Pamokos „ieškant lobių“ santrauka. Matematikos pamokos vyresniųjų grupėje santrauka Išsami pamoka tyrinėjant mus supantį lobį

Rtiščevas, Saratovo sritis

Integruotos pamokos vyresniųjų grupėje konspektas

„Lobių beieškant“.

Pedagogas: Tyurina L.I.

Programos turinys:

Tikslai: Sutvirtinti vaikų gebėjimą išskaidyti skaičių 7 į du mažesnius, o iš dviejų mažesnių – padaryti vieną didesnį skaičių vaizdinėje medžiagoje.

Patikslinkite žinias apie geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį, stačiakampį, keturkampį, daugiakampį.

Įtvirtinti žinias apie savaitės dienas ir jų seką.

Toliau mokykitės klasifikuoti pagal vaikams jau žinomus ženklus: spalvą, formą, išvaizdą, kryptį.

Edukacinis: Pratimas skaičiuojant pirmyn ir atgal per 7.

Įtvirtinti vaikų žinias apie skaičiaus sudėtį per 7, visumos sudarymą iš dalių.

Ugdymas: ugdyti vaikų pažintinę veiklą.

Ugdomasis: ugdyti dėmesį sprendžiant logines problemas, domėjimąsi.

Parengiamieji darbai: Knygos „Lobių sala“ skaitymas ir iliustracijų apie jūros nuotykius žiūrėjimas, animacinio filmo „Barono Miunhauzeno nuotykiai“, „Kapitono Vrungelio nuotykiai“, filmo „Lobių sala“ peržiūra, darbas su „Tangram“.

Medžiaga pamokai:

Demonstracija: burlaivio maketas, kalendorius su savaitės dienomis, jūros ošimo garso takelis, daugiakampių nuotraukos, žurnalas su klausimais apie savaitės dienas, rodyklės su rodyklėmis, akmenys, branduoliai su skaičiais (nuo 1 iki 7, skrynia su dekoracijomis.

Dalomoji medžiaga: Paprasti pieštukai, M. V. Korepanovo, S. A. Kozlovos, O. V. Proninos žinynas „Mano matematika“, „Tangram“, languoti sąsiuviniai.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos eiga.

Šiandien leisimės į įdomią kelionę ieškoti kapitono Flinto paslėptų lobių. O ką toliau eisime, sužinosite atlikę užduotį.

Žaidimas "Tangram"

Iš dalių būtina padaryti visumą.

Ką tu gavai? (Atsakykite vaikams)

Iš kokių geometrinių figūrų (Atsakykite vaikams)

2. Taigi įsivaizduokite, kad esate komanda, o visi išsirikiuoja ant denio. Išrinkime komandos kapitoną. Jūs pasirinkote kapitoną - Sergejų. Visi būsime jūrininkai.

Šiandien yra ketvirtadienis. Būsime kelyje 6 dienas. Suskaičiuokite ir pasakykite, kurią savaitės dieną mes ten būsime (tai įvyks trečiadienį)

O jei plauktume 8 dienas, kurią savaitės dieną atplauktume? (penktadienį)

Na, eime! Trečiadienį stengsimės į Treasure salą atvykti laiku.

(įsijungia garso takelis - jūros garsas)

3. Pirštų žaidimas „Prie jūros“.

Į krantą bėga banga

(lankstus dešinės rankos delno judėjimas aukštyn, tada žemyn)

Kitas seka ją.

(kairė ranka tuo pačiu judesiu pasiveja dešinę)

Šis yra žemiau

Šis yra visiškai nematomas.

(vos juntamas švelnus mostelėjimas dešine ranka)

Ir ant jūros kranto.

Mes žaisime su smėliu

(surinkite nematomą smėlį į delną, išpilkite)

Bus smėlio bokštas

Kaip aukštai iki dangaus.

(Kitaip uždėkite vieną kumštį ant kito, palaipsniui keldami rankas)

4. Vaikinai, pažiūrėkime pakeliui sutiktą jūrų gyvybę. Atidarykite savo darbaknygę 15 puslapyje.

Suskaičiuokite, kiek jūrų gyvūnų yra pirmoje nuotraukoje? (vaikai atsako)

Į kokias grupes juos galima suskirstyti? (atsakingi vaikai) - gerai padaryta!

Suskaičiuokite, kiek jūros būtybių yra antroje nuotraukoje? (atsakingi vaikai)

Į kokias grupes juos galima suskirstyti? (atsakingi vaikai)

Suskaičiuokite, kiek jūros būtybių yra trečiame paveikslėlyje? (atsakingi vaikai)

Į kokias grupes juos galima suskirstyti (atsakingi vaikai) Gerai padirbėję vaikinai!

5. Fizminutka „Jūros gyventojai“.

Sustokime visi į ratą. Mes jau pakeliui. Pažiūrėk, kaip gražu aplinkui. O kiek įvairiausių gyventojų jūroje!

Kas gali būti jūroje? (vaikų sąrašas jūros gyvūnų)

Dabar plauksime ratu pagal muziką, kai tik muzika baigsis, sustoji, pasvarstyk. Su kuo sutikote pakeliui? (atsakingi vaikai)

Suskaičiuokite jos kampus ir įvardykite medūzos formą.

Vaikai žaidžia tris kartus.

Vaikinai, visos medūzos turi skirtingą formą. Koks šių figūrų pavadinimas vienu žodžiu? (daugiakampiai)

6. Dabar užsiimkite savo vietas kajutėse, mūsų kelionė tęsiasi.

Laivo kapitonas visada veda laivo žurnalą. Jis įrašo į jį viską, kas vyksta kelionės metu. Pažvelkime į šį žurnalą.

