Pamoka apie pavasario pritaikymą atėjo paruošti darbai. Pamoka apie programą „Pavasaris“ parengiamojoje grupėje (vaizdo įrašo fragmentas, fotoreportažas, santrauka)

Tikslas: ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus, mokyti vaikus aplikacijos technika (su piešimo elementais) kurti kompoziciją „Ankstyvas pavasaris“. Formuoti teigiamą-emocinį požiūrį į gamtą.

Edukacinis: formuoti vaikų idėjas apie ankstyvą pavasarį. Išplėskite žinias apie būdingus pavasario požymius. Įtvirtinti gebėjimą per programą perteikti savo požiūrį į gamtą.

Tobulinimas: bendrosios ir smulkiosios rankų motorikos korekcija. Ugdykite meninį ir vaizdinį regėjimą, vaizduotę, gebėjimą perteikti savo nuotaiką per programą.

Edukacinis: Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, įžvelgti bundančios gamtos grožį žinomų menininkų paveiksluose.

Medžiaga: Baltas kartono lapas, spalvotas popierius, klijai, teptukas, paprastas pieštukas, spalvoti pieštukai, žirklės, šablonai.

Pamokos eiga:

Sparčiais žingsniais pas mus ateina pavasaris.

Ir sniego pusnys tirpsta po kojomis

Matosi juodos atšilusios dėmės

Pavasarį galite pamatyti labai šiltas kojas.

I. Tokmakova.

Pedagogas: Dabar pavasario pradžia, išvardinkime pavasario ženklus.

Skambina vaikai (pailgėjo šviesus paros metas, dažniau ėmė šviesti saulė, bunda gamta, ant gluosnio išbrinksta pumpurai, tirpsta sniegas, pasidaro purus, ant upių ir ežerų tirpsta ledas, pasigirsta didžiosios zylės giesmė, žemė atšyla, pabunda vabzdžiai.

Pedagogas: O kokie mėnesiai skirti pavasariui?

Vaikai išvardija mėnesius.

Pedagogas: Pažaiskime žaidimą „Kovas, balandis, gegužė“ (pasirinktinai mokytojas vadina mėnesius iš eilės)

Kovas - rankos į priekį, judinkite pirštus.

Balandis – rankas aukštyn, judinkite pirštus.

Gegužė - rankos į šonus, judinkite pirštus.

Pedagogas: koks tu dėmesingas ir greitas. Vaikinai, daugelis menininkų mėgo vaizduoti ankstyvą pavasarį, pažiūrėkite į iliustracijas, kurias jums atnešiau.

Vaikai žiūri į iliustracijas.

Auklėtoja: pamačiusi tokį grožį, nusprendžiau ir aš padaryti paveikslą, bet tik iš popieriaus (mokytojas pakreipia paveikslą ir visos smulkmenos krenta). Ką daryti dabar?

Vaikai siūlo savo išeitis.

Pedagogas: Vaikinai, gal norite pasidaryti savo nuotrauką?

Vaikai atsako.

Pedagogas: pirmiausia prisiminkime, kaip tai padaryti.

Rodo mimikos lenteles – pertraukų techniką

simetriška pjovimo technika

silueto kirpimas.

Pedagogas: na, jūs visi puikiai žinote, galite kibti į darbą, bet prieš pradėdami dirbti, ištieskime pirštus.

Pirštų žaidimas.

Vienas du trys keturi Penki

Leiskite pirštams pasivaikščioti

Šis pirštas nuėjo į mišką

Šis putino pirštas rastas

Šis pirštas žavėjosi dangumi

Šį šildė saulė

Šis tiesiog mėgavosi.

Vaikai atlieka darbus.

Pamokos pabaigoje mokytoja klausia, ką buvo sunku padaryti, kas buvo lengva, ar patiko kurti savo paveikslą? Giria vaikus ir skaito eilėraštį

Purus sniegas tirpsta saulėje

Vėjas žaidžia šakose

Taigi pas mus atėjo pavasaris.

Vyresniųjų grupėje tema: „Pavasario gėlės“

"Kognityvinė raida":

Sutvirtinti ir apibendrinti ankstyvo pavasario požymius; atgaivinti pirmųjų pavasario gėlių idėją.

Skiepyti vaikams meilę gamtai, ugdyti domėjimąsi gamtos pažinimu;

"Meninis ir etinis vystymasis":

Pratimas išpjaunant apskritimą iš kvadrato, suapvalinant kampus; perpjaukite apskritimą per pusę, gaudami puslankį.

