Parengiamosios logopedinės grupės būrelio „Dekupažas“ pamokos santrauka. Tema: „Kiaušinių puošimas Velykoms

Pamokos parengiamojoje grupėje „Kodėl žmonės švenčia Velykas“ santrauka?

Programos turinys:
1. Supažindinkite vaikus su Biblija.
2. Su Jėzaus gyvenimo ir mirties legenda.
3. Ką Jėzus Kristus skelbė.

Pamokos eiga:

1. Biblijos pasakojimas ir demonstravimas, nuotraukos, iliustracijos apie Kristaus gyvenimą, gimimą, mirtį.
2. Legendos apie Jėzaus gimimą ir gyvenimą istorija.

Jėzus gimė prieš 2000 metų. Jis gimė Mergelei Marijai ir Juozapui. Juozapas ir Marija gyveno Nazareto mieste. Marija laukėsi kūdikio. Tuo metu buvo paskelbtas gyventojų surašymas, ir Marija kartu su Juozapu turėjo vykti į Betliejaus miestą įrašyti jų vardą į specialų sąrašą. Jie atvyko į Betliejų, bet tuščių kambarių viešbutyje nebuvo. Tik tvarte buvo vieta Marijai ir Juozapui. Ten jie sustojo nakvoti.

Atėjo laikas Marijai gimdyti, ir tą pačią naktį tvarte gimė Jėzus, kuris tapo pasaulio Gelbėtoju. Marija ir Juozapas suvyniojo Jį suvystymais ir įdėjo į ėdžios – gyvulių lesyklą.
Tą naktį įvyko dar keli stebuklingi dalykai, susiję su Kristaus Gelbėtojo gimimu.
Lauke buvo piemenys. Staiga prieš juos pasirodė Viešpaties angelas ir pranešė jiems džiugią žinią – gimė Gelbėtojas, Viešpats Kristus!
Ir tada daug kitų angelų prisijungė prie angelo ir dainavo bei šlovino Dievą. Tai buvo nuostabus ir grandiozinis reginys.
Ganytojai tuoj pat išskubėjo į Betliejų pažvelgti į gimusį Kristų ir Jį pagarbinti.
Toli Rytuose gyveno išminčiai. Jie laukė Dievo pažadėto Karaliaus gimimo. O kai danguje įsiliepsnojo ir sužibo neįprasta, labai ryški žvaigždė, išminčiai surinko brangias dovanas, įrengė kupranugarių karavaną ir leidosi į tolimą kelionę. Žvaigždė stebuklingai atvedė juos iš Rytų į Betliejų.
Žvaigždė nuvedė išminčius ten, kur gyveno Marija, Juozapas ir mažasis Jėzus. Išminčiai nusilenkė naujagimiui Jėzui ir dovanojo brangias dovanas.
Kai žydų karalius Erodas iš išminčių išgirdo, kad gimė pasaulio karalius, jis pradėjo bijoti, kad šis Kūdikis galiausiai gali tapti Jeruzalės karaliumi. Erodas paprašė išminčių parodyti jam vietą, kur jie ras Jėzų, ir patikino, kad jis pats eis Jo pagarbinti. Tiesą sakant, jis norėjo surasti Kūdikėlį Jėzų, kad jį nužudytų.Kai žydų karalius Erodas iš išminčių išgirdo, kad gimė pasaulio karalius, jis pradėjo bijoti, kad šis Kūdikis galiausiai taps karaliumi Jeruzalėje. Erodas paprašė išminčių parodyti jam vietą, kur jie ras Jėzų, ir patikino, kad jis pats eis Jo pagarbinti. Tiesą sakant, jis norėjo surasti Kūdikėlį Jėzų, kad jį nužudytų.Kai žydų karalius Erodas iš išminčių išgirdo, kad gimė pasaulio karalius, jis pradėjo bijoti, kad šis Kūdikis galiausiai taps karaliumi Jeruzalėje. Erodas paprašė išminčių parodyti jam vietą, kur jie ras Jėzų, ir patikino, kad jis pats eis Jo pagarbinti. Tiesą sakant, jis norėjo surasti Kūdikėlį Jėzų, kad jį nužudytų.
Kai Jėzus užaugo, jis vaikščiojo po kaimus ir miestus ir visiems sakydavo: nedaryk blogo, darykite gera, nevogkite, nežudykite.
Jis turėjo 12 mokinių-Apaštalų.Jie padėjo Jėzui, mokė žmones gyventi gėriu. Jėzus turėjo draugą Judą, kuris jį išdavė ir perdavė Erodui.
Ir tada vieną vakarą sargybiniai įsiveržė į Jėzų, suėmė jį ir nuteisė mirti – vilkti sunkų ąžuolinį kryžių į kalną. Ten, ant šio kalno. Jėzus buvo nukryžiuotas ant kryžiaus,po 3 dienų mirė.Mokiniai nuėmė jį nuo kryžiaus,apsirengė baltais drabužiais ir įdėjo į karstą,o karstas buvo nuneštas į olą uždarant įėjimą dideliu akmeniu. ryte, kai jie atėjo palaidoti Jėzaus, jo ten nebuvo. Ir ten buvo Jėzaus Kristaus atgimimas baltu drabužiu danguje. Jis nuėjo į dangų pas savo tėvą Dievą.
Nuo tada ši diena vadinama Kristaus sekmadieniu. Šią dieną kepa velykinius, velykinius pyragus, dažo kiaušinius – kaip gyvybės simbolį. Ir jie sako: „Kristus prisikėlė – tikrai prisikėlė!


