Kā uzzīmēt ceļa zīmes. “Mākslinieciskā jaunrade” (zīmējums)

Nadežda Averjanova

Mērķis:Iepazīstināt bērnus ar ceļu policijas darbinieka darbu, kurš regulē satiksmi uz ceļa.

Nostiprināt zināšanas par luksoforiem un to nozīmi uz ceļa. Paplašināt bērnu zināšanas par uzvedības noteikumiem uz ielas. Attīstiet vēlmi atcerēties un ievērot drošus noteikumus pārvietojas uz ielas. Mācīt bērnus uzzīmēt gājēju pāreju, pareizi turiet otu, velciet taisnas līnijas no kreisās puses uz labo ar visiem otas sariem. Attīstīt bērna uzmanību, runu, atmiņu, pirkstu smalko motoriku. Mācieties patstāvīgi un uzmanīgi pabeidziet sākotnējo darbu.

Priekšdarbs: skatoties uz ielām, ceļa zīmēm, luksoforiem, runājot un skatoties uz stūri dzīvības drošības grupa"Luksofors". Spēles ar vieglajām un kravas automašīnām, izglītojošu filmu skatīšanās, sarunas par “Ceļu drošību”. Kāpēc vajadzīgas ceļa zīmes, “Kāpēc ir luksofors” u.c., Lasījums un saruna pēc V.Arbekova grāmatas “Par viedajiem dzīvniekiem” motīviem

Materiāli priekš nodarbošanās: Melns papīrs, balta guaša, ota, salvete, ceļa un tā daļu makets, cepure un ceļu policijas darbinieka zizlis.

Nodarbības gaita:

Bērni pie mums ieradās no ceļu policijas darbinieka, kurš ar savu svītraino nūju regulē satiksmi uz ceļa.

(Satiksmes kontrolieris rāda kustības, un skolotājs izskaidro bērniem ceļu policijas darbinieka žestu nozīmi)

Kas ir brauktuve (bērnu atbildes)

Braucamā daļa ir vieta, kur brauc vieglās, kravas automašīnas, kā arī velosipēdisti un motociklisti.

Kā sauc to ceļa daļu, pa kuru iet cilvēki? (Ietve) Cilvēki staigā pa ietvi. Jāiet pa ietves labo pusi, lai netraucētu garāmgājējiem.

Bērni, kur cilvēki var iet pāri brauktuve? (bērnu atbildes)

Kur ir zīme " Pāreja"un uz ceļa ir novilktas platas baltas svītras. Tās ir redzamas tālumā gājējiem un autovadītājiem. Un ja luksofors iedegsies zaļš ar cilvēciņu, kurš atļauj iet pāri braucot daļu no ceļa.

Šodien mēs būsim kopā ar jums uzzīmēt gājēju pāreju, platas baltas svītras uz melnām papīra loksnēm.


Paskatieties, mēs zīmējam baltas svītras ar visiem otu sariem uz “ceļa” no kreisās uz labo pusi, un mēs to saņēmām. Pāreja"

Paskaties, ko mēs izdomājām!



Atspulgs: Skolotāja jautā bērniem jautājumiem:

Kas ieradās pie mums ciemos?

Ko viņš dara uz ceļa?

Kas ir brauktuve?

Kā sauc šauro brauktuvi, pa kuru iet cilvēki?

Kur cilvēki var lai šķērsotu ceļu?

Ko mēs krāsotas?

Labi, puiši, visi izpildīja uzdevumu, tagad paņemiet mazās mašīnas un mēs spēlēsim!

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības kopsavilkums “Gājēju pāreja” Nodarbības tēma: “Gājēju pāreja” Mērķis: veidot priekšstatu par ceļa zīmi “Gājēju pāreja” un tās mērķi. Iepriekšēja.

Kurskas apgabala Železnogorkas pilsētā skolotājas Dodurova E. O. un Čerepovskaja Ju. V. MDOU “Kombinētā tipa “Kapitoška” bērnudārzs Nr.

Pilsētas akcijas "Gājēju pāreja" ietvaros mūsu bērnudārzā tika veikti preventīvie pasākumi visu vecumu bērniem.

