Bērnudārzā skaitot līdz 5. Vienkārši veidi, kā iemācīt bērnam skaitīt

Aptrieva Olga

Mērķis: Veicināt elementāru matemātisko jēdzienu veidošanos un izziņas darbības attīstību.

Uzdevumi:

1. Izglītojoši:

Iepazīstiniet ar skaitļa 5 veidošanu, iemāciet skaitīt 5 robežās, atbildiet uz jautājumu "Cik daudz?"

Uzlabot spēju salīdzināt divas vienādas objektu grupas, norādīt salīdzināšanas rezultātus vārdus: vienādi, tik daudz - tik daudz.

Pastipriniet idejas par detaļu secību dienas: rīts pēcpusdienā Vakars Nakts.

Praktizējiet ģeometrisko formu identificēšanu (aplis, kvadrāts, trīsstūris, taisnstūris)

2. Attīstības:

Attīstīt runu, uzmanību, atmiņu

3. Audzinātāji: Izkopt neatlaidību un zinātkāri.

Demo materiāls: bildes ar gaiļa attēlu, gailis uz saullēkta fona, 5 vistas, 5 cāļi, izgriezts plakāts "Gadalaiki", didaktiskā spēle "Maģiskā ģeometrija".

Izdales materiāls: divu lappušu kartīte, katram bērnam šķīvī, Bildes: 5 apakštasītes, 5 graudi

Priekšdarbs: Pastipriniet skaitļa 4 veidošanu, skaitot 4 robežās, didaktiskā spēle “Atrodi to, kas izskatās pēc apļa” (kvadrāts, trīsstūris, taisnstūris)»

Nodarbības gaita:

1. daļas organizatoriskais moments

(bērni ir uz paklāja)

Puiši, sveicināsim savus viesus.

Šodien pie mums ciemos ieradās vēl viens ciemiņš. Klausieties bērnu atskaņu par viņu.

Gailis, gailis, zelta ķemme

Eļļas galva, zīda bārda,

Jūs neļaujat bērniem gulēt.

Kad bērni pamostas? (Es rādu gaiļa attēlu uz uzlecošās saules fona)

Kurš vēl pamostas kopā ar gaili? (vistas) Es vēršu bērnu uzmanību uz tāfeles, uz kuras ir 4 cāļu attēli.

Cik cāļu ir kopā? (4)

Ralina, lūdzu, saskaiti vistas un novieto to pašu numuru tāfeles apakšā vistas:

cik cāļu? (4)

Cik cāļu (4)

Ko jūs varat teikt par vistu un cāļu skaitu? (Cāļu ir tik daudz, cik vistu)

Vēl viena vista pamodās un pieskrēja pie četrām vistām.

(Pie tāfeles pievienoju vēl vienu vistas attēlu)

Ko mēs varam teikt par vistu un cāļu skaitu. Ir vairāk cāļu. (Pati saskaitu cāļus un jautāju)

Cik cāļu ir? Izdari matemātiku Sonja.

Kā tu dabūji 5 vistas, Rozalīna. (Pievienots viens)

Miša, cik cāļu? (4)

Piecas vistas un četri cāļi.

Salīdziniet, kuram ir vairāk? (Vistu ir vairāk nekā cāļu)

Kurš ir mazāks? (Cāļu ir mazāk nekā vistu)

Kurš skaitlis ir mazāks par 5 vai 4?

Kurš skaitlis ir lielāks par 5 vai 4?

Kā padarīt cāļus un cāļus kļūt vienādi: 5 katrā.

(Pievieno vienu vistu)

Kā tu dabūji 5 vistas? (Četrām vistām tika pievienota vēl viena)

Nevienlīdzības atjaunošana: Es tīru vienu vistu

Kā vēl var panākt, lai vistu un cāļu būtu vienāds skaits? (Izņemiet vienu vistu)

Labi darīts, puiši paveica uzdevumu.

Fiziskie vingrinājumi.

Reiz - piecēlāmies un iztaisnojāmies.

Divi - noliecās, noliecās.

Trīs - trīs aplaudē ar rokām.

