Didaktiniai žaidimai produktyviai veiklai. Edukacinių užsiėmimų, skirtų padėti pedagogams, kartoteka (vyresnės grupės) tema Stalo žaidimas „Domino“

Žaidimo eiga: Mokytojas kviečia vaikus apjuosti delną atvirais pirštais. Baigęs paruošiamuosius darbus, jis sako: „Vaikinai, jūs gavote panašius piešinius; pabandykime padaryti juos kitokius. Nupieškite kai kurias detales ir įprastą delno vaizdą paverskite neįprastu piešiniu. Vaiko vaizduotė leis šiuos kontūrus paversti smagiais piešiniais: aštuonkojis, ežiukas, paukštis dideliu snapu, klounas, žuvis, saulė ir tt Tegul vaikas nuspalvina šiuos piešinius.

"Povandeninis pasaulis"
Žaidimo tikslas: įtvirtinti vaikų žinias apie povandeninio pasaulio gyventojus. Išmokyti vaikus atidžiai apsvarstyti povandeninių gyventojų formą, spalvą, struktūrinius ypatumus. Išmokite sukurti daugialypę kompoziciją ant apatinio paveikslo. Lavinti smulkiąją motoriką. Suaktyvinkite vaikų žodyną.
Žaidimo eiga: Kartu su mokytoja vaikai prisimena, kas gyvena jūrose ir vandenynuose, išsiaiškina kūno sandarą ir spalvą. Tada ant apatinių paveikslų vaikai kuria povandeninio pasaulio paveikslą, įvairiai išdėstydami objektus. Lustą gauna tas vaikas, kuris gavo įdomesnį vaizdą, tas, kuris panaudojo daug detalių kurdamas povandeninio pasaulio paveikslą.

"Kas piešia apskritimus daugiau ir greičiau"
Tikslas: mankštinti vaikus piešiant ant trafaretų įvairaus dydžio apskritimų atvaizdą, išmokyti vaikus nubrėžti tiesias linijas į apskritimus, pavaizduoti obuolį ir vyšnias.
Medžiaga: trafaretai su įvairių dydžių apskritimų išpjovomis, flomasteriai, popieriaus lapai.
Pamokos eiga: Mokytojas pasiūlo apsvarstyti trafaretus, paryškinti didelius ir mažus apskritimus, parodo kaip užtepti trafaretą, kaip atsekti. Galite pakviesti vaikus nuspalvinti apskritimus nenuimant trafareto, piešdami sukamaisiais judesiais, kai jie piešia siūlų kamuoliukus. Vaikams galite parodyti, kaip apskritimai virsta kamuoliukais, padalydami apskritimą dviem linijomis: viena nubrėžta – iš kairės į dešinę, o kita – iš dešinės į kairę.

"Nuostabus miškas"
Tikslas: išmokyti vaikus vaizduotėje kurti situacijas, remiantis jų schematišku vaizdu.
Medžiaga: identiški popieriaus lapai, ant kurių nupiešti keli medžiai ir skirtingose ​​vietose išdėstyti nebaigti, nesuformuoti vaizdai. Spalvotų pieštukų rinkiniai.
Žaidimo eiga: Suaugęs žmogus išdalina vaikams popieriaus lapus ir pasiūlo nupiešti mišką, pilną stebuklų, o tada papasakoti apie tai istoriją.

Didaktiniai konstravimo žaidimai
"Geometrinės figūros"
Tikslas: supažindinti vaikus su pagrindinėmis geometrinėmis figūromis.
Medžiaga: atvirutės su namelio, eglutės, saulės ir kt. atvaizdu iš geometrinių formų.
Žaidimo progresas. Pakalbėjus apie paveikslėlius, paprašykite vaiko parodyti kvadratą (trikampį, apskritimą, stačiakampį), tada pieštuku apibraukite punktyrinėmis linijomis pavaizduotas figūras, o tada nuspalvinkite paveikslėlį. Darbo procese dažniau kartokite žodžius su vaiku: „Kamuolis apvalus, langas kvadratinis ...“

"Rungtynės"

Medžiaga: piešiniai, vaizduojantys ikimokyklinukams pažįstamas geometrines figūras ir tikrus objektus.
Žaidimo progresas. Vaikams siūlomi du piešiniai, viename pavaizduoti geometriniai kūnai (kubas, cilindras, rutulys, kūgis ir kt.), kitame ikimokyklinukams pažįstami tikri objektai prašomi įvardinti, koks geometrinis kūnas atrodo tas ar kitas objektas. Pakvieskite vaikus pažaisti žaidimą "Kaip tai atrodo?" - surasti supančioje erdvėje objektus, panašius į pažįstamus geometrinius kūnus. Paprašykite vaikų parodyti ir įvardyti apvalias, kvadratines, formas viename ir kitame paveikslėlyje.

„Prisimink, kaip tai“
Žaidimo tikslas: pratinti vaikus įvardyti geometrines figūras.
Medžiaga: kortelės su geometrinių figūrų atvaizdu.
Žaidimo progresas. Vaikams siūlomos kortelės su pastato detalių atvaizdu. Pedagogas prašo įvardinti detalę ir prisiminti į ją panašius objektus, pagrįsdamas, kodėl atkreipia dėmesį į šiuos objektus.

"Sukurti schemą"
Žaidimo tikslas: ugdyti ikimokyklinukų loginį mąstymą.
Medžiaga: plokštumos geometrinės figūros, flomasteriai, popieriaus lapai, kontūrinės schemos, konstravimo rinkiniai.
Žaidimo progresas. Pakvieskite vaikus ant popieriaus išdėlioti įvairius nesudėtingus pastatų vaizdus (vaizdas iš priekio) iš iš anksto iškirptų kartoninių geometrinių formų, tada visas figūras apveskite flomasteriais – gausite diagramas. Jie gali būti naudojami kaip pagalbinė plokštuminio modeliavimo priemonė (Parengiamosios grupės vaikams siūloma susikurti kontūrines diagramas, nubrėžiant ne kiekvieną geometrinę figūrą, o bendrą modelio sujungtų figūrų kontūrą.) Tada vaikams pateikiama užduotis padalinti. šias diagramas, jas sukonkretinant (spalvinimas). Komplikacija: pastatus siūloma statyti pagal kontūrines schemas.

Didaktiniai modeliavimo žaidimai
Formos
Tikslas: įtvirtinti plokščių ir trimačių geometrinių formų idėją; tiesiogiai domėtis jų palyginimu ir panašumų-skirtumų analize; iš tešlos formuoti erdvines formas, žiūrint į jų scheminį ar nepilną vaizdą plokštumoje; sudaryti sąlygas eksperimentuoti su madingomis formomis, lavinti erdvinį mąstymą ir vaizduotę.
Medžiaga. Formos ir figūrėlės iš tešlos (tūrinės ir reljefinės); geometrinės figūros, iškirptos iš spalvoto storo popieriaus; geometrinių kūnų brėžiniai.
Pamokų parinktys. Priklausomai nuo iškeltos didaktinės užduoties, mokytojas demonstruoja vaikams tam tikras geometrines figūras, informuoja pratimo tikslą, paaiškina būtinas sąlygas ar taisykles.

Sukurkite tris skirtingus kamuoliukus, kurie gali būti skirtingo dydžio, spalvos arba dviem būdais vienu metu. Ką galima paversti kiekvienu iš jų ir visus kartu.
. Nupieškite tris skirtingus apskritimus. (Kaip tai galima padaryti?)
. Iškirpkite tris skirtingus kubus. (Kuo galima paversti kiekvieną iš jų ir visus kartu?)
. Iškirpkite tris skirtingus kvadratus.
. Nupieškite tris skirtingas piramides. (Kuo galima paversti kiekvieną iš jų ir visus kartu?)
. Nupieškite tris skirtingus trikampius. (Kaip tai galima padaryti?)
. Iškirpkite keletą geometrinių kūnų.
. Sukurkite keletą geometrinių figūrų.
. Sukurkite namą iš kelių formų.
. Apakinkite dvi panašias, bet skirtingų formų viščiukus.

gyvatė
Tikslas: lavinti vaikų smulkiąją motoriką.
Medžiaga: plastilinas, modeliavimo lenta, rietuvė
Žaidimo progresas. Pakvieskite vaiką iš ryškiaspalvio plastilino iškočioti ilgą ir ploną volelį, pagaląsti uodegą, išlyginti galvą. Prisiminkite, kaip gyvatė sušnypščia: „Ššš“. Naudodamas krūvą vaikas gali perteikti vaizdo paviršiaus ypatybes - potėpiais perpjauti „svarstykles“; pritaikykite raštą tiesių, banguotų, susikertančių linijų pavidalu.

neegzistuojantis gyvūnas.
Tikslas: lavinti vaizduotę, lavinti smulkiąją motoriką.
Medžiaga: plastilinas, rietuvė, modeliavimo lenta
Žaidimo progresas. Suaugęs žmogus prašo vaiko įsivaizduoti tolimas planetas, kuriose gyvena nežinomi, fantastiški gyvūnai. Taip pat įsivaizduokite, kad atsirado zoologijos sodas, kuriame galite pažvelgti į šiuos gyvūnus. Suaugęs žmogus kviečia vaiką sugalvoti ir nulipdyti kokį neįprastą šiam zoologijos sodui gyvūną. Vaikas turi nulipdyti įsivaizduojamą gyvūną, suteikti jam vardą, papasakoti apie jį istoriją.

