Tech map 2 jaunesniosios grupės gamtos mokslai. Pirmosios jaunesniųjų grupės gamtos mokslų pamokos konspektas „Augalų priežiūra

apvalus, rausvas

Augu ant šakos

suaugusieji mane myli

Ir maži vaikai (obuolys).

Vaisiai atrodo kaip stiklainis

Vilki geltonus marškinius.

Sulaužydamas tylą sode

Nukrito nuo medžio... (kriaušė)

3. Viršus - auksinė oda,

Centre yra didelis kaulas,

Kokie vaisiai? - Štai tau klausimas.

Tai saldu - ... (abrikosas)

Pedagogas: Gerai, vaikinai. Visos mįslės išspręstos.

Pedagogas: Vaikinai, kaip vienu žodžiu pavadinti obuolį, kriaušę, abrikosą? Kas tai?

Pedagogas: Vaikinai, kur auga vaisiai?

Pedagogas: Kokie yra medžių, ant kurių auga vaisiai, pavadinimai

Pedagogas: Kur auga vaismedžiai?

Pedagogas: Kaip vadinasi sodas, kuriame auga daug vaismedžių?

Pedagogas: Gerai padaryta!

Kelionė į sodą.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę į pasakišką sodą. Kokiu metų laiku mes dabar lauke? Teisingai, pavasaris. Ir mes aplankysime sodą, kur visada vasara.

Pedagogas: O ką mes pakviesime į kelionę?

Pedagogas: Bet kelias mums, vaikinams, nebus lengvas, žaisime pakeliui. Vardinsiu tau vaisius ir daržoves, kai vardinu daržoves - turime pritūpti, kai vardinu vaisius - einame ant kojų pirštų, traukiame rankas aukštyn link saulės.

Pedagogas: Vaikinai, mes esame sode. Sėskim ant žolės.

Pedagogas: Vaikinai, kokie medžiai auga mūsų sode?

Pedagogas: Kokie vaisiai auga ant šių medžių?

Pedagogas: Gerai padaryta!

Pedagogas: Vaikinai, bet ežiukas ir voverė nežino, kodėl žmonės augina tiek daug vaisių? Juk nesuvalgius jų visų iš karto, jie suges. Papasakokime savo draugams, kaip laikyti vaisius. (vaikų atsakymai)

Pedagogas: O ką galima virti iš vaisių?

Žaidimas su kamuoliu „Skanėstai“.

Pedagogas: Sustokime ratu ir žaiskime žaidimą „Skanėstai“. Aš esu šeimininkas, metu kamuolį, pavyzdžiui, Dašai ir klausiu: „Kokios obuolių sultys?“, Daša - „obuolys“ ir pan.

Pedagogas: O dabar lėtai atsisėskime ant žolės. Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ar visi turime vienodus vaisius? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Kuo vaisiai skiriasi vienas nuo kito?

Pedagogas: Vaikinai, kokios spalvos vaisiai mūsų sode

Pedagogas: Kaip vienu žodžiu pasakyti apie vaisių spalvą?

Pedagogas: Vaikinai, ką galime pasakyti apie vaisiaus dydį? Kas jie tokie?

Žaidimas „Rink vaisius“.

Pedagogas: Vaikinai, mūsų draugai kviečia jus žaisti daugiau. Jie nori, kad eitum į sodą ir rinktum vaisių. Merginos skina apvalius vaisius, o berniukai – smulkius.

Pedagogas: O dabar pažiūrėkime, ar teisingai atlikote užduotį. Savo ruožtu merginų ir vaikinų grupė padėjo ant stalo vaisių.

Pedagogas: Gerai padaryta, visi teisingai atliko darbą.

Edukacinė sritis:"Kognityvinė raida"

Veiklos rūšis: edukacinis

Amžiaus grupė: antras jaunesnysis

Tema:"Aplankykite močiutę"

Tikslas: plėsti vaikų idėjas apie augintinius (jie gyvena šalia žmogaus, jam naudingi, žmogus jais rūpinasi). Toliau supažindinkite su augintiniais ir jų jaunikliais, jų elgesiu ir mityba. Įvardykite naminius gyvūnus ir jų jauniklius, praturtinkite vaikų žodyną. Toliau mokykite vaikus įminti mįsles.

Programos turinys

Edukacinės užduotys: toliau turtinti žodyną, ugdyti skambią kalbos kultūrą. Išmokite atskirti jauniklius nuo suaugusių gyvūnų, pabrėždami kai kuriuos būdingus išvaizdos bruožus.