Un četri ir sānos.

Pieci - pamājiet ar rokām.

Seši - apsēdieties vēlreiz.

Spēle "Pabarosim vistas"

Tagad dodieties uz savām darbstacijām, spēlēsim spēli "Pabarojiet cāļus"

Jums uz galda ir kartīte, un uz šķīvjiem ir apakštasīšu un graudu attēli.

Novietojiet 4 apakštasītes uz kartes apakšējās joslas un tikpat daudz graudu uz augšu.

Vienādā daudzumā apakštasītes un graudu?

Cik apakštasīšu un graudu? (katra 4)

Pārliecinieties, ka ir 5 apakštasītes.

Salīdziniet, kura ir lielāka?

Kas ir mazāks?

Pārliecinieties, vai ir vienāds apakštasīšu un graudu skaits.

Cik graudu un apakštasīšu tagad ir?

Uzdevumu izpildījām labi.

Un tagad mēs atstājam visu uz galdiem un ejam uz paklāja.

Spēle "Kad tas notiek?"

Mūsu gailītim ir vēl viena spēle: "Kad tas notiek?"

Es gribu jums paskaidrot

Es gribu jums paskaidrot

Kā sadalīt dienu daļās.

Ikviens to var izdarīt pa stundām

Skatieties pats par diennakts laiku.

No rīta saule lec,

Aiz loga ausīs.

Mums ir pienācis laiks mosties

No rīta dodieties uz bērnudārzu.

Ārā gaišs,

Ir pienācis laiks pēcpusdienas tējai.

Mēs ejam pastaigāties, mēs spēlēsim,

Dienas laikā ir daudz ko darīt!

Tātad saule riet,

Šis vakars klauvē pie mums.

Visa ģimene atgriezīsies mājā,

Sapulcējieties pie galda.

Diena jau sen beigusies.

Ārā pilnīgi tumšs.

Nāk nakts. Mums viņa

Novēlu jums labu miegu.

Lūdzu gailīti, nosauc visas dienas daļas secībā.

Šodien risināsim mīklas. Tie ir neparasti, par mums pazīstamām ģeometriskām formām. Tos arī uzminēsim neparastā veidā

Man nav stūru

Un es izskatos kā apakštase

Par medaļu, par pankūku,

Uz apses lapas.

Esmu sens draugs cilvēkiem.

Viņi mani sauc par... apli.

Paskaties uz mani uzmanīgi -

Galu galā man ir tikai trīs.

Trīs malas un trīs stūri

Trīs virsotnes ir punkti.

Tagad ātri sniedziet man atbildi,

Kas es esmu? Trīsstūris.

Viņš ir mans draugs ilgu laiku,

Katrs leņķis tajā ir pareizs,

Visas četras puses

Tāds pats garums.

Es priecājos viņu iepazīstināt ar jums.

Un viņa vārds ir... kvadrāts

Padomā par to, pastāsti man.

Jums tikai jāatceras:

Šīs figūras malas

Pretstati ir vienādi. Taisnstūris.

Didaktiskā spēle "Maģiskā ģeometrija"

Labi, puiši, jūs atrisinājāt mīklas. Gailis mums sagatavoja vēl vienu spēli, kas saucas “Kas ir kas”. Uz galda ir ģeometriskas formas, un apkārt ir rotaļlietas, kas izskatās pēc ģeometriskām formām. Vajag rotaļlietas, kas izskatās pēc apļa, ko likt ar apli utt.

Organizatoriskā pabeigšana

Vai jums patika spēle? (Jā) Gailis to atstās mums un mēs vēl spēlēsim.

Puiši, ko mēs šodien darījām? (Iemācījās skaitīt līdz 5.)

Labi darīti puiši, gailītim ir liels prieks, ka jūs varat skaitīt un zināt ģeometriskas formas un atcerēties dienas daļas.

Publikācijas par šo tēmu:

Matemātikas stundas piezīmes “Skaitīšana 5 robežās” Tēma “Skaitīšana 5 robežās” Programmas saturs: Prakse skaitīt 5 robežās; Nostiprināt zināšanas par skaitļiem no 1 līdz 5. Iemācieties korelēt lielumus.

