Pamokos santrauka apie higienos reikmenis. Edukacinis ir pramoginis renginys ikimokyklinukams „asmeninės higienos taisyklės“

Pamokos tema: „Asmeninės higienos taisyklės“ santrauka

Tikslai: - formuoti pagrindines asmens higienos taisykles; mokėti tinkamai valytis dantis, laikytis asmeninės higienos taisyklių;

Sveikos gyvensenos įgūdžių diegimas, higienos įgūdžių ugdymas: rankų plovimas, dantų valymas, maudymas kas savaitę.

Ugdyti gebėjimą išklausyti vienas kitą, bendrauti, būti tolerantiškiems, gerbti draugo nuomonę, jausti atsakomybę už kitų žinias.

Įranga: pamoka-pristatymas.

ekranas, projektorius, nešiojamas kompiuteris, animacinio filmo „Moydodyr“ vaizdo įrašai, siuntinys iš Moydodyr su asmeninės higienos reikmenimis, vokas su laišku, ąsotis su vandeniu, dubuo, dantų šepetėlis.

Pamokos eiga

.Laiko organizavimas.

Sveiki vaikai!

Vaikai, šypsokimės vieni kitiems, svečiams ir pradėkime pamoką

Šiandien mes kalbėsime su jumis apie asmeninės higienos taisykles.

II. Pagrindinių žinių atnaujinimas.

Problemos formulavimas.

Vaikams skaitoma ištrauka iš S.Ya kūrinio. Marshak "Moydodyr" -

Vaikinai, kodėl manote, kad viskas nuo berniuko pabėgo?

Kaip galite pavadinti šį vaikiną?

Vaikų atsakymai- (Nešvarus, purvinas………….)

Teisingai. Ką turėčiau daryti, kad netapčiau panašus į šį berniuką?

Vaikų atsakymai – (Plauti rankas, skalbti, plauti, valyti ir skalbti drabužius, šukuoti.)

Šauniai padirbėta! Pamokoje kalbėsime apie asmens higienos taisykles.

Kas, jūsų nuomone, yra „asmens higiena“? (Aš tau padėsiu)

Asmeninė higiena – tai rūpintis savo kūnu, palaikyti jo švarą.

Pamokos pabaigoje susipažinsime su asmeninės higienos taisyklėmis.

III . Naujų žinių atradimas.

Scena apie purvą.

Beldžiasi į duris (įeina mergina)

Mergina sveikina vaikus.

Auklėtojas. - O, tu purvina mergina

Kur susitepėte rankas?

Juodi delnai, takai ant rankų

Mergina - Gulėjau saulėje

Ji laikė iškeltas rankas

Čia jie dega.

Auklėtojas. - O, tu purvina mergina

Kur taip išsitepėte veidą?

Nosies galiukas juodas

Kaip rūkyta.

Mergina - Gulėjau saulėje

Pakėliau nosį

Čia jis dega

globėjas - Mergaite, tau reikia nusiplauti rankas.

Dabar mes paprašysime vaikinų jums padėti

Vaikinai, kas padės mergaitei?

Seryozha paims servetėlę

Ir patrinkite jos rankas.

Katya paims nosinę

Ir patrinkite jai nosį.

Mergina - Nelieskite delnų

Jie nebus balti

Jie yra įdegę.

globėjas - Pažiūrėkime į jos rankas.

Ir delnai buvo nuplauti.

Taip. Taigi tai buvo purvas.

Išmokykime mergaitę tinkamai nusiprausti.

Kas man padės? (praustuvą užpilame vandeniu, mergina nusiplauna rankas su muilu).

Sušlapinkite rankas, paimkite muilą, suplakite rankas iki putų, tada nuplaukite vandeniu. Dabar švariomis rankomis plaunu veidą, ausis, kaklą.

Vaikinai, kiek kartų turėtumėte plauti rankas?

Teisingai.

Prieš valgydami, po pasivaikščiojimo būtinai nusiplaukite rankas.

Bet prausia ne tik žmonės, bet ir gyvūnai, paukščiai, vabzdžiai.

O dabar pažiūrėsime, kaip jie prausiasi?

(žiūrėti animacinio filmo ištrauką)

Kūno kultūros minutė

Būti sveikam, stipriam

Nusiplaukite veidą ir rankas su muilu

Nebūk tingus anksti ryte

Eik į sporto salę.

Visi žino dainą apie mažus ančiukus, šokkime su jais.

