Atviros pamokos apie femp santrauka. Darželio parengiamojoje grupėje atviros pamokos apie femp konspektas

Skyriai: Darbas su ikimokyklinukais

Tikslas: Pristatykite keturkampių sąvoką kaip tokių sąvokų kaip „kvadratas“, „rombas“, „stačiakampis“, „trapecija“, „lygiagretainė“ apibendrinimą.

Užduotys:

  1. Išmok analizuoti įvairias geometrinių formų konstrukcinių elementų savybes.
  2. Lavinti pažintinę veiklą, dėmesį, atmintį, smulkiąją motoriką.
  3. Ugdyti gebėjimą bendrauti darbo procese, žaisti, maloniai elgtis su draugu, suteikti jam visą įmanomą pagalbą.

Žaidimo medžiaga: 4 skirtingų dydžių „planetos“, raketos konstravimo planas, minkštieji moduliai (kubai, prizmės), keturkampių „portretai“, plokštumos figūros, „meteoritas“ su staigmena, žaislai, mikrofonas, magnetofonas.

Pamokos eiga

Mokytojas užsideda ausines.

Taip ... taip ... sveiki atvykę ... Jugorka .... Lankantis ... keturkampiuose ....? Gerai…! Dėkoju….! ( Jis nusiima ausines ir kreipiasi į vaikus)

Vaikinai, ar įsivaizduojate, esame kviečiami aplankyti matematinę galaktiką. Keturkampiai ypač nori mus matyti. Kas, jūsų manymu, gyvena matematinės galaktikos planetose? ( vaikų atsakymai).

Taip, ten gyvena skaičiai, skaičiai, geometrinės figūros, užduotys, pavyzdžiai, ženklai, laikrodžiai, mįslės, užduotys. Ir visi ten ką nors skaičiuoja, skaičiuoja, surašo ir sprendžia uždavinius, spėlioja mįsles, atlieka užduotis. Ar nori ten skristi? ( vaikų atsakymai).

Taip, mes nebijome sunkumų ir galime saugiai leistis į kosminę kelionę į matematinę galaktiką. Vaikinai, kuo skrisime?

Vaikų atsakymai (raketa, erdvėlaivis ... ir kt.).

Taip, mums reikia sukurti erdvėlaivį. Turiu planą pastatyti erdvėlaivį. ( Rodo planą.

Vaikai pagal modelį „sukonstruoja“ raketą iš savo minkštųjų modulių.

Pedagogas: Ar erdvėlaivis paruoštas?

Vaikai: Pasiruošę!

Pedagogas: Pasiruoškite erdvėlaivio paleidimui!

Vaikai: Ruoškitės...

Pedagogas: Įjunkite prietaisus!

Vaikai: Yra įjungti prietaisai.

Pedagogas: Užveskite variklius!

Vaikai: Yra varikliai, kuriuos reikia užvesti.

Pedagogas: Pradėkime skaičiuoti iki 20!

Vaikai skaičiuoja iki 20. Erdvėlaivis stovi vietoje.

Pedagogas: Gal neteisingai galvojome? Kaip mes galime suskaičiuoti?

Pedagogas: Skaičiavimą pradedame nuo 10.

Vaikai ir mokytojas: 10, 9……..1, 0 Startas.

(groja kosminė muzika)

Mokytojas su vaikais „išlipa“ iš raketos ir apžiūri planetas.

Kosminis balsas (garso įrašymas arba mikrofono asistentas, skambantis už ekrano): „Sveiki atvykę į matematinę galaktiką. Sveiki bičiuliai. Labai džiaugiuosi, kad priėmėte mano kvietimą. Mums labai patinka tokie protingi ir greito proto vaikinai.

Vaikai artėja prie planetos #1.

(Žvaigždutės su mįslėmis užfiksuotos planetoje Nr. 1).

Pedagogas: Vaikinai, kokios įdomios planetos yra šioje galaktikoje. Mes neturėjome laiko sugalvoti - jie jau nustatė užduotis. Ar galime atspėti mįsles?

(Vaikų atsakymai).

Mokytojas mįsles apie geometrines figūras, spėlioja vaikai.

Trys viršūnės, trys kampai, trys pusės – tai aš. (Trikampis)

Aš neturiu kampų
Aš atrodau kaip lėkštė
Ant lėkštės ir ant dangčio
Ant žiedo ir rato.
Kas aš, draugai?
Paskambink man. (Apskritimas)

Jis mano draugas ilgą laiką
Kiekvienas kampas teisingas.
Visos keturios pusės
Vienodo ilgio.
Džiaugiuosi galėdamas jums tai pristatyti
Koks jo vardas? (Kvadratas)

Pedagogas: Vaikinai, pastatykime gyvą aikštę. Leiskite jiems pamatyti, ką mes išradome kartu su jumis. Kas nori statyti „gyvą“ aikštę?

Vaikas: Norėdami pastatyti aikštę, turiu pasirinkti keturis vienodo ūgio vyrukus, nes kvadrato visos kraštinės yra vienodo ilgio ir jų yra 4.

(Pasirenka 4 vaikus ir vaikai atsigula ant kilimo, vaizduojant kvadratą).

Pedagogas: O aikštė „gyva“? Dabar patikrinkime. ( Glosto, kutena, priverčia vaikinus šypsotis).

Mokytojas su vaikais artėja prie planetos numeris 2.

Pedagogas: Vaikinai, tai užduotis man. Tikiuosi, kad su jūsų pagalba man pavyks atlikti užduotį. Atsisėsk prašau. Aš papasakosiu pasaką.

Kažkada buvo kvadratas ir apskritimas ( rodo). Jie buvo labai draugiški. Eidavome į tą patį darželį, į tą pačią grupę. Kartą aikštėje buvo nupirktas kompiuteris. Jis nusprendė pakviesti į svečius savo merginą – parodyti kompiuterį, šiek tiek pažaisti. Ir taip jie atėjo į jo namus.

