Vidurinės grupės vaikų komunikacinei veiklai ugdyti skirtų mazgų metodinis vystymas. Bendra socialinė, komunikacinė ir kalbinė veikla vidurinėje grupėje „Kelionė į gerumo ir mandagumo šalį Pamokos santrauka komunikacinė veikla

Ikimokyklinio amžiaus vaikų komunikacinės veiklos ugdymo sėkmė priklauso nuo kalbos įgūdžių ir gebėjimų, įgytų klasėje per dieną, įtvirtinimo proceso produktyvumo.

Šiuo metu dirbu logopedinėje grupėje su vaikais, turinčiais ONR, kur visa auklėtojos ir kitų specialistų veikla daugiausiai yra skirta vaikų kalbos ugdymui.

Pagrindinė ikimokyklinio ugdymo įstaigos mokinių ugdymo organizavimo forma yra tiesioginė ugdomoji veikla, kuri realizuojama organizuojant įvairaus pobūdžio vaikų veiklą: žaidimų, motorinių, komunikacinių, pažintinių tyrimų ir kt. Pagal federalinę valstybę Švietimo standartas, tiesiogiai ugdomoji veikla, susidedanti iš penkių ugdymo sričių: pažinimo raidos, kalbos raidos, socialinio-komunikacinio vystymosi, meninio ir estetinio ugdymo, fizinio vystymosi, turėtų būti integruotas, tai yra, turėtų apimti visas ugdymo sritis.

GCD siekiama, kad vaikai vystytų vieną ar kelias ugdymo sritis arba jas integruotų, naudojant įvairias darbo formas ir metodus, kurių pasirinkimą atliekame patys.

Dirbdami su vaikais dažnai naudojame pogrupines ir individualias ugdymo organizavimo formas.

Vaikams, turintiems ONR, labai svarbu turėti bendravimo įgūdžių pozityviai socializacijai. Todėl didelį dėmesį skiriame kalbos gramatinės sandaros tobulinimui, garsų automatizavimui skiemenyse ir žodžiuose; artikuliacinio aparato judesių formavimas; aktyvinti ir plėsti vaikų žodyną, ugdyti rišlų kalbėjimą, mokyti mandagaus kreipimosi į bendraamžius ir suaugusiuosius, išklausyti vieni kitus, gerbti vyresniųjų ir jų bendraamžių nuomonę ir kt.

Vaikų edukacinė veikla turi būti įdomi, linksma. Leksikos temos įvairios ir turtingos informacijos. Pavyzdžiui, siekdami išspręsti vidurinės grupės vaikų komunikacinių įgūdžių ugdymo ugdymo veikloje problemą, plėtojame metodinius tobulėjimus, pagrįstus individualiomis grupės vaikų kalbos ypatybėmis. Edukacinės veiklos pagalba buvo sprendžiami šie uždaviniai: ugdyti vaikų bendravimo įgūdžius, formuoti žinias, ugdyti pažintinę veiklą, domėjimąsi mus supančiais objektais; ugdyti kūrybinius gebėjimus; ugdyti gebėjimą dirbti komandoje; lavinti kalbą, plėsti žodyną.

Taip gaunama integruota edukacinė veikla su skirtingomis darbo formomis, kurios metu visi vaikai mielai įsilieja į procesą, bendrauja, žaidžia, kuria, šoka, įsitraukia į kūrybą, susipažįsta su naujais terminais.

Bendravimo įgūdžių ugdymas yra prioritetinis pagrindas ikimokyklinio ir pradinio bendrojo ugdymo tęstinumui užtikrinti, būtina ugdomosios veiklos sėkmės sąlyga ir svarbiausia socialinio bei asmeninio tobulėjimo kryptis.

Bendraujant vystosi sąmonė ir aukštesnės psichinės funkcijos. Vaiko gebėjimas pozityviai bendrauti leidžia jam patogiai gyventi žmonių visuomenėje; bendraudamas vaikas mokosi ne tik kito žmogaus, bet ir savęs. Nepriklausomai nuo asmenybės tipo, vaikui reikia padėti bendrauti su išoriniu pasauliu. Aplinka yra naudinga ir įdomi, tačiau be gerų bendravimo įgūdžių sunku įvertinti jos naudą.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogai turėtų sudaryti visas palankias sąlygas teigiamai vaikų nuotaikai, dėl kurios vaikai turi mokėti bendrauti tarpusavyje. Komunikabilumas, mokėjimas bendrauti su kitais žmonėmis yra būtinas žmogaus savirealizacijos, jo sėkmės įvairiose veiklose komponentas.

