GCD konspektas apie projektavimą parengiamojoje grupėje „Žuvis origami technikoje. Dizaino, rankų darbo pamokos metmenys (parengiamoji grupė) tema: taikomosios dailės GCD santrauka „Žuvis akvariume

Julija Kaščeeva

Užduotys:

ugdyti gebėjimą lankstyti popierių origami žuvis;

lavinti smulkiąją motoriką, verbalinį-loginį mąstymą, išraiškingą kalbą;

ugdyti estetines savybes dirbant su spalvotu popieriumi.

medžiagų: spalvotas popierius, žuvies iliustracijos, muzikinis akompanimentas "Povandeninis pasaulis"

Ankstesnis darbas: popieriaus tvarkymas origami technika, skaityti eilėraščius apie akvariumą, povandeninį pasaulį, vandenyną, klausytis kompozicijos "Vandenyno garsai"

Muzikos akompanimento garsai "Povandeninis pasaulis"

Laba diena vaikinai! Šiandien iš popieriaus pagaminsime ką nors įdomaus! O ką mes su jumis darysime, sužinosite atspėję mano mįslę.

Turiu sparnus – nemoku skristi

Neturiu kojų, bet vaikštau

Aš nevaikštau žeme

Aš nežiūriu į dangų

Aš neskaičiuoju žvaigždžių

Aš vengiu žmonių.

Teisingai, vaikinai mažos žuvytės!

Taigi, šiandien pabandysime padaryti popierinė žuvis, naudojimo metu origami technika. Kas prisimena, kas tai yra tokia technika?

Teisingai. Origami - technikaįvairių figūrų gaminimas iš popieriaus jį lankstydamas. Ką galime padaryti iš popieriaus? Tai tiesa, gėlė, katė, drugelis, o šiandien aš noriu išmokyti jus lankstyti popierių mažos žuvytės.

Pirmiausia apžvelkime viską, ką žinome žuvis. Kur jie gyvena? Koks jų kūnas? Iš ko jis susideda? Kaip žuvys kvėpuoja? Kokią žuvį pažįsti?

Puiku, vaikinai, jūs teisūs. Dabar pažvelkime į žuvis atidžiau.

Vaikai žiūri į žuvis iliustracijose.

Puiku, dabar paklausykime to eilėraštis:

Mūsų akvariume

Gyvena žuvų šeima:

Mama ir tėtis

Ir krūva vaikų.

Visi kartu vienas su kitu

Persekiojimas ryte

Ir ratu po tiektuvu

Kai ateina laikas valgyti.

Tačiau dažnai taip nutinka:

Žuvis bus liūdna

Jie neleidžia žymų

Nejudėdami jie stovi.

Tyliai pakartokite

Keli žodžiai.

Jie tikriausiai prisimena

gimtosios salos.

Greitai juos išleisiu

Upėje ar upelyje.

Leisk jiems plaukti prie jūros

Į savo tėvynę!

Na, kada į namus

Žuvis plauks

Per savo draugus

Sveiki, bus atsiųstas!

Kaip gaila žuvys nekalba,

Ir tada jie pasakytų

Apie karštas šalis, dideles jūras

Ir toli - toli!

G. Lupandina

Apie ką šis eilėraštis? Ar jums, vaikinai, patiko šis eilėraštis? Kas tiksliai patiko?

Puiku, o dabar pradėkime kurti savo žuvis.

Vaikai išlanksto iš popieriaus mažos žuvytės sukurtas pagal auklėtojos modelį. Viduryje darbo vyksta kūno kultūros užsiėmimas.

Žuvys linksminasi

Švariame, šiltame vandenyje.

Jie susitrauks, atsitrauks,

Jie palaidos save smėlyje.

Po dinamiškos pauzės vaikai toliau lanksto žuvį.

Šauniai padirbėta! Kokie visi gražūs žuvis pasirodė! Dabar mūsų grupė turi savo popierinį akvariumą, ar ne?