– Kitą dieną po to, kai išplaukėme, įgula susidūrė su delfinų šeima. Vaikinai, kokia buvo savaitės diena, jei ketvirtadienį išvykome į kelią? (penktadienis)

Taip, manau, kad mūsų kalendorius padėjo kažkam rasti tinkamą atsakymą. Skaitome toliau: „Pirmas 3 kelionės dienas oras buvo geras, jūra rami, 4 dieną sustiprėjo vėjas ir prasidėjo audra“. Kurią savaitės dieną prasidėjo audra? (sekmadienį).

„Laivo virėja sekmadienį norėjo pavaišinti įgulą nuostabiais barščiais, bet tada nusprendė tai padaryti n6a 1 diena anksčiau. Kada komanda paragavo barščių? (šeštadienį) .

7. Ir štai dar vienas įrašas šiame žurnale: „Pirmadienį audra liovėsi, ir visi tolumoje pamatė kažkokias uolas“.

Kapitone, pasiimk žiūronus! Pažiūrėkime, kas mūsų ten laukia, ar ne? O, šiose uolose slepiasi piratai. Jie nenori, kad mes rastume lobį! Turime būti išgelbėti!

Atidarykite užrašų knygeles. Griebkite pieštukus ir būkite atsargūs:

Dvi langeliai į dešinę, du langeliai žemyn. Viena langelis į dešinę, vienas langelis žemyn, keturi langeliai į dešinę, vienas langelis žemyn, keturi langeliai į kairę, vienas langelis žemyn, vienas langelis į kairę, du langeliai žemyn, du langeliai į kairę, septyni langeliai aukštyn.

Ką tu gavai? (atsakingi vaikai). Tai ne tik patranka, tai stebuklinga patranka.

8. Norėdami pataikyti į piratų laivą, turite padaryti dvi salves. Susidūrėme su labai gudriais ir klastingais piratais. Būtina įkrauti matematinius branduolius. Reikia rasti du branduolius su tokiais skaičiais, kad šie du skaičiai kartu sudarytų skaičių septyni. Pasakyk man, iš kokių dviejų skaičių galite gauti skaičių septyni? Ant stalo krašto išdėliokite visus galimus variantus. Darbas.

Iš kokių skaičių sudarė skaičius 7? (Pauline)

Kaip Sasha sugalvojo skaičių 7?

Kaip Vladikas suformavo skaičių 7?

Štai kiek taiklių smūgių! Šauniai padirbėta! Piratai sugadinti, kelias aiškus! Sveika! Galite plaukti ieškoti lobių toliau! (Įsijungia jūros triukšmo garso takelis)

9. Mūsų komandoje yra labai linksmas buriuotojas, jis mums užminė mįslę.

(Iš anksto paruoštas vaikas užmeta mįslę).

"Kapitone, pasodino saloje palmę, palmėje yra trys šakos. Ant kiekvienos šakos yra 3 obuoliai. Kiek yra obuolių?"

Atsakymas: ("ne viena, obuoliai ant palmės neauga").

Taip greitai ir linksmai įveikėme paskutinius kelio kilometrus. Matote apleistą salą? Ant jo palaidoti lobiai. Laivas nusileido ant kranto. Išlipame, apžiūrime salą.

Kaip manote, kur turėtume ieškoti lobio? Kas gali mums padėti.

Vaikai atkreipia dėmesį į strėles, kurios veda į didelį akmenį. Tikriausiai čia paslėpti kapitono Flinto lobiai.

10. Vaikinai, iššifruokime kodą. Ar reikia skaičiuoti akmenis pirmyn ir atgal? Jei spėjame, tai lobis yra mūsų.

Skamba muzika, mokytoja suka akmenį, vaikai mato skrynią, kurioje yra senoviniai papuošalai, „perlai“, monetos.

Kokia sunki krūtinė! Ir čia pilna įvairių monetų! Rasti lobiai! Negaišdami nė minutės galite grįžti atgal. Užimkite savo vietas. (Jūros garsų garso takelis).

11. Apatinė eilutė. Vaikinai, ar jums patiko keliauti jūra? Kas tau patiko? Su kokiais sunkumais susidūrėte keliaujant? Taip pat kelionė man pasirodė labai įdomi ir įdomi. Šiandien aš įsitikinau, kad jūs visi esate drąsūs jūreiviai. Tu daug žinai ir žinai. Žinoti geometrines figūras, savaitės dienas, mokėti sudaryti skaičių iš dviejų mažesnių skaičių. Šauniai padirbėta!

O štai gimtieji krantai. Nuleidžiame inkarą.

Kelionė baigta. Dabar mes esame savo grupėje ir galėsime gerai apžiūrėti, kokius lobius kapitonas Flintas paslėpė apleistoje saloje.

Albina Latypova
Pamokos-quest „Ieškant lobio“ santrauka

GCD technologinis žemėlapis

Ugdymo sritis Kognityvinis ugdymas

Vaikų amžius, grupė 6-7 m., parengiamoji grupė

GCD tipas galutinis užsiėmimas

GCD tema „In lobių ieškojimas. "

Tikslas Atnaujinti žinias apie medžiagų ir reiškinių savybes.

