Roditeljski sestanek v netradicionalni obliki v vrtcu. Roditeljski sestanek "Začetek šolskega leta - začetek nove etape v življenju vrtca, staršev in njegovih učencev Roditeljski sestanek vrtec začetek leta

Nadežda Bukhlaeva
Splošni roditeljski sestanek "Začetek šolskega leta - začetek nove faze v življenju vrtca, staršev in njegovih učencev"

Scenarij splošni roditeljski sestanek v MBDOU« Vrtec"Dojenček" vas KIM"

datum: oktober 2017

Predmet: « Začetek šolskega leta je začetek nove etape v življenju vrtca, starši in njihovi učenci»

Cilji: širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti za interakcijo za nov študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture starši.

Naloge: predstaviti starši z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za nov študijsko leto; posodobi osebne podatke družin učenci; učiti starši opazujte otroka, preučujte ga, opazujte uspehe in neuspehe, poskušajte mu pomagati, da se razvija v svojem tempu

Oblika obnašanja: srečanje v glasbeni sobi.

Udeleženci: vodja predšolske vzgojne ustanove, specialisti, vzgojitelji, umetnost. medicinska sestra predšolskih otrok, starši.

Načrt dogodka:

1. Uvodni del.

2. Volitve

3. Seznanitev starši s cilji in cilji vzgojno-izobraževalnega zavoda za nov študijsko leto

4. Izpolnjevanje obrazca.

5. Na kratko o raznih stvareh.

Potek dogodka

1. Pripravljalni stopnja

1. Priprava vprašalnikov za starši in opomniki.

2. Izdelava osnutka rešitve roditeljski sestanek.

2. Uvodni del

drago starši naših otrok! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošni roditeljski sestanek predšolski, ker mi razumemo: brez zveze z družinami učenci, brez vaše podpore in pomoči pri izobraževanje in razvoj otrok, ustvarjanje prijetnega in veselega okolja zanje otroški vrtnarjenje je nemogoča naloga. Kakšna naj bo naša zveza? Kaj lahko odrasli naredimo za otroke, da bodo življenje je bil vrt vesel, razgiban in zanimiv?

Srečanje želimo nadaljevati z najpomembnejšim dokumentom, na katerem delamo - z zakonom Ruske federacije "O izobraževanju", kjer je v 18. čl pravi: « Starši so prvi učitelji. Dolžni so postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. otroštvo. Za pomoč družini pri izobraževanje obstaja mreža predšolskih izobraževalnih ustanov za otroke.«

dragi starši!

Kako si predstavljate, kaj moderno vrtec?

(Anketa starši)

Otroški vrt je velika hiša, kjer "v živo" in "ustvari" otroci, učitelji, starši.

Kako si predstavljate sodobne otroke?

(Izmenjava mnenj)

Sodobni otroci

Tako drugačen:

Obstajajo otroci, ki so nemirni,

Obstajajo nagajivi otroci

Zakaj obstajajo otroci?

Želijo vedeti veliko

Sanjajo, ko odrastejo (otroci berejo poezijo)

Poleti na luno.

Obstajajo mirni otroci

Tiho in skromno

Ljubijo s svojimi materami

Igrajte ves dan

Prijatelji niso užaljeni

Odrasli so spoštovani.

O takih otrocih

Človek lahko samo sanja.

- Otroški V vrtu niso samo otroci, ampak tudi čudoviti učitelji. Res bi rad vedel, kaj misliš s pojmom "moderno učiteljica» .

(Izjave starši)

Moderno učitelj -

Ta čudež je učitelj:

Ve in zmore veliko

Vsem bo dal lekcijo.

Za otroke - druga mati, (otroci berejo poezijo)

Je prijatelj zaposlenih

Za starši – mentorji,

Zamenjal bo vse okoli sebe.

Je hišnik in pleskar,

Moderno učitelj -

Ima božji dar.

Podoba modernega vrtec bo nepopoln, če ne opišemo starši. Poskusimo ustvariti portret sodobnega starš.

(Izjave starši.)

Moderno starš -

Kaj naj mu zamerim?

Jejte starš -"stranka" -

Zelo rad govori

Opazovalec – starš

To bo samo za videti.

Aktivist in pomočnik -

Otrokom dati veselje.

Medtem ko je otrok v vrtec mi(otroci, učitelji in starši) naredi trikotnik.

(Vzgojiteljica Kazalec kaže na diagram v obliki trikotnika.)

učiteljica starš

Na čelu trikotnika je seveda otrok. On, učenje novo, se razkriva (kaj zmorem, kaj zmorem, česa sem sposoben). Naloga odraslih je, da mu pomagajo pri tej težki zadevi. Ne smemo pozabiti na družbo, ki ima veliko vlogo pri razvoju otroka.

Kaj mislite, kaj se bo zgodilo s trinožnim stolčkom, če se mu ena noga zlomi? (padel bo)

Spomnite se basni I. Krylova "Labod, rak in ščuka": "Če med tovariši ni soglasja, jim posel ne bo šel dobro in to, kar se bo iz tega izcimilo, ni nič drugega kot muka." Iz tega izhaja, da se moramo združiti, da bo otrokom udobno in zanimivo vrtec.

Verjetno ste že uganili, da naš srečanje bo nenavadno.

Torej, danes smo otroci, učitelji in starši- gremo na križarjenje po oceanu znanja.

Osnovna zapoved potovanja: ne zapustite dirke in prispejte do cilja. Konec, glavni cilj so naši otroci, splošno razvoj vsakega otroka kot posameznika, njegova priprava na šolo. Dolžina potovanja ni en mesec, ampak celo leto.

Razdalja je dolga in ni enostavno: z ovinki, težavami in težavami.

Hkrati tiste starši Tisti, ki bodo z otroki uspešno opravili to razdaljo, bodo na poti prejeli nova znanja, odkritja in ideje. Na poti sodelujejo vsi zaposleni vrtec, skupino vodij sestavljajo starši, vzgojitelji.

Organiziranje časa

Za tako dolgo plovbo potrebujemo zanesljiv, opremljen in lep čoln. To je naše vrtec in naše skupine(predmetno-razvojno okolje, brez katerega je nemogoč celovit celovit razvoj naših otrok). Zgodba o predmetno-razvojnem okolju

Kako se lahko odpravite na jadranje brez zanesljive posadke! Predlagam izbiro starševski komisijo iz vsake skupine, ki bo sodelovala z vzgojitelji organizacijo vseh naših skupnih projektov.

Volitve nova sestava matičnega odbora

Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoje za harmonične odnose med otroki in starši, otroci in učitelji, učitelji in starši je sposobnost popuščanja drug drugemu, medsebojna toleranca.

Značilnosti izobraževalnega procesa v predšolskih izobraževalnih ustanovah

Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! št. Nekaj ​​nam še manjka! Seveda je rešilno sredstvo pedagoško znanje.

Zgodba starši o izobraževalnih programih, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogah izobraževanje in usposabljanje za nov študijsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo Zveznega državnega izobraževalnega standarda za izobraževanje. (Umetnost. učiteljica)

Povratne informacije od starši

Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Dobijo opombo "Pravila za starši»

1. Ekipa je tudi družina. Z dobrimi mislimi, prijaznimi besedami in dobrimi deli utrdite mir v naši družini.

2. Vedno bodi prijazen. Prijaznost je osnova vašega zdravja.

3. Živite enostavno, preprosto in veselo. Glej pozitivno v vsem.

