„Dausmės palaikymo darželio grupėje metodai ir būdai. Atviros namų ruošos pamokos santrauka Tema: „Sudėkime reikalus grupėje Sutvarkykime dalykus grupėje

Oganisyan Hripsime Rafikovna

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Kombinuotas darželis "Pasaka"

Darbo organizavimo parengiamojoje grupėje apibendrinimas

"Visi kartu atkursime tvarką grupėje»

Parengta:

Auklėtojas: Oganisyan R. R.

Atlikta:

Pedagogai: Oganisyanas R.R., Yatskevičius A.I.

Muzikinis vadovas: Penzina S. A

G. Kotelniki 201

Tikslas: išmokyti vaikus palaikyti grupinė tvarka, įtvirtinti gebėjimą paskirstyti komandinį darbą ir įgyvendinti kartu.

Užduotys:

1. Ugdykite gebėjimą planuoti savo darbų seką.

2. Savarankiškai atlikti reikiamas užduotis darbo veiksmai: pasiruošti vieta ir įranga darbui; pagerinti galimybę plauti žaislus, statybines medžiagas, valyti dulkes ant baldų, valyti užsisakyti knygų kampelyje.

3. Ugdykite tvarkingumą, sunkus darbas, atsakomybė už pavestą užduotį, savitarpio pagalba, pasitenkinimo jausmas įgyvendinus darbo ketinimai.

Įranga: kriauklės, skudurai, prijuostės, stalai.

Žaidimo situacijos kūrimas: V žaislai grupei neatidėliojami, kai kurie elementai ne vietoje.

Įeina mokytoja ir vaikai grupė.

Auklėtojas: Vaikai, kodėl pas mus čia kažkas tokio? netvarka? Ryte pas mus buvo tvarka, kas atsitiko, kai buvome išvykę? Galbūt kai kurie iš jūsų taip blogai pajuokavo? Čia ne tu?

Karlsonas įbėga: Štai ir aš! Siunčiu linkėjimus visiems, draugai!

Auklėtojas: Vaikinai, kas atėjo pas mus?

Vaikai: Karlsonas!

Auklėtojas: Karlsonai, tai čia tu sutvarkyti reikalus?

Karlsonas: Taip! Ar aš tikrai puikus? Viską išvalei per vieną minutę?

Auklėtojas: Vaikai, ką jūs manote? užsakymas mūsų grupėje? Graži? Jaukus? Ar visi žaislai švarūs ir savo vietoje? (vaikų atsakymai)

Karlsonas: Taip, tu nieko nesupranti! Netvarka yra geriausia tvarka! Grožis! Eime žaisti!

Vaikai: Ne, Carlson, laikas verslui, laikas linksmybėms! Prieš tau išeinant sutvarkyti reikalus, sudėti viską į vietas.

Karlsonas: Tu toks mažas ir žinai, kaip pats viską išskalbti ir išsivalyti! (vaikų atsakymai)

Karlsonas: O, ir tau nuobodu, gal būt, darydamas šį neįdomų dalyką...

Vaikai: Visai nenuobodu, bet netgi įdomu! Diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti! Darbas- visada pravers. Jei mėgstate jodinėti, mėgstate neštis ir roges.

Auklėtojas: Kodėl tu nemyli dirbti?

Karlsonas: Tai taip nuobodu, nuobodu, sunku... Bet man patinka linksmybės!

Auklėtojas: Gal tu tiesiog tingi?

Karlsonas: Ne visai. Tiesiog niekada nebandžiau parodyti tvarka ir švara.

Auklėtojas: Vaikinai, išmokykime Carlsoną režisuoti įsakymas ir laikykitės taisyklės „Kiekvienas dalykas turi savo vietą“! Prieš pradėdami valyti grupė, reikia rinkti žaislus nuo grindų. Kai viskas išsibarstę, galite netyčia užlipti ant žaislo ir jį sulaužyti arba susižaloti. (vaikai grąžina žaislus į vietą).

Auklėtojas: Vaikinai, ko mums reikia, kad išplautume žaislus ir nuvalytume dulkes nuo lentynų?

Vaikų sąrašas: prijuostės, skudurai, dubenys su vandeniu.

Auklėtojas: Prieš darbą reikia atsiminti taisykles darbo kurie padės mums greitai ir kokybiškai atlikti darbą.

Vaikai: Jūsų negalima atitraukti nuo darbo;

Bet koks darbas turi būti atliktas iki galo kokybiškai ir tiksliai;

atsargiai elkitės su vandeniu;

Baik tai, ką pradėjai,

Padėkite draugui, jei jis negali susidoroti su savo darbu patarimu ar veiksmais;

Kas darbą baigia greičiausiai, turi padėti tiems, kurių darbas dar nebaigtas; priimti pagalbą su dėkingumu.

Po darbo turite išvalyti darbo vietą.

Auklėtojas: Vaikai, dabar pasiskirstykime į komandas, išsirinkime vyriausią ir paskirstykime, kas į ką eina dirbs sunkiai.

Vaikai užsimauna prijuostes, pasiraitoja rankoves, savarankiškai pasiima reikiamą įrangą ir kimba į darbą.

Karlsonas prieina prie dirbančių vaikų, pasiteirauja, ką, kaip daro, ir bando dirbk pats.

Pabaigoje darbo veikla vaikai išsivalo savo darbo vietą ir prieina prie mokytojo.

