Tehniskā karte 2 junioru grupa dabaszinības. Dabaszinību stundas kopsavilkums pirmajā junioru grupā “Augu kopšana”

Apaļš, rožains

Es augu uz zara

Pieaugušie mani mīl

Un mazi bērni (ābols).

Augļi izskatās kā trauks

Valkā dzeltenu kreklu.

Pārtraucot klusumu dārzā,

...(bumbieris) nokrita no koka

3. Virsū ir zelta āda,

Centrā ir liels kauls,

Kādi augļi? - Šeit jums ir jautājums

Tas ir salds - ... (aprikoze)

Pedagogs: Labi darīts, puiši. Visas mīklas tika atrisinātas.

Pedagogs: Puiši, kā vienā vārdā var nosaukt ābolu, bumbieri, aprikozi? Kas tas ir?

Pedagogs: Puiši, kur aug augļi?

Pedagogs: Kā sauc tos kokus, uz kuriem aug augļi?

Pedagogs: Kur aug augļu koki?

Pedagogs: Kā sauc dārzu, kurā ir daudz augļu koku?

Pedagogs: Labi darīts!

Ceļojums uz augļu dārzu.

Pedagogs: Puiši, šodien mēs dosimies ceļojumā uz pasakainu augļu dārzu. Kāds gada laiks tagad ir ārā? Pareizi, ir pavasaris. Un mēs apmeklēsim dārzu, kur vienmēr ir vasara.

Pedagogs: Kuru mēs aicināsim kopā ar mums ceļojumā?

Pedagogs: Bet ceļš mums, puišiem, nebūs viegls, pa ceļam mēs spēlēsim. Es jums nosaukšu augļus un dārzeņus, kad es nosaukšu dārzeņus - mums jāstaigā pa gurniem, kad es nosaucu augļus - mēs ejam uz pirkstgaliem, sniedzoties pret sauli.

Pedagogs: Puiši, mēs esam dārzā. Apsēdīsimies uz zāles.

Pedagogs: Puiši, kādi koki aug mūsu dārzā?

Pedagogs: Kādi augļi aug uz šiem kokiem?

Pedagogs: Labi darīts!

Pedagogs: Puiši, bet ezis un mazā vāverīte nezina, kāpēc cilvēki audzē tik daudz augļu? Galu galā, ja jūs tos neēdīsit uzreiz, tie sabojāsies. Pastāstīsim draugiem, kā uzglabāt augļus. (bērnu atbildes)

Pedagogs: Ko jūs varat pagatavot no augļiem?

Bumbu spēle "Cienasti".

Pedagogs: Stāvēsim aplī un spēlēsim spēli "Cienasti". Es esmu vadītājs, metu bumbu, piemēram, Dašai un jautāju: “Kāda ābolu sula?”, Daša - “ābolu sula” utt.

Pedagogs: Tagad lēnām sēdēsim uz zāles. Puiši, paskaties uzmanīgi, vai mūsu augļi ir vienādi? (bērnu atbildes)

Pedagogs: Kā augļi atšķiras viens no otra?

Pedagogs: Puiši, kādā krāsā ir augļi mūsu dārzā?

Pedagogs: Kā var vienā vārdā pateikt par augļu krāsu?

Pedagogs: Puiši, ko jūs varat teikt par augļa lielumu? Kas tie ir?

Spēle "Savākt augļus".

Pedagogs: Puiši, mūsu draugi aicina jūs spēlēt vēl. Viņi vēlas, lai tu ej uz augļu dārzu un novāc augļus. Meitenes savāc apaļus augļus, un zēni - mazus augļus.

Pedagogs: Tagad redzēsim, vai pareizi izpildījāt uzdevumu. Meiteņu un zēnu grupa pārmaiņus liek uz galda augļus.

Pedagogs: Labi darīts, visi pareizi izpildīja uzdevumu.

Izglītības joma:"Kognitīvā attīstība"

Darbības veids: izglītojošs

Vecuma grupa: otrais jaunākais

Temats:"Ciemos pie vecmāmiņas."

Mērķis: paplašināt bērnu priekšstatus par mājdzīvniekiem (viņi dzīvo blakus cilvēkam, nes viņam labumu, cilvēks par tiem rūpējas). Turpināt iepazīstināt ar mājdzīvniekiem un to mazuļiem, to uzvedības un uztura īpatnībām. Nosauciet mājdzīvniekus un to mazuļus, bagātiniet bērnu vārdu krājumu. Turpiniet mācīt bērniem atrisināt mīklas.

