Modelēšanas stundas kopsavilkums skolā. Bērnudārza vidējās grupas modelēšanas nodarbības kopsavilkums “Modelēšana pēc plāna”

Organizēto izglītības pasākumu tehnoloģiskā karte

Grupa: vecāks

Izglītības joma: Radīšana

nodaļa: Modelēšana

Priekšmets: "Sēnes"

Mērķis: iemāciet bērniem veidot objektu divās daļās.

Uzdevumi:

1) Turpināt mācīt bērnus strādāt ar plastilīnu, atdarinot skolotāju. 2) Nostiprināt spēju darbā lietot ūdeni un salveti.

3) Attīstīt smalko motoriku un radošumu.

4) Izkopt mīlestību pret savu darbu.

Aprīkojums: rotaļlieta – Ezītis, mākslīgie koki “meža veidošanai”, sēnes – manekeni, balta un brūna plastmasa, kaudzes, salvete, ūdens glāze, modelēšanas dēlis, gatavs paraugs.

Vārdu krājuma darbs: sēne, cepure, kāja.

Progress

1) Prieka aplis:

Saule riņķo riņķī

Dod savu gaismu bērniem.

Un ar gaismu tas nāk pie mums

Draudzība - saulaini sveicieni.

Pedagogs: Puiši, šodien mēs ejam pastaigāties pa mežu, vai vēlaties iet?

2) Lasa dzejoli:

Sveiks mežā, skaistais mežs,
pilns ar pasakām un brīnumiem!
Kurš slēpjas tavā tuksnesī?
Kāds dzīvnieks guļ zem koka (ezis)

Pievērš bērnu uzmanību: puiši, paskatieties, kas sēž zem koka?
Pedagogs: Paskaties, cik ezis priecājās par mūsu ierašanos! Kā jūs domājat, ko ezis dara mežā?

Pedagogs: Pa labi! gatavojas ziemai

3) Problēmsituācija:- Puiši, ezītis lūdz jūsu palīdzību sēņu gatavošanā, vai jāpalīdz ezītim?
Pedagogs: Nāc, pastaigāsimies pa mežu un apskatīsim sēnes.
Meklēsim savam ezītim ēdamās sēnes.
Pameklē zem eglītes vienu sēni, noklausies mīklu par to.

Noslēpums:

Šī sēne atrodas zem priedes, tāpat kā meža karalis
Prieks, ka atradu viņa sēņotāju, tas ir (baltais baravikas).

Šī ir ēdama sēne.
Ezītis būs priecīgs par šādu sēni.
Pastaigāsimies pa mežu un meklēsim vēl šādas sēnes.
Audzinātāja : Paspēlēsimies mazliet: iedomājamies, ka mēs visi esam sēņotāji, iesim mežā sēņot.

4) Fiziskās audzināšanas minūte:

Mēs gājām, gājām, gājām (staigājām vietā)
un atrada sēnes (sitam plaukstas)
Kad sēne (noliecusies)
divas sēnes (noliektas)
Trīs sēnes (noliektas)
ielieciet to kastē (pacelieties un nolieciet uz sāniem)

Nedaudz atpūtāmies, izstaigājām mežu, bet ezītim sēnes gandrīz nelasījām.
Nāc, tu un es, pagatavosim sēnes ezim

5) Priekšmeta pārbaude:

Mūsu sēnei ir kāts biezs kā kolonna, īss, un tajā ir liela, apaļa cepure.

6) Parādot soli pa solim darba izpildi:

Pedagogs: Pirmkārt, es noformēšu sēnei kātu, paņemšu baltā plastilīna gabalu, izritināšu to starp plaukstām ar kustībām uz priekšu un atpakaļ. Tāds sanāca sēnes kāts. Lai izveidotu sēņu cepurīti, es ņemu brūnu plastilīna gabaliņu, uzlieku to uz plaukstas, ar apļveida kustībām izrullēju, veidojot bumbu, tad ielieku šo bumbiņu starp plaukstām un saplacinu. Tagad savienošu cepurīti un kātu, man ir tik skaista sēne. Kāds ir šīs sēnes nosaukums? (baltā baravika) Puiši, vai jūs visu saprotat?

