Pokalbio tema „Pavojingi objektai“ santrauka (vyresnė grupė). Gyvybės saugos pamokos metmenys (vyresnė grupė) tema: GCD santrauka apie pažintinį vystymąsi vyresniųjų grupėje tema: „Pavojingi objektai namuose“

Tema: Pavojingi daiktai namuose

Tikslas: įtvirtinti vaikų idėją apie gyvybei ir sveikatai pavojingus daiktus, su kuriais jie susiduria kasdieniame gyvenime, apie jų poreikį žmogui, apie jų naudojimo taisykles.

Pamokos eiga

Vaikinai, jūs jau suaugę. Kuris iš jūsų tėvų vienas paliko namuose? (vaikų atsakymai)

Jei jau likote vienas namuose, tuomet turite žinoti saugos taisykles. Kokie pavojai tyko namuose? Pavojus mūsų laukia kiekviename žingsnyje.

Dabar pabandysime nustatyti, kurie objektai namuose gali būti laikomi pavojingais. Mįskite mįsles apie namų apyvokos daiktus ir pagalvokite, kokie jie gali būti pavojingi.

Du galai, du žiedai ir gvazdikai viduryje. (žirklės)

Nenoriu tylėti

Leisk man pasibelsti.

Ir beldžiasi visą dieną

Jis turi geležinę galvą. (plaktukas)

Plieninis arklys, lininė uodega,

Draugaukite su manimi. (adata)

Dantys yra, bet burnos nėra. (pamačiau)

Plaukiojantis elektrinis laivas

Atgal, tada pirmyn. (geležies)

Jis vienas visame pasaulyje

Labai malonu sutikti dulkes. (dulkių siurblys)

Ant stalo, kepure

Taip stikliniame butelyje

Draugas apsigyveno

Linksma kibirkštis. (stalinė lempa)

Pažiūrėk į mano statinę

Viršūnė manyje sukasi

Jis niekam nemuša.

Bet tai viską nužudys. (maišytuvas)

Esu apkūnus ir išsipūtęs

Esu didelis ir blizgus

Jei tik noriu

Verdantis vanduo užvirs. (samovaras)

išsiskirti

Pažiūrėk į mane -

Aš pilnas skylių

Bet aš protingas

Įtrinu tau morką. (trintuvas)

Aš turiu ašmenis

Aštrus, geležinis

Elkitės atsargiai.

Galiu nusipjauti. (peilis)

Mano pilve karšta

Ir mano nosyje yra skylė

Kai manyje viskas verda

Iš jos liejasi garai. (virdulys)

(Vaikai spėja mįsles, pasakoja, kokį pavojų kelia kiekvienas namų apyvokos daiktas.)

Puiku, vaikinai, jūs puikiai pastebėjote visus daiktuose esančius pavojus. Dabar atidžiau pažvelkite į šį butą. (Mokytoja siūlo vaikams iliustraciją su nudažytu butu, kuriame yra įvairių namų apyvokos daiktų.) Vaikai Andriuša ir Nataša buvo palikti šiame bute. (Mokytoja supažindina vaikus su lėlėmis.) Jų tėvai išėjo į darbą. Vaikinai pasakys vaikams, kokių daiktų negalima naudoti patiems, kad nekiltų bėdų. Prie kiekvieno daikto pastatysime įspėjamuosius ženklus: nenaudokite, naudokite atsargiai. (Vaikai bute stato ženklus.)

- Vaikinai, pakartokime saugos taisykles:

1. Visi aštrūs, veriantys ir pjaunantys daiktai turi būti sustatyti į savo vietas. Tvarka namuose – ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo.

2. Nejunkite elektros prietaisų, jie gali sukelti elektros smūgį arba gaisrą.

Nekiškite piršto į lizdą

Ne mergaitė, ne berniukas!

3. Niekada nebandykite jokių vaistų. Pirma, jis neskanus, antra, neteisingai išgertas vaistas gali pasirodyti nuodas.

4. Nelieskite buitinės chemijos: skalbimo miltelių, indų ploviklių, sodos, baliklių, tarakonų repelentų. Kad bėdų neatsitiktų, kaip eilėraštyje.

Tarakonų repelentas

Name gyveno milžinai

O name gyveno tarakonai.

Ką daryti, kaip čia būti?

Nužudyk tarakonus!

Ir milžinai pirko

Tarakonų žudikas...

Bet tarakonai liko

O milžinų nebuvo.

Turi būti atsargesnis

Kad nenunuodytumėte savęs.

Galite apsinuodyti vaistais, chemikalais, bet vis tiek galite apsinuodyti nematomu nuodu – dujomis. Dujos gali būti labai pavojingos. Todėl, jei jaučiate dujų kvapą, laikykitės šių taisyklių.

Kuo greičiau apie tai pasakykite suaugusiajam.

Turime nedelsiant atidaryti langus ir duris.

Uždarykite čiaupą ant viryklės.

Skambinkite „04“.

Niekada neįjunkite šviesos ir nemuškite degtukų.

Išjunkite dujas bute -

Dujoms reikia akies ir akies.

Pajutęs kvapą bute,

Skambinkite „04“.

Jei gyvenate daugiaaukščiame name, jūsų laukia kitas pavojus. Tai balkonas. Labai pavojinga vienam išeiti į balkoną. Bet jei išeini, niekada ten nežaisk lauko žaidimų, nešokinėk, nesilenk per balkono turėklą. Jei apačioje yra kažkas įdomaus, geriau nusileisti laiptais.

Žmogus – ne paukštis

Nusileisti laiptais patogiau.

Be parašiuto iš viršaus

Šokinėja tik katės.

Atsiminkite, vaikai, šias taisykles ir drąsiai būkite namuose vieni, jums nenutiks jokių bėdų.

