Netradicinės piešimo technikos užsiėmimai vidurinėje grupėje. Atviros pamokos apie netradicinį piešimą vidurinėje grupėje santrauka

Atvira vaizduojamojo meno pamoka naudojant netradicines piešimo technikas vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“.

Tikslai:

1. Pratinkite vaikus darbo su guašu technika;

Išmok piešti nestandartinėmis technikomis (piešti suglamžytu popieriumi, delnais, kartoninėmis juostelėmis, įspaudais su bulvių atspaudais ir vatos tamponais)

2. Lavinti estetinį suvokimą;

Atkreipti vaikų dėmesį į aplinkinių ir gamtos objektų grožį;

Sukelti susidomėjimą meno veikla.

3. Ugdykite meilę augintiniams;

Ugdyti geranoriškumą žmonių atžvilgiu, padėti žmonėms.

Užduotys:

Įtvirtinti gebėjimą dirbti piešimo vatos tamponais, glamžyto popieriaus, bulvių atspaudų, piešimo delnu technikomis.

Ugdyti vaikų lytėjimo jautrumą ir smulkiąją motoriką, mąstymą, dėmesį, tiriamąjį susidomėjimą ir pažintinę veiklą.

Lavinti vaizduotę ir fantaziją;

Ugdyti norą padėti, skatinti norą dalyvauti bendrame darbe, išmokyti tai, kas pradėta, nuvesti iki galo.

Įranga ir medžiagos: demonstracinė medžiaga - žaislai, žuvis akvariume; dalomoji medžiaga - dažyti akvariumai, indelis dažams, drėgnos servetėlės, dažai, popieriaus lapas raukšlėms, vatos tamponai, bulvių atspaudai.

GCD pažanga:

Organizavimo laikas:

Mokytojas: Sveiki vaikinai! Užimkite savo vietas. Jie atsisėdo taisyklingai, gražiai, kojos kartu, nugara tiesi. Jie šypsojosi man, tada vienas kitam.

Pasigirsta beldimas į duris, į grupę įeina lėlė Dašenka. Ji verkia.

Pedagogas: - Daša, kodėl tu verki?

Maša: - Mano žuvis susirgo, nes jai buvo nuobodu vienai akvariume. Ir nėra kas man padėtų.

Pedagogas: - Neverk Daša, mes tau padėsime! Ar vaikinai padės Dašai? Nupieškime žuvies draugus.

Pokalbis:

Pedagogas: Dabar atidžiai pažiūrėkite į žaislą. Vaikinai, ką matote ant mano delno? (Žuvis). Kas turi namuose akvariumo žuvis?

Pažiūrėkite į žuvį, ji turi galvą ir kūną kartu. Jie sudaro vieną vienybę.

Kokios formos yra žuvies kūnas? (ovalus). Kokios formos atrodo uodega? (trikampis). Kokios spalvos mūsų žuvis? Kokios dar spalvos žuvys?

Žaidimas mobiliesiems: „Pažink savo spalvą“.

Mokytojas duoda vaikams raudoną, geltoną, mėlyną žuvelę. Tada jis parodo kamuolį ir, liepdamas „bėk pas mane“, siūlo vaikams tokios pat spalvos žuvies kaip rodomas kamuolys! pribėgti prie jo.

Pedagogas: Vaikinai, dabar mes atidžiai žiūrime, aš jums parodysiu, kaip nupiešime žuvį.

Tačiau prieš piešdami žuvį prisiminkime, kur ji gyvena? (vandenyje)

Teisingai, todėl, kad mūsų žuvys nemirtų, užpildysime akvariumus vandeniu.

Ir suglamžytais popieriukais trauksime vandenį, tuo pačiu minkysime tušinukus. (Vaikai suglamžo popieriaus lapą į rutulį. Tada vaikai panardina jį į lėkštę su mėlynais dažais ir pliaukšteliais judesiais traukia vandenį.)

Pedagogas: Puiku! Yra vandens, dabar nupieškime žuvį.

Delną nuleidžiame į lėkštę su dažais. Tada uždėkite delną ant lapo centro ir gerai paspauskite. Tada nuvalykite ranką servetėle.

Kūno kultūros minutė

Žuvys plaukia vandenyje

Su žuvimi smagu žaisti

Jie susitrauks, atsitrauks

Jie palaidos save smėlyje

Brėžinys:

Pedagogas:

Dabar užimkime savo vietas. Ir, kad mūsų žuvis atgytų, nupiešime jai akis ir burną. Norėdami tai padaryti, paimkite vatos tamponus, pamerkite juos į juodus dažus ir nupieškite ant žuvies akis ir burną.

Dabar paimkime kartono juosteles, susemkime žalius dažus ir nupieškime dumblius (juostelę laikykite kampu, pieškite iš viršaus į apačią). Nenuplėšdami nubrėžiame banguotą liniją, stipriai spaudžiame, kad gerai nubrėžtų.

Akvariumo dugne galime dėti akmenukų. Ir nupiešime juos jų bulvių ženkleliais.

Šauniai padirbėta. Turime labai gražių žuvų.

Pedagogas: - Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite nuotraukas. Kuris piešinys tau labiausiai patinka? Kodėl?

Įeina Dašenka.

Mašenka: - Vaikinai, pažiūrėkite, kokia smagi tapo mano žuvis, nes ji dabar turi tiek daug draugų! Ačiū!


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Programos tikslai: toliau ugdyti vaikų vizualinius piešimo įgūdžius ir gebėjimus, naudojant netradicinę „presuoto popieriaus atspaudo“ techniką. - sutvarkyti dvaras tinkamai suspausti ...

Vaizduojamojo meno pamoka naudojant netradicines piešimo technikas vidurinėje grupėje „Žuvis akvariume“.

1. Pratinkite vaikus darbo su guašu technika; Išmokite piešti nestandartinėmis technikomis (piešimas suglamžytu popieriumi, delnais, kartono juostelėmis, marginimas bulvių atspaudais ir vatos pagaliukais) 2. Sukurti...

