Supažindinimo su aplinka pamoka „Kas yra žmogaus sukurtas pasaulis. Pamokos apie vaikų supažindinimą su socialine realybe vyresniųjų grupėje santrauka

Tikslas: panaudojant aplinkos socialinį-pedagoginį potencialą ; suteikti vaikams elementarių žinių ir sampratų apie laikrodžių mechanizmų kūrimą. Puoselėkite vaikų draugystę.

Korekcinė užduotis: lavinti klausos ir regos suvokimą, atmintį, dėmesį, vaizduotę. Tobulinti-žodinį loginį mąstymą.

Žodynas: saulės energija, vanduo, natūralus, siena, Kremliaus varpeliai, mechaninis, elektrinis, elektroninis, kišeninis, žvakė.

Preliminarus darbas: grožinės literatūros skaitymas; nagrinėjant iliustracijas, atvirukus, paveikslėlius, laikrodžių katalogą, mokantis mintinai eilėraščius, spėliojant mįsles, parenkant eksponatus.

Įranga:įvairių tipų laikrodžių mechanizmai, laidas, lankelis, kamuoliukas, jaustukai, traškučiai, vitaminai, saldainiai.

Organizavimo laikas: rutulinis žaidimas „Pavadink laikrodį“.

Pamokos eiga:

Pedagogas: užmeta mįslę:

Jie beldžiasi, beldžiasi

Nebūkite nuobodu

Jie eina, jie eina

Ir viskas čia pat. (žiūrėti)

Šiandien eisime į laikrodžių pasaulį. Norite pamatyti ir sužinoti daugiau apie laikrodį?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: - Kaip manote, kam skirtas laikrodis?

Vaikai : atvykti į darželį laiku, nevėluoti į transportą, į parduotuvę ir pan.

globėjas : - Ar galite naudoti laikrodį?

Vaikai: ne.

globėjas : – Nenusimink – greitai išmoksi atpažinti laiką, o aš tau padėsiu. Ar kas nors žino eilėraštį apie valandas? (Skaito eilėraštį.)

Laikrodis skaičiuoja sekundes

Jie skaičiuoja minutes.

Laikrodis jūsų nenuvils

Kas taupo laiką.

Valanda po valandos po metų metų

Laikrodis visada juda į priekį.

Viskas turi būti padaryta valandomis

Tada būsite patenkinti.

Kas žino, kaip gyventi pagal laikrodį,

Jums to nereikia ryte

pabusti dešimt kartų

Kodėl svarbu taupyti laiką?

Kada atsikeliate ryte?

Ar ilgai reikia pabusti?

Ar pavyksta viską padaryti namuose? ( ne)

(Padarykime tai visi kartu dabar jonažolės su muzikiniu akompanimentu.)

Pedagogas - Seniai, kai dar nebuvo laikrodžių, žmonės laiką atpažindavo pagal saulę: įkasdavo į žemę stulpą, o aplink stulpą nubrėždavo apskritimą, padalindavo į dalis. Kiekviena dalis buvo lygi vienai valandai. Saulė kilo, o stulpo šešėlis lėtai judėjo ratu, buvo stebima valanda po valandos. Taip buvo išrastas pirmasis laikrodis (ekranas su paaiškinimu) ir pavadintas saulės energija.

Kaip vadinosi pirmasis laikrodis? Vaikai – (saulės) (nuoroda daugiau nei prieš 4000 metų senovės Egipte).

(Praktinis darbas su vaikais: išklojamas apskritimas ir suskirstomas į dalis naudojant (virvelę ar virvę).

Mažas mobilusis žaidimas:

Tikk, tikk

Mes visada prie to pripratome

Žingsnis į kairę, žingsnis į dešinę

Sustokime taip. (vaikai atlieka veiksmus)

globėjas : - Tamsiomis ir debesuotomis dienomis žmonės negalėjo naudotis saulės laikrodžiu, todėl sugalvojo vandens laikrodį.

(Apsvarstykite su vaikais, paaiškinkite vandens laikrodžio įrenginį.)

Kodėl žmonės išrado vandens laikrodžius? ( vaikų atsakymai).

globėjas: - Vaikai, pažiūrėkite, ką aš turiu rankose? ( teisinga žvakė).