Muzika Jekaterina
„Pavojingi daiktai namuose“. Atviros pamokos apie gyvybės saugą vyresniųjų grupėje konspektas

Tikslas:

Išskleisti vaikų idėjos apie daiktus, kurie gali būti šaltiniai pavojai namuose.

Užduotys:

Duoti idėjos apie objektus, pavojingas vaikų, su kuriais jie susitinka kasdieniame gyvenime, gyvybei ir sveikatai. Padėkite sau, padarykite išvadas apie neatsargaus elgesio su tokiais padarinius daiktų. Suaktyvinkite vardus kalboje daiktų.

Ugdykite savarankiškumą, atsakingumą, gebėjimą dirbti komandoje.

Ugdyti vaikų loginį mąstymą, atmintį, klausos dėmesį.

Būkite atsargūs dirbdami su pavojingus daiktus.

Įranga: pavojingus daiktus: lygintuvas, elektrinis virdulys, žirklės, adatos, sagos, planšetės, peiliukai; dėžės skirtos pavojingus daiktus; Vaikų žaislai;

Kurso eiga.

Vaikinai, jūs jau suaugę. Kurie iš jūsų tėvai paliko vieno namai? (vaikų atsakymai)

Jei jau buvai vienas namie tada reikia žinoti taisykles saugumo. Kokio tipo pavojai gali kilti namuose? pavojų laukia mūsų kiekviename žingsnyje. Mūsų daug kas gyvena namuose, prietaisai ir daiktai. Ir jie visi mums naudingi, bet su vienus galima tvarkytis lengvai, o su kitais atidžiau, o tokių yra daiktų kuriuos gali tvarkyti tik suaugusieji, tokie dalykai vadinami pavojingais. Aš jums pasakysiu mįsles pavojingus daiktus.

Matau dulkes - niurzgėjau,

Pabaigsiu ir prarysiu. (dulkių siurblys)

Iš karšto šulinio

Visą dieną teka vanduo. (virdulys)

Jei gerai pagaląsta

Viskas paprasta, labai pjauna

Duona, bulvės, burokėliai, mėsa,

Žuvis, obuoliai ir sviestas. (peilis)

Čia ateina garlaivis

Atgal, tada pirmyn

O už jo toks lygus paviršius -

Jokių raukšlių nesimato. (geležis)

Paprastai jie skirti siuvimui;

Ir aš pamačiau juos prie ežio;

Yra ant pušies, ant eglutės,

Ir jie vadinami. (adatos)

Aš visas pagamintas iš geležies

Neturiu nei kojų, nei rankų.

Aš tilpsiu į lentą už kepurės,

O man visa tai trankis. (Vinis)

Jie mėgsta kirpti

Iškirpti ir įpjauti. (Žirklės)

Esu labai trapi

Pasirūpink manimi.

Jei tik sulaužysi

Tiesiog pasiimk gabalus. (Stiklinis indas)

Tai ankštas namas.

Jame glaudžiasi šimtas seserų.

Ir bet kuri iš seserų

Jis gali užsidegti kaip ugnis. (Degtukai)

Atsisėsiu po ranka

Ir pasakyk man, ką daryti:

Arba leisk man vaikščioti

Arba eisiu miegoti. (termometras)

Auklėtojas. Gerai padaryta, visos mįslės buvo įspėtos, o dabar šiek tiek pažaiskime.

Di "Atidžiai klausytis".

Vardinsiu žaislus, ir pavojingus daiktus. Klausa pavojingus daiktus, reikia ploti rankomis, o jei vardinu žaislus, tu trypi kojas.

(Žirklės, verpimas, lėlė, adata, kubeliai, smeigtukas, rašomoji mašinėlė, peilis, rutulys, būgninė, kirvis, matrioška, ​​degtukai)

Dabar prisiminkime tvarkymo taisykles pavojingus daiktus.

Vaikai skaitė poeziją:

1. Neimkite adatos Burna:

Aštri adata nėra vaisius!

Ar nepastatysi jo į vietą

Staiga pasimetė iš keršto

Ir tykoti netvarkoje.

Tada būsite įstrigę į kulną.

2. Galite dirbti su žirklėmis,

Bet tiesiog būkite labai atsargūs.

Laikykite žirkles vietoje

Su uždarytais galais.

3. Nieko nebepavojinga,

Nei paaštrino tema!

Skustuvai, žirklės, peiliai

Negriebkite, vaikai!

Auklėtojas. O dabar aš tau Siūlau žaisti žaidimą„Surask ir pavadink pavojingas objektas» .

Vaikai ateina prie stalo, ant kurio guli skirtingi daiktų. Vaikinų užduotis – surasti, pasiimti, pavadinti tema ir pasakyti nei ši objektas yra pavojingas.

Auklėtojas. Vaikinai, dabar pažiūrėsime, ar atpažinsite liesdami pavojingas objektas. Turiu tau kitą žaidimą „Pažink liesdamas“.

(Vaikui užrišamos akys ir jam duodamas vienas iš daiktų, jo tikslas yra atspėti, kas tai yra tema).

Auklėtojas. Kur jūs esate tokie pavojingi daiktai laikomi namuose? Ar jie išsibarstę po butą, ar gyvena tam tikros vietos? Kur mama ar močiutė deda adatas, smeigtukus, žirkles? Kur tėtis ar senelis laiko įrankius? Kur vaistai, termometras?

Auklėtojas. tegul įsivaizduoti kad patekome į namą, kuriame karaliauja pilna netvarka: viskas yra išsklaidyta. Reikia viską išvalyti pavojingus daiktus padėti į vietą ( pasiūlytas dėžutė rankdarbiams, įrankiams, virtuvės reikmenims ir pirmosios pagalbos vaistinėlė)

Vaikinai, pakartokime taisykles saugumo:

1. Visi aštrūs, veriantys ir pjaunantys daiktų turi būti pastatytas į vietą. Tvarka namuose ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo.

