Vidurinės grupės matematikos pamokos santrauka pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą „Pasakų kelionė. Pamokos vidurinėje grupėje pagal federalinių valstijų švietimo standartų planą santrauka-matematikos pamokos santrauka (vidurinė grupė) tema Klasės su vidurinės grupės vaikais pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą

GCD santrauka vyresniųjų grupėje „Vizitingas jūreivis Kolya“.

MKDOU Nr.1 ​​"Firefly" miestas Frolovo

Ši medžiaga bus naudinga pedagogams ir 5-6 metų vaikų tėvams.

Tikslas: Supažindinti vaikus su gyvuoju jūrų ir upių pasauliu.

Išsiaiškinti, organizuoti, detalizuoti, žinoti apie jūros ir upių gyventojus.

Užduotys. Elementariųjų gamtos mokslų sampratų raida.

Toliau supažindinkite vaikus su jūros ir jos gyventojų gyvenimu. Toliau mokykitės atskirti žuvis pagal išorinius požymius.

Ugdyti intelektualinę ir emocinę vaiko kūrybinio potencialo sferas: atmintį, stebėjimą, akiratį, domėjimąsi suprasti jį supantį pasaulį.

Skatinkite juos susisiekti su suaugusiaisiais klausimais, sprendimais ir žodiniu bendravimu vieni su kitais.

Sudaryti sąlygas vaikams ugdyti estetinį požiūrį į juos supantį pasaulį. Sudaryti sąlygas kūrybinei savirealizacijai. vaikai.

Ugdykite supratimą apie skaičių sudėtį. Ugdyti psichinius veiksmus: įvairių reiškinių ir objektų požymių nustatymas ir palyginimas, klasifikavimas.

Medžiagos ir įranga.

Ekranas, kepurės vaikams su jūros būtybių atvaizdais, kepurė jūreiviui Koliai, „jūros sala“ (jūros gyventojai), žaidimas „Surask žuvį“, knyga „Jūros gyventojai“, upės žuvys (paveikslėliai), mėlynas audinys (skirtas jūra, upė), viskas, ko reikia piešimui, linksma vaikiška dainelė.

1. Rytinis susibūrimas.

Sveika, auksine saule!

Sveika, mėlyna jūra!

Sveiki, laisvas vėjelis!

Sveiki, brangioji tuopa!

2.Naujienos.

Vaikai, jei pageidauja, pasakoja, kas įdomaus nutiko jų namuose: kur jie ėjo, ką žaidė, kas juos nudžiugino ar nuliūdino.

3. Mokytoja su vaikais pakeičia datą kalendoriuje ir prisimena, koks tai mėnuo. Vaikai perkelia žmogeliuką į norimą savaitės dieną.

4.Mokytojas.

Pažiūrėkite, vaikinai, kas atėjo?

Vaikas ateina su jūreivio kepuraite.

Jūreivis Kolya.

Sveiki bičiuliai.

Atnešiau tau paslaptį.

Tai maža jūros dalis.

Jūreivis Kolya.

Ar žinai ką nors apie jūrą?

Kas gali pasakyti?

Vaikai pasakoja apie savo vasaros keliones.

Jūreivis Kolya.

Kokios žuvys gyvena upėje, o kurios jūroje?

Jūreivis Kolya užduoda mįsles apie jūros gyvius.

Vaikai su „jūros gyventojų“ kepurėmis išlenda po vieną iš už ekrano (delfinai, jūrų žvaigždės, jūrų arkliukai, aštuonkojai, banginiai, medūzos,

Jūreivis Kolya.

Pažiūrėkite, kiek ten jūros gyventojų, ir pažaiskime jūrų žaidimą.

Žaidimas „Jūra sujaudinta vieną kartą“.

Vaikai su jūros gyventojų kepuraitėmis pagal muziką rodo judesius.

Jūreivis Kolya.

Rankose laiko upės žuvį.

Įmeskime žuvį į upę.

Vaikai ant nupieštos upės deda žuvų nuotraukas.

Auklėtojas.

Kokios žuvies trūko?

Vaikai. Lydeka.

Jūreivis Kolya.

Lydeką galite nupiešti ir patys.

Ar žinai, ką turi lydekos?

Vaikai žiūri į lydekos piešinį ir įvardija kūno dalis.

Jūreivis Kolya piešia su vaikais ir mokytoja.

Auklėtojas.

Nupiešime galvą, uodegą, o kas per vidurį?

Nugara ir pilvas.

Auklėtojas.

Kaip žuvys juda vandeniu.

Jie turi pelekų kojas.

Auklėtojas. Ar žuvys turi kojas?

Vaikai. Ne, jų kojos virto pelekais. Taip patogiau

Auklėtojas.

Ką valgo žuvys?

Dumbliai, kirminai, mažos žuvys.

Auklėtojas.

Ką žuvys veikia žiemą?

Vaikai atsako.

Auklėtojas. Ir dabar mes turime žaidimą „Upėje arba vandenyne“

(Vaikai turi teisingai nustatyti, kas kur gyvena.)

Auklėtojas.

Mūsų jūreivis Kolya kviečia daugiau sužinoti apie jūrą ir jos gyventojus.

Jūreivis Kolya.

Dabar keliausime į „Jūrų šalį“.

Vaikai apsimeta judantys jūra pagal muziką.

Jūreivis Kolya.

1 stotelė.

"Meno pasaulis"

Vaikai žiūri į Aivazovskio paveikslą „Jūroje“.

Pasidalinkite savo įspūdžiais.

2-oji stotelė.

"Stebuklinga knyga"

Vaikai įvardija didžiausius jūrų ir vandenynų gyventojus.

3 stotelė.

Žaidimas „Atspėk aprašymą“

Jūreivis Kolya.

Na, laikas atsisveikinti ir grįžti namo.

Pamokos „Laimingas šokis su jūreiviu Kolya“ pabaigoje.