4. Bodite prijazni in pošteni. Ne pozabite, da se vam dobro, ki ga naredite, vedno pomnoži.

5. Vedno bodite v ravnovesju, zadržujte negativna čustva.

6. Ne ustvarjajte konfliktnih situacij.

7. Iz konfliktnih situacij se izvlecite dostojanstveno in s humorjem.

8. Ljubite otroka takšnega, kot je.

9. Spoštujte individualnost vsakega otroka.

10. Ko se otrok pogovarja z vami, ga pozorno poslušajte. Ne bodite skopi s pohvalami.

11. Ne opazite otrokovih pomanjkljivosti, temveč dinamiko njegovega razvoja.

12. Hvalite, spodbujajte, spodbujajte, ustvarjajte pozitivno čustveno vzdušje.

Zgodba učiteljice dodatnega izobraževanja o skupinskem delu v predšolski vzgojni ustanovi.

Glavna medicinska sestra o preprečevanju akutnih okužb dihal in akutnih respiratornih virusnih okužb v predšolskih vzgojnih ustanovah

Polnjenje vprašalniki za starše

Na kratko o raznih stvareh

Sprejem otrok v otroški vrtnarjenje se izvaja od 7.30 do 8.30. Zamujanje moti pouk, moti otroke ter vzgojitelji od pogojev delovanja in polnjenja.

Če iz nekega razloga zamujate, obvestite učiteljica, počakajte, da se jutranja telovadba konča, otrok med izvajanjem vaj ne potiskajte.

* zadaj otroški Vrt plačajte do 15. v mesecu.

Če se otrok ne udeleži otroški vrtec zaradi bolezni, dopusta ipd., takrat je otrok sprejet otroški vrtec samo s potrdilom pediatra.

Prepovedano je prinašati pištole, sablje, meče, lak za nohte, šminke, parfume itd., žvečilne gumije ali sladkarije za pogostitev prijateljev. Če želimo dati priboljšek, ga prinesemo vsem otrokom ali pa ga ne prinesemo.

Ne moreš pobrati otrok starši pijani in osebe, mlajše od 15 let. Vzgojiteljica ima pravico, da se v teh primerih otroku ne odreče.

Prošnja starši- sodelovati v skupinsko življenje in vrtec.

Zaključni del

telovadba "želja"(želje po novem šolsko leto za otroke, starši, učitelji)

Starši v krogu, igra tamburin

Zavijaš, veseli tamburin,

Hitro predaja.

Kdo ima veselo tamburino?

Povedal nam bo svojo željo!

Na koncu bi rad povedal, da bomo skupaj postavili temelje prijateljskih odnosov v skupine otrok in staršev, kot tudi v odnosih

V V vrtcu je bilo zabavno, Globa. Zanima me, ali bi z veseljem šel na vrtec, se spoprijateljil s fanti in se vesel vrnil domov, saj so ga doma čakali ljubeči odrasli.

Potovanje v deželo Znanja se nadaljuje. Želimo vam uspeh, zanimiva odkritja, zabavne igre in prave prijatelje! Samo naprej!

Je naš srečanje se je končalo. Se vidiva!

rešitev roditeljski sestanek:

1. Predsednik izvoli starševski odbor vrtca:

2. Odobri starševski odbor naslednji sestava:

3. Sprejmite pravila za izvedbo starši.

4. Učitelji in starši sodelujejo drug z drugim in si prizadevajo izpolniti glavno nalogo - ustvariti ugodne pogoje za izobraževanje otrok v obstoječi ekipi.

VPRAŠALNIK ZA STARŠI

dragi starš!

MBDOU otroški Vrt št. 7 vas prosi, da odgovorite na vprašanja in izpolnite obrazec. Vprašalnik je anonimen.

Vaše mnenje o našem delu je za nas zelo pomembno. vrtec.

1. Ali ste zadovoljni z delom našega vrtec?

Popolnoma zadovoljen;

Delno zadovoljen;

Sploh nisem zadovoljen.

2. Vaš otrok gre v vrtec

Z veseljem;

S silo;

Pogosteje z veseljem;

Redko z željo.

3. Ali ste zadovoljni z delom učiteljev v skupini?

Popolnoma zadovoljen;

Delno zadovoljen;

Sploh nisem zadovoljen.

4. Kaj misliš? Otroci v vrtec

Pridobiti zanimiva znanja in veščine kulturnega obnašanja;

Dobijo, a ne dovolj;

Nič ne dobim novo;

Prejemanje škodljivih informacij;

Težko odgovorim.

5. Vaša zavest o službi vrtec

delno;

nasploh nimajo informacij;

Raje nimaš informacij, ker me to moti.

6. Informacije o otroški vrt, ki ga kupite

Iz vizualne propagande vrtec;

Po mnenju drugih starši;

Od učiteljica;

Vklopljeno srečanja;

Od upravitelja;

Ne prejmete ga.

7. Vam je udobno, da greste v službo in pustite otroka? vrtec?

Delno.

8. Ali bi radi vrtec:

Materialna baza se je povečala;

Povečala se je etičnost vsakdanjega življenja;

Odnos do otrok se je spremenil;

Bilo je spoštovanje do starši;

Kakovost se je povečala izobraževalni-vzgojno delo;

Bilo bi zanimivo delati z starši;

Pogosteje bi dobil zanimivo delo z starši;

Srečanja z medicinsko sestro in zdravnikom so bila pogostejša;

Rada bi, da bi izvedeli več o svojem otroku, njegovih težavah, uspehih

Dodate lahko komentarje in predloge za delo vrtec. Hvala za sodelovanje!

Kraj: MBDU "Solnyshko". Glasbena dvorana.

Čas: 16h 30 min

Cilji: širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture staršev.

Naloge: seznaniti starše z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za novo šolsko leto; posodabljanje osebnih podatkov družin učencev; naučite starše opazovati otroka, ga preučevati, videti uspehe in neuspehe, poskušati mu pomagati, da se razvija v svojem tempu

Oblika: srečanje

Udeleženci: uprava, starši, glasbeni vodja

Plan dogodka:

1. Uvodni del Ogled videoposnetka "Vernisage dogodkov v MBDU "Solnyshko" za študijsko leto 2016-2017." Seznanitev z novimi regulativnimi dokumenti (vodja Varenik N.A.)

2. Sporočilo predsednika matičnega odbora.

3. Volitve novih članov matičnega odbora

  1. Predstavitev staršev s cilji in cilji izobraževalne ustanove za novo študijsko leto.

Predstavitev "Izobraževalne dejavnosti predšolskih izobraževalnih ustanov" (višja učiteljica Leshukova A.N.)

  1. Na kratko o različnih stvareh (vprašanja izobraževanja, ekologije, sodelovanja) Izvedba dogodka: “Živi planet”
  2. rešitev.

Potek dogodka

1.Pripravljalna faza

  1. Priprava vprašalnikov za starše in beležk.
  2. Priprava osnutka sklepa roditeljskega sestanka.
  3. Ustvarjanje video filma "Vernisage dogodkov v MBDU "Solnyshko" za študijsko leto 2016-2017"
  4. Izbor socialnih videoposnetkov o vzgoji otrok in pozitivnem starševstvu.

2. Uvodni del

Dragi starši naših otrok! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošnem roditeljskem sestanku vrtca, saj razumemo: brez zavezništva z družinami učencev, brez vaše podpore in pomoči pri vzgoji in razvoju otrok ustvarjanje prijetnega in veselega okolja. za njih v vrtcu je to nemogoča naloga. Kakšna naj bo naša zveza? Kaj lahko mi, odrasli, naredimo za otroke, da bo njihovo življenje na vrtu veselo, bogato in zanimivo?

