Scenariusz wydarzenia w grupie przygotowawczej poświęconej Dniu Zwycięstwa „Potrzebujemy pokoju: ty i ja” rozwój metodologiczny (grupa przygotowawcza) na ten temat. „Pokój jest dla wszystkich!”

Lekcja POKOJU i DOBRA (do 100. rocznicy I wojny światowej.)

Cel lekcji:

poinformować o historycznej dacie 100. rocznicy I wojny światowej,

formułować systematyczne idee dotyczące symboli państwowych Rosji;

pielęgnować uczucie miłości do ojczyzny, pragnienie życia w pokoju;

pokazać, że każde dziecko naszej Ojczyzny jest częścią Rosji;

stworzyć aktywną pozycję obywatela Rosji.

Podczas zajęć

I. Organizowanie czasu

Nauczyciel: - Cześć chłopaki! Zacznijmy naszą lekcję od życzeń sobie nawzajem.

Dzieci:

Życzę ci dzisiaj dobrze.

Życzysz mi dzisiaj dobrze.

Życzymy sobie dziś dobrze.

(Dzieci witają się dotykającymi palcami, dłońmi.)

Nauczyciel: Spójrzmy na siebie i uśmiechnijmy się.

- Wszyscy mieszkamy w ogromnym kraju zwanym ... (ROSJA).

II. Główna część lekcji-wakacje

Piosenka „Khokhloma” brzmi»

Zacząłem naszą lekcję od słuchania piosenki Khokhloma. Dlaczego myślisz? (odpowiedzi dzieci)

- Prawidłowo. Dziś porozmawiamy o Rosji, o pokoju, o szczęściu, ale jednocześnie będziemy pamiętać o wojnie.

Informacja o historycznej dacie 100. rocznica I wojny światowej...

- Masz rację. Dla wielu z nas świat jest codziennością. Nasze ulice są ciche. Tam, gdzie fundamenty społeczeństwa są mocne, bezcenny dar pokoju może nie być zauważony przez nikogo w szczególności. Nad naszą ziemią jest spokojne niebo, nigdzie nie słychać eksplozji, traktujemy siebie nawzajem i inne narody planety życzliwie. To wielka zasługa naszych dziadków i pradziadów, którzy bronili naszej ziemi przed najeźdźcami i okupantami, a także zasługa obecnego kierownictwa kraju, dzięki której czujemy się niezależni i chronieni.

Jednak dla zbyt wielu ludzi ten dar pokoju jest tylko snem. Żyją w kajdanach: mam na myśli atmosferę niestabilności i strachu. Zobacz, jak wiele krajów potrzebuje pomocy społeczności światowej w ustanowieniu spokojnego życia.

Porozmawiaj o wojnie na Ukrainie.

Przyjrzyjmy się pięknu naszej rozległej Ojczyzny.

Prezentacja + piosenka „W mojej Rosji”.

2. Nauczyciel : – Ojczyzna zaczyna się od symboli kraju. Czym są symbole?

Ze słownika wyjaśniającego: „Symbole są oznakami różnicy między naszym krajem a innymi krajami”.

Kontynuuj rząd: flaga ... (herb, hymn).

Możesz zaprosić dzieci do znalezienia flagi i herbu Rosji z wielu flag i emblematów.

Uwzględnienie flagi i herbu Rosji.

Opis flagi Rosji: „Flaga Rosji jest trójkolorowa: biało-niebiesko-czerwona. Od 21 sierpnia 1991 roku panel równych poziomych białych, lazurowych i szkarłatnych pasków jest uważany za oficjalną flagę Federacji Rosyjskiej.

Kolor biały symbolizuje spokój, czystość, szlachetność, doskonałość, niewinność.

Błękit - niebo, czystość, wierność, duchowość, wiara.

Szkarłat (czerwony) - symbolizuje odwagę, ochronę wiary i biednych ludzi, bohaterstwo, hojność, poświęcenie, ogień, śmiertelną walkę.

Na tablicy otwiera się obraz flagi na kartce papieru.