Auklėtojas: Vaikai, jūs visi tokie puikūs! Pažiūrėkite, koks švarus, gražus ir jaukus tapo pas mus! grupė. Prisiminkime, ką dėl to padarėme? Ką mes darėme?

Vaikai išvardija rūšis darbo kurią jie vykdė.

Auklėtojas: Kodėl manote, kad darbą atlikome greitai?

Vaikai: Visi dirbo kartu, darniai ir padėjo vieni kitiems savo darbe.

Auklėtojas: Tu teisus. Švara ir užsakymas mūsų grupėje, nes dirbote be ginčų, greitai, efektyviai, padėdami vienas kitam. Ne veltui žmonės sako, „Kantrybės ir darbas - viskas bus sutraiškyta, „Draugiškas – neapsunkinantis!

Karlsonas: Kaip nuostabu, darbštūs vaikai! Dėkoju, kad išmokote mane ir padedate vadovauti grupinė tvarka. Dabar aš taip pat visada būsiu dirbti, tai taip įdomu. Visada palaikysiu

švara ir įsakymas savo žaidimų kampelyje. Dabar galite žaisti su manimi ir smagiai praleisti laiką?

Auklėtojas: Karlsonai, negalvok, mūsų vaikai taip smagiai leidžia laiką dirba. Dabar jie gros jums linksmą melodiją ant medinių šaukštų.

Karlsonas: Na, aš klausysiuosi su dideliu malonumu. Dabar žinau ir posakį apie darbo: „Laikas verslui, laikas pramogoms!

Vaikai žaidžia ant šaukštų su muzikiniu akompanimentu.

Karlsonas: Ačiū, vaikinai, kad mane išmokėte dirbti. O dabar man laikas grįžti namo. Iki pasimatymo!





Abstraktus

atviros namų ruošos darbų pamokos

Tema: „Įveskime tvarką grupėje“

Parengė mokytoja : Mukhina N.V.

Tema: „Atkurkime tvarką grupėje“

skyrius : buities ir buities darbai.

Grupė : №16

Elgesio forma : pogrupis

Tikslai : 1. Išmok atlikti pagrindines darbo užduotis (išvalyti žaislus).

2. Ugdykite rankų ir akių koordinaciją bei erdvinę orientaciją.

3. Ugdykite sunkaus darbo įgūdžius.

Įranga : žaislai: kamuoliukai, kubeliai, mašinos. Magnetofonas, diskas su ramia muzika, dėžutė, krepšelis, kilimai, dubenys su biria medžiaga.

Preliminarus darbas :

Žaidimai su žaislais;

Stebėti suaugusiųjų darbą;

Mokytis daiktų perkėlimo iš konteinerio į konteinerį įgūdžių;

Žaislų valymo darbo užduočių vykdymas;

Pamokos eiga:

1 Įvadinė dalis.

Org. Momentas.

Sveikinimų ratas

Temos žinutė

2. Pagrindinė dalis.

Mankšta rankoms: „Daryk taip, kaip aš darau“

Pratimas "Siurprizas"

Pratimas „Surask tinkamą objektą“

Dinaminė pauzė.

Darbo užduočių vykdymas:

Užduotis Nr.1

„Kubelių krovimas“

2 užduotis

„Ruoliukų rinkimas“

Užduotis Nr.3

"Automobilių valymas"

3. Baigiamoji dalis.

V. „Vaikinai, pas mus atėjo svečiai, pasisveikink su jais“.

Pasisveikinimo ritualas: vaikai sėdi ant kilimo ir laikosi už rankų (groja muzika).

V.: „Pažiūrėkite, kas šiandien pas mus mokysis: Miša, Alioša, Ženia. Nusišypsokite vienas kitam. Labai džiaugiamės, kad susibūrėme“.

Sveikinimai kiekvienam vaikui:

V: „Kas čia? Kas su mumis?

Kas ten? Kas atėjo?

Tai Alioša, Alioša, Alioša!

Labas labas".

V.: „Vaikinai, šiandien mes dirbsime su jumis. Jūs būsite mano padėjėjai“.

V. kviečia vaikus pakilti nuo kilimo ir susėsti prie stalų.

(Mokytojas patraukia vaikų dėmesį.)

V.: „Vaikinai, pažiūrėkite, kaip gražu ir jauku mūsų grupėje, lentynose tvarkingai sudėti žaislai: lentyna su muzikiniais žaislais, minkšti žaislai, guminiai žaislai, krepšelis su kamuoliukais, dėžės su kubeliais ir t.t.. nėra lengva palaikyti tvarką, reikia to išmokti.

V.: „Bet prieš dirbant reikia paruošti rankas darbui. Pažiūrėk į mane

(mokytojas siūlo vaikams pratimą rankų motorikai lavinti).“

„Pakartokite pratimą po manęs.

1.Ištiestos rankos į priekį

2. Sugniaužė rankas į kumščius.

3. Sukamuosius judesius atlik kumščiais.

Šauniai padirbėta!

Kitas pratimas:

1. Ištieskite rankas į priekį.

1. Tvirtai sugniaužti kumščius.

2. Ištiesinkite pirštus.

3.Paskleiskite juos kuo plačiau.

Šauniai padirbėta!"

Ant stalų stovi dubenys su biriomis medžiagomis ir daiktais.

V.: „Vaikinai, aš jums dabar parodysiu, tada jūs atliksite šią užduotį.

