Apytikslis žaidimų ir pratimų sąrašas sensoriniame kambaryje ikimokyklinukams. Pamokos tamsiame sensoriniame kambaryje santrauka Pamokos tema: „mokymasis teikti džiaugsmą

Individualių užsiėmimų sensoriniame kambaryje tezės

Visos pateiktos klasės turi tokią struktūrą: pamokos pradžios ritualas; atsipalaidavimas, leidžiantis vaikams atsipalaiduoti ir sumažinti raumenų įtampą; pabaigos ritualas. Žaidimo užduotys yra ir lavinamosios, ir terapinės: lavina psichinius procesus ir formuoja psichologiškai sveiką vaiką.

1-oji pamoka ʼʼStebuklingo kambario pristatymasʼʼ

Tikslai: - ugdyti vaikų pažintinę sferą; - suaktyvinti valingą dėmesį, protinius gebėjimus; - ugdyti propriocepcinį ir lytėjimo jautrumą, smulkiąją motoriką; - formuoti gebėjimą koreliuoti regos-motorinę ir klausos-motorinę koordinaciją; - lavinti jutimo organus ir vestibiuliarinį aparatą; - įtvirtinti gebėjimą nuoseklia kalba perteikti savo jausmus ir pojūčius; - ugdyti bendravimo įgūdžius; - formuoti gebėjimą atsipalaiduoti ideomotorinių judesių ir vaizdų atvaizdavimo procese; - ugdyti savireguliacijos įgūdžius. Medžiagos ir įranga: grindų lytėjimo takeliai; sausas baseinas; balansavimo lenta; linksmi kamuoliukai; vandens lempa; fontano augalas; kubas ʼʼTwizzlerʼʼ; susivėlę spiralės; lytėjimo centras; ramus žaidimų centras; veiklą ugdantis centras; krypties šviesos projektorius; veidrodinis rutulys; šviesūs kvadratai; minkštos grindys; garso kasetė.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Žaidimas ʼʼPasveikinimasʼʼ:

Vaikinai, mūsų „linksmieji“ šypsosi mums. Οʜᴎ labai džiaugiamės, kad atvykome jų aplankyti. Nusišypsokite ir linksmai pasveikinkite, pamojuokite ranka ir pasakykite: ʼʼSveiki!ʼʼ 2. - O dabar mes eisime į kelionę... Tai prasidės nuo šio didelio krioklio. (Mes žiūrime į peizažą ant fototapeto.) Pažiūrėkite, kaip vanduo krenta nuo kalno viršūnės, kaip jis kibirkščiuoja ir byra į spalvingus purslus. O šalia dar vienas krioklys – mažas (augalas – fontanas). Prieik arčiau jo ir pasiklausyk, kaip šniokščia vanduo, bėga kalno atbrailomis. (Jie klauso vandens čiurlenimo.) – O kokie maži ryškūs paukščiukai gyvena mūsų miške, kaip garsiai čiulba! (Skamba ʼʼMiško balsaiʼʼ garso įrašas.) - Saulė šildo, pasidarė karšta. Nusimauk batus ir basomis taku eikime į mišką. (Einame jutiminiais grindų takais.) Eisime vienas po kito, kad nenuklystume. Mūsų kelias prasideda nuo šios didelės žalios proskynos, tada - miško ežero dugnu, akmenukais... - ir toliau į mišką takeliu, palei tiltą. (Kursuose mokytoja klausia vaikų apie jų jausmus.) – Ką jaučia jūsų kojos? – O dabar eisime per stebuklingą mišką, kur metų laikai keičia vienas kitą kas kelis žingsnius. Reikia eiti taku, kad nesukluptum ir neįkristum į vandenį. Ištieskite rankas į šonus. Atidžiai pažiūrėkite, kurį metų laiką praeinate, ir pavadinkite jį. 3. – Dabar apsiaukite batus ir eikite į šią įvairiaspalvę proskyną. (Skamba raminanti foninė muzika.) – Du vaikinai žais su žaislais ant šio skydelio (aktyvumą lavinančiame centre), o du ridens kamuoliukus šia spirale: vienas meta kamuolį, o kitas gaudo prie išėjimo. Atidžiai klausykite, kur yra kamuolys, kad jo nepraleistumėte. Atlikite tai iš eilės. - Ateik prie šios spiralės. Mesti kamuolį, atidžiai jį stebėti ir sugauti prie išėjimo (susivėlusi spiralė). (Po kelių minučių vaikai pasikeičia vietomis.) 4. - Vaikinai, vienas iš jūsų, kuris žaidė šioje proskynoje, gali pereiti prie kito. 5. – Kas nori žaisti su žaislais šioje skydelyje? Prašau! O kas ištirs brangias medžiagas mūsų skrynioje? 6. – O kas nori keliauti labirintais? (Žaidimo eigoje mokytojas klausia apie pojūčius, pasiūlo pasikeisti vietomis.) 7. - Vaikinai, štai dar viena skrynia! Pažiūrėkime, kas jame yra. (Atveria.) – Kas tai? – Teisingai, tai kvadratai iš skirtingų audinių. Pasirinkite, kuris jums patinka. Meskite savo nosines kuo aukščiau; žiūrėti, kaip jie nukrenta. – O dabar reikia ne tik išmesti nosines, bet ir pasistengti, kad jos ilgiau nenukristų ant grindų. Norėdami tai padaryti, turite papūsti ant jų – viskas! (Demonstracija) (Toliau mokytojas siūlo kelis kartus išmesti nosines. Įskaitant vandens lempą.) 8. Ateik arčiau, pažiūrėk: kokia įdomi lempa! Jis vadinamas aqualampa – tai reiškia vandens žibintą. Kas ten plaukioja? – Kokios spalvos balionai? (Kviečia visus žiūrėti tam tikros spalvos kamuoliuką.) – Atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi vandens spalva. Kokios spalvos vanduo tau labiausiai patinka? - Dešinės rankos delnus uždėkite ant stiklo. Kaip jaučiasi tavo delnai? (Vaikai pasakoja apie savo jausmus.) 9. – Visą dieną keliavome su jumis per stebuklingą mišką! Artėja naktis, laikas pailsėti. Šioje didelėje pievoje ilsimės. Atsisėskite ant jo (minkštos grindys). Ir kažkas gali būti šioje saloje (minkštoje saloje). (Skamba atsipalaidavimo muzika.) – Patogiai atsigulkite, atsipalaiduokite. (Įsijungia projektorių, nukreipia į veidrodinį rutulį.) – Artėja nuostabi vasaros naktis. Tamsiame danguje sužibo ryškios žvaigždės. Jūs jaučiatės visiškai ramus ir laimingas. Malonus šilumos ir ramybės jausmas apima visą kūną: kaktą, veidą, kaklą, pilvą, nugarą, rankas, kojas... Jaučiate, kaip kūnas tampa lengvas, šiltas, paklusnus. Kvėpuokite lengvai ir laisvai. Ramiai ilsimės, Užmiegame su stebuklingu sapnu. Kvėpuokite lengvai, tolygiai, giliai. Kvėpuokite lengvai, tolygiai, giliai. - Vėjas nupučia jūsų kūną lengvu gaivumu. Oras švarus ir skaidrus. Kvėpuokite lengvai ir laisvai. Žvaigždės užgęsta, ateina rytas. Nuotaika tampa energinga ir linksma. Ištieskite, šypsokitės, atmerkite akis ir atsistokite! Esame kupini jėgų ir energijos. Stenkitės išlaikyti šį jausmą visą dieną. 10. Pamokos pabaigos ritualas. Atsisveikinimas su ʼʼlinksmuʼʼ. - Vaikinai, nusišypsokime ʼʼlinksmaiʼʼ ir atsisveikinkime su jais: ʼʼSudie!ʼʼ Prisiminkite mūsų ʼʼlinksmasʼʼ ir šypsokitės kaip jie – tada visada būsite geros nuotaikos.

2 pamoka Žaidimas ʼʼPadėkite draugamsʼʼ

Tikslai: - psichikos procesų vystymas: dėmesys, atmintis, mąstymas; - lytėjimo, klausos ir regos analizatorių kūrimas; - gebėjimo perteikti pojūčius žodine forma ugdymas; - paieškų ir kūrybinės veiklos skatinimas; - sukurti teigiamą emocinę būseną. Medžiagos ir įranga: apšvietimas ʼʼlinksmasʼʼ; augalas - fontanas; ramus žaidimų centras; dviguba spiralė; lytėjimo centras; sausas baseinas; žaidimas ʼʼLengvieji kvadrataiʼʼ.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Žaidimas ʼʼPasveikinimasʼʼ. - Vaikinai, įsivaizduokite, kad esate liūdnos nuotaikos. Kokia tavo veido išraiška? Rodyti! - Pažiūrėk į veidrodį: kokie liūdni tavo veidai! Pabandykime nudžiuginti vieni kitus. Papasakokime visiems, kas mums jame patinka. Kalbėsime paeiliui, ir kiekvienas išgirs ką nors gero apie save. (Žaidimas ʼʼKomplimentaiʼʼ.) – Na, ar nuotaika pagerėjo? Pasisveikinkime su savo ʼʼlinksmaisiaisʼʼ ir nusišypsokime jiems taip pat, kaip jie šypsosi mums. 3. - Eikite į stebuklingą pilį (augalas - fontanas). Atidžiai apžiūrėkite pilį ir ją supančią gamtą. Kaip manote, kas pilyje gyvena? – Jūsų charakteris piktas ar malonus? Ką reikėtų padaryti, kad jam būtų geriau? - Pažvelkite į krioklį, kuris nusileidžia nuo kalnų.
Priglobta ref.rf
Pasiklausykime vandens čiurlenimo. (Jie klausosi vandens čiurlenimo.) 4. - Einame į žalią pievą. Čia galite žaisti su šiomis spiralėmis. (Dviguba ir viena spiralė.) Atidžiai stebėkite ir klausykite, kur yra kamuoliukas, ir gaukite jį išeidami. 5. - Pažvelkime į šį skydelį (tylių žaidimų centrą) atidžiau. Paeiliui pajuskite žaislus ir pasakykite, kurį žaislą mėgstate liesti labiau nei kitus, o kurio nemėgstate ir kodėl. 6. Pratimas ʼʼKamuoliukų jūraʼʼ (sausas baseinas): - O dabar plauksime kamuoliukų jūroje. Apsiverskime visi ant pilvuko ir plaukime. „Dabar apsiverskime ant nugaros“. Plaukiame toliau. „Dabar atsigulkime ant bangų“. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad ramiai siūbuojate ant jūros bangų... (4-5 min.) – Taigi mūsų žaidimas baigėsi. 7. Pamokos pabaigos ritualas. Atsisveikinimas su ʼʼveselkiʼʼ: - Vaikinai, nusišypsokime ʼʼveselkaʼʼ ir pasakykime jiems: ʼʼSudie!ʼʼ

Individualių pamokų sensoriniame kambaryje santraukos – samprata ir rūšys. Kategorijos „Individualių pamokų sensoriniame kambaryje santrauka“ klasifikacija ir ypatumai 2017, 2018 m.

