Padėkite sužinoti pamokos dienos laiko santrauką. Stalo teniso treniruotės metmenys

Pamokos santrauka

Tema: "Kas ir kaip skaičiuoja laiką"

Vyresniosios grupės vaikams 5-6 m

Parengė mokytoja

MBDOU "D \ S Sun"

Dobrovoltseva N.V.

Tikslas: išmokyti vaikus nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius.

Programos turinys: Supažindinti vaikus su laikrodžių istorija ir jų paskirtimi. Sukelkite susidomėjimą laiko samprata per įdomius faktus ir informaciją: metų laikus, mėnesius, savaitės dienas, paros dalis, apie įvairius matavimo, laiko nustatymo metodus ir priemones, laikrodžio paskyrimus ir funkcijas.

Ugdykite vaikų kūrybinę vaizduotę ir loginį mąstymą.

Ugdykite gebėjimą ir gebėjimą taupyti laiką.

Kalbos užduotis: nustatykite laikrodžių pavadinimus pagal jų vietą (saulė, smėlis, vanduo, grindys, siena, stalas, žadintuvai, elektroniniai, riešiniai)

Savarankiškas darbas: neaktyvių vaikų susidomėjimas pamoka.

Medžiaga: paveikslėliai su laikrodžio atvaizdu monitoriuje.

Meninis žodis: poezija, kūno kultūra, posakis.

Pamokos eiga

Mokytojas veda vaikus prie sieninio laikrodžio ir užduoda klausimus:

Kas tai yra?

Kodėl manote, kad mūsų grupėje yra laikrodis?

Kam jų reikia mūsų grupėje?

Kodėl žmonėms jų reikia?

Kodėl jie buvo sukurti?

Jūs visi pasakėte teisingai, laikrodžiai matuoja laiką.

Kas yra laikas? Laikas visada buvo, jis bėga ir eina į priekį. Žodis laikas kilęs iš rusiško žodžio „spin“ t.y. apsisukimo laikas.

Ir pasakykite man, ar visada buvo laikrodžiai, ar buvo laikas, kai laikrodžių nebuvo?

Pedagogas: Buvo laikas, kai nebuvo laikrodžių.

Kaip žmonės nustatydavo, kada keltis, kada eiti miegoti?

Jie sutelkė dėmesį į metų laikus, dienos dalis (dieną-naktį)

Pedagogas: Teisingai, žmonės laiką nustatydavo pagal saulę. Saulė kilo ir žmonės pabudo; Saulė leidosi ir mes nuėjome miegoti.

Pagalvokite ir pasakykite, kada jie miegojo ilgiau – vasarą ar žiemą? - Žiemą žmonės miegodavo ilgiau, nes saulė žiemą teka vėliau nei vasarą.

Pedagogas:

Ar žinojote, kad saulė gali gana tiksliai pasakyti laiką?

Kai šviečia saulė, medžiai būna pavėsyje. Šešėlis ilgesnis, kai saulė tik teka arba kai ji ruošiasi nusileisti žemiau horizonto. Tai reiškia, kad šešėlis nuo saulės yra ilgesnis ryte ir vakare, o trumpesnis po pietų. Vyras pabudo ir pamatė saulės šešėlį.

Kaip jis nustatė paros laiką? Ryte šešėlis vienoje pusėje, vakare – kitoje.

Pedagogas:Žmogus, pastebėjęs šią šešėlio savybę, sugalvojo saulės laikrodį (Rodyti paveikslėlį).

Kaip manote, ar žmogui, turinčiam tokį laikrodį, buvo gerai?

Kas negerai su šiais laikrodžiais?

Kodėl mes jų nenaudojame dabar? - Šie laikrodžiai veikė tik tada, kai teka saulė. Naktį ir debesuotu oru jie neveikė.

Kaip manote, kokį laikrodį vyras tada sugalvojo?

Pedagogas:

Nuo to laiko praėjo daug metų

Ir žmonės gavo atsakymą

Kas yra tik smėlis, tas yra vienas

Ir dievas, ir karalius, ir viešpats.

Žmogus išrado smėlio laikrodį smėlio laikrodžio ekranas).

Kas juose buvo gero, o kas blogo?

Žinoma, šį laikrodį visą laiką tekdavo vartyti. Valanda, kurią jums rodžiau, skaičiuojama 1 minutę. Apverskite juos kas 1 minutę. Todėl jūs negalite jų pasiimti su savimi išeidami iš namų.

Įsivaizduokite, kas nutiks, jei tokį laikrodį pasiimsite į mokyklą?

Ar manote, kad 1 minutė yra daug ar mažai? Ką galima padaryti per 1 minutę?

Dabar patikrinsime, ar tai daug – 1 minutė.

Didaktinis žaidimas „Ištrauk lazdas per 1 minutę“

Pedagogas – kaip kiekvienas gavo skirtingą lazdelių skaičių?

Kiekvienas turi savo tempą.

Fizminutka:

Tikk, tikk

Visi laikrodžiai veikia taip.

Tikk, tikk

Greitai pažiūrėk, kiek valandų?

Tikk, tikk, tikk

Kairė - vienas, dešinė - vienas,

Taip pat galime padaryti:

Tikėti, tikėti, tikėti.

Na, kaip? Kiek laiko žaidžiame?

Tylus žaidimas

Ar norėtumėte, kad atliktume dar vieną eksperimentą?

Jūs pats sutikote. Siūlau tylėti lygiai 1 minutę.

Ar žaidžiame? - Taip!

Pilant smėlį, vaikai tyli lygiai 1 minutę.

O dabar 1 minutė – tai daug ar mažai? - daug.

