Popierinio statybinio transporto vyresnioji grupė. Pamokos apie popieriaus dizainą vyresniųjų grupėje „valtis“ santrauka

Elena Druzik
Santrauka apie dizainą vyresniųjų grupėje „Transportas Formandos mieste“

Santrauka apie dizainą vyresniojoje grupėje« Transportas Formandos mieste» (Atvira pamoka)

Tikslas. forma vaikų idėjos apie įvairių tipų mašinas, jų sandarą ir paskirtį.

Užduotys:

Ugdykite vaikų susidomėjimą statyba;

Pratinkite vaikus modeliavimo ir projektavimas iš statybinės medžiagos;

- forma vaikai turi supratimą apie įvairias mašinas, jų funkcinę paskirtį, sandarą;

Pratinkite vaikus statant pažįstamus pastatus iš nuotraukos, schemos, planuojant statybos etapus, pasirenkant detales pagal forma, tvarumas;

Gebėjimo suprasti elementarią konstrukcijos schemą, išskirti ir įvardyti detales pratimai;

Ugdyti gebėjimą priimti auklėtojos iškeltą užduotį, siekti rezultato.

Sužadinti vaikų emocinį požiūrį į pastatą, ugdyti meninį skonį.

parengiamieji darbai: laikomi skirtingais tipais transporto, prižiūrėjo eismas kelyje(pasivaikščiojimas pagal tikslą, pažymėjo jiems būdingus bruožus, kalbėjo apie mūsų miesto transportas, nagrinėjo iliustracijas, sutvarkė detalių pavadinimą, atliko individualų darbą su vaikais ant statyba.

Įranga: lego - konstruktorius, diagramos, iliustracijos, raidė, maketas miestai, lego vyrai

Medžiaga: konstruktorius, Lego – maži žmogeliukai.

Kurso eiga.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių šiandien atėjo pas mus, pasisveikinkite su jais! O, kažkas beldžiasi į mūsų duris, atnešė mums laišką! Taip, tai iš nuostabių gyventojų miestai"Formandos Jie tuo skundžiasi jie turi miestą, bet jiems nėra patogu patekti, jie neturi transporto. Padėkime jiems?

Bet prieš pradėdami dizainas Noreciau isgirsti kokia jums pažįstamas transporto priemones?

Vaikai: Lengvieji automobiliai, sunkvežimiai, keleiviai, lenktynės.

globėjas: tiesa, kam skirti sunkvežimiai, lengvieji automobiliai, lengvieji automobiliai?

Vaikai: Keleivinės transporto priemonės veža žmones, sunkvežimiai veža įvairius krovinius, automobiliai veža žmones, bet nedideliais kiekiais.

globėjas: O dabar pakartokime statybinės medžiagos dalių pavadinimus. Atliko d / ir „Pavadink detalę“. Šauniai padirbėta! O dabar pereikime prie pasakiškojo miestas"Formandos".

Fizminutka "Jojimas ant žirgo"

Jojimas ant žirgo

(Mes vaikštome vietoje.)

Priėjome prie kampo.

Lipk į mašiną

(Bėga vietoje.)

Įpylė benzino.

Važiavome automobiliu

Priėjome prie upės.

(Pritūpimai.)

Trr! Sustabdyti! U formos posūkis.

(Apsisuk.)

Upėje yra garlaivis.

(Plojame rankomis.)

Plaukėme garlaiviu

Pasiekėme kalną.

(Mes vaikštome vietoje.)

Garlaiviui nepasisekė

Turite sėsti į lėktuvą.

Lėktuvas skrenda,

Turi variklio dūzgimą:

(Rankos į šoną, "skrido")

(I. Tokmakova)

globėjas: Na, štai mes! Mokytojas parodo vaikams maketą miestai.

Labai gerai, o dabar siūlau kurti kitokius vaizdus gyventojams « Formandos» . Čia yra mašinų, kurias galite sukurti, flanelgrafo diagramos. Di „Pavadink mašinų dalis“

Na, visa tai kartojasi, o dabar kimbame į darbą!

globėjas: Kokios rūšys jūsų turimas transporto priemones?