Mįslės ir mįslės.
Tikslas: lavinti vaizduotę.
Medžiaga: plastilinas, rietuvė, modeliavimo lenta.
Žaidimo progresas. Suaugęs informuoja vaikus, kad dabar jie klausys mįslių ir spės jas neįprastu būdu – lipdys mįsles garsiai neišsakius mįslės. Ji paeiliui spėlioja mįsles ir kviečia vaikus kurti mįsles lipdomų figūrėlių pavidalu. Paaiškina, kad galima lipdyti ir trimačius, ir reljefinius vaizdus. Dar geriau pabandyti atsakymus sujungti į bendrą kompoziciją. Per vieną žaidimą galite pasiūlyti 2-5 mįsles.

Didaktiniai žaidimai pagal programą
Pastatykite gražią piramidę.
Tikslas: išmokyti surinkti piramidę tam tikra tvarka (nuo tamsios iki šviesios).
Medžiaga: kiekvienam vaikui piramidė, susidedanti iš trijų (keturių) tos pačios spalvos atspalvių plokščių.
Žaidimo progresas. Kiekvienas vaikas kviečiamas pasidaryti tam tikros spalvos piramidę (nuo tamsios iki šviesios). Priklijuokite jį prie savo popieriaus.

UGDYMO DARBO PLANAVIMO PAVYZDYS

Grupė: Senjorų tema:„Suaugusiųjų darbas. Profesijos » .

Tikslas: Suformuoti vaikams aiškią darbo idėją kaip socialinį reiškinį, tenkinantį žmogaus poreikius, plečiant žinių ir idėjų ratą apie žmogaus sukurto pasaulio tobulinimą, profesijų pasaulio keitimą. Ugdykite susidomėjimą įvairiomis profesijomis. Ugdykite pagarbą suaugusiųjų darbui.

Finalinis renginys: "Pramogos" Trikdžiai-nerangumas kelio ženklų mieste" Finalinio renginio data: 22.10

Už baigiamąjį renginį atsakingi: pedagogai.

Savaitės diena

Režimas

GCD

grupė,

pogrupis

Individualus

Pirmadienis – 19.10 d

Rytas:

Kognityvinis vystymasis (matematika)

1. Susipažinimas su „valdovo“ sąvoka, jos praktinio taikymo mokymas. Žinių apie tiesias ir lenktas linijas įtvirtinimas.

2. Pratimas skaičiuojant nuo 1 iki 8 ir atvirkščiai.

3. Žaidimas „Kas daugiau pamatys“. Tikslas: lavinti atmintį, mąstymą, vaizduotę; stiprinti įgūdžius skaičiuoti pirmyn ir atgal iki 8 ir atgal.

N.V.Stepanova „Vyresniosios darželio grupės užsiėmimų suvestinės. Matematika". 23 psl

Meninis ir estetinis vystymasis (muzika)

Pokalbis – Kokias profesijas žinai? Ts: pokalbio su vaikais metu prisiminkite jiems pažįstamas profesijas, išsiaiškinkite ir praplėskite vaikų idėjas apie profesijas, ugdykite pagarbą skirtingų profesijų žmonėms.

Stebėjimas už auklėtojos darbą gamtos kampelyje. C: mokyti vaikus stebėti suaugusiojo darbą, suteikti visą įmanomą pagalbą, ugdytis, darbštumą, domėjimąsi gamta

Di — Kas ką veikia? C: įtvirtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų žinias apie darbo rūšis, išmokyti juos nustatyti profesiją pagal aprašymą, ugdyti darbštumą ir pagarbą suaugusiųjų darbui.

Pokalbis tema: "Kokia yra svarbiausia profesija žemėje?"

Tikslai:

    plėsti žinias apie įvairių profesijų atstovus;

    kurti žodyną.

Įrašas knygų kampelyje knygų apie profesijas paroda.

Sukurti sąlygas Norėdami peržiūrėti iliustracijas ir nuotraukas apie profesijas.

Suaktyvinkite dėmesį savęs patikrinimui.

Vaikščioti:

Stebėjimas už kelmo – prisidėti prie idėjų apie tai, kas yra kelmas, formavimo; kad kelmas tarnauja kaip „namai“ įvairioms gyvoms būtybėms (gyvūnams ir augalams).

Vaikinai, pažiūrėkite, kas tai yra? Taip, tai kelmas. Ar žinai, iš kur jis atsirado? Anksčiau buvo medis, užaugo didelis – labai didelis, bet vieną dieną susirgo. Ar kada nors sirgote. Žmonės bandė gydyti: pavasarį kamieną išbalino kalkėmis, įkasė, laistė, bet, deja, apmirė. Mat žiemą nušalo medžio šaknys. Ir taip šį medį teko nupjauti, o vietoj jo susiformuoti kelmas. Žiūrėk, iš kanapių pradėjo augti naujos šakos, o laikui bėgant čia augs naujas medis. Nuo šalčio kanapių žievėje slepiasi vabzdžiai ir vorai. Taigi kelmas taip pat tarnauja kaip vabzdžių namai. Vis dar patinka rudenį

grybai. Jie visiškai uždengia.

P/s: "Diena - naktis", "Šuolis" - šokinėja ant dviejų kojų su pažanga aplink gėlių lovą.

Darbo veikla: Skatinkite vaikus padėti vieni kitiems nusirengti.

D/žaidimai: „Rink tik geltonus; žalius, raudonus lapus“, „Kas tai yra ...“,

"Užsitraukite į lanką".

Tikslas: praktikuoti metimą į taikinį.

Pakvieskite vaikus iš lapų padaryti juokingą žaislą Ežiukas,

be galvos, nematyti, be kojų.

dirbti prieš miegą

Priminti vaikams, kad lovatiesė turi būti tvarkingai sulankstyta.Skaitymas

Vakaras:

Pratimai po miego. Sudėtingas

grūdinimo procedūros.

Skaitymas „Kuo kvepia amatai“ J. Rodari.Pokalbis pagal turinį.

Stalo žaidimas "Profesijos".

C: toliau įtvirtinti vaikų idėjas apie tai, kas yra profesija, išmokti vartoti žodžius „profesija“, lavinti kalbą, dėmesį, kelti susidomėjimą įvairiomis profesijomis, jų svarba mūsų gyvenime

Nagrinėjant iliustraciją tema "DPS inspektorius".

Vizualinė gimnastika „Rudens miškas“ (bylų spinta).

D / žaidimas: "Dešinė Kairė".

Pateikti savarankiško vaikų darbo sąlygos.

Pasiūlyti vaikiškos darbo knygelės„Pasiruošimas rašyti“. Ugdykite grafinio rašymo įgūdžius.

Vaikščioti

Lyginamasis stebėjimas Medžiai vėlyvą rudenį. Atkreipkite dėmesį į pažįstamų medžių rūšių panašumus ir skirtumus.P/s "Spalvotos mašinos"Žaidimai su išsinešimo medžiaga vaikų pasirinkimui.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

GCD

grupė,

pogrupis

Individualus

Antradienis – 20.10 d

Rytas:

Kalbos raida

Siužetinės istorijos piešimas pagal paveikslą „Katė su

kačiukai“. Tikslas: išmokyti pagal paveikslą sudaryti trumpą siužetinę istoriją: pakalbėti apie įvykius, buvusius anksčiau nei pavaizduoti paveiksle, sugalvoti pabaigą; mokyti pastebėti ir įvardyti skirtumą ir panašumą tarp katės ir kačiukų, remiantis jų išvaizdos, elgesio palyginimu; pasirinkti žodžius veiksmams apibūdinti; išmokti savarankiškai formuoti gyvūnų slapyvardžius; įtvirtinti gebėjimą savarankiškai parinkti prasmę reikalingą žodį, greitai ir garsiai jį tarti, klausytis jo skambesio.

O.S.Ushakova "5-7 metų vaikų kalbos raida". 26 psl

Meninis ir estetinis vystymasis (IZO)

Dizainas „Stebuklingos popierinio kvadrato transformacijos“.

Tikslas: sudominti vaikus origami stiliaus amatais, juos demonstruoti; įtvirtinti gebėjimą vykdyti mokytojo nurodymus. Supažindinti su magiška popierinio kvadrato transformacija; ugdyti atkaklumą, tikslumą; lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. I.A. Ryabkova, O.A. Dyurlyukova „Meninė ir kūrybinė veikla. Origami. Teminė, siužetinė, žaidimų veikla su 5-7 metų vaikais2. 14 psl.

Fizinis vystymasis

Pokalbis „Kas yra profesijos?“ T: įtvirtinti įvairių profesijų žmonių darbo idėją. Kn.T.A. Shorygin "Profesijos, kokios jos?" 4 p

kalbos žaidimas su kamuoliu „Įvardink profesiją“.Darbo pavedimai . Budėjimas valgomajame, gamtos kampelyje, ruošiant medžiagą bendrai veiklai. C: mokyti vaikus palaikyti švarą ir tvarką kambaryje, padėti suaugusiems organizuoti režimo akimirkas, ugdyti tikslumą, darbštumą

Žaidimas – Kieno daiktai?