Kuriama: ugdyti klausos suvokimą, dėmesį, kalbą, gebėjimą atsakyti į klausimus, išmokti atspėti mįsles, ugdyti gebėjimą derinti judesius su žodžiais, ugdyti nuoseklią vaikų kalbą Išskirti gyvūnų balsus.

Švietimas: ugdyti susidomėjimą pamoka, ugdyti vaikus gerus santykius su gyvūnais, rodyti norą jais rūpintis, ugdyti emocinį reagavimą ir norą bendrauti.

Preliminarus darbas: pokalbiai apie gyvūnus, žaidimai su žaisliniais gyvūnėliais, eilėraščių skaitymas: „Kisonka – Murysonka“. Paveikslų iš serijos „Naminiai gyvūnai“ ekspertizė. Loto žaidimas „Gyvūnėliai ir jų jaunikliai“

Žodyno darbas: turtinti vaikų žodyną, taisyklingai pavadinti naminių gyvūnų jauniklius (veršelis, kumeliukas, kačiukas, šuniukas, višta, ožka, paršelis).

Medžiagos ir įranga: galvos juostos: vištos ir vištos pagal vaikų skaičių; multimedijos įranga, pristatymas; kriaušių-naminių gyvūnėlių rinkinys (karvė, katė, šuo, arklys ir jų jaunikliai); suskaidytos nuotraukos: arklys - vežimas, vištiena - kiaušinis, katė - pelė, ožka - pūkai, pienas, šuo - namas.

Veiklos eiga:

Mokytojas praneša vaikams, kad į grupę atėjo laiškas, atidaro ir perskaito.

Močiutė rašo ir kviečia į svečius.

Vaikinai, eikime aplankyti močiutės, ar ne?

Kokią keleivinio transporto rūšį žinote? (Vaikų atsakymai.)

Kokiu transportu norėtumėte naudotis? (Vaikų atsakymai.)

Bet kadangi mūsų daug, siūlau važiuoti autobusu.

Vaikai išsirikiuoja už mokytojo ir važiuoja pagal muziką.

Ant lygaus kelio

Ant lygaus kelio.

Mūsų kojos vaikšto

Mūsų kojos vaikšto.

Per balą – šokinėti. Per skylę - lope. Vaikščiojome, vaikščiojome, atvažiavome aplankyti. Ir čia yra namas. Pasibelskime vaikinai.

Belkis, belskis, belskis, kas čia gyvena?

Kas atvers mums duris?

Atsidaro langas, o močiutė žvilgteli :

Sveiki vaikai,

Merginos ir berniukai.

Gera dabar visus matyti

Juk jau seniai tavęs laukiau.

Aš esu močiutė Arina.

O, vaikinai, man atsitiko bėda, visi mano gyvūnai pabėgo.

Mokytoja klausia vaikų, kaip jie galėtų padėti savo močiutei. Klausosi vaikų atsakymų.

Pedagogas: Vaikinai, gal šie gyvūnai atėjo į mūsų grupę? Grupėje turime daug gyvūnų, bet močiutei visų jų nereikia. Paklauskime močiutės, kokių gyvūnų jai reikia.

Močiutė: Man reikia gyvūnų, kurie gyvena šalia žmogaus.

Pedagogas: Močiute, ar tau reikia vilko? Močiutė išsigando.

Vaikinai, kaip vadinasi gyvūnai, gyvenantys šalia žmogaus? ( Augintiniai).

- Naminiai gyvūnai gyvena šalia žmogaus, negali pasistatyti sau namo, išsikasti duobės, guolio, nepritaikę gyventi miške. Jas reikia prižiūrėti, statyti namus, maitinti, valyti.

Močiutė Kokių augintinių reikia.

Ir aš tau pasakysiu mįsles, o tu jas įminsi. Visi vaikai mėgsta mįsles, ar ne? (Vaikų atsakymai.)

Tada atspėk mano mįsles. Kiekvieną kartą spėjęs mokytojas iš dėžutės išima žaislą augintiniui.

1. Nerta uodega, kulnu nosis (paršelis).

2. baltos plunksnos,

raudona šukutė,

Kas tas ant kakliuko?

Petya - (gaidys).

3 .Alkanas - dūzgia

Syta – kramto.

maži vaikai

Duoda pieno (karvės).

4. Vaikšto – klaidžioja, kraipo galvą.

Weed klausia: "aš-aš-aš"

Duok man skanios žolės! (Ožka).

