Technologijų santrauka Naujųjų metų žaislas. Pamokos „Kalėdiniai žaislai“ santrauka Vaizdo įrašas

Tema: „Kalėdinis žaislas“.

Pamokos tipas: sujungti

Klasės tipas: tūrinis audimas

Pamokos tikslas: supažindinti su tūrinio audimo technika

Pamokos tikslai:

    Formuoti mėginių analizės, planavimo įgūdžius.

    Atminties, vaizduotės, dėmesio, vaizdinio loginio mąstymo ugdymas.

    Ugdykite valią, užsispyrimą, tikslumą, įsipareigojimą, pagarbą medžiagoms ir įrankiams, ugdykite darbštumą, darbštumą

Pamokos įranga:

a) mokytojui: pagaminti žaislai, spalvotas popierius, žirklės, klijai.

b) mokiniams: spalvotas popierius, žirklės, pieštukas, liniuotė, klijai.

Pamokos planas:

    Laiko organizavimas.

    Naujos medžiagos paskelbimas

    Praktinis darbas

    Apibendrinant pamoką

Per užsiėmimus

Pamokos elementai

Pamokos elementų turinys

Mokymo metodai ir technikos

1. Org. momentas

Vaikinai, ar esate pasiruošę pamokai? Šiandien mūsų laukia labai įdomus darbas. Supažindinsiu su masinio audimo technika.

2. Naujos medžiagos paskelbimas

Šios dienos pamokos tema „Naujųjų metų žaislas. Tūrinis audimas.

Kalėdinės dekoracijos įvairiose šalyse

    Daugumoje meksikiečių namų populiari puošmena laikoma „el Nacimiento“ (figūrėlių kompozicijos, vaizduojančios Kristaus gimimo sceną iš Biblijos). Tačiau kur nors namuose yra ir papuošta eglė.

    Eglutės įvežamos į Grenlandiją, nes dėl šalto klimato savosios ten neauga. „Užsieniečius“ gyventojai puošia žvakėmis ir ryškiais ornamentais.

    Gvatemaliečiai eglutę puošia figūrėlėmis iš Biblijos scenų.

    Naujieji metai Brazilijoje iškrenta vasarą, o tada šios šalies žmonės eglutes puošia mažais medvilnės rutuliukais, tarsi krentantis sniegas.

    Airijoje eglutės puošiamos spalvotais žibintais, blizgučiais ir niekučiais.

    Švedijoje jie puošiasi žvaigždėmis, žaislais saulės ir snaigių pavidalu, gyvūnų figūrėlėmis iš šiaudų ir medžio.

Kaip manote, kiek juostelių reikėtų paimti? Kaip juos sutvarkyti? Žaislui mums reikia dviejų skirtingų spalvų popieriaus.

Vaikinai, klausykite ir atidžiai stebėkite darbo etapus:

1.Padėkite popieriaus lapą horizontaliai. Popieriaus šonuose pažymėkite 3 centimetrų liniuote, pieškite pieštuku. Tą patį padarykite iki popieriaus galo.

2. Nupjaukite gautas juosteles. Paimkite dvi tos pačios spalvos juosteles ir vienos juostelės galą priklijuokite prie kitos, tą patį padarykite su kitos spalvos juostelėmis.

3. Skirtingų spalvų juosteles klijuokite viena prie kitos. 4. Apatinę juostelę užlenkite virš viršaus ir paspauskite. Tada sulenkite antrą juostelę ir taip pat paspauskite. Taigi sulenkite ir prispauskite juosteles iki pat galo.

5. Pritvirtinkite juostų arklius klijais.

6. Turite armonikas. Pagalvokite, kaip gyvūnas atrodys iš šio akordeono ir nupieškite veidus, supjaustykite ir klijuokite.

Kūno kultūros minutė

Mes esame rudens lapai

Mes sėdime ant šakų.

Pūtė vėjas – jie skrido.

Mes skridome, skridome

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

Vėl pakilo vėjas

Ir pakėlė visus lapus.

Sukiojosi, skrido

Ir jie ramiai sėdėjo ant žemės.

Verbaliniai ir vaizdiniai metodai

Pokalbis

Verbaliniai ir vaizdiniai metodai

3. Praktinis darbas

Savarankiško studentų darbo metu pagal poreikį atlieku individualų ir frontalinį darbą.

4. Pamokos apibendrinimas

Vaikinai, jūs visi gerai dirbote šiandien pamokoje.

Mokinių darbų analizė, pažymių paroda.

Dabar užsirašykite savo namų darbus. Atneškite į kitą pamoką: spalvotas popierius, klijai. Sutvarkykite savo darbo vietas.

Tema: Naujųjų metų žaislo kūrimas.

Tikslai: išmokyti pasigaminti eglutės žaisliuką;

Lavinti popieriaus tvarkymo įgūdžius: lenkti, klijuoti;

Smulkiosios pirštų motorikos korekcija lankstant popierių, klijuojant;

Tikslumo, pagarbos medžiagai ugdymas.

Įranga: signalinės kortelės, popierius, žingsnis po žingsnio pavyzdžiai, instruktažai.

1. Organizacinis momentas.

1. Pasakykite „Labas“ rankomis.

Sakykime akimis „Labas“.

Sakykime „Labas“ burna.

Sveiki!

Tai taps laimingu ratu!

2. Vaikinai, šiandien pamokoje linkiu jums sėkmės ir noriu, kad viskas jums pasisektų. Kai šiandien ėjau pas tave, švietė saulė. Norėčiau greitai susitikti. Mano nuotaika pakili ir linksma.

Su kokia nuotaika atėjai į darbą? Pakelkite rankas, kas geros nuotaikos?

Kas yra blogas?