Vaikai: Lenktyninis automobilis, lengvasis automobilis, lengvasis automobilis.

Pamokos santrauka

globėjas: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme?

globėjas: Iš ko mes padarėme konstruktorius? Kam?

globėjas Kl .: Kokias mašinas sukūrėte?

Vaikai: lenktyninis ir keleivinis.

globėjas: iš kokių dalių kūrėte? (iš kubelių, lėkščių, cilindrų ir kt.)

globėjas: Šiandien tau sekėsi labai gerai! Vaikinai, kažkas vėl beldžiasi į mūsų duris! Taip, jie yra nuostabūs žmonės. Formandos miestai! Parodykite jiems savo automobilius ir pavažinėkite.

Susijusios publikacijos:

GCD santrauka apie piešimą vyresniųjų grupėje Tema „Mano mėgstamiausia vieta mieste“ Tikslas: Toliau supažindinti vaikus su jų maža tėvyne. Užduotys:.

Gerbiami kolegos, kiekvienas žinote, kad ne vienas ikimokyklinio ugdymo mokytojas negali uždaryti elektroninio aplanko aukščiausiai kvalifikacinei kategorijai.

GCD apie dizainą santrauka (vidurinė grupė) Tema: „Laukiame dovanų vaikams. Van "(pagal "vaizdo iš šono" schemą) Programos užduotys: Mokomoji:.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga "Darželis Nr.5" Senjorų pažinimo raidos GCD konspektas.

GCD pažinimo raidos (horizontų išplėtimo) su TRIZ elementais santrauka vyresniųjų grupėje Tema "Transportas" Programos turinys:.

GCD santrauka apie kelių eismo taisyklių mokymą vyresniųjų grupėje „Daša keliautojas mieste“ GCD santrauka vyresniojoje grupėje apie vaikų mokymą kelių eismo taisyklių tema „Dasha keliautoja mieste“. Tikslas: formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikams.

Ekibastuz kalasy әkіmdіgіnіn bіlim bоlimіminіn №20 "Merey" koptіldіktі damytu ortalyғy bobekter baқshasy" КМҚК

KGKP „Ekibastuzo miesto akimato ugdymo skyriaus lopšelis-darželis Nr. 20 „Merey“ daugiakalbystės ugdymo centras“

Komunalinis valstybinis mokinys, Ekibastuzo miesto švietimo skyriaus formavimo miesto lopšelio-darželio 20 „Merey“ daugiakalbės plėtros centras.

už dizainą

vyresniųjų grupėje „B“.

tema: „Autobusas“.

Diriguoja auklėtoja: Litvin S. M.

rugsėjis.

Ekibastuzo miestas.

Tikslas: Sukurkite autobusą iš statybinių medžiagų.

Užduotys: Išmokyti vaikus analizuoti pavyzdį ir statyti pagal modelį, kartu su vaikais išsiaiškinti pagrindinių statybinės medžiagos dalių (kubo, plytos, prizmės, plokštės, cilindro) pavadinimus ir jų konstrukcines savybes. Pataisyti idėjas „aukštas – žemas“, „ilgas – trumpas“, „platus – siauras“. Ugdykite tikslumą, savarankiškumą.

Žodyno darbas: viešasis transportas, keleiviai.

Įranga: statybinių medžiagų rinkinys, smulkūs žaislai – keleiviai, darbo knygelė „Dizainas“, iliustracijos: traukinys, lėktuvas, laivas, autobusas, malūnsparnis, garlaivis, tramvajus, troleibusas.

Daugiakalbystė: kөlik - transportas - transportas; қogamdyқ – viešas – viešas; adamdar – žmonės – žmonės; zhurgizushi - vairuotojas - vairuotojas.

Veiklos etapai.

Auklėtojo veiksmai.