Programmas saturs

Izglītības mērķi: turpināt bagātināt vārdu krājumu, attīstīt runas skaņu kultūru. Iemācieties atšķirt jaunus dzīvniekus no pieaugušiem dzīvniekiem, izceļot dažas raksturīgas izskata iezīmes.

Izglītības: attīstīt dzirdes uztveri, uzmanību, runu, spēju atbildēt uz jautājumiem, iemācīties risināt mīklas, attīstīt spēju saskaņot kustības ar vārdiem, attīstīt sakarīgu runu bērniem atšķirt dzīvnieku balsis.

Izglītības: izkopt interesi par aktivitāti, veidot bērnos labas attiecības ar dzīvniekiem, izrādīt vēlmi par tiem rūpēties, audzināt emocionālu atsaucību un vēlmi komunicēt.

Priekšdarbi: sarunas par dzīvniekiem, rotaļas ar rotaļu dzīvniekiem, bērnu dzejoļu lasīšana: “Kitsonka - Murysonka”. Aplūkoju gleznas no sērijas “Mājdzīvnieki”. Loto spēle "Mājdzīvnieki un viņu mazuļi"

Vārdu krājuma darbs: bagātināt bērnu vārdu krājumu, pareizi nosaukt jaunos mājdzīvniekus (tels, kumeļš, kaķēns, kucēns, vista, kazlēns, sivēns).

Materiāli un aprīkojums: galvassegi: vistas un cāļi atbilstoši bērnu skaitam; multimediju aprīkojums, prezentācija; bumbieru komplekts - mājdzīvnieki (govs, kaķis, suns, zirgs un to mazuļi); griezti attēli: zirgs - rati, vista - ola, kaķis - pele, kaza - pūkas, piens, suns - māja.

Aktivitāšu gaita:

Skolotāja informē bērnus, ka grupā ir ienākusi vēstule, atver to un izlasa.

Vecmāmiņa raksta un aicina ciemos.

Puiši, iesim ciemos pie vecmāmiņas?

Kādu pasažieru pārvadājumu veidu jūs zināt? (Bērnu atbildes.)

Ar kādu transportu jūs vēlētos ceļot? (Bērnu atbildes.)

Bet tā kā mūsu ir daudz, iesaku braukt ar autobusu.

Bērni stāv rindā aiz skolotāja un brauc mūzikas pavadībā.

Uz gluda ceļa,

Uz līdzenas takas.

Mūsu kājas staigā

Mūsu kājas staigā.

Izlēkt cauri peļķei. Izlēkt cauri caurumam. Mēs gājām līdzi un atbraucām ciemos. Un šeit ir māja. Klauvēsim, puiši.

Klauvē, klauvē, klauvē, kas te dzīvo?

Kurš mums atvērs durvis?

Atveras logs un vecmāmiņa skatās ārā :

Sveiki bērni,

Meitenes un zēni.

Prieks visus tagad redzēt

Galu galā es tevi gaidīju jau ilgu laiku.

Es esmu vecmāmiņa Arina.

Ak, puiši, man ir problēmas, visi mani dzīvnieki aizbēga.

Skolotāja jautā bērniem, kā viņi var palīdzēt vecmāmiņai. Klausās bērnu atbildes.

Pedagogs: Puiši, varbūt šie dzīvnieki ieradās mūsu grupā? Mūsu grupā ir daudz dzīvnieku, bet vecmāmiņai tos visus nevajag. Pajautāsim vecmāmiņai, kādi dzīvnieki viņai vajadzīgi.

Vecmāmiņa: Man vajag dzīvniekus, kas dzīvo blakus cilvēkiem.

Pedagogs: Vecmāmiņ, vai tev vajag vilku? Vecmāmiņa ir nobijusies.

Puiši, kā sauc dzīvniekus, kas dzīvo blakus cilvēkiem? ( Mājdzīvnieki).

- Mājas dzīvnieki dzīvo blakus cilvēkam, viņi nevar uzcelt sev māju, izrakt bedri, midzeni, viņi nav pielāgoti dzīvošanai mežā. Jums tie ir jāpieskata, jābūvē mājoklis, jāpabaro, jātīra.

Vecmāmiņa , un kādi mājdzīvnieki jums ir nepieciešami.

Un es tev pateikšu mīklas, un tu tās atrisināsi. Visiem bērniem patīk risināt mīklas, un jums? (Bērnu atbildes.)

Tad uzmini manas mīklas. Ar katru minējumu skolotājs izņem no kastes mājdzīvnieka rotaļlietu.

1. Aste ar āķi, deguns ar papēdi (cūka).

2. Mazas baltas spalvas,

sarkanā ķemmīšgliemene,

Kas tas ir uz knaģa?

Petja - (gailītis).

