Paskutinės pamokos 2 ml grupėje.

Svetlana Radionova

Integruota baigiamoji pamoka antroje jaunesniųjų grupėje"a" « Nauji Kolobok nuotykiai»

Tikslas: apibendrinti, įtvirtinti ir sisteminti per metus gautas vaikų žinias.

Užduotys:

1. Kalbos raida:

Prisiminkite rusų liaudies pasakos turinį « Kolobokas» . Siūlyti vaikams naujas pasakos baigties versija;

Ugdyti nuoseklią kalbą;

Toliau stiprinti vaikų gebėjimą formuoti daiktavardžius mažybinių priesagų pagalba;

Pagerinti gebėjimą kalboje vartoti daiktavardžius su prielinksniais (į, ant, po, už, šalia) ;

2. Pažintis su aplinka:

Ištaisykite bendras sąvokas (vaisiai, daržovės, laukiniai ir naminiai gyvūnai);

Patikslinti su vaikais suaugusių gyvūnų ir jų jauniklių vardus, jų buveinę (meškiukas, vilko jauniklis, lapės jauniklis, ežiukas - ežiukas, voverė - voverė)

3. Matematika:

Įtvirtinti žinias apie objektų ryšį pagal kiekis: "kiek", "tiek pat", "vienodai";

Įtvirtinti geometrijos žinias figūros: stačiakampis, apskritimas, kvadratas;

Pratimas lyginant objektus aukštyje (aukštas - žemas, plotis (platus - siauras);

Lavinti smulkiąją motoriką;

Prisidėti prie emocinio vaikų suartėjimo;

Suteikti vaikams džiaugsmo, malonumo iš bendros veiklos.

Įranga: žaislas- bandelė; teatrališkas lėlės: lokys, vilkas, kiškis, lapė; demonstracija ir dalomoji medžiaga - (gėlės ir drugeliai,

pasakų iliustracijos « Kolobokas» , 3 skirtingų spalvų dėžės, 3 skirtingų dydžių kubelių rinkiniai, naminiai ir laukiniai gyvūnai, daržovės ir vaisiai, popierinis namelis iš geometrinių formų su stačiakampe išpjova durims ir trejos durys, iš kurių vienos tiksliai uždarys angą , o kiti du žemiau ir aukščiau; sūrios tešlos.

Pamokos eiga:

1. Org. momentas.

Pasisveikinkime.

Sveiki rašikliai.: ploji - ploja - ploja.

Sveikos kojos!: viršuje - viršuje - viršuje.

Sveikos ausytės.: vau - vau - vau.

sveiki skruostai: pliaukštelėjimas - pliaukštelėjimas.

Sveiki kempinės.: smirdėti - šmirinėti - šmirinėti.

sveiki dantukai.: spustelėkite - spustelėkite - spustelėkite.

labas mano nosis: pypt - pyps - pyps.

Sveiki svečiai!

2. Pagrindinė dalis.

Mano brangūs vaikai, jums patinka klausytis pasakų. Taip pat mėgstu pasakas. 1, 2, 3, 4, 5, vaidinsime pasaką.

Spėkite, kokioje pasakoje mes būsime žaisti:

Kepdavo iš miltų, sumaišydavo su grietine,

Ant lango jis peršalo, Riedėjo taku,

Ar jis buvo linksmas, drąsus ir pakeliui dainavo dainą?

Kas čia? (bandelė)

Mes esame pasakoje Kolobokas" (nuotrauka)

Vaikai pastebi verksmą kolobok ir paklausk: « Kolobokas, kodėl tu verki?" (Paimk žaislą - kolobok)

Kolobokas: Taip, nes pasiklydau... Palikau senelį ir močiutę ir pasiklydau. Vaikinai, padėk man grįžti namo!

globėjas: Na, padėkime kolobok grįžti namo? Senelis ir močiutė bus labai laimingi, kai bandelė grįš namo su draugais. Ar galima tai padaryti dabar? Vaikai susitikti: „Žinoma, galite, nes atėjo pavasaris“

globėjas: Vaikinai, kas vyksta pavasarį? Kaip pasikeitė gamta? Atsakydami į klausimą, sakinį pradėkite žodžiu "pavasaris".

Vaikų atsakymų pavyzdžiai:

Pavasarį tirpsta sniegas, teka upeliai;

Pavasarį saulė šviesi ir šilta;

Pavasarį pasirodo vabzdžiai;

Paukščiai atkeliauja pavasarį;

Pavasarį pasirodo pirmieji žiedai

Lapai atviri pavasarį;

Pavasarį žolė pažaliuoja;

Pavasarį žmonės šiltus drabužius keičia į lengvesnius;

globėjas: Tiesa, bet kas ateina vietoj sniego pavasarį? (lietus)

Kolobokas: Na? Ar mes pakeliui? (Taip)

Riedi, rieda bandelė ir jo link...

1. Jis visą žiemą miegojo su kailiu,

Jis čiulpė savo rudą leteną,

O kai pabudo, pradėjo verkti.

Šis miško žvėris - .... (turėti)

- sako Meškiukas: « Kolobokas, bandelė! Jei nesusidorosi su mano užduotimi, aš tave suvalgysiu! Kolobokas išsigando, jis nelankė darželio, nemokėjo spręsti problemų ir apsipylė ašaromis. Ar galime jam padėti? (Taip)

Meška nusprendė išvalyti namus ir paprašė meškiuko sudėlioti žaislus į dėžutes taip, kad vienoje dėžutėje būtų maži kubeliai, antrasis didesnis, o trečioje – didžiausia. O pasivaikščioti jis taip skubėjo, kad visus žaislus sumetė į vieną dėžę. Vaikams suteikiama nepriklausomybė. Po to, kai kubeliai yra surūšiuoti dėžės:

Kokie kubeliai dedami į žalią dėžutę? (vaikų atsakymai)

O į kurią dėžutę įdėjo raudonus kubelius, kodėl? (vaikų atsakymai)

Į kurią dėžutę buvo sudėti mėlyni kubeliai? (vaikų atsakymai)

Puiku vaikinai! Turėti kolobok paleisk. Bandelė ritosi toliau.