Vaikų veiksmai

Motyvuojantis – skatinantis

Siūlo vaikams didaktinį žaidimą: „Transportas“.

Sąrašai: rodomos iliustracijos – traukinys, lėktuvas, laivas, autobusas, malūnsparnis, garlaivis.

Kaip vienu žodžiu galima pavadinti visa tai, kas išdėstyta pirmiau?

Kokias transporto rūšis žinote?

Rodo iliustracijas ir sąrašus: autobusas, tramvajus, troleibusas.

Kokio tipo transportas jie yra?

O jie dar vadinami miesto viešuoju transportu, jis skirtas keleiviams vežti.

Atspėk mįslę:

Namas eina gatve

Veda visus į darbą.

Bet ne ant vištos kojų -

Su guminiais batais.

Parodykite susidomėjimą ir norą žaisti.

Pažiūrėk į paveikslėlius ir atsakyk į klausimus.

Transportas.

Vanduo, oras, žemė.

Klausykite ir atspėkite mįslę.

Organizacinė – paieška

Siūlo apsvarstyti iliustraciją arba autobuso žaislą.

Kiekviena dalis apsvarstyta detalių sudėties ir jų išsidėstymo požiūriu: vidus mūrinis, kabina – prizmių, „pussalono“ lubos iš plokščių, ratai – iš cilindrų. .

Ištiria mėginį – ranka pažymi kontūrą.

Tvirtinimo idėjos: aukštas - žemas, platus - siauras, ilgas - trumpas.

Kūno kultūros minutė: „Vairuotojas“

„Riedu, skrendu visu greičiu.

Pats esu vairuotojas

Aš pats esu variklis.

Spaudžiu pedalą

Ir autobusas skuba į tolį.

Išanalizavęs pavyzdį, jis kviečia vaikus statyti autobusiuką. Kurdamas autobusą, jis stebi seką ir teikia individualią pagalbą.

Juose įvardijamos pagrindinės dalys: keleivių salonas, vairuotojo kabina, ratai, variklis.

Jie apsvarsto pavyzdį – pastatą, išryškina jame pagrindines dalis ir detales, iš kurių pastatytas autobusas.

Jie vadina pastato aukščio, ilgio keitimo būdus - pastatymą ir mažų dalių pakeitimo didesnėmis metodu.

Atlikite fizinę veiklą.

Kiekvienas vaikas apsimeta vairuotoju, imituodamas vairo posūkius ir žengia į priekį, išgirdęs žodžius „spaudžiu pedalą“ sustoja ir „spaudžiu pedalą“ dešine koja ir juda toliau.

Sukurkite autobusui iš mažų žaisliukų – keleivių.

Atspindintis – korekcinis

Analizuodamas pastatų aptarimą, jis atkreipia dėmesį į jų atitikimą modeliui, funkcinę paskirtį, taip pat vaikų savarankiškumą.

Dalyvaukite diskusijoje apie pamokos rezultatą.

Laukiamas rezultatas: Žinokite: transporto rūšys, miesto viešojo transporto rūšys, žodžiai trimis kalbomis pamokos tema.

Turi: vaizdavimas: "aukštas - žemas", "platus - siauras", "ilgas - trumpas".

Galėti: projektuoti pagal modelį, taip pat pagal savo pastebėjimus išskiria ir įvardija statybinės medžiagos detales.

Dizaino pamokos vyresniojoje grupėje santrauka

„Transporto rūšys“

Ugdymo sritys Raktažodžiai: žinios, socializacija, bendravimas, darbas.

Tikslas: formuoti susidomėjimą tyrinėti mus supantį pasaulį per žinias apie įvairias transporto rūšis, toliau mokytis amatų, naudojant diagramas.