Ugdyti įgūdžius dirbant su popieriumi, atlikti tvarkingą, tikslų lankstymą;

Ugdykite vaikų vaizduotę, kūrybiškumą.

"Kalbos raida":

išplėsti vaikų žodyną tema: „Gėlės“,

ugdyti nuoseklią vaikų kalbą

Medžiaga: žirklės, klijai, šepečiai, servetėlės, spalvoti kvadratėliai mėlynos ir žalios spalvos

Kurso eiga.

1. Vaikinai, dabar eisime į mišką, o į kokį mišką pateksime, atspėkite. (Vaikai užsimerkia, pasigirsta pavasarinio miško įrašas).

Suskambo upeliai, įskrido bokštai.

Jo namuose - bitė atnešė medų į avilį,

Ant šakų yra tankūs gabalėliai,

Jie turi lipnius lapus.

Kas pasakys, kas žino, kada tai atsitiks?

Vaikai: pavasarį. Mes pavasario miške!

2. Pokalbis apie pavasario ženklus

V .: Papasakokite vaikams, kas vyksta gamtoje, kai ateina pavasaris?

(tirpsta sniegas, lauke darosi šilčiau, atskrenda paukščiai, pasirodo žolė ir pasirodo pirmosios pavasario gėlės)

Kokias pirmąsias pavasario gėles žinote? (šalpėdė, kiaulpienė, putinas).

Išeikime pasivaikščioti ir pasigrožėkime pirmosiomis pavasario gėlėmis.

3. Raktažolės iliustracijų tyrimas. SKAIDRĖS

Gležnos snieguolės, mėlynės – gamtos pabudimas;

Legenda pasakoja, kaip kartą Žiemą senolė nusprendė neleisti pavasariui ateiti į žemę. Gėlės nusviro iš baimės, vienas putinas nepabijojo, atskleidė žiedlapius. Saulė jį pamatė, savo šiluma sušildė viską žemėje ir užleido vietą nuostabiam pavasariui. Nuo tada pavasaris ir putinas buvo neatsiejami.

Raktažolė ir krokusas – pavasario atgimimas

Jo pavadinimas išverstas iš lotynų kalbos – „pirmas“. Raktažolė žydi visomis vaivorykštės spalvomis. Žmonėse tai vadinama avinais arba auksiniais raktais. Sako, šie „raktai“ atveria duris į vasarą.

Taip pat yra prietaras, kad raktažolė gali atverti paslėptus lobius. Laukuose kartais pasirodo mergelė, apsirengusi baltais drabužiais ir su auksiniu raktu rankoje. O jei su ja nuskinsite raktažolės, tada gėlė gauna magišką dovaną rasti požeminius ir atvirus lobius.

Kartu su raktažolėmis, o kartais ir prieš ją, savo mėlynas akis atveria mieli krokai.

Mimoza - jautri ir baili

Tereikia paliesti pūkuotą gražuolę, nes ji tuoj pat suvirpa ir paslepia lapus. Čia kalbama apie gyvą, augančią mimozą, o ne apie tas puokštes, kurios parduodamos pavasarį. Ji taip pat „bijo“ būti tamsoje.

Griežta graži tulpė

Pavasarį žydi nuostabioji tulpė!

Apie tulpę sklando senovės legenda. Lyg geltonoje gėlėje buvo laimė, bet niekam nepavyko prieiti, nes gėlė neatsiskleidė. Tačiau vieną dieną šią tulpę paėmė vaikas. Jo tyra siela, juokas ir saulėtas vaikiškas džiaugsmas padarė stebuklą – atsivėrė pumpuras.

Pedagogas: pirmosios pavasario gėlės tokios geros, kad pražysta, pakeisdamos viena kitą. Ryški jų apranga žavi akį, pripildo orą neįtikėtinai subtilių aromatų. Gėlės tarsi sako: „Pabusk!

Atėjo pavasaris!

Mums laikas grįžti į darželį. (Vaikai užmerkia akis ir grįžta prie pavasario miško muzikos).

4. Auklėtoja: Vaikinai, žiūrėk, kol buvome miške, gavome voką. Atplėškime voką ir pažiūrėkime, kas jame yra (atidengiu voką). Laiškas! Paskaitykime.