Kaip manote, kodėl, kai žaidėme lauko žaidimą, laikas bėga greitai, o kai tik sėdėjome ir tylėjome, laikas užsitęsė ilgai?

Pedagogas: Tai va, laikas ilgai užsitęsia, kai nėra ką veikti, o kai yra ką veikti, laikas greitai bėga. Todėl yra tokia patarlė „Diena nuobodi iki vakaro, kai nėra ką veikti“.

Pakalbėkime apie laikrodžius. Vietoj smėlio į laikrodį buvo pilamas aliejus (rodyti alyvos laikrodį), bet tokie laikrodžiai tiksliai nerodė laiko.

Vietoj laikrodžio jie naudojo žvakę, ant kurios buvo pritaikytos padalos. Žvakė sudegė, sumažėjo dydžio ir padalijimo - buvo galima nustatyti, koks laikas.

Kaip manote, kas buvo negerai su šiuo laikrodžiu?

Teisingai pasakei. Visi šie laikrodžiai – saulė, smėlis, aliejus – nebuvo labai patogūs, o žmogus sugalvojo paprastą mechanizmą. Jie padarė didelį mechanizmą ir pakabino jį ant aukšto bokšto. Kiekvieną valandą šis laikrodis mušė ir žmonės žinojo, koks laikas. Tačiau vis tiek šios valandos taip pat buvo nepatogios. Kodėl?

Jų nesimatė iš visų namų. Turėjau išeiti į lauką ir pažiūrėti, kiek valandų. Ir žmonės sugalvojo kitus laikrodžius, ką? - kurį būtų galima pakabinti kiekvienuose namuose.

Yra skirtingos valandos.

Kaip vadinasi laikrodis, kuris kabo ant sienos? - Sieninis laikrodis.

Kurie yra ant grindų? - grindų.

Kurie yra ant stalo? - darbalaukis.

Kuris žmogus nešioja ant rankos? - riešo.

Tačiau jie turi ir trūkumų. Jas reikia dažnai suvynioti, o juose esanti spyruoklė nutrūksta. Jei pamiršite sukti šį laikrodį, jis sustos. Todėl vyras sugalvojo elektroninį laikrodį, jie veikia iš baterijų. Tai stebuklingas laikrodis. Jie gali būti nustatyti tam laikui, kurio jums reikia, ir jie duos jums signalą.

Sako, laikrodis greitai bėga

Sako, laikrodis tiksi

Jie šiek tiek atsilieka

Žiūrėjome kartu

Ir laikrodis vis dar stovi

| Klasių santraukos, GCD

GCD santrauka apie moralinį ir patriotinį ugdymą parengiamosios logopedinės grupės vaikams„Sveikas, mieste, aš jūsų gyventojas! Tikslai: Apibendrinti ir pagilinti vaikų žinias apie šiuolaikinį miestą (pagrindines lankytinas vietas, gatvių pavadinimus, transportą, apie profesijas; įtvirtinti žinias apie miesto herbą; lavinti dėmesį, atmintį, gebėjimą savarankiškai mąstyti, daryti... .

"Verbu sekmadienis". Užsiėmimų su vyresniais ikimokyklinukais suvestinė Užsiėmimas su vyresniais ikimokyklinukais šia tema "Verbu sekmadienis"„Dvasinis ir moralinis ikimokyklinukų ugdymas stačiatikių švenčių pagrindu“ Tikslai: toliau mokyti vaikus ieškoti liaudies švenčių priežasčių ir nustatyti jų reikšmę; ugdyti vaikų susidomėjimą...

Pamokų užrašai, GCD - GCD santrauka vidurinėje grupėje "Paukščiai yra tikri mūsų draugai"

Leidinys "GCD santrauka vidurinėje grupėje" Mūsų ištikimi paukščiai ... " GCD santrauka vidurinėje grupėje "Paukščiai yra tikri mūsų draugai". Tikslas: Išaiškinti, išplėsti ir susisteminti vaikų mintis apie migruojančius ir žiemojančius paukščius. Supažindinti su įdomiais faktais iš paukščių gyvenimo, parodyti jų išskirtinumą. Užduotys: 1. Įtvirtinti ir sisteminti žinias ...

MAAM paveikslų biblioteka

„Mugė Rusijoje“. Pamokos apie susipažinimą su kitais parengiamojoje grupėje santrauka Tikslas: - toliau supažindinti vaikus su rusų tautos istorija ir tradicijomis, su liaudies amatais; - išmokti rasti skirtumų ir panašumų tarp šiuolaikinės mugės ir mugės Rusijoje; - ugdyti domėjimąsi liaudies kultūra; Produktyvi veikla „Chokhloma patiekalai mugei“ (...

„Raštai iš sodos ir spalvoto acto“. GCD santrauka apie netradicinį piešimą darželyje Tikslai: - atskleisti netradicinių kūrybinės veiklos metodų prasmę dirbant su mokiniais; - vaizduotės, kūrybinio mąstymo, erdvinio suvokimo ugdymas; - spalvų mokymasis žaismingu būdu su jaunesniais ikimokyklinukais Darbo šūkis : Vaiko šypsena yra mano emblema, Tau, mano ...


naudojant savo kompozicijos eilėraščius Tikslas: sudominti vaikus žaliųjų vitaminų auginimo perspektyva, susidaryti idėją apie jiems augti reikalingas sąlygas, formuoti svogūnų sodinimo įgūdžius. Pamokos eiga Pedagogas: Vaikinai, jums puikūs su manimi, jūs šiek tiek sergate! Ir ką...