(Vaikai atsikelia ir pradeda judėti pagal muziką) Gerai padaryta

V. Asmeninės higienos priemonės.

-Vaikinai, kol šokome, pas mus atėjo siuntinys

Išsiaiškinkime, iš ko šis paketas.

Perskaitykite užrašą

Mieli vaikinai!

Siunčiu jums paketą. Jame yra įdomių mįslių ir užuominų į jas. Pabandykite įminti mįsles. Sėkmės. Viso gero.

Jūsų Moidodyr

Na, vaikinai, įminkime mįsles? (skaitomos mįslės). Daiktai išimami iš pakuotės.

Atsigulk kišenėje ir saugok:

Riaumoja, verkia ir purvina.

Jie išauš ryto ašarų upeliais,

Nepamirškite apie nosį.

(H vapsvų šalikas )

Lygus ir kvapnus, labai švariai skalbiasi.

Kiekvienas turi turėti - Ką, vaikinai?( Muilas )

Aš imuosi užduoties:

Kulnai, alkūnės su muilu,

Ir nusišluostau kelius

Aš nieko nepamirštu.

(skalbimo šluostė)

Šluostau, bandau

Po berniuko maudymosi.

Viskas šlapia, viskas suglamžyta -

Sausos vietos nėra.

( Rankšluostis )

Aš vaikštau, nevaikščioju po miškus,

Ir ūsuose, plaukuose

Ir mano dantys ilgesni

Nei vilkai ir lokiai.

(R ascheska )

Kas mums skaičiuoja dantis

Rytais ir vakarais.

(Z skerdimo šepetys )

Gerai padaryta, atspėjote visas mįsles, vaikinai, šie daiktai priklauso asmeninės higienos reikmenims(Darbo metu mokytojas išima muilo gabalėlį, dantų šepetėlį, nosinę, šukas, rankšluostį, veidrodį, šepetėlį drabužiams valyti.)

Vaikinai, ar žinote šiuos daiktus? Kam jie reikalingi?

Vaikai pateikia atsakymus.

V . Pirminis tvirtinimas

Vaikinai, kas man pasakys, kam skirtas dantų šepetėlis?

Kodėl reikia valytis dantis?

Ant dantų nuolat susidaro apnašos. Jį sudaro mikrobai ir maisto likučiai. Maistas įstringa tarp dantų. Todėl labai svarbu mokėti tinkamai išsivalyti dantis.

Išmokime taisyklingai valytis dantis.

(skaidrių demonstracija)

1. Išmokite valytis dantis

Mes žiūrime į paveikslėlį

vienas). Iš pradžių valome dantų sieneles, pradedame nuo galinių dantų nuo nutrijos, tada iš išorės švelniai varome šepetėlį iš viršaus į apačią.

2) Tada nuvalome priekines dantų sieneles

3) Nuvalėme sienas, bet dar reikia nuvalyti viršūnes. Juos šepetėliu aptepame apskritimais.

Kai valomės dantis, šepetėlį reikia nuplauti ir įdėti į puodelį.

Kiek kartų reikėtų valytis dantis?

(Du kartus per dieną: ryte ir vakare).

Sutvirtinimas: o kas man pasakys, kaip taisyklingai valytis dantis?

Šauniai padirbėta.

Vaikinai, ką manote, valytis dantis, plauti rankas ir pan. ką tai įtakoja?

Šauniai padirbėta. Žinoma, dėl mūsų sveikatos. Jei nesilaikysime asmens higienos taisyklių, galime susirgti. Ir kur, jūsų nuomone, mes galime atsidurti?Atspėk mįslę: Šis namas yra kelių aukštų

Švaru, šviesu, labai svarbu.

Čia sutiksite įvairių gydytojų.

Gydykite suaugusius ir vaikus.

Jūs gulėsite lovoje

Kohlis sunkiai sirgo.

Mes nenorime čia atsidurti!

Kur, pasakyk man?

(Ligoninė)

Atsisėsiu po ranka

Ir aš jums pasakysiu, ką daryti:

Arba paguldysiu tave į lovą

Arba leisk man vaikščioti.

(Termometras )

- Čia kalbėjome apie tai, kaip išsaugoti sveikatą ir kartojome, kaip plauti rankas, prausti veidą, valytis dantis. Dar kartą pažvelk į visus daiktus ant mano stalo.

Kokius daiktus reikia skalbti? (muilas ir rankšluostis)

Kokių daiktų reikia valytis dantis? (dantų šepetėlis ir pasta)

Visos šios prekės yra asmeninės higienos prekės, mums jų reikia laikantis higienos taisyklių.