Nuo neatmenamų laikų didžiausia vertybė kiekvienam žmogui buvo jo paties, artimųjų sveikata. Ne veltui žmonės sakė: „Praradau pinigus - nieko nepraradau, praradau laiką - daug praradau, praradau sveikatą - viską praradau“. Vaiko sveikata – tai biologinį vaiko amžių atitinkanti gyvybinės veiklos būsena, harmoningos fizinių, intelektinių savybių, adaptacinės ir kompensacinės vienovės būsena.reakcijos vystymosi metu.

Kasmet mūsų regione medicinos specialistų atliekama stebėsena rodo, kad mokykloje sparčiai mažėja visiškai sveikų vaikų, auga mokinių, turinčių regėjimo sutrikimų, laikysenos, plokščiapėdystės, virškinimo trakto problemų ir pan. Ta pati tendencija pastebima ir ikimokyklinėse įstaigose.

Vaikų emocinės sveikatos problema nusipelno ypatingo dėmesio. Patirtis rodo, kad dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimą turintys vaikai kasmet stebimi kiekvienoje darželio grupėje.

Tokiems ikimokyklinukams sunku ilgai atlikti užduotis, jie neramūs, dažnai pažeidžia elgesio taisykles, dažnai tampa konfliktinių situacijų iniciatoriais. Yra mokinių, turinčių žodinės ir neverbalinės agresijos apraiškas, „nerimastingų“ vaikų, kuriems sunku užmegzti ryšį su bendraamžiais ir suaugusiaisiais.

Susidūrę su vaiko agresija, hiperaktyvumu, bendravimo sunkumais, tėvai ir mokytojai dažnai pasimeta, nežinodami, kaip tinkamai elgtis, kaip padėti vaikui.

O tokių vaikų kasmet daugėja. Prastos sveikatos priežastys yra įvairios. Štai tik keletas iš jų:

  • Klimato sąlygos Tolimojoje Šiaurėje: deguonies trūkumas, ilgos žiemos, lydimos žemos oro temperatūros, trumpos dienos šviesos valandos žiemą, trumpos ir dažnai šaltos vasaros, šviesos perteklius vasarą (baltos naktys), staigūs atmosferos slėgio ir oro temperatūros pokyčiai (kartais). iki 15–20 laipsnių per dieną), ryškių natūralių spalvų trūkumas, didelis geležies kiekis vandenyje ir daug daugiau.
  • socialines sąlygas. Suintensyvėjus gimdymui atsiranda dažnas stresas, užsitęsęs fizinis ar intelektinis stresas. Pastaraisiais metais vis dažniau susiduriame su situacijomis, kai mamos, bijodamos netekti darbo, net šešių mėnesių kūdikius yra priverstos palikti močiutėms ir auklėms, o tai neigiamai veikia ir somatinę bei emocinę vaiko sveikatą.
  • Technologinis gyvenimas. Kai kurios nėščios moterys dėl savo profesijos turi dirbti
    kompiuteriu, ir yra žinoma, kad net minimalus poveikis yra žalingas vaisiaus sveikatai. Tai taip pat apima dažną nekontroliuojamą mobiliojo telefono naudojimą.

Mokslininkai mano, kad jei sveikatos lygį sąlyginai priimame kaip 100%, tai 20% jo priklauso nuo paveldimų veiksnių, 20% - nuo aplinkos, 10% - nuo sveikatos priežiūros sistemos veiklos, o likę 50% - nuo. pats žmogus.nuo jo vedamo gyvenimo būdo.

Todėl labai svarbu nuo mažens skiepyti sveikos gyvensenos troškimą.

Atsižvelgiant į tai, pastaruoju metu švietimo sistemoje aktyviai diegiamos įvairios sveikatą tausojančios technologijos. Taigi prieš ketverius metus mūsų ugdymo įstaigoje pradėjo veikti jutimų kambarys.

Sensorinis kambarys – tai ypatingai organizuota aplinka, susidedanti iš daugybės įvairių stimuliatorių, veikiančių regos, klausos, uoslės, lytėjimo organus, vestibuliarinius receptorius.

Sensoriniame kambaryje įvairūs elementai sukuria komforto ir saugumo jausmą. Ramios aplinkos spalvos, švelni šviesa, malonūs aromatai, tyli švelni muzika – visa tai sukuria ramybės ir ramybės jausmą.

Ne veltui jutimų kambarys vadinamas „gydytojų kambariu“. Buvimas ir mankšta jutimų kambaryje prisideda prie:

  • emocinės būsenos gerinimas;
  • sumažinti nerimą ir agresyvumą;
  • nervinio susijaudinimo ir nerimo normalizavimas;
  • miego normalizavimas;
  • smegenų veiklos aktyvinimas;
  • atsigavimo procesų pagreitinimas po ligų.

Tradiciškai jutimo kambario įrangą galima suskirstyti į du funkcinius blokus:

  1. relaksacija – tai minkštos dangos, pufai ir pagalvės, sausas baseinas, prietaisai, sukuriantys išsklaidytą šviesą, aromaterapinė instaliacija ir atsipalaidavimo muzikos biblioteka;
  2. aktyvinimas – apima visa įranga su šviesos-optiniais ir garso efektais, masažas
    kamuoliai, sensorinis takas, masažuokliai, sausas baseinas. Ryškios šviesos-optiniai efektai pritraukia, skatina ir palaiko dėmesį, sukurdami džiaugsmingą atostogų atmosferą.

Minkšta jutimų kambario aplinka suteikia jaukumo, komforto ir saugumo. Pagrindinis jo naudojimo tikslas yra sudaryti sąlygas atsipalaiduoti ir ramiai. Todėl visi minkštų baldų gaminiai gaminami raminančiomis spalvomis. Į jį įeina: grindų ir sienų kilimėliai, pufai ir trapecijos su granulėmis, kurios įgauna kūno formą ir tarnauja kaip ideali atrama sėdint ar gulint, mažos pagalvėlės.

Tiek poilsiui, tiek aktyviems žaidimams naudojamas sausas baseinas. Gulėdami baseine vaikai gali užimti patogią padėtį ir atsipalaiduoti. Tuo pačiu viso kūno paviršiaus kontaktas su jį užpildančiais kamuoliukais sukuria švelnų masažo efektą, suteikiantį gilų raumenų atsipalaidavimą.

Atsipalaidavimas (iš lot. relaxatio – susilpnėjimas, atsipalaidavimas) – giluminis raumenų atsipalaidavimas, lydimas psichinės įtampos pašalinimo.

Atsipalaidavimas gali būti nevalingas ir savanoriškas, pasiekiamas naudojant specialius psichofiziologinius metodus. Mokslininkai mano, kad žmogaus protas ir kūnas yra tarpusavyje susiję: esant emocinei įtampai, žmogus patiria raumenų įtampą ir atvirkščiai.

Sistemingų atsipalaidavimo seansų naudą pripažįsta šiuolaikinė medicina. Įrodyta, kad reguliarus atsipalaidavimas keičia kūno chemiją: giliosios atsipalaidavimo stadijos metu mūsų smegenyse išsiskiria endorfinai, kurie padidina
nuotaika. Atsipalaidavimo efektą palengvina specialiai parinkta rami muzika ir įvairi šviesa
efektai. Prie lubų pritvirtintas žvaigždžių tinklas leidžia sukurti naktinio dangaus efektą, ant kurio su skirtingais
periodiškai pasirodo mažos žvaigždės. Spalvų dinamiško prožektorių pagalba ant lubų ar sienos projektuojamas švelnių malonių ir raminančių spalvų atspalvių šviesos dėmė, žavi savo grožiu ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius, sukuria magijos pojūtį. Nukreiptas šviesos spindulys ant veidrodinio rutulio, esančio ant lubų, sukuria lėtai plaukiančių saulės spindulių efektą, kuris patraukia vaikų dėmesį, leidžia jiems geriau atsipalaiduoti.

Be minkštos aplinkos, jutimų kambaryje įrengta ir garsinė aplinka. Jame yra pakabinama sistema „Melodic ringing“, kuri naudojama garso terapijai: malonūs švelnių garsų pertekliai veikia raminančiai, skatina atsipalaidavimą.

Pagrindinė mano darbo su vaikais technika yra kvėpavimo lavinimas.

Kvėpavimas yra pagrindinis gyvybės šaltinis. Be maisto ir vandens žmogus gali gyventi keletą dienų, o be oro – kelias minutes. Kvėpavimo sistemos darbas turi unikalią savybę paklusti žmogaus valiai. Sąmoningai keisdami kvėpavimo tipą, gylį, ritmą, dažnį ir lygį, galite paveikti beveik visą kūną.