Susijusios publikacijos:

Popieriaus dizaino pamokos vyresniųjų grupėje „Kačių paroda“ (origami) santrauka Programos turinys: toliau mokyti vaikus perteikti katės įvaizdį, naudojant popierių kaip konstruktyvią ir vaizdinę medžiagą.

Pamokos uždaviniai: 1. Išmokyti vaikus pagrindinę formą transformuoti į įvairius amatus, ugdyti mąstymo kintamumą. 2. Ugdykite vykdymo įgūdžius.

Meistriškumo klasė vyresniems ikimokyklinio amžiaus 5-6 metų vaikams Konstravimas iš popieriaus naudojant origami techniką „Imbierai plaukia upėje“. Prie upės.

Vaikinai, ar turite akvariumą? Kokios žuvys jame gyvena? (Veiltail, auksinė žuvelė, kardo uodega, gupijos, tetras ir kt.) – Kodėl šios žuvys.

Pamokos tikslas: Toliau supažindinti vaikus su rusų liaudies šventėmis. Įtvirtinti anksčiau studijuotų figūrų lankstymo įgūdžius, remiantis.

Ilgalaikis planavimas mokyti parengiamosios grupės vaikus origami technikos Spalio I savaitė GCD Žuvys Susipažinimas su pagrindine forma "žuvis", operatyvinio žemėlapio skaitymas II savaitė Bendra veikla Gus tobulinimas.

Daug žadantis planas bendrauti su tėvais kuriant origami techniką Tikslas: supažindinti tėvus su japonišku popieriaus lankstymo menu ir įtraukti juos į bendrą veiklą, kuriant nuostabius.

Ugdymo sritis: Pažinimas "(konstruktyvus užsiėmimas)
Edukacinių sričių integracija: „Grožinės literatūros skaitymas“, „Bendravimas“, „Meninė kūryba“, „Darbas“ (rankinis darbas), „Kūninė kultūra“.
Vaikų veiklos rūšys: produktyvi, bendraujanti, grožinės literatūros suvokimas, darbas, fizinis aktyvumas.
Tikslas: toliau supažindinti vaikus su popieriaus konstravimu naudojant origami techniką. Didinti vaikų susidomėjimą amatų gamyba naudojant „origami“ techniką.
Užduotys:
Švietimas:
- Pratinkite vaikus pakartotinai lankstyti popierių, tobulinkite kvadratinio lapo lenkimo įstrižai, per pusę įgūdžius, aiškiai derinant šonus ir kampus.

Pataisykite pagrindinę „dvigubo trikampio“ formą.

- Formuoti gebėjimą vykdyti žodinius auklėtojo nurodymus.
Kuriama:
- Lavinti vaikų motoriką, gebėjimą dirbti rankomis, pratinti prie tikslių pirštų judesių, tobulinti smulkiąją rankų motoriką, lavinti akį.
- Lavinti vaikų meninį skonį, kūrybiškumą ir vaizduotę.

Švietimas:
- Padidinkite vaikų susidomėjimą origami menu.
- Prisidėti prie žaidimų situacijų kūrimo, plėsti vaikų bendravimo įgūdžius.
— Formuoti darbo kultūrą ir tobulinti darbo įgūdžius.

Planuojamas rezultatas: gebate suprojektuoti žuvies modelį iš popieriaus; turi pagrindinius judesius pagal amžių; rodo susidomėjimą bendravimo metu gauta informacija; aktyviai ir geranoriškai bendrauja su mokytoju ir bendraamžiais spręsdamas žaidimų ir pažinimo užduotis.

Parengiamieji darbai: grožinės literatūros apie žuvis skaitymas, kalbėjimas apie akvariumo priežiūrą, mįslių spėjimas, praktinis darbas su popieriumi „origami“ technika, pagrindinės „dvigubo trikampio“ formos atlikimas. Vaikų akvariumo stebėjimas.

· Medžiagos ir įranga: Auklėtojui: žuvies maketas, du spalvoto popieriaus lapai (rožinis, geltonas) kvadratas (23cm/23cm), klijai, servetėlė. TCO įrankiai: kompiuteris, televizorius, video vaikams.
Vaikams: du spalvoto popieriaus lapai (rožinis, geltonas) kvadratas (12cm / 12cm), flomasteriai, klijai, servetėlės.

Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas

Pedagogas: Vaikinai, pasveikinkime vieni kitus.
Mėgaukimės besišypsančiais veidais.

Ir visiems, kurie gyvena šioje planetoje.
"Labas rytas!" sakome suaugusiems ir vaikams.

Pedagogas: Vaikinai, dabar aš užduosiu jums mįslę, o jūs pabandykite atspėti

Šis namas nėra medinis

Šis namas NĖRA iš akmens.

Jis skaidrus, stiklinis

Neturiu ant jo numerio.

Ir gyventojai jame nėra paprasti,

Ne tik auksiniai.

Tie patys gyventojai

garsių plaukikų.

(Akvariumas, žuvis.)

Teisingai, tai mįslė apie žuvis akvariume, gerai padaryta! (vaizdo įrašas). Vaikinai, akvariumai yra skirtingi: dideli ir maži, apvalūs ir kvadratiniai, arba jie gali būti pasakiški, kaip mūsų. (akvariumo modelis). O, šiame akvariume nėra žuvų. Siūlau užpildyti akvariumą šiomis žuvimis. (mokytojas parodo paruoštą „žuvį“) Pažiūrėkime, iš kokių dalių susideda žuvis? Vaikų atsakymai: liemuo, uodega.

Pedagogas: ką dar turi žuvys?

Vaikų atsakymai: žvynai, pelekai, akys, burna.

Pedagogas: Šiandien origami technika gaminsime „stebuklingą žuvį“. Eik į savo vietas.

2. Pagrindinė dalis.

· Darbo metodų demonstravimas ir paaiškinimas.

– Paruošiau popierinius ruošinius, kokios jie formos? Spalva? (Kvadratas, rožinė, geltona. Ekrane pagrindinė „dvigubo kvadrato“ forma (palaipsniui pripratimas prie lankstymo pagal schemas, norint pasiruošti kitam amžiaus tarpsniui mokytis „origami“ technika))

1. Imu rožinį kvadratą ir perlenkiu per pusę, apatinį kampą pakeldama į viršutinį.

Gavau trikampį arba „skarą“. Sulenkiu trikampį. Uodega yra paruošta.

2. Geltoną kvadratą perlenkiu per pusę, apatinį kampą pakeliu į viršutinį, gaunu trikampį arba “skraidą”, trikampį lenkiu (lenkiu ir išlenkiu). Lenkiu kampus nuo vingio linijos. Lenkiu kampus žemyn.

3. Suku detalę. Suku prekę. Klijuokite detales. Piešiu žuviai akį, burną, žvynus.

Kūno kultūra "Akvariumas"

Sraigės šliaužioja, neša savo namus. (Jie juda ratu pusiau pritūpę. Susidėję rankas už nugaros.)

Jie judina ragus, žiūri į žuvis. (Jie sustoja, daro „ragus“ iš pirštų, ritmingai pakreipia galvas į kairę, į dešinę.)

Žuvys plaukia ir plaukia pelekais. (Jie juda ratu mažais žingsneliais, nuleisdami rankas išilgai kūno; judesiai tik delnais pirmyn ir atgal.)

Posūkis į kairę, dešinę, o dabar atvirkščiai. (Sklandūs kūno posūkiai į kairę į dešinę ir atvirkščiai.)

Kol vaikai sėdi savo vietose, mokytojas skaito eilėraštį: - Pirštai gali daug, išdykę berniukai, jie gali laikyti pieštuką piešdami, gali lipdyti pirštus, lankstyti paukščius iš popieriaus ir mašiną, gyvūnai, ruoškitės kuo greičiau.

· Darbo užbaigimas.

O dabar kimbam prie darbo. Visos reikalingos medžiagos yra priešais jus. (Pagrindinė „dvigubo kvadrato“ forma ekrane) Ar esate pasiruošę? Pradėkite!