1. Įkišau ranką į dubenį.

2. Aš ieškau daikto rankomis.

3. Išimu daiktą iš dubens.

4. Padėkite prekę ant dėklo ir pan.

Gavau visus daiktus, o dabar galite dirbti savo rankomis.

V. padeda vaikams ant stalo dubenėlius. Ir kviečia vaikus po vieną išimti daiktus iš dubens.

V.: „Alioša, įkiškite ranką į dubenį ir išimkite daiktą. Šauniai padirbėta!" (ir taip su kiekvienu vaiku vaikai deda daiktus ant padėklo).

V.: „Gavome daug žaislų (V. po vieną parodo objektą ir įvardija).

Tai yra kamuolys (kubas, guminis žaislas).

V. kviečia vaikus apžiūrėti šiuos objektus.

V. parodo daiktą ir įvardija ant stalo kubą, paima kitą daiktą - tai kamuoliukas, tai guminis žaislas.

V. kviečia vaikus, paprašius, pasiimti jų prašomą daiktą. V.: „Alioša, duok man kamuolį“. (ir taip su kiekvienu vaiku).

V. kviečia vaikus atkreipti dėmesį į staigų garsą („pypsėjimas“ – tai mašinos skleidžiamas garsas).

V.: „Vaikinai, žiūrėk, atvažiavo mašina. Ji mums atnešė daug žaislų: kamuoliukų, kaladėlių, guminių žaislų“. (daug žaislų išsilieja iš automobilio galinės dalies ant kilimo; daugiau žaislų yra paslėpta ant kilimo po sauskelne).

V.: „Grupėje turime daug žaislų, šiek tiek pažaiskime. (Vol kviečia vaikus žaisti su žaislais). Alioša, imk kamuolį ir žaisk. Ženia, pasistatykime namą. Miša metė man kamuolį.

Šauniai padirbėta! Truputį žaidėme“.

V.: „Vaikinai, pažiūrėkite, kokia tvarka mūsų grupėje lentynose: žaislai tvarkingai stovi, o žaislai išsimėtę ant kilimo. Padėkime žaislus į savo vietas: kamuoliukai – krepšyje, kubeliai – stalčiuose, guminiai – lentynoje.

V.: „Mes įdėsime kubelius į dėžutę, aš tau parodysiu, tada tu įdėsi kubelius į dėžę.

1.Paimu kubą į rankas.

2.Kubą įdėjau į dėžutę.

3. Imu kitą kubą ir atsargiai dedu prie pirmojo.

4.Dėžutę uždarau dangteliu.

(V. kviečia kiekvieną vaiką atlikti užduotį)

Išimame kubelius. Šauniai padirbėta!"

V.: „Dabar įmeskime kamuoliukus į krepšį, aš tau parodysiu, tada tu man padėsi.

1.Paimu kamuolį į rankas.

2. Į krepšelį.

3. Uždarykite krepšelį dangteliu.

(V. kviečia kiekvieną vaiką paimti kamuolį ir įdėti į krepšį). Šauniai padirbėta!"

V.: „Turime nesurinktų guminių žaislų.

1. Pasiimu mašiną.

2. Atsargiai pastatykite automobilį ant lentynos.

(V. kviečia kiekvieną vaiką padėti mašinėles į lentyną). Šauniai padirbėta!"

V.: „Vaikinai, šiandien išmokote padėti žaislus. Alioša, gerai padaryta, sudėkite kubelius į dėžutę. Ženia puikiai susirinko visus kamuolius į krepšį. Miša puikiai atliko savo darbą, kruopščiai dėliojo guminius žaislus lentynose.

Šauniai padirbėta!"

Vaikai sveikinasi.

Vaikai sėdi ant kilimo ir laikosi už rankų.

Vaikai atsistoja ir sėda prie stalų.

Vaikai žiūri.

Vaikai tai padarys.

Vaikai žiūri.

Vaikai atlieka užduotį.

Vaikai rodo pirštu arba paima daiktą.

Vaikai žiūri.

Vaikai atlieka užduotį su žaislais.

Vaikai žiūri.

Vaikai žiūri.

Vaikai tai daro.

Vaikai žiūri.

Vaikai tai daro.

Vaikai žiūri.

Vaikai vaidina

Vaikai klauso.

MBOU „Psichologinės ir pedagoginės reabilitacijos ir korekcijos centras

viltis"

Pedagogas,

„Atkurkime tvarką grupėje“

GCD apie kognityvinį vystymąsi vyresniems vaikams, turintiems protinį atsilikimą

Anotacija. GCD metmenyse numatoma vaikų pažintinė ir tiriamoji veikla žaidimais pagrįstų mokymosi situacijų pavidalu, užtikrinančių vaikų pažintinį vystymąsi. Ikimokyklinio amžiaus vaikai (su protiniu atsilikimu) supažindinami su reikalinga darbine veikla grupėje. Žaidimo užduotys: „Rink karoliukus“, „Kur dingo meškiukas“, „Kiekvienas žaislas turi savo vietą“, „Paskęsta – neskęsta“ padeda didinti dėmesį, kalbą ir pažintinę veiklą. Santrauka skirta 5-6 metų vaikams, turintiems protinį atsilikimą.