Nauczyciel: - Wszyscy ludzie cenią flagę i zachowują ją jako wielką wartość. Hymn Rosji to uroczysta pieśń o kraju, śpiewana na stojąco. (Nagranie pierwszego wersu hymnu brzmi, który Zachęcam uczniów do słuchania na stojąco.). Herb Rosji jest charakterystycznym znakiem państwa, który przedstawia (otwiera się wizerunek herbu Rosji):

„Każde państwo ma swój własny herb. Herby różnią się kolorem i wzorem. Każdy element herbu – figury i inne symbole – ma określone znaczenie. Głównymi elementami herbu Rosji są jeździec z włócznią i dwugłowy orzeł. Dwugłowy orzeł na herbie Rosji jest czczony jako znak całkowitej niepodległości państwa.

III. Praktyczna praca

Masza

Przed każdym dzieckiem stoi 1 słoik czystej wody i dwa słoiki z farbami (niebieski i czerwony), na biurku 2 kawałki gumy piankowej o wymiarach około 3 x 5 x 5. Uczniowie otrzymują arkusze albumów z równymi liniami. wielkości trzy poziome paski. Na dolnym pasku prześcieradła imię dziecka, które otrzymuje ten prześcieradło, jest z góry napisane w parafinie.

Proponuję, aby uczniowie pomalowali środkowy pasek schludną niebieską farbą kawałkiem gumy piankowej, a górny pasek pozostawili w kolorze białym.

Pomaluj dolny pasek drugim kawałkiem gumy piankowej. (Nauczyciel robi to wszystko na kartce papieru do rysowania przyczepionej do tablicy, na której z góry napisane jest jego imię parafiną.

Wypełnienie dolnego paska na czerwono ujawnia litery, które reprezentują imię ucznia. Z reguły wszystkie dzieci potrafią czytać i pisać swoje imię drukowanymi literami. Kiedy czytają swoje imię, są zachwyceni. W ten sposób dochodzą do wniosku, że wynikiem jest wizerunek flagi Rosji, na której napisane jest jego własne imię.

Wszystkie prace są kolejno przymocowane do planszy wokół plakatu z wizerunkiem flagi rosyjskiej.

IV. Wynik

Nauczyciel:– Każdy z nas jest częścią Rosji. A przyszłość naszej Ojczyzny zależy od nas wszystkich.

Chłopaki, pomyślcie o tych słowach. Jak sam widzisz, pokój jest niezbędnym warunkiem szczęśliwego życia na Ziemi.

Życzę, abyście zawsze żyli na spokojnej Ziemi!

Potrzebujemy pokoju - ty, ja i wszystkie dzieci na świecie,

A świt powinien być spokojny, co spotkamy jutro.

Potrzebujemy spokoju, trawy w rosie, uśmiechniętego dzieciństwa,

Potrzebujemy pokoju, pięknego świata, odziedziczonego.

Będę zadowolony, ty będziesz zadowolony i wszyscy będziemy zadowoleni...

Kiedy wszystkie kule i pociski znikną z ziemi!

Nie!" - wypowiadamy się wojnie, wszelkim złym i czarnym siłom...

Trawa powinna być zielona, ​​a niebo niebiesko-niebieskie!

Słyszysz, przyjacielu, strumyki dzwonią, ptaki śpiewają na gałęziach,

Mieliśmy szczęście urodzić się na cudownej krainie.

Niech więc zawsze kwitnie, niech hałasuje w ogrodach,

Niech ludzie patrzą na nią kochającymi oczami!

Godło ŚWIATA.

Jakiego koloru jest emblemat pokoju? Dlaczego taki kontrast? Co oznacza ten emblemat?

Według biblijnej historii Noe wysłał gołębia, aby dowiedzieć się, czy woda opuściła ziemię. Gołąb wrócił do niego ze świeżym liściem oliwnym w dziobie. Od tego czasu gałązka oliwna w dziobie białej gołębicy stała się symbolem pokoju, mądrości i dobrobytu.

Gałązka oliwna była starożytnym symbolem pokoju).