Jūs varat sākt veidot skulptūru.

Bet vispirms es iesaku jums izstiept mūsu pirkstus. Skatieties un atkārtojiet pēc manis.

7) Pirkstu vingrošana:

“Pār lauku gāja vārna”

Pa lauku gāja vārna
Viņa nēsāja sešas sēnes savā apakšmalā:
Russula, baravikas,
baravikas,

Piena sēne, medus sēne, šampinjoni,
Ja neesi redzējis, ej ārā!

Un tagad viņi paši paņēma baltā plastilīna gabalu, izlēja sēnes kātu, tad cepurīti un visu salika. (Nodarbības laikā pārbaudu bērnu stāju, nepieciešamības gadījumā sniedzu individuālu palīdzību).

Mēs visu izdarījām, labi darīts! Liksim grozā sēnes. Ezītis ir ļoti priecīgs un liels paldies par palīdzību, visas sēnes ir ļoti skaistas.

Un tagad mums ir pienācis laiks doties uz bērnudārzu.

Gaidāmais Rezultāts:

Zināt tēlniecības paņēmienus: velmēšanu un saplacināšanu.

Darba laikā jāprot lietot ūdeni un salveti.

Ir prasme strādāt ar plastilīnu.

Programmas saturs:
1. Māciet bērniem veidot zaķi no plastilīna, nododot raksturīgās pazīmes: ķermenis ir olveida, galva ir pārveidota bumbiņa, kājas ir cilindriskas, aste ir bumba, ausis ir saplacināti cilindri. Izmantojiet krāsu pēc vēlēšanās.
2. Mācīt bērnus kombinētā veidā. Izmantojiet šādus paņēmienus: ar roku apļveida kustībām izrullējiet plastilīnu, līdz iegūstat bumbu; izritiniet bumbu ar taisnām roku kustībām, līdz iegūstat olveida formu; ar taisnām plaukstu kustībām izrullējiet plastilīnu, līdz iegūstat cilindrus; zīmēt acis kaudzē; Uzmanīgi izlīdziniet locītavas.
3. Izskaidrojiet savu darbību izpildi: uz priekšu un atpakaļ, taisnas kustības, audziniet precizitāti darbā.
4. Ieaudzināt bērnos vēlmi tēlot, pabeigt iesākto un izkopt precizitāti savā darbā.

Iepriekšējais darbs : cilindru modelēšana no plastilīna ar tiešām rokas kustībām; bumbiņas ar roku apļveida kustībām;olveida, izripinot bumbiņas ar taisnām roku kustībām.

Individuālais darbs : māca Maša.S., Vaņa.F. veikt darbu patstāvīgi, bez skolotāja palīdzības.
Materiāls skolotājam: zaķis ir rotaļlieta, zaķi ir iespēja. Dažādu krāsu plastilīna paraugi; plastilīns, dēlis; salvete; kaudze

Materiāli bērniem: plastilīns komplektā, dēlis /individuāli/, salvetes, kaudzes.

Nodarbības gaita.