3. Budinčio pareigūno ataskaita.

4. Žaidimas.

Vaikinai, ar norite žaisti?

Pažiūrėkite, kas yra ant jūsų stalų? (apskritimai)

Kokios spalvos yra šie apskritimai? (mėlyna, geltona)

Išgirdę žodį, kuris tinka žodžiui „ruduo“, kelkite geltoną apskritimą, žodžiui „žiema“ – mėlyną.

Kada kelsite geltoną ratą?

Kada mėlyna?

(Sniegas, lapų kritimas, šalnos, slidinėjimas, rugsėjis, pačiūžos, grybai, saulė, gruodis, snaigė, rašiklis, lietus, sniego pusnys, bala).

2. Pranešimų temos, tikslai.

1.- Šiandien mums buvo įteiktas laiškas. Diana, skaityk iš ko. (Iš Kalėdų Senelio)

Pažiūrėkime, ką jis mums parašė.

Staiga užklupo pūga

Jie suko ratus ir dainavo:

Pas mus atėjo žiema

Ir štai ateina

Naujieji metai!"

Ir laikas virti

Kalėdų eglutės šventinė apranga:

„Tik, atminkite, patys žaislai

Teisingai, vaikai!"

Na, aš baigiau rašyti

Aš skubu dėl jūsų, vaikai.

Ir su manimi dovanų vežimėlis

Aš tuoj būsiu, Kalėdų Seneli.

Taigi, vaikinai, kokią užduotį gavome iš Kalėdų Senelio? (apsirengti, papuošti eglutę.)

Kodėl puošti Kalėdų eglutę?

2.- Šiandien gaminsime kalėdines dekoracijas ir jais papuošime savo mažąją eglutę. Jūs bendrausite vienas su kitu tyliu balsu. Darbą reikia atlikti taip, kad Kalėdų Seneliui patiktų.

3.Pagrindinė dalis

1.- Vaikinai, kada prasideda Naujieji metai?

Kaip ruošiatės Naujiesiems metams?

2. Mėginių rodymas ir analizė.

Žiūrėk, šiandien pagaminsime tokį žaislą. Žaislas susideda iš keturių dalių. Visos dalys yra sujungtos viena su kita klijais.

3. Paaiškinimas.

Paaiškinsiu ir parodysiu kaip gaminamas žaislas. Ir jūs atidžiai klausotės ir prisimenate darbų seką. Mums reikia keturių apskritimų.

Mes paimame paruoštą ratą. Sulenkiame per pusę. Gerai išlyginkite raukšlę. Tą patį padarysime su trimis apskritimais.

Suklijuojame kiekvieną pusę viena prie kitos. Taip pat reikia priklijuoti siūlą, kad žaislą būtų galima pakabinti ant eglutės.

4. Kartojimas.

Vaikinai, ką turėtume daryti pirmiausia?

Ir tada?

Kam skirtas siūlas?

5. Pirštų gimnastika.

Vaikinai, paruošime pirštus darbui.

Susitiko du kačiukai: miau-miau!

Du šuniukai: wooo-woo!

Dvi kiaulės: oink-oink-oink!

Du kumeliukai: ir - hoo!

Du buliai: mu – oho!

Pažiūrėkite, kaip pasirodė ragai!

6. Saugos nurodymai dirbant su klijais.

Turime dirbti su klijais. Prisiminkime darbo su juo taisykles.

Dirbame su slydimo lakštais.

Ant šepetėlio paimame šiek tiek klijų.

Dalis plonu sluoksniu užtepkite klijais.

Klijų perteklius pašalinamas servetėle.

Neimkite šepetėlio su klijais į burną.

Darbo pabaigoje uždėkite šepetį ant stovo.

7. Darbo atlikimas (įjungiama tyli muzika, mokytojo pagalba).

4. Rezultatai.

1. Vaikų darbo analizė.

Vaikinai, su jumis papuošėme savo eglutę. Pažiūrėk, kokia ji protinga ir graži. Padovanokime savo Kalėdų eglutei dainą.

Koks medis

Visa karūna sidabrinė -

Pas mus šiandien žydėjo

Vieta: GBOU "Mokykla Nr. 2099"

„Kalėdų Senelio dirbtuvės“.

Pamokos tikslas: Pažintis su liaudies tradicijomis Rusijoje. Mokinių įtraukimas į savarankišką šventinio dekoro gamybą.

Užduotys : mokymas - įsisavinti praktinius žaislų gamybos įgūdžius, kartoti saugaus darbo su žirklėmis ir adata taisykles, susipažinti su pagrindinėmis objekto kompozicinės konstrukcijos sampratomis - kompozicinis modeliavimas; lavinant - lavinti rankų, akies smulkiąją motoriką, estetinį skonį, vaizduotę, žadinti smalsumą dailės ir amatų srityje, techninę estetiką mokomoji - ugdyti tikslumą, kantrybę.

Kurso eiga.

1. Įvadas .

Mokytojas: Mieli vaikai. Pažiūrėkite į kalendoriaus lapą. Kokia šiandien dieną?