Pamokų pastabos vidurinei grupei pagal federalinį išsilavinimo standartą

Regionas:

"Kognityvinė raida. FEMP

Tema:

„Apimtos medžiagos kartojimas ir konsolidavimas“

Tikslas: stiprinti vaikų žinias apie kiekybinį ir eilinį skaičiavimą, geometrinių figūrų pavadinimus, toliau stiprinti vaikų žinias apie skaičių susiejimą su objektų skaičiumi

Užduotys:

Stiprinti vaikų žinias apie geometrines figūras;

Įtvirtinti žinias apie skaičius, apie skaičių eilutes nuo 1 iki 4;

Išmokyti vaikus parinkti žodžių antonimus;

Pratinkite vaikus skaičiuoti, konsoliduokite kiekybinį ir eilinį skaičiavimą

Toliau stiprinti vaikų žinias apie skaičių susiejimą su objektų skaičiumi;

Ugdyti vaikų matematinius gebėjimus ir savarankiškumą darbe;

Ugdykite gerumą ir norą padėti draugui.

Pamokos eiga

(Vaikai įeina ir stovi puslankiu priešais stalus, sveikina svečius)

Vaikinai, šiandien yra neįprasta diena, mūsų laukia daug įdomių žaidimų.

Kaip manote, kuo galite keliauti? (lėktuve, raketoje, anttraukiniu, automobiliu ir pan.)

- Tu teisus. Ššš!?(raketos nusileidimo garsas)

– Kol kalbėjomės apie kelionę, atrodo, kad kažkas atvažiavo mūsų aplankyti. (Nežinia ir raketa ant magnetinės lentos)

– Tikrai atėjo... (Nežinau)

Nežinau, kad šiandien žaisite, ir jis norėjo pamatyti, kaip žaidžia darželio vaikai

-Ir kuo Dunno atskrido? Kokia įdomi raketa. Vaikinai, pažiūrėkime į Dunno raketą.

-Kokią geometrinę figūrą primena raketa? (vienam stačiakampiui)

– Iš kokių geometrinių formų susideda raketa? (trikampis, apskritimas, ovalas, kvadratas, stačiakampis)

- Puiku vaikinai, ar jums patiko raketa?(taip)

- Vaikinai, Dunno klausia, ar jūs ir aš žinome skaičius. Nežinau, vaikinai žino skaičius. Tai pamatysite patys. Dabar žaisime žaidimą „Live Numbers“.

Žaidimas „Gyvieji skaičiai“

Nikita, Lera, Dima ir Sasha pavirs skaičiais ir mums reikės vedėjo, kuris sutvarkys skaičius, o Olya bus vedėja.

Olya, ką iškelsi pirma, o paskui ir t.t.

Kas pirmas, kas antras, kas trečias, o kas ketvirtas?

– Kaip manote, ar vedėja teisingai sutvarkė vaikus? ( vaikų atsakymai) ir kt.

Seryozha, kuris yra pirmas, Nikita K. ir kuris yra antras, Matvey ir kuris yra trečias, o kas ketvirtas?

-Šauniai padirbėta!

Nežinau , o vaikinai žino pasakas, norime supažindinti jus su pasakos „Trys lokiai“ herojais

Žaidimas „Surask numerį“

- Vaikinai, ant jūsų stalų yra išdėliotos lėkštės, ant kurių yra skaičiai. Parodykime Dunno skaičių, nurodantį, kiek namelių yra? ( vaikų pasirodymas)

- Koks čia skaičius??(vienas)

– Papasakokime eilėraštį apie pirmąjį numerį.

Čia yra vienas arba vienas -
Labai plona, ​​kaip mezgimo adata.

Dabar parodykite man skaičių, kuris rodo, kiek medžių yra prie trobelės?

– Kokį numerį rodote Lerai? ( du)

- Alioša, pažiūrėk, kiek medžių yra prie trobelės? ( du)

– Kokį eilėraštį žinome apie skaičių du?

Bet tai yra numeris du.
Pasigrožėkite, kaip tai atrodo:
Dvikas išlenkia kaklą,
Uodega velkasi už jos.

- Šauniai padirbėta. Vaikinai, suskaičiuokime, kiek meškų gyvena miške?

Ten gyveno... tėtis, mama ir mažas meškiukas (rodo žaislus)

Dabar parodykite man skaičių, nurodantį, kiek jų yra?

Kokį skaičių tu rodai...? ( trys)

– Seryozha, kiek ten buvo lokių? ( trys)

Kokį eilėraštį žinome apie skaičių trys? Pasakyk Lerai.

Bet pažiūrėk į tai,
Pasirodo skaičius trys.
Trys yra trečioji piktograma.
Susideda iš dviejų kabliukų.

– Parodykime skaičių, kuris nurodo, kiek trobelėje yra langų?

– Seryozha, suskaičiuok, kiek yra langų? ( keturi ). Ar teisingai parodėte? ( Taip ) – O tu Vika, kokį skaičių pakėlei? ( keturi)

– žinome ir eilėraštį apie skaičių keturi. Žiūrėk, keturi yra kėdė,
Kurį apverčiau.

(Dirbu su vaikais interaktyvioje lentoje)- Vaikinai, pavaišinkime meškos jauniklius kriaušėmis. Eikime prie lentos. – Kiek meškų gyvena miške? Romai, kiek kriaušių reikia paimti?-Dima, parodyk Dunno, kiek kriaušių mums reikia skanėstui.- Ar teisingai suskaičiavote, vaikinai (taip)

– Kokie jūs puikūs bičiuliai! Ar tau patiko mūsų vaikų atsakymai, Dunno?

Dabar pailsėkime ir atlikime fizinius pratimus.- Išeik į kilimo vidurį, atsistok ratu. – Taigi pailsėjome. Dabar sėskime prie stalų.

Vaikinai, pasiūliau jauniklius pavaišinti kitu skanėstu, avietėmis nupieškime avietę.

Eikime prie stalo ir paruoškime pirštus piešimui. (Žaisti pirštais.)

O piešti – mūsų užduotis. - Kiekvienas ant stalo turi kortelę su skaičiumi, pagal skaičių reikia nupiešti uogas (tiek pat aviečių, kiek ir nurodytas skaičius kortelėje). Atidžiai pažiūrėkite į korteles – Matvey, koks skaičius ant jūsų kortelės, Kiek uogų ištrauksite.

Koks tavo numeris Anya? Kiek uogų nupieš? (individualus darbas)

Vaikinai, parodykime Dunno žaidimą „Priešingai“?(taip)

Žaidimas „Priešingai“

Michailas Ivanovičius yra didelis - o kaip su lokiu? Takas iki trobelės platus... – o prie upelio?
Krūmai žemi – ir medžiai
Kelias iki upelio ilgas – bet iki trobelės?

– Jie viską įvardijo teisingai.

