu žinai šią eilutę, o tu Sofija?

Vaikai įvardija eilutes. Žaidimas žaidžiamas „Pavadink linijas“.

Ir štai pirmieji rasti namai. Kelias atviras. Eikime toliau.

Važiuojame, važiuojame ir toliau

Automobilis mus veža ir nepavargsta,

Tiek daug kelių, laukia posūkis

Pasukome – ir vėl pirmyn ir pirmyn!

Saugokitės vaikinai. Matau ženklą, bet nepamenu kaip jis vadinasi. Reikia tavo pagalbos. Sasha, ar gali man pasakyti? Ar Liza žino šį ženklą? (Atsakymai vaikai) .

Auklėtojas. Šis ženklas "Pagrindinis kelias". Ką žinote apie šį ženklą? Ar matėte jį mūsų kaime? Man reikia rasti voką su kita užduotimi, padėk man, Rita. (Vaikas randa voką). Vaikinai, voke yra keletas schemų ir piramidžių. Kas žino, ką reikia daryti? (Būtina nudažyti piramidės žiedus pagal schemą).

Pratimas "Nupieškite piramidę".

Auklėtojas. Čia mes atlikome šią užduotį. Žiūrėkite, vaikinai, čia yra dar du namai. Kiek jų iki šiol radome?

Vaikai. Keturi.

Auklėtojas. O ar, anot Artiomo, Valja teisingai skaičiavo? Net keturis namus radome pas jus. Eikime toliau.

Važiuojame, važiuojame ir toliau

Automobilis mus veža ir nepavargsta,

Vėl kažkas laukia. Ką jūs, vaikinai, matote?

Vaikai. Kelio ženklas.

Auklėtojas. Vaikinai, pasakyk man, kuris iš jų?

Vaikai. Poilsio vieta.

Auklėtojas. Kaip manote, ką turėtume daryti?

Vaikai. Atsipalaiduok.

Fizminutka. Daugkartinis įkrovimas

Auklėtojas. Žiūrėkite, vaikinai, dar yra namai, du ištisi. Kas jau paskaičiavo, kiek iš viso turime namų? Kiek Kira gavo? O koks Toliko rezultatas? Kokie mes geri bičiuliai, pailsėję ir susirasti namai. Eikime toliau.

Važiuojame, važiuojame ir toliau

Mašina mus veža ir nepavargsta.

Paspauskite stabdį, mus pasitinka ženklas. Kas jį atpažino?

Vaikai: Pažymėkite dėmesį.

Auklėtojas. Galbūt kas nors nori papasakoti apie šį ženklą.

Atsakymai vaikai.

Auklėtojas. Ačiū, vaikinai, kad pranešėte man apie tai. Būkime atsargūs ir suraskime voką su šiuo ženklu ir užduotimi. Valera jį jau surado.

Žaidimas „Išspręskite problemą, nedarykite klaidos“.

1 užduotis

„Ant didelės sofos iš eilės „Tannin's Dolls“. sėdi: 2 lizdinės lėlės, Pinokis ir linksmas Chipollino. Padėkite Tanyai suskaičiuoti žaislus. (3)

2 užduotis

„Kieme vaikščiojo povas, užėjo dar vienas, už krūmų 2 povai. Kiek? Suskaičiuok save!" (4)

3 užduotis

Močiutė Daša turi anūkę Mašą

Katė, gaidys, šuo Družokas.

Kiek anūkų turi močiutė? (1)

Auklėtojas. Į ką buvai dėmesingas ir todėl nė karto nepadarėte klaidos. (Ekrane rodomi namai). Ir čia yra praradimas, daugiau namų. Kiek vaikinų radai?

Vaikai: Aštuoni.

Auklėtojas. Vaikinai, mes vis labiau artėjame. Jau matosi pasakų slėnis. Būkite atsargūs prieš vėl ženklą. Kas jau matė? Dima, kaip manai, koks tai ženklas?

Auklėtojas. Vaikinai, mums reikia rinkti obuolius į krepšelį, sprendžiant pavyzdį, iš viso kas duoda 5. Tik neaplenkti vienas kito (juk ženklas mus perspėja, tegul kalba.

Žaidimas „Surinkite obuolius į krepšelį“.

Auklėtojas. Vaikinai. Žiūrėk, radome dar du namus. Ir štai pasakų slėnis. Ar matai namus? Ar norite padėti žmonėms tai slėniai. Ir kaip tai padaryti, kas žino?

Vaikai. Fėjų nameliams sutvarkyti būtina pasitelkti diagramas.

Auklėtojas. Vaikinai, pasirinkite schemas ir namus, kuriuos radome, ir grąžinkite juos į savo vietas. Vaikai atlieka užduotį.

Auklėtojas. Sveika! Visi namai savo vietose. Kokie jūs draugai? Jie iš karto sutiko padėti laumėms, atliko visas užduotis, restauravo namus. Kokios laimingos fėjos. Vaikinai, fėjos nori žinoti, koks sunkus buvo kelias iki jų. Kokias užduotis atlikote?

Atsakymai vaikai.

Auklėtojas. Kas buvo įdomu?

Kas buvo naujo?

(atsakymai vaikai)

Auklėtojas. O dabar turime grįžti atgal atgal į mūsų darželį. Užmerkime akis ir viską suskaičiuokime atvirkštine tvarka nuo 10 iki 0. Taip, jūs, vaikinai, esate puikūs! Aš tavimi pasitikėjau! O už jūsų žygdarbius laumės sako ačiū. Jie jums padovanojo šios dienos susitikimo suvenyrus kaip atmintį.

Susijusios publikacijos:

Žaidimo edukacinė situacija programoje. „Laivas iš servetėlių kamuoliukų“. Suaktyvinkite ir paįvairinkite darbo su servetėle techniką:

Tikslas: Ugdyti vaizdinį ir erdvinį mąstymą, skatinti vaikus būti kūrybingus ir savarankiškus, ugdyti tikslumą. Besivystantis.