Tikslas: 1. Formuoti tautodailės kultūros idėją, parodyti jos tautinį identitetą.

2. Išmokyti iš anksto apgalvoti savo veiksmų seką, prasmingai panaudoti tapybos elementus.

3. Tobulinti darbo su įrankiu įgūdžius.

Medžiaga: įvairiais būdais dažyti kiaušiniai (kolekcionuojama medžiaga ir suaugusiųjų darbas); tapybos elementų eskizai-modeliai; kiaušinio paviršiaus padalijimo schemos (baltoje lentoje); krepšelis su margučiais ir flomasteriais (atnešė pavasariu apsirengusi mergina).

Kurso eiga.

Pedagogas: Greitai pas mus ateis graži pavasario šventė, vadinama Velykomis. Rusijoje ji švenčiama tūkstantį metų. Velykos – tai gyvenimo pergalės prieš mirtį, pavasario, saulės, šilumos prieš žiemos šaltį triumfo šventė. Tai šventė, kai gėris nugali blogį.

Nuo seno Velykoms ruošiamas specialus maistas: velykiniai pyragaičiai, varškės Velykinės, spalvoti kiaušiniai. Štai keletas gražių dažytų kiaušinių, kuriuos buvo įprasta dovanoti per šią šventę. Dovanojimas buvo laikomas ženklu, kad tu atleidi žmogui visus įžeidimus, kad jis tau malonus, kad tu ant jo nepyksti.

Velykiniai kiaušiniai buvo laikomi nuostabiais, stebuklingais, nes iš kiaušinio įgaunama nauja gyvybė.

Jie dažo ir tikrus, ir medinius kiaušinius. Kiekvienas savaip. Meistrai tai daro. Net Rusijoje velykiniai kiaušiniai buvo dažomi iš aukso ir brangakmenių (iliustracija). Jie buvo tikri meno kūriniai. Jie buvo atiduoti karališkajai šeimai, o dabar saugomi muziejuose. Tai gražus baltas kiaušinis su mėlynais raštais – porcelianas. Jį pagamino meistrai iš Gželio miesto.

Ant kai kurių kiaušinių matėme nuotraukas. Pavadink ką? (Namai, gaidžiai, bažnyčios ir kt.).

Pedagogas: O kiti margučiai dažomi raštais, kurie pas mus atkeliavo iš senų laikų, kai žmonės nemokėjo raidžių ir nemokėjo rašyti. Raštų pagalba jie perteikė savo mintis. Svarbiausias raštų elementas – saulės atvaizdas, kuris beveik visada nupieštas ant kiaušinio viršaus. Kodėl?

Pedagogas: Atspėk, kokie ženklai pavaizdavo saulę?

Mokytojas: Ką reiškia šis ženklas? (Vanduo).