Yra trys pagrindiniai kvėpavimo tipai. Jie skiriasi vienas nuo kito pagal įkvėpimo, kuris atidaro kvėpavimo ciklą, tipą:

  1. viršutinis kvėpavimas (raktikaulinis);
  2. vidutinis kvėpavimas (šonkaulio ar krūtinės);
  3. apatinis kvėpavimas (pilvo ar diafragmos).

Viršutinis kvėpavimas.Šio tipo kvėpavimas, plečiantis šonkaulius, pakelia raktikaulį ir pečius. Šiuo atveju naudojama tik viršutinė plaučių dalis, todėl į plaučius patenka tik mažiausia oro dalis iš galimo tūrio. Būtent toks kvėpavimas vyrauja esant stresui, esant padidėjusiam psichoemociniam stresui.

Vidutinis kvėpavimas. Vidutiniškai kvėpuojant diafragma spaudžiasi aukštyn, o žarnos traukiamos į vidų. Tuo pačiu metu šonkauliai šiek tiek pasislenka vienas nuo kito, o krūtinė atitinkamai plečiasi. Toks kvėpavimas yra labai neefektyvus,
nes darbe dalyvauja per daug raumenų, todėl greitai pavargsta, be to, ne visos plaučių dalys prisipildo oro.

Apatinis arba diafragminis kvėpavimas. Kvėpuojant diafragminiu būdu, plaučiai turi daugiau veiksmų laisvės,
jie gali paimti daugiau oro. Diafragminis kvėpavimas vyksta daugiausia dėl diafragmos judėjimo ir, kaip rodo daugelis tyrimų, yra efektyviausias žmogaus kvėpavimo būdas. Tai mes darome kiekvienoje pamokoje.

Kvėpavimo pratimus žmonija naudojo nuo senų senovės. Skirtingomis epochomis požiūris į šias mankštas keitėsi, tačiau susidomėjimas jomis niekada neišblėso. Įvairių šalių specialistai kvėpavimo pratimus laiko vienu veiksmingų sveikimo ir organizmo atsparumo įvairioms ligoms didinimo veiksnių. Kvėpavimas yra žinomas kaip vienas iš geriausiai žinomų streso valdymo metodų. Yra hipotezė, kad yra nervinis mechanizmas, kuriuo diafragminis kvėpavimas gali sumažinti žievės aktyvumą. Per didelis stimuliavimas, atsirandantis naudojant tokio tipo kvėpavimą, slopina jutiminės informacijos antplūdį į žievę ir stabilizuoja psichikos būklę. Smegenų žievės aktyvumo sumažėjimas lemia raumenų aktyvumo sumažėjimą.

Jutiminio kambario lytėjimo aplinka leidžia įvaldyti naujus pojūčius ir lavinti lytėjimo jautrumą, moko atskirti daiktų savybes bei gerina rankų ir akių koordinaciją. Tai įeina:

  • sausas dušas,
  • sensorinis pėsčiųjų takas,
  • masažo kamuoliukai,
  • ritinėliai.

Šios įrangos pagalba vaikai gauna lengvą kojų, rankų, nugaros masažą.

Yra žinoma, kad masažas yra vienas seniausių gydymo būdų, veikiantis visas be išimties žmogaus organizmo sistemas. Masažas išvertus iš įvairių kalbų reiškia „prisilietimas“. Vaikams tai yra neatsiejama sėkmingo fizinio ir neuropsichinio vystymosi dalis. Vaikų gydytojai mano, kad masažas teigiamai veikia emocinę ir fizinę vaiko sveikatą, nes padeda sumažinti stresą sukeliančių hormonų kiekį, stiprina imuninę sistemą, didina organizmo atsparumą ligoms, gerina virškinimą ir medžiagų apykaitą. Kasdienis masažas moko atsipalaiduoti reaguojant į stresą, didina ištvermę, gerina vaiko adaptacines galimybes.

Masažas vaikams atneša ne tik fizinę sveikatą, bet ir skatina protinių gebėjimų vystymąsi. Net ir lengvai glostant, į smegenų centrus ir žievę siunčiamas didžiulis impulsų skaičius. Masažuodami kūdikio delnelius stimuliuojame kalbos centrus.

Todėl pratimai su įvairiais masažuokliais yra įtraukti į visus užsiėmimus sensorinėje patalpoje:

  • vaikščioti jutiminiu taku skirtingu tempu,
  • įvairūs žaidimai sausame baseine,
  • sauso dušo pratimai
  • rankų gimnastika,
  • lengvas nugaros masažas kamuoliukais, voleliais.

Užsiėmimai sensoriniame kambaryje yra naudojami kaip papildoma terapijos priemonė ir padidina bet kokios veiklos, skirtos psichinei ir fizinei sveikatai gerinti, efektyvumą.

Mūsų darželyje pogrupiniai psichoprofilaktikos užsiėmimai vyksta su 5-7 metų vaikais. Kiekvienas susitikimas pojūčių kambaryje vaikams yra tarsi pasaka, kurios jie nekantriai laukia. Užsiėmimų metu ikimokyklinukai mokosi laikytis taisyklių, mokosi bendravimo tarpusavyje, savireguliacijos įgūdžių. Po pamokų pastebimai pagerėja vaikų emocinė būsena.

Pamokos santrauka sensoriniame kambaryje KELIONĖ Į STEBUKLINGĄ ŠEMĘ

Darželio pamokos užduotys:

  • Vaikų supažindinimas su sensoriniu kambariu;
  • pažinimo sferos vystymas;
  • lytėjimo jautrumo ugdymas;
  • diafragminio atpalaiduojančio kvėpavimo įgūdžių mokymas;
  • emocinės-valinės sferos komponentų vystymas;
  • bendravimo įgūdžių ugdymas;
  • atsipalaidavimo treniruotė.

Medžiagos ir įranga užsiėmimams darželyje:

  • juslinis takas,
  • „Melodijos skambėjimo“ sistema,
  • sausas baseinas,
  • masažo kamuoliukai (pagal dalyvių skaičių),
  • moduliai,
  • kilimėliai,
  • burbulų kolona,
  • žvaigždžių tinklas,
  • veidrodinis rutulys,
  • spalvų dinaminis prožektorius,
  • muzikinis akompanimentas.

Darželio kursas:

Mokytoja kviečia vaikus nusiauti batus ir išsirikiuoti prieš juslinį taką. Skamba rami muzika.

Psichologas: - Sveiki bičiuliai. Kviečiu jus ateiti su manimi į kelionę į stebuklingą kambarį. Norint į jį patekti, reikia eiti keliu. Lėtai pereiname nuo vieno elemento prie kito. Pabandykite pajusti, kas yra po jūsų kojomis. Įsiklausykite į savo jausmus. (Vaikai taip daro.)

- Taigi, jūs ir aš patekome į nematomas duris į stebuklingą kambarį. O kad durys atsidarytų, reikia skambinti stebuklingu varpeliu (prieš vaikus kabo „Melodijos skambėjimo“ sistema). Deja, rankomis jo liesti negalima. Ką reikia padaryti, kad jis skambėtų?

Vaikai: - Turi pūsti ant jo.

Psichologas: - Teisingai! Šauniai padirbėta! Dabar aš jums pasakysiu, kaip tai padaryti teisingai. Įsivaizduokite, kad jūsų pilve yra balionas. Kokios spalvos jis? Kažkas turi geltoną, kažkas mėlyną ... Norėdami pripūsti balioną, turite giliai įkvėpti per nosį. O norėdami jį nupūsti, lėtai iškvėpkite per burną. (Vaikai taip daro.)

- Puiku! O dabar visi savo ruožtu turėtų papūsti varpą tris kartus. Giliai įkvėpiame per nosį, įtraukiame orą į pilvuką, iškvėpiame per burną. Šauniai padirbėta! Mūsų durys atsidarė. Nagi, vaikinai. Žiūrėk, tu ir aš atsidūrėme priešais neįprastą baseiną (sausą baseiną), kurio dugne tau slypi „paslaptys“. Pakaitomis nardome į jį ir ieškome vieno daikto. (Vaikai išsiima masažo kamuoliukus.)

- Puiku, jūs esate protingi. Prisėskite. Pažiūrėkime, kokių paslapčių radote?

Vaikai: – Tai įvairiaspalviai rutuliai.

Psichologas: - Kam jie skirti?

Vaikai: - Masažui.

Psichologas: - Teisingai. Lengvai spausdami susukite juos tarp delnų. (Vaikai koncertuoja.) O dabar aš siūlau
atsistokite į siaurą ratą ir pasukite į kairę pusę. Palieskite rutulį prie priešais esančio asmens nugaros.
Permetame kamuolį per visą nugarą. (Vaikai vaidina.) Ar malonu darytis masažą? Puiku, sulankstome kamuoliukus
krepšelyje. (Vaikai taip daro.)

„Žiūrėk, prieš mus yra neįprasta proskyna ir joje vyksta kažkokia magija. Susėskime ir atidžiau pažiūrėkime į stebuklingą stulpelį. Stebėkite akimis, kaip oro burbuliukai kyla iš apačios į viršų. Atkreipkite dėmesį, kaip keičiasi vandens spalva. (Vaikai visi kartu žiūri burbulus.)

„O dabar aš siūlau eiti į fantazijų pasaulį. Norėdami tai padaryti, atsigulkite ant nugaros, užmerkite akis ir atidžiai klausykite mano balso.

Skamba atpalaiduojanti melodija, įsijungia spalvų dinamiškas prožektorius.

- Akys užmerktos
Atostogos prasideda...
Šiandien atsipalaiduoti
Kvėpuojame lengvai, laisvai.

Įkvėpkite ir tyliai iškvėpkite -
Mintys dabar šviesios.
Įkvėpkite ir tyliai iškvėpkite -
Kūnas yra debesyse.

Mūsų rankos tokios pavargusios
Mes lipdėme, dažėme,
Leisk jiems šiek tiek pailsėti
Ir jaustis patogiai...

Mūsų kojos labai pavargusios
Visą dieną jie šokinėjo
Leisk jiems šiek tiek pailsėti
Ir jaustis patogiai...

