Pamokos apie leksinės ir gramatinės kalbos pusės raidą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka. Tema: „Daržovės ir vaisiai

Antonina Bolgova
Antroje jaunesniųjų grupėje integruotos pamokos tema „Daržovės“ santrauka

MKDOU Buturlinovskio vaikų darželis Nr. 11

Integruoto santrauka

klasės antroje jaunių grupėje

įjungta tema: « Daržovės»

Tikslas: forma vaikams domėjimasis daržovių žiniomis per integracijas edukacinis regionuose Raktažodžiai: žinios, meninė kūryba.

Užduotys:

Pateikite pagrindines idėjas apie daržovės; spalva daržovės;

Įtvirtinti žinias apie augimo vietą;

Ugdykite bendruomeniškumo jausmą;

Įtvirtinti vaikų idėjas apie derliaus nuėmimą daržovės žiemai;

Ugdykite gebėjimą klijuoti paruoštas formas daržovės.

parengiamieji darbai:

Nagrinėjant iliustracijas daržovės;

eilėraščiai apie daržovės;

Istorija – vaidmenų žaidimas "Parduotuvė daržovės»

medžiagų: daržovių ir vaisių modeliai; vaizdinė medžiaga « daržovės» ; ruošiniai aplikacijai (stiklainiai, agurkai, pomidorai, klijai, servetėlės.

Pamokos eiga

Pasigirsta beldimas į duris, įeina močiutė Matryona su krepšiu daržovės.

ir kviečia vaikus pagalvoti, kas yra krepšelyje.

Vaikų sąrašas (pomidorai, agurkai, burokėliai, ridikai, morkos, kopūstai, bulvės)

globėjas: teisingai, vienu žodžiu taip daržovės. Daržovės auga sode, tačiau norint, kad jie augtų skanūs ir švieži, juos reikia prižiūrėti, reguliariai laistyti ir išrauti piktžoles.

Močiutė Matryona: Susipažinkime daržovės? Tačiau prieš tęsdami darbą turėsime trumpą kūno kultūros minutę. Vaikinai, išeik į vidurį grupės.

globėjas: Mūsų kūno kultūra vadinama

« Daržovės» .

Eime į sodą

Derlius

Renkame morkas

O mes kasame bulves.

Supjaustome kopūsto galvą

Apvalus, sultingas, labai skanus.

Išsirinkime rūgštynės,

Ir grįžkime į vėžes.

Močiutė Matryona: Vaikinai, siūlau įminti mįsles apie daržovės Jūs atidžiai klausotės ir spėjate.

1. Sėdi senelis, apsirengęs šimtu kailinių, kas jį nurengia, lieja ašaras.

Vaikai (svogūnai)

2. Mergina sėdi požemyje, o dalgis yra gatvėje.

Vaikai (morka)

3. Kas yra girgždėjimas? Koks traškėjimas?

Kas tai per krūmas?

Kaip būti be traškėjimo,

Vaikai (kopūstas)

4. Bordo ši šakniavaisiai –

Pasaulyje nėra saldesnio!

Paruošia visus sąžiningus žmones

Su jos barščiais ir vinigretu.

Vaikai (runkeliai)

5. Vieno aukšto name,

bręsta svarbi daržovė.

Signoras sėdi už stiklo,

Storas, raudonas -

Vaikai. (Pomidoras).

6. Auginkite sode

Žalieji vaikai.

Nuošalūs bičiuliai,

Ir jie vadinami...

Vaikai (Agurkai).

Močiutė Matryona: gerai padaryta, vaikinai, dabar pažaiskime?

Žaidimas "Derliaus nuėmimas"

Ant grindų daržovės sumaišytas su vaisiais, jūsų užduotis yra suskaidyti daržovės viename krepšelyje o vaisiai kitoje. Tai turi būti padaryta kuo greičiau. (skamba linksma melodija)

Močiutė Matryona: gerai padaryta, vaikinai viską teisingai išdėstė! Ar norite mūsų žiemai konservuotos daržovės? Tam jums jų reikia konservuoti bankuose. Vaikinai, ką daržoves konservuosime?

Vaikai (pomidorai ir agurkai)

Klausimas: Koks pomidoras?

(apvalus, sultingas, raudonas)

Klausimas: Koks agurkas?

(žalia, ilga, šviežia)

Močiutė Matryona: ištieskime pirštus su tavimi

pirštų žaidimas

Virsime kompotą

Jums reikia daug vaisių.

(trukdo pirštu ant delno)

Susmulkiname obuolius

Kriaušę supjaustysime.