Nodarbību konspekti vecākajai grupai “Kvantitatīvā un kārtas skaitīšana. Ģeometriskās figūras. Skaitlis un cipars 3" nodarbību pieraksti vecākā pirmsskolas vecuma bērniem Mērķis: nostiprināt bērnu priekšstatus par ģeometriskām formām; prakse kvantitatīvi

Nodarbības par elementāru matemātisko jēdzienu veidošanu kopsavilkums senioru grupā “Jautra skaitīšana ar Pinokio” Kopīgs izglītojošs pasākums par FEMP vecākajā grupā “Jautra skaitīšana ar Pinokio” Mērķi: 1. Nostiprināt skaitīšanas prasmes robežās.

Nodarbības par FEMP sagatavošanas grupā “Daudzums un skaitīšana. Skaitīt 10 collu robežās Nodarbības par FEMP sagatavošanas grupā “Daudzums un skaitīšana. Skaitīšana 10 collu robežās Mērķis: veicināt bērnos spēcīgu interesi par matemātiku.

Mērķis:Trenēties kārtas skaitīšanā līdz 5. Prast atšķirt un nosaukt ģeometriskas formas.

Izglītības jomu integrācija:“Izziņa” (FEMP,) “Mākslinieciskā jaunrade” (Zīmēšana), “Mūzika”, “Fiziskā izglītība”, “Komunikācija”, “Socializācija”.

Iekārtas un materiāli: Mīksta rotaļlieta (jebkura), 5 mēbeles (jebkuras), kartītes, kurās attēloti pieci ķebļi, uz kuriem sēž dzīvnieki, brīnišķīga soma ar ģeometriskām formām, tamburīns (vai mūzika, 5 stīpas, kartītes ar kvantitatīvām ogām (vai cipariem), aploksne ar papīra ģeometriskām formām (aplis, trīsstūris, kvadrāts, taisnstūris, ovāls), magnētiskā tāfele, ½ albuma lapa, krāsas, otas, ūdens krūzes katram bērnam.

Nodarbības gaita :

1. Tīģeris (jebkura mīkstā rotaļlieta) ierodas ar mēbeļu kasti. Apsveikuma runa. Viņam vajadzīga palīdzība skaitīšanā. Skolotājs novieto 5 mēbeles un uzdod jautājumus:

Dīvāns, cik tas maksā? Pirmkārt.

Tas ir liels, cik maksā krēsls? Otrkārt.

Cik maksā krēsls? Trešais.

Un kā ar mazo krēsliņu? Ceturtais.

Tabula, cik tas maksā? Piektais.

Bērni atkārto kārtu skaitu korī un individuāli: pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais.

Pedagogs: - Labi darīti, puiši, viņi pareizi atbildēja uz jautājumiem un izpildīja uzdevumu. Tīģeris saka paldies par palīdzību.

2 . Pedagogs: Puiši, jums uz galda ir kārtis, lūdzu, paskatieties.

Saskaitiet, cik izkārnījumu ir izvilkts? - 5.

Kas sēž uz šiem ķebļiem? - dzīvnieki.

Almir, paskaties, kurš sēž uz pirmā ķebļa?

Miša, kurš sēž uz ceturtā ķeblīša?

Aleksija, kas sēž uz trešā ķeblīša?

Artem, kurš sēž uz otrā ķeblīša?

Vika, kas sēž uz piektā ķebļa?

Pedagogs: Tīģeris saka paldies, viņi atpazina visus manus draugus.

3 . Pedagogs: Tīģeris jums atnesa arī brīnišķīgu somu, tur ir ģeometriskas formas, bet viņš nezina, kā tās sauc. Tagad, puiši, mēs nedaudz paspēlēsimies.

Spēle "Brīnišķīgā soma".

Soma satur dažādas ģeometriskas formas. Bērni pārmaiņus ieliek roku somā, pēc taustes identificē figūru, nosauc to un izņem to. Pārējie bērni pārbauda, ​​vai figūra ir pareizi nosaukta.