Įkvėpkite ir tyliai iškvėpkite -
Mintys dabar šviesios.
Įkvėpkite ir tyliai iškvėpkite -
Kūnas debesyse...

Taip malonu atsipalaiduoti
Bet laikas visiems pabusti.
Gerai ištempkite!
Ir šypsokitės vienas kitam!

- Pajudinkite rankas, kojas, atmerkite akis ir lėtai atsistokite. (Vaikai koncertuoja.) Kaip jautiesi? Ar jums patiko mūsų kelionė? kas tau patiko labiausiai? (Vaikų atsakymai.)

Psichologas: „Dabar laikas mums grįžti į grupę. Praeiname savo keliu, užlipdami ant kiekvieno elemento penkis kartus, tris kartus papūtę varpą, uždarydami duris į stebuklingą kambarį. Greitai pasimatysime!

Literatūra

  1. BANGOS. Vaikų diafragminio kvėpavimo mokymas: Metodinis vadovas / Comp. Ledina V. Yu., Zubova N. A. - Sankt Peterburgas, 2003 m.
  2. Rogovas E. I. Emocijos ir valia. - M.: VLADOS, 1999 m.
  3. Martynovas S. M. Vaiko sveikata jūsų rankose. - M.: Švietimas, 1991 m.
  4. Monina G. B., Rannala N. V. Mokymai „Atsparumo stresui ištekliai“. – Sankt Peterburgas: kalba, 2009 m.
  5. Sensorinis kambarys: santrauka ir naudojimo gairės. - Sankt Peterburgas: Alma, 2007 m.
  6. Sausas baseinas. Žaidimų-užsiėmimų ir pratybų vedimo metodai: Vadovas mokytojams, psichologams ir tėvams / Red. L. B. Barjajeva. – Sankt Peterburgas, 2008 m.

Ši medžiaga skirta edukaciniams psichologams, kurioje pristatoma patirtis dirbant jutiminėje patalpoje, naudojant pratimus tarpsferinei sąveikai ugdyti; mąstymo ugdymas, akių judesių stimuliavimas, dėmesio korekcija, psichoemocinio streso mažinimas ir kitos psichologinės technikos.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos tamsiame sensoriniame kambaryje santrauka

Pamokos tema: „MOKIME DUOTI DŽIAUGSMĄ“

Tikslai: interhemisferinės sąveikos plėtra; mąstymo ugdymas; akių judesių stimuliavimas; dėmesio korekcija; psichoemocinio streso mažinimas.

Plėsti paauglių žinias apie emocijas. Empatijos ugdymas, gebėjimas adekvačiai reikšti savo emocijas, komunikacinių savybių formavimas.

1. Organizacinis momentas. Tikslai: grupės sanglauda; emocinis ir raumenų atsipalaidavimas.

Atlikti procedūrą. Skamba relaksacinė muzika, ant sienos mirga kilimas „Paukščių takas“, „Stebuklinga lempa“, užsidega lempa „Vulkanas“ Mokiniai jutiminiu taku įeina į kambarį ir sudaro ratą. Mokytojas – psichologas siūlo atlikti pratimus: „Pasveikinimas“, kamuolio perdavimas ratu su užrašu „Sveiki, Seryozhenka ir tt...“ „Meilės ratas“ ratu stovintys mokiniai susikabina rankomis. Lėtai siūbuodami iš vienos pusės į kitą, jie mintyse siunčia vienas kitam dėmesio, džiaugsmo ženklą.

Vaikinai, paskutinėje pamokoje kalbėjome apie draugystę. Šiandien kalbėsime apie tai, kas yra emocijos, viena vertus, prisiminsime, kokias emocijas patiriame dažniausiai, išsiaiškinsime, kokių emocijų mums reikia, o kurias geriau patirti kuo rečiau. Rankose turiu albumą su įvairiomis emocijomis. Aš jums parodysiu nuotrauką su tam tikra emocija. O jūs bandysite atspėti, kokia tai emocija, mes bandysime ją pavaizduoti ir pasakyti, kas dažnai ją patiria mūsų grupėje. Mokytoja – psichologė

Norėdami tai padaryti, dabar patogiai įsitaisysime savo kėdėse ir atliksime pratimus, kurie padės išsaugoti regėjimą.

1 dalis

Oculomotoriniai pratimai

Tikslai: statinio streso būsenos įveikimas; lavinti akies gebėjimą sufokusuoti vaizdą, gerinti koordinaciją horizontalioje plokštumoje; didinant vestibuliarinių reakcijų stabilumą, gerinant akių ir galvos judesių koordinaciją.

Atlikti procedūrą.Mokiniai patogiai įsitaiso „transformerinėse“ kėdėse.Naudojamas vienas iš šviesos efektą sukuriančių prietaisų. (Lietus). Instrukcija:

  1. Atsisėskite, atpalaiduokite kūną, plačiai atverkite ir užmerkite akis 30 sekundžių intervalu. Pakartokite 5-6 kartus.
  2. Sukite akis ratu 2 - 3 s. Pakartokite 3-4 kartus.
  3. Greitai mirksėkite 1–2 minutes.
  4. Ištieskite rankas kamuoliuku į priekį. Pasukite rankas į kairę, dešinę ir sekite kamuolį akimis. Pakartokite 5-8 kartus.
  5. Trimis kiekvienos rankos pirštais nesunku paspausti atitinkamos viršutinius vokus

akis ir palaikykite 1 - 2 s. Pakartokite 3-5 kartus.

  1. Paimkite pusiau sulenktą dešinę ranką su kamuoliuku į šoną. Lėtai perkelkite kamuolį iš dešinės į kairę ir sekite jį akimis, grąžinkite kamuolį į pradinę padėtį. Pakartokite 4-5 kartus. Atlikite tą patį pratimą kaire ranka.

Kvėpavimo pratimai:

Tikslai: smegenų skyrių darbo aktyvinimas; dešiniojo pusrutulio ritmas. raumenų įtampos pašalinimas; kvėpavimo veiklos harmonizavimas. nervų ir širdies ir kraujagyslių sistemos.

Atlikti procedūrą. Paaugliai sėdi transformatorinėse kėdėse. Psichologas į juos kreipiasi: „Įsivaizduokite, kad jūsų skrandis virto balionu. Giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą. Dabar įsivaizduokite, kad balionas sprogo. Iškvėpti.

  1. Giliai įkvėpkite (rankos lėtai pakyla iki krūtinės lygio.) Sulaikykite kvėpavimą, sutelkite dėmesį į delnų vidurį.) Lėtai iškvėpkite (nuleiskite rankas išilgai kūno).
  2. Giliai įkvėpk. Apvyniokite ausis nuo viršutinio taško iki skilties. Sulaikykite kvėpavimą. Iškvėpkite atviru stipriu garsu A - A - A (pakaitomis su garsais Y-Y - S; U-U - U; O - O - O.)

Kineziologijos pratimai:

Tikslas: tarpsferinės sąveikos plėtra.

Pratimai gerina protinę veiklą, sinchronizuoja pusrutulių darbą. prisideda prie įsiminimo gerinimo, padidina dėmesio stabilumą. Atlikti procedūrą.

  • „Kumštis – šonkaulis – delnas“ (pagal Ozeretskį). Trys šepetėlio padėtys paeiliui keičia viena kitą. Delnas - suspaustas į kumštį, delnas - delnas su kraštu, ištiesintas delnas. Pirmiausia atliekama dešine ranka, tada kaire, tada abiem rankomis kartu. Kartojasi 8 kartus.
  • "Žiedas". Turėtumėte pakaitomis ir kuo greičiau pereiti per pirštus, nykščiu sujungdami rodyklę, vidurį ir kt.
  • „Kryžiaus šokis“. Pratimas atliekamas stovint. Tolygiai pakeliant kairę koją, lenkiant ties keliu, liesti dešine ranka sulenkta per alkūnę. Ir atvirkščiai, dešinė koja yra kairė ranka. Kartojama 5-8 kartus.
  • "Aštuoni". Sėdėti foteliuose, piešti „aštuonetą“ ore Pakaitomis kaire ir dešine ranka 5 kartus. Tada abi rankos kartu.

2 dalis

Žaidimai ir pratimai su kamuoliais

Savęs masažas.

Tikslas: psichoemocinio streso būsenos įveikimas. Atlikti procedūrą. Bendras apšvietimas patalpoje pritemdytas, Burbulų kolona, ​​skamba rami muzika.Vaikai ežio kamuoliukų pagalba masažuoja rankas, kojas, pečius 3-5 min.

„Masažas ratu“.

Tikslas: psichoemocinio streso pašalinimas; fizinio kontakto užmezgimas. Atlikti procedūrą. Paaugliai vienas po kito stovi ratu. Psichologė siūlo kaimynui atlikti savavališką masažą su kamuoliu – ežiuku. Įjungti apšvietimo efektus (žvaigždžių tinklas, ugnikalnio lempa)

"Mes esame kartu"

Tikslas: ugdyti teigiamą požiūrį, grupės sanglaudą. Atlikti procedūrą. Mokiniai sudaro du apskritimus (išorinį ir vidinį). Žaidimo pradžioje kamuolys yra išoriniame apskritime. Vienas iš paauglių meta kamuolį kitam, stovinčiam priešais save, su užrašu „Mes vieningi...“ ir perkelia vieną žmogų į dešinę. Kitas paauglys meta kamuolį kitam, ir taip iki sugrįžimo į pirmąją porą.

"Redėti kamuolį"

Tikslas: taktilinio priėmimo aktyvinimas. Atlikti procedūrą. Mokiniai sėdi ant kėdžių „transformatoriai“, atlikdami šiuos judesius.

  1. Riedantys kamuoliukai – ežiukai delnuose su spaudimu.
  2. Riedantys kamuoliukai – ežiukai su kojomis.

„Ilsėkis ant kamuolių“

Tikslas: nerimo būsenos įveikimas; ugdyti gebėjimą teikti paramą.

