Nodarbības “Ziedu maģiskā pasaule” kopsavilkums vecākajā grupā. Nodarbība par tēmu "ziedi"

Temats:"Ziedi"

Mērķis: Iepazīstiniet bērnus ar augu pasaules daudzveidību.

Mērķi: Māciet bērniem sadalīt augus grupās: koki, krūmi, garšaugi, ziedi. Kopā ar bērniem nosakiet ziedu nosaukumus un to struktūras daļas (sakne, kāts, lapas, zieds, ziedēšanas laiks, iepazīstiniet bērnus ar dārznieka profesiju. Veidojiet priekšstatu par to augšanas apstākļiem (siltums, mitrums). , gaismas). Attīstīt spēju apbrīnot ziedu skaistumu.

Metodes un tehnikas: Saruna (Verbālā. Vizuālā. Spēle.)

Fiziskās audzināšanas minūte

Priekšdarbi: daiļliteratūras lasīšana par ziediem, ilustrāciju, augu attēlu, kompozīcijas ar ziediem skatīšanās, mūzikas klausīšanās.

Izglītības mērķi:

Nostiprināt iepriekš iegūtās zināšanas par augu pasauli, par veģetācijas nozīmi dabā.

Attīstības uzdevumi:

Attīstīt bērnu atmiņu, sakarīgu runu, domāšanu, muskuļu un skeleta sistēmu, estētiskās izjūtas.

Izglītības uzdevumi:

Izkopt bērnos laipnību, ieaudzināt gādīgu attieksmi pret dabu, augiem un dzīvniekiem.

Vārdu krājuma darbs

Uzlabojiet bērnu runu un paplašiniet viņu vārdu krājumu.

Sagatavošanas darbs: koku un ziedu apskate, ejot pa vietu, dzejoļu lasīšana, dziesmu dziedāšana, mīklas, dārzu un sakņu dārzu attēlu apskate, veģetācijas priekšrocību runāšana uz Zemes.

Fiziskās audzināšanas minūte

Āra spēles

PSO: magnetofons, disks ar Čaikovska mūziku "Ziedu valsis".

Didaktiskais materiāls: kartītes ar ziedu attēliem,

Literatūra: Karpukhina N.A. Nodarbību konspekti bērnudārza vidējai grupai 2013. N.V. Alešina “Pirmsskolas vecuma bērna iepazīstināšana ar apkārtējo pasauli”

I. Organizatoriskais moments.

II. Tēmas ziņojums.

Nodarbības gaita:

Saruna.

Audzinātāja: Bērni, mūs ieskauj brīnišķīga un pārsteidzoša augu pasaule. Mēs visi priecājamies par ēnaino mežu un krāsaino pļavu, baudām krāsu skaistumu un aromātu, mielojamies ar dabas veltēm: ogām, riekstiem, sēnēm.

Vai zinājāt, ka lielākais koks vai mazākais krūms un pat zāle: tie visi ir augi? Augi ir ļoti dažādi. Telpas un pagalmus izrotājam ar augiem, daļu no tiem izmantojam pārtikā.

Apskatiet attēlos redzamos augus. Nosauciet tos un pastāstiet man, kur tie aug?

Kuru no viņiem tu redzēji pie mājas?

Puiši, spēlēsim ar jums. Noteikumi ir šādi:

1 bērns savāc kātu, 2 - lapas, 3 - lapiņas

Izglītot l: Klausieties mīklu un mēģiniet uzminēt, par kādu augu es lasu:

Izveidojiet komfortu

Logi zaļi,

Viņi zied visu gadu.

Atbilde: ziedi.

Tieši tā, tie ir ziedi. Visas puķes uzzied tad, kad ārā nav sniega un ir silti. Atkārtosim: kas ir ziediem?

Bērni: Sakne, stublājs (garas, taisnas, zaļas, lapas (zaļas, apaļas, ovālas, cirsts), ziedlapiņas (zilas, sarkanas, dzeltenas utt., asas, ovālas, apaļas, cirsts).

Audzinātāja: Laukā, pļavā, mežā, dārzos, visur ir daudz ziedu. Ziedi puķu dobēs un zālienos rotā ielas un parkus un padara pilsētas izskatīties eleganti. Viņi iepriecina cilvēkus ar savu skaistumu, tie tiek dāvināti viens otram svētkos un dzimšanas dienās. Pie karā kritušo karavīru pieminekļiem nes ziedus. Ļoti bieži tos izmanto medicīnā un kosmētikā.

Audzinātāja b: Kā sauc cilvēkus, kas audzē ziedus?

Bērni: Dārznieki. Viņi stāda puķu sēklas puķu dobēs un rūpējas par tām.

Audzinātāja: Dārznieks ieradās pie mums ciemos. Viņš mums sniegs dažus padomus par ziedu kopšanu.

Dārznieks: Sveiki, es esmu Dārznieks. Man ļoti patīk kopt dārzu: rakt un irdināt augsni, ravēt, nogriezt liekos zarus, laistīt augus, cīnīties ar kaitēkļiem. Būt dārzniekam nav viegli, jo jums ir daudz jāzina par augiem, lai tos pareizi koptu un iegūtu labu ražu. Dārzniekam jāmīl daba un jābūt vērīgam, pacietīgam, neatlaidīgam un atbildīgam cilvēkam.

Pedagogs: Tagad celsimies un mazliet atpūtīsimies.

Pirkstu spēle "Augu ziedi"

Fiziskās audzināšanas minūte

Mēs izraksim bedri

Iestēsim sēklu.

Līs lietus,

Tas izaugs.

Vispirms kāts

Un aiz tā ir zieds.