„W końcu gołąb z gałązką oliwną to tylko emblemat.

- Wyobraź sobie, że jesteście posłańcami pokoju. Spróbuj skomponować swoją wiadomość do dorosłych.

(kreatywna praca: (grupy dzieci komponują wiadomość, czytają ją i dyskutują).

- Chłopaki, musicie umieć nie tylko radzić sobie z przemówieniami, ale także nauczyć się pokojowego współistnienia.

Dziś zapraszam do wniesienia wkładu w sprawę walki o pokój. Razem możemy stworzyć plakat dla świata. Na gołębiu symbol pokoju wymyślać i podpisywać życzenia.

Niech wszystkie dzieci dorastają w pokoju!

Niech wszystkie dzieci będą szczęśliwe!

Niech wszystkie dzieci chodzą do szkoły!

Oby wszystkie dzieci były zawsze dobrze odżywione, obute i ubrane!

Niech każdy ma własne książki i zabawki!

Niech wszystkie dzieci mają zawsze dach nad głową!

Niech każde dziecko otrzyma na czas opiekę medyczną!

Niech wszyscy mają przyjaciół na całej planecie!

Niech zawsze będzie słońce!

Niech zawsze będzie niebo!

Niech zawsze będzie matka!

Obyśmy zawsze byli!

(Piosenka „Żyj moją Rosją” brzmi)

Olga Czernodub
„Pokój jest dla wszystkich!” Scenariusz świątecznego Dnia Zwycięstwa Wideo

Dźwięki muzyki "Dzieciństwo", dzieci mijają, siadają. Wychodzą prezenter i czytelnicy.

Słońce tak pięknie świeci

Słońce świeci na nas jasno!

dzieci potrzebujesz szczęśliwego świata,

Potrzebujesz świata dla tatusiów i mam!

Czarne, białe, żółte dzieci

Wojny wcale nie są potrzebne!

Powiedzą wszystko na świecie dzieci:

Nie, nie chcemy wojny!

pierwsze dziecko

Nas potrzebujesz pokoju: ty i ja

I do wszystkich dzieci na świecie.

A świt powinien być spokojny

które spotkamy się jutro.

drugie dziecko

Nas potrzebujesz pokoju, trawa w rosie,

Uśmiechnięte dzieciństwo.

Nas potrzebujesz pokoju, piękny świat,

Dziedziczny!

trzecie dziecko

Kto niepokoił ten świat?

Z kwiatami na krawędzi?

Kto na tym świecie, cudownym świecie?

Celujesz z armaty?

pierwsze dziecko

Będę szczęśliwy.

drugie dziecko

będę szczęśliwy

czwarte dziecko

I wszyscy będziemy szczęśliwi

Kiedy znikną na Ziemi

Wszystkie kule i pociski.

Dajmy dzieciom kulę ziemską,

Ogromny i piękny

Niech na całej ziemi zapanuje pokój

Dla wszystkich dzieci szczęśliwe!

Daje dzieciom globus, przekazują go, oglądają i umieszczają w centrum kompozycji

trzecie dziecko

Chłopaki, chłopaki! Dzisiaj na świecie

Na całej planecie mistrzami są dzieci!

Weźmy się za ręce

Śpiewajmy i tańczmy na świecie.

Kompozycja taneczna według show (błyskawiczny tłum) "Świat wszyscy potrzebują

Prowadzący: Stało się to 22 czerwca 1941 r. Aż do dnia zwycięstwa pozostał przez 4 długie lata. 4 lata porażki i zwycięstwa, troski i radosne spotkania, 4 lata straszliwej wojny. Żołnierze przeszli przez nie, przeżyli i wygrał. I poprosili nas, byśmy nigdy o tym nie zapomnieli.

Prezentacja "Święta wojna"

pierwsze dziecko

Wojna już dawno przestała alarmować,

Kwiaty kwitną w swojej ojczyźnie.

Ale żołnierz będzie spał na zawsze

Że śmierć odważnych spadła w bitwie.

drugie dziecko

Zatrzymał ciebie i mnie

I ludzkość wszystko

Spokój i szczęście spokojnych dni.