Srečanje želimo nadaljevati z najpomembnejšim dokumentom, na katerem delamo - Zakonom Ruske federacije "O izobraževanju", kjer 18. člen navaja: "Starši so prvi učitelji. V otroštvu so dolžni postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. IN pomoč družine pri vzgoji otrok imajo mrežo predšolskih izobraževalnih ustanov.«

Spoznavanje novih regulativnih dokumentov

(Notranji predpisi predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov, Pravila za sprejem in vpis študentov predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov za usposabljanje v izobraževalnih programih predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov, Postopek in razlogi za premestitev, izključitev in vrnitev študentov, Starševska pogodba, Odredba »O ukrepih za preprečiti nezakonito zbiranje sredstev od staršev (pravnih zastopnikov) študentov, študentov izobraževalnih organizacij Republike Krim"

Dragi starši!(Višji učitelj Leshukova A.N.) Oglejte si predstavitev.

Kakšen bi bil po vašem mnenju sodoben vrtec?

(Anketa za starše)

Vrtec je velika hiša, kjer »živijo« in »ustvarjajo« otroci, vzgojitelji in starši.

Kako si predstavljate sodobne otroke?

(Izmenjava mnenj)

Vrtec niso le otroci, ampak tudi čudovite vzgojiteljice. Zelo rada bi vedela, kaj mislite s pojmom »sodobni vzgojitelj«.

(Izjave staršev)

Podoba sodobnega vrtca bo nepopolna, če ne opišemo staršev. Poskusimo ustvariti portret sodobnega starša.

(Izjave staršev.)

Sodobni starši -

Kaj naj mu zamerim?

Obstaja starš - "stranka" -

Zelo rad govori

Opazovalec - starš

To bo samo za videti.

Aktivist in pomočnik -

Otrokom dati veselje.

Gledanje družabnih videov.

Med bivanjem otroka v vrtcu (otroci, vzgojitelji in starši) oblikujemo trikotnik.

(Učitelj s kazalcem pokaže na diagram v obliki trikotnika.)

Učitelj Starš

Na čelu trikotnika je seveda otrok. Z učenjem novih stvari odkriva sebe (kaj zmorem, kaj zmorem, česa sem sposoben). Naloga odraslih je, da mu pomagajo pri tej težki zadevi. Ne smemo pozabiti na družbo, ki ima veliko vlogo pri razvoju otroka.

Kaj mislite, kaj se bo zgodilo s trinožnim stolčkom, če se mu ena noga zlomi? ( bo padel)

Spomnite se basne I. Krylova "Labod, rak in ščuka": "Če med tovariši ni soglasja, njihov posel ne bo šel dobro, in kar se bo iz tega izšlo, ni nič drugega kot muka." Iz tega sledi, da se moramo združiti, da bo otrokom v vrtcu udobno in zanimivo.

Verjetno ste že uganili, da bo naše srečanje nenavadno.

Tako se danes – otroci, učitelji in starši – odpravljamo na križarjenje po oceanu znanja.

Glavna zapoved potovanja: ne zapustite dirke in prispejte do cilja. Konec, glavni cilj so naši otroci, celovit razvoj vsakega otroka kot posameznika, njegova priprava na šolo. Dolžina potovanja ni en mesec, ampak celo leto.

Razdalja je dolga in težka: z ovinki, težavami in težavami.

Hkrati bodo tisti starši, ki bodo s svojimi otroki uspešno opravili to razdaljo, na poti našli nova znanja, odkritja in ideje. Izleta se udeležijo vsi zaposleni v vrtcu, vodstveno skupino sestavljajo starši in vzgojiteljice.

Sporočilo predsednika odbora staršev

Zahvaljujemo se tistim, ki so pomagali pri izvedbi popravil in pripravi skupine na novo študijsko leto.

Kako se lahko odpravite na jadranje brez zanesljive posadke?! Predlagam, da iz vsake skupine izberemo starševski odbor, ki bo skupaj z učitelji organiziral vse naše skupne projekte.

Volitve novega odbora staršev

Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoja za harmonične odnose med otroki in starši, otroki in učitelji, učitelji in starši sta sposobnost popuščanja drug drugemu in medsebojna strpnost.

Značilnosti izobraževalnega procesa v predšolskih izobraževalnih ustanovah

Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! Ne ... še vedno nam nekaj manjka! Seveda je rešilno sredstvo pedagoško znanje.

Sporočilo višje učiteljice Leshukove A.N.

Višji učitelj pove staršem o izobraževalnih programih, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogah izobraževanja in usposabljanja za novo šolsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo Zveznega državnega izobraževalnega standarda za izobraževanje.

Povratne informacije staršev

Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Dobijo obvestilo »Pravila za starše«.

Beležka

  1. Ekipa je tudi družina. Z dobrimi mislimi, prijaznimi besedami in dobrimi deli utrdite mir v naši družini.
  2. Vedno bodi prijazen. Prijaznost je osnova vašega zdravja.
  3. Življenje je enostavno, preprosto in veselo. Glej pozitivno v vsem.
  4. Bodi prijazen in pošten. Ne pozabite, da se vam dobro, ki ga naredite, vedno pomnoži.
  5. Vedno bodite v ravnovesju, zadržujte negativna čustva.
  6. Ne ustvarjajte konfliktnih situacij.
  7. Rešujte konfliktne situacije dostojanstveno in s humorjem.
  8. Ljubite otroka takšnega, kot je.
  9. Spoštujte individualnost vsakega otroka.
  10. Ko se otrok pogovarja z vami, ga pozorno poslušajte. Ne bodite skopi s pohvalami.
  11. Ne bodite pozorni na otrokove pomanjkljivosti, temveč na dinamiko njegovega razvoja.
  12. Hvalite, spodbujajte, spodbujajte, ustvarjajte pozitivno čustveno vzdušje.
  1. Starši izpolnijo obrazec
  2. Na kratko o raznih stvareh
  • Otroci so sprejeti v vrtec od 8.00 do 8.30. Zamujanje ovira poučevanje in odvrača otroke in učitelje od rednih rutin in vaj.
  • Če iz kakršnega koli razloga zamujate, opozorite učitelja, počakajte do zaključka jutranjih vaj in med vajami ne imejte otrok.

*plačilo vrtca do 10. v mesecu.

  • Če otrok ne obiskuje vrtca zaradi bolezni, dopusta ipd., potem je otrok sprejet v vrtec samo s potrdilom pediatra.
  • Prepovedano je prinašati pištole, sablje, meče, lak za nohte, šminke, parfume itd., žvečilne gumije ali sladkarije za pogostitev prijateljev. Če želimo dati priboljšek, ga prinesemo vsem otrokom ali pa ga ne prinesemo.
  • Pijanim staršem in osebam, mlajšim od 15 let, ni dovoljen prevzem otrok. Učitelj ima v teh primerih pravico otroka ne poslati.
  • Dekleta morajo prinesti glavnik.
  • Starše prosimo, da sodelujejo v življenju skupine in vrtca pri oblikovanju mesta in skupine. Sodelujte v tekmovanjih,

Agitacijsko-akcija "Živi planet"

"želja"

Na koncu bi rad povedal, da bomo skupaj postavili temelje prijateljskih odnosov v otroških in starševskih kolektivih, pa tudi v odnosih med starši in vzgojitelji vrtca. Poskrbeti moramo, da bo otroku v vrtcu zabavno in dobro. Zanimivo je, da gre z veseljem v vrtec, se spoprijatelji z otroki in se vesel vrača domov, saj ga doma čakajo ljubeči odrasli.