Vaikai pradeda dirbti pagal žodinius mokytojo nurodymus. Mokytojas taip pat parodo, kaip pridėti figūrą.

3. Pamokos rezultatas:

Mūsų pirštai netingėjo dėl figūros darbo.
Pažiūrėkite, kokią žuvį gausite.

Dėkojame už jūsų darbą. O dabar mes įdėsime jūsų žuvis į akvariumą. Vaikai kartu su mokytoja „plaukia“ į akvariumą laikydami rankose žuvis, šiuo metu mokytojas skaito eilėraštį.

Čia plaukiame, čia nardome
Pasiekiame jūros dugną
Ir staiga gauname
Į stebuklingą sodą po vandeniu
Pažiūrėkite, koks jis protingas, spalvingas!

Mes apgyvendiname gatavą žuvį akvariume.

Kviečiu vaikus pasigrožėti baigtu akvariumu, aptarti gautus žuvų vaizdus.

Šauniai padirbėta! Pamačiau, kokia graži žuvis išaugo. Štai kokie jūs burtininkai!

Prototipo kūrimas pamokų užrašų skyriuje ir paskelbtas 2014 m. spalio 31 d
Jūs esate:

Atkreipiu jūsų dėmesį į parengiamosios taikomosios dailės grupės „Žuvys akvariume“ GCD santrauką. Edukacinė sritis „Meninis ir estetinis vystymasis“. Tikiuosi, kad ši medžiaga bus naudinga pedagogams, papildomo ugdymo mokytojams ir galbūt pradinių klasių mokytojams.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Edukacinė sritis

"Meninis ir estetinis vystymasis"

GCD apie taikomąją dailę santrauka

"Žuvis akvariume"

(parengiamoji grupė)

Tikslas: toliau ugdyti kolektyvinį kūrybiškumą.

Užduotys:

Korekcinis

  • ugdyti gebėjimą fiksuoti žvilgsnį;
  • išplėsti vaikų matymo lauką;
  • lavinti bendruosius ir smulkiąją motoriką;
  • lavinti vaikų fantaziją, vaizduotę, emocinę sferą.

Švietimo

  • tobulinti vaikų darbo su popieriumi įgūdžius, padaryti teisingas aiškias raukšles;
  • gerinti vaikų gebėjimą sutepti ir klijuoti popierines ir kartonines dalis;
  • ugdyti darbo su natūraliomis medžiagomis įgūdžius;
  • plėsti vaikų žinias apie statyboje naudojamų medžiagų rinkinį.

Švietimo

  • ugdyti norą lygiai su visais dalyvauti bendroje darbinėje veikloje;
  • džiaugtis kolektyvinio darbo rezultatais;
  • įvertinti savo, bendražygių darbo rezultatus.

Preliminarus darbas:

  • istorijų ir pasakų apie jūros gyvenimą, žuvis skaitymas;
  • Albumų su žuvų nuotraukomis peržiūra;
  • žuvies piešimas, aplikacija;
  • amatų gamyba iš natūralių medžiagų;
  • akvariumo gaminimas, žuvų ruošiniai užsiėmimams.

Įranga:

  • žuvies ruošiniai, kiekvienam vaikui po 2 vnt.;
  • klijai; teptukas klijams; servetėlė;
  • paprastas pieštukas;
  • žirklės;
  • spalvotas popierius;
  • dekoratyvinis akutelis kiekvienam 1 vnt.;
  • natūrali medžiaga (arbūzų sėklos, riešutų kevalai (pistacijos);
  • akvariumas su gatavomis žuvimis;
  • jūros / vandens garso įrašas.

Kurso eiga.

1. Įvadas.

Vaikai stovi šalia mokytojo. Muzikos garsai (vandens garsas). Mokytojas užmeta mįsles:

Tėvams ir vaikams

Visi drabužiai pagaminti iš monetų.

(žuvis)

Šviečia švarioje upėje

Nugara auksinė.

(žuvis)

vizgina uodegą
Į priekį ir atgal -
Ir jos ten nėra
Ir nėra pėdsakų.

