Užsiėmimai vaikų adaptavimui darželyje. Užsiėmimų ciklas apie lopšelio grupės vaikų adaptaciją darželyje

Tikslas:

Sukurti teigiamą nuotaiką;

- ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinės sferos ir jautrumo aplinkinių emocinei būklei ugdymas;

Pratimai emocijoms perteikti veido išraiškomis;

Psichomotorinių funkcijų lavinimas;

Bendravimo įgūdžių ugdymas;

Bendradarbiavimo įgūdžiai dirbant poromis;

Įveikti izoliaciją ir pasyvumą;

Motorinės emancipacijos impulsas;

- emocinio streso mažinimas;

Geros valios ir noro draugauti ugdymas.

Įranga: spalvotas popierius, piktogramos, lėtas muzikos įrašas, krepšelis, servetėlė, obuoliai, nosinė.

Adaptacijos pamokos eiga

į darželio sąlygas vidurinėse ir vyresniosiose grupėse

Šiandien mes susipažinsime su jumis geriau. Pakalbėkime apie savo nuotaiką, apie draugystę, apie dėmesį vienas kitam.

Echo žaidimas

(Vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių.)

Tas, kuris sėdi man iš dešinės, sako: „Laba diena, aš... (sako vardą).“ Ir mes visi kartu kaip aidas kartojame šį vardą. Taigi visi paeiliui pasisveikina ir vadina savo vardus.

Psichologas kalbasi su vaikais apie vardus

Ar tau patinka tavo vardai? (Vaikų atsakymai.) Ar jūs, vaikai, žinote, ką reiškia jūsų vardai? Visi vardai yra senovės kilmės ir kiekvienas turi savo reikšmę. Pavyzdžiui:

Aleksandras gynėjas;

Julija – iš didžiojo Romos imperatoriaus Julijaus šeimos;

Maryana - sudaryta iš dviejų vardų (užsispyręs + dieviškas)

Viktorija – pergalė;

Nastya - prisikėlimas;

Antanas yra imtynininkas;

Artem - ištvermingas, sveikas;

Denisas – Dievo palaimintas.

Vaikinai, kaip jūs manote, ar jūsų vardai jums tinka, ar jūsų personažai atitinka jūsų vardus? (Vaikų atsakymai.)

Pratimas „Sudėtinė gėlė“

Siūlau Jums įvairių spalvų žiedlapius (iš spalvoto popieriaus). Pasirinkite žiedlapių spalvą, kuri, jūsų nuomone, atitinka jūsų vardą. Iš pasirinktų žiedlapių pagaminsime gėlę. Ar gauta gėlė laiminga ar liūdna? (Vaikų atsakymai.)

Pratimas „Raminami žodžiai“

Kokia jūsų nuotaika: liūdna ar linksma? Ar jums kartais būna liūdna, kam nors iš jūsų bloga nuotaika? (Atsako.) Įsivaizduokite, kad į grupę atėjo naujas vaikas arba vienas iš vaikų yra tokios prastos nuotaikos, kad akyse atsiranda ašarų. Ką mes darome? Kaip galime nuraminti susierzinusius?

(Vaikas rato viduryje apsimeta, kad verkia, kiti bando jį nuraminti.)

Vaikai, kaip manote, kokios spalvos yra liūdna nuotaika? O linksmybės? Rinksim. (Vaikai renkasi spalvotus žiedlapius.)

Dabar įsivaizduokite, kad einate į darželį. Ką matai gatvėje? Kokia tavo nuotaika? O kokia tavo veido išraiška?

Psichologinis tyrimas „Pasivaikščiojant“

class="eliadunit">

Vaikai imituoja judesius:

Medžiai auga;

Paukščiai skrenda;

Sraigės šliaužioja;

Varlės šokinėja.

Taip pat gatvėje sutinki daug įvairių žmonių, o darželyje sutinki daug įvairių vaikų. Kokį žmogų ar vaiką norėtumėte sutikti? Kokią išraišką norėtumėte matyti jų veiduose? Pasirinkite iš šių brėžinių. (Vaikai norimą veido išraišką pasirenka iš kelių piktogramų.)

Čia mes pasirinkome gerą veido išraišką, todėl padarykime ją savo gėlės centru. Susėskime ir pasiklausykime eilėraščio.

Malonus susitikimas

Byaka ir Buka susitiko,

Nė vienas iš jų neištarė nė garso

Nedavė nė vieno ženklo

Ir Buka, ir Byaka tylėjo.

O Buka su miltais pagalvojo:

– Kodėl jis atrodo kaip bukas?

Ir Byaka pagalvojo: „Asilas!

Koks jis beprotis!"

Ar manote, kad jie tikrai turėjo malonų susitikimą?

O kokį veidą turėjo Buka ir Byaki, kaip manai? (Vaikai turėtų pasirinkti piktogramą.) Pabandykime patys pasidaryti tokią veido išraišką.

Žaidimas "Baisu"

Dabar žaisime. Kažkas su pikta, negailestinga veido išraiška mus išgąsdins, ir mes nuo jo bėgsime. Bet iš tikrųjų mes visai nebijome, todėl pasakysime: „Aš nebijau!

Pratimas „Veidrodis“ (poromis)

Vaikai, žiūrėkite vienas į kitą kaip į priešus; o dabar kaip draugai. Kaip patiko geriau? Šypsokitės vienas kitam. Pakeiskite poras ir pirmiausia žiūrėkite vienas į kitą kaip į priešus, o paskui kaip į draugus.

– Atspėk, kas tai?

Vaikai stovi ratu, centre yra vadovas užrištomis akimis. Visi tyli. Kažkas prieina prie vadovo ir paspaudžia jam ranką. Tada vadovas apsisuka ir pradeda traiškyti visų rankas, kol suranda ranką, kuri buvo pirmoji.

Atsipalaidavimas. Autotreningas „Aš esu gėlė“

Klausykimės muzikos, užmerkkime akis ir įsivaizduokime, kad tapome gėlėmis. Užsimerk.

Esu graži gėlė, auganti proskynoje tarp kitų gėlių. Turiu lankstų stiebą – tai mano kūnas, mano rankos yra švelnūs lapai, mano lūpos yra gražūs žiedlapiai. Gerai kvepiu visa pieva. Ir dėl to bitės ateina pas mane. Aš dainuoju juos su saldžiu nektaru. Štai bitė sėdi man ant galvos, ant gėlės. Štai ji šliaužia man palei nosį (raukšlėtos nosys). Dabar atsisėskite ant akies (užmerkite akis). Jie atsimerkė, išgąsdino bitę.

Sociometrinis žaidimas "Apple"

Koks dabar sezonas? Ruduo. Jau nebe taip šilta kaip vasarą, bet ruduo itin dosnus daržų ir sodų derliui. Ką ji mums atnešė krepšelyje (rodykite obuolius). Ateik visi pas mane. Paimkite vieną obuolį iš krepšelio ir duokite vienam iš vaikų. Kas gavo obuolį, tegul ateina pas mane, paima iš krepšio obuolį ir atiduoda kitam, kuris dar obuolio neturi.

Atsiskyrimas

Pratimas „Šypsokis ratu“

Susikibkime rankomis ir sukurkime ratą. Nusišypsokime vienas kitam paeiliui, ir taip šypseną perleisime aplinkui.

Kiekvienas žvilgsnis, kiekvienas žodis yra svarbus. Atsisveikink su tavimi – viso gero!

Tikslas: pagalba adaptuojant vaikus ikimokyklinės įstaigos sąlygomis

Užduotys:

  • emocinės ir raumenų įtampos pašalinimas;
  • žaidimo įgūdžių ugdymas, savavališkas elgesys;
  • smulkiosios motorikos ugdymas, bendrasis;
  • juslinis vystymasis – žinių apie keturias pagrindines spalvas įtvirtinimas;
  • pritraukti vaikų dėmesį į bendraamžius, užmegzti teigiamus santykius;
  • pasitikėjimo santykių su mokytoju užmezgimas;
  • pozityvaus požiūrio į ikimokyklinio ugdymo įstaigas formavimas;
  • pedagogų mokymas grupinių užsiėmimų vedimo metodų adaptacijos laikotarpiu.

Amžius: jaunesniojo ikimokyklinio amžiaus, vaikai 3-4 metų amžiaus.

Vežimo forma: grupinė pamoka, žaismingai, žaidimuose dalyvaujant mokytojui.

Darbo metodai:

  • žodinis,
  • praktiška,
  • žaidimų.

Medžiagos pagrindas:

  • diskas su muzika (pavyzdžiui, Zheleznovų albumas „Top-Top“),
  • popierius, spalvoti apskritimai,
  • varpas,
  • du stovai ir virvė.

Pamokos struktūra.

Pamoka susideda iš trijų dalių – įvadinė, pagrindinė, baigiamoji.

Įžanginė dalis apima teigiamos emocinės nuotaikos kūrimą grupėje ir sveikinimus. Pagrindinė dalis apima prisitaikymo žaidimą, netikėtumo akimirką, socialinio tobulėjimo žaidimą, pirštų žaidimą, linksmą žaidimą. Paskutinė dalis – pamokos apibendrinimas ir atsisveikinimas.

Pamokos eiga

I. Įvadas

Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas grupėje.

Psichologas įjungia muziką ir kviečia vaikus kartu pažaisti (pamokoje).

Vaikai užsideda rankas ant diržų ir skambant muzikai vaikšto ratu. Kai visi vaikai ateina į pamoką, psichologas sustoja, visi suploja rankomis ir pamoka prasideda.