5 .Minkštos letenėlės, įbrėžimai ant letenų,

Jis tyliai vaikšto, gaudydamas peles. (Katė).

6. Aš važiuoju greičiau nei vėjas
"" Tsok-tsok, "" - beldžiu kanopomis,
Aš garsiai šaukiu „Jungas“,
Sėskis ant nugaros – aš važiuosiu! (Arklys).

7. Štai jums dar viena mįslė.

Kvokhchet, kohchet,

Skambina vaikams

Jis visus surenka po sparnu.

Kas tai? (Vištiena).

Mokytoja rodo žaislus: vištą su vištomis.

ką tu matai? (Vištiena ir viščiukai).

Koks yra jauniklių motinos vardas?

Kokie yra jauniklių viščiukų vardai?

O dabar mes žaisime su jumis. Aš būsiu višta, o tu vištos. Jūs esate mano vaikai ir privalote man paklusti.

Fizminutka "Išėjo koridalis vištiena"

Vištiena išėjo

Su savimi ji turi geltonus jauniklius.

Vištiena čiulba: ko-ko,

Neik toli

Irkluokite letenomis,

Ieškokite grūdų.

Suvalgė riebų vabalą

sliekas,

Išgėrėme šiek tiek vandens

Pilnas lovelis.

Močiutė: Klausyk kitos mįslės.

8. Gyvena būdelėje,

Įkando kaulus.

Lojimas ir kandžiojimasis -

Koks yra pavadinimas? (Šuo).

Pedagogas: O, bet mes neturime šuns, kur ji yra? Iš namų išbėga šuo ir loja.

Pasirodo, šuo nepabėgo, ji saugojo namus. Mokytoja atveda šunį vaikams, vaikai jį glosto.

Močiutė: O, kokie geri bičiuliai, įminėte mįsles! Apie ką buvo mįslės?

(Apie katę, karvę, paršelį ir pan.) Kaip juos galima pavadinti vienu žodžiu? (Vaikų atsakymai.)

Močiutė priima gyvūnus, dėkoja vaikams už pagalbą.

Auklėtoja: Na, padėjome vaikinams pas močiutę, radome visus gyvūnus, atsisveikinkime su močiute. Vaikai atsisveikina su močiute.

Pedagogas: Ir mes grįšime ant žirgo. Vaikai išsirikiuoja už mokytojo ir „grįžta“ prie muzikos.

Pedagogas: Vaikinai, jūs jau gerai pažįstate augintinius, bet kokią naudą jie duoda žmogui?

Didaktinis žaidimas:

Karvė – pienas

Višta – kiaušinis

Ožka – pūkai, pienas

Šuo – saugo namus

Arklys neša vežimą

Katė gaudo peles.

1–7 skaidrės.

Katė turi kačiuką
Gaidys ir višta turi jauniklį
Karvė turi veršelį
Arklys turi kumeliuką

Šuo turi šuniuką

Ožka turi jauniklį

Kieno ragai? - Ožkos ragai. Kieno karčiai? – Arklio karčiai.Kieno uodega? - Katės uodega. Kieno nosis? - Kiaulės nosis. Kieno letenos? - Vištienos pėdos.

Miau (kas?) – katė
Kaimyninis -
Grunts -
Mūkymas -
Loja -
Bleat -

Loja -

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs viską atspėjote teisingai. O rytoj vėl važiuokime pas močiutę ir iš statybinės medžiagos padarykime tvorelę gyvūnams, kad pas močiutę nebebarstytų.

Didaktinis žaidimas: „Pavadink jauniklį?1–7 skaidrės.

Kiekvienas augintinis turi kūdikį. Turite pasakyti, kas turi kokį jauniklį.

Didaktinis žaidimas: "Kieno, kieno, kieno?" 8–12 skaidrės.

Mokytojas: Vaikinai! Jūs pažįstate įvairius augintinius. Atspėk šių gyvūnų kūno dalis. Mokytojas parodo gyvūnų kūno dalis, o vaikai spėlioja.

Kieno ragai? - Ožkos ragai. Kieno karčiai? - Arklio karčiai. Kieno uodega? - Katės uodega. Kieno nosis? - Kiaulės nosis. Kieno letenos? - Vištienos pėdos.

Didaktinis žaidimas: Kokie yra augintinių privalumai?

Vaikams siūlomi paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas augintinis, duodama užduotis išsirinkti paveikslėlį, vaizduojantį gyvūnų teikiamą naudą žmogui, papasakoti apie savo pasirinkimą.

