GCD santrauka apie kelių eismo taisykles vidurinėje grupėje „Kelio ženklai. GCD santrauka piešimui vidurinėje grupėje „Kelio ženklai

PROGRAMOS TURINYS:

Pamokos tikslas. Toliau supažindinti su Kelių eismo taisyklėmis, išmokti jas praktiškai pritaikyti įvairiose situacijose. Ugdykite mąstymą, vizualinį dėmesį, gebėjimą orientuotis aplinkiniame pasaulyje. Ugdykite atsakomybės jausmą.

Užduotys:

Švietimas:

— toliau supažindinti su kelio elementais;

- tobulinti dialogišką kalbą, intonacinį kalbos išraiškingumą;

Toliau griežtinti elgesio kelyje taisykles;

- Ugdyti vaikų atsakomybės jausmą laikantis kelių eismo taisyklių;

Kuriama:

- ugdyti vaikų kelių eismo raštingumo pagrindus, plėsti vaikų žinias apie šviesoforus, apie šviesoforų reikšmę;

- ugdyti susidomėjimą aplikacijos menu, formuoti gebėjimą kruopščiai naudoti klijus,

– Švietimo:

- formuoti draugiškus, geranoriškus santykius tarp vaikų;

- ugdyti gebėjimą klausytis bendraamžių netrukdant;

- formuoti norą laikytis kelių eismo taisyklių.

Žodyno aktyvinimas:
Patikslinti vaikų kalboje žodžius: pėstysis, keleivis, šaligatvis;
Pataisykite kelio ženklų pavadinimus kalboje.
MEDŽIAGA PAMOKAI: kelio ženklai,

Metodai ir metodai:
žaidimo akimirka, meno žodis, ekranas, pokalbis, užduotis, paaiškinimas, tyrimas, konsolidavimas, padrąsinimas, rezultatas.

Integruotų ugdymo sričių uždaviniai:

"Sauga" . Išplėskite savo supratimą apie kelių eismo taisykles. Toliau supažindinkite su kelio elementais. Paaiškinkite, kaip veikia šviesoforai.

"Meninė kūryba". Supažindinti vaikus su aplikacijos menu, ugdyti susidomėjimą šia veikla. Norint suformuoti galimybę atsargiai naudoti klijus: plonu sluoksniu paskleiskite ant kitos klijuojamos figūros pusės, klijais išteptą pusę užtepkite ant popieriaus lapo ir sandariai paspauskite servetėle.

"Žinios". Pataisykite figūrų pavadinimus: apskritimas, stačiakampis.

"socializacija" . Formuoti draugiškus, geranoriškus santykius tarp vaikų.

„Bendravimas“. Pataisyti vaikų žodyne: stačiakampis, šviesoforas, signalas, perėjimas, viešojo transporto stotelė. Ugdykite laisvą bendravimą su suaugusiais ir vaikais.

„Grožinės literatūros skaitymas“. Ugdykite gebėjimą atspėti mįsles ir susieti jas su vaizdu.

Preliminarus darbas:

- pokalbis „Eismo signalai“, „Raudona, geltona, žalia“, „Kelio ženklai“, „Gatvės ir kelių kirtimo taisyklės“, „Apie dryžuotą zebrą“ ir kelio ženklą „Pėsčiųjų perėja“, „Viešajame transporte“

- didaktiniai žaidimai: „Kas yra gatvė“, „Aš vairuotojas“, „Kelio ženklai“

- grožinės literatūros skaitymas: Ja.Pišumovas „Mašinos“, V.Berestovas „Aš bėgsiu“, M.Pliackovskis „Sustabdyk mašiną!“, S.Michalkovas „Jei šviesoforas užsidegė raudonai“, S.Jakovlevas „Tau reikia paklusti be ginčo“ , B. Žitkovas „Šviesoforas“

– „Mūsų miesto gatvių“ nuotraukų peržiūra

- piešimas "Sunkvežimis", programa "Autobusas", projektavimas "Mūsų gatvė"

- pasakojimo apie eismo situaciją sudarymas pagal siužeto paveikslėlį.

Kurso eiga.

globėjas : Vaikinai, atspėk mįslę:

Kas čia per labai keista

Medinis žmogus?

Ant žemės ir po vandeniu

Ieškau auksinio rakto

Visur, kur jo nosis kyšo, ji ilga...

Kas čia? (Pinokis)

Vaikai: Pinokis.

Pedagogas: Šiandien Pinokis atvyko mūsų aplankyti. Bet jis atėjo dėl priežasties, jis man pasakė, kad nori, kad tu jam padėtum.