„Sveiki, mieli vaikinai! Jūsų draugas Luntikas rašo. Lauke pavasaris, bet šilumos ir saulės vis dar mažai. Labai noriu pirmas pamaloninti Milą pavasario gėlėmis! Ji juos labai myli. Vaikinai, prašau, padėk man! Padarykite gėlių, kad būtume laimingi. Tavo draugas Luntikas!

Na, vaikinai, padėkime Luntikui?

Ir prieš kibdami į darbą, šiek tiek pralinksminkime.

5. Fizminutka "Pavasaris".

Visi žmonės šypsosi – pavasaris, pavasaris, pavasaris! (pakelkite rankas virš galvos ir ritmiškai plojau)

Ji yra visur, ji yra visur - raudona, raudona, raudona (ritmiški liemens posūkiai)

Pievoje, miške ir proskynoje - eina, eina, eina (vaikšto vietoje)

Kuo greičiau pasišildykite saulėje – skambina, skambina, skambina (mojuoja abiem rankomis į save)

Ir miško upelyje karštai - skamba, skamba, skamba (jie spragteli pirštais)

Ant akmenukų plačioje upėje - ūžesys, ūžesys, ūžesys (trinkite delnus)

Skleidžia kvapus visur - gėles, gėles, gėles (padarykite pumpurą iš pirštų)

Ir visa gyva iš karto išgirsta šį pavasario skambutį! (suspauskite ir atlaisvinkite pirštus).

6. Parodykite pavyzdinį darbą. Darbo metodų paaiškinimas.

Gėlėms paimame mėlynus kvadratus. Iškirpkite kampus, gaukite apskritimą. Perlenkiame apskritimą per pusę, nupjauname išilgai lenkimo linijos, gauname puslankį. Stiebams imame žalius kvadratėlius ir, kaip ir gėlėms, darome puslankius.

7. Savarankiška praktinė vaikų veikla.

O dabar, vaikinai, ateikite prie stalų, pabandykime iškirpti gražias gėles, kurios džiugins mus ir mūsų draugus Luntik ir Mila.

Prieš pradėdami, ištieskime pirštus.

8. Pirštų gimnastika „Gėlė“

Gėlė miegojo stebuklingame sapne (tvirtai suspausti kumščiai)

Buvo uždarytas. Bet tada pasirodė žiedlapis (ištieskite nykštį)

Ir už jo yra jo draugas (rodomasis pirštas)

Taigi vidurinis nemiegojo (vidurinis pirštas)

Ir ketvirtas neatsiliko (bevardis pirštas)

Štai penktasis žiedlapis (mažasis pirštas)

Ir visa gėlė atsivėrė! (Abejų rankų teptuku pavaizduokite tulpės formą)

9. Refleksija.

Apie ką jie kalbėjo? Ką jie darė?...

Darbo analizė.

Pažvelkite į gražias gėles, kurias turite. Nuskintos gėlės negali ilgai gyvuoti, nuvys, o nupieštos ar pagamintos tokių meistrų kaip jūs ilgai gyvuos ir džiugins žmones bet kuriuo metų laiku.

Na, vaikinai, pavasaris atėjo į mūsų grupę, jūsų gėlės papuoš mūsų grupę ir džiugins jus ir jūsų tėvelius.

Parengiamosios grupės atviros meninės kūrybos (taikymo) pamokos konspektas.

"Pavasaris-raudona"

Programos turinys:

Plėsti vaikų idėjas apie ankstyvą pavasarį;

Aktyvinti vaikų žodyną;

Lavinti vaikų vaizduotę, palaikant jų vaizduotės apraiškas, drąsą dėstyti savo idėjas, padedant vaikui parodyti savo meninius gebėjimus;

Sukurti emociškai teigiamą vaikų požiūrį, ugdyti estetinius jausmus

Toliau supažindinti vaikus su spalvų ypatumais, sudaryti spalvų atspalvius;

Įtraukti vaikus į darbą su įvairiomis medžiagomis;

Gerinti vaikų fizinį aktyvumą;

Ugdykite meilę gamtai, gebėjimą jausti jos grožį.

Medžiagos: spalvotas popierius, pieštukas, klijai, teptukas, lėlė Vesnyanka, žirklės, servetėlės, šluostė.

Parengiamieji darbai: pažintis su F. Tyutchevo eilėraščiu „Žiema nepyksta veltui...“, eilėraščių, mįslių, ženklų apie pavasarį mokymasis, pokalbiai šia tema, sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai.

