Pamokos užrašai pavasario 2-oji jaunių grupė atvyko. GCD antroje jaunių grupėje „Pabusk pavasaris“

Pamokos santrauka jaunesniajai 2 grupei: Ateik, pavasari, su džiaugsmu

Autorius: Prygunova Tatjana Sergeevna, MKOU "Zenzeli vidurinės mokyklos", Astrachanės srities, Zenzeli kaimo Limansky rajono, 2 struktūrinio padalinio ikimokyklinio ugdymo grupių mokytoja.
Pamokos tikslas:įtvirtinti vaikų žinias apie pavasarį, išsiaiškinti jo ženklus, plėsti vaikų žinias. Suteikite idėją apie populiarius pavasario mėnesių pavadinimus, mokykite vaikus kalbėti apie pavasarį, pasirenkant tinkamus žodžius ir posakius.
Metodinės technikos: pokalbis apie pavasarį, mįslių uždavimas, pavasario giesmių mokymasis, dainelės „Ir mes miške“ mokymasis.
Medžiaga: iliustracijos, vaizduojančios pavasarį, pavasario mėnesius.
Personažai: vaikai, mokytojas, meška, pavasaris.

Pamokos eiga

Skamba muzika „Pavasario giesmė – paukščių balsai“ (vaikai į salę įeina su mokytoja).
Pedagogas:Šviečia anksti ryte,
Atšyla šen bei ten.
Upelis ošia kaip krioklys.
Starkiai skrenda į paukščių namelį.
Lašai skamba po stogais.
Meška pakilo nuo eglės.
Saulė visus glosto šiluma.
Kada tai atsitiks...? (pavasarį).
– Žinoma, kad pavasarį.
- Dabar sėsk, šiandien kalbėsime apie tai, kaip gamta bunda pavasarį..
– Vaikinai, ar saulė šviečia kaip pavasarį? (šviesi, kepa, šildo).
-O jei pažiūrėtume į dangų, koks jis? (skaidri, mėlyni, balti debesys).
- Kas nutinka gyvūnams (pabusti iš žiemos miego, pakeisti kailį).
- Ar paukščiai skraido (taip). Kokie paukščiai atkeliauja?
- Vaikinai, kas pasirodo ant medžių (pumpurai, lapai, gėlės).
– Ar norėtum patekti į mišką? (Taip, žinoma).
Tada pakilk nuo kėdžių ir kartok su manimi stebuklingus žodžius:
Sukomės, sukomės
Ir mes atsidūrėme miške.
- Eikime pasivaikščioti į mišką, pažiūrėkime, kaip gražu miške, medžiai žali, krūmai auga, o ar girdi paukščių giesmę? O, žiūrėk, ten trobelė... Įdomu, kas ten gyvena? Pasibelskime.
Turėti: Kas vaikšto miške?
Kas man trukdo miegoti?
Mokytoja su vaikais: Michailai Potapychai, pabusk, laikas keltis, o tu vis dar miegi!
Turėti: Be rūpesčių ir be nerimo
Miegojau savo kieme,
Miegojo visą žiemą iki pavasario
Ir, žinoma, turėjau svajonių (žiovulys)
Aš ramiai miegojau ir iki pavasario,
Tu neleidai man miegoti.
Pedagogas: Michailas Potapychas, sveiki! Vaikinai, pasisveikinkite su M.P.
Ar jums patinka žaisti žaidimus? (Taip). Tada stovėkite ratu.
- Vaikinai, pažaiskime žaidimą pavadinimu „gėlė“.

(Vaikams paskirstau dirbtines gėles, dabar klausyk manęs:
Padėkite gėlę ant grindų
Parodyk save šokant
Kai muzika nustoja groti,
Turite greitai paimti gėlę (tas, kuris negavo gėlės, palieka ratą).
Turėti: Su jumis įdomu, bet man laikas eiti ieškoti Nastasjos Petrovnos, vaikinai, kad pažadinote.
Pedagogas:Čia mes kalbame apie pavasarį, kad jis atėjo. Paskambinkime jai šiais magiškais žodžiais:
Pavasaris, pavasaris, raudona
Ateik pavasaris su džiaugsmu,
Su džiaugsmu, su džiaugsmu.
Su dideliu gailestingumu
Su aukštais linais,
Su lietumi, liūtis,
Su gausia duona.
Pasirodo pavasaris.
Pavasaris:- Sveiki, vaikai, mergaitės ir berniukai!
Nuskubėjau pas tave, apsirengęs,
Ji pasipuošė raudonais karoliukais ir pasipuošė.
Matau, kad esate pasiruošę atostogoms,
Jums yra naujų atnaujinimų,
Dažyti sarafanai,
Taip, marškiniai yra lininiai.
Aš, pavasaris, esu raudonas.
Mėgstu dainuoti dainas, šokti,
Taip, linksminti vaikus.
– Ar žinai eilėraščių apie mane?
Tonya:Žiema atėjo į pabaigą!
Varnėnas švilpia ir dainuoja!
Jis dainuoja – kelkis, nemiegok!
Sniegas tirpsta, pavasaris ateina!