2. Nejunkite elektros prietaisų, jie gali sukelti elektros smūgį arba gaisrą.

Nekiškite piršto į lizdą

Ne mergaitė, ne berniukas!

3. Niekada nebandykite jokių vaistų. Pirma, neskanu, antra, neteisingai išgertas vaistas gali pasirodyti nuodas.

4. Nelieskite namų ūkio chemija: skalbimo milteliai, indų plovikliai, soda, balikliai, tarakonų repelentai. Kad bėdų neatsitiktų, kaip eilėraštyje.

Tarakonų repelentas

Name gyveno milžinai

O name gyveno tarakonai.

Ką daryti, kaip čia būti?

Nužudyk tarakonus!

Ir milžinai pirko

Tarakonų žudikas...

Bet tarakonai liko

O milžinų nebuvo.

Turi būti atsargesnis

Kad nenunuodytumėte savęs.

5. Jei gyvenate daugiaaukščiame name, jūsų laukia dar vienas. pavojų. tai balkonas. Labai pavojingas išeik į balkoną vienas. Bet jei išeini, niekada nežaisk lauko žaidimų, nešokinėk, nesilenk per balkono turėklą. Jei apačioje yra kažkas įdomaus, geriau nusileisti laiptais.

Atsiminkite, vaikai, šias taisykles ir drąsiai laikykitės vienas namuose tau nebus jokios žalos!

Susijusios publikacijos:

Integruota pamoka „Pavojingi objektai“ Tema: „Pavojingi daiktai“ Tikslai: - Išsiaiškinti idėjas apie pavojingus daiktus, jų tvarkymo ir saugojimo taisykles. - Ištaisyk įprotį.

GCD santrauka apie gyvybės saugą „Pavojingi objektai“ vyresniųjų grupėje GCD santrauka apie gyvybės saugą tema „Pavojingi objektai“ vyresniųjų grupėje. Tikslas: Suformuoti sąmoningą vaikų požiūrį į asmeninį saugumą namuose.

Atviros pamokos apie saugą gyvybę antrajai jaunesniajai grupei „Pavojingi daiktai kasdieniame gyvenime“ konspektas. Elektros prietaisai" Edukacinė sritis: „Sveikata“, „Saugumas“, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“. Tikslas: įtvirtinti ir apibendrinti vaikų žinias.

Kaip galime išvengti mus supančių pavojų? Vaikinai ir aš išsamiai išnagrinėjome šią problemą. Paruošiau piešimo popierių, į kurį ir rodžiau.

Pamokos „Pavojingi daiktai namuose“ santrauka. Vaikų asmeninio saugumo taisyklės“.„Pavojingi“ daiktai namuose. Vaikų asmeninio saugumo taisyklės. Apytikslis turinys: įtvirtinti vaikų žinias, kaip tinkamai elgtis.

Pokalbio „Pavojingų objektų pasaulyje“ santrauka.
Tikslas: Vaikų žinių apie gyvybės saugos pagrindus formavimas.
Uždaviniai: Išaiškinti ir išplėsti vaikų idėjas apie supančią tikrovę. Įtvirtinti vaikų mintis apie buitinius, pavojingus gyvybei ir sveikatai buitinius elektros ir gaisro objektus, su kuriais jie susiduria kasdieniame gyvenime, apie jų reikalingumą ir reikšmę žmonėms, apie jų naudojimo taisykles.

Pokalbio srautas:

Atspėk mįsles:
Kažkaip mūsų tėtis atnešė keturias mėlynas saulutes
Baltoje dėžutėje yra šerkšnas. Turime virtuvėje
O dabar pilkas šerkšnas Keturios mėlynos saulės
Vasarą ir žiemą namai sudegė ir užgeso.
Taupo maistą: Shchi prinokęs, blynai šnypščia -
Mėsa, žuvis, vaisiai. Iki rytojaus saulės nereikia.
(Šaldytuvas) 1 skaidrė (dujinė viryklė) 2 skaidrė
– Kur yra ši reikalinga buitinė technika? (namuose, virtuvėje).
– Gyvename šiuolaikiniame pasaulyje ir neapsieiname be pagalbininkų virtuvėje. Kokius kitus elektros prietaisus žinote? (Mixeris, virtuvinis kombainas, mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys, skrudintuvas, kavamalė, elektrinė mėsmalė). skaidrė 3
– Anksčiau atskira patalpa maisto ruošimui buvo vadinama „virėju“ – nuo ​​žodžio „virėjas“. Koks žodis jums primena „virėjas“? (Virkite).
Kas atsakingas už virtuvę jūsų namuose? (Mama, močiutė).
– Ar mėgstate padėti mamai virtuvėje? (Taip).
– Virtuvėje reikia būti itin atidiems ir atsargiems. Kodėl? (Mus supa daug pavojingų daiktų – tai elektros prietaisai, įkišami į rozetę; aštrus peilis, kuris gali jus perpjauti; stikliniai indai, kurie gali sulūžti).
– Ką mama gamina namuose? (Ant dujinės viryklės, ant elektrinės viryklės).
Kaip uždegama dujinė viryklė? (Degtukai).
– Uždegti galite ir specialiu mygtuku – elektriniu uždegimu.
– Ar vaikai gali patys pasiimti degtukus? (Ne).
- Kodėl? (Neatsargus elgesys su ugnimi gali padaryti didelę žalą.) skaidrė 4
– Neik prie dujinės viryklės. „Būkite atsargūs su atvira ugnimi“.
Virtuvėje dega dujos, Pavojinga elgtis atvira ugnimi!
Jis traukia mane kaip magnetas. Nedeginkite žvakių ar degtukų
Lyg motina veltui noriu pažinti
Pasukite visas viryklės rankenėles, o jei uždegsite, niekur nenumeskite:
Ir vikriai lengvi degtukai, Žinokite, karšta liepsna!
Ir įjunkite ir išjunkite dujas. Bet jei numesite žvakę,
Bet mama man griežtai liepė: skubėk gesinti gaisro be kliūčių:
- Prie viryklės, kad neprikištum rankų! Uždenkite tankia, sunkia medžiaga, Pavojinga tai žinoti! Ir tada kuo greičiau užpildykite vandeniu!
Kol tu mane žiūrėsi
Išmokite padėti virtuvėje
Neik arti dujų
Pirmiausia paaugink truputį!
– Ugnis klastinga, gali atnešti ne tik naudos, bet ir žalos.
Kokias patarles žinai apie ugnį?
„Nelieskite degtukų, degtukai dega ugnimi!
„Iš kibirkšties užsidega sūrio boras“.
„Nesimaišyk su ugnimi – nudegsi“.
Žodžių žaidimas „Jei būtų gaisras“ (su kamuoliu).
Kur žmonės nerūpestingai elgiasi su ugnimi,
Danguje pakils ... kamuolys,
Mums visada grės blogis... gaisras.
Vienas du trys keturi
Kam kilo gaisras... bute.
Staiga pakilo dūmai
Kas neišjungė... lygintuvo.
Raudona šviesa pabėgo
Kas su degtukais... žaidė.
Stalas ir spinta iš karto sudegė,
Kas džiovino drabužius per ... dujas.
Liepsna šoko į lapiją,
Kas namuose degino... žolę.
Kas tuo pačiu metu į ugnį įmetė nepažįstamus... daiktus.
Prisiminkite kiekvieną pilietį:
Šis numeris... "01".
Mačiau dūmus, ... nežiovaukite
O ugniagesiai... skambina.
Jūs pats negalite susidoroti su gaisru,
Šis darbas neskirtas... vaikams.
Negaišdamas laiko... „01“ greitai skambinti.
Surinkite ... meistriškai
Kad ne viskas... sudegė!
- Atspėk mįslę: į tolimus kaimus, miestus
Kas yra ant laido?
Šviesi Didenybė. Tai... (Elektra) 5 skaidrė
Kur prijungti elektros prietaisai? (Į lizdą).
– Kaip reiktų naudoti lizdą? (Švelniai laikykite už kištuko, netraukite už laido).
"Būkite atsargūs dirbdami su maitinimo šaltiniu." Tu, mažute, turi atsiminti:
Būkite atsargūs su lizdu!
Jūs negalite žaisti su ja
Įdėkite į jį gvazdikėlių.
Priklijuokite gvazdiką netyčia -
Ir jus nutrenks elektra
Taigi, atsiprašau, pataikyk
Jie gali būti net neišgelbėti.
Byla baigsis katastrofa -
Srovė lizde labai pikta!!!
- Ar galima drėgnomis rankomis liesti lizdą! (Ne).
„Neįjunkite ir neišjunkite elektros prietaisų šlapiomis rankomis“. Visi vaikai turi žinoti:
Negalima išjungti elektros prietaisų
Tada, kai rankos šlapios vandens,
Toks aplaidumas yra žingsnis į nelaimę!
Pirmiausia gerai jas nušluostykite, mano drauge
Tada išjunkite samovarą, geležį.
Juokauti su elektra labai pavojinga!
Kodėl jūs rizikuojate be reikalo?
- Pažiūrėk į šią nuotrauką. Kaip tai galima pavadinti? (Virtuvėje). skaidrė 6
Ką veikia mama ir jos vaikai? (Mama ruošia vakarienę, vaikai jai padeda).
- Kur galiu gauti maisto vakarienei gaminti? (Parduotuvėje, turguje).
E. Tuwimo eilėraštis „Daržovės“.
– Ką reikėtų daryti su daržovėmis ir vaisiais, kai jie parsinešti namo? (Nuplaukite, kad sunaikintumėte mikrobus).
„Nevalgyk nešvarių vaisių ir daržovių“. 7 skaidrė
Draugai, mes turime rūpintis savo sveikata.
Ir todėl jį reikia nuplauti
Vaisiai ir daržovės prieš valgį
Nuvalykite ir kruopščiai su šiltu vandeniu.
Kad netrukdytų gydytojams, gydytojams,
Nuplaukite mikrobus – ir būsite sveiki!
Nuplautas obuolys šviečia ryškiau,
Ir taip, man skrandžio neskauda.
– Kaip pjaustote vaisius ir daržoves? (su peiliu).
- Kokį peilį? (Aštrūs, jie gali nusipjauti, jūs negalite būti išsiblaškę).
Ką mama gamino pirmam patiekalui? Ką mama kepa keptuvėje? Ką galite pasigaminti desertui?
- Koks pavojus čia gali tykoti? (Galite nusideginti nuo garų, negalima pasilenkti virš keptuvės - yra verdančio vandens, reikia naudoti orkaitės pirštinę, gali aptaškyti karšto aliejaus).
Ką veikia tavo dukra? (Išvalo indus. Būtina nenukristi, kad neįpjaustų atplaišos),
– Kuo Seryozha užsiėmęs? Kodėl jis stovi ant suolo? Kas gali nutikti? (Nereikia apsisukti, kad nenukristų. Maišytuve yra karštas vanduo).
- Draugiška šeima. Jie greitai kartu gamino vakarienę. Kaip reikėtų elgtis prie stalo?
– Sėdėkite ramiai prie stalo. 8 skaidrė
Neišpilkite ant savęs
Karšta sriuba ar arbata.
Būkite atsargūs, kai
Jūsų maistas karštas.
Valgykite ramiai, nesijaudinkite
Neverskite per lėkštę.
Žodžių žaidimas „Pasakyk ir parodyk“
Kaip sekasi? Kaip šitas!
Kaip tu plauki? Kaip šitas!
Kaip sekasi? Kaip šitas!
Ar žiūrite į tolį? Kaip šitas!
Ar sekate? Kaip šitas!
Kaip tu juokauji? Kaip šitas!
– Mes žinome daug paslapčių. Atspėkime juos. (Vaikai spėja).
1. Mediniame name 2. Šnypščia ir pyksta,
Gnomai gyvena, bijo vandens.
Jau toks geraširdis - Su liežuviu ir neloja,
Išleiskite šviesas visiems. Dantų nėra, bet įkando.
(Atitinka) 9 skaidrė (ugnis) 10 skaidrė
3. Esu labai trapus, 4. Turiu ašmenis -
Pasirūpink manimi. Aštrus, geležinis.
Jei jį sulaužysite – Elkitės atsargiai:
Tiesiog pasiimk gabalus. Juk aš galiu nusipjauti.
(Stiklo dirbiniai) 11 skaidrė (peilis) 12 skaidrė
5. Pūpu, pūk, pūk, Dangtis garsiai suskambėjo:
Nebenoriu kaitintis. "Gerk arbatą, vanduo užvirė!" (Virdulys) 13 skaidrė
- Šiandien sužinojome daug naudingų dalykų (Apie pavojingus daiktus, apie atidų elgesį su ugnimi ir buitine technika, apie saugos taisykles).
- Dabar siūlau jums nupiešti buitinę techniką pagal valią.
Vaikai piešia (pagal muziką). Vaikų darbelių paroda.