Želimo vam uspeh, zanimiva odkritja, zabavne igre in prave prijatelje! Samo naprej!

Naše srečanje se je končalo. Se vidiva!

Sklep roditeljskega sestanka:

  1. Za predsednika starševskega odbora vrtca izvoli:
  2. Potrdite matični odbor v naslednji sestavi:

3. Uveljavljajte pravila za starše.

  1. Učitelji in starši sodelujejo drug z drugim in si prizadevajo izpolniti glavno nalogo - ustvariti ugodne pogoje za izobraževanje otrok v ustaljenem timu.

5. Potrdi regulativne dokumente predšolske vzgojne ustanove: Notranji red za učence predšolske vzgoje, Pravilnik o sprejemu in zaposlovanju učencev predšolske vzgoje za usposabljanje v programih predšolske vzgoje, Postopek in razlogi za prehode, izpise in vrnitev učencev, Pravilnik o postopku pridobivanja, porabe in obračun prostovoljnih prispevkov fizičnih in pravnih oseb, Postopek sprejemanja prispevkov.

VPRAŠALNIK ZA STARŠE

Dragi starš!

MBDU vrtec "Solnyshko" vas prosi, da odgovorite na vprašanja in izpolnite obrazec. Vprašalnik je anonimen.

Vaše mnenje o delu vrtca nam je zelo pomembno.

1. Ali ste zadovoljni z delom našega vrtca?

  • popolnoma zadovoljen;
  • delno zadovoljen;
  • sploh nisem zadovoljen.
  1. Vaš otrok hodi v vrtec
  • z veseljem;
  • s silo;
  • pogosto z veseljem;
  • redko z željo.
  1. Ali ste zadovoljni z delom učiteljev v skupini?
  • popolnoma zadovoljen;
  • delno zadovoljen;
  • sploh nisem zadovoljen.
  1. 4. kako misliš Otroci v vrtcu
  • pridobi zanimiva znanja in veščine kulturnega vedenja;
  • prejemajo, a premalo;
  • Ne dobim nič novega;
  • prejemanje škodljivih informacij;
  • Težko odgovorim.
  1. Vaša seznanjenost z delom vrtca
  • poln;
  • delno;
  • sploh nimate informacij;
  • raje nimam informacij, ker me moti.
  1. Kupite podatke o vrtcu
  • iz vizualne propagande za vrtec;
  • po mnenju drugih staršev;
  • od učitelja;
  • na sestankih;
  • od upravitelja;
  • ne razumeš.
  1. Vam je udobno hoditi v službo, otroka pa pustiti v vrtcu?
  • Da;
  • ne;
  • delno.
  1. Ali želite, da vrtec:
  • materialna baza se je povečala;
  • izboljšala se je etika vsakdanjega življenja;
  • spremenil se je odnos do otrok;
  • pojavilo se je spoštovanje do staršev;
  • izboljšala se je kakovost vzgojno-izobraževalnega dela;
  • potekalo bi zanimivo delo s starši;
  • Pogosteje bi dobil zanimivo delo s starši;
  • srečanja z medicinsko sestro in zdravnikom so bila pogostejša;
  • Rada bi, da bi izvedeli več o svojem otroku, njegovih težavah, uspehih

Dodate lahko pripombe in predloge glede dela vrtca. Hvala za sodelovanje!

Zadeva:

Cilji :

Prenesi:


Predogled:

Roditeljski sestanek

»Začetek šolskega leta je začetek nove etape v življenju vrtca, staršev in njegovih učencev«

Pripravili in izvedli:

Vodja MDOBU št. 4

"Lukomorye"

Sol-Iletsk

Orenburška regija

Andreeva M.N.

2016

Scenarij splošnega roditeljskega sestanka v MDOBU št. 4 "Lukomorye"

Datum: oktober 2016

Zadeva: »Začetek šolskega leta je začetek nove etape v življenju vrtca, staršev in njegovih učencev«

Cilji : širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture staršev.

Naloge : seznaniti starše z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za novo šolsko leto; posodabljanje osebnih podatkov družin učencev; naučite starše opazovati otroka, ga preučevati, videti uspehe in neuspehe, poskušati mu pomagati, da se razvija v svojem tempu

Oblika:srečanje-potovanje.

Udeleženci: vzgojitelji, starši.

Plan dogodka:

1. Uvodni del.

2. Sporočilo predsednika matičnega odbora.

3. Volitve novih članov matičnega odbora

4. Seznanitev staršev s cilji in cilji predšolske vzgojne ustanove za novo šolsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo Zveznega državnega izobraževalnega standarda za izobraževanje.

5. Seznanitev z novimi regulativnimi dokumenti.

6. Izpolnjevanje obrazca.

7. Na kratko o raznih stvareh.

Potek dogodka

1.Pripravljalna faza

  1. Priprava vprašalnikov za starše in beležk.
  2. Priprava osnutka sklepa roditeljskega sestanka.

2. Uvodni del

Dragi starši naših otrok! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošnem roditeljskem sestanku vrtca, saj razumemo: brez zavezništva z družinami učencev, brez vaše podpore in pomoči pri vzgoji in razvoju otrok ustvarjanje prijetnega in veselega okolja. za njih v vrtcu je to nemogoča naloga. Kakšna naj bo naša zveza? Kaj lahko mi, odrasli, naredimo za otroke, da bo njihovo življenje na vrtu veselo, bogato in zanimivo?

Srečanje želimo nadaljevati z najpomembnejšim dokumentom, na katerem delamo - Zakonom Ruske federacije "O izobraževanju", kjer 18. člen navaja: "Starši so prvi učitelji. V otroštvu so dolžni postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. IN pomoč družine pri vzgoji otrok imajo mrežo predšolskih izobraževalnih ustanov.«

Dragi starši!

Kakšen bi bil po vašem mnenju sodoben vrtec?

(Anketa za starše)

Vrtec je velika hiša, kjer »živijo« in »ustvarjajo« otroci, vzgojitelji in starši.

Kako si predstavljate sodobne otroke?

(Izmenjava mnenj)

Sodobni otroci

Različni so:

Obstajajo otroci, ki so nemirni,

Obstajajo nagajivi otroci

Zakaj obstajajo otroci?

Želijo vedeti veliko

Sanjajo, ko odrastejo

Poleti na luno.

Obstajajo mirni otroci

Tiho in skromno

Ljubijo s svojimi materami

Igrajte ves dan

Prijatelji niso užaljeni

Odrasli so spoštovani.

O takih otrocih

Človek lahko samo sanja.

Vrtec niso le otroci, ampak tudi čudovite vzgojiteljice. Zelo rada bi vedela, kaj mislite s pojmom »sodobni vzgojitelj«.

(Izjave staršev)

Sodobni vzgojitelj -

Ta čudež je učitelj:

Ve in zmore veliko

Vsem bo dal lekcijo.

Za otroke - druga mati,

Je prijatelj zaposlenih

Za starše - mentor,

Zamenjal bo vse okoli sebe.

Je hišnik in pleskar,

Sodobni vzgojitelj -

Ima božji dar.

Podoba sodobnega vrtca bo nepopolna, če ne opišemo staršev. Poskusimo ustvariti portret sodobnega starša.

(Izjave staršev.)

Sodobni starši

Kaj naj mu zamerim?

Obstaja starš - "stranka" -

Zelo rad govori

Opazovalec - starš

To bo samo za videti.

Aktivist in pomočnik -

Otrokom dati veselje.

Med bivanjem otroka v vrtcu (otroci, vzgojitelji in starši) oblikujemo trikotnik.