- Pasirodo, tai irgi laikrodis, deganti žvakė rodo, kiek laiko praėjo. Jie atsirado prieš 1000 metų ( demonstruoja).

- Tai smėlio laikrodis. Du stikliniai buteliukai yra sujungti. Smėlis viduje. Kai laikrodis veikia, smėlis iš viršutinio burbulo pila į apatinį.

Smėlis išsiliejo – vadinasi, praėjo 3, 5, 10 minučių, laikas priklauso ir nuo smėlio kiekio. laikrodis sukasi ir laiko šviesa tęsiasi jie naudojami medicinoje).

- Kur matei tokius laikrodžius mūsų darželyje? ( rodyti laikrodį)

globėjas: - Žmonės laiką atpažino pagal gyvą laikrodį. Šis laikrodis vaikšto po kiemą, plakdamas sparnais ir skrenda prie tvoros, šaukdamas „ku-ka-re-ku!“. Saulė dar nepakilo, o gaidys jau gieda, plėšydamas gerklę... Jau greit rytas! Gražus miegas! Tačiau pagal gaidžio giedojimą sunku nustatyti tikslų laiką. Arba gaidys sapne nukrenta nuo ešerio - jis sukels verksmą anksčiau laiko, tada lapė išsigąs ir pradės rėkti, tada lapė nuneš gaidį ir suės. ( Demonstracija su garso takeliu.)

Laikrodžio gėlės. Anksti ryte auksinės kiaulpienės kelia galvas link saulės spindulių, o už jų atsiveria lauko gvazdikų žiedlapiai. Erškėtuogės, linai ir tt Gėlės, kurios anksti atidaro žiedlapius, dieną pradeda užmigti... Debesuotame ore gėlių laikrodis visiškai „neveikia“. Jų gėlės lieka uždarytos. Todėl žmonės juos naudoja tik gėlynams papuošti. ( Demonstravimas naudojant spalvas.)

Pirštų gimnastika:

Aukšta gėlė augo proskynoje,

Atskleidė žiedlapius pavasario rytą.

Visi žiedlapiai grožis ir maitinimas,

Kartu jie suteikia požemines šaknis.

Taip pat yra pats svarbiausias laikrodis Rusijoje - tai Kremliaus varpeliai ( mokytojas atskleidžia iliustraciją arba maketą). Jie sumontuoti ant Spasskaya bokšto Maskvoje. Iškilmingas varpelių skambėjimas nukeliauja per Raudonąją aikštę ir prasiskverbia į visus mūsų Tėvynės kampelius. ( Mokytojas kviečia vaikus perskaityti eilėraštį.)

Ir sostinėje, ir kaime

Ir kaime jie mus girdi;

Debesyse - lėktuvuose,

Ir jūrose - laivuose,

Kasyklose ir gamyklose

Visur, visur jie mus girdi.

S. Pogorelskis.

Žmogus nesustojo ties natūraliais laikrodžiais ir išrado patį pirmąjį mechaninį laikrodį su švytuokle. Į jų vidų įkišau spyruoklę, susukau, o kad išsivyniotų, pritvirtinau prie jos krumpliaratį. Jis prilimpa prie kito rato ir jį suka. Antrasis ratas suka rodykles, o rodyklės rodo valandas ir minutes. ( Paaiškinkite strėlių svarbą.)

- Čia yra laikrodis be spyruoklių - maitinamas baterijomis.

Žiūrėjome į laikrodžius rodyklėmis, bet yra ir kitų – tokiuose laikrodžiuose šviečia tik skaičiai. Jie keičiasi labai greitai, tik turi laiko juos pamatyti.

Šie laikrodžiai yra elektroniniai, jie veikia iš baterijų arba iš elektros tinklo.

Vaikai, ar žinote, koks yra tiksliausias laikrodis pasaulyje? atominis)

- Jie naudojami ypač tiksliems laiko matavimams.

(Sukurta 1948 m. Šio laikrodžio tikslumo paklaida yra 1 sekundė per 300 000 metų – nuoroda suaugusiems.)

- Kokio laikrodžio nesugalvojo žmogus – sieninis, grindinis, bokštas, židinys, žadintuvai, riešinis, kišeninis, stalinis, pakabukas, žiedinis laikrodis, žaislinis laikrodis ir daugybė kitų laikrodžių.