Atsisveikinkime su meškomis ir žaisime dar vieną žaidimą „Surask savo namus“.

Lauko žaidimas „Surask savo namus“

Taisyklės: Ant grindų yra 4 lankai, kiekvieno lanko viduje yra skaičiai, nuo 1 iki 4. Naudodami medaliono numerį vaikai ieško savo namelių.

- Puiku vaikinai.( Aš giriu vaikus) Dunno labai patiko žaisti su mumis. Ir kviečia į kelionę. Ar norite skristi į mėnulį? Bet yra tik viena sąlyga - užimti vietas raketoje pagal bilietus - Pažiūrėkite į bilietus. kokios geometrinės figūros ir kokios spalvos. Ant kėdžių ieškokite lygiai tų pačių figūrų, dar kartą atidžiai pažiūrėkite į bilietus ir ieškokite savo vietos. Atsisėskite. Atsisveikinkime su svečiais. Ir mes išvažiavome į kelią.

Olga Ponomareva
Pamokos santrauka vidurinei grupei pagal federalinį išsilavinimo standartą „Padėkime zuikiui“

Pamokų pastabos vidurinei grupei pagal federalinį išsilavinimo standartą

« Padėkime zuikiui»

Tikslas: ugdyti vaikų susidomėjimą savarankiškai spręsti pažintines ir kūrybines problemas.

Užduotys:

Socialinis-komunikabilus: sukurti teigiamą požiūrį, norą bendrauti vieniems su kitais, ugdyti reagavimą, savitarpio pagalba.

Kognityvinė raida: įtvirtinti žinias apie tiesioginį skaičiavimą iki 5, įtvirtinti geometrinių figūrų pavadinimus ir padaryti figūrą iš geometrinių figūrų, konsoliduoti sąvokas "ilgai", "trumpas", įtvirtinti žinias apie spalvas.

Kalbos raida: ugdyti vaikų kalbinę veiklą, mokyti atsakyti į klausimus, lavinti regimąją atmintį, dėmesį ir mąstymą.

Dalomoji medžiaga: kumštinės pirštinės formos lapai, geometrinės formos (ovalūs, dideli ir maži apskritimai, raudoni, mėlyni pieštukai, iškirpti šalikai trumpi, ilgi, spalvoti kepurės, pom-poms, morkos.

Demonstracinė medžiaga: žaislas Zuikis, dekoras paveikslų grupės šia tema"Žiema".

1. Organizacinis momentas.

Bendravimo žaidimas:

„Visi vaikai susirinko į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems

Padovanokime vieni kitiems šypsenas.

Vaikinai, šiandien nuėjau į darželį ir pamačiau prie mūsų durų sėdintį zuikį ir verkiantį. (rodo žaislą zuikį). Jis papasakojo, kas jam atsitiko. „Atėjo žiema, pasikeitė zuikio kailis.

Kokį kailinį turėjo zuikis? (pilka, ar dabar? (balta).

Zuikis dar nebuvo pripratęs prie šalčio ir buvo sušalęs savo kailyje. Jis atėjo pas mus grupė taigi jūs, vaikinai, pasakykite jam padėjo sušilti. Padėkime? (Taip).

Kad jam būtų šilta žiemos miške, padovanosime kumštines pirštines.

1. užduotis „Surask porą“ Pasirinkite kumštinių pirštinių porą. (ant stalo yra kumštinės pirštinės su skirtingais geometriniais raštais, kvadratas, trikampis, apskritimas)

Pasakyk man, kokios geometrinės figūros pavaizduotos ant tavo kumštinės pirštinės? (5 vaikų atsakymai)

Dabar mūsų zuikio letenėlės nesušals. Šauniai padirbėta! Jų daug ir jis gali padovanoti savo draugų zuikiams miške, kad ir jų letenėlės nesušaltų.

Ką dar galite dėvėti, kad išliktumėte šilti? zuikis?

Ant stalo turiu šalikus, trumpus ir ilgus. Parodykite, kuris šalikas trumpas, o kuris ilgas. Kaip tu tai padarei? (trumpą sudėjus ant ilgo)

2 užduotis „Nuspalvinkite trumpus šalikus raudonu pieštuku ir ilgus šalikus mėlynu pieštuku“

Puiku, mes taip pat padovanosime juos savo zuikis.

Ir kad jo ausys nesušaltų, padovanosime kepurę.

Zuikis nori žaisti su tavimi.

Fizminutka: « Zuikis» (atlikti judesius)

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas

Letenos aukštyn, letenos žemyn, ištieskite ant kojų pirštų,

Mes dedame letenas jiems ant šonų, ant kojų pirštų šokinėja, šokinėja, šokinėja

3 užduotis „Pasirink pomponą pagal spalvą“(ant stalo yra spalvotos kepurės, prie kepurės derinkite tokios pat spalvos pomponą)

Kokios spalvos tavo skrybėlė ir kokios spalvos bus tavo pomponas? (atsakymai 3-4 vaikai)

Puiku, jūs visi atlikote užduotį. Kiškutis labai džiaugiasi, kad esi už jį padėjo. Dabar jis ir jo draugai niekada nesušals miške.

- Zuikis, šnabžda kažką man į ausį... Jis prašo, vaikinai, kad jūs taip pat padarykite jį zuikio draugais ir jis supažindins juos su savo draugais, kad jie galėtų linksmai ir kartu gyventi miške.

4 užduotis „Surinkite kiškio siluetą iš geometrinių formų“

Iš kokių figūrų jos buvo padarytos? zuikis? (ovalūs, dideli ir maži apskritimai)

Koks tu puikus žmogus! Kaip aš dabar džiaugiuosi zuikis. Dabar jis turi daug draugų ir nieko nebijo!

Šiltai jį aprengėme, o jis su draugais susiruošė namo į žiemos mišką. Duokime jam morkų, kad jis galėtų pavaišinti savo draugus.

5 užduotis "Duok man morkų" (suskaičiuokite iki 5, visi suskaičiuoja 5 morkas ir deda į krepšelį)

Suskaičiuok kiek turi morkų? (atsakymai 3-4 vaikai)

Na štai mes padėk zuikiui. Vaikinai, pasakykite man, ką mes padarėme?

Ačiū vaikinai! Jūs visi man taip pat tokie puikūs padėjo. Ir už tai taip pat noriu padovanoti knygą su eilėraščiais apie žiemą.