3 .Izsalcis - moos,

Kad viņš ir pilns, viņš košļā.

Maziem bērniem

Govs dod pienu.

4. Viņš staigā un klīst, kratot galvu.

Grass jautā: "es-me-me"

Dodiet man garšīgu zāli! (Kaza).

5 .Mīkstas ķepas, skrāpējumi uz ķepām,

Staigā klusi, ķer peles. (Kaķis).

6. Es braucu ātrāk par vēju,
"" Klak-klak, "" - Es klauvēju nagus,
Es skaļi kliedzu "jūgs"
Sēdies uz muguras, un es tevi aizvedīšu! (Zirgs).

7. Šeit jums ir vēl viena mīkla.

Klaukšķ, klaudz,

Sasauc bērnus

Viņš pulcē visus savā paspārnē.

Kas tas ir? (Vistas gaļa).

Skolotāja rāda rotaļlietas: cāli ar cāļiem.

Kuru tu redzi? (Vistas un cāļi).

Kā sauc cāļu māti?

Kādi ir cāļu mazuļu vārdi?

Un tagad mēs spēlēsim ar jums. Es būšu vista, un jūs būsiet vistas. Jūs esat mani bērni un jums jāpakļaujas man.

Fizikas stunda “Cekulainā vista iznāca”

Iznāca cekulainā vista

Kopā ar viņu ir dzeltenas vistas.

Cālis nokliedz: ko-ko,

Neejiet tālu

Airē ar ķepām,

Meklējiet graudus.

Ēda resnu vabolīti

slieka,

Mēs iedzērām nedaudz ūdens

Pilnīgs bardaks.

Vecmāmiņa: Klausieties nākamo mīklu.

8. Dzīvo bodē

Viņš grauž kaulus.

Rej un kodumi -

Kā to sauc? (Suns).

Pedagogs: Ak, mums nav suņa, kur viņa ir? No mājas izskrien suns un rej.

Izrādās, suns nebēga, viņa sargāja māju. Skolotāja atved suni bērniem, bērni to noglāsta.

Vecmāmiņa: Ak, kāds lielisks puisis, tu uzminēji mīklas! Par ko bija mīklas?

(Par kaķi, govi, sivēnu utt.) Kā tos var nosaukt vienā vārdā? (Bērnu atbildes.)

Vecmāmiņa pieņem dzīvniekus un pateicas bērniem par palīdzību.

Pedagogs: Nu, puiši, mēs palīdzējām vecmāmiņai, atradām visus dzīvniekus, atvadīsimies no vecmāmiņas. Bērni atvadās no vecmāmiņas.

Pedagogs: Un mēs brauksim atpakaļ uz zirga. Bērni ierindojas aiz skolotāja un “jāj” atpakaļ pie mūzikas.

Pedagogs: Puiši, jūs jau labi pazīstat mājdzīvniekus, bet kādu labumu tie dod cilvēkiem?

Didaktiskā spēle:

Govs - piens

Vistas gaļa - ola

Kaza - pūkas, piens

Suns sargā māju

Zirgs velk ratus

Kaķis ķer peles.

1.–7. slaids.

Kaķim ir kaķēns
Gailim un vistai ir cālis
Govs ir teļš
Zirgam ir kumeļš

Sunim ir kucēns

Kazai ir kazlēns

Kura ragi? -Kazas ragi. Kuras krēpes? -Kāda aste? - Kaķa aste. Kura deguns? - Cūkas deguns. Kuru ķepas? - Vistas pēdas.

Ņau (kurš?) - kaķis
Smejas -
Grunts -
Moos -
Rej -
Bleats -

Rej -

Pedagogs: Labi darīts, puiši, jūs visu uzminējāt pareizi. Dosimies rīt atkal ciemos pie vecmāmiņas un no būvmateriāla uztaisīsim dzīvniekiem žogu, lai tie vairs nebēg no vecmāmiņas.

Didaktiskā spēle: "Nosauciet mazuli?"1.–7. slaids.

Katram mājdzīvniekam ir mazulis. Jums jāpasaka, kuram ir kurš mazulis.

Didaktiskā spēle: "Kurš, kurš, kurš?" 8.–12. slaids.

Pedagogs: Puiši! Jūs zināt dažādus mājdzīvniekus. Uzminiet šo dzīvnieku ķermeņa daļas. Skolotājs parāda dzīvnieku ķermeņa daļas, un bērni min.

Kura ragi? - Kazas ragi. Kuras krēpes? - Zirga krēpes. Kura aste? - Kaķa aste. Kura deguns? - Cūkas deguns. Kuru ķepas? - Vistas pēdas.