Tema:„Rusų liaudies pasakų herojai“

Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Tikslai:

ü Prisidėti prie žodyno plėtimo, kalbėjimo ugdymo.

ü Suaktyvinkite domėjimąsi grožine literatūra.

Užduotys:

ü mokyti vaikus atsirinkti jiems reikalingus žodžius reikšme ir užbaigti suaugusiojo pradėtą ​​frazę;

ü pristatyti garsą „h“, išmokti taisyklingai tarti garsą „h“;

ü ugdyti gebėjimą savarankiškai ir su mokytojo pagalba rasti žodžius su garsu „h“;

ü toliau ugdyti gebėjimą įminti mįsles, rasti išeitį iš probleminių situacijų, kūrybinę vaizduotę;

ü ugdyti meilę rusų liaudies pasakoms, bičiulystės jausmą, norą ateiti į pagalbą draugams.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

OOD santrauka apie komunikacinę veiklą ir VHL vidurinėje grupėje

Pedagogas: Tarasova O.V.

Vieta:grupės kambarys

Laiko praleidimas: 20.01.2016, 9:40

Tema: „Rusų liaudies pasakų herojai“

Švietimo sričių integracija: "Kalbos raida“, „Meninis ir estetinis vystymasis“, „Fizinis vystymasis“, „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

Tikslai:

  • Prisidėti prie žodyno plėtimo, kalbos ugdymo.
  • Suaktyvinkite domėjimąsi grožine literatūra.

Užduotys:

  • išmokyti vaikus atsirinkti jiems reikalingus žodžius pagal reikšmę ir užbaigti suaugusiojo pradėtą ​​frazę;
  • pristatyti garsą „h“, išmokti taisyklingai ištarti garsą „h“;
  • ugdyti gebėjimą savarankiškai ir su mokytojo pagalba rasti žodžius su garsu „h“;
  • toliau ugdyti gebėjimą įminti mįsles, rasti išeitį iš probleminių situacijų, kūrybinę vaizduotę;
  • ugdyti meilę rusų liaudies pasakoms, bičiulystės jausmą, norą ateiti į pagalbą draugams.

Preliminarus darbas:skaityti rusų liaudies pasaką „Teremok“

Medžiaga: minkštas žaislas „Meškiukas“, pasakos „Teremok“ herojų kaukės.

Turėti: Sveiki vaikinai, sveiki draugai! Ar atpažinote mane? Meška esu aš! O dabar, eilės tvarka, užminsiu tau mįsles:

Mikliai šokinėja, mėgsta morkas

Kas žiemą šalta, eina piktas, alkanas?

Šis raudonplaukis viščiukų apgavikas vagia labai sumaniai. Pilka vilko sesuo, o jos vardas ......

Pee-pee-pee ji pasakė, iš karto įbėgo į audinę. Kas tai per kūdikis? Tai mažas….

AT.: vaikinai, o tai kokios pasakos herojai?

Prisiminkime ją... Ji skaito pasaką.

Meška pasakai baigiasi kitaip, jei vaikai atlieka jo užduotis. Žaidimas "Pasakyk žodžius garsu" h ""


A. V. Borgulas Žaidimai 2016 m. rugsėjo 02 d

Ikimokyklinio amžiaus vaikams žaidimai turi išskirtinę reikšmę: žaidimas jiems – mokymasis, žaidimas – darbas, žaidimas – rimta ugdymo forma. Žaidimas ikimokyklinukams yra aplinkos pažinimo būdas. N. K. Krupskaja

„Įvardink save“

Tikslas: Suformuoti gebėjimą prisistatyti bendraamžių grupei.

Vaikui siūloma prisistatyti, vadinant jį taip, kaip jam labiausiai patinka, kaip norėtų, kad būtų vadinamas grupėje.