Oddajmy mu cześć!

Chwila ciszy.

1 dziecko: Dziękuję żołnierzom za życie, za dzieciństwo, za wiosnę

Za ciszę, za spokojny dom, za świat, w którym żyjemy!

Utwór muzyczny „Malujemy gołębia”.

pierwsze dziecko

Skrzydlaty wąż wzbił się w niebo

Powyżej rodzimej zielonej krawędzi.

To znaczy, że my chłopaki

Gramy w pokojowe gry.

drugie dziecko

Za burzą huczy burze

Są słyszane, a potem zamarzają.

Grzmot, myślę, że chłopaki

Bawi się w wojnę z chmurami.

trzecie dziecko

Płomień pęka z trzaskiem

Niebo jest ponure na strzępy -

Błyskawica gra wojnę

Błyskawica nie chce pokoju.

czwarte dziecko

Niech gniew opuści świat

Niech gołąb rozwinie skrzydła.

Bawimy się w wojnę

Dorośli o niej zapomnieli!

A. Ciocanu

Prowadzący: Żołnierze z całego świata bronili swojej ojczyzny imprezy: na ziemi - piechota, na morzu - flota, na niebie - lotnictwo.

Jesteśmy więc z wami w bazie sił powietrznych. A dla naszych samolotów układamy teraz pas startowy.

"Pas startowy" Sztafeta. Uczestnicy na zmianę kładą arkusz krajobrazu na wyciągniętej ręce, idą do warunkowego miejsca i opuszczają arkusz, układając pas startowy. Następnie jeden po drugim przechodzą wzdłuż niego z zamkniętymi oczami, trzymając ręce na boki - "skrzydła samolotu".

Aby pilot wiedział, gdzie wystartować, gdzie wylądować, pokazano mu sygnały. Bądźmy teraz sygnalizatorami.

Ćwiczenie z polem wyboru „Sygnały”

prezenter: Atakując nagle, naziści mogli posuwać się daleko w głąb naszego kraju. Miasta i wsie płonęły ogniem. Cały naród radziecki powstał w obronie swojej ojczyzny. A wróg został zatrzymany. Dwie największe bitwy Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – bitwa pod Stalingradem i bitwa pod Kurskiem – zdeterminowały cały dalszy przebieg wojny. Nasza armia zaczęła naciskać na nazistów. Żołnierze wyzwolili nasze miasta i wkrótce dotarli do granic państwowych. Ukraina, Białoruś, Mołdawia zostały wyzwolone.

"Darki" Klip wideo.

Nasi marynarze również walczyli dzielnie. Zapraszam naszych dzielnych żeglarzy do wypłynięcia!

Taniec "Żeglarze - albatrosy".

„Pływanie w łodziach” Sztafeta. Każdy uczestnik na zmianę siedzi w niecce i odpychając się, ześlizguje się do sześcianu, następnie wstaje i biegnie z powrotem, podaje umywalkę następnemu uczestnikowi.

prezenter: Byliśmy w marynarce wojennej i na niebie. Ale snajperzy mieli najtrudniejsze i najbardziej niebezpieczne zadania! Dobre oko było kluczem do ich sukcesu. Tak więc na okopie - ogień!

„W okopie – ogień”. Gracze na zmianę wrzucają torby do obręczy z pozycji leżącej.

Zadanie saperów nie było łatwiejsze. Musieli wykryć i rozbroić minę.

Dla saperów trening zaczyna się rano.

Konkurs na zabawnego, zręcznego - szykujcie się, dzieciaki!

„Saperzy” Konkurencja. Rywalizuj 2 dzieci. Każdy z zamkniętymi oczami musi rozpoznać kostki i kule dotykiem i umieścić je w różnych pudełkach.

prezenter: Czyli krok po kroku, metr po metrze, nasza armia była w stanie zepchnąć nazistów do Niemiec i przejść przez Berlin zwycięzca! zwycięski Razem z wami maszerowali nasi rodacy - Kozacy dońscy!