(su delno kraštu ant delno)

Išspauskite citrinos sultis

Įdedame kanalizaciją ir smėlį,

(suspausti kumščius)

Viriame, verdame kompotą,

Elkimės su sąžiningais žmonėmis

Močiutė Matryona: ant stalų priešais yra skardinių ruošiniai, reikia išdėlioti daržovės ant bankų ir klijų.

Pabaigoje vaikai apžvelgia savo darbus.

Vaikinai šiandien susitikome su jumis, su įvairiais daržovės ir aš norėčiau tau paskaityti eilėraštis:

Sode daug kalnagūbrių,

Yra ropės ir salotos.

Čia ir burokėliai, ir žirniai,

Ar bulvės blogos?

Mūsų žalias sodas

Maitinsime visus metus.

Susijusios publikacijos:

Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą atskirti daržoves ir vaisius; parašyti istoriją pagal paveikslėlius. Ugdykite stambiąją ir smulkiąją motoriką. Auklėk.

Tikslas: Plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie vabzdžius, jų įvairovę ir būdingus požymius. Gebėjimo orientuotis gamtoje formavimas.

Tikslas: ugdyti vaikų gebėjimą dėlioti mozaiką pagal mokytojo pasirodymą ir pagal savo dizainą. Užduotys Mokymas: -Mokyti toliau.

Integruotos pamokos jaunesniojoje grupėje „Ruduo atėjo į svečius“ santrauka MASKUVOS MIESTO ŠVIETIMO DEPARTAMENTAS Šiaurės vakarų rajono švietimo departamentas Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga.

Pirmoje jaunesniųjų grupėje integruotos pamokos konspektas. Tema "Žiema" MADOU Nr. 6 Pedagogas Deryagina N.A. 2013 m. sausio mėn. Tikslas: 1. Sutvirtinti.

Antros jaunių grupės OD konspektas, tema: „Daržovės“. Užduotys: -Paaiškinkite ir aktyvuokite žodyną

Pamokos apie leksinės ir gramatinės kalbos pusės raidą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka.

Tema: "Daržovės ir vaisiai"

Tikslas: nustatyti vaisių ir daržovių pavadinimus.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • mokyti vaikus sudaryti mažybinę reikšmę turinčius daiktavardžius;
  • mokyti vaikus apibendrinti sąvokas apie paveikslėlių medžiagą tema „Vaisiai ir daržovės“;
  • mokyti vaikus klausytis muzikos;

Korekcinis vystymasis:

  • ugdyti klausos dėmesį, ritmo pojūtį;
  • aktyvinti vaikų žodyną šia tema;
  • lavinti loginį mąstymą, atmintį;
  • lavinti stambiąją ir smulkiąją motoriką

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  • lavinti elgesio viešose vietose įgūdžius žaidimo situacijoje;

Medžiaga:

Žaidimų rinkinys iš vaisių ir daržovių; muzikos failas; paveikslėliai tema „Vaisiai“ ir „Daržovės“; „monetos“ su skirtingų vaisių ir daržovių atvaizdu, pagal vaikų skaičių; žaislas - mergaitė Anė; geltoni ir žali krepšeliai.

Pamokos eiga:

Scena

Numatytos vaikų reakcijos ir veiksmai

Apytikslis laikas
  1. Orgmomentas..

Žaidimas „Ketvirtasis papildymas“

- Sveiki bičiuliai! Šiandien į mūsų pamoką atėjo neįprastas svečias, pažiūrėkime, kas jis toks (logopedė rodo vaikams lėlę). Tai Anė, pasisveikinkime su ja! Anė atsinešė su savimi nuotraukų, pavadinkime jas! (deda paveikslėlius ant magnetinės lentos). Atrodo, kad vienas paveikslas čia yra perteklinis. Ką manote, kas tai yra? - Tiesa! Kaip vienu žodžiu galima pavadinti bananą, obuolį ir kriaušę?

Ar agurkas yra vaisius?

Taip, agurkas yra daržovė. Jis auga sode.

- Labas, Anija! - Bananas, obuolys, agurkas, kriaušė.

Agurkas yra daržovė!