Žaidimo edukacinė situacija apie žinių apie geometrines figūras formavimą „Kvietimo kortelė“ (jaunesnė grupė)Žaidimo edukacinė situacija tema: „Kvietimo kortelė.“ (jaunesnė grupė) Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą atskirti geometriją.

Žaidimo edukacinė situacija apie antrosios jaunesniosios grupės „Karoliukai mamai“ vaikų matematinį ir jutiminį vystymąsiŽaidimo edukacinė situacija Nr.1. Karoliukai mamai. Programos turinys Išmokite atkurti tam tikrą objektų ir garsų skaičių.

Ugdymo situacija parengiamojoje grupėje

(ugdymo sričių integracija, „Socialinė ir komunikacinė raida“,

„Kognityvinis vystymasis“, „Meninis ir estetinis vystymasis“).

Situacijos tipas : naujų žinių atradimas

Tema: "Skaičius 8. Skaičius 8 ir jo sudėtis"

mokytojas : , auklėtojas MDOU Nr.24, pirma kvalifikacinė kategorija

Tikslas : idėjos apie 8, 8 ir skaičiaus 8 sudarymą iš dviejų mažesnių skaičių susidarymas

Užduotys :

Švietimas:

1. Supažindinkite su skaičiaus 8, skaičiaus 8 formavimu.

2. Išmokite išskaidyti skaičių 8 į du mažesnius ir iš dviejų mažesnių skaičių sudaryti didesnį.

3. Ištaisykite idėjas apie skaičiaus 7 sudėtį, skaičiavimo įgūdžius per 7.

Kuriama:

1. Skatinti psichinių operacijų: atminties, dėmesio, loginio ir perkeltinio mąstymo vystymąsi.

2. Prisidėti prie bendravimo įgūdžių ugdymo (darbas poromis).

3. Prisidėti prie gebėjimo paaiškinti, samprotauti, įrodyti, aiškiai ir suprantamai kitiems reikšti savo mintis ugdymo.

Švietimas:

1. Skatinti vaikų reagavimo, noro padėti ugdymą.

2. Skatinti vaikų domėjimosi įvairia intelektualine veikla ugdymą.

Medžiaga pamokai:

Demonstracija:

Kortelės su aštuonkojo atvaizdu (linksmos ir liūdnos) - 2 vnt.

Kvadratinės plokštės (7 raudonos ir 1 mėlynos spalvos)

Planšetės su skaitinėmis išraiškomis: 1+6=7; 6+1=7; 7-1=6; 7-6=1;

Spalvotos skaičiavimo lazdelės (juostelės) Kuiseneris

Demonstraciniai domino kaulai (10-12 vnt.)

Žirnių ankštys (pagamintos iš popieriaus su dažytais žirneliais)

Skaičius "8"

Dozavimas:

Kortelių rinkiniai su skaičiais nuo 0 iki 9 (pagal vaikų skaičių)

Dėžutės su spalvotomis Kuizener skaičiavimo lazdelėmis (pagal vaikų skaičių)

Markeriai arba spalvoti pieštukai

Kitos medžiagos ir įranga:

Magnetinė lenta su magnetais ir žymekliais

flanelgrafas

Pastaba iš aštuonkojo

parengiamieji darbai

Elementarių matematinių vaizdų formavimo darbų įgyvendinimas šiose srityse:

· "skaičiai"

"skaičių 3, 4, 5, 6, 7 sudėtis"

Žaidimo veikla (stalo žaidimas „Domino“)

1. Įvadas į žaidimo situaciją

Tikslas:įdomios veiklos motyvacijos kūrimas

Reikalavimai:

Situacija, kai vaikai įtraukiami į žaidimo veiklą;

Apeliuoti į asmeninę vaikų patirtį;

Sudaryti sąlygas vaikams atsirasti vidiniam poreikiui įtraukti į žaidimą ir pažintinę veiklą

Pamokos eiga(Vaikai sėdi ant kėdžių vienoje eilėje)

Vaikinai, pažiūrėkite, kas šiandien atėjo į mūsų pamoką! (mokytojas atskleidžia liūdno aštuonkojo vaizdą)

Ar sužinojai, kas tai? (Taip, aštuonkojai, aštuonkojai.)

Kokia jo nuotaika? (liūdnas)

Ar žinai, kodėl jis nusiminęs? (Ne)

Vaikinai! Ar norite padėti aštuonkojui? (Taip)

Ar gali tai padaryti? (taip, mes galime)

Kodėl taip manai? (žinome skaičius; mokame skaičiuoti ir išmokysime aštuonkojį skaičiuoti.)

Siūlau pažaisti ir atlikti keletą matematikos užduočių.

2.Atnaujinimas žaidimo situacijoje

Tikslas: išryškinant svarbias vaikų žinias, būtinas naujoms žinioms atrasti

Reikalavimai:

Tirtų veiksmų metodų ir žinių, pakankamų naujoms žinioms kurti, aktualizavimas;

Protinių operacijų mokymas (analizė, sintezė, palyginimas)

Lentoje yra keletas kvadratų.

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą. Kokias geometrines figūras matote? (kvadratai)

Kuo skiriasi kvadratai? (spalva)

Kiek yra kvadratų? (7)

Kiek raudonų kvadratų? (6)

Kiek mėlynų? (vienas)

Kokia yra mėlynojo kvadrato tvarka? (trečias)

Kokias lygybes galima padaryti? (1+6=7, 6+1=7, 7 – 1=6, 7 – 6=1) (dedamos lentelės su skaitinėmis išraiškomis)

Taigi skaičius 7 susideda iš dviejų skaičių 1 ir 6 arba 6 ir 1.

