Nodarbības kopsavilkuma tēma pavasara sagatavošanas grupa. Nodarbības par kognitīvo attīstību sagatavošanas grupā “Agrīnais pavasaris” kopsavilkums

Integrācija izglītības jomās: "Izziņa", "Saziņa", " Fiziskā kultūra", "Veselība", "Mūzika", "Darbs", "Lasīšana daiļliteratūra».

Bērnu aktivitāšu veidi: komunikatīvs, kognitīvs, produktīvs, motorisks.

Plānotie rezultāti: Ir priekšstats par raksturīgās iezīmes pavasaris (dienas garākas, saule siltāka, sniegs kūst, gājputni atgriežas); spēj pilnībā atbildēt, izprast saikni starp nedzīvām dabas parādībām.

Mērķis: Veidot un sistematizēt bērnu zināšanas par pavasara raksturīgajām zīmēm.

Uzdevumi:

1. Padziļināt izpratni par sezonālajām izmaiņām dabā; turpināt mācīt bērniem nodibināt visvienkāršākās cēloņu un seku attiecības (kāpēc kūst sniegs, jo saule kļuvusi siltāka utt.).

2. Turpināt iepazīstināt bērnus ar folkloras darbiem par pavasari (mīklām, dziedājumiem); attīstīties loģiskā domāšana, sarunvalodas runa: bagātināt un aktivizēt vārdu krājumu; nostiprināt spēju projektēt no papīra; attīstīt komunikācijas prasmes.

3. Ieaudzināt bērnos atsaucību, mīlestību un cieņu pret dabu.

Kustēties

Bērni ienāk zālē

Pedagogs: - Puiši, paskatieties, cik daudz viesu ieradās pie mums. Sasveicinieties, varat paspiest roku un nosaukt savu vārdu. Tagad nāc pie manis un uzmanīgi klausies. Es jums tagad pateikšu mīklas, un jūs tās uzminēsit.

1. Sniega pika kūst, pļava ir atdzīvojusies,

Pienāk diena, kad tas notiek? (pavasaris)

2. Bija balti pelēks

Vai zaļais jauneklis ir ieradies? (ziemas pavasaris)

Audzinātāja : - Labi darīts, jūs pareizi uzminējāt mīklas.

Mūzika sāk skanēt klusi Pavasara pilieni».

Pedagogs: - Puiši, vai jūs dzirdat, kā skan mūzika? Klausieties mūziku uzmanīgi.

Bērni klausās pavasara pilienu melodiju.

Pedagogs: – Bērni, par kuru gada laiku, jūsuprāt, ir šī mūzika?

Bērni: Par pavasari.

Pedagogs: – Kāpēc jūs, Arina (Taņa, Artjoms utt.) tā domājat?

Bērni: – Tāpēc, ka mūzikā var dzirdēt pilienus, un piliens notiek pavasarī.

Pedagogs: – Tātad, par kuru gada laiku ir šī mūzika?

Bērni: – Par pavasari.

Pedagogs: – Tieši tā, pat mūzika var mūs noskaņot pavasarīgā noskaņojumā.

Aiz durvīm atskan čīkstoša skaņa

Pedagogs: - Ak, puiši, man vai arī jums likās, ka jūs kaut ko dzirdējāt. Es aiziešu apskatīties.

Skolotājs aiz durvīm paņem Karkušu un ieved zālē

Pedagogs: - Bērni, paskatieties, kurš ķērca uz mums aiz durvīm, kurš tas ir?

Bērni: - Karkuša.

Pedagogs: "Viņi uzzināja, labi darīts, bet Karkušas puiši ir ļoti noraizējušies."

Skolotājs pieved Karkušu pie auss.

Viņa saka, ka viņa ielidoja mežā un tur joprojām ir sals un auksts, bet pilsētā jau sen ir pavasaris un Karkuša lūdz palīdzēt viņai atnest pavasari mežā, palīdzēsim Karkušai?

Bērni: - Palīdzēsim.

Pedagogs: - Puiši, lai palīdzētu Karkušai, mums jānokļūst mežā. Kā ātri nokļūt mežā?

Bērni: - Ar automašīnu, ar lidmašīnu, ar helikopteru.

Pedagogs: - Labi, bet es ierosinu būvēt lidaparātu pašiem un nosaukt to kā pavasari, kā mēs sauksim savu lidmašīnu?

Bērni: – Pavasara reids utt.

Pedagogs: - Tātad mēs esam uzbūvējuši savu pavasara lidojumu, ieņemiet vietas.

Bērni grupās pa 3 stāv stīpās

Pedagogs: - Mēs ņemam līdzi karkušu. Mēs iedarbinām dzinēju. Lidosim puiši! Un, lai uzaicinātu pavasari mežā, par to ir jāzina daudz. Tā mēs ieradāmies mežā.

Meža fotoattēls uz ekrāna

Pedagogs: - Skatieties puiši, kurā mežā mēs ielidojām? Pavasarī vai ziemā?

Bērni atrod pavasara pazīmes

Bērni: – Pavasarī, jo nav sniega kupenu, nav sniega uz zariem, ir redzami atkusuši pleķi un spīd saule.

Pedagogs: – Kādas vēl pavasara pazīmes jūs zināt?

Bērni: – Lāstekas pil, sniegs satumsis un kūst utt.

Pedagogs: – Kādi jūs lieliski biedri, kāds ir pirmais pavasara mēnesis?

Bērni: - marts.

Pedagogs: – Tieši tā, un martu tautā sauc par pilienu, dienām ar skanošām saules lāsēm. Jūs patiešām daudz zināt par pavasari, bet tagad ir pienācis laiks piesaukt pavasari.

Fiziskās audzināšanas minūte

Visi cilvēki smaida

Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris!