Sveikinimai.

Psichologas sveikinasi, skaito poeziją ir rodo judesius, kartoja vaikai.

Sveiki bičiuliai! Pasisveikinkime visi kartu. Padarykime tai taip!

Sveika saule! (išskleidžiame rankas į šonus kaip saulės spinduliai)
Sveikas dangus! (ištieskite rankas aukštyn)
Sveikas, vėjelis, žolė! (pasukite rankenas iš vienos pusės į kitą, pritūpkite)
Sveiki mano draugai! (mojuoja ranka - labas)

II. Pagrindinė dalis

Jutimų ugdymo pratimas.

Psichologas susodina vaikus ratu ant kėdžių, išskirsto spalvotus apskritimus, vaikai pasideda ant grindų po kojomis.

Pažiūrėkite, vaikinai, kokius ratus aš atsinešiau - tai namai. Visi namai yra skirtingų spalvų. Yra mėlynas namas, jis yra raudonas, geltonas ir žalias.

Dabar įsikurkime šiuose namuose ir žaiskime kartu.

Vaikai ima ratus ir, mokytojo prašymu, įvardija jo spalvą.

Kokios spalvos tavo namas?

Tai viskas ir apsigyveno namuose. O dabar, vaikinai, susipažinkime ir išsiaiškinkime, kas gyvena mūsų namuose. Dabar eikime aplankyti vieni kitų!

Netikėtumo akimirka – už nugaros skambina psichologas.

Vaikinai, klausykite, koks tai garsas? (vaikų atsakymai) Šis varpas skamba. Jis padės mums pažinti vienas kitą.

Prisitaikymo žaidimas „Įvadas“.

Psichologas paaiškina ir parodo žaidimo taisykles.

Ir darysime taip: paimsime varpą į rankas, vadinsime savo vardu ir šauksime; tada varpą perkelsime į kitus namus. Kaip šitas!

Psichologas pasako jo vardą, paskambina varpeliu ir duoda vaikui. Vaikas skambina, mokytojas klausia - Kas name gyvena? Vaikas pasako savo vardą, perduoda skambutį kitam vaikui. Žaidimas tęsiasi. Paskutinis vaikas paduoda varpelį psichologui. Žaidimas baigiasi.

Čia mes visi susitikome.

Vaikinai, ar mes gyvename namuose? Šalia? O šalia gyvenantys vadinami kaimynais! Taigi mes visi esame kaimynai!

Žaiskime su kaimynais.

Socialinė raida „Kaimynai“.

Vaikai stovi šalia kėdžių apskritimais, tvirtai prigludę vienas prie kito, atlikdami šiuos veiksmus pagal tekstą:

Kaimynus galima stumdyti, stumdyti, stumdyti (tyliai stumti ant peties)
Kaimynus galima kutenti, kutenti, kutenti
Kaimynai gali šnabždėti, šnabždėti, šnabždėti
Kaimynus galima apkabinti, apkabinti, apkabinti

Žaidimas kartojamas keletą kartų.

Pirštų žaidimas „Pirštai“.

O dabar, vaikinai, šiek tiek pailsėkime, atsisėskime ir pažaiskime pirštais.

Kur tavo pirštai? Štai mūsų pirštai!

Psichologas sako žodžius ir rodo judesius, vaikai kartoja.

Šis pirštas yra stipriausias iš visų (parodykite nykštį ir sulenkite)
Šis pirštas yra protingesnis už visus (rodome rodomąjį pirštą ir jį sulenkiame)
Šis pirštas yra ilgiausias (rodykite vidurinį pirštą ir sulenkite)
Šis pirštas yra greičiausias iš visų (parodykite bevardį pirštą ir sulenkite)
Šis pirštas pats smagiausias (parodyk nykštį ir sulenk)

gerai! Ar mėgote žaisti su pirštais, ar pirštai susidraugavo vienas su kitu? Pailsėk? Vaikinai, mūsų varpelis visiškai atsibodo, pažaiskime su juo.

Žaidimo pramoga „Gaukite varpą“.

Vaiko pakeltų rankų aukštyje tarp statramsčių ištempiama virvė, prie virvės pririšamas varpelis.

Pažiūrėkite, vaikinai, kaip aukštai pakilo varpas. Paskambinkime jam, bet tam reikia jį pasiekti, pašokti.

Vaikai, pakaitomis artėdami prie virvės, turi pašokti, kad rankomis gautų kabantį varpelį.

III. Atsiskyrimas

Psichologė apibendrina pamoką.

Taip smagiai žaidėme su varpeliu, o dabar jis pailsės.

Ar galime prisiminti, ką šiandien žaidėme? (vaikų atsakymai)

Kokie žaidimai tau patiko labiausiai?(atsako vaikai)

Taigi mūsų žaidimai baigėsi. Atsisveikinkime kartu.

Psichologas pasakoja eilėraštį ir rodo judesius, vaikai kartoja.

Ploja rankomis (vaikai ploja rankomis)
Kartu trypiame kojomis. (tupdyti koja)
Atsisveikink (pasisveikink)
Ir jie pamojavo. (mojuoja ranka)

Svetlana Kolganova
Užsiėmimų ciklas apie lopšelio grupės vaikų adaptaciją darželyje

Užsiėmimai lopšelio grupės vaikų adaptavimui darželyje

Mažas vaikas pirmą kartą peržengė slenkstį darželis. Toks kūdikio perėjimas į naują socialinę aplinką iš pradžių sukelia jam stresinę būseną, dėl kurios gali kilti emocinių sutrikimų. Pagrindinis užsiėmimas ikimokykliniame amžiuje yra žaidimas, todėl viskas veikia lopšelio grupė vaikų adaptavimui darželyje remiantis žaidimu.

Siūloma klases su vaikais skatina psichinę sveikatą, užkerta kelią emociniams išgyvenimams, ugdo geresnį savęs ir kitų supratimą, sudaro galimybes saviraiškai, padeda įgyti patirties su kitais vaikais ir suaugusiaisiais.

Tikslas: jaunesnių ikimokyklinukų komunikacinių bendravimo įgūdžių ir emocinės sferos ugdymas laikotarpiu prisitaikymas

Užduotys: 1. Sudaryti sąlygas sveikatos apsaugai ir skatinimui vaikai, atleidimo laikotarpis prisitaikymas ikimokyklinio ugdymo įstaigose. 2. Padėkite įveikti stresines sąlygas vaikai adaptacijos į darželį laikotarpiu. 3. Padėkite sumažinti impulsyvumą, pernelyg didelį fizinį aktyvumą, nerimą, agresyvumą. 4. Ugdykite žaidimo įgūdžius, savavališką elgesį. 5. Išmokyti adekvačiai reaguoti į bendraamžių emocijas. 6. Ugdykite bendravimo įgūdžius sąveikos procese vaikai(gebėjimas derėtis, priimti bendrą sprendimą, padėti kitiems ir atsižvelgti į kiekvieno nuomonę). 7. Patirkite bendrą džiaugsmą ir išgyvenimus iš bendrų veiksmų. 8. Ugdykite judesių išraiškingumą; bendrieji motoriniai įgūdžiai. 9. Išmokyti bendravimo su bendraamžiais ir suaugusiaisiais taisyklių. 10. Suformuokite palankų psichologinį klimatą grupė.

1-oji pamoka"Zinka - zuikis"

Užduotys: sukurti u vaikai prisitaikymas vaikas bendraamžių grupėje, smulkiosios ir bendrosios motorikos ugdymas.

Medžiaga: didelis minkštas žaislas - zuikis.

1. Pasisveikinimas "Upė prasideda nuo mėlynos upelio, bet draugystė prasideda nuo šypsenos"

Vaikai laikosi už rankų, žiūri vienas į kitą ir šypsosi vienas kitam.

2. Pagrindinis korpusas

Netikėtumo akimirka – zuikio pasirodymas.

Psichologas: – Pažiūrėk, kas atėjo pas tave?. (Vaikai aprašo žaislą – zuikį.) „Ar nori žaisti su zuikučiu? Tiesiog pirmiausia reikia vienas kitą pažinti“..

Pratimas "Pažintis"

Vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių. Psichologas prieina prie kiekvieno vaiko ir zuikio vardu kalba: „Labas, mano vardas Bunny, kaip tu?

Psichologas. Pasisveikinome zuikiui, o dabar pirštai nori pasisveikinti vienas su kitu.

Pratimas „Pirštai sveikinasi“

Pirštas, pirštas, kur tu buvai? (Sukamaisiais judesiais nykščiu.)

Nuėjau į mišką su šiuo broliu (nykštis paliečia rodomojo piršto galiuką,

Su šiuo broliu viriau barščius (nykštis liečia vidurinį - susidaro žiedas,

Valgiau košę su šiuo broliu (didysis su bevardžiu,

Aš dainavau dainą su šiuo broliu (didelis su mažuoju pirštu).

Pratimas "Kiškiai"

Psichologas ir vaikai, susikibę už rankų, sustoja ratu ir imituoja judesius pagal žodžius eilėraščiai:

Kiškutis išėjo pasivaikščioti (vaikšto ratu, susikibę rankomis, La-la-la, la-la-la,

Ištieskite letenas (paspauskite rankas ir šiek tiek pasukite ratu, La-la-la ...

Psichologinė gimnastika „Tyli valanda zuikiams“

Vyksta su muzikiniu akompanimentu. Psichologė atlieka Kiškio motinos vaidmenį, vaikai – triušiukai.

Atėjo vakaras, ir mama Zaychikha jai paskambino vaikai namuose. (Apkabink vaikai, suburia visus.)