Atlikti procedūrą. Grupė padalinta į pusę. Žaidėjai paeiliui sėdi ant kamuolių – milžinų. Už jų stovi antrojo pogrupio vaikai. palaikydamas ir siūbuodamas besiilsinčius.

Pratimus lydi atpalaiduojanti muzika ir šviesos efektai.

„Maudymasis baseine“Tikslas: streso mažinimas, raumenų atpalaidavimas.

Vaikai po du panardinami į sausą baseiną ir per minutę. atlikti jiems patogius judesius, imituojančius maudymąsi

"Atlikti judesį"

Tikslas: aktyvaus dėmesio ugdymas. Atlikti procedūrą. Kai Burbulų stulpelyje atsiranda tam tikros spalvos burbuliukai, vaikai atlieka įvairius veiksmus su kamuoliukais. ant žalios - jie nuleidžia kamuoliukus ant grindų, ant geltonos - pakelia rankas aukštyn, ant mėlynos - ištiesia rankas priešais save, ant raudonos - rankos už galvų, ant baltos spalvos jie meta kamuolį į viršų priešais save. Kai užsidega kitos spalvos, atliekamas veiksmas, atliktas su ankstesne spalva.

"Plojimai"

Tikslas: dėmesio ugdymas; ugdant bendrumo jausmą.

Procedūra Paaugliai dedami į „transformatorines“ kėdes, nugara į centrą. Star Network įjungtas. Psichologas, atsižvelgdamas į tinklo mirgėjimo ritmą, nustato tam tikrą tempą. ploja rankomis. Vaikai tai kartoja vienas kitam pagal laikrodžio rodyklę.

„Prisimink spalvą“

Tikslas: lavinti regimąją atmintį, dėmesio sutelkimą.

Atlikti procedūrą. Psichologas siūlo kėdėse sėdintiems mokiniams stebėti, kaip keičiasi vandens spalva burbulo kolonoje, tam tikrą laiką prisiminti, kiek kartų vanduo kolonėlėje keitė spalvą, prisiminti, kokia spalva buvo pirma, antra ir kt. .

3 dalis

"Aš ilsiuosi"

Tikslas: įveikti psichoemocinio streso būseną.

Atlikti procedūrą. Vaikai patogiai įsitaisę kėdėse „transformeriuose“. Įranga įtraukta (sieninis kilimas "Paukščių takas" ir "veidrodinis kamuolys"). Bendras apšvietimas kambaryje yra išjungtas arba pritemdytas. Skamba atpalaiduojanti muzika, įrašanti jūros, paukščių čiulbėjimą. Psichologė skaito atsipalaidavimo tekstą: „Patogiai atsisėskite, užsimerkite ir pabandykite įsivaizduoti nepaprastą kelionę. Susikraukime lagaminus kelionei. Sudėkime į jį viską, kas mums trukdo: apmaudą, ašaras, kivirčus, nusivylimus... Užsidarykime lagaminą ir leiskime į kelią. Mūsų kelias ilgas. Giliai įkvėpkime: įkvėpkite (palaikykite 3 s) - iškvėpkite (palaukite 3 s) - kartokite 3 kartus. Gaivus žolelių kvapas, gėlių kvapas užpildo orą. Žemė nuima nuovargį, nerimą. pasipiktinimas, pripildo kūną jėgų,

šviežumas. Eini per lauką tarp gėlių, čiulba žiogai, dūzgia bitės, džiugiai čiulba paukščiai. Priekyje aiškus srautas.

Staiga proskynoje pamatėte nuostabų namą. Durys atidarytos ir sveikina jus. Jūs įėjote į šį namą. Sėdi prie krosnies ir žiūri į ryškią ugnį, ryškias liepsnas. Jie linksmai šokinėja ir šoka. Embers tau mirkteli. Maloni šiluma glosto veidą, rankas, kojas, visą kūną... Pasidaro jauku ir ramu. Gera ugnis nuneša visus tavo vargus, nuovargį, liūdesį... Tavo lagaminas tuščias. Jums nebepritrūko omo. Patenkinta ir rami, su malonumu įkvėpi gryno oro. Lengvas vėjelis glosto plaukus ir kaklą. Viso kūno. Atrodo, kad kūnas ištirpsta ore. tampa lengvas ir nesvarus. Jautiesi labai gerai. Vėjas pripildo lagaminą džiaugsmo, gerumo ir meilės... Visus šiuos turtus parsinešite namo ir pasidalinsite su draugais, artimaisiais ir pažįstamais. Dabar galite atmerkti akis ir šypsotis – esate namie ir visi jus myli.

Paskutinė dalis:

O dabar sustokime visi ratu ir kamuoliuką gavęs mokinys vienu sakiniu papasakos apie savo jausmus po pamokos, ką naujo atradai šiandien, koks pratimas patiko labiausiai, kas labiausiai įsiminė, kokie nauji pojūčiai pavyko patirti, kur pavyko apsilankyti, gal kas atsikratė ko nors nereikalingo. Mokiniai komentuoja pamoką.

O pamokos pabaigoje prieikime prie mūsų laimės paukštės ir mintyse įsivaizduodami visus maloniausius, gerus dalykus, kuriuos pavyko pasiimti iš šiandienos pamokos, giliai įkvėpkite ir iškvėpkime visus savo norus, sukdami laimės paukštę, kad ji, plasnodama sparnais, atneš visiems čia gėrį, laimę, sveikatą, viską, ko psichiškai palinkėjai esantiems ir likusiems. Tuo mūsų pamoka baigta. Mes grįžtame iš stebuklingo pasaulio įtikra ir nepamirškite visiems suteikti dalelės savo džiaugsmo ir gerumo, o likusieji jums atsakys tuo pačiu.


Valstybės valdžios institucija

Vladimiro sritis

našlaičiams ir be tėvų globos likusiems vaikams,

Palydėjimo paslauga globojamoms šeimoms ir vaikams

Programa s ania-mokymas

jutimų kambaryje

vidurinės mokyklos vaikams

« Sidabrinis rūkas »

Parengė:

ugdymo psichologė

Shkarina S.A.

Sobinka

Įvadas:

Pamoka padeda pagerinti emocinę būseną, leidžia palengvinti raumenų ir psichoemocinę įtampą, suaktyvinti centrinės nervų sistemos funkcijas praturtintoje multisensorinėje aplinkoje. Pamoka skirta saugumo ir saugumo jausmo, teigiamo emocinio fono kūrimui, nerimo ir agresyvumo mažinimui, nervinio susijaudinimo ir nerimo mažinimui, smegenų veiklos aktyvinimui.

Tikslai:

Psichofizinės ir emocinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas multisensorinės aplinkos pagalba

Užduotys:

Psichofizinio ir emocinio streso prevencija.

Sukurti teigiamą emocinę būseną.

Spalvos, garso, ritmo suvokimo, savo kūno judesių koordinavimo formavimas.

Nerimo būsenos palengvėjimas, nerimo perjungimas konstruktyvia kryptimi.

Adekvačios savigarbos formavimas, drovumo įveikimas.

Teigiamo vaikų bendravimo ir tarpusavio sąveikos ugdymas.

Atminties, kalbos, vaizduotės, mąstymo originalumo ugdymas.

Bendravimo įgūdžių ir įveikos elgesio elementų ugdymas

Užsiėmimų laikas jutimų kambaryje: 60 minučių.

Darbo metodai:

spalvų ir šviesos terapija (atsipalaidavimas spalvos ir šviesos pagalba);

garso, muzikos terapija (atsipalaidavimas garsų ir muzikos pagalba);

Pamokos struktūra:

pasisveikinimo ritualas.

Pratimų rinkinys skirtas raumenų atpalaidavimui.

Relaksacija (spalvų terapija, muzikos terapija, garso terapija, raumenų atpalaidavimas).

Teigiamo emocinio ir valios stabilumo formavimas; pažintinės veiklos aktyvinimas (žaidimai ir pratimai naudojant sensorinę kambario įrangą).

Atsiliepimas

Atsisveikinimo ritualas.

Pamokos „Sidabrinis rūkas“ eiga

Bendras laikas: 60 minučių.

Medžiaga: A4 popierius, guašas, šepečiai, vanduo, flomasteriai, žirklės, klijai, flomasteriai magnetinei lentai,

Įranga: pufai, pagalvės, kilimėliai, nešiojamas kompiuteris, grotuvas, sausas dušas, projektorius

1. Pratimas „Nuotaikos melodija“.

Tikslas:nustatyti vaiko nuotaiką pamokos pradžioje.

Laikas:5-7 minutes.

Technika:vaikams siūlomas lapas su pratimo „Nuotaikos melodija“ pavadinimu, ant kurio nupieštas muzikinis lazdelė ir diskantas. „Užrašai“ išdėstyti ant lentelės pirmoje eilutėje - mažorinė (geltona), antroje - mažorinė (pilka). Geltona reiškia gerą nuotaiką, pilka – blogą. Vaikas kviečiamas nustatyti savo nuotaiką, klijuojant pasirinktos spalvos raštelį ant bet kurios jos liniuotės ant kotelio.

Instrukcija:kad mes pradėtume dirbti, noriu sužinoti, kokia jūsų nuotaika šiuo metu. Priešais jus yra popieriaus lapas su pratimo „Nuotaikos melodija“ pavadinimu, ant kurio nupieštas muzikinis lazdelė ir diskantas. Atkreipkite dėmesį, „natos“ taip pat išdėstytos ant stalo: pirmoje eilutėje - mažoras (geltonas), antroje - minoras (pilkas). Geltonos natos – rodo gerą nuotaiką, pilkos – blogą. Siūlau nurodyti savo nuotaiką ant muzikinės lazdelės ant bet kurios iš jos liniuotės priklijuojant spalvos natą, atitinkančią jūsų nuotaiką šiuo metu,

Analizė:

Ar jums patiko mankšta?