Jis atsidūrė mūsų mieste, pasiklydo jame ir išsigando. Jis nežino, kaip elgtis mūsų didmiesčio gatvėse. Ar galime padėti Pinokiui?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Kokiame mieste gyvename?

Vaikai: Maskva.

Pedagogas: Padėkime savo svečiui nebijoti vaikščioti gatvėmis. Bet dėl ​​to mes leisimės į nedidelę kelionę. Lipkite į mūsų įsivaizduojamą autobusą. Ir pirmiausia įmink mįslę.

Yra dvi eilės namų

Dešimt, dvidešimt, šimtas iš eilės.

kvadratinės akys

Jie žiūri vienas į kitą.

Vaikai: Gatvė.

Pirmoji stotelė mūsų gatvėje vadinsis Kelionė į istoriją. Papasakokime Pinokiui, kuo žmonės keliavo labai ilgai, kai automobiliai dar nebuvo išrasti, nebuvo autobusų ir traukinių.

Ką tu manai?

Vaikai : ant arklio, ant vežimų.

Pedagogas: teisingi vaikinai! Pažvelkite į mūsų ekraną ir klausykite S. Michahalkovo eilėraščio „Nuo vežimo iki raketos“. O tu, Pinokiai, atidžiai klausyk.

Pristatymo ekranas.

Pedagogas: Taip žmonės gyveno tolimoje praeityje. Bet žmonėms atsibodo priklausyti tik nuo arklių ir jie sugalvojo...

Kuo jie keliavo?

Vaikai: traukiniai, automobiliai, lėktuvai ir kt.

Pedagogas: Kokie jūs geri bičiuliai, pastabūs. Bet eikime toliau.

Kita mūsų stotelė vadinasi „Šviesoforas“.

Dabar vaikai (S. Fomina, N. Kombarova, A. Lyakhova, V. Egorova) padės man papasakoti „Pasaką apie brangias šviesas“.
(Vaidinama scena „Pasakojimas apie brangias šviesas“.)

Pedagogas: Viename gražiame senamiestyje kryžkelėje susitiko trys šviesos: raudona, geltona ir žalia. Tarp jų kilo ginčas dėl to, kuris iš žibintų yra svarbiausias.

Vaikas (raudona šviesa):Aš, raudona, svarbiausia - ugnies, ugnies spalva. Pamatę mane žmonės žino, kad jų laukia nerimas ir pavojus.

Vaikas (geltona šviesa):Ne, aš, geltonasis, esu svarbesnis. Mano spalva yra saulės spalva. Ir tai gali būti ir draugas, ir priešas. Taigi įspėju: būkite atsargūs! Dėmesio! Neskubėk!

Vaikas (žalia šviesa):Šviesų draugai, nustokite ginčytis! Tai aš – pati svarbiausia spalva – žolės, miško, lapų spalva. Visiems primenu saugumą ir ramybę.

Pedagogas: Ir taip ginčas dėl puoselėjamų šviesų būtų tęsiamas miesto kryžkelėje, jei nebūtų įsikišęs vienišas herojus. Jis turėjo tris akis, bet jos neturėjo spalvos. Štai ką jis pasakė:

Vaikas (šviesoforas):Draugai, nesiginčykite! Kiekvienas iš jūsų yra labai ryškios spalvos, ir kiekvienas iš jūsų yra labai svarbus. Būkime draugais! Visada kartu padėsime visiems žmonėms miesto gatvėse.

globėjas Puoselėtos šviesos buvo labai laimingos. Ir nuo tada didžiųjų miestų sankryžoje automobilius ir pėsčiuosius vairuoja draugai-žiburiai ir šviesoforo draugas!

Pedagogas: Ar suprantate, vaikinai, kam jums reikia šviesoforo gatvėse?

Vaikai: taip, kad nebūtų nelaimingų atsitikimų ir pan.

Vyksta žaidimas „Spalvoti automobiliai“.(kurio garažas bus surinktas greičiau).

Pedagogas: o dabar eisime toliau ir kita mūsų stotelė vadinasi stotelė “Mįslės apie kelio ženklus”.

Pedagogas: Kodėl gatvėse yra kelio ženklai?

Vaikai: vaikų atsakymai.

Pedagogas: Dabar patikrinkime, ar žinote kelio ženklus, ar ne.

Čia aš turiu kelio ženklus ant savo stalo ir jūsų užduotis yra ne tik įminti mįslę, bet ir surasti kelio ženklą, kuris minimas šioje mįslėje. Ir taip, pradėkime. Pirmoji mįslė.