Pirmiausia aikštė, kaip gerai išauklėtas berniukas, supažindino savo merginą su artimaisiais.

(Mokytojas atskleidžia stačiakampio „portretą“.)

Tai mano tėtis – Stačiakampis. Mes labai panašūs į jį.

(Mokytojas, pakeitęs intonaciją, klausia vaikų, kuo jie panašūs?) (Jei vaikams sunku, pasiaiškina pats.).

(Siūlomi vaikų atsakymai: 4 kampai, 4 šonai, stačiai).

Tai mano mama, - tęsia aikštę, - jos vardas Rombas. Ji ir aš taip pat labai panašūs.

Tai mano sesuo Trapecija. Ji ir aš taip pat labai panašūs.

(Vaikų atsakymai į klausimą „Kuo jie panašūs?“).

Tai mano brolis – Paralelograma. Mes taip pat panašūs į jį.

O mūsų pavardė Keturkampiai.

Jis supažindino savo merginą su visais giminaičiais ir nuėjo į kambarį žaisti kompiuteriu.

Mokytojas: Štai istorija. Aš atsakau į klausimą. Geometrinės figūros, turinčios 4 kampus ir 4 kraštines, vadinamos keturkampiais.

Vaikai su mokytoju ateina į planetą numeris 3.

Pedagogas: Vaikinai, Keturkampiai nori su jumis žaisti slėpynių.

(Ant lentos yra kvadratas, stačiakampis, rombas, trapecija, lygiagretainis).

Atidžiai pažiūrėkite į figūras ir įsiminkite jas. Pakvieskime juos visi kartu. ( Pavadinkite figūras).

Kai prasideda muzika, šokate kosminius šokius, o kai muzika nutrūksta, eikite į keturkampius ir įvardinkite, kas slepiasi.

Po žaidimo auklėtoja: Sakykime vienu žodžiu, su kokiomis figūrėlėmis žaidėme? ( vaikų atsakymai).

Vaikai su mokytoju artėja prie ketvirtosios planetos.

(Mokytojas paima lapus su užduotimi, pritvirtintą prie planetos Nr. 4, ir perskaito ją vaikams). Vaikai sėdi prie stalų (1 pav.).

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į lapus ir klausykitės užduoties.

Varlė pasiklydo matematinėje galaktikoje. Ji turi patekti į savo pelkę. Ji gali tik peršokti kvadrato formos iškilimus. Jei užtemdysi visus keturkampius, varlė pamatys, kur šokti ir grįžti namo. Ar galime padėti varlei? Pradedam darbus.

Vaikai darbus atlieka patys.

Pedagogas: Vaikinai, čia, žinoma, labai įdomu, bet laikas mums grįžti namo į Žemę.

Mokytoja su vaikais sėdi ant raketos, skaičiuoja nuo 10. Skamba kosminė muzika.

Pedagogas: Nagi, vaikinai.

Paima mikrofoną ir „pavirsta“ korespondentu.

Sveiki mieli vaikinai. Esu laikraščio „Vaikų pasaulis“ korespondentė. Džiaugiuosi, kad nusileidote saugiai. Pasakyk man prašau,

  1. Kur buvai?
  2. Kas gyvena matematinėje galaktikoje?
  3. Ką tu darei?
  4. Ar tau patiko?
  5. Vis dar nori skristi?

Ačiū vaikinai už interviu, viso ko geriausio jums.

Skamba „Meteorito kritimo“ garso įrašas.

Pedagogas: Vaikinai, laikykite galvas, krenta meteoritai.

Jie priartėja prie „meteorito“ ir viduje randa staigmeną – keturkampius sausainius.

Radijo triukšmas. Mokytojas užsideda ausines: „Taip... taip... sveiki atvykę... gavosi... gerai padaryta... ačiū...“

Vaikinai, jie manęs paklausė, ar gavome skanėstų, ir pasakė, kad jūs tiesiog puikūs!

Norėdami įtvirtinti žinias, bendroje veikloje galite žaisti žaidimą „Teremok“. Žaidimo tikslas – toliau ugdyti gebėjimą atpažinti keturkampių požymius ir lyginti.

Žaidimo taisyklė: šeimininkas sėdi „teremoke“. Vaikai turi skirtingas geometrines figūras. Į bokštą gali patekti tik tas, kurio figūra panaši į lyderio figūrą.

Žaidimo veiksmas:

Belkis, belskis, kas gyvena bokšte?

Aš esu kvadratas.

Leisk man gyventi su tavimi. Aš esu rombas.

Įleisiu tave, jei pasakysi, kuo mes panašūs.

Jūs turite 4 kampus, o aš turiu 4 kampus, jūs turite 4 puses, o aš turiu 4 puses….. ir tt.

Atidarykite GCD, skirtą FEMP

Užduotys:

Pamokos:

1. Pataisykite skaičiavimą pirmyn ir atgal, galimybę pavadinti skaičių prieš ir po jo.

2. Ugdykite erdvines reprezentacijas, gebėjimą naršyti popieriaus lape.

3. Toliau mokytis formuluoti aritmetinių uždavinių atsakymą, įtvirtinti gebėjimą duotą skaičių išskaidyti į du mažesnius.

Kuriama:

Ugdykite išradingumą, regimąją atmintį, vaizduotę. Prisidėti prie loginių psichinių operacijų formavimo, kalbos raidos.

Pedagogai:

Ugdyti savarankiškumą, gebėjimą suprasti ugdomąją užduotį ir ją atlikti savarankiškai. Ugdykite susidomėjimą matematikos problemomis.