Sveiki bičiuliai! Pasisveikinkime visi vieni su kitais. . Dabar laikykitės už rankų, šypsokitės ir dalinkitės gera nuotaika vieni su kitais. (Vaikai meiliais žodžiais perteikia Širdį.)

O, vaikinai, kai nuėjau į mūsų darželį, susipažinau ir su kuo, galite atspėti patys:

Ji atveria savo pumpurus žaliais lapais,

Aprengia medžius, laisto derlių,

Judėjimas pilnas, bet jos vardas ... (pavasaris) (mįslės)

Teisingai, žmonės, pavasaris. Koks meilus ir švelnus žodis – pavasaris!). Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Nuo pavasariškos šilumos viskas pasidaro labai gerai. Žmonės mielai apnuogina savo veidus švelniai pavasario saulei. Pavasario vaizdas yra daugialypis. Tai graži gamta, paukščių atvykimas, žydėjimas ir gležni žalumynai. Pavasaris atneša visą gyvenimo džiaugsmą, kūrybos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus. Dabar klausysimės rusų poeto F.I. Tyutchev „Pavasario vandenys“. Atidžiai klausykite, gali būti nepažįstamų žodžių.

Sniegas vis dar baltuoja laukuose,

O vandenys jau ošia pavasarį -

Jie bėga ir pažadina mieguistą krantą,

Jie bėga, šviečia ir sako...

Jie kalba iki galo;

Pavasaris ateina, pavasaris ateina!

Mes esame jauno pavasario pasiuntiniai,

Ji mus išsiuntė į priekį. (F. Tyutchevas)

Pedagogas:

Vaikinai, kaip jūs suprantate posakį "jie sako iki visų galų" (Jie kreipiasi į ką nors žodžiais; jie sako, praneša, skelbia) ir "Sleepy Beach" (mieguista pakrantė)

Kaip pamatėte pavasarį? Kokią nuotaiką perteikė poetai? (Linksmas, linksmas, gražus, jaunas.)

Pažiūrėk, kokia ji šviesi, šiandien padarysime jai seseris, o prašau pasakyk, kaip vadinasi trys pavasario mėnesiai (vaikai atsako -teisingai)

Žaidimas „Vesnyanka“

Saulė, saulė, auksinis dugnas, (vaikai vaikšto ratu).

Degink, degink, valyk, kad neužgestų!

Sode bėgo upelis (vaikai bėga ratu).

Įskrido šimtas bokštų (vaikai mojuoja rankomis, stovėdami vietoje).

O sniego pusnys tirpsta, tirpsta, (vaikai tupi vietoje).

Ir gėlės auga. (Vaikai lėtai keliasi)

O dabar turime įdomią užduotį pavaizduoti pavasario įvaizdį. Taigi pavaizduokime su manimi tokį įvairiapusį pavasario vaizdą.

Kūrybiniai vaikų darbai:

(vaikai į darbą patenka naudodami iš anksto paruoštą medžiagą)

Vaikinai, pažiūrėkite, koks gražus mūsų pavasaris. O dabar duokime savo gražuolėms vardus (vaikų vardus)

Puiku vaikinai!

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Parengiamosios grupės atviros meninės kūrybos (taikymo) pamokos konspektas.

"Pavasaris-raudona"

Programos turinys:

  • - plėsti vaikų idėjas apie ankstyvą pavasarį;
  • -aktyvinti vaikų žodyną;
  • - ugdyti vaikų vaizduotę, palaikant jų vaizduotės apraiškas, drąsą dėstyti savo idėjas, padedant vaikui parodyti savo meninius gebėjimus;
  • -kurti emociškai teigiamą vaikų nuotaiką, ugdyti estetinius jausmus
  • -toliau supažindinti vaikus su spalvų ypatumais, makiažo spalvų atspalvius;
  • - įtraukti vaikus į darbą su įvairiomis medžiagomis;
  • - gerinti vaikų motorinį aktyvumą;
  • – ugdyti meilę gamtai, gebėjimą jausti jos grožį.

Medžiagos: spalvotas popierius, pieštukas, klijai, teptukas, lėlė Vesnyanka, žirklės, servetėlės, šluostė.

Preliminarus darbas:pažintis su F. Tyutchev eilėraščiu „Žiema pyksta ne be priežasties...“, eilėraščių, mįslių, ženklų apie pavasarį mokymasis, pokalbiai šia tema, sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai.