Kelių eismo taisyklių mįslės:

  1. Visi pažįstami dryžiai
    Vaikai žino, suaugusieji žino
    Veda į kitą pusę... („Pėsčiųjų perėja“.)
  2. Čia automobiliu, draugai,
    Niekas negali eiti
    Jūs galite eiti, žinote, vaikai,
    Tiesiog ant….
    („Dviračių takas“).
  3. Ir čia, vaikinai, nieko juoko,
    Nieko čia negalima vairuoti.
    Galima atlikti tik savarankiškai
    Tik pėstiesiems.
    („Pėsčiųjų takas“).
  4. Iš karto pastebėsite šį ženklą:
    Trijų spalvų didžiulės akys.
    Akių spalva apibrėžta:
    Raudona, geltona ir žalia.
    Dega raudona lemputė – pavojinga judėti.
    Kam žalia šviesa - važiuok pro šalį, draudimo nėra. (Šviesoforas)
  5. Baltame trikampyje
    Su raudonu apvadu
    Maži moksleiviai
    Labai saugus.
    Šis kelio ženklas
    Visi pasaulyje žino:
    Būk atsargus,
    Kelyje ... (vaikai).
  6. Kas yra kelio ženklas?
    Raudonas kryžius ant balto?
    Dieną ir naktį galite
    Nedvejodami susisiekite!
    Gydytojas sutvarstys galvą
    Baltas šalikas
    Ir suteikti pirmąją pagalbą. (Medicininės priežiūros taškas).
  7. Stabdžių vairuotojas. Sustabdyti!
    Ženklas yra draudimas priešais jus.
    Šis ženklas yra griežčiausias
    Kad nepatektumėte į netvarką.
    Turite sekti ženklą
    „Po plyta“ neskambinkite. (Nėra įėjimo).
  8. Sustokite, minios žmonių.
    Autobusas tuoj atvažiuos.
    Čia laukia miesto transportas,
    Jie eina į biurą, parduotuvę, namus.
    Jie eina į mokyklą, darželį,
    Atostogų metu jie eina į paradą.
    Gatvės grandinėje
    Miesto transportas labai gerbiamas! (autobusų stotelė)
  9. Ilgas važiavimas, pavargęs
    Ir urzgė skrandžiai
    Jie mums prisipažino
    Tai jau seniai alkanas.
    Nepraėjo penkios minutės
    Ženklas kabo – pietaukite čia. (tiekimo vieta)
  10. Šis ženklas skirtas tiems, kurie serga
    Kurie nepatenkinti savo sveikata.
    Pakelės Aibolit
    Išgydyk tave, nudžiugink. (pirmosios pagalbos stotis)
  11. Esu kelių ekspertas

Pastačiau čia savo automobilį

Stovėjimo aikštelė prie tvoros

Jai taip pat reikia pailsėti! (stovėjimo vieta)

Žaidimas „Atsakykite teisingai“vaikai sustoja ratu, centre yra mokytojas su kamuoliuku, kuriam iš vaikų mokytoja meta kamuolį, atsako jis.)
Klausimai:

Eiti žemyn gatve. Taigi tai ( pėstysis )

Jei keliaujate autobusu, automobiliu, tuomet jūs ( keleivis)

Ar automobiliai skraido?

Ar šviesoforas turi 8 akis? (ne - 3 signalai: raudonas, geltonas, žalias)

Ar automobiliai miega lovose? (ne, garaže, automobilių stovėjimo aikštelėje)

Kaip vadinasi vieta, kur žmonės laukia autobuso ( sustabdyti)

Kaip vadinasi vieta, kuri apima kelius, parkus, gyvenamuosius kiemus, žaidimų aikšteles ( laukas )

Pedagogas: Kita mūsų stotelė vadinasi „Surink šviesoforą“.

Vaikai suskirstyti į dvi komandas. Sumontuokite šviesoforą ir suklijuokite, padarydami aplikaciją ant popieriaus.

Pedagogas: ir mūsų kelionės pabaigoje norėčiau su tavimi pažaisti dar vieną žaidimą.

Jei elgiatės pagal kelių eismo taisykles, tada vieningai atsakykite: „Tai aš, tai aš, visa tai mano
draugai“, o jei ne, tai tylėkite.

Klausimai:

1. Kuris iš jūsų juda į priekį
Kur yra perėjimas?

2. Kas taip greitai skrenda pirmyn,
Kas nemato šviesoforo?

3. Kas žino, kad šviesa yra žalia
Tai reiškia, kad kelias yra atviras.

Ir kad geltona šviesa visada dega
Ar tu kalbi apie dėmesį?