Viņa ir visur, kur viņa ir visur

Sarkans! Sarkans! Sarkans!

Caur pļavu, mežu un izcirtumu,

Tas nāk! Tas nāk! Tas nāk!

Saule aicina gozēties,

Pasteidzies! Pasteidzies! Pasteidzies!

Un straume līksmi tek,

Tas zvana! Tas zvana! Tas zvana!

Upe ir plata pāri oļiem,

Tā murrā! Tā murrā! Tā murrā!

Un smaržas ir visur,

Ziedi! Ziedi! Ziedi!

Un viss dzīvais uzreiz dzird,

Pavasara zvana!

Pedagogs: - Klausieties, puiši, cik jautri čivina putni. Varbūt pavasaris mūs uzklausīja. Un viņa ienāca mežā ar jautru putnu čivināšanu. Puiši, nosauciet putnu, kas pavasarī lido pirmais?

Bērni: - Rooks.

Pedagogs: - Tieši tā.

Visi migrējošie putni ir melnāki,

Attīra aramzemi no tārpiem,

Visu dienu galopā

Un putna vārds ir roks.

Pedagogs: – Kādus citus gājputnus jūs zināt?

Bērni: – Strazdas, bezdelīgas u.c.

Pedagogs: - Puiši, es iesaku spēlēt. Spēle saucas "Putni ir ieradušies".

Klausieties noteikumus: es nosaucu putniem vārdus, bet, ja es pasaku kaut ko nepareizi, jūs sitat plaukstas, esiet uzmanīgi.

1. Ieradās putni: baloži, zīles, žagari un vārnas, spārni un makaroni.

2. Atbrauca putni: baloži, zīlītes, stārķi. Vārnas, mušas un roķi.

3. Ieradās putni: baloži, zīles, vilki un spici.

Pedagogs: - Labi darīts, tu biji ļoti uzmanīgs.

Skatieties, bērni, mūsu Karkušai ir garlaicīgi. Iesaku uzdāvināt Karkušai. Apsēdīsimies pie galdiem. Sēdēsim skaisti, mugura taisna. Dosim Karkuši cīruļus. Lai viņi kopā ar Karkušu aicina pavasari.

Bērni veido papīra cīruļus.

Pedagogs: - Cīruļi - cīruļi, lidojiet ar atsperi spārnos.

Karkuša, paskaties uz cīruļiem, ko bērni tev uztaisījuši. Tagad jūs nebūsiet vienīgais, kas pļāpā par pavasari. Bērni, pakarināsim cīruļus zaros, lai čivina. Puiši, Karkuša bija ļoti apmierināta un saka paldies. Un mums ir pienācis laiks atgriezties bērnudārzs. Apkalpe ieņem savas vietas. Iedarbiniet dzinēju! Lidosim!

Šeit mēs esam bērnudārzā.

Puiši, vai jūs domājat, ka mēs palīdzējām Karkušai aicināt pavasari?

Bērni: - Jā.

Pedagogs: - Kā tu palīdzēji?

Bērni: - Viņi minēja mīklas, sauca pavasari, taisīja cīruļus.

Pedagogs: - Labi padarīts! Jūs daudz zināt par pavasari. Jūs, puiši, esat draudzīgi. Tagad atvadīsimies no viesiem.

Bērni: - Uz redzēšanos.

Atklātās integrētās nodarbības kopsavilkums par apkārtējās pasaules izpratni.

Tēma " Pie mums nāk pavasaris ar ātriem soļiem » sagatavošanas grupa

Mērķis: Veicināt priekšstatu vispārināšanu par pavasari kā gadalaiku, zīmēm, pavasara zīmēm, par dzīvnieku, putnu dzīvi, laika apstākļi V pavasara laiks;; veidot pozitīvi - emocionāla attieksme pavasara dabas skaistumam.

Izglītības mērķi: Sistematizēt un nostiprināt zināšanas par pavasara raksturīgajām zīmēm. Nostipriniet zināšanas tautas zīmes, mīklas par pavasari, iemācīt bērniem sacerēt stāstu pēc attēla. Uzlabot spēju saskaņoti un konsekventi izteikt savas domas un pilnībā atbildēt uz uzdotajiem jautājumiem;

Attīstības uzdevumi: Attīstība vizuālā uzmanība, domāšana.. Attīstīt māksliniecisko redzējumu, iztēli un izpratni ne tikai par gleznu saturu, bet arī par tēlaino valodu, ko mākslinieks izmanto, lai nodotu gleznas nozīmi un izteiksmi, noskaņu un attieksmi pret redzēto.

Izglītības uzdevumi : Izkopt gādīgu attieksmi pret dabu, lepnuma sajūtu par mūsu dzimto dabu. Izraisīt bērnos emocionālu reakciju uz ainavu gleznu noskaņu: prieku, pārsteigumu, estētisku baudījumu, baudu no mākslinieka attēlotā skaistuma, piederības sajūtu, lepnumu par skaistumu, kas mūs ieskauj. dzimtā daba. Veicināt bērnos interesi par gleznošanu. Attīstīt spēju uzklausīt biedrus un precīzi izteikt savas domas.

Individuālais darbs: Individuāla – diferencēta pieeja studentiem darbā ar kartēm.

Vārdnīcas darbs: aktivizējiet vārdnīcu ar vārdiem par noteiktu tēmu.

Priekšdarbi: V. Bjanki stāstu “Siničkina kalendārs”, N. Sladkova “Pavasara prieki” lasīšana, iepazīšanās ar F. Tjutčeva dzejoli “Ziema dusmīga ne velti...”, dzejoļu, mīklu, pavasara zīmju apguve. , sarunas par tēmu, sezonālo izmaiņu novērojumi dabā.

Paņēmieni: verbāls, vizuāls, praktisks, spēlējošs, muzikāls pavadījums.