Mokytojas: Vaikai, artėja gražiausia ir mylimiausia žmonių šventė - Naujieji metai. Labai greitai jūsų namuose teisėtai karaliaus miško eglutės grožis. Ir tegul ji karaliauja neilgai, bet kiek džiaugsmo ir linksmybių ji atneš su savimi. O puošti eglutę – vienas malonumas. O štai dėžutė su kalėdiniais papuošimais. (Mokytojas parodo naujametinius žaislus iš dėžutės)

Mokytojas: Mano širdis sustoja, kai pamatau šią stebuklingą dėžutę. Labai mėgstu joje rūšiuoti žaislus ir pakabinti ant eglutės. Tai labai maloni veikla. Metus pamiršote, kokie žaislai yra jūsų dėžutėse. Atidarai, o ten... blizgančios žvaigždės, karoliukai, kūgiai, riešutai. Kokie jie gražūs ir trapūs! Ir reikia stengtis viską pakabinti. Juk visi žaislai mums labai brangūs: kai kuriuos pasidarėme savo rankomis, kai kurie liko mums iš močiutės, o kai kurie tiesiog gražūs. Šiandien siūlau savo rankomis pasigaminti Naujųjų metų suvenyrus - žaislus. Juk rankų darbo žaislai yra ypač brangūs, jie papuoš jūsų eglutę ir džiugins jus bei jūsų artimuosius. Todėl mūsų pamokos tema, kaip tikriausiai jau atspėjote, yra „Naujųjų metų žaislai“.

Mokytojas: Vaikinai, šiandien aš siūlau jums pasigaminti naujametinius žaislus, kuriuos pasirinksite, o kuriuos galite atspėti patys.

(Mokytojas mįsles vaikams)

1) Žvaigždutė šiek tiek sukasi ore, atsisėdo ir ištirpo ant mano delno. (Snaigė) (Mokytojas parodo snaigę iš dėžutės)

2) Ji maitina paukščius miške. Per šventę ji apsirengs ryškia folija, Žvyneliais ryškiai spindės, Pasipuoš mūsų eglutę savimi. (Smūgis) (Mokytojas parodo guzelį iš dėžutės)

3) Sidabrinė morka Mikliai priglunda prie stogo, Priglunda prie karnizo Ir žiemą nuauga. (Varveklis) (Mokytojas parodo varveklą iš dėžutės)

2. Pagrindinė dalis.

Mokytojas: Anksčiau Rusijoje, tik prieš 200-300 metų, Kalėdų eglutė buvo puošiama daržove iš sodo, kuri, žinoma, buvo sidabruota ir paauksuota. Žinoma, tai buvo bulvės. Tada žmonės išmoko gaminti stiklinius rutulius. Jų gaminimo menas buvo laikomas griežčiausiu pasitikėjimu ir buvo perduodamas meistrų iš kartos į kartą. Šie rutuliai, apibarstyti sidabro ir aukso dulkėmis, buvo labai brangūs ir juos galėjo sau leisti tik nedaugelis. Ant eglutės buvo pakabintos visokios gėrybės-saldainiai: saldainiai, obuoliai, riešutai – kiekviena šalis turi savo naujametinę puošmeną. O kiek džiaugsmo vaikams sukėlė galimybė nuskinti, nupjauti ką nors skanaus nuo eglutės! Ir meduolių buvo! Anksčiau Rusijoje net ir turtingose ​​šeimose vaikai saldumynų valgydavo ne atsitiktinai, kasdien, o šventei skirtus saldainius gaudavo maišelyje arba pakabindavo ant eglutės ir gaudavo juos kaip prizą. Stiklo dekoracijos Vokietijoje atsirado tik XIX amžiuje. Pasak vienos legendos, tai įvyko visiškai atsitiktinai. Kadaise gyveno stiklo pūtimo meistras. O kai atėjo laikas puošti eglutę, paaiškėjo, kad jis neturi pinigų nei saldumynams, nei riešutams. Bet kaip jis galėjo palikti savo vaikus be atostogų? Meistras mąstė, mąstė ir galiausiai sugalvojo. Palaukęs, kol vaikai užmigs, jis ėmėsi įprastų darbų ir iš stiklo pūtė visokius žaislus: obuolius, saldainius, meduolius – ir visa tai kibirkščiavo, mirgėjo ir blizgėjo. Sako, šios dekoracijos vaikams taip patiko, kad nė vienas nenusiminė, kad jų negalima valgyti! Meistro idėja pasirodė tokia sėkminga, kad netrukus tapo madinga, o vėliau tapo tradicija. O kalėdines dekoracijas imta daryti iš popieriaus, vaško, vatos, folijos. Naujųjų metų interjero dekoravimas yra labai įdomus, bet kartu ir atsakingas procesas, o norint, kad šventė būtų ryški ir nepamirštama, reikia jai pasiruošti iš anksto. Naujųjų metų ir Kalėdų išvakarėse noriu papuošti namus. Yra viena graži tradicija, atėjusi pas mus iš Vakarų šalių – ant durų pakabinti kalėdinį vainiką. Žinoma, galite nusipirkti vainiką parduotuvėje, bet įdomiau jį pasidaryti patiems. Vaikinai, siūlau pasidaryti kalėdinį vainiką iš kvapnių spygliuočių šakelių, kurie pripildys jūsų namus maloniu aromatu. Pagal liaudies tradicijas Kalėdų vainikas namuose turėtų pasirodyti likus keturioms savaitėms iki Kalėdų. Kiekvieną sekmadienį prieš šventę į ją įdedama žvakė, kurios kiekviena simbolizuoja tam tikrą šviesų jausmą: meilę, tikėjimą, viltį ir draugystę. Taip pat noriu pakviesti pasigaminti eglutės papuošimą angelo sargo eglutei. Angelo figūrėlė tradiciškai siejama su Kalėdų ir Naujųjų metų šventėmis. Mokytojas: Vaikinai, ar nusprendėte pasirinkti suvenyrą?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Kad darbas verda, Viską paruošime darbui, Pjausimės ir siuvame, Viskas turi būti tvarkoje.

Mokytojas: Vaikinai, kokie instrumentai yra ant jūsų stalo? Jums padės stebuklinga dėžutė.

