Modelēšanas nodarbības kopsavilkums par tēmu: “Zaķis - garas ausis. Modelēšanas nodarbības konstrukcija par tēmu: "Sēnes"

Modelēšanas nodarbības kopsavilkums vecākajā grupā par tēmu: "Mikrobi"

Tsybenkova Anastasija Mihailovna, audzinātāja, GBOU ģimnāzija Nr.1272, pirmsskolas nodaļa "Scarlet Sails", Maskava.
Piedāvāju kopsavilkumu par tieši izglītojošām modelēšanas aktivitātēm vecākās grupas bērniem par šo tēmu "Mikrobi". Šī kopsavilkuma mērķis ir veicināt interesi par savu veselību.

Mērķis: Veidojiet izpratni par savu veselību.
Uzdevumi:
Izglītības uzdevumi:
Sniegt bērniem visvienkāršāko mikroorganismu jēdzienu;
Izglītības uzdevumi:
Izkopt vēlmi būt veselam; ieviest vienkāršus veidus, kā apkarot patogēnās baktērijas;
Attīstības uzdevumi:
Attīstīt prasmi plastiski veidot priekšmetus, modelēšanas tehnikas (ripināšana, knibināšana);
Demonstrācijas materiāls: Grigorija Ostera pasaka "Kā Petka izglāba savu dzimto pilienu" ar ilustrācijām; bilde ar mazu; attēli ar mikrobiem;
Izdales materiāls: plastilīns; skursteņi; dēļi.
Priekšdarbi: Saruna par mikrobiem.

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Sveiki, puiši, šodien es jums lasīšu pasaku: (bērni sēž uz paklāja)
Lasot Grigorija Ostera pasaku "Kā Petka izglāba savu dzimto pilienu"

IN Vienā ūdens pilē dzīvoja mikrobs. Mikroba nosaukums bija Petka. Petkai bija tēvs un māte. Arī, protams, mikrobi. Petkai bija arī vecvecāki, vecvecvecāki, vecmāmiņas, onkuļi, tantes, brāļi, māsīcas, otrās brālēni, māsas... vesels bars radu. Un tie visi ir mikrobi.
Viņi dzīvoja ūdens pilē un tāpēc vienmēr staigāja slapji. Kopumā mikrobi ir ļoti mazi. Jebkura kļūda viņiem šķiet vairāk nekā zilonis. Un Petka bija pavisam maziņš, jo vēl nebija pieaudzis.
Un tad kādu dienu skudra paskrēja garām pilienam, kurā dzīvoja mikrobi. Viņš ieraudzīja pilienu un teica:


-Šodien ir diezgan karsts. Vai man vajadzētu dzert šo pilienu? Viņa izskatās tik forša.
Mikrobi dzirdēja un bija šausmīgi nobijušies. Viņi skrēja pa pilienam, raudāja, kliedza. Vispār sacēla paniku.
Tikai Petka nenobijās. Viņš izbāza galvu no lāses un ļoti skaļi sacīja skudrai:


“Ei, skudra, vai tava māte tev neteica, ka tu nedrīksti dzert jēlu ūdeni?!
Skudra, protams, Petku neredzēja, bet dzirdēja viņa balsi, bija pārsteigts un jautāja:

- Kas ar mani runā?
- Tas esmu es - Petka-mikrobs, - teica Petka. – Es ļoti iesaku tev, skudra, nedzert mūsu pilienu. Var saslimt, jo dzīvojam pilē – mikrobi!
- Paldies par brīdinājumu! skudra teica. -Tu esi īsts draugs.
Un viņš skrēja ceļā. Un mikrobi turpināja slavēt mazo Petku un priecājās, ka viņš izglābis savu dzimto pilienu no nāves.
Pedagogs: Puiši, kuru Petka izglāba - mikrobu, pilienu vai skudru?
Bērnu atbildes: ...
Pedagogs: Viņš neglāba skudru, kura gribēja izdzert pilienu un varēja saslimt no mikrobiem, kas dzīvoja šajā pilē, bet gan savu ģimeni, kas dzīvoja šajā pilē.
Pedagogs: Daudzi mikrobi ir ļoti kaitīgi cilvēkiem. Nonākuši mūsu ķermenī, tie sāk strauji vairoties un izdalīt indes. Un cilvēks sāk slimot.
Pedagogs: Kā jūs domājat, kā mikrobi var nokļūt mūsu ķermenī?
Bērnu atbildes: ...
Pedagogs: Kā jūs varat glābt no mikrobiem?
Bērnu atbildes: (Rokas jāmazgā ar ziepēm, nedzeriet krāna ūdeni, pirms ēšanas nomazgājiet dārzeņus un augļus.)
Pedagogs: Tieši tā, iedomāsimies, ka mazgājam rokas.
Pirkstu vingrošana "Ziepes".
Pedagogs: Es iesaku iedomāties, ka mēs mazgājam rokas.
Katru dienu es mazgāju ziepes
zem karsta ūdens
(Izplesti pirkstus, sasit plaukstas)
Un plaukstās no rīta
Spēcīgi, stipri berzēt ziepes.
(Vienas rokas pirksti ir brīvi saspiesti plaukstās un berzēti uz otras plaukstas)
Mazgājies, ziepē, neesi slinks!
Neslīd ārā nedusmojies!
(Bērni sēž pie galdiem)