Kate: Pavasaris ateina pas mus
Greitais žingsniais,
Ir sniego pusnys tirpsta
Po jos kojomis.

Pavasaris: Labai gerai.
– Kokius žinote pavasario mėnesius (kovas, balandis, gegužė).
- Ar jums patinka mįsles? (Taip).
Sniegas tirpsta,
Miškas atgijo,
Artėja diena
Kada tai įvyksta? (pavasarį).

Netoli miško pakraštyje
Puošdamas tamsų mišką,
užaugo spalvinga kaip petražolė
nuodingas....? (musmirė agaro).
Pavasaris: Man patinka šokti ratuose, ar tau patinka (taip).
Apvalus šokis „Ir mes miške“.

Pedagogas: Seniai pavasaris buvo sutiktas su apvaliais šokiais, taip pat ir taip: specialiai kepdavo bandeles, panašias į paukščius, o šitas bandeles vadino lervais pavasarį (Jie gydo pavasarį bandelėmis.)
Pavasaris: Taip, vaikinai! Tu viską žinai apie mane, gali padaryti viską gerai.
Turiu su tavimi atsisveikinti,
Man reikia grįžti į mišką,
Turiu daug ką veikti
Pabusti ir sušilti (pasilenkia).
Ačiū, kad pakvietėte mane aplankyti!
Auklėtojas: Iki pasimatymo, pavasari!
Dabar mums laikas grįžti į darželį, pakartokite:
Sukomės, sukomės
Ir atsidūrėme darželyje...
- Prisiminkime, ką šiandien veikėme?
Kur mes buvome?
Su kuo sutikote miške?
Su kuo žaidėte, kokius tris pavasario mėnesius sutikote miške?
Kaip mes ją vadinome? Prisiminkime:

Pavasaris, pavasaris, raudona
Ateik pavasaris su džiaugsmu,
Su džiaugsmu, su džiaugsmu.
Su dideliu gailestingumu
Su aukštais linais,
Su lietumi, liūtis,
Su gausia duona.

O, koks tu šaunus, tikriausiai pavargote? O dabar keliamės poromis ir einame į grupę gerti arbatos su lervomis...

Antrosios jaunių grupės teminės pamokos „Greitais žingsneliais pas mus ateina pavasaris“ santrauka

Programos turinys:

1. Įtvirtinti žinias apie metų laikų kaitą, padėti įsiminti pavasario mėnesių pavadinimus; duoti supratimą apie ankstyvą ir vėlyvą pavasarį gamtoje vykstančius pokyčius.
2. Ugdyti bazinius tyrimo įgūdžius, loginį mąstymą, fiziologinį kvėpavimą, akis; gebėjimas brėžti tiesias linijas įvairiomis kryptimis.
3. Padėti aplinkosauginio švietimo pagrindus; ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, humaniškas apraiškas elgesyje ir veikloje gamtoje.
4. Suaktyvinkite žodyną naudodami žodžius: daiktavardžius (kovas, balandis, gegužė, atitirpęs plotas, atlydis, upelis, varveklis, spinduliai, lašai, putinas, pumpuras...); būdvardžiai (anksti, ilgai laukti, šviesūs, skambūs, trapūs, skaidrūs, blizgūs, slidūs...); veiksmažodžiai (murma, tamsėja, tirpsta, išsipučia, atvyksta, kepa...); išmokti atsakyti į klausimus išsamiais atsakymais, naudoti įrodymais pagrįstą kalbą.

Pamokos eiga:

Vaikinai, užminkite mįslę ir sužinosite, kuriam metų laikui bus skirta šios dienos pamoka.