Mokytojas: Kokias saugos taisykles turime žinoti? (Studentai pakaitomis poetiškai pavadina instrumentus)

Mokytojas: Vaikai, kaip teisingai naudotis žirklėmis?

Vaikai: Nejuokauk su žirklėmis, Nesuki jų rankose veltui, Ir, laikydamas už aštraus krašto, perduok draugui. Ką tik baigtas darbas – žirkles reikia prižiūrėti Nepamirškite jų uždaryti ir padėti atgal.

Mokytojas: Vaikinai, prieš jus pateikiant Naujųjų Metų dekoracijų pavyzdžius: Pažiūrėkite į šias dekoracijas ir pasakykite man, ką jie turi bendro?

Vaikai: Šie suvenyrai gaminami nenaudojant adatos. Šie žaislai skirti papuošti Kalėdų eglutę.

Mokytojas: Gerai. Kuo šie žaislai skiriasi vienas nuo kito?

Vaikai: spalva, forma, apdaila.

Mokytojas: Teisingai! Kaip manote, kokių medžiagų ir įrankių mums reikės darbui?

Vaikams: servetėlės, žirklės, gipiūras, baltas audinys, PVA klijai, siūlai.

Mokytojas: Prisiminkite posakius - ko reikia laikytis ir nepamiršti jokiame darbe.

Vaikai:„Atlik darbą, bet nepalikite pakeitimų“

„Kur tikslumas, ten ir tvarkingumas“

"Septyni kartus išmatuoti, supjaustyti vieną kartą"

„Padaryta skubotai, bet dėl ​​smagumo“

Praktinis darbas:

Mokytojas: Vaikinai, kimbame į darbą. Technologiniai žemėlapiai bus jūsų pagalbininkai gaminant amatus. Atidžiai juos apsvarstykite, išsirinkite reikiamas medžiagas, kibkime į darbą.

Mokytojas: Vaikinai, manau, laikas surengti kūno kultūros sesiją. Vaikinai, atsistokite. Atliksime pirštų gimnastiką, atitinkančią mūsų pamokos temą – „Naujieji metai“. Fizkultminutka Naujieji metai artėja! Plakite rankomis Vaikai šoka apvalų šokį. Rankos suglaustos pirštais, rankos ištiestos, rankos į išorę.Ant eglutės kabo rutuliukai, pakaitomis sujungiame pirštus ant dviejų rankų formuojant kamuoliuką.Šviečia žibintai. Žibintuvėliai Čia kibirkščiuoja ledo lytys, gniaužia ir smarkiai atspaudžia kumščius savo ruožtu Snaigės sukasi. Lengvai ir sklandžiai judinti šepetėlius ateina į svečius Kalėdų Senelis, Pirštai vaikšto ant kelių ar ant grindų. Jis visiems atneša dovanų. Triname delnus, kad suskaičiuotume dovanas, Sulenksime pirštus: Plojome ant kelių arba ant grindų, viena ranka delnu, kita - kumščiu ir tada keičiame 1, 2, 3, 4, 5 , 6, 7, 8, 9, 10. Masažuojame kiekvieną pirštą paeiliui Mokytojas: Tęsiame praktinius darbus.

3. Baigiamoji dalis.

Mokytojas: Vaikinai, ar baigėte savo darbą? Pažiūrėkime, ką gavome. (gamintų suvenyrų demonstravimas) (Gamindami vaikai savo darbelius deda ant bendro stalo)

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kokias gražias ir įdomias dekoracijas padarėte. (Visi darbai svarstomi ir aptariami, išskiriant tiksliausius ir skoningiausius)

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Visi atliko savo darbą. Ar jums patiko jūsų amatai?

Vaikai: ... atsako.

Mokytojas: Vaikinai, jūs sunkiai dirbote ir padarėte nuostabias dekoracijas savo namams. Manau, patiks ir jūsų artimiesiems.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Padėkime įrankius ir sutvarkykime savo darbo vietą. Mūsų pamoka baigėsi.

GCD santrauka

Ugdymo sritis: „Meninė kūryba“

Šią santrauką galima panaudoti vaikų kūrybinių asociacijų darbe.
Tema: "Kalėdiniai žaislai" , vyresnioji grupė.
Veiklos rūšis: modeliavimas
Programos turinys:
Švietimo sričių integracija:„Meninė kūryba“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Kūninė kultūra“, „Muzika“, „Socializacija“.

1. Švietimas:
Sukurkite sąlygas domėtis artėjančiomis Naujųjų metų šventėmis. Praplėsti vaikų akiratį, pasiūlyti apsvarstyti dekoratyvaus dizaino žaislų pavyzdžius, įtvirtinti kai kurių kompozicijos dėsnių žinias, praturtinti vaikų žodyną.
Formuoti vaikų gebėjimą naudoti raštus, iš plastikinės medžiagos (druskos tešlos) iškirpkite žaislo formą ir pagal kompozicijos dėsnius papuoškite dekoratyviniais elementais.

2. Kūrimas:
Sudaryti sąlygas lavinti regimąjį suvokimą, formos, ritmo, kompozicijos jausmą. Akių ir smulkiosios motorikos lavinimas. Sinchronizuokite abiejų rankų darbą.

3. Švietimas:
Sudaryti sąlygas lavinti estetinį skonį, pasireikšti emociniam reagavimui, norui padėti kitiems vaikams.

Įranga ir įrankiai:
Įvairių spalvų druskos tešla, rietuvės, servetėlės, indeliai su vandeniu, modeliavimo lentos, klijai, šepetėliai dekoracijoms klijuoti, folija gaminiams džiovinti, kalėdinių papuošimų iš druskos tešlos pavyzdžiai, įvairių formų šablonai, dekoratyviniai elementai (folijos gabalėliai, karoliukai ir kiti); eglučių siluetai iš kartono, flomasteriai poilsiui. Diskas su įrašytu muzikos kūriniu.

parengiamieji darbai: Įvairių spalvų druskos tešlos ruošimas, supažindinimas su jos savybėmis. Technologinių žemėlapių, vaizduojančių rašto konstravimo ant skirtingų formų variantus, nagrinėjimas.