Demonstracinė medžiaga:

gyvūnų nuotraukos (kiškis, lapė, lokys, voverė, ežiukas), numerių nameliai, pavyzdys grafiniam diktantui.

Dalomoji medžiaga:

kiekvienam vaikui popieriaus lapas su skaičiais, skaičių kasos, skaičių nameliai, kvadratėliai grafiniam diktantui ir paprasti pieštukai.

Judėti.

Vaikinai, šiandien turime svečių. Jie nori pamatyti, ką tu gali, ko išmokai. Ir mes turime prisiminti, kaip elgtis.

Gerai atsisėskite prie stalo ir būkite ramūs.

Jeigu norite atsakyti – netriukšmaukite, o tiesiog pakelkite ranką.

Vaikinai, ar norite sužinoti, kas bus mūsų pamokos herojai? Norėdami tai padaryti, turite žaisti žaidimą „The Fourth Extra“ su manimi. Aš perskaitysiu tau žodžių grandinę, o tu turi pavadinti papildomą žodį. Ir pagrįskite savo atsakymą.

Taigi pasiklausykime:

1. Drugelis, uodas, kiškis , bitė. (Kas atspėjo, kokį papildomą žodį išgirdote? Kodėl taip manai?). (Kiškis yra gyvūnas, o kiti yra vabzdžiai).

2. Šuo, karvė, Lapė , avinas. (Lapė yra laukinis gyvūnas, o kiti yra augintiniai)

3. Voverė , žvirblis, varna, zylė. (Voverė yra gyvūnas, o likusieji yra paukščiai)

4. Žirafa, zebras, liūtas, turėti . (Meška yra mūsų platumos gyvūnas, kiti Afrikos gyvūnai)

5. Banginis, ežiukas , delfinas, vėpliažas. (Ežiukas yra sausumos gyvūnas, likusieji yra jūros gyvūnai)

Ar atspėjote, kas šiandien yra mūsų svečiai? (Laukiniai gyvūnai.)

Ant lentos padėjau gyvūnų nuotraukas. (Kiškis, ežiukas, lapė, voverė, lokys.)

Gyvūnai atkeliavo pas jus iš miško žaisti su jumis, pasitikrinti jūsų žinias ir įgūdžius. Jie atnešė tau savo žaidimus.

Kiškiui miške dažnai tenka bėgti nuo vilko ir lapės. O kad nepakliūtų į jų gniaužtus, jis turi supainioti pėdsakus.

Užduotis numeris 1. „Eik per zuikio labirintą“.

Paimkite pieštukus ir sujunkite skaičius nuo 1 iki 10. Ką tu gavai? (žvaigždė). Apskaičiuokime zuikio kelią nuo pirmojo spindulio iki paskutinio (Kokio tipo tai paskyra?), O dabar nuo paskutinio spindulio iki pirmo (Kokio tipo tai sąskaita?). Šauniai padirbėta!

- Ežiukas taip pat siūlo jums labai įdomų žaidimą. Jis prašo jūsų parodyti numerį ir pavadinti kitą arba ankstesnį numerį. Ežiukui įdomu, ar žinote, kurie skaičiai vadinami ankstesniais, o kurie vėlesniais? Prisiminkime. Lentoje yra skaičių serija nuo 1 iki 10. Kiekvienas skaičius turi paskesnį skaičių, jis yra po pavadinto ir 1 daugiau už jį, pavyzdžiui, apsvarstykite skaičių 3. Skaičius 4 bus kitas skaičius, tai yra 1 daugiau nei 3. O skaičius 2 – ankstesnis skaičius, jis yra prieš skaičių 3 ir yra 1 mažesnis. Prisiminėme, o dabar pradėkime žaidimą. Kam sunku, galite naudoti skaičių serijas. Taigi pradėkime.

Užduotis numeris 2. „Pavadink numerį“.

Skaičius 6, parodykite kitą, pavadinimą (7).

Skaičius 5, rodomas ankstesnis, vardas (4).

Skaičius 10, rodomas ankstesnis, vardas (9).

Skaičius 7, parodykite šį pavadinimą (8).

Skaičius 5, parodykite kitą, pavadinimą (6).

Skaičius 6, rodomas ankstesnis, vardas (5).

Šauniai padirbėta! Sugebėjote teisingai ne tik parodyti, bet ir įvardyti visus ankstesnius ir iš eilės einančius skaičius. Šauniai padirbėta! Siūlau šiek tiek apšilti prieš kitas užduotis.

Apšilimas

Viena – kelkis, išsitiesk.
Du - sulenkti, atlenkti.
Trys – rankose trys plojimai, Vienas, du, trys.
Trys galvos linkteli Vienas, du, trys.
Keturi – rankos platesnės.
Penki – mojuokite rankomis.
Šeši – ramiai atsisėskite prie stalo.
Septyni, aštuoni – atmeskime tinginystę.

O dabar lokys nori žaisti su tavimi. Jis jums atnešė korteles, kuriose pavaizduotas namas. Meška siūlo jums apgyvendinti namo nuomininkus. Pažiūrėk į savo namus.

Kiekvienas namas turi stogą su numeriu. Kiekviename aukšte turi būti tiek žmonių, kiek nurodyta ant stogo. Viename bute jau yra nuomininkų, antrą butą reikia kraustytis, kad dviejuose butuose gyventų tinkamas nuomininkų skaičius. Vaikinai, paimkite paprastus pieštukus ir užpildykite tuščius butus, piešdami nuomininkus apskritimų pavidalu. Kas viską padarys, padėkite pieštukus atgal, kad meška ir kiti gyvūnai matytų, jog atlikote užduotį.

Mes tikriname.

Vėl turime kūno kultūros minutę,

Pasilenk, eik, eik!

Išsitempęs, išsitiesęs

O dabar jie atsilošė.