Einame vienas paskui kitą

Miškas ir žalia pieva.

Spalvingi sparnai mirga

Miške plevėsuoja drugeliai.

1-2-3-4-5 drugeliai suplaks ir apdulkins gėles.

(Muzikos aukštas I – paukščių giesmės, bitės, klausosi vaikai)

Pažiūrėkite, kokia graži gėlių pieva! Sustokime ir pasigrožėkime (vaikai eina prie stalų; ant drobės – demonstracija medžiaga: 3 gėlės ir 2 drugeliai, kiekvienam vaikui ant stalo ta pati dalomoji medžiaga)

Ką tu matai (gėlės ir drugeliai)

Vaikinai, kodėl daugiau gėlių ar drugelių? (gėlės)

Ir kaip tu žinai (pridedama)

Kas parodys?

Tai daugiau? (gėlės) o kas maziau? (drugeliai)

Vaikinai, ką reikia padaryti, kad būtų tolygiai (pridėkite drugelį)

Dabar ką tu sakai (Taip pat, kiek gėlių, tiek daug drugelių)

Kolobokas: O, dabar aš skęstu! Aš nemoku plaukti.

globėjas: Nesijaudink, bandelė, vaikinai jums pasakys, kaip įveikti (statykite tiltą per upę iš plytų, iš piramidžių žiedų). Pereikime jį į kitą upės pusę.

Visi kartu juda į kitą pusę "upės" o ten jų laukia vilkas.

3. Kam šalta žiemą

Ar piktas, alkanas klaidžioja miške? (vilkas)

- Vilkas: Sveiki vaikinai, merginos ir berniukai! Eik savo keliu, aš tavęs neliesiu, bet Kolobok valgo.

Vaikai: Nevalgyk jo vilko! Visi kartu važiuojame pas senelius.

Vilkas: Į vizitą... Aš tave paleisiu Kolobokas jei gali atlikti užduotį.

Palaikau tvarką miške, o mūsų miške kažkas sukrovė nuotraukas, sudėjo viską į savo vietas. Pirmiausia reikia išaiškinti: gyvūnai, gyvenantys miške, kaip jie vadinami (laukinis) Kodėl jie vadinami laukiniais? Kokius gyvūnus pažįsti?

Kaip vadinami gyvūnai, gyvenantys šalia žmonių? (naminiai, gyvenantys su savininkais)

Padarė. žaidimas: "Rasti namą" (gyvūnų klasifikacija)

Kaip meiliai kreiptis į lapę (lapę ir mažą ... lapę

Kiškis, bet mažas... (kiškis)

Vilkas, mažas... (vilko jauniklis)

Meška, bet maža... (meškiukas)

Voverė (voverė)

- Ežiukas (ežiukas)

Maloniai paprašykime, kad vilkas jį paleistų kolobok.

Vilko jauniklis, nevalgyk ir prašau paleisk kolobok.

- Vilkas tapo malonus: - Gerai padirbėjote, vaikinai, jie padarė gerą darbą. Jūs turite paleisti kolobok.

4. Jis visų bijo miškas:

Vilkas, pelėda, lapė.

Bėga nuo jų pabėgti

Ilgomis ausimis... (kiškis)

Sumani teta Pelėda davė man užduotį, bet aš negaliu su ja susidoroti. Vaikinai, padėk man sudėti daržoves iš vaisių į skirtingus krepšelius. Prisiminkime, vaikinai, kur auga vaisiai (sode, ant medžio); daržovės (sode, ant krūmo)

Padarė. žaidimas „Teisingai paskirstykite daržoves ir vaisius į krepšelius“

Žaiskime su zuikučiu.

Fizik. minutė

Bunny Grey sėdi (pritūpti)

ir linguoja ausimis (parodyti ausis).

Tai tiek, tai, judina ausis.

Kiškučiui sėdėti šalta (trinkite rankas)

Reikia sušildyti letenas (delnu glostykite plaštakos nugarą)

Tai tiek, tai, reikia pašildyti letenas.

Kiškučiui stovėti šalta (Kelkis)

Zuikiui reikia pašokti (šokinėti)

Tai štai, taip ir reikia zuikiui šokinėti.

Kažkas išgąsdino zuikį (medvilnė)

Zuikis pašoko ir pabėgo (Atsisėskite)

AT: Voveraitė išgąsdino Kiškutį ir jis pasislėpė savo namuose. Jis prašo gelbėti nuo Voveraitės – uždaryti duris, kad ji negalėtų įeiti į namus.

(Vaikai pasirenka tinkamo aukščio duris ir taikyti prie durų paveikslėlyje)

(Iš kokių geometrinių formų susideda namas, kokios spalvos)

Ačiū, sako zuikis ir paleidžia kolobok.

Gudrus apgavikas, raudona galva,

Pūkuota uodega – grožis. Kas tai? (lapė)

Lapė: Kuris apetitą kelianti bandelė. Kolobokas, bandelė, Aš tave suvalgysiu!

Vaikai: Nevalgyk tai lapė! Visi kartu važiuojame pas senelius.

Lapė: Na, aš tave paleisiu, jei padarysi mano pratimas: paveikslėlis orientacijai erdvė: zuikiai pasislėpė nuo manęs, pasakyk kur jie yra. Aš noriu su jais draugauti!

Kur vienas zuikis (už beržo)

Kur yra antrasis zuikis(ant kelmo)

Kur trečias zuikis (už kelmo)

Kur ketvirtas zuikis (po grybu)

Vaikai: Lapė paleisk mus kolobok?

O lapė garsiai verkia, dabar turi paleisti kolobok bet ji nenori.