Piezīmes par zīmēšanu vidējā grupā “Gžeļa raksti” Pjatačenko Anastasija Sergeevna Mērķis: iepazīstināt bērnus ar Gžeļa glezniecību, mācīt viņus.

Nodarbības piezīmes vidējai grupai. Netradicionālas zīmēšanas tehnikas (ar vates tamponiem) ar plastilīna gleznas elementiem “Ziedi mammai”.

Zīmēšanas nodarbības kopsavilkums vidējā grupā “Skaistuma tauriņš” Mērķi: Iepazīstināt bērnus ar jaunu zīmēšanas tehniku ​​- monotipiju (neapstrādāta zīmēšana) Veicināt bērnu iztēles un fantāzijas attīstību.

Mērķis: 1. Māciet bērniem lietot krāsas un otu: pareizi turiet otu, nenoslogojot muskuļus, nesaspiežot pārāk cieši pirkstus; zīmēšanas laikā panākt brīvu rokas un otas kustību; 2. Nostipriniet spēju vilkt taisnas horizontālas līnijas ar nepārtrauktu kustību 3. Veidojiet priekšstatu par gājēju pāreju. 4. Sniegt bērniem zināšanas par ceļu satiksmes drošības noteikumiem kā gājējam. 5. Radīt interesi par vizuālo mākslu.

Lejupielādēt:


Priekšskatījums:

Tēma: "Gājēju pāreja."

Mērķis: 1. Māciet bērniem lietot krāsas un otu: pareizi turiet otu, nenoslogojot muskuļus, nesaspiežot pārāk cieši pirkstus; zīmēšanas laikā panākt brīvu rokas un otas kustību; 2. Nostipriniet spēju vilkt taisnas horizontālas līnijas ar nepārtrauktu kustību 3. Veidojiet priekšstatu par gājēju pāreju. 4. Sniegt bērniem zināšanas par ceļu satiksmes drošības noteikumiem kā gājējam. 5. Radīt interesi par vizuālo mākslu.

Vārdu krājuma darbs:luksofors, gājēju pāreja, zebra.

Iekārtas un materiāli: luksofora modelis, zīme “Gājēju pāreja”, melna papīra loksnes, otas, balta krāsa, zaķa un zebras rotaļlietas.

Tiešo izglītojošo darbību virzība.

Sveiki puiši! Šodien pie mums ar mašīnu ciemos atbrauca zaķis Kuzja. Sauksim viņu! (bērni zvana, tad sveicina Kuzju)

Kuzja: Puiši, vai jums patīk spēlēties ar mašīnām? (Bērni: Jā) Kas būtu jāzina pieaugušajiem un bērniem, lai izvairītos no negadījumiem uz ceļiem? (jāzina ceļu satiksmes noteikumi). Puiši, kas mums palīdz ievērot ceļu satiksmes noteikumus? (Bērni: ceļa zīmes.)

Pastāstīsim Kuzam, ko zinām! Puiši, par ko cilvēks kļūst uz ielas? (kājām)

Kā sauc to ceļa daļu, pa kuru iet gājēji? (ietve)

Visiem gājējiem jāievēro noteikumi: jāiet mierīgā tempā, turoties uz ietves labo pusi.

Kā sauc to ceļa daļu, pa kuru brauc automašīnas? (ceļš)

Puiši, kurš palīdz mums šķērsot ceļu? (luksofors).

Kuzja: Es zinu dzejoli par luksoforu.

Stop, auto! Apturiet dzinēju!

Ātri bremzējiet, šofer!

Uzmanību, skatās taisni uz priekšu

Pie jums trīs krāsu luksofors -

Zaļa, dzeltena, sarkana acs

Viņš dod pavēles visiem.

Audzinātāja. Rāda luksoforu. Puiši, kādus luksoforus jūs zināt? (sarkana, dzeltena, zaļa)

Pie kāda luksofora ir atļauts šķērsot ielu (zaļa).

Mainīts luksofora signāls. Kāda krāsa iedegas pēc zaļās? (dzeltens). Tas brīdina autovadītājus un gājējus būt uzmanīgiem.