Programos turinys:

1. Išmokyti vaikus atlikti reikiamus darbo veiksmus.

2. Stiprinti gebėjimą paskirstyti komandinį darbą ir veikti kartu.

3. Formuoti žinias ir supratimą apie darbo komponentus (tikslą, darbo motyvą, darbo dalyką), nustatyti tarpusavio ryšį.

4. Ugdyti vaikų dėmesį, mąstymą, kalbą, orientaciją erdvėje, gebėjimą tyrinėti objektą.

5. Ugdykite tikslumą, darbštumą, atsakomybę už pavestą darbą ir savitarpio pagalbą.

6. Ugdykite iniciatyvą, savarankiškumą, savikontrolę.

Įranga: stalai, kriauklės, skudurai, muilas muilinėse, skalbinių virvė, skalbinių segtukai, prijuostės, lėlių skalbiniai.

Pagrindinė dalis.

Žaidimo situacija: „Atkurkime tvarką grupėje“

Auklėtojas. Vaikai, kodėl mūsų grupėje tokia netvarka? Gal kuris nors iš jūsų taip juokavo?

Humpty Dumpty.(įbėga) Štai aš! Siunčiu linkėjimus visiems, draugai!

Auklėtojas. Kas tu esi? Mes vienas kito nepažįstame!

Humpty Dumpty. Visi aplinkui mane pažįsta

Jie jį vadina Humpty Dumpty.

Aš buvau jūsų sode, vaikinai

Iš pradžių vaidinau akrobatą,

Tada jis pastatė didelį namą,

Žinoma, jame gyveno lėlės.

Žaislai atėjo aplankyti,

Kai kurie automobiliu, kiti pėsčiomis...

Aš taip pavargau nuo šių žaidimų

Greitai padėjau žaislus,

Vos parvažiavau namo.

Truputį pamiegojau, o ryte

Aš vėl čia! Sveika! Sveika!

Sveikinu jus, draugai!

Auklėtojas. Humpty Dumpty, vadinasi, tai tu čia viską sutvarkei?

Humpty Dumpty. Taip! Ar aš tikrai puikus? Viską išvalei per vieną minutę?

Auklėtojas. Vaikai, kaip manote, kokia tvarka mūsų grupėje? Graži? Jaukus? Ar visi žaislai švarūs ir savo vietoje?

Humpty Dumpty. Taip, tu nieko nesupranti! Netvarka yra geriausia tvarka! Grožis! Eikime į muzikos kambarį, dainuokime dainas ir linksminkimės. Dabar pažaiskime ten.

Vaikai. Ne, Humpty Dumpty, laikas verslui, laikas pramogoms! Jūs čia sumaišėte, prieš išvažiuojant reikia atstatyti tvarką ir viską sustatyti į savo vietas. Mes mėgstame savo grupę, visada turime švarą ir tvarką.

Mokomasis žaidimas: „Rink karoliukus“ 1 priedas

Auklėtojas. Vaikinai, Humpty Dumpty išbarstė savo karoliukus, gal galime padėti jam surinkti karoliukus. (Dyenesh blokeliai „Surinkite karoliukus“ pagal diagramas)

Humpty Dumpty. Jūs toks mažas ir mokate patys viską išplauti ir išvalyti? Norėdami atkurti tvarką?

Vaikai demonstruoja karoliukus ir parodo herojui savo vietą edukacinių žaidimų lentynoje.

Humpty Dumpty. O ir tau tikriausiai nuobodu daryti šį neįdomų dalyką...

Vaikai. Visai nenuobodu, bet net įdomu. Diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti! (mokytojas padeda prisiminti patarlę)

Humpty Dumpty. Kam sutvarkyti reikalus? Ar ne geriau viską išbarstyti ir nevalyti? Norėjau ką nors pažaisti – visi žaislai po ranka gulėjo ant grindų. Paėmiau ir pažaidžiau ir vėl išėjau. Puiku!

Patarlės apie darbą

Auklėtojas. Mes sode laikomės tokios taisyklės: „Kiekvienas daiktas turi savo vietą!“, o tokioje netvarkoje iš karto nerasite tinkamo žaislo! Mes taip pat žinome ir pasakysime patarles ir posakius apie darbą:

Sunkus darbas visada pravers.

Trobelės kampai raudoni, bet žmogus – savo meistriškumu.

Jei mėgstate važiuoti, taip pat mėgstate nešiotis roges.

Jūs netgi negalite be vargo ištraukti žuvies iš tvenkinio.

Darbas maitina, bet tinginystė sugadina.

Jei norite valgyti suktinukus, nesėdėkite ant viryklės.

Auklėtojas. Puiku vaikinai! Kodėl jums nepatinka, kad Humpty Dumpty dirba?

Humpty Dumpty. Taip vargina, nuobodu, sunku... Bet man patinka linksmybės!

Auklėtojas. Galbūt tu tiesiog tingi!

Humpty Dumpty. Ne visai. Tiesiog niekada nebandžiau atkurti tvarkos ir švaros.

Mažo judrumo žaidimas „Kur dingo mažasis lokys“

Auklėtojas. Kur dingo mūsų lokys? Gal po kėde, po stalu.. (po lovele, knygų lentynoje, lėlių kampelyje, statybų kampelyje)

Vaikai vaikšto po grupę, ieškodami žaislo, mokytojo paraginti.

(rasta ant vaikiškos sofos)

Vaikai.Žaislas Baby Bear paprastai guli šioje lentynoje (rodomas herojui)

Auklėtojas. Patarkite vaikams, kaip išmokti atkurti tvarką grupėje.