Pedagogs: - Labi darīti, puiši, viņi palīdzēja tīģerēnam izdomāt ģeometriskas formas, tagad viņš zinās, kā tās pareizi sauc.

4. Fiziskie vingrinājumi.

Bērni veic lēcienus tamburīnas skaņā un saskaita, cik reižu viņi lēca (līdz 5 lēcieniem). Spēli atkārto 3-4 reizes.

5. Spēle ar cipariem.

Bērniem rokās ir kartītes ar kvantitatīvām ogām, uz grīdas ir 5 stīpas, bet stīpās kartītes ar cipariem. Bērni skrien, lec pie tamburīnas vai mūzikas skaņas, un pēc signāla (tamburīna, mūzika) jāstāv stīpās ar atbilstošo numuru. Bērni aizver acis, skolotājs apmaina skaitļus stīpās. Spēle tiek atkārtota 3 reizes.

6 . Pedagogs: Tīģera mazulim kastē joprojām ir pārsteigums - Aploksne ar mīklām(par ģeometriskām formām). Pēc katras atrisinātās mīklas skolotājs izņem figūru un piekar to uz tāfeles. Klausieties pirmo mīklu:

Man nav stūru

Un es izskatos kā apakštase

Uz šķīvja un uz vāka

Uz gredzena, uz riteņa

Kas es esmu, draugi? Aplis

Paskaties uz figūru

Un zīmē albumā

Trīs stūri, trīs malas

Savienojieties viens ar otru

Rezultāts nebija kvadrāts

Un skaisti... Trīsstūris

Esmu figūra – jebkur

Vienmēr ļoti gluda

Visi leņķi manī ir vienādi

Un četras puses.

Kubs ir mans mīļākais brālis

Tāpēc es... Kvadrāts

Man ir četri stūri kā kvadrāts.

Bet es neuzdrošinos sevi saukt par kvadrātu,

Un tomēr, starp citu, tas izskatās kā kvadrāts,

Divas garās malas un divas īsākas . Taisnstūris

Tas izskatās kā ola vai jūsu seja

Šis ir aplis

Ļoti dīvains izskats:

Aplis ir kļuvis saplacināts

Pēkšņi izrādījās... Ovāls

Pedagogs: Labi darīts, puiši, jūs atrisinājāt visas mīklas!

7. Mākslinieciskā jaunrade.

Pedagogs: Puiši, tagad mēs zīmēsim. Krāsosim ģeometriskas figūras. Vispirms uzzīmējiet figūras kontūru un pēc tam izkrāsojiet to.

Aplis ir zaļš. Trīsstūris ir zils. Kvadrāts - sarkans.

Pedagogs: Kādas skaistas un glītas ģeometriskas formas jūs ieguvāt? Bērni atbild korī un individuāli.

8. Nodarbības kopsavilkums:

Vai jums patika nodarbība, un kas jums patika visvairāk?

Visi puiši ir lieliski! Paveica labu darbu. Un palīdzēja arī Tīģera mazulim. Tīģeris jums ir ļoti pateicīgs un ļoti priecīgs, ka tagad prot skaitīt līdz 5 un zina ģeometrisko formu nosaukumus.

Natālija Meļkova

Jūsu uzmanībai piedāvāju didaktisko spēļu iespējas, kuru mērķis ir attīstīt matemātiskos jēdzienus, mācīties skaitīt līdz 5 un iepazīt skaitļus, izmantojot maņu elementus smalko motoriku attīstīšanai (spraudes, Velcro detaļas, magnēti, paštaisītas puzles.

Piedāvātās spēles iespējas ir paredzētas bērniem vecumā no 3 līdz 5 gadiem.

Mērķis:

1. Bērnu iepazīstināšana ar skaitļiem no 1 līdz 5, skaitļu un skaitļu sēriju konsolidācija 5 robežās.

2. Reversās un kārtas skaitīšanas konsolidācija, skaitļa un daudzuma korelācija.

3. Uzmanības, atmiņas, vizuāli-figuratīvās un loģiskās domāšanas attīstība, spēja analizēt, salīdzināt, klasificēt ar apmācību skaitīšanas operācijās un didaktiskajās spēlēs. Ilgtermiņa atmiņas korekcija un attīstība.