Karvė – pienas

Višta – kiaušinis

Ožka – pūkai, pienas

Šuo – saugo namus

Arklys neša vežimą

Katė gaudo peles.

Pirštų gimnastika erzina peles

Miau (kas?) – katė

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs viską atspėjote teisingai. O rytoj vėl važiuokime pas močiutę ir iš statybinės medžiagos padarykime tvorelę gyvūnams, kad pas močiutę nebebarstytų.

Programos turinys: mokyti vaikus atskirti gamtos objektus nuo dirbtinių žmogaus sukurtų, laukinės gamtos objektus nuo negyvosios gamtos objektų. Suformuoti vaikui idėją apie neatsiejamą ryšį tarp žmogaus ir gamtos, kad mes, žmonės, esame gamtos dalis, kad gyvų objektų augimui ir vystymuisi reikia to paties: šviesos, vandens, oro, maisto, meilės. ir pagarba kitiems.

Medžiaga: Gamtos, o ne gamtos objektai'' (pvz., granito gabalas, plyta, gėlių puokštė) ir piešiniai, vaizduojantys gamtos, o ne gamtos objektus'', gyvūno vystymosi ir augimo schemos (katės: aklas kačiukas, mažas kačiukas, augantis kačiukas, didelė katė) ir žmogus (kūdikis, ikimokyklinukas, jaunuolis, vyras)

Kurso eiga.

Mokytoja skaito L. Daineko eilėraštį:

Čia, žemėje, yra didžiulis namas

Mėlynas stogas.

Jame gyvena saulė, lietus ir perkūnija,

Miško ir jūros banglenčių sportas,

Ant jo gyvena paukščiai ir gėlės.

Linksmas upelio garsas,

Tu gyveni tame šviesiame name

Ir visi tavo draugai.

Kur keliai veda,

Jūs visada būsite jame.

Gimtojo krašto gamta

Šis namas vadinamas.

Jūs žinote žodį „gamta“. Ir ką tai reiškia? (vaikai išsako savo prielaidas apie tai, kas yra gamta, ir pateikia pavyzdžių: saulė, oras, vanduo, augalai, gyvūnai, paukščiai.)

Kodėl tą ar kitą objektą priskiriate gamtai? (vaikų spėjimai)

Augalai, gyvūnai, paukščiai – jie gyvi (nustatyti gyvo žmogaus modelį: vaikščiojančio žmogaus kojos); valgyti (nustatyti modelį-maistą (žmogaus burna)); kvėpuoti (nustatyti modelį-kvėpavimas (nosis)); veislė (nustatytas modelis - veisimas (vištiena iš kiaušinio)); augti (nustatytas modelis-augimas (vištiena-vištiena)).

Mokytojas su vaikais kartoja gyvųjų ženklus pagal modelius.

O ko negalima pavadinti gamta? (kas padaryta žmogaus rankomis)

Ar gamtoje yra automobilis? (Ne, nes tai buvo padaryta žmogaus rankomis: bet arklys, kupranugaris, ant kurio joja žmogus, jau yra gamta. Žmogus juos tik prisijaukino, naminius padarė, jie egzistavo gamtoje be jo.)

– Vaikinai, ar koks nors gyvenimo modelis tinka automobiliui? (Ne)

Kodėl? (vaikai savo atsakymą pagrindžia modeliais: reikia įjungti, kad judėtų; reikia maitinti, pilti benzino, jis nevalgomas; nekvėpuoja, nesidaugina, neauga)

Gamta yra tai, kas egzistuoja be žmogaus pagalbos, o ne gamta“ yra viskas, kas sukurta žmogaus rankomis.

Žmogus dažnai sugalvoja dalykų, panašių į gamtą.

Sraigtasparnis atrodo kaip laumžirgis.

Povandeninis laivas ant banginio. (Vaikai tęsia šią eilutę.)

Visą Žemės gamtą galima suskirstyti į du didžiulius pasaulius: negyvosios gamtos pasaulį ir gyvosios gamtos pasaulį. Ant stalo yra paveiksliukai, padeda atskirti. Ant vieno molberto padėkite gyvąją gamtą, ant kito – negyvąją. (vaikai tvarko ir aiškina: gyvoji gamta yra tai, kas juda, auga, vystosi, miršta ir dauginasi; negyvoji; jei ne gamta, tai kodėl jie taip mano, juk ją padarė žmogaus rankos.) arba žaidimas „Gyvas-negyvas“

Kiekvienas vaikas turi kortelę vienoje pusėje žalia – laukinė gamta, kitoje – raudona – ne laukinė gamta. Mokytojas parodo paveikslėlį su gyvaisiais (vabzdžiais, paukščiais, gyvūnais, medžiais ir kt.) ir ne laukiniais gyvūnais (įranga, drabužiai ir kt.). vaikai turėtų parodyti tam tikros spalvos kortelę ir paaiškinti savo pasirinkimą:

Kodėl gyvas? (kvėpuoja, valgo, auga, dauginasi)

Kodėl ne gyvas? (įsijungti, nesidaugina, nekvėpuoja, nejuda.

