Klasės po 1 ml pagal dizainą. Pirmosios jaunesniųjų grupės „Tvora naminiams gyvūnėliams“ dizaino pamokos santrauka

Dizaino pamokos pirmojoje jaunesniojoje grupėje santrauka

"Namų statyba"

Tema: "Namų statyba"

Tikslas: mokyti vaikus

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:Supažindinkite vaikus su paprastais triukaisstatyba, duomenys ir jų pavadinimai. Suteikti vaikams idėją apie figūrėlių dydį (didelę, mažą), formą (apskritimas, kvadratas), spalvas (mėlyna, raudona, geltona, žalia). Supažindinkite vaikus su elementaiskurį sudaro namas (sienos, grindys, stogas, langai ir durys), jų vieta erdvėje (viršuje, apačioje, priekyje). Mokytis statyti namas tvarkingas. Paaiškinkite, kuriuose namuose gyvena žmonės ir žaislai, o kuriuose – gyvūnai.

Lavinamieji uždaviniai: Lavinti dėmesį, mąstymą, smulkiąją rankų motoriką, vaizduotė .

Edukacinės užduotys: Ugdykite norą padėti lėlėms lizdus, ​​pastatyti joms namą. Įskiepyti grožio jausmą – namai turi būti gražūs.

Suaktyvinkite žodyną: veranda.

Medžiagos ir įranga: lizdinė lėlė, meška, paveikslėliai su atvaizdu namai gyvūnams ir vabzdžiams, miesto gatvių nuotraukos - demonstracijai,medinis konstruktorius, mažos lizdinės lėlės ar bet kokios kitos figūrėlės – dalomoji medžiaga.

Preliminarus darbas: Nagrinėjame miesto gatvių nuotraukas su vaikais. Kalbame apie tai, kad yra namai: mediniai ar mūriniai, vieno aukšto ar kelių aukštų, kad jie visi skirtingi. Skatiname vaikus mylėti savo miestą, vaikščioti po jį, atsižvelgti į mus supantį pasaulį.

Pamokos eiga:

Kėdės puslankiu išklojame ant kilimo iš anksto. Klasė Pradėkime nuo apvalaus šokio. Vaikai stovi ant kilimo.

Knock da knock – visur skamba beldimas(trankydamas kumščiu į kumštį)

Statome namą, didelį namą (parodyti namo stogą delnais virš galvos)

Ir su veranda ir vamzdžiu,(sudėkite delnus)

Iš kamino kyla dūmai(lūpos rodo dūmus)

Ant durų yra spyna, kas galėtų jas atidaryti?(rankos užrakinti)

Trauktas, susuktas(pagal žodžius atliekame judesius rankomis)

Jie pasibeldė ir atidarė. Mes atidarome vartus, ateikite visi čia(plaštakų delnus išskleidžiame į šonus).

Mokytojas: Koks nuostabusgavome namą. Atsisėskime ant kėdžių ir pažiūrėkime, kas pas mus atėjo. Vaikai atsisėda, o mokytojas priešais juos pastato kėdę ir stalą. Pasigirsta beldimas. Mokytojas ateina prie durų, už kurių pasirodo Meškiukas. Jis sveikina vaikus, susipažįsta su jais.

Mishka (mokytojas) : Sveiki bičiuliai! As turiu problema. Turiu merginų – lizdus lėlių.

Jie neturi namų. ir man reikia tavo pagalbos. Gaminau juos namuose, bet jie kažkodėl nenori jose gyventi. Meška rodo paveikslėlius, vaizduojančius: duobes, įdubas, lizdus, ​​guolius, skruzdėlynus, akvariumus.




Vaikai atsako meškiukui, kodėl lizdą supančios lėlės atsisako jose gyventi. Aptarkite, kas galėtų gyventi šiuose namuose.

Pedagogas: Na, o vaikai, ar lokys padėjo lizdus lėlėms?

Vaikai: Ne.

Meškiukas: Na, aš vienas negaliu. Ar tu man padėsistatyti namus lėlių lizdams?

Vaikai: Taip

Vaikai pasistato kėdes prie stalų ir grįžta ant kilimo. Minutė pokšto prabėga ant kilimo:

Pabudo su saule

išsitiesė ir nusišypsojo.

Tvirtai laikykite rankas

Aš nusišypsau sau

šypsausi tau

Aš šypsausi visą dieną

Aš netingiu šypsotis!

Vaikai sėdi prie stalų, kur jų laukia konstruktorius . Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, iš ko jis pagamintas.(mediena). Kas yra konstruktoriuje Yra ir mažų, ir didelių detalių. Kad detalės yra skirtingų spalvų.

Vaikai pradeda statyti namus.

Pedagogas: Gerai padaryta, greitai turėsime visą gatvę su namais. Matryoshkas innamai gyvensaplankyti vienas kitą.

Pedagogas: Darbo dieną valstatybininkai baigėsi. Ar viskas pavyko taip, kaip planuota? Ką manote? Kas nutiko?(klausykite vaikų atsakymų)

Svarstome apie namus , žavisi jais. Kviečiame lizdines lėles, tegul gyvena namai.

Leiskite vaikams žaisti su savo pastatai , jei įmanoma. Galima papildytipastatai su medžiais, automobiliai ir kiti personažai, medinės figūrėlės iš stalo teatro.