4. Maņu spēju un taustes sajūtu veidošanās bērniem.

5. Ideju veidošana par priekšmetu krāsu, formu, izmēru un īpašībām, izmantojot spilgtus vizuālos attēlus un rotaļu aktivitātes.

Materiāls:

Visu veidu spēles ir nesaraujami saistītas ar smalko motoriku, pirkstu veiklību un roku-acu koordināciju. Visi rotaļu elementi ir šūti no dažādas cietības filca un citiem materiāliem, pateicoties kuriem tiek bagātināta bērnu maņu pieredze. Kā papildu sensorie elementi tiek izmantotas divu veidu drēbju šķipsnas: koka – 4 cm un plastmasas – 6 cm, neodīma magnēti un Velcro. Velcro audums (kanniņas un vistas vēders) tika izmantots kā pamatne Velcro (stiprai, izturīgai stiprināšanai).

SPĒLES IESPĒJAS:

#1. Mīklu "MĀRĒTES".

Puzles ir lieliska izglītojoša rotaļlieta. Tiem ir lieliska ietekme uz loģiskās un telpiskās domāšanas, uzmanības un atmiņas attīstību. Saliekot bildi, bērns attīsta smalko motoriku un sāk labāk koordinēt kustības. Attīstot šādas prasmes, bērns turpmāk varēs viegli apgūt rakstīšanu un runu.

Saskaitīsim punktus mārīšu mugurās un savienosim tos ar vēlamo skaitli.














#2. MĀCĪBU FILCA KARTES "PALMA"- ievads skaitīšanai līdz pieciem uz pirkstiem.

Pirksti palīdz bērnam ilgstoši skaitīt. Uz jautājumu: "Cik tev gadu?" bērni izmanto pirkstus, lai parādītu savu vecumu (viens, divi, trīs). Izrādās, ka tas ir ne tikai rādīšanas žests saziņai, bet arī noderīgs vingrinājums smalkajai motorikai, un matemātiska zīme, kas norāda uz daudzumu, un lielisks vingrinājums koordinācijas, pirkstu spēka u.c. attīstīšanai.



Kad bērns sāk mācīties skaitīt, vēl neapzinoties, kas ir skaitlis, veiksmīgs metodiskais paņēmiens var būt metode, kā korelēt objektu skaitīšanu ar pirkstiem. Jau pašā skaitļu iepazīšanas sākumā ir ļoti svarīgi apzināties, ka viens ir viens objekts, divi ir divi objekti vienlaikus utt. Un ar pirkstu palīdzību to ir viegli izdarīt. Turklāt šī fakta apzināšanās, izmantojot pirkstus, iziet cauri vairākiem uztveres kanāliem vienlaikus: vizuālajam (redzam, dzirdamajam (dzirdam, izrunājam), taustei (jūtam, kinestētiskajam (kustam).).

Aicinām bērnu uzlikt pirkstus uz kartītes un nosaukt numuru, tādējādi korelējot skaitu un daudzumu.







Ļoti noderīgs paņēmiens smalko motoriku attīstīšanai ir dažāda izmēra drēbju šķipsnu izmantošana, kas palīdz attīstīt koordināciju un pirkstu spēku.


Mazas koka drēbju šķipsnas ar cipariem...








Lielākas (tātad ērtākas) plastmasas drēbju šķipsnas...





Tajā pašā laikā iepazīstināt bērnus ar skaitļiem, koncentrējoties uz vizuālo atmiņu.




#3. "PALĪDZĒJU VEcmāmiņai KONSERVĒT OGAS, AUGĻUS, DĀRZEŅUS UN SĒNES."

Aicinām bērnus burciņās salikt noteiktu daudzumu sulīgu ogu un augļu...




Konservēšanas burkas ir izgatavotas no velcro auduma, tāpēc ogas un augļi (un citi dārzeņi un sēnes) ar Velcro aizmugurē tām lieliski pielīp. Tādējādi ogu un augļu burkas izglītojošās spēles laikā var brīvi pārvietot, nēsāt un uzglabāt.