(Učitelj s kazalcem pokaže na diagram v obliki trikotnika.)

Otrok

Učitelj Starš

Na čelu trikotnika je seveda otrok. Z učenjem novih stvari odkriva sebe (kaj zmorem, kaj zmorem, česa sem sposoben). Naloga odraslih je, da mu pomagajo pri tej težki zadevi. Ne smemo pozabiti na družbo, ki ima veliko vlogo pri razvoju otroka.

Kaj mislite, kaj se bo zgodilo s trinožnim stolčkom, če se mu ena noga zlomi? ( bo padel)

Spomnite se basne I. Krylova "Labod, rak in ščuka": "Če med tovariši ni soglasja, njihov posel ne bo šel dobro, in kar se bo iz tega izšlo, ni nič drugega kot muka." Iz tega sledi, da se moramo združiti, da bo otrokom v vrtcu udobno in zanimivo.

Verjetno ste že uganili, da bo naše srečanje nenavadno.

Tako se danes – otroci, učitelji in starši – odpravljamo na križarjenje po oceanu znanja.

Glavna zapoved potovanja: ne zapustite dirke in prispejte do cilja. Konec, glavni cilj so naši otroci, celovit razvoj vsakega otroka kot posameznika, njegova priprava na šolo. Dolžina potovanja ni en mesec, ampak celo leto.

Razdalja je dolga in težka: z ovinki, težavami in težavami.

Hkrati bodo tisti starši, ki bodo s svojimi otroki uspešno opravili to razdaljo, na poti našli nova znanja, odkritja in ideje. Izleta se udeležijo vsi zaposleni v vrtcu, vodstveno skupino sestavljajo starši in vzgojiteljice.

Organiziranje časa

Za tako dolgo plovbo potrebujemo zanesljiv, opremljen in lep čoln. To je naš vrtec in naše skupine (predmetno-razvojno okolje, brez katerega je popoln celovit razvoj naših otrok nemogoč).

(Besedo ima predsednik matičnega odbora)

3. Sporočilo predsednika odbora staršev

Zahvaljujemo se tistim, ki so pomagali pri izvedbi popravil in pripravi skupine na novo študijsko leto.

Kako se lahko odpravite na jadranje brez zanesljive posadke?! Predlagam, da iz vsake skupine izberemo starševski odbor, ki bo skupaj z učitelji organiziral vse naše skupne projekte.

4. Volitve novih članov matičnega odbora

Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoja za harmonične odnose med otroki in starši, otroki in učitelji, učitelji in starši sta sposobnost popuščanja drug drugemu in medsebojna strpnost.

5. Značilnosti izobraževalnega procesa v predšolskih izobraževalnih ustanovah

Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! Ne ... še vedno nam nekaj manjka! Seveda je rešilno sredstvo pedagoško znanje.

Sporočilo učiteljice Velichkove I.O.

Učitelj seznani starše z izobraževalnimi programi, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogami vzgoje in izobraževanja za novo šolsko leto. Značilnosti izobraževalnega procesa v povezavi z uvedbo Zveznega državnega izobraževalnega standarda za izobraževanje.

Povratne informacije staršev

Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Dobijo obvestilo »Pravila za starše«.

Beležka

  1. Ekipa je tudi družina. Z dobrimi mislimi, prijaznimi besedami in dobrimi deli utrdite mir v naši družini.
  2. Vedno bodi prijazen. Prijaznost je osnova vašega zdravja.
  3. Življenje je enostavno, preprosto in veselo. Glej pozitivno v vsem.
  4. Bodi prijazen in pošten. Ne pozabite, da se vam dobro, ki ga naredite, vedno pomnoži.
  5. Vedno bodite v ravnovesju, zadržujte negativna čustva.
  6. Ne ustvarjajte konfliktnih situacij.
  7. Rešujte konfliktne situacije dostojanstveno in s humorjem.
  8. Ljubite otroka takšnega, kot je.
  9. Spoštujte individualnost vsakega otroka.
  10. Ko se otrok pogovarja z vami, ga pozorno poslušajte. Ne bodite skopi s pohvalami.
  11. Ne bodite pozorni na otrokove pomanjkljivosti, temveč na dinamiko njegovega razvoja.
  12. Hvalite, spodbujajte, spodbujajte, ustvarjajte pozitivno čustveno vzdušje.

6. Spoznavanje novih regulativnih dokumentov

(Notranja ureditev predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov, Pravila za sprejem in vpis študentov predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov za usposabljanje v izobraževalnih programih predšolskih vzgojno-izobraževalnih ustanov, Postopek in razlogi za prehod, izključitev in vrnitev študentov, Pravilnik o postopku pridobivanja, porabe in obračun prostovoljnih prispevkov fizičnih in pravnih oseb, Postopek sprejemanja prispevkov)

7. Starši izpolnijo obrazec

8. Na kratko o različnih stvareh

Otroci so sprejeti v vrtec od 8.00 do 9.00. Zamujanje ovira poučevanje in odvrača otroke in učitelje od rednih rutin in vaj.

  • Če iz kakršnega koli razloga zamujate, na to opozorite učitelja, počakajte do konca jutranje vadbe in otrok med vajami ne potiskajte.
  • Plačilo vrtca do 20. v mesecu.
  • Če otrok ne obiskuje vrtca zaradi bolezni, dopusta ipd., potem je otrok sprejet v vrtec samo s potrdilom pediatra.

Prepovedano je prinašati pištole, sablje, meče, lak za nohte, šminke, parfume itd., žvečilne gumije ali sladkarije za pogostitev prijateljev. Če želimo dati priboljšek, ga prinesemo vsem otrokom ali pa ga ne prinesemo.

Pijanim staršem in osebam, mlajšim od 15 let, ni dovoljen prevzem otrok. Učitelj ima v teh primerih pravico otroka ne poslati.

Dekleta morajo prinesti glavnik.

Starše prosimo, da sodelujejo v življenju skupine in vrtca pri oblikovanju mesta in skupine. Sodelujte v tekmovanjih,

8. Zaključni del

Vaja "Želja" (želje za novo šolsko leto otrokom, staršem, učiteljem)

Starši v krogu, igrajo tamburin

Zavijaš, veseli tamburin,

Hitro predaja.

Kdo ima veselo tamburino?

Povedal nam bo svojo željo!

Na koncu bi rad povedal, da bomo skupaj postavili temelje prijateljskih odnosov v otroških in starševskih kolektivih, pa tudi v odnosih med starši in vzgojitelji vrtca. Poskrbeti moramo, da bo otroku v vrtcu zabavno in dobro. Zanimivo je, da gre z veseljem v vrtec, se spoprijatelji z otroki in se vesel vrača domov, saj ga doma čakajo ljubeči odrasli.

Potovanje v deželo Znanja se nadaljuje. Želimo vam uspeh, zanimiva odkritja, zabavne igre in prave prijatelje! Samo naprej!

Naše srečanje se je končalo. Se vidiva!


Povzetek roditeljskega sestanka

Učitelji srednje skupine št. 4
Ronzhina O.A., Klyushnikova N.L.
Datum: 30. september 2014

Tema: "Začetek šolskega leta je začetek nove faze v življenju vrtca in njegovih učencev."

.
Cilji:širjenje stikov med učitelji in starši; modeliranje možnosti interakcije za novo študijsko leto; izboljšanje pedagoške kulture staršev.
Naloge: upoštevajte starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let; starše seznaniti z nalogami in značilnostmi vzgojno-izobraževalnega dela, nalogami vrtca za novo šolsko leto; posodabljanje osebnih podatkov družin učencev; naučite starše opazovati otroka, ga preučevati, videti uspehe in neuspehe, poskušati mu pomagati, da se razvija v svojem tempu; intenzivirati delo na govornem razvoju otrok.