4. Kas žino, kas yra raudona šviesa
Ar tai reiškia, kad judėjimo nėra?

5. Kuris iš jūsų, eidamas namo,
Ar išlaiko kelią ant grindinio?

6 Kuris iš jūsų yra siaurame vežime
užleido vietą senajai panelei?


Rezultatas: kokie jūs geri bičiuliai! Jūs gerai žinote kelių eismo taisykles! Dabar aš tau ramus. Tikrai žinau, kad tau nieko neatsitiks. Viso gero.

Atspindys.

Vaikinai, ar jums patiko kelionė? Kas labiausiai įsiminė? Kokios užduotys jums pasirodė sudėtingos? (trumpa pamokos apklausa)

GCD piešinys tema „Kelio ženklai“

Programos turinys:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie įspėjamuosius, draudžiamuosius, įsakmius, informacinius ir orientacinius kelio ženklus ir tarnybinius ženklus.

2. Gebėjimo schematiškai pavaizduoti kelio ženklus, naudojant įvairią vaizdinę medžiagą, pratimas.

3. Ugdyti orientavimosi erdvėje įgūdžius, sąmoningo kelių eismo taisyklių žinių panaudojimo kasdieniame gyvenime įgūdžius.

4. Lavinti vaikų dėmesį, kūrybinę vaizduotę.

Žodyninis darbas: įspėjamasis, draudžiantis, informacinis-orientacinis, įsakantis.

Savarankiškas darbas: Padėti vaikams, kuriems sunku pasirinkti ženklų vaizdą ir vaizdinę medžiagą.

Metodai: žaidimas, vizualinis, žodinis, praktinis, euristinis, iš dalies paieška, motyvacinis,

Technika: apžiūra, pokalbis, meninis žodis, nurodymai, paaiškinimai, savarankiška veikla, įvairios vaizdinės medžiagos naudojimas, išradingumo ir aktyvumo ugdymas, vaikų aktyvumas įtraukiant probleminę situaciją, įtikinėjimas, paskatinimas, herojaus atėjimas.

Parengiamasis darbas: pokalbis „Kelio ženklai“; Kelių eismo taisyklių užsiėmimai grupėje; didaktiniai žaidimai „Atsargus pėstysis“, „Kelio ženklų ABC“, „Išmanieji automobiliai“, „; grožinės literatūros skaitymas kelių eismo taisyklių tema; susipažinimas su kelio ženklais kasdieniame gyvenime.

Kurso eiga.

Šviesoforas ateina aplankyti vaikų į pamoką.

Šviesoforas: Vaikinai, aš atėjau pas jus pagalbos. Faktas yra tas, kad aš gyvenu stebuklingoje šalyje, pas mus viskas buvo gerai, bet vieną dieną Sumišimo fėja atsiuntė išdykėlį sūkurį. Jis pavogė visus kelio ženklus ir išmetė į gilią daubą šalies pakraštyje. Gyventojai rado kelio ženklus, bet jie yra tokios apgailėtinos būklės, kad tiesiog nelaimė. Nė vienas ženklas dabar nepanašus į save, aš juos parodysiu dabar (skelbti „sugadintus“ kelio ženklus, duodama laiko ženklams apžiūrėti). Mieste ėmė įvykti nelaimės, pėstieji pakliūva po automobilių ratais, automobiliai negali kirsti geležinkelio pervažos, žvėrys bijo kirsti per mišką einantį kelią, pėstieji susikivirčijo su vairuotojais, keleiviai nesupranta, kur yra „maisto taškas“ yra ir kur yra „aptarnavimo punktas“. Vaikinai, padėkite mums, sutvarkykite ženklus.

Pedagogas: Padėkime stebuklingos šalies gyventojams?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Gerai, bet pirmiausia pakartokime, kokie kelio ženklai egzistuoja ir ką jie reiškia, o Šviesoforas mus išklausys ir pasakys savo nuomonę.

Vaikų pasakojimai apie kelio ženklus.

Šviesoforas: gerai, vaikinai, taip! Bet ką daryti su „sugadintais“ ženklais?

Pedagogas: Nesijaudink, Šviesoforas, mes tau padėsime, vaikai nupieš esamus ženklus tau ir taip pat sugalvos ir nupieš naujus, kurie padės stebuklingos šalies gyventojams gyvenime, tiesa, vaikinai?