Fizkultminutka.

O ką žmogus reprezentuoja gamtos atžvilgiu? Kokia gamta? (vaikų spėjimai)

Išsiaiškinkime ir įrodykime, kad pats Žmogus yra gamtos dalis. Pirmiausia pažiūrėkime, kaip gyvūnas vystosi ir auga, naudodamiesi katės pavyzdžiu.

Pažiūrėkime, išdėstykite diagramą (schema yra išdėstyta):

Aklas kačiukas yra mažas kačiukas, augantis kačiukas yra didelė katė.

Vaikinai, ko reikia katės augimui ir vystymuisi? (vaikų spėjimai)

Dabar pažiūrėkime, kaip žmogus vystosi ir auga. (rodomos nuotraukos)

Kūdikis-vaikas-ikimokyklinukas-jaunuolis-vyras.

Ko reikia žmogui augti ir tobulėti? (vaikų spėjimai)

Šiluma + maistas + vanduo + oras + artimųjų meilė.

O kadangi pats žmogus yra gamtos dalis, tai be gamtos jis pasmerktas mirčiai, nes nebus oro, vandens, augalų ir gyvūnų, kurie jam duoda maisto, drabužių, daug įvairių medžiagų, vaistų ir to paties oro.

Žmogus vadinamas gamtos karaliumi. Ar teisinga, kodėl žmogus taip vadinamas? (vaikai išsako savo nuomonę).

Žmogus yra mąstanti, racionali būtybė. Jis daug ko išmoko iš gamtos.

Žemėje jis protingesnis už visus,

Štai kodėl visi yra stipresni!

Tačiau dėl savo galios žmogus sukėlė daugelio gyvūnų, augalų ir jų buveinių mirtį. Žmogus turi rūpintis gamta.

Ką reiškia be žolelių ir paukščių,

Ir be meilės zujančiai bitei,

Be gervių virš spygliuočių krūmynų,

Be gražių lapės veidų?

Kai pagaliau supranti

Pjaustymas į negyvas uolas

O žmogau, gamtos karūna,

Kokia tavo pabaiga be gamtos?

Integruota pamoka 3-4 metų vaikams „Kelionė su Kapitoška“

Tipas: Integruota.
Žiūrėti: Kognityvinė-tyrinė veikla.
GCD tema:„Kelionė su Kapitoška“
Amžiaus grupė: 2 jauniausi

Programos turinys:
Įsitikinkite, kad lietaus priežastis yra žinoma;
Sužadinkite norą suprasti suaugusio žmogaus kalbą ir aktyviai į ją reaguoti.
Sužadinti vaikų norą aktyviai užsiimti pažintiniu bendravimu, išsakyti savo nuomonę, daryti paprastas išvadas.
Įtikinti, kad gebėjimas dirbti grupėje, derėtis, atsižvelgti į partnerio nuomonę yra geras;
Prisiminkite, kad dirbdami su vandeniu turite būti atsargūs;
Padėti sukurti džiugią emocinę nuotaiką vaikams.

Žodyno darbas: varva, pilamas, kempinė, eksperimentas, šiltas, lengvas, sunkus.

Įranga: magnetofonas, magnetinė lenta.

Demonstracinė medžiaga yra paveikslėlių rinkinys „Lietaus pasirodymas“, „Kapitoškos“ vaizdas.

Dalomoji medžiaga: rinkinys eksperimentams: kempinės, pagal vaikų skaičių, gili lėkštė, servetėlės ​​rankoms.

Preliminarus darbas su vaikais:
Skaityti pasakojimus, pažintinio pobūdžio pasakas A. Barto „Mergaitė purvina“, skaityti pasaką „Lietus“, mokytis rusų liaudies rimų, kalbėtis A. Barto eilėraščiu „Kiškutis“, stebėti sezoninius gamtos pokyčius. pasivaikščiojimo metu.