(žuvis)

Apie ką šios mįslės? (apie žuvį)

O kaip skirstomos žuvys pagal jų gyvenamąją vietą? (vandenyje: jūroje - jūra, upėje - upė, ežere - ežeras, akvariume - akvariumas).

Vaikinai iš kaimyninio darželio mums atsiuntė dovanų akvariumą, kuriame plaukioja tik viena žuvelė. Pažiūrėkime į tai (pelekus, žvynus, uodegą). Siūlau susidraugauti su ja, kad nebūtų nuobodu. Prisėskite.

2. Pagrindinė dalis.

Vaikai sėdi prie stalų. Priešais kiekvieną vaiką yra medžiagų, reikalingų žuviai gaminti, rinkinys.

Dirbsime kartu, kolektyviai. Šį darbą atliksime iš popieriaus, kartono ir natūralios medžiagos. Štai 2 žuvies ruošiniai: vienas grynai baltas, o kitas apdorotas plastilinu. Pradedame dirbti su baltu ruošiniu.

Pradėkime gaminti žuvį nuo viršutinio peleko. Paimame raudoną stačiakampį, sulenkiame akordeonu. Perpjaukite įstrižai žirklėmis, išskleiskite, priklijuokite prie žuvies.

Iš perlenkto popieriaus iškirpkite apatinius pelekus. Turime dvi detales. Juos taip pat klijuojame prie žuvies dugno.

Darome įpjovimus ant geltono popieriaus lapo, šiek tiek trumpiau iki krašto. Pieštuku apvyniokite, pradedant nuo visos pusės. Gautą uodegą priklijuokite prie žuvies.

Atidėkite viską į šalį, atsisėskite tiesiai, nugara tiesiai.

Kūno kultūros minutė

Kaip mūsų akvariume

Auksinės žuvelės šoka.

Jie linksmai žaidžia(du rankų judesiai)

Į švarų šiltą vandenį

Jie susitrauks, atsitrauks,(sumažinimas – delnų praskiedimas)

Jie įkasa į smėlį(nuleiskite rankas žemyn)

Jie mojuoja pelekais

Jie sukasi ratu(šepetėlio judesiai)

Tęsiame savo darbą.

Mes paimame antrą ruošinį, apdorotą plastilinu, ir klijuojame jį prie dugno. Ant plastilino klijuojame dekoratyvinę akį.

Dabar papuoškime žuvį. Ant plastilino pagrindo pritvirtiname pistacijų lukštus ar arbūzų sėklas, ką tik norite.

Gimnastika akims.

Žuvys linksminasi

Į švarų šiltą vandenį(Vaikai akimis „nupiešia“ bangą ant sienos: iš pradžių viena kryptimi, paskui kita arba seka žuvį, kurią mokytojas laiko rankose ir lėtai juda)

Jie susitrauks, atsitrauks(retas mirksėjimas akimis)

Jie palaidos save smėlyje(užmerk akis)

3. Išvada

Pažiūrėk, kokią gražią žuvį turi! Šauniai padirbėta. Dabar įdėkime žuvis į akvariumą. Pažiūrėkite, kiek draugų dabar turi mūsų žuvys! Kokia žuvis tau patinka labiausiai? Kodėl?