Bērni sēž pie galda.Es lasu dzeju.
Reiz bija zaķis-
Garas ausis.
Zaķa deguns sastinga mežmalā.
Apsaldēts deguns
Nosalusi zirgaste
Un es atnācu gozēties
Apmeklējiet bērnus.
Es nēsāju zaķa rotaļlietu.
- Puiši, paskatieties, pie mums ir atnācis zaķis.
-Kādā krāsā ir zaķis?Kādas ķermeņa daļas ir zaķim?(rumpis,galva,ausis,aste,ķepas).Kā izskatās galva? Kā ar rumpi? Kādas formas ir ausis un ķepas?Tieši tā, puiši.Vai jūs zināt, kāpēc zaķis ieradās pie mums? Viņam mežā kļuva garlaicīgi, viņš vēlas atrast jaunus zaķu draugus. Nu, puiši, palīdzēsim viņam? Tad šodien no plastilīna veidosim zaķus. Paskaties, kā es to izdarīšu.
Man ir iepriekš sagatavotas dažāda izmēra bumbiņas: liela bumbiņa ķermenim, vidēja galvai un maza astei. Izgatavoju arī cilindrus ķepām un ausīm.
Es paņemu lielu bumbiņu un ripinu to ar taisnām roku kustībām uz priekšu un atpakaļ, līdz iegūstu olveida formu. Tas ir rumpis.Tagad es paņemu vidējo bumbu un izvelku purnu. Un tagad es piespiežu galvu pie ķermeņa un izlīdzinu to krustojumā.Tad ņemu divus cilindrus un piespiežu tos pie ķermeņa - tās ir ķepas, un es to arī izlīdzinu. Un tagad es ņemu kaudzi un uzzīmēju acis.Tātad man sanāca zaķis.
Puiši, ar ko mēs sākam? (Izrullējiet bumbiņas). Parādiet, kā izripinām bumbu (plaukstu apļveida kustības). Kā ar cilindriem? (taisnas rokas kustības uz priekšu un atpakaļ).
Tagad, bērni, paņemiet plastilīnu un sāciet strādāt.
Es vēršu bērnu uzmanību uz mainīgajiem rakstiem, uz to, ka tie ir dažādās krāsās. Atgādinu, kā izritināt olveida.
Bērniem izdalu kartona burkānus (burkānus ar bērnu vārdiem).
-Puiši, atnesiet savus zaķus mūsu viesim un novietojiet tos viņam apkārt. Ļaujiet viņam apskatīt jūsu darbu. Bunny ir ļoti priecīgs iegūt jaunus draugus un pateicas jums. Labi bērni, visi darīja visu iespējamo. Un tagad zaķis vēlas ar tevi spēlēties.

Mērķis: bērnu iepazīstināšana ar ezīša veidošanas paņēmieniem.

Uzdevumi: mācīt bērniem konstruktīvi veidot ezīti, izmantojot esošās prasmes un iemaņas darbā ar plastilīnu – ripināšanu, vilkšanu. Turpināt mācīt bērniem plānot savu darbu: izveidot attēlu, sadalīt materiālu vajadzīgajā skaitā dažāda izmēra detaļu, nodot formu un detaļu proporcionālās attiecības; stiprināt bērnu spēju risināt mīklas; rosināt interesi par savvaļas dzīvnieku dzīvi. Attīstīt radošo iztēli, emocionālo atsaucību – spēju just līdzi pasakas tēlam. Aktivizējiet vārdu krājumu par tēmu “Mūsu meža savvaļas dzīvnieki”: zaķis, pūkains, stulbs (aste, piesardzīgs, blēdīgs u.c.; attīstīt smalkās motorikas. Audzināt neatlaidību, interesi modelēt.

Iekārtas, materiāli: plastilīns, modelēšanas dēlis, kaudze; papīra salvetes, savvaļas dzīvnieku bildes, krelles, meža kompozīcija no plastmasas kokiem, izstādīšanai jau modēts ezis.

Metodiskie paņēmieni: mīklu minēšana; saruna par ezīšiem, bērnu rosināšana uz rīcību - “taisīsim ežus un ieliksim tos pasaku mežā”, bērnu patstāvīga darbība, fiziskās aktivitātes. minūte, pirkstu vingrošana, rezumē.

Priekšdarbs: krievu tautas pasaku lasīšana; ilustrāciju apskate; lasot stāstus par dzīvnieku dzīvi mūsu mežos, sarunas par to ķermeņa segumu īpatnībām (vilna, ērkšķi); bumbiņu ripināšana no plastilīna.

Nodarbības gaita
(bērni sēž uz paklāja)

Audzinātāja: Puiši, mums ir daži viesi, vai jūs sveicinājāt viesus?

Bērni: Sveiki! Sveika zelta saule, sveiks zilas debesis, sveiks rīts, sveiks diena, mēs neesam slinki sveikt!