Ar turėjote problemų renkantis spalvas?

Ar galime dirbti toliau?

2. Pratimas „Įvairių tautų sveikinimai“.

Tikslas:pasitikėjimo santykių kūrimas, empatijos, kūrybinės vaizduotės ugdymas.

Laikas:10 minučių.

Technika:Žiūrėtipristatymas„Sveikinimai skirtingų tautų“.

Skaidrių demonstravimu siekiama supažindinti mokinius su skirtingų tautų sveikinimosi kultūra. Ekrane rodomos teminės iliustracijos kartu su šalies pavadinimu ir sveikinimo aprašymu.

Medžiagos pristatymui naudojama vienuolika skaidrių, sukurtų animacinių efektų pagalba. Vaikai sužinos apie šių valstybių tradicijas:
- Indija;
- Kinija;
- Samoa;
- Lotynų Amerikos šalys;
- Laplandija;
- Japonija;
- Tibeto regionai;
- Rusija;
- Didžioji Britanija;
- JAV.

Tada vaikų prašoma sugalvoti ir pademonstruotipasaulis pasisveikinimas, t.y. derinkite kelis mėgstamus būdus. Pavyzdžiui, iš pradžių paspausk ranką kaip europiečiai, tada nusilenk kaip japonai, paliesk kojas kaip afrikiečiai.

Instrukcija:Vaikinai, dabar, kai susitikoteskirtingų tautų sveikinimų kultūrą, tegul kiekvienas iš jūsų sugalvoja ir parodo mums „PASAULINĮ SVEIKINIMĄ“, derindamas kelis skaidrėse matomus būdus.

Analizė:

Ar jums patiko mankšta?

Koks buvo pats neįprastiausias sveikinimas?

Kokius jausmus išgyveni po užsiėmimo?

3. Pratimas „dėmė“

Tikslas:mąstymo, kūrybinės vaizduotės ugdymas.

Laikas:10 minučių.

Technika:vaikai kviečiami numesti guašą ant popieriaus lapo, tada užlenkti lapą toje vietoje, kur nukrito lašas, ir kelias sekundes paspausti, o po to lapą ištiesinti. Rezultatas yra sudėtingos formos dėmė. Tada siūloma pademonstruoti dėmę, o tada greitai pavadinti tris gyvūnus ir tris negyvus objektus, į kuriuos jis panašus.

Medžiaga:A4 formato popieriaus lapas, guašas.

Instrukcija:priešais jus yra popieriaus lapas ir guašas.. Reikia nuleisti guašą ant popieriaus lapo, tada sulenkti lapą toje vietoje, kur pataikė lašas ir paspausti kelias sekundes, o tada ištiesinti lapą. Rezultatas yra sudėtingos formos dėmė. Parodei man, o tada greitai įvardink tris gyvūnus ir tris negyvus objektus, į kuriuos jis panašus.

Analizė:

Ar jums patiko mankšta?

Kuo jo pasirodymas buvo neįprastas?

Ar pratimas sukėlė problemų?

Kokią nuotaiką jauti?

Atpalaiduojanti mankšta „Sidabrinis rūkas“

Tikslas:psichoemocinės būklės normalizavimas.

Laikas:20 minučių.

Technika:mokiniai kviečiami atsisėsti ant vieno iš minkštų pufų ir užimti patogią padėtį, pasiekus patogią būseną prasidės užsiėmimas, skirtas psichoemocinei būsenai išspręsti. Vaikų užduotis – klausytis ir girdėti psichologo balsą, skambančią muziką.

Instrukcija:Siūlau atsisėsti ant pufos ir užimti patogią padėtį, pasiekus patogią būseną, pradėsime seansą, skirtą psichoemocinei būsenai išspręsti. Turite išgirsti ir klausytis mano balso, muzikos garso.

Tekstas poilsiui.

1 fazė. Atsipalaidavimas.

Patogiai įsitaisykite...
Jautiesi visiškai laisvai...
Pati laikysena sukelia raumenų atsipalaidavimą...
Tu guli ant minkštos, žalios pievos...
Viršuje skaisčiai šviečia saulė...
Aplink tave auga gėlės...
Šiltas vėjelis švelniai pučia jūsų kūną...
Vėjas sujudina aplink esančią žolę ir gėlių stiebus...
Įkvėpkite gėlių kvapo...
Pašaliniai garsai palaipsniui slopinami ... tolsta ...
Garsai sklinda iš toli... pro sąmonę...
Visas nerimas, dienos rūpesčiai praeina... lieka tik poilsis... ir ramybė...
Įtampos trūkumas yra malonu...
Atpalaiduokite rankų raumenis...
Rankos visiškai atsipalaidavusios...
Atpalaiduokite kojų raumenis...
Kojos visiškai atsipalaidavusios...
Kūno raumenys atsipalaiduoja...
Atpalaiduokite pilvo raumenis...
Atpalaiduokite nugaros raumenis...
Atpalaiduokite krūtinės raumenis...
Maloni šiluma ant viso kūno...
Veido raumenys atsipalaiduoja... dantys nesukandę...
Liežuvis atsipalaidavęs...
Atsipalaidavusios lūpos...
Kakta išlygina...
Visos kaktos raukšlės išsilygina...
Visiška ramybė...
Tylu... jauku... patogu... ramu...
Visą kūną gaubia maloni, švelni šiluma...
Šiluma ištirpdo visus pojūčius... nuneša juos...
Šiluma prasiskverbia į visas kūno ląsteles...
Kūnas ištirpsta supančioje erdvėje...
Kūno ribos išnyksta...
Migla supa tave...
Malonus, šiltas, sidabrinis rūkas...
Visas kūnas ištirpsta migloje...
Smegenys... nurimsta...
Mintys... sulėtink...
Lėčiau... lėčiau... lėčiau...
Kvėpuojate lengvai... ir tolygiai...
Ramus kvėpavimas... ritmingas...
Tu visiškai atsipalaidavęs... ir ramus...
Minkšta, maloni šiluma visame kūne...
Gali užsimerkti...
Susikoncentruokite į šiltumo ir ramybės jausmą...
Nukreipkite dėmesį į krūtinę...
Ant jo sėdi gražus drugelis...
Pažiūrėk į drugelį...
Pažvelkite į spalvų žaismą... ir gražiausius raštus ant jos sparnų...
Drugelis pasiruošęs skristi...
Bet drugelis lieka vietoje...
Su kiekvienu įkvėpimu ir iškvėpimu... tau atrodo, kad jis tuoj pakils...
Ir tu pasiruošęs skristi su ja...
Sekite drugelio sparnų judėjimą...
Drugelis pagaliau pakilo...
Tu skrendi paskui drugelį...
Lengvas, malonus skrydis...
Švelnus, šiltas vėjelis pučia jūsų kūną...
Sugerk visus garsus ir vaizdus...
Mėgaukitės skrydžiu...
Butterfly atvedė jus į nuostabią vietą... laisvą nuo visų rūpesčių ir rūpesčių...
Čia tu esi visiškai saugus...
Jus supa galingas auksinės šviesos energijos laukas...
Šviesa apsaugo jus nuo visų neigiamų išorinių poveikių...
Pajuskite šios šviesos energiją...
Šviesa laisvai teka per tavo kūną...
Pripildo jus energijos...
Tai tavo pasaulis...
Pasaulis, kuriame viską kontroliuojate...
Jūs esate šio pasaulio meistras ir architektas...
Padaryk taip, kaip nori...

2 fazė. Savarankiškas darbas.

Atėjo laikas grįžti...
Sidabro migla apgaubia tave...
Tu esi švelnaus, vėsaus rūko debesyje...
Maloni, vėsi migla pakelia tave...
Sklandžiai plaukiate iki kelionės pradžios...
Kelionė baigiasi...
Lengvas, vėsus vėjelis išsklaido rūką...
Maloni balta saulės šviesa visiškai išsklaidė rūką...
Grįžai į pievą...

3 fazė. Aktyvinimas.

Jautiesi linksma, gera nuotaika...
Tavo mintys energingos...
Kvėpavimas tampa gilesnis...
Įkvėpkite ilgai... giliai...
Iškvėpkite trumpai, energingai...
Ilgas... gilus kvėpavimas...
Trumpas, energingas kvėpavimas...
Rankų standumas praeina...
Kojų standumas praeina...
Pajudinkite pirštus... Įkiškite rankas į užraktą...
Ištemptas... na, ištemptas su malonumu...
Ji giliai įkvėpė... taip, kad nugara nubėgo šaltukas...
Įkvėpk iškvėpk...
Vėl pasitempė...
Būkite aktyvūs!
Dabar šypsokis.
Šypsokis, šypsokis!
Sesija baigėsi.

Analizė:

Kaip jaučiatės po seanso?

Ar pavyko atsipalaiduoti?

Ar jaučiate energijos, gyvybingumo antplūdį?

5. Pratimas „Dagis“.

Tikslas:smulkiosios motorikos ugdymas, regos ir lytėjimo analizatorių stimuliavimas.

Laikas:5-10 minučių

Technika:šis pratimas atliekamas su „sausu dušu“. Vaikai sėdi vienas šalia kito, apžiūri įrangą viduje ir išorėje, tada eina per juosteles, pindami kasas.

Instrukcija:priešais jus – „sausas dušas“, įvairiaspalvės atlasinės juostelės, besileidžiančios kaip vandens čiurkšlės. Pajusk juos. Savo ruožtu įeikite į vidų ir pakelkite galvą aukštyn – kad pamatytumėte savo atspindį. O dabar rūšiuojant per juosteles, pinti pynes.

6. Atsiliepimai.

Tikslas:sužinoti vaikų nuomonę apie pamoką.

Laikas:5 minutės.

Kas tau patiko šios dienos pamokoje?

Kokias užduotis atlikote be vargo?

Kokios užduotys buvo sunkios?

Kokios nuotaikos dabar, šiuo metu?