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Būsime suskirstyti į tris grupes; pirmoji grupė nubraižys įspėjamuosius ženklus, (trikampio formos, laukas baltas su raudonu apvadu – jie įspėja vairuotojus ir pėsčiuosius apie galimą pavojų); antroji grupė – draudžiamieji, (apskritimo forma, lauko spalva balta su raudonu apvadu aplink perimetrą – uždrausti vairuotojams kai kuriuos manevrus: viršyti greitį, stabdyti, stovėti); ir trečia – informaciniai ir indikaciniai bei aptarnavimo ženklai (keturkampio formos, mėlynas laukas – praneša vairuotojams, keleiviams apie automobilių stovėjimo aikštelių, maitinimo punktų, ligoninių vietas).

Vaikai suskirstomi į grupes ir pasiskirsto tarpusavyje, kas kokius ženklus nupieš. Savarankiškas vaikų darbas, kurio metu mokytojas teikia individualią pagalbą, primena piešimo būdus ir būdus.

Mokytojas: Baigėte, vaikinai? Šviesoforas, žiūrėk, ar mūsų vaikai susidorojo su užduotimi?

Šviesoforas: Taip, ačiū.

Pedagogas: Bet tai dar ne viskas, dabar vaikinai nupieš dar vieną ženklą, kurį patys sugalvojo. Šie ženklai nėra paprasti, jie padės stebuklingo krašto gyventojams linksmame gyvenime.

Vaikai piešia įsivaizduojamus ženklus.

Šviesoforas: labai įdomu, bet ką jie reiškia?

Kūrybingi vaikų pasakojimai apie jų sugalvotus ženklus.

Ačiū vaikinai, būtinai perduosiu jūsų ženklus ir linkėjimus, turiu eiti. Viso gero.

Pedagogas: Puikiai atlikote darbą, susidorojote su užduotimi ir kieno ženklai bei pasakojimai apie juos jums patiko labiausiai?

Vaikų analizė ir savistaba.

Miestas, kuriame gyvename su jumis

Mes teisingai galime palyginti su gruntu.

Gatvių, prospektų, kelių abėcėlė

Miestas mums visą laiką duoda pamoką.

Čia yra abėcėlė virš jos galvos:

Išilgai šaligatvio iškabinti ženklai.

Visada atsiminkite miesto abėcėlę

Kad tos bėdos tau neatsitiktų.

Puiku, ar patiko veikla? Kitoje pamokoje ir toliau susipažinsime su kelių eismo taisyklėmis.

Savivaldybės ikimokyklinė ugdymo įstaiga

11 kombinuoto tipo darželis „Teremok“

Pamokos apie vaizdinę veiklą vidurinėje grupėje santrauka

Tema: „Saugus eismas“ Šviesoforas“

Vaizduojamųjų menų papildomo išsilavinimo mokytoja

N.S. Diaghilevas.

p.Psebay.

Tikslas: Įtvirtinti vaikų supratimą apie kelių eismo taisykles.

Supažindinkite vaikus su kelio kirtimo naudojant šviesoforą taisyklėmis. Praturtinti ir

suaktyvinti vaikų žodyną.

Toliau ugdykite vaikų susidomėjimą programa. Teisingai laikykite žirkles

iš kvadratų išpjaukite apskritimus, nupjaukite kampus.

Atsargiai priklijuokite dalis ant stačiakampio, nuosekliai raudonos spalvos,

Geltona žalia.

Medžiaga: Kelių eismo taisyklių iliustracijos. Žaislas "Kolobok". Juodo popieriaus stačiakampis. Spalvoto popieriaus kvadratėliai trijų spalvų: raudona, geltona, žalia. Klijai, žirklės, teptukas, servetėlė, stovas žirklėms.

Pamokos eiga:

Vaikai viduje eikite į meno kambarį, atsisėskite ant kėdžių .

Saulė: Per miestą gatve

Jie ne tik vaikšto

Lengva patekti į bėdą

Būkite atsargūs visą laiką.

Ir iš anksto atsiminkite:

Jie turi savo taisykles

Vairuotojas ir pėstysis!

Mokytojas kviečia vaikus pamąstyti apie iliustracijas, vaizduojančias kelių eismo taisykles, ir užduoda vaikams klausimų apie jų turinį:

Kas pavaizduota šiame paveikslėlyje?

Koks yra teisingas būdas kirsti kelią?

Mokytojas išklauso vaikų atsakymus, pataiso vaikų atsakymus.

Girdisi verksmas. Koloboko atėjimas. Mokytojas atsigręžia į Koloboką.

Kas tau atsitiko Kolobok?