Lapė: Ne, aš nepaleisiu! Man čia nuobodu. Ir Aš nepaleisiu bandelės. Ir aš jus visus paliksiu.

Vaikai: Mes negalime likti su tavimi. Mums reikia kolobok pamatyti senelius, jie turi seniai bandelės laukia namuose. Ir mes gaminame jums tešlą kolobokai. (Vaikinai eina prie stalo, ant kurio guli tešla. Paima gabaliuką ir formuoja kolobok, įdėti į vieną patiekalą)

Gerai, aš tave įtikinau, paleisiu tave ir kolobok ir visi jūs. Jūs man patikote, tokie protingi ir draugiški vaikinai.

Žiūrėkite, vaikinai, čia senelių namai.

senelis ir močiutė: Oi, kolobok! Kur buvai? Mes tave praradome!

Kolobokas: Atsiprašau, aš pabėgau iš namų ir pasiklydau, o vaikinai padėjo man rasti kelią namo.

senelis ir močiutė: O, kokie protingi, greito proto vaikinai! Dėkojame, kad išgelbėjote mus kolobok, ir dėl to norime jus gydyti.

Mieli vaikinai! Ar tavo kelionė buvo ilga? Ką tu matei? su kuo susitikai? Ką jie darė? (vaikų atsakymai)

Gerai, dabar Kolobokas susirado daugiau draugų.

Tiesiogiai švietėjiškos veiklos konstruktas
Antroji jaunimo grupė.

Žiūrėti: Integruotos, edukacinės sritys (meninis ugdymas, fizinis vystymasis, pažinimo raida, kalbos raida).

Tipas: Galutinis.

Tikslas : prisiminkite rusų liaudies pasaką „Trys lokiai“, kurioje pasakose yra meškos personažas, ugdykite nuoseklią kalbą; įvardyti pavasario ženklus, klasifikuoti produktus pagal „vaisius“, „daržoves“; atskirti geometrines figūras; Pakartokite skaičiavimą nuo 1 iki 5.

Užduotys:

Švietimas:

  1. Paaiškinti lietaus priežastis;
  2. Įtvirtinti vaikų žinias apie daržoves ir vaisius, skaičiuojant nuo 1 iki 5.
  3. Remti vaikų siekius išsakyti savo nuomonę, daryti paprastas išvadas, ugdyti jų akiratį, mąstymą, vaikų smalsumą.
  4. Įtvirtinti gebėjimą atskirti geometrines figūras: stačiakampį, kvadratą, trikampį, apskritimą; atskirti spalvas.

Švietimo- Tobulinti darbo su produktyvios veiklos medžiagomis įgūdžius, lavinti kalbą,

edukacinis- Išmokite teisingai išryškinti pavasario ženklus.

Švietimo- Susidomėjimo kūrybiškumu skatinimas.

Žodyno darbas:

Kempinėlė, vanduo, skaidrus, lengvas, magiškas, minkštas, lengvas, pilantis.

Ugdymo principas: kurti teigiamas emocijas, ugdyti vaikus nuoširdų džiaugsmo jausmą.

Mokymosi principas: matomumas, nuoseklumas, prieinamumas.

Ugdymo metodai: mokėti sukurti žaidimo situaciją, pasakoti ir padrąsinti.

Mokymo metodai: psicho-gimnastikos žaidimas, pirštų žaidimas „Kiek lietaus žinome“, meninis žodis „Pavasaris“, pokalbis, bendri veiksmai.

Pamokos eiga:

1 įžanginė dalis:

Į muziką įsijungia Brownie Kuzya:

- Sveiki bičiuliai!

Aš atėjau pas tave iš pasakos,

atnešiau tau skrynią

Ir mano krūtinė nėra paprasta,

Su magija jis nėra tuščias!

O dabar ruošimės kelionei į pasaką.

(Psichologinė gimnastika „Linksmas“)

Viską girdime

Viską matome

Kvėpuojame ir kvėpuojame

Ir mes viską prisimename!

Šauniai padirbėta! Dabar jūs pasiruošę!

2 pagrindinė dalis:

Brownie atidaro skrynią ir sako:

- Kokia netvarka!

Man reikia tavo pagalbos.

Paskubėkite, vaikinai, man padėti

Sutvarkyk viską.

Skamba muzika (apsilankymas pasakoje)

Iš stebuklingos skrynios Brownie išima atributiką pasakai „Trys lokiai“ ir veda pokalbį klausimais.

Sakyk, iš kokios pasakos pas mus atkeliavo lokiai?

Kokie jų vardai?
(Michailas Ivanovičius, Nastasja Petrovna ir Mishutka).

Kokiose pasakose dar yra meškų?

Kada pabunda lokiai? (Pavasaris)

Koks dabar sezonas?

Iš kur žinai, kad dabar pavasaris?

Vaikai su ruduoju Kuzey deklamuoja eilėraštį.

"Nuostabi diena"

Srautai skambės, bus šiltų dienų,

Snieguolė išauš, mėlyna ir švelni.

Ant balų yra ledo, bet saulė kepina.

Upelis šniokščia, nuostabi diena.

Visi žinome įdomų žaidimą „Kaip lokiai grįžo namo? Ar pažaisime?

Fizminutka:

Trys lokiai ėjo namo

Tėtis buvo labai didelis

Mama su juo yra šiek tiek žemesnė,

Na, sūnus dar tik kūdikis!

Tėčio letena, kai jis trypčioja,

Mama iškart trypčiodama,

O sūnus yra neklaužada,

Šoko paskui ją,

Tiesa, la-la, darbas, la-la.

Nastasija Petrovna mėgsta ruošti įvairias gėrybes su Mishutka Michailui Ivanovičiui. O dabar ruošime daržoves barščiams ir vaisius kompotui. Tik mano krūtinėje viskas sumaišyta, bet aš tiesiog negaliu to suprasti.