"Skambinkite tai mielai"

Tikslas: ugdyti draugišką vaikų požiūrį vienas į kitą.

Vaikui siūloma mesti kamuolį arba perduoti žaislą mėgstamam bendraamžiui (neprivaloma) meiliai šaukiant jį vardu.

"Stebuklinga kėdė"

Tikslas: ugdyti gebėjimą būti meiliam, suaktyvinti švelnius, meilius žodžius vaikų kalboje.

Vienas vaikas sėdi centre ant „stebuklingos kėdės“, o kiti sako apie jį malonius, meilius žodžius.

"Stebuklinga lazdele"

Tikslas: toliau ugdyti gebėjimą būti meiliam.

Vaikai stovi ratu. Vienas vaikas perduoda lazdelę šalia stovinčiam žmogui ir meiliai jį pašaukia.

Užšaldyti

Tikslas: ugdyti klausymo įgūdžius, ugdyti organizuotumą.

Žaidimo prasmė – paprastoje auklėtojos komandoje „Freeze“, kurią galima išgirsti vaikų veiklos momentais, įvairiose situacijose.

"Brukas"

Tikslas: ugdyti gebėjimą dirbti kartu ir išmokti pasitikėti bei padėti tiems, su kuriais bendrauji.

Prieš žaidimą mokytojas su vaikais kalba apie draugystę ir savitarpio pagalbą, kaip galima įveikti bet kokias kliūtis Vaikai stovi vienas po kito ir laikosi už priekyje esančio žmogaus pečių. Šioje pozicijoje jie įveikia visas kliūtis.

Apeiti ežerą, lįsti po stalu ir pan.

"Stebuklinga lazdele"

Tikslas: idėjų apie savo ir bendraamžių galimybes formavimas.

Vienas įvardija pasaką, kitas – jos veikėjus ir t.t.

„Mandagių žodžių parduotuvė“

Tikslas: ugdyti geranoriškumą, gebėjimą užmegzti ryšį su bendraamžiais.

Pedagogas: Mano parduotuvės lentynoje yra mandagūs žodžiai: sveikinimai (labas rytas, laba diena ir pan.); meilūs kreipimaisi (brangi mama, brangi mama ir pan.).

Aš jums pasiūlysiu įvairių situacijų, o jūs iš manęs perkate tinkamus žodžius.

Situacija. Mama atnešė obuolių iš parduotuvės. Labai nori, bet mama pasakė, kad reikia palaukti vakarienės.

Kaip vis dėlto paprašyti jos duoti jums obuolį?

« Kūnas"

Tikslas: toliau stiprina mandagius žodžius.

Vaikai sėdi aplink stalą, ant kurio yra krepšelis. Mokytoja kreipiasi į vaiką: „Štai tau dėžutė, įdėk mandagų žodį“.

"Štai kokia močiutė"

Tikslas: ugdyti pagarbą vyresniesiems, įtvirtinti meilius žodžius.

Kiekvienas vaikas paeiliui pasako močiutės vardą, kaip meiliai ją galima vadinti.

"Nuostabus krepšys"

Tikslas: žodyno apimties didinimas, lytėjimo suvokimo ir idėjų apie daiktų ypatybes ugdymas.

Vaikai pakaitomis atpažįsta daiktą liesdami, pavadina jį ir išima iš maišelio.

"Geri žodžiai"

Tikslas: ugdyti gebėjimą vartoti gerus žodžius kalboje.

Vaikai pasirenka gerus žodžius. Parodykite vaikams paveikslėlį, kuriame vaikai dirba. Kaip galima vadinti dirbančius vaikus? (Darbas, aktyvus, malonus, kilnus ir kt.)

„Susitaikymo kilimas“

Tikslas: ugdyti bendravimo ir konfliktų sprendimo įgūdžius.

Atvykusi iš pasivaikščiojimo, mokytoja praneša vaikams, kad du berniukai susikivirčijo dėl žaislų. Jis kviečia susėsti vienas priešais kitą ant „susitaikymo kilimėlio“, kad išsiaiškintumėte nesutarimo priežastį ir rastumėte būdą taikiai išspręsti problemą. Aptarkite, kaip dalintis žaislu.

"Kaip būti, ką daryti?"