Kolobokas: Aš palikau močiutę ir palikau senelį, bet nežinau, kaip pereiti gatvę?

Vos-l: Na, Kolobokas nesvarbu, mes jus išmokysime.

Kad padėčiau tau, mano drauge

Kelias pavojingas

Dieną ir naktį dega šviesos

Žalia, geltona, raudona.

Mokytojas parodo šviesoforo paveikslėlį. Užduoda vaikams mįslę.

Dieną naktį degu

Visiems duodu signalus

Turiu tris spalvas

Kaip mane vadina draugai. (Šviesoforas)

Vos-l: Taip, vaikinai, tai yra šviesoforas!

Raudona - sustok!

Geltona – palauk

Ir žalia – ateik!

Mokytojas kviečia vaikus žaisti žaidimą „Šviesoforas“

Vaikai rikiuojasi į eilę. Mokytojas rankoje laiko trijų spalvų raudoną apskritimą, geltoną apskritimą, žalią apskritimą.

Vos-l: Jei parodysiu raudoną apskritimą, turėtum atsitraukti du žingsnius, jei stovi vietoje geltono, ženk tris žingsnius į priekį ant žalio. Kas padaro klaidą, išeina iš žaidimo. Laimi tas, kuris niekada neklysta.

Vos-l: Į raudoną spalvą - kelio nėra

Ant geltonos spalvos – palauk

Kai dega žalia šviesa

Geros kelionės.

Vaikinai, kiekvienas pasidarykime savo šviesoforą ir atiduokime Kolobokui, kad šis parodytų draugams, kaip pereiti gatvę.

Vaikai atlieka aplikaciją „Šviesoforas“. Mokytojas pirmiausia parodo, kaip iš kvadratų iškirpti apskritimus ir kokia seka klijuoti spalvotus apskritimus ant stačiakampio.

Vaikai sėdi prie stalų, ant kurių iš anksto paruošiama visa paraiškos medžiaga. Mokytojas vaikšto su Kolobok ir padeda vaikams užpildyti „Šviesoforo“ programą. (Skamba raminanti muzika)

Meduolis ir auklėtoja vertina vaikų vaikiškus darbus, giria vaikų pastangas. Ir tada jis kviečia vaikus pristatyti savo darbus Kolobokui.

Mokytojas veda pamokos santrauką apie kelių eismo taisykles, apie skirtingus šviesoforus ir jų reikšmę

eismo taisykles,

Visi be išimties

Gyvūnai turėtų žinoti:

Barsukai ir kiaulės,

Kiškiai ir tigrai

Poniai ir kačiukai

jūs taip pat

Visi jie turi būti žinomi.


Programos turinys:

Formuoti vaikų idėjas apie transportą, jo klasifikaciją, komponentus.
Toliau mokyti atpažinti ir įvardyti kelio ženklus, suprasti jų reikšmę.
Toliau mokyti atpažinti ir įvardyti šviesoforą, jo signalus ir pėsčiųjų veiksmus.
Ugdykite vaikų loginį mąstymą, dėmesį.
Vaikų kalboje suaktyvinkite žodžius: krovinys, keleivis, šviesoforas, pėsčiųjų perėja, automobilio dalių pavadinimas, važiuojamoji dalis, šaligatvis.

Preliminarus darbas:

Žiūrint transporto priemonių nuotraukas.

Vairuotojo ir transporto darbo stebėjimas pasivaikščiojant.

Klausytis pasakos „Reikalingiausias ženklas“

Bendras kolektyvinio darbo modeliavimas „Mūsų gatvė“.

Darbas su tėvais: rankdarbiai ir piešiniai kelių eismo taisyklių tema.

Medžiagos ir įranga: Pinokio žaislas, flanelografas, kelio ženklų atvaizdai, stebuklinga dėžutė, žaisliniai automobiliai, garažai, šviesoforo modelis, transporto kortelės, eglutė, paltas, mp3 grotuvas, V. Leontjevo daina „Green Light“ .

Pamokos eiga:

1. Pinokis atėjo aplankyti vaikų, rankose turėjo voką. Mokytoja praneša, kad pakeliui į darbą sutiko Pinokį. Jis ėjo važiuojamąja dalimi, pro jį dideliu greičiu važiavo didžiuliai automobiliai ir garsiai burbėjo. Pinokis išsigando. Pinokis pasigailėjo, pasiėmė jį su savimi į darželį, sėdės klasėje.