Veiklos eiga:

Pedagogas:- Sveiki bičiuliai! Į mūsų grupę atėjo laiškas – jaunesnės grupės vaikų prašymas. Vaikai prašo mūsų padėti papuošti Naujųjų metų eglutę, jiems reikia kalėdinių papuošimų šventei.
Pokalbis:

Pedagogas:- Vaikinai, ar galime padėti vaikams?
– Vaikų atsakymai.
Iš ko gaminsime žaislus?
– Vaikų atsakymai

Pedagogas:- Teisingai! Turime įvairių spalvų sūrios tešlos, klijų, puošybos elementų. Dabar aš jums parodysiu žaislų pavyzdžius. Ar jums patinka šie žaislai? Ar galite man pasakyti, kaip jie dekoruoti?

Vaikai:— Taip, žaislai labai gražūs, dekoruoti karoliukais, žvaigždutėmis, spalvotais tešlos elementais.

Pedagogas:– Vaikinai, šias dekoracijas vadinsime dekoratyviniais elementais, kartokite.
- Pakartokite vaikus chore.

Pedagogas:- Noriu priminti, kad rašto vieta priklauso nuo gaminio formos, todėl raštas išeina gražus, žaisliukai elegantiški. Siūlau pasidomėti atidžiau. Čia yra drugelio forma. Ar čia laikomasi kompozicijos dėsnių? Ar čia yra dekoratyvinių elementų išdėstymo simetrija?

Vaikai:– Taip, matome tą patį raštą ant sparnų dešinėje ir kairėje.

Pedagogas: Taip, drugelio sparnai yra simetriški, vienodi, tarsi vienas sparnas atsispindėtų kitame, ir tai jam suteikia elegancijos ir grožio. Bet vaikinai, varveklis deimanto formos! Ar čia laikomasi kompozicijos dėsnių? Ar elementai ritmiškai išdėstyti išilgai formos krašto?

Vaikai:– Taip, čia dekoratyviniai elementai išsidėstę tokiu pat atstumu.

Pedagogas:– Prisiminkime rašto pavadinimą, kuris jungia ir atkartoja geometrinius elementus?

Vaikai:- Tai ornamentas.

Pedagogas: Teisingai, vaikinai – tai ornamentas. Šį modelį galite naudoti papuošdami savo žaislą. Štai dar vienas eglutės formos žaisliukas papuoštas karoliukais. Čia taip pat galite pamatyti ritmingą dekoratyvinių elementų išdėstymą, todėl Kalėdų eglutė atrodo labai elegantiška.
(Be to, svarstomi visi žaislai, atkreipiamas dėmesys į spalvų schemą).
Dabar, vaikinai, šiek tiek apšildysime ir pradėsime gaminti žaislus.

Kūno kultūros minutė
Gimnastikos pratimai pagal muziką.
Rankos pakeltos ir papurtytos -
(Sūpuojamės iškėlę rankas aukštyn.)
Tai medžiai miške.
(Lėtai nuleiskite rankas žemyn.)
Rankos sulenktos, šepečiai suplakti -
(Paspausti ranką.)
Vėjas numuša rasą.
(Mes mosuojame rankomis priešais save.)
Švelniai pamojuokite į šonus -
(Išskleiskite rankas į šonus.)
Paukščiai skrenda link mūsų.
(Pasukite kūną į šoną.)
Kaip jie susėda, mes taip pat parodysime -
(Mes pritūpėme.)
Sparnai atlenkti atgal.
(Atsikeliame, paslėpiame rankas už nugaros.)

Praktinė dalis:

Pedagogas:- Dabar siūlau pasirinkti šablono formą - žaislo siluetą, kurį norėtumėte padaryti, bet kokios spalvos tešlą ir pradėti naudoti krūvą, kad iškirptumėte žaislo formą. Papildomus tešlos gabaliukus atidedame į šalį. Sulygiuokite gatavos formos kraštus vandeniu ir pagalvokite, kaip norėtumėte papuošti savo žaislą, laikydamiesi kompozicijos dėsnių. Dekoratyvinius elementus kruopščiai suklijuosime.
Vykdant užduotį teikiu reikiamą individualią pagalbą.
Skamba (tyliai) muzikos kūrinių rinktinė.

Vaikams primenu, kad gaminyje reikia padaryti skylutę (buku šepetėlio galu), kad galėtų įsiverti siūlą.
Gatavus žaislus išdėliojame ant stalo.

D / a: "Žaislų parduotuvė"

Pedagogas: -Žiūrėk vaikinai! Gavome nedidelę vitriną su žaislais, tarsi parduotuvėje. Siūlau pailsėti ir šiek tiek pažaisti. Įsivaizduokite, kad dirbame reklamos agentais parduotuvėje. Mes reklamuosime savo gaminius. Apibūdinkite savo žaislą gražiu menišku žodžiu, suteikite jam originalų pavadinimą, paaiškinkite, kodėl jis įdomus ir kam jis naudojamas.
Vaikai paeiliui reklamuoja savo žaislą.

Veiklos santrauka:

Pedagogas:- Visi žaislai, kuriuos turime, pasirodė gražūs, tvarkingi. Matau, kad jūs, vaikinai, bandėte! Atsakykite, kokį metodą taikėme žaislų gamyboje?
– Vaikų atsakymai.
Pedagogas:— Kokius kompozicijos dėsnius naudojote dekoruodamas?
– Vaikų atsakymai.