Iedegas sarkanā gaisma. Bērni, vai jūs domājat, ka tagad ir pareizi šķērsot ceļu? (Nē)

Fiziskās audzināšanas minūte - Tiek spēlēta spēle "Luksofors". (Izmantojot zebras izkārtojumu)

Kad krāsa ir sarkana, bērni stāv klusi. Kad krāsa ir dzeltena, bērni sit plaukstas. Kad krāsa ir zaļa, bērni soļo.

Pedagogs: Puiši, lūdzu, pastāstiet man, kāda zīme palīdz mums šķērsot ielu? (Bērni: Gājēju pārejas zīme.)

Pedagogs: Tieši tā, puiši.

gājēju pāreja -

Visi zina svītras!

Bērni zina, pieaugušie zina

Ikviens zina, ka gājēju pāreja

Tas mūs visus paglābs no automašīnām.

Pedagogs: Puiši, pie mums atnāca zaķis un kuru viņš atveda? (Skolotājs rāda bērniem zebras modeli bez baltām svītrām.)

Puiši, pie mums atnāca Zebra, paskat, kaut kas nav kārtībā? (Bērni: uz zebras nav baltu svītru.)

Pedagogs: Kur tu Zebra pazaudēji savas svītras?

Pie mums ciemos ieradās zebra

Bērni bija pārsteigti:

Kur tu pazaudēji svītras?

Zebra: “Es tik ļoti steidzos tevi redzēt bērnudārzā

Ka esmu aizmirsis ceļu satiksmes noteikumus.

Un ļoti stingrs luksofors

Viņš paņēma strēmeles un aizgāja.

Palīdziet man, bērni, atgūt manas svītras

Tas ir ļoti svarīgi!

Galu galā bez šīm svītrām

Būs bīstami staigāt” (M. I. Kuzņecova)

Pedagogs: Zebra, mēs ar puišiem tikko runājām par satiksmes noteikumu nozīmi. Mūsu puiši zina, ka, lai izvairītos no avārijas, autovadītājiem un gājējiem ir jāievēro ceļu satiksmes noteikumi. Mūsu puiši tev palīdzēs zebrā.

(Skolotājs rāda bērniem ceļa zīmes.)

Pedagogs: Puiši, sakiet man, kāda ir šī zīme? (Bērni: “Luksofors”)

Pedagogs: Kas tas par zīmi? (Bērni: “Gājēju pāreja”)

Zebra: Stāsta Iļja Volodja,

Kāpēc viņš ar māsu iet pa zebru?

Un kamēr viņi staigā,

Visas mašīnas stāv un gaida.

Bet Volodja nolēma: “Žēl

Paņemiet zebru no zoodārza! »

Nu viņš nesapratīs

Kas ir tā zebra - pāreja -

Nevis četrkājains zirgs,

Un svītras uz ceļa.

Pedagogs: Zebra, mūsu bērni labi zina ceļu satiksmes noteikumus. Viņi palīdzēs jums atgūt svītras, bet vispirms spēlējiet ar mums.

Fiziskās audzināšanas minūtepar uzmanību un orientāciju telpā uz S. V. Mihalkova dzejoļiem.

Es esmu bariņš uz diviem riteņiem (bērni staigā pa apli viens pēc otra)

Sūknu divus pedāļus (bērni staigā pa apli, augstu paceļot ceļus)

Es turos pie stūres, skatos uz priekšu (“viņi tur stūri ar rokām”)

Es zinu, ka drīz pienāks kārta. (bērni pagriežas un iet uz citu pusi.)

Pedagogs: Puiši, palīdzēsim Zebrai, paņemsim papīru un krāsas un uzzīmēsim gājēju pāreju. Jums vienkārši jāzīmē uzmanīgi, nesteidzoties.

Kur brauc daudz automašīnu,
Ir grūti šķērsot ceļu.
Gājējs Vova jautā:
"Uzzīmē man pāreju -
Drosmīgi iezīmējiet ceļu
Spilgti balta svītraina.
Un tad mašīnas apstāsies,
Viņi pārstās man pīkstēt."