Pedagogas: Be vandens nebus gyvenimo. Pavasarį pas mus grįžta paukščiai. Kaip juos pavaizduotumėte rašte?

Pedagogas: Ir jei yra daug, tada viskas bus taip.

Mokytojas: Ką, jūsų nuomone, reiškia šis modelis?

(Pabeldžia į duris, įeina mergina Pavasaris).

Pavasaris: - Aš esu pavasario raudona,

Atėjo pas tave

Su skaidria saule

Su žalia žole

Su lydytu vandeniu

Su dainomis ir šokiais.

Pedagogas: Sveiki atvykę pas mus, mielas svečias!

Pavasaris: Ačiū! Atnešiau jums pilną krepšį baltų kiaušinių ir net ryškių flomasterių, kad ruoštumėte dovanas Velykoms.

Pedagogas: Likite su mumis, pavasaris raudonas!

Flomasteris nemėgsta skubėjimo, netikslumų, nes linijos negalima ištrinti. Pirmiausia nuspręskite, kaip dažysite kiaušinį. Nupieškite paveikslėlius arba pagalvokite apie modelį. (vaikų pareiškimai).

Pedagogas: Norėdami viską sustatyti į reikiamas vietas, meistrai pirmiausia padaro plonas linijas, kurios kiaušinio paviršių padalija į „laukelius“. Kaip šitas. (Schemos rodymas). Galima ir kitu būdu.

Jūsų sėklidė turėtų džiuginti žmogų, kuriam ją dovanojate. Smagu, kad turite nuostabių dovanų krepšelių. (Pasakojimas apie Rusijoje egzistavusius tikėjimus stebuklinga velykinio kiaušinio galia: tikėta, kad jis gelbsti nuo bėdų; rideno jį per veidą, kad veidas būtų švarus ir gražus; naminių gyvūnėlių nugaros buvo ridenamos su kiaušinių, kad nesusirgtų ir pan.).

GCD konspektas parengiamojoje grupėje tema „Ruošiamės Velykoms teptuku ir dažais“

Skorokhodova Elena Nikolaevna, MBDOU kombinuoto tipo Nr. 1 „Semitsvetik“ vaikų darželio mokytoja, Tambovo miestas.
Produkto aprašymas: Siūlau jums tiesioginių edukacinių užsiėmimų, skirtų parengiamosios grupės vaikams (6 - 7 m.), santrauką tema „Ruošiamės Velykoms su teptuku ir dažais“. Ši medžiaga bus naudinga vyresniųjų ir parengiamųjų grupių mokytojams. Tai yra integruotos pamokos santrauka šiose srityse:
- meninis ir produktyvus tobulėjimas;
- pažinimo ir kalbos raida.
Užduotys:
- supažindinti žmones su nacionaline ritualine švente – Velykom, jos papročiais, tradicijomis, naujais žodžiais ir jų reikšme;
- supažindinti ikimokyklinukus su stačiatikių tradicija – velykiniu kiaušiniu, kaip Kristaus prisikėlimo simboliu, ir kitais šventės atributais;
- turtinti vaikų žodyną;
- ugdyti kūrybinius gebėjimus; ugdyti pagarbą Rusijos žmonių tradicijoms;
- mokyti įžvelgti tautodailės gaminių grožį, savitumą ir savitumą.
Planuojami rezultatai: ugdyti domėjimąsi liaudies ritualine Velykų švente, jos papročiais ir tradicijomis; gerbti Rusijos žmonių tradicijas.
Žodynas: liaudies šventė, Didžiosios Velykos, Velykų pyragas, Krasnaja Gorka, Velykiniai margučiai, Velykiniai margučiai.
Medžiaga: iliustracijos, Velykinis pyragas, Velykos, dažyti margučiai, siluetiniai margučiai (iš popieriaus), šaukštai, skaidrė, velykinių margučių kolekcija.
Paruošiamasis darbas: pokalbis su vaikais apie liaudies šventes, iliustracijų žiūrėjimas, suvenyrinių margučių kolekcijos mini paroda.
Veiklos turinys:
- Sveiki, mieli svečiai! Raudonas svečias – raudona vieta.
Šiandien turime neįprastą veiklą.
Ir šiandien noriu su jumis pasikalbėti apie tai, kaip Rusijos žmonės sugeba išlaikyti savo protėvių tradicijas ir papročius. Nuo seniausių laikų rusų žmonės garsėjo savo darbštumu, nepamirštant tradicijų puoselėjimo.