2. Žinių atnaujinimas Kokius dar vaisius žinai? (dėl vardų suteikimo lentoje deda paveikslėlius.) – Puiku! Vaikai vardija vaisius.
4. Kūno kultūros minutė (pagal O. S. Gomzyak) Obelis sode
buvo pasodintas
Ji žydi baltai
Pražydo pavasarį
Sekė mūsų senas senelis
Garsus sodininkas
Obelei užpilti
Raudoni, saldūs vaisiai
Mojuoja rankomis virš galvų „Obelės sodinimas“

Rankos pakeltos į viršų, delnai vaizduoja nežydėjusią gėlę

Gėlė atveria savo žiedlapius

Pavaizduoti senelį su lazda

Mojuoja rankomis virš galvų

Suspauskite skruostus

5. Leksinių ir gramatinių reprezentacijų kūrimas. Vaikinai, pasakykite man, kokias daržoves žinote? Dabar pasakykite man žalią, oranžinę, raudoną daržovę?

Šauniai padirbėta. O lėlė Anė kviečia mus su ja apsipirkti. Ar sutinki? Puiku! O kad būtų smagiau, eisime prie muzikos.

- Vaikai vardija įvairias daržoves. - Agurkai, morkos, moliūgai, pipirai ir kt.
6. Kūno kultūra Atidžiai klausykitės muzikos! Jei muzika greita, bėgiojame ant kojų pirštų, rankos ant diržo. Kai tik muzika nutrūksta ir einame lėtai. Vaikai atlieka užduotį.
8. Žaidimas „Padėk Anyai“ - Štai mes parduotuvėje. Tačiau norint padėti Anijai nusipirkti daržovių ir vaisių, reikia pinigų. Padovanosiu monetų su įvairiomis daržovėmis ir vaisiais. Ir visi padės Anijai įsigyti. Apsipirkę į geltoną krepšelį dedate vaisius, į žalią – daržoves. Būkite atsargūs ir mandagūs! Tariame magiškus žodžius „ačiū“ ir „prašau“! Vaikai gauna monetas su daržovės ar vaisiaus atvaizdu ir atsisėda ant kėdžių.Tada vienas po kito prieina prie stalo ir prašo: - Duok, prašau... (agurką, bananą, morką, kriaušę ir kt.) Gauna daržovę ar vaisius ir įdėkite į norimos spalvos krepšelį.
9. Apibendrinimas. Puiku vaikinai! Anė sako didelį ačiū! Dabar ji turi reikiamų vaisių ir daržovių! Pasakyk man, vaikinai, kur mes buvome šiandien? Kodėl mes ėjome į parduotuvę? Ką mes ten pirkome? Šiandien sunkiai dirbote, gerai padirbėjote! Anai labai patiko! Bet jai laikas išeiti. Atsisveikinkime su Anija. - Iki pasimatymo, Anė! 2 minutės.

Grunčeva K. A.,
mokytoja logopedė

Edukacinių užsiėmimų suvestinė jaunesniojoje grupėje „Sveikos daržovės ir vaisiai“

Anastasija Svinukhova
Antrosios jaunių grupės atviros pamokos „Sveikos daržovės ir vaisiai“ santrauka

Integruota tiesioginė edukacinė veikla pažintiniam vystymuisi

in antroji jaunimo grupė

"Linksmasis pieštukas"

« Sveikos daržovės ir vaisiai »

Sudaryta: mokytoja Anastasija Svinukhova

Veiklos rūšis: Kognityvinė raida

Amžius grupė: jaunesnioji grupė

Tema: « Sveikos daržovės ir vaisiai »

Amžius:34 metai

Užduotys:

1. Ugdomosios užduotys:

Pateikite idėją apie Sveikas maistas;

Įtvirtinti žinias apie tai, kur jie auga daržovės ir vaisiai;

Sukurkite higienos įpročių poreikį

2. Vystymo užduotys:

Ugdykite gebėjimą apibūdinti daržovės ir vaisiai pagal jų charakteristiką rodomas: spalva, forma;

Stiprinti spalvų pavadinimų žinias.

3. Ugdomosios užduotys:

Ugdykite rūpinimosi savimi įgūdžius, norą stebėti savo sveikatą.

Medžiagos ir įranga:

1. Paveikslėliai daržovės ir vaisiai

2. Didaktinis žaidimas "Lotto"

3. Charakteris lokys

4. Lėkštės

5. Krepšelis su maketais daržovės ir vaisiai

6. Mįslės apie daržovės ir vaisiai

7. Nuostabus krepšys

Metodai ir technikos:

1. Žaidimo akimirka – Meškos atėjimas!