Vaikai. Kai tik baigi žaisti, žaislus reikia pasidėti paskui save. Prieš žaidžiant kitą žaidimą, reikia viską grąžinti į savo vietas.

Auklėtojas. Vaikinai, galite rasti išeitį iš šios situacijos. Juk Humpty Dumpty kviečia mus žaisti ir linksmintis, o jūs tikriausiai norite žaisti ir linksmintis su juo? Taigi ką turėtume daryti?

Vaikai. Pirmiausia turime sutvarkyti reikalus, o tada žaisti ir linksmintis.

Žaidimo situacija „Kiekvienas žaislas turi savo vietą“:

Padėkite matriošką ant viršutinės lentynos;

Automobilį laiko lėlė matrioška viršutinėje lentynoje;

Piramidė tarp martioškos ir rašomosios mašinėlės viršutinėje lentynoje;

- Kalėdų eglutė apatinėje lentynoje;

Kamuolys priešais eglutę;

Sąsiuvinis viršutinėje lentynoje už rašomosios mašinėlės

Humpty Dumpty. Ar viršutinėje lentynoje yra papildomos prekės?

Vaikai. Užrašų knygelė.

Auklėtojas. Kodėl?

Vaikai. Visi kiti daiktai yra žaislai.

Auklėtojas. Siūlau padėti Humpty Dumpty atkurti tvarką grupėje ir išmokyti jį dirbti. Vaikai, eikite per grupę ir pažiūrėkite, ką reikia padaryti, kad grupėje viskas būtų tvarkoje.

Vaikai. Plauti žaislus.

Patirtis „Skęsti – ne skęsti“.

Du baseinai: „Plaukiame žaislus“ (praktiškai išsiaiškiname: mediniai ir geležiniai žaislai).

Auklėtojas. Kodėl, vaikinai, medinė lizdinė lėlė plūduriuoja, o geležinė mašina guli apačioje?

Vaikai. Nes visi mediniai daiktai neskęsta, o geležiniai skęsta, nes yra sunkūs.

Vaikai randa medinius ir metalinius daiktus. (skambink jiems)

Kūno kultūros minutė:„Nuvalykite dulkes“ (judesių imitacija servetėlėmis).

Vienas du trys keturi Penki

Nuvalysime dulkes.

Pirmiausia nušluostykime lentynas,

Nepamirškime apie gėles,

Nuvalykite stalus ir kėdes

Štai kaip švaru. Šauniai padirbėta!

Auklėtojas. Humpty Dumpty, kur padėjai šalikus lėlėms?

Humpty Dumpty. Aš juos įdėjau.

Vaikai. Ne, jie turėtų būti mamyčių kampelyje.

Auklėtojas. Siūlau sunkiai padirbėti ir ant šalikų išsiuvinėti raštą. (spalvoti pieštukai, flomasteriai)

Produktyvi veikla „Nupiešk modelį“

(individualus darbas su vaikais). 2 priedas

Vaikai kviečiami pasirinkti „skarą“ (siūlomi įvairūs variantai, priklausomai nuo sudėtingumo)

Galvos skarelės parinktys:

· pagal pavyzdį;

· tęsti modelį;

· užbaigti brėžinį;

· sugalvoti savo modelį.

Auklėtojas. Dabar, Humpty Dumpty, galite smagiai praleisti laiką.

Kalbos apie darbą 3 priedas

Skambant muzikai, vaikai atlieka kūrinius apie darbą. Tuomet Humpty Dumpty pakviečia pas save vaikus, nes jie labai linksmi, draugiški, o svarbiausia – darbštūs ir malonūs. Jis žada jiems parodyti savo mėgstamus žaislus.