Iš kokių dar dviejų mažesnių skaičių galima sudaryti skaičių 7? (2 ir 5, 5 ir 2, 3 ir 4, 4 ir 3)

Tu nuostabus! Teisingai atlikote užduotį. Esu labai tavimi patenkintas.

3. Sunkumas žaidimo situacijoje

Tikslas: vaikams organizuojant susidariusios situacijos analizę, padedančią nustatyti sunkumo priežastį

Reikalavimai:

Sukurti sudėtingą situaciją

Sunkumo priežasties nustatymas kalboje

Žaidimas "Diena - naktis"

Vaikinai, prisiminkite, kaip lentoje yra kvadratai.

Naktimis, kol visi miega, vyksta įvairūs stebuklai. Pažiūrėkim, kas nutiks!

Naktis! Vaikai užmiega. (Mokytojas pakeičia mėlyną kvadratą į raudoną).

Kas pasikeitė? (pašalintas mėlynas kvadratas; visi kvadratai raudoni, dabar yra 7 raudoni kvadratai).

Naktis! Vaikai užmiega. (Mokytojas įdeda 1 mėlyną kvadratą aštuntoje vietoje).

Kas pasikeitė? (atsirado 1 mėlynas kvadratas).

Kiek ten buvo kvadratų? (aštuonios)

Kaip gavote 8 kvadratus? (Prie 7 kvadratų buvo pridėtas dar 1 kvadratas. Paaiškėjo, kad 8 kvadratai).

Taigi, kaip atsirado skaičius 8? (7 + 1 = 8) (Mokytojas atskleidžia linksmo aštuonkojo įvaizdį).

Vaikinai! Žiūrėk, mūsų aštuonkojis svečias pralinksmino. Taip yra todėl, kad jis išmoko skaičiuoti iš jūsų ir net suskaičiavo, kiek kojų turi. Ar žinai kiek? (aštuonios)

Teisingai. Aštuonkojai norėjo parašyti laišką savo draugui krabui ir pasakyti, kad aštuonkojai turi 8 kojas. Tačiau aštuonkojis staiga vėl pasidarė liūdnas. (rodomas liūdno aštuonkojo vaizdas). Taip yra todėl, kad jis nemoka parašyti skaičiaus 8. Aštuonkojis turi problemų.

Ar padėsite jam išeiti iš sunkios padėties? (Taip, mes padėsime).

4. Naujų žinių atradimas

Tikslas: pirminės patirties, kaip sėkmingai įveikti sunkumus, formavimas identifikuojant ir pašalinant priežastis.

Reikalavimai:

Vadovaujančio dialogo, siekiant atrasti naujų žinių, organizavimas;

Sėkmės situacijos kūrimas

Vaikinai! Skaičius „8“ nusprendė žaisti su tavimi. Ji kviečia įminti mįslę:

Du žiedai, bet be galo

Viduryje vinies nėra.

Jei apsiversiu

Tai visiškai nepasikeis.

Na, koks aš skaičius?

Ar suprantate, kaip atrodo skaičius 8? (Taip)

Ateik prie stalo. Ten kiekvienam iš jūsų paruošiami kortelių rinkiniai su skaičiais (nuo 0 iki 9). Reikia rasti kortelę su skaičiumi 8. (Vaikai atlieka užduotį).

Šauniai padirbėta! Visi teisingai atlikote užduotį: radote kortelę su skaičiumi 8.

Dinaminė pauzė. Žaidimas „Parašyk skaičių 8“

Parodykite, kaip Pinokis nosimi parašys skaičių 8.

Kaip dirigentas rašo skaičių 8?

Kaip futbolininkas parašys skaičių 8?

Žaidimas „Tvarkyk!

Vaikai gauna korteles su skaičiais nuo 1 iki 8. Jie laisvai juda aikštelėje šokinėdami pagal tamburino garsą. Po auklėtojos žodžių: „stovėkite skaičių tvarka! Vaikai statomi eilės tvarka nuo 1 iki 8.

Skaičiuokite skaitine tvarka! (pirma, antra, ..., aštunta)

(Vaikai sėdi prie stalų)

Vaikinai, aštuonkojis labai džiaugiasi, kad žino skaičius ir gali rašyti skaičių 8. Bet jis taip pat nori žinoti, kurie du skaičiai gali sudaryti skaičių 8.

Ar tu nori žinoti? (Taip, mes norime).

Atidarykite spalvotų skaičiavimo pagaliukų dėžutes. Išimkite lazdelę, vaizduojančią skaičių 8.

Kokios spalvos ši lazdelė? (bordo)

Dabar pagalvokite ir pritvirtinkite tokius 2 pagaliukus, kad kartu jie būtų vienodo ilgio bordo spalvos pagaliukui.

Kokios spalvos šios lazdos? (balta ir juoda; rožinė ir violetinė; mėlyna ir geltona; 2 raudonos lazdelės).

Padėkite šias poras šalia savo bordo spalvos lazdelės. Koks gražus kilimas!

(Vienas vaikas atlieka užduotį ant flanelografo su demonstracinėmis skaičiavimo lazdelėmis).

Vaikinai! Įvardykite visus skaičiaus 8 kompozicijos variantus! (1+7; 7+1; 2+6; 6+2; 3+5; 5+3;4+4)

(Mokytojas šalia lazdelių padeda ženklus su visų skaičiaus 8 kompozicijos variantų skaitinių išraiškų įrašu)

5.Naujų žinių įtraukimas į sistemą

Tikslas: formuojasi vaikų gebėjimas savarankiškai taikyti įgytas žinias ir veiksmų metodus sprendžiant naujas problemas

Reikalavimai:

Naudojamų žaidimų ir pratimų atitikimas pamokos tikslui;

Atlikti užduotis, kuriose naujas veikimo būdas siejamas su anksčiau išmoktu;

Individualūs žaidimo sunkumai;

Sėkmės bendroje veikloje situacija.