-Taigi, vaikinai, mes su jumis ir nustatėme pagrindines asmens higienos taisykles

(skaidrių demonstracija)

1. Nusiplaukite veidą ryte ir vakare.

2. Dantis reikia valytis 2 kartus ryte ir vakare,

3. Kasdien šukuokite plaukus,

4. Nusikirpkite nagus laiku.

V. Pamokos santrauka.

Ar laikysitės asmeninės higienos taisyklių?

Ir kad nepamirštumėte apie juos: „Moydodyr atsiuntė jums nosines“.

Ir ištrauka iš animacinio filmo. Kur dainuojama apie švarą ir sveikatą.

Ačiū, vaikinai, kad buvote aktyvūs ir dėmesingi klasėje.

, logopedas, Asbestas, Sverdlovsko sritis

Vaikai turi žinoti.

Daiktavardžiai muilas, rankšluostis, dantų šepetėlis, šukos, žirklės, vonia, kriauklė, šampūnas, muilinė, maišytuvas, vanduo, odekolonas, kvepalai, dezodorantas, plaukai, gelis, kremas, rytas-vakaras.

Būdvardžiai: kvapnus, baltas, juodas, kilpinis, lygus, muiluotas, ryškus, malonus, šaltas, karštas, sausas, šlapias, blizgus, buitinis, tualetas, vonia, vaikų, suaugusiųjų, tirštas, skystas, mėtų, šiltas, spalvotas, bespalvis, rytas, vakarinis, rausvas, blyškus, naudingas, žalingas, storas.

Veiksmažodžiai: plauti, plauti, valyti, šukuoti, šluostyti, atidaryti, uždaryti, plauti, trinti, išspausti, supilti, išskalauti, ištepti, susukti, purvini, purvini, putoti.

Vaikai turi turėti galimybę.

Kalbėk teisingai.

Žodis šampūnas yra vyriškas, reiškiantis: kvapnus šampūnas, tirštas šampūnas...

Išskalbkite drabužius, pasiraitokite rankoves.

Daug rankšluosčių, daug muilinių (šukos, žirklės, odekolonas, kvepalai, muilas, gelis...)

Remdamiesi būdingais bruožais, sukurkite istorijos aprašą arba mįslės aprašymą.

Mažas, kilpinis, spalvingas, minkštas, purus, kabantis prie kriauklės, reikia nusišluostyti rankas ir veidą.

Lygus, kietas, kvepiantis, baltas, ovalus, guli muilinėje, yra tualetas, vonia, buitis, reikia nusiplauti rankas.

Tai atsitinka masažas, pagamintas iš plastiko ar medžio, reikalingas šukuoti plaukus.

Palyginkite, paaiškinkite, kuo jie panašūs ir kuo skiriasi (forma, dydžiu, spalva, prisilietimu, kam jie skirti).

Rankšluostis – muilas.
Šukos – dantų šepetėlis
Vonia – muilinė.

Kartu su vaiku.

Atsakykite į klausimus.

  • Kodėl turėtume nusiprausti?
  • Kodėl prieš valgant svarbu nusiplauti rankas?
  • Kodėl žmogus valosi dantis?
  • Kas gali nutikti nešvariems žmonėms?

Išspręsk mįsles.

Išslysta kaip gyva būtybė
Bet aš jo nepaleisiu.
Putos su baltomis putomis.
Nepatingėkite nusiplauti rankų.
(Muilas.)

Lietus šiltas ir tirštas
Šis lietus nėra lengvas:
Jis be debesų, be debesų
Paruošta eiti visą dieną.
(Dušas.)

Guma – ryklys
Išėjau pasivaikščioti ant nugaros.
Ir kol ji vaikščiojo
Nugara tapo rausva.
(Skalbimo šluostė.)

Trasa sako
Du siuvinėti galai:
- Truputį nusiprausk.
Nuplaukite rašalą nuo veido!
Priešingu atveju esate vidurdienį
Purvini mane.
(Rankšluostis.)