Mūsu sarkanie ziedi

Izklājiet ziedlapiņas.

Vējš mazliet elpo,

Ziedlapiņas šūpojas.

Mūsu sarkanie ziedi

Ziedlapiņas aizveras

Viņi krata galvas,

Viņi klusi aizmieg.

Pedagogs: Tagad dodieties uz savām vietām.

Paņemiet vienu ziedu un nosauciet to. Tagad paņemiet to aiz auklas un izpūtiet to. Pūta viegls vējiņš un puķes klusi šūpojās. Un tagad uzpūtis stiprs vējš, puķes vareni šūpojas.

(Bērni pūš uz ziediem, kas izgriezti no krāsaina papīra uz aukliņām).

Dārznieks: Un tagad es vēlos jums pastāstīt mīklas par ziediem. Klausīties uzmanīgi:

Rudzi spļauj laukā.

Tur, rudzos, tu mani atradīsi.

Spilgti zils un pūkains,

Žēl tikai, ka tas nav smaržīgs (rudzupuķe).

Laukā ir čokurošanās -

Balts krekls,

Zelta sirds.

Kas tas ir? (kumelīte)

Uz zaļas auklas

Baltie zvani (maijlilijas).

Eh, zvani, zilā krāsa.

Ar mēli, bet bez zvana (zvani).

Skaidrā saulainā dienā

Uzziedēja zelta zieds.

Zelta un jauna.

Pēc nedēļas viņš kļuva pelēks.

Viegli uzpūtiet uz to:

Bija zieds - un nav ziedu (pienene).

Dārznieks: Labi, puiši, jūs uzminējāt visas mīklas!

Pedagogs: Bērni, bez kā augi nevar dzīvot?

Bērni: Bez ūdens, saules un gaisa.

Dārznieks: Saule, gaiss un ūdens ir nepieciešami, lai visi augi dzīvotu un augtu.

Pedagogs: Puiši, spēlēsim spēli "Dārznieks".

Bērni sēž aplī uz paklāja, un skolotājs aicina uzspēlēt spēli “Dārznieks”. Skolotājs sāk spēli: “Esmu dzimis dārznieks, esmu nopietni dusmīgs, esmu noguris no visiem ziediem, izņemot ...” Tad bērni viens pēc otra pievienojas spēlei un nosauc savas krāsu iespējas. Spēles rezultātā bērni atceras sev zināmos krāsu nosaukumus. Puiši, man ar jums bija tik jautri, tik interesanti! Un tagad es vēlos jums sagādāt pārsteigumu. Vienkārši aizveriet acis un saskaitiet līdz 5! Mēs esam gatavi - mēs rēķinām! 1, 2, 3, 4, 5! (Dārznieks atnes grozu ar papīra ziediem.) Var atvērt acis un saņemt dāvanas (dala ziedus).

Tagad ir pienācis laiks atvadīties!

Ar tevi bija jautri.

Uz redzēšanos, bērni!

Es nākšu vēlreiz!

Skolotājs un bērni: Ardievu, dārzniek!

Rezultāts:

Pedagogs: Puiši, atcerēsimies, ko mēs šodien darījām stundā.

Bērni: Sadalīti augi grupās: koki, krūmi, garšaugi un puķes;

Viņi atcerējās ziedu struktūras daļas (sakne, stublājs, lapas, zieds);

Par ziedēšanas laiku;

Iepazināmies ar dārznieka profesiju;

Uzzinājām par ziedu augšanas apstākļiem (siltums, mitrums, gaisma).

Audzinātāja: Tieši tā! Draugi, klausīsimies dziesmu “Ziedu valsis” (varat aicināt bērnus mierīgi kustēties mūzikas pavadībā).

1. Sveiciens.

Tops nāca pie mums. Biju ļoti laimīga pēc ilgas šķiršanās. Nodarbībai es izkāru plakātu ar savvaļas un dārza ziediem. Viņa uzreiz skrēja parādīt Vilkam šo plakātu un vēl pirms nodarbības iepazināmies ar visām krāsām. Pēc tam klausījāmies un dziedājām “Sākam stundu” pie Žeļeznovas mūzikas. Šī bija pirmā reize, kad es iekļāvu šo mūziku nodarbībā. Tad atkal sasveicinājāmies ar Vilku, bet angliski. Mašulai bija grūti izrunāt angļu valodas vārdus, bet viņa centās ar interesi. Es to atkārtoju vairākas reizes.

Viņi kubos uzrakstīja vārdus Maša, roze, kalns, pļava, māja. Pirms tam viņi rakstīja ar kartēm un kubiņiem, kas bija daudz interesantāk.

Iztaisījām četrus celiņus pa A, O, U, Y dažādos virzienos, dabūjām krustu. Mašuļa sēdēja krusta centrā. Paskatījos pa labi, tur bija zāliens. Nosaucot noliktavas nosaukumus, viņi skraidīja ar pirkstiem pa klucīšiem zālienā. Pa kreisi ir mežs. Mēs arī izbraucām ar pirkstiem. Taisni uz priekšu - kalni, aizmugurē - dārzs.

2. Kartiņas “Ziedi”.

Pēc tam devāmies ceļojumā. Mēs uzkāpām kalnos uz dēļa un uz dīvāna. Un mēs skatījāmies, kādi ziedi aug kalnos. Viņa man īsi pastāstīja, ka viņiem vajadzīgs siltums no akmeņiem vienā pusē un akmeņu vēsums saknēm. Ievērojām, ka ēdelveiss ir ierakstīts Sarkanajā grāmatā.