Načrt srečanja:
I. "Spoznajmo se." Uvodni del.
II. 2. Čestitke staršem ob začetku šolskega leta. Podelitev zahvalnih pisem za aktivno sodelovanje na jesenskem sejmu in izvedbo popravil.
III. Posvetovanje: Tema: "Starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let."
IV. Predstavitev ciljev in ciljev predšolske vzgojne ustanove.
V. Predstavitev staršev metodi oblikovanja N. L. Klyushnikov in O. A. Ronzhin.
VI. Izbor matičnega odbora
VII. Razno
VIII. Rezultati srečanja

Potek srečanja:

I. Vzgojitelji: Dober večer, dragi starši! Zelo smo veseli, da vas vidimo v naši prijetni skupini! Zelo smo veseli, da ste si vzeli čas in se z nami pogovorili o svojih otrocih. Danes je naš praznik. Poskusite uganiti katerega. Naši slavni popotniki so stari štiri ali pet let in so vstopili v srednjo skupino vrtca! Posredujmo jim svoje želje!
Tema našega srečanja je "Začetek šolskega leta - začetek nove faze v življenju vrtca in njegovih učencev."
Zdaj pa te spoznajmo. Moje ime, kot že veste, je Olga Aleksandrovna Ronzhina, vaša nova druga učiteljica pa je Natalya Leonidovna Klyushnikova.

II Podelitev zahvalnih pisem
Začela bi s prijetnim in se zahvalila vsem staršem, ki so sodelovali pri organizaciji in sodelovanju na jesenskem sejmu, ki je bil 19. septembra ob 17.00. ter izvedbo popravil v skupini do začetka šolskega leta. Vendar bi rad posebej čestital: Yulia Konstantinovna Kovalchuk; Mukhortov
Staršem so podeljena pisma zahvale za pomoč pri izvedbi popravil in pripravi skupine na začetek šolskega leta.
III. Spoznali smo se in zdaj lahko začnemo razpravljati o temi našega srečanja.
Vsi dobro poznate svoje otroke, njihove navade in lastnosti. Za vsakega od vas je vaš otrok edinstven in neponovljiv. Verjetno pa ste pomislili na to, da vsi ne razumejo njegovega vedenja, preferenc in muh. Vabimo vas, da poslušate posvet na temo "Starost in individualne značilnosti otrok, starih 4-5 let", ki jih je prebrala N. L. Klyushnikova.
Vzgojiteljica. Ladja je pripravljena za plovbo. S polno hitrostjo naprej! Ne ... še vedno nam nekaj manjka! Seveda je rešilno sredstvo pedagoško znanje. Ali, dragi starši, poznate značilnosti naših glavnih popotnikov? Kakšni so otroci stari 4-5 let?
Vsak otrok se razvija drugače, vsak ima svojo pot in tempo razvoja. Še vedno pa obstaja nekaj skupnega, kar nam omogoča, da označimo otroke in njihove starostne značilnosti. Naredimo splošen starostni portret 4-5 letnega otroka, pri čemer poudarimo kazalnike različnih vidikov njegovega razvoja. (Opis starostnih značilnosti je v vzgojnem programu, v katerem vrtec deluje.)
Starost 4-5 let se upravičeno imenuje srednja predšolska doba. Bližje petemu letu starosti začnejo otroci kazati lastnosti, značilne za starejše predšolske otroke: nekaj samovoljnosti duševnih procesov, rast kognitivnih interesov in neodvisnosti, poskusi razlage življenjskih pojavov okoli njih, ki jih zanimajo. Radovednost, potreba po samostojnosti in aktivnosti pa blagodejno vplivajo na psiho in vedenje. Te lastnosti na primer otroku petega leta življenja olajšajo obvladovanje norm maternega jezika in govornih funkcij.
Hkrati nestabilnost razpoloženja, pozornosti, čustvena ranljivost, konkretnost in domiselno mišljenje, strast do igre in igralnih situacij približajo otroke petega leta življenja mlajšim predšolskim otrokom. In vse večjih možnosti za vzgojo in izobraževanje otrok v tej starosti ni mogoče uresničiti brez poznavanja in upoštevanja te dvojnosti razvoja. (V.V. Gerbova.)
Vzgojiteljica. Pri vzgoji je zelo pomembno upoštevati posamezne značilnosti otroka. Določajo jih vrsta živčnega sistema. I.P. Pavlov je identificiral štiri glavne vrste živčnega sistema (odvisno od reakcije telesa na zunanje dražljaje): flegmatik, sangvinik, kolerik, melanholik.

IV Cilj: Zagotoviti razvoj izobraževalnih dejavnosti učencev, učinkovitost kakovosti zagotavljanja izobraževalnih storitev in varnostne komponente predšolskih izobraževalnih ustanov z zveznim državnim izobraževalnim standardom.
Naloge:
1. Zagotoviti ohranjanje in krepitev zdravja učencev in povečati indeks zdravja za 15 % glede na lansko leto.
2. Zagotoviti pozitivno dinamiko programskega gradiva na področju »Razvoj govora«, oddelek »Razvoj govora« z uvedbo projektne metode »Razvoj komunikacijskih spretnosti srednjih predšolskih otrok z uporabo inovativne tehnologije O.A. Bizikova"
3. Vsaj 5 dijakov se učinkovito udeležuje tekmovanj različnih stopenj in področij.
4. Povečanje delovne učinkovitosti z napredno kvalifikacijsko kategorijo I stopnje in sodelovanjem na strokovnih tekmovanjih, izboljšanje samoizobraževanja.

V. Predstavitev staršev projektni metodi O. A. Ronzhine »Razvoj komunikacijskih spretnosti srednjih predšolskih otrok z uporabo inovativne tehnologije O. A. Bizikova« in N. L. Klyushnikova. "". Pojasnite bistvo projekta, cilje in namene. Prijavite starše, ki bodo s svojimi otroki sodelovali pri teh projektih.

VI. Izbor matičnega odbora.
Delo starševskega odbora skupine ureja dokument "Pravilnik o starševskem odboru občinske predšolske vzgojne ustanove."
Starše je treba na kratko spomniti na njegove funkcije.
Možna mesta predstavnikov komisije:
predsednik matičnega odbora (je predstavnik skupine v matičnem odboru občinskega vzgojno-izobraževalnega zavoda ali svetu občinskega vzgojno-izobraževalnega zavoda);
namestnik predsednika matičnega odbora (njegova desna roka);
tajnik roditeljskega sestanka;
skupina staršev, odgovorna za izvajanje ukrepov za krepitev materialne, tehnične in vizualno-didaktične baze skupine, urejanje okolice in ustvarjanje normalnih sanitarnih in higienskih razmer v njej;
sektor pozornosti (odgovoren za nakup daril za slavljence, za novo leto, organizacijo "sladkih večerov" itd.);
športni sektor (izvajanje in opremljanje dejavnosti za krepitev in ohranjanje zdravja učencev);
kulturni sektor (vključevanje staršev k izobraževalnemu, kulturnemu delu z učenci izven razvojnega pouka, pa tudi med počitnicami);
odnosi z javnostmi (razvijanje in krepitev povezovanja staršev učencev s pedagoškimi delavci MZZ in drugimi kulturnimi, izobraževalnimi in športnimi organizacijami);
uredniški odbor;
blagajnik.
Preštejejo se glasovi staršev, objavijo rezultate in razpravljajo o osebni sestavi starševskega odbora skupine. Odbor staršev se potrdi z neposrednim glasovanjem.
Zaključek. V vsakem kolektivu so zelo pomembni razumevanje, dobri odnosi, medsebojna pomoč in medsebojno spoštovanje. Pogoja za harmonične odnose med otroki in starši, otroki in učitelji, učitelji in starši sta sposobnost popuščanja drug drugemu in medsebojna strpnost.