Un tagad tas pats ar dārzeņiem...







Pēc izvēles kārtojiet ābolus pēc krāsas. Ābola krāsai jāatbilst burkas vāka krāsai.





Tagad saskaitīsim, cik ābolu un bumbieru ir katrā burkā.





Tagad saskaitīsim sēnes.




4. "Ugunspuķes".

Saule paslēpās. Tumšs.

Ir jau sen pāri pusnaktij

Zālē ir spoža bāka -

Ugunspuķe paslēpās.

Atbildiet kopā, bērni:

Kurš mums naktī spīd zālē?

Ietilpst tavā dūrē

Šī mazā ugunspuķe.







5. "CĀLIS - CĀLIS - CĀLIS MANI CĀĻI."

Cālis izgāja pastaigāties,

Viens divi trīs četri pieci,

Mēs ejam kopā pastaigāties.


Vistas māte ir izgatavota no cieta filca, un viņas vēders ir izgatavots no velcro auduma, kas ļauj viņai viegli piestiprināt olas un cāļus (kuriem aizmugurē ir Velcro).


Vistas spārniņi salokās un tos notur zem filca ziediem paslēpti neodīma magnēti. Tas viss, savukārt, ir papildu trenažieris bērnu pirkstiņiem.







Cik cāļu ir izšķīlušies un cik vēl nav...


Cik cāļus mamma paslēpa zem spārniem?


PAŠVALDĪBAS BUDŽETA IZGLĪTĪBAS IESTĀDES VIDUSSKOLA (pirmsskolas grupas) Nr.70

Nodarbības piezīmes par FEMP

Temats:

"Skaitīšana līdz 5, skaitlis un skaitlis 5."

Pedagogs: Salina M.V.

Ļipecka, 2015

Mērķis: Nostiprināt bērnu zināšanas par kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu, ģeometrisko figūru nosaukumiem un laika jēdzieniem.
Uzdevumi:
- zināšanu nostiprināšana par tiešo skaitīšanu piecu robežās
- spēja atrast nākamo un iepriekšējo numuru no nosauktā
un norādīts
-turpināt mācīt, kā korelēt skaitļus ar objektu skaitu
- 5 robežās atšķirt kvantitatīvo un kārtas skaitīšanu
- turpiniet mācīties no ģeometriskām formām izveidot figūru
- zināšanu nostiprināšana gadalaiku nosaukumos, diennakts laikā, ģeometrisko formu nosaukumos
Nodarbības gaita
(bērni sēž puslokā uz paklāja)
Skolotājs ienāk uzvalks zvaigžņu vērotājs,
turot rokās burvju nūjiņu.
Šodien mūsu istaba ir pasakaina, un mēs atvērsim durvis uz citu, neparastu, pārsteidzošu pasauli, kas ir pilna ar brīnumiem. Šajā pasaku pasaulē var iekļūt tikai tie bērni, kuriem patīk ceļot, fantazēt un sapņot. Un es jums palīdzēšu šajā jautājumā - šodien es būšu gudrais astrologs no brīnumu planētas.
Es jau ilgu laiku dzīvoju uz brīnumu planētas. Tūkstošiem gadu laikā esmu redzējis daudz neparastu un interesantu lietu. Man ir veca burvju grāmata, kurā pierakstu neparastus stāstus un pasakas (atver burvju grāmatu).
Klausieties pasaku. Kādā zvaigžņu valstī dzīvoja karalis ar savu zvaigžņu karalieni un meitu princesi Zvezdočku. Viņš nolēma kaut kā visu savā valstī saskaitīt. Viņš lidoja, lidoja pa debesīm, skaitīja, skaitīja... Atgriezies mājās, karaliene jautāja - “Nu? Vai esi visu saskaitījis? Karalis neatceras!.. Karaliene sadusmojās, un karalis sadusmojās... Tad gudrais Astrologs viņam saka... Kā tev šķiet, ko Astrologs ieteica? (bērnu atbildes un minējumi)
Un Astrologs viņam stāsta: “Lai neaizmirstu, cik kopā ir zvaigžņu, mākoņu, putnu u.c., vajadzēja pierakstīt skaitļus, kas iegūti, skaitot ar skaitļiem. Pārskaitīja un ar ciparu norādīja daudzumu. Galu galā skaitlis ir skaitļa zīme.
Acīmredzot karalis pat nezina skaitļus! Puiši, palīdzēsim karalim no Zvaigžņu valsts? Tagad es pamīšu savu burvju nūjiņu un pārvērtīšu jūs par astrologa palīgiem, un mēs dosimies uz maģisko Zvaigžņu valsti. "Crible-crable-boom..."
Nāciet klusi mūsu maģiskajā istabā un apsēdieties
par zvaigznēm tabulas. Galu galā jūs tagad esat jauni zvaigžņu vērotāji.
Un zvaigžņu valsts mūs sveic ar krāsainām gaismām.
Karalis atstāja savu portretu, un viņš pats tevi vēro debesīs teleskops. Viņš domā: tiks galā vai nē?..