Irina Vavakina

1. Ugdymo sritys: socialinis-komunikacinis, pažintinis.

2. Tema: GYVENIMO SAUGOS PAGRINDAI.

3. Grupė: Vyresni

4. Tikslas: pataisyti vaikams gyvybei pavojingų objektų samprata su kuriais susitinka kasdienybėje, apie jų reikalingumą žmogui, apie jų naudojimo taisykles.

5. Užduotys:

edukacinis:

Duoti idėjos apie objektus, pavojingas vaikų, su kuriais jie susitinka kasdieniame gyvenime, gyvybei ir sveikatai. Padėkite sau, padarykite išvadas apie neatsargaus elgesio su tokiais padarinius daiktų. Suaktyvinkite vardus kalboje daiktų.

Švietimo:

Ugdyti kalbą, mąstymą, taip pat nuolatinį domėjimąsi supančio pasaulio žiniomis.

Švietimo:

Ugdykite savarankiškumą, atsakingumą, gebėjimą dirbti komandoje.

6. Metodinės technikos.

Vizualinis: Iliustracijų naudojimas, peržiūra pavojingi daiktai vaikų sveikatai, stebėjimas.

žodinis: Paaiškinimas, pokalbis, istorija, mįslių spėliojimas.

Žaidimas: didaktiniai žaidimai.

7. Vaikų organizavimo formos pamoka: priekinė, individuali.

8. Techninė pagalba: molbertai, magnetinė lenta

9. Demonstracija ir dalomoji medžiaga medžiaga: baldų nuotraukos, elektroninė planšetė su pristatymu "dėlionės"

10. Laukiamas rezultatas: formuoti gebėjimą vengti potencialiai pavojingos situacijos namuose, teisingų veiksmų algoritmo įsisavinimas tuo atveju pavojinga situacija, motyvacijos palaikyti sveikatą didinimas, emocinio reagavimo pasireiškimas, laisvo bendravimo su suaugusiaisiais ir bendraamžiais ugdymas, vaikų protinės veiklos aktyvinimas.

judėti pamokos:

Vaikinai, jūs jau suaugę. Kurie iš jūsų tėvai paliko vieno namai? (vaikų atsakymai)

Jei jau buvai vienas namie tada reikia žinoti taisykles saugumo. Kokio tipo pavojai gali kilti namuose? pavojų laukia mūsų kiekviename žingsnyje.

Dabar pabandysime apibrėžti, kokio tipo daiktų name galima laikyti pavojingas.

Pristatymas "dėlionės":

Jie skirtingi:

Nuobodu ir aštri

Vaikai ir suaugusieji. (Žirklės)

Aš visada esu kelyje su žmonėmis

Bent jau mano charakteris šaunus.

Kur reikia belstis - aš ateisiu, -

Juk mano sunkus darbas. (Plaktukas)

Plonas ir glotnus

Draugystė veda su siūlu,

Skraido aukštyn ir žemyn

Siuvimas ir siuvimas. (adata)

Aš graužiau ir įkandau lentą,

Aš mėčiau trupinius ant grindų,

Bet ji nesuvalgė nė kąsnio

Žinokit, neskoninga lenta (Pjūklas).

Čia ateina garlaivis

Atgal, tada pirmyn

O už jo toks lygus paviršius -

Jokių raukšlių nesimato. (geležis)

Jis beatodairiškai ryja.

Viskas, kas trukdo.

Jei yra daug dulkių, šiukšlių -

Visi dreba iš džiaugsmo. (dulkių siurblys)

Ant stalo, kepure

Taip stikliniame butelyje

Draugas apsisprendė

Linksma šviesa (Stalinė lempa)

Pažiūrėk į mano statinę

Viršūnė manyje sukasi

Jis niekam nemuša.