Pedagogas:– Dabar reikia laiko, kad mūsų žaislai išdžiūtų, juos padengsime akriliniu laku ir padovanosime jaunesnės grupės vaikams.

Atsipalaidavimas:
– Vaikinai, su kokia nuotaika pradėjote kurti žaislus?
– Vaikų atsakymai.
- Kokia tavo nuotaika dabar?
– Vaikų atsakymai.
— Prašau ant šių eglutės siluetų pasižymėti savo nuotaiką – linksmą ar liūdną.
Vaikai piešia.
- Puiku vaikinai! Jūs padarėte gerą darbą, padėjote vaikams pasiruošti šventei. Jūs visi geros nuotaikos, ačiū vaikinai!

papildomo ugdymo mokytojas,

MBDOUCRR D / S Nr. 17

Anžero-Sudzhensko miestas, Kemerovo sritis, Rusija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

papildomas išsilavinimas

Vaikų papildomo ugdymo centras UNITER

Ruzajevskio savivaldybės rajonas

Atvira klasė

"Kalėdiniai žaislai"

Sukūrė ir veda: mokytojas

papildomas išsilavinimas

Pligina N.V.

Ruzaevka 2015 m

„Naujųjų metų žaislo gamyba“

Pamokos tema : "Naujųjų metų žaislas".

Pamokos tipas : naujos medžiagos mokymasis ir įgytų žinių bei įgūdžių įtvirtinimas.

Tikslas:

    sudaryti sąlygas mokiniams ugdyti kūrybinius gebėjimus, vaizduotę, kūrybinį mąstymą praktinėje veikloje;

    susipažinimas su Naujųjų metų šventės istorija ir tradicijomis;

    mokyti vaikus žingsnis po žingsnio pasigaminti popierines kalėdines dekoracijas;

Užduotys:

    įtvirtinti įgytas žinias ir įgūdžius;

    mokyti dirbti pagal modelį, šablonus;

    ugdyti meninį ir estetinį skonį;

    puoselėti darbo kultūrą;

    ugdyti tikslumą ir tikslumą darbe, atkaklumą ir kruopštumą;

    ugdyti dėmesį, gebėjimą lyginti, analizuoti;

    lavinti rankų ir pirštų motoriką

    sveikatą tausojančių elementų naudojimas klasėje (kūno kultūros minutės, veiklos keitimas);

    stebėti sanitarinių ir higienos reikalavimų vykdymą klasėje.

Pamokos forma: tradicinis.

Metodai: aiškinamoji-iliustruota, reprodukcinė

Mokytojui: kompiuteris, projektorius, demonstracinis ekranas, saugos taisyklės, pagaminto žaislo pavyzdys, dalomoji medžiaga.

Studentams: spalvotas popierius, žirklės, klijų lazdelė, šablonai, kilpinė juosta..

Kurso eiga.

    Įvadinė dalis.

1.1 Organizacinis momentas.

Patikrinkite, ar viskas paruošta pamokai

1.2 Saugos instruktažas.

Saugos priemonės dirbant su žirklėmis.

1. Laikykite žirkles nurodytoje vietoje nurodytoje pozicijoje.

2. Nedirbkite su nuobodžiomis žirklėmis ir atsilaisvinusiais vyriais.

3. Nelaikykite žirklių ašmenimis į viršų.

4. Nepalikite žirklių su atvirais ašmenimis.

5. Dirbdami kaire ranka laikykite medžiagą taip, kad pirštai būtų toliau nuo ašmenų.

6. Padėkite žirkles ant stalo taip, kad jos nekabintų virš stalo krašto.

7. Perkelkite uždarytus žirklių žiedus į priekį.

8. Keliaudami nekirpkite žirklėmis. Darbo metu nesiartinkite prie draugo.

    Teorinė dalis.

Temos žinutė. Pokalbis.

Laba diena vaikinai! Šiandien mūsų laukia neįprasta veikla. Tai susiję su švente. Naktį iš gruodžio 31 į sausio 1 d. švęsime stebuklingiausią ir nuostabiausią Naujųjų metų šventę! Ar laukiate šios šventės? Žinoma, visose pasaulio šalyse ši šventė laikoma ypatinga, nes Naujųjų metų išvakarėse žmonės vieni kitiems linki ir dovanoja dovanas. Naujieji metai yra pati linksmiausia, šviesiausia ir džiaugsmingiausia šventė, kurią mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai.

Girdėdami laikrodžio dūžius, klausomės, kaip išeina senieji metai, sulaikę kvapą laukiame naujųjų metų. Visi tikime, kad naujaisiais metais viskas pavyks, metai bus sėkmingi ir laimingi. Su dideliu noru renkame dovanas artimiesiems, ruošiame skanius patiekalus, puošiame namus ir organizuojame šventę sau ir savo artimiesiems.

O vienas iš pasiruošimo momentų – mūsų namų projektavimas ir dekoravimas. Kaip jūs, vaikinai, puošiate savo namus?

Tegul nauji metai atneša jums sėkmės
Išspręskite sudėtingas problemas
Ir atnešk su juo sėkmę
Laimė ir meilė paleisti!

Šiandien savo rankomis gaminsime kalėdines dekoracijas. Ar kas nors žino, kaip prasidėjo tradicija puošti eglutę žaislais?

Nadya Tretyak papasakos apie Kalėdų eglučių puošimo tradicijos atsiradimo istoriją. Ji parengė įrašą šia tema.