Užduotys:

Suteikti vaikams žinių apie pirmąsias transporto rūšis;

įtvirtinti vaikų mintyse mintį, kad transportą žmogus sukūrė judėjimo patogumui;

· mokyti konstruoti pagal brėžinį, savarankiškai pasirinkti reikiamą statybinę medžiagą (ruošinius);

ugdyti vaikų gebėjimą iš kartono ir popieriaus projektuoti įvairių rūšių transportą;

Toliau mokyti amatai naudojant diagramų korteles: analizuoti transporto komponentus, nustatyti jų formą ir dalių santykinę padėtį;

Ugdyti moralines savybes – savitarpio pagalbos jausmą, gebėjimą dirbti komandoje ir derėtis darbe, tikslumą, santūrumą, darbštumą.

Įranga ir medžiagos: magnetinė lenta, paveikslėliai su įvairiomis transportavimo rūšimis, magnetinės raidės, magnetinės mozaikos paveikslėliai, dizaino schemos, kartoniniai rankdarbių ruošiniai, klijų lazdelė, drėgnos servetėlės, audinys "dangui", "jūrai" ir "keliui", spalvinimo knygelės.

parengiamieji darbai: stebėti transportą, žiūrėti į iliustracijas, kalbėti apie pagrindines įvairių transporto rūšių detales, mokytis eilėraščių apie transportą.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Vaiko raidos centro darželis Nr.194, Čeliabinskas

DIZAINO PAMOKOS SANTRAUKA

tema: „Transporto rūšys“

vyresniems vaikams

Užbaigė: Semenova E.Sh,

auklėtojas

Čeliabinskas

2014

Dizaino pamokos vyresniojoje grupėje santrauka

„Transporto rūšys“

Ugdymo sritysRaktažodžiai: žinios, socializacija, bendravimas, darbas.

Tikslas : formuoti susidomėjimą tyrinėti mus supantį pasaulį per žinias apie įvairias transporto rūšis, toliau mokytis amatų, naudojant diagramas.

Užduotys :

  • suteikti vaikams žinių apie pirmąsias transporto rūšis;
  • įtvirtinti vaikų mintyse mintį, kad transportą žmogus sukūrė judėjimo patogumui;
  • mokyti statyti pagal brėžinį, savarankiškai parinkti reikalingą statybinę medžiagą (ruošinius);
  • ugdyti vaikų gebėjimą projektuoti įvairaus tipo transportą iš kartono ir popieriaus;
  • toliau mokyti meistrauti naudojant diagramų korteles: analizuoti transporto komponentus, nustatyti jų formą ir santykinę dalių padėtį;
  • ugdyti moralines savybes – savitarpio pagalbos jausmą, gebėjimą dirbti komandoje ir derėtis darbe, tikslumą, santūrumą, darbštumą.

Įranga ir medžiagos: magnetinė lenta, paveikslėliai su įvairiomis transportavimo rūšimis, magnetinės raidės, magnetinės mozaikos paveikslėliai, dizaino schemos, kartoniniai rankdarbių ruošiniai, klijų lazdelė, drėgnos servetėlės, audinys "dangui", "jūrai" ir "keliui", spalvinimo knygelės.

parengiamieji darbai: stebėti transportą, žiūrėti į iliustracijas, kalbėti apie pagrindines įvairių transporto rūšių detales, mokytis eilėraščių apie transportą.

Laiko organizavimas:

Sveiki bičiuliai! Šiandien pasinersime į transporto pasaulį, išsiaiškinsime, kuris iš jų buvo pats pirmasis, ir pabandysime suprojektuoti įvairias transporto rūšis.

Pamokos eiga:

Dabar įsivaizduokite, kad Žemėje iš viso nėra transporto, kaip manote, kas tai būtų?(vaikų atsakymai)

Taip, tu teisus, gerai padaryta. Be to, žmonės daug laiko praleistų kraustydami iš vieno miesto į kitą, todėl keliauti po pasaulį būtų beveik neįmanoma. Būtent tai kažkada paskatino žmones kurti, o paskui nuolat tobulinti transportą.