Užsiėmimų santraukos, GCD – „Naujieji metai“. Logoritminės pamokos su vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikais santrauka

1. vaikai įeina į salę ir mato, kaip Snieguolė ardo eglutę, nuima dekoracijas. Pasisveikiname su ja ir paklausiame, ką ji veikia. Snow Maiden: - (liūdnai) Kaip? Ar tu nieko nežinai? Kalėdų Senelis sakė, kad šventės nebus, kad pavargo visus sveikinti, visiems dovanoti ...

Logoritminė pamoka vyresniųjų grupėje „Įvadas į žodžio dalis“ Tikslas: išmokti paryškinti žodžio dalis. 1. Pasisveikinimas: Meška sveikina vaikus ir sako, kad žino, kaip viską pasaulyje išmatuoti! Jis pateikia pavyzdžių, kad gali išmatuoti stalo ilgį, vaiko ūgį... virvės pagalba mokytojas provokuoja, klausia, bet ar gali išmatuoti žodžius? ...

Pamokos santrauka

« Kelionė į laiko šalį arba kodėl žmogui reikalingas laikrodis ».

ĮVARTIS: Vaikų idėjų formavimas kaip tiesiogiai pojūčiais nesuvokiama kategorija, apibendrina vaikų žinias apie laiką, gerina vaikų gebėjimą nustatyti laiką naudojant laikrodžių modelius.

UŽDUOTYS:

    Susisteminti vaikų žinias apie „laiko gabalus“: dieną, savaitę, mėnesį, metų laikus, metus;

    Suformuoti laiko sekos sampratą;

    Išmokyti vaikus kiekybiškai įvertinti laiką;

    Supažindinti vaikus su laiko intervalus skaičiuojančiais prietaisais (laikrodžiais, kalendoriumi);

    Ugdyti pasitikėjimą, savarankiškumą ir gebėjimą laiku planuoti savo veiklą.

PARENGIMAS DARBAS:

    Teminių paveikslėlių svarstymas: „Dienos dalys“, „Kas vyksta anksčiau – kas tada“, „Metų laikai“.

    Stebėti laiko intervalus skirtingu paros metu, vaikų ar suaugusiųjų veiklos vienu ar kitu metu ypatumus, stebėti saulės padėtį danguje,

    Eilėraščių „Dvylika mėnesių“ mokėjimas mintinai, eilėraščių skaičiavimas „Kaip prisiminti savaitės dienas?

    Grožinės literatūros skaitymas: eilėraščiai „Kiek dienų per savaitę?“, „Mėnesių šokis“, „Kas yra diena?“, pasakos „Mergaitė ir laikas“, „Gegutė laikrodyje“, „Apie ką kalbėjo mėnesiai ?“, „Keturios gulbės“ , „Kalendoriaus lapas“, „Išmanioji savaitė“, patarlės ir priežodžiai apie mėnesius, mįslės apie dienos dalis.

    Žiūrėti animacinius filmus „Pasakojimas apie prarastą laiką“, „Dvylika mėnesių“

    Didaktiniai žaidimai: „Kasdienybė“, „Dienos – savaitės“, „Metų laikai“, „Daiktų evoliucija“, „Kas kada miega?“, „Laiko upė“

    Žodiniai pratimai: „Aš pradėsiu, o tu tęsk“, „Pasakyk priešingai“, „Kas nereikalinga?

    Siužetas - vaidmenų žaidimai: „Šeima. Kasdienė rutina“, „Kelionės laiku“

    Žaidimai – dramatizacijos: „Sukurk savaitę“, „Surask savo dieną“, „Diena ir naktis“

    Dalyvavimas konkurse „Klausimas – atsakymas“

    Lauko žaidimai: „Pagauk, mesk, įvardink savaitės dienas“, „Diena ir naktis“, „Pelėda – pelėda“

    Darbas su modeliais „Savaitės dienos“, „Dienos dalys“, „Metų laikai“

    Piešinių paroda „Laikrodžių pasaulis“, „Diena ir naktis“.

    Ekskursija į Ėmimo į dangų katedrą (žiūrėti laikrodį ant bokšto)

Švietimo sričių integracija: Pažinimas, bendravimas. socializacija, sveikata, meninė kūryba, grožinės literatūros skaitymas

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, šiandien turime neįprastą pamoką, ji vyks mūsų salėje. Pažiūrėkite, kiek svečių šiandien atėjo pas mus, pasisveikinkime su jais. Sveiki! Taigi. ruošėmės, rinkome eksponatus muziejui ir pagaliau atėjo iškilminga akimirka - dabar atidarome savo mini laikrodžių muziejų, plojam. skamba iškilminga muzika – muziejus veikia! Esame pirmieji laikrodžių muziejaus lankytojai, prašome užsukti iš arčiau apžiūrėti eksponatus, nepamiršti elgesio muziejuje taisyklių. Skamba kaip tiksintis laikrodis. Na. visi svarstė, kas jiems patinka, o dabar prašau prisiminti posakius apie laiką ir valandas.

Patarlės apie laiką

    Laiko darbuotojo laikas.

    Nuo to laiko po tiltu tekėjo daug vandens.

    Maskva buvo pastatyta šimtmečius.

    Neskubėk, bet paskubėk.

    Dėl noro - yra kantrybės.

    Netrukus pasaka pasakojama, bet netrukus poelgis padaromas.

    Negalite visko padaryti staiga.

    Negalite perplaukti jūros valandą.

    Laikrodis yra ant sienos, o laikas - gale.

    Rusų valanda – viskas dabar.

    Viena koja čia, kita ten.

    Kas pagal metus, o mes pagal valandas.

    Saulė mūsų nelaukia.

    Paskubėk ir prajuokink žmones.

    Lentynos.

    Siųsk jį tik dėl mirties.

    Savaitė be metų.