Audzinātāja: Dārgie puiši, aicinu jūs doties aizraujošā ceļojumā! Un uz kurieni mēs ejam, jūs uzzināsit, ja uzminēsit mīklu:

1. Šī pilsēta nav vienkārša, tā ir blīva un blīva. (Mežs)

2. Viņš piecēlās kā siena pret debesīm,

Mūsu priekšā ir brīnums. (Mežs)

(televizorā parādās meža izcirtuma fotogrāfija)

Jā, mēs ejam uz mežu. Bet mežs ir neparasts, bet pasakains.

Lai to izdarītu, mums ir jāaizver acis un jāsaka : “Apgriezies, apgriezies. Un atrodies pasaku mežā"

(Bērni veic kustības ar aizvērtām acīm, kad bērni atver acis, skolotājs vērš bērnu uzmanību uz iepriekš sagatavoto meža kompozīciju)

Skolotājs: Uzmini mīklas un uzzini, kas dzīvo šajā mežā:

  1. 1. Aste ir pūkaina, kažoks ir zeltains,

dzīvo mežā, ciemā zog vistas. (Lapsa)(Skolotājs mežā novieto plastmasas lapsu)

2. Viņš izskatās kā gans:

Katrs zobs ir ass nazis!

Viņš skrien ar atplēstu muti,

Gatavs uzbrukt aitai. (Vilks)

(Skolotājs mežā ievieto plastmasas vilku)

3. Viņš ziemā guļ bedrē

Zem milzīgas priedes.

Un kad nāk pavasaris,

Pamostas no miega. (Lācis)

(Skolotājs mežā novieto plastmasas lāci)

4. Pūku bumba, gara auss, gudri lec, mīl burkānus. (zaķis)

(Skolotājs demonstrē plastmasas zaķi)

5. Dusmīgs jūtīgs

Dzīvo meža tuksnesī,

Ir daudz adatu

Un neviena pavediena. (Ezītis)

(Skolotājs mežā novieto plastmasas ezi)

Varat noskatīties eža pulksteņa video?v=bTq-zZfCqlo

Vingrošana acīm

Pedagogs: Kā izskatās mūsu ezis? Uz bumbas. Turklāt, kas ir ezim? Deguns un purns ezim ir iegareni. Ezītis ir arī pārklāts ar asām adatām. Tagad es jums pastāstīšu par ežiem: eži piedzimst pilnīgi kaili un akli. Un tad viņiem atveras acis un izaug mazas mīkstas adatiņas. Skujas aug un sacietē, līdz kļūst pavisam cietas. Tad eža māte sāk vest ezīti pa mežu, mācīt, rādīt, kas ir kas. Un eži aiz viņas ir kā pūšošs vilciens ar piekabēm.

Audzinātāja: Kā jūs, puiši, domājat, kāpēc ežu māte nelaiž vaļā ežus, kamēr nav izaugušas adatas? (Bērnu atbildes). Bez adatām eži ir neaizsargāti un viegli laupījums plēsējiem.

Audzinātāja: Drīz eži sāk meklēt paši savu barību. Un ko eži patīk ēst, …… mums pastāstīs.

(Bērnu atbildes):

Viss, ko var atrast: čūskas, putnu olas, sienāži, āboli un bumbieri, gliemeži, bites, tārpi, zemes saknes, ogas, ķirzakas, peles. Iestājoties tumsai, eži izrāpjas no savām bedrēm un meklē barību. Viņi stutē visu nakti, skatās zem katras lapas, apgāž zarus. Viņiem ir jutīgs deguns un ausis. Eži, tāpat kā cilvēki, var atšķirt daudzas krāsas. Un citi dzīvnieki pasauli redz tikai melnbaltās krāsās.

Audzinātāja: Kāpēc ežus sauc par nakts medniekiem? (Bērnu atbildes).

Pedagogs: Man ir viens ezis. Viņam būs garlaicīgi mežā vienam. Ko darīt (sadraudzējies manam ezītim) Un mūsu eži nesīs dāvanas visiem meža iemītniekiem, tās būs sēnes un āboli.