Pedagogs: Puiši, paskatieties uz attēliem, kurš uz tiem ir uzzīmēts?



Bērnu atbildes: (mikrobi)
Es rādu attēlus vienu minūti un noņemu to.
Pedagogs: Apžilbināsim katru mikrobu tā, kā tas to attēlo.
Patstāvīgs bērnu darbs.
Bērnu aktivitāšu procesā veicinu patstāvību, precizitāti, radošumu. Tiem bērniem, kuriem ir grūti strādāt, sniedzu palīdzību.
Pēc patstāvīgā darba bērni izskata gatavo darbu.
Pedagogs: Puiši, paskatīsimies uz savu darbu un novērtēsim savus centienus. (Katrs bērns uz vērtēšanas skalas uzliek sava darba novērtējumu).

Pieteikums

Praktiskā daļa:

Materiāls: plastilīns; kaudze; dēlis.


1. Mēs pārspējām krāsas mikrobam.


2. Saritiniet bumbu (ķermenim)


3. Izvelciet taustekļus.



4. No mazām plastilīna bumbiņām (dzeltenas un oranžas) veidojam piesūcekņus.



5. Mēs veidojam acis un muti.



6. Šeit mikrobs ir gatavs.


Sakauj mikrobu ar ziepēm!!!

Skolotāja Danijarova B.Z.

Modelēšanas nodarbību kopsavilkums

Tēma: "Skulptūra pēc dizaina." Cienasts Aisaulei

Aprīkojums: plastilīns, dēļi plastilīnam, kaudze.

Mērķis: Māciet bērniem patstāvīgi noteikt, ko viņi vēlas veidot, novest savus plānus līdz galam.

Attīstīt patstāvību, vēlmi nodarboties ar radošumu.

Nostiprināt spēju modelēšanā nodot pazīstamu objektu attēlus.

Laika organizēšana.

V .: Bērni, vai dzirdat, ka kāds klauvē pie mūsu durvīm, iesim un paskatīsimies, kas tur ir?

D: Nāc.

J: Paskaties, kas ieradās pie mums ciemos?

D.: Aisaule

Apstrādājiet skulptūru veidošanu

V .: Bērni, gatavosim Aisaulei gardumus?

D: Ejam.

V .: Šodien veidosiet Aisaulei gardumus pēc savas gaumes, kurš ko gribēs.

Skolotājs skaidro un atgādina modelēšanas paņēmienus: velmēšanu, saplacināšanu.

V .: Puiši Aisaulei var taisīt baursakus, cepumus, bageles.

Fizkultminutka.

Viens - piecelties, izstiepties.
Divi - saliekt, atlocīt.
Trīs - trīs aplaudēju rokās,
Trīs galvas pamāj.
Četras rokas platākas.
Pieci - pamājiet ar rokām.
Seši - sēdiet mierīgi savā vietā.
Mēs veidosim skulptūru kopā

V .: Puiši, sēdēsim pie galdiem un pabeigsim amatus.

Atspulgs.

J: Kas ieradās pie mums ciemos?

D.: Aisaule

J: Ko mēs viņai veidojām?

D.: gardumi

J: Kādi gardumi?

D .: Baursaki, cepumi, bageles.

V .: Jūs visi esat lieliski, jums visiem ir skaisti kārumi. Aisaulai tās ļoti patika. Aisaulai jāatgriežas mājās. Atvadīsimies no Aisaulas. Sau Bol.