Sveiki bičiuliai! Pasisveikinkime visi vieni su kitais. . Dabar laikykitės už rankų, šypsokitės ir dalinkitės gera nuotaika vieni su kitais. (Vaikai meiliais žodžiais perteikia Širdį.)

O, vaikinai, kai nuėjau į mūsų darželį, susipažinau ir su kuo, galite atspėti patys:

Ji atveria savo pumpurus žaliais lapais,

Aprengia medžius, laisto derlių,

Judėjimas pilnas, bet jos vardas ... (pavasaris) (mįslės)

Teisingai, žmonės, pavasaris. Koks meilus ir švelnus žodis – pavasaris!). Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Nuo pavasariškos šilumos viskas pasidaro labai gerai. Žmonės mielai apnuogina savo veidus švelniai pavasario saulei. Pavasario vaizdas yra daugialypis. Tai graži gamta, paukščių atvykimas, žydėjimas ir gležni žalumynai. Pavasaris atneša visą gyvenimo džiaugsmą, kūrybos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus. Dabar klausysimės rusų poeto F.I. Tyutchev „Pavasario vandenys“. Atidžiai klausykite, gali būti nepažįstamų žodžių.

Sniegas vis dar baltuoja laukuose,

O vandenys jau ošia pavasarį -

Jie bėga ir pažadina mieguistą krantą,

Jie bėga, šviečia ir sako...

Jie kalba iki galo;

Pavasaris ateina, pavasaris ateina!

Mes esame jauno pavasario pasiuntiniai,

Ji mus išsiuntė į priekį. (F. Tyutchevas)

Pedagogas:

Vaikinai, kaip jūs suprantate posakį "jie sako iki visų galų" (Jie kreipiasi į ką nors žodžiais; jie sako, praneša, skelbia) ir "Sleepy Beach" (mieguista pakrantė)

Kaip pamatėte pavasarį? Kokią nuotaiką perteikė poetai? (Linksmas, linksmas, gražus, jaunas.)

Pažiūrėk, kokia ji šviesi, šiandien padarysime jai seseris, o prašau pasakyk, kaip vadinasi trys pavasario mėnesiai (vaikai atsako -teisingai)

Žaidimas „Vesnyanka“

Saulė, saulė, auksinis dugnas, (vaikai vaikšto ratu).

Degink, degink, valyk, kad neužgestų!

Sode bėgo upelis (vaikai bėga ratu).

Įskrido šimtas bokštų (vaikai mojuoja rankomis, stovėdami vietoje).

Svetlana Vershel

Tema: „RAGANA – PAVASARIS“.

Tikslas: ugdyti vaikų kūrybinę veiklą ir parodyti susidomėjimą kurti aplikacijas netradiciniais metodais.

Užduotys:

Patikslinkite ir įtvirtinkite idėjas apie pavasario gamtos pokyčius, jos požymius.

Formuoti kalbos gramatinę struktūrą ir aktyvinti vaikų žodyną.

Suaktyvinti kūrybinę vaizduotę, kūrybines apraiškas; skatinti aplikacijos įgūdžių formavimąsi (su spalvotu popieriumi, popierinėmis servetėlėmis); darbe naudokite simetrišką kirpimą, dirbkite su trafaretais (apsukite, iškirpkite, naudokite servetėlės ​​kočiojimo tarp delnų techniką, pataisykite popierinių boružėlių lankstymo būdą, pavyzdžiui, origami).

Formuoti gebėjimą aplikacijomis perteikti gamtos grožį, ugdyti estetinį suvokimą.

Stiprinti gebėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją.

Ugdykite gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą, stebint darbe tikslumą.

Regiono integracija:žinios, bendravimas, grožinė literatūra.

GCD progresas.

Vaikai įeina į grupę ir pamato laišką, į kurį kreipiasi mokytojas:

Kažkas sviedė mane į langą

Žiūrėk, laiškas.

Galbūt tai saulės spindulys

Kas kutena mano veidą?

Gal tai žvirblis

Skrenda, nukrito?

Galbūt kas nors turi laišką kaip pelė,

Ar priviliojai mane prie lango?

Iš ko atėjo laiškas?

Ar tu nori žinoti?

Tada reikia pabandyti

Tu įmink mįslę.

Paslaptis:

„Jei sniegas visur tirpsta, virsta upeliu,

Žolė nedrąsiai šliaužia, diena ilgėja,

Jei saulė šviečia ryškiau, jei paukščiai nemiega,

Jei vėjas pasidarė šiltesnis, vadinasi, pas mus atėjo (pavasaris).