VII.Razno (aktualna vprašanja staršev in vzgojiteljev)
1. Sporočilo učitelja
Učitelj staršem pove o dnevni rutini, izobraževalnih programih, po katerih se izvaja pedagoški proces, nalogah izobraževanja in usposabljanja, o glavnih razredih in vrstah dejavnosti otrok (mreža razredov), o dodatnem izobraževanju (klubi).
2. Povratne informacije staršev
Starši postavljajo vprašanja, ki jih zanimajo, dajejo predloge za izboljšanje kakovosti izobraževalnega procesa. Dobijo obvestilo »Pravila za starše«.
3. Prosimo vas, da upoštevate kodeks oblačenja pri pouku športne vzgoje in glasbe (telovadnica - bela majica s kratkimi rokavi, črne kratke hlače, bosi; glasbena dvorana - skupinska uniforma za noge - Čehinje - bela, fantje - črna) . Bazen - halja iz frotira - dolga s kapuco, rezervne spodnjice (2 kosa), če je halja kratka pa s pižama hlačami. Vse je podpisano.
4. Prosimo, da plačila predšolski vzgojni ustanovi opravite pravočasno pred 10. v mesecu. Če plačilo ni izvršeno (razen utemeljenih razlogov – dopust), otrok ni pravočasno sprejet v vrtec.
5. Preberite dopise iz računovodstva in se podpišite, da ste jih prebrali.
IX. Seznanitev staršev s cilji in cilji občinskega izobraževalnega zavoda za novo šolsko leto.
6. Izpolnjevanje vprašalnika s strani staršev (Podatki o starših)
Starši izpolnijo družinski vprašalnik, kamor vpišejo vse spremembe, ki so se zgodile v tekočem obdobju (sprememba priimkov, telefonskih naslovov, krajev dela itd.). Starši prejmejo natisnjen seznam učiteljev (ime in priimek, kontaktne številke, ure posveta)

VIII. Rezultati srečanja.
No, to so vsa vprašanja, o katerih smo danes razpravljali.
Rod izbran Komite.
Hvala za vaš čas in pozornost. Adijo.

Seznanitev staršev z organizacijo izobraževalnega procesa v predšolskih vzgojnih ustanovah

SLIDE 1. Pozdravljeni, dragi starši!

Najbolj dragi in ljubljeni ljudje v otrokovem življenju so njihovi starši. Potreba po starševski ljubezni je najmočnejša. Spoštovani starši naših učencev! Zelo smo veseli, da vas vidimo na splošnem roditeljskem sestanku, saj razumemo: brez zavezništva z družinami učencev, brez vaše podpore in pomoči je vzgoja in razvoj otrok, ustvarjanje prijetnega in veselega okolja zanje. nemogoče.

SLIDE 2.Delo v vrtcu poteka v skladu z regulativnimi pravnimi dokumenti:

Zvezni zakon z dne 29. decembra 2012 št. 273-FZ "O izobraževanju v Ruski federaciji"

Odredba Ministrstva za izobraževanje in znanost Ruske federacije z dne 17. oktobra 2013 št. 1155 "O odobritvi Zveznega državnega izobraževalnega standarda za izobraževalno izobraževanje"

- »Deklaracija o otrokovih pravicah« z dne 20. novembra 1959.

- "Sanitarne in epidemiološke zahteve za strukturo, vsebino in organizacijo urnika dela predšolskih organizacij." SanPiN 2.4.1.3049-13

- "Konvencija o otrokovih pravicah."

Naša predšolska izobraževalna ustanova deluje v skladu z zakonom Ruske federacije "O izobraževanju". V čl. 18 pravi: »Starši so otrokovi prvi učitelji. Dolžni so postaviti temelje za telesni, moralni in intelektualni razvoj otrokove osebnosti. Predšolske ustanove delujejo kot pomoč družinam pri vzgoji otrok.« Veseli nas, da ste našo vrtec izbrali kot drugi dom za svoje otroke.

SLIDE 4. Zvezni državni izobraževalni standard je bil napisan za vse udeležence izobraževalnega procesa (učitelji, učenci, njihovi starši (zakoniti zastopniki), socialni partnerji, javnost) in je namenjen reševanju naslednjih naloge:

Varovanje in krepitev telesnega in duševnega zdravja otrok, vključno z njihovim čustvenim počutjem;

Zagotavljanje enakih možnosti za poln razvoj vsakega otroka v predšolskem otroštvu, ne glede na kraj bivanja, spol, narod, jezik, socialni status, psihofiziološke in druge značilnosti (vključno z invalidnostjo);

Zagotavljanje kontinuitete ciljev, ciljev in vsebin izobraževanja, ki se izvaja v okviru izobraževalnih programov na različnih ravneh;

Ustvarjanje ugodnih pogojev za razvoj otrok v skladu z njihovo starostjo in individualnimi značilnostmi ter nagnjenji, razvijanje sposobnosti in ustvarjalnega potenciala vsakega otroka kot subjekta odnosov do sebe, drugih otrok, odraslih in sveta;

Združevanje usposabljanja in izobraževanja v celovit izobraževalni proces, ki temelji na duhovnih, moralnih in sociokulturnih vrednotah ter družbeno sprejetih pravilih in normah vedenja v interesu posameznika, družine in družbe;

SLIDE 5.. oblikovanje splošne osebnostne kulture otrok, vključno z vrednotami zdravega načina življenja, razvoj njihovih socialnih, moralnih, estetskih, intelektualnih, telesnih lastnosti, pobude, neodvisnosti in odgovornosti otroka, oblikovanje predpogojev za izobraževalne dejavnosti;

Zagotavljanje variabilnosti in raznolikosti vsebine programov in organizacijskih oblik predšolske vzgoje, možnost oblikovanja programov različnih smeri ob upoštevanju izobraževalnih potreb, sposobnosti in zdravstvenega stanja otrok;

Oblikovanje socialno-kulturnega okolja, ki ustreza starosti, individualnim, psihološkim in fiziološkim značilnostim otrok;

Zagotavljanje psihološke in pedagoške podpore družini ter povečanje usposobljenosti staršev (zakonitih zastopnikov) v zadevah razvoja in izobraževanja, varovanja in krepitve zdravja otrok.

SLIDE 6. Standard predšolske vzgoje ne dopušča prenosa vzgojno-disciplinskega modela vzgoje v življenje predšolskega otroka. Novi dokument daje prednost individualnemu pristopu do otroka skozi igro, kjer se ohranja bistvena vrednost predšolskega otroštva in ohranja sama narava predšolskega otroka. Vodilne vrste dejavnosti otrok so: igralni, komunikacijski, motorični, kognitivno-raziskovalni, produktivni itd. Spreminja se tudi način organiziranja otrokovih dejavnosti: ne usmerjanje odraslega, temveč skupno (partnersko) delovanje odraslega in otroka - to je najbolj naravno. in učinkovit kontekst za razvoj v predšolskem otroštvu.