Domino žaidimas

(ant atskiro stalo yra didelės kortelės, vaizduojančios domino kauliukus, 10-12 vnt.).

Vaikinai, ar mokate žaisti domino? (taip, mes galime).

Siūlau susiskirstyti į poras ir atlikti tokią užduotį: kiekvienai vaikų porai reikia rasti po 1 domino kaulą, kad bendras taškų skaičius ant jo būtų 8. (vaikai atlieka užduotį).

Apsvarstykite domino. Į kokias dvi dalis skirstomi 8 taškai? (6+2; 5+3; 4+4)

Kas atsitiks, jei kaulai bus apversti taip, kad dešinė pusė taptų kairė, o kairioji – dešinė? (2+6; 3+5; 4+4).

O kokie du skaičiai iš kompozicijos 8 nerasti ant domino kaulų? (7 ir 1) (Jei kyla sunkumų, žr. spalvotas lazdeles ant flanelografo).

Žaidimas "Žirnis"

(Ant magnetinės žymeklio lentos nupieštas žirnių augalas. Žirnių ankštys tvirtinamos magnetukais. Virš augalo pritvirtintas skaičius „8“.

Vaikinai, koks augalas pavaizduotas lentoje? (žirniai)

Teisingai! O skaičius „8“ mums sako, kad kiekvienoje ankštyje turi būti 8 žirniai.

Pažiūrėkite, ar ankštys pilnos žirnių? (Ne)

Vaikinai, nuimkite po vieną ankštį nuo lentos, sėskite prie stalų ir nupieškite tiek žirnių, kiek jums reikia iki 8! (vaikai dirba prie stalų)

Dabar papasakokite, kaip atlikote užduotį. (Ankštyje buvo 1 žirnis. Kad būtų 8 žirniai, nupiešiau dar 7 žirnius: 1+7)

(Vaikai pasakoja apie užduoties atlikimą ir prie augalo piešinio lentoje pritvirtina žirneliais užpildytas ankštis. Mokytojas lentoje daro užrašus: 1 + 7; 2 + 6; 3 + 5; 4 + 4; 5 + 3; 6 + 2; 7 + 1 )

Šauniai padirbėta! Labai sunkiai dirbote ir padarėte teisingą dalyką.

6. Rezultatas (supratimas)

Tikslas: vaikų veiklos refleksijos ir įsivertinimo organizavimas

Reikalavimai:

Vaikų tikslo analizės organizavimas;

Naujų žinių įtvirtinimas kalboje;

Suaugusiojo tikslo išsipildymo nustatymas;

Sėkmės situacijos kūrimas bendroje veikloje.

Vaikai ir mokytojas sėdi ant kėdžių.

Vaikinai, kur mūsų aštuonkojis svečias?

Žiūrėk, čia yra užrašas.

„Jūsų klasė buvo labai įdomi. Aš daug išmokau iš jūsų. Ačiū už viską! Aš skubu, man laikas namo. aštuonkojai"

Sakyk, už ką aštuonkojis tau dėkoja? (pagalbos)

Ką naujo išmokote šiandien? (kaip susidaro skaičius 8; kaip atrodo skaičius 8; kokie du mažesni skaičiai sudaro skaičių 8)

Kur galite panaudoti šias žinias? (mokykloje; gyvenime; sprendžiant problemas; sprendžiant pavyzdžius).

Vaikinai, aš labai tavimi patenkintas. Jūs augate malonus, simpatiškas, smalsus. Jūs susipažinote su skaičiumi 8, su skaičiaus 8 kompozicija. Esu tikras, kad šios žinios jums pravers gyvenime.

Žaidimo veikla yra vienintelis efektyvus būdas vaikui praturtinti savo socialinę patirtį, plėsti žinių ribas. Linksmybės negali būti suvokiamos tik kaip vaikų pramogos, tai visiškai atskiras pasaulis, kurio įvairovė ir potencialas atveria plačias ugdymosi galimybes tiek tėvams, tiek darželio auklėtojams. Šiame kontekste verta atskirai pasidomėti žaidimais 6–7 metų vaikų, kurie netrukus pereis į kitą ugdymo lygį ir taps moksleiviais, parengiamojoje grupėje. Tai yra, jiems svarbu ne tik pasiekti tam tikrą fizinio ir intelektualinio išsivystymo lygį, įvaldyti reikiamus įgūdžius, bet ir sėkmingai adaptuotis naujoje aplinkoje.

Žaidybinės veiklos darželyje esmė

Žaidimas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje (DOE) – tai vaiko socialinio gyvenimo forma, prisidedanti prie jo fizinio, protinio ir intelektualinio augimo, taip pat ugdanti valią, dorovines savybes ir kūrybinius gebėjimus.

Žaisdami vaikai mokosi būti kūrybingi.

Tikslai

Remiantis žaidimų veiklos apibrėžimu, galima sudaryti tikslų sąrašą, kuris lemia jos reikšmę darželyje.

Švietimo

Į šią grupę įeina:

  • pažintinės veiklos organizavimas (kaip seka iš praktikos, žaismingu būdu, vaikai greičiau išmoksta naujų žinių);
  • plečiant savo akiratį (naujos veiklos rūšys ar kitos jau pažįstamų žaidimų formos atskleidžia vaikams kai kuriuos nežinomus reiškinius ir faktus, pavyzdžiui, parengiamojoje grupėje vykdydami gėlės auginimo tiriamąjį žaidimą, vaikinai susipažįsta su „sąvoka“ koteliu“, analizuokite tokį reiškinį kaip „anabiozė“ ir pan.);
  • įgūdžių ir gebėjimų formavimas (pavyzdžiui, žaisdami pasivaikščioti vaikai mokosi, padėdami kiemsargiui, nuvalyti sniegą nuo takų, o žaidimo užduotį sudaro ne tik valymo kokybė, bet ir greitis , kuris ugdo sveikos konkurencijos jausmą).