GCD santrauka vyresniojoje grupėje tema „Moidodyro paslaptys“

Tikslas: sudaryti sąlygas formuotis „asmens higienos“ sampratai
Užduotys:
supažindinti vaikus su sąvoka „asmeninė higiena“.
prisidėti prie žinių apie asmens higienos svarbą žmogaus sveikatai formavimo.
sudaryti sąlygas įtvirtinti išvaizdos kultūros įgūdžius.
Įranga:
pristatymas „Moidodyr paslaptys“, asmeninės higienos priemonės: dantų šepetėliai, muilas, muilinė, rankšluostis, burnos skalavimo puodelis, šukos - kiekvienam vaikui; masažo kamuoliukai kiekvienam vaikui;
Preliminarus darbas:
Skaitydamas vaikams K.I. Chukovskio „Moidodyras“.
Pokalbio skaitymas.
Ištraukų įsiminimas.
Metodinės technikos: Grožinės literatūros kūrinių skaitymas, pristatymo demonstravimas, praktinė veikla, asmens higienos technikų rodymas, masažo technikų rodymas, netikėtumo akimirka, kūno kultūra, didaktinis žaidimas, klausimai vaikams. 1 dalis. įvadinis
(Vaikai sėdi ant kėdžių)
Šiandien kviečiu jus į vieną nuostabią šalį. Bet pirmiausia turiu žinoti, ar esate pasiruošę šiai kelionei. Klausykite istorijos ištraukos:
Antklodė
pabėgo
Lapas išskrido
Ir pagalvė
Kaip varlė
Pabėgo nuo manęs.
Iš kokios istorijos yra ši ištrauka? (Vaikai atsako. Skaidrė)
– Kas parašė šią istoriją? (vaikai atsako. Skaidrė – K.I. Čukovskis)
– Kas nutiko šioje istorijoje?
„Kodėl viskas aplinkui
sukosi, sukosi
Ir puolė vairą? (Vaikai atsako. Skaidrės iliustracija iš pasakos)
– Kas yra pagrindiniai šios istorijos veikėjai? (Vaikai atsako. Skaidrių iliustracijos iš knygos Moidodyr ir Gryaznul)
– Kas prisimins, kaip autorius apibūdina Moidodyrą? (vaikų atsakymai)
– Kaip autorė apibūdina purviną? (vaikų atsakymai)
2 dalis. Pokalbis apie asmens higieną, apie asmens higienos priemones
- Ar tu nepanaši į mane? Vaikinai, pažiūrėkite, kokie jūs visi tvarkingi ir tvarkingi.
Žmonės sako: kas tvarkingas, tas malonus. Kodėl? (vaikų atsakymai)
– Ką darai, kad būtum tvarkinga ir malonu. (vaikų atsakymai)
Kas žino, kas yra asmeninė higiena? (vaikų atsakymai)
Asmeninė – nuo ​​žodžio veidas, higiena – nuo ​​žodžio švara. Asmeninė higiena – veido, rankų ir kūno švara.
– Sakykite, prašau, ar kūno švara reikalinga tik tam, kad būtų tvarkinga ir malonu? (Vaikų atsakymai) Kūno švara reikalinga ir sveikatai. Juk jei nesiprausi, neplausi rankų, tada į organizmą gali patekti įvairūs mikrobai, o kūnas nekvėpuoja. Deguonies gauname per odą. Šiandien kviečiu į Moidodyro karalystę, kur galėsite susipažinti su asmeninės higienos taisyklėmis, sužinoti kam jos skirtos, sužinoti visas Moidodyr paslaptis ir paslaptis. Moidodyr šalyje jūsų laukia įvairūs iššūkiai ir užduotys.
– Kas mums padeda būti švariems? (vaikų atsakymai)
- Moidodyr turi padėjėjų, kurie jam padeda padaryti žmones švarius ir tvarkingus. Tai yra asmeninės higienos priemonės. Dabar pasakysiu jums mįsles apie juos. Įmink mįsles – taip ir bus tavo pirmoji užduotis.
1. Netvarkingą nagą paversime vinimi,
švaru ir tvarkinga, gražiai atrodo. (Žirklės)

2. Esu susijęs su Moidodyr,
Nusukite mane ir su šaltu vandeniu
Aš nuplausiu tave gyvą (Crane)

3. Kaulinė nugara, kieti šeriai,
Draugiškas su minkšta pasta
Stropiai mums tarnauja. (dantų šepetėlis)

4. Pabėga kaip gyva būtybė, bet aš jo neišleisiu,
Putos su baltomis putomis, nepatingėkite nusiplauti rankų. (muilas)

5. Guma Akulinka išėjo pasivaikščioti ant nugaros.
O jai einant nugara pasidarė rausva (kempinė)

6. Kur kempinė neįvaldo,
neskalbia, neskalbia,
Aš imuosi užduoties:
Kulno alkūnės su muilu
Ir nusišluostau kelius
Aš nieko nepamirštu. (skalbimo servetėlė)