Bērni zīmē gājēju pāreju. Skolotājs uzrauga pareizu bērnu sēdināšanu pie galda, higiēnas normu ievērošanu zīmējot, kā arī nodrošina, lai bērni pareizi lietotu krāsas un otas.

Kad bērni ir zīmējuši, skolotājs un bērni skatās bērnu zīmējumus.

Pedagogs: Paskaties, Zebra, šie puiši ir lieliski, cik skaisti un pareizi viņi uzzīmēja gājēju pāreju.

Zebra: Paldies, puiši. Jūs esat vienkārši lieliski!

Pedagogs: Puiši, mūsu pirksti ir smagi strādājuši, tagad ļaujiet viņiem spēlēt.

Pirkstu vingrošana"Bērni izmanto divus pirkstus, lai "staigātu" pa krāsoto gājēju pāreju."

Mūsu pirksti ir noguruši

Tika zīmētas pārejas.

Viņi tik ļoti steidzās ceļā

Ejiet pāri ielai

Kur visi cilvēki staigā

Kur ir gājēju pāreja!

Pedagogs: Jums patika mūsu spēle, Zebra.

Zebra: Jā. Paldies, puiši, jūs man daudz iemācījāt. Tagad es nekad nepārkāpšu ceļu satiksmes noteikumus. Bet es vēlos uzspēlēt vēl vienu spēli ar tevi, mana mīļākā.

Spēle "Šoferi".

Bērni tiek iedalīti vairākās grupās: vieni ir gājēji (stāv pa pāriem), citi ir autovadītāji (ar rokām izliekas par stūres ratiem), bet citi ir mašīnas (paceļ rotaļu mašīnas). Skolotājs grupas vidū izkārto izkārtojumu - gājēju pāreju - “zebru”. Šoferi “iesēžas” mašīnās (vadītājs ar stūri priekšā, bet bērns – “mašīna” aizmugurē ir piestiprināts pie vadītāja – pēc principa, kur stūrē vadītājs, turp brauc mašīna) un brauc. tikai pa ceļu, apstājoties gājēju pārejas priekšā, ja pa to iet gājēji. Un gājēji kopā ar skolotāju šķērso ceļu pa zebru. Spēle tiek atkārtota vairākas reizes, bērni mainās lomās.


Bērna ceļu satiksmes noteikumu zināšanas ir viens no galvenajiem nosacījumiem viņa drošībai uz ielas. Daudzi gājēji, arī pieaugušie, šos noteikumus uztver diezgan nenopietni, kas bieži vien kļūst par cēloni dažāda smaguma ceļu satiksmes negadījumiem. Bērniem skaidri jāsaprot, ka, atrodoties uz ielas apdzīvotā vietā, viņi ir pilntiesīgi ceļu satiksmes dalībnieki, tāpēc ceļu satiksmes noteikumu ievērošana ir viņu atbildība.

Krāsojamās lapas Satiksmes noteikumi bērniem.

Bērnam uzvedības noteikumu uz ielas (ceļi, ietves, pilsētas transports) mācīšana jāsāk jau ļoti agrā vecumā, pirms viņš iemācās staigāt un skriet pats. Un šeit ļoti svarīgs ir vecāku un citu pieaugušo piemērs, ar kuriem bērns atrodas uz ielas. Jums ir ne tikai jāstāsta un jāizskaidro savam bērnam ceļu satiksmes noteikumi, bet arī stingri jāievēro tie paši. Šajā lapā redzamās ceļu satiksmes noteikumu krāsojamās lapas galvenokārt ir paredzētas pirmsskolas vecuma bērniem un palīdzēs bērniem apgūt uzvedības pamatpunktus uz ceļa, kā arī tā tuvumā.

1. Krāsojamā lapa Luksofors.

Labākā vieta, kur droši šķērsot ceļu, ir gājēju pāreja, kas aprīkota ar luksoforu. Krāsojamajās lapās ar luksoforu attēliem ir arī mazi atskaņas, kas palīdz bērniem vieglāk atcerēties to lietošanas noteikumus.