Kiškučiai eina miegoti – kiekvienas į savo lovą. (Vaikai atsigula patogioje padėtyje ant kilimo.)

Zuikiai nori miego. Jie žiovauja, išsitiesia ir užmiega. (Vaikai tyliai guli.)

Atėjo rytas. Saulė pažvelgė į namus kiškiams ir glostė savo švelniu spinduliu vaikai. (Vaikai atidaro akis, išsitiesia.)

Mama Zaychiha džiaugiasi ją matydama vaikai. (Psichologas šypsosi, visus apkabina vaikai.)

3. Atsisveikinimas "Oro bučiniai"

2 pamoka„Lėlė atėjo mūsų aplankyti“

Užduotys: emocinės ir raumenų įtampos pašalinimas; impulsyvumo sumažėjimas, per didelis fizinis aktyvumas, nerimas, agresyvumas; sąveikos įgūdžių ugdymas vaikai tarpusavyje; emocinio reagavimo į aplinkinį pasaulį ugdymas; dėmesio ir mąstymo ugdymas.

Medžiaga: lėlė, stebuklingas daiktų maišelis pagal kiekį vaikai

1. Pasisveikinimas

2. Pagrindinis korpusas

netikėtumo akimirka

Psichologas: - Sveiki bičiuliai. Šiandien atėjau čia ne vienas. (parodyti lėlę). Susipažinimas su lėle

Tai mūsų lėlė. Jos vardas Nataša. Koks jūsų vardas vaikinai? (susipažinti)

Visi vaikai mėgsta lėlę

Su ja galime žaisti slėpynių.

Galite duoti valgyti košės,

Gerkite pieną iš puodelio.

Atsinešiau vonią

Lėlė, nusiprausk.

Ar manote, kad lėlė gali nusiplauti pati? Išmokykime ją plauti.

Pratimas „Išmokykime lėlę praustis“

Vanduo, vanduo,

Nuprausk man veidą (Tanya, Maša ir kt.)

Kad tavo akys spindėtų

Kad skruostai paraustų

Kad juoktųsi burna,

Norėdami sukąsti dantį

(Tardami lopšelio eilėraštį, vaikai atlieka atitinkamus judesius.)

Žaidimas "Kas krepšyje"

Lėlė mums atnešė stebuklingą maišelį. Norite sužinoti, kas jame yra?

Vaikai išima vieną daiktą ir pavadina jį. Apsvarstykite. Jie žaidžia.

Žaidimas "Karuselės"

Vos, vos, vos

Karuselės pradėjo suktis.

Ir tada, tada, tada.

Visi bėga, bėga, bėga.

Tylėk, tylėk, neskubėk.

Sustabdykite karuselę.

Vienas, du, vienas, du

Čia žaidimas baigėsi.

3. Atsisveikinimas

3 pamoka"Katė - katė"

Užduotys: sukurti u vaikai teigiama emocinė būsena, bendravimo įgūdžių ugdymas, prisitaikymas vaikas bendraamžių grupėje; smulkiųjų rankų raumenų ugdymas, mokymasis suprasti ir kartoti poetinį tekstą, spėlioti mįsles, motyvacija Vaikams aktyvią kalbą.

Medžiaga: spalvoti pieštukai, katės žaislas, takai.

1. Pasisveikinimas

2. Pagrindinis korpusas

Mįslės

Vaikai, mįskite mįslę.

Jis turi nosį grietinėje ir burną. Atspėk, kas tai? (katė)

Kas turi namuose katę? Kokie jų vardai? Ar norite tapti katėmis? Žinau nuostabų mįslės eilėraštį apie katę.

Kas žaidžia su kamuoliu

Jis vaikšto basas po sniegą.

Laižo savo apvalų pilvą -

Tai mūsų kailiniai... (Kačiukas)

Katės mėgsta maudytis. Kaip jie tai padaro? (Vaikams šou).

Kaip vaikšto katės? (Vaikams šou).

Kitty, kitty, kitty, ateik čia! Šios mažos katės tikriausiai mėgsta žaisti. Turiu tau žaislų.

Pratimas "Spalvoti pieštukai"

Kaip kačiukai žaidžia su pieštukais? Jie moka ridenti pieštukus ant grindų. Žaiskime pieštuku, bet ne ant grindų, o tarp delnų. Psichologas parodo

Netikėtumo akimirka – Kitty pasirodymas

Psichologas: Kol žaidėme, pas mus atėjo katinas Murzikas (žaislas). Vaikai aprašo žaislą.

Žaidimas "Purr murr", "Miau miau"

katinas sako: "Purr murr"- vaikai "miega" (rankos po skruostu, užmerktos akys). katė kalba: "Miau miau"- vaikai ploja rankomis.

Pratimas "Katė šoka" (diriguojama pagal linksmą muziką)

Katė meiliai skambina vaikai vadindamas juos vardu. Vaikas, kurio vardą pavadino Kotik, atsistoja ir šoka link Kotiko, likusieji ploja rankomis. Žaidimas baigiasi visų šokiu vaikai ir katė.

Atsipalaidavimo pratimas "Katė pavargo". Atsipalaidavimas

Katė su uodega žaidė

Taip, šitaip!

Linksminkis, šoka

Taip, šitaip!

Ir tada katė pavargo

Taip, šitaip!

Pailsėti

Taip, šitaip!

Vaikai patogioje padėtyje guli ant kilimo, klausosi muzikos, atsipalaiduoja.

Katė pabunda, atsimerkia, išsitiesia. Atsisveikinimas su vaikais.

3. Atsisveikinimas

GKP Taranovskio darželis.

Užsiėmimai su 2-3 metų vaikais

adaptacijos ikimokyklinėje įstaigoje laikotarpiu

Pedagogas Yarchukas V.V.

KUIKIKAS ATVYKO APLANKYTI

Užduotys:

    Gebėjimo veikti pagal žaidimo taisykles ugdymas;

    Judesių koordinacijos, bendrosios ir smulkiosios motorikos, jutimo lavinimas;

    Dėmesio, kalbos ir vaizduotės ugdymas.

Medžiagos:

Bibabo žaislas "Bunny", didelės pupelės dovanų dėžutėje, maži žaislai, muilo burbuliukai, druskos tešla, kartonas.

Pamokos eiga:

1. Vaikai žaidimų aikštelėje sėdi ant kėdžių. Psichologas apsimeta, kad klauso, išima žaislą „bee-ba-bo“:

Oi! Kas skuba pas mus į svečius? Pažiūrėk, kas tai? Zuikis. Koks zuikis? Mažas, minkštas, purus.

Zuikis, zuikis,

mažas zuikis,

bailus zuikis,

Ir parodykime zuikiui, kokie mes geri, ir kad jis mūsų nebijotų, pasisveikinsime ir pasakysime savo vardus.

Kiekvienas iš eilės sveikina zuikį, šaukia jo vardą.

Bunny atnešė tau dovaną.

Psichologas išima dovanų dėžutę, papurto. Kiekvienas vaikas pirštu baksteli į dėžutės dangtelį su užrašu: „trank-knock-knock“. Dėžutė atsidaro ir vaikai mato jos turinį.

Kas čia? Grūdai. Kiek? Daug. Dabar mūsų rašikliai žais su grūdeliais, o zuikis slėps mums dovanas dėžutėje.

Psichologė demonstruoja, kaip vaikai turi žaisti su grūdeliais, paimdami juos į kumštį ir supildami atgal į dėžutę (imitacija to, kad minkome tešlą). Psichologas sako:

Minkyti, minkyti tešlą

Yra vieta orkaitėje

Bus, bus iš orkaitės

Bandelės ir sausainiai.

Kiekvienas vaikas paeiliui žaidžia su sėklomis, po to psichologas kiekvienam giliai užkasa po vieną mažą žaislą. Vaikai randa staigmeną. Kai visi atlieka pratimą, žaislus grūdeliuose vėl paslepia patys vaikai.

2. - Už tai, kad esate tokie geri bičiuliai, zuikis jums paruošė dar vieną dovaną - muilo burbulus. Kaip mes gaudome burbulus? Dvi rankenos.

Vaikai išeina ant kilimėlio, gaudo burbulus, tada kiekvienas juos pučia paeiliui.

3. Po to vaikai susėda prie stalo ir žaidžia su druskos tešla.

Kiškutis toks geras, jis mums tiek daug dovanų padovanojo. Padovanokime jam ką nors, ar ne? Iškepkime jam pyragą.

Vaikai apžiūri ir liečia tešlą. Tada psichologas kiekvienam išdalina po gabalėlį.

Kokia tešla? Lipnus, minkštas. Ir minkykime savo tešlą su jumis (vėl sakome vaikišką eilėraštį „Mink, mink tešlą“). O dabar kočiosime dešrą (kočioju, kočioju - gaunu dešrą). Kokią gražią, ilgą dešrą gavome! O dabar paverskime tai bandele. Norėdami tai padaryti, jums ir man vėl reikia minkyti tešlą, padėti ją ant stalo ir kočioti (kočioju, kočioju - gaunu bandelę). Kokia graži bandelė, dedame į lėkštę (psichologė išdalina kartoninius apskritimus) ir delnu nuspaudžiame. Išėjo gražus, apvalus tortas. O dabar savo tortą puošime grūdeliais (vaikams psichologė išdalina dideles pupeles ir jie jas paslepia tešloje). O dabar pasirašykime savo darbelį (kiekvienas vaikas pasakoja tortą gaminusiam psichologui, o psichologas pasirašo).