Elena Yagudina

Švietimo sričių integracija:„Pažinimas“ (holistinio pasaulio paveikslo formavimas, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“ (netradiciniai piešimo „štampais“ metodai), „Grožinė literatūra „Sveikata“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, komunikabilus, produktyvus.

Mokytojo veiklos tikslas:įtvirtinti vaikų gebėjimą piešiniuose (stiebas, lapai, žiedlapiai) vaizduoti gėlės struktūrą, naudojant įvairias medžiagas. Ugdykite estetinį jausmą, tikslumą, vaizduotę, kūrybiškumą. Ugdykite meilę mamai, savarankiškumą.

Pamokos eiga:

Laikas baigiasi

Sniegas ir ledas.

Upės krantas

Vandens potvyniai.

Diena ilgėja

Naktis mažėja.

Kaip ir šį kartą

Sakyk, skambina... (Pavasaris)

Teisingai, gerai padaryta! Pavasaris pas mus ateis labai greitai. Ir nors gatvėje vis dar yra sniego, saulė vis šildo ir skaisčiau. Pasakykite, kokią šventę švenčiame pirmąjį pavasario mėnesį – kovą (vaikų atsakymai). Teisingai, gerai padaryta! Ši šventė yra kovo 8 d. Šią dieną sveikiname mamas, močiutes, seses ir dovanojame joms dovanėles bei gėles, tačiau dovana, kurią galite pasigaminti savo rankomis, mamai ypač brangi. Ir norėdami suprasti, ką veiksime šiandien, klausykite eilėraščio:

Nupiešime mamą

Gražios gėlės.

Piešiame patys:

Ir aš, ir tu, ir mes!

Juk tai labai paprasta -

piešti gėles,

O jei nori

Bandysite dar kartą.

Tapyba geltonais dažais

Ir raudona ir mėlyna.

Dovanosime įvairias gėles

Esame brangi mama.



Pasakyk man, vaikinai, kokias dovanas dovanosime savo mamoms? (vaikų atsakymai) Teisingai, gerai padaryta! Šiandien kviečiu piešti gėles. Tačiau prieš pradėdami dirbti, prisiminkime, iš ko susideda gėlė. (piestelė – gėlės vidurys, žiedlapiai, stiebas, lapas).

Taigi mes jums pasakėme, iš kokių dalių susideda gėlė, o dabar pabandykime ją sukomponuoti.

(Vaikai, naudodami flanelgrafą, sudaro gėlę)

Vaikinai, pasakykite man, kaip galite piešti? (vaikų atsakymai) Puiku, jie viską teisingai pavadino ir noriu pakviesti šiandien piešti su antspaudais, bet pirmiausia šiek tiek pailsėkime.

Pievoje auga gėlės

Neregėtas grožis. (Gurkšnojimas - rankos į šonus s.)

Gėlės siekia saulę.

Pasitempk ir su jais. (Gurkšnodamas – rankas aukštyn X.)

Kartais pučia vėjas

Tik tai ne problema. (Vaikai mojuoja rankomis, imituodami vėją.)

pasvirusios gėlės,

Žiedlapiai nukrenta. (Pakreipia.)

Ir tada jie vėl atsikelia

Ir jie vis dar žydi.


O dabar sėdime prie savo darbų. Ant jūsų stalų yra kempinės antspaudai ir trijų spalvų dažai. Ar galite pasakyti, kokios tai spalvos? (vaikų atsakymai) Teisingai, gerai padaryta!

Kadangi piešime su minkšta kempine, antspaudo stipriai spausti nereikia. Paimame antspaudą, nuleidžiame į geltonus dažus ir darome įspaudą viršutinėje lapo vidurio dalyje. Pažiūrėkite, ar turime gėlę? (vaikų atsakymai)

Aišku – na ne, nupiešėme tik vidurį, o dabar pabandykime pridėti žiedlapių. Norėdami tai padaryti, paimkite kitą antspaudą ir nuleiskite jį į raudonus dažus. Po to pradedame dėti atspaudus aplink gėlės vidurį, pirmiausia iš viršaus, tada iš apačios, kairėje, dešinėje ir pan.





Dabar reikia nupiešti stiebą ir lapus. Juos piešime vatos tamponėliais. Pasakyk man, prašau, kokios spalvos yra gėlės stiebas ir lapai (vaikų atsakymai) Teisingai, gerai padaryta! Medvilninį tamponą pamerkiame į žalius dažus ir sklandžiu judesiu nupiešiame stiebą, po to ant stiebo nupiešiame lapus.





Kokias gražias gėles išleidote, Visos ryškios ir iš karto matosi, kad pagamintos su meile. Ir tavo mamos juos mylės. O dabar siūlau surinkti mūsų gėles gražioje puokštėje.

Apibendrinant: Vaikinai, pasakykite man, prašau, ką mes šiandien veikėme? (vaikų atsakymai) Kam nupiešėme tokias nuostabias gėles? (vaikų atsakymai) Su kokia nuostabia švente šiandien susiję mūsų darbai? (vaikų atsakymai) Ar tau patiko? (vaikų atsakymai)

Man taip pat labai patiko, apsidžiaugiau susipažinęs, noriu padėkoti už bendrą darbą ir padovanoti šiuos smagius balionus.


Skatinkite vaikus neįprastose situacijose naudoti pažįstamus piešimo būdus.

Ugdyti savitarpio pagalbos jausmą, abipusę pagarbą kolektyviniame piešime.

Įranga: įvairių spalvų guašas indeliuose ir padėkliukuose, drėgnos servetėlės, įvairaus skersmens dangteliai, spalvoti vaško pieštukai.

Medžiaga: lėlė Anya, lėlė Vanya, ežiukas, lokys, zuikis.