  • Vienmēr sāciet braukt tikai tad, kad luksofors deg zaļā krāsā.
  • Nekad nešķērsojiet ceļu, ja luksofora signāli ir sarkani vai dzelteni, pat ja tuvumā nav transportlīdzekļu.
  • Nogriežoties uz zaļo gaismu, papildus pārliecinies par savu drošību – skaties pa kreisi, tad pa labi.

2. Krāsojamā lapa gājēju pāreja.

Māciet bērnam šķērsot brauktuvi tikai pa gājēju pāreju. Gājēju pāreju krāsojamās lapas iemācīs bērniem pareizi šķērsot ceļu. Pāreju, kas nav aprīkota ar luksoforu, sauc par neregulētu.

  • Gājēju pāreja uz ceļa seguma iezīmēta ar zebru.
  • Pirms šķērsojat ceļu, rūpīgi pārbaudiet to un pārliecinieties, vai tuvumā nav satiksmes.
  • Šķērsojiet ceļu, neskrieniet tam pāri.
  • Nešķērsojiet ielu pa diagonāli.
  • Pievērsiet īpašu uzmanību stāvošiem transportlīdzekļiem, kas bloķē jūsu skatu.
  • Pārvietojoties pa gājēju pāreju, pārtrauciet runāt pa tālruni.
  • Ja tuvumā atrodas pazemes vai pārvadi, noteikti izmantojiet tos, jo īpaši intensīva satiksme šādās vietās.

3. Ietves.

Ietve paredzēta gājēju kustībai. Māciet bērniem pareizi uzvesties uz ietvēm, īpaši uz tām, kas atrodas vietās ar intensīvu satiksmes plūsmu.

  • Braucot pa ietvi pa ceļu, netuvojieties tai pārāk tuvu.
  • Uzmanīgi uzraugiet iespējamos transportlīdzekļus, kas izbrauc pagalmus un alejās.
  • Nespēlējiet bumbu uz ietves un neskrieniet.

4. Krāsojamās lapas ar uzvedības noteikumiem bērniem pilsētas sabiedriskajā transportā un pieturās.

Šīs krāsojamās lapas iemācīs bērniem droši izmantot sabiedrisko transportu.

  • Sabiedriskā transporta pietura ir bīstama vieta, jo iespējams slikts skats uz ceļu un liels cilvēku pūlis, kas var nejauši nogrūst bērnu no ietves uz brauktuves. Šeit jums jābūt īpaši uzmanīgam.
  • Piebrauciet pie transportlīdzekļa durvīm tikai pēc tam, kad tā ir pilnībā apstājusies.
  • Pēc izkāpšanas no transportlīdzekļa dodieties šķērsot ceļu tikai pēc tam, kad tas ir atstājis pieturu.

Papildus šiem satiksmes pamatnoteikumiem bērniem būs interesanti izkrāsot ceļa zīmes. Piedāvātās ceļu satiksmes noteikumu krāsojamās lapas ir piemērotas maziem bērniem, pirmsskolas vecuma bērniem un sākumskolas skolēniem, kā arī izmantošanai bērnudārzos un sākumskolas stundās. Visi attēli ar satiksmes noteikumiem ir pilnīgi bez maksas - tos varat lejupielādēt un izdrukāt.

Protams, tikai īsts meistars var gleznot sarežģītas eļļas gleznas. Taču pat jaunākais mākslinieks savā pirmajā zīmēšanas nodarbībā varēs izdomāt, kā uzzīmēt luksoforu. Galu galā daudziem puišiem tieši viņš ir galvenais palīgs ceļā.

Ikvienu bērnu ieinteresēs iespēja iemācīties zīmēt. Jums jāsāk zīmēt ar visvienkāršākajām lietām. Kas var būt vieglāk nekā zināt, kā ar zīmuli uzzīmēt luksoforu?

Jums jāsāk ar zīmuļa skicēm, pēc kurām varat apgūt sarežģītākas prasmes.

Galu galā visgrūtākā zīmēšanas tehnika ir krāsu izmantošana. Izklaidējošās nodarbības aizraus bērnus un iepazīstinās ar aizraujošo dažādu figūru un tēlu pasauli.