    Du kartus per metus vasaros nebūna.

Šauniai padirbėta. Prašau užimti savo vietas.

Mokytojas skaito eilėraštį „Valandos“.

Laikrodis vis skaičiuoja sekundes

Skaičiuokite minutes

Laikrodis jūsų nenuvils

Kas taupo laiką.

Valanda po valandos, metai po metų,

Laikrodis visada juda į priekį.

Viskas turi būti padaryta laiku.

Tada būsite patenkinti.

Pedagogas: Dabar pagalvok ir pasakyk, kam žmogui reikalingas laikrodis?(vaikų atsakymai Kodėl mums reikia laikrodžio?)

Vaikai: „Tėtis nežinotų, kada eiti į darbą“, „Mes eitume į Mišos gimtadienį, bet nežinotume laiko. Jie atvažiavo ir ten nieko nebuvo. Ir mes nusimintume“, „Eitume į žaislų parduotuvę, bet ji uždaryta“, „Visur vėluosime“, „Galime nespėti į traukinį ar lėktuvą“).

Pedagogas: Kaip manote, ar žmonės anksčiau gyveno be laikrodžių? Kaip žmonės apibrėžia laiką? Juk buvo laikas, kai laikrodžių nebuvo. Kaip žmonės be jų išsivertė?

Pasirodo, kad ir anksčiau buvo laikrodžiai, bet tais senais laikais jie buvo kitokie – ... gyvi!!! Gyvas laikrodis yra pirmasis laikrodžio istorijos puslapis.

Tikriausiai nustebsite, bet tokius gyvus laikrodžius jau matėte ir puikiai pažįstate. Prisimeni, kuris paukštis rėkia ryte ir visus pažadina? Gaidys! Taip, pasirodo, kad gaidys taip pat yra „laikrodis“. Visiems parodo, kad rytas jau atėjo. Tai gyvas žadintuvas!

Argumentai "už" - gyvi laikrodžiai yra prieinami kiekvienam (jų nereikia pirkti parduotuvėje), jie niekada neišeina iš laiko, yra gražūs ir malonūs akiai ir pan.

Minusai - į kambarį negalima pasiimti gyvo laikrodžio, miestuose tokių laikrodžių nėra (gaidžiai mieste negyvena) ir pan.

Saulės laikrodis yra antrasis puslapis laikrodžių istorijoje.

Žmonės pradėjo kurti kitus laikrodžius. Pirmiausia jie išrado saulės laikrodį.

Smėlio laikrodis! Ar matėte tokį laikrodį? Ir jie taip pat padarė laikrodį su vandeniu. Ir jie juos pavadino kaip...? Leiskite savo vaikui sugalvoti žodį! Žodžių kūrimas, t.y. Žodžių kūrimas yra geriausias protinis pratimas ikimokyklinukui! Tokiu užtaisu jis turi išanalizuoti visus jam žinomus žodžius, išryškinti jų susidarymo mechanizmą ir sukurti savo žodį ... vandens laikrodį. Ir juos būtų galima pavadinti vandeniu.

Kokie tu geri bičiuliai, kiek daug žinai.

Kalbos pratimas „laikrodis“.

Sako, įjungtas laikrodis.

Sako, laikrodis greitai bėga.

Sako, laikrodis tiksi

Bet jie šiek tiek atsilieka.

Mes su Mishka žiūrėjome kartu

Bet laikrodis kabo vietoje.

Pedagogas: Šiuolaikiniame pasaulyje laikrodžiai yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Žmonės pradėjo kurti naujus laikrodžius. Ir jie sugalvojo daugybę laikrodžių mechanizmų. Dabar yra daug įvairių laikrodžių. Ant grindų stovintys laikrodžiai vadinami „grindų laikrodžiais“. Jie labai dideli ir sunkūs, jų net negalima perkelti į kitą vietą.

O laikrodis, kuris kabo ant sienos, vadinasi – kaip? (Sieninis).

Laikrodis, kuris nešiojamas ant rankos, vadinamas – kaip? (Riešas).

Ryte mus pažadina laikrodis, kuris vadinasi – kaip? (Aliarmas).

Ant bokštų taip pat yra laikrodžiai. Jie vadinami ... (bokštu). Taip pat yra elektroninių laikrodžių, atsparių vandeniui, smūgiams ir kt.

Pedagogas: Apibendrinkime tai, ką matėme, ir išryškinkime pagrindinį dalyką, ką bendro turi visi laikrodžiai?

Ilga ranka – minutė

trumpa valandos rodyklė

Plona ranka – antra

Skambinkite - skaičiai nuo 1 iki 12

Pedagogas: Jūs ir aš dažniausiai naudojame buitinius laikrodžius, kuriuose yra ciferblatas su atspausdintais skaičiais ir rodyklėmis. Paprastai jų yra trys ir jie skiriasi išvaizda bei turi skirtingą paskirtį: stora, trumpa rodyklė juda ratu labai lėtai – rodo laikrodį;

ilga (didelė) ranka juda greičiau ir rodo minutę;

labai plona, ​​greitai bėga antra ranka.

Vaikai: Valanda yra ilgas laiko tarpas, minutė yra trumpas. Sekundė yra labai trumpalaikė, mes jų nepastebime. Iš sekundės susidaro minutės, iš minučių – valandos. Vienoje minutę yra 60 sekundžių; viena valanda yra 60 minučių arba 3600 sekundžių.

Dienos susideda iš valandų. PRISIMINKIME DIENOS DALIS

Fizminutka "Rytas - vakaras"

Pedagogas: Ant jūsų stalų yra laikrodžių modeliai, pažiūrėkite ir pasakykite man, ko trūksta? Skaičiai ant ciferblato. Pataisykime tai.