C: daiktavardžių daryba R.p.

Pasiūlyti spalvinimo puslapiai vaikamstema „Profesijos“.C: įtvirtinti idėjas apie profesijas spalvinimo knygelių pagalba, lavinti regimąjį suvokimą, dėmesį; supagerinti savo pieštuko įgūdžius.

Istorijų pasirinkimas apie įvairias profesijas.

svarstymas enciklopedijos.

Vaikščioti:

Stebėjimas gyvam daiktui – paukščiams.Di Pavadinkite perėjimo paukščius.P/s „Kamuolis vairuotojui“ – lavinti vikrumą, drąsą, metimą.Darbo veikla : duokite šluotas ir nušluokite vietą nuo lapų. Pasivaikščiojimo kortelė. Spalio mėn. 6 kortelė.

Vaikščiojimas vienu failu, šokinėjimas ant dviejų kojų.

Savarankiška vaikų veikla su išorine medžiaga (kamuoliais).

dirbti prieš miegą

Atsipalaidavimas pagal W. A. ​​​​Mocarto muziką „Sleep, my joy, sleep“.

Vakaras:

Pratimai po miego. Sudėtingas

grūdinimo procedūros.

svarstymas iliustracijos, reprodukcijos tema "Statybininkai"

C: plėsti vaikų idėjas apie statybininkų darbą, patikslinti žinias apie dailininko, staliaus, mūrininko profesijas, plėsti ir patikslinti žinias apie statybininkų darbe naudojamus įrankius, lavinti kalbą.

Statybos žaidimai . C: lavinti vaikus statant įvairius pastatus pagal siūlomas sąlygas, ugdyti gebėjimą suvokti daiktus ir reiškinius jų santykiuose, lavinti projektavimo įgūdžius, vaizduotę.

Grožinės literatūros skaitymas V. V. Majakovskis „Kas būti? » C: išmokti analizuoti meno kūrinį; išreikšti savo požiūrį į istorijos veikėjus, ugdyti kalbinę veiklą, dialoginę kalbą, plėsti žodyną.

Skaičiaus 7 kompozicija. Žaidimai su Keuisenerio lazdelėmis.

Supažindinti su žaidimais, lavinančiais rankų motoriką

Vaikščioti

Stebėjimo atpažinimas "Paukščiai rudenį" Išsiaiškinkite vaikų idėjas apie struktūrą, apie pokyčius jų gyvenime. Stebėkite, kaip paukščiai renkasi į pulkus.P/s „Surask ir užsičiaupk“.Vaidmenų žaidimai vaikų pasirinkimas.

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

GCD

grupė,

pogrupis

Individualus

Trečiadienis – 10.21 d

Rytas:

Kalbos raida

Meno kūrinio perpasakojimas. E. Permyak „Kam skirtos rankos“. Tikslas: išmokyti nuosekliai, nuosekliai perpasakoti, teisingai perteikti mintį ir turinį, raiškiai atkartoti veikėjų dialogus. V.N.Volchkova, N.V.Stepanova „Užsiėmimų suvestinės darželio vyresnėje grupėje. Kalbos raida. 63 psl

Kognityvinė raida

suaugusiųjų darbas. Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie suaugusiųjų darbą; parodyti kiekvienos specialybės reikšmę ir svarbą kitiems žmonėms, visai šaliai; ugdyti pagarbą darbui. G.M.Blinova „Klasės. pažinimo

5 - 7 metų vaikų raida.2 P.68. O.F.Gorbatenko „Sudėtingi užsiėmimai su 4-7 metų vaikais. 91 psl

Fizinis vystymasis

Gatvė

Skaitymas : S. Mikhalkovas "Ką tu turi?"

Di „Kam ko reikia darbui?“ C – įtvirtinti vaikų žinias, kad žmogui darbe padeda įvairūs dalykai – įrankiai, ugdyti suaugusiųjų domėjimąsi darbu, norą dirbti.

Pirštų gimnastika "Paukščiai".

Darbo pavedimai valymas po žaidimų. C: formuoti tinkamus vaikų darbo įgūdžius, mokyti juos racionaliai veikti, skatinti norą dalyvauti bendrame darbe, norą palaikyti ir atkurti tvarką.

D/ žaidimas „Pateikite pasiūlymą“

Aprūpinkite vaikus vaško kreidelėmis.

Tapyba vaško kreidelės Tikslas: lavinti rankų motoriką.

Vaikščioti:

Stebėjimas už savivarčio.P/s „Spąstai su pritūpimais“ – išmokite laikytis žaidimo taisyklių.Darbo veikla : rinkti sėklas, valyti sausą žolę, lapus - išmokti teisingai rinkti sėklas, ugdyti humanišką aktyvų požiūrį į gamtą. (Pasivaikščiojimų kartoteka. Vyresnioji grupė. Spalis. Pasivaikščiojimas 9).

Bėgimo pratimai, kurių užduotis yra pagerinti gebėjimą naršyti erdvėje (keisti kryptį bėgimo metu), šokinėti (šokinėti ant dviejų kojų).

Savarankiška žaidimo veikla.

Nepriklausoma žaislų kolekcija „Kas, už ko pasislėpė“.

dirbti prieš miegą

Pokalbis į klausimus: „Kam man reikia rankšluosčio?Skaitymas N. Naydenovos eilėraščiai „Mūsų rankšluosčiai“.

Vakaras:

Pratimai po miego. Sudėtingas

grūdinimo procedūros.

Mini turas į maitinimo skyrių. C: plėsti ir patikslinti vaikų supratimą apie darželyje dirbančių žmonių profesijas. Įtvirtinti idėją apie suaugusiųjų darbo būtinumą ir svarbą. Suaktyvinkite vaikų žodyną.

D/ ir „Virkime daržovių sriubą“ C: supažindinkite vaikus su daržovių sriubos gaminimo procesu, parodydami ir įvardydami veiksmus, kuriuos vaikas atlieka; toliau formuoti idėją apie virėjo profesiją, lavinti vaizduotę, aktyvinti kalbą, ugdyti pagarbą darželio darbuotojams.

Savarankiška veikla vaikai veiklos centruose.

Darbas pagal matematikos receptus.

S/r žaidimas "Ruošti vakarienę". C: išmokyti atspindėti žmonių darbingus veiksmus žaidime, ugdyti gebėjimą įsitraukti į vaidmenų sąveiką, derinti žaidimo veiksmus su priimtu vaidmeniu, naudoti pakaitinius objektus, ugdyti gebėjimą siekti koordinuotų veiksmų ir kitų vaikų norus.

Vaikščioti

Stebėjimo atpažinimas "Produktų iškrovimas" Atnaujinti ir papildyti idėjas apie krovinių vežimą, toliau supažindinti su krovėjo darbu.Judinamai d\and "Kas turi ką?" imituoti gyvūnų judesius

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

GCD

grupė,

pogrupis

Individualus

Ketvirtadienis - 22.10

Rytas:

Kognityvinė raida

Darbo „vyras“ ir „moteris“. “. Tikslas: formuoti rūpestingą, pagarbų

požiūris į suaugusiųjų darbą; formuoti pirmines idėjas apie vyrų ir moterų darbo specifiką; skatinti domėjimąsi skirtingų lyčių žmonių darbo rezultatų socialine reikšme; atnaujinti gautos informacijos panaudojimą žaidimų veikloje. L. V. Kolomiychenko,

G.I.Chugaeva, L.I.Jugova „Socialinio ir komunikacinio ugdymo bei socialinio ugdymo užsiėmimai 5-6 metų vaikams. 72 psl

Kalbos raida

Skaitant „Smulkus verslas geriau nei kitas dykinėjimas“ (pagal D. Lukicho kūrinius „Keturios mergaitės“, V. Zaicevo „Aš galiu apsirengti“, B. Zakhoder „Sustuvai“, Y. Garey „Lopšinė“. Tikslas: išmokyti vaikus emociškai suvokti meno kūrinio turinį perkeltine prasme; suvokti idėją, perkeltinių posakių prasmę; susieti kūrinio idėją su patarlės reikšme; įtvirtinti vaikų gebėjimą atsakyti į klausimus išsamiu visu sakiniu. V.N.Volčkova, N.V.Stepanova "Vyresniosios darželio grupės užsiėmimų santraukos. Vystymo kalba". P.64

probleminis klausimas : "Kuo norėtum būti užaugęs?"

Žodžių žaidimas „Užbaikite frazę.“ C: mokykite vaikus užbaigti sakinius („Virėjas gamina.“, „Gydytojas gydo“.), lavinkite kalbą, praturtinkite žodyną, toliau formuokite idėjas apie suaugusiųjų darbą, jo vaidmenį visuomenėje ir kiekvieno žmogaus gyvenimas.

Fizinis darbas . Bendra kortelių gamyba kampeliui „Ligoninė“. C: išmokyti vaikus dirbti su popieriumi, taisyklingai naudotis žirklėmis, plėsti vaikų žinias apie gydytojo atributus.