Sudaryti sąlygas vaikams orientuotis savo žinių sistemoje ir jas pritaikyti sprendžiant konkrečias problemas;

Sąlygų vaikų bendravimui sudarymas;

Sudaryti sąlygas vaikui suvokti savo veiklos reikšmę siekiant bendro tikslo ir dėl to didinti asmeninę atsakomybę

Medžiaga Interaktyvi lenta, nešiojamas kompiuteris, kompiuteris,

Technologijos etapai "žaidimo situacija" Auklėtojo veikla Metodai, technikos Mokinių veikla Ugdomosios veiklos prielaidos Veiklos rezultatų stebėjimas

I. Įvadas į žaidimo situaciją Vaikinai, šįryt man paskambino piratų laivo kapitonas "Juodas perlas". Pavogtas lobių salos žemėlapis. Ir paslėptas mūsų kaimo sode. jei padėsime surasti žemėlapį, kapitonas pasidalins lobiu su mumis. Paliko adresą. „Juodoji jūra, juodųjų perlų laivas“Šiandien turime tokią galimybę. Norite rasti žemėlapio dalis? Ar galime?Leiskime į kelionę. Pokalbis.

Gebėjimas klausytis.

Tikslų nustatymas Vaikų atsakymai

Scenos užduotys. Sužadinkite vidinį vaikų poreikį būti įtrauktiems į žaidimo veiklą.

II. Žaidimo veikla

Norėdami rasti ir surinkti žemėlapio dalis, jūs ir aš turime atlikti keletą užduočių. Tam turime jums patarimų.

Apsidairykite, kur gali būti žemėlapio fragmentų?

Dėžutė su užraktu Išimkite kortelę. Kodėl tu negali? (jums reikia rakto, o raktas yra paslėptas labirinte) Su kuo tai galima gauti? Kaip mes galime būti? Pažiūrėk į kokį nors užrašą. "Kad gautumėte magnetą, turite žaisti žaidimą ir laimėti užduotį." Ar gali Tu?

Kur dar galėtų būti žemėlapio dalis?

Neįprasta dėžutė. Jūs atidarote dėžutę. Kodėl tu negali? (kabo kodinis užraktas, reikia kodo)

Kur gauti? Kas tai per schema? Ką tai reiškia (apšvieskite žibintuvėlį ant rėmo)

Surinkite paveikslėlį. (Ant stalo yra kelios dalys iš vieno paveikslo. Vienas fragmentas baltas, vaško kreidelės, citrina ir teptukas) Kokia sunki užduotis. Bijau, kad tau nepavyks, tu to nežinai. O kas, jei nežinome, ką darome? (Klausiame žinančio, ieškome atsakymo enciklopedijoje ar internete) Kad pamatytumėte citrinos sultimis nupieštą paveikslą, jį reikia patrinti vaško kreidelėmis.

Kur yra kita žemėlapio dalis? (knygoje)

Eik paimk.

Medžiagų savybės. (Trys kolbos su vandeniu. Medžiagos - cukrus, miltai, smėlis. Kiekvienoje yra kortelės dalis.)

Kaip galime suprasti, kuris iš jų yra teisingas? Žr. pastabą. Kas čia parašyta. "Kolba, kurioje ištirpo medžiaga, turi tinkamą žemėlapio dalį."

Kaip manote, kur bus mūsų žemėlapis? Patikrinkime.

Ištirpdykime dalykus.

Ką mes sužinojome? (Žemėlapis ant kolbos, kurioje ištirpo cukrus)

Užduočių atlikimas

Gautos informacijos suvokimas

Gebėjimas klausytis ir suprasti nurodymus

Veiksmų atlikimas pagal modelį. savikontrolė

Gebėjimas pataisyti sunkumą, nustatyti sunkumo priežastį. Vaikų atsakymai

Gebėjimas pasirinkti būdus, kaip įveikti sunkumus.

Svarbiausios užduotys

III.Rezultatas pamokos

Vaikinai, kokia buvo mūsų misija?

Ką mes turėjome daryti? (rinkti kortelę)

Įvyko?

Ir mes turime supjaustytus gabalus. Ar rinksime?

(per dokumentų kameros išvestį

Ar mums pavyko surinkti žemėlapį?

Kodėl? (nes mes naudojame visas savo žinias ir įgūdžius praktiškai)

Pokalbis Atsakymai į klausimus Gebėjimas įvertinti savo veiksmus Vaikų atsakymai

Svarbiausios užduotys

Atlikite veiklos refleksiją pamoka, sukurti sėkmės situaciją.

komentuoti

Susijusios publikacijos:

Paskutinės pamokos vyresniųjų grupėje apie FEMP „Ieškant lobių“ santrauka Ieškant lobių. (Matematinis laisvalaikis.) Tikslas: Ugdyti loginį mąstymą; surinkti visumą iš dalių. Įtvirtinti žinias apie savaitės dienas ir laiką.

GCD santrauka parengiamojoje logopedinėje grupėje „Lobio beieškant“ Uždaviniai: Ugdymo sritis „Socialinis ir komunikacinis ugdymas“ Formuoti gebėjimą teisingai diferencijuoti emocines būsenas,.

Parengiamosios grupės „Ieškant piratų lobio“ organizuotų edukacinių užsiėmimų suvestinė Užduotys: Edukacinis: 1. Pratimas ieškant skaičių kaimynų 2. Tobulinti skaičiavimo įgūdžius per 20; 3. Matavimo pratimas.

Organizuotų edukacinių užsiėmimų vyresniųjų grupėje „Lobio beieškant“ santrauka Organizuotų edukacinių užsiėmimų vyresniųjų grupėje konspektas Tema: „Lobio beieškant“ Tikslas: Socialinės raidos situacijos kūrimas.