Po žaidimo vaikai renka konstruktorius . Mokytojas juos giria. Ir pasiūlo šiek tiek pasilepinti pirštais:

Pakvieskime pirštus.

Mažasis pirštas – ką tu galvoji statyti?

Bevardis – iš ko mes būsime statyti?

Vidutinis – ko mums reikia?

Rodyklė – kaip mes statyti?

Didelis - kas atsitiko?

Koks bus namas?

Žaidė 1-2 kartus.

Meškiukas ir lizdinės lėlės: padėkokite vaikams ir atsisveikinkite su jais. Gerai padaryta, atsisveikink!

GCD savianalizė apie dizainą pirmoje jaunesniojoje grupėje

Tema: "Namų statyba"

Tikslas: mokyti vaikus sujunkite dalis plokštumoje, padėdami jas horizontaliai arba vertikaliai.

Kas sekėsi gerai: Vaikai rodė didelį susidomėjimą tokio pobūdžio užsiėmimais, aktyviai atsakinėjo į mokytojos klausimus, pasakojo, kodėl lizdą supančios lėlės atsisako gyventi duobėse ir įdubose, žaidė lauko žaidimą. Jie kruopščiai atliko savo darbą. Jie muša savo pastatus nepriklausomoje lošimo veikloje. Vaikams pamoka sukėlė daug džiugių emocijų, geros nuotaikos.

Pamokos organizavimo ir vedimo metu jokių sunkumų nekilo.

Išankstinis planavimas švietimo srityje

Meninė kūryba, kuriant antrąją jaunesniąją grupę

1. Lentelė gnomui

Tikslas: kūrybinio mąstymo ugdymas, gebėjimas įžvelgti objektų transformavimo galimybes, projektavimo įgūdžiai.

Medžiagos:

  • kamštiena,
  • degtukų dėžutės apačioje
  • teptukas klijams
  • klijai.

Mokytojas siūlo turimas medžiagas transformuoti taip, kad būtų galima padaryti lentelę gnomui. Padeda vaikams vieną kamštelio pusę aptepti klijais, uždėti degtukų dėžutę (pasirodys, kad tai staliukas). Po darbo vaikai žaidžia su nykštukais (žaislai iš Kinder Surprise).

2. Lova nykštukui

Tikslas: kūrybiško mąstymo projektavimo įgūdžių ugdymas, gebėjimas transformuoti objektą, keisti jo paskirtį.

Medžiagos:

Dvi degtukų dėžutės.

Mokytojas siūlo pagalvoti, kaip panaudoti degtukų dėžutes. Tada parodo baigtą savo darbo rezultatą – lovą nykštukui – ir paaiškina, kaip ją pasidaryti: vieną dėžutę įkišti į kitą (statmenai).

3. Drabužių spinta nykštukui

Tikslas: išmokti kruopščiai klijuoti detales, ugdyti kūrybinius įgūdžius ir gebėjimą transformuoti objektą, keisti jo paskirtį.

Medžiagos:

  • dvi vidinės degtukų dėžutės dalys,
  • klijų teptukas, klijai.

Mokytoja kviečia vaikus pasidaryti spintą nykštukui. Rodo pavyzdį, o paskui veiksmų seką: vienos degtukų dėžutės šoną užtepkite klijais, šoninėmis dalimis suklijuokite degtukų dėžutes.

4. Tvora

Tikslas: Ugdyti vaikus gebėjimą vykdyti mokytojo nurodymus; įtvirtinti galimybę uždaryti erdvę, ritmiškai išdėstant plytas plokštumoje su ilga siaura puse.

Medžiaga:

  • po dešimt–dvylika plytų kiekvienam vaikui
  • lizdinės lėlės, po vieną kiekvienam vaikui
  • vienas ar du medžiai
  • lėlių baldai

Mokytoja, atsisukusi į vaikus, klausia, ką jie turi ant stalo. Tada sako, kad parodys, kaip iš plytų pastatyti tvorą sodui. „Plytas reikia dėti taip, kad sodas būtų didelis. (Tuo pačiu mokytojas pats stato tvorą, dėdamas plytas ant ilgos siauros plokštumos ir sako, kad plytas reikia dėti į siaurą ilgąją pusę. Pirmiausia su vaikais prisimena, kur yra ilgoji siaura pusė.) Taigi tvora yra paruošta. Kurkime sodą. Sode auga medžiai. (Pastato žaislinius medelius.) Po medžiu yra suoliukas. (Padeda suoliuką.) Matrioška Tanya išeis pasivaikščioti į sodą. Dabar iš plytų pastatysite sodo tvorą, kur vaikščios jūsų lėlės. Sode yra medžių ir suoliukų. Kai darai, gali žaisti“. Vaikai pradeda statyti tvorą. Mokytojas pasirūpina, kad plytas sudėtų teisingai. Dėl pamokos su paruoštais pastatais žaidimas vystosi. Panašiai galite pastatyti tvorą sodui, pastatydami plytas vertikaliai.

5. Vartai

Tikslas. Išmokykite vaikus dėti plytas vertikaliai; atlikti statybas tam tikra seka, siekiant darbo tikslumo. Įtvirtinti žinias apie pastato paskirtį; formuoti vaikams žodžių „aukštas“, „žemas“ prasmės supratimą.

Medžiaga.