Publikacijos šia tema:

Meninės ir kūrybinės pamokos su vidurinės grupės vaikais „Padėkime žirafai“ vidurinėje grupėje santrauka Meninės ir kūrybinės pamokos su vidurinės grupės vaikais „Padėkime žirafai“ santrauka Tikslai: 1. Plėsti vaikų žinias apie karštų gyvūnų gyvenimą.

Antros jaunesniosios grupės vaikų kūno kultūros ir kūno kultūros integruotos edukacinės veiklos „Padėkime zuikiui“ santrauka Tikslas: Ugdyti teigiamą mokinių požiūrį į kūno kultūros pamokas; formuoti elementarias matematines sąvokas.

Paskutinės pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje santrauka „Padėkime draugams iš Prostokvashino“ Paskutinės pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje santrauka. Tema: „Padėkime draugams iš Prostokvashino“ Tikslas: Nustatyti programinės įrangos kūrimo lygį.

Paskutinės matematikos pamokos vidurinėje grupėje „Pinokis, mes tau padėsime“ santrauka Mokslo metų pabaigoje vidurinėje grupėje vyko baigiamoji matematikos pamoka. Vaikai turėjo parodyti visas savo žinias šioje srityje.

Baigiamosios matematikos pamokos vidurinėje grupėje „Padėkime draugams“ santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinio ugdymo įstaiga lopšelis-darželis Nr.12 Baigiamasis matematikos pamokos vidurinėje mokykloje santrauka.

Kūno kultūros pamokos jaunesniųjų grupėje „Kiškio svečiuose“ santrauka Planas – organizuojamos edukacinės veiklos ugdymo srityje „Fizinis tobulėjimas“ jaunesniųjų grupėje suvestinė tema:.

Vidurinė darželio grupė – įdomus amžius. Penktų gyvenimo metų vaikai iš vakarykščių išsiskiria didesniu protiniu aktyvumu ir suvokimo laipsniu, ima formuotis vaizduotės mąstymas, o šios savybės yra būtina sėkmingo matematikos įvaldymo sąlyga. Šiuo atžvilgiu domina atviras elementarių matematinių sąvokų (FEMP) formavimo užsiėmimų, organizuojamų pagal federalinio valstybinio švietimo standarto reikalavimus, peržiūros.

Atviros matematikos pamokos ypatumai ikimokyklinio ugdymo įstaigų vidurinėje grupėje

Atviras FEMP žiūrėjimas yra veiksminga darželio pedagoginio proceso organizavimo forma. Ši edukacinė veikla, būdama viena iš atmainų, sprendžia ir ugdymo, raidos bei ugdymo problemas.

Vidurinės grupės ugdymo tikslai yra susiję su programos turiniu. Tai yra skaičiavimas per penkis, objektų lyginimas pagal dydį (iš karto pagal dvi charakteristikas), serijos kūrimas, naujų geometrinių formų (stačiakampio) pažinimas, orientacijos erdvėje ugdymas, laiko sampratų plėtimas. Šiuo atveju atvira matematikos pamoka dažniausiai paliečia kelias iš šių problemų iš karto.

Atviros pamokos lavinimo užduotys siejamos su ikimokyklinuko intelektualinės sferos ugdymu – mąstymo, dėmesio, atkaklumo, taisyklingos kalbos ugdymu procesais. Kartu darbas organizuojamas taip, kad vaikas veiktų kaip vadovas, užimtų aktyvią poziciją, maksimaliai atskleistų savo gebėjimus.

Kiekviena atvira matematikos pamoka būtinai turi edukacinę vertę. Mokytojas turi pasirinkti temą, kuri prisidėtų prie teigiamų ikimokyklinuko moralinių savybių ugdymo, pavyzdžiui, meilė gimtajam kraštui, noras rūpestingai elgtis su augalais ir gyvūnais ir kt.

Mąstydamas apie atviros matematikos pamokos turinį ir struktūrą vidurinėje grupėje, mokytojas turėtų sutelkti dėmesį į šiuos svarbius aspektus.

  1. Reikšmingas. Atviras žiūrėjimas turėtų tapti inovatyvios patirties šaltiniu kolegoms, paliečiančiu šiuolaikinių ikimokyklinio ugdymo metodų, taip pat vaikų psichologijos problemas. Novatoriškas požiūris gali būti išreikštas pačiu vaizdinės ar padalomosios medžiagos turiniu arba kokia nors įdomia metodine technika, IKT panaudojimu, neįprastu erdvės organizavimu ir pan. Juk tradicinės matematinės veiklos demonstravimas neprisidės prie profesinio augimo. dalyvaujantys specialistai.
  2. Socialinis. Atviros pamokos metu mokytojas sukuria ikimokyklinukams sėkmės situaciją. Norint tai pasiekti, aktyviai naudojami pagyrimai, padrąsinimai, suteikiama vaikui teisė klysti. Mokytojas demonstruoja vaikų stipriąsias puses, atskleidžia jų mąstymą ir kūrybinius gebėjimus.
  3. Pragmatiškas. Atviras FEMP žiūrėjimas yra papildoma paskata vidurinės grupės studentų pažintinei veiklai. Jiems patinka žaisminga veikla (kuri visada lydi tokius renginius) ir suaugusiųjų dėmesys.

Atviroje pamokoje su penktų gyvenimo metų vaikais reikia:

  • aiškus kiekvieno edukacinės veiklos etapo organizavimas ir planavimas (skirtingai nei, pavyzdžiui, matematinės pramogos, kur scenarijus leidžia improvizuoti);
  • privaloma intriguojanti pamokos pradžia, kuri vaikams taps motyvuojančia akimirka;
  • siužeto darna ir logika (dažniausiai pasirenkama kelionė, padedanti pasakos herojui, siekiant bendro naudingo tikslo);
  • individualus požiūris į vaikus (skirtinga psichinė ir somatinė vaikų raida, pavyzdžiui, kažkas turi kalbos problemų);
  • originalios vaizdinės priemonės, kurias pakviesti mokytojai galės gaminti ir naudoti savo praktikoje;
  • draugiškas mokytojo tonas, tinkama veido išraiška ir gestai.

Kad atviras renginys pavyktų, visi suplanuoti tikslai yra realizuoti, tema atskleidžiama, mokytojui reikia parengti išsamią santrauką (kurį derina su ikimokyklinio ugdymo įstaigos metodininku). Ten užrašomas kiekvienas mokytojo veiksmas: įžanginės pastabos, užduotys, klausimai, komentarai apie juos pamokos metu, laukiami vaikų atsakymai ir kt.