Kā soli pa solim uzzīmēt luksoforu

1. posms. Uzzīmējiet luksofora palīglīnijas. Pēc tam izmantojiet lineālu, lai zīmētu taisnas līnijas. Pēc tam lapas augšpusē jāzīmē vertikāls taisnstūris. No tā līdz lapas apakšējam galam ar zīmuli uzzīmējiet ļoti šauru un garu taisnstūri.

Pēc tam augšējā taisnstūra iekšpusē ievietojiet trīs vienādus kvadrātus, lai tie atbilstu izmēram, neizvirzoties ārpus lapas robežām. Pēc tam šo kvadrātu iekšpusē ir jāizvelk trīs tāda paša diametra apļi. Tie vēlāk būs jūsu luksofora gaismas logi.

2. posms. Tagad uzzīmējiet sānu malas. Tiem jāatrodas sānos un jābūt nedaudz noapaļotai formai. Jums būs jāiezīmē visas trīs luksofora daļas. Daudzi luksofori atrodas krustojumos, tāpēc gaismām jāspīd visos četros virzienos. Vajadzētu dabūt tieši tādu četrvirzienu luksoforu.

Tas paredzēts satiksmes regulēšanai krustojumos. Pēc tam no šīm malām katrā pusē uzvelciet vizieri. No augšas tas būs kā luksofors ar cepuri ar apaļu vizieri. Pateicoties tiem, luksofori ir labi pasargāti no sliktiem laikapstākļiem: lietus un vēja. Pēc tam izdzēsiet palīglīnijas un iezīmējiet galvenās līnijas.

3. posms. Tagad atliek tikai izkrāsot galveno satiksmes palīgu. Pats luksofors var būt nokrāsots melnā, pelēkā vai brūnā krāsā.

Protams, jums vajadzētu krāsot gaismas ar standarta krāsām: sarkanu, dzeltenu un, protams, zaļu. Tagad jūs zināt, kā uzzīmēt luksoforu. Tas ir vienkārši un interesanti.

Nepieciešamie rīki

Lai strādātu, jums būs nepieciešams:

Vienkāršs balts papīrs vai īpašs iesācēju māksliniekiem;
. vairāki vai marķieri;
. dzēšgumija;
. jebkura cieta virsma: galds, mape, grāmata.

Jautrs luksofors bērniem

Daudzi bērni nezina, kā uzzīmēt luksoforu. Tas nav grūti. Noteikti iesaistiet savu bērnu šajā izklaidējošajā aktivitātē.

Piemēram, lai vienkāršotu darbu, paņemiet vāciņu no matu lakas vai no šampūna pudeles.

Pēc tam pievienojiet to tukšai papīra lapai. Pēc tam iezīmējiet to ar vienkāršu zīmuli. Tas būs jūsu augstākais signāls — sarkans.

Nedaudz zemāk, tādā pašā veidā, uzzīmējiet dzeltenā signāla tukšu vietu, lai apļi pieskartos viens otram. Atliek tikai uzzīmēt zaļo apli zemāk. Zem zaļā signāla neaizmirstiet uzzīmēt “kāju” - kā koka stumbru. Piešķiriet savam luksoforam dzīvespriecīgu izskatu, pievienojot acis un smaidu. Varat arī uzzīmēt viņa rokas un policijas vāciņu. Dekorēšanai ņem atbilstošas ​​krāsas guašas vai akvareļu krāsas.

Galvenais ir nesajaukt krāsas. Vispirms sarkans, tad dzeltens un, protams, zaļš.

Tas arī viss, tagad jūs zināt, kā uzzīmēt smieklīgu luksoforu.

Luksofora dekorēšana

Luksofors nevar vienkārši karāties gaisā. Viņš regulē satiksmi. Tātad uzdevumā, kā uzzīmēt luksoforu, parādās papildu elementi. Mēģiniet ieskicēt vienkāršu kompozīciju.

Tas izskatās šādi:

● krustojumā ir luksofors;

● saule spīd no augšas;

● pa debesīm skrien balti mākoņi;

● transports brauc pa ceļu;

● ceļa malās aug krūmi un koki.