Atviros matematikos pamokos naudojant Nikitino kubus „Ieškant lobio“ santrauka (vyresnė grupė) Tikslai ir uždaviniai: - įtvirtinti vaikų žinias apie skaičiaus 9 formavimąsi naudojant Nikitino kubelius „Sulenk raštą“; - stiprinti vaikų žinias.

Pamokos apie FEMP vidurinėje grupėje „Ieškant lobio“ santrauka Vaizdo įrašas Atviros pamokos-ieškojimo vidurinėje grupėje apie elementarių matematinių vaizdų formavimą „Ieškant lobio“ santrauka Tikslas: Tobulinti.

Tikslai:
Vaikų kalbos aktyvumo skatinimas.
Apibendrinti žinias apie sezoninius gamtos pokyčius ir metų laikų ypatybes.
Kalbos foneminės pusės formavimas: stiprinamas gebėjimas atlikti žodžio garsinę analizę, nustatyti garsų vietą žodyje, skiemenų skaičių žodyje.
Vyresnio amžiaus ikimokyklinukų leksinės kalbos pusės formavimas.
Pataisykite rezultatą per 10, surasdami skaičiaus kaimynus.
Sukurkite žaidimo situaciją, kurioje vaikas sėkmingai spręstų pažinimo problemas.

Įranga: valties išdėstymas, inkaras, skrynia, žiūronai, žibintuvėlis, kompasas, vandens butelis, sezonų nuotraukos, žemėlapis, vandens butelis.

Mūzų akompanimentas: įrašas „Jūros garsas“, „Lentyaevo – piratų daina“, dainelės vaikams – tema „Piratai“.

Pamokos eiga:
Klausimas: Vaikinai, ar jums patinka eiti į darželį? Ar mėgsti keliauti? Siūlau šiandien keliauti. Kokiomis transporto rūšimis galima keliauti? Klausykite eilėraščio ir suprasite, kaip mes eisime į kelionę.
Kosmose sukasi planeta
Mėlyna-mėlyna spalva.
Ši spalva yra iš mėlynų vandenynų
Tikri vandens milžinai.
Ateiviai žiūri pro teleskopus
Jie atrodo – o ne taip, kaip neišsispręs:
Kodėl vandenynų planeta
Jos gyventojai vadina ją Žeme!
Klausimas: Kokia aplinka užima didžiąją mūsų planetos dalį?
Vaikai: vanduo.
Vosp: šiandien keliausime jūra. Kokiu transportu galima keliauti jūra?

1 užduotis: aprūpinimas maistu
Norėdami pradėti kelionę, turite surinkti maistą.
Prieš gaminant produktus, reikia rinktis tik sveikus (pienas, grikiai, ryžiai, obuoliai, traškučiai, šokoladas, karamelė, kiaušiniai, pomidorai, agurkai.)

Vaikinai verčiau į laivą, suvesti galą su galu. O, žiūrėk, prieplaukoje kažkas plūduriuoja. Taip, tai butelis. Pažiūrėkime, kas jame yra. Ir jame yra užrašas...
„Esu senas piratas, plaukiau visų vandenynų bangomis. Ir iš savo kelionių parsivežė daug lobių. Bet aš neturėjau pakankamai laiko vienam dalykui - tai studijoms. Turiu tau lobį, bet norint jį rasti, reikia atlikti visas mano užduotis!
Sėkmės! Septynios pėdos po tavo kiliu"
Tai žinutė nuo pirato Džimo. Čia taip pat yra lobių žemėlapis. Eime į kelionę. Pasiruošę?
Vaikai: - Taip, pasiruošę!
Vosp: - Kelionei mums reikia kai kurių daiktų iš šios skrynios. Pasirinkite tinkamus elementus.
(Vaikai pasirenka daiktus ir paaiškina savo pasirinkimą):
Mums reikia kompaso, kad žinotume, kur eiti. Žiūronai reikalingi norint pažvelgti į tolį. Žibintas apšvies mums kelią. Kodėl mums neatsinešus vandens? Ar daug vandens aplink?
Vaikai: negalima gerti jūros vandens, jis netinka gerti.
žaisti
Taigi, vaikinai, eime!
Mūzos. akompanimentas: „Lentyaevo“ – kompozicija. "Nes mes esame piratai"

2 užduotis. Horizonte pasirodė pirmoji sala. Tai vadinama matematika. Jame gyvena neįprasti žmonės, kurie labai mėgsta matematiką. Jie padės mums tęsti kelionę, bet pirmiausia turime išspręsti geometrinius galvosūkius.
Lizde buvo trys paukščiai. Du išskrido. Kiek paukščių liko?
- beždžionė nuo palmės nuskynė 4 bananus, o nuo kitos palmės dar 5. Kiek bananų iš viso surinko?
- įvardykite numerį po skaičiaus 2, 7.4.
- įvardinkite skaičių, mažesnį nei 8 iš 1, daugiau nei 5 iš 1, skaičių prieš 7, prieš 1.
- pavadinkite gretimus skaičius 3, 9.1.

3 užduotis
Kitoje saloje, Bad Luck, gyvena gyventojai, kurie pamiršta viską. Jie painioja metų laikus. Padėkime jiems tai išsiaiškinti.
Nuotraukos, apibūdinančios sezoninius pokyčius. Turite sukurti istoriją apie kiekvieną sezoną, sudaryti mnemoninę lentelę kiekvienam sezonui, paaiškinti savo pasirinkimą.