- Pedagogas: - O dabar žaidimas "Kas žino daugiau apie laikrodžius"

1. Kokiu prietaisu matuojamas laikas?

2. Ar visada buvo laikrodžiai?

3. Kaip žmonės matavo laiką iki laikrodžių atsiradimo?

4. Kokie yra laikrodžių tipai?

5. Kaip vadinasi pagrindinis mūsų Tėvynės laikrodis ir kur jie yra?

6. Kokią naudą žmogui duoda laikrodis?

7. Kaip vadinasi laikrodžius taisančio žmogaus profesija?

8. Kuri laikrodžio rodyklė svarbesnė?

Pamokos santrauka: - Ką šiandien veikei? kas tau patiko labiausiai?

(Pažymėkite aktyvius vaikus jaustukais, vitaminais, saldainiais ir kt.)

Dabartinis puslapis: 1 (iš viso knygoje yra 5 puslapiai) [galima skaityti ištrauką: 1 puslapiai]

Olga Vitalievna Dybina

Supažindinimo su išoriniu pasauliu užsiėmimai vyresnėje darželio grupėje. Pamokų užrašai

Įvadas

Šis vadovas padės sėkmingai organizuoti ir atlikti darbus supažindinant 5–6 metų vaikus su išoriniu pasauliu (objektyvia aplinka ir socialinio gyvenimo reiškiniais).

Kad mokytojams būtų lengviau planuoti darbą šioje programos dalyje, darbo turinys pateikiamas temomis. Apžvelgiama kiekviena tema: siūloma apytikslė pamokos, žaidimo-pamokos ar žaidimo eiga. Mokytojas planuodamas užsiėmimus gali parodyti kūrybiškumą, įtraukti kintamą žaidimą, problemines situacijas, dėl kurių darbas su vaikais bus dar sėkmingesnis ir prasmingesnis.

Kiekvienos temos studiją galima užbaigti žaidimo užduotimi (galvosūkiai, mįslės, atspėjimo piešiniai ir kt.). Žaidimo užduotys pateikiamos darbo knygelėje (Dybina O.V. Pažįstu pasaulį: Užduočių knygelė 5–6 metų vaikams. - M .: TC Sphere, 2009).

Mokytojai turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad susipažįstant su išoriniu pasauliu neįmanoma:

- apsiriboti tik monologu-pasakojimu apie daiktus, realybės reiškinius - į užsiėmimus būtina įtraukti kuo daugiau veiksmų (sėdėti ant kėdės, sofos, apsirengti ir joje pasivaikščioti, pakviesti mamą, vaišinti tavo močiutė ir kt.);

- perkraukite vaikus daugybe klausimų;

- darbo su vaikais organizavimą redukuoti tik iki pažintinės veiklos formos.

Pažintis su išoriniu pasauliu turi būti vykdoma atsižvelgiant į psichologines ypatybes, pasirenkant adekvačias sąveikos formas, priemones, metodus ir būdus, kad šis procesas būtų prieinamesnis ir efektyvesnis.

Vyresniojoje grupėje supažindinimas su išoriniu pasauliu vyksta tiek žaidimų, veiklų, tiek paties didaktinio žaidimo forma, kai žaidimo taisyklė reguliuoja vaikų veiksmus ir santykius bei teisingą problemų sprendimą. yra žaidimo tikslo pasiekimas. Organizuojant ir vedant žaidimus, užsiėmimus, didaktinius žaidimus, svarbu sukurti tokią atmosferą, kuri leistų kiekvienam vaikui realizuoti savo veiklą, susijusią su jį supančiu pasauliu.

Didaktiniai žaidimai gali būti naudojami tiek bendroje vaikų ir suaugusiųjų veikloje, tiek savarankiškoje ikimokyklinio amžiaus vaikų veikloje, taip pat skatinant vaikų aktyvumą pažįstant juos supantį pasaulį.

Vadove pateikiama papildoma medžiaga: žaidimų, užsiėmimų, žaidimų, pratimų, pramogų parinktys, skirtos naudoti dirbant su vaikais ne pamokose, pasivaikščiojant.

Vyresnės grupės vaikams supažindinti su išoriniu pasauliu (objektyvia aplinka ir supančio pasaulio reiškiniais) per mėnesį skiriami 2 užsiėmimai.