Ateis su gerumu
Pučia šiluma
Raudona saulės šviesoje,
O jos vardas...
(pavasaris)

Ar laukiate pavasario? Pavasario laukėme jau seniai, tai koks tai pavasaris? (Ilgai lauktas). Kokia nuotaika užplūsta kalbėdamas apie pavasarį? (Linksmas, geras, žvalus, gražus, ...). Raskime savo nuotaiką ir prisiminkime, kokios dar yra nuotaikos.

Didaktinė pratimas „Atrask nuotaiką. Parodyk savo nuotaiką“

(Naudojant piktogramas)

Kalbos pratimas „Kuris? Kuris? Kuris?"

Ar galima sakyti – pavasario nuotaika? Kokia saulė pavasarį? (Pavasaris). Kokios yra balos pavasarį? (Pavasaris). Koks dangus pavasarį? (Debesis, upeliai, medžiai, žolė, atitirpęs lopinėlis, varveklis, lietus, diena)
Papasakokime, kas vyksta pavasarį. Pradėkite savo atsakymą žodžiu "pavasaris"...

Pavasarį... skaisčiai šviečia saulė.
Pavasarį sniegas tirpsta.
Pavasarį atsiranda atitirpusių dėmių.
Pavasarį atsiranda balos.
Pumpurai išbrinksta pavasarį
Paukščiai atkeliauja pavasarį.
Varvekliai pasirodo pavasarį.
Pavasarį teka upeliai.
Ar vabzdžiai atsibunda pavasarį?
Pavasarį laukiniai gyvūnai keičia kailio spalvą.
Pavasarį gyvūnai atsiveda jauniklius.
Pavasarį pasirodo pirmieji žiedai: putinai, šaltalankiai.
Pavasarį pasirodo žolė.
Pavasarį lyja.

(Vaikai atsako, mokytojas rodo paveikslėlius su ženklais ant molberto dviem „takeliais“: ankstyvą, vėlyvą pavasarį).

Koks dabar pavasaris? (anksti)

Lauko žaidimas „Pavasaris, raudonas pavasaris“

Pavasaris, raudonas pavasaris! (vaikai vaikšto ratu susikibę rankomis)
Ateik, pavasari, su džiaugsmu,
Su džiaugsmu, su džiaugsmu (jie eina kitu keliu)
Su dideliu gailestingumu:
Su aukštu linu (sustabdykite, pakelkite rankas aukštyn, atsistokite ant kojų pirštų, įkvėpkite)
Su giliomis šaknimis (pritūpkite, apatinės rankos, iškvėpkite)
Su gausia duona. (susilaikę už rankų jie bėga ratu).

Kvėpavimo pratimas „O, kaip kvepia!

(Pasiūlykite užuosti, kuo kvepia pavasaris: orą, žolę, pirmąsias gėles - giliai įkvėpkite, lėtai iškvėpkite; užuoskite - kelis trumpus įkvėpimus, ilgai iškvėpkite su žodžiu „Ak!“)

Pavasaris paruošė jums staigmeną. Atspėk, kas tai yra?

Kabantis už lango
Krepšys ledinis.
Jis pilnas lašų
Ir kvepia pavasariu
(Varveklis)

Štai kiek ten varveklių. Imk po vieną.

Palieskite varveklą, koks jis? (Šalta, šlapia, slidi, lygi, ledinė, aštri).

Kokia jo forma? Kaip ji atrodo? (Morkoms).

Pažiūrėk į ją, kokia ji? (Skaidrus, blizgus, blizgantis saulėje...)

Jei nukris varveklis, kas bus? (Jis sulaužys). Patikrinkime. (numetu). Taigi kokia ji? (Trapus). Kas dar lūžta nukritus? (Stiklas).

Kas nutinka varvekliui karštyje? (tirpsta).

Paimk varveklą į ranką, ką matai? (Varvekliu teka lašeliai). Klausykite, kaip skamba lašai. (Padėkite dėklą).

Kai gatvėje vienu metu ištirpsta daug varveklių, paaiškėja, kad tai lašeliai.

Pirštų gimnastika „Lašelis-lašelis žieduoja lašus“

Drip-drop-drip - lašai skamba
Pas mus atėjo balandis.
(Vaikai muša pirštais ant stalo, imituodami grojimą pianinu)

Klausyk eilėraščio. (Vaikas skaito eilėraštį „Lašai“).

Eglė sušilo saulėje,
Pušis ištirpo,
Tai balandis
Lašai skamba
Lauke pavasaris.