Dabar atsisveikinkime su savo zuikučiu. Rytoj jis vėl atvyks jūsų aplankyti. Eime nusiplauti rankas.

zuikis IR JO DRAUGAI

Užduotys:

    Emocinio streso pašalinimas, empatijos ugdymas;

    Smulkiosios motorikos ir kalbos ugdymas;

    Kvėpavimo sistemos vystymasis;

Medžiagos:

Bibabo žaislas „zuikis“, plastikiniai kibirėliai su angomis dangtelyje (ant dangtelių nupiešti animacinių filmukų personažų antsnukiai), maži mediniai apskritimai, kvadratėliai, stačiakampiai (skaitmenų ir skaičiavimo medžiagos kasos žinynas), puodeliai, muilas burbuliukai, plastilinas ir iš popieriaus iškirpti stiklainiai.

Pamokos eiga:

1. Vaikai sėdi prie stalo. Bibabo zuikis vėl ateina į svečius. Vaikai sako, kas tai yra. Prisiminkime eilėraštį:

Zuikis, zuikis,

mažas zuikis,

Ilgos ausys (sudėkite rankas prie galvos),

Greitos kojos (patraukite kojas ant grindų).

bailus zuikis,

Bijote vaikų (uždenkite veidą delnais)!

Koks zuikis? Minkštas ir purus. Kas yra su zuikučiu? Galva. Ką zuikis turi ant galvos? Ausys, akys, nosis, burna. Kokios ausys? Ilgai. Kas tai? Uodega. Kokia uodega? Trumpas.

Kiekvienas vaikas apžiūri zuikį ir glosto jį sakydamas: „Minkštas, pūkuotas“.

Mūsų zuikis liūdnas, zuikis verkia. Jo draugai susirgo. Jiems skauda gerklę, galvą, jie čiaudi ir kosėja. Padėkime zuikiui ir jo draugams. Mes juos gydysime – gydysime vitaminais.

Psichologas kiekvienam vaikui duoda po kibirą, puodelį, užpildytą apskritimais, kvadratais ir stačiakampiais.

Žiūrėkite, vaikai, šiame puodelyje yra vitaminų. Kas jie tokie? Skirtingas. Mums reikia paimti VIENA vitamino ir įdėti į burną mūsų zuikio draugams. Tada paimkite kitą ir vėl įsidėkite į burną. Ir taip, kol baigsis visi vitaminai. Kokie jūs visi geri bičiuliai! Susitvarkėme su užduotimi – išgydėme zuikio draugus. Štai kodėl jie nori žaisti su tavimi.

2. Vaikai išeina ant kilimėlio, gaudo burbulus, tada kiekvienas juos pučia paeiliui.

3. – O dabar darykime pratimus kartu su zuikučiu.

Bunny Grey sėdi

Ir jis judina ausis (pritūpkite ir pridėkite rankas prie galvos).

Kiškučiui sėdėti šalta

Turime sušildyti letenas (atsikelti ir suploti rankomis).

Kiškučiui stovėti šalta

Būtina, kad zuikis šokinėtų (mes šokinėjame).

Kažkas išgąsdino zuikį -

Zuikis - pašok ir bėk (bėk ratu)!

4. - O, koks juokingas zuikis. Ir tegul, kad niekas kitas nesusirgtų, pasigaminsime indelį vitaminų. Iš plastilino susuksime nedidelius rutuliukus ir įdėsime į savo stiklainį.

Vaikai sėdi prie stalo? Psichologas kiekvienam išdalina iš popieriaus iškirptą stiklainį ir nedidelius plastilino gabalėlius.

Mes imame VIENA gabalėlį plastilino, uždėkite jį ant delno ir susukite apvalią bandelę. Kočiojame, kočiojame – gauname bandelę. Dabar paimame apvalią bandelę ir išpjauname ją ant stiklainio. Į viršų! Šauniai padirbėta! Koks gražus įvairiaspalvių vitaminų stiklainis pasirodėte. Atsisveikiname su zuikučiu ir jo draugais ir einame plautis rankų.

MAGIŠKAS PAKŠELĖLIS

Užduotys:

    Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas grupėje;

    Smulkiosios motorikos, atminties, dėmesio ir vaizdinio mąstymo ugdymas;

    Kalbos, jutimo raida;

    Kvėpavimo sistemos vystymasis;

    Pernelyg didelio motorinio aktyvumo mažinimas;

    Gebėjimo klausytis ir išgirsti mokytojo-psichologo nurodymus ugdymas.

Medžiagos:

Bibabo žaislas "Zuikis", stebuklingas maišelis, bananas, apelsinas, kriaušė, muilo burbulai, banano paveikslėlis, geltonos spalvos popierius supjaustytas kvadratais, klijai.

Pamokos eiga:

1. Vaikai sėdi prie stalo. Kiškutis vėl ateina į svečius. Pamokos pradžia tokia pati kaip 8.10.13 (kartojimas). Vaikai sveikino zuikį, apžiūrėjo, prisiminė eilėraštį.

Zuikis atnešė tau dovaną – stebuklingą maišelį. Ar jame kažkas paslėpta? Pažiūrėkime, kas yra viduje?

Vaikai pakaitomis ima vaisius iš maišelio, apžiūri, liečia ir šaukia.

Kas čia? Bananas. Koks bananas? Ilgas, geltonas, skanus. Ir kas tai? Oranžinė. Koks apelsinas? Didelis, apvalus, oranžinis, kvapnus (psichologas lengvai nubraukia žievelę ir duoda vaikams pauostyti). Ir kas tai? Kriaušė. Kokia kriaušė? Tvirtas, žalias, saldus, trikampio formos.

Vaisiai paslėpti maišelyje. Psichologė kiekvieno vaiko paeiliui prašo iš maišelio paimti vienokių ar kitokių vaisių.

Atnešk man, Vasilisa, ilgą geltoną bananą. Deimantė, gauk didelį, apvalų apelsiną. Arsenijau, rask maiše vientisą trikampę kriaušę. Šauniai padirbėta! Tu toks protingas, kad zuikis nori su tavimi žaisti.

2. Vaikai išeina ant kilimėlio, gaudo/pučia muilo burbulus, atlieka pratimus su zuikučiu (apžvalga, žr. pamoką nuo 13-10-08).

3. Vaikai susėda prie stalo. Psichologas įteikia banano nuotrauką. Sutepa jį klijų pagaliuku ir išdalina vaikams geltonos spalvos popierių, supjaustytą kvadratais.

Kas čia? Bananas. Koks bananas? Ilgas, geltonas, skanus. Dabar pagaminsime gražų, ilgą, geltoną bananą ir dovanosime mamoms. Rodyklinį pirštą ištepame klijais, šiuo pirštu pagauname nedidelį kvadratėlį ir klijuojame ant banano.

Vaikai susėda prie stalo ir daro aplikaciją „Bananas“.

Kokie jūs geri bičiuliai! Tu turi gražius bananus. Atsisveikinkime su savo zuikučiu ir eikime nusiplauti rankų.

MANO JUOKINGAS, SKAMBINGAS KAMULIS

Užduotys:

    Emocinės ir raumenų įtampos pašalinimas;

    Smulkiosios motorikos, kalbos, jutimų ugdymas;

    Jutimo suvokimo ugdymas;

    Kvėpavimo sistemos vystymasis;

    Pernelyg didelio motorinio aktyvumo mažinimas;

    Gebėjimo klausytis ir išgirsti mokytojo-psichologo nurodymus ugdymas.

Medžiagos:

Didelis žaislas „Bunny“, gražus stiklainis ar dėžutė, šokinėjantys kamuoliukai pagal vaikų skaičių + 1 psichologui, smėlis, padėklas, rankšluostis, muilo burbuliukai, geltoni dažai, kamuoliuko paveikslėlis, kišimas (a pabaigoje klijuoti kempine).

Pamokos eiga:

1. Vaikai sėdi prie stalo. Bibabo zuikio tėtis ateina į svečius. Vaikai jį apžiūri, pasisveikina paeiliui, prisimena eilėraštį (žr. pamoką iš 10/8/13, kartojimas).

Psichologas išima uždarytą gražų stiklainį/dėžutę su atšokančiais kamuoliukais ir suplaka.

Kiškis tėtis atnešė mums dovanų. Oi! Kas kelia tokį triukšmą. Greitai pažiūrėkime (kiekvienas vaikas paeiliui baksnoja pirštu dangtelį su užrašu: „Knock-tnock“, psichologė atidaro stiklainį)! Kas čia? Kamuoliai. Kiek kamuoliukų? Daug. Kas yra kamuoliukai? Įvairus turas. Zakir, imk VIENA gražiausią kamuoliuką ir tvirtai laikykite rankoje (išdalinkite visiems). Dabar padedame kamuolį ant stalo, uždedame delną ir ridename kamuolį.

Riedu pirmyn atgal (kamuoliuką ridename pirmyn ir atgal).

Dešinėn, kairėn, kaip noriu (sukti į dešinę, į kairę)!

Aš nepaleidžiu

Dabar žaidžiu su kamuoliu (rutulį ridename iš vienos rankos į kitą ant stalo).

Dabar kitas rašiklis žaidžia su kamuoliuku. Šauniai padirbėta! Gerai rideno kamuolį. Ir dabar pakelkite rankeną su kamuoliu aukštyn.

Stipriai purtau kamuolį (suspaudžiu, atspaudžiu kumštį),

Ir aš pakeisiu delną (perkeliame kamuolį į kitą ranką, kartojame pratimą).