Mokytojo ir vaikų pokalbis:

Kaip vadinasi vieta, kur važiuoja automobiliai? (kelias – chore ir individualus atsakymas)

Kaip vadinasi vieta, kur vaikšto pėstieji? (šaligatvis – choru ir individualus atsakymas)

Kur galima kirsti kelią? (palei pėsčiųjų perėją). Rodomas ženklas „Pėsčiųjų perėja“.

Ar kas nors žino, kaip vadinasi šis ženklas? (perėja)

Skaityti poeziją:

Pėsčiasis, pėstysis

Prisiminkite apie perėjimą!

Jis atrodo kaip zebras.

Žinokite, kad tik perėjimas

Tai išgelbės jus nuo automobilių.

2. Žaidimas „Pavadink ženklą“

Vaikai paeiliui ištraukia iš stebuklingo maišelio ženklus: „autobuso stotelė“, „maisto punktas“, „pirmosios pagalbos punktas“, „judėti draudžiama“.

Ką reiškia šie ženklai?

Pinokis vardija savo atsakymus.

3. Žaidimas „Sulenk paveikslėlį“: Pinokis duoda voką, jame yra automobilio atvaizdas iš kelių dalių. Ant flanelografo vaikai pakaitomis sulanksto automobilį pagal modelį.

4. Kūno kultūra "Pinokis ištemptas"

5. Žaidimas "Padėkite automobilį į garažą"

Į grupę atvežami automobiliai didelėje dėžėje. Žaislų apžiūra: sunkvežimiai, automobiliai, keleiviai.

Koks žodis reiškia visus automobilius? (transportas)

Vaikai paeiliui stato (paskirsto) automobilius trijuose garažuose.

6. Pirštų gimnastika "Aš turiu žaislų"

7. Mįslė:

Padėti tau

Kelias pavojingas.

Mes degame dieną ir naktį.

Žalia, geltona, raudona (šviesoforas)

Kokius signalus turi šviesoforai?

Kokiu signalu galite kirsti kelią?

Ką daryti degant raudonam šviesoforo signalui? (stovi)

Rodomas šviesoforo išdėstymas, jo signalai.

8. Pinokis dėkoja vaikams, kad darželyje išmoko daug naujų dalykų ir siūlo žaisti žaidimą „Pavadink papildomą objektą“: ant spausdinimo drobės išdėliojami vaizdai: 1. malūnsparnis, medis, mašina, valtis; 2. dviratis, sunkvežimis, paltas, lėktuvas.

9. Mokytoja įtraukia V. Leontjevo atliekamą dainą „Žalioji šviesa“, vaikai ir Pinokio šokis.

Derkačiova Viktorija Viktorovna
Švietimo įstaiga: MBDOU darželis №21 Stavropol
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-10-02 Pamokos tema "SDA" santrauka Derkačiova Viktorija Viktorovna Kelių eismo taisyklių, kelio ženklų, šviesoforų kartojimas. Pažintis su profesija – kelių policijos inspektorius.

Žiūrėti leidinio sertifikatą

Pamokos tema "SDA" santrauka

Amžiaus grupė: vidurinio ikimokyklinio amžiaus.

Švietimo sričių integracija: meninė ir estetinė raida, komunikacinė raida.

Tikslas:saugaus elgesio kelyje įgūdžių formavimas.

Užduotys.

Pamokos:

- pataisyti Kelių eismo įstatymai;

sisteminti žinias apie kelio ženklus, apie jų reikšmę;

- plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus ;

- Išmokykite vaikus saugaus elgesio gatvėje taisyklių.

Kuriama:

- lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;

- ugdyti atsakomybės jausmą laikantis kelių eismo taisyklių;

- ugdyti bendravimo kultūrą, turtinti žodyną.

Švietimas:

ugdyti sąmoningą pėsčiojo poziciją;

- ugdyti susidomėjimą ir norą laikytis kelių eismo taisyklių;

- ir toliau ugdyti geranoriškumą, reagavimą, teikti pagalbą.

Medžiagos ir įranga:

- plakatas „Šviesoforo patarimai“;

- kortelės pagal kelių eismo taisykles;

- Garsiakalbiai;

- vaikų dainelės pagal kelių eismo taisykles;

- tūrinis kelio išdėstymas;

- kelių policijos inspektoriaus uniforma.

Preliminarus mokytojo pasiruošimas:

– darbas su informacine ir metodine literatūra;

— darbas su interneto ištekliais;

- žaidimo, garso medžiagos parinkimas ir paruošimas;

- reikalingos įrangos ir medžiagų paruošimas.

Vaikų paruošimas:žiūri į kelio ženklų, šviesoforų nuotraukas.