Teisingai, gerai padaryta, laiškas atėjo iš pavasario.

Ji ateina su paglostymu

Ir su savo istorija.

Mojuoja burtų lazdele

Snieguolė žydės miške!

Paskaitykime, ką ji mums rašo:

„Brangūs vaikinai! Visi esate laukiami

pavasario saulė, skamba

lašai, bėga upeliai? (Taip).

Kviečiu į savo pavasarinę pievelę.

Man bus malonu matyti jus pas mane.... "Pavasaris".

Eime į pavasarį. Kaip mes ten patektume? (vaikų atsakymai).

Skriskime ten ant debesų. Ar sutinki?

(Skamba daina „Debesys“ pagal V. Šainskio muziką).

Vaikai imituoja skrydį ant erdvių, lengvų debesų.

Žiūrėk, čia pavasario pieva. Ir mus pasitinka stebuklingas pavasaris.

Atkreipia dėmesį į ekraną (pavasario peizažas).

Įvardykite pavasario mėnesius eilės tvarka (kovas, balandis, gegužė).

Ir kaip juos vadina žmonės? Paaiškinkite, kodėl jie gavo tokius pavadinimus? (protalnikas, sniego varymas, žolė).

Pažvelkime į Pavasarį ir įvardinkime gamtos pokyčius, kurie įvyko prasidėjus pavasariui?

Pavasario ženklų skaidrių demonstracija...

Kas kovo mėnesį yra pagrindinis pavasario pagalbininkas? (saulė). Skaisčiai šviečia saulė, šildo, tirpsta sniegas, suskamba lašai, ant gluosnio žydi pumpurai, pasirodo pirmieji atitirpę lopai, iš sniego išauga pirmieji žiedai - putinai.

Balandžio mėnesį - saulė šviečia dar skaisčiau, sniegas virsta vandeniu, teka upeliai, šėlsta upės, tirpsta ledas ežeruose, upėse, gyvūnai keičia kailį į šviesesnį, keičia spalvą, gyvūnai turi jauniklius, paukščiai grįžta iš tolimų šalių, kelia lizdus, peri jaunikliai.

Gegužės mėnesį - pirmieji žali lapai, ant medžių pasirodo žalia žolė, žydi medžiai ir krūmai, atsibunda įvairūs vabzdžiai, žydi gėlės, šviečia saulė, viskas žalia, gražu.

Kuris pavasaris tau labiausiai patinka? (ankstyvas, vidurinis, vėlyvas).

Atsipalaidavimo pratimai:

O dabar pažaiskime žaidime „Ką matai, nupiešk“.

Vaikai vienas po kito susėda ratu ir ant nugaros priešais sėdintįjį „piešia“: saulę, lašus, gėles ir pan.

Pailsėkime, pažaiskime žaidimą „Vesnyanka“.

Fizinis lavinimas:(atlikti judesius pagal tekstą)

Vėjas pučia mums į veidą

Medis siūbavo.

Vėjas tylesnis, tylesnis

Medis vis aukščiau ir aukščiau.

Saulė, saulė

auksinis dugnas

Degi, degink ryškiai

Kad neišeitų

Miške bėgo upelis

Išskrido šimtas bokštų

Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta.

Ir gėlės auga!

Pirmosios mūsų gėlės

atidarykite žiedlapius

Vėjas truputį kvėpuoja

Žiedlapiai siūbuoja.

Pirmosios mūsų gėlės

uždarykite žiedlapius

papurto galvas

Jie ramiai užmiega.

Pažadinsime gėles?

Pavasaris! Koks mielas ir švelnus žodis. Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Nuo pavasariškos šilumos viskas pasidaro labai gerai. Žmonės mielai apnuogina savo veidus švelniai pavasario saulei. Pavasario vaizdas yra daugialypis. Tai graži gamta, paukščių atvykimas, žydėjimas ir gležni žalumynai. Pavasaris atneša visą gyvenimo džiaugsmą, kūrybos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus.

Ir šiandien mes su jumis tapsime burtininkais ir pavaizduosime neįprastą, pavasarišką paveikslą. Jame perteiksime visą vėlyvo pavasario grožį. Ant padėklų yra spalvoto popieriaus stačiakampiai. Stačiakampį perlenkiame per pusę, užtepame trafaretą - delną, apibraukiame, išpjauname ir iš delnų padarome stebuklingą pavasarinį paveikslą. Saulė, žolė, gėlės, drugelis (simetriškas pjovimas pagal paruoštą trafaretą, boružėlės (origami, stiebai (popierines servetėles vynioja tarp delnų).) Vaikai sėdi prie stalų pogrupiais, renkasi menines medžiagas, renka aplikuotus paveikslėlius, papildo. saulė – akys, nosis, burna.