Švietimo

Šiuo atveju žaidimo misija yra sukurti:


Švietimo

Dalį tikslinio ugdymo komponento triados žaidime įgyvendina ugdymas:

  • savarankiškumas (žaidimo metu 6–7 metų vaikai ne tik patys atlieka žaidimo veiksmus, bet ir sugalvoja taisykles, pavyzdžiui, vaidmenų žaidimui);
  • savireguliacija (vaikai mokosi nenuleisti to, ką pradėjo, viską suvesti iki galo, nepasiduoti momentiniams jausmams);
  • bendruomeniškumas (sąveika daugumoje žaidimų apima bendravimą tarpusavyje ir su suaugusiuoju);
  • bendradarbiavimo jausmas;
  • moralines ir estetines pozicijas.

Užduotys

Siekdamas tikslų, organizuodamas ir vesdamas žaidimus, mokytojas sprendžia šias užduotis:


Azartinių lošimų veiklos rūšių klasifikacija

Yra keletas požiūrių į linksmybių skirstymą į tipus. Ikimokyklinio ugdymo įstaigose įprasta naudoti klasifikaciją, kuri apjungia turinio veiksnius, savarankiškumo laipsnius ir organizacijos formą.

Didaktinis

Tai yra įdomus, kuriame yra

  • aiškus kiekvieno dalyvio veiklos pagrindas;
  • griežtos taisyklės;
  • tikslas ir galutinis rezultatas.

Šie žaidimai skirti susipažinti su nauja medžiaga (pavyzdžiui, eksperimentinis žaidimas, skirtas nustatyti sniego tirpimo greitį esant skirtingoms temperatūroms), įtvirtinti žinias (pvz., praktikuoti sudėjimą per 10, vaikai dėlioja galvosūkius, kuriuose trūksta elementai yra terminai arba suma).

Didaktinių žaidimų rūšys

Suformuluoti išvadas dėl vaiko žaidybinės veiklos išsivystymo lygio, mokytojas naudoja gautus rezultatus, aprašydamas juos laisva forma pagal gautus duomenis.

Aukštasis filologinis išsilavinimas, 11 metų anglų ir rusų kalbų mokymo patirtis, meilė vaikams ir objektyvus žvilgsnis į dabartį – esminės mano 31 metų gyvenimo linijos. Stiprybės: atsakingumas, noras išmokti naujų dalykų ir tobulėti.

Užduotis

Žaidimo veiksmai:Vaikai ateina aplankyti lapės (vaiko), juos pasitinka lapės mama (mokytoja), kuri bando išgydyti lapę (vaiką), bet nežino kaip ir prašo vaikų jai padėti. Vaikai pataria ir padeda išgydyti lapės jauniklį nuo improvizuotų daiktų ir nudžiuginti.

parengiamieji darbai: pokalbis apie peršalimą, kn

Inventorius: arbatinukas, puodeliai, lėkštutės, citrina, žolė nuo peršalimo, puodų laikikliai, servetėlės, šaukštai, česnakai, medus, medalionas (pagamintas iš staigmenos aromaterapijai)

Skara, natūrali medžiaga, pamušalas, klijai, dažai, pieštukai, flomasteriai, švarūs lakštai.

Žaidimo situacijos eiga:

Vaikinai su mokytoja įeina į salę, pasisveikina su svečiais, o mokytojas paprašo atsisukti, užsimerkti ir suskaičiuoti iki penkių. Atmerkę akis, jie aplanko lapę.

Lisa: Sveiki vaikinai! Kaip malonu, kad mus aplankei. Aš turiu šaltą lapę. Visas drebulys, čiaudėjimas, kosulys - net nežinau, kaip jam padėti. Vaikinai, pasakykite man, kaip galite išgydyti lapę?

Vaikams: šiltas pienas su medumi, arbata su citrina ir kt.

Lisa: Gerai, gerai padaryta. Vaikinai, manau, kad turiu kažką iš to, ką jūs skambinote. Nagi, pažiūrėsim.

Vaikai ateina prie stalų. Ant vienas stalas yra: garintuvas, lėkštė su puodeliu, citrina, medus, žolė nuo peršalimo, servetėlės. Staltiesė atsidaro.

Lisa: Pažiūrėkite, vaikinai, ką, jūsų nuomone, galite iš to gaminti?

Labai gerai, gerai padaryta. Kas nori išsivirti arbatos?

Staltiesę atidaro nuo kito stalo.

Ir pažiūrėkite čia, ką iš to galima paruošti?

Ant kito stalo stovai: lėkštė su česnaku, šaukštai, česnako smulkintuvas, česnako medalionas, servetėlės

Lapė: Labai gerai, kas bandys padaryti česnako medalioną.

Vaikai vaišina lapę arbata ir pakabina česnako medalioną.

Lapė: Ar jau jaučiatės geriau, lapė?

O, vaikinai, žiūrėk, kažkokia mūsų lapė liūdna. Liūdni vaikinai?

Vaikai: liūdna

Lapė: Bet nudžiuginti lapę ir jis greitai atsigavo. Ką jūs, vaikinai, manote, ką reikia padaryti dėl to?

Vaikai: dovana, piešinys ...

Lapė: O kas nori padėti nudžiuginti lapiuką, kad jis greičiau pasveiktų?

Kažkur turiu kažką šiam atvejui. Eime vaikinai.

Vaikai ateina prie trečio stalo, kur yra tušti lapai ir viskas kūrybai. Vaikai dovanoja savo darbus. Lapė atsigauna.