  • kiekvienam vaikui šeši kubeliai ir plyta
  • vieną ar dvi lizdines lėles ar automobilius, kurie galėtų pravažiuoti pro vartus.

Kurso eiga.

Mokytoja primena vaikams, kad pasivaikščiojimo metu jie pamatė vartus. Jie yra aukšti. Pro vartus į aikštelę įvažiuoja vaikai ir suaugusieji, į kiemą, įvažiuoja automobiliai. „Pažiūrėkite, kokius vartus dabar statysite. Iš ko jie pagaminti? (Iš kubelių ir plytų.) Viena vertus, kubelių yra tiek pat, kiek iš kitos, o viršuje plytos.

Dabar aš jus išmokysiu statyti vartus (pirmasis konstrukcijos variantas). Pirmiausia reikia kubelius sudėti vieną ant kito. Padėkite tiesiai, kad vartai būtų gražūs. Ant kubelių uždėkite plytą. Jei kubeliai yra toli vienas nuo kito, juos reikia perkelti, bet tik taip, kad matrioškos galėtų laisvai praeiti. (Parodo, kaip.) Taigi vartai pasirodė aukšti, gražūs. Dabar jūs pats statote tokius pat aukštus vartus. Kas turėtų būti dedama pirmiausia? (Kubeliai.) Taip, kubeliai. Tiesiog padėkite juos tolygiai, antraip vartai bus negražūs ir greitai sulūžs. Kai vaikai susidoros su vartų statyba, galite pakviesti juos žaisti, užbaigti pastatą kaip nori. Vėlesnėse pamokose mokytojas kviečia vaikus statyti kitus vartus. Įvaldę darbo techniką vaikai gali susikurti sodą su vartais. Po šios pamokos, žaidimų valandėlių metu, vaikai stato patys. Jeigu jie nori pasigaminti vartus, reikėtų sekti, kaip jie naudojasi savo įgūdžiais, ar teisingai įdeda statybinę medžiagą, į kurią sunku, esant reikalui, pasiūlyti, padėti.

6. Baldai lėlėms (kėdė, stalas, sofa)

Tikslas: Įtvirtinti vaikų idėjas apie pažįstamus aplinkoje esančius objektus, žinoti jų paskirtį, įžvelgti jų ypatybes, vizualiai išryškinti pagrindines dalis (stalas turi dangtį ir kojeles, kėdutė – sėdynė, atlošas, kojos ir kt.); įtvirtinti gebėjimą taisyklingai pavadinti statinio komplekto dalis, naudoti šiuos pavadinimus analizuojant pavyzdžius; mokyti vaikus žaisti su savo pastatais. Ugdyti gebėjimą atidžiai klausytis mokytojo ir vykdyti jo nurodymus.

Medžiaga:

  • Kubeliai
  • lėlių baldai

Pamokos pradžioje mokytojas parodo pavyzdžius: stalą, kėdę, sofą - ir su vaikais išsiaiškina, iš kokių dalių kiekviena iš jų sudaryta, kaip dalys išdėstytos, kokia seka turėtų būti atliekami darbai. . Mokytojas skatina vaikus kalbėti apie tai, ką jie matė. Pavyzdžiui, atkreipia vaikų dėmesį į pavyzdį ir prašo pasakyti, kaip pasidaryti sofą, iš kokių detalių; ką daryti sėdynę, atlošą, kaip dėti plytas. Žinoma, vaikai visko iš karto nepasakos, bet į klausimus galės atsakyti.

Mokytojui su vaikais išsiaiškinus, iš ko ir kaip gaminami baldų pavyzdžiai, galite pakviesti vaikus patiems juos pasistatyti. Tuo pačiu metu mokytojas paskirsto darbus taip, kad prie vieno stalo sėdintys vaikai atliktų skirtingus raštus: vienas stato stalą, kitas – sofą ir pan. Mokytojas stebi darbą, skatina vaikų darbštumą. Pamokos rezultate mokytoja sako: „Mes turime indus ant stalo. Pagalvokite, kaip galite žaisti. Pasiimk lėles, indus ir žaisk. Lėlės ateis į svečius, atsisės prie stalo; kuo juos maitinsi, apie ką su jais kalbėsi? Vaikai derina savo pastatus, ir klostosi žaidimas, kurio metu jie įsitikina savo darbo praktiniu reikalingumu.

7. Namas lėlėms

Tikslas: Suformuoti vaikams apibendrintas idėjas apie namus, gebėjimą jas atspindėti pastate; perteikti pagrindines jų savybes, išmokyti padaryti paprastą persidengimą, statyti norima seka; pristatyti naują detalę – prizmę.

Medžiaga:

  • statybinė medžiaga
  • penkios plytos ir dvi trikampės prizmės
  • matrioška

Pamokos pradžioje mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į naują detalę – prizmę – ir informuoja, kad šiandien jie išmoks pasistatyti namą savo lizdinėms lėlėms. Mokytojas skaito eilėraštį:

Statome namą, didelį namą, su veranda ir kaminu. Kieno tai, kieno tai?

Naujas mūrinis namas? Tai vaikai, statantys namą lėlėms gyventi.