SLIDE 7. Zahteve standarda za rezultate obvladovanja programa so predstavljene v obliki ciljev predšolske vzgoje, ki predstavljajo socialno-normativne starostne značilnosti otrokovih možnih dosežkov na stopnji zaključevanja predšolske vzgoje.

SLIDE 8. TO tarče Predšolska vzgoja vključuje naslednje socialne in psihološke značilnosti otrokove osebnosti na stopnji zaključka predšolske vzgoje:

Iniciativnost in samostojnost pri različnih vrstah dejavnosti;

Sposobnost izbire svojega poklica;

Samozavest, odprtost do zunanjega sveta, pozitiven odnos do sebe in drugih;

Imeti samospoštovanje;

Interakcija z vrstniki in odraslimi;

Manifestacija domišljije, fantazije, ustvarjalnosti v različnih vrstah dejavnosti;

Podrejanje različnim pravilom in družbenim normam;

Dokazovanje ustvarjalnih sposobnosti;

Sposobnost nadzora nad svojimi gibi (stopnja razvoja grobe in fine motorike);

Sposobnost voljnih prizadevanj;

Izkazovanje radovednosti;

Nagnjenost k opazovanju in eksperimentiranju;

Sposobnost sprejemanja lastnih odločitev.

Cilji torej ne predstavljajo ocene otrokovih dosežkov znotraj togega okvira: znanja, sposobnosti in spretnosti, ampak predstavljajo socialne in psihološke značilnosti otrokovih možnih dosežkov. Pomembno je, da je do konca starejše skupine v vrtcu otrok razvil voljo in motivacijo za šolo.

SLIDE 9. V tem študijskem letu nadaljujemo z delom na glavnem izobraževalnem programu v skladu z zveznim državnim izobraževalnim standardom. Program zagotavlja raznolik razvoj otrok, starih od 2 do 7 let, in je namenjen oblikovanju splošne kulture, razvoju telesnih, intelektualnih, moralnih, estetskih in osebnostnih lastnosti, oblikovanju predpogojev za izobraževalne dejavnosti, ohranjanju in krepitvi zdravja predšolskih otrok.

Izobraževalni proces v predšolskih vzgojnih ustanovah temelji na približnem osnovnem splošnem izobraževalnem programu predšolskih vzgojnih ustanov " Od rojstva do šole» uredili Veraks N.E., Komarov T.S., Vasiliev M.A.

Tudi v našem vrtcu so prednostna področja:

Dodatni program "Semafor". Poučevanje predšolskih otrok pravil ceste. Danilova T.I. Ustreznost in preprosto nujna potreba po poučevanju otrok o cestnih pravilih je nesporna. Statistični podatki kažejo, da so otroci zelo pogosto povzročitelji prometnih nesreč. Tarča- razvijanje spretnosti za varno vedenje na cestah.

RegionalniProgram "Belgorodske študije". Tarča- socialno in moralno oblikovanje predšolskih otrok, namenjeno osebnemu razvoju z uvajanjem otrok v kulturo njihove domovine, oblikovanjem zgodovinske in domoljubne zavesti s preučevanjem zgodovine, kulture in narave Belogorye.

Naša predšolska izobraževalna ustanova nudi tudi Dodatne storitve storitve, ki jih zagotavlja Državni izobraževalni zavod za izobraževanje otrok "Center za tradicionalno kulturo vasi Kupino":

Krog "Ritem". Program "Sa-fi-dance" Filereva Zh.E., Saykina E.G. Cilj je ustvariti pogoje za uresničevanje in razkritje otrokovih individualnih plesnih sposobnosti, oblikovanje umetniškega in estetskega okusa ter razvoj zanimanja za samostojno ustvarjalno dejavnost.

Klub "Gledališka dejavnost". Program "Gledališče-ustvarjalnost-otroci" Sorokina N.F., Milanovich L.G. Tarča- razvoj ustvarjalnih sposobnosti otrok skozi gledališko umetnost. Vodilno načelo- vključevanje otrok v produktivne gledališke in igrive ustvarjalne dejavnosti, ustvarjanje odrskih podob, ki vzbujajo čustvena doživetja.

Klub "Etnične študije" program "Seznanjanje otrok z izvori ruske ljudske kulture" O.L. Knyazeva, M.D. Makhaneva. Tarča- spodbujati oblikovanje osebne kulture pri otrocih, jih seznaniti z bogato kulturno dediščino ruskega ljudstva, postaviti temelje otrokom za obvladovanje nacionalne kulture, za kar morajo otroci poznati življenje in način življenja ruskega ljudstva, njihovo značaj, njihove inherentne moralne vrednote, tradicije, materialne in kulturne značilnosti okolja.

SLIDE 10. V novem študijskem letu 2015-2016 si pedagoški zbor zastavlja naslednje usmeritve. Cilj: ohranjanje in krepitev telesnega in duševnega zdravja otrok, intelektualni in osebni razvoj vsakega otroka ob upoštevanju njegovih individualnih značilnosti.

Učitelji se v tem študijskem letu soočajo z naslednje naloge:

  1. Ohranjanje in krepitev telesnega in duševnega zdravja otrok.
  2. Razvoj koherentnega govora pri otrocih v različnih dejavnostih.
  3. Izboljšanje strokovnosti učiteljev pri uporabi programov in tehnologij nove generacije.

Predšolska izobraževalna ustanova deluje naprej telesno vzgojo in zdravstveno delo. Na tem območju potekajo športne prireditve, jutranja telovadba, ure telesne vzgoje, sprehodi in izleti.

Delo s starši. Objavljene so informacije, kjer se lahko starši seznanijo z življenjem otrok v vrtcu, z urnikom pouka in razstavami otroških del. V letošnjem letu so strokovnjaki za predšolsko vzgojo za vas, dragi starši, pripravili veliko zanimivih in poučnih dogodkov. Zato vas vabimo k aktivni udeležbi na vseh dogodkih. Vaši otroci vas čakajo. Preprosto morajo sodelovati z vami. Najti pomočnike in zaveznike v vas je za nas, učitelje, veliko veselje. Prepričani smo, da boste med velikim številom predlaganih dogodkov našli zanimive zase in se jih boste udeležili. Tako boste svojim otrokom privoščili trenutke veselih srečanj in se naučili veliko zanimivega in koristnega zase.

SLIDE 11.Še enkrat bi rad opozoril, da je vzgoja otroka najpomembnejša dejavnost staršev. Nobeno pomanjkanje časa ali utrujenost na delovnem mestu ne smeta očetom in materam preprečiti komunikacije z otroki. Nič ne more opravičiti zanemarjanja otrok. Zato bodimo zavezniki v zadevah njihovega izobraževanja. Potrudimo se, da čim več časa posvetimo komunikaciji in igri z otroki, tako v vrtcu kot doma. Vabimo vas, da ste aktivni udeleženci vzgojno-izobraževalnega procesa, udeleženci vseh projektov, ne glede na to, katera dejavnost v njih prevladuje, in ne samo zunanji opazovalci.

Praktična naloga za starše

Zdaj vam ponujamo majhno ustvarjalno igro: "Kako vidite svoje otroke." (Listi papirja in svinčniki).

S svinčnikom narišite obris svoje roke, napišite otrokovo ime na eno črko na vsakem prstu in nato razvozlajte črke ter upoštevajte značajske lastnosti vašega otroka. Na sredino dlani narišite simbol - kdo je otrok v družini (sonce, zvonec, roža). Ko pridete domov, se z otrokom pogovorite in mu pokažite svojo ustvarjalnost.

S tem smo zaključili roditeljski sestanek in vas povabili v skupine.

Dokumenti za prenos:


Vrh