179-ojo lopšelio-darželio „Snieguolė“ ANO DO „Vaikystės planeta“ „Lada“ pedagogai iš Toljačio miesto, vadovė Palenova Nadežda Petrovna, metodininkė – Kuznecova Natalija Grigorievna, dalyvavo supažindinimo užsiėmimų kūrime ir testavime. su suaugusiųjų darbu.

Vadove siūlomas apytikslis medžiagos paskirstymas akademiniams metams. Mokytojas gali platinti medžiagą savaip, atsižvelgdamas į mėnesio šventes (spalis – mokytojo diena; vasaris – Tėvynės gynėjo diena, balandis – kosmonautikos diena ir kt.) arba priklausomai nuo turimos medžiagos.

Medžiagos paskirstymas mokslo metams



Lentelės tęsinys.



Lentelės tęsinys.



Lentelės tęsinys.


Klasės užrašų pavyzdžiai

rugsėjis

1. Daiktai, palengvinantys žmogaus darbą kasdieniame gyvenime

Programinės įrangos turinys. Formuoti vaikų idėjas apie daiktus, palengvinančius žmogaus darbą kasdieniame gyvenime; atkreipkite dėmesį į tai, kad jie tarnauja žmogui ir jis turėtų su jais elgtis atsargiai; sustiprinti mintį, kad objektai turi skirtingą paskirtį.

Medžiaga. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami įvairūs objektai, įskaitant daiktus, palengvinančius žmogaus darbą kasdieniame gyvenime. Dalomoji medžiaga: didelės kortelės su dviem langelių eilėmis, po tris langelius kiekvienoje (viršutinėje eilutėje rodomi trys objektai, su kuriais atliekamos darbo operacijos, apatinėje eilutėje yra tuščios ląstelės) ir mažos kortelės su objektų atvaizdais, palengvinti atitinkamą darbo operaciją namuose.

Pamokos eiga

Mokytojas pradeda pamoką pokalbiu: „Vaikinai! Atidžiai apsidairykite aplinkui ir pasakykite, kas jus supa.

Vaikai sako, kad juos supa daug įvairių objektų, išvardinkite juos.

Auklėtojas. Kokiam pasauliui priklauso visi šie objektai: gamtos ar žmogaus sukurtiems? (Žmogaus sukurtiems, nes juos padarė žmogus savo rankomis.) O kodėl žmogus sugalvojo stalą, lovą, spintą, skalbimo mašiną, televizorių, automobilį ir daugybę kitų daiktų?

Vaikai sako, kad bet koks daiktas kažkam reikalingas, kiekvienas daiktas atlieka savo funkciją.

Auklėtojas. Teisingai. Kiekvienas daiktas turi savo paskirtį ir yra kažkam reikalingas. Pavyzdžiui, stalas reikalingas norint prie jo rašyti arba prie jo valgyti. Žmonės sėdi ant kėdžių, gamina maistą ant elektrinės ar dujinės viryklės. Yra daiktai, su kuriais žmogus dirba, daiktai, su kuriais piešia, taip pat yra daiktų, kurie palengvina žmogaus darbą kasdieniame gyvenime. Ar žinote tokius daiktus? Mano mįslės padės jums kai kurias iš jų išsiaiškinti.


Mūsų virtuvėje ištisus metus
Kalėdų Senelis gyvena spintoje.
(Šaldytuvas)

Neturiu kojų, bet vaikštau
Burnos nėra, bet pasakysiu
Kada miegoti, kada keltis
Kada pradėti darbą.
(Žiūrėti)

Jis noriai praryja dulkes,
Neserga, nečiaudi.
(dulkių siurblys)

Atgal tada pirmyn
Garlaivis plaukia.
Stop - sielvartas,
Pramuša jūrą.
(geležis)

Vaikai spėlioja mįsles ir, padedami mokytojo, paaiškina, kokia šių daiktų nauda.

Auklėtojas. Parodysiu įvairias nuotraukas. Būk atsargus! Jei paveikslėlyje pavaizduotas daiktas, palengvinantis žmogaus darbą kasdieniame gyvenime, suplokite rankomis, o jei kitas daiktas – neplokite.