7. Vaflis ir dryžuotas, lygus ir gauruotas,
Visada po ranka – kas tai? (Rankšluostis)

8. Aš einu, neklaidžioju ne po miškus,
Ir prie viesulų ir plaukų,
Ir mano dantys yra ilgesni už portages ir lokius (šukos)

9. Atsigulkite kišenėje ir saugokitės
Riaumoja, verkia ir purvina
Jie išauš ryto ašarų upeliais,
Aš nepamiršiu nosies (nosinės)
(atspėk ant skaidrės)

(vaikai atlieka užduotį ir gauna žetonų).
- Na, dabar pirmyn į Moidodyro karalystę:

Kūno kultūros minutė
Pabudome anksti ryte
Pasitempė, nusišypsojo
Greitai einame į vonią:
Mano skruostai, trys kaklai
Ir tada, išsivalius dantis,
pateksime į Moidodyrą.
(Jis veda vaikus prie prausyklos durų.
3 dalis. Praktiška
- Na, štai jūs, vaikinai, esate Moidodyro karalystėje. Tai yra prausykla, vieta, kur jie susitvarko, atlieka asmens higieną. Matai, kas čia? (vaikų atsakymai)
– Teisingai – tai asmeninės higienos priemonės.
Bet jei atsidūrėte Moidodyro karalystėje, pažiūrėkime, ar visi tokie tvarkingi ir malonūs. Dabar patikrinsiu tavo nagus. Nagi, parodyk man! (tikrinti nagus, skaityti eilėraštį)
Apie nagus
Kas nesivalo nagų
Ir nepjauna
Kad iš jo pažįstamų
Tai gerai, baisu.
Juk nešvariais nagais,
ilgas ir aštrus
Galite labai paprastai
Painiokite su monstrais.
(Andrejus Ušačevas)

Kodėl verta kirpti nagus? ? (atsako vaikai)
Nagų nešvarumai yra labai kenksmingi, juose kaupiasi mikrobai, į nešvarius nagus nemalonu žiūrėti. Nagai mėgsta susidurti su mažomis žirklėmis ir nemėgsta būti graužiami.
– Sakykit, vaikai, kas labiausiai išsipurvina? (vaikai atsako) Dešinės rankos.
Kodėl jie labiausiai purvini? Jie yra pagrindiniai mūsų padėjėjai, jie turi sunkiai dirbti, ir jų niekas nedengia. Todėl juos reikėtų plauti dažniau.
- Kada reikia plauti rankas? (vaikų atsakymai): visada prieš valgį, po pasivaikščiojimo, po tualeto ir susitepus.
Nereikia bijoti muilo: muilo burbulai „pagauna“ kenksmingus mikrobus, kurie prasiskverbia į žmogaus organizmą ir atneša jam ligas.

Parodykite savo švarius dantis. Kodėl reikia valytis dantis? (Vaikai atsako) Žinoma, balti dantys yra gražu. Bet jei nesivalote dantų, ant dantų susidaro mikrobų ir maisto likučių apnašos. Maisto dalelės įstringa tarp dantų. Todėl būtina valytis dantis. Po valgio praskalaukite burną.
– Kas žino, kaip taisyklingai valytis dantis? (Vaikų atsakymai) Dantis reikia valyti nuo kampučių, nuo šoninių dantų. Pirmiausia iš vidaus, aukštyn ir žemyn. Taip valomos sienos. Tada taip pat priekinė apatinė ir viršutinė dalis. Dantų viršūnėse valome apskritimais ar kilpelėmis.

Kiekvienas dantis turi būti išvalytas, viršutinis ir apatinis,
Net ir tolimiausias dantis yra labai svarbus dantis.
Viduje, trys lauke, trys lauke, viduje...
Iš apačios į viršų, iš viršaus į apačią, nepatingėkite išsivalyti dantų.
Na, jei ne
valytis dantis ryte
nepamiršk danties skausmo
tu verkši vakarais...

Na, dabar nusiprauskime. Kad muilo putos nepatektų į akis, jos turi būti sandariai uždarytos. Ką dar reikia nuplauti? Kaklas, ausys. Šios vietos visada būna nešvarios!
Kas nenori būti purvinas
Nuplauna kaklą, plauna ausis,
Dobela. Dobela!
Tu murki, murki, vanduo
Na, tu mus nuplauk,
Pagalbos pagalbos!
Dabar pasiimk rankšluosčius. Pirmiausia turite nuvalyti veidą, švelniai spausdami rankšluostį prie savęs, o tada rankas.
- Moidodyr turi asistentą:
Net 25 dantys
Garbanoms ir kuokštams
Ir po šiais dantimis
Plaukai bus išdėstyti eilėmis.