Ištiesiame rankas, pečius,

Kad mums būtų lengviau sėdėti

Ir visai nepavargti.

Galva irgi pavargusi.

Taigi padėkime jai!

Kairė ir dešinė, vienas ir du.

Galvok, galvok, galva.

Nors įkrovimas trumpas,

Truputį pailsėjome.

Atėjo laikas žaisti su lape. O ir gudrioji lapė sugalvojo mums sunkių klausimų. Mano, kad mums nepavyks.

Užduotis numeris 4. „Išradingumas ir išradingumas“.

1. Kiek ausų turi du ežiai? (keturios ausys)

2. Kiek letenų turi du jaunikliai? (aštuonios letenos)

3. Kiek uodegų turi keturios katės? (keturios uodegos)

4. Kiek nosių turi trys drambliai? (trys nosys)

5. Atėjo sausis. Iš pradžių pražydo 3 obelys, o paskui dar viena obelis. Kiek obelų pražydo? (nė vienas)

6. Kiek riešutų yra tuščioje stiklinėje? (Niekas)

7. Kaip galima atnešti vandens į sietelį? (kai užšąla)

8. Katė turi dvi kairiąsias, dvi dešines, dvi priekines, dvi užpakalines letenas. Kiek letenų turi katė? (keturios letenos)

Šauniai padirbėta! Nebijojote sunkių klausimų, susidorojote, nes buvote dėmesingas.

Voverė yra labai judrus gyvūnas. Visą dieną šokinėja nuo šakos ant šakos. Visada žino, kur yra viršus, kur yra apačia, kur kairė, kur dešinė, ir niekada neklysta. Sako, nespėsime ir pasiklysime. Įrodykime voverei, kad ji klysta.

Užduotis numeris 5. "Grafinis diktantas".

    Padėkite šešiakampį aikštės centre.

    Viršutiniame dešiniajame kampe įdėkite mažą trikampį.

    Apatiniame kairiajame kampe įdėkite stačiakampį.

    Apatiniame dešiniajame kampe uždėkite ovalą.

    Viršutiniame kairiajame kampe įdėkite kvadratą.

    Padėkite apskritimą virš šešiakampio.

    Padėkite nedidelį trikampį tarp kvadrato ir stačiakampio.

    Padėkite didelį trikampį po šešiakampiu.

    Įdėkite kvadratą į dešinę nuo šešiakampio.

Patikrinkite (palyginkite su pavyzdžiu)

Puikiai padirbėjote ir puikiai atlikote šį darbą. Tačiau gyvūnai nenori mūsų taip lengvai paleisti. Nusprendėme atlikti paskutinį išbandymą: ar mokame spręsti galvosūkius.

Užduotys iš gyvūnų (nepamirškite atsakyti iki galo)

1. Miša turi vieną pieštuką, Griša – vieną pieštuką

Kiek pieštukų turi abu vaikai? (2).

2. Ežiukas ėjo per mišką, pietums rado grybų. Du - po beržu, vienas po drebule.

Kiek jų bus pintame krepšelyje? (3).

3. Du kiškiai, trys ežiukai kartu eina į darželį.

4. Penki juokingi meškiukai skuba į mišką aviečių. Bet vienas iš jų pavargęs. Dabar raskite atsakymą.

Kiek lokių yra priekyje? (5).

5. Prie sienos yra kubilai. Kiekvienas turi po vieną varlę. Jei būtų 5 kubilai.

Kiek ten buvo varlių? (5).

6. Šeši linksmi jaunikliai skuba į mišką aviečių, bet vienas mažylis pavargęs, atsilikęs nuo bendražygių.

Dabar raskite atsakymą, kiek lokių yra priekyje? (5)

Jums viskas gerai ir esate pelnę įvertinimą.

O dabar prisiminkime, kokius žaidimus su tavimi žaidė gyvūnai? Kurie tau patiko labiausiai?

Pats laikas atsisveikinti su gyvūnais ir pakviesti juos sugrįžti pas mus.

Tikslas: programinės medžiagos konsolidavimas temomis: „Laukiniai gyvūnai“, „Skaičiavimas per 4“.

Programos užduotys:

Švietimas:

Pataisykite geometrinių figūrų pavadinimus (apskritimas, trikampis, kvadratas);
- naudotis sąskaitoje per 4;
- išmokti koreliuoti skaitvardžius su daiktavardžiu.

Kuriama: ugdyti nuoseklią kalbą, loginį mąstymą.

Švietimas: ugdyti draugystę, gebėjimą vienas kitam padėti.

Įranga: flanelgrafas, plokštieji paveikslėliai pasakai „Kolobok“, magnetinė lenta, gyvūnų kaukės, skaičių rinkinys nuo 1 iki 4, „stebuklingas krepšys“ su geometrinių figūrų rinkiniu, skaičiavimo medžiaga (grybai, eglutės), atvirutės kiekvienas vaikas, skanėstai vaikams .

Pamokos eiga

1 dalis. Įžanginė dalis.

globėjas mįslės vaikams

Jis yra rutulio formos.
Jis buvo karštas.
Nušoko nuo stalo ant grindų
Ir paliko močiutę.
Jis turi rausvą pusę...
Ar tu žinai? (Kolobokas).

globėjas uždeda koloboko paveikslą ant flanelgrafo.

Vaikinai, kokia geometrinė figūra atrodo mūsų bandelė? Kokia spalva? Kiek jis turi akių? (vaikų atsakymai)

Bandelė rieda, rieda, - tęsia mokytojas, - ir susitikti su juo ...

Balta žiemą
O vasarą pilka.
Nieko neįžeidžia
Ir jis visų bijo. (Kiškis).

Teisingai, vaikinai, kiškiai! (mokytoja ant flanelgrafo uždeda kiškio nuotrauką).