Kalbant apie organizacinius aspektus, atvira matematikos pamoka vidurinėje grupėje vyksta be „repeticijos“ ir trunka įprastą šiam amžiui (20 min.). Nors penktų gyvenimo metų vaikai nebėra kūdikiai, galintys verkti pamatę nepažįstamus žmones, vis tiek reikėtų psichologiškai paruošti vaikus renginiui, taip pat iš anksto apie tai informuoti jų tėvelius.

Atviro žiūrėjimo svečiams visada suteikiamos darbo vietos už ikimokyklinukų (kad jos neatitrauktų vaikų nuo pažintinės veiklos).

Pamokos pradžioje mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į dalyvaujančius suaugusiuosius ir pasiūlo jiems pasisveikinti – tada renginio metu vaikai į juos nežiūrės.

Kartais tėvai taip pat kviečiami į atviras atrankas – tai naudinga stiprinant šeimos santykius ir suteikia mamoms bei tėčiams realų supratimą apie jų vaikų žinių ir įgūdžių lygį. Vidurinėje grupėje tai galima praktikuoti, bet atsargiai, nes visada yra vaikų, kurie per pamoką gali pakilti ir nueiti pas mamą. Tokiu atveju darbas su likusiais vaikais turėtų tęstis kaip įprasta.

Atviros matematikos pamokos vidurinėje grupėje vedimo metodika (darbo struktūra ir formos)

Atviras žiūrėjimas, būdamas edukacinės veiklos rūšis, turi tam tikrą struktūrą.

Atviros pamokos metu mokytojas turi kaitalioti įvairias vaikų veiklos formas. Tai pagyvins pamokos eigą ir leis kiekvienam vaikui atskleisti savo gebėjimus. Tinkamiausias būtų grupės ir pogrupio tipų derinys.

  • Kolektyvinė veikla:
    • priekinis tyrimas;
    • didaktiniai žaidimai;
    • kūno kultūros minutės;
    • Pirštų žaidimai;
    • lauko žaidimai su matematiniu turiniu.
  • Individualus darbas su padalomąja medžiaga arba paeiliui atliekant užduotis lentoje.
  • Užduotys atliekamos poromis (pavyzdžiui, sudaryti kelių objektų seriją).

Savarankiškas darbas yra svarbi atviros matematikos pamokos dalis

Idėjų ir autoriaus patobulinimų pasirinkimas pagal federalinį išsilavinimo standartą

Vidurinės grupės temų parinktys

Mokytojas gali pasirinkti bet kurią temą atviram peržiūrai. Labai populiarios pasakų temos, kai visos užduotys žaidžiamos pagal konkrečios pasakos siužetą, gerai žinomą vidurinės grupės mokiniams („Teremok“, „Kolobok“, „Žąsys-Gulbės“, „Trys mažiukai“). Kiaulės“, „Raudonkepuraitė“). Tokia veikla gali turėti pavadinimą, pavyzdžiui, „Apsilankymas pasakoje“.

Pamokos tema taip pat gali būti animacinio filmo siužetas („Trys iš Prostokvašino“, „Aplankykite Mikę Pūkuotuką“).

Originali idėja – parengti siužetinį spektaklį, mini spektaklį, kuriame ikimokyklinukai vaidins, pavyzdžiui, geometrines figūras, kalbės apie save ir jų savybes („Figūrų šalis“, „Matematikos karalystė“ ir kt.). ). O tokio spektaklio metu vaikams bus pasiūlytos įdomios užduotys.

Atvira matematikos pamoka gali būti siejama su gamtos istorijos temomis, gyvūnų, paukščių, vabzdžių, augalų studijomis („Matematika miške“, „Naminiai gyvūnai“, „Kelionės upėmis“ ir kt.).

Šventės išvakarėse galite įvesti šventinę temą į atvirą matematikos pamoką ir priskirti ją, pavyzdžiui, „Dovanos mamoms“ (su tinkamomis dovanomis - iš geometrinių figūrų pagamintais karoliukais ir pan.).

Atviros matematikos pamokos temą galima sieti su Tarptautine moters diena ir mamoms dovanoti iš geometrinių figūrų karoliukus

Idėjos motyvuojančiai pradžiai

Vidurinės mokyklos moksleiviams matematikos pamokų žaidimo dalis yra nepaprastai svarbi. Ji turėtų būti nuo pat ugdomosios veiklos pradžios, kad būtų skatinama vaikų pažintinė veikla. Šiuo atveju mokytojas gali panaudoti įvairias motyvacijos rūšis.

Pamoką galite pradėti netikėta akimirka – netikėtai pasirodo neįprastas svečias ir atneša vaikams įdomių užduočių. Pavyzdžiui, Karlsonas (žaislas arba persirengęs suaugęs ar vaikas iš parengiamosios grupės) „įskrenda“ į grupės kambarį ir pasako vaikams, kad nori su jais išdaigauti.

Pamoką galite pradėti netikėta akimirka – garsaus pasakų herojaus pasirodymu

Kitas variantas – iš miško pas vaikus ateina Miška, kuri pabudo ir bando išsiaiškinti, koks metų laikas. Miške miegodamas jis svajojo apie mįsles, žaidimus ir įdomias matematines užduotis, kurias atnešė vaikams voke.

Gerai veikia ir pagalbos motyvas. Pavyzdžiui, keliaudami per pasakas vaikai padeda skirtingiems veikėjams iš bėdos. Raudonkepuraitei vilkas suplėšė karoliukus, kuriuos ji nešėsi dovanų močiutei – ikimokyklinukai iš geometrinių formų dėlioja naujus. Meška sugriovė namelį, o dabar miško žvėrys neturi kur gyventi – vaikai stato naują.

Zuikis ateina aplankyti vaikinų, jį ištiko nelaimė – sugedo namas, kuriame jis gyvena. Norint padėti zuikiui surasti ir suremontuoti savo namus, reikia prasibrauti per mišką, įveikiant įvairias kliūtis.

Žaislų herojus prašo vaikų pagalbos

Įdomus sprendimas: prieš vaikinus, gyvenančius matematikos šalyje, pasirodo balionas ir prašo padėti jam grįžti namo.