Tada mokytojas pastato maketą ir parodo vaikams, koks turi būti namelis lizdinei lėlei, kur yra sienos, langai, durys, stogas. Paaiškina, kaip reikia statytis namą: „Pirmiausia pastatykime plytą. (Padeda plytą ant siauro ilgo krašto.) Tai bus galinė namo siena; prie plytos pritvirtinsime dar dvi plytas, dedame prie vienos ir is kitos puses. Iš viršaus prie namo padarysime prizmių stogą. (Deda dvi prizmes.) Štai namas. Namo gale yra langas ir priekyje durys. Namuose gyvens Matryoshka.

Dabar jūs statote namus savo lizdinėms lėlėms. Ką darysi pirmiausia? (Sienos iš plytų, tada stogas.) Taip. Vaikai stato, o mokytojas stebi jų darbą, užtikrindamas, kad jie jį atliktų siūloma seka. Tiems, kurie baigia statyti namą, leidžiama žaisti. Jei vaikas nieko nesugalvoja, mokytojas pataria, kaip praplėsti žaidimą.

8. Geometrinė mozaika

Tikslas: Kad būtų galima surinkti raštą iš įvairių geometrinių formų,

skirtingos spalvos ir formos, naudojant diagramas ir pavyzdžius. Ugdykite dėmesį, tikslumą.

Medžiaga:

  • geometrinių figūrų rinkiniai
  • schemos – pavyzdžiai

Mokytojas su vaikais pakartoja geometrinių figūrų pavadinimus, jų spalvą, o paskui kviečia vaikus surinkti iš jų įvairius schemose pavaizduotus objektus – pavyzdžius. Vaikai pasirenka figūras, uždėdami jas ant rašto viršaus. Mokytojas padeda pagal poreikį.

9. Kopėčios gaidžiui

Tikslas: Mokyti vaikus, sutelkiant dėmesį į modelį, konstruoti ir pavadinti atskiras dalis.

Medžiaga:

  • kubeliai, statybinė medžiaga
  • plastilinas
  • Gaidžio žaislas Mokytojas skaito mįslę:

Ne kunigaikščio veislė, bet vaikšto karūnoje. Ne raitelis, o su spurtais. Jis keliasi anksti ir neleidžia kitiems miegoti.

Rodo žaislą – gaidį ir pasakoja pasaką „Gaidelis ir pupelės sėkla“. Pasakojimo pabaigoje jis kviečia vaikus pastatyti gaidžiui kopėčias, kad šis galėtų pakilti aukščiau ir visus pažadinti. Vaikai iš kubelių ir plastilino konstruoja kopėčias, o paskui žaidžia su jomis.

10. Konstruktorius

Tikslas: Ugdykite vaizduotę, atmintį, naršykite plokštumoje, iš dalių sudarydami visumą.

Medžiaga:

  • geometrinių figūrų rinkiniai
  • flanelgrafas, demonstracinė medžiaga

Mokytojas kviečia vaikus piešti geometrinių figūrų paveikslus. Išsiaiškina, kokios vaikams pažįstamos formos, kokios jos spalvos, dydžio. Tada mokytojas ant flanelografo parodo vaikams, kaip iš šių figūrėlių galima sukurti paveikslus.

Jis paėmė trikampį ir kvadratą, pastatė iš jų namą.

Ir aš tuo labai džiaugiuosi. Dabar ten gyvena nykštukas.

Mes įdėsime du kvadratus, o tada didžiulį apskritimą,

Ir tada dar trys apskritimai, trikampis dangtelis,

Čia ateina juokingas vaikinas.

Vaikai piešia paskui mokytoją, įvairius paveikslėlius.

11. Sunkvežimis

Tikslas: Išmokite statyti pastatus, padaryti juos stabilius.

Medžiaga:

  • pastato komplektas
  • žaislinis sunkvežimis
  • žaislinė katė

Mokytoja skaito A. Barto eilėraštį „Sunkvežimis“ ir parodo sunkvežimį, o jame žaislą – katiną. Mokytojas siūlo vaikams pasigaminti sunkvežimį katei iš dizainerio., Prieš tai su jais nurodęs:

  • ką turi sunkvežimis?
  • kodėl jis vadinamas sunkvežimiu?
  • kiek ratu?
  • kubeliai, kokios formos jums reikia, kad užbaigtumėte sunkvežimį. Mokytojas parodo, kaip pasidaryti automobilį. Vaikai atlieka užduotį.

12. Lėktuvas.

Tikslas: Lavinti smulkiųjų raumenų motoriką. Išmokyti vaikus paryškinti orlaivio dalis (kūną, sparnus, uodegą). Surinkite lėktuvo paveikslėlį iš mozaikos gabalėlių.

Medžiaga:

  • lėktuvo mozaikos nuotraukos
  • žaislinis lėktuvas
  • plokščias žaislo atvaizdas (zuikis, lokys, katė ir kt.)

Mokytoja skaito A. Barto eilėraštį „Lėktuvas“, parodo vaikams žaislą, apžiūri ir patikslina lėktuvo detales (uodegą, sparnus, kūną) .. Kviečia vaikus rinkti savo lėktuvo nuotraukas ir skraidinti jais draugus .

13. Upė

Tikslas: Lavinti smulkiąją pirštų motoriką. Išmokyti vaikus išdėlioti raštą pagal modelį plačiomis ir siauromis juostelėmis.