Pasakyk man, vaikinai, koks gyvūnas yra kiškis? (laukinis)

Kiek jis turi akių? Kokios yra triušio ausys? Kiek? Kodėl kiškis vadinamas bailiu?

globėjas uždeda vaikui kiškio kaukę ir pasiūlo pavaizduoti kiškį, tada žaidžiamas žaidimas „Bėgantis zuikis“.

Kiškis

Aš paleisiu tave, kolobok, tik su viena sąlyga, jei vaikai susidoros su užduotimi.

2 dalis. Praktinė dalis.

globėjas kviečia vaikus surikiuoti skaitines eilutes nuo 1 iki 4.

Kiškis giria vaikus, linki sėkmės.

Bandelė rieda, rieda ir link jo...

Pilka, baisu ir dantyta
Sukėlė maištą.
Visi gyvūnai pabėgo.
Išgąsdinau tų... (Vilko) gyvulius.

Teisingai, vaikinai, tai vilkas (dėstytojas uždeda ant flanelografo vilko nuotrauką), prašau, vaikinai, pasakyk man, koks gyvūnas yra vilkas? (Laukinis).

Kiek jis turi akių ir ausų? Į kokį augintinį atrodo vilkas? (Šuo).

globėjas uždeda vaikui vilko kaukę ir pasiūlo pavaizduoti vilką (tokiu atveju vaikas naudojasi vilkui būdingais įpročiais ir intonacija).

Vilkas: „Meduoliuku, meduoliuku! Aš tave suvalgysiu!"

3 dalis. Geometrinių formų tvirtinimas.

D. / žaidimas „Stebuklingas krepšys“ (maišelyje yra geometrinių figūrų: apskritimas, kvadratas, trikampis, stačiakampis). Vaikai paeiliui išima iš maišelio vieną geometrinę figūrą, prieš ištraukdami ją turi liesdami atpažinti figūrą ir pavadinti.

Vilkas giria vaikus ir linki kolobokui laimingos kelionės!

Bandelė rieda, rieda, o susitikti su juo...

Kas gyvena miške kurčias,
Nerangus, nerangus?
Vasarą valgo avietes, medų,
O žiemą čiulpia leteną. (Turėti)

Teisingai, vaikinai, meška (dėstytojas ant flanelgrafo uždeda meškos nuotrauką). Pasakyk man, vaikinai, koks gyvūnas yra lokys? (Laukinis).

Kiek jis turi akių? Kiek jis turi kojų? Kodėl lokys vadinamas šleivakojai?

globėjas uždeda vaikui meškos kaukę ir pasiūlo jį pavaizduoti (naudojant būdingus įpročius ir intonaciją).

Turėti: „Meduoliuku, meduoliuku! Aš tave suvalgysiu!"

Aš paleisiu tave kolobok, jei tu ir vaikinai šiek tiek pažaisite su manimi.

4 dalis. Fizminutka.

Meška vaikščiojo miške, ( vaikščioti po grupę, vaizduojant lokį)
Ir jis ieškojo vaikų. ( žiūrėti į dešinę)
Ilgai ieškojo pažiūrėk į kairę)
Atsisėdo ant žolės ir užmigo. ( atsisėsti ant keturių)
Vaikai pradėjo šokti, darydamas spyruoklę)
Jie pradėjo trankyti kojomis baksnodamas kojomis)
Miša, Mišenka, kelkis, ( pažadink lokį)
Ir pasigauk vaikinai! ( lokys persekioja vaikus)

Meškiukas giria vaikus ir linki kolobokui laimingos kelionės!

Bandelė rieda, rieda, o susitikti su juo...

Didesnis katės augimas,
Gyvena duobėje miške.
Pūkuota raudona uodega
Visi žinome... (Lisa)

Teisingai, vaikinai, tai lapė. (Mokytojas ant flanelografo uždeda lapės nuotrauką) Sakykite, vaikinai, koks gyvūnas yra lapė? (Laukinis). Kiek letenų turi lapė? kokios ji spalvos? Kodėl ji vadinama apgavike? Gudrus? (Vaikų atsakymai).

globėjas uždeda vaikui lapės kaukę ir pasiūlo pavaizduoti lapę (tokiu atveju vaikas naudojasi lapei būdingais įpročiais ir intonacija).

Jekaterina Smirnova

Atviros pamokos apie FEMP vyresniųjų grupėje santrauka

tema: „Stebuklinga žemė – matematika“.

Užduotys:

Švietimas:

Įtvirtinti eilinio skaičiavimo įgūdžius per 10, įvardyti gretimus tam tikro skaičiaus skaičius. Išmokite rasti tam tikrą skaičių objektų, atitinkančių skaičių. Įtvirtinti gebėjimą loginiu mąstymu spręsti nesudėtingus aritmetinius uždavinius.

Kuriama:

Ugdykite erdvinę vaizduotę, gebėjimą naršyti popieriaus lape, pažintinį susidomėjimą;

ugdyti suvokimą, dėmesį, gebėjimą analizuoti ir lyginti objektus pagal savybes, apibendrinti; formuoti savarankiško darbo įgūdžius;

Švietimas:

Didinti susidomėjimą matematika;

ugdyti savarankiškumą;

ugdyti norą padėti kitiems, atsidūrusiems sunkioje situacijoje;

ugdyti draugiškus vaikų santykius, įprotį dirbti kartu.