Ramios muzikos garsai, savarankiška vaikų veikla.

Jūs, vaikinai, šiandien esate tikri burtininkai, o mūsų gautas vaizdas yra tikrai stebuklingas, unikalus.

Koks žavingas pavasaris!

Kodėl ji turi tiek daug galios?

Vos pabudęs iš sapno

Ji pažadino gamtą.

Mojuoja burtų lazdele

Ji ištirpdė sniego pusnis.

Ir nė akimirkos nepailsėjęs,

Ji atvėrė kelią upeliams.

Ir oras švarus, ir atstumas aiškus!

Gamta dainuoja gyvai.

Taip, tu esi burtininkė, Pavasari!

Dabar aš tikrai žinau!

Literatūra:

Lykova I. A. Vaizdinė veikla darželyje. Vyresnioji grupė. M. : „Spalvų pasaulis“, 2011 m.

Tiesiogiai edukacinių veiklų meninei ir estetinei raidai (taikymui) parengiamojoje grupėje konspektas.

Tema: „Pavasaris“.

Programos užduotys: Išmokyti vaikus savarankiškai pasirinkti savo darbo turinį ir vykdyti planą, naudojant anksčiau išmoktus įgūdžius ir gebėjimus;

Z stiprinti įvairius pjovimo būdus;

lavinti vizualinę rankų judėjimo kontrolę, kompozicinius įgūdžius, vaizduotę;

skatinti kūrybiškumą ir savarankiškumą.

Medžiaga: įvairių spalvų, formų ir dydžių spalvotas popierius, žirklės, klijai, servetėlės, šluostės, šiukšlių krepšeliai, prezentacija „Pavasaris“ (su iliustracijomis iš V. V. Konovalenko vaizdinės medžiagos), prezentacijų rodymo įranga, magnetofonas su garso įrašais klasikinės muzikos (P. Čaikovskio „Balandis“ ir kt.).

Ankstesnis darbas: žiūrėti iliustracijas, reprodukcijas, skaityti poeziją, dainuoti dainas apie pavasarį, stebėti sezoninius gamtos pokyčius, skaityti A. Volkovo kūrinį „Smaragdinio miesto burtininkas“.

Pamokos eiga:

Pedagogas:- Vaikinai, gavau žinutę nuo Ellie. Ar prisimeni, iš kokios pasakos tai? ("Ozo burtininkas"). Žinutė labai trikdo. Klausyk, prašau: Munchkin Country žmonės turi bėdų. Piktoji burtininkė Gingema užbūrė pavasarį ir jų šalyje nebus šilumos. Todėl munchkins jau kelis mėnesius gyvena šąlančioje, šaltoje šalyje. Įsivaizduokite, kas ten vyksta. Jie gali mirti nuo šalčio. Kadangi Ellie grįžo namo į savo vietą Kanzase, ji prašo jūsų ir manęs padėti šąlantiems pasakų šalies gyventojams. Smaragdinio miesto valdovu tapusi kaliausė užsiminė, kad jei gyventojai turės paveikslėlių, vaizduojančių visus pavasario ženklus, jie galės atsispirti burtininkės kerams ir pavasaris ateis savaime. Tai žinutė, kurią gavau iš Ellie. Nežinau, vaikai, kaip galime padėti stebuklingo krašto gyventojams. (Vaikai išsako savo pasiūlymus, jei pasiūlo rašyti ar piešti ženklus, mokytojas atsako, kad žinutėje yra poraštis, kad Gingema tam parūpino ir visi dažais padaryti piešiniai bei užrašai dingsta; taigi, atneškite juos pagal poreikį atlikti taikomąjį darbą.)

Pedagogas: – Labai gera idėja iškirpti ir įklijuoti visus pavasario ženklus, o tada išsiųsti juos magišku paštu. Prisiminkime ir išvardinkime visus pavasario ženklus. ( Vaikų sąrašas: paukščiai grįžta iš šiltų kraštų, stato lizdus, ​​deda kiaušinius, po žiemos miego pabunda lokys, ežiukas ir kiti gyvūnai, ant medžių žydi pumpurai ir pan.)