Tikslas:žadinti vaikų iniciatyvumą, savarankiškumą, sumanumą, reagavimą, pasirengimą ieškoti tinkamo sprendimo.

Sukurkite situaciją: nėra atskirų spalvų dažų, modeliavimui neužtenka plastilino. Vaikai patys ieško sprendimų.

"Paketas"

Tikslas:žodyno plėtimas, rišlios kalbos ugdymas.

Vaikas gauna siuntinį nuo Kalėdų Senelio ir pradeda apibūdinti savo dovaną jos neįvardydamas ir nerodydamas. Daiktas pristatomas vaikams atspėjus.

"Štai koks Kalėdų Senelis"

Tikslas: ugdyti pagarbą, sustiprinti meilius žodžius.

Vaikas pasakoja, kokias dovanas atnešė Kalėdų Senelis, kaip padėkojo, kaip galima jį meiliai vadinti.

„Be kaukės“

Tikslas: ugdyti gebėjimą dalintis savo jausmais, išgyvenimais, kurti nebaigtus sakinius.

Mokytojas sako sakinio pradžią, vaikai turi baigti.

Ko aš tikrai noriu, tai ……………

Man ypač patinka, kai…………………………

Vieną dieną labai išsigandau, kad …………………

"Diena naktis"

Tikslas: ugdyti gebėjimą bendradarbiauti, siekti norimo rezultato.

Po žodžių „Ateina diena – viskas atgyja“ Žaidimo dalyviai juda atsitiktinai, šokinėja. Kai mokytoja sako: „Ateina naktis, viskas užšąla“, vaikai sustingsta keistomis pozomis.

„Klausyk už lango, už durų“

Tikslas: ugdyti klausos dėmesį.

Mokytojo nurodymu visi vaikai sutelkia dėmesį į koridoriaus garsus ir ošimą. Tada jie paeiliui išvardija ir paaiškina tai, ką išgirdo.

"Kas geriau pagirs"

Tikslas: gebėti įvardyti gyvūnų požymius pagal suaugusio žmogaus modelį, ugdyti dėmesį, gebėjimą apibūdinti.

Mokytojas pasiima meškiuką, o vaikui duoda zuikį.

Ir pradeda: „Aš turiu lokį“. Vaikas: „Ir aš turiu kiškį“. ir tt

"Apie ką aš kalbu"

Tikslas: ugdyti stebėjimą, gebėjimą sutelkti dėmesį į pagrindines aprašomo objekto savybes.

Mokytojas aprašo priešais sėdintį vaiką, įvardija jo aprangos ir išvaizdos detales. Pavyzdžiui: „Tai mergina, ji dėvi sijoną ir palaidinę, jos plaukai šviesūs, lankas raudonas. Jai patinka žaisti su lėle Tanya.

– Štai ką tėtis.

Tikslas: ugdykite pagarbą tėčiui, sustiprinkite meilius žodžius.

Vaikas pasakoja, koks jo tėčio vardas, kaip su juo žaidžia, kaip meiliai jį vadina.

„Apibūdink draugą“.

Tikslas: ugdyti dėmesingumą ir gebėjimą apibūdinti tai, ką matėte.

Vaikai stovi nugara vienas į kitą ir paeiliui aprašo savo partnerio šukuoseną, drabužius, veidą. Tada aprašymas lyginamas su originalu ir daroma išvada, koks buvo vaiko tikslumas.

– Štai kokia mama.

Tikslas: ugdyti meilę mamai, įtvirtinti meilius žodžius.

Kiekvienas vaikas paeiliui pasako savo mamos vardą, kaip ji juo rūpinasi, kaip ją galima meiliai vadinti.

"Kas pasikeitė?".

Tikslas: dėmesingumas ir stebėjimas, būtinas efektyviam bendravimui.

Vadovas palieka grupę. Jo nesant, grupėje daromi keli pakeitimai (vaikų plaukuose, drabužiuose, galima persikelti į kitą vietą), bet ne daugiau kaip du ar trys.

"Dovana visiems"

Tikslas: ugdyti komandos jausmą, gebėjimą susidraugauti, teisingai pasirinkti bendradarbiauti su bendraamžiais.