Puiši, ejiet pie galdiem. Drošības pasākumi, kas jāatceras, strādājot ar asiem materiāliem, plastilīnu, krellēm (bērnu atbildes).

Darba skaidrojums: izsaki savu minējumu par eža krāsas izvēli, sagatavo plastilīna gabaliņu darbam:..... izritini bumbu, izvelk degunu. Kam paredzētas krelles un zobu bakstāmie? (krelles ir acis un deguns, zobu bakstāmie ir adatas) Mēs atzīmējam seju ar kaudzi, uz tās nav adatas, un ir adatas aizmugurē un sānos. Bet pirms darba mums ir jāizstiepj pirksti. .

Pirkstu vingrošana:

Ezītis un pulkstenis

Vienreiz izmantoju

Pēkšņi pulkstenis teica: "Bang!" (Bērns sit plaukstas virs galvas)

Ezītis ripināja kūleni (Bērns “ripina” rokas uz grīdu.)

Ezītis uzkāpa otro reizi

Paskaties, cik pulkstenis. (Bērns sēž uz grīdas uz ceļiem un “skrien” ar pirkstiem no grīdas gar ķermeni uz galvas augšdaļu.)

Pēkšņi pulkstenis teica: "Bom, bom!" (Bērns divas reizes sit plaukstas virs galvas.)

Ezītis uzkāpa trešo reizi

Skatieties, cik ir pulkstenis (Bērns sēž uz grīdas uz ceļiem un "skrien" ar pirkstiem no grīdas gar ķermeni uz galvas augšdaļu.)

Pēkšņi pulkstenis teica: "Bom, bom, bom!" (Bērns trīs reizes sit plaukstas virs galvas.)

Ezītis apmeta galvu pāri papēžiem. (Bērns “ripina” rokas uz grīdu.)

Esam sagatavojuši pirkstus darbam, sākam skulptūru veidošanu.

Patstāvīgs bērnu darbs.

Individuālā palīdzība.

Pedagogs: Puiši, uz jūsu galdiem ir salvetes, noslaucīsim rokas ar tām un izpildīsim dažus vingrinājumus:

Fiziskās audzināšanas minūte: "Pastaiga mežā" -

Viens, divi, trīs, četri, pieci (aplaudē)

Mēs devāmies pastaigā pa mežu (regulāra pastaiga) Pa līkumotām takām Mēs iesim lēnām (ejot uz pirkstgaliem)

Varbūt mēs pēkšņi atradīsim sēni zem lapas (noliecamies)

Bērni piecēlās kājās (piecēlās)

Skriesim pa taku (skrienot uz pirkstgaliem) Un staigāsim papēžos,

Šķērsosimies pāri peļķēm (ejam uz papēžiem)

Un tagad mēs atpūtīsimies. (apsēdies)

Pedagogs: Puiši……………….sagatavoja dzejoli par mūsu ezīti, klausīsimies

DIVI EŽI

Eža tētim ir lielas spalviņas

Lai viņš varētu drosmīgi aizstāvēties no vilka.

Manam dēlam pagaidām ir mazāks ezītis.

Bet zini to, vilks, un tas kutinās tavus sānus!

Paldies Sašenkai par tik brīnišķīgo dzejoli!

Nu labi! - Labi padarīts! Jūs paveicāt lielisku darbu. Tagad mūsu ežiem ir skaistas acis un dzeloņainas adatas mugurā - brīnišķīgas dāvanas draugiem. Ieliksim savus ežus savā pasaku mežā.Un tagad vajag atgriezties bērnudārzā. Vai esat gatavs? Aizveriet acis un sakiet burvju vārdus:

"Pagriezieties, pagriezieties ...

beigt bērnudārzā!"

Pedagogs: Kur tu un es biji un ko mēs darījām? Ko jaunu uzzināji?

(Skolotāja aicina bērnus atcerēties, kā un no kā tapa eži).

Islibajeva Ludmila Anatoljevna

MADO "CRR - bērnudārzs Nr. 4",

Krievija, Baškortostānas Republika, Agidel

Audzinātāja

Piezīmes par modelēšanu vidējā grupā par tēmu “Bļoda”.