Aprašomosios istorijos rašymas tema „Profesijos“. C: fiksuoti kalboje daiktavardį, turintį apibendrinančią „profesijos“ reikšmę, lavinti šnekamąją veiklą, dialoginę kalbą; tobulinti paprastų ir sudėtingų sakinių kūrimo įgūdžius

Žaidimai vaikų pageidavimu saugos kampelyje.

Paroda „Visos profesijos yra svarbios, visų profesijų reikia“

Produktyvios veiklos centras:

atvirukų pasirinkimas su įrankiais, drabužiais, įvairiais įvairių profesijų daiktais.

Vaidmenų atributika istorijų žaidimams, teatro žaidimams.

Vaikščioti:

Žiūrint būdingiausi vėlyvo rudens bruožai – lietingi orai. Patikslinkite pavadinimą ir drabužių paskirtis. Eidami pasivaikščioti atkreipkite dėmesį į vaikų drabužius (striukes su gobtuvais, guminius batus, pirštines). Kadangi lauke vėlyvas ruduo, pasidarė šalta, tad apsirengiame šiltai. Jei lauke lyja, vaikai žiūri pro langą arba iš verandos. Kokie daiktai sušlapo? Kodėl tu nematai paukščių? Kodėl gatvėje tiek mažai žmonių? apversti dėmesys skėčių įvairovei. Kuris tau patiko? Kam skirtas skėtis? Pažiūrėk į dangų, koks jis? Pilka, niūri. Nedžiugina žiūrėti į plikus krūmus. Pudelės. Klausykitės, kaip pučia vėjas.

P/s: „Saulė ir lietus“ – toliau pratinkite vaikus šokinėti ant 2 kojų judant į priekį, „Meškerykotis“.

Darbo veikla: val sudominti vaikus mūsų svetaine buvo švarus. Surinkite nulaužtas šakas.

Žaidimo pratimai su šokinėjimo virve.

Tikslas:įtvirtinti gebėjimą šokinėti per virvę, sukant ją pirmyn, atgal.

Savarankiška žaidimo veikla.

Piešimas pagaliukais ant šlapio smėlio, piešinių dėliojimas akmenukais.

dirbti prieš miegą

Savitarna – gerina galimybę savarankiškai nusirengti, tvarkingai sulankstyti drabužius.Skaitant N. Nosovo „Nuotykius nežinia“.

Vakaras:

Meniškas

estetinis vystymasis (AD) . Aplikacija iš rudens lapų "Rudens nuotraukos" (portretai, siužetai ir puokštės). Tikslas: išmokyti vaikus kurti siužeto kompozicijas iš natūralios medžiagos_ džiovintų lapų, žiedlapių, sėklų; ugdyti spalvų ir kompozicijos pojūtį; ugdyti domėjimąsi ir pagarbą gamtai, žadinti norą išsaugoti jos grožį kompozicijose, gėlių kompozicijose. I.A.Lykova „Puiki veikla darželyje. Vyresnioji grupė“. 56 psl

Pratimai po miego. Sudėtingas

grūdinimo procedūros.

Mįslės apie profesijas. C: įtvirtinti ikimokyklinio amžiaus vaikų žinias apie darbo rūšis, apie įvairias profesijas,

Bendravimo žaidimas – Nepraleiskite darbo.

C: gebėjimo perjungti dėmesį ugdymas, akiračio plėtimas. Vaikų žodyno turtinimas.

Pramogos „Kelio ženklų mieste trukdyti nerangiai“

Pratimas iki 7

(tiesioginė ir atvirkštinė tvarka).

S/r žaidimas – Gydome Dašos lėlės gerklę. C: toliau supažindinti vaikus su gydytojo profesija, mokyti vaikus įvairių žaidimo veiksmų, atspindinčių gydytojo darbą, ugdyti gebėjimą užsiimti vaidmenine sąveika su bendraamžiais, keisti dialogo turinį priklausomai nuo vaidmens kaita, ugdyti gebėjimą žaidime laikytis kultūringo elgesio ir bendravimo taisyklių, plėsti vaikų žinias apie profesiją „Gydytojas“

Vaikščioti

Stebėjimas už vakaro dangaus.Mįslės apie debesį, mėnulį, mėnesį.Skaitymas Eilėraštis „Lietus“Savarankiška žaidimo veikla .

Savaitės diena

Režimas

Bendra suaugusiojo ir vaikų veikla, atsižvelgiant į ugdymo sričių integraciją

Ugdančios aplinkos savarankiškai vaikų veiklai organizavimas (veiklos centrai, visos grupės patalpos)

GCD

grupė,

pogrupis

Individualus

Penktadienis – 10.23 d

Rytas:

Meniškas

estetinė

plėtra (muzika)

Fizinis vystymasis

Pokalbis su vaikais "Kas dirba darželyje".

C: įtvirtinti vaikų žinias apie slaugytojos ir gydytojo, skalbėjos, virėjos, kiemsargio ir kitų darželio darbuotojų darbą, ugdyti susidomėjimą ir pagarbą savo darbui, ugdyti dėkingumo jausmą suaugusiems už darbą vaikai, noras suteikti jiems visą įmanomą pagalbą, išmokyti pritaikyti įgytas žinias kolektyviniame kūrybiniame žaidime.

Di – Kas žino daugiau profesijų. C: toliau plėskite vaikų idėjas apie įvairias profesijas, jų pavadinimus ir veiklą. Ugdyti pagarbą suaugusiųjų darbui, norą rinktis profesiją ir poreikį dirbti.

Albumo apžvalga „Tėvų profesijos“

C: suvokti profesijos svarbą žmonių gyvenime, ugdyti pagarbą įvairių profesijų žmonių darbo rezultatams, vaikų monologinės kalbos ugdymui (kalbos samprotavimas; kalbėjimo nepralaidumas, plėsti ir aktyvinti žodyną tema.

Skaitymas grynas kalbėjimas. Tikslas: suformuoti teisingą garso tarimą.

Pasiūlyti vaikams susirasti ką veikti ir organizuoti savo motorinę veiklą, tobulinti motorinius įgūdžius ir gebėjimus. Ugdykite savarankiškumą, kūrybiškumą, skatinkite aktyvumą.

Dalyką ugdančios aplinkos kūrimas ir bendra žaidimų atributikos gamyba

„Grožio salonas“, „Konditerijos gaminiai“.

Vaikščioti:

dedukcinis stebėjimas : praeivių profesijos.Istorijos kūrimas tema: "Mano mamos profesija". Išmokyti vaikus, remiantis praeivių stebėjimo rezultatais, suformuluoti prielaidas, kas jis yra pagal profesiją. Pasiūlykite parašyti istoriją apie tai, kokias darbo pareigas darbe atlieka vaikų mamos. Ugdykite monologinę kalbos formą, aktyvinkite žodyną. Didinti susidomėjimą įvairių profesijų žmonių darbu, pasididžiavimą savo mama

P/s: „Žvirbliai ir mašina“, „Lygiu taku“ – išmokite vaikščioti ribotu paviršiumi, išlaikant pusiausvyrą.

Darbo veikla : rinkti gražius lapus aplikacijai, rinkti ir sudėti į dėžutes natūralią medžiagą.

Judėjimo raida.

Tikslas: lavinti šokinėjimo gebėjimus, derinant jėgą su greičiu.

Nemokamas vaikų užsiėmimas teritorijoje su nuotoline medžiaga - paska. Smėlio pilies statyba.

dirbti prieš miegą

Kalbėtis su vaikais apie dienos miego naudą. Ugdykite elgesio kultūrą miegamajame.

Skaitymas N. Nosovas „Dunno nuotykiai“.

Vakaras:

Pratimai po miego. Sudėtingas

grūdinimo procedūros.

kalbos žaidimas – „Kas žino ir gali tai padaryti? »C: plėsti vaikų idėjas apie tai, kokias žinias ir įgūdžius turi turėti įvairių profesijų žmonės.

Savarankiška meninė veikla . Koliažas „Kas dirba mūsų darželyje.“ T: išmokyti vaikus daryti portretus iš paruoštų detalių; mokytis savarankiškai, iš ruošinių iškirpti kai kurias dalis, atsargiai klijuoti; ugdyti tikslumą darbe, džiaugsmą už atliktą darbą.

D/žaidimai „Kam ko reikia darbui“, „Kokias profesijas tu žinai?

Paukščių figūrėlių piešimas skaičiavimo pagaliukų pagalba.

Motyvuoti vaikų bendram kolektyvinės kompozicijos atlikimui.

S/r žaidimas "Profesijos".

C: padėti sukurti žaismingą aplinką, užmegzti sąveiką tarp pasirinkusių vaidmenis, formuoti gebėjimą žaisti pagal savo planą, skatinti vaikų kūrybinę veiklą, įtvirtinti anksčiau įgytas žinias apie vaiko darbą. gydytojas, gaisrininkas, policininkas, pardavėjas, statybininkas, buhalteris.

Vaikščioti

dedukcinis stebėjimas „Praeiviai“ Išmokyti vaikus atskirti amžių, teisingai įvardyti įvairaus amžiaus žmones, lavinti vaizduotę.P\u003e "Gudri lapė".C/r žaidimai vaikų pasirinkimas.