Aprīkojums un materiāli: Diski ar dziesmu “Pavasara pilieni”, “Putnu balsis”, bildes par pavasari, vēstule no Vesnas, kartītes ar uzdevumiem individuālais darbs dažādas pakāpes sarežģītības izmantojot scratch tehnoloģiju, otas, tinti, Savrasova gleznu. “Rooks ir ieradušies”, IKT.

Nodarbības gaita:

Varene ielido

Varne: Es ļoti steidzos, man mežā daudz darāmā, tāpēc tev iedeva aploksni, es lidošu tālāk (varene aizlido)

Pedagogs Vai vēlaties uzzināt, kas ir aploksnē? (atveriet aploksni), paskatieties uz daudzajiem papīra gabaliņiem šeit, un tie visi ir tīri. Kuru triki tie ir? Droši vien ļauna ragana. Kurš mums palīdzēs? Protams,labā Feju Otiņa.Jautāsim.(bērni,strādā pa pāriem,ņem otas un nokrāso loksnes ar tinti,parādās vārdi,lasa vārdus:atkusuši pleķi,pilieni,diena,sniegpulkstenīte,pumpuri,garoza,straumi,rokas Novietojiet lapas uz tāfeles un izlasiet parādītos vārdus, kas izskaidro vārdu nozīmi.. Kādu gada laiku mēs atceramies, kad saucam šos vārdus?

J: Kurš zina pavasara zīmes?

D: Strazds lido - ziema beigusies.

Zvirbuļi peldas peļķē - siltumam.

Mākoņi peld augstu - labs laiks.

Saruna par I. Tokmakovas dzejoli “Pavasaris”.

Klausieties I. Tokmakovas dzejoli “Pavasaris”:

Pie mums nāk pavasaris

Ar ātriem soļiem,

Un sniega kupenas kūst

Zem viņas kājām.

Melni atkausēti plankumi

Redzams laukos.

Tiešām ļoti silti

Pavasarim ir kājas.

Par ko runā dzejolis?

Ko dara pavasaris?

Kas notiek ar sniega kupenām

Laukos var redzēt...(melnus atkausētus pleķus).

Kāpēc tas viss notiek? – Kāda ir galvenā dzejolī minētā iezīme? – Kādas izmaiņas dzīvnieku dzīvē notiek pavasarī? (Lācis atstāj midzeni, zaķim piedzimst mazuļi).

Fizminutka:

Saule sāka sildīt,

Pilieni sāka klauvēt,

Nomet vienu, nomet divus,

Sākumā nokrīt lēni

Un tad ātrāk, ātrāk

Straumes skrēja

Izmēģiniet tos, panākiet! (bērni veic darbības saskaņā ar tekstu)

J: Ārā kūst sniegs un ledus, tek straumes. No kurienes, jūsuprāt, nāk straumes? (Lāstekas pil, sniegs kūst) Klusi sāk skanēt mūzika “Pavasara lāses”.

Pedagogs: - Puiši, vai jūs dzirdat, kā skan mūzika? Uzmanīgi klausieties mūziku.

Bērni klausās pavasara pilienu melodiju.

Pedagogs: - Bērni, par kuru gada laiku, jūsuprāt, ir šī mūzika?

Bērni: Par pavasari.

Pedagogs: - Kāpēc jūs Katja (Ksjuša, Artjoms utt.) tā domājat?

Bērni: - Tāpēc, ka mūzikā ir dzirdamas lāses, un piliens notiek pavasarī.

Pedagogs: - Tātad, par kādu gada laiku ir šī mūzika?

Bērni: – Par pavasari.

Pedagogs: – Pareizi, pat mūzika var mūs noskaņot pavasarīgā noskaņojumā.

Ak! Zem koka ir lāde! Un tajā ir noslēpumaina bumba. Kurš paņems rokās šo bumbu, tas teiks skaistu vārdu par pavasari, lai tas ātrāk iet pa mežu.

J: Kas tas par pavasari?

D: Silts, skaists, saulains, ilgi gaidīts, dzīvespriecīgs, rotaļīgs, draudzīgs, noslēpumains, noslēpumains, pasakains, maģisks, jautrs, draudzīgs, zaļš, zvana, dzied, skaļš, smaržīgs, spilgts, zvana, sarkans, laipns, ziedošs, jauns, raibs.

Pedagogs: Apbrīnojama pasaule mūs ieskauj. Šī ir dabiskā pasaule. Mākslinieki palīdz mums ieraudzīt tās skaistumu. Kā sauc gleznas, kas attēlo dabu?

Bērni: Gleznas sauc par ainavām.

Pedagogs: Šodien mēs iepazīsimies ar ainavu, bet kurš uz tās ir attēlots, jums jāuzmin:

Izmantojot objektu nosaukumu pirmās skaņas, izdomā vārdus.

Kas tas ir? (Rook)

Rook, kāds putns? (Migrācijas).

Saruna par Savrasova gleznu. "Rooks ir ieradušies",

Kā mākslinieks mums parāda pavasara tuvošanos? (laukos nokusis sniegs, atsegta mitrumā piesūkusies tumši brūna augsne, redzami atkusuši plankumi)

Paskaties debesīs. Kā tas ir? (debesis augstu, pavasaris. Vēl nav noskaidrojies, bet caur pelēkajiem, drūmajiem mākoņiem redzams zilums)

Puiši, paskaties uzmanīgi, vai bildē ir saule?

Kā tu uzminēji?

(Saule pazudusi aiz mākoņiem. Joprojām ir blāvi, slinki. Pa mākoņiem nedaudz spīd... Par to, ka taisās “izšļakstīties” no debesīm, liecina skaidras ēnas, kas krīt uz žoga un kūst sniegs)

Puiši, pastāstiet man, kā jūs redzat sniegu?