Taip, vaikinai, jūs taip pat turite atkreipti dėmesį į plaukus, kad atrodytumėte tvarkingi ir tvarkingi. Plauname plaukus – su kuo? (vaikų atsakymai)
Dabar paimkite šukas ir švelniai šukuokite plaukus. (skaito eilėraštį)
Ką mes darome su šukomis? Mes darome Tanya plaukus.
Plaukai prie plaukų – pynė, kiekviena mergina graži!
Ką mes darome su šukomis? Vite daro plaukus.
Vitya žiūri į veidrodį: be viesulų – gražus vaizdas!
- Na, mes sužinojome visas Moidodyr paslaptis ir laikas mums grįžti į grupę. Tačiau ne visi lustai gaunami ir ne visi testai baigti. (pereiti į grupę)
4 dalis. Rankų masažas
– Šiuo metu, kai tavo rankos švarios – švarios, visos poros odoje atsivėrusios. Poros – tai mažos skylutės, pro kurias oda kvėpuoja, į organizmą patenka deguonis, o kraujas perneša jį po visą kūną. Kad kraujas bėgtų greičiau, darysime rankų masažą. Pirmiausia delnai, o tada rankos iki alkūnių. (Duoda vaikams masažo kamuoliukus, vaikai atkartoja judesį rodydami)
5 dalis. Mokomasis žaidimas „Teisingai – negerai“.
Siūlau pažaisti žaidimą „Teisingai ar neteisingai“. Jeigu aš vadinsiu geru darbu, tai tu pakelsi ranką. Jei poelgis yra blogas, o jūs su juo nesutinkate, tada trypkite koja. Būk atsargus.
Situacijos:
- Galite paimti nešvarias rankas į burną,
– Galite kramtyti nagus
- Po vaikščiojimo nusiplaukite rankas
- Neplaukite rankų išėję į tualetą
- Gali pakelti nosį visų akivaizdoje,
- Vakare nereikia maudytis po dušu,
- Tu negali šukuoti plaukų,
- Neplaukite veido ryte
- Graikinius riešutus galite graužti dantimis,
- Po valgio turite išsiskalauti dantis,
- Nevalykite dantų du kartus per dieną
- Pas odontologą apsilankykite tik tada, kai skauda dantį,
- Galite padovanoti draugui šukas,
- Nenaudokite svetimo dantų šepetėlio,
– Tenka valgyti daug saldumynų.
6 dalis. Galutinis
- Sėdi ant kėdžių. Prisiminkime viską, ko išmokome Moidodyro karalystėje, visas asmens higienos taisykles.
- Pasakyk man, kaip prižiūrėti nagus (atsako vaikai) Skaidrė - Kaip prižiūrėti nagus
– Kaip plaunate rankas? (vaikai atsako) Rankų plovimo algoritmo skaidrė
– Kada ir kiek kartų reikia nusiplauti veidą ir nusiplauti rankas? (vaikai atsako) Skaidrė – Kodėl ir kada reikia nusiplauti rankas ir nusiplauti veidą
– Kaip reikėtų valytis dantis? (vaikai atsako) Skaidrė – dantų valymo algoritmas.
Kada, kaip ir kodėl reikia valytis dantis? (vaikai atsako) Skaidrė – Kada valytis dantis.
Kada ir kodėl verta nusiprausti po dušu? (vaikai atsako) Šliuožykla – kada ir kodėl maudytis duše ir vonioje.
– Kaip reikėtų prižiūrėti plaukus? (vaikai atsako) Skaidrė – kaip prižiūrėti plaukus
– Kaip prižiūrėti nosį? (vaikai atsako) Šliuožykla – kaip prižiūrėti nosį.