Programos turinys:
Išmokti savarankiškai atlikti reikiamus darbo veiksmus:
skalbti lėlės drabužius,
pagerinti gebėjimą plauti žaislus, statybines medžiagas,
nuvalyti dulkes,
rūpintis gėlėmis;
pagerinti gebėjimą skalbti lėlių drabužius;
įtvirtinti gebėjimą paskirstyti kolektyvinį darbą ir atlikti jį kartu;
toliau mokyti vaikus skirstyti į pogrupius, paruošti darbo vietą ir baigus darbą sutvarkyti.
Formuoti žinias ir supratimą apie darbo komponentus (tikslą, darbo motyvą, darbo dalyką); nustatyti tarpusavio santykius; ugdyti iniciatyvą, savarankiškumą, savikontrolę, organizuotumą. Ugdyti tikslumą, darbštumą, atsakomybę už pavestą darbą, savitarpio pagalbą, pasitenkinimo jausmą įgyvendinus darbo planą;
Išmok vertinti savo darbą bendrame darbe, matyti savo darbo rezultatus. Ugdyti moralines ir stiprios valios savybes, gebėjimą ateiti į pagalbą draugams.
Preliminarus darbas:
Susipažinimas su bendradarbiavimo taisyklėmis.
Patarlių ir posakių apie darbą skaitymas.
Pokalbis „Geriau mažas poelgis nei didelis dykinėjimas“.
Pokalbis „Mūsų namai – sutvarkykime juos“.
Darbas „Operacija „Komfortas“.
Galima pagalba suaugusiems kasdieniame gyvenime.
Įranga: dubenys, skudurai, muilas muilinėje, kempinės, skalbinių virvė, skalbinių segtukai, prijuostės, lėlių baltiniai, purškimo buteliukai, kambarinių augalų rinkiniai, rankdarbių dėžutės, sagos, adatos, siūlai, šluota, šiukšliadėžė.
Žaidimo situacijos kūrimas: žaislai grupėje po žaidimo nepadėti, įranga nėra vietoje.
Mokytojas ir vaikai įtraukiami į grupę.
Auklėtojas. Vaikai, kodėl pas mus čia tokia netvarka? Ryte buvo tvarka, bet dabar kažkas padarė kažką keisto. Gal kas nors juokavo?
Dunno įbėga.
Nežinau. Štai ir aš! Siunčiu jums linkėjimus, draugai!
Auklėtojas. Kas tu esi? Mes vienas kito nepažįstame!
Nežinau.
Visi aplinkiniai mane pažįsta.
Jie tai vadina Dunno.
Aš buvau jūsų namuose, vaikinai,
Iš pradžių vaidinau akrobatą,
tada jis pastatė didelį namą,
žinoma, lėlės jame gyveno,
žaislai atėjo aplankyti
kai kurie automobiliu, kiti pėsčiomis.
Aš taip pavargau nuo šių žaidimų
Greitai padėjau žaislus,
vis tiek grįžo namo
miegojo truputį ir ryte
Aš vėl čia! Sveika! Sveika!
Sveikinu jus, draugai!
Mokytojas ir vaikai sveikina Dunno.
Auklėtojas. Nežinau, ar tu čia viską sutvarkei?
Nežinau. Taip! Tikrai, aš puikus! Viską išvaliau per minutę!
Auklėtojas. Vaikai, ar manote, kad mūsų grupėje yra tvarka? Graži? Jaukus? Ar visi žaislai švarūs ir savo vietoje?
Nežinau. Taip, tu nieko nesupranti. Netvarka yra geriausia tvarka, grožis! Eikime į muzikos kambarį, dainuokime dainas ir linksminkimės. Mes ten žaisime.
Auklėtojas. Ne, nežinau. Laikas verslui – laikas pramogoms. Tu padarei netvarką. Bet dabar reikia viską grąžinti atgal, padėti į savo vietas ir išplauti apdulkėjusius žaislus. Mes mėgstame savo grupę, mūsų vieta visada švari ir tvarkinga. Visada dedame žaislus į jų vietas ir jais rūpinamės. Jas prižiūrime, dulkes šluostome, gėles prižiūrime.
Viskuo turi būti pasirūpinta, jūs turėtumėte žinoti.
Dulkes nuo baldų reikia nuvalyti taip.
Žinoma, reikia išplauti indus,
O jei saga nutrūko, tai prisiūkite.
Žinoma, moku rūpintis ir žaislais
Ir aš jų negadinu ir nelaužau.
Ir kai tik baigsiu žaidimą su jais
Aš tuoj pat juos pašalinsiu.
Mes gyvename kartu, laimingai,
Esame atsargūs ir taupūs.
Pas mus, gerieji, mūsų grupėje visada komfortas ir tvarka.
Nežinau. Tu tokia maža ir žinai, kaip pati viską išskalbti ir išvalyti. Sutvarkyk reikalus!! O, tau turbūt nuobodu tai daryti.
Auklėtojas. Visai nenuobodu. Diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti.
Nežinau. Kam atkurti tvarką? Ar ne geriau viską išbarstyti ir nevalyti? Norėjau ką nors pažaisti – visi žaislai gulėjo ant grindų, gulėjo po ranka. Pasiėmiau, pažaidžiau ir vėl išėjau. Puiku!
Auklėtojas. Ir vaikai, ir aš žinome, o tu, Dunno, pasakysi tau patarles ir posakius apie darbą.
Laikas verslui – laikas pramogoms.
Darbas maitina, bet tinginystė sugadina.
Sunkus darbas visada pravers.
Meistro darbas bijo.
Trobelė raudona kampuose, bet žmogus raudonas savo darbais.
Žaisk, žaisk, bet žinok reikalą.
Neskubėk su žodžiais, būk greitas su savo veiksmais.
Jei mėgstate važiuoti, mėgstate ir roges neštis.
Jūs netgi negalite be vargo ištraukti žuvies iš tvenkinio.
Koks meistras, štai ir esmė.
Kantrybė ir darbas viską sumals.
Be veiksmų jėgos susilpnėja.
Įgudusio vyro rankų neskauda.
Jei norite valgyti suktinukus, nesėdėkite ant viryklės.
Verslas prieš malonumą.
Gera pradžia yra pusė darbo.
Diena iki vakaro nuobodi, jei nėra ką veikti.
Auklėtojas. Nežinau, ar tau patinka dirbti?
Nežinau. Tai taip vargina, nuobodu, sunku. Ir man patinka linksmybės. Niekada nebandžiau sutvarkyti reikalų.
Auklėtojas. Bet mūsų vaikai mėgsta dirbti (vaikai skaito poeziją)
Nors nesu didelio ūgio ir mano košė plona,
Bet aš padedu namuose,
Išplaunu visus indus.
Man patinka šluoti grindis
Ir palaistysiu visas gėles.
Aš pati visko mokau
Aš nebijau darbo.
Esame draugiški vaikinai
Labiau kaip valymas
Žaislai tvarkingi
Padėsime į lentyną.
Matrioškos lėlės, lokiai,
Žaismingi zuikiai -
Vaikai tave nuneš
Merginos ir berniukai.
Auklėtojas. Pažiūrėkime, ką čia galime padaryti, vaikinai.
Vaikų atsakymai:
padėkite kėdes į vietą;
nuvalykite žaislus;
padėkite lėles į vietą;
išskalbti lėlių sukneles;
nuvalykite dulkes;
valyti grindis;
pašalinti šiukšles.
Auklėtojas. Ko mums reikia darbui?
Vaikų atsakymai:
skudurai;
vandens baseinai;
prijuostės;
muilas;
šluota ir šiukšliadėžė.
Darbo taisyklės:
Jūs negalite atitraukti nuo darbo.
Bet koks darbas turi būti atliktas kruopščiai ir baigtas.
Padėkite savo bendražygiams.
Išvalykite savo darbo vietą.
Ačiū už pagalbą.
Darbo paskirstymas.
Apšilimas „Didysis plovimas“
Vaikai dirba, o Dunno vaikšto tarp jų. Baigę darbą vaikai valo savo darbo vietą.
Mokytojas apibendrina pamoką:
Ką mes darėme?
Ką jie darė?
Auklėtojas. Kokia švari ir graži tapo grupė!
Kaip manai, kodėl viską padarėme greitai?
Vaikų atsakymai, išvada: visi dirbo kartu.
Dekoravimo servetėlės ​​kaip dovana svečiams.
Daina „Geri darbai“.