Pasakyk man, kokias šventes žinai?
(Teisingai: Naujieji metai, Kalėdos, Užgavėnės, Velykos, Trejybė, tai šventės, kurias žmonės vis dar prisimena, stengiasi laikytis kai kurių tradicijų. Per Naujuosius stato eglutę, per Kalėdas išleidžia ateities spėjimus, per Trejybę jie gerbia, giria beržą, Maslenicoje visada kepami blynai ir visi prašo atleidimo, ir, žinoma, sudegina Maslenicos atvaizdą, atsisveikindami su žiema.)
Paklausykite rusų liaudies dainos - skambinkite ir pasakykite, kam mes skambiname.
– Skamba pavasario šauksmas „Lyukai“.
– Kokias rusų liaudies šventes atneša pavasaris?
(Apreiškimas, Verbų sekmadienis, Velykos).
– Šiandien kalbėsime apie didžiąją pavasario šventę – Velykas.
– Ką jie veikia per Velykas? (vaikų atsakymai)
– Žodis „Velykos“ pas mus atėjo iš graikų kalbos ir reiškia išlaisvinimą. Manoma, kad šią dieną iš numirusių prisikėlė Dievo Sūnus Jėzus Kristus. Velykos yra viena pagrindinių liaudies kalendoriaus švenčių. Jis visada patenka į pavasario dienas. Pavasaris visada asocijavosi su šviesiais lūkesčiais, viltimis, nes po žiemos miego bunda gamta, visa, kas gyva, atgimsta, prisikelia. Ši šventė simbolizuoja gėrio pergalę prieš blogį.
Tradicija byloja, kad tėvas atsiuntė Jėzų Kristų į Žemę pas žmones – kad išmokytų gyventi pagal sąžinę: padėti vargstantiems, viskuo, ką turi, dalintis su kaimynais, būti geriems, darbštiems. Žmonės jo klausėsi, sutiko. Tačiau ne visiems patiko Kristaus mokymas. Blogi, žiaurūs žmonės nusprendė nužudyti Jėzų Kristų. Jie ilgai jį kankino, reikalaudami, kad jis atsisakytų savo mokymo, tačiau Kristus neatsisakė savo mokymo – juk jis neribotai tikėjo tuo, ką skelbė žmonėms.
Jėzus Kristus prisikėlė.
Velykos yra svarbiausia stačiatikių šventė.
Velykos buvo laikomos „švenčių švente“ ir visada buvo švenčiamos iškilmingai ir linksmai.
-Visą Velykų savaitę Rusijoje skambėjo varpas. Per Velykas visi, ypač vaikai, galėjo skambinti varpais. Kiekvienas galėjo užlipti į varpinę ir paspausti varpą. Kai skambinama daug varpų, skambėjimas yra ypatingas, vadinamas varpeliu. Jau seniai pastebėta, kad varpų skambėjimas gydo sielą, grąžina žmogui jėgas.
– Pasiklausykime gražios muzikos – varpų skambėjimo.
– Kokia nuotaika užplūdo nuskambėjus varpui?
(linksmas, nuotaikingas, šventiškas, iškilmingas)
Šviesiąją Velykų šventę Rusijoje visada buvo įprasta dovanoti vieni kitiems elegantiškus dažytus velykinius kiaušinius su užrašu „Kristus prisikėlė!“. Ir atsakyti „Tikrai prisikėlė!“, tai yra, būti pakrikštyti.
Šis paprotys labai senas. Iš kiaušinio išeina gyva būtybė, gimsta nauja gyvybė. Tai labai simboliška šiai šventei. Kiaušinis Velykų apeigose užima pagrindinę vietą. Nupieštas ar nupieštas tapo ženklu, šventės simboliu. Kiaušiniai keičiami. Jas dovanoja artimiesiems, kaimynams, visiems, kurie ateina pasveikinti su švente. Apsilankę pasiimkite jį su savimi.
Ši istorija susijusi su Velykoms dažytais kiaušiniais: Jėzaus Kristaus mokinė, šventoji Marija Magdalietė, keliavo iš šalies į šalį ir visiems pasakojo, kaip Kristus prisikėlė iš numirusių ir ko mokė žmones. Kai ji atvyko į Romos miestą pasakyti Romos imperatoriui Tiberijui, ištiesdama jam paprastą kiaušinį, ji garsiai pasakė: „Kristus prisikėlė! Tačiau Tiberijus netikėjo, sakydamas: „Kaip tu prisikelsi iš numirusių, sunku patikėti, lygiai taip pat sunku, kaip tikėti, kad šis kiaušinis gali paraudonuoti“. Ir jam tai sakant, kiaušinis pradėjo keisti spalvą, pasidarė rausvas, patamsėjo ir galiausiai tapo raudonas – kraujo spalva, kurią Kristus praliejo už žmones. Nuo tada atsirado paprotys vieni kitiems dovanoti spalvotus kiaušinius.
- Pažiūrėkite, kokie gražūs gali būti spalvoti kiaušiniai.
Svarstomas velykinių kiaušinių rinkimas.
(Vaikų ir tėvų rengiamoje parodoje apžiūrinėja dekoruotus kiaušinius. Paaiškina sąvokas „pysanki“, „krashenka“).