Lėlė Katya praneša, kad netrukus ateis kovo 8-oji, tačiau ji nežino, kokia dovana pamaloninti savo mamą. Ikimokyklinukai pristato matematines dovanas: vėlgi – karoliukus iš geometrinių formų, dėlioja gėles ant magnetinės lentos ir kt.

Vaikai visada su džiaugsmu priima pasiūlymą keliauti. Pavyzdžiui, į stebuklingą šalį Igrandiją, kur yra daug įdomių užsiėmimų ir pramogų (o lėlė Umnyashka juos ten vadina).

Garsus pasakų herojus, pavyzdžiui, Kolobokas, kviečia vaikus į savo pasaką. Kad ten atsidurtų, mokytojas kviečia vaikus atlikti „stebuklingus“ veiksmus – stovėti ratu, užmerkti akis, ploti rankomis, apsisukti.

Norėdami patekti į pasaką, turite atlikti tam tikrus magiškus veiksmus

Kitas motyvas, kuris taip pat puikiai tinka vidurinių klasių mokiniams, yra kažko išmokyti stebuklingą personažą, nes jis pats nežino, kaip tai padaryti. Pavyzdžiui, Dunno ateina pas ikimokyklinukus ir pasako, kad nemoka skaičiuoti, neatpažįsta formų, ir prašo jį to išmokyti. Žinoma, vaikai mielai atsilieps į tokį prašymą, nes taip jie jaučiasi svarbūs ir nepriklausomi.

Įdomi mintis – pamokos pradžioje vaikams papasakoti trumpą pasaką, kurią mokytojas gali nesunkiai susikurti pats. Pavyzdžiui, geometrinėms formoms skirta pamoka gali prasidėti nuo tokios magiškos istorijos.

Geometrinių formų šalyje gyveno kvadratas ir stačiakampis. Stačiakampis laikė save bjauriu ir nerangiu. Jei atsistoja visu ūgiu, atrodo aukštas ir siauras, o gulėdamas ant šono – storas ir žemas. Aikštė didžiavosi savimi: jos kraštinės lygios, ir atrodo, kad ir kaip pasisuktų. Tačiau vieną dieną maža mergaitė pasiklydo miške. Ji susitiko su herojais ir kreipėsi į juos pagalbos. Merginai reikėjo pakilti aukščiau, kad pamatytų, kur yra jos namas. Užlipusi į aikštę ji nieko nematė. Kai kuklus Stačiakampis atsistojo visu ūgiu, mergina atsidūrė labai aukštai ir pamatė, kur jai reikia eiti. Draugai nuėjo paimti kūdikio. Jų pakeliui buvo upė. Aikštė negalėjo padėti merginai pereiti upės – jis įkrito į vandenį, o Stačiakampis gulėjo ant šono ir virto tiltu. Mergina jį perbėgo ir atsidūrė namuose. Dabar herojus žinojo, kad jis yra reikalinga ir naudinga figūra.

Iliustracija pasakai apie geometrines figūras

Lentelė: pastabų fragmentai iš atvirų FEMP pamokų vidurinėje grupėje

GCD autorius ir tema Pamokos eiga
Velgosha N.I.
„Padėkime draugams“
(atvira pamoka naudojant IKT)
Mokytoja informuoja vaikus, kad pas juos atvyko vienos pasakos herojai (skaidrė su pasakos „Teremok“ personažais). Vaikinai eina į pasaką (sustoti ratu, užsimerkti, tris kartus suploti rankomis ir sukasi aplink save).
Pasirodo pelė (skaidrė). Į bokštą ji galės patekti tik įvykdžiusi užduotį. Prie bokšto auga įvairių spalvų ir dydžių gėlės. Kiekvienai gėlei reikia pasodinti atitinkamo dydžio drugelį.
Pelė įleidžiama į namus (kiekvieną kartą, kai gyvūnas įleidžiamas į namus, ekrane pasirodo skaidrė).
Užduotis padėti varlei (šliaužti) - žaidimas „Nuostabus krepšys“. Vaikai paeiliui išima geometrines figūras, jas įvardija ir priderina prie jų lėkštėse gulinčių formų.
Užduotis „Užpildykite paveikslą“.
Skaidrė su zuikio nuotrauka. Ikimokyklinukai turi suskaičiuoti, kiek kartų zuikis pabels į būgną ir parodyti atitinkamą skaičių.
Slyskite su lape. Jai patinka šokti – vyksta kūno kultūra.
Slyskite su Vilku. Ant namo durų kabo didelė spyna, kurios raktas pamestas. Jį reikia išdėlioti iš skaičiavimo pagaliukų pagal siūlomą modelį.
Užduotis iš lokio (skaidrė). Jis taip ilgai miegojo, kad sumaišė dienos dalis ir tiki, kad naktį šviesu, o dieną tamsu. Žaidžiamas žodžių žaidimas
Užbaikite sakinį“.
  • Naktį miegame ir darome mankštą... (ryte)
  • Ryte pusryčiaujame, o vakarieniaujame... (vakare)
  • Mėnulis matomas naktį, o saulė... (dieną)
  • Vakarieniaujame vakare, o pietaujame... (po pietų)
  • Atsibundame ryte ir einame miegoti... (naktį)

Visi gyvūnai patenka į mažą namelį. Dabar jie gyvens linksmai ir draugiškai. Vaikai kartu su mokytoja pasako stebuklingus žodžius ir vėl atsiduria darželyje.
Pamoka apibendrinta: vaikai aptaria, kas padėjo gyvūnams ir kuris iš gyvūnų jiems patiko labiausiai.