4 užduotis. Fizminutka
Mūsų laive nėra tinginių piratų. Atėjo laikas tikroms piratų treniruotėms.
Logoritmas „Ant jūros“ (ritmiški judesiai, imituojantys dirigento rankų judesius)
Jūra rami ir tyli,
Matosi tik viena valtis
Staiga atsiranda banga
Banga skaidri, žalia,
Ji siūbuoja valtį.

5 užduotis
Saloje, prie kurios prisišvartavome, gyvena labai protingos papūgos.
Ir jie mums paruošė užduotis. O kadangi papūgos gana plepios, užduotys susijusios su kalba.
- Panardinkite žodžius į 2 reikšmes: pirmajame žodžiai prasideda priebalsio garsu, o antrajame - balse (paveikslėliai, žymintys žodžius)
- nustatyti skiemenų skaičių žodžiuose: kirvis, kastuvas, moneta, burė, banga, butelis, batai ...
- Turite įvardyti pirmąjį ir paskutinį žodžio garsą.
Štai mes su jumis ir išplaukėme į Lobių salą. Netrukus atidarysime lobių skrynią. Bet iš pradžių kartu nupieškime, kaip keliavome (plastilinografija, kolektyvinis darbas).
Grafitiniu pieštuku nupieštas vatmano lapas: sala, palmės, papūga, valtis. Vaikinai, sala, laivelis su bure, bangų keteros, žuvėdros, piešime su plastilinu. O kaip jūs manote, kaip galime nuspalvinti vandenyno platybes, perteikti gilią jo spalvą?
Vaikai: guašas.
Klausimas: kokios spalvos gali perteikti skaidraus dangaus atspalvius?
Vaikai: akvarelė.
Redaguoti: gavome puikų vaizdą. Tai primins mums apie nuostabią kelionę.

Pamokos santrauka: prisiminkime, kur buvome šiandien? Ko reikia norint pasiruošti kelionei? Kokias salas aplankėme?
O štai mūsų lobiai – tai šokoladinės monetos. Teisingai atlikote visas užduotis ir gavote dovaną iš Džimo.

Pavadinimas: Integruotos pamokos „Ieškant piratų lobio“ santrauka
Nominacija: Vaikų darželis, Pamokos santrauka, GCD, pažinimas, modeliavimas, vyresni ikimokyklinukai

Pareigos: I kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MADOU vaikų darželis 242 "Svetlitsa"
Vieta: Barnaulas, Altajaus kraštas

Elementariųjų matematinių vaizdų formavimo pamokos santrauka

Tema: „Ieškant lobių“

Parengiamoji logopedinė grupė Nr.10

MDOU „Vaivorykštė“

Pedagogas: Shvets G. Kh.

Medžiaga parama:

Įrašas iš animacinio filmo „Atostogos Prostokvašino mieste“;

Kamuolys;

Įvairiaspalviai lapai, supjaustyti gabalėliais;

- „akmenys“ su skaičiais;

- "upė" su tiltu;

Miško kirtimas medžiais;

Kortelės su geometrinių figūrų, vėliavėlių ir kamuoliukų atvaizdais;

Lobių skrynia;

Ežiukas;

Daugiaspalvis laidas;

Spalvoti pieštukai;

Dideli lapai su užduotimis;

Tapyba;

Laiškas voke, kelionės planas.

Pamokos eiga

Skambant muzikai iš animacinio filmo „Atostogos Prostokvašino mieste“, vaikai įeina į grupę, stovi puslankiu, sveikina svečius.

Katinas Matroskinas įeina su laišku.

Katė Matroskin: Vaikinai, atnešiau jums laišką!

Saulė: Taigi, ar esate pasirengęs įveikti kliūtis? Tada eik! Bet pirmiausia įsiklausykite į mįslę:

Gyvenk mūsų knygose

Gudrūs broliai.

Dešimt jų, bet šie broliai

Jie skaičiuoja viską pasaulyje. (skaičiai)

O dabar prašau sustoti ratu. Rankose turiu kamuolį. Paskambinu numeriu ir metam kam nors kamuoliuką, o tu turi suskaičiuoti iki 10 nuo nurodyto skaičiaus.

Apšilimo žaidimas.

Saulė:Šauniai padirbėta! Dabar kelyje. (ateik prie upės su akmenimis)

Ir čia yra upė! Pirma kliūtis.

1 vaikas: Upė labai gili

Niekur nematyti tilto.

Turime rinkti akmenis.

2 vaikas: Greitai surinksime akmenis -

Perplaukime šią upę!

Saulė: Vaikai, paimkite po vieną akmenį. Skaičiai užrašyti apačioje. Pažiūrėkite į juos, pagalvokite ir įvardinkite rodomo numerio kaimynus. (vaikai skambina numerių kaimynams)

Saulė:Šauniai padirbėta!

3 vaikas:Čia radome akmenukų

Ir jie peržengė barjerą.

Vardinome visus kaimynus

Katė Matroskin: O dabar eisime į mišką (žiūri į žemėlapį).

Vaikai eina prie muzikos.

Saulė:Čia yra miško proskyna. Koks dabar metų laikas?

Kokį mėnesį?

Kuo kvepia ruduo?

Kokias elgesio miške taisykles žinai?

    Miške negalima triukšmauti;

    Miške šiukšlinti negalima;

    Jūs negalite sugadinti skruzdėlynų;

    Negalima kirsti medžių, draskyti gėlių ir grybų su šaknimis;

    Jūs negalite neštis namo gyvūnų jauniklių.

Saulė:Šauniai padirbėta!