(Sniegs aptumšojies, irdens, mitrs, auksts, slapjš, izkusis, porains)

Snigā redzamas putnu pēdas.

Kas skatītājam uzreiz iekrīt acīs?

(Koki ar daudzām vanšu ligzdām) Pastāstiet mums par bērziem, kādi tie ir? (neizskatīgs, vecs, neveikls centrā, un labajā pusē ir jauni, slaidi)

Ko tu redzi aiz bērziem, tālumā attēlā? (Ciems, bezgalīgie attālumi, atklātas vietas, krievu zemes plašums,

aiz bērziem var redzēt vecu koka ēku. Aiz muguras koka ēka- balta akmens katedrāle ar trim kupoliem un augstu zvanu torni)

Darbības vārdu atlase

Ko dara rooki? (Rūķi tracina, kliedz, trokšņo, taisno, labo ligzdas; lejā, pie bērza saknēm, rūķis atrada zaru un tur knābī, saimnieko, būvē, kārto, staigā, lido, loko, knābj, aizsargāt, noķert, atgriezt)

Vai. spēle "Kurš attēlā redzēs vairāk?" - Uzskaitiet visu, ko redzat attēlā.

(grauzai bērzi, kas izraibināti ar vantiem; izkusis pelēks sniegs; atkusuši pleķi; ciema būdiņu jumti; izkusis ūdens piepildīja nelielu dīķi; veca baznīca, zvanu tornis; tālumā redzami lauki, kas jau atbrīvoti no sniega ; mēs redzam, kā zem koka uz zelta sniega strādīgs roķis tur knābī mazu zariņu)

Attēlā viss ir ļoti parasts; nevaldāma veca baznīca ar bezgalīgo krievu lauku plašumiem aiz tās, dīvains skaistums neizskatīgi bērzi, kuru zaros savas ligzdas taisa no dienvidiem lidojošie iekši, porains kūstošs sniegs ar izbalējušām ēnām.

Taču aiz šīs vienkāršības jūtama mākslinieka dvēsele, kurai tas viss ir mīļš un pie sirds.

Man ir trīs glāzes ūdens. Glāze ar dzirksti ūdenī simbolizē priecīgas domas, glāze ar tīrs ūdens- mierīgs, līdzsvarots stāvoklis. Stikls ar netīrs ūdens- nepatīkamas, skumjas domas. Kādas domas jums radās, skatoties uz šo attēlu?

Bērni: vairāki bērni nāk klāt un parāda, kā viņi jutās, satiekot attēlu.

Pedagogs: Šodien mēs iepazināmies ar brīnišķīgu attēlu, un es domāju, ka jūs vienaldzīgi nepaiesiet garām saulē dzirkstošam sniegotam mežam, garām birzītei rudens tērpos. Tu priecāsies par šo tikšanos ar skaisto, un, iespējams, kļūsi labāks un laipnāks.

Lai putni vienmēr apmeklētu mūsu vietni, kam mums vajadzētu būt vietnē?

Bērni: Barotājs.

Pedagogs: Pastaigas laikā mēs iesim un pakārsim. Nodarbība ir beigusies.

Abstrakts izglītojošas aktivitātes sagatavošanas grupā “Palīdzam pavasarim!”

Mērķis:

Veicināt priekšstatu vispārināšanu par pavasari kā gada laiku, par dzīvnieku, putnu dzīvi, par laika apstākļiem pavasarī; veidot pozitīvu emocionālu attieksmi pret pavasara dabas skaistumu.

Izglītības mērķi :

Paplašiniet un aktivizējiet bērnu vārdu krājumu par šo tēmu; nostiprināt vārdu veidošanas un locīšanas prasmes, nostiprināt prasmi salikt vārdus no zilbēm. Darbs pie teikuma: sastādiet teikumus no vārdiem saskaņā ar diagrammu, nostipriniet spēju atbildēt uz jautājumiem pilnā teikumā.

R attīstības uzdevumi:

Sakarīgas runas attīstība, artikulācijas, smalkās un rupjās motorikas. Pareizas vārdu izrunas automatizācija, runas koordinācijas ar kustību attīstība, atmiņas, uzmanības, domāšanas attīstība.

Izglītības uzdevumi :

Attīstīt sadarbības prasmes spēlē; aktivitāte, iniciatīva, neatkarība, radošums, iztēle.

Izglītības pasākumu norise:

Pedagogs:

Puiši, šodien pa ceļam uz bērnudārzu mani sagaidīja Lesovičoks, viņš stāstīja, ka pavasarī bija nepatikšanas, stiprs brāzmains vējš to aizkavēja mežā, viņš nevēlas, lai tas nāk uz ciemu. pavasara siltums. Vesna lūdza Lesoviču vērsties pie jums pēc palīdzības. Vai jūs domājat, ka mēs varam palīdzēt Vesnai? Pamēģināsim. Un, lai vējš atlaistu pavasari, mums ir jāizpilda visi uzdevumi, ko mums uzdeva Lesovičok. Vai esat gatavs palīdzēt?

Bērni:

Jā, esam gatavi!

Pedagogs:

Pirmkārt, jums un man jāatceras, pēc kura gada laika nāk pavasaris, pirms kura laika?

Bērni:

Pavasaris nāk pēc ziemas. Tas notiek pirms vasaras.

Pedagogs:

Pirmais uzdevums ir šāds: mums ir jānosauc pavasara zīmes, un attēli mums palīdzēs šajā jautājumā (prezentācija par pavasara zīmēm). Teikums jāsāk ar vārdiem - Pavasarī... (Bērni pēc attēliem izdomā teikumus. Pavasarī debesis zilas. Pavasarī spoži spīd saule. Pavasarī putni lido no plkst. siltās valstis. Pavasarī no māju jumtiem pilēja lāstekas. Pavasarī sāka kust sniegs un tecēt straumes. Pavasarī parādījās atkusuši plankumi. Pavasarī uz atkausētiem plankumiem parādās pirmie ziedi, pavasarī kokiem uzbriest pumpuri un parādās maigi zaļas lapas).