Maksimova E.A.
„Mišutka
lankantis
pas vaikinus"
Mįslė apie lokį:
Jis visą žiemą miegojo su kailiu,
Aš čiulpiau rudą leteną,
O pabudęs pradėjo riaumoti
Šis miško gyvūnas... (meška)
Pasirodo žaislinis lokys, kuris visą žiemą miegojo ir negali nustatyti, koks metų laikas. Taip pat turėjo svajonę su įvairiais matematiniais žaidimais, mįslėmis ir užduotimis. Jie yra voke.
Vaikai spėja mįsles apie dienos dalis:
  • Meškos ir drambliai miega
    Kiškis ir ežiukas miega,
    Visi aplinkiniai turėtų užmigti
    Mūsų vaikai taip pat.
    Kada visi miega? (naktį)
  • Ryškiai teka saulė,
    Gaidys gieda sode
    Mūsų vaikai atsibunda
    Jie eina į darželį.
    Kada tai įvyksta? (ryte)
  • Danguje ryškiai šviečia saulė,
    Vaikai išėjo pasivaikščioti.
    Kada tai įvyksta? (po pietų)

Vyksta kūno kultūros pamoka:

  • Jaunikliai gyveno tankmėje,
    Jie pasuko galvas.
    Šitaip, šitaip
    (sukamieji galvos judesiai)
    Jie pasuko galvas.
  • Jaunikliai ieškojo medaus,
    Kartu jie siūbavo medį
    (pakelkite rankas aukštyn ir sulenkite į dešinę ir į kairę)
    Šitaip, šitaip
    Jie kartu siūbavo medį.
  • Ir tada jie vaikščiojo
    (vaikšto kaip lokys)
    Ir jie gėrė vandenį iš upės.
    Šitaip, šitaip
    Ir jie gėrė vandenį iš upės
    (kūnas pasilenkia į priekį).
  • Ir tada jie šoko
    (spyruoklės, kai kūnas sukasi į kairę ir į dešinę),
    Letenos pakeltos aukščiau
    (šokinėja, plaka rankomis viršuje)
    Šitaip, šitaip
    Pakelk letenas aukščiau!

Mishka siūlo žaisti žodžių žaidimą „Baik sakinį“:

  • Arbūzas didelis, o obuolys... (mažas)
  • Šalikas siauras, o antklodė...(platus)
  • Sunkvežimis aukštai, o lenktyninis automobilis... (žemas)
  • Jei stalas yra aukščiau už kėdę, tada kėdė ... (po stalu)
  • Jei dešinė ranka yra dešinėje, tai kairė... (kairėje)
  • Jei sesuo vyresnė už brolį, tai brolis... (jaunesnis už seserį)

Mishka siūlo žaisti futbolą: vaikai susėda prie stalų. Žaliojo kartono lapas yra futbolo aikštė, ant kurios guli kamuolys. Kaip nurodė mokytojas, vaikai padeda kamuoliuką į žaidimo lauko vidurį, viršutiniame dešiniajame kampe ir pan.
Užduotis – suskaičiuoti keturis geltonus pagaliukus ir pagalvoti, kokią geometrinę figūrą iš jų galima padaryti (ikimokyklinukai dėlioja kvadratą). Pridedama dar viena lazda, vaikinai skaičiuoja iki penkių ir atgal.
Patenkinta Mishutka išeina.

Kozlova I.G.
„Padėkime Šarikui

Programinės įrangos užduotys:

1. Kalboje intensyviau vartoti specialius terminus, apibūdinančius priešingus daiktų ir reiškinių kiekių, svorio, skonio, temperatūros ir kitų savybių parametrus.

2. Įtvirtinti išmoktų sąvokų vartojimą – „didelis“, „mažesnis“, „dar mažesnis“, „mažiausias“, „mažas“.

3. Atpažinti geometrines figūras simboliniuose objektų vaizduose.

4. Tobulinkite skaičiavimo įgūdžius per 5. Pataisykite vaikų mintyse skaičių ir skaitmeninių simbolių ryšį.

5. Sukonkretinti ir praturtinti esamas idėjas apie kiekybinius ryšius tarp dviejų objektų grupių: „tiek, kiek“, „daugiau nei“, „mažiau nei“.

6. Padidinti naudojimą prielinksniai objektų išsidėstymui erdvėje ir savęs atžvilgiu nurodyti.

Medžiagos ir įranga:

Vokas su laišku, žemėlapis, vaikiška jūreiviška uniforma, kamuoliukas, penki skirtingų spalvų raktai sunumeruoti nuo 1 iki 5, laivas (dėl laivo kėdės uždengtos užvalkalu);

Knyga, skaičiai nuo 1 iki 5; kortelės su geometrinių figūrų atvaizdais; dalykinės kortelės;

Kalėdų eglutė, mėlyni ir rožiniai kalėdiniai rutuliai;

Magnetinė lenta, paveikslas „Pasakų kiemas“, kortelės su gyvūnų atvaizdais ant magnetų;

Krūtinės, šokolado monetos;

Pamokos eiga

Įžanginė dalis. Vaikinai, šiandien turime svečių. Sakyk labas. (Sveikinimai mokytojams).

Pažiūrėkite, kas nutiko mūsų grupei? Jis virto magiškomis salomis. (Atplėškite voką, suraskite jame kortelę, apžiūrėkite.)

Žiūrėk, čia dar kažkas ( Iš voko išimu laišką).

Mokytojas skaito laišką. Žemėlapyje nurodyta, kur yra lobis. Tačiau norint pasiekti lobį, reikia keliauti per šias salas. Kiekvienoje jų laukia testinės užduotys, kurios yra labai sunkios, su jomis susidoroti gali tik tie, kurie yra labai dėmesingi, protingi, gudrūs, moka klausytis ir mąstyti. Kiekvienoje saloje, atlikdami bandomąją užduotį, galėsite gauti asistento raktus, tik tada galėsite rasti lobį.

Pagrindinė dalis. (Žiūrėkite žemėlapį)

Taigi, pirmoji sala yra Sala „Priešingai“

Kuo plauksime? (Laive). Tapsime labai draugiška jūrine komanda. Aš būsiu kapitonas ( Mokytojas ir vaikai apsivilko jūrinės uniformos atributus) o jūs esate jūreiviai.

Na, plauksim? Tada eime. (Muzika)

Žaidimas „Priešingai“

Šioje saloje viskas atvirkščiai: skraido žuvys, vandenyje gyvena paukščiai, naktį šviečia saulė, o vasarą sninga. Taigi mūsų užduotis šioje saloje vadinasi "Priešingai"(su kamuoliu):

Žemas – aukštas, ilgas – trumpas, siauras – platus, minkštas – kietas, lengvas – sunkus, karštas – šaltas, švarus – purvinas, tuščias – pilnas.

Mokytojas: Puiku, jūs atlikote užduotį!

Mokytojas: Vaikinai, koks tai raktas skaičiuojant, pagal spalvą? (Pirmasis, rožinis). Eikime toliau (pasukime į žemėlapį). Suvaidinta situacija su laivu – vaikai rankomis imituoja plaukimo judesius.