Vaikinai, kokių daržovių mums reikia barščiams? Kokių vaisių mums reikia kompotui? Kiek čia daržovių ir kiek vaisių?

Tačiau norint išvirti barščius ir kompotus, mums reikia ne tik daržovių ir vaisių. Ko mums reikia?

Kuzya: paima butelį vandens nuo krūtinės. Kas tai? (Vanduo)

Pažiūrėkime, kokios būklės yra vanduo.

Žiūrėti pristatymą "Vanduo".

(Griaustinis griaustinis, lyja.)

Kas tai? Teisingai! Šauniai padirbėta! Tai lietaus garsas. Lietus, lietus, nustok pilti. Drėkinkite mūsų vaikus! (tyla)

Vaikinai, mes visi žinome, kad lietus turi skirtingus pavadinimus. Pakalbėkime apie juos. (Pirštų žaidimas „Lietus, lietų lietus“)

Lietus, lyja lietus

Suskaičiuokite mūsų pirštus

Vyresnysis pirštas - lietus su perkūnija,

Indeksas – grybas

Vidutinis - su saule,

Bevardis su kruša

Ir mažasis pirštas su lapų kritimu.

(pakaitomis sulenkite abiejų rankų pirštus)

Spėkite, kiek lietaus žinome?

Įdomu, vaikinai, iš kur ateina lietus? Ką tu manai?

(Iš dangaus, iš debesų).

Šiandien sužinosime lietaus paslaptis.

Kviečiu prie staliukų. Ant stalų turime kempinių. Paimkite kempines į ranką. Ar galite jausti, kaip jie jaučiasi? (Sausas ir lengvas). Kokios mūsų lūpos? (Ant debesų) Pavadinkite savo kempinės formą ir spalvą.

Vandenį turime lėkštėse, tai upės, jūros, vandenynai, iš kurių vandenį geria debesis. Panardiname lūpas į vandenį. Kas vyksta? Pažiūrėkite, kiek vandens susikaupė kempinėse!

Dabar pasakyk man, kokia ji?

(sunkus, šlapias).

Dabar pakelk kempinę ir išgręžk, kas iš jos išeis?

Kaip tai atrodo? (prie lietaus)

Sakyk, prašau, koks lietus tau buvo: stiprus ar silpnas?

(Stiprus).

Teisingai. Toks lietus vadinamas liūtimi. Taip vaikinai surenka lašus debesyje, o kai jis susigrūda, bėga nuo debesies ant žemės, krisdamas kaip lietus.

Padėkite kempines ant stalo, nuvalykite rankas servetėle ir atsisėskite į savo vietas.

Mano bagažinėje dar kažkas liko.

Mažasis pyragas išima iš krūtinės muilo gabaliuką. Kas tai?

Kodėl mums reikia muilo?

(Skalbkite, plaukite, gaminkite muilo burbulus)

Jūs žinote, kad muilo ir vandens pagalba mes galime ne tik skalbti, ne tik išsiskalbti, bet ir padaryti nuostabių dalykų su vandeniu.

Aš turiu vandens ir jei į jį įpilsiu muilo o, tada gausime muilo burbulus.

Prieš atsisveikindamas noriu tau įteikti dovanų.

Brownie vaikams duoda muilo burbulus.

Pavadinimas: Baigiamoji pamoka 2-oje jaunių grupėje „Svečiame pas pasaką“

Pareigos: pedagogas
Darbo vieta: MBDOU DSOV "Skazka"
Vieta: Unyugano kaimas, Tiumenės sritis, Hantimansių autonominė apygarda

Parengė mokytojas MKDOU Nr.346

Barabanova Elena Borisovna

Novosibirskas 2016 m

Išsamios baigiamosios pamokos antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė į pasakų šalį“ santrauka

Švietimo tikslas:

Prisiminkite rusų liaudies pasakų „Trys lokiai“, „Ropė“, „Meduolis“ turinį; ugdyti nuoseklią kalbą;

Įtvirtinti gebėjimą atskirti geometrines figūras: kvadratą, trikampį, apskritimą; konsoliduoti sąvokas „didelis“, „mažas“

Pataisykite pavasario ženklus; vaisių ir daržovių samprata;

Išsiaiškinti vaikų idėjas apie laukinių ir naminių gyvūnų jauniklius;

Toliau stiprinti vaikų gebėjimą formuoti daiktavardžius mažybinių priesagų pagalba;

Plėtros tikslas:

Suaktyvinkite atmintį, dėmesį, mąstymą

Suaktyvinti vaikų žodyną;

edukacinis tikslas:

Ugdykite gebėjimą klausytis mokytojo,

Ugdykite bendravimo įgūdžius

Išmokykite vaikus dirbti komandoje.

Tikslumas dirbant su testu;

Medžiagos ir įranga: plakatai, kuriuose vaizduojamos pasakos „Trys lokiai“, „Ropė“, „Meduolis“; lokomotyvas su geometrinių formų atvaizdu; žaislinis meškiukas ir bandelė; krepšeliai (mėlyna ir rožinė); vaisių ir daržovių modeliai; druskos tešla modeliavimui; modeliavimo lentos.

Pamokos eiga:

mokytojas: vaikinai, šiandien pas mus atvyko svečiai, pasisveikinkime su jais!

globėjas: Šauniai padirbėta! Siūlau sustoti ratu ir pasisveikinti vieni su kitais! (Vaikai stovi ratu).

Vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam

globėjas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Taip

globėjas: Kokias pasakas žinai?

Vaikai: „Kolobokas“, „Ropė“, „Maša ir lokys“ ir kt.

globėjas: tada siūlau leistis į kelionę į šalį, kurioje gyvena pasakos! Mes keliausime su jumis tokiu traukiniu! Bet dabar mūsų mažasis lokomotyvas sugedo. Siūlau pataisyti!!!