Vaikams pateikiama užduotis: „Jei tu būtum magas ir galėtum daryti stebuklus, ką dabar padovanotum mums visiems kartu?“.

"Kodėl".

Tikslas: ugdyti gebėjimą draugauti, būti mandagiam.

Pavyzdžiui, jei mergina įsižeidžia, ji verks.

Jei netyčia pastūmėte, tada ……………

Jums davė žaislą, tada ……………

„Žaisk transformaciją“

Tikslas: ugdyti pasitikėjimą vienas kitu, atsakomybės už kitą jausmą.

Mokytojas ratu perduoda objektą (rutulį, kubą), vadindamas juos sutartiniais vardais. Vaikai su jais elgiasi taip, lyg tai būtų suaugusiojo pavadinti objektai, pvz., kamuolys perduodamas ratu. Šeimininkas tai vadina „Obuoliuku“ – vaikai „prausiasi“, „valgo“, „uostyti“ ir t.t.

„Gyvieji žaislai“

Tikslas: formuoti vaikų bendravimo kultūrą.

Auklėtojas. Tikriausiai jums buvo pasakojama ar skaitė pasakas apie tai, kaip žaislai atgyja naktį. Užmerkite akis ir įsivaizduokite savo mėgstamą žaislą, įsivaizduokite, ką jis veikia naktį, kai pabunda. Atstovaujama? Tada siūlau atlikti savo mėgstamo žaislo vaidmenį. O mes pabandysime atspėti, kokį žaislą pavaizdavote.

"Valgomas - nevalgomas"

Tikslas: klausos dėmesio ugdymas, gebėjimo išryškinti esmines daikto savybes ugdymas (valgomumas, animacija).

Vadovas ištaria žodį ir meta kamuolį vienam iš vaikų ir įvardija objektą. Jei valgomas, žaidėjas pagauna kamuolį, o jei nevalgomas, vengia kamuolio.

"Stebuklinga lazdele".

Tikslas: idėjų apie savo ir bendraamžių galimybes formavimas, pavasario ženklų įtvirtinimas.

Vaikai perduoda lazdelę ir įvardija pavasario ženklus.

– Pasisveikinkime.

Tikslas: sukurti psichologiškai atsipalaidavusią atmosferą grupėje.

Mokytoja ir vaikai pasakoja apie skirtingus sveikinimo būdus – tikrus ir komiškus. Vaikai kviečiami pasisveikinti pečiu, nugara, ranka, nosimi, skruostu ir sugalvoti savo pasisveikinimo būdą.

"Kas gali atsitikti?".

Tikslas: lavinti vaizduotę, įtvirtinti gebėjimą užbaigti sakinį, gebėjimą klausytis vienas kito.

Kas gali atsitikti, jei……….

„Visi pasakų herojai atgys“.

„Lietus ir toliau lis“.

Olga Knyazeva

edukacinė sritis: socialinis-komunikacinis, kalbos, pažinimo.

Programos užduotys:

1. Tobulinkite savikontrolę ir įtvirtinkite gebėjimą atskirti gėrį nuo blogo poelgius.

2. Išmokykite vaikus teigiamai ir neigiamai vertinti poelgius.

3. Parodykite vaikams, kaip reaguoti į teigiamą ir neigiamą savo ir aplinkinių veiksmus.

4. Skatinkite vaikus nusiteikti pozityviai poelgius, sukurti motyvaciją vaikams daryti gerus darbus kasdieniame gyvenime grupė darželis ir šeima.

preliminarią veiklą:

Pokalbis įjungtas tema"Gėris ir blogis".

Metodai ir technikos:

1. Aprašomoji istorija pagal paveikslėlį.

2. Staigmenos akimirka „Gerumo paukštė“

3. Klausimai, galvosūkių situacijos

Demo medžiaga: Nuotraukos iš serijos „Gerumo pamokos“ L. B. Fesyukova 2010, Žaislas paukštis, Gerų darbų gėlė, Kapilka.

Pamokos eiga:

Vaikai sustoja ratu su mokytoju.

globėjas: Vaikinai, sveiki! Šiandien pakeliui į sodą man ant rankos atsisėdo neįprastas Paukštis. Ir aš ją atvedžiau pas mus grupė. Tai gerumo paukštis. Tie, kurie, ji liks sėdėti ant rankos, šiandien padarė gerą poelgius. Patikrinkime.