Sakykite, vaikai, kas žino, kokie skanėstai ruošiami šventiniam stalui?
Kaip žmonės švenčia Velykas? (Per Velykas važiuodavo į svečius, rengdavo šventes, supdavosi sūpynėse, dažydavo kiaušinius, kepdavo velykinius pyragus, gamindavo Velykas iš varškės. Visa tai buvo pašventinta bažnyčioje ir įteikta vieni kitiems kaip meilės ir draugystės ženklą.)
-Šeimininkės šiai dienai ruošėsi iš anksto ir labai kruopščiai. Tvarkė namus, kepė velykinius pyragus, dažė kiaušinius, gamino Velykas iš varškės, gamino skanius patiekalus, iš skrynių ištraukė šventinius drabužius, priimdavo svečius, kažkas atvažiuodavo į svečius. Žmonės vaišinosi, linksminosi, džiaugėsi ir vieni kitiems kalbėjo: „Kristus prisikėlė! – „Tikrai prisikėlęs“.
Bažnyčioje pašventintam kiaušiniui buvo priskiriamos magiškos savybės: išgelbėjo namą nuo gaisro, padėjo gyvuliams nuo ligų, gelbėjo derlių nuo krušos.

Kas žino, kaip jie papuošė kiaušinius, kad jie būtų gražūs?
- Žiūrėkite vaizdo įrašus apie kiaušinių dažymą.

O prieš valgant spalvotus kiaušinius su jais buvo žaidžiami įvairūs žaidimai.
Siūlau žaisti šiuos senus žaidimus.
Vaikiški žaidimai.

Siūlau dažyti arba virtus kiaušinius, arba raižytus iš medžio, arba tiesiog popierinius jų siluetus. Pasirinkite bet kurį sau.
– Vaikinai, kiaušinių dažymo darbai atliekami švariomis mintimis, švariomis rankomis. Laikant kiaušinį rankose, mintys sukasi apie tai, kam jis skirtas, jis sugeria gerų minčių ir norų energiją. Pagalvokite, kam gaminsite suvenyrą. O darbe padės kūryba, fantazija ir muzika.

Vaikų kūrinio atlikimas pagal rusų liaudies melodiją.
Kokius velykinius kiaušinius gavome? (Pysanki.)
– Rusijoje jie mokėjo vienas kitą pralinksminti nuotaikingais pokalbiais ir permesti taiklų žodį, prajuokinti.
Mūsų vaikinai žino daug juokingų vaikiškų eilėraščių.
- Skamba vaikų eilėraščiai (kepalas – kepalas)
- Praktinis darbas. Individualios pagalbos teikimas kuriant gaminį.
Apibendrinant
- Peržiūrėkite savo darbus (parodą)
– Kokie jūsų suvenyrai?
Apie ką galvojote juos kurdamas?
– Kokiais jausmais puošėte velykinius kiaušinius?
– Manau, kad jūsų suvenyrai yra nuostabūs, nuostabūs, stebuklingi, gražūs.
Puiku, puikiai padirbėjote, o jūsų darbo rezultatas – suvenyrai, kuriuos per Velykas dovanosite savo šeimai ir draugams su geriausiais nuoširdžiais linkėjimais. AČIŪ UŽ DARBĄ. VISKAS KAS GERIAUSIA!
Tegul jūsų širdyse išlieka džiaugsmas, šviesi nuotaika ir sėkmė jus lydi visur.