Vaikų organizavimas tiesioginėje edukacinėje veikloje:
1. Organizacinis momentas vyksta puslankiu ant kėdžių;
2. Pagrindinėje pamokos dalyje „Kapitoška“ kviečia vaikus eiti prie stalo, ant kurio ruošiama medžiaga pamokai;
3. Toliau „Kapitoška“ pasiūlo pažaisti ir vaikai pereina į laisvąją grupės dalį (kilimą);
4. Toliau „Kapitoshka“ siūlo eiti prie antrojo stalo.
5. Paskutiniame etape vaikai sėdi puslankiu ant kėdžių ir apibendrina.

Pamokos eiga:

(Skamba lietaus garsas.) Vaikai sėdi prieš mokytoją puslankiu.
Pedagogas: Labas rytas vaikinai! Šiandien mūsų svečias Kapitoška. Kodėl tu toks niūrus? Nusišypsokime Kapitoškai, nusišypsokime vieni kitiems ir visi kartu pasakykime: „Labas, Kapitoška“ (Vaikai kartoja po mokytojo). Kapitoška labai džiaugiasi matydamas tavo šypsenas, šypsosi ir tau.

Pedagogas: O vaikai, ar klausotės? Kokie tai garsai?
Vaikai: (Griaustinis griaustinis, lyja.)
globėjas: Taip! Tai lietaus garsas.
Pedagogas: kaip griaustinis?
Vaikai: garsiai
Pedagogas: Ar tu išsigandęs?
Vaikai: baisu.
globėjas: Lietus, lietus, pilnas lietus. Šlapi vaikai! (Lietaus garsas nutrūksta)
Pedagogas: O, žiūrėk, kaip tylu.
Kapitoshka: Bet įdomu, vaikinai, iš kur ateina lietus? Ką tu manai?
Vaikai: Varva iš dangaus, iš debesų.
Kapitoshka: Teisingai, iš debesų. Ar žinai, kaip jis pasirodo debesyje?
Vaikai: (Nr.)
Pedagogas: Ir paklauskime Kapitoškos, gal jis žino?
Pedagogas: Kapitoshka, papasakok mums stebuklingo lietaus paslaptis.
Kapitoshka: Aš tau pasakysiu, eik prie stalų.
Pedagogas: Ant stalo turime kempinių – tai bus mūsų debesys. Paimkite juos į ranką ir pajuskite, kaip jie jaučiasi liesdami? Sausas ar šlapias? Lengvas ar sunkus?
Vaikai: sausas ir lengvas.
Pedagogas: O baseine turime vandens, tai ežeras, iš kurio vandenį geria debesis.
Pedagogas: Kaip manote, ką reikia padaryti, kad mūsų debesis galėtų atsigerti vandens iš mūsų ežero.
Vaikai: Nuleiskite mūsų debesį į vandenį
Pedagogas: Tai va, nuleidžiame debesis į vandenį, debesis prisipildo. Pažiūrėkite, kiek vandens lašelių susikaupė kempinėje!
Dabar pasakykite, koks debesis tapo? Sausas ar šlapias? Lengvas ar sunkus?
Vaikai: sunkūs, šlapi.
Pedagogas: O dabar pakelk savo debesų kempinę ir išgręžk, iš debesies pasipils lietus.
Pedagogas: Jei paspausite nestipriai, tada lietus bus silpnas, o jei stipriai paspausite mūsų debesį, tada lietus bus stiprus.
Pedagogas: Maša, Kapitoška domisi, koks lietus tau buvo: stiprus ar silpnas?
Vaikai: stiprūs.
Pedagogas: Teisingai, stiprus. Toks lietus vadinamas liūtimi. Taip vaikinai, lašeliai susiburs į debesį, o kai jiems pasidaro sausakimša, jie bėga nuo debesies ant žemės, krisdami kaip lietus.
globėjas: Pavargo mūsų debesys, padėkime ant stalo.
Pedagogas: Pasakyk man, kokius tušinukus dabar turime?
Vaikai: Šlapias.
Pedagogas: O ką reikia padaryti, kad jie išdžiūtų?
Vaikai: nuvalykite servetėle (valykite rankas).
globėjas: Mūsų draugo Kapitoškos dėka jis mums padėjo išsiaiškinti, kokias paslaptis saugo stebuklingas lietus.
globėjas: Prisiminkime, kaip pasirodo lietus?
Vaikai: Debesis geria šiek tiek vandens, o tada, kai neužtenka vietos lašeliams, jie krenta kaip lietus ant žemės.
globėjas: Teisingai.
Fizminutka:
Pedagogas: Vaikinai, mūsų Kapitoška liūdna, pažaiskime šiek tiek.
Stovime ratu (padėkite Kapitošką ant kėdės apskritimo centre) ir kartojame paskui mane:
Lašas - vienas, lašas - du, (rodykite delnus po vieną)
Iš pradžių labai lėtai (lėtai sujunkite delnus)
ir tada, tada, tada - visi bėga, bėga, bėga. (bėgti)
Atidarysime skėčius (atsisėsim, rankomis pasistatysime namą)
Mes apsisaugosime nuo lietaus.
Pedagogas: Vaikinai, turime dovaną Kapitoškai (parodykite ryškiai suprojektuotą dėžutę). Šioje dėžutėje yra stebuklingas muilas.
globėjas: Ką galima padaryti su muilu?
Vaikai: nusiplauk rankas
Pedagogas: Su muilu ir vandeniu galime ne tik nusiplauti rankas, nusiplauti veidą, bet ir nuveikti nuostabių dalykų su vandeniu.
Pedagogas: Eikite į antrą stalą.
Pedagogas: Kas bus ant stalo?
Vaikai: akiniai
Pedagogas: ir kas juose yra?
Vaikai: Vanduo.
Pedagogas: Tai va, vandens, o dabar į puodelius pilsiu skysto muilo, maišysime ir pūsime, kas atsitiko?
Vaikai: burbuliukai.
globėjas: Teisingai, vaikinai, ką mes padarėme?
Vaikai: muilo burbuliukai.
O dabar, vaikinai, įdėkime vamzdelius į dėžutę ir atiduokime Kapitoškai
Juk jam laikas išskristi, jo laukia mažosios seserys – lašeliai ant debesų.
Kapitoshka: Man labai patiko jūsų vieta, ačiū vaikinai. Būtinai aplankysiu dar ne kartą. Aš taip tavimi susidomėjau.
Pedagogas: O dabar, vaikinai, prisiminkime, kokią lietaus paslaptį atskleidėme kartu su draugu Kapitoška. Šiandien sužinojome, iš kur debesyje atsiranda lietaus lašai, kodėl lyja, susipažinome su naujais žaidimais. Atsisveikindama Kapitoshka padovanoja jums savo portretą, kad jo nepamirštumėte.