2. Psichologas išima rankšluosčiu uždengtą smėlio padėklą. Nusiimame rankšluostį ir parodome, kas guli ant padėklo.

Vaikai taip gerai žaidė su kamuoliais, kad kiškio tėvas nusprendė jus nustebinti. Kas čia? Smėlis. Žaiskime rankomis. Kiek smėlio? Daug. Ką jis daro? Tai išsilieja. Dabar piešime ant savo smėlio. Mes parodėme rodomąjį pirštą, šiuo pirštu nupiešime apvalų rutulį.

Psichologas parodo, kaip žaisti su smėliu, paima jį ir išpila atgal, tada nupiešia ratą ir duoda kiekvienam vaikui paeiliui daryti tą patį.

Šauniai padirbėta! Taip gerai žaidėte su smėliu ir dažėtės, kad kiškio tėtis nori su jumis daryti pratimus ir pūsti muilo burbulus.

3. Vaikai išeina ant kilimėlio, gaudo/pučia muilo burbulus, atlieka pratimus su tėčiu-kiškiu (kartojimas, žr. nuo 10-8-13 pamoką).

4. Vaikai susėda prie stalo. Psichologas platina paveikslėlius su kamuoliuko atvaizdu, kiša, pamirkytas geltonais dažais.

Kas čia? Kamuolys. Koks kamuolys? Didelis, apvalus. Dabar dažysime savo rutulį dažais. Kokios spalvos šie dažai? Geltona kaip saulė. Paimkime savo stebuklingą šepetėlį į dešinę ranką ir juo „tupdykime“ savo kamuolį. Taip - viršus, viršus, viršus (piešinį spalviname kontūro ribose gruntuodami). Šauniai padirbėta! Dabar atsisveikiname su kiškio tėčiu ir einame nusiplauti rankas.

ANT LĖLĖS UŽDĖSIU karoliukus

Užduotys:

    Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas grupėje;

    Jutimo suvokimo ugdymas;

    Įtvirtinti žinias apie geometrinę figūrą – apskritimą;

    Patikslinti sąvoką „tas pats“;

    Gebėjimo derinti savo veiksmus su kitų vaikų veiksmais, su žaidimo taisyklėmis, su eilėraščio ritmu ugdymas;

    Erdvinių vaizdų konsolidavimas;

    Smulkiosios motorikos, kalbos ugdymas;

    Kvėpavimo sistemos vystymasis;

    Pernelyg didelio motorinio aktyvumo mažinimas;

    Gebėjimo klausytis ir išgirsti mokytojo-psichologo nurodymus ugdymas.

Medžiagos:

Lėlė, paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas siūlas su karoliukais pagal vaikų skaičių, apskritimai iš skaičių rinkinio ir skaičiavimo medžiaga, atitinkanti paveikslėliuose esančių karoliukų skaičių, gražus stiklainis/dėžutė, atšokantys kamuoliukai, muilo burbulai, plastilinas, paveikslėliai siūlas karoliukams (kūrybai).

Pamokos eiga:

1. Psichologas parodo lėlę.

Pažiūrėkite, vaikinai, kurie šiandien atvyko mūsų aplankyti. Kas čia? Lėlė. Kokia lėlė? Gražus, elegantiškas, didelis. Pasisveikinkime su savo lėle (vaikai paeiliui sveikina ją už rankos).

Kas nepažįsta šios lėlės?

Geresnės lėlės nerasite!

Akys iškart atsimerkia

Tiesiog paimk į rankas.

Ant lėlės uždėsiu karoliukus

Pasisiusiu naują suknelę.

Nevesk manęs pas močiutę

Mano senoje lėlėje.

Vaikai apžiūri lėlę, parodo ir įvardija kūno dalis.

Mūsų lėlė liūdna, ji verkia. Lėlės karoliukai sulaužyti. Ar galime padėti savo lėlei? Ar pagaminsime jai naujų karoliukų? Tokius karoliukus turiu (psichologė platina paveikslėlius su karoliukais ir apskritimais), taip pat turiu tokių karoliukų. Kas jie tokie? Apvalus, mažas. Kiek? Daug. Mes imame VIENA karoliuką ir ieškokite jam apvalaus namelio paveikslėlyje. Dabar imame daugiau VIENA karoliuką ir ieškok jam apvalaus namelio, ir taip, kol baigsis karoliukai ir namukai jiems. Kokie jūs geri bičiuliai! Savo lėlei pagaminome naujus, gražius karoliukus! Už tai ji jums paruošė dovanų.

2. Psichologas išima dėžutę su atšokančiais kamuoliais (apžvalga, žr. pamoką nuo 10-10-13).

Šauniai padirbėta! Taip gerai žaidėte su kamuoliukais, kad lėlė nori su jumis daryti pratimus ir pūsti muilo burbulus.

3. Vaikai išeina ant kilimėlio, gaudo/pučia muilo burbulus, daro pratimus (apžvalga, žr. pamoką nuo 13-10-08).

4. Vaikai susėda prie stalo. Psichologas išima paveikslėlius su karoliukų virvelės atvaizdu ir smulkiais plastilino gabalėliais.

O dabar gaminkime dovanas savo mamoms. Atidžiai apžiūrėkite lapus, ant jų nupieštos virvelės. Parodyk man, Arslanai, kur tavo lape nupieštas siūlas. Mes pasiimame su jumis VIENA gabalėlį plastilino, uždėkite ant delno ir susukite bandelę. Kočiojame, kočiojame – gauname bandelę. Kokia graži, apvali bandelė išėjo. Dabar išpjauname savo apvalų karoliuką ant sriegio. Imame daugiau VIENA gabalėlį, vėl užsukite ant delno ir raižykite ant mūsų siūlo ir taip, kol baigsis vieta ant siūlo. Šauniai padirbėta! Kokius gražius karoliukus pagaminote mamoms! Atsisveikiname su lėle. Ir eikime nusiplauti rankas.

Prisitaikymo grupė

Pagrindinis tikslas adaptacijos grupės organizavimas trumpo vaikų buvimo sąlygomis yra vaikų psichologinio pasirengimo patekti į ikimokyklinę įstaigą formavimas.

Užduotys:

Sklandų perėjimą nuo auklėjimo šeimyninėje aplinkoje prie vaikų auklėjimo ikimokyklinėje įstaigoje;

Įvairiapusė vaikų raida, ankstyvoji jų socializacija, leidžianti užtikrinti sėkmingą vaiko adaptaciją ikimokyklinio ugdymo įstaigose;

Pagalba šeimai fiziniam, protiniam ir asmeniniam mažo vaiko vystymuisi;

Tėvų kompetencijos didinimas.

Prioritetinės kryptys ugdomojo darbo su mažais vaikais adaptacijos vietoje trumpo buvimo sąlygomis turinyje:

Mažų vaikų socialinės patirties įgijimas;

Bendravimo su suaugusiais ir vaikais priemonių formavimas;

Orientacija į asmeninį vaikų tobulėjimą;

Įgūdžių ugdymas įvairiose veiklose, atsižvelgiant į vaikų galimybes ir interesus, tėvų poreikius.

Skirtingai nei darželio grupėse, adaptacijos grupėje tėvai nuolat būna su vaikais, juos stebi ar dalyvauja mokytojo organizuojamuose žaidimuose.

Žaidimuose-užsiėmimuose vaikai formuoja, gilina ir tikslina idėjas apie juos supantį pasaulį, tobulina praktinius įgūdžius ir gebėjimus. Planuodami ir organizuodami žaidimus-užsiėmimus su savo mokiniais sprendžiame ne tik ugdomąsias, ugdomąsias, bet ir ugdomąsias: formuojame pirminę praktinę dorinio elgesio tarp bendraamžių patirtį. Žaidimų-užsiėmimų efektyvumą lemia vaikų gebėjimas gautas idėjas pritaikyti savarankiškoje veikloje.

Kartu su mokytoju būrelio darbe dalyvauja muzikos vadovas, kūno kultūros vedėjas, mokytojas-psichologas, mokytojas defektologas. Buvimas šioje grupėje užtikrina greitą ir neskausmingą vaikų adaptaciją darželyje.

Vaikų psichologas padeda tėvams suprasti, kas lemia jų vaiko elgesį (nepaklusnumas, užgaidos, užsispyrimas, sunkumai bendraujant su vaikais ir suaugusiaisiais ir kt.).

Vaikams trumpai būnant darželyje bendravimo, užsiėmimų, žaidimų su bendraamžiais procese, klojamas vaiko asmeninės kultūros pagrindas, būtinas sėkmingai socializacijai.

Pastebima teigiama vaikų veiklos raidos tendencija.

Visa tai – kryptingo sistemingo adaptacijos grupės mokytojų, tėvų darbo ir prasmingos, vaikų veiklai motyvuojančios dalykinės aplinkos, atsižvelgiant į skirtingą jų išsivystymo lygį, rezultatas.

VYKDYMO ADAPTAVIMO VIETOJE TAISYKLĖS

Vaikas grupę lanko tik lydimas tėvų ar artimųjų.

Vaikas ir jį lydintys asmenys turi būti sveiki.

Tėveliai aktyviai dalyvauja vaikų veikloje žaidimų aikštelėje, laikosi mokytojų rekomendacijų.

Už vaikų gyvybę ir sveikatą užsiėmimų metu atsako tėvai.

Suaugusiesiems ir vaikams reikia keisti batus. Drabužiai ir avalynė turi būti patogūs, nevaržyti judėjimo jiems siūlomoje veikloje.

Į aikštelę draudžiama įsinešti maistą, kramtomąją gumą (vaikams ir suaugusiems).