Bet tai viską sugriaus (Maišytuvas)

išsiskirti

Pažiūrėk į mane -

Aš pilnas skylių

Bet aš protingas

Įtrinu tau morką (trintuvas)

Aš turiu ašmenis

Aštrus, geležinis

Elkitės atsargiai

Galiu nusipjauti (Peilis)

Jis pūpso kaip lokomotyvas

Svarbu, kad nosis būtų pakelta.

Triukšmaukite, įsitaisykite -

Pakvieskite žuvėdrą atsigerti. (virdulys)

(Vaikai mįsles, pasakyk ką pavojus slypi kiekviename objekte)

Puiku, vaikinai, jūs viską labai gerai pastebėjote objektuose esantys pavojai. Dabar atidžiau pažvelkite į šį butą. (Rotau iliustraciją su nudažytu butu, kuriame yra įvairių buities daiktų.) Sasha ir Katya liko šiame bute. Jų tėvai išėjo į darbą. Nagi, vaikinai, pasakyk vaikams ką daiktų Jūs negalite jo naudoti patys, kad nekiltų problemų. (Kiekvienas vaikas nufotografuoja vieną iš iliustruotų paveikslėlių ir pasakoja lėlėms, ką objekto pavojus). Tada jis pakabina paveikslą kambaryje, kur tai prekė greičiausiai bus.

Vaikinai, pakartokime taisykles saugumo:

1. Visi aštrūs, veriantys ir pjaunantys daiktų turi būti pastatytas į vietą. Tvarka namuose ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo.

2. Nejunkite elektros prietaisų, jie gali sukelti elektros smūgį arba gaisrą.

Nekiškite piršto į lizdą

Ne mergaitė, ne berniukas!

3. Niekada nebandykite jokių vaistų. Pirma, neskanu, antra, neteisingai išgertas vaistas gali pasirodyti nuodas.

4. Nelieskite namų ūkio chemija: skalbimo milteliai, indų plovikliai, soda, balikliai, tarakonų repelentai. Kad bėdų neatsitiktų, kaip eilėraštyje.

Tarakonų repelentas

Name gyveno milžinai

O name gyveno tarakonai.

Ką daryti, kaip čia būti?

Nužudyk tarakonus!

Ir milžinai pirko

Tarakonų žudikas...

Bet tarakonai liko

O milžinų nebuvo.

Turi būti atsargesnis

Kad nenunuodytumėte savęs.

5. Galite apsinuodyti vaistais, chemikalais, bet vis tiek galite apsinuodyti nematomu nuodu – dujomis. Dujos gali būti pavojingas. Todėl, jei jaučiate dujų kvapą, laikykitės šių taisyklių.

Kuo greičiau apie tai pasakykite suaugusiajam.

Duris ir langus reikia atidaryti nedelsiant.

Skambinti telefonu "04"

Niekada neįjunkite šviesos ir nemuškite degtukų.

Išjunkite dujas bute -

Dujoms reikia akies ir akies.

Pajutęs kvapą bute,

skambinti "04"

6. Jei gyvenate daugiaaukščiame name, jūsų laukia dar vienas. pavojų. tai balkonas. Labai pavojingas išeik į balkoną vienas. Bet jei išeini, niekada nežaisk lauko žaidimų, nešokinėk, nesilenk per balkono turėklą. Jei apačioje yra kažkas įdomaus, geriau nusileisti laiptais.

Žmogus – ne paukštis

Nusileisti laiptais patogiau.

Be parašiuto iš viršaus

Šokinėja tik katės.

Atsiminkite, vaikai, šias taisykles ir drąsiai laikykitės vienas namuose tau nebus jokios žalos!



Pamokos santrauka. „Pavojingi daiktai namuose“


Tikslas: įtvirtinti vaikuose idėją apie gyvybei ir sveikatai pavojingus daiktus, su kuriais jie susiduria kasdieniame gyvenime, apie jų poreikį žmogui, apie jų naudojimo taisykles.
^ Pamokos eiga
Vaikinai, jūs jau suaugę. Kuris iš jūsų tėvų vienas paliko namuose? (vaikų atsakymai)
-Jei jau buvai paliktas vienas namuose, tuomet reikia žinoti saugos taisykles. Kokie pavojai gali būti namuose7 Pavojai mūsų laukia kiekviename žingsnyje. Dabar pabandysime nustatyti, kurie objektai namuose gali būti laikomi pavojingais. Mįskite mįsles apie namų apyvokos daiktus ir pagalvokite, kokie jie gali būti pavojingi.

1. Du žiedai, du galai ir gvazdikai viduryje. (Žirklės)
2. Nenoriu tylėti, leisk man pasibelsti į savo širdį.
Ir kasdien beldžiasi geležine galva. (Plaktukas)
3.Vaikai užmina mįsles, pasakoja, kokį pavojų kelia kiekvienas buities daiktas

Puiku, vaikinai, jūs puikiai pastebėjote visus daiktuose esančius pavojus. Dabar atidžiai apsvarstykite šį paveikslėlį. (Mokytojas siūlo vaikams iliustraciją su nudažytu butu, kuriame yra įvairių namų apyvokos daiktų.) Šiame bute liko Andriuša ir Nataša. (Mokytoja supažindina vaikus su lėlėmis)

Jų tėvai išėjo į darbą. Vaikinai pasakys vaikams, kokių daiktų negalima naudoti patiems, kad nekiltų bėdų. Prie kiekvieno daikto pastatysime įspėjamuosius ženklus: X - nenaudokite,! - naudokite atsargiai. (Vaikai aplink butą pastato ženklus)
- Vaikinai, pakartokime saugos taisykles:

1. Visi aštrūs, veriantys ir pjaunantys daiktai turi būti sustatyti į savo vietas. Tvarka namuose – ne tik dėl grožio, bet ir dėl saugumo.
2. Nejunkite elektros prietaisų, jie gali sukelti elektros smūgį arba gaisrą.
3. Niekada nebandykite jokių vaistų. Pirma, neskanu, antra, neteisingai išgertas vaistas gali pasirodyti nuodas.
4. Nelieskite buitinės chemijos: skalbimo miltelių, indų ploviklių, sodos, vabzdžių repelentų.