Didaktiskā spēle:"Kādas priekšrocības dod mājdzīvnieki?"

Bērniem tiek piedāvāti mājdzīvnieka attēli, un viņiem dots uzdevums izvēlēties attēlu, kurā attēlots ieguvums, ko dzīvnieki sniedz cilvēkiem, un runāt par savu izvēli.

Govs - piens

Vistas gaļa - ola

Kaza - pūkas, piens

Suns sargā māju

Zirgs velk ratus

Kaķis ķer peles.

Pirkstu vingrošana kaitinošas peles

Ņau (kurš?) - kaķis

Pedagogs: Labi darīts, puiši, jūs visu uzminējāt pareizi. Dosimies rīt atkal ciemos pie vecmāmiņas un no būvmateriāla uztaisīsim dzīvniekiem žogu, lai tie vairs nebēg no vecmāmiņas.

Programmas saturs: iemācīt bērniem atšķirt dabas objektus no mākslīgiem, ko radījis cilvēks, dzīvās dabas objektus no nedzīvas dabas objektiem. Veidot bērnā priekšstatu par nesaraujamu saikni starp cilvēku un dabu, ka mēs, cilvēki, esam daļa no dabas, ka dzīvo objektu augšanai un attīstībai ir nepieciešams viens un tas pats: gaisma, ūdens, gaiss, pārtika. , citu cilvēku mīlestība un gādīga attieksme.

Materiāls: Dabas un nedabas objekti (piemēram, granīta gabals, ķieģelis, ziedu pušķis) un zīmējumi, kuros attēloti dabas un nedabas objekti, dzīvnieka (kaķi: akls) attīstības un augšanas diagrammas kaķēns, mazs kaķēns, augošs kaķēns, liels kaķis) un cilvēki (zīdainis, pirmsskolas vecuma bērns, jaunietis, vīrietis)

Nodarbības gaita.

Skolotāja nolasa L. Daineko dzejoli:

Uz zemes ir milzīga māja

Zem jumta ir zils.

Uz tās dzīvo saule, lietus un pērkons,

Sērfings mežā un jūrā,

Uz tā dzīvo putni un ziedi.

Jautrā straumes skaņa,

Tu dzīvo tajā gaišajā mājā

Un visi tavi draugi.

Kurp ved ceļi,

Jūs vienmēr būsiet tajā.

Mūsu dzimtās zemes daba

Šo māju sauc.

Vai esat pazīstams ar vārdu daba? Ko tas nozīmē? (bērni izsaka savus pieņēmumus par to, kas ir daba, un min piemērus: saule, gaiss, ūdens, augi, dzīvnieki, putni.)

Kāpēc jūs to vai citu objektu klasificējat kā dabu? (bērnu pieņēmumi)

Augi, dzīvnieki, putni - tie ir dzīvi (parādiet dzīvo modeli: staigājoša cilvēka kājas); barot (iestatīt barošanas modeli (cilvēka mute)); elpot (iestatīt modeli-elpošana (deguns)); pavairot (uzstādīt modeli — reprodukciju (cāli no olas)); augt (iestatiet augšanas modeli (vista-vista)).

Skolotājs kopā ar bērniem atkārto dzīvo būtņu pazīmes, izmantojot modeļus.

Ko nevar saukt par dabu? (kaut kas ar cilvēka rokām)

Vai dabā ir automašīna? (nē, jo cilvēka rokām darināts: bet zirgs, kamielis, ar ko cilvēks jāj, tā jau ir daba. Cilvēks viņus tikai pieradināja, mājināja, dabā pastāvēja arī bez viņa.)

— Puiši, vai automašīnai der kāds dzīvs modelis? (Nē)

Kāpēc? (bērni savu atbildi pamato pēc modeļiem: jābūt ieslēgtam, lai kustētos; jāpabaro, jāuzpilda ar benzīnu, nav ēdams; neelpo, nevairojas, neaug)

Daba ir tas, kas pastāv bez cilvēka palīdzības, un nedaba ir viss, kas radīts ar cilvēka rokām.

Cilvēks bieži nāk klajā ar lietām, kas ir līdzīgas dabai.

Helikopters izskatās pēc spāres.

Zemūdene uz vaļa. (Bērni turpina šo sēriju.)