Puiku, jūs visi atlikote nuostabų darbą.

Pirštų gimnastika: „Ir laikrodis eina, eina. »

Ir laikrodis eina, eina,

Kartais jie staiga atsilieka.

Ir kartais jie skuba

Atrodo, kad jie nori pabėgti!

Jei jie nebus vadovaujami,

Tada jie atsistoja.

Pedagogas: Dabar prašau parodyti man laikrodį akimis: žiūrėk į dešinę, į kairę(pratimai akims).

Dabar parodyk man, prašau, laikrodį savo liežuviu(artikuliacinė gimnastika).

„Nustatykite teisingą laiką laikrodyje“

Linksmas eilėraštis:

Katė Antipka gyveno su mumis,

Jis atsikėlė nuo sofos pirmą valandą,

Du virtuvėje valgiau dešreles,

Trečią - valgė grietinę iš dubenėlio

Jis nusiprausė keturiese

Būdamas penkerių apsiverčiau ant kilimėlio,

Šešerių jis ištraukė silkę iš vonios,

Būdamas septynerių jis žaidė slėpynių su pelėmis,

Aštuonerių jis gudriai išpūtė akis,

Devintoje - valgė ir klausėsi pasakų,

Dešimtoje - nuėjo ant sofos miegoti,

Nes reikia keltis pirmą valandą.

Pedagogas: O dabar, išklausęs eilėraštį, atlik užduotį, laikrodyje nustatyk laiką, kuriuo metu katė Antipka ką padarė.

– Trečią valgiau grietinę iš dubenėlio. (Trys valandos)

– Šešių traukiau silkę iš kubilo. (Šešta valanda)

– Septynerių jis žaidė slėpynių su pelėmis. (Septinta valanda.)

„Aštuonerių jis gudriai išpūtė akis“. (Aštuonios valandos.)

Pedagogas: Vaikai ar jums patinka rinkti galvosūkius? Tada siūlau tokią užduotį.

Surinkite galvosūkius (įvairių tipų laikrodžiai) įvardykite juos.

Pedagogas: Vaikai, kokį bokšto laikrodį žinote?(vaikų atsakymai)

Gerai padaryta, tiesa. Kremliaus varpeliai, jie yra mūsų Tėvynės sostinėje - Maskvos mieste, esančiame ant Spasskaya bokšto, mūsų šalis gyvena pagal šį laikrodį. Svarbiausias yra Kremliaus laikrodis. Kiekviena nauja diena prasideda ir baigiasi Spasskaya bokšto laikrodžio mušimu. Ar mieste turime didelį laikrodį? Taip, jie yra ant Ėmimo į dangų katedros bokšto, matėme, kai leidomės į ekskursiją.

Apibendrinant pamoką.

Muzikinė pamokos pabaiga, žaidimas-šokis „Žiūrėti“ pagal animacinio filmo „Fixies“ muziką.

GCD santrauka vyresniųjų grupėje tema „Laikas“.

Ryazanova Anastasija Viktorovna, Obninsko miesto DO ANO „Vaikų centro“ šiltnamio pirmosios kvalifikacinės kategorijos auklėtoja.
Produkto aprašymas:Ši medžiaga skirta vyresniosios grupės vaikams pažinimo raidai. Pravers ikimokyklinio ugdymo pedagogams, tėvams.
Užduotys:
- toliau mankštinti vaikus pažinti realybę;
- įtvirtinti savaitės dienų pavadinimus, žinias apie sekundės, minutės, valandos, ryto, dienos, vakaro, nakties, dienos, savaitės, mėnesio, metų, metų laikų sąvokas ir jiems būdingus požymius;
- ugdyti loginį mąstymą, regimąjį suvokimą, atmintį, kalbą, gebėjimą analizuoti, daryti išvadas, atsakyti į klausimus, gebėjimą nustatyti laiką pagal laikrodį, orientuotis savaitės dienomis, paros dalimis;
- ugdyti vaikus savarankiškumą, atidų požiūrį į laiką.
Medžiaga: anonsas, plokštelė Laboratorija Nr.5, žadintuvas, didaktiniai žaidimai „Loginės grandinės“, „Rink laikrodį“, „Dienos dalys“, „Rink savaitę“, „Metų laikai“.
Įžanginė dalis:
Ant grupės durų iškabinamas skelbimas, mokytojas atkreipia į jį vaikų dėmesį. Visi susirenka ir skaito.
Reklama!
Visi! Visi! Visi! Didelis pagalbos prašymas! Šiąnakt piktadarys Kettle pavogė laikrodį iš Laiko sergėtojo, sulaužė jį ir sutrikdė laiko tėkmę. Laikrodis rastas, bet jo taisyti negalima. Jei situacija nebus ištaisyta per 24 valandas, procesas bus negrįžtamas, mes nustosime egzistuoti. Kas gali padėti, prašome atvykti į laboratoriją Nr. 5.

Vaikai diskutuoja, nusprendžia padėti Laiko Saugotojui. Einame į laboratoriją.
Insultas:
Pirmiausia prisiminkime, kaip laikas bėga. (Jis visada turi judėti ir nė akimirkai nesustoti.) Be to, laikas visada „teka“ tik viena kryptimi – iš praeities per dabartį į ateitį. Pradėkime dirbti.

Žaidimas „Loginės grandinės“.
Kiekvienas vaikas gauna užduotį, išdėlioja kortas eilės tvarka nuo praeities iki dabarties.

Puiku, štai sugedę laikrodžiai, bet prieš pradėdami juos taisyti, prisiminkime, kaip laikas matuojamas trukme. (Laikas matuojamas sekundėmis, minutėmis, valandomis. Jis apibrėžiamas dienomis, savaitėmis, mėnesiais, metais.) Surinkime juos.