Kokio mėnesio pavadinimą girdėjote eilėraštyje?

Kokius dar pavasario mėnesius žinai?

Sakykime kartu: „Kovas, balandis, gegužė – nepamirškite jų“.

Tad kas pavasarį šviečia, šildo ir kepa?

Pavadinkime saulę.

Slapyvardis "Saulė"

(su plojimais)

Ryški saulė, pasipuoškite! (ploja ant pečių, sukryžiuoja rankas ant krūtinės)
Raudona saule, parodyk save! (ploja rankomis)
Apsivilk raudoną suknelę (ploja ant kelių)
Padovanok mums raudoną dieną! (ploja virš galvos).

(įnešu nupieštą saulę vienu spinduliu).

Kol saulė mus pasiekė, ji atidavė visus savo spindulius. Reikia kažkaip pataisyti situaciją. Žaiskime su spinduliu.

Vaizdinė gimnastika „Spindulys aukštyn, spindulys žemyn“

Spinduliu aukštyn, spinduliu žemyn,
Šypsokis vaikams kaip spindulių spindulys,
Pažiūrėk į dešinę, į kairę,
Eikite aplink saulę.

Ką galima padaryti? (Vaikų atsakymai).

Vaikai spindulius papildo flomasteriais, o mokytojas piešia akis ir šypseną.

Saulė dėkoja už pagalbą ir kviečia žaisti su savo draugais – saulės spinduliais.

Žaidimas su veidrodžiais

Ant sienos šokinėja zuikis
Ir mirkteli man.
Įšoko į paveikslą
Užsibuvo ant bato
Šoko ant lubų
Paslėptas kampe.
Taigi jis pasislėpė lovelėje.
Jis žaidžia su mumis slėpynių.
1, 2, 3, 4, 5 -
Einam jo ieškoti.

(Jei saulės nėra, tada po mįslės vaikų akivaizdoje susidaro probleminė situacija, kurią jie paaiškina: „nėra saulės - negali būti saulės spindulių“).

Kokiomis spalvomis, jūsų nuomone, reikėtų dažyti pavasarį? (Vaikų atsakymai: geltona – saulei, mėlyna – dangui, žalia – lapams...). Jūs ir aš jau žinome, kaip, kaip burtininkai, iš dviejų spalvų gauti trečią. Įvardykite, kokią spalvą tokiu atveju gausite (rodykite korteles). Pavasaris jūsų laukia įdomių gudrybių. (Aš atnešu spalvų viršų: apskritime yra 7 spektro spalvos). Kaip manote, kas atsitiks, kai viršus suksis? (Suku viršuje, stebime baltos spalvos atsiradimą).

Mūsų pamoka baigiasi. Jūs visi mane pradžiuginote. Bet pavasaris su mumis neatsisveikina, jo pėdsakus pastebėsime visur. Ar sutinki?

Atsisveikindamas pavasaris dovanoja savo mažas saulutes.

Programos turinys:

Išmokykite vaikus naujo žaidimo metu parinkti tinkamo dydžio ir spalvos lazdeles geometrinių formų lankstymui;

- ugdyti ikimokyklinukų elgesio kultūrą, domėjimąsi matematikos pamokomis.

Medžiaga: mini baseinas su vandeniu; antys; kūgiai; rutulys, ratas; galvosūkiai; pagaliukų pagal vaikų skaičių.

Klasių pažanga antroje jaunesniųjų grupėje matematikoje

Mokytoja (skaito eilėraštį apie pavasarį vaikams)

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais,

Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

Matosi laukuose.

Pavasarį galite pamatyti labai šiltas kojas.

Auklėtojas. – Ar jūs, vaikai, norite aplankyti pavasarį? (Taip) Todėl einame keliu. Tačiau kelias nebus lengvas, reikės mokėti skaičiuoti, žinoti geometrines figūras, spręsti įvairius uždavinius. Ar galime susitvarkyti? Tada eime.

Vaikai prieina prie mini baseino, kuriame plaukioja antys.

Auklėtojas. - Žiūrėkit, vaikai, kaip džiaugiasi ančių motina ir maži ančiukai, kad atėjo pavasaris. Jie plaukia ir neria. Suskaičiuokime juos.

Atsakydamas mokytojas pakeičia ančiukų skaičių. Vaikai skaičiuoja ir juda toliau. Jie patenka į mišką. Skamba įrašas – paukščių balsai.