Kazachstano Respublikos švietimo ir mokslo ministerija

vidurinė mokykla №2

M / C "Aigolek"

gamtos moksle

Tema: "Mes einame pasivaikščioti"

Auklėtoja Zorina A.L.

Ščučinskas 2017 m

Atviros pamokos santrauka

1 jaunių grupėje

tema: "Mes einame pasivaikščioti"

Programos turinys:

Tikslai:

Ugdomasis: Gebėjimas atlikti veiksmus su daiktais

Kuriama:d

Auklėjimas:

Įranga: Viršutinių drabužių komplektas mergaitei (kelnės, švarkas, kepurė, šalikas, kumštinės pirštinės, veltiniai batai), viršutinių drabužių nuotraukos

Pamokos eiga:

Šiandien turime svečių į pamoką. Pasveikink savo svečius.

Šauniai padirbėta! Jūs visada turėtumėte pasisveikinti. Tai reiškia, kad esate išsilavinęs

(vaikų atsakymai). Mes einame tiesiai. Vasarą mes kasdien vaikštome. Ir atsakyk

Įdomu, koks dabar metų laikas? (vaikų atsakymai). Tinkamas metų laikas

žiema. Ar žiemą vaikštome kasdien?

Ne visada galime išeiti į lauką dėl oro sąlygų. Vaikinai, koks oras žiemą?

(vaikų atsakymai).

Vaikinai, norint eiti pasivaikščioti žiemą, reikia šiltai apsirengti. Kas mes esam

apsirengti pasivaikščioti? Demonstruojame drabužių komplektą mergaitei,

Svarstome drabužius, išryškinančius būdingus bruožus.

Pasibelsti į duris

Įeik Vika

Vaikinai, aš einu į lauką, ar padėsite man apsirengti pasivaikščioti?

Vika, žinoma, mes jums padėsime.