Pamokos eiga vidurinėje grupėje su piešimu netradicinėmis technikomis:

V. - Sėskis, vaikai, patogiau, aš tau kai ką pasakysiu. Vienoje pasakoje gyveno lėlė Anya, kuri labai mėgo piešti. Ir ji turėjo brolį Vaniją. Jis dar buvo mažas ir nemokėjo naudotis šepetėliu. Jis piešė pirštais.

Tačiau vieną dieną Anė pažadėjo, kad grįžusi iš darželio išmokys jį tinkamai elgtis su šepetėliu. Vanya nelaukė, o kai Anya ir jos mama nuėjo į darželį, be leidimo jis pasiėmė jos šepečius.

Jis juos bakstelėjo, stipriai spaudė, bet šepečiai arba visai nebrėžė, arba paliko silpną, neaiškią žymę. Vania pavargo nuo šio užsiėmimo, jis supyko ir išmetė šepečius už spintos.

Anya buvo labai nusiminusi, tačiau nepriekaištavo savo brolio, o nusprendė kartu su juo ieškoti savo mėgstamų šepetėlių. Padėkime lėlėms ieškoti!

K. – Kaip manote, nuo ko pradėti paieškas? Žinoma, iš spintos! Galų gale, Vanya išmetė savo šepečius. (Vaikai pasižiūri po spinta, ten randa Ežiuką).

V. - Laba diena, Ežiuke! Ar galite pasakyti, kur ieškoti šepetėlių?

E. - O tu mane obuoliais pavaišinsi, tada aš tau pasakysiu! (Paduoda vaikams apvalų, lėkštės pavidalo popieriaus lapą).

K. – Pagalvokime, kaip galima nupiešti obuolius be teptuko? Iš tiesų, spaudinius galite daryti su cilindru arba putplasčio guminėmis kempinėmis. Imkime tokius daiktus, panardinkime į dažus ir lėkštėje nupieškime didelius ir mažus raudonus ir geltonus obuolius.

Vaikai kempinėle piešia kolektyvinį piešinį

D. - Padėk sau, Ežiuk!

E. - Ačiū! Nešiosiu savo vaikams, o mes kartu džiaugsimės! Ir jūs eikite keliu į Mishka, jis padės!

(Vaikai vaikšto ratu pagal muziką, susitinka su Mishka).

V. - Meškiukas! Ar žinote, kaip galime rasti šepetėlių?

M. - O tu mane vaišink aviete, tada aš tau pasakysiu!

K. - Vaikai, kaip mes galime piešti uogas, jei neturime teptuko? Turime tai padaryti gerai ir greitai! Taip, taip, pieškite pirštais! (Vaikai uogas piešia į krepšelį pirštais).

Piešimas pirštais

V. - Štai tu, Meškiuke, pilnas krepšelis aviečių, padėk sau!

M. - Ačiū! Eikite šiuo keliu į Bunny, jis viską žino ir tikrai jums padės! (Vaikai eina briaunuotu taku).

V. - Labas, Zuik! Pasakykite man, kur rasti Anyos šepečius!

Z. – Kam tau reikia šepetėlių? Juk pasaulis jau seniai nudažytas, o aplinkui viskas tamsu ir nuobodu! Taip matau viską aplinkui naktį, nes dieną bijau išeiti, kad Lapė manęs nepagautų!

V. - Ne, Zuik, tu klysti! Pasaulis šviesus, spalvingas, džiaugsmingas! Vaikai, pasakykite Bunny, kokias spalvas žinote! (Vaikai vardija spalvas).

V. – Ir mes tau nupiešime fejerverką! Jis spalvingas, džiaugsmingas ir aiškiai matomas naktiniame danguje! (Ant piešimo popieriaus lapo vaikai spalvotomis vaško kreidelėmis piešia fejerverkų žvaigždes).

Z. – Bet dangus šviesus, nieko nematau!

V. - Nieko, dabar padarysime, kad būtų tamsu kaip naktį! (Su kempinėle, pamirkyta į dažus, mokytojas sukuria foną. Pasirodo vaško raštas).

Z. – Ačiū, vaikinai! Kaip džiaugiuosi matydamas tiek daug ryškių spalvų! Tiesą sakant, stebėjau jūsų kelionę ir supratau, kad esate draugiški, darbštūs vaikai! Žinoti, kaip rasti išeitį iš keblios situacijos, mokėti dirbti kartu, padėti draugams. Tikiuosi, padėsite Anei išmokyti brolį taisyklingai elgtis su šepetėliu: stipriai jo nespauskite, atsargiai pieškite, po darbo nuplaukite ir nuvalykite šepetį. Tada jis neįsižeis, o taps geru jūsų padėjėju. Išeik, šepečiai! Šiame darželyje jūsų neįžeis nei vaikai, nei lėlės! (Vaikai padeda lėlėms plauti ir išdžiovinti šepečius).

Piešimas yra viena iš pagrindinių vaikų, lankančių ikimokyklinio ugdymo įstaigas, užsiėmimų. Tai prisideda prie supančio pasaulio pažinimo ir yra veiksmingiausia priemonė ugdyti kūrybišką asmenybę. Siekiant paskatinti domėjimąsi vaizdine veikla, mokytojui patartina savo darbe naudoti netradicinius piešimo būdus. Darbas su neįprastomis medžiagomis ir naujomis technikomis viduriniosios grupės ikimokyklinukams suteiks išskirtinai teigiamų emocijų, atskleis naujas pažįstamų daiktų panaudojimo galimybes.

Netradicinių piešimo technikų vertė vaikų vystymuisi sode

Netradicinis piešimas įdomus tuo, kad vaizdai vaikams visada būna skirtingi. Paprastai tai yra paprasti ir prieinami metodai, tačiau jie atlieka labai svarbų vaidmenį protiniame ikimokyklinio amžiaus vaiko vystyme. Jų naudojimas rodo lengvumo atmosferą, suteikia kūdikiui galimybę imtis iniciatyvos, išreikšti jausmus ir emocijas piešinyje. Tokioje veikloje pagrindinis dalykas yra ne galutinis produktas, o savimi pasitikinčios asmenybės formavimas.