(Vaikai traukiniui pasirenka geometrines figūras.)

Pedagogas: vaikinai, kokias geometrines figūras taisėte varikliui?

Vaikai: apskritimas, kvadratas, trikampis.

globėjas: Kokios spalvos?

Vaikai: raudona, mėlyna, geltona, balta, žalia

Pedagogas: Na, mūsų traukinys paruoštas, tada mes leidžiamės į kelią.

(Skamba muzika, vaikai kabinasi į traukinį. Jie eina ratu grupėje.)

Pedagogas:štai tu su tavimi ir atėjai į pirmąją pasaką. Vaikinai, ar žinote, kokia tai pasaka?

Vaikai: Trys lokiai

globėjas: Ar žinote šios istorijos veikėjų vardus?

Vaikai: Michailas Potapychas, Nastasya Petrovna, Mishutka, Maša

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, lokys mums parašė laišką. Paskaitykime!

(Mokytojas skaito laišką:)

„Mieli vaikinai, mūsų miško gyventojai visiškai pamiršo, koks dabar metų laikas. Norėjome jūsų paprašyti padėti!

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, koks dabar metų laikas?

Vaikai: Pavasaris

globėjas: Kaip nustatėte?

Vaikai: sniegas ištirpo, lapai žydi, atsirado žalia žolė, žydi pirmosios gėlės.

Pedagogas: Kokias pirmąsias gėles pažįsti?

Vaikai: snieguolės, tulpės, kiaulpienės ir kt.

Pedagogas: Vaikinai, kokia yra saulė pavasarį?

Vaikai:šviesus, šiltas ir pan.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, prašau, ar lokys yra laukinis gyvūnas ar augintinis?

Vaikai: laukinis, nes gyvena miške

Pedagogas: Ar žinote, kaip vadinasi miško žvėreliai?

Vaikai: Taip

(Rodomi paveikslėliai, kuriuose vaizduojami suaugę gyvūnai ir jų jaunikliai. Reikia juos suporuoti. (meška - jauniklis, vilko jauniklis, lapės-lapės jauniklis, kiškis-kiškis, voverė-voverė)

Pedagogas: vaikinai, prisiminkime pirštų žaidimą apie voverę

Pirštų žaidimas „Voverė sėdi ant vežimėlių ...“

Pedagogas: Na, vaikinai, eikime į kelią! Ir pasakos herojus atsisveikins!

(Vaikai atsisveikina, atsisveikina, įsikimba į traukinį, grupe apeina ratą, eina prie kito molberto, kuriame vaizduojama pasaka „Ropė“)

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, į kokią pasaką patekome?

Vaikai: ropės

Pedagogas: Ar žinote, kas pasodino ropę?

Vaikai: senelis

globėjas: o kas padėjo ropę ištraukti?

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ar ropė yra daržovė ar vaisius?

Vaikai: daržovių.

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, čia yra krepšelis, kuriame yra vaisių ir daržovių. Sudėkime vaisius į raudoną krepšelį, o daržoves – į mėlyną. . (Žaidimas „vaisiai-daržovės“).

Pedagogas: Na, vaikinai, eikime į kelią! Ir pasakos herojus atsisveikins!

(Vaikai atsisveikina, atsisveikina., Įsikibę į traukinį, grupele apeiti ratą, eiti prie kito molberto, kuriame vaizduojama pasaka „Meduolis“).

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kokia tai pasaka?

Vaikai: Kolobokas

Pedagogas: vaikinai, kokia bandele?

Vaikai: apvalus, rausvas ir kt.

Pedagogas: Vaikinai, pasakoje bandelė keliavo labai ilgai ir buvo šiek tiek pavargusi. Truputį pailsėkime kartu su koloboku.

PHYSMINUTE "KOLOBOK"

Imbierinis žmogelis, meduolių žmogelis, šiltas ir rausvas. (pakreipiama į dešinę, į kairę)

Šokinėkite ir šokinėkite, šokinėkite ir šokinėkite, mūsų draugas įšoko, (šokinėja, bėga vietoje)

Tada jis pasuko į dešinę, tada pasuko į kairę (pasuko į dešinę ir į kairę)

Tada pasukite lapą (pasukite 360 ​​laipsnių)

paskui susidraugavo su voveraitėmis. (pritūpęs)

Riedėjo takeliu, (bėgdamas grupėje)

ir pateko į mano rankas. (vaikai bėga pas mokytoją)

Pedagogas: vaikinai, o bandelė paruošė tau ir man laišką.

Mokytojas skaito laišką:

„Mano brangūs vaikai,

Aš esu meduolis, rausvas,

Aš palikau savo močiutę

Ir paliko senelį

Ir aš noriu pabėgti nuo lapės

Padėkite man paruošti valgį

Už gudrų apgaulę!

globėjas: na, vaikinai, ar padėsime kolobokui paruošti skanėstą lapei ir visiems pasakos herojams?

Vaikai: Taip

Pedagogas: o lapei ir visiems pasakos herojams gaminkime beigelius ir riestainius. Tada ateik, atsisėsk prie stalų ir atidžiai klausyk. O šiandien lipdysime iš druskos tešlos.

Paimsiu tešlą į rankas, kočiosiu pirmyn, atgal, išeis dešra. Sujungsiu galus ir gausiu vairą. Jei noriu riestainio, tai kočioju siauriau. O dabar dėl reikalo – beigeliai, beigeliai daryti.

(Vaikai lipdo, jiems pasako mokytoja individualiai).

Pedagogas: vaikinai, visi šiandien padarė viską, ką galėjo. Svečiams parodykime riestainius ir riestainius

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga Darželis Nr.2 Altajaus krašto Kulundinskio rajono „Pasaka“.

Paskutinė pamoka apie kalbos ugdymą antroje jaunesniojoje grupėje

Tema: „Kelionė per stotis“

Programa nuo gimimo iki mokyklos

redagavo N.E. Veraksa,

T.S. Komarova, M.A. Vasilva.