Māciet bērniem veidot bļodu, izmantojot jaunas malu presēšanas un vilkšanas metodes.

Attīstīt bērnos interesi par modelēšanas procesu, ieviest vārdus bērnu aktīvajā vārdu krājumā: bļoda, maliņa.

Izkopt cieņpilnu attieksmi pret vecākiem cilvēkiem un vēlmi palīdzēt.

Vārdnīcas darbs: bļoda, maliņa.

Aprīkojums:

Skolotājam: plastilīns, ūdens krūzēs, gatavs paraugs, salvete, dēlis.

Bērniem: plastilīns, salvetes, modelēšanas dēļi.

Sagatavošanas darbs: K.I. pasakas lasīšana. Čukovskis "Fedorino bēdas".

Nodarbības gaita:

Šodien pie mums ieradās ciemiņš. Un mēģiniet uzminēt, kurš tas ir, no pasakas fragmenta.

Es tevi skūpstīju ilgi, ilgi
Un viņa viņus samīļoja,
Viņa laistīja un mazgāja.
Viņa tās noskaloja.
"Es nedarīšu, es nedarīšu
Es aizvainošu traukus.
Es darīšu, es nomazgāšu traukus
Un mīlestība un cieņa! ”

Skolotājs izstāda attēlu no pasakas "Fedorino bēdas".

Pedagogs: Puiši, vai jums ir žēl Fjodora? (bērnu atbildes, lūdzu, pamatojiet savu atbildi)

Pedagogs: Puiši, mums ir jāpalīdz veciem cilvēkiem, viņiem ir ļoti grūti pārvaldīt savu mājsaimniecību. Palīdzēsim Fedorai, uztaisīsim un uzdāvināsim jaunu skaistu bļodu.

Kas ir bļoda?

Aicinu visus nākt pie galda, uz kura atrodas dažādas bļodas.

Bļoda ir dziļa šķīvis, kurā ievieto vai ielej ēdienu. Tas ir apaļš ar augstām malām.

Pirms bļodas veidošanas apskatīsim, kas ir bļodai.

Sienas, apakšas.

Kādas formas ir bļodas dibens? (Raunds)

Kura bļodas daļa ir platāka: apakšdaļa vai augšdaļa? (Tops)

Kādā krāsā ir bļoda?

Tagad es jums parādīšu, kā izveidot bļodu. Paņemu plastilīna gabalu un uzlieku uz kreisās rokas plaukstas. Ar labās rokas plaukstu pārklāju plastilīnu. Pēc tam sāku izripināt bumbu. Kā vajadzētu izripināt bumbu?

Ar apļveida kustībām.

Kad izritinu bumbu, pirkstiem jābūt kopā un plaukstām gludām. Izrullēju ar abām rokām. Lūk, puiši, paskatieties, ko es izdomāju!
-Bumba.

Lai no bumbas dabūtu ārā bļodu, ar pirkstu piespiežu vidu un malas pavelku uz augšu. Es apgriežu malas, lai tā būtu vienmērīga un gluda. Šeit jūs, puiši, es izveidoju bļodu.

Puiši, parādiet plaukstas, draudzīgi pirksti, paglaudiet plaukstas. Paskaties uz savām plaukstām un pasmaidi. Vai jūsu pirksti ir gatavi darbam? Paņemam plastilīnu kreisajā rokā un ķeramies pie darba. (Nodarbības laikā pārbaudu bērnu stāju un, ja nepieciešams, sniedzu individuālu palīdzību.)

(bērni tēlo mūzikas pavadībā)

Puiši, paskatieties, kādas skaistas bļodas esat uztaisījuši. Vai jums patika tēlniecība? Pastāsti man, kura bļoda tev patika?

Kāpēc? Atrodi lielāko bļodu Parādi man mazāko bļodu. Atrodi dziļāko bļodu? Atrodiet gludāko un vienmērīgāko bļodu.