Netradicinių technikų naudojimas lavina 4-5 metų vaikų tyrinėjimo gebėjimus. Juk jie suteikia galimybę eksperimentuoti (pavyzdžiui, maišyti guašą su muilo putomis, dažyti ant natūralių medžiagų).

Netradicinis piešimas tobulina vidurinės grupės ikimokyklinukų rankų smulkiąją motoriką, o tai savo ruožtu prisideda prie taisyklingos kalbos formavimo.

Vystosi tokie psichiniai procesai kaip mąstymas, dėmesys, regimoji atmintis, vaizduotė. Padidėjęs lytėjimo jautrumas – pirštų galiukai tiesiogiai liečiasi su dažais, jaučiamas jų tankis, klampumas.

Darbas su neįprasta medžiaga sukelia vaikų nuostabą, gerina jų socialinius ir bendravimo įgūdžius: vaikai daugiau užduoda klausimus mokytojui, vieni kitiems, turtinamas ir aktyvinamas žodynas.

Įvairių metodų ir technikų (delnų, kišimo, marginimo, nitografijos ir kt.). Naudotos medžiagos

Vidurinėje grupėje jau galima sėkmingai pritaikyti pačias įvairiausias netradicines piešimo technikas. Apsvarstykime pagrindines kryptis.

Vaikai mėgsta spausdinti įvairiais objektais. Tai gali būti putplasčio formos: mokytojas aštriu daiktu ant jų pritaiko giluminį piešinį. Vaikas tokį „ženklą“ įmerkia į dažus, o paskui uždeda ant popieriaus lapo – gaunamas gražus vaizdas. Panašiai galite marginti daržoves ir vaisius: tam ypač tinka bulvės, obuoliai, morkos. Tam jiems suteikiama norima forma ir parenkami spalvą atitinkantys dažai.

Taip pat galite spausdinti naudodami putų gumą, suglamžytą popieriaus rutulį ar vatos diskelį.Įdomus vaizdas gaunamas iš lapų atspaudų (tokiu būdu galite piešti medžius ar drugelį). Gysluota pusė padengiama dažais ir dažyta puse užtepama ant pagrindo. Lapkočius prie lapo galima atsargiai nudažyti teptuku. Įdomus gradiento efektas gaunamas, jei lapo paviršiuje sumaišomos kelios spalvos.

Pusės bulvės pagalba galite piešti įvairius objektus

Sunkesnė pamoka vidurinės grupės ikimokyklinukams – piešimas kištuku kietu teptuku. Ant anksčiau nubrėžto kontūro vaikas braukia šepetėliu su guašo dažais. Be to, šepečio nesudrėkina vanduo. Pasirodo, pūkuoto ar dygliuoto paviršiaus imitacija, puikiai tinkanti vaizduoti gyvūnus, tokius kaip ežiukas, lokys ar kiškis. Darbo metu šepetys turi būti laikomas vertikaliai - tada kaiščiai bus lygūs.

Naudojant kišimo metodą, gerai vaizduoti įvairius gyvūnus

Kibimo piešinys

Maži vaikai mėgsta piešti rankomis. Visas vaiko šepetėlis panardinamas į guašą arba dažomas teptuku, o tada jis palieka įspaudą ant pagrindo. Vienu metu galite piešti dviem rašikliais, nudažytais skirtingomis spalvomis. Taip jie dažnai piešia saulę, žolę, medį, paukštį. Po darbo delnai nušluostomi servetėle, tada guašas lengvai nuplaunamas vandeniu.

Rankų piešimas

Plakatas kaip dovana mamai pagamintas naudojant delno piešinį

Piešdamas pirštais kūdikis į guašą nuleidžia ne visą delną, o tik piršto galiuką. Ant popieriaus dedami taškai arba dėmės. Ant kiekvieno piršto galite pasiimti skirtingos spalvos dažus. Panašus vaizdas gaunamas naudojant medvilninius tamponus.

Piešimas su vatos tamponais

Piešimas pirštais

Įmantrius raštus ant popieriaus lapo galima sukurti naudojant manų kruopas (tam tikslui galima naudoti ir druską, smėlį). Ši technika puikiai tinka kuriant peizažus – manų kruopos suteikia kompozicijai gražios tekstūros. Fonas apibarstomas kruopomis, kol dažai neišdžiūvo. Po trumpo laiko manų kruopos tiesiog nukratomos, o jų vietoje lieka ryškios dėmės. Kitas variantas - objektas nupieštas ir nudažytas klijais-pieštuku (būtinai tsyet fone), o po to apibarstomas manų kruopomis.

jauko piešimas

Nitkografija yra piešimo paprastu siūlu technika. Vaikas perlenkia popieriaus lapą per pusę, panardina siūlą į dažus. Vienoje pagrindo pusėje iš sriegio išklojamas vaizdas, o vienas jo galas lieka laisvas. Piešinys viršuje uždaromas antrąja popieriaus puse ir prispaudžiamas. Po to siūlas ištraukiamas už galiuko. Pasirodo vaizdas, kuris baigiamas teptuku iki norimo vaizdo.

Threadografija

Vidurinės grupės vaikai mėgsta piešti su porolonu. Tai patogus įrankis kuriant paveikslo foną, be to, putplastis turi puikias galimybes įkūnyti vaiko fantazijas. Pavyzdžiui, tai puikus būdas pavaizduoti sniego pusnis žiemos peizaže.

Piešimas putų guma naudojant trafaretą

Neįprastas vaizdas gaunamas taikant blotografijos techniką. Vaikas šaukštu semia guašo dažus ir užpila ant pagrindo. Gaunamos įvairių formų dėmės. Pagrindas uždengiamas kitu lakštu – ant jo atsiranda vaizdas, kuris užbaigiamas iki norimo atvaizdo. Taip pat galite papūsti dėmę šiaudeliu, kad ji būtų didesnė.