Pedagogs:

Puiši, kāpēc jūs domājat, ka sniegs, ledus kūst un straumes plūst?

Bērni:

Sniegs kūst, jo saule ir kļuvusi siltāka.

Pedagogs:

Vai pienāks pavasaris, ja saule nespīd un nesildīs? Kāpēc?

Pedagogs:

Un mūsu saule, vējš apbūra, izkaisīja visus saules starus, un kļuva skumji.

Pedagogs:

Parādiet man, cik skumja ir saule. Bet tā galvenais palīgs tuvu pavasarim. Puiši, kas jādara, lai saule iepriecinātu?

Pedagogs:

Kaut ko izdomāsim Skaisti vārdi uz sauli.

Didaktiskā spēle"Izvēlies vārdu"

Kas tā par sauli? (Pie tāfeles ir piestiprināts aplis; bērni pasaka vārdu un pieliek lentes staru). Paskaties, cik tas ir skaisti starojoša saule mums izdevās, tas mums smaida. Tagad esam pabeiguši otro uzdevumu.

Pedagogs:

Pastāsti man, kādas izmaiņas dzīvnieku dzīvē notiek pavasarī?

Bērni:

- Pavasarī lāči mostas no ziemas miega un iegūst pēcnācējus. Zaķis mainās balts kažoks uz pelēku. Vāvere atkal kļūst sarkana.

Pedagogs:

Visi dzīvnieki uz galda ir sajaukti, jāizvēlas tikai mūsu mežu dzīvnieki.

Pedagogs:

Paskatieties, kādu koku Lesovicheks mūs atstāja. Tas nav vienkārši, bet ar uzdevumu (zilbes karājas kokā) no šīm zilbēm jāizveido vārdi. Bērni veido vārdus no zilbēm (vet-ka, wind-ter, nieru-ki, lu-zha, drop-li, grass-va, saule).

Pedagogs:

Labi darīts, jūs izpildījāt šo uzdevumu, atcerēsimies dzejoli par vaboli, ļaujiet acīm atpūsties un trenēties.

Mūsu grupā ielidoja vabole.
Viņš griezās un dziedāja;
“Džu-džu-džu, žu-džu-džu,
Man ir ļoti jautri griezties!”
Tāpēc viņš lidoja pa labi -
Visi paskatījās pa labi.
Tāpēc viņš lidoja pa kreisi -
Visi paskatījās pa kreisi.
Vabole griežas un smejas,
Viņš grib sēdēt Ildaram uz deguna.
Tu mazais blaktis, neesi nerātns!
Kur mēs sakām, sēdiet tur.
Vabole, šeit ir labā plauksta,
Pasēdi uz tā kādu laiku
Vabole, šeit ir kreisā plauksta,
Pasēdi uz tā kādu laiku.
Vabole nolidoja no manas plaukstas
Un viņš apsēdās pie griestiem.
Mēs piecēlāmies kājās,
Bet vaboli nedabūjām.
Aplaudēsim kopā;
Aplaudēt, aplaudēt, aplaudēt,
Ātri lido prom, blaktis.

Pedagogs:

Kādus citus kukaiņus jūs zināt?

Bērni:

Skudras, tauriņi, sienāži, zirnekļi, mušas, kāpuri.

Pedagogs:

Nāciet klajā ar priekšlikumu ar kukaiņiem saskaņā ar šo shēmu. (Tiek piedāvāti trīs shēmu varianti pēc kārtas).

Bērni:

1. Tauriņš lido. 2. Spāre uz delnas. 3. Mārīte sēž uz zieda.

Pedagogs:

Kurš, tavuprāt, priecāsies ieraudzīt kukaiņus?

Bērni:

Putni priecāsies par kukaiņiem, jo ​​kukaiņi ir putnu barība.

Pedagogs:

Un arī, lai palīdzētu pavasarim, ir jāatceras putni, kas atgriežas no siltākiem klimatiem, mēs tos nosauksim pa vienam un vienlaikus šīs lapas salokām "akordeonā", tikai ļoti uzmanīgi tie tiks noderēs mums nākotnē.

Bērni nosauc putnus un veido “akordeonu”.

Audzinātāja b:

Labi darīts, cik putnus tu pazīsti, un kā izskatās mūsu “akordeons”?

Pedagogs:

Tas arī izskatās pēc spārniem.

Pedagogs:

Veidosim putnus un rotāsim savu koku. Domāju, ka šie putni priecēs pavasari. (sākas putnu dziedāšana)

Pedagogs:

Nākamais uzdevums, pats svarīgākais, ir atrisināt krustvārdu mīklu.

Un tādējādi mēs kopā ar jums uzskaitīsim pavasara zīmes.

Krustvārdu mīkla

1. Ierīkošanas ballīte strazda mājā
Viņš bezgalīgi priecājas.
Lai mums ir izsmiekls
Padarīsim viņu... (putnu māja)

2. Zilā kreklā
Skrien gar gravas dibenu. (Grīva)

3. Pirmais, kas izkāpj no zemes
Uz atkausēta plākstera.
Viņš nebaidās no sala
Lai gan maza. (sniegpulkstenīte)

4. Šeit uz zara ir kāda māja,
Tajā nav durvju vai logu,
Bet cāļiem tur ir silti dzīvot
Tas ir mājas nosaukums...(ligzda)

5. Viņa klusi klauvē pavasarī,
Un viss ciems to dzird. (pilieni)

5. Tu sasildi visu pasauli,

Jūs nezināt nogurumu

Smaidot pie loga

Un visi tevi sauc... (saule).