Paukštis pakaitomis sėdi ant visų vaikų pirštų.

globėjas: Na, kiekvienam ant rankos sėdi paukštis ir, pasirodo, visi mūsų vaikinai yra malonūs ir pasiruošę savo gerumu pasidalinti su kitais. Kaip galima dalytis gerumu?

Vaikų atsakymai (per natūra poelgius)

Kas yra aktas? (vaikų atsakymai)

poelgius yra gerų ir blogų (blogai)

Vaikai sėdi prie ratu išdėstytų stalų.

1. Gavau laišką iš Senutės Šapokliak, yra patarimai vaikams, paskaitom.

"Blogas patarimas" G. Osteris

Merginos niekur neturėtų būti matomos

Ir neduokite jiems leidimo niekur ir niekada.

Jie turi pakeisti kojas, išgąsdinti iš už kampo,

Kad jie iš karto suprastų: Tau jie nerūpi.

Jei lankysitės pas draugus, niekam nesisveikinkite!

žodžius "Prašau", "Dėkoju", niekam nesakyk.

Apsisuk ir neatsakyk į niekieno klausimus.

Ir tada niekas apie tave nesakys, kad tu baltūnas.

Nusprendžiau kovoti - rinkis silpnesnį,

O stiprieji gali duoti pokyčių, Kam tau to reikia?

Bet jei staiga kas nors atsistojo už kūdikį,

Bėk, rėk ir verk garsiai ir skambink mamai!

Jei tavo geriausias draugas paslydo ir nukrito

Nurodykite pirštu į draugą ir suimkite už pilvo.

Tegul mato, guli baloje

Jūs nesate nė trupučio nusiminęs.

Tikras draugas nemėgsta nuliūdinti savo draugų.

(po kiekvienos tarybos diskusiją ir vertinimą tarybai paeiliui pateikia vaikai)

2. Žaidimas "Geras Blogas"

Suaugęs žmogus pasako žodį poelgius, jei aktas geras - ploji rankomis, jei blogas daro draudžiamąjį gestą. Galite žaisti stovėdami ratu.

Suplėšė, įžeidė, susikivirčijo, atėmė, stumdė, smogė, sunaikino

Saugojo, aplankė, šildė, padėjo, dalinosi, nuramino, nudžiugino.

3. Fizinė minutė

(vaikai kartoja judesius)

Nusišypsok kaimynui dešinėje

Nusišypsok kaimynui kairėje

Aš esu tu, jis, ji, gera šeima kartu (vaikai kartoja judesius)

Glostė dešinės kaimynės galvą

Glostė galvą kaimynei iš kairės

Aš esu tu, jis, ji, gera šeima kartu (vaikai kartoja judesius)

Paspauskite ranką kaimynui iš kairės

Paspauskite ranką kaimynui dešinėje.

(atliekama ratu arba prie stalo)

4. Pokalbis su nuotraukomis iš serijos „Gerumo pamokos“ Medžiagos tvirtinimas.

Kas yra gerumas?

Nuplaukite katės dubenį

Laistykite gėlę

(jis siaubingai vienišas)

Pataisykite sesers žaislą

Tegul senoji eina pirmyn

Liūdesys meilę traktuoti žodžiais,

Padėkite pavargusiai mamai. Iš šilumos ir gerumo

Gėlės žydi.

Ji visus sušildo

Kaip spindulys iš lango.

5. Kūrimas in grupė„Gerų darbų puokštė“.

Vaikams rodoma gėlė iš žiedlapių, kiekvienas žiedlapis yra geras poelgis. Jei vaikas dienos metu į grupė padarė gerą darbą, jis paima žiedlapį, pasirašo su mokytoju vardu, dienos pabaigoje renkame gėles iš šių žiedlapių ir dedame į vazą. Pirmoji gėlė, kurią padarome su vaikais pabaigoje pamokos.