Bendrojo ugdymo tipo darželis su prioritetiniu vaikų meninio ir estetinio ugdymo veiklų įgyvendinimu Nr. 000. Astrachanė.

ilgalaikis planas

individualus darbas su vaikais

už vaizduojamąjį meną

(vidurinė grupė).

Pedagogas:

rugsėjis. 1 savaitė. „Stebuklingo kamuolio“ modeliavimas.

Tikslas: Lavinti smulkiąją rankų motoriką, vaizduotę, praturtinti vaiko vidinį pasaulį.

Mokytojas kartu su vaikais apžiūri paveikslą „Paukštyne“. Tada pasiūlo nulipdyti vieną iš paveikslo herojų: triušį, ančiuką, vištą. Atkreipia dėmesį į kiekvieno iš jų būdingus bruožus. Po to jie vertina darbus ir žaidžia „paukščių kieme“.

2 savaitės. Paraiška „Prinokusius obuolius rinksime į krepšelį“.

Tikslas: išmokti taisyklingai laikyti žirkles, su jomis elgtis, iš keturkampio iškirpti apskritimą. Mokytoja sako, kad rudenį sode sunoksta obuoliai. Ir siūlo juos surinkti į didelį krepšį. Vaikai iškirpo apvalius obuolius, klijuoja juos ant lapo su krepšelio atvaizdu. Džiaukitės dideliu derliumi.

3 savaitės. Piešinys "Gražios gėlės kaip dovana pelytei".

Tikslas: Išmokyti perkelti augalo dalis brėžinyje. Įtvirtinti gebėjimą piešti teptuku ir dažais, naudojant teptuko galo priklijavimo techniką. Grupėje atsiranda pelė - žaislas, vaikai su ja žaidžia, o tada mokytojas pakviečia vaikus nupiešti jam gėlių kaip dovaną. Vaikai prisimena, kaip piešti žiedlapius: su visu teptuku, su galu, su panardinimu. Vaikai piešia gėles, ką nori.

4 savaites. Taikymas. "Morka zuikui"


Tikslas: Išmokti išpjauti morką iš keturkampio nupjaunant kampus.

Pažaidę parduotuvėje vaikai kampe girdi verksmą. Tai verkia kiškis, parduotuvėje vaikinai pardavinėjo morkas, kurias jis taip mėgsta. Mokytoja pasiūlo pagaminti jam skanią morką.

1 savaitė. Modeliavimas „Padėkime ežiukui pasiruošti žiemai“.

Tikslas: Toliau mokyti vaikus sukamaisiais ir tiesioginiais judesiais sukti plastilino gumulėlius tarp delnų, lyginti juos tarp delnų, skatinti lipdyti pagal idėją. Po pokalbio apie tai, kaip mamos ruošia daržoves ir vaisius žiemai, mokytoja klausia: „Ar gyvūnai ką nors ruošia sau? Kaip ežiukas ruošiasi žiemai? Mokytojas siūlo jam padėti: apakinti ežiukui grybus, uogas. Prisiminkite formą, komponentus, modeliavimo būdus. Ežiuką nuneša į „mišką“.

2 savaitės. Piešinys „Linksmas ruduo“.

Tikslas: Išmokyti perteikti nuotaiką piešinyje, pavaizduoti rudenį. Mokytoja klausia – kokia vaikų nuotaika? Kokios spalvos gali tai perteikti paveikslėlyje? Ką galima piešti – kai džiugina ruduo? Siūlo nupiešti savo nuotaiką ant popieriaus.

3 savaitės. Paraiška „Padenkime žemę lapais“.

Tikslas: išmokite klijuoti spalvingus lapus. Figūrų platinimo ir klijavimo techniką, jų derinimą spalvomis pataisyti. Mokytojas skaito eilėraštį: „Ore sukasi geltoni lapai ir tyliai krenta ant žemės, atsigulk“. Tada jis siūlo „uždengti žemę rudeniniais lapais. Vaikai ant vatmano popieriaus klijuoja spalvingus lapus, žavisi.

4 savaites. Piešinys „Kartą šeimininkė atėjo iš turgaus...“


Tikslas: išmokite piešti įvairių formų daržoves. Ugdykite smulkius rankų raumenis, fantaziją. Perskaičius Y. Tuwimo eilėraštį „Daržovės“, mokytojas siūlo nupiešti „Daržovės lėkštėje“ (pomidoras, agurkas).

1 savaitė. Modeliavimas „Dovanos zuikiui“.

Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą suformuoti apvalią ir pailgą formą. Vaikai klausosi darželio eilėraščio apie kiškį: „Kiškis - bailys per lauką perbėgo, įbėgo į daržą, rado morkų, rado kopūstų. Sėdi, kramto. Eik šalin – ateina šeimininkas! Tada jie lipdo zuikiui dovanas: morkas, kopūstus. Patikslinkite formą, techniką.

2 savaitės. Programa "Teremok".

Tikslas: Išmokti karpyti juosteles, iš juostelių padaryti bokšto atvaizdą. Mokytoja primena vaikams, kaip pasakoje meška sulaužė namą ir pasiūlo mažiesiems gyvūnėliams pagaminti naują. Vaikai perpjauna juostelę per pusę – sienas, kitą – lubas ir grindis, iš trikampio – stogą. Gyvūnai laimingi.

3 savaitės. Modeliavimas „Juokingos matrioškos“.

Tikslas: Išmokti nupiešti figūrą iš gamtos, naudojant pažįstamas technikas (traukimas, lyginimas). Skatinkite vaikus parodyti savarankiškumą ir kūrybiškumą naudojant dekoratyvinius elementus. Grupėje pasirodo matrioška ir pasakoja pažįstamus eilėraščius. Tada ji pakviečia vaikus iš plastilino pasidaryti linksmas merginas. Mokytoja su vaikais apžiūrinėja lizdines lėles, pasakoja, kaip puošiamos lizdinės lėlės. Siūlo išlipdyti lizdines lėles pažįstamais modeliavimo metodais, papuošti aprangą klijuojant ar piešiant rietuku.

4 savaites. Piešinys „Gražus skėtis“.

Tikslas: įtvirtinti piešimo teptuku technikas, gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką. Mokytoja pasiūlo papuošti skėtį ir su juo pasivaikščioti. „Rudenį lyja, greičiau išmesk skėčius. Spalvoti skėčiai tokie gražūs! Paimkime į rankas skėčius, eikime pasivaikščioti per lietų! Vaikai puošia skėčius apskritimais, gėlėmis. (galite naudoti piešimą pirštu).

1 savaitė. Modeliavimas „Juokingi gyvūnai“. (pagal E. Charušino iliustracijas).

Tikslas: Sužadinti vaikų norą lipdyti pažįstamus gyvūnus, ugdyti savarankiškumą. Pratimas lipdant objektus iš kelių dalių, laikantis proporcijų. Pažiūrėjusi į E. Charušino iliustracijas „Juokingi gyvūnai“, mokytoja klausia vaikų, kas ką nori lipdyti. Skulptūroje mokytojas padeda vaikams patarimais, primena įvaizdžio technikas.

2 savaitės. Taikymas. „Padėkime voveraitei paruošti grybus žiemai“.

Tikslas: Išmokyti vaikus kirpti kampus žirklėmis, juos apvalinti. Stiprinti gebėjimą taisyklingai laikyti žirkles. Perskaičius V. Zotovo apsakymą „Voveraitės“, mokytoja pasiūlo padėti voveraitei paruošti grybus žiemai. Vaikai pjauna ir įklijuoja žolę ir kai kuriuos grybus. Parodykite kampų pjovimo būdus, suapvalinkite juos taip, kad jie nukristų. Tada vaikai voverei duoda savo grybų.

3 savaitės. Piešinys "Ką Emelya pagavo skylėje?".

Tikslas: išmokite piešti ovalo formą dažais.

Mokytojas rodo iliustracijas pasakai „Lydekai įsakius“. Vaikai įvardija žuvį, kurią sugavo Emelya (lydeka). Mokytojas išryškina lydekos struktūrinę ypatybę (pailgą kūną), siūlo nupiešti stebuklingą žuvį, pavaizduoti kūną lankais (viršuje ir apačioje).

4 savaites. Kokie gyvūnai buvo Kalėdų eglutės šventėje?

Tikslas: kad vaikai norėtų lipdyti jiems pažįstamus gyvūnus: kiškį, paukštį, lapę. Ugdykite kūrybiškumą ir vaizduotę. Mokytoja siūlo prisiminti, kurie gyvūnėliai buvo ant Naujųjų metų eglutės ir pagalvoti, ką galima lipdyti. Po modeliavimo vaikai savo darbelius padėjo vienoje didelėje proskynoje, kur yra eglutė.


2 savaitės. "Šarka - baltapusė".

Tikslas: išmokite piešti apvalią ir ovalią formą. Apžiūrėjusi Veretennikovo paveikslą „Šarka“, mokytoja skaito lopšelį „Šarka – baltapusė“. Vaikai piešia taip, kad atrodytų kaip šarka – baltu šonu.

3 savaitės. Modeliavimas „Pamaitink paukščius“.

Tikslas: Išmokyti plastiškai nulipdyti paukštį, perteikiant jam būdingus bruožus. Po pasivaikščiojimo mokytoja pasiūlo iš plastilino pagaminti paukštį. Vaikai lipdo iš viso kūrinio naudodami uodegos, galvos ir snapo pratęsimo techniką.