Šliuožykla – vaikas kitam vaikui ištiesia savo rankšluostį, dantų šepetėlį, šukas, nosinę – draudimo ženklas.
- Kas tai per ženklas? Ko negalima pasidalinti su draugu? Kodėl to negalima padaryti? (atsako vaikai)

(Už kiekvieną teisingą atsakymą vaikai gauna žetonus)
7 dalis. Galutinis
(Moidodyr skaidrė.)
Taigi mūsų kelionė į Moidodyro karalystę baigėsi. Dabar, kai išlaikėte visus testus ir atlikote visas užduotis, surinkote daug žetonų. Manau, kad Moidodyr mielai padovanos jums dovanų (Atidaro dėžutę, viršuje yra raidė) O, vaikinai, čia ne tik dovanos, bet ir laiškas (skaito): Skaidrė - iliustracija iš knygos linksma Moidodyr su švariu berniuku.
Laiškas visiems vaikams vienu labai svarbiu klausimu.
Mano brangūs vaikai!
Rašau tau laišką:
Aš prašau jūsų plauti dažniau
tavo rankas ir veidą.
Nesvarbu koks vanduo
Virta, raktas,
Iš upės ar iš šulinio,
Arba tiesiog lietus!
Reikia plauti
Ryte, vakare ir po pietų -
Prieš kiekvieną valgį
Po miego ir prieš miegą!
Patrinkite kempine ir skalbimo šluoste,
Būkite kantrūs – jokių problemų!
Ir rašalas ir uogienė
Nuplaukite muilu ir vandeniu.
Mano brangūs vaikai:
Labai labai klausiu jūsų:
Skalbti švariai, dažniau plauti
Negaliu pakęsti purvinas.
Aš neduosiu rankų nešvariems žmonėms
Aš jų nelankysiu!
Labai dažnai prausiuosi.
Viso gero!
Moidodyr (Liepos Tuvim)
Pažadėkime Moidodyrui, kad visada praussimės, būsime tvarkingi ir sveiki (vaikai žodžius sako sutartinai):
Tegyvuoja kvapnus muilas.
Ir pūkuotas rankšluostis.
Ir dantų milteliai
Ir stora šukutė!
Nusiprauskime ir apsitaškykime.
Plaukioti, nardyti, lįsti
Kubile, lovyje, kubile,
Upėje, upelyje, vandenyne, -
Tiek vonioje, tiek vonioje
Bet kada ir bet kur
Amžina šlovė vandeniui! (Korney Chukovsky)
– Ir nuo savęs noriu pridurti: reikia prisiminti amžinai: sveikatos garantas – švara!
Skaidrė – turite atsiminti amžinai: sveikatos garantija yra švara

Laukiu jūsų komentarų kolegos)

Tikslai:

Įskiepyti vaikams paprasčiausius kultūrinius ir higienos įgūdžius.
Įtvirtinti žinias apie spalvą, dydį (platus-siauras), objekto formą, geometrines figūras, objekto vietą erdvėje jo atžvilgiu.
Suaktyvinkite temos žodyną.
Skaičiavimo pratimas, gebėjimas pažymėti jo rezultatą skaičiumi (1 ir 2).
Išmokykite vaikus piešti tiesias vertikalias linijas teptuku.
Tobulinkite gebėjimą lipdyti iš druskos tešlos, piešti pieštukais, klijuoti vaizdo detales nurodytoje vietoje.
Ugdykite mąstymą, smulkiąją motoriką, judesių koordinaciją, ritmo pojūtį.

Įranga:

Lėlė (purvina, pasišiaušusi, susiraukšlėjusiais drabužiais), gyvūnų žaislai.
Higienos reikmenys (muilas, servetėlės, šampūnas, kempinės, indeliai šampūnui ir kt. po du egzempliorius).
Skalbinių segtukai, siluetiniai šukų be dantų atvaizdai iš kieto kartono.
Fono paveikslėlis su skalbinių virve, iš spalvoto popieriaus iškirptų drabužių siluetiniai vaizdai, klijai.
Fono paveikslėlis su rankšluosčio, dažų, teptuko atvaizdu.
Paveikslas su klijuotomis geometrinėmis figūromis-muilinės, iškarpytos panašios geometrinės figūros, kiek mažesni - muiliniai.
Servetėlės ​​ir padėklai raudonos, žalios, mėlynos ir geltonos spalvos.
Spalvoti pieštukai. Nupieštas šukos be dantų kontūras.
Rankšluosčiai yra vienodo ilgio, bet skirtingo pločio.
Drabužių linija.
Garso įrašai: „Švaru“, „Vonioje“.

Pamokos eiga:

Žaidimo situacija „Dirty Doll“

Šiandien pas mus atėjo lėlė. Kažkas, ko ji neateina. Stovi už durų. Paskambinkime jai, sakykime: „Lėlė, įeik“. (Lėlė įnešama.)
O, kas su lėle? Vaikai, ar jums patinka ši lėlė? Kodėl tau tai nepatinka? Lėlė nešvari, apšiurusi, susiraukšlėjusi. Jūs ir aš turėsime išmokyti lėlę, ką daryti, kad ji būtų švari ir graži.