Natalija Nabokina
Išsamios pamokos parengiamosios mokyklos grupėje „Velykų kiaušinis“ santrauka

Išsamios pamokos grupėje, ruošiantis mokyklai, santrauka

Tema: « Velykinis kiaušinis»

Programos turinys:

Išmokyti vaikus įžvelgti įprastų mus supančių dalykų grožį, lavinti vaizduotę, gilinti liaudies meno žinias.

Išmokite pamatyti žmonių santykių grožį.

Norėdami sustiprinti gebėjimą dirbti su guašu plonu šepetėliu.

Įranga:

Guašas sumaišytas su PVA klijais

ploni šepečiai,

Kietai virti vištienos kiaušiniai (vienam vaikui,

Muzikinis akompanimentas dirbant vaikams (Mocartas "Pastoracija", "Akvarelė")

parengiamieji darbai:

Pasakų skaitymas "Aušra, vakaras ir vidurnaktis", „Pasakojimas apie aukso, sidabro ir vario karalystes“, "Koschei Nemirtingas", „Apie sielvartą-goryaniną Danilą-bajorą“; „Enciklopedijos apie gyvūnus“, pokalbiai apie šeimos ir religines šventes.

Pamokos eiga:

Mokytojas siūlo vaikams didaktinį žaidimą "Kas bus kas?"(kačiukas, šuniukas, veršelis, kūdikis, kumeliukas, viščiukas, viščiukas, kiaušinis)

Vaikai atsako, apibendrina mokytojas. Iš tiesų iš kiaušinio gali išsiristi višta, strutis, pingvinas, vėžlys, krokodilas ir net dinozauras.

Apskritai, mūsų protėvių kiaušinis, senovės slavai, buvo laikomi visų gyvų dalykų simboliu, atgimimo simboliu.

Tiesa, įdomu, laikomės rankose kiaušinis kietas, nejuda, nekvėpuoja, neauga – atrodo, kad negyva? Tiesą sakant, jame yra gyvybė.

Klausimas: ko reikia, kad šis gyvenimas pabustų, kokiomis sąlygomis jis turėtų kristi kiaušinis kad kas nors iš jo išeitų?

Vaikai atsako.

Senovės slavai tikėjo stebuklinga kiaušinio galia, suteikė jam magiškų savybių. Prisiminkite, kuriose pasakose tai pasitaiko kiaušinis O kokią stebuklingą galią ji turi?

Vaikai atsako.

Daugelis jūsų močiučių ir mamų šventei dažo kiaušinius skirtingomis spalvomis. Velykos. Taigi vis tiek, kodėl dažomi kiaušiniai? Velykos? Viename paaiškinime tai pateikiama taip. Per 40 dienų pasninką vištos nenustojo dėti kiaušinių, o šeimininkai kiaušinius išvirdavo, kad nesugestų. Virti kiaušiniai buvo dažomi – taip juos buvo lengviau atskirti nuo šviežių.

Kitas, poetiškesnis variantas. Pirmas Velykinis kiaušinis Marija Magdalietė padovanojo imperatoriui Tiberijui. Po stebuklingo Jėzaus Kristaus prisikėlimo ji atvyko pas Romos imperatorių su žodžius: "Kristus prisikėlė!" Tais laikais nebuvo įmanoma ateiti tuščiomis, todėl ji atnešė jam sėklidę dovanų. Tačiau Tiberijus netikėjo jos žodžiais, tvirtindamas, kad niekas negali būti prikeltas, kaip ir baltas. kiaušinis negali tapti raudona. Kai tik paskutinis žodis išskrido iš jo lūpų, kaip kiaušinis tikrai įgavo raudoną spalvą.