„Kozacy w Berlinie” Klip wideo.

prezenter: We wszystkich miastach naszego wielkiego kraju zagrzmiało fajerwerki. Zapraszam wszystkich do zabawy!

Gra "Salut"

W grę grają trzy osoby dorosłe. Stoją w różnych miejscach sali, trzymając salutiki w kolorach czerwonym, zielonym i żółtym.

I część. Dźwięki marca. Dzieci z kolorowymi fajerwerkami maszerują przez salę w różnych kierunkach. Na koniec muzyki dorosłych Mówią: "Salute, zapal się! Spotkajmy się szybko!” Dzieci gromadzą się wokół dorosłego, który ma taki sam kolor fajerwerków jak ich, krzyczeć: "Hurra!"

Rzeczywiście, przyjaciele

Dobra na planecie

Kiedy na planecie

Właściciele to dzieci!

Zajmijmy się

Od wszelkich przeciwności losu

Duży i ufny

Piłka jest niebieska!

Dzieci:

1) Za przyjaźń, za uśmiechy i na spotkania

Odziedziczyliśmy planetę.

Zostaliśmy pozostawieni, aby chronić ten świat

I ta niesamowita kraina.

drugie dziecko

Zostało nam przekazane, aby chronić ten świat

Tak wyjątkowy o świcie

Od dzieciństwa jest nam bardzo drogi i słodki,

Jesteśmy odpowiedzialni za przyszłość świata.

trzecie dziecko

Nie pozwolimy Ci stać się prochami i prochami

Do tego, co nazywa się pięknem ziemi.

Niech niebo nad ziemią będzie spokojne,

Niech dźwięczne dzieciństwo śmieje się wiecznie!

Utwór muzyczny „Moja Rosja”.

Do piosenki « Dzień Zwycięstwa» dzieci opuszczają pokój.

Odpowiedzieliśmy na najpopularniejsze pytania - sprawdź, może odpowiedzieli na Twoje?

  • Jesteśmy instytucją kultury i chcemy nadawać na portalu Kultura.RF. Gdzie powinniśmy się zwrócić?
  • Jak zaproponować wydarzenie do „Plakatu” portalu?
  • Znaleziono błąd w publikacji w portalu. Jak powiedzieć redaktorom?

Zapisałem się na powiadomienia push, ale oferta pojawia się codziennie

Używamy plików cookie na portalu, aby zapamiętać Twoje wizyty. Jeśli pliki cookie zostaną usunięte, oferta subskrypcji pojawi się ponownie. Otwórz ustawienia swojej przeglądarki i upewnij się, że w pozycji „Usuń pliki cookie” nie ma pola wyboru „Usuń za każdym razem, gdy wychodzisz z przeglądarki”.

Chcę być pierwszym, który dowie się o nowych materiałach i projektach portalu Kultura.RF

Jeśli masz pomysł na nadawanie, ale nie ma technicznej możliwości jego realizacji, proponujemy wypełnienie elektronicznego formularza zgłoszeniowego w ramach ogólnopolskiego projektu „Kultura”: . Jeśli wydarzenie zaplanowano między 1 września a 30 listopada 2019 r., zgłoszenie można składać od 28 czerwca do 28 lipca 2019 r. (włącznie). Wyboru wydarzeń, które otrzymają wsparcie, dokonuje komisja ekspercka Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej.

Naszego muzeum (instytucji) nie ma na portalu. Jak to dodać?

Możesz dodać instytucję do portalu za pomocą systemu Unified Information Space w systemie Sfera Kultury: . Dołącz do niej i dodaj swoje miejsca i wydarzenia zgodnie z . Po weryfikacji przez moderatora informacje o instytucji pojawią się na portalu Kultura.RF.

Miejska państwowa placówka oświatowa przedszkolna

Przedszkole Glyadyansky "Malyshok"

POTRZEBUJEMY POKOJU: TY I JA

Scenariusz wydarzenia w grupie przygotowawczej,

poświęcony Dniu Zwycięstwa.