Tatjana Kuročkina
Buitis ir buities darbai. „Atkurkime tvarką grupėje“. Vyresnioji grupė

Buitiniai darbai.

« Įveskime tvarką grupėje

Vyresnioji grupė.

Kurochkina Tatjana Vladimirovna

Buitiniai darbai. « Įveskime tvarką grupėje

Vyresnioji grupė.

Organizacijos forma:

Kolektyvinis dirbti.

Užduotys:

1) Ugdyti gebėjimą įžvelgti darbo poreikį ir savo iniciatyva kelti savo tikslus, veikti veikiant socialiniams motyvams, suvokti darbo reikšmę ir būtinumą.

2) Išsiugdyti įprotį iš anksto mąstyti apie darbo organizavimą ir jo atlikimo seką. Ugdyti gebėjimą savarankiškai pateikti veiksmų planą jau įsisavintuose procesuose, mokytojo klausimų pagalba - naujai įvestose užduotyse.

3) Tobulinti įgūdžius, racionaliai ugdyti įpročius dirbti. Ugdykite įgūdžius ir veiksmų metodus atliekant naujai įvestas užduotis.

4) Suformuokite įprotį atkakliai siekti tikslus: teisingai įvertinti savo ir bendro darbo rezultatą; padedant mokytojui rasti trūkumų priežastis darbo veikla.

5) Ugdyti gebėjimą ir norą padėti draugui, būti sąžiningam paskirstant darbus; geranoriškumas ir sąžiningumas vertinant kitų žmonių rezultatus.

Įranga: kriauklės, skudurai, muilas muilinėje, prijuostės, stalai.

Darbo eiga.

Žaidimo situacijos kūrimas: V grupė pažaidus žaislai nepadėti, dalis įrangos ne vietoje.

Įeina mokytoja ir vaikai grupė.

Auklėtojas: Kodėl vaikai yra mūsų grupė nėra ta pačia tvarka? Ryte turėjome įsakymas, o dabar žaislai išsibarstę. Kas taip blogai pajuokavo? Čia ne tu? (vaikų atsakymas.)

Pinokis įbėga: Štai ir aš! Siunčiu linkėjimus visiems, draugai!

Auklėtojas: Kas tu esi? Mes vienas kito nepažįstame!

Pinokis: Visi aplink mane žino Pinokį.

Aš buvau jūsų sode, vaikinai.

Iš pradžių vaidinau akrobatą.

Tada jis pastatė jį į didelį,

Žinoma, jame gyveno lėlės.

Žaislai atėjo aplankyti,

Kai kurie automobiliu, kiti pėsčiomis.

Aš taip pavargau nuo šių žaidimų

Greitai padėjau žaislus

Vos parėjau namo

Truputį pamiegojau, o ryte

Aš vėl čia! Sveika! Sveika!

Sveikinu jus, draugai!

Mokytoja ir vaikai sveikina Pinokį.

Auklėtojas: Pinokis, tai čia tu sutvarkyti reikalus?

Pinokis: Taip, ar aš tikrai puikus?

Auklėtojas: Vaikai, ką jūs manote? užsakymas mūsų grupėje? Graži? Jaukus? Ar visi žaislai švarūs ir savo vietoje? (Vaikų atsakymas.)

Pinokis: Taip, tu nieko nesupranti. Netvarka yra geriausia tvarka! Eikime į muzikos kambarį, dainuokime dainas ir linksminkimės.

Vaikai: ne Pinokis, tu čia padarė netvarką, prieš išvykstant reikia sutvarkyti reikalus, grąžinkite viską į vietas, išplaukite dulkėtus žaislus. Mes esame mūsų grupė meilė ir mes visada turime įsakymas. Mes visada padedame žaislus ir jais rūpinamės. Mes prižiūrime juos: nuplauti, nuvalyti dulkes.

Pinokis: Kam sutvarkyti reikalus: Ar ne geriau viską išbarstyti ir nevalyti?