Tad mēs devāmies mežā. Viņi lēca pāri purvam. Apskatījām, kādas puķes tur aug. Mašu uzjautrināja vārds “lumbago”.

Dārzā iebraucām pa tiltu. Ap stīpu veicām vairākus apļus.

Apskatījām arī puķes. Pati nosaucu 4 dārza puķes no 6 kārtīm. Irisa un Neļķe viņai bija jaunums.

Gājām pa pļavu kā govis. Viņi ņaudēja un ēda ziedus. Es nosaucu, kuras ēst, un Maša tos paņēma. Viņa arī bez vilcināšanās atpazina visus savvaļas ziedus.

Pēc tam apskatījām arī kartiņas ar istabas puķēm. Ievērojām, ka atšķirībā no pārējiem tie aug podos.

Izvēlējāmies četras kārtis: kumelītes, rudzupuķes, rozes, magones. Mēs spēlējām Peek-a-Boo ar šīm kārtīm. Vispirms apgriezu, bet nemaisīju. Tad viņa to sajauca, bet Mašuļa to uzreiz atrada. Viņa vienkārši vizuāli atceras, kā tiek rakstīti vārdi, kā arī pievērš uzmanību tam, ar kādu burtu vārds sākas.

3. Spēles brīvā dabā.

Atpūtāmies un iesildījāmies. Mašulka visu atkārto bez problēmām.

Puķu dobē zem loga (bērni tup ar seju aplī),

Ziedi pieauga (lēnām ceļas).

Viņi sasniedza sauli (izstiepties uz pirkstiem, rokas uz augšu),

Viņi pasmaidīja saulei (plaši uz sāniem).

Lapas pret sauli (plaukstas uz augšu)

Ziedi ir pagriezti.

Pumpuri ir atlocīti (savienojiet rokas virs galvas).

Viņi noslīks saulē (lēnām izpletiet rokas uz sāniem).

4. Dziedāšana. Tabula.

Dziedājām dziesmu pēc runājoša plakāta.

Hell-ad-ad-viņi ātri ieskrēja dārzā.

Tu-tu-tu-mēs iestādījām puķes.

Lo-lu-lu - es mīlu visus ziedus.

Goo-goo-goo - es rūpējos par ziediem.

Tad Maša nosauca Rouzi, mēs to pierakstījām. Viņa vairākas reizes nospieda un runāja. Ja pieļāvu kļūdu, nekavējoties to izlaboju. Nu, viņi iestādīja vēl dažas puķes, bet es tos nosaucu pati, un Maša spieda un runāja.

5. Spēle.

Pēc tam spēlējām spēles, kuras atnesa Volčeks.

Spēle "Kam es uzdāvināšu ziedu?" Mašuja nosauca ziedus meitenes pušķī un uzdāvināja tos savai mātei, tēvam, vecvecākiem. Viņa pabrauca ar pirkstu pa takām. Spēles būtība ir tāda, lai bērns pareizi formulētu teikumus.

Spēle "kā viņi to dara". Tā pati būtība, pareizi formulējiet frāzi: “Ar spaini no akas izņem ūdeni”, “Ar grābekli sagrābj sausas lapas” utt.

6. Pirkstu spēles un mēles vingrinājumi.

Veicām pirkstu vingrinājumus un elpošanas vingrinājumus.

Mūsu dārzā uzziedējusi puķe (Savienojam pirkstus pumpuriņā).

Lai viņš kļūst izskatīgs un garš (Atsevišķi pirksti).

Nākamajā rītā viņš atvēra ziedlapiņas (ritmiskas pirkstu kustības, kas atrodas atsevišķi, kopā).

Saknēm vajadzētu darboties (sot uz leju, pirksti šķirti).

Tagad pasmaržosim savu ziedu – ieelpojiet caur degunu un izelpojot sakiet “Ah-ah-ah!”.

Pēc tam apskatījām Zieda daļas. Viņa pati visu nosauca. Droši vien vajag ieviest ērkšķus un piestas.

7. Spēle.

Viņa salika kartes pareizā secībā un pastāstīja, kāpēc.

Tagad Mašulka bija nogurusi. Man pietika spēka tikai spēlēt loto. Es nosaucu kartiņu, Mašulka teica vārdu krieviski, un es to teicu angliski. Maša atcerējās Maka tulkojumu (magone). Un viņi uzreiz atcerējās, kāds dārzs vai savvaļas puķe tas ir.

Mums vairs nebija spēka nodarboties ar fiziskiem vingrinājumiem un nolēmām to nedarīt.

Savas aktivitātes dēļ viņi varēja aplūkot tikai gleznas pie sienas. Viņa man pastāstīja, kas ir klusā daba. Visvairāk Mašulkai patika Tolstoja glezna “Ziedu pušķis, tauriņš un putns”. Viņa pat paskatījās uz tur esošo kāpuru, bet, tāpat kā es, es nekad nepamanīju šo kāpuru. Viņai patika arī bilde ar savvaļas ziediem.

Izglītības joma: Izziņa.

Mērķis: Attīstīt un aktivizēt bērnu garīgo darbību, pielietojot iegūtās zināšanas, pildot uzdevumus.

Izglītības:

Nostipriniet savas zināšanas par skaitļu 8 un 9 sastāvu.

Bagātiniet bērnu vārdu krājumu ar īpašības vārdiem.

Iemācieties atpazīt savvaļas un dārza ziedus.

Izglītības:

Attīstīt domāšanu un iztēli.

Attīstīt runas aktivitāti, dialogisku runu (ar atbildēm uz jautājumiem, dialogu).

Attīstīt fonēmiskos procesus, skaņas analīzes un sintēzes prasmes.