To visu nav grūti attēlot, pat mazs bērns var tikt galā ar šo uzdevumu.

Un tagad to visu ieteicams darīt krāsaini. Krāsojiet ar krāsainiem zīmuļiem vai krāsām. Vai tiešām tas izrādījās skaisti?

No šī raksta jūs uzzinājāt, kā skaisti un pareizi uzzīmēt luksoforu. Šis ir viens no vienkāršākajiem zīmējumiem, ar kuru var tikt galā pat mazākais mākslinieks. Jūsu mazulim noteikti patiks šis zīmējums.

Ceļu satiksmes noteikumu apguve ar Pustunčiku ir interesanta un jautra. Pievienojieties man, un es jūs aizvedīšu uz aizraujošo un interesanto ceļa zīmju zemi bērniem.

PĀRĒJA

Šī, iespējams, ir vissvarīgākā zīme jaunam gājējam. Tas parāda, ka var šķērsot no vienas ielas daļas uz otru. Taču atceries, ka ielu vajag šķērsot tikai tad, kad deg zaļš luksofors gājējiem.

Pirms šķērsojat ceļu, pagrieziet galvu pa kreisi, lai pārliecinātos, ka tuvumā nebrauc neviena automašīna. Kad esat sasniedzis ceļa vidu (pirms marķējuma), pārliecinieties, ka labajā pusē nav automašīnas. Ja ceļš ir brīvs, droši pārejiet uz otru pusi.

Papildus zemes šķērsojumiem (parastajai zebrai) ir:

Pazemes;

Virs galvas.

UZMANĪBU BĒRNI!

Šī zīme norāda autovadītājam, ka bērni var izskriet uz ceļa, tāpēc braukt lielā ātrumā ir aizliegts. Parasti šādu zīmi var redzēt pie skolas, bērnudārza vai rotaļu laukuma. Taču tas nenozīmē, ka šeit var šķērsot ceļu. Ielu var šķērsot tikai speciāli tam paredzētā vietā – pie zebras.

Nekādā gadījumā neizskrien uz ceļa! Vai tas ir bīstami.

RITEŅA IR AIZLIEGTS

Ja uz ceļa redzat zīmi, uz kuras sarkanā aplī ir velosipēds, lai nekļūtu par pārkāpēju, nokāpiet no velosipēda (motorollera, mopēda) un nogādājiet to vajadzīgajā vietā.

NAV GĀJĒJIEM

Šo zīmi bieži uzstāda uz ceļiem ar īpaši intensīvu satiksmi, kur nav ietvju vai apmaļu. Iešana šādos ceļa posmos, daudz mazāk pārbraukšana uz otru pusi, ir dzīvībai bīstama.

VĪRIEŠI DARBĀ

Vīrietis ar lāpstu sarkanā aplī signalizē par ceļa darbiem: asfalta labošanu, zaru apgriešanu no kokiem vai jebkurus citus darbus, kas notiek tieši uz ceļa seguma. Tās tuvumā bērniem kategoriski nav ieteicams staigāt, jo var nokrist zari, izbirt karsti sveķi vai aizlidot akmeņi, tāpēc pastāv traumu risks.

TRANSPORTA PIETURĀ

Zīme ar autobusu, tramvaju vai trolejbusu uz zila fona liecina, ka tikai šajā vietā var iekāpt vai izkāpt no transporta.

GĀJĒJU ZONA

Viena no svarīgākajām ceļa zīmēm bērniem ir zīme “Gājēju zona”. Automašīnām šeit braukt aizliegts, pārvietoties drīkst tikai gājēji. Ņemiet vērā, ka šādā ceļa posmā jābūt divām zīmēm - pirmā norāda uz gājēju zonas sākumu, bet otrā - tās beigām.

Atcerieties! Lai, dodoties uz skolu vai bērnudārzu, nenokļūtu nepatīkamā situācijā uz ceļa, iepriekš atstājiet māju. Tādā veidā jūs nesteigsities, rūpīgi uzraudzīsit satiksmes dalībniekus un pievērsīsiet uzmanību visām zīmēm. Labs ceļojums!


Tops