Didaktinis žaidimas „Surinkite laikrodį“.
Vaikai surenka laikrodį iš ciferblato be skaičių, dviejų rodyklių, skaičių nuo vieno iki dvylikos.
Klausimai:
– Kaip manai, kiek rodyklių gali būti laikrodyje? (Du trys.)
Koks mažos rodyklės pavadinimas? (valanda.)
Kaip vadinama didžioji rodyklė? (Minutė.)
Kaip vadinasi greitoji rodyklė ant laikrodžio? (Antrinė.)
Kaip juda rodyklės ant laikrodžio? (Rodyklės juda iš kairės į dešinę.)

Na, dabar viskas tvarkoje, belieka ištarti stebuklingus žodžius laikrodžiui pradėti.

Fizminutka "Ir laikrodis eina, eina".
Tikk, tikk
Kas namuose gali tai padaryti?
Tai švytuoklė laikrodyje
Muša kiekvieną ritmą.
(Pakreipiama į dešinę – į kairę.)
O gegutė sėdi laikrodyje,
Ji turi savo trobelę.
(Pritūpimai rodo trobelę – rankos virš galvos.)
Paukštis užgieda laiką
Vėl pasislėpęs už durų
(Pritūpimai.)
Rodyklės juda ratu
Jie vienas kito neliečia.
(Liemens pasukimas į dešinę.)
Mes grįšime su jumis
Prieš laikrodžio rodyklę.
(Liemens pasukimas į kairę.)
Ir laikrodis eina, eina,
(Eina vietoje.)
Kartais jie staiga atsilieka
(Sulėtinkite ėjimo tempą.)
Ir yra tų, kurie skuba,
Atrodo, kad jie nori pabėgti!
(Bėga vietoje.)
Jei jie nebus vadovaujami,
Tada jie atsistoja.
(Vaikai sustoja.)

Ar žinote, kaip nustatyti laiką pagal laikrodį?

Didaktinis žaidimas „Kiek dabar valandos?
Paklausykite pasakojimo „Apie darželį“, bet pirmiausia nustatykime laikrodį lygiai 7 val.
Darželis atsidarė lygiai 7 val. Vaikai pradėjo ateiti. Jie žaidė, darė mankštą ir po valandos sėdo pusryčiauti.
Klausimas: Kada vaikai susėdo pusryčiauti? (Lygiai 8 val.)
Po valandos vaikai nuėjo į muzikos pamoką.
Klausimas: Kada prasidėjo muzikos pamoka? (Lygiai 9 val.)
Lygiai 10 valandą vaikai išėjo pasivaikščioti. Ir jie grįžo į grupę lygiai 12 valandą.
Klausimas: Kiek valandų vaikai vaikščiojo? (2 valandos.)
Lygiai pirmą valandą vaikai išėjo ilsėtis. Nustatykite laikrodį tiksliai 1 valandą. Lygiai po 2 valandų vaikai pabudo.
Klausimas: kiek laiko rodė laikrodis? (Lygiai 3 valandas.)
Po 4 valandų darželis užsidarė.
Klausimas: Kada užsidaro darželis? (Lygiai 7 val.)
Darželis užsidarė lygiai 7 valandą, o lygiai prieš 1 valandą buvo išvežtas pirmas vaikas.
Klausimas: Kada buvo paimtas pirmas vaikas? (Lygiai 6 val.)


Puiku, laikrodis veikia tinkamai, ir mums laikas galvoti apie kitą problemą. Prieš vaikus yra dienos dalių nuotraukos. (Rytas, popietė, vakaras, naktis.) Atskirai yra paveikslėlių, kuriuose matyti vaikų veiksmai skirtingu paros metu.

Žaidimas „Dienos dalys“.
Vaikai tinkama tvarka išdėsto dienos dalių nuotraukas. (Rytas, popietė, vakaras, naktis.) Ką mes gavome? (Tai diena.) Taip, laiką lemia ne tik sekundės, valandos, minutės, bet ir dienos. Po paveikslėliais padėkite atvirutes su vaikų veiksmais tinkamu paros metu.

Kas tai? Štai jums užuomina.

Paslaptis:
Kokie paukščiai skrenda
Po septynis kiekviename pulke.
Jie skraido virvele,
Jie neatsigręžia. (Savaitės dienos.)

Teisingai. Laikas taip pat nustatomas savaitėmis.

Žaidimas „Surinkite savaitę“.
Vaikai renka laikrodžius, supjaustytus į septynias dalis pagal savaitės dienas. Spręsti problemas:
1. Maša ketvirtadienį atvyko aplankyti savo močiutės, o jos brolis – viena diena anksčiau. Kurią dieną Kolya atvyko? (Trečiadienį.)
2. Kuris iš vaikų pasiliko pas močiutę ilgiau, jei grįžo kartu? (Kolya ilgiau pasiliko pas močiutę.)
3. Susitiko dvi draugės. Vienas iš jų sako: „Vakar, sekmadienį, nuėjau su mama į animacinių filmų kolekciją„ Na, palauk! “, -„ O aš eisiu rytoj, antradienį “, - atsakė kitas. Kurią savaitės dieną susitiko tavo draugai? (Pirmadienį.)
4. Penktadienį Sveta išvažiavo pas močiutę dviem poilsio dienoms. Kurią dieną Sveta grįžo namo? (Pirmadienį.)

Žaidimas „Metų laikai“.
Vaikai suskirstomi į keturias komandas ir renka iškirptas sezonų nuotraukas. Aptarkite, kas kurį metų laiką gavo.