Tarakonų repelentas.
Name gyveno milžinai
O name gyveno tarakonai.
Ką daryti, kaip čia būti?
- Nužudyk tarakonus!
Ir milžinai pirko
Tarakonų žudikas...
Bet tarakonai liko
O milžinų nebuvo.
Turi būti atsargesnis
Kad nenunuodytumėte savęs.

Apsinuoditi galima ne tik vaistais, chemikalais, bet galima apsinuodyti nematomu nuodu – dujomis. Dujos gali būti labai pavojingos. Todėl, jei jaučiate dujų kvapą, laikykitės šių taisyklių:
- Skubiai praneškite apie tai suaugusiems, turite nedelsdami atidaryti langus ir duris, skambinti „04“, jokiu būdu nejungti šviesos ir nedegti degtukų.
-Jei gyvenate daugiaaukščiame name, jūsų laukia kitas pavojus - balkonas. Labai pavojinga vienam išeiti į balkoną.

Žmogus ne paukštis, patogiau nusileisti laiptais,
Be parašiuto iš aukščio šokinėja tik katės.

Atsiminkite, vaikai, šias taisykles ir drąsiai būkite namuose vieni, jums nenutiks jokių bėdų.
-Dabar, manau, mūsų vaikai Andriuša ir Nataša bus saugūs. O jūs, vaikinai, jei sužinosite ką nors naujo, būtinai pasakykite jiems.

^ Pokalbis – „Atviras langas, balkonas kaip pavojaus šaltinis“
Atkreipiu jūsų dėmesį į tai, kad patalpoje ypač pavojingi atviri langai ir balkonai. Vaikai neturėtų būti palikti vieni kambaryje su atviru langu, balkonu, išeiti į balkoną be suaugusiojo ar eiti prie atviro lango. Kalbu su vaikais tema „Balkonas, atviras langas“. -Jei gyvenate daugiaaukščiame name, jūsų laukia kitas pavojus. Tai balkonas. Labai pavojinga vienam išeiti į balkoną. Bet jei išeini, niekada ten nežaisk lauko žaidimų, nešokinėk, nesilenk per balkono turėklą. Jei apačioje yra kažkas įdomaus, geriau nusileisti laiptais. Su vaikais nagrinėjame atviro lango vaizdą. Kodėl atviras langas pavojingas? Ar tėvai namuose leidžia vaikams patiems atsidaryti langus ir žiūrėti pro juos, vieniems išeiti į balkoną ir ten žaisti? Kartu su vaikais braižome savo buto planą ir jame pažymime pavojingas vietas. Su vaikais darome kambarių išplanavimą (langai, durys, balkonas, toršeras, kėdės, telefonas ir kt.). Gaminame vaidinančių personažų – mamų, vaikų – figūras. Kambario išdėstymas gali būti naudojamas įvairiais būdais: kaip stalo teatras, kuriame vaikai gali vaidinti pasakojimą siūloma tema, pavyzdžiui: „Mama kuriam laikui išėjo, o vaikai liko namuose...“ vaikas gali pasiūlyti savo istoriją arba žaisti su bendraamžiais poromis, mes trys. Pasiūliau su tėvais namuose sugalvoti istoriją. Kūrybinės vaizduotės ir fantazijos ugdymui, vaikų meniniams gebėjimams, jų gali būti paprašyta sugalvoti ir įtraukti į kambarį personažus ir daiktus pagal vis sudėtingesnį siužetą (pavyzdžiui: vagis ir policininkas, gydytojas , gaisrininkas).
Žmogus – ne paukštis
Nusileisti laiptais patogiau.
Be parašiuto iš viršaus
Šokinėja tik katės.

Atsiminkite, vaikai, šias taisykles ir drąsiai būkite namuose vieni, jums nenutiks jokių bėdų.

^ Pamokos „Kur veikia ugnis?“ santrauka?
Tikslas: supažindinti su senovės žmogaus gyvenimu, pakalbėti apie žmogaus atrastą ugnį; kaip ugnis pasiekė mūsų dienas, kaip ji padeda žmogui.

^ Pamokos eiga:
-Vaikinai, jūs jau žinote, kad žmogaus gyvenimas ne visada buvo toks, koks yra dabar. Seniai žmonės naudojo tik tai, ką davė pati gamta. Urvai tarnavo kaip prieglauda, ​​kur buvo šalta, drėgna, tamsu.
– Kartą nuo žaibo užsidegė medis. Kažkas, ko gero, drąsiausias žmogus, spėjo paimti degančią šaką ir nunešti į savo urvą.
- Vaikinai, kaip jūs manote, kam buvo ugnis urve? (Vaikų atsakymai)
Bet kad ugnis neužgestų, reikia daryti (dėti šakas, saugoti nuo vėjo, nuo lietaus...) Bet atsitiko taip, kad ugnis užgeso ir žmogus turėjo pagalvoti, kaip yra ugnis. pagamintas. Kažkas pastebėjo, kad vieną akmenį apdorojant kitu, atsiranda kibirkštys. Taigi žmonės pradėjo smogti kibirkštis akmeniu ir prireikus kurstyti ugnį.
Mes vis dar naudojame senovės žmonių žinias. Pavyzdžiui, žiebtuvėlyje. Šis akmuo vadinamas titnagu. Kai tik ugnis susidraugavo su žmogumi, jis tapo ištikimu jo padėjėju.(Ugnies signalas, apšvietimas, ugnis kalvėje, ugnis lokomotyvo krosnyje.