4 savaites. Aplikacija „Raštas ant puodelio“.

Tikslas: Ugdyti spalvos pojūtį, norą papuošti formą raštu, gebėti kruopščiai priklijuoti apskritimus ant paruoštos formos.

Mokytojas parodo 2 - 3 puodelius su taškeliais. Jis siūlo papuošimui paimti įvairių spalvų puodelius ir priklijuoti įvairiaspalviais žirneliais. Tada vaikai žavisi jų darbais.

1 savaitė. Piešimas "Servetėlė mamai".

Tikslas: ugdyti vaikų spalvų pojūtį, gebėjimą lyginti raštus pagal spalvą, pasirinkti gražiausią. Papuoškite servetėlę raštu, naudodami Dymkovo tapybos elementus. Mokytoja vaikams paaiškina: „Kad būtų gražu, malonu gerti arbatą, padėkite ant servetėlių puodelius ir lėkštes“. Rodomos 2 - 3 servetėlės, dekoruotos Dymkovo raštu. Vaikai piešia susikertančių linijų raštą, taiko potėpius, taškus.

2 savaitės. Modeliavimas "Mes vedame apvalų šokį".

Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą pavaizduoti žmogaus figūrą, teisingai perteikti dalių santykį. Mokytoja prisimena su vaikais, kaip jie linksminosi prie eglutės, šoko apvalų šokį. Vaikai stovi ratu, laikosi už rankų. Tada mokytojas paprašo vaikų pagaminti lėles apvaliam šokiui, primindamas, kaip pasidaryti mergaitę ilgu kailiniu, ir paaiškina veiksmų seką. Tada sukurtos lėlės sujungiamos rankomis.

3 savaitės. Piešinys „Mažoji balerina“.

Tikslas: Išmokti piešti žmogaus figūrą, vaizduoti paprastus judesius, fiksuoti tapybos dažais technikas. Mokytoja pasiūlo 2-3 vaikams parodyti kelis šokio judesius: rankos ant šono, vienas laiko už sijono. Darbo procese tai primena tapybos technikas.

4 savaites. Programėlė „Gnomai“.

Tikslas: išmokti piešti pagal nubrėžtą kontūrą. Perskaičius pasaką „Snieguolė ir septyni nykštukai“ mokytoja siūlo patiems pasigaminti žmogeliukus (nykštukus). Norėdami tai padaryti, vaikai iš spalvoto popieriaus išpjauna nykštuką, išlanksto ir priklijuoja ant popieriaus.

1 savaitė. Modeliavimas „Pastatykime malūnsparnį patys ...“.

Tikslas: Išmokyti perkelti sraigtasparnio formą. Mokytojas siūlo vaikams pasidaryti sraigtasparnį tokiais būdais: riedėjimas, lyginimas, tepimas. Tada vaikai surenka visus sraigtasparnius kariniame aerodrome.

2 savaitės. Programa "Atspėk, kas tai?".

Tikslas: Lavinti planą, vaizduotę, gebėjimą savarankiškai iškirpti personažus iš dalių, piešti juos flomasteriu (veido bruožai, drabužių puošyba).

Mokytojas pakviečia vaikus ką nors iškirpti iš popieriaus, tada visi spėlioja, kas nutiko.

3 savaitės. Modeliavimas „Du godūs meškiukai“.

Tikslas: Sutvirtinti technikas: valcavimas, sujungimas, valcavimas, gnybimas. Išmokite nulipdyti meškiuką. Perskaičiusi pasaką „Du godūs lokiai“, mokytoja su vaikais svarsto apie žaislą – meškiuką: jo galvos, liemens formą. Vaikai lipdo proporcingai.

4 savaites. Piešinys "Atėjo raudonas pavasaris".


Tikslas: Ugdyti vaikų estetinį suvokimą, meilę gamtai, norą ją perteikti piešinyje. Mokytojas su vaikais dainuoja dainelę „Vesnyanka“, nagrinėja iliustracijas, vaizduojančias ankstyvą pavasarį (upeliai, ryški saulė, jauna žolė). Prisiminkite, kaip žiemą buvo dažomi medžiai. Siūlo pavaizduoti medžius pavasarį. Pabaigoje jie sudaro pavasario gamtos paveikslą.

1 savaitė. Programa „Vėjas vaikšto jūra, o valtis ragina ...“ (pagal eilėraštį)

Tikslas: išmokite atsargiai pjaustyti ir klijuoti valtį. Mokytoja skaito Puškino eilėraštį „Vėjas“, išdalina vaikams stačiakampį ir banguotą liniją, parodo, kaip iškirpti valtį.

2 savaitės. Modeliavimas „Plaukiojantis, burinis laivas ...“

Tikslas: Ugdykite emocinį požiūrį į vaizdą, gebėjimą perteikti būdingus bruožus. Mokytojas skaito eilėraštį, rodo iliustracijas, tada pasiūlo pasidaryti valtį su dviem irklais: iškočioti ovalą, išlyginti, įspausti per vidurį ir pirštais patraukti bei apipjaustyti kraštus.

3 savaitės. Skulptūra „Vietoj uodegos kabliukas, vietoj nosies paršelis“.

Tikslas: Išmokyti vaikus paprastoje pozicijoje perteikti paršelių figūrą, naudoti modeliavimo būdus, sujungti dalis, tepti. Mokytoja užmeta mįslę apie paršelius, lipdo mamą - kiaulę, kviečia vaikus nulipdyti daug paršelių ir pasodinti ant pievelės.

4 savaites. Aplikacija „Paukščiai atskrido pas mus – mažiukai“.

Tikslas: ugdyti kūrybiškumą, išmokti kruopščiai atlikti aplikacijas, toliau mokytis dirbti su žirklėmis. Mokytoja kartu su vaikais apžiūri albumą „Paukščiai mūsų rajone“. Siūlo iškirpti detales ir priklijuoti ant patikusio paukščio bei smulkių detalių (snapas, kojytės) savo nuožiūra. Darbo pabaigoje vaikas pasakoja apie savo paukštį.

1 savaitė. Modeliavimas „Gražios gėlės“. (bareljefas).

Tikslas: Išmokyti plastiškai perteikti gėlės vaizdą, padėti ant lėkštės. Vaikai atlieka darbus pagal mokytojo nurodymus. (Ant lėkštės paviršiaus užtepamos atskiros gėlės dalys)

2 savaitės. Piešinys „Kiaulpienė nešioja geltoną sarafaną“.

Tikslas: išmokite dažais perteikti tai, ką matote ant popieriaus. Vaikščiodami apžiūrėję kiaulpienę, vaikai tai, ką pamatė, atvaizduoja ant popieriaus dažais.

3 savaitės. Taikymas. „Stebuklingas sodas su auksiniais obuoliais“ pagal pasaką „Mažytis – havrošečka“.

Tikslas: Išmokyti kurti kolektyvinę kompoziciją, kirpti žirklėmis tiesia linija apvalinant kvadrato kampus, lavinti vaizdinį suvokimą, vaizduotę. Papasakojęs pasaką, mokytojas pasiūlo pasidaryti stebuklingą sodą

(2 pamokos). …………………………………………………………………………………………………………

Naudotos knygos:

vienas.. „Sudėtingos klasės vidurinėje grupėje“.

2. , . „Mokykis žaisdamas“.

3. „Dizainas ir dailės darbai darželyje“.

Savarankiškas vyresnio amžiaus ikimokyklinukų aktyvumas pasireiškia įvairiomis žaidimo formomis, stebėjimais ir eksperimentais. 5–6 metų amžiaus vaikų interesų sfera žymiai išsiplečia, jų smalsumas peržengia artimiausios aplinkos objektų tyrinėjimą. Vaikų pokalbiuose, užsiėmimuose ir žaidimuose atsiranda apmąstymų ir fantazijų apie skrydžius į kosmosą, piratų nuotykius, dinozaurų epochą, keliones į tolimus kraštus.