Visu Zemes dabu var iedalīt divās milzīgās pasaulēs: nedzīvās dabas pasaulē un dzīvās dabas pasaulē. Uz galda ir bildes, palīdziet tās atdalīt. Novietojiet dzīvo dabu uz viena molberta un nedzīvo dabu uz otra. (bērni kārto un skaidro: dzīvā daba ir tā, kas kustas, aug, attīstās, mirst un vairojas; nedzīvs; ja ne daba, tad kāpēc viņi tā domā, jo tā ir cilvēka rokām radīta.) vai spēle “Dzīvais-nedzīvais”

Katram bērnam ir kartīte ar zaļu krāsu vienā pusē - savvaļas dzīvnieki, otrā pusē sarkanā krāsa - ne-savvaļas daba. Skolotājs parāda attēlu ar dzīvo (kukaiņi, putni, dzīvnieki, koki utt.) un nedzīvo dabu (aprīkojums, apģērbs utt.). Bērniem jāuzrāda noteiktas krāsas kartīte un jāpaskaidro sava izvēle:

Kāpēc dzīvs? (elpo, ēd, aug, vairojas)

Kāpēc ne dzīvs? (ieslēgt, nevairojas, neelpo, nekustas.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Ko cilvēks pārstāv attiecībā pret dabu? Kāda daba? (bērnu pieņēmumi)

Noskaidrosim un pierādīsim, ka Cilvēks pats ir dabas sastāvdaļa. Vispirms apskatīsim, kā dzīvnieks attīstās un aug, izmantojot kaķa piemēru.

Apskatīsim un ievietosim diagrammu (shēma tiek izkārtota):

Akls kaķēns - mazs kaķēns - augošs kaķēns - liels kaķis.

Puiši, kas kaķim vajadzīgs tā augšanai un attīstībai? (bērnu pieņēmumi)

Tagad paskatīsimies, kā cilvēks attīstās un aug. (tiek rādīti attēli)

Zīdainis-bērns-pirmsskolnieks-jaunietis-vīrietis.

Kas cilvēkam nepieciešams izaugsmei un attīstībai? (bērnu pieņēmumi)

Siltums + ēdiens + ūdens + gaiss + mīļoto cilvēku mīlestība.

Un, tā kā cilvēks pats ir dabas sastāvdaļa, tad bez dabas viņš ir lemts nāvei, jo nebūs gaisa, ūdens, augu un dzīvnieku, kas viņam dod pārtiku, apģērbu, daudz dažādu materiālu, medikamentu un vienu un to pašu gaisu.

Cilvēku sauc par dabas karali. Vai ir pareizi, kāpēc cilvēku tā sauc? (bērni izsaka savas domas).

Cilvēks ir domājoša, saprātīga būtne. Viņš daudz mācījās no dabas.

Uz Zemes viņš ir gudrāks par visiem citiem,

Tāpēc tas ir stiprāks par visiem pārējiem!

Bet, pateicoties savam spēkam, cilvēks izraisīja daudzu dzīvnieku, augu un to dzīvotņu nāvi. Cilvēkam ir jārūpējas par dabu.

Ko tu domā bez augiem un putniem,

Un bez mīlestības pret dūkojošo biti,

Bez dzērvēm virs priežu biezokņa,

Bez skaistām lapsu sejām?

Kad beidzot sapratīsi

Sagriežot mirušos akmeņos,

Ak cilvēks, dabas kronis,

Kāds ir jūsu gals bez dabas?

Integrēta nodarbība 3-4 gadus veciem bērniem "Ceļojums ar Kapitošku"

Veids: Integrēts.
Skatīt: Kognitīvā un pētnieciskā darbība.
GCD tēma:"Ceļojums ar Kapitošku"
Vecuma grupa: 2 jaunāki

Programmas saturs:
Pārliecinieties, ka ir zināms lietus cēlonis;
Radiet vēlmi saprast pieaugušā runu un aktīvi uz to reaģēt.
Mudiniet bērnus aktīvi iesaistīties izglītojošā komunikācijā, izteikt savu viedokli un izdarīt vienkāršus secinājumus.
Pārliecināt, ka spēja strādāt grupā, risināt sarunas, ņemt vērā partnera viedokli ir laba;
Vediet pie domas, ka, strādājot ar ūdeni, jābūt uzmanīgiem;
Palīdz radīt bērnos priecīgu emocionālu noskaņu.

Vārdu krājuma darbs: pilošs, lejot, sūklis, eksperiments, silts, viegls, smags.

Aprīkojums Kabīne: magnetofons, magnētiskā tāfele.

Demonstrācijas materiāls ir attēlu komplekts “Lietus izskats”, “Kapitoškas” attēls.

Izdales materiāli: eksperimentu komplekts: sūkļi, atbilstoši bērnu skaitam, dziļais šķīvis, roku salvetes.

Iepriekšējais darbs ar bērniem:
Stāstu lasīšana, izglītojošas A. Barto pasakas “Grūmā meitene”, pasakas “Lietus” lasīšana, krievu tautas bērnu dzejoļu apguve, saruna pēc A. Barto dzejoļa “Zaķis”, sezonālo izmaiņu vērošana dabā pastaigājoties. .