Pedagogs:

Tātad ļaunā vēja burvestība ir kritusi, pavasaris ir atbrīvojies un mums būs silti.

Puiši, vai jums patika mūsu nodarbība? (bērnu atbilde).

Kas tieši jums patika aktivitātē?

Par kādu gada laiku mēs šodien runājām?

Kuras skaists laiks gads - pavasaris. Dzejnieki raksta dzejoļus par pavasari, mākslinieki glezno attēlus, komponisti raksta skaistu mūziku. Pavasaris būs priecīgs dzirdēt, ka izpildīsiet dziesmu baškīru valodā. (bērni dzied dziesmu “Kunelle yaz kile”).

GCD kopsavilkums

sagatavošanas skolas grupā

Temats: "Pavasaris nāk"

Izglītības zona "Izziņa"

Virziens – “Kognitīvā un runas attīstība”

Mērķis: veicināt priekšstatu vispārināšanu par pavasari kā gada laiku, par dzīvnieku un putnu dzīvi, par laika apstākļiem pavasarī.

1. Padziļiniet savu izpratni par sezonālās izmaiņas dabā; turpiniet mācīt bērniem izveidot visvienkāršākās cēloņu un seku attiecības (sniegs kūst, jo saule kļūst karstāka utt.).

2. Turpināt iepazīstināt bērnus ar folkloras darbiem par pavasari (mīklām, sakāmvārdiem); attīstīt loģisko domāšanu, sarunvalodu: bagātināt un aktivizēt vārdu krājumu, attīstīt komunikācijas prasmes.

3. Audzināt bērnos atsaucību, veidot pozitīvu emocionālu attieksmi pret pavasara dabas skaistumu.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

GCD kopsavilkums

Pirmsskolas grupā

Tēma: "Tuvojas pavasaris"

Izglītības zona "Izziņa"

Virziens – “Kognitīvā un runas attīstība”

Izglītības jomu integrācija: “Izziņa”, “Komunikācija”, “Daiļliteratūras lasīšana”, “Mūzika”.

Mērķis: veicināt priekšstatu vispārināšanu par pavasari kā gada laiku, par dzīvnieku un putnu dzīvi, par laika apstākļiem pavasarī.

Uzdevumi:

1. Padziļināt izpratni par sezonālajām izmaiņām dabā; turpiniet mācīt bērniem izveidot visvienkāršākās cēloņu un seku attiecības (sniegs kūst, jo saule kļūst karstāka utt.).

2. Turpināt iepazīstināt bērnus ar folkloras darbiem par pavasari (mīklām, sakāmvārdiem); attīstīt loģisko domāšanu, sarunvalodu: bagātināt un aktivizēt vārdu krājumu, attīstīt komunikācijas prasmes.

3. Audzināt bērnos atsaucību, veidot pozitīvu emocionālu attieksmi pret pavasara dabas skaistumu.

Plānotie rezultāti: Bērniem ir priekšstats par raksturīgajām pavasara pazīmēm (saule silda spēcīgāk, diena pagarinās, sniegs kūst, atgriežas gājputni); spēj pilnībā atbildēt, izprast saikni starp nedzīvām dabas parādībām.

Materiāli:

· Bildes “Pavasara” rebusam, burtu komplekts, bildes, kas attēlo 4 gadalaikus.

· Bildes, kurās attēlotas pavasara zīmes.

· "Saule".

Priekšdarbi:

1. Ilustrāciju par pavasari, pavasara izmaiņām dabā apskate ar bērniem.

2. Sarunas ar bērniem par uzmanīga attieksme uz dabu.

3. Novērojumi pastaigājoties, sarunas ar bērniem par pavasara zīmēm, kāpēc nāk pavasaris.

4. Daiļliteratūras lasīšana.

5. Dzejoļu iegaumēšana par pavasari, ak pavasara mēneši, mīklu, teicienu un sakāmvārdu stāstīšana.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Bērni, šodien mēs runāsim par brīnišķīgu gada laiku. Kuru - varat minēt paši. Puiši, vai jūs dzirdat, kā skan mūzika? Klausieties mūziku uzmanīgi.

Klausoties melodiju “Pavasara pilieni”.

Pedagogs: Bērni, par kuru gada laiku, jūsuprāt, ir šī mūzika?

Bērni: Par pavasari.

Pedagogs: Kāpēc jūs tā domājat?

Bērni: Jo mūzikā ir dzirdami pilieni, un piliens notiek pavasarī.

Pedagogs: Tieši tā, pat mūzika var mūs noskaņot pavasarīgā noskaņojumā.

Didaktiskā spēle “Izsaki vārdu”:No attēlu nosaukumiem jāizvēlas pirmā skaņa un no tiem jāveido vārds.

Bērni izpilda uzdevumu.

Pedagogs: Kādu vārdu tu dabūji?

Bērni: pavasaris.

Pedagogs: Viņa nāk laipni.

Un ar manu pasaku.

Viņš vicinās savu burvju nūjiņu,

Sniegpulkstenīte uzziedēs mežā.

Pedagogs: Un šodien mēs runāsim par pavasari.

Pedagogs: Atbildiet uz jautājumiem:

Pēc kura gada laika nāk pavasaris?

Un pirms kura gada laika?

Visi gadalaiki nāk viens pēc otra, bet cik to ir kopā?

Pedagogs: Bērni, atcerēsimies pavasara pazīmes , un attēli mums to palīdzēs. Teikums jāsāk ar vārdu “Pavasarī...”.

(Bērni izpilda uzdevumu).

Pedagogs: Bērni, kāpēc jūs domājat, ka sniegs un ledus kūst un straumes plūst?

Bērni: Sniegs kūst, jo saule ir kļuvusi siltāka.