1) SPĒLE “SKAITĪT OBJEKTU”
Paskaties: karalis atstāja savas kārtis, acīmredzot viņš nevarēja tās saskaitīt. Saskaitiet kartītē esošos priekšmetus un ar ciparu norādiet priekšmetu skaitu (bērni saskaita priekšmetus un pieliek tiem vajadzīgo numuru).
- Cik Ziemassvētku eglīšu?
- Cik sēņu? (un tā tālāk.)
Vai visu pareizi saskaitīji? Kuram nepaveicās?
Kā pareizi skaitīt?
(Bērni kopā ar skolotāju deklamē algoritmu: pārskaitot nedrīkst palaist garām nevienu vienumu un neskaitīt vienu vienumu divas reizes).
Es dzirdu ķēniņa balsi - viņš ir ļoti apmierināts ar jums. Labi padarīts.

2) SPĒLE “ZVAIGŽŅU MĀJAS”
(parādās zvaigznīte)
V. Reiz bija zvaigznes. Viņi dzīvoja kā ģimenes. Ģimenes bija dažādas: vienā ģimenē dzīvoja viena zvaigzne, citās vairāk. Visas zvaigznes dzīvoja vienā ielā.
Palīdzēsim zvaigznēm pareizi iekārtoties.
Kāda veida māja šī ir? Skaitīsim secībā (bērni nosauc māju kārtas numurus: pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais).
J. Kas, jūsuprāt, ir jādara, lai zvaigznes neaizmirstu, kurā mājā viņi dzīvo? (jāliek kartītes ar numuru. Tas būs mājas numurs).
Esam pievienojuši kārtis, tagad liksim zvaigznes.
Šī ir... (pirmā māja) - viņš dzīvos šeit... (1 zvaigzne).
Šī ir... (otrā māja) - viņi dzīvos šeit (2 zvaigznes)
utt.
Atnesiet zvaigznes, mēs tās saskaitīsim un novietosim jūsu mājās.
Paldies. Visas zvaigznes tagad ir laimīgas.

3) SPĒLE “ZVAIGZNES UN MĀKOŅI”
Puiši, paskatieties, cik daudz skaistu zvaigžņu šeit ir. Mēs esam zvaigžņu vērotāji. Saskaitīsim, cik zvaigznes? (šeit 4 zvaigznes).
Cik mākoņu? Kas vēl? Cik vēl?
Migdināsim katru zvaigzni uz mākoņa.
Vai mākoņu pietiks visām zvaigznēm? Kāpēc? Kas būtu jādara?
(pievienojiet vēl vienu mākoni).
Zvaigznes katra balstās uz sava mākoņa. Viņiem droši vien ir ļoti skaisti krāsaini sapņi.