Aprengiame Viką kartu su vaikais. Atkreipiu dėmesį į apsirengimo tvarką

drabužiai (iš apačios į viršų), naudojant dvikalbį komponentą

- Vaikinai, labai ačiū, kad padėjote man apsirengti, man laikas

vaikščioti. (Atsisveikina su vaikais ir išeina)

Muzikinė fizinė minutė „Sniego senio gamyba“

Apibendrinant

01.02.2017

Ұyymdastyrylgan oқu іs-аreketіnіӊ Technologinis žemėlapis

organizuotos mokymosi veiklos technolagiyalyk žemėlapiai

Bilim beru atlyginimas/Išsilavinimo sritys:Pažinimas

Bolimderis / skyrius:gamtos mokslai

Takyryby / tema:Mes einame pėsčiomis

Maқsaty/Tikslai: Ugdomasis: Gebėjimas atlikti veiksmus su objektais

Kuriama:Ugdykite gebėjimą atskirti priešybesdveiksmai (nusirengti, atsegti sagutę)

Auklėjimas:Ugdyti vaikus tvarkingumu, tvarkingumu.

KosGkomponentas / dvikalbis komponentas: kepurė-börik, šalikas-šalikas, kumštinės pirštinės- Kolgapas.

Іs-аreket kezenі

Veiklos etapai

Tarbieshіnіӊ аreketterі

Auklėtojo veiksmai

Balalardyӊ әreketterі

Vaikų veiksmai

І etapas

Sebeptik аreketti oyatu

Motyvacinis-skatinimas

Vaikinai, einame į darželį. Ką mes veikiame darželyje?

Mes einame tiesiai. Vasarą mes kasdien vaikštome.

Ar galite pasakyti, koks dabar metų laikas?

Tinkamas metų laikas yra žiema. Ar žiemą vaikštome kasdien?

Ne visada galime išeiti į lauką dėl oro sąlygų.

Vaikinai, koks oras žiemą?

Vaikai atsako į klausimą

Valgome, žaidžiame, miegame, piešiame, vaikštome

sezonas ziema

Žiemą ne visada vaikštome

Šalta, šalta, sninga.

II etapas

Uymdastyrylgan izdenis

Organizacinė paieška

Norint eiti pasivaikščioti žiemą reikia šiltai apsirengti. Ką dėvime pasivaikščiodami?

Pasibelsti į duris

Įeik Vika

Mes su vaikinais einame pasivaikščioti, ar galite man padėti apsirengti?

Ar vaikinai padės Vikai apsirengti?

Atkreipiu dėmesį į apsirengimo tvarką

drabužiai (iš apačios į viršų), naudojant dvikalbį komponentą.

Vika padėkoja už pagalbą ir išeina.

Atsakyk klausimą

Skrybėlė, šalikas, pirštinės

Vaikai rodo susidomėjimą

Sutikite padėti

Stebėkite ir kartokite žodžius

Atsisveikinimas su Vika

III etapas

Reflectik tuzetushi

Refleksą koreguojantis

Apibendrinant.

Vaikinai, prisiminkime, koks dabar metų laikas?

O kaip turėtume rengtis pasivaikščioti žiemą?

Aš giriu vaikus

sezonas ziema

Apsirenkite šiltai

Kutіletіn natizhe / Laukiamas rezultatas:

Belu/Know:Žieminių drabužių pavadinimai (kepurė, šalikas, veltiniai batai ir kt.)

Bolu baras/turi:Drabužių klasifikavimo idėja (žiema, vasara)

Isteu alu/Gebėti: Atlikti veiksmus su daiktais (apsirengti, nusirengti)

Gamtos mokslų pamokos savianalizė I jaunesniajai grupei.

Tema: Mes einame pasivaikščioti.

Programos turinys atitinka I jaunesniosios grupės vaikų pasirengimo lygį.

Ugdomasis: Gebėjimas atlikti veiksmus su daiktais

Vystymasis: ugdykite gebėjimą atskirti priešingus veiksmus (nusirengti, atsegti ir užsisegti)

Ugdymas: Ugdyti vaikus tikslumu, tvarkingumu.

Turėjau iš anksto parinktą įrangą, būtent viršutinių drabužių komplektą mergaitei (kelnės, švarkas, kepurė, šalikas, kumštines pirštines, veltinio batus), viršutinių drabužių nuotraukas. Pamokėlės metu vaikai parodė, kad žino aprangos detalių pavadinimus, pavadinimą ir nuo ko skiriasi.

Buvo akivaizdu, kad vaikai rodė didelį susidomėjimą ir norą kažkam padėti. Tikiu, kad pamoka pasiekė savo tikslą.

Vaikai buvo aktyvūs, dėmesingi ir draugiški. Apmąstymas sekėsi puikiai, nes vaikai greitai atsakė į pateiktus klausimus.


Į viršų