Katė Matroskin: Vaikai, pažiūrėkite, kiek gražių lapų guli po jūsų kojomis! Visi jie yra įvairiaspalviai. Tačiau pūtė stiprus vėjas ir nuplėšė lapus. Turime jiems padėti. Tegul kiekvienas iš jūsų ateina pasirinkti popieriaus lapą ir pabandyti jį sulankstyti.

Užduotis: „Sulankstykite popieriaus lapą“.

Saulė:Šauniai padirbėta! Ir jie atliko šią užduotį.

Katė Matroskin: O kol lankstėte lapus, aš paruošiau visą krūvą rudeninių lapų. Šokime su jais.

1 vaikas: Muzika groja mums

Lapai kviečia šokti.

Šokis su lapais.

Saulė: Koks malonumas buvo į tave žiūrėti! O čia kažkas mums kelmus padarė. Pailsėkim (sėskim ant taburečių).

Vos nuskina nuo medžio didelį lapą, ant kurio surašomos užduotys.

Saulė: Koks gražus išraižytas lapas! Ir užduotys jums. Ar esate pasirengęs juos išspręsti? Tai mūsų kita užduotis.

Problemų sprendimas.

    Ežiukas ėjo per mišką

Pietums radau grybų.

Du po beržu

Vienas prie drebulės.

Kiek jų bus pintame krepšelyje? (2+1=3)

    Penki vaikinai žaidė futbolą.

Vienas buvo iškviestas į namus.

Jis žiūri pro langą, galvoja

Kiek iš jų žaidžia futbolą? (5-1=4)

    Štai grybai pievelėje

Dėvi geltonas kepures

Du grybai, trys grybai.

Kiek bus kartu? (2+3=5)

Katė Matroskin: Na, vaikinai, laikas eiti (vaikšto, prieina prie stalų, atsisėda).

Saulė: Ant stalų turite užduočių korteles.

1 užduotis:

Ant kortelių nupiešti rutuliai ir vėliavėlės, o prieš jas yra skaičiai. Turite nuspalvinti tiek kamuoliukų ir vėliavėlių, kiek nurodo skaičius kvadrate kairėje.

Vaikai atlieka užduotis pagal muziką.

Saulė: Kiek kamuoliukų... užtemdė? Kiek žymimųjų langelių? Kodėl?

Vaikai, kokias geometrines figūras žinote? Dovanoju atvirutes su geometrinėmis figūromis. Atidžiai pažvelkite į juos, kuo jie skiriasi? (vertė)

Didelę formą su derančiu mažyliu derinkite skirtingų spalvų pieštukais. Būk atsargus.

Vaikai atlieka užduotį.

Katė Matroskin: Ir dabar aš noriu žaisti su tavimi. Paruošiau Jums įvairiaspalvius raištelius. Pažiūrėkite, kokie jie gražūs ir elegantiški. Vykdydamas mano užduotį, būsite ant grindų ir sukursite tai, ką sakau. Mes tai darome greitai, bet būkite atsargūs. (apskritimas, ovalas, kvadratas, stačiakampis, tiesi linija, trikampis, laužyta linija)

Saulė: Vaikinai, koks šiandien oras lauke? Kokia tavo nuotaika? Dabar bandysime jį patobulinti ir padaryti saulę. Eik, ..., iš savo virvelės padaryk apskritimą. O likę vaikai ratą sujungia virvėmis. Tai yra spinduliai. Kas nutiko? (saulė) Ar tu laimingas?

Katė Matroskin: Puiku vaikinai! (žiūri į žemėlapį) Mes jau prie tikslo, kur slypi lobis. (eikite į kampą už namo)

Saulė: kampe sėdintis ežiukas

Ir jis žiūri į mus visus.

Jis saugo krūtinę

Jis skambina vaikams. (šalia ežio nuotraukų)

Saulė: Pirmiausia atspėk ežio mįslę,

Tik tada paimk krūtinę.

Ežiukas: Rudeninėje gatvėje

Gyveno vienas menininkas

Ir jis kažką supainiojo

Ir jis kažką padarė. (nuotraukos peržiūra, klausimai vaikams)

Katė Matroskin (paima skrynią, atidaro ją ir išima lobį): O štai vaikinų lobis! (dovanoja vaikams dovanas)

Saulė:Čia mūsų kelionė baigėsi. Kas tau jame patiko? Kokias kliūtis įveikėme?

Katė Matroskin: Na, man laikas išeiti! Eisiu ir pradžiuginsiu dėdę Fiodorą, kad radome lobį. Iki pasimatymo,! Ateikite pas mus į Prostokvashino! (lapai)

Saulė: Taip, laikas mums išvykti. (vaikai atsisveikina su svečiais ir išeina skambant muzikai)

Karina Celio

atviras pamoka„Metų pedagogas 2015“

Tikslas: Suteikti vaikams džiaugsmo ir malonumo iš edukacinių žaidimų. Išlaikyti susidomėjimą intelektine veikla, norą žaisti, rodyti atkaklumą, tikslingumą, savitarpio pagalbą. Sustiprinkite praeityje įgytas žinias.

Edukacinės užduotys:

Praturtinkite vaikų žinias apie povandeninį pasaulį, jo gyventojus

Išmokyti vaikus daryti savarankiškas išvadas remiantis apklausos rezultatais, konstruktyvus mąstymas;

Parodykite vaikams, kaip improvizuotomis priemonėmis išvalyti nešvarų vandenį.

Suteikti vaikams idėją apie piešimo ant vandens galimybę, dailės medžiagų įvairovę, ugdyti meninį skonį, vaizduotę, norą eksperimentuoti darbe, smulkiąją motoriką, lavinti tikslumą.