2. Pokalbis "Kas yra vitaminai ir kur jie auga"

Z. Pirštų žaidimas "Mes susmulkiname kopūstą"

4. Sėdimas žaidimas: "Turime sodą"

parengiamieji darbai:

1. Didaktinis žaidimas "Lotto"

2. Mįslių apie daržovės ir vaisiai

3. Dažymo puslapiai « Daržovės ir vaisiai »

Pamokos eiga

Vaikai įeina grupė. Sveikiname svečius. Pabarbenti į duris. Meškiukas atėjo į svečius.

globėjas: Vaikinai, žiūrėk, Miška atnešė mums krepšį, kas jame?

Vaikai: Daržovės ir vaisiai.

globėjas: Vaikinai, Mishka sudėjo viską į vieną krepšį. Suskaidykime kartu daržovės viename patiekale, A vaisius kitam.

Mokytojas parodo vieną dalyką ir klausia:

Kas čia? (kopūstas);

Kokios spalvos yra kopūstai? (žalias);

Kokios formos yra kopūstai? (apvalus);

(Tie patys klausimai užduodami apie agurką ir morką)

Kopūstai, agurkai, morkos – kaip tai galima pavadinti vienu žodžiu? (daržovės )

globėjas: Vaikinai, iš iš daržovių galima paruošti salotas. Dabar su tavimi išvirkime kopūstus.

pirštų žaidimas: "Kopūstą susmulkiname, susmulkiname".

turėti: Gerai padaryta, visi žino, kaip virti salotas. Dabar pažiūrėk, ką turiu rankose?

Vaikai: Apple.

turėti: Kokios spalvos? (raudona);

Kokios formos yra obuolys? (apvalus);

(Tie patys klausimai užduodami persikams ir apelsinams)

globėjas: obuolys, persikas, apelsinas – kaip galima pavadinti vienu žodžiu (vaisiai ) ;

globėjas: Vaikinai, kur jie auga vaisiai?

Vaikai: Sode ant medžio.

globėjas: O kur jie auga daržovės?

Vaikai: Ant lovos sode.

globėjas: Gerai padaryta, pažaiskime žaidimas: "Turime sodą".

Žaidimas: Mes turime sodą

Ten auga morkos

Štai toks aukštis

Čia toks žemas

Štai vakarienės

Tai yra plotis

Paskubėk morka

Šokite su mumis kartu.

globėjas: Čia visi geri bičiuliai, visi gerai žaidė.

turėti: Vaikinai, daržovės ir vaisiai yra labai sveiki– jie turi daug vitaminų, padedančių augti sveikiems, žvaliems, stipriems.

globėjas: Vaikinai, ką jūs manote, ar galima valgyti neplauti vaisiai ir daržovės? (Ne);

Ir kodėl? (jie nešvarūs);

O kas atsitiks, jei valgysime nenusiprausę daržovės ir vaisiai? (susirgti).

Teisingai, ant purvino daržovėse ir vaisiuose gausu mikrobų.

Pasakyk man, ką dar nusiplauti prieš valgant (rankos).

Gerai padaryta, o dabar mes parodysime Mishka, kaip mes plaunamės.

Žaidimas: "Švarus"

Nusiplovė rankas, nusiplovė

Ausys nuplautos - nuplautos,

Akys išplautos - išplautos,

Snapelis - išskalbtas - išplautas,

Ir dabar mes švarūs

Kaip pūkuoti zuikiai.

turėti: Čia yra "švarus" jie gali viską, viską žinoti: kur jie auga daržovės ir vaisiai Kokios spalvos, kokios formos. Ir kad prieš valgant juos reikia nuplauti, o kas jie naudinga. Vaikinai, už tai, kad taip gerai man atsakėte, aš labai su jumis elgsiuos naudingos sultys pagamintas iš vaisiai. Dabar jūs nusiplaukite rankas ir pasirūpinkite sveikata. Ir aš eisiu pas kitus vaikus.

(Meška atsisveikina su vaikais ir išeina).

Nadia Meshkova
Edukacinis projektas „Daržovės“ antroje jaunesniųjų grupėje.

Valgykite daržoves ir vaisius!

Valgykite vaisius ir daržoves

Tai geriausi produktai.

Būsite išgelbėti nuo visų ligų.

Nėra nieko skanesnio ir sveikesnio.

Susidraugaukite su daržovėmis

Ir su salotomis ir kopūstų sriuba.

Juose yra begalė vitaminų.

Taigi jums reikia valgyti!

Projekto trukmė: Trumpalaikis (viena savaitė)

Projekto dalyviai: Ikimokyklinio amžiaus jaunesnės grupės auklėtojai ir vaikai.