Tiesiogiai edukacinių veiklų apie popieriaus dizainą santrauka vyresniojoje grupėje. Tema: "Žuvis"
Technika: origami
Autorius:
Fefelova Oksana Sergeevna, mokytoja
MBDOU Nr. 149
Darželis „Ryabinka“, Kemerovas
Tikslas: išmokyti susikurti akvariumo vaizdą
žuvis, perteikti amatuose jos formą, kūno dalis
Užduotys:
- ugdyti įgūdžius dirbant su popieriumi, atlikti taiklų taiklų lankstymą;
lavinti kvadratinio popieriaus lapo lenkimo įstrižai, išilgai įgūdžius
horizontaliai ir vertikaliai per pusę;
- išmokyti vaikus technikoje atlikti pagrindinę „dvigubo trikampio“ formą
origami;
- tobulinti smulkiąją rankų motoriką ir rankų-akių koordinaciją;
- ugdyti komandinio darbo įgūdžius kuriant kompoziciją iš gatavų
formos;
- ugdyti tikslumą, gebėjimą rasti nestandartinių sprendimų kūrybiškumui
užduotys.
preliminarus
Darbas:
- jei įmanoma, apžiūrėkite naminių gyvūnėlių parduotuvę (parodykite įvairius
akvariumo žuvys, atkreipkite dėmesį į struktūrines kūno ypatybes);
- apsvarstykite iliustruojančią medžiagą, vaizduojančią įvairias žuvis;
- pokalbis apie žuvis (kur gyvena upės, jūros, akvariumo žuvys);
- prisiminti pasakas, kuriose minimos žuvys.
Medžiagos ir
įranga:
- kvadratiniai įvairių spalvų popieriaus lapai;
- žirklės;
- PVA klijai, teptukas ir teptuko laikiklis;
- servetėlė klijų pertekliui nuvalyti;
- įvairios improvizuotos medžiagos rankdarbiams dekoruoti;
- didelis popieriaus lapas (akvariumas) su povandeniniu
kraštovaizdis (mėlynas fonas, žalieji dumbliai, geltonas smėlis, koralai, akmenukai arba
kriauklės apačioje)
Pamokos eiga:
Organizacinis
momentas
- Kas mano rankoje? (meškerė)
Gimnastika akims (akimis sekite meškerę)
Didaktinis žaidimas „Meškerykotis“ – mokytojas kviečia vaikus paimti iš dėžės
bet kokia žuvis. Vaikai stovi ratu su žuvimi rankose. Globėjas meta
meškerė vaikui ir sako: „Saša, duok man žuvį“, vaikas atsako: „Duodu
Turite geltoną žuvį ir pan. (žuvies spalva keičiasi)
Pokalbis
- Kur gyveni
žuvis?
– Žuvys gyvena upėje, tvenkinyje, jūroje, akvariume.
- Akvariumai yra skirtingi: dideli ir maži, apvalūs ir kvadratiniai,
stačiakampis ir gali būti nuostabus. Mano senelis taip pat turėjo akvariumą.
meninis
žodį
Eilėraštis
"Graži žuvis"
Aš jau žinau:
Ne katėms
Ir ne dėl savo maisto
Senelis augina žuvis...
Augina juos -
Dėl grožio!
Jis sėjo žuvis kaip sodinukus,
Nelaistė (augo vandenyje).
Ir tik žvilgsnis, tik žvilgsnis
Aš paliečiau jų grožį.
– Kodėl senelis veisė žuvis?
– Dėl grožio.
– Ar norėtumėte turėti savo akvariumą, kuriame gyventų tik jūsų žuvys?
– Taip.
-Tada siūlau pasidaryti savo žuvį, kuri vėliau bus
mūsų bendras akvariumas ir džiugins savo grožiu.
Praktiška
dalis
- Ar turi
ant stalo yra kvadratiniai spalvoto popieriaus lapai, pasirenkate tą, kurį norite
patinka labiausiai.
Pagal
rami muzika, vaikai lanksto žuvį, jei reikia, žirklėmis.
Pirštas
gimnastika
Ten gyveno ir buvo viena vėgėlė,
Su juo draugavo du ruffai.
Prie jų atskrido trys antys
Keturis kartus per dieną
Ir išmokė juos skaičiuoti:
Vienas du trys keturi Penki
Rezultatas
Po to,
kaip vaikai apgyvendino akvariumą savo žuvelėmis (priklijuoti), mes laikome juos,
atkreipiant dėmesį į ryškumą, spalvingumą, netradicines vaizdo technikas ir
darbo tikslumas.

Paskutiniame straipsnyje pateikiau keletą išsamių seminarų, kaip gaminti paprastus amatus iš kvadratinio popieriaus lapo. Šiandien tęsiu šią temą ir pasakysiu, kaip pasigaminti origami žuvį. Žemiau rasite paprastas schemas, kaip sukurti keletą povandeninių gyventojų, taip pat išsamias nuotraukų dirbtuves.