Pedagogas: Bondarenko Irina Viktorovna

s.Kulunda 2015 m

Švietimo sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Muzika“, „Grožinės literatūros skaitymas“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimas, komunikacinis, pažintinis-tyrimas, skaitymas.

Mokytojo veiklos tikslai:įtvirtinti gebėjimą atrinkti priešingos reikšmės žodžius (antonimus); toliau mokytis tarti garsų derinius miau-miau, MUR-mur, woof-woof, mu-mu; toliau mokyti atpažinti gyvūnus pagal aprašymą, parinkti veiksmažodžius, reiškiančius būdingus gyvūnų veiksmus; įtvirtinti „naminių gyvūnėlių“, „gėlių“ sąvokas; konsoliduoti daržovių ir vaisių klasifikaciją; kartoti r.s.c. "Ropė"; ugdyti loginį mąstymą ir lavinti nuoseklią vaikų kalbą.

Planuojami ikimokyklinuko integracinių savybių ugdymo rezultatai: rodo susidomėjimą kelione, dalyvauja pokalbiuose kelionės metu, su malonumu atlieka kelionės metu sutiktų herojų užduotis.

Medžiagos ir įranga: gėlės, obuolys, krepšeliai, daržovės ir vaisiai, garvežio garso įrašas, katės, karvės, šuns, zuikučio žaislas.

Tiesioginė edukacinė veikla:

Vaikinai, ar norite į kelionę? Ir į ką galime leistis į kelionę (automobiliu, lėktuvu, autobusu, dviračiu, laivu). O kuo mes važiuosime, turėtumėt atspėti dabar.(Vaikai klauso įrašo, garvežio garso)

Tai va, šiandien keliausime traukiniu. Aš būsiu lokomotyvas, o jūs būsite vagonai. Kas atsakys teisingai, stovės už manęs. Pasiruošę? Atidžiai klausytis:

Vasarą šilta, o žiemą šalta

Dramblys yra didelis, o pelė yra (maža)

Vilkas yra blogis, o zuikis yra (geras)

Vaisiai auga aukštai, o daržovės (žemai)

Dieną šviesu, o naktį tamsu

Cukrus yra saldus, o citrina yra (rūgštus)

Sniegas baltas, o anglis juoda

Stalas aukštas, o kėdė (žema)

Sriuba karšta ir ledai (šalti)

Vienas mokytojas, bet daug vaikų

Mama jauna. Močiutė (sena)

Puiku, vaikai, pažiūrėkite, koks mūsų ilgas traukinys. Pirmyn! „Ššš“. Mūsų traukinys įsibėgėja: "Čo-čū-čoo". Išleidžiame garą: "S-s-s". Stabdome: "Z-z-z"

Mes atvykome. Ir mes atvykome į stotį "Gėlė". Ir mus pasitinka Gėlių fėja. Vaikinai, kas jos rankose? (Gėlių puokštė). Kvėpavimo pratimai „Gėlių kvapas“ Užuoskime gėles: įkvėpkime nosimi, iškvėpkime burna: „Ak!“ Vėl kvepime...

Vaikai, pažiūrėkite, kas yra tarp gėlių? (Obuolys) Kas tai yra: gėlė? Apranga? Daržovių? (Tai vaisius.)

Gėlių fėja padarė klaidą, bet viskas gerai, kartu tai išsiaiškinome. Priekabos, prikibkite prie traukinio, einam toliau. (Traukinio garsų įrašymas.)

Ir kita stotis Vaisiai ir daržovės“. Ir šioje stotyje mus pasitinka močiutė Polina. Močiutė Polina surinko didelį daržovių ir vaisių derlių. bet ji pati nesusitvarko ir prašo mūsų padėti – sudėkite daržoves ir vaisius į skirtingus krepšelius. Prisiminkime, kur auga vaisiai? (Viršuje, medžiuose.)

Kur auga daržovės? (apačioje, ant lovų). (Vaisius ir daržoves vaikai sudeda į krepšelius.)

Puiku vaikinai! Padėjo močiutei Polinai. Ir mūsų kelionė tęsiasi. Prikibkite prie vagonų, einam: Š-š-š, čū-čū-čū, ššš, z-z-z.

Kita mūsų stotelė Burenkino kaimas. O kas mūsų laukia? Tai naminis gyvūnas pūkuota uodega, prausiasi letena ir gaudo peles. Kas tai? (Katė)

Kaip ji murkia? (murk, murk)

Kaip ji kalba? (Miau miau)

Kaip ji šnypščia? (š-š-š)

Vadinkime ją meiliai (pūlingas, kačiukas, kačiukas)

Ką katė mėgsta veikti? (gerti pieną, gaudyti peles, miegoti ir pan.)

Kokia katė? (minkštas, purus, meilus)

Kitas augintinis yra didelis, su ilga uodega ir ragais. (Karvė)

Kaip kalba karvė? (Mu Mu)

Ką valgo karvė? (žolė, šienas)

Kaip galima meiliai vadinti karvę? (karvė, karvė)

Ką karvė duoda kūdikiui? (pienas)

Ir šis augintinis saugo namus, o kai džiaugiasi, linksmai vizgina uodegą. (Šuo)

Kaip šuo kalba? (WOF WOF).

Koks yra meilus šuns vardas? (šuo, šuo)

Ką gali padaryti šuo? (graužti kaulą, saugoti namus).

Gerai padaryta, bet kaip tuos gyvūnus galima pavadinti vienu žodžiu? (Naminis)

Ar žinote, kodėl jie taip vadinami? (Jie gyvena šalia žmogaus, yra naudingi).