Savarankiškos vyresniųjų ikimokyklinukų veiklos organizavimas

Iki 5-6 metų pastebimi svarbūs vaikų elgesio ir psichinių bei fizinių veiksmų kokybės pokyčiai. Taip yra dėl pagrindinių nervų sistemos procesų formavimosi, įvairių atminties ir protinių gebėjimų ugdymo. Vyresnės grupės mokytojas, rengdamas savarankiškos veiklos sąlygas ir galvodamas apie vaikų veiklos organizavimo būdus, atsižvelgia į globotinių amžiaus ypatybes:

  • 5–6 metų vaikų dėmesys yra stabilesnis nei jaunesnių ikimokyklinukų. Šiame amžiuje pagerėja pagrindiniai nervų sistemos procesai, atsiranda elgesio savireguliacija, vaikai rečiau pervargsta. Vaikai sugeba ilgai stebėti bet kokį objektą ar procesą, iš dizainerio kurti didelės apimties pastatus, surinkti mozaiką iš daugybės detalių.
  • Vaikai geba sąmoningai įsiminti. Klausydamiesi mokytojo paaiškinimų ir nurodymų, ugdytiniai įsitvirtina atmintyje veikimo etapus ir metodus, o vėliau juos atkuria savarankiškose studijose: pavyzdžiui, atlieka eksperimentus tyrimų kampelyje ar kuria amatus kūrybos centre.
  • Pagerėja vaikų intelektualiniai gebėjimai. Būdamas 5–6 metų vaikas ryškiai daro prielaidas, nuspėja veiksmų rezultatus. Jis savarankiškai nustato priežastinius ryšius, orientuojasi objektų laiko ir erdvės santykiuose. Sąmoningas eksperimentavimas, suplanuotas ir vykdomas, tampa įmanomas. Jei vaikas nori eksperimentuoti su medžiagomis, pirmiausia jis turi pasikalbėti su mokytoju apie saugos taisykles. Mokytojas iš išorės stebi savarankiškus vaikų eksperimentus mini laboratorijoje.
  • Plečiasi pažintiniai interesai, vaikai tyrinėja tolimus objektus: planetas, erdvėlaivius, jūros gelmes, dinozaurus; remdamiesi nauja informacija vaikai kuria piešinius. Žaidimo veikla tampa sudėtingesnė: vaidmenų žaidimai statomi pagal iš anksto aptartas taisykles, vaidmenys paskirstomi tarp dalyvių.
  • Lavinama smulkioji motorika, vaikai dirba ir žaidžia su smulkiais daiktais: iš smulkių detalių surenka dizainerį, gamina papuošalus iš karoliukų ir karoliukų.
  • Vaikai noriai bendradarbiauja grupėje. Mėgsta savarankiškai rinktis partnerius eksperimentams, žaidimams ir pokalbiams, diskutuoti juos dominančiomis temomis.

Vyresnio amžiaus ikimokyklinukai geba bendradarbiauti vieni su kitais tiriamosios ir žaidybinės veiklos metu

Savarankiškumo ugdymas yra viena iš ugdymo proceso sąlygų ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, kuria siekiama ugdyti visapusiškai išsivysčiusią asmenybę. Federalinis valstybinis švietimo standartas (FSES) neįvardija savarankiškos vaikų veiklos kaip atskiros studijų srities ir daugiau dėmesio skiria bendram mokytojo ir mokinių darbui. Tačiau kiekvienos besivystančios srities (pažintinės, fizinės, socio-komunikacinės, kalbos, meninės ir estetinės) tikslas – skatinti vaikų iniciatyvą (protinėje ar praktinėje) veikloje, skatinti savarankiškumą renkantis veiklos būdus ir jų įgyvendinimą. Tiriamojo mąstymo formavimas ir pozityvios motyvacijos kūrybiškam problemų sprendimui sukūrimas sukuria tvirtą pagrindą sėkmingam mokymuisi. Savarankiškos veiklos organizavimo darželyje tikslas – savarankiško kūrėjo ir tyrinėtojo ugdymas vaike.

Savarankiškos informacijos paieškos įgūdžių ugdymas yra vienas iš tikslinių ugdymo pagrindų ikimokyklinio ugdymo įstaigose

Savarankiškos veiklos organizavimo vyresniojoje grupėje užduotys

  • Valingų savybių formavimas: psichologinis atsparumas išorinių veiksnių įtakai (gatvės triukšmas, kitų vaikų balsai) ir kitų žmonių nuomonė, noras įgyvendinti planą iki galutinio rezultato. Vyresniems ikimokyklinukams pradeda formuotis gebėjimas įsigilinti ir įvertinti atliekamus veiksmus.
  • Savireguliacijos procesų tobulinimas: gebėjimas skaičiuoti energijos sąnaudas numatytiems veiksmams įgyvendinti, jausti poreikį keisti veiklos ar poilsio rūšį. 5–6 metų amžiaus nervų sistemos procesai aktyviai vystosi: vaikas yra užsispyręs, teigiamai reaguoja į patarimus ir konstruktyvias pastabas.
  • Gebėjimo savarankiškai kurti žaidimo planą ugdymas, stebėjimas, tyrimas, užimtumas; noras įgyvendinti idėjas be suaugusiųjų pagalbos.
  • Rūpinimosi savimi įgūdžių stiprinimas. Apsirengimo ir nusirengimo veiksmai, laikantis asmeninės higienos ir kambario švaros taisyklių, turėtų būti automatizuoti.
  • Savarankiškumo ugdymas vykdant darbo užduotis: budėjimas valgomajame, žaidimų aikštelėje, miegamajame ir kt.

Planuojant savarankiškos veiklos ugdymo užsiėmimus, atsižvelgiama į vaikų amžių ir individualias ypatybes, jų pomėgius ir aistras, atitiktį teminiam GCD ir kūrybinės veiklos planavimui, materialinę žaidimo ir vaikų eksperimentavimo bazę. Dalykinė-erdvinė aplinka grupės kambaryje turėtų vystytis. Vaikai iš savarankiškos veiklos gauna teigiamų emocijų, įgyja naujų žinių apie daiktų savybes ir tarpusavio ryšius. Šią aplinką organizuoja mokytojas, o vaikai gali laisvai pasirinkti veikimo būdus jos sąlygomis. Vaikų veiklos centrų veikimo principai: pasiekiamumas, saugumas, praturtinimas laikinomis medžiagomis (pavyzdžiui, pažintinės veiklos centre galima surengti parodą Kosmonautikos dienai, gamtos kampelyje pastatyti dėžutes su hiacintų ar tulpių svogūnėliais pavasarį žaidimų zoną papildyti kelio ženklų rinkiniu, studijuodami eismo taisykles GCD užsiėmimuose ir pasivaikščiojimuose).

Darbo grafiko sudarymas - savitarnos įgūdžių ugdymo per darbo užduotis technika

Dalyko-erdvinės aplinkos organizavimo formos

  • Kognityvinės tiriamosios veiklos centras: mokslo centras, žinių kampelis, eksperimentinės dirbtuvės, laboratorija, eksperimentariumas. Jame yra enciklopedijų ir albumų rinkinys su informacinėmis iliustracijomis, diagramomis, kortelėmis, objektų modeliais ir figūromis studijoms, medžiaga (taip pat ir natūraliomis) bei įrankiais eksperimentams atlikti. Prieš savarankiškai atlikdami eksperimentą laboratorijoje, mokiniai turi prašyti mokytojo leidimo ir iš anksto ištarti saugos taisykles. Valstybinėms šventėms ir renginiams darželyje tiriamosios veiklos kampelyje įrengiamos laikinos parodos: „Išgelbėk planetą“, „Saulės sistemos paslaptys“, „Vulkano sandara“, „Kaip gyveno pirmykštiai žmonės“.

    Kognityvinės tiriamosios veiklos centre mokiniai dalyvauja naujų žinių paieškoje

  • Žaidimų centras: zonos su žaislų ir kostiumų rinkiniais vaidmeniniams žaidimams („Valdytojas ir vairuotojai“, „Ligoninė“, „Maisto prekių parduotuvė“, „Virtuvė“), edukacinių žaidimų centras (stelažai su stalo ir didaktiniais žaidimais, galvosūkiai) . Savitarnos įgūdžiams įtvirtinti ir tobulinti žaidimų kampeliai papildomi medžiaga aktualiomis temomis: rūbai žaislams su įvairių tipų užsegimais, daiktai, skirti žaisti probleminėse situacijose („Kas sumaišė virtuvėje“, „Lėlė Katya, dėk daiktus tvarka spintoje“, „Meškiukas eina į darželį“).

Kalendorinis-teminis planavimas vyresniųjų grupėje „Kognityvinė – tiriamoji ir produktyvi (konstruktyvinė) veikla“

rugsėjis
Pamoka numeris 1. (statyba) "Mašinos"
Programos turinys: Formuoti vaikų idėjas apie įvairias mašinas ir jų funkcinę paskirtį. Gebėjimo analizuoti pedagogo statomus pastatus lavinimas. Išmokite pakeisti vieną dalį kita. Ugdykite kūrybiškumą ir vaizduotę.

Pamoka numeris 2. "Priešingai"
Programos turinys: Supažindinti su žodžiais „priešingai“, „priešingai“ ir jų reikšmių įsisavinimu; ugdyti gebėjimą kiekvienam žodžiui (veiksmui) rasti priešingą žodį.

Pamoka numeris 3. (statyba) "Laumžirgis"
Programos turinys: Išmokyti vaikus pasigaminti žaislą iš natūralios medžiagos pagal modelį, plastilinu sujungti žaislo dalis, analizuoti pagaminimo seką, galimybę parinkti norimo dydžio ir formos medžiagą. Ugdykite vaizduotę, kelkite susidomėjimą.

Pamoka numeris 4. „Didelis mažas“
Programos turinys: Ugdyti gebėjimą rasti ir atskirti priešingybes. Suformuokite veiksmą „transformacija“.

Spalio mėn
Pamoka numeris 1. (statyba) "Namai"
Programos turinys: Išmokyti vaikus padaryti sudėtingesnes grindis, statyti gana sudėtingą konstrukciją, papuošti pastatą. Formuoti gebėjimą analizuoti imtį, rasti individualius projektinius sprendimus.

Pamoka numeris 2. „Transformacija“
Programos turinys: Pažintis su žodžiu „posūkiai“, transformacijų paieška. Gebėjimo fiksuoti transformacijos veiksmą ugdymas remiantis žodžių porų vartojimu: „buvo-bus“, „buvo-tapo (tampa)“.