Medžiaga

  • audinio juostelės (pločios ir siauros)
  • skrybėlės "lašeliai"

Mokytojas užmeta mįslę: Mokytoja pasakoja, kad pas vaikus atėjo Vandens burtininkė, atnešė smagų žaidimą. Mobilusis žaidimas: „Lašai“. Vaikai užsidėjo kepures.

Mokytojas sako: Kažkada ant vieno debesies buvo juokingi lašeliai. Lašeliai nuskriejo į žemę. Jie šokinėjo, bėgiojo, žaidė (vaikai laisvai juda po grupę). Jiems nusibodo šokinėti vieniems. Jie susirinko ir tekėjo mažais linksmais upeliais(vaikai, susikibę už rankų, sudaro upelius).Brooksas susitiko ir tapo didele upe(sujungti į vieną grandinę).Lašeliai plūduriuoja didelėje upėje, keliauja. Tekla – tekėjo upė ir įkrito į didelį – labai didelį vandenyną(Vaikai rikiuojasi ratu.)Jie plaukė – plaukė vandenyne, o paskui prisiminė. Ta Mama-Debesė nubaudė grįžti namo. Ir kaip tik tada pasirodė saulė. Lašeliai tapo lengvi, išsitempė(susilenkę lašeliai pakyla, tada ištiesia rankas aukštyn).Jie išgaravo saulės spinduliais, grįžo pas savo motiną - Debesėlį. Tada mokytojas vėl pasiūlo vaikams iš mažų „upelių“(rodo siauras juosteles)padaryti didelę plačią upę.

14. Brėžinys ir konstravimas

Tikslas: Išmokyti vaikus statyti pastatą pagal brėžinį, naudojant plytas iš statybinės medžiagos. Ugdykite kūrybinę vaizduotę, mąstymą.

Medžiaga

  • statybinis komplektas,
  • brėžinys – pavyzdys

Mokytojas išdalina vaikams paveikslėlius - diagramas ir kviečia juos, naudojant kubelius iš statybinės medžiagos, pastatyti tokį patį paveikslą kaip ir paveikslėlyje. Skatinkite vaikus naudoti skirtingų spalvų kaladėles.

15. Smėlio pastatas: čiuožykla

Tikslas: Supažindinkite vaikus su sauso ir šlapio smėlio savybėmis. Ugdykite kūrybinę iniciatyvą, mokykite modeliuoti.

Medžiaga:

  • smėlis
  • pečių ašmenys
  • vandens
  • žaislas - meškiukas

Mokytojas supažindina vaikus su smėlio savybėmis. Jis klausia, iš kurio lengviau statyti – žalio ar sauso? Siūlo pastatyti čiuožyklą Mishka.

16. Audinė pelei

Tikslas: Toliau parodykite vaikams skirtingas smėlio savybes. Sužinokite, kaip padaryti pastatus iš šlapio smėlio. Ugdykite kūrybinę vaizduotę.

Medžiaga:

  • Smėlis
  • pečių ašmenys
  • Žaislas – pelė

Mokytojas kartu su vaikais atkartoja įvairias smėlio savybes: sausas smėlis yra birus, sunku daryti pastatus; užpilti vandens – smėlis sušlapina ir iš jo galima daryti įvairius pastatus. Mokytojas parodo pelę ir pasiūlo padaryti jam audinę iš smėlio, sudrėkinus vandeniu. Jei vaikai greitai ir lengvai atliko užduotį, galite pakviesti juos gaminti velykinius pyragus ir pavaišinti pele.

17. Bokštas

Tikslas: Išmokyti vaikus analizuoti mėginį; ugdyti gebėjimą atskirti ir įvardyti atskiras detales, naudoti šiuos pavadinimus savo kalboje; įtvirtinti galimybę sudėti dalis aukštyje.

Medžiaga:

  • po septynis kauliukus kiekvienam vaikui
  • penkios plytos

Ant stalo pas mokytoją yra gatavo pastato pavyzdys. Mokytojas praneša, kad šiandien vaikai statys tokį pat bokštą, koks yra ant jo stalo. Atkreipia jų dėmesį į tai, kad bokštas aukštas, gražus. Tada jis klausia vaikų, kas yra ant stalo. (Kubai, plytos) Jei kubeliai ir plytos spalvoti, prašo pasakyti kokios spalvos, iš ko bokštas. Vaikai apžiūri bokštą ir pasakoja, iš kokių dalių jis pastatytas. Mokytojas siūlo pažiūrėti, kaip pastatyti tokį bokštą (pats stato ir paaiškina): „Pirmiausia reikia iš abiejų pusių dėti kubelius, jie bus apačioje, ant kubelių dėti plytą iš plačios pusės. Ant šios plytos uždėkite dvi plytas siauroje trumpoje pusėje. Uždenkite šias plytas kita plyta. Norėdami tai padaryti, turite įdėti jį į kurią pusę? - Teisingai, platus. Padėkime dar vieną plytą priekyje žemiau. Tai veranda. Ką mes gavome? Teisingai, tai pasirodė aukštas, gražus bokštas. Prisimeni, kaip tai padaryti? Ką pirmiausia reikia padaryti? Sudėkite kubelius. Štai tokį bokštą statai pats“.