Piešimas blotografijos technika

Neįprasta piešimo priemonė – dantų šepetėlis. Stori, standūs šereliai leidžia pritaikyti įvairaus tankio rašto detales. Dėl to yra tūrio efektas, galite derinti skirtingus atspalvius. Pavyzdžiui, tokiu būdu galima labai tikroviškai pavaizduoti eglutę.

Dantų šepetėlio piešimas suteikia šakoms apimties

Piešimas dantų šepetėliu

Panašiai galite piešti plastikine šakute panardinant jo galiuką į dažus. Taigi galite pavaizduoti dygliuotą ežiuką ar saulę.

piešimas šakute

Piešimas puikiai perteikia gyvūno stuburus

Piešimui vidurinėje grupėje mokytojas gali pasiūlyti vaikams žvakių ar vaško kreidelių. Naudodamas šias medžiagas vaikas sukuria paveikslėlį ant popieriaus, o paskui jį piešia akvarele. Piešimas žvake ar kreidelėmis išlieka baltas, nes riebus pagrindas nesąveikauja su akvarele.

Piešimas su žvake, muilo burbulais, vatos tamponais, vaško kreidelėmis

Netradicinis atskirų objektų ir objektų piešimas (darbo pavyzdžiai su komentarais)

Kai kurios temos ypač palankios netradiciniams piešimo būdams. Pavyzdžiui, medį galima pavaizduoti originaliai, naudojant spaudinį su lapais, užpildant trūkstamas dalis (kompozicija „Rudens medžiai“). Kitas įdomus būdas yra marginimas kopūsto lapu („Žiemos medis“). Delno pagalba galite pavaizduoti apsnigtą vainiką („Sniguotas medis“). Medžio lapai ir vaisiai dažnai vaizduojami pirštais arba vatos tamponais („Obelė“).

Lapų atspaudai ir piešinys Piešimas delnais ir pirštais Kopūsto lapų atspaudas Piešimas su vatos pumpurais

Tokį vaikų pamėgtą objektą kaip balionus galima pavaizduoti su putplasčiu arba pačių guminių kamuoliukų pagalba (juos išpučia, o galiuką panardina į dažus – gaunamas labai tikroviškas vaizdas).

baliono piešimas

baliono piešimas

Krintantys rudens lapai taip pat gali būti pavaizduoti naudojant tikrus lapus. Norėdami tai padaryti, geriau pasiimti mažus egzempliorius („Daugiaspalviai lapai“). Kitas būdas – piešti vatos pagaliukais, pirštais, baksnoti. Lapelius galima marginti ir su bulvėmis, ant daržovės nubrėžus atitinkamą siluetą.

Lapų marginimas

Kibimo piešinys

Šermukšnio šakos struktūra palanki ją piešti vatos tamponais, pirštais ar kišenėmis (nuotrauka).

Kibimo piešinys

Vidurinės grupės paukščiai taip pat dažnai vaizduojami netradiciniais būdais. Pavyzdžiui, delnų pagalba galite nupiešti grakščią skraidančią ar plaukiančią gulbę.

Rankų piešimas

Rankų piešimas

Pasitelkus netradicinius piešimo būdus, gerai pavaizduoti daržoves ir vaisius.

Piešimas pipete

Spauda su puse obuolio ir piešimas vatos tamponais

Pamokų užrašai

Autoriaus vardas Abstraktus pavadinimas
Družina E. "Žiema"

(piešimas netradiciniais būdais - įspaudas su kopūsto lapu, vaizdas su vatos tamponais)

Edukacinės užduotys: išmokite piešti peizažą netradicine technika (kopūsto lapų spauda, ​​vaizdas su vatos tamponais).
Vystymo užduotys: išplėsti idėjas apie žiemos sezoną.
Edukacinės užduotys: ugdyti domėjimąsi gamta, grožio jausmą.
Švietimo sričių integravimas: „Meninė kūryba“, „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Socializacija“, „Sveikata“.
Demonstracinė medžiaga:žiemos peizažų reprodukcijos.
Dalomoji medžiaga: tamsintas balto popieriaus lapai pagal vaikų skaičių, šepečiai, baltas guašas, Pekino kopūsto lakštai, neišsiliejantys puodeliai, padėkliukai šepečiams.
Pamokos eiga:
Žiemos mįslė. Mokytojas klausia vaikų, kokiais žodžiais galima apibūdinti žiemą (snieginga, šerkšnota, blizga, pūkuota ir pan.), ką galima žaisti žiemą.
Pagal muziką P.I. Čaikovskio vaikai žiūri į rusų menininkų paveikslų reprodukcijas ir žiemą. Tuo pačiu metu mokytojas įtvirtina žinias apie tai, kas yra kraštovaizdis.
Netikėtumo akimirka – į grupę atkeliauja siuntinys, kuris neatsidaro. Norėdami jį atidaryti, vienas iš vaikinų turi perskaityti eilėraštį apie žiemą.
Pasigirsta beldimas į duris – pasirodo žaislinis kiškis, kuris sako, kad būtent jis atnešė pakuotę ir skundžiasi vaikams, kad neranda kelio namo. Vaikinai žada jam padėti. Kiškis atidaro savo siuntinį – ten kopūsto lapas.
Mokytojas kviečia ikimokyklinukus pavirsti peizažais ir ypatingai nupiešti žiemos paveikslą - su kopūstų lapais.
Vaizdo gavimo technikų demonstravimas. Ant lapo reikia teptuku užtepti storą dažų sluoksnį, tada pritvirtinti prie pagrindo ir atsargiai nuimti abiem rankomis. Gautas spaudinys labai panašus į sniegu padengtą medį.
Savarankiškas ikimokyklinukų darbas prie O. Gazmanovo kompozicijos „Baltas sniegas“. Mokytojas veda vaikus pagal poreikį.
Pirmojo darbo etapo pabaigoje vyksta kūno kultūros užsiėmimas „Sniego senis“. Mokytojas pastebi, kad piešiniuose kažko trūksta. Vaikai spėja, kad sniego nėra. Mokytojas siūlo pavaizduoti vatos pagaliukų pagalba – juos reikia pamerkti į balto guašo indelį ir uždėti taškelius (poke metodas).
Tradiciniu būdu, teptuko pagalba, po medžiais piešiamos sniego pusnys.
Apibendrinant pamoką – grįžimas iš pasakų miško.