Paldies bērniem, Fedora ļoti priecājas par jaunajām bļodām. Uz redzēšanos, puiši!

Labi, puiši, jūs visi paveicāt ļoti labu darbu. Viss tika darīts rūpīgi, skaisti un pareizi.

Nodarbības par plastineogrāfiju kopsavilkums bērniem vecumā no 5 līdz 7 gadiem. Skaistākā čūska.

Cienījamie kolēģi, vēlos vērst jūsu uzmanību uz vispārinātu mana darba pieredzi, iepazīstinot vecāko pirmsskolas vecuma bērnus (5-7 gadus vecus) ar netradicionālu tēlotājas mākslas tehniku ​​- plastilineogrāfiju, kuras darbības princips ir veidot veidni. attēls, kas attēlo pusapjomu objektus horizontālā plaknē.
GCD veidlapas:
- komunikācija (mīklu minēšana, saruna, situācijas saruna),
- mākslinieciskā jaunrade (modelēšana),
- fiziskā izglītība (spēļu vingrinājumi, pirkstu vingrošana),
- drošība (saruna),
- mūzika.
Uzdevumi:
Izglītības:

- nostiprināt tēlniecības paņēmienus: plastilīna ripināšana starp plaukstām;
- vingrināties knibināšanas un vilkšanas paņēmienu izmantošanā;
- nostiprināt spēju savienot detaļas, cieši piespiežot tās vienu pret otru un izlīdzinot šuves;
- turpināt iepazīstināt bērnus ar plastilīna īpašībām (mīksts, vijīgs, spēj pieņemt jebkuru formu);
- nostiprināt spēju strādāt ar kaudzi.
Izglītības:
- attīstīt dzirdes un vizuālo uzmanību, smalko motoriku un roku koordināciju, acu kontroli.
Izglītības:
- audzināt precizitāti darbā ar plastilīnu, vēlmi pabeigt iesākto darbu;
- izkopt gādīgu attieksmi pret dabu, žēlastības sajūtu pret visu dzīvo;
- izraisīt pozitīvu emocionālu reakciju uz kopējo rezultātu.
Aprīkojums un materiāli:
plastilīns, modelēšanas dēļi, kaudzes, kompozīcijas bāze, magnetofons, CD ar mūziku, čūsku bildes, čūsku rotaļlietas.
Priekšdarbs: čūsku, to dzīvotņu ilustrāciju apskate, sarunas ar bērniem “Kas cilvēkam ir čūska - draugs vai ienaidnieks?” saliktas pamatnes izgatavošana (pa kartona virsmu uzklājot bērnu izvēlētās krāsas plastilīnu, vēlams vienmērīgi plānā kārtā) Tiešo izglītojošo darbību virzība
Pedagogs: Puiši, jums visiem patīk izdomāt un risināt mīklas. Šodien es atradu jums ļoti interesantas mīklas, un par kurām jums vajadzētu uzminēt, ja uzmanīgi klausāties. Vai varam sākt?!
1. Kāda iespēja,
Viņi mūs nepamana zālē.
Un dažreiz uz koka
Mēs karājamies otrādi.
Ja es sadusmošos, jūs dzirdēsiet: "Shhh!"
Bēdziet, ko tu esi vērts?
Ne velti visi no mums baidās,
Tikai šķietami vienkārši - ... (čūska)