Pedagogi:

Radīt interesi par matemātikas zināšanām.

Izkopt mīlestību pret dabu.

Veiciniet vēlmi palīdzēt citiem, kas nonākuši sarežģītās situācijās.

Veiciniet draudzīgas attiecības starp bērniem un ieradumu mācīties kopā.

Izglītības jomu integrācija: izziņa, daiļliteratūras lasīšana, mūzika, fiziskā izglītība, veselība, komunikācija, socializācija.

Vārdu krājuma darbs: pasīvā vārdnīca: dārza puķes, savvaļas puķes, neaizmirstamie, narcises.

aktīvā vārdnīca: kumelītes, rudzupuķes, zvaniņi, maijpuķītes, magones, tulpes, rozes, īrisi, neļķes.

Priekšdarbi: iepazīšanās ar savvaļas un dārza ziedu veidiem un nosaukumiem; vārdu diagrammas sastādīšana; zināšanu nostiprināšana par skaitļu 8 un 9 sastāvu.

Individuālais darbs: Abdullina E. - darbs pie vārdu diagrammas sastādīšanas; Sibgatullins R. - 8. un 9. numuru sastāvs.

Aprīkojums un materiāli: divi molberti; savvaļas un dārza ziedu zīmējumi; P. I. Čaikovska mūzika “Ziedu valsis”; grieztu kumelīšu un neļķu ziedus; padomi vārdu diagrammas sastādīšanai, patskaņu burtu sadalīšana; krāsojamās lapas, kas attēlo savvaļas un dārza ziedus; video vēstule no Mazās Bitītes

GCD kustība

esLaika organizēšana.

IN. Kurā gadalaikā ārā?

D. Pavasaris.

IN. Kādas izmaiņas notiek dabā pavasarī?

D. Sniegs kūst, zied pumpuri, kokos parādās lapas, parādās ziedi.

IN.Šodien visi ziedi noziedējuši,

Likās, ka no debesīm būtu nolaidušies eņģeļi.

Un šī skaistuma krāsu dažādībā,

Dievišķa un skaista daba.

IN.Šodien saņēmām video vēstuli, vai zini no kā?

D. Nē.

IN. No Mazās Bitītes.

(Sveiki bērni! Man ir liela problēma! Ziedu zemē viss ir sajaukts! Palīdziet man sakārtot lietas. Jūsu draugs Mazā Bite.)

IN. Palīdzēsim Mazajai Bitei?

II. Galvenā daļa.

D. Jā.

IN. Galu galā tieši bites ir tās, kuras pavasarī un vasarā savāc no ziediem nektāru un gatavo mums garšīgu un veselīgu medu. Dodamies uz ziedu zemi uz burvju paklāja. Es tev iedošu biļetes ( Kartītes ar uzdevumiem spēlei “Dyonysha’s Cubes”).Un tad mēs pārbaudīsim, vai esat pareizi atradis savas vietas.

(P.I. Čaikovska mūzika “Ziedu valsis”).

IN. Lai lidotu uz ziedu zemi, mums jāskaita līdz desmit.

D. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10.

IN.Šeit mēs esam ziedu zemē. Jūs jūtat, kā smaržo ziedi. Uzmini mīklu.

Ģērbīgas māsas

Viesi tiek sveikti visu dienu

Viņi izturas pret jums ar medu. (Ziedi)

D. Tie ir ziedi.

IN. Puiši, kam domāti ziedi?

D. Skaistumam, lai apbrīnotu.

IN. Kur aug dārza puķes?

D. Dārzā, puķu dobēs.

IN. Nosauciet dārza ziedus.

D. Roze, tulpe, magone, neļķe utt.

IN. Kur aug savvaļas un meža puķes?

D. Laukā, mežā.

IN. Nosauciet savvaļas un meža ziedus.

D. Zilītes, kumelītes, rudzupuķes u.c.

IN. Kurš rūpējas par ziediem dārzā?

D. Dārznieks.

IN. Kā dārza puķes atšķiras no savvaļas ziediem?

D. Dārza puķes audzē cilvēki, bet savvaļas ziedi aug paši.

IN. Kādas priekšrocības dod ziedi?

D. Ziedi var būt dzīvnieku barība, tos var likt vāzē, no ziediem var iegūt zāles.

IN. Kādas prīmulas jūs zināt, kuras "steidzas" uzziedēt agrā pavasarī?

D. Sniegpulkstenīte, māllēpe, plaušu zāle.

IN. Kāpēc tie parādās vispirms?

D. Jo šie ziedi mīl spilgtu saules gaismu un parādās, kad koki nav pārklāti ar lapām.

(Uz galda izklāti attēli, kuros attēlotas savvaļas un dārza puķes. Ir divi molberti, uz viena lauka, bet uz otra - dārza attēls.)

IN. Uz galda ir izkaisīti attēli ar ziediem. Uz pirmā molberta liekam savvaļas puķes, uz otras dārza puķes. Cik dārza ziedus mēs izlikām?

IN. Cik dārza ziedu?

IN. Kuras krāsas jūs publicējāt visvairāk?

D. Ir vairāk savvaļas puķu.

IN. Cik vēl?

D. Vēl vienu.

IN. Un šeit ir izkaisītas dažas ziedlapiņas, stublāji, lapas. Ko no šīm daļām var samontēt?

D. Zieds.

IN. Savācam tos un padarīsim veselus. Zēni izvēlas sarkanu ziedu, bet meitenes - baltu.

(Skan smieklīga mūzika, bērni visi iznāk vienlaicīgi un noliek zieda daļas uz grīdas.)

IN. Kā sauc balto ziedu?