Pedagogs: Vai pienāks pavasaris, ja saule nespīd un nesildīs?

Bērni: Nē, saule ir galvenais pavasara palīgs.

Bērni: Kaut kas mūsu sauli apbēdināja.

Sadomāsim skaistus vārdus saulei un izplatīsim tās starus.

Didaktiskā spēle "Izvēlies vārdu"

Kāda saule? (mīļa, dzeltena, silta, spilgta, mirdzoša, zeltaina, skaista, laipna, viegla)

Ir sakāmvārds: “Kad mamma ir blakus, ir labi, bet kad saule silta”

Kuras skaista saule tas izdevās, tas mums smaida, un mēs uzsmaidām tam.

Fiziskās audzināšanas minūte

Visi cilvēki smaida

Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris!

Viņa ir visur, kur viņa ir visur

Sarkans! Sarkans! Sarkans!

Caur pļavu, mežu un izcirtumu,

Tas nāk! Tas nāk! Tas nāk!

Saule aicina gozēties,

Pasteidzies! Pasteidzies! Pasteidzies!

Un straume līksmi tek,

Tas zvana! Tas zvana! Tas zvana!

Upe ir plata pāri oļiem,

Tā murrā! Tā murrā! Tā murrā!

Un smaržas ir visur,

Ziedi! Ziedi! Ziedi!

Un viss dzīvais uzreiz dzird,

Pavasara zvana!

Pedagogs: Puiši, atbildiet uz jautājumiem:

Kādi laikapstākļi ir pavasarī?

Kādi ir mākoņi pavasarī?

Kādi pavasara pilieni?

Kādas ir debesis pavasarī?

Kādas drēbes cilvēki valkā pavasarī?

Kāda zāle aug pavasarī?

Didaktiskais vingrinājums.

Sakiet ar vārdu "Pavasaris" - diena, laika apstākļi, noskaņojums, pērkona negaiss, saule, zāle, mēneši.

Pedagogs: Klausieties mīklas:

  1. Pūš silts dienvidu vējš.

Saule spīd spožāk,

Sniegs retinās, mīkstina, kūst,

Skaļais baļķis ielido.

Kurā mēnesī? Kurš to zinās? (MARTS)

  1. Upe nikni šalc

Un lauž ledu.

Strazds atgriezās savā mājā,

Un mežā lācis pamodās.

Debesīs trilē cīrulis.

Kas atnāca pie mums? (APRĪLIS)

  1. Lauku attālums ir zaļš,

Lakstīgala dzied.

IN balta krāsa dārzs ir ģērbies,

Putni ir pirmie, kas lido.

Pērkons dārd, uzmini ko?

Kurš ir šis mēnesis? (MAIJS)

Bērni atkārto visus pavasara mēnešus.

Pedagogs: Un tagad mēs jums sniegsim nelielu viktorīnu. Es uzdošu jautājumus un jūs atbildēsit.

Viktorīna.

  1. Kādi koki agrā pavasarī Vispirms izrotāt sevi? (vītols vai vītols)
  2. Un kuri koki paliek zaļi agrā pavasarī? (egle un priede)
  3. Kur ir pagājušā gada sniegs? (uz zemes, zem jaunā sniega)
  4. Kur sniegs kūst ātrāk - uz lauka vai mežā?
  5. Kāpēc pavasarī ap kokiem veidojas iegrimes?
  6. Kur strazdi ligzdo, ja nav putnu māju (zem māju jumtiem, putnu dobēs)
  7. Kāpēc strazdi pavasarī sēž uz dzīvniekiem (govīm, zirgiem)? (plūkt vilnu ligzdai)
  8. Kāpēc putni lido aiz traktoriem un nolaižas uz uzartas zemes? (pēc aršanas viņi meklē tārpus)

Spēle "Izlabojiet kļūdu"

Pavasara mēneši - decembris, janvāris, februāris?

Vai lapas nokrīt pavasarī?

Vai dzīvnieki uzkrāj krājumus pavasarī?

Pavasarī putni lido uz dienvidiem.

Bērni pavasarī uzvelk pavasara drēbes

Pedagogs: Labi darīts! Par ko mēs šodien stundā runājām? (par pavasari, par pavasara zīmēm, uzminētām mīklām utt.)

Kas bija viegli un kas bija grūti?


Sagatavošanas grupa.

Programmas saturs:

Izraisīt bērnos apbrīnu un apbrīnu par savas dzimtās dabas skaistumu, vēlmi izteikt savus iespaidus vārdos, verbālā aprakstā, atlasīt epitetus, salīdzinājumus konkrētam vārdam, vingrinājumus audzināšanā. dažādas formas darbības vārdi un īpašības vārdu salīdzinošās pakāpes.

Iepriekšējais darbs:

Didaktiskās spēles: “Saki ar vārdu”, “Saki pareizi”

Skatos uz izcilu ainavu mākslinieku gleznām

vietējā muzeja apmeklējums,

Gleznu izstāde grupā “Dzimtās dabas bildes”.

Materiāls:

Saule ar stariem, tabulas ar diagrammām, bumbiņa, “kristāla zizlis”, skaņu krāsainas skaidiņas vārdu veidošanai, burti.

Nodarbības gaita

Laika organizēšana

Mēs visi esam draudzīgi puiši
Mēs esam pirmsskolas vecuma bērni.
Mēs nevienu neapvainojam
Mēs zinām, kā rūpēties.
Mēs nevienu neatstāsim grūtībās,
Mēs to neatņemsim, mēs to prasīsim.
Lai visiem labi
Tas būs priecīgs un viegls.

Pedagogs: Puiši, ja jūs pareizi atrisināsit šos piemērus, tad jūs uzzināsit, par ko mēs runāsim stundā.

Bērni aizpilda burtus un lasa vārdu.