Kolesnikova I.
(vidurinėje grupėje netradiciniu poke metodu)

Pamokos eiga:
Pamoka prasideda mįsle apie lokį. Tada mokytojas skaito pasaką „Maša ir lokys“. Turinio pokalbis: kaip Mishka sekėsi su Maša. Apsvarstykite lokio struktūrą, nustatykite jo galvos ir liemens formą.
Mokytojas demonstruoja meškos figūros spalvinimą poke metodu (akys ir nosis klijuojamos).
Savarankiška vaikų veikla. Atliktų darbų analizė.

Karpova I.N. "Žuvis"
(piešimas delnu ir pirštais)

Pamokos pradžioje mokytojas organizuoja žaidimą „Akvariumas“ (vaikai atlieka veiksmus pagal tekstą):

  • Sraigės šliaužioja, / Namus neša, / Ragus kilnoja, / Žuvis žiūri.
  • Žuvys plaukia, / irkluoja su pelekais. /
  • Sukite į dešinę, pasukite į kairę, / O dabar atvirkščiai.

Žuvies mįslė. Žiūrint į žuvų nuotraukas. Pokalbis apie tai, kur jie gyvena, ką valgo, kas jiems padeda plaukti.
I. Tokmakovos eilėraščio „Žuvis“ skaitymas.
Mokytojas ikimokyklinukus kviečia žuvį pavaizduoti netradiciškai – delno pagalba. Norėdami tai padaryti, turite nuleisti delną į lėkštę su guašu, o tada padaryti atspaudą ant popieriaus lapo (nykštis sulenktas, likusieji išskleisti). Veiksmai turi būti atliekami greitai, kitaip dažai gali išdžiūti. Prie žuvies pageidautina pavaizduoti foną – akmenukus (piešimas pirštu) ir dumblius (šepetėliu).
Po savarankiškos vaikų veiklos vyksta fizinis užsiėmimas „Žuvis“.
Vyksta darbų paroda: vaikinai aiškinasi, kur kiekviena žuvelė plaukia, išrenka gražiausią.

Zotkina O.K. "Scarlet Sails"
(piešimas smėliu ir dažais)

Vaikų darželis yra kurortiniame Evpatorijos mieste, todėl dažymas smėliu šiuo atveju yra labai svarbus.
Pamokos pradžioje mokytoja skaito vaikams V. Orlovo eilėraštį „Piešiu jūrą“.
Vyksta pokalbis apie gimtąjį miestą, kurį turistai dar vadina Saulės miestu, Vaikystės miestu. Taip yra dėl to, kad Evpatorijoje per metus yra daug saulėtų dienų, neįprastai švelni jūra, taip pat yra daugybė vaikų kurortų ir stovyklų.
Mokytoja primena vaikams, kad jie šiandien buvo jūroje ir klausia, kas jiems labiausiai įsiminė (šiltas smėlis ir malonus vanduo, ryški saulė, gražūs kriauklės, laivai, valtys).
Mokytojas kviečia ikimokyklinukus nupiešti laivą su raudonomis burėmis, ryškia saule ir mėgstama jūra. O tai padaryti padės iš paplūdimio atsineštas smėlis.
Vyksta kūno kultūra jūrine tema „Jūra“.

  • Jūra labai plati
    (Vaikai plačiai išskleidžia rankas į šonus.)
    Jūra labai gili.
    (Jie pritūpia, rankomis liesdami grindis.)
    Ten gyvena žuvys, draugai,
    (Atlikite judesį „Žuvis“.)
    Bet jūs negalite gerti vandens.
    (Ištieskite rankas į šonus, pakelkite pečius.)
    Žuvėdros, besisukančios virš bangų
    (mojuoti rankomis)
    Sekime juos kartu.
    (sukantis vietoje)
    Putų purslai, banglenčių garsas,
    O už jūros – mes su tavimi!
    (Vaikai plasnoja rankomis kaip sparnus.)

Mėginio tyrimas ir vaizdavimo metodų paaiškinimas. Smėlis turi būti atsijotas nuo kriauklių ir kitų priemaišų. Paprastu pieštuku nubrėžiami laivo, saulės ir jūros kontūrai, ant kurių vėliau gausiai užtepami klijai. Smėlis surenkamas žiupsneliu ir pabarstomas ant vaizdo kontūrų. Perteklius supilamas į lėkštę. Be to, burės padengtos raudonais dažais, kad neliestų smėlio. Taip pat piešiama saulė, dangus ir jūra.
Skambėdami atpalaiduojančiai muzikai (jūros garsai ir banglenčių garsai), vaikinai pradeda dirbti.

Išplėstinis netradicinio piešimo planavimas (vidurinė grupė)

Vidurinėje grupėje netradicinis piešimas kartais gali būti įtrauktas į dailės užsiėmimus ir gali būti vykdomas kaip projekto dalis. Dažniausiai tokie metodai yra mokomi su vaikais kaip rato darbo dalis.

Kaip pavyzdį pateiksime vidurinės grupės „Vaivorykštė“ (mokytoja Chernysheva O.V., MBDOU d / s „Yolochka, Abakan“) būrelio užsiėmimų ilgalaikio planavimo fragmentą.