Cel wydarzenia:pielęgnować miłość do Ojczyzny, dumę z bohaterstwa naszego narodu, jedność z ludźmi w walce o pokój.

Zadania:

Utrwalić i usystematyzować wiedzę o głównych wydarzeniach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 i jej bohaterach;

Rozwijanie poczucia szacunku dla uczestników II wojny światowej; pracownicy frontowi w domu.

Prace wstępne:

Rozmowy na tematy wojskowe, oglądanie filmów z lat wojny, słuchanie piosenek.

Nauka wierszy, piosenek, tańców.

Dobór materiałów na święta (wiersze, wideo, akompaniament muzyczny), produkcja i dobór kostiumów, inscenizacja tańców.

Wsparcie metodologiczne:projektor, laptop, wideo z lat wojny, kostiumy i atrybuty do tańca.

Przebieg wakacji

Prezenter 1:

Wszystkie ulice są ubrane w kwiaty,

I słychać dźwięczne piosenki:

Dzisiaj jest święto - Dzień Zwycięstwa,

Wesołego, jasnego dnia wiosny!

Gospodarz 2: Dzisiaj jest szczęśliwy dzień dla ludzi na całym świecie. Ponad 65 lat temu zakończyła się najkrwawsza wojna w historii ludzkości - II wojna światowa - Wielka Wojna Ojczyźniana!

Dziecko 1:

Ludzie wzięli głęboki oddech:

Koniec wojny! Koniec wojny!

I kolorowe fajerwerki

Długo iskrzyły się na niebie!

Na ekranie pojawia się wideo „Salute”

Gospodarz 2:

Wszystkie ulice są ubrane w kwiaty,

Niech się śmieje i raduje!

W ten pierwszy Dzień Zwycięstwa

Kwiaty otrzymali nasi dziadkowie -

Wojownicy, którzy przenieśli świat do naszej ziemi!

Na ekranie pojawia się wideo „Parade”, grana jest piosenka „Katyusha”

Dziecko 2:

Potrzebujemy pokoju: ty i ja

I wszystkim dzieciom na świecie.

A świt powinien być spokojny

które spotkamy się jutro.

Dziecko 3:

Potrzebujemy spokoju, trawy w rosie,

Uśmiechnięte dzieciństwo.

Potrzebujemy świata, pięknego świata

Dziedziczny!

Dziecko 4:

Kto ingerował w ten świat -

Z kwiatami na krawędzi?

Kto na tym świecie, cudownym świecie?

Celujesz z armaty?

Dziecko 5:

będę zadowolony, będę zadowolony!

I wszyscy będziemy szczęśliwi

Kiedy znikną na Ziemi

Wszystkie kule i pociski.

Wykonywana jest kompozycja taneczna „Szkarłatne zachody słońca”

Prezenter 1:

Wstają świt, płoną zachody słońca.

Nie wie, ziemia milczenia nie szuka.

Żołnierze siwieją w trudach i zmartwieniach -

Gospodarz 2:

Rosa na krzakach świeci jasno,

Liście rozgrzewa powiew wiosny.

Spacery z wnukami po słonecznych parkach

Bohaterowie długiej, martwej wojny.

Prezenter 1:

W promiennym kolorze nieograniczone odległości,

A pieśni rozbrzmiewają w ogromie kraju.

A słońce i pieśń w bitwach bronione!

Bohaterowie długiej, martwej wojny!

Wykonywana jest piosenka „Żołnierze”

Gospodarz 2: 22 czerwca 1941 r. wczesnym rankiem wojska niemieckie zaatakowały naszą Ojczyznę. Zrzucali bomby na uśpione miasta, zdewastowane wioski, spalone pola. Ta krwawa wojna trwała 4 długie lata. Wszyscy nasi ludzie powstali do walki o Ojczyznę, każdy bronił swojej Ojczyzny. Dlatego ta wojna została nazwana Wielką Wojną Ojczyźnianą.