Ar žinote, koks transportas buvo pats pirmasis?(vaikų atsakymai)

Pasirodo, jie buvo lengvi. medinės rogės , o kai žmogus išrado ratą, pirmasis vagonai ir karietos . Arklio traukiamas vežimas pajudinamas gyvulio, kuris gali būti arklys, jautis ar asilas, jėga. Dabar vagonas naudojamas tik kaimo vietovėse žmonėms ir kroviniams vežti. O turistiniuose miestuose turistus vežioja arklių kinkyta karieta. Jie kovojo ir rengė varžybas ant dviračių vežimų. Vienas prancūzų išradėjas pirmasis spėjo prie vagono pritvirtinti garo mašiną, todėl pasirodė pirmasisgaro mašina. O pasirodžius benzininiam varikliui, jis pasirodė labai naudingas ne tik automobiliams – tokį galingą variklį uždėjęs ant sklandytuvo, vyras sukonstravo pirmąjį lėktuvas . Ir pirmasis laivas pastatė egiptiečiai.

Tačiau gyvename šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame transportas yra labai gerai išvystytas ir jo rūšių skaičius nuolat auga, o kokybė ir toliau gerėja. Nors pasitaiko ir taip, kad transporto priemonės sugenda ir jas reikia remontuoti, ar sutinkate? Čia ir čia remonto dirbtuvėse(atveskite vaikus prie "Dirbtuvių" magnetinės lentos)remontuodamas įvairių rūšių transportą vienas abejingas mechanikas sumaišė visas smulkmenas. Padėkime jam sutvarkyti transportą.(užduoties metu pasikalbėkite su vaikais apie pagrindines transporto detales, paskatinkite vaikus palydėti veiksmus žodžiais, samprotavimais, kodėl elgiasi taip ar kitaip)

Puikiai padirbėjote, gerai padirbėjote ir laikas atsipūsti, sustoti ratu. Pabandykite po manęs pakartoti visus judesius:

Gera būti vairuotoju(laikykite įsivaizduojamą vairą ir pasukite)

Ir pilotas geresnis.(apsiverskite, ištieskite rankas į šonus)

Eičiau pas pilotus(pradeda judėti)

Leisk man pamokyti!

Aš pilu benziną į baką,(sustabdė, pakreipė įsivaizduojamą indą)

Gaunu propelerį.(sukamaisiais judesiais dešine ranka)

„Į dangų, varikliu, imk(vėl bėkite ištiestomis rankomis)

Kad paukščiai giedotų“.

V.V.Majakovskis

Eikite į statybos lentelę (ant jo yra ruošiniai automobiliui, laivui ir lėktuvui statyti)

O dabar projektuosime įvairių rūšių transportą. Atsisėskite prie stalo. Galite pasirinkti suprojektuoti sausumos, oro ir vandens transporto rūšis, tam turėsite patarimų diagramų pavidalu. Kai surinksite savo amatą, nuneškite jį ten, kur, jūsų manymu, jis priklauso – dangų, jūrą ar žemę.(rodyti ranka)

Susėskite su vaikais ir sukurkite bet kurią transporto priemonę.

Kai vaikai baigia darbą, nukreipkite juos į kitą etapą – „elemento“ jų transportui pasirinkimą.

Pabaigoje:

Pažiūrėkite, ar visi tinkamai susidėjo savo transportą, ar viskas yra vietoje? Ar viskas skrenda danguje? Ar jis plūduriuoja jūroje? O sausumoje – pasivažinėjimai?

Taigi, šiandien atlikome puikų darbą, gerai. Ir aš jums paruošiau mažas dovanėles, tai yra spalvinimo puslapiai, kad po šios dienos susitikimo pratęstumėte pažintį su transporto pasauliu. Ir jūs galite pasiimti savo amatus sau.

Man labai patiko dirbti su jumis, ačiū visiems už darbą, esate puikūs!


Rytų rajono švietimo skyrius

Maskvos miesto švietimo skyrius

Valstybinė biudžetinė švietimo įstaiga

Maskvos miestas

„Mokykla su giluminiu užsienio kalbų mokymusi Nr. 1373“

Tiesiogiai edukacinių užsiėmimų apie popieriaus dizainą su vyresniosios grupės vaikais santrauka šia tema:

"Laivas"

Sudarė ODO Nr. 2 mokytojas: Mosolova A.A.