Pagal vaizduojamojo meno veiklą

Paskutinė dizaino pamoka
jaunių 1 grupėje
Tema: "Namai gyvūnams"

Vakilova Ruzilya Fanisovna,
II kvalifikacinės kategorijos mokytojas.
MADOU "Darželis Nr. 15" KUBELEKAS "
Naberezhnye Chelny, Tatarstano Respublika

Tikslas: Formuoti gebėjimą siekti tam tikrų rezultatų, paskatinti nagrinėti statybines medžiagas – fiksuoti pavadinimą, formą, dydį, išskirti spalvą. Stiprinti dizaino įgūdžius. Sukelkite norą padėti pasakų herojams.

Medžiagos: Pagal vaikų skaičių - darbastalio statybinė medžiaga: plastikinis ir medinis komplektas, lego, popierinis konstruktorius, 20/20 kilimas ir kaspinėliai jam, kortelė žaidimams su mygtukais. Sugriuvęs namas, „takelis“, „upė“, „lentos“ tiltui, „balta“, „skylė“. Ant kilimo – medžiai, paukščiai, gyvūnai, saulė. D / I "Lietus varva".

Kurso eiga.

1. Pedagogas:

Visi atsisėskite

Žaiskime gerai.

Paruoškite ausis, akis,

Pradėkime savo istoriją.

Stovi lauke Teremok

(kartu): Jis nei žemas, nei aukštas

2. – „Teremokas“ sugriuvo, vaikinai, žiūrėk: sugedo. Ir statykime namą kartu: tu man duosi detales, o aš surinksiu bokštą.

(Bendradarbiavimas)

Vaikinai, tai namas. Iš ko mes jį pastatėme? (iš Lego)

Iš kokių dalių susideda namas? (Sienos, stogas, langas, durys)

O kas gyveno teremochkoje? (Pelytė-norushka, varlė-kvankė, zuikis šuolis, voveraitė-sesuo, vilko pilka statinė)

O kas sunaikino teremoką? (Meškos pirštais)

Vaikinai, meškiukas visai nenorėjo griauti namo – jis tiesiog netilpo. Kodėl jis negalėjo įeiti? (Jis didelis)

O kas čia per namas? (Mažas)

Kur dingo visi gyvūnai? (Miške)

3. - Eikime į mišką ir ieškokime gyvūnų.

O čia – upė! Norėdami patekti į mišką, turime pereiti upė. Ir už tai mes statykime tiltą. Iš ko statysime tiltą? (iš plytų)

(dėti plytas)

- per tiltą eik

Mums to reikia, vaikinai.

Eisime į tolimą mišką

Yra gyvūnai ir gyvūnai!

(Fizminutka)

Ant lygmens takelis,

(Eiti aukštais keliais)

Ant lygaus tako

Mūsų kojos vaikšto

(žingsnis po žingsnio)

Mūsų kojos vaikšto

Per balą- šokinėti.

(šokinėja)

Per balą – šokinėti.

per skylę- šokinėti.

(šokinėja)

Per skylę - lope.

Boo - krito!

(Sėdi ant kilimo)

Kur mes patekome?

Ėjome, vaikščiojome

IR miške atėjo

(Atkreipkite dėmesį į kilimą)

5. Darbas ant kilimo

Matai, kas auga miške? (medžiai, eglės)

Kas taip ryškiai šviečia? (Saulė)

Štai jie – mūsų gyvūnai (ant kilimo). Mes juos radome.

Sveiki, vaikinai. (Sveiki gyvūnai)

O štai debesys ir lietus praėjo

(Piešinys ant kilimo - D / I "Lietus")

Kad mūsų gyvūnai nesušlaptų, pastatysime jiems būstą, kuriame jie gyvens.

Statysime ne vieną namą, o daug namų: kiekvienam - savo.

6. Individualus darbas prie stalo

- ... iš ko statysi namą? (iš Lego).

- …, Ir tu? (pagaminta iš plastikinės statybinės medžiagos).

- ... iš ko norite statyti namą? (iš medinės statybinės medžiagos).

- ... iš ko statysi namą? (iš popieriaus)

- ... iš ko statysi namą? (iš mygtukų)

- ... iš ko tu? (iš Velcro juostelių)

7. Pedagogas:

- …, kas tai? (Stogas)

Kokios spalvos tavo stogas? (raudona)

- ... kaip vadinasi ši forma? (Plyta)

Kiek kubelių reikia? (du)

- ..., kokį namą turite? (medinis, mažas)

O tu - kuri? (Didelis)

- ... iš ko pastatytas namas? (Iš popieriaus)

Kas yra ši figūra? (trikampis, kvadratas)

- ..., kokios spalvos mygtukai? ()

Kokios jos negalios? (Apvalus)

- …, kokios spalvos jūsų namo stogas? (raudona)

Kas tai? (Langas) Kokia tai spalva?

8. žaisti

- Vaikinai, kaip manote, ką mes pastatysime į namą, kurį pastatė Maksimas? (Miška) Kodėl? (Jis yra didžiausias)

Kuris namas yra mažiausias? Ką mes ten dėsime? (pelė)

Į kokį namą įkelsime varlę?

Kur gyvens vilko pilka statinė?

Kur norėtumėte pastatyti zuikį? Mažoji sesuo lapė?

(Vaikai nukabina gyvūnus nuo sieninio kilimo ir išdalina gyvūnus į savo namus)

9. Pamokos santrauka

Visus gyvūnus apgyvendinome namuose. Jiems ten gerai. Jie gyvens kartu, važiuos vienas pas kitą.