Prezenter 1: W bitwach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zaangażowane były siły wszystkich oddziałów sił zbrojnych, których odwaga jest nadal legendarna. Nasi marynarze walczyli na akwenach. Wrogowie próbowali zająć porty morskie, ale nic nie mogło złamać ducha naszych wspaniałych wojowników, a w godzinach spokoju bojownicy tańczyli i śpiewali wrogom o zło. Wtedy narodził się słynny taniec marynarski „Apple”.

Dziecko 6:

Nasz sztandar powiewa nad statkami,

A za rufą - lazurowa fala.

Dorośniemy i zostaniemy marynarzami,

Będziemy cię chronić, kraju.

Taniec „Jabłko”

Gospodarz 2: Wojna na ziemie rosyjskie przyszła nieoczekiwanie, kiedy ludzie radowali się nadejściem wiosny, przygotowani do sezonu siewu, pracowali w fabrykach, snuli plany na przyszłość. W jednej chwili tę harmonię przerwał głos Lewitana.

Prezenter 1: Jeden z najstraszniejszych losów spotkał oddziały piechoty naszej armii. Pokonując głód, strach, zimno, ból - do końca walczyli o swój kraj, swoje miasto, dom, rodzinę. Nic dziwnego, że ta gałąź armii poniosła ogromne straty.

Gospodarz 2: Mówiąc o bohaterach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, nie sposób nie przypomnieć sobie pilotów, którzy godnie odepchnęli samoloty wroga. Ale kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek jesteś: na ziemi, na wodzie czy w niebie - nigdy nie zapominaj o oddaniu i miłości! To właśnie te uczucia wspierały naszych bohaterów nawet w najbardziej brutalnej bitwie!

Wykonywana jest kompozycja taneczna z obrazami „Flaga Rosji”

Prezenter 1:

Pokłońmy się tym wspaniałym latom,

Do tych chwalebnych dowódców i bojowników,

I marszałków kraju i szeregowych,

Czcijmy zarówno umarłych, jak i żywych.

Gospodarz 2:

Wszystkim tym, których nie wolno zapomnieć...

Pokłońmy się, kłaniajmy się przyjaciele!

Cały świat! Wszyscy ludzie! Cała ziemia!

Kłaniaj się za tę wspaniałą walkę!

Ku pamięci wszystkich bohaterów, którzy zginęli na polach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, ogłaszana jest minuta ciszy (brzmi bicie serca).

Prezenter 1:

Podczas gdy wszystkie twoje serca biją

Pamiętać!

Jaka jest cena za szczęście?

Pamiętać!

Wysyłam swoją piosenkę w locie

Pamiętać!

O tych, którzy nigdy nie będą śpiewać,

Pamiętać!

Dziecko 9:

Słońce tak pięknie świeci

Słońce świeci na nas jasno!

Dzieci potrzebują szczęśliwego świata

Potrzebujemy spokoju dla tatusiów i mam!

Dziecko 10:

Dorośli, dzieci proszą was,

Aby ocalić świat

Niech słońce świeci na dzieci

W każdym zakątku ziemi.

Wykonywana jest piosenka „Krąg słoneczny”

Wycieczka do Obelisku i złożenie kwiatów przy masowym grobie


Cel wydarzenia: pielęgnować miłość do Ojczyzny, dumę z bohaterstwa naszego narodu, jedność z ludźmi w walce o pokój.

Zadania:

Utrwalić i usystematyzować wiedzę o głównych wydarzeniach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 i jej bohaterach;

Rozwijanie poczucia szacunku dla uczestników II wojny światowej; pracownicy frontowi w domu.

Prace wstępne:

Rozmowy na tematy wojskowe, oglądanie filmów z lat wojny, słuchanie piosenek.

Dzieci - nauka wierszy, piosenek, tańców.

Nauczyciele - dobór materiałów na święta (wiersze, wideo, akompaniament muzyczny), wykonanie i dobór kostiumów, inscenizacja tańców.

Wsparcie metodologiczne: Telewizor, laptop, wideo z lat wojny, kostiumy i atrybuty do tańca.

Przebieg wakacji

Prezenter 1:

Wszystkie ulice są ubrane w kwiaty,

I słychać dźwięczne piosenki:

Dzisiaj jest święto - Dzień Zwycięstwa,

Wesołego, jasnego dnia wiosny!