Nuo tada gyvuoja kiaušinių dažymo tradicija. Iš pradžių spalva buvo tik raudona, simbolizuojanti Kristaus kraują, tuo tarpu kiaušinis buvo atgimimo simbolis. Tačiau vėliau juos imta dažyti kitomis spalvomis ir vištų kiaušinius keisti mediniais, šokoladiniais arba iš tauriųjų metalų ir akmenų.

Tobula kiaušinio forma ir lygus paviršius yra gražus savaime. Bet tai gali būti puikus fonas paveikslui.

Tarp senovės slavų piešiniai, dengiantys kiaušinio paviršių, turėjo tam tikrą reikšmę, buvo simboliai (mokytojas pakabina paveikslėlius ant lentos ar molberto):

Kanis - palinkėjimas lengvai dalintis,

gėlė - gerovės palinkėjimas,

vėjo malūnas (malūnas)- į klestėjimą

pupelių gėlė - vedybinio amžiaus mergaitėms, kad jos greitai ištekėtų,

balandis - ramybė,

žuvis yra švelnumo simbolis.

Vaikai ant padėkliukų stalo turi kiaušinius, guli kutai, paruošti dažai.

Mokytoja kviečia vaikus susėsti prie stalų, atidžiai apžiūrėti paveikslėlius, pagalvoti ir ant margučio nupiešti palinkėjimą, kurį norėtų padovanoti savo artimiesiems.

Vaikai dirba savarankiškai, galite įjungti ramią muziką.

Baigęs darbą, mokytojas pasiūlo surengti parodą, o paskui dovanoti margučius artimiesiems.

Susijusios publikacijos:

Dekoratyvinis piešinys vidurinėje grupėje „Velykų kiaušinis“ Dekoratyvinis piešimas vidurinėje grupėje „Velykų kiaušinis“ Užduotys: ugdyti domėjimąsi rusiškomis Velykų tradicijomis; sudaryti sąlygas.

Jūsų dėmesiui pristatau kolektyvinį kūrinį „Velykų margutis“ vidurinėje darželio grupėje. Iš spalvoto kartono iškirpkite kiaušinį.

Integruotos pamokos 2-oje jaunimo grupėje Nr.2 „Saulė“ santrauka: „Puoškime velykinį margutį“ Pedagogas: Chlystova Olga Alekseevna. Ugdymo sričių integravimas: Kalbos ugdymas. Kognityvinis vystymasis: socialinis ir komunikacinis,.

Išsamios pamokos apie FTsKM parengiamosios mokyklos grupėje „Pavasaris miške“ santrauka„Pavasaris miške“ Kryptis „Kognityvinė kalba“ Kryptis: Pažinimo kalba. Edukacinė sritis: „Pažinimas“. Integracija.

Išsamios pamokos apie susipažinimą su išoriniu pasauliu parengiamojoje grupėje santrauka Tema: „Stebuklinga elektra“ Programos turinys: Edukacinės užduotys: - apibendrinti vaikų žinias apie elektrą, - praplėsti jų idėjas apie tai, kur jie "gyvena".

Logopedinės pamokos parengiamojoje mokyklinėje grupėje „Svetainėje pas pasaką“ leksine tema „Šeima“ santrauka Autoriai: Riazanės miesto „Darželis Nr. 134“ aukščiausios kvalifikacinės kategorijos MADOU logopedės Nekhaeva Liudmila Ivanovna, Kožina Liliana.

Jevgenija Linnikova

Velykų kiaušiniai» su kvilingo elementais.

Tikslas:

Suteikite idėją apie šventės istoriją.

Susipažinkite su liaudies pasakomis.

Ugdyti pagarbą Rusijos žmonių tradicijoms.

Ugdykite kūrybinius gebėjimus.

Parengiamieji darbai: Pokalbis apie liaudies šventes, suvenyrinių margučių, kuriuos vaikai atsinešė iš namų, paroda.

Pamoka vyko 3 etapais:

1 etapas: Pokalbis tema, kas yra Velykos. Žaidimas „Dviem kiškiams.

2 etapas: Sukimas quilling, raižyti kiaušinius ir padėkliukus. Susipažinimas su šventės tradicijomis.