D: Ardievu Aisaule.

Modelēšana no plastilīna "Sēne" veicina roku smalko motoriku attīstību. Un amatniecība no plastilīna bumbiņām tehnikā atgādina mozaīku, pie kuras darbs noteikti sagādās bērniem daudz prieka un sniegs labu garastāvokli!

1. Darba sagatavošanas posms:Praktizējiet spiedienu. Apgūstiet grūšanas tehniku. Uzziniet pareizo pirksta stāvokli. Apgūstiet paņēmienu, kā nospiest nelielu plastilīna gabalu un ripināt bumbu starp diviem pirkstiem. Iemācieties strādāt šaurās vietās.

2. Galvenais darba posms:Iemācieties nepārsniegt zīmējuma kontūras. Izmantojiet vairākas plastilīna krāsas. Uzziniet, kā izmantot īpašu blīvējuma kaudzi. Iemācieties paveikt lietas. Uzziniet, kā rūpīgi veikt savu darbu. Iemācīties izpildīt kolektīvus skaņdarbus kopā ar citiem bērniem. Iemācieties atjaunot veikto darbību secību. Iemācieties rīkoties kā skolotājs. Iemācieties rīkoties saskaņā ar skolotāja mutiskiem norādījumiem.

3. FinālsDarba posms: Patstāvīgi risināt radošas problēmas. Patstāvīgi izvēlieties zīmējumu darbam. Veidojiet personisku attieksmi pret viņu darbības rezultātiem.

Nodarbības plāns.

1. Organizatoriskais moments

2. Nodarbības tēmas ievietošana

3. Darba plānošana

4. Drošības pasākumi, strādājot ar plastilīnu

5. Fiziskā minūte

6. Darba veikšana

7. Studentu darbu analīze

8. Nodarbības kopsavilkums

Nodarbības progress:

1. Organizatoriskais moments.Prieka aplis: Bērni, vēlēsim viens otram veselību, veiksmi darbā.

2. Nodarbības tēmas vēstījums.

Šodien nodarbībā iepazīsimies ar jaunu modelēšanas veidu - mozaīku, mācīsimies izgatavot paneli "Sēne".

3. Darba plānošana.

Noliec sev priekšā kartonu ar krāsotu sēni.

Nogrieziet plastilīna gabalu un mīciet to rokās. Sarullējam plānas bumbiņas, saplacinām kūkā un ar vajadzīgās krāsas plastilīnu izklājam amatniecības kontūras.

Priekšvēsture: vai nu iepriekš izvēlieties krāsainu kartonu, vai arī izklājiet to no plastilīna.

4. Drošības pasākumi, strādājot ar plastilīnu.

Pirms sākam strādāt ar plastilīnu, atcerēsimies, kā ar to strādāt:

Jūs nevarat ņemt plastilīnu mutē, košļāt un norīt;

Darbs jāveic uz speciāla pamatnes šim nolūkam;

Netīrās rokas jānoslauka ar salveti.

5. Fiziskās minūtes.

Spraudeņi ezerā, kas peldēti tīrā, siltā ūdenī,

Vai nu saruks - atvērsies, tad ieraksies smiltīs.

(bērni attēlo zivis

6. Studentu darbu izpilde.

Sāksim darbu, atceramies zīmēšanas posmus.

Kam vajadzīga palīdzība, ar prieku sniegšu.

7. Veiktā darba analīze.

Liksim visus darbus uz tāfeles. Darbs izdevās lielisks. Mēs iemācījāmies veidot bumbiņas no plastilīna, no bumbas - kūkas, un tāds sanāca panelis “Sēne”.

8. Nodarbības rezultāts.

Katrs darīja savu darbu. Visi dabūja skaistas sēnes. Visi mācījās strādāt ar plastilīnu. Labi padarīts! Katrs saņem piecas (zvaigznes). Nodarbība pabeigta!


Uzdevumi:

Mācot bērnus veidot dažādu formu dārzeņus (sfērisks, ovāls, konisks) lai nodotu to īpašības.

Nostiprināt ripināšanas, saplacināšanas, gludināšanas paņēmienus, attīstīt rokas smalko motoriku.

Leksiskais darbs: iepazīstināt bērnus ar jēdzienu "godīgi" ; relatīvo īpašības vārdu atlase, kas apzīmē dārzeņu krāsu, formu, garšu.