Lapė: Ačiū, vaikinai, padėjote išgydyti lapę. Oi, visai pamiršau, turiu ir stebuklingų peršalimo tablečių.

Siūlo saldumynus. Ir atsisveikina su jais.

Introspekcija

Užduotis naudojant teatrą. Juo siekiama, kad vaikai įsisavintų elementarias sveikatos kultūros taisykles, ugdytų jų sveikatą tausojančią kompetenciją, iniciatyvumą ir savarankiškumą įvairiose veiklose.

Žaidimo situacijoje vaikinai išsprendė probleminę situaciją, t.y. išgydė lapę nuo peršalimo. Nukreipdama jų veiksmus, tai padėjo įgyti naujos patirties, suaktyvino vaikų savarankiškumą ir individualumą.

Ši situacija turi dialogo pobūdį, kuris lemia bendrus vaikų ir suaugusiųjų sprendimus atliekant užduotį.

Tulūno miesto savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Probleminių situacijų panaudojimas dirbant su ikimokyklinukais teigiamai veikia vaikų kūrybinio mąstymo, pažintinių įgūdžių ir gebėjimų ugdymą. Rubenstein S. L. sakė, kad „Mąstymas paprastai prasideda nuo problemos ar klausimo, nuo prieštaravimo. Probleminė situacija lemia individo įsitraukimą į mąstymo procesą. Problemoje yra nežinomų, tarsi neužpildytų vietų. Užpildymui, nežinomybei paversti žinomu reikalingos atitinkamos žinios ir veiklos metodai, kurių žmogus iš pradžių neturi.

Probleminė situacija – tai vaikų psichikos sunkumo būsena, atsiradusi dėl anksčiau įgytų žinių ir veiklos metodų nepakankamumo kognityvinei užduočiai, uždaviniui ar ugdymo problemai spręsti. Kitaip tariant, probleminė situacija yra tokia situacija, kai tiriamasis nori išspręsti jam sunkias problemas, tačiau neturi pakankamai duomenų, ir jis turi pats jų ieškoti.

Probleminė situacija susidaro, kai mokytojas sąmoningai supriešina vaikų gyvenimo idėjas (ar jų pasiektą lygį) su moksliniais faktais, kurių jie negali paaiškinti – trūksta žinių, gyvenimiškos patirties.

Pedagogai dažnai turi sunkumų atrenkant problemines situacijas. Tikiuosi, kad mano pasiūlytas kortelės failas jums tai padės.

parengiamoji grupė

Probleminės situacijos

Situacija

Jeigu tavo mergina (draugė) nusiminusi, ką reikia daryti, kaip padėti?

Ugdyti geranorišką vaikų požiūrį į artimus žmones, bendraamžius; ugdyti empatiją.

Jūsų žaislas sulūžęs, ką darysite: išmesite ar pataisysite?

Ugdyti rūpestingą požiūrį į žaislus ir daiktus, dėkingumo jausmą už rūpestį ir rūpestį.

Jei pastūmei draugą, įžeidė merginą, kokie tavo tolesni žingsniai?

Kas būtų, jei nebūtų statybininkų, gydytojų, mokytojų?

Diferencijuotas darbo proceso suvokimas. Idėjų apie gydytojo, mokytojo, statybininko darbą konkretizavimas. Įvairių profesijų žmonių atpažinimas ir įvardijimas.

Mergina verkia, kaip ją nuraminti?

Ugdykite emocinį reagavimą į artimųjų, bendraamžių būseną.

Kas atsitiks, jei atidarysite duris nepažįstamam žmogui?

Kognityvinio bendravimo su suaugusiaisiais poreikio ugdymas. Reagavimas į neigiamus suaugusiojo veiksmus.

Ar neužleidote savo vietos vyresniam vyrui? Ar pasielgei teisingai?

Tinkamos elgesio linijos pasirinkimas įvairaus amžiaus žmonių atžvilgiu.

Pasakei grubų žodį mylimam žmogui, ką darytum, kad situacija ištaisytų?

Sąmoningas grubumo pasireiškimo atmetimas savo artimųjų, draugų atžvilgiu.

Ką darytumėte, jei pamatytumėte paliktą šuniuką ar kačiuką?

Vaikų auklėtojos skatinimas aktyviai reikšti emocinį reagavimą, užuojautą.

Jei teatre būtų išjungtos šviesos, ką darytumėte?

Elementarių elgesio viešose vietose kultūros taisyklių įsisavinimas.

Einant pro mokytoją, nepasisveikinote?

Įvaldyti įvairias pasisveikinimo, atsisveikinimo, padėkos, prašymo formas

Pamiršote pasveikinti mylimą žmogų su švente, ką darysite, kad situacija ištaisytų?

Ugdyti geranorišką vaikų požiūrį į artimus žmones, bendraamžius; ugdyti empatiją ir atsakomybę.

Matėte, kad tai įžeidžia jums nepažįstamą merginą ar berniuką, savo veiksmus?

Ugdyti emocinį reagavimą, atsakingumą, užuojautą.

Tavo mėgstamiausia knyga suplyšusi, ar išmesi?

Ugdyti darbštumą, atsakingumą, geranoriškumą.

Apsirenkite pasivaikščioti, Artemas pamiršo kumštines namuose ...

Ugdo reagavimą į kitus, empatiją.

Pamokoje ne visi gavo naujų dažų, ką daryti?

Moko nebūti godžiu kitiems.

Mama atėjo į darželį dėl tavęs, bet tu nenori išeiti ...

Išmokykite vaikus rasti būdų, kaip išspręsti problemas, net ir pačias mažiausias.

Nori bėgti žaisti, bet mama serga.

Empatija artimiesiems.

Jums labai patiko žaislas parduotuvėje...