Projekto aktualumas: Vaikai dažnai painioja daržoves su vaisiais, neteisingai įvardija daržovių spalvą, formą, skonį, kur auginamos daržovės, sunkiai įvardija pomidorą, agurką, moliūgą, kopūstą ir kitas daržovių kultūras vienu žodžiu „Daržovės“, o tai naudinga. žmonių.

Projekto tikslas: Idėjų apie daržoves platinimas (kopūstai, pomidorai, bulvės, svogūnai, agurkai, moliūgai ir kt.)

Projekto tikslai:

Turtinti vaikų idėjas apie daržoves, išmokti atskirti daržoves liečiant, ragauti, supažindinti su bendra sąvoka „daržovės“, praturtinti žodyną būdvardžiais, reiškiančiais daržovių savybes;

Formuoti vaikų idėjas, kad rudenį lauke ir sode sunoksta įvairių daržovių derlius.

Ugdyti regimąją atmintį, regimąjį suvokimą;

Išmokite apsvarstyti siužeto paveikslą, atsakyti į klausimus apie paveikslą;

Išmokite iš plastilino lipdyti daržoves.

Ugdykite bendruosius motorinius įgūdžius.

Tikėtinas rezultatas: vaikai atpažįsta ir įvardija daržovių pasėlius, daržovių spalvą, formą, skiria daržoves pagal skonį, jungia sode užaugintus daiktus į vieną žodį „daržovės“, skiria daržoves nuo vaisių, moka lipdyti daržoves iš plastilino, moka žiūrėti paveikslėlius, atsakykite į auklėtojos klausimus ant paveikslėlių.

Darbas tema „Daržovės“ buvo atliktas trimis etapais:

1 etapas – parengiamieji.

Šio etapo tikslas – atskleisti vaikų žinias apie daržovių kultūrą. Tam buvo naudojami šie įrankiai:

1. Mįslių apie daržoves skaitymas.

Senelis sode

Jis stovėjo ant lovų ir tylėjo.

Chub žalia, raudona nosis

Taip, tokį, kuris įaugo į žemę

(morka)

Thekla sėdi sode

O jos vardas...

Kas yra smuikas? Koks traškėjimas?

Kas tai per krūmas?

Kaip išsiversti be traškėjimo

(kopūstas)

Apvalus, bet ne kamuolys

Geltona, bet ne aliejus,

Saldus, bet ne cukrus

Su uodega, bet ne pele

Sėdi senelis

Apsirengęs šimtu kailinių

Kas jį nurengia

Jis lieja ašaras

Nėra langų, nėra durų

Pilnas žmonių

Rožiniai skruostai, balta nosis

Visą dieną sėdėjau tamsoje

O marškiniai žali

Ji visa yra saulėje.

(ridikas)

Negražus, gumbuotas,

Ir ji ateis prie stalo,

Vaikinai linksmai pasakys:

Na, trapi, skanu!

(bulvė)

2. Didaktinis žaidimas „Stebuklingas krepšys“

Žaidimo tikslas: paliesdami atspėkite daržovę, kurią pavadins mokytojas.

3. Didaktinis žaidimas „Kas dingo“.

Tikslas: parodykite vaikams keletą daržovių, tada paprašykite vaikų užmerkti akis ir vieną išimti. Vaikai turi atspėti, ko trūksta.

2 etapas – projekto įgyvendinimas.

Šio etapo tikslas: idėjų apie daržovių pasėlius, daržovių auginimo vietas, naudą žmonėms įtvirtinimas ir plėtimas, mokyti vaikus atpažinti daržovę pagal aprašymą.

Šiam etapui buvo naudojami šie metodai ir technikos: eilėraščių apie daržoves skaitymas, didaktiniai žaidimai, vaikų savarankiški žaidimai, galvosūkių „Daržovės“ rinkimas, loterija „Vasaros dovanos“ (daržovės, daržovių kontūrų spalvinimas, siužeto paveikslo peržiūra). Derliaus nuėmimas"

1. Nagrinėjant daržoves. Skaityti eilėraščius apie daržoves.

Tikslas: vaikų akiračio plėtimas ir turtinimas tema „Daržovės“.

Prie pomidoro – storas vyras Sėdi, pailsėk

Apetitą keliančios pusės. Pažiūrėk į morką

Suvalgyk ar panašiai kaip ji pati

Tiesiog taip, be druskos. Viskas augo, augo ir dabar

Nustebino sodas

2. Vaikiški žaidimai su daržovių modeliais.

3. Paveikslo „Derliaus nuėmimas“ svarstymas.

Tikslas: supažindinimas su daržovių auginimo ir derliaus nuėmimo būdais, kokią naudą jos duoda žmonėms, plėsti vaikų žodyną.