Bērnu organizēšana tiešās izglītības aktivitātēs:
1. Organizatoriskais brīdis notiek puslokā uz krēsliem;
2. Nodarbības galvenajā daļā “Kapitoška” aicina bērnus doties pie galda, uz kura ir sagatavoti materiāli nodarbībai;
3. Tālāk “Kapitoška” piedāvā spēlēties un bērni pāriet uz grupas brīvo daļu (paklāju);
4. Tālāk “Kapitoshka” piedāvā doties uz otro galdu.
5. Pēdējā posmā bērni sēž puslokā uz krēsliem, lai apkopotu.

Nodarbības gaita:

(Tiek atskaņots audioieraksts “The Sound of Rain”). Bērni sēž skolotāja priekšā puslokā.
Pedagogs: Labrīt, puiši! Šodien mūsu viesis ir Kapitoška. Kāpēc tu esi tik drūms? Pasmaidīsim Kapitoškai, uzsmaidīsim viens otram un visi kopā sakām: “Sveika, Kapitoška” (Bērni atkārto pēc skolotājas). Kapitoška ļoti priecājas redzēt tavus smaidus, viņš arī tev smaida.

Pedagogs: Ak, bērni, vai jūs klausāties? Kas ir šīs skaņas?
Bērni: (Pērkons dārd, līst lietus.)
Audzinātāja: Jā! Tā ir lietus skaņa.
Pedagogs: kā pērkons pērk?
Bērni: Skaļi
Pedagogs: Vai tev nav bail?
Bērni: Biedējoši.
Audzinātāja: līst, līst, līst. Saslapiniet mazos bērnus! (Lietus skaņa beidzas)
Pedagogs: Ak, paskaties, cik kluss kļuvis.
Kapitoška: Bet nez, puiši, no kurienes mums līst lietus? Kā tu domā?
Bērni: Tas pil no debesīm, no mākoņiem.
Kapitoška: Tieši tā, no mākoņa. Vai jūs zināt, kā viņš parādās mākonī?
Bērni: (Nr.)
Pedagogs: Pajautāsim Kapitoškam, varbūt viņš zina?
Pedagogs: Kapitoška, ​​pastāsti mums maģiskā lietus noslēpumus.
Kapitoška: Es tev teikšu, ej pie galdiem.
Pedagogs: Mums uz galda ir sūkļi - tie būs mūsu mākoņi. Paņem tos rokā un sajūti, kā viņi jūtas? Sauss vai slapjš? Viegls vai smags?
Bērni: sauss un viegls.
Pedagogs: Un baseinā mums ir ūdens, tas ir ezers, no kura mākonis dzer ūdeni.
Pedagogs: Kas, jūsuprāt, ir jādara, lai mūsu mazais mākonītis dzertu ūdeni no mūsu ezera?
Bērni: Ielieciet mūsu mākoni ūdenī
Pedagogs: Tieši tā, nolaižam mākoņus ūdenī, mākonis piepildās. Paskaties, cik daudz ūdens pilienu ir savākušies sūklī!
Tagad pastāstiet man, par kādu mākoni tas ir kļuvis? Sauss vai slapjš? Viegls vai smags?
Bērni: smagi, slapji.
Pedagogs: Tagad pacel savu sūkļa mākoni un izspied to, no mākoņa līs lietus.
Pedagogs: Viegli nospiežot, lietus būs neliels, un, ja spēcīgi spiedīsiet uz mūsu mākoņa, lietus būs stiprs.
Pedagogs: Maša, Kapitoška domā, kāds lietus tev bija: stiprs vai vājš?
Bērni: Spēcīgi.
Pedagogs: Pareizi, stiprs. Šo lietus veidu sauc par lietusgāzēm. Tā puiši savāc lāsītes kopā mākonī un, kad jūtas pārpildīti, bēg no mākoņa zemē un krīt kā lietus.
Audzinātāja: Mūsu mākoņi ir noguruši, liksim tos uz galda.
Pedagogs: Pastāsti man, kādas pildspalvas mums tagad ir?
Bērni: slapjš.
Pedagogs: Kas jādara, lai tie izžūtu?
Bērni: Noslaukiet ar salveti (mēs noslaukām rokas).
Audzinātāja: Pateicoties mūsu draugam Kapitoškam, viņš mums palīdzēja uzzināt, kādus noslēpumus slēpj burvju lietus.
Audzinātāja: Atcerēsimies, kā parādās lietus?
Bērni: mākonis iedzer nedaudz ūdens, un tad, kad lāsītēm nepietiek vietas, tās kā lietus krīt zemē.
Audzinātāja: Pareizi.
Fizminutka:
Pedagogs: Puiši, mūsu Kapitoška jūtas bēdīga, paspēlēsimies mazliet.
Mēs stāvam aplī (novietojam Kapitošku uz krēsla apļa centrā) un atkārtojam pēc manis:
Piliens - viens, piliens - divi (pa vienam parādiet plaukstas)
Sākumā ļoti lēni (lēnām salieciet plaukstas kopā)
un tad, tad, tad - viss skrien, skrien, skrien. (skrien)
Mēs atvērsim savus lietussargus, (apsēdieties, izveidojiet māju ar savām rokām)
Sargāsim sevi no lietus.
Pedagogs: Puiši, mums ir dāvana Kapitoškai (parādiet spilgti dekorētu kastīti). Šajā kastītē ir burvju ziepes.
Audzinātāja: Ko var darīt ar ziepēm?
Bērni: nomazgājiet rokas
Pedagogs: Ar ziepju un ūdens palīdzību mēs varam ne tikai nomazgāt rokas, nomazgāt seju, bet arī paveikt pārsteidzošas lietas ar ūdeni.
Pedagogs: Dodieties uz otro galdu.
Pedagogs: Kas ir uz galda?
Bērni: Brilles
Pedagogs: kas tajos ir?
Bērni: ūdens.
Pedagogs: Pareizi, ūdens, un tagad krūzēm pievienošu šķidrās ziepes, maisīsim un pūtīsim, kas noticis?
Bērni: burbuļi.
Audzinātāja: Tieši tā, puiši, ko mēs ar jums esam nodarījuši?
Bērni: ziepju burbuļi.
Tagad, puiši, ieliksim salmiņus kastē un nodosim Kapitoškai
Galu galā viņam ir laiks aizlidot, viņu gaida māsas, lāsītes uz mākoņiem.
Kapitoška: Man ļoti patika ar jums, paldies, puiši. Es noteikti lidošu pie jums vēlreiz. Man bija tik interesanti būt kopā ar jums.
Pedagogs: Un tagad, puiši, atcerēsimies, kādu lietus noslēpumu mēs atklājām kopā ar savu draugu Kapitošku. Šodien uzzinājām, kur mākonī parādās lietus lāses, kāpēc līst, iepazināmies ar jaunām spēlēm. Kapitoška uzdāvina jums savu portretu kā atvadu dāvanu, lai jūs to neaizmirstu.