Jie labai džiaugėsi ir dėkojo už jūsų pastangas. Ačiū vaikinai. Ir paruoštos miško gėrybės – riešutai.

Taip pat padėkosime už skanėstus – pasakykite „ačiū!“

Organizacija: MBDOU Nr. 1

Vieta: Kemerovo sritis, Leninskas-Kuzneckis

Užduotys: išmokyti vaikus uždėti kelias panašias dalis vieną ant kitos. Pakartokite dvi spalvas ir teisingai pavadinkite žalius, geltonus kubelius. Paaiškinkite žodžių ir posakių reikšmę, stenkitės, kad vaikai kartotų: „laiptai“, „žingsniai“, „aukštyn“, „žemyn“, „Olya vaikšto“, „šokinėja“. Ugdykite įgūdžius sudėti dalis į dėžes, dėti žaislus. Ugdykite elgesio kultūrą.

Įranga: kubeliai pagal vaikų skaičių, žaislai.

Judėti. Žaidimo situacija „Gyvūnai prašo vaikinų pagalbos“.

Nagi, vaikinai, mūsų rankos ir kojos pasisveikins. Vaikai (kartu su mokytoja):

Sveiki, rašikliai, ploji-plak-plak,

Sveiki, kojos, iš viršaus į viršų,

Sveiki skruostai, pliaukštelėjimas, pliaukštelėjimas,

sveiki kempinės,

Sveiki vaikai, sveiki!

Vaikinai, atsisėskite. (Ant žaliu skudurėliu padengto stalo yra teremokas).

Lauke yra teremokas, teremokas,

Jis nei žemas, nei aukštas, nei aukštas

Kaip lauke, lauke, pelė bėga,

Sustojo ir pabeldė:

Knock-knock, kuris gyvena mažame namelyje,

Kas gyvena žemai?

Niekas neatsakė pelės.

Pelė nusprendė gyventi mažame namelyje, bet nežino, kaip į jį patekti. Durys yra aukštos, pelė negali prie jų prišokti.

ka daryti vaikinai? Laukiami vaikų atsakymai (jei vaikams sunku, parodykite bokšto nuotraukas, kur durys turi kopėčias).

Ko trūksta mūsų nameliui, kad pelė galėtų lipti į prieangį ir įeiti į namelį?

Teisingai, kopėčios.

Padėkime vaikinai pelei ir pastatykime jai kopėčias.

Sasha, atnešk man plytą, prašau.

Sasha, ką tu atnešei? Teisingai, plyta.

Vika, kokios spalvos? Teisingai, žalia.

Mes klojame plytą plačioje pusėje.

Polina, atnešk man kitą plytą.

Polina, ką tu man atnešei? Teisingai, plyta.

Kokios spalvos jis? Teisingai, geltona. Prie pirmosios plytos pritvirtinkite kitą plytą.

Į kurią pusę aš jį padėjau? Teisingai, platus.

Vaikinai, ar gavome kopėčias? Teisingai, ne.

Bet ką daryti? (klausau vaikų pasiūlymų). Jei vaikams bus sunku, siūlau pažiūrėti, kas nutiks, jei paimsiu kitą plytą ir uždėsiu ant pirmos plytos.

O dabar tu turi kopėčias? Taip.

Pažiūrėkime, ar pelė gali juo užlipti (pelė lipa kopėčiomis ir patenka į bokštą).

Vaikinai, pelė sako labai ačiū už pagalbą.

Iš ko, vaikinai, pastatėme kopėčias (iš plytų).

Kiek plytų paėmėme? Teisingai, trys.

Kurioje pusėje reikia dėti plytas? Platus, teisingas.

Ką manote, ar galite iš kubelių pastatyti tokias pat kopėčias? Žinoma.

Romai iš kubelių stato kopėčias.

Kopėčias ūgiu lyginame su vaikais, išsiaiškiname, kad kopėčios iš kubelių yra aukštesnės nei iš plytų.

O dabar, mano gerieji statybininkai, galite susėsti prie stalų ir pastatyti kopėčias su laipteliais iš plytų, arba iš kubelių, kas ko nori, o tada žaisti su draugais – žaislais.

Savarankiškas vaikų darbas (individualus darbas su vaikais, kuriems reikia pagalbos).

Žaidimas su pastatais su žaislais.

Puiku, vaikinai, jie visi puikiai atliko savo darbą. O mūsų mažieji gyvūnėliai dėkoja už pagalbą.

Tatjana Eršova
Pirmosios jaunesniųjų grupės „Tvora naminiams gyvūnėliams“ dizaino pamokos santrauka

Tema: « Tvora augintiniams»

Tikslas: Sudominti vaikus žaisti su statybinėmis medžiagomis.

Užduotys:

Ugdyti vaikų gebėjimą atskirti objektus pagal ūgį ( "aukštas žemas") ;

Ugdyti gebėjimą statyti konstrukciją pagal modelį.

Ugdykite atkaklumą, gebėjimą statyti tvirtus pastatus.

Būdai: pokalbis, nuotraukų žiūrėjimas, žaidimo motyvacija,

pirštų gimnastika, sąnarių konstravimas mūrinė tvora,

atspindys.