Ugdymo sritys:

Pažinimas (FEMP)

Bendravimas (kalbos veikla)

Socializacija (žaidimų veikla)

Metodiniai metodai:

pratimai

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, šiandien mes vyksime į stebuklingą šalį „Matematika“. Tačiau norint patekti į šią šalį reikia gauti kvietimų korteles. Bilietą gaus tas, kuris teisingai atsakys į mano klausimus:

1. Kaip tik vienu pagaliuku suformuoti trikampį ant stalo? (ant kampo).

2. Ant stalo yra 3 pagaliukai. Kaip padaryti vidurinį kraštutinumą jo neliečiant? (pakeisti paskutinį).

3. Surašykite skaičius apskritimais taip, kad rodyklės rodytų kelią nuo didžiausio iki mažiausio ir atvirkščiai.

4. Raskite kamuoliukus su tais pačiais atsakymais.

5. Raskite gėles su tokiu pat žiedlapių skaičiumi.


6. Aš parodysiu numerį, o tu man duosi kortelę su tiek pat prekių.

Pedagogas:Šauniai padirbėta! Ar visi gavo bilietus? O dabar eikime į kelią.

Fizminutka!

O dabar visi vaikai atsistoja,

Pakelkite rankas aukštai.

Suspauskite pirštus, tada atsukite,

Nuleiskite rankas ir taip stovėkite.

Truputį pailsėjome

Ir jie nuėjo į trasą.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, koks mažas žmogelis eis su mumis. Iš kokių skaičių sudaro vyras?

Su juo išdėliokime skaičių eilutes iki 10. Dabar užmerkite akis. Sumaišysiu jūsų skaičius ir rasite klaidų. Šauniai padirbėta.

Pedagogas: Turiu stebuklingą laikrodį: pagal jį nustatome ne laiką, o savaitės dieną. Aš parodysiu į apskritimus, o jūs pasakysite, kurią savaitės dieną.


Pedagogas: Sekmadienis yra darbo ar poilsio diena? Kiek poilsio dienų per savaitę? Šauniai padirbėta.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokį medį turiu. Šis medis nėra paprastas. Jo skaičius išaugo. Koks šis skaičius?

Kas turėtų augti ant medžio? (obuoliai). Teisingai. Štai keletas gražių obuolių, užaugintų ant medžio. Bet jie taip pat yra skaičiai. Išsirinkime tuos obuolius, kurių suma lygi 9.


Pedagogas: Vaikinai, pailsėkime.

Fizminutka!

Vienas du trys keturi Penki!

Galime ir pailsėti

Padėkime rankas už nugaros.

Pakelkime galvas aukščiau

Ir lengva, lengva kvėpuoti.

Pedagogas: O dabar aš jums parodysiu skaičius, o jūs pavadinsite kitą ir ankstesnį skaičių. (7, 5, 3 ir tt)

O kokia figūra turi tokius „kaimynus“? Rodomos kortelės su skaičiais.

Pedagogas: Vaikai, žiūrėk, visi stebuklingos šalies „Matematika“ gyventojai turi labai gražius namus. Spėkime, kokie skaičiai gyvena šiuose namuose.


Pedagogas: Išspręskime problemas dabar. Logikos užduotys.

1. Šuniukui Žučkai gimė kačiukai: 2 balti ir 1 juodas. Kiek kačiukų gimė Bugui? (Visai ne).

2. Ant stalo yra 4 morkos ir 3 agurkai. Kiek vaisių yra ant stalo? (Visiškai ne. Tai daržovės).

3. Tu, taip aš, taip mes su tavimi. Kiek mūsų? (2).

4. Įvardykite 3 dienas iš eilės, nevartodami savaitės dienų pavadinimų ir skaičių (vakar, šiandien, rytoj).

5. Kas tampa didesnis, kai apverčiamas aukštyn kojomis? (numeris 6).

Atspindys.

Gerai padaryta vaikinai. Ar jums patiko matematikos šalis? kas tau patiko labiausiai? Ką naujo išmokote? Jūs visi gaunate penketukus.

Atviros integruotos pamokos apie femp senjorų grupėje „Kelionė į kosmosą“ santrauka

Tikslas: toliau formuoti elementarius matematinius vaizdus.
Užduotys:
Pamokos: Pagerinkite skaičiavimo pirmyn ir atgal įgūdžius per 10.

Sustiprinkite žinias apie savaitės dienų tvarką.

Įtvirtinti galimybę palyginti dvi objektų grupes; gauti lygybę iš nelygybės (nelygybę iš lygybės), pridedant vieną elementą prie mažesnio kiekio arba pašalinant vieną elementą iš didesnio kiekio.

Pagerinti vaikų gebėjimą teisingai atsakyti į klausimą "Kuris?"

Pagerinkite gebėjimą rasti skaičiaus vietą serijoje.

Įtvirtinti galimybę palyginti du gretimus skaičius naudojant ženklus didesnis nei, mažesnis už, lygus.

Stiprinti gebėjimą spręsti paprastus aritmetinius uždavinius.

Pagerinti gebėjimą atskirti ir įvardyti geometrines figūras.

Stiprinti gebėjimą rasti tinkamą skaičių.

Gebėjimo piešti įvairiais netradiciniais būdais stiprinimas.

Kuriama: Ugdyti vaikų dėmesį, loginį mąstymą, vaizduotę, smalsumą, savitarpio pagalbą.

Ugdykite domėjimąsi įvairiais netradiciniais daiktų vaizdavimo popieriuje būdais.

Lavinkite smulkiąją motoriką ir rankų koordinaciją.

Švietimas: Ugdyti pažintinį domėjimąsi matematika, pagarbą vienas kitam, norą padėti draugui.

Ugdyti susidomėjimą ir meilę netradicinėms piešimo technikoms, tikslumą dirbant su guašu su netradicinėmis medžiagomis.