Jeigu į grupę atvykti neįmanoma, būtina iš anksto pranešti ugdymo įstaigos administracijai.

Ateiti! Mums bus malonu jus pamatyti!

Klasės užrašų pavyzdžiai

su adaptacijos grupės vaikais

ŽAIDIMAI-VEIKLA. „Eime pasivaikščioti su Zainka“

Vaikai įeina į grupę, įsikibę į virvę nuo rašomosios mašinėlės, kurioje zuikis sėdi.

P e d a g o g. Važiavom ir važiavom, važiavom ir važiavom, taip ir atvažiavom.

BBC. O kas tai?

Vaikai atsako.

Kur zuikio akys? Kur zuikio letenos? Kur zuikio nosis? Kaip zuikis šokinėja?

Vaikai rodo.

Pirštų gimnastika

Šis pirštas yra mama Vaikai liesdami naudoja vienos rankos pirštus

Šis pirštas yra tėtis kiti pirštai.

Šis pirštas yra močiutė,

Šis pirštas yra senelis.

Žaidimas "Bunny - Bunny"

Mažas zuikis. Vaikai šokinėja

ilgos ausys, parodyti ausis,

Greitos kojos. paleisti.

Zuikis vejasi vaikus. Jie sėdi ant kėdžių, dainuoja dainą „Bunny“ (žodžiai A. L. Barto, muzika G. F. Vikhareva).

Muzikinis žaidimas

Vaikai pabėga, zuikis juos pagauna.

mažas zuikis šokinėja

Netoli griuvėsių.

Zuikis greitai šokinėja

Tu jį sugausi.

Zuikis šokinėjo, šokinėjo. Sutiko ežiuką (rodo žaislą). Ežiukas guli susisukęs į kamuoliuką.

Studija "Ežiukas"

Atsipalaidavimas. Vaikai ilsisi ant kilimėlio su zuikučiu.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "KATINĖ SERGA"

Vaikai įtraukiami į grupę, vežami traukiniu.

P e d a g o g

Važiuojam su garvežiu

Pasivaikščiokite saulėje

Saulėtoje pievoje

Surinkite gėles.

Doo-doo-doo, einam pasivaikščioti.

Įeina močiutė su katinu.

Močiutė. Katė susirgo. Turi jį išgydyti.

Vaikai daro kūno masažą kartu su suaugusiuoju, kuris pasakoja sergančią pūlingą.

Kitty susirgo

Baltas katukas.

Kittyi skauda galvą.

Oi kaip skauda.

Kittyi skauda leteną.

Oi kaip skauda.

Kittyi skauda koją.

Oi kaip skauda.

Vaikai juda. Močiutė gailisi „kačiukų“, glosto jų galvas.

Daina "Tsap-scratch"(muzika S. Gavrilov)

Atsipalaidavimo pratimas "Gumalas"

Pratimą atlieka močiutė.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. „LOKIS-TOPTYŽKA DAINA DAINĄ“

Vaikai įeina į kambarį. Juos pasitinka meška, pasisveikina, apkabina kiekvieną vaiką, vadina visus vardu.

Pirštų gimnastika

Mokytojas skaito eilėraštį, vaikai atlieka atitinkamus judesius.

Pirštai žaidė slėpynių Vaikai suspaudžia ir atspaudžia

Ir galvos buvo pašalintos. kumšteliai.

Šitaip, šitaip

Taigi galvos buvo pašalintos.

Su vaikais mokomasi eilėraščio „Nerangus lokys“.

Daina "Miegok, mano meškiukas"(muzika E.Tilicheeva, žodžiai Y.Ostrovskio E.T)

Žaidimas „Meškos šleivapėdystė“

Mokytoja Miša atnešė grybų krepšelyje. Tapkime ir „grybukais“.

Etiudas "Grybai"

ŽAIDIMAS – VEIKLA. „Šokime su lėle Katya“

Vaikai įeina į muzikos kambarį. Juos pasitinka ir pasisveikina lėlė.

Žaidimas „Perduokite lėlę“

Pirmasis vaikas paima lėlę į rankas, perduoda antrajam, šaukdamas jį vardu ir pan.

Pedagogas: Tai mergaitė, ji turi suknelę, ilgus plaukus. Kas yra mūsų merginos?

Merginos pakelia rankas.

Žaidimas „Lėlės šoka“

Vaikai stovi ratu, vienas vaikas centre šoka su lėle. Pasibaigus muzikai, lėlė bus atiduota kitam vaikui.

Daina "Lėlė vaikšto ir bėga"(muzika E. Tilicheeva, žodžiai Y. Ostrovskio)

Žaidimas "Kojos"

Kojos, kojos

Jie bėgo taku

Jie bėgo per mišką

Jie šokinėjo per nelygumus.

Šok-šok, šuoli-šok,

Jie nubėgo į pievą.

Pametė batą.

Vaikai ieško batų.

Ieškojo, ieškojo – pavargo. Atsigulkime ant kilimėlio, pasiklausykime paukščių giedojimo.

Skamba miško muzika.

Etiudas "Paukščiai"

Vaikai plasnoja rankomis, kaip paukščiai plaka sparnais.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "MANO JUOKINGAS LORINIŲ KAMULIŪS"

Vaikai įeina į sporto salę. Mokytojas parodo didelį kamuolį. Vaikai jį apžiūri, nustato spalvą, formą.

Žaidimas „Kamuolis nori žaisti“

Vaikai sėdi ratu ant grindų, ridena kamuoliuką vienas į kitą ir vadina savo vardus.

Žaidimas „Mano linksmas skambus kamuolys“

Vaikai sustoja ratu, mokytojas praeina, paliečia kiekvieno vaiko galvą ir sako eilėraštį. Vaikai šokinėja nuo jo prisilietimo. Eilės pabaigoje jie išsisklaido.

P e d a g o g

Mano linksmas skambantis kamuolys

Kur tu nušokai?

Geltona, raudona, mėlyna,

Nepersekiokite tavęs.

(S. Marshak)

Atsipalaidavimas

Vaikai atsigula ant kilimo, užsimerkia, skamba rami muzika.

Kamuoliai ilsisi, o vėjas skraido po kambarį ir juos paliečia.

Mokytoja vaikšto po kambarį ir patapšnoja vaikams per galvą.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "Linksmi kamuoliukai"

Grupė papuošta balionais. Vaikai žiūri į juos ir džiaugiasi. Jie atsako į klausimus.

P e da g o g. Kokius kamuoliukus? Didelis ar mažas? Raudona ar geltona?

Vaikai atsako.

Žaidimas „Pripūsk kamuolį“

Vaikai sudaro ratą ir išsiskirsto, palaipsniui jį didindami.

Žaidimas „Išpūsk, burbulas“

P e d a g o g

Susprogdink, burbuliuok.

Išpūsti, burbuliuoti

Susprogdink labai.

Likite tokia

Nesusidaužyk.

Vaikai sulenkia kumščius, pučia į juos. Mokytojas ploja rankomis, žaidėjai išsisklaido.

Burbulas sprogo!

Vaikai sėdi ant kėdžių ratu.

Mūsų grupėje, mūsų grupėje

Daug vaikinų.

Visi sėdi ant kėdžių

Ir mes turime... (šaukia vaiko vardą, vaikas atsikelia).

Kamuoliukų ir vėjo žaidimas

Vaikai kartu su suaugusiaisiais sukasi, tupi, šoka pagal linksmą muziką.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "Zuikis atėjo pas mus"

Tikslai: pagerinti gebėjimą apžiūrėti objektus; mokyti juos apžiūrėti, apčiuopti, glostyti; įtvirtinti idėją apie gyvūno kūno dalis (galvą, ausis, akis, nosį, burną, skrandį, nugarą, uodegą, letenas); pateikti pirmąsias idėjas apie objekto ypatybes (dydis, ilgis); supažindinti vaikus su piešimu dažais, pirštų priklijavimo prie popieriaus lapo būdu; apibendrinti pasyvų žodyną, suaktyvinti vaikų kalbą, skatinant juos kartoti žodžius po pedagogo, ugdyti emocinį reagavimą suaugusiųjų ir bendraamžių atžvilgiu.

Įranga:žaislai - kiškiai, mėlyni akvareliniai dažai, popieriaus lapas su pieštais eglutės ir kiškio siluetais, drėgnos servetėlės ​​kiekvienam vaikui.

Vaikai kartu su mokytoja įeina į salę.

P e d a g o g. O! Kas taip linksmai dainuoja šią dainą?

Aš esu mažas zuikis

Štai kaip toli

Žiemą man nešalta

Šiltu kailiniu.

Kas tai, vaikai?

Vaikai. Zuikis.

P e d a g o g. Teisingai, zuikuti.

Vaikai sveikina zuikį. Kartu su mokytoja jie laiko žaislą.

Pajuskite zuikio paltą. Jo kailis purus, švelnus ir šiltas. Kur jo galva? Čia yra galva. (Jo žodžius lydi žaislo kūno dalys.)

Ji apvali. Alioša, apveskime zuikio galvą ranka. (Paima vaiko ranką ir apjuosia žaislo galvą.)

Ir kas tai?

Vaikai atsako.

Teisingai, ausys. Perbraukite ranka per ausį. Iljuša, kuri ausis?

Vaikas, ilgas.

Pedagoginis.O kur zuikio akys? Jie yra čia. Kokios juokingos jo akys. Parodyk savo nosį. Jis rausvas, lygus, apvalus. Ir kas tai? Burna. Pažiūrėk į tuos baltus dantis. Jis mikliai dantimis graužia morkas. Ką dar turi zuikis?