Auklėtojas. - Klausykite, vaikai, kaip paukščiai džiaugiasi pavasariu. Kuris iš jų taip garsiai beldžiasi? (mednis)

Jis nori išgirsti, kaip mes galime skaičiuoti.

Žaidimas "Medžiai"

(Vaikai skaičiuoja pagal ausį)

Dnygė giria vaikus ir rodo kelią į Pavasarį. Vaikai juda toliau. Staiga iš viršaus krenta kūgiai. Mokytojas kviečia vaikus prisėsti ant rąsto ir atsipalaiduoti. Dviems vaikams duoda krepšelius ir paprašo pažaisti, kas gali surinkti daugiausia spurgų. Vaikai renka, kiekvienas skaičiuoja surinktus spurgus, tikrina, kas turi daugiau, o kas mažiau.

Žaidimas „Surinkite kūgius“

Ar tai irgi guzas? Ne, tai geometrinė figūra – rutulys. Į kokią figūrą ji panaši? (Ant apskritimo.)

Palyginimas su ratu, vaikų apžiūra.

Didaktinis žaidimas „Kas atsitinka kaip kamuolys“

Skamba melodija. Pasirodo pavasaris. Vaikai sveikinasi. Vesna sako girdėjusi, kaip vaikai atliko užduotis, ir giria juos. Siūlo klausytis matematikos uždavinių ikimokyklinukams.

Zuikis pakėlė ausis -

Jis turi gerą klausą.

Kas mums dabar tikrai pasakys:

Kiek ausų turi du triušiai?

Gaidys nuskriejo ant tvoros

Ir ten sėdi dar vienas.

Kiek iš viso yra gaidžių?

Trys linksmos katės

Žaidėme ant žolės.

Staiga vienas pasislėpė.

Kiek liko?

Varlės šokinėja – qua-qua-qua!

Oi, kokia minkšta žolė.

Čia yra vienas, o yra du.

Kiek jų yra žolėje?

Pavasaris. - Puiku vaikai! Ar tau patinka žaisti? Turiu dar vieną žaidimą.

Žaidimas „Sukurk figūrą“

Mokytojas parodo kortelę su geometrinės figūros paveikslėliu. Vaikai įvardija figūrą ir pastato ją iš pagaliukų. Suskaičiuokite figūros kraštinių skaičių ir trikampio ar kvadrato kampų skaičių.

Pavasaris giria vaikus ir kviečia šokti. Vaikus vaišina saldžiais sausainiais.

Pamokos antroje jaunesniojoje grupėje santrauka tema: T.V. Kotovos „Pavasaris“.

Užduotys:

- Formuoti idėjas apie metų laikus; pristatyti sezoną – pavasarį; ugdyti dėmesingumą ir stebėjimą.

Ugdykite meilę gamtai.

Tikslas:

Įtvirtinti vaikų idėjas apie pavasarį ir pavasario pradžios ženklus; ugdyti loginį mąstymą, išmokti nustatyti priežasties-pasekmės ryšius gamtoje.

Demonstracinė medžiaga:

paveikslai: „Ankstyvas pavasaris“, „Atskrido paukščiai“, „Pavasaris“, „Gėlės“, „Vabzdžiai“.

Pamokos vedimo metodika:

Vaikai sėdi ant kėdžių. Mokytojas užduoda mįslių apie pavasarį.

Purus sniegas tirpsta saulėje,
Vėjas žaidžia šakose,
Garsesni paukščių balsai
Taigi, ji atėjo pas mus...
(Pavasaris.)

Staiga čiulbėjo žvirblis
Po žiemos šalčių,
Saulė šviesesnė ir šiltesnė,
Ant takų yra balos.
Visa sustingusi gamta
Pabudo iš miego
Blogas oras traukiasi
Tai ateina pas mus...

(Pavasaris).

IN.: Vaikai, pakalbėkime su jumis apie šį metų laiką kaip pavasarį.