Ugdo kantrybę.

Jūs sergate, o jūsų draugas švenčia gimtadienį, kaip jį įtikti?

Gebėjimas rasti išeitį iš situacijos.

Ar nori turėti augintinį...

Atsakomybės jausmas: „Esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome...“

Pokštininkas Karlsonas atskrido pas tave, kaip su juo susipažinsi?

Ugdykite gerovės jausmą.

Nori ledų, bet mama neleidžia...

Supratimas artimųjų atžvilgiu

Tavo draugas nukrito, o kiti juokiasi...

Užuojauta artimiesiems.

Draugas neturi nosinės, ar turėčiau jam duoti?

Tai moko nebūti gobšiems padėti savo artimiesiems bet kokioje situacijoje.

Autobuse tuščių vietų nėra, bet prisėsti labai norisi

Ugdo kantrybę

Vaikai buvo pavasario pievoje, o visi norėjo skinti gėles, ar įmanoma?

Ugdo atsakomybės jausmą

Atėjome į paštą nusipirkti atviruko, vokelio pasveikinti močiutę.

Idėja apie būdus palaikyti šeimyninius ryšius (susirašinėjimas, pokalbis telefonu, vizitai), rūpestingumo, meilės, pagarbos vienas kitam apraiškos.

Ar būtina draugauti su slampinėti, su mergina, kuri prieš valgį nesiplauna rankų?

Idėjų apie vaikų kūną, rūpinimąsi juo, apie jų asmenines savybes ir pasiekimus gilinimas.

Kaip aš save matau ateityje?

Kuo aš noriu tapti?

Gamybos darbo (siuvimo, maisto gamybos, statybos, žemės ūkio) ir paslaugų darbo (medicina, prekyba, švietimas) rūšių idėja.

Kur ir kas dirba jūsų artimieji ir artimieji?

Tėvų ir artimų giminaičių darbo vertės idėja

Vaikų iš įvairių šalių gyvenimas.

Idėjų apie vaikų gyvenimą kitose šalyse plėtimas (žaidimai, mėgstama veikla, pagarba vyresniems, meilė tėvams).

Ar tu turi daug draugų? Kokius nuostabius dalykus gali padaryti jūsų draugai? Kaip padedate vienas kitam?

Įgūdžių formavimas kurti naujus įvairius žaidimo siužetus, derinti individualias kūrybines idėjas su bendraamžiais.

Kaip iškviesti policiją, greitąją pagalbą, ugniagesius?

Kognityvinio bendravimo su suaugusiaisiais poreikio ugdymas, pasitikėjimo jais stiprinimas.

Ar pažįstate visus savo šeimos narius? Ar šeima didelė? Į ką tu panašus?

Gebėjimas užduoti klausimus apie savo artimuosius, apie save, išsakyti savo norus, išsipasakoti apie save, savo savijautą, nuotaiką.

Jei būčiau mokytojas?

Savarankiškumo ir iniciatyvos demonstravimas renkantis žaidimus.

Spėkite, kodėl buvo tokia nuotaika?

Geros valios ugdymas, iniciatyvumas bendraujant su suaugusiaisiais, gebėjimas įžvelgti ryšį tarp veiksmų ir suaugusiųjų emocinės būsenos.

Kaip padedate tėvams? Ką seneliai tau pasakojo apie tavo tėvus? Ar jūsų šeimoje yra šeimos albumas?

Idėjos, kad šeimoje visi rūpinasi vieni kitais, formavimasis.

Kaip elgtis prie stalo, gerumo taisyklės, mandagūs žodžiai.

Elementarių elgesio kultūros vaikų kolektyve taisyklių įsisavinimas: būkite mandagūs, dėmesingi, dalinkitės žaislais.

Ką darytumėte, jei jūsų draugas jus sumuštų ar sužeistų?

Reagavimas į neigiamus kitų vaikų veiksmus, jų pasekmes

Kodėl sakoma, kad gamtoje visi reikalingi, kad negalima apsieiti be tų, kurie gamina medų ir gamina nuodus; Kas baisu, o kas gražus. (p. 20)

Ugdyti meilę gamtai, ugdyti sampratą, kad gamtoje kiekvienas yra svarbus ir kiekvienas turi teisę egzistuoti.

Ką tu manai? Ar galima iš miško į namus atsivežti paukščius ir gyvūnus? Kodėl?

Ugdykite gailesčio jausmą paukščiams, mokykite vaikus neatimti paukščiams laisvės dėl jų patogumo.

"Kaip susidraugauti lapę ir gervę?"

Plėtoti bendravimo santykius.

Ar būna, kad draugai atneša sielvartą? (p.41)

Išmokykite vaikus gyventi darnoje su draugais ir tuo pačiu nebijokite pasakyti tiesos apie jį jam į akis.

„Visi draugai mane paliko. Likau viena ir graudžiai verkiau. Pagalba. Prašome patarti." (p.41)

Įskiepyti vaikams kolektyvizmo jausmą, norą mąstyti, rūpintis šalia esančiais.

„Berniukas vaikšto per mišką: jo rankose magnetofonas - garsi muzika, beldžiasi ir trypia save, mėto akmenis į paukščius ir vabzdžius ... Ką jam patartumėte?

Ugdyti meilę gamtai ir norą ją saugoti, saugoti ir saugoti.

„Vova nupirko ir valgo ledus. Link jo draugė Vitya. Vova paslėpė ledus, o Vitya priėjo ir pavaišino jį saldainiais. Kaip jaučiasi Vova? Kaip tai padarytum?

Toliau supažindinkite vaikus su gėdos ir gėdos jausmais, ugdykite gebėjimą būti dosniems

Sutikote elgetą... Kuo baigsis jūsų susitikimas?

Ugdykite užuojautą ir padėkite tiems, kuriems jos reikia.