2. Kurš ir garāks par zeķēm?
Kam nav roku vai kāju?
Āda kā zvīņas.
Pa zemi rāpo čūska...

3. Kas ir tas ar melnu lenti?
Vai tas ātri slīd pret straumi?
Viņš veikli izgāja cauri krūmiem.
Un uz mazas galvas
(Par to jāzina ikvienam)
Ir redzami dzelteni plankumi.
Es nomazgāju seju ar avota ūdeni,
Paslēpies zaļajā skudra
Un ielīda tuksnesī...
Nebaidieties, tas ir... (tiešām)
Uz mūsu planētas Zeme ir daudz dažādu čūsku veidu. Viņi dzīvo dažādās vietās: tuksneša karstajās smiltīs, tropu purvos un mežos. Čūskas ir dažādās krāsās: brūnas, melnas, dzeltenas, zilas, ar skaistu rakstainu rakstu muguras vidū plankumu, apļu, rombiņu, svītru veidā. Šī maskēšanās padara čūsku neredzamu savā dzīvotnē. Visu čūsku ārējās pazīmes ir līdzīgas: ķermenis līdzīgs virvei, galva vienā galā un aste otrā galā, čūskai nav kāju. Kustības laikā čūskas ķermenis vispirms novirzās pa labi, pēc tam pa kreisi, noliecoties ap dažādiem šķēršļiem, čūska pārvietojas pilnīgi klusi.
Iesaku spēlēt spēli “Snake”, šīs spēles noteikumi ir gan ļoti vienkārši, gan sarežģīti. Jums ir jāstāv rindā pa vienam, jāsatver rokas un jāpārvietojas aiz galvas (vispirms varat izvēlēties bērnu, kurš vēlas spēlēt šo lomu): kur iet galva, tur iet aste. Galva var pārvietoties jebkurā virzienā, izvairoties no šķēršļiem ceļā. Un vēl viens nosacījums, jo Čūska rāpo klusi, tas, kurš pārtrauc klusumu, ir ārpus spēles. Spēli var spēlēt dažādos tempos: lēni, ar paātrinājumu, ātri.
Praktiskā daļa.
Mēs veidojam čūskas ķermeni. Ņem divus plastilīna gabalus melnā un rozā krāsā (vai kādas krāsas bērni izvēlas, atšķiras no kompozīcijas pamatnes), katru sarullē vienāda garuma desās. Savienojiet desas visā garumā un pēc tam pagrieziet: grieziet pulksteņrādītāja virzienā vienā pusē un pretēji pulksteņrādītāja virzienam no otras puses. Veiciet kustību no vidus līdz galiem. Sarullējiet vienu daudzkrāsainās desas malu un uzasiniet to astei.


Mēs veidojam galvu. Izrullējiet mazu melnu bumbiņu (vai ko bērni izvēlas), nedaudz pagariniet malu. Novietojiet galvu astes pretējā pusē, nedaudz izlīdzinot galvas un ķermeņa savienojumu. Izmantojiet kaudzi, lai veiktu iegriezumu galvas priekšpusē, salieciet malas - tā ir čūskas mute.
Mēs veidojam mēli - dzēlienu. Sarullējiet ļoti plānu melnu (vai sarkanu) desu un ielieciet to mutē, viegli nospiediet.
Ķermeņa dekorēšana. Izrullējiet desiņas no plastilīna (jebkura cita krāsa, izņemot čūskas ķermeņa krāsu), atdaliet to mazās daļas un ar pirkstu izrotājiet čūskas ķermeni ar šīm bumbiņām. Uz galvas izveidojiet zirņu formas acis.
Izgatavoto čūsku piestipriniet pie kompozītmateriāla pamatnes jebkurā vietā un pozīcijā, ko bērns izvēlas.
Kompozīcijas bāzes dekorēšana. No plastilīna var izgatavot ziedus: ziedlapiņas ir daudzkrāsainas bumbiņas, centri ir saplacināti ap bumbu, kāti ir plāni sarullētas desiņas, lapas ir saplacinātas zaļās bumbiņas. Jūs varat aicināt bērnus izgatavot zāli, krūmus, oļus no plānām desiņām (vai visu, ko bērns vēlas pagatavot)



Tēlniecības laikā bērniem nogurst rokas un pirksti. Veicam roku iesildīšanu:
Kaut kā mazs boa konstriktors (ar labo veicam rāpošanas kustības
roku uz galda)
Man gribējās palīst zem skapja. (paceliet roku, attēlojot
čūskas galva)
Viņš ir izstiepts zem skapja (nolaiž roku)
Un tad viņš saritinājās bumbiņā. (vienlaikus saliec roku pie elkoņa un dūri)

Kreisajai rokai iesildīšanos var atkārtot, tikai paātrinātā tempā.


Tops