Įranga: Paveikslėliai tvoros, statybos detales

medžiaga (įvairių spalvų plytos ir kubeliai, lėlė, žaislai - naminis

gyvūnai.

Veiklos eiga:

Mokytojas kartu su vaikais apžiūri paveikslėlius, vaizduojančius skirtingus

tvoros(aukštas ir žemas, iš plytų ir kubelių).Pokalbiai dėl susitikimo

tvoros apie tai, kas jie yra.

Prašo vaikų nuotraukose parodyti aukštą ir žemą tvoros.

Pasigirsta beldimas į duris: (Katyos lėlės atvykimas)

globėjas: Vaikai, žiūrėk, o lėlė Katya kažkodėl labai liūdna,

Katya, kas tau atsitiko?

Lėlė pasakoja, ko negali surinkti augintiniai. Tarsi

Kad ir kaip stengčiausi, jie vis tiek pabėga.

globėjas: Vaikai, padėkime lėlei Katya, ką reikia padaryti gyvuliai nebėgo? Kaip tu manai?

Vaikai: Reikia statyti tvora.

globėjas: Teisingai, vaikai, jums reikia statyti tvora.

Turiu stebuklingą dėžutę. Pažiūrėkime, kas jame yra.

Vaikai iš dėžutės išima plytas ir kubelius.

globėjas: Kas čia?

Vaikai: plyta.

globėjas: Kokios spalvos plyta?

Vaikai: Raudona.

globėjas: Ir kas tai?

Vaikai: Tai kubas.

globėjas K: Kokios spalvos yra kubas?

Vaikai: Mėlyna.

globėjas: Kam mums reikia plytų ir kubelių?

Vaikai: Statyti tvora.

globėjas: Vaikai, pažiūrėkite į mūsų schemas, pagal kokią schemą galime

statyti tvora(mokytojas kartu su vaikais apsvarstykite diagramas

pastatai tvoros). Mokytojas prašo vaikų statyti tvora nuo

plytų, nes jis bus aukštas ir gyvūnai nepabėgs.

Mokytojas kviečia vaikus patogiai susėsti prie stalų ir žaisti

pirštai.

Atliko pirštų gimnastiką "Užraktas".

„Ant durų yra užraktas,

Kas galėtų jį atidaryti?

Pasuko, pasuko...

Ir atidarė (vaikai atlieka žaidimo veiksmus, kaip rodo mokytojas)»

Tada mokytojas siūlo pradėti bendrą statybą tvora,

primena vaikams, kad reikia dėti plytas

tada arti vienas kito tvora bus tvirta.

globėjas: Štai kokie mes nuostabūs tvora. O kas jis?

Žemas ar aukštas?

Vaikų atsiliepimai yra dideli.

globėjas: Ar jis patvarus? Patikrinkim, paimkime orą per nosį

ir pūsti toliau tvora. Kas nutiko? Tvora nenugriuvo. Lėlė Katya šypsosi.

globėjas: Puiku, vaikai! patvarios konstrukcijos tvora. Žiūrėk, Katya

koks aukštas ir stiprus tvora atsitiko mūsų vaikams. Dabar tavo

gyvūnai jie niekur nebėgs.

Lėlė Katya: Ačiū vaikinai! Tu man labai padėjai!

Atspindys:

globėjas:

Kas šiandien atėjo mūsų aplankyti?

Kam mes padėjome?

Ką mes pastatėme?

Kuris tada turime tvorą?

O dabar siūlau padėti lėlei Katya rinkti gyvūnai už tvoros.

Abstraktusšvietėjiška veikla statyba

V pirmoji jaunimo grupė.

Tema: "Statyba naminių gyvūnėlių tvora»

Parengta ir atlikta

Eršova T. N.

2015-2016 mokslo metai metų

Susijusios publikacijos:

Integruotos pamokos apie dizainą ir vaizduojamąjį meną jaunesnėje grupėje santrauka Tikslas: ugdyti gebėjimą kurti ryškius objektų vaizdus, ​​plėtoti idėjas, įtvirtinti praktinio taikymo vaikams įgūdžius. Programinė įranga.

GCD santrauka apie projektavimą iš statybinių medžiagų pirmoje jaunesniojoje grupėje pagal pasaką „Teremok“ DIZAINO PAMOKOS PIRMOJOJE JAUNIŲJŲ GRUPĖJE SANTRAUKA RUSŲ LIAUDIES PASAKOS „TEREMOK“ MOTYVAVIMAIS STATIAME TVORĄ Tikslas: įtvirtinti.

GCD santrauka apie projektavimą pirmojoje jaunesniųjų grupėje „Namas zuikiams“„Namas zuikiams“ Uždaviniai: Ugdyti vaikų gebėjimą tam tikra seka statyti pastatus: pamatus, sienas, lubas, stogą.

Atviros dizaino pamokos jaunesniojoje grupėje „Pastatysime namą gyvūnams“ santrauka„Pastatysime namą gyvūnams“ Tikslas: Išmokyti vaikus statyti namą iš didelės statybinės medžiagos (modulis, lavinti orientaciją.

Pirmosios jaunimo grupės „Linksmos kelionės“ dizaino pamokos santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga „Darželis Nr. 17“ kombinuoto tipo Dizaino pamokos santrauka 1 jaun.


Į viršų