Švietimo sričių integracija: Kognityvinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, meninis ir estetinis vystymasis, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Medžiagos ir įranga: didelė žvaigždė su žinute; raketos modelis, Luntik žaislas, planetos „Vyruchayka“ ir „Mėnulis“ iliustracijos; ateiviai vyrai (6 vnt.); įvairių spalvų raketos (5 vnt.); drugelio portretas iš geometrinių figūrų; kometos ir erdvėlaivio su piratais vaizdas; „meteorito akmenys“ su skaičiais nuo 1 iki 10; žvaigždutės (7 vnt.); piratų vėliava su galvosūkiais, plakatas su nupiešta raketa; bulvių antspaudai kiekvienam vaikui, geltonas guašas; slapios serveteles; grotuvas; garso įrašas „Raketos garsas“; astronauto medalis kiekvienam vaikui.

Dalomoji medžiaga: skaičių rinkiniai nuo 1 iki 10 kiekvienam vaikui.

Laiko organizavimas.

Vaikai yra grupėje.

Atkūrimas: Vaikinai, pasisveikinkime su svečiais ir padovanokime jiems savo šypsenas. Šauniai padirbėta!

Vaikinai, šiąnakt krito žvaigždės, o kai atėjau į darbą, pamačiau šią žvaigždę ant palangės. Bet pasirodė, kad tai ne paprasta žvaigždė, tai buvo kažkieno žinutė.

Norite sužinoti, iš ko tai? Tada atidžiai klausykite mįslės:

Jis violetinis

Linksmai mostelėdamas ranka.

Jis nukrito pas mus iš mėnulio -

Vaikai jį myli. (Luntikas)

Vaikinai, ar žinote, kur gimė Luntikas? Teisingai, mėnulyje. Ir kviečia mus aplankyti.

Ar norite aplankyti Luntik?

Tada siūlau leistis į kosminę kelionę.

Bet kosmose, vaikinai, tai labai pavojinga ir ten mūsų laukia įvairūs testai, su kuriais, esu tikras, susitvarkysime.

Ir prieš skrisdami patikrinkime, kaip esate pasiruošę skristi?

Žaidimas „Dėmesio, astronautai!

Atkūrimas: Ar galite pasakyti, kiek dienų yra savaitėje?

Ar galite juos įvardyti eilės tvarka, pradedant nuo pirmadienio?

Kiek poilsio dienų per savaitę?

Pavadinkite juos.

Kiek darbo dienų?

Išvardykite darbo dienas.

Kokia savaitės diena šiandien?

Kokia savaitės diena bus rytoj?

Kuri savaitės diena po trečiadienio?

Kuri savaitės diena ateina po sekmadienio?

Kuri savaitės diena yra prieš šeštadienį?

Kokia savaitės diena yra tarp antradienio ir ketvirtadienio?

Puiku, teisingai atsakėte.

Atkūrimas: Vaikinai, ką galite skristi į kosmosą? (ant raketos)

Atsisėskite į savo kėdes.

Pasiruoškite erdvėlaivio paleidimui!

Pradėkime skaičiuoti nuo 1 iki 10! (Vaikai skaičiuoja iki 10)

(Erdvėlaivis stovi vietoje)

Kas nutiko? Raketa nepakyla. Gal mes neteisingai apskaičiavome? Tikriausiai reikia skaičiuoti atvirkščiai, nuo didesnio iki mažesnio...

Pradedame atgalinį skaičiavimą.

Vaikai ir mokytojas: 10, 9…. 1, pradėk! (groja kosminė muzika)

Atkūrimas:Štai mes esame kosmose. O pakeliui sutinkame planetą „Vyruchayka“.

Čia, planetoje, jie laukia mūsų pagalbos. Maži ateiviai niekaip negali išlipti iš planetos, nes negali nuspręsti, ar raketos užtenka visiems.

Padėkime jiems?

Turime palyginti dvi objektų grupes.

Iš kur mes žinome, kiek čia raketų ir mažų žmogeliukų?

Vaikai: Suskaičiuokime.

Atkūrimas: Teisingai, vaikinai. Vika, suskaičiuok, kiek čia raketų? (5)

O Jura suskaičiuos, kiek čia žmonių. (6)

Pasakyk man, kas daugiau: maži žmogeliukai ar raketos?

Atkūrimas: Kaip padaryti, kad mažieji žmogeliukai ir raketos taptų lygūs?

Vaikai: Jums reikia pridėti vieną raketą arba pašalinti vieną mažą žmogų.

Atkūrimas: Kaip dar galite palyginti dvi objektų grupes?

Vaikai: taikymo būdas.

Atkūrimas: Teisingai.

Sasha parodyk man. Šauniai padirbėta!

Vaikinai, žiūrėk, o visos raketos yra skirtingų spalvų.

Artiomai, pasakyk man, kokia raudonos raketos vertė?

(Vaikai paeiliui skambina, kuri viena ar kita raketa kainuoja)

Atkūrimas: Vaikinai, žiūrėk, meteoritai užblokavo mums kelią. Norėdami tęsti skrydį, turite juos pašalinti.

Norėdami tai padaryti, turime pašalinti meteoritą su skaičiumi, kuris yra po 5 (6), tada meteoritą, esantį prieš skaičių 5 (4), o dabar pašalinti skaičių tarp skaičių 1 ir 3, 7 ir 9.

Na, čia pas mus praėjimai, dabar galime skristi toliau.

Tačiau skriskite atsargiai, tik šiose ištraukose.

Atkūrimas:Žiūrėk, mums pakeliui kometa. Ji čia išsklaidė tiek daug žvaigždžių.

(Mokytojas apverčia vieną žvaigždutę ir žiūri į užduotį)

Vaikinai, bet tai nėra eilinės žvaigždės, jie taip pat turi mums užduočių.

Turime įterpti trūkstamus simbolius >,<, =.

6…3 2…2 7…9 4…5 10…8 4…4 5…1

Šauniai padirbėta! Jūs padarėte labai gerą darbą.

Vaikinai, mums buvo tokia sunki kelionė, reikia šiek tiek pailsėti ir pasisemti jėgų tolimesnei kelionei.