Pedagogs: Labi darīts, puiši! Kā jūs saprotat izteicienu: "Tuvojas pavasaris!"

1. No marta vidus jau no pirmajiem atkusušajiem plankumiem var pamanīt pavasara parādīšanos. Sniegs joprojām ir, nekas nav mainījies, bet dabā viss joprojām mainās. Uz ielas ir kaili koki. Var snigt, var pilēt no jumtiem, dienas var būt drūmas.

2. Ja parādās saule, tā spīd tik spilgti, ka dažreiz vienkārši sāp acs. Gaiss dzidrs, tīrs, nedaudz sals. Debesis ir spilgti zilas.

Pedagogs: Saule mums ir atnākusi, bet staru ir maz. Kāpēc? (Mēs klausāmies bērnu atbildes.) Es domāju, ka, ja jūs, puiši, pastāstīsit mums vairāk pavasara zīmju, saulei būs vairāk staru.

3. Kad mākoņi peld pa debesīm, tos var raksturot kā debesu ledus sanesumu, jo šajos mākoņos ir ledus kristāli.

4. Diena nāk katru dienu. Tuvojas 21.marts pavasara ekvinokcija. Tagad būs arvien vairāk gaišu dienu. Martu sauc par Gaismas martu.

5. Ierodas putni - strazdi, skraidi, bezdelīgas, dzeguzes.

6. Sniegs sāk kust kopā, kas pārvēršas ūdenī, tāpēc - otro pavasara mēnesi - aprīli sauc par ūdens mēnesi.

7. Naktīs peļķes salst un sasalst. Kad tu ej pa ceļu uz bērnudārzu, ir interesanti tiem uzkāpt. Un pa dienu, kad saule silda, tās atkal pārvēršas peļķēs. Tajos var redzēt peldamies zvirbuļus un baložus.

8. Mūsu ciematā ir daudz sniega, lai cilvēki varētu ērti staigāt pa tīru asfaltu, sniega tīrīšanas mašīnas to attīra no sniega.

9. Maijā parādās daudz zaļumu, uzzied putnu ķirši, kokiem uzzied lapas. Maiju sauc par pirmslidojumu, jo viss zied, putni skaļi trokšņo, taisa ligzdas, lai izperētu mazuļus.

Pedagogs: Nu, jūs runājāt par pavasara zīmēm, tāpēc saulei ir stari.

  • Spēle "Saki ar vārdu "pavasaris". Es saku vārdu "laiks", un tu man atbildi "pavasara laiks" utt (es metu bērnam bumbu un pasaku vārdu) Vārdi: diena, lietus, garastāvoklis , pērkona negaiss, saule, mēneši, mežs, zāle, debesis, ziedi, vasaras raibumi.
  • Spēle "Saki vienā vārdā":
  • “Ledus virzās lejup pa upi” - ledus dreifēšana;
  • "Pirmie ziedi" - prīmulas;
  • "Zieds, kas aug no sniega apakšas" - sniegpulkstenīte.
  • Spēle ar “kristāla nūjiņu”: ejiet pa apli un nosauciet tēlainus izteicienus - “Kas ir pavasaris?” (rotaļīgs, silts, dzīvespriecīgs, draudzīgs, zvana, jautrs, gavilējošs, noslēpumains, saulains, drūms, kluss, kautrīgs, drūms, pasakains, gaišs, zils, maģisks, trokšņains, smaragds, kristāls, spilgti, gaiši zaļš, gaiši zils, starojošs , noslēpumaina, slidena).

Fizminutka:

  • Zilā upe.

Skolotāja aicina bērnus sadalīties 3 kompānijās pa 4 cilvēkiem.

Katram uzņēmumam ir savs uzdevums.

1 uzņēmums: Vārds “Ābols” - ierakstiet koku nosaukumus, izmantojot šī vārda burtus.

  • Es esmu osis
  • B - bērzs
  • L - liepa
  • O - apse
  • K - kļava
  • O - alksnis

2. uzņēmums: vārds “Ābols” — uzrakstiet savvaļas un mājdzīvnieku nosaukumus, izmantojot šī vārda burtus.

  • Es esmu jaks
  • B - bullis
  • L - alnis
  • O - briedis
  • K - govs
  • O - aita

3. uzņēmums: vārds “Ābols” — uzrakstiet siltajās zemēs dzīvojošo dzīvnieku vārdus, izmantojot šī vārda burtus.

  • Es esmu jaguārs
  • B - nīlzirgs
  • L - slinkums
  • O - mērkaķis
  • K - ķengurs
  • O - ēzelis

Pedagogs: (kopā ar bērniem pārbaudām uzdevumus) Labi, bērni. Jūs esat paveicis sarežģītus uzdevumus, un saule jums smaida (es pagriežu sauli uz smaidošo pusi).

Apaļa deju spēle "Vesnyanka".

Pie mums ir atnācis pavasaris
Ar graudainiem rudziem,
Ar zeltainiem kviešiem,
Ar cirtainajām auzām,
Ar ūsām miežiem,
Ar prosu,
Ar kupliem liniem,
Ar viburnum - avenēm,
Ar sarkano pīlādžu
AR upenes,
Ar katru dārzu
Ar debeszilu krāsu
Priecīgu siltu vasaru!

Pedagogs: izvēlieties saistītus vārdus vārdam "Pavasaris"

Vasaras raibumi

Pavasaris

Vasarraibs

Akmens muša

Smieklīgi

Kura vārda trūkst? (smieklīgi)

Pedagogs: Puiši, jūs un es tagad zinām daudz par pavasara zīmēm un pazīmēm. Iesaku mājās uzzīmēt bildes par pavasari. No jūsu zīmējumiem izveidosim nelielu grāmatiņu ar dzejoļiem un rotaļām.


Tops