Kazahstānas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija

2. vidusskola

M/C "Aigolek"

dabaszinātnēs

Tēma: "Mēs ejam pastaigāties"

Skolotāja Zorina A.L.

Ščučinska 2017

Atvērts nodarbības kopsavilkums

1.junioru grupā

par tēmu: "Ejam pastaigāties"

Programmas saturs:

Mērķi:

Izglītojoši: Spēja veikt darbības ar priekšmetiem

Attīstība:d

Izglītošana:

Aprīkojums: Virsdrēbju komplekts meitenei (bikses, jaka, cepure, šalle, dūraiņi, filca zābaki), virsdrēbju bildes

Nodarbības gaita:

Šodien uz mūsu nodarbību ieradās viesi. Pasveiciniet savus viesus.

Labi darīts! Jums vienmēr jāsaka sveiki. Tas liecina, ka esat labi audzināts

(bērnu atbildes). Mēs ejam pa labi. Vasarā mēs staigājam katru dienu. Un atbildi

Mans jautājums ir, kāds tagad ir gada laiks? (bērnu atbildes). Ir īstais gada laiks

ziema. Vai mēs ziemā ejam pastaigās katru dienu?

Laikapstākļu dēļ ne vienmēr varam doties pastaigās. Puiši, kādi ir laikapstākļi ziemā?

(bērnu atbildes).

Puiši, lai ziemā dotos pastaigāties ir silti jāsaģērbjas. Kas mēs esam

ko vilkt pastaigā? Es demonstrēju apģērbu komplektu meitenei,

Apskatām apģērbu, izceļot to raksturīgās iezīmes.

Klauvē pie durvīm

Vika ienāk

Puiši, es eju ārā, vai jūs varat man palīdzēt saģērbties, lai pastaigātos?

Vika, protams, mēs tev un puišiem palīdzēsim.