Kas yra ruduo, žiema, pavasaris, vasara? (Metai.) Laikas nustatomas ir mėnesiais, ir metais.

Atkurta laiko tvarka. Visi žmonės yra išgelbėti. O laikrodį nunešime į savo grupę, su juo elgsimės atsargiai ir tapsime laiko saugotojais.

Tikslas: Įtvirtinti idėją apie būdingus bruožus, skirtingų sezonų ypatybes; lavinti mąstymą, vaizduotę rengiant pasiūlymus. Suaktyvinti sudėtingų sakinių, būdvardžių vartojimą vaikų kalboje (apibrėžimų pasirinkimas); fix apibūdinti dalyką pagal pagrindinius jo bruožus; mokyti suprasti patarlių, posakių, ženklų reikšmę; mankšta reguliuojant kalbos tempą ir balso stiprumą, išryškinant garsą žodyje; išmokite sugalvoti sakinius su prielinksniais ir balsu perteikti džiaugsmo, nuostabos, sielvarto jausmus. Ugdykite meilę gamtai, palaikykite švarą ekologinėje aplinkoje.

Medžiaga pamokai: metų laikų iliustracijos, žaidimo „Pojūčių dėžutė“ planas, lesyklėlė, paukščių siluetai, lesalas paukščiams (soros, avižos, duonos trupiniai), sakinių modeliai, paveikslėliai su raktažolėmis, albumo lapai, spalvoti pieštukai.

Preliminarus darbas: pasivaikščiojimas parke, miesto gatvėmis, stebint suaugusiųjų darbus. Lesyklų gamyba, lesinami paukščiai. Eilėraščių, pasakojimų skaitymas, patarlių, posakių, kreipimųsi, eilėraščių mokėjimas mintinai. Darbas su gamtos kalendoriumi, daržo sodinimas ant lango. Iliustracijų nagrinėjimas, peizažų piešimas. P.I.Čaikovskio sezonų garso įrašas“, paukščių balsai, vėjo triukšmas.

Pamokos eiga

Vaikai į grupę patenka pagal V. Šainskio dainą „Kartu smagu vaikščioti po atviras erdves“

Pedagogas: Visi vaikai ir suaugusieji mūsų grupėje yra draugai. Mes mokame draugauti vieni su kitais ir susidraugauti pirštais.

Pirštų gimnastika.

Merginos ir berniukai yra mūsų grupės draugai,
Mes su tavimi susidraugausime, mažieji pirštukai.
1-2-3-4-5 - pradedame skaičiuoti
1-2-3-4-5 - baigėme skaičiuoti.

Pedagogas: Netrukus eisite į mokyklą ir prisiminsite mūsų darželį, draugus, mūsų žaidimus ir užsiėmimus, atostogas ir pasivaikščiojimus. Šiandien mes kalbėsime su jumis apie mūsų Sibiro gamtą. Ir leiskime į kelionę per metų laikus, prisiminkime, ką apie juos žinome. Nuo seno žmogus stebi gamtą: rinko patarles, priežodžius, ženklus. Jis kūrė eilėraščius, sugalvojo mįsles ir perdavė jas tėvui sūnui, motinai dukrai. Tausojome gamtą tau ir man. Taip išeina, kad kalbėsime apie savo Sibiro žemę, apie savo Tėvynę, kaip ją reikia saugoti ir saugoti. Juk tik čia, Sibire, taip būna rudenį, žiemą, vasarą ir pavasarį. Kitose srityse, šalyse viskas kitaip.

Pedagogas: Kaip manote, koks metų laikas mes esame? Iš kur tu žinai? Vaikų atsakymai.

Iliustracija rodoma.

Pedagogas: vaikinai, papasakok, kokia vasara pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai: karšta, žalia, giedra, lietinga, saulėta, spalvinga, šilta, ilgai laukta ir kt.

Pedagogas: kas tau patinka vasara? Kas tau nepatinka vasarą?

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: vaikinai, kokias pravardes žinote apie vasarą.

Vaikų atsakymai.

Lietus, lietus ir dar daugiau
Ūgliai bus storesni!
vaivorykštės lankas
Neleiskite lietui.
Nagi saule
Virš rąsto!
Lietus, lietus, lietus -
Bus kepalas duonos!
Lietus, lietus
Pasigailėk
Bent jau neužpildykite kelio!

Pedagogas: Vasarą žmonės ilsisi prie jūros, eina į mišką, žygiuoja. Ko palinkėtumėte poilsiautojams, kad po jų gamtoje liktų švaru? Ką galima ir ko negalima daryti lauke? Suskirstykite į poras ir susitarkite, kokius plakatus patalpintumėte gamtoje? Nubraižykite savo pasiūlymus. Vaikai piešia ekologinius elgesio gamtoje ženklus. Paaiškinkite, ką nupiešėte ir kodėl.

Muzika I.P. Čaikovskio „Metų laikai“

Pedagogas: Kaip manote, koks metų laikas ateina po karštos vasaros?

Vaikų atsakymai. Ruduo.

Eksponuojama rudens iliustracija.

Pedagogas: Papasakokite, koks ruduo pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai: auksiniai, lietingi, saulėti, purvini, produktyvūs, grybingi, linksmi, lapuoti ir kt.

Pedagogas: kokias patarles ir priežodžius apie rudenį žinai, kaip jas supranti?

Vaikų atsakymai:

  • Rudenį voratinklis skirtas giedram orui.
  • Ruduo atšaldo vandenį.
  • Rugsėjis niekada nebūna bevaisis.
  • Rudenį paukščiai skrenda žemai – į šaltą, aukštai – į šiltą žiemą.
  • Koks oras lapkritį, toks ir gegužė.