Fizminutka "Vienas, du – yra raketa»

Vienas, du – yra raketa. (Rankos ištiestos)

Trys, keturi – lėktuvas. (Rankos į šoną)

Vienas, du - suplokite rankomis, (ploti rankomis)

Ir tada kiekvienai paskyrai. (Mes vaikštome vietoje)

Vienas du trys keturi - (ploti rankomis)

Rankos aukštyn, pečiai platesni. (Rankos aukštyn ir žemyn)

Vienas du trys keturi (ploti rankomis)

Ir jie buvo vietoje. (Mes vaikštome vietoje)

- Na štai, pailsėjome, o dabar galime eiti toliau.

Atkūrimas: O vaikinai, mūsų kelyje yra kosminių piratų!

Pažiūrėkite, kokia neįprasta jų vėliava. Pažiūrėkime, kas ten yra.

(Mokytojas atsega vėliavėlę. Po ja užrašomi uždaviniai ir sulenkiami akordeono pavidalu)

Atkūrimas: Piratai bando mus suklaidinti, tačiau būsime labai atsargūs ir teisingai išsprendę visus jų galvosūkius galėsime saugiai skristi toliau.

Tačiau būkite atsargūs, galvosūkiai nėra paprasti, o išradingi.

Di „Linksmos užduotys“

1. Močiutė Daša turi anūkę Mašą,

Katė Gaidys ir šuo Družokas.

Kiek anūkų turi senelė Daša? (vienas)

2. Ant stalo yra 2 obuoliai ir 3 kriaušės.

Kiek daržovių yra ant stalo?

(nėra, nes obuoliai ir kriaušės yra vaisiai)

3. Ant beržo yra 3 storos šakos.

Kiekviena šaka turi 2 plonas šakas.

Ant kiekvienos plonos šakelės po vieną obuolį.

Kiek yra obuolių? (visai ne, obuoliai ant beržo neauga)

4. Kiek nugarų turi trys kiaulės?

5. Kiek pilvukų turi du begemotai?

6. Kiek užpakalinių kojų turi du triušiai?

7. Kiek uodegų turi dvi katės?

Atkūrimas:Šauniai padirbėta! Susitvarkėme su piratų užduotimis. Skrendame toliau.

Atkūrimas: Pagaliau nuskridome su tavimi į mėnulį. (Mokytojas išima Luntik)

Vaikinai, pasisveikinkime su Luntiku. Sveiki Luntik!

Ir žinote, Luntikas labai mėgsta piešti. Kol Luntikas laukė mūsų svečiuose, jis nutapė savo draugės – drugelio – portretą. Susėskime prie stalų ir pažiūrėkime, ką jis padarė.

Atkūrimas: Vaikinai, iš ko pagamintas drugelis?

Vaikai: iš geometrinių formų.

Atkūrimas: Kokie čia skaičiai?

Vaikai: Apskritimas, kvadratas, ovalas, trikampis.

Atkūrimas: Vaikinai, paimkite skaičius ir išdėliokite juos priešais save.

Dabar suskaičiuokite, kiek kvadratų yra portrete, ir parodykite atitinkamą skaičių. (2)

Kiek apskritimų yra portrete? (3)

Kiek trikampių yra portrete? (4)

Kokių dar geometrinių figūrų neįvardijau?

Vaikai: Ovalus.

Atkūrimas: Kiek ovalų yra portrete, ar galite man parodyti atitinkamą skaičių? (1)

Puiku vaikinai! Žiūrėkite, už tai, kad skridome aplankyti Luntiko, jis mus pavaišina.

Vaikinai, ką padovanosime Luntikui kaip atminimą?

sugalvojau. Žiūrėk, mes turime raketą. Aplink jį nupieškime žvaigždes.

Bet pirmiausia šiek tiek ištieskime pirštus.

Pirštų gimnastika „Mes skrisime kosmose“

(Vaikai paeiliui lenkia vienos rankos pirštus, pradedant mažuoju pirštu, padedant kitos rankos rodomuoju pirštu)

1,2,3,4,5 - skrisime kosmose.

(Vaikai suka šepetį, kuris suspaudžiamas į kumštį)

(Vaikai paeiliui ištiesia pirštus, pradedant nuo nykščio)

1 - kometa.

2 - planeta.

3 - mėnulio roveris.

4 - žvaigždėlaivis.

5 - žemė. Viso gero draugai!

(Vaikai mosuoja rankomis tarsi atsisveikindami)

Atkūrimas: Vaikinai, eikime visi prie stalo. Kiekvienas paimkite po vieną antspaudą, pamerkite jį į dažus ir pritvirtinkite antspaudą prie popieriaus.

(Vaikai ima antspaudus iš bulvių, pamerkia juos į guašą ir gruntavimo metodu nupiešia aplink raketą žvaigždes)

Puiku vaikinai! Koks gražus žvaigždėtas dangus.

Šį paveikslą paliksime Luntikui kaip atminimą.

Na, vaikinai, aplankėme Luntiką, laikas grįžti namo į darželį.

Atsisveikinkime su Luntiku. Iki pasimatymo, Luntika!

Visi grįžtame prie raketos.

Pradėkime iš naujo. Skaičiavimas: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Pradėkite! Skriskime! (groja muzika)

Na, mes grįžome.

Atspindys.

Ar jums patiko keliauti?

Kur mes buvome šiandien?

Ką tu padarei?

kas tau patiko labiausiai?

Su kokiais sunkumais susidūrėte keliaudamas?

Šauniai padirbėta! Mums pavyko.

Vaikinai, šiandien jūs tapote astronautais – stiprūs, sveiki, ištvermingi, žingeidūs, protingi, drąsūs, greito proto. Ir visi gauna astronauto medalį!


Į viršų