Aš esu netvarkinga lėlė.
Mano marškiniai nešvarūs.
Aš neplaunu rankų su muilu
Riebalų dėmės ant mano kelnių.
Vaikai nenori su manimi draugauti.
Ką turėčiau daryti, kaip turėčiau būti?

O gerai, gerai, gerai
Mes nebijome vandens!
Tyras vanduo
Nuplaukite mūsų veidą
Nusiplauk savo rankas,
Šiek tiek sudrėkinkite mus
Ei, nervinai, nervinai,
Mes nebijome vandens!
Nusiplauname švariai
Mama šypsosi!

Muilas

Didaktinis žaidimas „Į muilo indus pilkime muilą“

Muilas pilamas į muilines, o tada viskas sujaukia. Padalinkite muilą į formą atitinkančius muilo indus.

Parodykite apvalios formos muilą, panašų į apskritimą (kvadratą, stačiakampį). Tačiau šis muilas atrodo kaip ovalo formos.

Modeliavimas "Muilas"

Vaikai druskos tešlą iškočioja į pyragą ir formele išpjauna muilo figūrėles.

Šukos

Žaidimas su skalbinių segtukais „Šukos“

Visi šios šukos dantys sulaužyti. Iš skalbinių segtukų padarykime šukoms naujus dantukus.

Piešimas "Naujos šukos"

Vaikai piešia tiesias vertikalias linijas – šukuoja dantis.

Servetėlės

Didaktinis žaidimas „Spalvotos servetėlės“

Prieš tai yra įvairių spalvų servetėlės. Parodykite raudoną servetėlę, geltoną, žalią, mėlyną. Padėkite prieš save raudoną servetėlę, ant jos uždėkite geltoną, šalia padėkite mėlyną servetėlę, paimkite žalią servetėlę ir pakelkite.

Servetėles išdėliokite ant tos pačios spalvos padėklų: raudonas – ant raudonų, geltonas – ant geltonų, mėlynas – ant mėlynų, žalias – ant žalių.

Dinaminis pauzės šokis „Švarus“

Vaikai atlieka šokio pratimus, kuriuos parodo suaugusieji.

Rankšluostis

Didaktinis pratimas „Platus ir siauras rankšluostis“

Rankšluosčiai skirtingi: čia siauras rankšluostis – juo galima nusišluostyti rankas ir veidą; bet rankšluostis platus – jais galima nusišluostyti visą kūną po dušo ar vonios.

Koks tai rankšluostis? Platus. Koks tai rankšluostis? Siauras rankšluostis. Parodykite platų rankšluostį, parodykite siaurą rankšluostį.

Piešimas "Gražus rankšluostis"

Bet šį rankšluostį papuošime raštais. (Vaikai pirštais piešia juosteles ir taškelius).

Didaktinis žaidimas „Surask tą patį objektą“

Vaikams išdalinamos įvairios higienos priemonės (muilas, servetėlės, šampūnas, kempinės, šampūno indeliai ir kt.). Tada vaikai turėtų pasiimti lygiai tokią pat higienos priemonę kaip ir jų.

Dantų šepetėlis

Didaktinis pratimas „Skaičius ir skaičius“

Kiek dantų šepetėlių yra puodelyje? Vienas. Pažymėkite numeriu. Kiek dantų šepetėlių yra šiame puodelyje? Du šepečiai. Pažymėkite numeriu. Kuriame puodelyje yra daugiausiai dantų šepetėlių?

Skalbimo milteliai

Žaidimas „Pakabink drabužius ant skalbinių virvės, kad išdžiūtų“

Išimkite iš krepšelio švarius išskalbtus drabužius ir pakabinkite ant virvės, kad išdžiūtų. O kad vėjas nenupūstų skalbinių, pritvirtinkite juos skalbinių segtukais.

Aplikacija "Sausieji drabužiai"

Ant popieriaus lapo nubrėžiama linija – virvė drabužiams džiovinti.

Vaikai ant jo klijuoja siluetinius drabužių vaizdus.

Šampūnas

Muzikinė-ritminė mankšta „Vonioje“

Kas čia bus kup-kup,
Vandeniu – slampinėti?
Greitai vonioje - šokinėkite, šokinėkite,
Vonioje su koja - trūkčioti, trūkčioti!
Muilas suputos
Ir purvas kažkur eina.

Vaikai vedami prie išvados, kad norėdami būti sveiki ir gražūs, turite būti švarūs.


Į viršų