Pedagogas: Ruduo – derliaus metas ir dabar sužinosime, kuo jis mus džiugins.

D/I „Jausmų dėžutė“

Aprašomojo pasakojimo apie objektą dėžutės viduje sudarymas pagal schemos planą. Dėžutės viduje yra natūralios daržovės ir vaisiai. Pedagogas: Kas tau patinka rudenį? Kodėl? Vaikų atsakymai. Pedagogas: Vaikinai, kaip galime padėti gamtai rudenį?

Vaikų atsakymai: nuimame derlių, valome veją nuo šiukšlių. Pradedame statyti lesyklas žiemojantiems paukščiams.

Garso įrašas skamba pūgos, vėjo, paukščių balsais.

Pedagogas: Vaikinai, kokiu metų laiku manote? Kodėl?

Vaikų atsakymai:Žiema, vėjas kaukia, šaltis traška ir t.t.

Eksponuojama iliustracija apie žiemą.

Pedagogas: kokia žiema pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai:šalta, šalta, balta, snieguota, vėjuota, ilga, linksma ir t.t.

Pedagogas: padėk pabaigti patarlę, aš pradėsiu, o tu užbaigsi.

  • Gruodis baigiasi... (žiema prasideda)
  • Dūmų stulpelis... (iki šalčio)
  • Žiemą saulė leidžiasi debesyse... (iki sniego)
  • Žiema ir vasara gerai... (ne)
  • Sniegas gilus - metai ... (Gerai)
  • Žiema nėra vasara: kailyje ... (apsirengęs)
  • Du draugai - šaltis taip ... (žiemos audra)

Pedagogas: kas tau patinka ziema? Kodėl?

D/I „Nesakysime, ką darome, bet parodysime, ką darome“

  • Parodykite, kas jums patinka žiemą, ką galite veikti žiemą.
  • Kodėl tau nepatinka žiema?

Rankų, kojų judesių, mimikos, gestų imitacija.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Na, viskas buvo pavaizduota, kvėpuokime ir tarkime žiemos garsus.

Kvėpavimo pratimai.

Šluoja pudros takus š-š-š-š-š (rankos žemiau, lengvai svyruoja rankomis iš vienos pusės į kitą)
Pūga pūs: in-in-in (apvalūs rankų judesiai)
Pūga suksis uuu (vaikai sukasi ir sėdi)

Pedagogas: vaikinai, kaip mes galime padėti žiemą žiemojantiems paukščiams?

D/I paukščių klasifikacija.

Žiemojančius paukščius pastatykite ant lesyklos, pavadinkite.

Vaikų atsakymai: zylė, žvirblis, balandis, šarka, varna, genys ir kt.

Pedagogas: kuo lesiname paukščius?

Vaikų atsakymai: sėklos, trupiniai, avižų grūdai, soros. Lesiname paukščius. Vaikai renkasi paukščių maistą.

Garso įrašas skamba lašo garsais, linksmu paukščių giedojimu, upeliu.

Pedagogas:Šalta žiema praėjo ir...

Vaikų atsakymai: Pavasaris.

Iliustracija rodoma.

Pedagogas: koks pavasaris pas mus Sibire?

Vaikų atsakymai:šalta, šilta, debesuota, saulėta, lietinga, ūžesys, žalia ir kt.

Pedagogas: pavadinkite bet kurį pavasario žodį ir garsą, kuriuo žodis baigiasi.

Vaikų atsakymai: atšildytas pleistras (A), inkstas (a), upelis (Y), ledas (T), saulė (E) ir kt.

Pedagogas: kokias patarles ir priežodžius apie pavasarį žinote, kaip jas suprasti? Vaikų atsakymai: Pavasario diena maitina visus metus.

  • Kovas su vandeniu, balandis su žole ir gegužė su gėlėmis.
  • Kiekviena sėkla žino savo laiką.
  • Kaip šauksi, taip atsilieps.
  • Gegužės šalnos ašarų neišspaus.

Pagalvokite apie sakinius su žodžiais: lašai, upelis, šaltinis, raktažolė. Pateikite savo pasiūlymą diagrama ir perskaitykite. Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote saugomus augalus, raktažolės.

Vaikų atsakymai: kiaulpienės, kiaulpienės, mailius, avinai, paprastosios kiaulpienės ir kt.

Pedagogas: kodėl neįmanoma sunaikinti šių augalų, kur jie naudojami?

Vaikų atsakymai: raktažolės vaistiniai augalai, gali būti naudojami maistui, (sriubai, salotoms, uogienėms).

Pedagogas: Raskite šiuos augalus nuotraukose ir mes sukursime savo raudonąją knygą. Vaikai atlieka užduotį.

Pedagogas: klausyk eilėraščio:

Gelbėk žemę, gelbėk
Skylarkas mėlyname zenite
Drugelis ant dygliuotų lapų,
Saulės šviesa takuose.
Virš dykumos baobabo šešėlis,
Vanagas sklando virš lauko
Kregždė mirksi gyvenime
Rūpinkitės žeme! Rūpinkitės!

Pedagogas: mūsų kelionė baigėsi. Greitai turi eiti į mokyklą. Išmokite matyti, jausti, stebėti. Nes gamta ir tėvynė yra neatskiriamos viena nuo kitos. Net žodžiai panašūs į GAMTĄ ir TĖVYNĘ. Tarkime kartu meiliai ir švelniai: „Mylimoji tėvyne, kaip brangi mama“.

Žaidimas „Kas man patiko pamokoje“

Vaikai stovi ratu. Mokytojas meta kamuolį, užduoda klausimą, vaikas atsako.


Į viršų