Rezultatas: Kokio tipo padaryti dalykus malonesnius, geras ar blogis? Kokio tipo poelgius gerai, kad gali padaryti grupė? (vaikų atsakymai)

Kasdien darykime su jumis gerus darbus ir surinkite daug gražių „Gerumo gėlės“ ir mūsų geri darbai niekada neišgąsdins mūsų svečio, gerumo paukščio.!

Susijusios publikacijos:

Tema: „Draugiški vaikinai“ Tikslas: Plėtoti draugiškus santykius bendraamžių grupėje, bendravimo įgūdžius, simpatijos jausmą. Išmokite pasireikšti.

MBDOU "Vaikų darželis Nr. 98", Čeboksarai GCD santrauka apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi vyresniojoje grupėje tema "Jaunieji eismo inspektoriai".

GCD santrauka apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi vidurinėje grupėje „Glade of Kindness“ GCD santrauką vidurinėje socialinio ir komunikacinio vystymosi grupėje parengė ir vedė MBDOU Nr. 23 auklėtoja Abduvaleeva Elena Aleksandrovna.

Pamokos apie pažintinį ir socialinį-komunikacinį ugdymą vidurinėje grupėje „Kelyje į darželį“ santrauka Tema: „Kelyje į darželį“ Tikslas: Toliau supažindinti su sąvokomis „gatvė“, „kelias“, „sankryža“, diegti šviesoforus,.

Pamokos apie socialinį ir komunikacinį vystymąsi jaunesnėje grupėje santrauka Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Oktyabrsky Respublikos miesto miesto rajono 7-asis vaikų darželis „Čeburaška“.

Tikslas: ugdyti ikimokyklinukų bendravimo įgūdžius įvairiose vaikų veiklose.

Užduotys:

vystosi vaikams:

  • gebėjimas bendrauti žodžiu ir neverbališkai;
  • gebėjimas suprasti vienas kitą, įsigilinti į gaunamos informacijos esmę;
  • gebėjimas tiksliai ir glaustai reikšti savo mintis;
  • bendravimo įgūdžius įvairiose gyvenimo situacijose.

forma vaikams:

  • gebėjimas klausytis ir girdėti kitą;
  • gebėjimas bendravime lanksčiai naudoti veido išraiškas, pantomimą ir balsą;
  • gebėjimas išreikšti savo jausmus ir emocijas;
  • gebėjimas nustatyti kitų žmonių emocinę būseną;
  • simpatijos jausmai tarp bendravimo dalyvių.

mokyti vaikus:

  • pasitikėjimas vienas kitu;
  • atsakomybės už kitą jausmą;
  • draugiškas požiūris į bendraamžius, taip pat:
  • plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną, remiantis idėjomis apie artimiausią aplinką;
  • ugdyti vaikų gebėjimą statyti elementarius pastatus pagal modelį, palaikyti norą ką nors statyti patiems;
  • toliau stengtis praturtinti tiesioginę vaikų juslinę patirtį įvairiose veiklose.

Medžiaga ir įranga: skara, prijuostė, akiniai močiutei, statybiniai komplektai, 2 savivarčiai, kostiumai vaikams: vairuotojas, statybininkai, Burenka karvė, druskos tešla, staltiesė, 1 didelis padėklas, 7 maži padėklai, servetėlės, prijuostės, laiškas, TSO įrankiai žaidimams (grotuvas).

parengiamieji darbai: projektavimas pagal siūlomas schemas, modeliavimas iš druskos tešlos (flagela, dešrelės, žiedai), iliustracijų žiūrėjimas su augintiniais, pasakų ir pasakojimų skaitymas „Gerasis ežiukas“, „Tikras draugas“, „Lėlės gimtadienis“, lopšelių skaitymas, mįslių spėliojimas, bendravimo ir bendravimo įgūdžių ugdymo žaidimai „Linksmasis variklis“, „Daryk taip “, „ Jei „taip“ - ploji, jei „ne“ - trypti“, „Saulė pabudo“, „Tigro medžioklė“.

Metodai ir metodai:

Žaidimai: netikėtumo momentas, probleminės situacijos kūrimas, mobilieji, muzikiniai žaidimai;

Žodinis: pokalbis, paaiškinimas, nuoroda, priminimas;

Vaizdas: objektų apžiūra, statybos schema.