3 etapas: Horowave žaidimas- "Saulės kibiras", Taikymas Velykų kiaušiniai.

Pamokos eiga:

1. Vaikinai, pasakykite mums, kokias šventes žinote? (Naujieji metai, Kalėdos, Maslenitsa, Velykos) .

Teisingai, o šiandien kalbėsime apie šventę Velykos.

Šventė Velykos vienas pagrindinių liaudies kalendoriuje. Jis visada patenka į pavasario dienas. Pavasaris visada asocijavosi su šviesiais lūkesčiais, viltimis, nes po žiemos miego bunda gamta, visa, kas gyva, atgimsta, prisikelia. Ši šventė simbolizuoja gėrio pergalę prieš blogį. Dabar pažaiskime.

Žaidimas "Dviem kiškiams": mokytojas paima tris spalvas kiaušiniai. Padeda du vienas šalia kito. O trečiasis siūlo paleisti vaikus taip, kad pataikytų į šiuos du ir jie riedėtų į skirtingas puses. Vaikai "serga" vienas kitam.

2. Apie praeitį pamoka, sužinojome apie Šviesiąją šventę Velykos ir žaidė žaidimą "Dviem kiškiams". Šiandien susipažinsime su šios šventės tradicijomis.

Šviesioje šventėje Velykos Rusijoje visada buvo įprasta dovanoti vienas kitam elegantišką dažymą velykiniai kiaušiniai su žodžiais"Kristus prisikėlė!". Ir atsakyk "Tikrai prisikėlęs!", tai yra, pakrikštyti. Šis paprotys labai senas.

Sakykite, vaikai, kas žino, kokie skanėstai ruošiami šventiniam stalui?

Kaip žmonės sako Velykos? (Ant Velykos išvyko aplankyti, rengė šventes, siūbavo ant sūpynių, piešė kiaušiniai, kepė velykinius pyragus, padarė Velykos iš varškės. Visa tai buvo pašventinta bažnyčioje ir įteikta vienas kitam kaip meilės ir draugystės ženklas.)

Šeimininkės šiai dienai ruošėsi iš anksto ir labai kruopščiai. Tvarkė namus, kepė velykinius pyragus, dažė kiaušiniai.

Dabar ruoškimės mūsų Velykų kiaušiniai. (ant stalų yra kiaušinių ir padėkliukų ruošiniai, kuriuos reikia iškirpti, ir skirtingų spalvų quilling popierius, 6 juostelės geltonos ir 6 juostelės įvairiaspalvės).

3. Mes pasiruošėme savo Velykų kiaušiniai, dabar surinkime juos. (Pirmiausia, ant stovo priklijuojame lašelius, ant kiaušinio – lapelius ir surenkame amatą.)

Darbo pabaigoje rengiame parodą ir šokame apvalų šokį žaidimas:

"Saulės kibiras".

Susijusios publikacijos:

Artėja Velykos – šviesusis Kristaus sekmadienis – pagrindinis krikščionių dvasinio gyvenimo įvykis. Kiaušinis yra pagrindinis Velykų prisikėlimo simbolis.

Velykos jau greitai. Tradicinė dovana Velykų proga – nudažytas kiaušinis kaip naujos gyvybės gimimo simbolis. Jis pirmiausia valgomas prie Velykų stalo.

Ortodoksai krikščionys Velykas vadina „švenčių švente ir švenčių triumfu“. Ši šventė simbolizuoja gėrio pergalę prieš blogį.

Atvira matematikos pamoka parengiamojoje grupėje „Ilgio matavimas“ Tikslas: 1) Sutvirtinti idėjas apie ilgio matavimą naudojant matą ir galimybę praktiškai išmatuoti atkarpos ilgį tam tikru mastu. 2) Pristatykite.

Atvira matematikos pamoka parengiamojoje grupėje. Parengė Ikimokyklinio skyriaus Kostromos miesto 27-osios MBOU vidurinės mokyklos I kategorijos mokytoja.

Tema: „Apsilankymas prie šviesoforo“ Prioritetinė ugdymo sritis: pažintinis ugdymas. Užduotis: toliau supažindinti su taisyklėmis.


Į viršų