Ir kas čia tas keistas? (Zuikis) Kodėl jis nereikalingas? () Kiškis gyvena miške, tai laukinis gyvūnas. Vaikinai, leisk zuikiui eiti į mišką. O atsisveikindamas zuikis pasakys A. Barto eilėraštį „Zuikis“

Šeimininkė metė zuikį -

Lietuje liko zuikis.

Negalėjo pakilti nuo suolo

Šlapias iki odos.

Mūsų traukinys pajudėjo Š-Š-Š. CHU-CHU-CHU, S-S-S-, Z-Z-Z.

Kitas stotis "Ogorodnaya"

Kas mus sutinka? (Senelis)

Senelis prašo mūsų padėti ištraukti ropę. Kad ištrauktume ropę, reikia prisiminti pasaką „Ropė“ ir pasirinkti pagalbininkus. Kam skambino senelis? (močiutė). Kam paskambino močiutė? (anūkė). Kam paskambino anūkė? (Klaida). Kam paskambino klaida? (Katė).Kam paskambino katė? (Pelė.)

Taigi jie padėjo ištraukti ropę seneliui. Jis sako „ačiū“ mums visiems. Ką turime atsakyti? (Prašau)

Vaikai, mums laikas grįžti į darželį... (Eime)

Ar jums patiko kelionė? Vakare papasakok mamoms ir tėčiams, ką šiandien veikei? Su kuo susipažinote mūsų kelionės metu? Vaikinai, kol grįžome į darželį. Gavome siuntinį, močiutė Polina mums atsiuntė obuolių iš savo daržo, padėkit patys.

Atvira pamoka apie kalbos ugdymą su antros jaunesnės grupės vaikais Tema: „Keliaujant su karve“.

Darbo aprašymas: Baigiamoji kalbos ugdymo pamoka tema „Naminiai gyvūnai“. Ši pamoka leis vaikams įtvirtinti žinias ir idėjas apie naminius gyvūnus ir jauniklius, jų išvaizdą, gyvenimo būdo ypatumus, mitybą, kūno sandarą.

Tikslas: Socialinės situacijos kūrimas žinioms ir idėjoms apie naminius gyvūnus įtvirtinti.

Užduotys:
Sudaryti sąlygas vaikams įtvirtinti idėjas apie naminius gyvūnus ir jų jauniklius: vištą, gaidį ir viščiukus, karvę ir veršelį, antį ir ančiukus, šunį ir šuniukus, katę ir kačiukus, jų išvaizdą, gyvenimo būdo ypatumus, mitybą. , kūno sandara.
· Formuoti vaikų idėjas apie rudenį, kaip laiką kaupti atsargas žiemai.
Stiprinti gebėjimą atpažinti ir įvardyti spalvas.
Lavinti artikuliacinį aparatą ir smulkiąją rankų motoriką.
Skatinkite vaikus aktyvioje kalboje vartoti žodžius „šiltas“, „minkštas“, „pūkuotas“.
Skatinkite teiginius pateikti užbaigtų sakinių forma.
· Ugdyti reagavimą, geranoriškumą, formuoti pažintinį susidomėjimą.

Darbo formos: individualus, grupinis (frontalinis).

Metodiniai metodai:įdomus momentas, pokalbis, probleminio klausimo kėlimas, kūno kultūra, didaktinis žaidimas, onomatopoezija, pirštų gimnastika, skaičiavimo eilė, žaidimas lauke.
Vaizdinės ir didaktinės priemonės: „Naminiai gyvūnai“.

Medžiaga: karvė (rankinė lėlė), atvirutės su augintiniais (šuo, šuniukas, antis, ančiukai, karvė, veršelis, katė, kačiukas, vištiena, gaidys, vištos), dėžutė su naminiais žaislais ir maistu jiems (šuo, višta, triušis, plastilino kaulas, grūdai, morkos).

Preliminarus darbas: pokalbis, iliustracijų žiūrėjimas tema „Gyvūnėliai“, didaktinio žaidimo „Mūsų kieme“ vedimas, skaičiavimo eilės „Eime pasivaikščioti į kiemą“ išmokimas mintinai, kūno kultūros minutės „Lygiu taku“, lauko žaidimas. "Veršelis".

Kurso eiga.