Saulė. Ar pastebėjote, kad tapo šiek tiek šilčiau? Saulė ne tik šviečia, bet jau šildo. Dienos tapo ilgesnės. Ar prisimeni, kaip buvo žiemą?
Dangus. Pažvelk į dangų: ar taip buvo žiemą? Kas pasikeitė? Dangus pasidarė mėlynas – mėlynas. Pasirodė balti šviesūs debesys, lėtai, lėtai plaukiantys, grožėdamiesi vaikais iš viršaus. Pavasaris ateina!
Vėjas. Vėjas darosi šiltesnis (švelnesnis), palyginkite su žiema, šaltu vėju.
Sniegas. Sniegas dažnai ateina kartu su lietumi. Sniegas ant žemės tampa pilkas ir purvinas. Pasidarė daug šilčiau, švelniai šildo saulė, tirpsta sniegas. Vaikai, kur sniegas greičiau tirpsta? Saulėtoje pusėje ar pavėsyje? Aplink medžius ištirpo krateriai. Ant kalvų atsirado pirmieji atitirpę lopai.
Ledas. Ant sniego susidarė ledo pluta, ji vadinama pluta. Ši ledo pluta susidaro tirpstant ir vėliau užšalus sniegui. Vaikai, kokius varveklius jūs ir aš matėme eidami? Prisiminkite, kaip jie susidaro? Įvairiose stogo pusėse yra įvairių formų varveklių: saulės apšviestoje pusėje jie aštrūs ir ploni, šešėlinėje pusėje varveklių mažiau ir jie yra skirtingos formos.
medžiai. Saulė pro medžių šakas prasiskverbia lėčiau ir todėl po medžiais sniego daugiau nei atvirose vietose, tačiau prie kamienų visur atsirado krateriai. Taip nutinka todėl, kad šilta apatinė kamieno dalis įkaista nuo saulės ir tirpdo aplink esantį sniegą. Atėjus šilumai, dirva atšilo ir pasirodė pirmieji augalai.
Paukščiai. Žvirbliai telkiasi į pulkus ir garsiau čiulba. Varnos dažnai valo savo plunksną ir maudosi balose. Paukščių šurmulys tampa labiau girdimas: jie jaučia pavasarį.

Kiek mėnesių turi pavasaris? Teisingai: trys!

Dabar aš jums pasakysiu, kokie pokyčiai vyksta kiekvieną mėnesį, bet pirmiausia atspėkite mįslę:
Žiema praėjo

Ir visi laimingi

Pavasaris ateina

Ir mėnuo (kovas)!

Už jo į duris pasibeldžia kitas,

Jis vadinamas (balandžio mėn.)

Ir prisimink trečią mėnesį,

Ir vadinasi (gegužė).

Kovas – atlydžio mėnuo, nes pradeda tirpti sniegas ir susidaro pirmosios atšilusios dėmės. Sniegas pradeda blizgėti pavasario spinduliais, dar šiek tiek ir upeliai bėgs. Vaikai, pasiklausykime eilėraščio „Kovas“.
Kovas

Visos sniego audros nurimo
Ir šalnos netrūkinėja
Lašai varvėjo nuo stogų,
Ir varvekliai kabo iš eilės.
Linksmiau ir šilčiau
Kovo dienos prasidėjo.
Mūsų sode alėjose
Jau matosi atšilę lopai.
Zylė garsiai suskamba
Prie mūsų lango...
Netrukus į mūsų duris pasibels
Tikras pavasaris!

IN. Vaikinai, kai sniegas tirpsta, teka upeliai - ankstyvas pavasaris. (Vaikai po mokytojos kartoja, kad pavasaris ankstyvas).

Vaikai, eime su jumis Pažiūrėkime į šį paveikslą „Ankstyvas pavasaris“. Ką tu matai?

D. Nuotraukoje dar sniegas, ant medžių lapų nėra, upėje dar ledas, žolė neužaugo.

IN. Kas varva nuo stogų?

D. Nuo stogų varva varvekliai.

IN. Kaip jūs vadinate varveklius?

D. Lašai (vaikų individualūs atsakymai).

IN. Viską teisingai pasakėte apie ankstyvą pavasarį. O dabar kalbėsime apie pavasarinį balandžio mėnesį.

Balandis – sniego metai, nes sniegas greitai tirpsta, plinta upeliais.
Ant šakų atsiranda nedideli gumuliukai. Tai yra inkstai. Netrukus iš jų pasirodys pirmieji lapai. Kai kur atvirose vietose jau pasirodė pirmoji žolė.

Balandis

balandis, balandis

Kieme skamba lašai

Per laukus teka upeliai

Ant takų yra balos

Skruzdėlės tuoj išlįs

Po žiemos šalčių

Pro šalį įslenka lokys

Per negyvą medieną

Paukščiai pradėjo giedoti giesmes

Ir putinas pražydo.