Maskva2017

Užduotys:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie transportą ir transporto klasifikaciją: sausuma, oras, vanduo.

2. Suteikite idėją apie Žemės rutulį, žemynus, jūras, vandenynus ir šalis.

3. Suformuoti vaikams tvarius pomėgius popieriaus dizainui.

4. Didinkite susidomėjimą aplinkiniu pasauliu,ugdyti estetinį suvokimą, gebėjimą išdėstyti paruoštas origami plokštes.

Įranga pamokai:

Pasaulis;

Keliautojo kortelė;

Nuotraukos su transporto rūšimis;

skydas;

Stačiakampio formos popieriaus lapas;

Magnetofonas su įrašu.

Preliminarus darbas:

    Įvairių gamtinių vietovių, atlaso, gaublio iliustracijų svarstymas.

    Iliustracijų „Vandens transportas“, „Sausumos transportas“, „Oro transportas“ svarstymas.

    Pokalbiai su vaikais: „Kelionė aplink pasaulį“, „Žemė – mūsų namai Visatoje“, „Jūra ir vandenynai“, „Kas yra transportas ir kam jis reikalingas?“.

    Produktyvi veikla: „Automobilis su žaislais“ – piešimas; „Laivas“, „Lėktuvas“ – origami ir kt.

Metodiniai metodai:

1. Žemės rutulio paslaptis

2. Žemės planetos istorija

3. Pokalbis apie transporto rūšis

4. Kūno kultūra

5. Valties gaminimas origami technika ir klijavimas prie plokštės

6. Pamokos santrauka

7. Mokytojo atliekamas vaikų darbo klasėje įvertinimas.

Pamokos eiga:

Laiko organizavimas

Vaikinai, atspėk mįslę:

Ant stalo priešais mane

Žemės rutulys sukasi

Arktis, pusiaujas, ašigalis,

Sumontuota visa žemė...(Pasaulis)

Žinoma, tai yra gaublys.

Gaublys, gaublys, apsisuk

Parodyk visus vaikinus!

Pasakojimas apie planetą žemę

Žemės rutulys yra miniatiūrinis Žemės modelis. Tai rodo žemynus, salas, jūras ir vandenynus. Pažiūrėkite, vaikinai, kokia ji spalvinga. Jūros ir vandenynai pažymėti mėlyna spalva, žemė – ruda, žalia ir geltona. Dideli žemės plotai vadinami žemynais.

Kur yra mūsų šalis? Mūsų šalis Rusija yra didžiausiame žemyne, kuris vadinamas Eurazija. Ir štai mes, ir šis mažas taškelis yra mūsų miestas Maskva.

Štai kokia didelė ir plati yra mūsų Žemė.

Tolimos šalys įdomios ir patrauklios. Žiūrėk vaikinai, aš tai turiukeliautojo žemėlapis.

Tai Afrika, kur dykumos ir savanos, kur ištisus metus šviečia saulė ir labai karšta.

O tai Australija – mažiausias žemynas, kuriame gyvena kengūros ir stručiai.

O tai Šiaurės ir Pietų ašigaliai, kur labai šalta, todėl žmonės ten negyvena. Bet kita vertus, ten gyvena tokie gyvūnai, kurie nebijo šalčio – tai vėpliai, ruoniai, baltieji lokiai, pingvinai, banginiai.

Ar norite aplankyti šias tolimas šalis?

Kuo galima keliauti?

Vaikų atsakymai.

Automobiliu, traukiniu, dviračiu, autobusu – tai sausumos transporto rūšis.

Lėktuvu, malūnsparniu, oro balionu, lėktuvu – oro transporto rūšis.

Laive, valtyje, valtyje, garlaivyje, motorlaivyje, ledlaužyje – vandens transporto priemonė.