Pedagogas:
- Sėdėkite visi
Žaiskime gražiai
Paruoškite ausis, akis,
Pradėkime savo istoriją.
nuėjau šiandien
Ir aš sutikau karvę.
Karvė: Sveiki vaikinai! (Mokytojas kalba karvės vardu.)
Vaikai: - Sveiki!
Karvė: – Man labai liūdna, nes neturiu draugų.
globėjas: - Vaikai, ar galime padėti karvei susirasti draugų?
Vaikai: - Taip!
Pedagogas:- Žiūrėk, kokia karvė?
Vaikai: - Gražūs, balti.
Pedagogas:- Kaip jis rėkia?
Vaikai: - Mouu....
Pedagogas:- Ką ji turi? Rodyti?
Vaikai: - Ragai, kanopos, uodega, ausys, akys.
Pedagogas: – Kokie ragai?
Vaikai: - Trumpi.
Pedagogas:- Kokia uodega?
Vaikai: - Ilgi.
Pedagogas:- Kokios akys?
Vaikai: - Maži.
Pedagogas:– Ką duoda karvė?
Vaikai: - Pienas.
Pedagogas:- Šauniai padirbėta! Kiek tu žinai apie karvę. Dabar eikime ieškoti jos draugų?!
Kūno kultūros minutė"Ant plokščio tako" (Vaikai tekste atlieka judesius)
Lygiu keliu, lygiu keliu
Mūsų kojos eina, mūsų pėdos vaikšto.
Per balą – šokinėti. Per skylę - lope.
Bu - nukrito. Kur mes patekome?
Ėjome, vaikščiojome. Jie atėjo į močiutės kiemą.
Auklėtoja: – Pažiūrėk, ką radome močiutės kieme. Gyvūnai pasiklysta ir negali rasti savo kūdikių. Raskime. (Vaikai po vieną randa ant kortelių gyvūnus, padeda juos ant lentos ir vadina, kas tai yra: šuo - šuniukas, antis - ančiukai, višta - vištos ir gaidys, karvė - veršelis, katė - kačiukas).
Didaktinis žaidimas „Suburk šeimą“
Pedagogas: Vaikinai, jūs padarėte gerą darbą. Kiekvienas susirado šeimą. Kaip šuo loja? (vaikai - woo, woo) Kaip kvatoja antis? (quack-quack) Kaip viščiukas kvatoja? (ko-ko-ko) Gaidys? (ka-ka-upė) Viščiukai? (pi-pi-pi) Katė? (Miau).
Pedagogas:- Pažaiskime pirštais.
Pirštų gimnastika „Šeima“ (vaikai paeiliui lenkia pirštus nuo didžiojo ir taria).
Šis pirštas yra močiutė,
Šis pirštas yra senelis
Šis pirštas yra mama
Šis pirštas yra tėtis
Šis pirštas esu aš
Tai visa mano šeima.
Pedagogas:– Tiek draugų susiradome karvei. Kiek draugų radome karvei?
Vaikai: - Daug draugų!
Karvė: Ačiū, vaikinai! Labai džiaugiuosi, kad susiradau naujų draugų.
Pedagogas:-Eime toliau. Gal surasime daugiau draugų.
Skaičiavimas "Eime pasivaikščioti į kiemą"
Vienas, du, trys, keturi, penki (vaikščiokite vietoje)
Einame pasivaikščioti į kiemą.
Ten sutiksime gyvūnus (ploja)
Ir, žinoma, mes visi žinosime.
Dešinysis bulius (ranka į dešinę)
Didelis kaip namas (rankos aukštyn – statome namą)
Kairė - žąsis (ranka į kairę)
Šnypščia į mus shhhhh.
Ir kai visi esame pavargę
Jie jojo ant žirgo (paspaudžiame liežuvius ir laikome vadeles).
Pedagogas: – O, žiūrėk – dėžė. Pažiūrėkime, kas jame slepiasi! (mokytojas paeiliui išima gyvūnus ir padeda ant stalo).
Didaktinis žaidimas „Pamaitink gyvūnus“
Mokytojas iš krepšelio išima žaislą – šunį.
Pedagogas:- Žiūrėk, koks šuo! Kokios spalvos jos paltas? (Vaikai atsako – Baltas, geltonas.) Įvairiaspalvis paltas.
Kokia jos oda? (Minkštas. Šiltas. Pūkuotas.)
- Kokios ausys? (Trumpai.)
- Koks kuodas? (Mažas. Ilgas.)
Pedagogas:– Pavaišinkime šunį kuo nors skanaus. Ką ji mėgsta valgyti? Štai mano krepšelyje yra grūdai, morka, kaulas. Ką duosime šuniui? (Vaikai atsako: kaulas).
Pedagogas:– Ji labai džiaugiasi skanėstu ir mostelėjo uodega. Kaip šuo vizgina uodegą? (Pratimas „Uodega“: liežuvio judėjimas į kairę ir į dešinę.)
(Mokytojas išima triušį)
Pedagogas:- Žiūrėk, koks triušis! Kokios spalvos jo paltas? (Pilka.)
Kokia jo oda? (Minkštas. Šiltas. Pūkuotas.)
- Kokios ausys? (Ilgai.)
- Koks kuodas? (Mažas. Trumpas.)
Pavaišinkime triušį kuo nors skanaus. Ką jis mėgsta valgyti? (Vaikai – morkos!)
(Mokytojas iš krepšelio išima žaislą – vištą).
Pedagogas:- Žiūrėk, kokia višta! Kokios spalvos jos plunksnos? (Pilka, geltona.)
Kokias plunksnas ji turi? (Minkštas. Pūkuotas.)
- Koks kuodas? (Mažas. Trumpas.)
Pavaišinkime vištiena kuo nors skanaus. Ką ji mėgsta valgyti? (Vaikai atsako – grūdai.)
Pedagogas:– Vaikinai, kokie gyvūnai yra naminiai ar laukiniai? Kodėl? (Vaikai atsako.)
Vaikai: - Namai.
Pedagogas:- Kodėl?
Vaikai: - Gyvūnai gyvena žmogaus ar namo kieme.
Pedagogas:- Teisingai, gerai padaryta! O kas ruošė reikmenis augintiniams?
Vaikai: - Tėtis, mama, senelis.
globėjas: - Teisingai. Žmonės ruošia reikmenis ir šeria augintinius. O kai nuima morkų, kopūstų derlių triušiui?
Vaikai: - Rudenį. Derliaus nuėmimas sode.
globėjas: Tu toks geras!! Karvei jie taip pat susirado draugų. Žaiskime su karve. Būsite veršeliai – karvių jaunikliai.
Mobilusis žaidimas „Beršis“

Aš esu raguotas, (parodyti ragus pirštais)
Boo-boo, (du šuoliai ant dviejų kojų)
Aš esu uodega (už nugaros ranka - mes rodome uodegą)
Boo-boo, (du šuoliai ant dviejų kojų)
Aš esu ausų, (ausys iš delnų)
Boo-boo, (du šuoliai ant dviejų kojų)
Labai baisu, (rodome ragus pirštais)
Boo-boo, (du šuoliai ant dviejų kojų)
Aš bijau, (stumti)
Boo-boo, (du šuoliai ant dviejų kojų)
Aš žiauriau. (užmušimas)
Pedagogas:- Puiku, kaip smagiai žaidėme su karve!
- Žaidė su augintiniais. Šiandien padėjai karvei susirasti daug draugų. O dabar laikas karvei atsisveikinti!
Karvė: Ačiū, vaikinai! Viso gero!
Vaikai mojuoja: - Atsisveikink, karve!

Į viršų