Pedagogas: Siūlau pažvelgti į ekraną ir atidžiai patikrinti viską, ko nepamiršome?

(pristatymas „Pavasaris“ rodomas daugialypės terpės aparatūroje; vaikai apžiūri, pažymi, kad visi ženklai pavadinti)

Pedagogas: - Dabar susitarkime, kuris iš jūsų pavaizduos kurį pavasario ženklą. Aš tik prašau jūsų nesikartoti. (Vaikai vardija, ką nusprendė pasirinkti, susėda į savo vietas, pasirenka kirpimui reikalingą medžiagą. Pradeda dirbti. Skamba rami P. Čaikovskio muzika „Balandis“ ir kt.)

Pedagogas: - Vaikinai, prieš pradėdami dirbti, prisiminkime keletą pjovimo būdų. Pavyzdžiui, jei mums reikia iškirpti kelias tokio paties dydžio ir formos formas, ką turėtume daryti? ( suteikti vaikams galimybę pasiūlyti savo galimybes). Teisingai akordeonu sulenkiame popieriaus juostelę ir iš karto išpjauname kelias vienodas dalis. Jei išpjauname žmogų, koks yra geriausias būdas tai padaryti? ( vaikų atsakymai) Norint iškirpti žmogų, reikia naudoti simetrišką kirpimo būdą, perlenkti popieriaus lapą per pusę ir iškirpti tik pusę ties lenkimo linija. (mokytojas visus savo žodžius palydi vaizdiniu veiksmų demonstravimu)

Vaikai atlieka darbus. Mokytojas teikia individualią pagalbą. Darbo metu mokytojas kviečia vaikus daryti dinamišką pauzę.

Pedagogas: - Vaikinai, aš siūlau jums įgyti magiškų galių vaivorykštėje, kad jūsų peizažai sunaikintų piktosios Gingemos kerus. ( mokytoja atlieka kvėpavimo pratimus „Vaivorykšte, apkabink mane“)

Vaivorykštė mane apkabina.

I.p. – o.s.
1 - pilnas kvėpavimas per nosį, ištiesus rankas į šonus;
2 - sulaikykite kvėpavimą 3-4 sekundes;
3 - ištieskite lūpas šypsodamiesi, ištarkite garsą „s“, iškvėpdami orą ir įtraukdami į pilvą krūtinę. Rankos pirmiausia nukreiptos į priekį, tada sukryžiuotos prieš krūtinę, tarsi keldamos pečius: viena ranka eina po pažastimi, kita – ant peties.

Baigę visi darbai iškabinami ant lentos peržiūrai.

Pedagogas: - Vaikinai, jūs tokie puikūs. Jūsų darbas padės šunims ir pavasaris ateis į nuostabią jų šalį. ( Daugialypės terpės įranga rodo paskutinę skaidrę, kurioje pavaizduota spyruoklė.)

Iš anksto paruoštas vaikas skaito eilėraštį:

Irina Gurina Balandis.

Balandis vaikščiojo per miškus,

Lašai jau baigėsi

Sniegas ištirpo, šilta

O vakare pasidarė šviesu.

Saulės įkaitintame slėnyje

Pirmieji žolės stiebai prasimušė.

Giliose balose ant tako

Meška ir vilko jauniklis plovė kojas.

Viskas šilčiau nei saulės spinduliai,

verkia linksmi rūkai,

Miške - snieguolės kilimas,

Miškas triukšmingas nuo balandžio vėjo.

Į laukus skrido žagarai,

Šilta žemė dūsauja.

Ir šaltalankių pumpurai

Šlaitai paruošti auksuoti.


Bibliografija:

1. Z.A. Bogateeva "Aplikacijų užsiėmimai darželyje". Maskvos „Švietimas“, 1998 m.

2. T.S. Komarova. „Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželio parengiamosios mokyklos grupėje“. Leidykla MOZAIKA - SINTEZĖ. Maskva, 2011 m.

3. I.A.Lykova. Vaizdinė veikla darželyje. Parengiamoji mokykla mokyklai. „Karapuz – didaktika“. Kūrybinio centro sfera. Maskva 2008 m.

4. I.A.Lykova „Tikrai iš popieriaus. Taikymas ABC.

5. T.M.Bondarenko „Aplinkosauginė veikla su 6-7 metų vaikais“. Prekybos centras „Mokytojas“ 2009 m


Į viršų