Pamokos planas.

1. Organizacinis momentas:

A) vaikų sveikinimas;

B) netikėtumo momentas (motyvacija veiklai);

C) pamokos temos ir tikslo komunikacija.

2. Pagrindinė dalis:

A) teorinis;

B) lauko žaidimas;

B) praktiška.

3. Paskutinė dalis:

A) apibendrinant;

B) atspindys.


Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas.

- Sveiki bičiuliai. Šiandien su jumis turime neįprastą pamoką, kuri neįprasta, nes jums reikia išsiaiškinti pamokos temą klausantis dainos.

Yra vaikiška dainelė apie kelių eismo taisykles.

Kaip manai apie ką ši daina? (vaikų atsakymai).

- Ši daina yra apie ... ..? (vaikų atsakymai).

- Sakyk, tu ir aš esame pėstieji ar vairuotojai? (vaikų atsakymai) Teisingai, mes vis dar esame pėstieji ir todėl, kaip ir vairuotojai, turime žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

Mūsų pamokos tema „Jaunieji pėstieji“. Pamokoje kartosime Kelių eismo taisykles, pėstiesiems būtinus kelio ženklus.

2. Pagrindinė dalis.

"Kad niekada nepatektumėte į sudėtingas situacijas,
Kelių eismo taisykles reikia žinoti ir jų laikytis!“
Kaip vadinasi takas, kuriuo eina pėstieji? (vaikų atsakymai).

- Puiku vaikinai!

Kaip vadinasi kelias, kuriuo važiuoja automobiliai? (vaikų atsakymai).

– Jei reikia pravažiuoti važiuojamąją dalį, ką daryti?(vaikų atsakymai).

– Taip, kelią reikia kirsti pėsčiųjų perėjoje. O kaip sužinoti, kur yra pėsčiųjų perėja? (vaikų atsakymai).

– Teisingai, vaikinai, važiuojamosios dalies ženklinimas, baltos juostelės – „Zebra“ mums tai padės. Jie reikalingi, kad pėstieji iš karto pastebėtų, kur pereiti gatvę, o vairuotojas pamatytų, kad čia gali atsirasti pėsčiasis. ( atsižvelgti į gatvės išdėstymą). Ir dar yra ženklas "Pėsčiųjų perėja", pažiūrėkime, ką jis rodo .... Skamba daina „Kelio ženklas“.

„Bet kas dar mums padės, pasimokysime iš kitos dainos. Skamba daina „Šviesoforas“.

– Vaikinai, eismui reguliuoti mums reikia……. (vaikų atsakymai).

– Taip, mūsų dainoje dainuojama apie šviesoforą. Ant lentos turiu tris magnetus: žalią, raudoną ir geltoną. Prisiminkime ir teisingai išdėstykime spalvas, kaip prie šviesoforo.

Raudona šviesa – jokiu būdu

Geltona - palaukite šiek tiek,

Ir žalia – gali eiti.

- Vaikinai, prie kokio šviesoforo galite kirsti kelią (vaikų atsakymai).

– Teisingai, bet pėstiesiems šviesoforas susideda iš dviejų spalvų, kurių?(vaikų atsakymai).

- Šauniai padirbėta. Dabar žaisime mobilųjį žaidimą „Šviesoforai“.

Tikslas: ugdyti gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą.

Insultas:Žaidimo šeimininko rankose yra krepšys su raudonos, geltonos, žalios spalvos kamuoliukais (rutuliais). Kapitonai pakaitomis įkiša ranką į maišą ir po vieną išima kamuolį. Jei kapitonas išėmė raudoną arba geltoną kamuolį, tada komanda stovi vietoje; žalia - pereina į kitą stovą. Kieno komanda greičiau pasieks finišą, ji laimėjo.

- Puiku vaikinai. Pažvelkite į lentą, aš turiu plakatą su patarimais iš šviesoforo, kuriuos turime pakartoti su jumis.

Vaikinai, čia pakartojome pagrindines kelių eismo taisykles. Taip pat noriu supažindinti su žmonių, kurie stebi, kaip laikomasi kelių eismo taisyklių, profesija. Gal kas nors iš jūsų žino? (vaikų atsakymai).

Pažiūrėkime, kas tai? (išeina inspektoriumi persirengęs vaikas).

– Teisingai, čia kelių policijos inspektorius, kas jo rankose? (vaikų atsakymai).

- Gerai padaryta, tai yra lazdelė. Lazdelė reikalinga norint kontroliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą keliuose.


Į viršų