Anksčiau Rusijoje, tik prieš 200-300 metų, eglutė buvo puošiama daržove iš sodo, kuri, žinoma, buvo sidabruota ir paauksuota. Žinoma, tai buvo bulvės. Tada žmonės išmoko gaminti stiklinius rutulius. Jų gaminimo menas buvo laikomas griežčiausiu pasitikėjimu ir buvo perduodamas meistrų iš kartos į kartą. Šie rutuliai, apibarstyti sidabro ir aukso dulkėmis, buvo labai brangūs ir juos galėjo sau leisti tik nedaugelis. Ant eglutės buvo pakabintos visokios gėrybės-saldainiai: saldainiai, obuoliai, riešutai – kiekviena šalis turi savo naujametinę puošmeną. O kiek džiaugsmo vaikams sukėlė galimybė nuskinti, nupjauti ką nors skanaus nuo eglutės! Ir meduolių buvo! Anksčiau Rusijoje net ir turtingose ​​šeimose vaikai saldumynų valgydavo ne atsitiktinai, kasdien, o šventei skirtus saldainius gaudavo maišelyje arba pakabindavo ant eglutės ir gaudavo juos kaip prizą.

Stiklo dekoracijos Vokietijoje atsirado tik XIX amžiuje. Pasak vienos legendos, tai įvyko visiškai atsitiktinai. Kadaise gyveno stiklo pūtimo meistras. O kai atėjo laikas puošti eglutę, paaiškėjo, kad jis neturi pinigų nei saldumynams, nei riešutams. Bet kaip jis galėjo palikti savo vaikus be atostogų? Meistras mąstė, mąstė ir galiausiai sugalvojo. Palaukęs, kol vaikai užmigs, jis ėmėsi įprastų darbų ir iš stiklo pūtė visokius žaislus: obuolius, saldainius, meduolius – ir visa tai kibirkščiavo, mirgėjo ir blizgėjo. Sako, šios dekoracijos vaikams taip patiko, kad nė vienas nenusiminė, kad jų negalima valgyti! Meistro idėja pasirodė tokia sėkminga, kad netrukus tapo madinga, o vėliau tapo tradicija. O kalėdines dekoracijas imta daryti iš popieriaus, vaško, vatos, folijos. Naujųjų metų interjero dekoravimas yra labai įdomus, bet kartu ir atsakingas procesas, o norint, kad šventė būtų ryški ir nepamirštama, reikia jai pasiruošti iš anksto.

Taigi, pirmosios kalėdinės dekoracijos buvo išskirtinai valgomos. Tai buvo obuoliai, mandarinai, apelsinai, morkos, bulvės, kiaušiniai, riešutai, vafliai, meduoliai, garbanotas cukrus ir saldainiai. Tai nėra atsitiktinumas. Kiekvienas iš jų simbolizavo kažką svarbaus. Pavyzdžiui, obuolys įkūnijo gausų derlių, kiaušinis – nenutrūkstamą gyvenimą, riešutai – dieviškosios apvaizdos paslaptį, vafliai – šventą palaiminimą... Be to, ant šakelių buvo tvirtinami citrusinių vaisių griežinėliai, cinamono lazdelės ir cukruoti vaisiai. Kalėdų eglutė. Visos šios gėrybės buvo suvalgytos Naujųjų metų išvakarėse, o popierius liko kaboti. Senais laikais taip papuošta Kalėdų eglutė buvo priskiriama magiškam gebėjimui išvaryti piktąsias dvasias. O virš slenksčio ir prie langų buvo sutvirtintos obuoliais puoštos spygliuočių šakos, siekiant apsaugoti šeimą nuo raganavimo ir pritraukti laimę.

Tačiau yra ir grynai rusiškų bruožų. Taigi Rusijoje kalėdinės dekoracijos buvo gaminamos ir iš skudurų, šiaudų, linų, spalvotų kaspinų, smaigalių, šermukšnių kutų. Dažnai jie gamindavo lėles, apie kurias žmonės turi ypatingą idėją. Skudurinė lėlė, dažniausiai beveidė ir niekuo neišsiskirianti išvaizda, buvo apsauga nuo ligų, bėdų ir piktųjų dvasių. Taip ją vadino: pakrantė. Su naminėmis lėlėmis buvo elgiamasi rūpestingai ir pagarbiai. Jie tikėjo, kad nuo jų priklauso gerovė, klestėjimas ir net derlius.

XX amžiaus pradžioje eglutės buvo puošiamos medvilniniais žaisliukais, popierinėmis girliandomis, papjė mašė figūrėlėmis ir kt. Kalėdinių dekoracijų gamyba Rusijoje buvo labai menka – Sankt Peterburge ir Kline. Buvo atidaryta pirmoji specializuota stiklo eglučių gamyba Rusijoje, princo Menšikovo dvare, pradžioje.

Medvilniniai žaislai buvo gaminami iš susuktos presuotos medvilnės, kuri buvo suvyniota ant skeleto rėmų gyvūnų ir žmonių pavidalu. Išdažyti ruošiniai buvo padengti krakmolo pasta su žėručiu, todėl jie tapo kieti ir šiek tiek blizgūs. Šie žaislai – vaisiai ir daržovės, pasakų personažai ir gyvūnai – dažniausiai buvo dedami ant apatinių eglutės šakų – vaikai galėjo juos pačiupinėti ir net žaisti. Paprasta technologija iš papjė mašė buvo gaminamos kaukės ir žaislai: ant rėmo sluoksniais klijuojamas sušlapęs popierius, o išdžiūvę gaminiai dažomi.

Stikliniai rutuliai mūsų šalyje taip pat buvo brangus malonumas: anksčiau vienas rutulys kainavo beveik tiek pat, kiek šiuolaikinis automobilis. Todėl Rusijoje jie netgi pardavinėjo specialius albumus, skirtus namų gamybos žaislams kurti, kur jie buvo iškirpti ir suklijuoti pagal instrukcijas. Be to, stiklinius varveklius gaminome tik mes.