D. Kumelīte.

IN. Kā sauc sarkano ziedu?

D. Neļķe.

IN. Kuru ziedu sauc par ziedu karalieni?

D. Roze.

IN. Mēs rakstīsim vārdu “Roze”, izmantojot mikroshēmas un kartītes ar patskaņu burtiem. Adilija uzrakstīs šo vārdu uz molberta un runās par savu rīcību.

(Uz interaktīvās tāfeles ir rožu zieda attēls).

IN. Pastāstiet mums par rozi, kāda tā ir?

D. Roze ir skaista, dzeloņaina, skaista, sarkana.

IN. Izlasi šo vārdu. (Uz interaktīvās tāfeles vārds “peonija” un tā attēls). Nosauciet šī vārda mīksto patskaņu.

IN.Ciets patskanis?

IN. Pastāstiet mums par peoniju Kāda veida peonija?

D. Peonija ir skaista, smaržīga, rozā.

IN. Uz jūsu galdiem ir kumelīšu ziedlapiņas. Palīdziet viņiem iekārtoties jūsu centra virzienā. Katrs no jums dosies pie molberta, izlasīs piemēru, nosauc atbildi un pievienos vidējai atbildei.

(Katram uz galda ir ziedlapiņas ar piemēriem:

4+4 10-1

10-2 6+3

Un uz molberta ir divas sirsniņas margrietiņām. Uz vienas ir rakstīts cipars 8, bet uz otras ir 9.)

IN. Mēs palīdzējām ieviest kārtību ziedu zemē. Mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzā. Sēdēsim uz burvju paklāja un skaitīsim no 10 līdz 1.

D. 10,9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

III. GCD rezultāts.

IN. Mēs esam savā grupā. Mūs sagaida televīzijas kompānijas “Chelny TV” raidījuma “Ziņas” korespondents. ( Skolotājs paņem mikrofonu un uzdod bērniem jautājumus.) Kur tu biji?

D. Ziedu zemē.

IN. Ko viņi darīja?

D. Viņi palīdzēja Mazajai Bitei ieviest kārtību ziedu zemē.

IN. Vai jums patika ceļojums?

D. Jā.

IN. Mazā Bite un ziedu karaliene, Roze, uzdāvini krāsojamās grāmatas ar ziedu attēliem.

Man patīk dāvināt jums visus ziedus,

Un skaties, kā tu priecājies,

Īpaši pavasara ziedi

Tajos ir tik daudz maiguma, mīlestības un skaistuma!

Harisova Lilija Radikovna, skolotāja, MADOU D/s Nr. 100 “Firebird”, Naberezhnye Chelny

Lai lejupielādētu materiālu vai!

Natālija Faliļjeva
Integrēta nodarbība par tēmu “Ziedi”

Integrēta nodarbība par tēmu “Ziedi”

Norādes

Kognitīvā un runas attīstība (dabiskā pasaule)

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība (pielietojums)

Izglītības jomas

Izziņa. Nostiprināt bērnu zināšanas par ziediem, to nozīmi cilvēka dzīvē, uzbūvi (sakne, lapa, kāts, zieds, pumpurs). Veidot bērnos priekšstatu par saistību starp augiem un dažādiem vides faktoriem.

Mākslinieciskā jaunrade (produktīvā darbība). Iemācieties izgatavot pieneni no vairākiem apļiem ar griezumiem, attīstiet radošumu.

Veselība (pirkstu vingrošana, fiziskie vingrinājumi). Attīstīt motoriku, kustību koordināciju, gandarījuma sajūtu no pareizi izpildīta vingrinājuma.

Komunikācija. Attīstīt mākslinieciskumu, iztēli, runas aktivitāti un attīstīt prieku no kopīgām aktivitātēm ar vienaudžiem un pieaugušajiem.

Socializācija. Veicināt laipnības sajūtu un cieņu pret vidi.

Priekšdarbi:

Ziedu skatīšanās, apaļo deju spēle “Gājām pļavā”, ekskursija uz birzi, runas aktivitātes spēle “Ziedi”, didaktiskā spēle “Kādu pušķi tu vēlētos dāvināt savai mammai”, muzikāla un didaktiskā spēle “Audīsim vainags, rīta vingrošana uz "Ziedu valsi", lomu spēle "Ziedu veikals", istabas ziedu kopšana, bumbu spēles "Ziedu vārdi".

Darbs ar vecākiem: instruēšana vecākiem rakstīt stāstu par ziediem, sarunas, masku gatavošana, dzejoļu un mīklu apgūšana.

Bērni sēž puslokā uz krēsliem. Skan mūzika. Ienāk Ziedu feja (skolotāja).

Sveiki, puiši, es esmu ziedu feja! Aicinu ciemos pie manis - mežos, laukos, pļavās, dārzos, mājās.

Vai visi atceras, kā jāuzvedas, ejot ciemos?

Tu nevari kliegt – tu nobiedēsi putnus.

Jūs nevarat lasīt ziedus (citi nevarēs tos apbrīnot).

Pasaka

(Ekrānā pavasara ziedus aizstāj vasara, rudens, ziema)

Kādreiz gadalaiki sāka strīdēties – kuram ir vislabākie ziedi? Pavasaris iespieda viņas papēdi - un kur gulēja sniegs, straumes zvanīja. Zāle ir kļuvusi zaļa. Zemi klāja sniegpulkstenītes, maijpuķītes, māllēpes ziedi un narcises.

"Mani ziedi ir visskaistākie," saka Vesna.

Nē,” Vasara viņai iebilst.

Tavi ziedi patiešām ir skaisti, bet manējie ir labāki!