Kūno kultūra "Garlaivis"

Kalbos derinimas su judesiu, bendrųjų kalbos įgūdžių ugdymas

Nuo žalios prieplaukos

Laivas nustūmė.(Žingsnis į priekį, rankos žemyn)

Vienas du -

Jis atsitraukė pirmas.(du žingsniai atgal)

Ir tada jis žengė į priekį

Vienas du -(du žingsniai į priekį)

Ir plaukė, plaukė palei upę,

Įgauna pilną greitį. (Rankos ištiestos į priekį ir uždarytos – tai laivo lankas; mažais žingsneliais aplink ratą).

Vaikinai, siūlau leistis į kelionę vandeniu maža valtelė, kurią pasigaminsime patys.

Valties gamyba origami technika

(Siūlo imtis darbo).

Laivo gamybos aprašymas:

    Priešais save dedame stačiakampį lakštą ir perlenkiame per pusę.

    Viršutinius kampus sulenkiame į centrą stačiu kampu.

    Iš apačios iš abiejų pusių užlenkiame laisvus lapo kraštus.

4. Kraštų kampus sulenkiame į vidų.

5. Sumažiname gauto trikampio priešingus kampus.

6. Pasirodė kvadratas. Taisome naują lenkimo liniją.

7. Iš abiejų pusių sulenkite apatinius kampus į viršutinį kampą, kad susidarytumėte trikampį.

8. Prie gauto trikampio sumažiname vienas kitam priešingus kampus – vėl gauname kvadratą.

9. Laikykite kvadratą už viršutinių kampų ir paskleiskite juos į šoną, kol gausite valtį.

Vaikai lanksto valtis, mokytojas stebi teisingą darbo eigą, padeda.

Šauniai padirbėta! Mūsų mažieji laiveliai pasiruošę leistis į didelę kelionę aplink pasaulį.

Pagamintų valčių klijavimas ant skydo.

Polina S.: Aš esu pavasario upelyje,
paleisiuvaltis,
Tegul didysis plaukia prie upės,
Linksmas signalizavimas.
Laive pavasaris,
Vėjas varo
Jo šilumos sankaupa pilna,
Banga neša.

Veronika F.: Aš esu valtispagamintas,
Ji paleido jį į vandenį.
Tu plauki, mano valtis,
Ir tada grįši namo!

Šis mažas upelis nuves mūsų laivus į upę, o iš upės jie įplauks į jūrą, o paskui į didelį vandenyną.

Vaikinai, šiandien sužinojome daug įdomių dalykų: susipažinome su sumažintu mūsų planetos Žemės modeliu – gaubliu, prisiminėme transporto rūšis, patys gaminome popierines valtis.

Jie daug žino apie transporto rūšis...

Atidžiai klausėsi...

Ar jums patiko šiandienos pamoka? kas tau siandien patiko labiausiai? Ko įdomaus sužinojome šiandien?

Vaikinai, kitą kartą ir toliau „keliausime“ po Žemės rutulį, būtinai susipažinsime su kitomis šalimis ir žemynais bei susipažinsime su keliautojo taisyklėmis.





Galina Trofimova

Programinės įrangos turinys. Išmokyti vaikus spalvotu popieriumi įklijuoti gatavas dėžutes, prieš tai padarius raštą. Ugdykite dėmesingumą, tikslumą, gebėjimą atlikti amatus tam tikra seka. Įtvirtinti anksčiau įgytus darbo su popieriumi įgūdžius, atidų elgesį su žirklėmis.

Įranga. Nuotraukos su elgesio viešose vietose taisyklėmis. Magnetofonas, kūno kultūros minučių įrašas ( https://www.youtube.com/watch?v=c6CM-7gccfw) Dėžutės dantų pastos, kremo ir kt., kiekvienai dėžutei iš anksto paruošti spalvoto popieriaus šablonai, raštai ratams ir langams, klijai, žirklės, servetėlės.