„Geometrinių formų“ sala

Yra knyga „Geometrinės figūros“. Vieno puslapio viršuje yra kvadratas, kitame – trikampis, trečiame – apskritimas, ketvirtame – stačiakampis. Ant stalo išsibarstę paveikslėliai, kuriuose vaizduojami į geometrines figūras panašūs objektai.

Mokytojas: Vėjas barškino knygą, o paveikslėliai, kurie atrodė kaip geometrinės figūros, visi iškrito iš puslapių. Galbūt galime padėti knygai „Geometrinės figūros“ ? Jūs turite įdėti visas nuotraukas į savo puslapius.

Mokytojas: Raskite puslapį su figūra, kuri neturi kampų ir atrodo kaip saulė. Miša, kokia čia figūra? (Ratas)

Paimkite puslapį, kuriame yra figūra, turinti tris kampus ir tris puses. Vova, kokia čia figūra? (Trikampis)

Raskite puslapį, kurio forma be kampų atrodo kaip apskritimas, bet yra pailgos. Ramzia, kokia čia figūra? (Ovalus)

Kaip vadinasi figūra, kuri taip pat turi keturis kampus ir keturias kraštines, bet kraštinės skiriasi ilgiu (stačiakampis). Kokia figūra yra Kamalas 1 priedas

Dabar nuotraukose raskite objektą, kurio forma yra tokia pati kaip ir jūsų puslapyje. (Vaikai prie atitinkamų knygos puslapių prideda paveikslėlius)

Mokytojas: Vaikinai, koks tai raktas skaičiuojant, pagal spalvą? (Antra, rožinė)

Trečias „Matematinių mįslių“ sala

(Situacija su laivu suvaidinta)

Žiūrėkite, vaikinai, skaičiai jau ruošiasi Naujiesiems metams. Jie pastatė eglutę, bet pamiršo ją papuošti. Padėkime jiems.

Pratimas. Ant viršutinių šakų pakabinkite mėlynus kamuoliukus. Eik Miša.

Kiek balionų pakabinai? (4) Etiketė su numeriu.

O dabar po balionais reikia pakabinti rožinius balionus, eik Vova.

Kiek rožinių balionų esi pakabinęs? (3) Etiketė su numeriu.

Kas yra labiau mėlyni ar rožiniai rutuliukai?

  • Kiek mėlynų rutuliukų yra daugiau nei rožinių? (1 (daugiau))

Ką reikia padaryti, kad jis būtų lygus. (Pridėkite rožinių balionų)

Kiek rožinių balionų turėčiau pridėti? (Reikia pridėti 1 rožinį rutulį)

Kiek yra mėlynų ir rožinių kamuoliukų? (Lygiai)

Kaip tu gali pasakyti, kiek? (mėlyni ir rožiniai rutuliukai po 4)

Šis raktas yra mūsų pagalbininkas. (nuimu raktelį, vaikai vadina serijos numeriu 3 ir spalva).

Gimnastika akims

Įlipame į laivą. Vaikinai, sustingkite.

Plaukiame jūra. Nesukdami galvos pažiūrėkite į salą kairėje. Pažvelkite į salą dešinėje. Pakelkite akis ir pažiūrėkite į debesis. Ir dabar saulė kyla į dangų. Jis atsibunda rytuose, juda dangumi ir nusileidžia vakaruose

(rodo). O dabar pamatėme žuvėdrą. (Padėkite pirštą priešais save). Ji prieina arčiau ir tolsta nuo mūsų.

  • Atvykome, kažkur turi būti pilis. Pažiūrėkime pro žiūronus? (Suspausti kumščiai)

Fiziniai pratimai.

Štai ir priėjome „Užburta pilis“ .

Vaikinai, mes ieškome 4-ojo rakto, nes turime ketvirtą salą, kuri yra paslėpta pilyje. Bet įėjimas į pilį užtvertas akmenimis, o norint patekti į pilį, reikia išardyti akmenis.

Kas parašyta ant akmenų? (Skaičiai) Užblokavimas bus pašalintas, tada, kai rasite suporuotus skaičius, kad skaičius būtų 4.

Atsakymas: 1-3 4, 2 - 2 4, 3 - 1 4, 2 - 2 4.

Skaidrė. Užblokavimas šalinamas. (Išskrenda akmenys)

Pratimas. Atsirado geometrinės figūros. Vaikai turi jį įgarsinti, o paskui iš atminties pasidėti ant stalo.

Atidžiai pažiūrėkite ir prisiminkite, kokia tvarka yra išdėstytos geometrinės figūros?

Padėkite juos ant stalų ta pačia tvarka. Skaidrė(Figūros išnyksta.) Skaidrė(Pasirodo skaičiai.)

Dabar patikrinkite, ar teisingai išdėstėte figūras.

Mūsų laukia paskutinė sala - Penktoji salaPasakų kiemelis“.

Persikeliame į paskutinę salą. Ant magnetinės lentos kabo paveikslėlis „Pasakų kiemelis“.

Mokytojas: Mes esame saloje. Pasakų kiemelis“. Mūsų užduotis – sustatyti gyvūnus taip, kad jiems būtų smagiau žaisti.

Žiūrėkite, ant jūsų stalo yra patys daiktai, kuriuos pastatysite.

Kamal, pasodink mešką ant sūpynių namo dešinėje, o kiškį ant sūpynių kairėje nuo namo.

Vova, pasodink voverę ant suoliuko priešais namą, ežiuką ant suoliuko už namo.

Ramzia, įdėkite rožines kriaukles į fontano vidų, o Misha geltonas kriaukles į išorę.

Kitas pagalbinis raktas (eilinis skaičius ir spalva).

Auklėtojas. Taigi mes priėjome prie lobio. Kokį raktą naudoti norint jį atidaryti?

Pratimas. Norėdami atidaryti skrynią, turite pakabinti raktus mažėjančia tvarka .

(Didelis, mažesnis, mažesnis, dar mažesnis, mažiausias)

Atsidaro krūtinė. Pirmiausia išimamas laiškas. Jame rašoma: „Radai brangiausią lobį – tai tavo žinios. Viskas, ką šiandien padarėte savo kelionėje, yra lobis.

Skrynioje yra šokolado monetos auksiniame įvyniojime. Vaikai su mokytoja įlipa į laivą.

Taigi grįžome namo. Nors jau nesame jūrinė komanda, liksime draugiški vaikinai.

Šauniai padirbėta. Man taip pat buvo labai įdomu keliauti su jumis ieškoti lobio.


Į viršų