Gospodarz 2: Dzisiaj jest szczęśliwy dzień dla ludzi na całym świecie. Ponad 65 lat temu zakończyła się najkrwawsza wojna w historii ludzkości - II wojna światowa - Wielka Wojna Ojczyźniana!

Dziecko 1:

Prezenter 1:

Wstają świt, płoną zachody słońca.

Nie wie, ziemia milczenia nie szuka.

W trudach i zmartwieniach żołnierze szarzeją -

Gospodarz 2:

Rosa na krzakach świeci jasno,

Liście rozgrzewa powiew wiosny.

Spacery z wnukami po słonecznych parkach

Bohaterowie długiej, martwej wojny.

Prezenter 1:

W promiennym kolorze nieograniczone odległości,

A pieśni rozbrzmiewają w ogromie kraju.

A słońce i pieśń w bitwach bronione!

Bohaterowie długiej, martwej wojny!

Wykonywana jest piosenka „Żołnierze”

Gospodarz 2: 22 czerwca 1941 r. wczesnym rankiem wojska niemieckie zaatakowały naszą Ojczyznę. Zrzucali bomby na uśpione miasta, zdewastowane wioski, spalone pola. Ta krwawa wojna trwała 4 długie lata. Wszyscy nasi ludzie powstali do walki o Ojczyznę, każdy bronił swojej Ojczyzny. Dlatego ta wojna została nazwana Wielką Wojną Ojczyźnianą.

Prezenter 1: W bitwach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej zaangażowane były siły wszystkich oddziałów sił zbrojnych, których odwaga jest nadal legendarna. Nasi marynarze walczyli na akwenach. Wrogowie próbowali zająć porty morskie, ale nic nie mogło złamać ducha naszych wspaniałych wojowników, a w godzinach spokoju bojownicy tańczyli i śpiewali wrogom o zło. Wtedy narodził się słynny taniec marynarski „Apple”.

Dziecko 6:

Nasz sztandar powiewa nad statkami,

A za rufą - lazurowa fala.

Dorośniemy i zostaniemy marynarzami,

Będziemy cię chronić, kraju.

Taniec „Jabłko”

Prezenter 1:

Pokłońmy się tym wspaniałym latom,

Do tych chwalebnych dowódców i bojowników,

I marszałków kraju i szeregowych,

Czcijmy zarówno umarłych, jak i żywych.

Gospodarz 2:

Wszystkim tym, których nie wolno zapomnieć...

Pokłońmy się, kłaniajmy się przyjaciele!

Cały świat! Wszyscy ludzie! Cała ziemia!

Kłaniaj się za tę wspaniałą walkę!

Ku pamięci wszystkich bohaterów, którzy zginęli na polach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, ogłaszana jest minuta ciszy (brzmi bicie serca).

Prezenter 1:

Podczas gdy wszystkie twoje serca biją

Pamiętać!

Jaka jest cena za szczęście?

Pamiętać!

Wysyłam swoją piosenkę w locie

Pamiętać!

O tych, którzy nigdy nie będą śpiewać,

Pamiętać!

Dziecko 9:

Słońce tak pięknie świeci

Słońce świeci na nas jasno!

Dzieci potrzebują szczęśliwego świata

Potrzebujemy spokoju dla tatusiów i mam!

Dziecko 10:

Dorośli, dzieci proszą was,

Aby ocalić świat

Niech słońce świeci na dzieci

W każdym zakątku ziemi.

Wykonywana jest piosenka „Krąg słoneczny”

Złożenie kwiatów przy masowym grobie na placu Komsomolskim



Autorzy:
Lishanova Elena Viktorovna, nauczycielka,

Erofeeva Tatyana Viktorovna, nauczycielka,

Bednyakova Irina Aleksandrowna, dyrektor muzyczny.

Gminny budżet przedszkolny oświatowy

przedszkole zakładowe typu kombinowanego nr 12,

Konakovo, region Tweru.


Top