Vasara vicināja cepuri, kas bija austa no saules stariem, un visur izkaisīja savus ziedus.

Pūtīs vējš un skanēs zvani. Kamene savāc saldo nektāru no smaržīgā āboliņa. Visur, kur paskatās, ir rudzupuķes, ugunszāle, neļķes, margrietiņas.

Ak, rudens skaudība pūta aukstumu, un vasaras krāsas izbalēja.

Mani ziedi nav sliktāki,” Rudens sacīja un pamāja ar tumšsarkano piedurkni.

Šeit ziedēja virši, cigoriņi un vārnu kājiņas. Atkal uzziedējušas pienenes.

Kā ar ziemu?

Mežs un pļavas bija sniegotas; lauki, ceļi izslaucīti, jumti noputējuši. Bet ziemas dārzs nebaidās ne no sniega, ne no sala. Mājās aiz stikla zied begonijas, ciklamenas un orhidejas. Cilvēki savā mājā ieaudzējuši dārzu, bet joprojām ir ziema. “Ziedi šeit ir visskaistākie,” lepojas Vinters.

Tāpēc gadalaiki joprojām strīdas par to, kuram ir vislabākie ziedi.

Pedagogs: Kādi, jūsuprāt, ir visskaistākie ziedi? (Visi ziedi ir skaisti)

Spēlēsim ar tevi tagad. Brauciet ar maģiska tauriņa spārniem, tikai turiet cieši! Tauriņš mūs nes pa laukiem un mežiem. Zeme pļavā, tieši varavīksnes lokā! Beidzot esam ieradušies! Ir agrs rīts, ziedi vēl nav atvēruši savas ziedlapiņas, bites un kamenes nerimst, zāli klāj rasa. Ejam pa zāli uz pirkstgaliem! Esiet uzmanīgi, lai nesamirktu kājas. Bet saule ir uzlēkusi.

Bērni valkā cepures un maskas un deklamē dzejoļus.

1 bērns

Margrietiņām ir centri

Dzeltenu apļu formā

Ierāmējiet serdes

Daudz baltu ziedlapu.

2 bērns

Baltas pērles iestrēgušas rindā

Līdz plānam kātam - tie piešķir aromātu

Maijā tie zied un zied mežā

Pat Sarkanā grāmata saglabā savu skaistumu

Un netālu paies sarkanā lapsa,

Baltais un smaržīgais zieds neaizvērsies.

3 bērns

Tas uzziedēja meža klusumā, zils pērkons

Zvana vai nezvana, atbildi mums sniegs tikai mežs!

Baltā lilija ir smalks zieds, tās ziedlapiņa ir skaisti izliekta.

Kā zvans atveras pumpurs, un tūlīt atskanēs sudraba zvans.

Tās aromāts ir patīkams un noturīgs, rasas lāses mirdz un spīd uz lapām.

Spēle brīvā dabā "Vainags"

Bērni stāv rindā vienā zāles galā: tas ir "Ziedi dārzā". Vadītājs-dārznieks atrodas 3-4 metru attālumā no bērniem. Dārznieks pieiet pie ziediem un saka:

Es eju noplūkt ziedu

Pīt vainagu no ziediem.

Bērni - ziedi atbild:

Mēs nevēlamies tikt nojaukti

Un viņi pina no mums vainagus.

Mēs vēlamies palikt dārzā

Viņi mūs apbrīnos.

Izrunājuši pēdējos vārdus, bērni bēg, un dārznieks mēģina kādu noķert. Noķertais kļūst par dārznieku.

Pirkstu vingrošana

Mūsu koši ziedi (bērni saliek plaukstas tulpes formā)

Ziedlapiņas atvērtas, (atvērti pirksti)

Vējš mazliet elpo,

Lapas šūpojas (gludi šūpojas ar pušķiem)

Mūsu koši ziedi

Aizveriet ziedlapiņas (lēnām aizveriet pirkstus)

Klusi aizmieg

Viņi krata galvas. (krata rokas kā galvas)

Kādi ziedu veidi pastāv? (dārzs, pļava, iekštelpas, lauks)

Kādas priekšrocības dod ziedi? (dzīvnieku barība, zāles, ievārījums)

No kādām daļām sastāv zieds? (sakne, kāts, lapa, ziedlapiņas, pumpuri)

Deja "Ziedu valsis"

Noslēpums

"Zelta un jauna

Es kļuvu pelēks nedēļas laikā!

Un pēc divām dienām

Mana galva ir plika" (pienene)

Es ierosinu izdarīt brīnumu! Taisīsim pienenes izcirtumu.

Bērni no dzeltena krāsaina papīra ņem apļus, saliek tos uz pusēm, tad vēlreiz uz pusēm, izdara iegriezumus, atloka, salīmē izgrieztos apļus centrā un pielīmē pie uzzīmētā kāta, ar nedaudz atvērtām šķērēm paceļ zieda malas. .

Apakšējā līnija

Ko mēs šodien darījām? Kas tev patika visvairāk?

Literatūra:

1. Volčkova V. N., Stepanova N. V. “Nodarbību piezīmes bērnudārza vecākajā grupā” TC “Skolotājs” Voroņeža, 2004. g.

2. Morozova I. A., Puškareva M. A. “Iepazīšanās ar apkārtējo pasauli” Mozaika-Sintez, Maskava 2009.

3. Malysheva A. N., Povarchenkova E. M. "Aplikācijas nodarbības bērnudārzā."

MĀKSLINISKĀ UN ESTĒTISKĀ ATTĪSTĪBA

SENIORU GRUPĀ

MBDOU Nr.87

TĒMA:

"MAĢIJA

PASAULE

KRĀSAS"

AIZPILDA SKOLOTĀJA

AUGSTĀKĀ KATEGORIJA:

KOKAEVA E.S.