7. Pratimas „Nuotaikos melodija“ (žr. 1 pratimą).

Tikslas:nustatyti vaikų nuotaiką pamokos pabaigoje.

Laikas:2 minutės.

Psichologo gyvenimo aprašymas: Magiškas jutiminių kambarių pasaulissabejingų nepalieka nė vieno vaiko. Psichologė, naudodama specialius sensorinio kambario elementus, padeda vaikams pasiekti komforto ir jaukumo jausmą, visiško saugumo jausmą, raumenų atsipalaidavimo būseną, kuri sukuria palankią aplinką bendravimui.

Raminančios spalvos, prislopintas kambario apšvietimas, tyli rami muzika, įdomūs pratimai prisideda prie psichofizinės ir emocinės įtampos prevencijos, pozityvaus vaikų bendravimo ir tarpusavio bendravimo ugdymo. Sensorinis kambarys – unikali vieta užsiėmimams su vaikais vesti tiek profilaktikai, tiek psichoemocinei pusiausvyrai atkurti.

Parengė:

Mokytoja-psichologė Shkarina S.A.

1 PRIEDAS

2 PRIEDAS

/data/files/i1527837816.rar (Pristatymas „Įvairių tautų sveikinimai“)



Visos pateiktos klasės turi tokią struktūrą: pamokos pradžios ritualas; atsipalaidavimas, leidžiantis vaikams atsipalaiduoti ir sumažinti raumenų įtampą; pabaigos ritualas.
Žaidimo užduotys yra ir lavinamosios, ir terapinės: lavina psichinius procesus ir formuoja psichologiškai sveiką vaiką.

1-oji pamoka
„Pristatome stebuklingą kambarį“

Tikslai:
- ugdyti vaikų pažinimo sferą;
- suaktyvinti valingą dėmesį, protinius gebėjimus;
- ugdyti propriocepcinį ir lytėjimo jautrumą, smulkiąją motoriką;
- formuoti gebėjimą koreliuoti regos-motorinę ir klausos-motorinę koordinaciją;
- lavinti jutimo organus ir vestibiuliarinį aparatą;
- įtvirtinti gebėjimą nuoseklia kalba perteikti savo jausmus ir pojūčius;
- ugdyti bendravimo įgūdžius;
- formuoti gebėjimą atsipalaiduoti ideomotorinių judesių ir vaizdų atvaizdavimo procese;
- ugdyti savireguliacijos įgūdžius.
Medžiagos ir įranga: grindų lytėjimo takeliai; sausas baseinas; balansavimo lenta; linksmi kamuoliukai; vandens lempa; fontano augalas; kubas "Twizzler"; susivėlę spiralės; lytėjimo centras; ramus žaidimų centras; veiklą ugdantis centras; krypties šviesos projektorius; veidrodinis rutulys; šviesūs kvadratai; minkštos grindys; garso kasetė.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Žaidimas „Sveikinimai“:

Vaikinai, mums šypsosi mūsų „veselkiai“. Jie labai džiaugiasi, kad atvykome jų aplankyti. Nusišypsokite jiems ir linksmai pasisveikinkite, mostelėkite ranka ir pasakykite „Labas!
2.
- O dabar mes eisime į kelionę... Ji prasidės nuo šio didelio krioklio. (Mes žiūrime į peizažą ant fototapeto.) Pažiūrėkite, kaip vanduo krenta nuo kalno viršūnės, kaip jis kibirkščiuoja ir byra į spalvingus purslus. O šalia dar vienas krioklys – mažas (augalas – fontanas). Prieik arčiau jo ir pasiklausyk, kaip šniokščia vanduo, bėga kalno atbrailomis. (Jie klausosi vandens garso.)
– O kokie maži ryškūs paukščiukai gyvena mūsų miške, kaip garsiai čiulba! (Skamba „Miško balsų“ garso įrašas.)
– Šildo saulę, pasidarė karšta. Nusimauk batus ir basomis taku eikime į mišką. (Einame jutiminiais grindų takais.) Eisime vienas po kito, kad nenuklystume. Mūsų kelias prasideda nuo šios didelės žalios proskynos, tada - miško ežero dugnu, akmenukais... - ir toliau į mišką takeliu, palei tiltą. (Kurso metu mokytojas klausia vaikų apie jų jausmus.)
– Kaip jaučiasi kojos?
– O dabar eisime per stebuklingą mišką, kur metų laikai keičia vienas kitą kas kelis žingsnius. Reikia eiti taku, kad nesukluptum ir neįkristum į vandenį. Ištieskite rankas į šonus. Atidžiai pažiūrėkite, kurį metų laiką praeinate, ir pavadinkite jį.
3.
- Dabar apsiauk batus ir eik į šią įvairiaspalvę proskyną. (Skamba raminanti foninė muzika.)
- Du vaikinai žais su žaislais ant šios panelės (aktyvumą lavinančiame centre), o du vaikinai ridens kamuoliukus šia spirale: vienas meta kamuolį, o kitas gaudo prie išėjimo. Atidžiai klausykite, kur yra kamuolys, kad jo nepraleistumėte. Atlikite tai iš eilės.
- Ateik prie šios spiralės. Mesti kamuolį, atidžiai jį stebėti ir sugauti prie išėjimo (susivėlusi spiralė).
(Po kelių minučių vaikai keičiasi vietomis.)
4.
- Vaikinai, vienas iš jūsų, žaidėte šioje proskynoje, gali pereiti prie kito.
5.
– Kas nori žaisti su žaislais šioje panelėje? Prašau! O kas ištirs brangias medžiagas mūsų skrynioje?
6.
– O kas nori keliauti labirintais?
(Žaidimo metu mokytojas klausia apie jausmus, siūlo pasikeisti vietomis.)
7.
- Vaikinai, štai dar viena skrynia! Pažiūrėkime, kas jame yra. (Atsidaro.)
- Kas tai?
– Teisingai, tai kvadratai iš skirtingų audinių. Pasirinkite, kuris jums patinka. Meskite savo nosines kuo aukščiau; žiūrėti, kaip jie nukrenta.
– O dabar reikia ne tik išmesti nosines, bet ir stengtis, kad jos ilgiau nenukristų ant grindų. Norėdami tai padaryti, turite papūsti ant jų – viskas! (Ekranas)
(Tada mokytojas siūlo kelis kartus išmesti nosines. Įskaitant vandens lempą.)
8. Prieik arčiau, pažiūrėk: kokia įdomi lempa! Jis vadinamas aqualampa – tai reiškia vandens žibintą. Kas ten plaukioja?
– Kokios spalvos balionai?
(Kviečia visus pažiūrėti tam tikros spalvos kamuoliuką.)
- Stebėkite, kaip keičiasi vandens spalva. Kokios spalvos vanduo tau labiausiai patinka?
- Dešinės rankos delnus uždėkite ant stiklo. Kaip jaučiasi tavo delnai? (Vaikai kalba apie savo jausmus.)
9.
- Visą dieną keliavome su tavimi stebuklingu mišku!
Artėja naktis, laikas pailsėti. Šioje didelėje pievoje ilsimės. Atsisėskite ant jo (minkštos grindys). Ir kažkas gali būti šioje saloje (minkštoje saloje).
(Skamba atsipalaidavimo muzika.)
- Patogiai atsigulkite, atsipalaiduokite. (Įjungia projektorių, nukreipia jį į veidrodinį rutulį.)
– Artėja nuostabi vasaros naktis. Tamsiame danguje sužibo ryškios žvaigždės. Jūs jaučiatės visiškai ramus ir laimingas. Malonus šilumos ir ramybės jausmas apima visą kūną: kaktą, veidą, kaklą, pilvą, nugarą, rankas, kojas... Jaučiate, kaip kūnas tampa lengvas, šiltas, paklusnus.
Kvėpuokite lengvai ir laisvai.
Mes ilsimės ramybėje
Mes užmiegame su stebuklingu sapnu.
Kvėpuokite lengvai, tolygiai, giliai.

Vėjas nupučia jūsų kūną lengvu gaivumu. Oras švarus ir skaidrus. Kvėpuokite lengvai ir laisvai. Žvaigždės užgęsta, ateina rytas. Nuotaika tampa energinga ir linksma.
Ištieskite, šypsokitės, atmerkite akis ir atsistokite! Esame kupini jėgų ir energijos. Stenkitės išlaikyti šį jausmą visą dieną.
10. Pamokos pabaigos ritualas. Atsisveikinimas su „linksmaisiais“.
– Vaikinai, nusišypsokime „linksmiesiems“ ir atsisveikinkime su jais: „Sudie!
Prisiminkite mūsų „linksminguosius“ ir šypsokitės kaip jie – tada visada būsite geros nuotaikos.

2 pamoka
Žaidimas „Padėk draugams“

Tikslai:
- psichinių procesų vystymas: dėmesys, atmintis, mąstymas;
- lytėjimo, klausos ir regos analizatorių kūrimas;
- gebėjimo perteikti pojūčius žodine forma ugdymas;
- paieškų ir kūrybinės veiklos skatinimas;
- sukurti teigiamą emocinę būseną.
Medžiagos ir įranga: foninis apšvietimas "linksmas"; augalas - fontanas; ramus žaidimų centras; dviguba spiralė; lytėjimo centras; sausas baseinas; žaidimas „Lengvieji kvadratai“.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Sveikinimų žaidimas.
- Vaikinai, įsivaizduokite, kad esate liūdnos nuotaikos. Kokia tavo veido išraiška? Rodyti!
- Pažiūrėk į veidrodį: kokie liūdni tavo veidai! Pabandykime nudžiuginti vieni kitus. Papasakokime visiems, kas mums jame patinka. Kalbėsime paeiliui, ir kiekvienas išgirs ką nors gero apie save. (Žaidimas „Komplimentai“)
– Na, ar nuotaika pagerėjo? Pasisveikinkime su savo „linksmuoliais“ ir šypsokimės jiems taip, kaip jie šypsosi mums.
3.
- Eikite į stebuklingą pilį (augalas - fontanas). Atidžiai apžiūrėkite pilį ir ją supančią gamtą. Kaip manote, kas pilyje gyvena?
– Jūsų charakteris piktas ar malonus?
Ką reikėtų padaryti, kad jam būtų geriau?
- Pažvelkite į krioklį, kuris nusileidžia nuo kalnų. Pasiklausykime vandens čiurlenimo. (Jie klausosi vandens garso.)
4.
- Eime į žalią lauką. Čia galite žaisti su šiomis spiralėmis. (Dviguba ir viena spiralė.) Atidžiai stebėkite ir klausykite, kur yra kamuoliukas, ir gaukite jį išeidami.
5.
- Pažvelkime į šį skydelį (tylių žaidimų centrą) atidžiau. Paeiliui pajuskite žaislus ir pasakykite, kurį žaislą mėgstate liesti labiau nei kitus, o kurio nemėgstate ir kodėl.
6. Pratimas „Balionų jūra“ (sausas baseinas):
– O dabar plauksime oro balionų jūroje. Apsiverskime visi ant pilvuko ir plaukime.
„Dabar apsiverskime ant nugaros“. Plaukiame toliau.
„Dabar atsigulkime ant bangų“. Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad ramiai siūbuojate ant jūros bangų... (4-5 minutes.)
– Taigi mūsų žaidimas baigėsi.