Vystymo užduotys:

Ugdyti vaikų susidomėjimą savarankišku pažinimo problemų sprendimu;

Skatinti smalsumo ugdymą;

Ugdyti vaikų dėmesį;

Praturtinkite žodyną

Skatinti kalbos raidą, gebėjimą argumentuoti savo teiginius.

Pagerinti judesių koordinaciją, pusiausvyrą, gebėjimą stebėti savo kūno padėtį atliekant įvairius pratimus

Edukacinės užduotys:

Formuoti gebėjimą ir norą aktyviai dalyvauti kursuose pamokos;

Ugdyti bendravimo įgūdžius, savarankiškumą, pastabumą, smalsumą.

Švietimo integracija regionuose: pažintinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, fizinis vystymasis, kalbos raida.

Aplinkos organizavimui ir vykdymui kūrimas pamokos:

Dalomoji medžiaga:

popierius, aliejiniai dažai, šepečiai, vienkartinės lėkštės, dantų krapštukai, šakutės, servetėlės.

Patirties inventorius: piltuvėliai; Aktyvuota anglis; tuščios stiklinės, stiklinės su nešvariu vandeniu vatos diskeliai, padėklai, aktyvuota anglis.

Demo medžiaga:

Siunčiame iš minkšto modulio.

Techninė įranga: nešiojamas kompiuteris, ekranas.

Vaikų veiklos rūšys:

Žaidimas (žaidimas-quest "AT lobių ieškojimas» )

Komunikabilus (pokalbis, atsakymai į klausimus)

Kognityvinis tyrimas (atlieka vandens valymo eksperimentą)

Produktyvus (jūrų gyventojų piešinys)

Muzikinis ir meninis (muzikinis akompanimentas) _

Variklis (šokis ant fitballų)

Žaidimo progresas.

Muzikos garsai — Kapitone, kapitone...Į salę įeina mokytoja, apsirengusi kapitono uniforma.

- AT: Sveiki bičiuliai! Aš esu jūrų kapitonas. Gavau keistą laišką (animacija ekrane su piratu, kreipimasis į vaikus)

- AT: Vaikai, kurie nori keliauti su manimi lobių ieškojimas? Rengiu drąsių ir drąsių žmonių komandą.

– D: Mes

Dabar nuspręskime, kuo eisime į šią kelionę? (Vaikų pasiūlymas)

D:- Laive

AT: Kur galime gauti?

D: Pastatykime patys.

AT:- Dabar jūs turite parodyti sumanumą ir sumanumą statant laivą.

Vaikai stato laivą iš minkštų modulių.

AT: - Laivas paruoštas. Kas atsakingas už laivą?

D:-Kapitonas

AT:- Teisingai. Aš būsiu jūsų kapitonas, o jūs būsite jūreiviai. Jums reikia formos. Dabar mes būsime su jumis "siūti" liemenes. Vaikinai, ar žinote ką "liemenė"(Tai jūreivio apatiniai marškinėliai su kintamomis mėlynomis ir baltomis horizontaliomis juostelėmis.) Atsistokite ratu vienas šalia kito. Pirštais iš kairės į dešinę nubrėžkite dryžuotą liemenę vienas prie kito.

(Vaikai vienas prie kito piešia juosteles, mokytojas uždeda vaikams apykakles ar kepures be smailių)

AT: Yra kapitonas, yra jūreiviai, laivas paruoštas plaukti. Tačiau prieš eidamas maudytis turiu pasitikrinti, ar gali tinkamai kvėpuoti po vandeniu. Norėdami tai padaryti, turite atidžiai manęs klausytis ir daryti viską, ką aš aš sakau:

Giliai įkvėpkite per nosį ir išpūskite pilvą. Tarsi praritum balioną. Puiku! vėl visi kartu.

Dar viena sunki užduotis. Įspėju, mažai žmonių gali su tuo susitvarkyti. Atsigulkite ant nugaros, padėkite "valtis" ant pilvo, jūsų užduotis yra įkvėpti nosimi, išpūsti skrandį ir iškvėpti jį išpūsti, turėtumėte jausti, kaip jūsų "laivas" kyla ir krinta toliau "bangos".


Jiems puikiai sekėsi.

Dabar parodyk, kaip plauki, kartok paskui mane ne tik judesius, bet ir žodžius ir neatsilik. Pasiruošę?

Greitai nusileidome prie jūros (žygiuoja)

Ir dabar jie plaukė kartu (ištieskite rankas į šonus ir į priekį)

Padarykite tai rankomis:

Kartu laikai yra plaukimas krūtine

Vienas, kitas – šliaužimas. (2 kartus)

globėjas: Taigi mes pasiruošę kelionei (skamba muzika „Nagi, dainuok mums dainą linksmas vėjas.)

Jūra šaukia, vėjas dainuoja

Pirmyn draugai, pirmyn!

Pakelk inkarą! (vaikai traukia virvę, užuomina pritvirtinta prie inkaro).

Žiūrėk, žinutė nuo pirato (mokytojas skaito):

"Dabar prasideda pats sunkiausias išbandymas, jums reikės nerti į dugną."

AT: Vaikai, kaip galima nusileisti į jūros dugną?

D: povandeniniame laive.

AT: Ir taip, draugai, pasiimame povandeninį laivą, užimame nusileidimo aikštelę, (kilimėliai ant grindų) laikomės už vairo įtaiso, pėdos yra ant grindų, plačios, pradedame lenktis į priekį.

AT: Pradėkime nardyti.