TĒMA: “ZIEDU MAĢISKĀ PASAULE”

VĒRĶI. Attīstīt estētisko uztveri, iemācīt apcerēt apkārtējās pasaules skaistumu

3 VĀRTI .

1 .3nostiprināt zināšanas par krāsām, to klasifikāciju, uzbūvi, lomu dabā.

2. Attīstīt runas uzmanību, izziņas darbību, zinātkāri, iztēli, domāšanu; prasme iegūtās zināšanas pielietot praksē; patstāvīgi analizēt rezultātus un nodot savus iespaidus.

3. Attīstīt spēju mijiedarboties vienam ar otru kopīgu aktivitāšu procesā, uzvedības kultūru, interesi par grāmatām.

MATERIĀLI UN IEKĀRTAS. Portatīvais dators, projektors, magnetofons, molberts. Dzelzs kaste. Mākslīgie savvaļas un dārza ziedi (6 veidi), grozs, vāze, balta roze, zieds ar noņemamām daudzkrāsainām ziedlapiņām. Ledus kubs ar tajā iesaldētu ziedlapiņu, divi trauki (ar siltu un aukstu ūdeni). Magnētiska blaktiņa, A4 papīra loksnes, flomasteri, “Muzikālas mīklas”. Ilustrācijas pasakām, kurās minēti ziedi, un ziedi no šīm pasakām.

PRIEKŠDARBS . Daiļliteratūras lasīšana: G.Kh. Andersens. "Īkstīte"; V. Katajevs. "Septiņziedu zieds"; S. Aksakova. "Scarlet Flower"; G. Ciferovs. "Lokomotīve no Romaškova"; S. Maršaks. "Divpadsmit mēnešus"; S. Prokofjevs. "Labākais draugs" M. Pļatskovskis. “Margrietiņas janvārī”, “Zaļā varde un dzeltenā ūdensroze”; J. Vitenzons. "Tieši tāpat", "Nakts zieds".

Pasaku, mīklu, dzejoļu lasīšana, multfilmu skatīšanās par ziediem, dziesmu iepazīšana. Didaktisko spēļu un ierobežotas pārvietošanās spējas spēļu izmantošana par tēmu. Ziedu augšanas procesa vērošana. Zīmēšana, ziedu veidošana dažādās tehnikās (tēlniecība, aplikācija, origami). Eksperimentālo uzdevumu risināšana.


KLASES PROGRESS.

SKOLOTĀJA: Paskatieties viens uz otru, smaidiet: jūs dāvāsiet labu garastāvokli ikvienam, kuru satiksiet. Kam vēl jūs varat uzsmaidīt un dāvāt labu garastāvokli?(VIESI).

SPĒLES SITUĀCIJA. ( Skan mūzika “MAGICAL FLOWER”. Parādās zieds un mirgo).

SKOLOTĀJA: BĒRNI, ZIEDE GRIB MUMS PASTĀSTĪT ĀRKĀRTAS, PASAKAS STĀSTU, KLAUSAMIES VIŅĀ.

Pasaku valstībā dzīvoja karalis, kurš ļoti mīlēja savu meitu. Ap viņa pili auga brīnišķīgi ziedi. Kādu dienu karalis paskatījās uz viņiem un iesaucās: "Nevienu ziedu pasaulē nevar salīdzināt ar manas meitas skaistumu!"

Ļaunā ragana to dzirdēja un kļuva dusmīga: viņas dārzā ziedēja viņas mīļākā roze. Tieši tajā brīdī viņa parādījās ķēniņa priekšā: “Kā tu uzdrošinies teikt, ka tava meita ir skaistāka par maniem ziediem? No šī brīža princese būs apburta, un jūsu ziedi kļūs bezkrāsaini. Tikai balta roze var noņemt manu burvestību, bet tā ir jāiegūst! Šeit ir lapa ar uzdevumiem. Tie ir jāizpilda, tad burvestības pazudīs!

SKOLOTĀJA: Ko darīt?(BĒRNU ATBILDES).

SKOLOTĀJA: Palīdzēsim lauzt princeses burvestību un atgriezīsim ziediem spilgtas krāsas.KAS, JŪSU DOMĀT, IR PASAULE BEZ SPĪGĀM KRĀSĀM? (GARLAICĪGI, NAV SKAISTI, VIENKRĀSA, Blāvi.)

SKOLOTĀJA: Atrisinājuši raganas problēmas, mēs atradīsim baltu rozi.

IZDOMĀSIM VAI ATGĀMĒSIM DEVI, MEKLĒJOT ROZI

BĒRNI:

1. "- NEKĀDU SOLI ATPAKAĻ,
NAV SOLIS VIETĀ
BET TIKAI UZ PRIEKŠU
UN TIKAI VISI KOPĀ!”

2. "Turiet līdzi un palīdziet viens otram!"

3 "Viens PAR VISIEM UN VISI PAR VIENU"

4 . "KAD MĒS ESAM VIENS -

MĒS ESAM UZVARAMA!

5. “NE SOLI ATPAKAĻ, BET TIKAI UZ PRIEKŠU,

MŪS GAIDA UZVARA! MŪS GAIDA UZVARA!”

Izvēlieties moto. VAI ESAT GATAVA IZVEIDOT RAGANAS UZDEVUMUS?

Vispirms atrisināsim mīklu.

“DĀRZĀ UN LAUKĀ MĒS AUGAM

UN MĒS RAŽOJAM MAIGU SMARŽU.