3 pamoka

Tikslai:
- psichinių procesų vystymas: mąstymas, atmintis, dėmesys;
- projektavimo gebėjimų ugdymas;
- nuolatinis akies vystymasis;
- akių-rankų koordinacijos ugdymas;
- žinių apie spektro spalvas įtvirtinimas;
- emocinės įtampos pašalinimas;
- vaizduotės ugdymas.
Medžiagos ir įranga: žaidimai „Rink kvadratą“, „Užsidėk žiedą“; vandens lempa; minkštos grindys; grindų lytėjimo kvadratai; foninis apšvietimas „linksmas“.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Sveikinu "linksmai".
2.
- Vaikinai, dabar eisime savo miško takais. Šiandien pavadinsime tako, kuriuo einame, spalvą. (Lauko jutiminiai takeliai.)
3.
- Ateik prie šio stalo. Tokį kvadratą surinksime iš dalių. Būkite atsargūs – ir jums pavyks. Žaidimas vadinasi „Surinkite kvadratą“.
4.
Dabar pažaiskime su šiais žaislais. Žaidimas vadinasi „Užsidėk žiedą“. Kai užsidėsite žiedą, pasakykite, kokios jis spalvos. Pažiūrėsim, kas iš mūsų taikliausias, kuris visus žiedus (vandens žaisliukus) užmaus greičiau už kitus.
5.
– Žaisime žaidimą „Surask spalvą“. Aš parodysiu spalvą, pavyzdžiui, raudoną, ir jūs ieškosite visų raudonų objektų šiame kambaryje. Taip ir ieškosime bei įvardinsime visas spalvas.
6.
- Dabar atsigulkite ant mūsų minkštos sofos, pasukite veidą į stebuklingą akvariumą ir stebėkite, kaip jame keičiasi vanduo. Kai vanduo pakeičia spalvą, jūs jį pavadinate.
7.
- Apsiversk ant nugaros. Atsigulkite, užmerkite akis ir klausykite mano balso.
Įsivaizduokite, kad esate gražioje vietoje – prie jūros. Puiki vasaros diena! Mėlynas dangus, šilta saulė... Jautiesi ramus ir laimingas. Malonus gaivumo ir žvalumo pojūtis apima visą kūną: kaktą, veidą, nugarą, pilvą, rankas ir kojas. Jaučiate, kaip kūnas tampa lengvas, stiprus, paklusnus. Jūs esate šiltas ir malonus. Saulės spinduliai glosto tavo kūną. Kvėpuokite lengvai ir laisvai. Nuotaika tampa energinga ir linksma, norisi keltis ir judėti.
Atmerkiame akis – esame kupini jėgų ir energijos. Stenkitės išlaikyti šiuos jausmus visą dieną.
8. Pamokos pabaigos ritualas. Atsisveikinimas su „linksmaisiais“:
– Vaikinai, nusišypsokime „linksmingiesiems“ ir pasakykime: „Sudie!

Pamoka numeris 4
"Apsimeskime..."

Tikslai:
- idėjų apie teigiamas ir neigiamas emocijas formavimas;
- toliau mokėsi nustatyti savo nuotaiką;
- nuotaikos pakėlimo būdų mokymas;
- drąsos ir pasitikėjimo savimi ugdymas, drovumo įveikimas;
- psichinės būsenos savireguliacija.
Medžiagos ir įranga: veidrodis; klounų kepurės; minkštos grindys; akvalampa.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Sveikinu "linksmai".
Apsimeskime, kad esame beždžionės. Ateik prie veidrodžio ir be žodžių parodyk: linksma beždžionė, liūdna, nustebusi, verkianti, besijuokianti, išsigandusi, dainuojanti, džiaugsminga.
- Na, kaip? Ar jūsų nuotaika pagerėjo? Parodyk savo nuotaiką.
3. Toliau psichologas skaito eilėraštį:
Gyvūnai turi jausmus
Žuvyse, paukščiuose ir žmonėse.
Padarė įtaką, be jokios abejonės
Visi esame nusiteikę.
Kas linksminasi?
Kas liūdna?
Kas išsigando?
Kas pyksta?
Išsklaido visas abejones
Gera nuotaika.

4.
– O dabar atsidursime cirke. Išeikime į šią žalią pievą ir tapkime klounais. Mes tampame poromis, susiduriame vienas su kitu. Klounai dešinėje bus linksmi. Parodykite šią nuotaiką savo veide. O dabar linksmieji stengsis nudžiuginti liūdnuosius, kad jie šypsotųsi ir visi taptų linksmi.
5.
– Dabar klounai žais žaidimą „Juokinga mankšta“.
(Skamba linksma, linksma muzika. Psichologas modeliuoja situaciją, o vaikai vaizduoja atitinkamus veiksmus.)
– Kad automobilis veiktų, reikia užvesti variklį.
– Miegantis žmogus – kaip išjungta mašina.
Kūnas per dieną pavargsta ir jam reikia poilsio.
– Tačiau laukia nauja diena ir daug įdomių dalykų bei nuotykių. Jiems reikia pasiruošti: įjungti, „paleisti“ savo kūną. Šokime visi kartu!
– Kiekvienas iš jūsų esate savo kūno šeimininkas. Jūs esate pažadintos katės, ištiesiančios arba priekines, arba užpakalines kojas.
– O dabar jūs esate ant nugaros nukritusios boružėlės. Ar galite apsiversti ant pilvo be pagalbos?
– Dabar giliai įkvėpkime ir pavirskime balionais. Dar šiek tiek – ir skrisime!
- Išsitempęs kaip žirafos.
-Šokime kaip kengūra, kad taptume tokie vikrūs ir stiprūs.
– O dabar mes lizdus lėles. Sūpuokime iš vienos pusės į kitą.
- Nagi, paleiskime lėktuvą! Sukame propelerį iš visų jėgų.
– Vaikinai, gavote didelį žvalumo ir pasitikėjimo savimi užtaisą visai dienai. Iki!
6. Pamokos pabaigos ritualas.

Pamoka numeris 5
"Būk atsargus!"

Tikslai:
- nuolatinis psichinių procesų vystymas: savanoriškas dėmesys, jo stabilumas ir perjungiamumas; protiniai gebėjimai; atmintis, vaizduotė, suvokimas;
- gebėjimo koreliuoti objektų aprašymo kalbos formą su grafika formavimas;
- lavinamas pėdų ir rankų receptorių lytėjimo suvokimas, gebėjimas perteikti savo jausmus nuoseklia kalba;
- akių-rankų koordinacijos ugdymas;
- toliau mokytis gebėjimo valdyti savo kūną, atsipalaiduoti, atsikratyti pervargimo.
Medžiagos ir įranga: grindų lytėjimo kvadratai; ramus žaidimų centras; kubas "Twizzler"; balansavimo lenta; vandens lempa; žaidimas „Lengvieji kvadratai“; minkšta grindų danga.

Pamokos eiga

Ritualas prasidėjo.

Sveikinu "linksmai".
- Vaikinai, eikime savo miško takais. Einame lėtai, neskubėdami, klausydamiesi paukščių čiulbėjimo, upelio čiurlenimo miške.
(Skamba „Miško balsų“ garso įrašas.)
3.
- Eime į proskyną. (Tylių žaidimų centras.)
- Atidžiai apžiūrėkite šį skydelį, ant jo esančius žaislus ir daiktus. Kiekvienas iš jūsų išsirinks sau objektą, bet nesako, ką pasirinko. Likusieji turi atspėti, kas tai yra iš aprašymo ir pavadinti prekę. (Žaidimas „Apibūdink objektą“.)
4.
– O dabar magiškomis virvėmis kirsime bedugnę. Kiekvienam pavadinsiu kaknato spalvą, kuria jis pereis į priešingą bedugnės pusę.
Mokytojas apdovanoja greičiau atlikusius užduotį.
5.
– Kelionę tęsime per šį stebuklingą mišką, kuriame kas 4 žingsnius keičiasi metų laikai. Turite sekti nubrėžtais pėdsakais ir įvardyti sezonus, kuriuos išgyvenate. Nepamirškite, kad nugara turi būti tiesi, o rankos ištiestos į šonus.
6.
- O dabar, vaikinai, atsigulkite ant mūsų minkštos sofos. Stebėsime kamuoliukus stebuklingoje lempoje. Kiekvienas pasirenka savo rutulio spalvą ir žiūri. (Pratimas „Kamuolio šokis“).
7. Pamokos pabaigos ritualas. Atsisveikinimas su „linksmaisiais“:
– Vaikinai, nusišypsokime „linksmingiesiems“ ir pasakykime: „Sudie!

Šaltinis www.medical-group.ru


Į viršų