GCD pažanga:

Vaikai įeina į grupę, pasisveikina su svečiais, sustoja ratu prie kėdžių.

Sveikinimo žaidimas: „Saulė pabudo“

Koks nuostabus rytas.

Saulė pabudo!

Tai malonus ir meilus, padovanokime vieni kitiems dalelę šilumos ir gerumo.

Staigmenos akimirka "Laiškas nuo močiutės"

Paštininkas: Sveiki, pasakyk man, kur aš nuėjau?

Vaikai: Tai darželio „………….“ vidurinė grupė Nr. ....

Paštininkas: Taigi, aš atėjau teisingai, turiu tau laišką.

Pedagogas: Ačiū, perskaitykime laišką.

Pedagogas:

Vaikinai, ką turėtume daryti?

Na, vaikinai, eime aplankyti, padėti močiutei?

Kaip mes galime patekti į šį kaimą?

Važiuokime su jumis mūsų smagiame traukinyje.

Žaidimas: „Juokingas mažas traukinukas“

„Variklis“ paeiliui privažiuoja prie kiekvieno „automobilio“ ir susipažįsta su juo. Vardindami vardą vaikinai sugalvoja sau vieną gerą žodį, pavyzdžiui:

- Aš esu linksmas traukinys Daša, o kas tu toks?

- O aš gražus anonsas Artemas.

- Eik.

Vaikai važiuoja į kitą „priekabą“ ir taip toliau, kol bus surinktas visas smagus traukinukas. Tada vaikai stovi vienas po kito ir laiko priekyje esantį už diržo. Šioje padėtyje jie juda aplink grupę. Jie sustoja ant kilimėlio ir atsisėda ant suolo.

Močiutė mokytoja: Sveiki bičiuliai! Džiaugiuosi tave matydamas. Matau, kad gavote mano laišką ir atėjote pas Burenkas ir mane padėti. Ir aš taip pat nesėdėjau be darbo, paruošiau jums staigmeną. O kokią staigmeną sužinosite užminę mįslę.

Aš burbuliuoju ir pūsiu
Nenoriu gyventi veislyne.
Pavargau minkyti
Įdėkite mane į orkaitę (tešla)

Močiutė mokytoja: Ir iš šio testo mes su merginomis ruošime mums žiedus, bet žiedai nėra paprasti, jie bus stebuklingi.

Močiutė mokytoja: Gerai, vaikinai, laikas kibti į darbą. Berniukai pastatys Burenkai tvartą ir tvorą, o merginos eis su manimi į virtuvę.

Močiutė mokytoja: Na, merginos, kočiokite tešlą ir padėkite viena kitai.

Kokie tu geri bičiuliai, kokią tvorą su tvartu pastatei Burenkai, o merginos tau tokią pat paruošė. Nagi, pažiūrėsim.

Močiutė mokytoja: Mūsų draugystė tokia pat stipri kaip ši žiedų grandinė.

Ką dabar daryti su savo žiedais?

Teisingai, vaikinai, o Svetlana Šamiljevna mums padės tai padaryti, paprašykime, kad ji nuneštų mūsų žiedus į virtuvę, kad virėjai iškeptų juos orkaitėje.

Močiutė mokytoja: Vaikinai, pažiūrėkite, Burenka patenkinta jūsų darbu, aš taip pat. Šokime kartu linksmas šokis „Daryk taip“.

Šokio daina: „Daryk tai“

Močiutė mokytoja: Na, vaikinai, laikas jums eiti į darželį, Oksana Vladimirovna jau jūsų laukė.

Pedagogas: Štai atvažiuoja mūsų juokingas traukinukas.

Žaidimas: „Juokingas mažas traukinukas“

Pedagogas: Vaikinai, kur buvai, aš jūsų laukiau.

O jūs vienas kitam padėjote, niekas nieko neįžeidė. Oi, kokie jūs geri bičiuliai.

Mokytojo pagalbininkas: Vaikinai, o virėjai iš virtuvės jums padovanojo žiedus.

Pedagogas: Oi, kokie jie rausvi, sodrūs. Šiandien per pietus valgysime juos ir vaišinsime draugus.

Vaikinai, atsisveikinkime su svečiais ir tyliai išeikime į rūbinę.


Į viršų