MUMS NAV PIRKSTI VEI ROKU -

APKĀRT TIKAI Ziedlapiņas.”

(ZIEDI.)

(Bērni paskaidro, ar kādiem vārdiem viņi uzminēja, ka mīkla ir par ziediem.

Audzinātājapiedāvā atvērt dzelzs kasti, kurā atrodas uzdevums. Kaste neatveras.)

SKOLOTĀJA: Varat atvērt kastīti, ja atrodat vietu, kur ievietot magnētisko kļūdu. Lai to izdarītu, jums jāatceras magnēta īpašības. (Magnēts pievelk dzelzs priekšmetus.)

(Bērni piedāvā pie kastes vāka piestiprināt vabolīti. Atver kastīti, tajā ir ziedi: īriss un kumelīte. Nosauc vārdus.

SKOLOTĀJA precizē: kumelīte aug uz lauka, un īriss dārzā; lūdz ielikt dārza ziedu vāzē, bet lauka puķi ielikt grozā. Tad skolotājs pēc komandas:"VIENS DIVI TRĪS! ĀTRI MEKLĒ ZIEDUS!” - piedāvā savākt ziedus, kas ir paslēpti dažādās zālēs vietās. Tam, kurš atrod meža ziedu, jāstāv pie groza, un tam, kurš atrod dārza ziedu, jāstāv pie vāzes. Mūzikas pavadījumā skolēni vāc ziedus ap zāli. Sapulcējušies ap grozu un vāzi, viņi nosauc savus ziedus. Skolotājs iesaka ielikt ziedus vāzē vai grozā un sadalīties divās komandās: savvaļas puķes un dārza puķes, lai ātri atrastu BALTO ROZI.

IEGŪT Ziedlapu (EKSPERIMENTI AR LEDU)

SKOLOTĀJA . Bēgdama ragana nometa ziedu, kas rādīs mums ceļu uz balto rozi, ja atdosim tai krāsainās ziedlapiņas. (Bērni tuvojas galdam.) Mums jāiegūst ziedlapiņa, kas atrodas ledus kubā. Kāpēc ledus sāka kust iekštelpās? Kur ledus izkusīs ātrāk – aukstā vai siltā ūdenī? (Atbildes.)

(Pievērš bērnu uzmanību: uz galda stāv divas burkas - ar aukstu un siltu ūdeni - un sāli.) Kas notiks ar ledu, ja to apkaisīsiet ar sāli? (Sāļais šķīdums, kas veidojas uz virsmas, sāk ātri izkausēt ledu.)

(Bērni nolemj ielikt ledus kubiņu siltā ūdenī.)

ZIEDU ELEMENTS

SKOLOTĀJA . Kamēr ledus kūst, izpildīsim uzdevumu. Uz papīra, kas ir piestiprināts pie molberta, ātri jāuzzīmē divi ziedi. Katrs cilvēks var uzzīmēt tikai vienu ziedu elementu.

(Bērni stāv divās rindās. Pēc signāla pirmie dalībnieki pieskrien pie molberta, uzzīmē vienu zieda elementu, atgriežas,stāvēt rindas beigās. Pirmsskolas vecuma bērni nosauc zieda daļas. Viena komanda pārbauda otras zīmējumu. Par pareizi izpildītu komandas uzdevumusaņemt ziedlapiņu (2) . Bērni saņemziedlapiņa (1) no kausēta ledus.)

SKOLOTĀJA . Mēs turpinām savu ceļojumu.

PAR KĀDU ZIEDU IR DZIESMA?

SKOLOTĀJA . Citas ziedlapiņas atrodas zem "mūzikas cepurēm". Lai iegūtu ziedlapiņas, jāatceras dziesmas par ziediem.(2)

(Skan dziesmu melodijas: “SUMMER”, “MAGIC FLOWER”, “BORKA ARTIST”, “Neaizmirstie” (A. Ermolovs, R. Orlova)

SKOLOTĀJA . KĀPĒC LABĀK NEPLĀCĪT ZIEDU? (Ja jūs nelasīsit ziedus, tas būs skaisti uz Zemes.)

NO KĀDAS PASAKAS IR ZIEDS?

SKOLOTĀJA . Ziedi no pasakām zūd. Vienai komandai dāvinām ilustrācijas pasakām, otrai – ziedu attēlus. Kamēr skan mūzika, jums ir jānosaka pasaka, kurā tie tiek stāstīti. (Bērni izpilda uzdevumu). (2).

SKOLOTĀJA Mēs savācām visas krāsainās ziedlapiņas. Pēdējās ziedlapiņas aizmugurē ir norādīts, kur meklēt balto rozi - ko tu redzi? Skaitļi.

Sakārtojiet ziedlapiņas kārtībā, pēdējā ziedlapiņā ir mājiens, kur atrodas baltā roze. (ZIEDI, KĻAVA, MĀRĪTE, BĒRZS UN SĒNE ATRODA KOKU. BĒRZA LAPĀS SLĒPJĀS ROZE.)

SKOLOTĀJA Bērni, atbildiet man, kāda roze tā ir?(MAIGS, PIKANTS, SKAISTS, BALTS, SKAISTS.)

Prinči ir apmulsuši . Mums tas izdevās. Tikām galā ar grūtajiem uzdevumiem, jo ​​bijām... (Draudzīgi.) Kuri uzdevumi bija visinteresantākie? (Atbild.) Kuras ir visgrūtākās? Kā pateicības zīmi apburtā princese jūs cienā ar ziedu piparkūkām. Teiksim “paldies” visiem un dosimies jaunu piedzīvojumu meklējumos.


Tops