Mėnuo Tema Užduotys
rugsėjisRudens lapai
Akvareliniai dažai + vaško kreidelės
Prisidėkite prie išraiškingiausio rudens įspūdžių atspindžio. Tobulinkite piešimo vaškinėmis kreidelėmis ir akvarele įgūdžius
meškiukas
Bakstelėkite standžiu pusiau sausu šepetėliu
Įtvirtinti gebėjimą naudoti „bakstymo kietu pusiau sausu šepetėliu“ metodus
obuolys
Monotipas
Supažindinti vaikus su monotipijos technika. Supažindinkite vaikus su simetrija (pavyzdžiui, obuoliu). Ugdykite erdvinį mąstymą.
pagal dizainą
Spalio mėnBorovičiok
Piešimas pirštais
Įtvirtinti gebėjimą piešti pirštais, klijavimo techniką. Ugdykite kompozicijos jausmą, spalvų suvokimą.
Jam
Blotografija
Susipažinkite su blotografijos technika. Ugdykite kompozicijos jausmą.
Lėkštė
Plastilinografija
Tobulinti piešimo plastilinu įgūdžius ir gebėjimus.
Fotelis
Purkšti
Susipažinkite su purškimo technika. Ugdykite kompozicijos jausmą.
lapkritisDulkių siurblys
Gratažas
Susipažinkite su skiepijimo technika. Išmokite nubrėžti paprastus formų modelius.
Paspirtukas
Piešimas su vatos tamponais
Stiprinkite gebėjimą piešti vatos tamponais. Ugdykite kompozicijos jausmą
pagal dizainą
Įvairūs
Stiprinti gebėjimą pasirinkti savo techniką ir temą
garlaivis
Plastilino plastikai
Stiprinti gebėjimą piešti plastilinu. Ugdykite kompozicijos jausmą.

Pažymėtina, kad reguliariai (maždaug kartą per mėnesį) būrelyje piešimas atliekamas pagal planą, kuriame vaikai savarankiškai pasirenka techniką ir temas. Tai ugdo ikimokyklinukų kūrybinę vaizduotę ir savarankiškumą.

Visi užsiėmimai pastatyti panašiu principu: prasideda žaidimo akimirka, apima pirštų gimnastiką, masažą, savarankiška vaikų veikla, kaip taisyklė, vyksta akompanuojant muzikai. Pamokos pabaigoje būtinai surengiama mini vaikų darbelių paroda.

Vaikai visada siekia naujų potyrių, domisi kūrybine veikla. Mokytojo užduotis – pažadinti kiekviename vaike tikėjimą savo individualumu, gebėjimu kurti grožį. Šiuo atžvilgiu netradicinės įvaizdžio technikos suteikia puikių galimybių: piešdamas be teptuko ir pieštuko kūdikis labiau atsipalaiduoja, geriau jaučia spalvas, pradeda fantazuoti.

GCD santrauka šia tema:
"zuikio gimtadienis"
(netradicinė piešimo technika)

GCD santrauka vidurinei grupei

Autorius: Sedykh Nina Pavlovna, MBDOU "7 vaikų darželio" pataisos grupės mokytoja, Permės kraštas, Aleksandrovsko miestas.
Ikimokyklinių įstaigų auklėtojai ir papildomo ugdymo mokytojai šiuo sąvadu gali vesti užsiėmimus su vidurinės darželio grupės vaikais.
Tikslas:
tobulinti vaikų kūrybinius gebėjimus per meninę ir vaizdinę veiklą, netradicine piešimo technika komponuojant trijų objektų kompoziciją
Užduotys:
Suteikti pirminį supratimą apie natiurmortą kaip vaizduojamojo meno žanrą.
Supažindinti su kompozicijos pagrindais piešiant natiurmortą.
Stiprinti gebėjimą naudoti netradicines piešimo technikas.
Sukurkite estetinio grožio natiurmorte viziją.
Ugdyti kūrybinę vaizduotę, meninius ir estetinius įgūdžius, smulkiąją motoriką, dėmesį.
Pažadinti estetinius jausmus, ugdyti domėjimąsi menine kūryba.
Puoselėti geranoriškumą, bendravimo tarp vaikų ir bendraamžių bei suaugusiųjų kultūrą.
Medžiagos ir įranga: guašas, popieriaus lapas su fone nupiešta servetėle, paruoštos formos arbatinukui ir puodeliams su šaukštais, antspaudai, Teremka dekoracija, rusų liaudies pasakos „Teremok“ herojai ant magnetų, žaislas zuikis, daiktai komponavimui kompozicija (indai, servetėlė, vaisių maketai, saldainiai), magnetofonas, nešiojamas kompiuteris pristatymui „Kiškio gimtadienis“ rodyti.
Preliminarus pasiruošimas: pažintis su įvairiomis meno rūšimis (natiurmortas, peizažas, portretas), žymių menininkų natiurmortų peržiūra, animacinių filmukų „Plastilino istorija“, „Natiurmortas“, rusų liaudies pasakos „Teremok“ pastatymas.
Vaikų organizacinės veiklos turinys
1. Organizacinis momentas.
Skamba muzika „Įvadas iš rusų liaudies pasakos „Teremok“. Terekos peizažo fone mokytojas susitinka su vaikais.
globėjas: Sveiki, mieli svečiai. Sveiki atvykę į pasaką. Laukiame jūsų, nelauksime. Šiandien į svečius pakvietė zuikis. Jis turi gimtadienį. Bet vakarėlyje nebūsime vieni. Pažiūrėkite į namą, kuriame gyvena mūsų zuikis. ( rodo į teremoką).Prisiminkime pasaką, kur name gyvena įvairūs gyvūnai? (vaikų atsakymai).