Izkopt rūpīgu un mīlošu attieksmi pret dabu, kas dāsni apveltī mūs ar savu bagātību, cieņu pret uz zemes strādājošo cilvēku darbu.

Materiāls:

Plastilīns, dēlis, kaudze, dabīgie dārzeņi: gurķis, tomāts, kartupelis, sīpols, burkāns, biete.

Priekšdarbi:

Izpētot dažādu dārzeņu un augļu ilustrācijas, kā arī ilustrācijas, kurās attēlots cilvēku darbs dārzeņu un augļu audzēšanā, mīklu iegaumēšana, dziesmas dziedāšana "Ražas novākšana" lasa V. Sutejevs "Ābols" , Y.Tuvim. "Dārzeņi" .

Nodarbības progress:

Puiši, ir pienācis laiks, kad dārzeņu audzētāji un vasarnieki ir novākuši savu bagātīgo dārzeņu ražu. Pārpalikušo ražu viņi aizveda uz dārzeņu tirdziņu. Starp citu, vai jūs zināt, ko "godīgi" ? Šī ir īpaši ierādīta vieta, kur ierodas kolhoznieki ar savu ražu. Gadatirgus parasti rīko rudenī, lai cilvēki varētu sagatavot dārzeņus garajai ziemai.

Mums ar Tevi arī jāgatavo dārzeni bērnudārzam ziemai, lai pavāres pagatavotu mums garšīgus ēdienus, tāpēc arī braucam uz tirdziņu.

Bet, tā kā mēs ar jums vēl nestrādājam un mums nav naudas, domāju, ka varēsim iegādāties dārzeņus interesantām mīklām, kuras uzdosim pārdevējiem. Lūdzu, sāciet minēt.

Mīklas par dārzeņiem:

1. Maijā aprakts zemē

Un viņi nepaņēma simts dienas,

Un viņi sāka rakt rudenī, -

Atrasts nevis viens, bet desmit!

Kā viņu sauc, bērni?

/Kartupeļi/

2. Es augu dārzā.

Un kad es nobriest

Viņi gatavo no manis tomātu,

Viņi ielika kāpostu zupā

Un tā viņi ēd.

/Tomāti/

3. Viņš nekad un neviens

Pasaulē neapvainoja.

Kāpēc viņi raud no viņa

Gan pieaugušajiem, gan bērniem?

4. Vasarā - dārzā,

svaigs, zaļš,

Un ziemā - mucā,

Spēcīgs, sāļš.

5. Par cirtainu kušķi

Izvilka lapsu no ūdeles.

Ļoti gluda uz pieskārienu

Garšo pēc cukura, salda. /Burkāns/

6. Zāle virs zemes,

Zem zemes - sarkana galva.

Un tagad, puiši, apskatīsim tuvāk mūsu iegādātos dārzeņus. Apvelciet tos ar pirkstiem pa kontūru un pastāstiet man, kāda ir jūsu dārzeņu forma?

Tomāts, sīpols - apaļš;

gurķis, kartupeļi - ovāls;

burkāni - iegareni;

bietes ir konusa formas.

Atgādiniet man, lūdzu, kādā krāsā ir jūsu dārzeņi?

Tomāts - sarkans;

kartupeļi - balti, rozā;

gurķis - zaļš;

bietes - tumšais ķirsis;

burkāni - apelsīns;

sīpols - brūns.

Jums ir taisnība, puiši, labi darīts. Tikai ar šiem dārzeņiem visam bērnudārzam nepietiek, jo ziema ir gara. Kā būt? /Vairāk akls/.

Fizminutka "Dārzeņi"

Mēs sasmalcinām kāpostus, sasmalcinām,

/ pārvietojiet plaukstas malu uz augšu un uz leju /

Mēs trīs burkāni, trīs.

/kustināt plaukstas uz priekšu un atpakaļ/

Mēs sālām burkānus, sāli,

/apļveida pirkstu kustības/

Nospiežam burkānu, presējam.

/savelk rokas dūrēs/

Un tagad, puiši, sagatavojiet sev grozu un piepildiet to ar dārzeņiem.

/bērnu patstāvīga darbība/

Tagad es ierosinu likt galdā savus modes dārzeņus un apbrīnot to daudzveidību un pārpilnību. Uzmanīgi apskatiet viens otra darbus un izsakiet savu viedokli, kura dārzeņi jums patika visvairāk un kāpēc?