Vaikai atsako.

Teisingai, arklio uodega! Mažas, baltas, purus. Čia yra letenėlės, zuikis turi keturias letenas. Pažiūrėk, kaip gudriai jis šokinėja: šuoli-šok, šuoli-šok. Štai kaip smagiai šokinėja zuikis! Parodykite, vaikinai, kaip zuikis šokinėja.

Mobilusis žaidimas "Grey Bunny"

Vaikai kartu su mokytoja atlieka judesius, atitinkančius eilėraščio žodžius.

P e d a g o g

Bunny Grey sėdi

Ir linguoja ausimis.

Šitaip, šitaip.

Jis judina ausis.

Kiškučiui sėdėti šalta

Reikia sušildyti letenas.

Šitaip, šitaip.

Reikia sušildyti letenas.

Kiškučiui stovėti šalta

Zuikiui reikia pašokti.

Šitaip, šitaip.

Zuikiui reikia pašokti.

Atveda vaikus prie stalų, ant kurių yra popieriaus lapai su eglučių ir kiškių siluetais.

Kas slepiasi po medžiais?

Vaikai atsako.

Teisingai, zuikiai. Kiek zuikių pasislėpė po medžiais?

Vaikai. Daug.

Mokytojas. Daug kas paslėpta. Sėdėkite, vaikai, prie stalų. (Padeda užimti vietas, pasirūpina, kad prieš kiekvieną vaiką būtų lapelis su siluetais.)

Prie Iljušos prišoko zuikis, prie Nastjos... Dabar nupiešime, kaip linksmai, kartu zuikiai žaidžia miške, šokinėja ir palieka pėdsakus sniege po eglutėmis.

Mokytojas paaiškina ir parodo pirštų galiukų priklijavimo prie popieriaus lapo techniką.

Sulenkite pirštus į kumštį, vieną pirštą sulenkite ir panardinkite į dažus. Tada pritvirtiname prie popieriaus – gauname kiškio pėdsaką. Šok-šok, šuoli-šok, zuikis sniege šokini-šok. (Atlieka glamones su kiekvienu vaiku, tada paprašo, kad jis pats atliktų užduotį.)

Sniege po eglute reikia piešti pėdsakus. (Pastebi, kad atlikę užduotį vaikai nusišluostytų pirštus individualia servetėle.)

Kaip mūsų zuikiai šokinėjo po eglute? Šokinkime su jais: šuoliu-šoku, šuoliuku.

O, kas čia slepiasi krūmuose? (Jis išima kiškį – bibabo teatro personažą ir užsideda jį ant rankos.) Tai mažas zuikis! (Letenomis uždaro kiškio snukį, tarsi jis verktų.)

Kodėl tu taip graudžiai verki, kiški? Neverk, mes tavęs pasigailėsime.

Vaikai glosto kiškiui galvą.

Kaip man neverkti?

Aš bijojau lapės!

Pasiklydau miške.

Kaip man dabar susirasti draugų?

Kaip grįšiu namo?

P e d a g o g. Neliūdėk. Jei sekate pėdsakais į mišką, rasite savo draugų!

Kiškis. Ačiū, vaikai! Jie nepaliko manęs bėdoje. skubu namo. Ir aš turiu tau dovaną. (Ištraukia dėžę morkų.)

Pedagogas Ką mums padovanojo kiškis?

Vaikai. Morkos.

Mokytoja atidaro dėžutę, vaišina vaikus, o jie padėkoja zuikučiui už dovaną.

Pamoka apibendrinta.

Pedagogas: Dabar prisiminkime, kas buvo mūsų svečias. Turėjome didelį zuikį. Kapas žaidė su juo. Tada jie padėjo mažam kiškiui iš bėdos: padėjo jam grįžti į mišką jūsų pirštų nubrėžtais takeliais. Puiku, vaikai!

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "PIŠTUKAS ATEIK SU DRAUGAIS, ŽAISK SU MUMIS, VAIKAI!"

Tikslai: formuoti pomėgį piešti; pristatyti popierių, pieštukus; Sužinokite, kaip laikyti pieštuką rankoje.

Įranga: gražus didelis raudonas pieštukas, didelis balto popieriaus lapas, molbertas.

Pasirodo pagal muzikinį akompanimentą Linksmas pieštukas. Mokytojas kalba už linksmą Pieštuką.

P e d a g o g

Kokia čia lazda?

Ne paprasta, bet spalvinga!

Tik verta paimti į rankas -

Pradeda tapyti!

Linksmas pieštukas

Esu linksmas Pieštukas.

Aš sveikinu jus!

Su savimi atsivežiau draugus

Kad būtų smagiau.

Pažiūrėk, kokios mes spalvos? Galime nupiešti ir balioną, ir obuolį, ir gėlę. Eikime prie molberto ir kartu su draugais ant balto popieriaus nupieškime ką tik norit.

Vaikai eina prie tuščio popieriaus lapo, pasirenka pieštukus ir padedamokytojas su linksmu pieštuku piešti.

Tai geltonas saulės ratas.

Aplink daug lazdų! (Piešia saulę.)

Tai raudona vėliava

Kaip ryški šviesa! (Piešia vėliavą.)

P e d a g o g

Tai mėlynos gėlės

Nepakartojamas grožis! (Piešia gėles.)

Tai žalia žolė

Gležna žolė-skruzdė! (Piešia žolę.)

Tai rudasis lokys

Storas juokingas mažas niekšelis! (Piešia meškiuką.)

Tai juodas šuniukas

Ir tiesiog pavadink jį - Bičiuliu! (Piešia šunį.)

Pažiūrėk, ką mes turime. Tikras vaizdas. Ir jie mums padėjo, atspėk kas?

Vaikai. Pieštukai!

Linksmas K a randash. Nenoriu su tavimi skirtis, bet laikas mums išvykti.

Pamokėlės dalyviai atsisveikina su Linksmu pieštuku.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "SAULĖ IR LIETUS"

Tikslai: išmokti taisyklingai laikyti pieštuką; įtvirtinti idėjas apie mėlyną spalvą; mokyti potėpius piešti lietaus lašus; įveskite programos elementą.

Įranga: molbertas, didelis peizažinis lapas, mėlyni pieštukai, lapelis su aplikaciniu langeliu ir debesėliai kiekvienam vaikui.

P e d a g o g (rodo popieriaus lapą su aplikacija debesies ir saulės pavidalu, skaito eilėraštį)

Pro langą šviečia saulė

Žiūri į mūsų kambarį.

Plojame rankomis

Labai džiaugiuosi saule...

Saulė šviečia ryškiau

Greitai išeik pasivaikščioti.

Vaikai „vaikšto“ po kambarį, „renka“ gėles, uogas, grybus.

O, atbėgo debesis, uždengęs mūsų saulę.

Metalofonas imituoja krintančių lietaus lašų garsus.

Lietus, lietus stiprėja: greičiau slėpkitės namuose!

Vaikai slepiasi namuose.

Tada jie klausosi dainos „Lietus“ įrašo (žodžiai A. L. Barto, muzika G. F. Vikhareva).

Kepurėlė! Kepurėlė!

Kepurėlė-dangtelis-dangtelis!

Lietus, lietus, lašas, lašas!

Šlapios trasos.

Mes negalime eiti pasivaikščioti

Sušlapinsime kojas.

Kepurėlė! Kepurėlė!

Mokytojas pasiūlo nupiešti lietaus lašus, padeda taisyklingai nupiešti, palydėdamas demonstraciją skaitydamas eilėraštį.

Lietus pliaupia, laša taip lašelinė!

Jūs ilgai nelašate!

Bėgame per balas

Garsiai, linksmai šauk!

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad lietus laša iš viršaus į apačią, geriau piešti mėlynu pieštuku, kurį reikia laikyti teisingai. Kol vaikai piešia, mokytoja kelis kartus kartoja: „Lietus lyja, varva ir laša!

Pamokos pabaigoje vaikai žiūri į piešinius, pažymi, kam nupieštas stiprus lietus, o kas tuoj baigsis.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. „SĖKLOS PAUKŠČIAMS“ (LEPKA)

Tikslai: išmokti rūpintis paukščiais; pateikti bendrą vaizdą apie paukščio sandarą (yra dvi kojos, du sparnai, snapas ant galvos, akys, kūnas padengtas plunksnomis), apie dydį (paukštis mažas), apie judėjimas (skrenda, šokinėja); sužadinti kniedijimo susidomėjimą; supažindinkite su molio savybėmis (minkštas, galite nuplėšti gabalus nuo didelio gumulo).

Įranga:žvirblio žaislas, molis, lėkštė.

Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus.

Vaikai. Žvirbliai.

P maistas eiti g

Žvirblis iš beržo

Šokite ant kelio.

Nebėra šalčio

Chick-chick-chick.

Kaip paukštis šokinėja? Taip pat šokinkime ant dviejų kojų. Kaip ji skrenda? Skrendam ir mes.

Paukščių vaikai plaka sparnais.

Paukštis skrenda.

Paukštis žaidžia

Paukštis gieda.

Paukštis turi dvi kojas, du sparnus, snapą: pešasi grūdus ir labai juos myli.

Apakinkime daug daug grūdų ir vaišinkime savo svečią.

Mokytojas parodo modeliavimo metodą: nuo didelio molio gumulėlio nugriebia mažus gumuliukus ir riečia jį pirštais. Vaikams padovanos žaislines lėkštes, ant kurių išdėlios grūdelius, patars, išsakys pageidavimus.