Pirmoje meistriškumo klasėje gaminsime būtent tokią žuvį.

Sulenkite kvadratinį popieriaus lapą per pusę.

Dabar padarykite papildomą liniją, vėl sulankstydami ruošinį per pusę. Išsklaidyk ją.

Sulenkite du kampus link centro.

Dabar apvyniokite apatinius kampus aukštyn.

Sulenkite du kampus, kaip nuotraukoje.

Pakelkite viršutinį popieriaus sluoksnį iki nurodytos linijos.

Tuo pačiu metu gautame trikampyje sulenkite kampą į vidų.

Sulenkite likusį popierių į kitą pusę.

Sulenkite figūrą į vidų, kaip parodyta nuotraukoje.

Pasirodo, čia toks pasiruošimas.

Dabar supjaustykite žirklėmis abiejose dešiniojo trikampio pusėse.

Pažadink savo uodegą.

Štai tokią žuvį aš gavau. Galite piešti jos akis flomasteriu.

Origami žuvis yra labai paprasta

Tai turbūt vienas lengviausių origami modelių, kurį gali pasigaminti net 5-6 metų vaikai. Tokiu amatu galite praktikuoti popieriaus dizaino įgūdžius.

Paimkite kvadratinį popieriaus lapą ir sulenkite įstrižai. Išskleiskite ir vėl sulenkite lapą išilgai antrosios įstrižainės. Dabar išplėskite lapą.

Sulenkite per pusę.

Išskleisti. Prieš jus keletą papildomų eilučių.

Paimkite rankomis dvi priešingas puses ir patraukite jas į vidų. Figūra formuojasi. Galutinis rezultatas yra maždaug toks.

Viršutinį kampą sulenkite žemyn, o apatinį – aukštyn. Galų gale turėtų pasirodyti, kaip nuotraukoje.

Apverskite žuvį ir nuspalvinkite flomasteriais.

Su tokiomis žuvimis galite aplikuoti, priklijuodami jas ant kartono lakšto ir pridedant dumblių, kriauklių ir kitų povandeninių objektų.

Origami egzotiškos žuvys

O dabar pagaminkime egzotišką žuvį.

Paimkite kvadratinį popieriaus lapą ir sulenkite jį per pusę.

Paspartinkite ir vėl sulenkite ruošinį per pusę.

Paspartinkite ruošinį. Dabar sulenkite visus kampus link centro.

Apverskite gabalėlį.

Sulenkite tris kampus iki centrinio taško.

Dabar sulenkite du kampus priešinga kryptimi.

Atidarykite gautą kišenę.

Dabar sulenkite du kampus - pelekai išeis.

Belieka nudažyti gatavą amatą flomasteriais.

O origami technikoje galite pasigaminti šaunų ryklį!

Tai yra paprasti žuvų modeliai, kuriuos galite naudoti dirbdami su ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikais. Visi amatai pagaminti iš paprasto kvadratinio popieriaus lapo. Jei pageidaujama, gatavą gaminį galima nudažyti flomasteriais arba papuošti spalvotu popieriumi, paruoštomis judamomis akimis. Atsižvelgdami į žuvies dydį, kurią norite gauti, pasirinkite popieriaus formatą. Tačiau vaikams bus lengviau, jei imsite kvadratą, kurio kraštinė yra apie 15 cm. Kalbant apie popieriaus spalvą ir rūšį, čia galite duoti valią savo fantazijai. Paprastas baltas lapas puikiai tiks, jei vėliau nuspręsite amatą nuspalvinti flomasteriais, pieštukais ar dažais. Blizgus popierius labai gerai atrodo paprastuose amatose. Dėl to net patys paprasčiausi gaminiai tampa „turtingi“ ir gražūs. Ir visas žuvis galima klijuoti ant piešimo popieriaus lapo, prieš tai nubrėžus ant jo jūros dugną. Pradinė programa išleista!


Į viršų