Vaikai: Turime tai savo sode taisyklė: "Kiekvienas dalykas turi savo vietą!" ir šiame sutrikimas Iš karto nerasite tinkamo žaislo. Mes taip pat žinome ir papasakosime jums patarlių ir posakių apie darbo.

Jei mėgstate važiuoti, mėgstate ir roges neštis.

Be darbo net žuvies iš tvenkinio nepaimsi.

Mokytoja pagiria vaikus ir atsigręžia Pinokis:

Kodėl tu nemyli dirbti?

Pinokis: Tai nuobodu ir nuobodu ir aš niekada nebandžiau režisuoti įsakymas.

Auklėtojas: Vaikai, patarkite Pinokiui, kaip išmokti režisuoti įsakymas

Vaikai: Žaislus reikia išsivalyti paskui save. Turite atsiminti, iš kur jį paėmėte, kad vėliau galėtumėte jį grąžinti. Kai viskas išsibarsčiusi, galite netyčia užlipti ant žaislų ir juos sulaužyti arba susižaloti.

Auklėtojas: Vaikai, ar dabar galime rasti išeitį iš šios situacijos? Juk Pinokis kviečia mus žaisti ir linksmintis, o jūs, tikrai, ar nori žaisti su juo ir smagiai praleisti laiką? Taigi ką turėtume daryti?

Vaikai: Pirmiausia turime Išvalyti ir tada žaisti.

Mokytojas siūlo vaikams padėti Pinokiui įvesti tvarką grupėje, ir tuo pačiu jį mokyti dirbti pataria vaikams vaikščioti kartu sugrupuoti ir pamatyti ką reikia padaryti grupė buvo gerai.

Vaikai atpažįsta objektą darbo: pastatykite kėdes į vietas, sudėkite įrangą atgal, nuvalykite žaislus, kuriuos Pinokis išbarstė ant grindų ir padėkite juos į lentynas, pastatykite lėles į vietą.

Mokytojas klausia, kokia įranga reikalinga darbo.

Vaikai: Skudurai, vandens dubenys, muilas, prijuostės.

Auklėtojas: Vaikai, galvok ir sakyk, kas yra kas dirbs sunkiai(Vaikų atsakymai).

Auklėtojas: Prieš darbą reikia atsiminti taisykles darbo kurie padės mums greitai ir kokybiškai atlikti darbą.

Vaikai: Jūsų negalima atitraukti nuo darbo; bet koks darbas turi būti atliktas efektyviai ir tiksliai; atsargiai elkitės su vandeniu; padėti savo draugui; Po darbo privalote išvalyti darbo vietą; priimti pagalbą su dėkingumu.

Vaikai pradeda dirbti, bet Pinokis nežino, nuo ko pradėti.

Auklėtojas: Vaikai, ar galime padėti Pinokiui? Kur jis turėtų pradėti?

Vaikai: reikia nušluostyti dulkėtus žaislus.

Auklėtojas: Dabar mes tai padarysime. Vaikai, pasakykite man, nuo ko pradedame.

Vaikai: Pirmiausia turite užsidėti prijuostes, kad neaptaškytų vandens ant drabužių.

Auklėtojas: Teisingai, vaikai, gerai padaryta! Ar dabar galime pradėti plauti žaislus?

Vaikai: Taip, dabar ant stalo reikia padėti dubenį su vandeniu ir skudurus, su kuriais plauti žaislus.

Auklėtojas: Vaikai, ar visus žaislus dėti į baseiną iš karto ar po vieną? (Vaikų atsakymas.)

Auklėtojas: Na, baigėme skalbti žaislus, ką dabar daryti?

Vaikai: Dabar reikia išvalyti darbo vietą ir padėti žaislus į savo vietas.

Auklėtojas: Vaikai, jūs visi tokie puikūs! Pažiūrėkite, koks jis švarus grupė. Prisiminkime, ką dėl to padarėme?

Vaikai išvardija rūšis darbo kurią jie vykdė.

Auklėtojas: Kodėl manote, kad darbą atlikome greitai?

Vaikai: Visi dirbo draugiškai, darniai, padėjo vieni kitiems darbuose, paskirstė darbus.

Auklėtojas: Teisingai sakote, švara grupė nes dirbai, nedirbai ginčydamiesi, greitai, efektyviai, padėdami vieni kitiems.

Pinokis: Kaip nuostabu, darbštūs vaikinai! Ačiū, kad mane mokei ir padėjai įvesti tvarką grupėje. Dabar galime žaisti ir linksmintis?

Publikacijos šia tema:

Buities darbai „Mažieji pagalbininkai“ (vidurinė grupė) Buities ir buities darbai „Mažieji pagalbininkai“ vidurinė grupė Organizacijos forma: Pogrupio užduotis Užduotis: 1. Gebėjimas nustatyti.

Mokytojo darbas – kūrybinga profesija. Ir kur yra kūrybiškumas, nėra nieko perteklinio. Taigi negalėjau prisiversti jo išmesti.

Federaliniame valstybiniame papildomo ugdymo standarte darbinis švietimas yra viena iš rekomenduojamos švietimo srities „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“ užduočių.

Vyresniosios grupės ikimokyklinio amžiaus vaikų buities darbų suvestinė Tema: „Padėkime lėlei Mašai išplauti namus“ Tikslas: suformuoti įprotį palaikyti švarą ir tvarką. Tikslai: Ugdomasis: -Forma.


Į viršų