Vaikai lesina paukštį grūdeliais, trupiniais.

P e d a g o g

Šokinėja, šokinėja žvirblis,

Skambina mažiems vaikams.

Mesti trupinius žvirbliui -

Aš tau dainuosiu dainą.

Chick-chick!

Mesti soras ir miežius -

Aš dainuosiu tau visą dieną

Chick-chick!

Žvirblis padėkoja vaikams už rūpestį, grūdus ir atsisveikina.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. „DEŠRĖS LENTELĖSE“

Tikslai: ugdyti geranorišką požiūrį į žaidimo personažus, kelti užuojautą ir norą padėti; išmokite tiesioginiais abiejų rankų judesiais susukti molį į gumulą tarp delnų.

Įranga:žaislinė katė, molis, žaislinės lėkštutės.

Mokytojas atneša į grupę katės žaislą ir kreipiasi į vaikus.

Pedagogas Pažiūrėkite, vaikinai, kurie atėjote pas mus. Kas čia?

Vaikai. Kitty.

P e d a g o g. Teisingai, katyte. kas jis toks? Taip, didelis, purus, pilkas.

Kaip mūsų katė

Paltas labai geras

Kaip katės ūsai

nuostabus grožis,

Dantys balti, akys drąsios.

Katė išeis pro vartus,

Visi žmonės bus sujaudinti.

Jie pakvies katę aplankyti,

Jie maitins katę.

Pakviesime katę?

Vaikai atsako.

Žinoma, mes. Kitty, ateik pas mus! O kuo vaišinsime katę?Katė mėgsta pieną, mėsą, dešrą. Vaikai, padėk man padaryti dešreles katei. Dabar aš tave išmokysiu.

Mokytojas parodo būdą, kaip nulipdyti dešreles: nugriebia didelįmolio gumulas ir tiesioginiais rankų judesiais sukasi tarp delnų; duoda vaikams žaislines lėkštes, ant kurių jie dės madingas dešreles. Jei kam nepavyksta kočioti dešrelių, padeda mokytojas.

Vaikai gydo katę, jis padėkoja ir atsisveikina.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. „Suraskime GALVIJĄ MATRIJOŠKĄ“

Tikslai: išmokti atskirti panašius spalvų tonus, koreliuoti objektus pagal spalvas, įtvirtinti idėjas apie atskiras spalvas (raudona, geltona, mėlyna, žalia); ugdyti ištvermę, gebėjimus, laukti savo eilės, klausytis kitų vaikų atsakymų.

Įranga: lėlių lizdai skirtinguose sarafaniuose ir prie jų derančių šalikų rinkinys kiekvienam vaikui.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į lizdines lėles, esančias joje flanelografo dalyje.

Pedagogas, žiūrėk, vaikinai, kurie atėjo mūsų aplankyti. Kas čia?

Vaikai. Matrioškos.

Pedagogas: Teisingai, tai yra lizdinės lėlės. Daug lizdų lėlių atėjo pas mus aplankyti?

Vaikai. Daug matrioškų.

Pedagogas: Taip, pas mus atkeliavo daug lizdinių lėlių. žiūrėk

kokius gražius įvairiaspalvius sarafanus jie turi. Vaikinai, ar lizdinės lėlės turi tokios pat spalvos sarafanus?

Vaikai atsako.

Teisingai, lizdinės lėlės turi skirtingų spalvų sarafanus. Sasha, kokios spalvos yra šios lizdinės lėlės sarafanas? (Rodo į vieną iš lizdų lėlių.)

Sasha. Raudonas sarafanas.

Pedagogas: Teisingai, ši lizdinė lėlė turi raudoną sarafaną.

Olya, kokios spalvos šis matrioškas sarafanas?

Atsako Olya. (Panašūs klausimai užduodami 4-5 vaikams.)

Kiekvienai lizdinei lėlei paruošiau šalikus. Atidžiai pažiūrėkite, ar šalikai tokios pat spalvos?

Vaikai atsako.

Teisingai, skarelės yra skirtingos spalvos. Turime daug skarelių ir daug lizdinių lėlių, bet skarelės dėžėje sumaišytos. Kaip sužinoti, kur kas yra? Padėkime lizdą sukišusioms lėlėms surasti skareles.

Nastja, ateik prie stalo ir surask šaliką šiai matrioškai. Puiku, Nastja, radau tokios pat spalvos šaliką kaip ir matrioškos sarafanas.

Panašiai vaikai paskirsto skareles ir padeda jas po lėlėmis matrioškomis flanelografo apačioje.

Mokytojas pagiria pamokos dalyvius.

Vaikai, jūs šaunuoliai, padėjote lizdinėms lėlėms rasti tokios pat spalvos šalikus kaip ir sarafanai.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "LECHKI DABAR IMSIME, DRAUGIŠKAS POLEMO SODAS"

Tikslai:įtvirtinti idėjas apie mėlyną spalvą; toliau supažindinti su pieštukais, mokyti taisyklingai juos laikyti; išmokite brėžti vientisas vertikalias linijas.

Įranga: dėžės su žemėmis, kuriose auga morkos ir burokėliai; molbertas, mėlyni pieštukai; popieriaus lapas lovų su daržovėmis pavidalu; laistytuvai (kiekvienam vaikui ir mokytojui).

Vaikai kartu su mokytoja įeina į kambarį, kuriame ant grindų yra dėžės su daržovėmis (lovų imitacija).

P e d a g o g

Einame į sodą

Ten auginame morkas

Burokėlis sėdi šalia jos.

Viskas auga ir nori gerti.

Vaikinai, ką daryti?

Vaikai atsako.

Teisingai.

Paimkime dabar Lechki

Laistykime sodą kartu.

Supilkite šiek tiek vandens iš viršaus į apačią.

Leisk stipriau! Neatsiprasinek!

Palaistykime lysves. Atkreipkite dėmesį: vanduo teka iš viršaus į apačią.

Vaikai, parodykite ranka, kaip liejasi! (Atveda vaikus prie molberto).

Žiūrėk, paklodės viršuje – laistytuvas, lysvių apačioje su daržovėmis. Juos reikia laistyti. Štai kaip tai daroma. (Mėlynu pieštuku iš viršaus žemyn traukia vandens sroves.)

Palaistykime daržoves.

Vaikai užduotis atlieka padedami mokytojo ir tėvų.

Darbo pabaigoje visi brėžiniai išdėliojami ant grindų. Mokytojas skaito eilėraštį.

Turime didelį sodą

Nuoširdžiai laistėme.

ŽAIDIMAI-VEIKLA. "KITTY"

Tikslai: parengti siužetą-grafinį, žaidimo planą; išmokite pirštu sukamaisiais judesiais piešti dideles dėmes. Įranga: guašas, katės žaislas, popierinė servetėlė.

P e d a g o g (atneša katės žaislą į salę). Kas čia?

Vaikai. Katė.

P e d a g o g (skaito eilėraštį)

Sušlapinkite kačiuko letenėles

Išėjo pasivaikščioti basas.

Jis savo šlepečių nerado

O dabar jis bėga namo.

Vaikai išsiugdo įprotį glamonėtis. Jie panardina pirštus į guašą ir užtepa ant popieriaus lapo, palikdami pėdsakus.

Po darbo vaikai nuvalo pirštus servetėle, po to guašas lengvai nuplaunamas.

Pastaba. Mokytojas gali pasirinkti skirtingus paskutinės pamokos dalies variantus.

Pirštų gimnastika "Letenos"

P e d a g o g

Pas katės dukrą

Nagai ant letenų. Vaikai spaudžia pirštų galiukus

Neskubėkite jų slėpti dešine ranka iki delno viršaus.

Tegul vaikai žiūri! Nykštis prispaudžiamas prie dekreto...

kūnas. Jie garsiai sako „miau“.

Literatūra

1. Trumpalaikės viešnagės grupė: Mažiems vaikams / Red. T.M. Babunova. - M.: TC sfera, 2009. - 112 p. - (Ankstyvas amžius).

2. Vaikai eina į darželį / red. A. I. Leykinas. - Mozyr: Pagalba, 2008. - 172p.

3. Koščeva, Z.V. Pirmieji kūdikio žingsneliai darželyje: metodas. pašalpa / Z.V. Koščevas. - Mn.: Zorny Verasen, 2006. - 68s. - (Kuferak nastaunika i vykhavatselya).

4. Stepanenkova, Z.I. Žaidimai patiems mažiausiems: metld.posobie / Z.I. Stepanenkova. - Minskas: Zorny Verasen, 2006. - 88s. - (Kuferak nastaunika i vykhavatselya).

5. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Ankstyvas amžius. - M.: "KARAPUZ-DIDAKTIKA", 2009. - 144 p., pakartotinis leidimas.

6. Pavlova L.N., Volosova E.B., Pilyugina E.G. Ankstyvoji vaikystė: pažinimo raida. įrankių rinkinys. - M.: Mozaika-sintezė; M.: TC sfera, 2003. - 152p.

7. Adaptacijos platforma kaip sėkmingos ankstyvojo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos modelis. Žurnalas „Praleska“ Nr.4, Nr.6 – 2008 m.

8. Darbas su vaikų grupės vaikais adaptaciniu laikotarpiu. Žurnalas „Praleska“ Nr.8 – 1999 m.

9. Muzika darželyje. Pirmoji jaunių grupė. Sudarė: Natalija Aleksejevna Vetlugina, Irina Leonidovna Dzeržinskaja, Liudmila Nikolaevna Komisarova. Maskvos „Muzika“ 1990 m.


Į viršų