4) FIZISKĀS “KURŠ DZĪVO MĒNESI?”
B. Modinātājs zvana — ir pienācis laiks celties. Un šī jaukā sudrablapsa pienāca pie mums un pasauca vingrot un iesildīties.
Mēnesis peld pa debesīm.
Kas dzīvo mēneša laikā? (ejot)
Tur staigā viltīga lapsa,
Viņš skatās lejup uz zemi.
(liekties uz priekšu)
Lapsa vicina asti
Kažokāda ir bieza un sudrabaina.
(vicināt rokas aiz muguras)
Un zvaigznes lido apkārt,
Viņi lido ciemos pie lapsas.
(vicināt rokas sev priekšā)

5) SPĒLE “NOSAUKI DIENAS DAĻAS”
V. Zvaigžņu valstī laiks arī nestāv uz vietas, dienas daļas nomaina viena otru (rāda plakātu)
1. Nosauciet dienas daļas (rīts, pēcpusdiena, vakars, nakts)
2.Cik daļas ir dienā? (četri)
3.Kā sauc pagājušo dienu?
(vakar)
4. Kā sauc tās dienas, kas drīzumā būs gaidāmas? (rīt)
5.kā sauc to dienu, kurā mēs dzīvojam tagad, pašreizējā brīdī? (šodien)
J. Mūsu grupā mums ir ikdienas rutīna (rāda plakātu)
-Kas ir pirmais – pusdienas vai vakariņas?
-Kas vēlāk: pastaiga vai brokastis?
-Kas ir pirmais: pēcpusdienas tēja vai klusais laiks?
Jā, viss ir pareizi, viss notiek pareizi, viens pēc otra,
tāpat kā dienas daļas aizstāj viena otru. Viena diena paiet, nāk cita.
-Kur viņi aizbēg uz dienu?
(bērns deklamē dzejoli)

Rīts pēcpusdienā Vakara nakts,
Viņi aizbēga uz dienu.
Lai nenožēlotu nevienu dienu,
Mums jārūpējas par katru dienu,
Lai būtu laiks dejot un lasīt.
Zīmējiet, spēlējiet ar draugiem
Un palīdzi mammai.
V. Labi darīts. Jā, laiks jāpavada lietderīgi un atbilstoši grafikam. Un mēģiniet visu izdarīt laikā, pirms ir pienācis laiks gulēt.
6) SPĒLE “MAĢISKĀS FIGŪRAS”
V. Puiši, fantazēsim un izdomāsim, kādas maģiskas radības var dzīvot šajā zvaigžņotajā valstī. Izveidojiet dažādus neparastus siluetus, izmantojot savas ģeometriskās formas.
(bērni veido figūras)
- Kādas ģeometriskās figūras izmantojāt?
Visas figūras ir brīnišķīgas.

Puiši, kur mēs bijām šodien? (zvaigžņu valstī)
-Ko viņi darīja? (viņi skaitīja, sauca skaitļus, izveidoja burvju figūru, spēlēja, uzminēja mīklas, nosauca dienas daļas...)
- Kas tev patika?
Tagad paņemiet garastāvokļa kartītes un aizpildiet garastāvokļa apli: dzeltenā krāsā - “Es esmu laimīgs”,
zaļš – “esmu mierīgs, ieinteresēts”, sarkans – bailes vai skumjas. Un es paskatīšos, kāds noskaņojums jums šodien bija.

(zvaniet tālrunis)
J. Sveiki, vai šis ir karalis? Sakiet puišiem lielu paldies. Nosūtīja princesi ar dāvanām?
Puiši, princese Zvezdočka tagad lido pret mums jebkurā brīdī. Karalis sūtīja jums dāvanas un atspirdzinājumus.
(ienāk princese)
Princese: Puiši, jūs tik labi domājat un zināt tik daudz, paldies. Un pieņemt dāvanas no mūsu ģimenes.
Gaidām jūs atkal pie mums ciemos. Uz redzēšanos.
Q. Ardievu, princese. Mēs noteikti mēģināsim aizlidot pie jums ciemos.
Es jums pasniegšu šīs dāvanas, un mums ir pienācis laiks atgriezties (skolotājs izdala balvas)
Paldies, mūsu ceļojums ir beidzies.
Tagad es vicināšu zizli: "Crible, crable, boom..."


Tops