švelniai atšokti į valtį, kad ji likviduota: suskaičiuokite iki 10 ir atgal.

Nardymas pavyko!


Eime pasivaikščioti

Jūros dugnas mokytis

AT AT: Ar daug gyventojų gyvena jūroje?

(Projektoriuje pasirodo vėžlys) O, žiūrėk, koks jūros gyventojas... kas tai

D: Vėžlys

AT: Ką tu žinai apie vėžlius?

D: ji šliaužia lėtai, gyvena sausumoje ir vandenyje.

AT: Vėžliai tikrai šliaužia lėtai, bet už tai jūriniai vėžliai plaukia labai greitai, net žmogus negali jos pasivyti, vėžlys gali gyventi daugiau nei 150 metų, be oro gali išbūti 6 valandas, be maisto kelis mėnesius.

(Projektoriuje pasirodo ryklys)

AT: Tikriausiai pažįstate šią plėšriąją žuvį?

D: tai ryklys, tai pavojinga

AT: Rykliai labai pavojingi, jų dantys išsidėstę šešiomis eilėmis, net prisilietę prie ryklio galite susižaloti, nes kūnas labai grubus

(Projektoriuje pasirodo medūza)

AT: Tikiuosi, jūs taip pat žinote šią jūrų gyvybę?

D: Taip, tai medūza

AT: Medūzos pavojingos ir žmonėms, prisilietę prie medūzos galite nudeginti. Kaip atrodo medūzos?

D: grybas, skėtis, varpas.

AT: O šoksim šokį mūsų povandeniniams gyventojams?

(skamba barbarikos muzika - "Merginos ir berniukai") - vaikai kartoja judesius mokytojui).


Štai mes apačioje! Besileidžiant visas smėlis buvo pakeltas iš dugno, nieko nesimato. Ir mes turime rasti raktą ir lobį. Ieškokime raktų smėlyje. (Vaikai randa raktus).

Vandenį siūlau valyti specialių filtrų pagalba. Filtrai yra specialios medžiagos, per kurias išvalomas vanduo, paliekant filtruose kenksmingas priemaišas. Štai mano filtras. Jį sudaro piltuvas, vatos diskelis su aktyvuota anglimi ir puodelis.

Pažiūrėkite, vaikinai, jūs taip pat turite tokius filtrus.

Padarykime nedidelį eksperimentą. (Dirbame poromis)Į stiklainį įdėkite piltuvą. Į piltuvą įdėkite vatos diskelį. Aktyvintos anglies tabletė ir kitas diskas viršuje. Atsargiai, po truputį pilsime nešvarų vandenį į piltuvėlį su vata? O kuo tampa vata? Koks vanduo laša į stiklainį? Ir kodėl? Teisingai, vaikinai, vata sugeria nešvarumus. Ir vanduo tampa skaidrus


Klausimas: Ar gali dabar gerti šį vandenį? (Ne, jame gali būti nematomų mikrobų) Vanduo turi būti virinamas.

AT: Žiūrėk, kokį stebuklą radau smėlyje

(Išimu jūros kriauklę). Ar žinote, kas tai yra

Tai jūros kriauklė. Žinai, kriauklės gali dainuoti. Ar nori išgirsti jos dainą? Klausyk.

O dabar išmokysiu piešti ant vandens. Nenoriu jūsų išleisti iš mūsų laboratorijos be staigmenos, noriu kiekvienam padovanoti tokį gražų apvalkalą, tik ką jūs nuspręsite, mes ne dažysime, o vandenį.

AT: Pats laikas pabandyti, dabar siūlau atidaryti dažų indelius, o šakute, teptuku ar pagaliuku daryti lašelius ant vandens. Pabandykite sujungti lašelius arba nupieškite raštą, naudokite jums patinkančius dažus. (groja rami muzika)


Dabar, kai viskas bus paruošta, duosiu visiems po kriauklę, paimsiu į rankas ir padėsiu ant vandens, suskaičiuosiu iki trijų ir ištrauksiu darbelį iš vandens.

(vaikai padėjo popieriaus lapą ant vandens, vienas, du, trys)

Pažiūrėkime, ką gavome, kokių įdomių raštų, ką ant jų matote? Pačių vaikų piešinių analizė.

O ant mano kiauto parašyta, kad skrynia paslėpta tinkluose. Eime pažiūrėti (vaikai randa skrynią).

Užteks pasivaikščioti prie jūros, grįžkime atgal

Jūra labai plati

Jūra labai gili.

Padarykime tai, dabar įkvėpkime,

Išlipkime iš jūros

AT: O dabar susikibkime rankomis ir atsistokime aplink krūtinę, visi kartu garsiai pasakykime

Jūra nerimauja

Jūra nerimauja, du

Jūra banguota, trys

Išlipk iš jūros. (vaikai rodo rankų judesius, pabaigoje pakelia rankas aukštyn)


Sveika! Mums pavyko.

Vaikinai, kur mes buvome? (ant jūros dugno)

Kokius jūrų gyventojus sutikome?

Kokia užduotis jums pasirodė įdomi?

Kas tau buvo sunku?

Kas jus nustebino?

Apie kokią jūrų gyvybę norėtumėte sužinoti daugiau?

Na, o dabar laikas pažiūrėti, kas slypi krūtinėje. Yra keli raktai, bet tik vienas tiks spynai, pabandykite nustatyti, kuris.

(Vaikai atidaro skrynią ir dalija monetas).

Čia mūsų kelionė baigėsi. Ačiū, mano brangioji, už malonumą, kurį man suteikėte, buvo malonu keliauti su jumis.



Į viršų