1925 metais Naujųjų metų šventimas Rusijoje buvo uždraustas ir atnaujintas tik 1935 metais. Tačiau Naujieji metai buvo padaryti sovietine švente - atitinkamai pasikeitė ir Naujųjų metų žaislai. Žinoma, išliko vaikų figūrėlės, klounai, balerinos, paukščiai, gyvūnai, vaisiai ir daržovės. O vietoj angelų, pionierių, budenoviečių, Raudonosios armijos karių atsirado moterys raudonomis skarelėmis. Buvo žaislai-pakabukai žvaigždės formos su pjautuvu ir plaktuku, kamuoliukai su žvaigždėmis. Aviacijos epocha atsispindėjo ant eglučių su dirižablių žaislais su užrašu „TSRS“, lėktuvais, parašiutais su mažyčiais desantininkais.

XX amžiaus viduryje kalėdinių papuošalų asortimentas tapo labai turtingas, nors buvo gaminamas iš mažiau efektyvių medžiagų nei šiandien. Tačiau į juos buvo investuota daug fantazijos. Iš sidabruoto kartono buvo štampuojami įvairūs paukščiai ir gyvūnai.

3. Praktinė dalis.

O dabar pasigaminsime savo unikalius naujametinius žaislus. Aš jums pasakysiu užduoties seką, o tada jūs pradėsite ją atlikti.. Norėdami tai padaryti, mums reikia mūsų pristatymo, kurį jums paruošiau.

Fizkultminutka (rankų apšilimas)

O dabar paruošime rankas darbui, kad pirštai būtų lankstūs ir vikrūs, juos reikia pašildyti. - suspausti ir atspausti kumščius; - suspauskite ir atlaisvinkite pirštus; - patrinkite delnus kartu - Suspaudžiame rankas į kumščius ir darome jomis sukamuosius judesius; - suplok rankomis.

Naujųjų metų balius.

Labiausiai paplitę ir universaliausi žaislai naujiems metams yra kalėdiniai kamuoliukai. Galite pasidaryti juos savo rankomis iš bet kokio storo popieriaus: spalvoto kartono, spalvingų atvirukų ar senų žurnalų viršelių. Vienspalviai rutuliai suteiks kambariui vientiso stiliaus, o įvairiaspalviai – smagios ir pasakiškos magijos atmosferą.

Gamybaipopierinis rutulys Jums reikės:


Ant popieriaus reikia nupiešti 20 tokio pat dydžio apskritimų. Į apskritimus turi būti įrašytas lygiakraštis trikampis! Norėdami tai padaryti, naudosime paruoštus šablonus. Dabar išpjauname šį apskritimą, kuriame įrašytas lygiakraštis trikampis, gauto trikampio linijas stumdome žirklėmis (kad jos gražiai ir tolygiai išsilenktų).

Jums nebereikia pieštuko ir liniuotės. Dabar atėjo laikas klijams! Klijuojame gautus ruošinius, poromis sujungdami „ausis“:


Jums nebereikia pieštuko ir liniuotės. Dabar atėjo eilėklijai! Klijuojame gautus ruošinius, poromis sujungdami „ausis“:


Pirmiausia suklijuokite5 trikampiai:


Atskirai lygiai taip pat suklijuojame 4 trikampius, bet prieš klijuojant paskutinį, penktą, įterpiamekilpa pakabinimui. Viduje turi būti didelis mazgas, surištas karoliukas, saga arba popieriaus lapelis (tai neleis kilpai išlįsti):



Penktą klijuojame
trikampis, gauname baigtą viršutinę dalįpopierinis rutulyssu pakabinimo kilpa:

Iš likusių10 elementų mes padarysime savo neįprasto rutulio vidurį. Atskirus fragmentus klijuojame į juostelę ir uždarome į žiedą. Mes tiesiog turime surinkti rutulį, suklijuoti viršuje, apačioje ir viduryje.

Viršutinį ir apatinį "dangtelį" iš eilės priklijuokite prie pagrindo.

Klijai, klijai, klijaiPasidaryk patskol gausime kamuolį. Priklausomai nuo pradinio apskritimo spindulio, galutiniai gauto matmenysKalėdinis kamuolys:

Jei tokį rutulį padarysite iš skaidraus tvirto tamprumoplastmasinis, tada viduje galite įdėti ką nors grožio. Pavyzdžiui, susuktas blizgesys ar netNaujųjų metų dovana!
Balionaigali būti padarytaPasidaryk patsiš senų naujametinių atvirukų ar kalendorių galite piešti akvarele ar bet kokiais kitais turimais dažais. Ant ruošinių galite klijuoti foliją, rutuliukus padengti blizgančiu plaukų laku ...

4. Paskutinė dalis.

Vaikinai, ar viskas baigta? Pažiūrėkime, ką gavome. (gamintų suvenyrų demonstravimas). Pažiūrėkite, kokios gražios ir įdomios dekoracijos jums pavyko. (Visi darbai apsvarstyti ir aptarti, atskleidžiant taikliausią ir skoningiausią). Puiku vaikinai! Visi atliko savo darbą. Ar jums patiko jūsų amatai? Vaikinai, jūs sunkiai dirbote ir padarėte nuostabias dekoracijas savo namams. Manau, patiks ir jūsų artimiesiems. Ir tau patiko mūsų darbas.Ačiū visiems, kurie dalyvavo mūsų pamokoje.Padėkime įrankius ir sutvarkykime savo darbo vietą. Mūsų pamoka baigėsi.

Labai ačiū visiems už dalyvavimą.


Į viršų