Pamoka numeris 3. (statyba) "Tiltai"
Programos turinys: Išplėskite vaikų idėjas apie tiltus. Praktikuokite tiltų statymą. Tobulinti konstruktyvius įgūdžius, gebėjimą eksperimentuoti, gebėjimą suprasti, išskaidyti, kurti diagramas.

Pamoka numeris 4. „Transformacijos schema“
Programos turinys: „Transformacijos“ schemos įsisavinimas. „Tvirtinimo“ veiksmo formavimas.

lapkritis
Pamoka numeris 1. (dizainas) "Valtis"
Programos turinys: Supažindinti vaikus su naujomis detalėmis – žiedais, galimybe juos naudoti. Pratinkite kai kurias dalis keisdami kitomis, išmokite planuoti pastatą ir apie tai pasikalbėkite iš anksto.

Pamoka numeris 2. „Stebuklingasis stiklas“
Programos turinys: Supažindinti vaikus su stebėjimo prietaisais – mikroskopu, padidinamuoju stiklu, židiniu, teleskopu, žiūronais; paaiškinti, kam žmonėms jų reikia.

Pamoka numeris 3. (statyba)"Pelėda"
Programos turinys: Tobulinti praktinius darbo su įvairiomis natūraliomis medžiagomis įgūdžius, žaislo dalių tvirtinimo ir sujungimo įgūdžius naudojant įrankius, klijus, plastiliną. Stiprinti intelektualinius įgūdžius. Ugdykite vaizduotę, kūrybiškumą.

Pamoka numeris 4. „Kodėl objektai juda“
Programos turinys: Supažindinti vaikus su fizinėmis sąvokomis: „jėga“, „trintis“; parodyti trinties naudą.

Pamoka numeris 5. (statyba) "Sunkvežimis"
Programos turinys: Prisiminkite ir įtvirtinkite anksčiau įgytus projektavimo būdus. Tobulinti gebėjimą analizuoti mėginį, statyti tam tikra seka, išmokyti pakeisti kubus juostelėmis.

gruodį
Pamoka numeris 1. „Ledinis vanduo“
Programos turinys: Idėjų apie ledo tirpimą, apie ledo virsmą vandeniu, apie žiemą kūrimas
ir skristi. „Tvirtinimo“ veiksmo formavimas.

Pamoka numeris 2. (statyba) "Autobusas"
Programos turinys: Išmokyti vaikus iš popieriaus iškirpti tas pačias dalis, sulankstytas akordeonu miesto transporto gamybai. Veskite pokalbį apie kelių eismo taisykles, įtvirtinkite turimas vaikų žinias. Ugdykite kūrybiškumą ir savarankiškumą.

Pamoka numeris 3. "Morozko"
Programos turinys: Idėjų apie suminius vandens ir sezoniškumo pokyčius formavimas
gamtos pokyčiai. Transformacijos veiksmų formavimas.

Pamoka numeris 4. (dizainas) "Tripusis žibintuvėlis"
Programos turinys: Išmokyti vaikus pasigaminti žaislą klijuojant raštus; lavinti vaikų vaizduotę.

sausio mėn
Pamoka numeris 1. „Kieta – skysta“
Programos turinys: Idėjų apie kietąsias ir skysčiais formavimas. Įgūdžių ugdymas
stebėti, lyginti skirtingas medžiagas. Transformacijos veiksmų formavimas.

Pamoka numeris 2. (statyba) "Krepšelis"
Programos turinys: Įtvirtinti vaikų gebėjimą dirbti pagal modelį. Išugdyti gebėjimą matyti gatavą tūrinį žaislą jo plokščiame rašto nuskaityme. Ugdykite savarankiškumą ir iniciatyvą.

Pamoka numeris 3. „Snieguolė“
Programos turinys: Idėjų apie agregatus vandens virsmus formavimas. Gebėjimo transformuotis ugdymas. Transformacijos veiksmo formavimas

vasario mėn
Pamoka numeris 1. (statyba) „Lėktuvai, malūnsparniai“
Programos turinys: Išplėskite vaikų idėjas apie įvairius orlaivius, jų paskirtį. Formuoti apibendrintas idėjas apie šių tipų įrangą, pasimankštinti kuriant ateities pastatų schemas. Ugdykite erdvinį mąstymą, gebėjimą daryti išvadas.

Pamoka numeris 2. „Skystas-kietas“
Programos turinys: Idėjų apie medžiagų lydymą ir kietėjimą formavimas. Plėtra
transformacijos gebėjimai. Transformacijos veiksmo formavimas.

Pamoka numeris 3. (dizainas) "Teismas"
Programos turinys: Išplėsti apibendrintas vaikų idėjas apie įvairius teismų tipus, atsižvelgiant į jų struktūrą ir paskirtį. Praktikuokite kūrimo diagramas. laivų atvaizdai ir projektavimas pagal juos, elementarių laivų brėžinių konstravimas, gebėjimas samprotauti, argumentuoti sprendimus.

Pamoka numeris 4. „Šildymas-vėsinimas“
Programos turinys: Idėjų apie šildymą, vėsinimą, lydymą ir kietėjimą formavimas. Gebėjimo transformuotis ugdymas. Transformacijos veiksmų formavimas

5 pamoka (dizainas) „Pingvinai ant ledo stulpo“ (bendrai)
Programos turinys: Ugdykite gebėjimą dirbti kolektyviai, derinant savo amatus su bendra idėja. Stiprinti intelektualinius įgūdžius. Puoselėti draugiškus vaikų santykius, sukeliančius teigiamas emocijas.

Kovas
Pamoka numeris 1. „Saulė suteikia mums šilumos ir šviesos“
Programos turinys: Suteikti vaikams supratimą, kad Saulė yra šilumos ir šviesos šaltinis; pristatyti „šviesos energijos“ sąvoką, parodyti jos įsisavinimo laipsnį įvairiais daiktais, medžiagomis.

Pamoka numeris 2 (dizainas) „Miesto gatvės“
Programos turinys: Aktyvinkite vaikų žinias, mokykite juos kūrybiškai perprasti anksčiau įgytus projektavimo įgūdžius. Išmokite išdėstyti savo pastatus, atsižvelgdami į kitų vaikų pastatų vietą.

Pamoka numeris 3. "Kodėl pučia vėjas?"
Programos turinys: Supažindinti vaikus su vėjo priežastimi – oro masių judėjimu; paaiškinti vaikų mintis apie oro savybes: karšta kyla aukštyn – lengva, šalta krinta žemyn – sunku.

Pamoka numeris 4 (dizainas) „Kiškis“
Programos turinys: Įtvirtinti vaikų gebėjimą gaminti amatus iš natūralių medžiagų. Formuoti gebėjimą planuoti veiksmų seką. Ugdykite atkaklumą, gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą.

Balandis
Pamoka numeris 1. „Išgaravimas“
Programos turinys: Idėjų apie vandens garavimą – vandens pavertimą garais formavimas
kai šildomas. Holistinio požiūrio į suvestines vandens būsenas formavimas:
ledas - vanduo - garas. Idėjų apie šilumos šaltinius kūrimas (šiltos rankos, karšta viryklė,
saulė). Gebėjimo transformuotis ugdymas.

Pamoka numeris 2 (dizainas) „Robotai“
Programos turinys: Pratinkite vaikus kuriant diagramas ir brėžinius, modeliuojant ir projektuojant iš pastato. medžiagos ir dizaino detalės. Ugdykite vaizduotę, dėmesį.

Pamoka numeris 3. „Pelenė“
Programos turinys: Žinių apie vandens agregacijos būklę įtvirtinimas. Idėjų apie skysčių garavimą formavimas. Gebėjimo transformuotis ugdymas.

Pamoka numeris 4 (dizainas) "Dekoratyvinė plokštė"
Programos turinys: Išmokyti vaikus savarankiškai paruošti plastilino plokštės pagrindą, pagal schemas, daryti raštus iš įvairių medžiagų. Ugdykite fantaziją, vaizduotę.

Gegužė
Pamoka numeris 1. „Skalbimas ir lyginimas“
Programos turinys: Idėjų apie vandens garavimą formavimas. Gebėjimo transformuotis ugdymas.

Pamoka Nr.2 (dizainas) „Dizainas pagal dizainą“
Programos turinys: Išmokyti vaikus savarankiškai planuoti savo veiklą, parenkant reikiamą medžiagą. Ugdykite protinę veiklą amatų kūrimo procese.

Pamoka numeris 3. „Kondensacija“
Programos turinys: Idėjų apie vandens kondensaciją formavimas – garų pavertimas vandeniu, kai garai atšaldomi. Gebėjimo transformuotis ugdymas.

Pamoka numeris 4 (dizainas) „Architektūra ir dizainas“
Programos turinys: Lavinti vaikų kūrybinius ir dizaino gebėjimus, vaizduotę, išradingumą; modeliavimo ir projektavimo, schemų konstravimo pratybos; išmokti savarankiškai rasti būdų atlikti užduotis ir jas atlikti; ugdyti vaizdinį erdvinį mąstymą.


Į viršų