Kūno kultūros minutė. Dabar pažaiskime su jumis nedidelį žaidimą „Vesnyanka“:

Saulė, saulė, auksinis dugnas... (vaikai vaikšto ratu, visi susikibę už rankų)
Miške bėgo upelis (vaikai bėga ratu)
Atvyko šimtas bokštų (vaikai laksto ratu, išskėtę rankas į šalis, imituoja paukščių skrydį)
Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta (vaikai lėtai tupi)
Ir gėlės auga (vaikai stovi ant kojų pirštų galų ir visi ištiesia rankas aukštyn)

Atsisėdame ant kėdžių ir tęsiame pokalbį apie pavasarį.

Pakalbėkime su jumis apie pavasario gegužės mėnesį:

Gegužė – žolė, nes visur pasirodo žolė, o jauni lapai siekia saulę, žydi medžiai ir krūmai.

Pakalnutės pražydo gegužę

Pačioje šventėje, pirmą dieną

Pasitinkant gegužę su gėlėmis,

Alyva žydi.

K. Vaikai, pakalbėkime, ką mes žinome apie pavasarį?

K. Kas pas mus atskrenda iš šiltesnių kraštų?

D. Paukščiai atskrenda iš šiltų kraštų.

K. Kokie paukščiai skrenda į mūsų miestą?

D. Atvyksta kregždės, stačiakampiai ir starkiai. (nagrinėjant paveikslą „Paukščiai atkeliavo“)

K. Vaikinai, kokie vabzdžiai atsibunda po žiemos?

D. Pabunda skruzdėlės, vorai, vabalai, drugeliai (nagrinėjant paveikslą „Vabzdžiai“).

K. Vaikinai, pažiūrėkite į šį paveikslą „Pavasaris“. Kas pasikeitė?

D. Ant medžių pasirodė žali lapai, žemėje augo žolė, aukštai skraidė paukščiai.

V. Geras! Kaip vadinamos pirmosios pavasario gėlės?

D. Pirmosios pavasario gėlės vadinamos putinomis.

K. Teisingai, kokias dar pavasario gėles žinote?

D. Pavasarį žydi kiaulpienės ir pakalnutės (nagrinėjant paveikslą „Gėlės“).

Kūno kultūros minutė. Lauko žaidimas „Paukščiai išskrido“.

K. Vaikinai, jūs puikūs, dabar žaisime įdomų žaidimą.

(Vaikai stovi ratu tam tikru atstumu vienas nuo kito)

V.: Paukšteliai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Šokinėti - šokti! Šokinėti - šokti! (šokinėk ant dviejų kojų, rankos ant diržo)

V.: Paukšteliai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Plaukite plojimai! Plaukite plojimai! (ploti rankomis)

Maži paukščiukai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Į viršų! Į viršų - į viršų! (trumpinti kojas, rankos ant diržo)

Maži paukščiai! Vienas du! Vienas du! (vaikai mojuoja rankomis)

Išsklaidykite į visas puses! (Jie išsisklaido ir sėdi ant kėdžių)

Vaikinai! Šauniai padirbėta! Mūsų pamoka baigėsi. Pasivaikščiojimo metu jūs ir aš tikrai stebėsime gamtos pokyčius, apie kuriuos šiandien kalbėjome.

Tikslas: formuoti vaikams idėjas apie pokyčius, vykstančius gamtoje atėjus pavasariui.

Užduotys:

  1. Plėsti ir sisteminti žinias apie pavasarį ir jam būdingus požymius.
  2. Lavinti klausos ir regos dėmesį, psichines operacijas.
  3. Ugdyti estetinį gamtos jausmą.

Pamokos eiga:

1 Pasisveikinimas yra organizacinis momentas.

Vaikai įeina. Jie stovi šalia kėdžių.

K: Sveiki vaikinai! Man labai malonu tave matyti!

Mėgaukimės saule ir paukščiais (ištempti ant kojų pirštų galų),

Ir mes taip pat džiaugsimės draugiškais veidais, (šypsosi vienas kitam)

Ir visiems, kurie gyvena šioje planetoje (išskleiskite rankas į šonus)

"Labas rytas" Sakykime tai visi kartu!

2 Motyvacija

Mokytojas parodo vaikams dėžutę.