Preliminarus darbas: Dėžučių raštų, ratų ir langų raštų kūrimas.

Kurso eiga.

Vaikinai, kokias transporto rūšis žinote? (keleivių, krovinių, keleivių) Kokia transporto rūšis priklauso keleivių/krovinių/keleivių vežimui? (vaikų atsakymai)

Šiandien siūlau jums važiuoti autobusais. Bet pirmiausia noriu, kad prisimintumėte, kaip elgtis viešajame transporte. (vaikų atsakymai)

Važiuojant viešuoju transportu reikia laikytis šių taisyklių:

1. Įlipdami į autobusą negalite priartėti prie kelio krašto, ypač ledo metu.

2. Į viešąjį transportą įvažiuokite laikant suaugusio žmogaus ranką.

3. tvirtai laikykitės už turėklo.

4. Negalima stovėti prie durų – tai trukdo keleiviams išeiti ir įlipti.

5. Nekiškite rankų ir galvos į atvirus transporto priemonės langus. Tai pavojinga.

6. Įprasta duoti kelią pagyvenusiems žmonėms, keleiviams su mažais vaikais, neįgaliesiems.

7. Išeidami iš transporto, laikykite suaugusį žmogų už rankos.

8. Jei pėsčiųjų perėja yra netoli autobusų stotelės, išlipę iš transporto priemonės palaukite jos išvykimo ir tik tada atlikite perėjimą.

9. Autobusus ir troleibusus reikia aplenkti gale, tramvajus iš priekio.

Šauniai padirbėta. Siūlau pasivažinėti autobusu.

Kūno kultūros "Autobusas"

(Vaikai eina prie stalų ir užima vietas)

Pažiūrėkime, kokie įdomūs dalykai yra ant jūsų stalų. Kodėl, jūsų manymu, mums reikia dėžių? Šiandien iš jų gaminsime autobusus.

Eksponuojamas amatų pavyzdys, svarstomas kartu su vaikais.

Kaip manote, kaip galima pagaminti tokį autobusą? Nuo ko reikėtų pradėti? (vaikų atsakymai)

Norėdami pradėti, turite išbandyti mūsų modelius, kad jie atitiktų jūsų dėžutes pagal plotį ir ilgį.

Tada vieną dėžutės pusę užtepkite klijais ir užtepkite ant rašto. Tada kitą pusę užtepkite klijais ir pasukite dėžutę. Taigi, visa dėžutė yra klijuota. Toliau vaikai klijuoja langus ir ratus.

Pamokos pabaigoje atliekama darbų analizė, išryškinami sėkmingiausi amatai. Tada vaikai kviečiami pabūti savo darbeliais.

Susijusios publikacijos:

Senjorų grupės „Snieguolė ir septyni nykštukai“ matematikos ir dizaino integruoto GCD santrauka Užduotys: Toliau mokytis skaičiuoti per 7, teisingai atsakyti į klausimus: „Kiek?“, „Kokią?“, „Kurioje vietoje? Tęsti.

GCD „Tiltas per upę“ santrauka. Dizainas vyresniojoje grupėje. Tikslas: Išmokyti vaikus savarankiškai atpažinti reikalavimus pastatui c.

GCD santrauka apie kartoninių cilindrų dizainą vyresniojoje grupėje. "Raketos" Pedagogas Sheerman T. B. Tikslas: Pratinti vaikus lipdyti ir projektuoti iš kartoninių cilindrų; aktyvuoti daiktavardžių žodyną,.

Tikslas: Supažindinti vaikus su metro, išmokyti projektuoti metro stotį. Metro programos turinys: Mokomasis: 1. Tęsti.

Programos turinys: Supažindinti vaikus su amatų gamybos procesu iš jiems naujos medžiagos – siūlų. Padėkite išmokti kurti.

GCD pamokos apie projektavimą iš skaičiavimo pagaliukų vyresniųjų grupėje santrauka Pamokos tema: „Laiškas iš Dunno“. Programinės įrangos turinys.


Į viršų