– Ko paklaustumėte auksinės žuvelės?

Išmokykite vaikus įvertinti, kam padėti svarbiau: jums ar jūsų artimiesiems ir draugams.

– Kurį kelią pasirinksi?

Eini tiesiai – sutiksi seną moterį, kuriai reikia pagalbos

Eidami į kairę sutiksite pasiklydusį senuką, ieškantį vaistinės.

Dešinėje – rasite žaislą, apie kurį seniai svajojote.

Ugdykite norą padėti vargstantiems, silpniems ir seniems.

Neįgalus berniukas sėdi invalido vežimėlyje, bet nori su tavimi pažaisti kamuolį.

Kaip būti?

Išmokykite vaikus padėti silpniesiems net kenkiant jiems patiems (gerumo jausmas).

„Ar sergantis berniukas gali būti tavo draugas? Kodėl taip manai? Kokius žaidimus galite jam pasiūlyti?

Ugdykite atjautos jausmą, išmokite padėti ligoniams ir neįgaliesiems.

„Ar reikia dėkoti veteranams už pergalę? Ar tai tik padėka per šventę? (p.124)

Ugdyti dėkingumo jausmą Antrojo pasaulinio karo veteranams, norą jiems padėti ir įtikti.

Jei būtų 2 mokyklos, viena su pamokomis ir pertraukomis, o kitoje tik pertraukos. Kurį norėtum studijuoti?

Ugdyti norą mokytis mokykloje, nepaisant sunkumų, su kuriais tikrai susidurs.

Kaip padauginti gerų darbų Žemės planetoje? (padaryti bent mažus, už gerus darbus).

Išmokykite vaikus būti gerus ir ne žodžiais, o darbais.

Berniukas pro rakto skylutę žvilgčioja vyresniajai seseriai. Ar tai gerai ar blogai? Smalsumas ir smalsumas. „Smalsuoliui per visą kaktą mėlynės“ (p. 85)

Išmokite atskirti smalsius ir smalsius vaikus, įvertinti smalsumo kokybę ir suprasti blogąją smalsumo pusę.

1. nuraminti, pavaišinti saldainiais.

2.padėkite rasti kelią.

3. juoktis iš jos.

4. praeiti pro šalį.

Ugdyti vaikuose norą padėti tiems, kuriems reikia pagalbos, nepraeiti pro tuos, kuriuos ištiko bėda.

"Diena nuobodi iki vakaro, jei nėra ką veikti!"

1. Ar tau kada nors buvo nuobodu?

2. Žaidimas „nuobodu taip sėdėti, reikia bėgti“. (p.91)

„Tas, kuris nieko nesimoko, visada verkšlena ir nuobodu“.

Ugdyti gebėjimą užimti save naudingais dalykais, susikurti sau gerą nuotaiką.

„Mergaitė verkia, reikalauja, kad jai būtų nupirktas žaislas. Ar mes ja pasirūpinsime?"

Išmokyti rūpintis tais, kuriems tikrai reikia mūsų gerumo, o ne skatinti užgaidas.

„Ežiukas gyveno namuose, o paskui nubėgo į mišką. Ar turėčiau jį grąžinti ir pasirūpinti?

Įtvirtinti sampratą, kad gyvūnams geriau gyventi gamtoje, laisvėje.

Pasakos „Karalius ir vakaro aušra“ aptarimas (p. 109)

Ugdykite dosnumo jausmą.

Kas yra baimė?... Ar ji gali būti naudinga? (Taip, jei nebuvo baimės jausmo, tada:

Galite iškristi iš balkono

Įleiskite nusikaltėlį į butą

Atsitrenkti į automobilį

Nudegti

pradėti ugnį

Įkandęs šuo. . (p.115)

Suformuoti vaikams supratimą, kad baimė apsaugo žmones nuo neapgalvotų veiksmų.

Gyvūnų gyvenimas zoologijos sode... Kam statomi zoologijos sodai?

1.Kur gyvūnai gyvena geriau?

2. Kaip galite parodyti meilę zoologijos sodo gyventojams?

3. Ko negalima padaryti zoologijos sode?

4. Skaityti pasaką "Meškiukas susirgo"

5. Mokytojo pasakojimas apie baltųjų lokių apsaugą

6. Mokėti mintinai Grigorjevos eilėraštį „Zoologijos sode“ (p. 150)

Ugdykite meilės gyvūnams jausmą, gebėjimą juos saugoti ir saugoti, teisingai elgtis zoologijos sode.

„Ką galime padaryti dėl miško?

1. Atsižvelgiant į paveikslų seriją

– Kas atsitiko berniukui?

2. Kaip mums padeda miškas?

3. Kaip galime padėti miškui?

4. Lesovichok laiško skaitymas.

5. Kreipimasis: „Taupyk popierių – padėk miškui“ (p. 141)

Įtvirtinti vaikų žinias apie miško turtus ir išmokyti šiuos turtus didinti.

Kaip išeiti iš situacijos, jei netyčia sulaužėte draugo žaislą.

Išmokykite vaiką nerimauti dėl to, kas vyksta, užjausti ir nusiminti.

Berniukas jau seniai svajojo gyvenime pamatyti vabalą, kurį matė anksčiau knygoje. Ir štai jis sutiko jį ant ramunėlės. Ką jis darys toliau?

Išmokite rūpintis viskuo, kas gyva, o ne griauti.

Pražydo kambarinė gėlė, kurią norisi nuskinti. Kaip tai padarysi?

Parodykite vaikams vazonėlyje, kad be žemės ir vandens gėlė tuoj numirs, o vazonėlyje ant lango ji ilgai džiugins jus ir visus.

Jei skaitote šį pranešimą, registracija buvo sėkminga ir galite pradėti vykdyti savo svetainę.


Į viršų