Klausimas: O, vaikinai, pažiūrėkite, kokią čia dėžę turime (atidaro dėžutę). Taip, Maša čia. Na, kažkodėl ji liūdna. Ar norite sužinoti, kas atsitiko? (klausia Mašos, kodėl ji liūdna)

M: Vaikinai, gavau laišką nuo savo draugo meškos, kur jis mane kviečia į svečius, kada tai įvyksta Sniego gniūžtė nutirpsta, atgyja pieva, kada tai atsitinka? (Pavasaris). Taigi pavasarį meška kviečia į svečius, bet iš kur man žinoti, kad atėjo pavasaris, nes aš nieko apie jį nežinau.

3 Temos pranešimas

Klausimas: Vaikinai, padėkime Mašenkai ir papasakokime jai apie pavasarį ir kas vyksta pavasarį. Tada Maša galės eiti aplankyti savo draugo.

4 Probleminės situacijos sprendimas

Klausimas: Vaikinai, kas vyksta pavasarį. (vaikų atsakymai) Taip, ir dabar mes jums apie tai papasakosime išsamiau.

Di "Saulė"

Ką matome, kai žiūrime pro langą? Mus šviečia ryški šviesa... (Saulė)

Vaikinai, žiūrėk, čia saulė kabo! (rodo saulę), bet kažkodėl tai liūdna. Tikriausiai dėl to, kad neturi spindulių, bet pritvirtinkime šiuos spindulius ir pasakykime, kokia saulė yra pavasarį. Na, o dabar saulė šypsosi ir tai tikrai tapo kaip pavasaris.

Fizminutka

Pavasaris ateina,
Pavasaris dainuoja
Pavasaris sušyla
Pavasaris valosi

Lapai žydi,
Paukščiai šaukiasi,
Šokiai su saule
Ir jis piešia gėles.

Klausimas: O, vaikinai, koks tai garsas? (lašėjimo garsas) Vaikų atsakymai.

Kodėl varvekliai verkia, ar juos kas nors įžeidė? (vaikai atsako, kad saulė kaitina ir jie tirpsta). Pažiūrėk, kiek lašelių yra nuo varveklių.

Kvėpavimo pratimas "Išpūsti keletą lašų"

Di "Kas yra papildomai?" (Iš viso yra 4 kortelės, trys rodo pavasario požymius, o ketvirtoji – kito sezono ženklus, perteklių reikia pašalinti)

Pasigirsta šniokščiančio srauto garsas.

Klausimas: Vaikinai, kas tai yra? (vaikų atsakymai) Paverskime srovele. (Vaikai stovi vienas po kito, apsimesdami upeliu). Ir upelis atnešė mus į proskyną, ką girdi? (paukščio garsas) Kas pas mus atskrenda pavasarį iš šiltųjų kraštų? Kokius paukščius pažįsti?

P/n "Paukščiai"

Kažkaip ankstyvą pavasarį
miško pakraštyje
Pasirodė paukščių pulkas
Jokių bokštelių ar zylių

Tai juokingi starkiai
Jie yra juodos spalvos
Išsibarstę per kraštą
Jie greitai šokinėja, šokinėja ir šokinėja

Yra kirminas ir klaida
Skvorushki skrenda greitai
Užimk savo namus.

Klausimas: Vaikinai, kol buvote paukščiai, radau kitą voką, koks ten turbūt laiškas? (atsidaro) Ne, tai paveikslas, kurį reikia surinkti iš dalių.

Di "Surinkite nuotrauką"

K: Ką mes padarėme? Koks sezonas? (vaikų atsakymai)

Apibendrinant

Vaikinai, mūsų pamoka baigėsi. Prisiminkime, apie ką kalbėjome? ko išmokai?

Vaikų veiklos vertinimas

Puiku vaikinai! Mes papasakojome Mašenkai apie pavasarį, ir dabar ji gali lengvai eiti pas savo draugą lokį. Ir už tai ji jums dėkoja ir dovanoja dovanas.

Ateities perspektyva.

Vaikinai, taip pat padarykime dovaną Mišai, kurią Maša padovanos iš visų vaikinų. Pagaminsime jums pavasarišką nuotrauką. (Mokytojas kartu su vaikais pradeda dėlioti paveikslėlį iš paruoštų dalių) Vaikinai, toliau užbaigkime nuotrauką, išėję lauke dar pažiūrėsime pavasarį, o tada grįšime į grupę ir užbaigsime dovaną.


Į viršų