4. Didaktinis žaidimas „Prisijunk ir nusirenk“.

Tikslas: minčių apie daržoves įtvirtinimas – pavadinimas, spalva, forma, rankų smulkiosios motorikos ugdymas.

5. „Daržovių parduotuvė“.

Tikslas: idėjų apie daržovių kultūrą įtvirtinimas, vaikų dialoginės kalbos ugdymas, gebėjimas žaisti kartu.

6. Iliustracijų su daržovių pasėlių vaizdais ir vaikų, dažančių daržovių kontūrus, tyrimas.

Tikslas: daržovių formos, spalvos tvirtinimas, dažymo pieštukais ir flomasteriais įgūdžiai,

7. Loterija „Vasaros dovanos“ (daržovės)

Tikslas:žinių apie daržoves įtvirtinimas, plaštakos smulkiosios motorikos, dėmesio ugdymas, vaikų akiračio plėtimas.

8. Didaktinis žaidimas „Surask tą patį objektą“

Tikslas: išaiškinti vaikų mintis apie daržoves, įtvirtinti vaikuose daržovių ir jų dalių pavadinimus, formą. Išmokite atskirti objektus pagal jų išvaizdą.

9. Žaidimas „Agurkas“.

Tikslas: daržovių pavadinimų tvirtinimas, dėmesio, miklumo, orientacijos erdvėje ugdymas.

Agurkas, agurkas

Neik iki to galo.

Ten gyvena pelė

Tavo uodega įkando

(Vaikai bėga, vairuotojas – „agurkas“ pasiveja).

10. „Sodas“.

Tikslas:įsisavinti daiktų įspaudimo į plastilino pagrindą techniką, išmokti daiktą išdėstyti eilėmis vienodu atstumu vienas nuo kito, lavinti smulkiąją rankos motoriką.

Medžiaga: plastilino pagrindas (naudojamas juodas arba rudas plastilinas, pupelių sėklos (bulvių, žirnių sėklos (ropės).

3 etapas – projekto pristatymas.

Tikslas:žinių apie daržovių pasėlius, spalvą, formą įtvirtinimas, rankų smulkiosios motorikos ugdymas, vaikų akiračio plėtimas.

Produktyvi veikla: bendras parengiamųjų ir jaunesnių grupių vaikų darbas. Įvairios technikos dirbant su daržovių kultūrų kontūrais, daržovėms lipdyti iš plastilino, mokytojo ruošti Vinaigrette salotas.

Įranga: popieriaus lapai su kontūriniais daržovių pasėlių atvaizdais, klijų lazdelė, spalvotas popierius, flomasteriai, žirklės, plastilinas, popierinės servetėlės, ryžiai, žirnių dribsniai; virtos daržovės vinegretui – bulvės, morkos, taip pat svogūnai, agurkai, druska, saulėgrąžų aliejus.

Ryte rinkome bulves, morkas

Ir svogūno nepamiršo, gavo agurką

Visko po truputį – ir pietaujame,

Užpildytas aliejumi, nešiokite vinigretą.

Bendras parengiamųjų ir jaunesnių grupių vaikų darbas.

Tikslas: daržovių pavadinimų įtvirtinimas, įgūdžiai dirbant su improvizuota medžiaga (servetėlės, kruopos – ryžiai, žirniai, spalvotas popierius, klijai, flomasteriai, vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas).

Projekto rezultatai.

Vaikai daržoves skiria pagal išvaizdą, formą, skonį, įvardija daržoves (agurką, pomidorą, morką, pipirą, svogūną ir kt.), turi idėjų apie daržovių auginimą ir derliaus nuėmimą, valgymą, kalboje vartoja apibendrinantį žodį „Daržovės“.

Susijusios publikacijos:

Žaidimo edukacinis projektas antroje jaunesniųjų grupėje „Žaidžia berniukai. merginos žaidžia" PROJEKTO TEMA: „Vaikinai žaidžia. Merginos žaidžia“. Amžiaus grupė: 2 jaunių grupė (3 - 4 metai). Projekto tikslas: socialinio elgesio ugdymas;.

Savivaldybės biudžetinės ikimokyklinio ugdymo įstaigos „vaiko raidos centras – lopšelis-darželis Nr. 191“ GCD suvestinė antroje.

OD santrauka antroje jaunių grupėje „Daržovių konservavimas“ Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą žiniomis apie daržoves integruojant ugdymo sritis: pažinimo raidą, kalbos raidą,.