Kopā ar bērniem ģērbjam Viku. Pievērsiet uzmanību ģērbšanās secībai

drēbes (no apakšas uz augšu), izmantojot bilingvālo komponentu

- Liels paldies, puiši, ka palīdzējāt man saģērbties, man jāiet

staigāt. (Atvadās no bērniem un aiziet)

Mūzikas fizikas minūte “Sniegavīra veidošana”

Rezumējot

01.02.2017

Uyimdastyrylgan oku іs-әreketіnіӊ Tehnoloģiskā karte

organizēto izglītības pasākumu tehnoloģiju kartes

Bilim beru alga/Izglītības jomas:Izziņa

Bolimderi/Sadaļa:Dabas zinātne

Takyryby/Tēma:Mēs ejam pastaigāties

Pamati/Mērķi: Izglītojoši: Spēja veikt darbības ar objektiem

Attīstība:Attīstīt spēju atšķirt pretstatusddarbības (ģērbties, izģērbties, atpogāt-piesprādzēt)

Izglītošana:Izkopt bērnos kārtīgumu un kārtīgumu.

KosGkomponents/Bilingvāls komponents: Cepure-borik, šalle-šalle, dūraiņi- kolgap.

Is-areketi

Darbības posmi

Tarbieshіnіӊ әreketteri

Skolotāja rīcība

Balalardyӊ әreketteri

Bērnu darbības

I posms

Sebeptik areketti oyatu

Motivējoša un stimulējoša

Puiši, mēs ejam uz bērnudārzu. Ko mēs darām bērnudārzā?

Mēs ejam pa labi. Vasarā mēs staigājam katru dienu.

Un atbildiet man uz jautājumu, kāds tagad ir gada laiks?

Īstais gada laiks ir ziema. Vai mēs ziemā ejam pastaigās katru dienu?

Laikapstākļu dēļ ne vienmēr varam doties pastaigās.

Puiši, kādi ir laikapstākļi ziemā?

Bērni atbild uz jautājumu

Mēs ēdam, spēlējamies, guļam, zīmējam, ejam

Sezona: ziema

Ziemā mēs ne vienmēr ejam pastaigās

Ir auksts, sals, snieg.

II posms

Uyimdastyrylgan izdenis

Organizatoriskā meklēšana

Lai ziemā dotos pastaigā, jāsaģērbjas silti. Ko ģērbjam pastaigā?

Klauvē pie durvīm

Vika ienāk

Mēs ar puišiem ejam pastaigāties, vai varat man palīdzēt apģērbties?

Puiši, vai varam palīdzēt Vikai saģērbties?

Pievērsiet uzmanību ģērbšanās secībai

drēbes (no apakšas uz augšu), izmantojot bilingvālo komponentu.

Vika pateicas par palīdzību un aiziet

Atbildi uz jautājumiem

Cepure, šalle, cimdi

Bērni izrāda interesi

Piekrītu palīdzēt

Skatieties un atkārtojiet vārdus

Atvadies no Vikas

III posms

Dzimtās valodas atspoguļojums

Refleksu koriģējošs

Rezumējot.

Puiši, atcerēsimies vēlreiz, kāds ir gada laiks?

Kā jums un man vajadzētu ģērbties pastaigā ziemā?

Es slavēju bērnus

Sezona: ziema

Ģērbies silti

Kutiletin natizhe/Sagaidāmais rezultāts:

Bilu/Know:Ziemas apģērbu nosaukumi (cepure, šalle, filca zābaki utt.)

Bārs Bolu/Have:Ideja par apģērbu klasifikāciju (ziema, vasara)

Isteu alu/Prast: Veikt darbības ar priekšmetiem (ģērbties, izģērbties)

Dabaszinību stundas pašanalīze 1.junioru grupai.

Tēma: "Mēs ejam pastaigāties."

Programmas saturs atbilst 1.jaunākās grupas bērnu sagatavotības līmenim.

Izglītojoši: Spēja veikt darbības ar priekšmetiem

Attīstīšana: Attīstīt spēju atšķirt pretējas darbības (ģērbšanās un izģērbšanās, atpogāšana un aizdare)

Izglītošana: ieaudzināt bērnos kārtīgumu un kārtīgumu.

Iepriekš izvēlējos ekipējumu, proti, virsdrēbju komplektu meitenei (bikses, jaka, cepure, šalle, dūraiņi, filca zābaki), virsdrēbju bildes. Nodarbības laikā bērni parādīja, ka zina apģērba daļu nosaukumus, nosauc un atšķir tās.

Bija skaidrs, ka bērni izrādīja dedzīgu interesi un vēlmi kādam palīdzēt. Uzskatu, ka darbība sasniedza savu mērķi.

Bērni bija aktīvi, uzmanīgi un draudzīgi. Pārdomas noritēja labi, jo bērni ātri atbildēja uz uzdotajiem jautājumiem.


Augšā