Runājot, pievērsiet īpašu uzmanību tam, vai jūsu draugu dārzeņi izrādījās glīti: galu galā jums bija jānogludina amats ar pirkstiem, lai tas būtu gluds; Vai tie izskatās kā īsti dārzeņi?

/bērnu darba analīze/.

Un tagad, puiši, pienāk patīkamākais brīdis: mēs nogaršosim / nogaršosim / dārzeņus, ko iegādājāmies dārzeņu tirdziņā. Pamēģini kādu gabaliņu dažādu dārzeņu un pastāsti, kā tie garšo?

Sīpoli, ķiploki - pikanti,

Kartupelis - drupans

Tomāts - saldskābs

Gurķis - kraukšķīgs

Bulgāru pipari ir saldi.

Puiši, domāju, ka pavāri jums pateiks lielu paldies par jūsu iegādātajiem dārzeņiem. Tagad esam nodrošināti ar vitamīniem visai ziemai. Paldies par jūsu darbu.

Ievada process

Bērnu darbs

Mākslinieciskās un estētiskās attīstības nodarbības konstrukcija:

Tēlotājmākslas pasaule

Temats:"Sēņu bļoda"

Grupa: skolas sagatavošanas grupa

Klases veids: modelēšana

Aktivitātes: vizuālā, spēļu aktivitāte, motora aktivitāte.

Izglītības joma: mākslinieciskā un estētiskā attīstība, sociālā un komunikatīvā attīstība, kognitīvā attīstība.

Veidlapas: frontāls, individuāls.

Mērķis: zinātkāres, iniciatīvas, bērnu patstāvīgas vizuālās aktivitātes attīstība (smalkas, tehniskās un kompozīcijas prasmes) kompozīcijas veidošanas procesā no plastilīna.

Plānotais rezultāts: palielināt zināšanas par sēnes, veicināt runas attīstību, mācīt atbildēt uz audzinātāja jautājumiem, audzināt uzmanību.

Uzdevumi :

Izglītojoši:

Turpiniet mācīties strādāt ar plastilīnu.

Iemācīties pēc plāna izveidot sēņu kompozīciju grozā

Stiprināt spēju klasificēt sēnes(ēdams - neēdams)

Attīstās:

Precizēt, paplašināt, vārdu krājums par « Sēnes » (mežs, sēne, kāja, cepure. Baravikas, baravikas, baravikas, gailenes, mušmires, medus spāres, russula. Savākt, novākt, paslēpt, pakārt. Indīgs, ēdams, smaržīgs, mīksts, gluds)

Attīstīt spēju nodot dažas raksturīgas iezīmes sēnes (padziļinātas, izliektas malas, sabiezinātas kājas)

Attīstīt prasmi pielietot pazīstamas tehnikas modelēšana :

modelēšana objekts no atsevišķām daļām,

bumbas ripināšana,

kolonnu izripināšana ar plaukstu kustībām uz priekšu un atpakaļ uz dēļa,

savienojot detaļas vienā veselumā un izlīdzinot šuves.

Izglītības:

Izkopt interesi par dabu

Izkopiet vēlmi veidot skulptūru pēc iespējas labāk

Izkopt spēju priecāties par paveikto

Izkopt spēju sasniegt modelēšana paraugam līdzīgākā.

Aprīkojums/materiāls priekšnodarbošanās :

Demonstrācijas materiāls:

Attēlu kartes sēnes uz dēļa .

manekeni sēnes .

Aprīkojums:

dēlis priekš modelēšana .

Plastilīns, kaudze.

Pirmsskolas izglītības principi (FSES DO):

uz katra bērna individuālajām īpašībām balstītu izglītojošu darbību veidošana, kurās bērns pats kļūst aktīvs savas izglītības satura izvēlē, kļūst par izglītības priekšmetu (turpmāk – pirmsskolas izglītības individualizācija);

bērnu un pieaugušo palīdzība un sadarbība, bērna atzīšana par pilntiesīgu izglītības attiecību dalībnieku (subjektu);

bērnu iniciatīvas atbalstīšana dažādās aktivitātēs;

bērna izziņas interešu un izziņas darbību veidošana dažādās aktivitātēs;

pirmsskolas izglītības vecuma atbilstība (nosacījumu, prasību, metožu atbilstība vecumam un attīstības īpatnībām).


Tops