OOD antrojo jaunimo grupės „Daržovės“ santrauka programos turinys: įtvirtinkite idėjas apie daržoves. Išmokite savarankiškai atsakyti į klausimus, įminti mįsles. kurti įgūdžius.

Čilingarietis Arpinas Edikovna
Darbo pavadinimas: auklėtojas
Švietimo įstaiga: MADOU Nr.12 „Bendrai darželis“
Vietovė: Kemerovo miestas
Medžiagos pavadinimas:
Tema: Edukacinių užsiėmimų „Daržovės“ santrauka (antra jaunesnioji grupė)
Paskelbimo data: 04.11.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Edukacinės veiklos santrauka

„Daržovės“ (antra jaunesnioji grupė)

Čilingarietis Arpinas Edikovna

Edukacinių užsiėmimų „Daržovės“ santrauka (antra jaunesnioji grupė).

Edukacinė sritis: Pažinimas.

Integracija edukacines sritis: socializacija, grožinės literatūros skaitymas

literatūra, komunikacija, kūno kultūra, menas, muzika.

Tikslas: - ugdyti vaikų susidomėjimą žiniomis apie daržoves.

Užduotys: - pateikti elementarių idėjų apie daržoves; daržovių spalva;

Įtvirtinti žinias apie augimo vietą;

Ugdykite bendruomeniškumo jausmą;

Įtvirtinti vaikų idėjas apie daržovių derliaus nuėmimą žiemai.

Atsižvelgiant į daržovių iliustracijas;

Pasakos „Pupukas“, eilėraščių apie daržoves skaitymas;

Siužetas - vaidmenų žaidimas „Daržovių parduotuvė“

Medžiagos: daržo paveikslas; Daržovių ir vaisių kopijos; vizualiai

pašalpa „daržovės“.

Preliminarus darbas:

eilėraščių ir dainų mokymasis; eilėraščių apie rudenį skaitymas; pasakos skaitymas

Sutejevas „Maišelis obuolių“;

iliustracijų peržiūra; žaidimai „Namai skirti daržovės(vaisius)", " Daržovės

ir vaisius“,„ Kas yra nereikalinga “; pokalbis „Kas auga sode“, piešimas ir

lipdymas "Vaisiai".

Žodyno darbas: vaisių pavadinimo tarimas ir daržovės.

Įranga: krepšelis su netikros daržovės(ropės, burokėliai, morkos, agurkai, pomidorai,

paveikslėlis-tuščias su aplikacija - krepšelis su daržovės, daržovės baltas popierius su

nubrėžtas kontūras, zuikio žaislas bibabo, klijų teptukai, drėgnos servetėlės,

vandens indai, šešių pagrindinių spalvų guašas, molbertas, skanėstai vaikams.

Metodinės technikos: veiksmo būdo rodymas, meninis žodis, didaktinis

žaidimai, žaidimai lauke, klausimai aktyvinantys protą veikla,

matomumas, netikėtumas.

Edukacinių užsiėmimų eiga:

Vaikai įeina grupė, ant grindų išmėtyti manekenai daržovės ir krepšelis.

Pedagogas: Kaip manote, kas čia atsitiko (vaikų pasisakymai)

Pedagogas: Kas yra išsibarsčiusi ant grindų? (vaikų atsakymai). Kaip juos galima pavadinti, vienas

Vaikai: Daržovės.

Pedagogas: Kaip manai, ar galime mokytis tokioje netvarkoje? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Atsisėskime ant kėdžių, o aš tau papasakosiu pasaką!

„Ten gyveno - buvo pilkas zuikis. Jis turėjo zuikę žmoną ir daug mažų zuikių. Taip

Ar tu jį pažįsti! Nuėjo pas draugą Ežiuką, Ežiukas jam padovanojo visą krepšį daržovės. Apie juos

nešė kiškius, o kelias ėjo per mišką. Vilkas iššoks! Kiškutis užmetė krepšį taip

nutekėjo! Vos paėmė kojas! Daržovės išsibarstę pakeliui! Sudėkime juos į krepšelį

ir laukite zuikio, o jei jis grįš krepšelio? Juk jis namuose turi alkanų kiškių!

Mokytojas taria lopšelio eilės žodžius

Mikliai įdėsime į krepšelį

Burokėliai, ropės ir morkos,

Pomidorai agurkai,

Štai keletas gerų bičiulių!

Daržovės sukrauti į krepšelį nurodyta tvarka.