Teisingai. Tai rusų liaudies pasaka „Teremok“
(groja muzika)
Pedagogas: Stovi teremoko, teremoko lauke
Jis nei žemas, nei aukštas, nei aukštas
Kas, kas gyvena teremochkoje,
Kas, kas gyvena žemumoje?
Kokie gyvūnai gyvena bokšte (vaikų atsakymai).
2. Pasakos „Zuikio gimtadienis“ istorija
Pedagogas: Matau, kad prisimeni istoriją. Tačiau šiandien papasakosiu naują istoriją apie mūsų pasakų herojus. Atsistokite patogiai ir klausykite.
(rodomas pristatymas „Zuikio gimtadienis“)
„Jie gyveno, mažame namelyje buvo gyvūnų. Jie gyveno, neliūdėjo. Jie gyveno labai draugiškai ir linksmai. Jie padėjo vienas kitam visame kame.
Vieną iš saulėtų dienų mažieji gyvūnėliai nusprendė pasveikinti zuikį su gimtadieniu. (1 skaidrė)


Visi atnešė jam dovaną.
Atbėgo pelė:
- Pee-pee-pee! Atnešiau tau obuolį, kriaušę ir vyšnias. (2 skaidrė)


Vaikai, kaip vienu žodžiu galima pavadinti pelės dovaną? (vaikų atsakymai)
Antroji varlė šuoliavo aukštyn:
- Kwa, kwa, kwa! Kiškuti, aš tau duosiu puodelius, lėkštes ir šaukštus. (3 skaidrė)


Vaikai, koks šių objektų pavadinimas vienu žodžiu? Teisingi patiekalai.
Gudri lapė padovanojo zuikiui gėlių vazą. (4 skaidrė)


Ir tada atbėgo pilkas viršus.
-Tu, tu, tu! Aš tau atnešiau dovanų arbatinuką ir servetėlę. (5 skaidrė)

Ir paskutinis buvo lokys.
- Zuikiai, atnešiau tau saldainių. Gerkime arbatą ir linksminkimės. (6 skaidrė)


Vienas zuikis tapo liūdnas ir susimąstęs. (7 skaidrė)


- Tiek daug dovanų! O kaip jas sutvarkyti ant stalo, kad būtų gražu?
Pedagogas: Vaikinai, padėkime zuikiui sutvarkyti dovanas ant stalo taip, kad patiktų visiems jo svečiams.
(Atidaro servetėlę, po ja vaisiai, patiekalai, saldainiai, gėlių vaza)
Dabar aš sudarysiu kompoziciją iš visų šių elementų. Ar tu man padėsi? Nuo ko pradėti? (atsakymas) Teisingai, padėkite servetėlę. Dedame vazą su gėlėmis, arbatinuką, puodelius su šaukštais, dedame į lėkštę saldainius ir išskleidžiame vaisius. Turime atsiminti taisyklę, kad dideli objektai yra fone, o maži – priekiniame plane.
Pažiūrėkite į mano kompoziciją. Kaip manote, ar zuikiui patiks? (atsako) O jei pieštume paveikslą su savo tiriamaisiais, tada jis bus vadinamas natiurmortu.

Jei matote nuotraukoje
Puodelis kavos ant stalo (8 skaidrė)


Arba sultys dideliame dekanteryje,
Arba rožė kristale
Arba bronzinė vaza
Arba kriaušė, arba pyragas (9 skaidrė)


Arba visus elementus iš karto – (10 skaidrė)


Žinokite, kad tai natiurmortas.
(A. Kušneris)

Pedagogas: Ar norite padėti zuikiui? Kurkime natiurmortus ir padovanokime juos zuikiui gimtadienio proga. Girdi, skamba linksma melodija, gal pagrosim. Užsukite į ratą. Įsivaizduokite, kad jūs ir aš esame patiekalai, kurie yra ant padėklo.
(Mokytojas deklamuoja eilėraštį, o vaikai atlieka atitinkamus veiksmus.)
3.Mobilus žaidimas „Patiekalai“.
Čia yra didelis stiklinis arbatinukas. Išpūskite pilvuką, viena ranka
Labai svarbus kaip viršininkas. ant diržo, kitas buvo sulenktas - "nosis"

Štai porcelianiniai puodeliai, Atsisėsk, vieną ranką uždėk ne ant diržo.
Labai trapus, vargšas.
Čia porcelianinės lėkštės, verpimo, piešimo rankomis ore
Tik belskite – jie sulaužys, ratuos.
Štai sidabriniai šaukštai. Jie išsitiesė, susidėjo rankomis virš galvų.
Galva ant plono stiebo.
Štai plastikinis padėklas, paguldytas, ištiestas.
Jis atnešė mums indus.

4. Brėžinys.
Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį, kad ant kiekvieno stalo yra popierinės figūrėlės (arbatinukas ir puodeliai su šaukštais)
Pedagogas: Jūs turite piešinį ant stalo. Jame pavaizduotas stalas, ant jo – servetėlė ir gražus fonas. Aš taip pat turiu šį piešinį. (pakabina piešinį ant molberto).


Reikia paimti indus ir išdėlioti ant paklodės taip, kad gautume trijų objektų natiurmortą. (Rodyti) Fone turime arbatinuką, o tada išdėliojame puodelius šaukštais. (Rodyti) Pabandykite susikurti savo natiurmortą laikydamiesi visų taisyklių.
(Vaikai dėlioja paruoštas formas, mokytojas jiems padeda pagal galimybes).
Šauniai padirbėta! Visi jie kūrė gražius natiurmortus. Bet mūsų patiekalai visai ne šventiniai. Kaip manote, ką turėtume padaryti, kad papuoštume savo patiekalus? (atsakymai)
Pedagogas: Tai va, papuošime gėlėmis. Padarysime tai antspaudų ir ryškaus guašo pagalba. Antspaudo panardinimas į dažus (ekranas) ir ant mūsų indų, kaip aš darau, atspaudus.
Vaikai savarankiškai puošia indus įvairių antspaudų atspaudais, mokytojas juos kontroliuoja, suteikdamas pagalbą.


Pedagogas: Patiekalai pasirodė šventiški. Bunny patiktų. Belieka tik užbaigti mūsų natiurmortą. Ant jau sugalvoto piešinio priklijuokite arbatinuką su puodeliais (Dvipusė juosta). Pirmasis bus arbatinukas, tada puodeliai su šaukštais.

Į viršų