Žaiskime žaidimą „Kas buvo – kas atsitiko“ (Vaikams dalijau atvirutes su moderniais ir senoviniais daiktais) Surask porą.
Ir šiandien ugnis yra mūsų ištikimas padėjėjas.
- Kuris iš jūsų nori papasakoti, kaip ugnis jums padėjo? (vaikų pasakojimai)
– O kuris iš jūsų kartu su tėvais kūreno laužą? O kas tada nutiko gaisrui? Kas liko gaisro vietoje?
Ugnis yra mūsų draugas, bet su ja turime būti atsargūs. Šiek tiek plyšys, pūs vėjas ir kibirkštys pasklis po visą mišką. Nevenkite tada bėdų. Ugnis per kelias minutes sudegina viską, kas yra jos kelyje. Ugnis negaili nei gamtos, nei gyvūnų, nei žmonių, palieka baisų pėdsaką: vietoj miško - uosis, vietoje namo - išdegusios ugnies snapeliai.
Ugnis gali būti ne tik draugas, bet ir priešas. Ir vis dėlto ugnies nauda yra didesnė už žalą. Ugnis kiekvieną dieną padeda žmogui, daro mūsų gyvenimą įdomesnį, šiltesnį, patogesnį.
Vaikų ir paauglių gyvenimo saugumo gatvėje ir namuose pagrindai.
„Mano namai yra mano pilis“ yra gerai žinoma patarlė. Tačiau net ir pačioje patikimiausioje vaiko „tvirtovėje“ tyko daugybė pavojų: atsiranda vis daugiau buitinės technikos, vis labiau komplikuojasi namų įranga, nuolat plečiasi buitinės chemijos „arsenalas“.
Vos gimęs kūdikis pradeda tyrinėti pasaulį. Jo smalsumas neturi ribų. Todėl kai vaikas pradeda šliaužioti, o paskui vaikščioti, jam reikia ypatingos priežiūros. Suaugusiam žmogui niekada neateitų į galvą, pavyzdžiui, įkišti vinį į lizdą ar įkurti ugnį kambaryje ar virtuvėje. O vaikas gali – iš išdykimo ar smalsumo. Vaikas, likęs be suaugusiųjų priežiūros, gali neatsargiai atidaryti dujinės viryklės čiaupą, netyčia iškristi pro atvirą langą, iš smalsumo, išbandyti močiutės vaistus. Visa tai sukelia rimtus sužalojimus ar net mirtį.
Vaikų traumų priežasčių tyrimas rodo, kad dažniausiai jos atsiranda dėl tiesioginės ar netiesioginės suaugusiųjų kaltės. Tėvai turėtų atsiminti, kad vakcina nuo traumų yra švietimas. Norėdami užauginti vaiką ir įskiepyti jam saugaus elgesio kasdieniame gyvenime taisykles, suaugusieji patys turi jas žinoti ir laikytis.
Jau ankstyvoje vaikystėje vaikui turėtų būti aiškiai pasakyta, ką jis gali ir ko negali. Visas klausimas yra kaip geriausia tai padaryti. Nuolatiniais draudimais suaugusieji riboja vaiko aktyvumą, suvaržo natūralius augančio žmogaus poreikius nuolatiniame judėjime, dideliame darbe. Nuolatinis „ne“ anksčiau ar vėliau duos priešingą rezultatą.
Geriau naudoti kitokią taktiką. Pavyzdžiui, ugnis labai traukia vaikus. O jei vaikas prieina prie laužo, nori ją paliesti, jį reikia įspėti apie pavojų, bet leisti „pabandyti“. Vėliau jis pats bus atsargus. Kai suaugusiųjų kontroliuojamas vaikas suvokia pavojų, jis nuo mažens tampa dėmesingas ir atsargus. Tokia apsauga nuo pavojų yra patikimesnė nei kruopščiausia suaugusiųjų globa. Induistų patarlė sako: „Protingi tėvai kartais leidžia vaikams nusideginti pirštus“.

^ Dešimt „nereikia“ vaikams ir paaugliams:
nežaisk lauke vėlai;
neikite vienas į tolimas ir apleistas vietas;
nesutikite niekur eiti su nepažįstamu žmogumi, netikėkite jo pažadais;
nesėskite į svetimą automobilį be tėvų;
nežaisk su nepažįstamais suaugusiais;
neleiskite niekam liesti jūsų kūno;
neįeiti į liftą su nepažįstamu žmogumi;
nepriimti dovanų ar dovanų iš atsitiktinių žmonių;
neįsileiskite svetimų žmonių į savo butą;
neslėpk nuo tėvų, jei kas nors tau padarė uždraustą, grasino.
^ Ugniagesių patarimai vaikams ir jų tėveliams:
Nepalikite elektros prietaisų be priežiūros.
Į vieną lizdą nejunkite daugiau nei dviejų buitinių prietaisų.
Nelaikykite namuose krūvos laikraščių ir popierių.
Nedžiovinkite skalbinių virš viryklės.
Pašalinkite „atostogų gaisrus“ (girliandas, petardas, kibirkštis).
Švieskite fejerverkus toliau nuo medžio.
Nešiukšlinkite palėpes, rūsius, balkonus, lodžijas, nelaikykite ant jų sprogmenų.
Įsigykite gesintuvus savo namams ir sodui.
Įdiekite dūmų detektorius savo namuose.
Sukurkite evakuacijos kelius gaisro atveju.
Prisiminkite skaičių „01“.


Į viršų