Mokytojas: Visi surinkti? Nieko nepalikai?

Vaikai: Ne!

Pedagogas: Koks mūsų pilnas krepšelis daržovės vadinkime zuikį! Prašau

jo. Bunny ateik pas mus! (Vaikai vadina zuikį.) Gal jis mūsų bijo, mano, kad mes

medžiotojai? Tikriausiai jei pavirsime zuikiais, jis nustos mūsų bijoti!

Žaidimas "zuikiai"

Šokio melodija įjungta.

Vaikai pradeda šokinėti, spausdami rankas prie krūtinės, tada mokytojas pasiūlo

jiems „pasislėpti“ (pritūpti ir užsidengti veidą rankomis). Žaidimas kartojasi 2 kartus.

Auklėtojas. Kokius zuikius turime! Negalite atskirti nuo tikrų!

Šiuo metu iš po stalo išlenda žaislinis zuikis, kurį įgarsina mokytoja.

Kiškis išsigandęs, dreba.

Kiškis. Ar matei čia vilką?

Vaikai ramina kiškį, sako, kad vilkas toli, toli pabėgo.

Kiškis. Ar radai mano krepšelį?

Vaikai grąžina krepšį kiškiui.

Kiškis. Ačiū! Bet man taip liūdna! Net krepšelio, kuris buvo rastas, aš ne apsidžiaugė.

Tikriausiai labai išsigando vilko! Nudžiugink mane, pažaiskime žaidimą.

pirštų žaidimas ( kartojasi 2 kartus).

Mes esame krepšyje (jie paima rankas į užraktą į priekį, imituodami apvalų krepšį)

Vikriai sudėkite (energius judesius atlikite kairiuoju, tada dešiniuoju delnu viršuje

Ropės, burokėliai ir morkos, pomidorai, agurkai (delnai suspausti į kumštį. Už kiekvieną žodį

energingai mesti pirštus aukštyn, tada vėl sugniaužti į kumštį).

Kiškis. Štai keletas gerų bičiulių! (Jie ploja rankomis.) O, ką tu turi? (Taškai

molbertas su paveikslu-tuščiu).

Kognityvinės kalbos raida

Kiškis. Ir kodėl visos daržovės baltos, nedažytas? Jūs tikriausiai nežinote, kas jie yra.

Nurodo kontūrą nufotografuok ir paklausk kokios spalvos ta ar kita daržovių.

Kiškis. Nuspalvinkime daržovės Tegul paveikslas būna ryškus ir gražus. pasirinkti

norimus dažus. Pavyzdžiui, kokios spalvos ropė, kokių dažų reikia?

Vaikai. Geltona.

Kiškis kviečia vaikus pasakyti viską, ką spalvins, kam dažys

šito prireiks. Atsakymo pavyzdys„Morką dažysiu, reikia

oranžiniai dažai. Ant molberto rodo, kaip piešti daržovės pavaizduoti

pasirodė šviesus ir tvarkingas (primena poke techniką).

Kiškis. Ar baigėte savo darbą? Parodyk man savo rankas! Kokius spalvingus delnus turime!

Paimkite drėgnas servetėles nuo stalo ir nusišluostykite rankas. Kokie jūs geri bičiuliai, toks vaizdas

pasirodė gražus! Ką nupiešėte į krepšelį?

Vaikai vėl sako darželio eilėraščio žodžius.

Kiškis. Labai ačiū. Atsidėkodami priimkite iš manęs obuolius. Tu

man daržovės ir aš duodu tau vaisių! Iki pasimatymo, vaikinai!

Vaikams dovanojami obuoliai.

Didaktinis žaidimas „Mokykis liesdamas“

V .: - Aš dabar paslėpsiu daržoves maiše, o tu nežiūrėdamas bandai surasti tą daržovę,

kurį paskambinsiu. (Mokytojas vadina daržovę, vaikas bando apčiuopti ir paimti ranka

pavadintas.)

Didaktinis žaidimas „Kas dingo“

Mokytojas parodo vaikams kelias daržoves, tada paprašo nusisukti ir išima

vienas. Vaikai turi atspėti, ko trūksta.

Vaikinai šiandien susitikome su įvairiomis daržovėmis ir aš norėčiau

Kad būtum sveikas ir stiprus.

Turi mėgti daržoves.

Visi be išimties

Dėl to nėra jokių abejonių!

Kiekvienas iš jų turi naudą ir skonį.

Ir aš negaliu apsispręsti

Kuris skanesnis

Kuris iš jų svarbesnis!


Į viršų