Tada žaidžiamas žaidimas „Kam reikia ...?“, kurio tikslas – ugdyti gebėjimą nustatyti objektų, palengvinančių darbą kasdieniame gyvenime, paskirtį, nustatyti priežastinius ryšius tarp darbo proceso kasdieniame gyvenime ir jį palengvinančio objekto. Naudojama dalomoji medžiaga: didelės kortelės su dviem langelių eilėmis, po tris langelius kiekvienoje (viršutinės eilutės langeliuose rodomi trys objektai, su kuriais atliekamos darbo operacijos, apatinėje - tuščios ląstelės), ir mažos kortelės su objektų atvaizdais. kurios palengvina atitinkamą darbo operaciją namuose. (Apytikslis susirašinėjimas: duona - duonos pjaustyklė, drabužiai - skalbimo mašina ir kt.)

Vaikai pasirenka vieną didelę kortelę. Mažos kortelės guli ant stalo užverstos. Mokytojas po vieną paima mažas korteles, parodo jas vaikams, įvardija daiktą ir klausia: „Kam reikia...“.

Vaikas, kuriam reikia šios kortelės, atsako ir paaiškina savo pasirinkimą: „Man reikia maišytuvo tešlai plakti“. Žaidimas laikomas baigtu, kai uždaromos visos tuščios ląstelės. Laimi tas, kuris pirmasis uždaro langelius savo kortelėje.

2. Mano šeima

Programinės įrangos turinys. Toliau formuoti vaikuose domėjimąsi šeima, šeimos nariais. Skatinti skambinti šeimos narių vardais, tėvavardžiais; papasakoti apie savo profesijas, kokios jos yra, ką mėgsta veikti namuose, ką veikia darbe. Ugdykite jautrų požiūrį į artimiausius žmones – šeimos narius.

Pamokos eiga

Mokytojas skaito poezijos eilutes ir kviečia vaikus nustatyti pamokos temą:


Labai išmintingi seneliai
Dvi močiutės gražios.
Tėti, mano mama -
Visa tai mano...
(Šeima)

Mokytoja sutelkia vaikų dėmesį į žodį „šeima“, siūlydama atsakyti į klausimą: „Iš kiek žodžių susideda“ šeima? Patikrinkime". Vaikai vardija šeimos narius ir skaičiuoja (dvi močiutės, du seneliai, mama, tėtis ir vaikas). Toliau vaikai nustato kiekvienos šeimos būdingą skirtumą – tai yra šeimos narių panašumas. Vaikai pasakoja, į kurį iš šeimos narių jie atrodo.


Pažiūrėk į mane -
Į ką aš atrodau?
Vyšninės akys, kaip tėčio
Saulėta šypsena – mamos.
Plaukų spalva kaip senelis
Nosis tikrai yra močiutė.
Visi šeimos nariai sunkiai dirbo
Kad aš tokia gimiau!

Tada vaikai nustato antrą būdingą šeimos skirtumą – bendrą pavardę. Jų prašoma nurodyti savo tėvų vardus.

Kūno kultūros minutė


Aš turiu šeimą -
Ji labai draugiška.
Su mama kepame blynus (Judesių imitacija.)
Nepakartojamas skanumas!
Su seneliu kasame lysves. (Judesių imitacija.)
Su močiute sodiname gėles. (Judesių imitacija.)
Su tėčiu žaidžiame futbolą (Judesių imitacija.)
Įmušame kamuolį į vartus.
aš labai myliu (Apvyniokite rankas aplink save.)
Jūsų miela šeima.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad be pavardės ir vardo kiekvienas asmuo turi patronimą. Patronimas vaikui suteikiamas pagal tėvo vardą, pavyzdžiui, jei tėvas yra Sergejus, tada vaiko tėvavardis yra Sergejevičius.

Vyksta žaidimas „Pavadink tėvo vardą“.

Mokytojas vadina vyrišką vardą, o vaikai sako, kokį patronimą jis gaus iš jo; mergaitės dukteris vadina antruoju vardu, o berniukai sūnus:

Aleksandras - Aleksandrovna - Aleksandrovičius;

Olegas - Olegovna - Olegovičius;

Ivanas - Ivanovna - Ivanovičius;

Vasilijus - Vasiljevna - Vasiljevičius.

Pasibaigus žaidimui, kiekvieno vaiko prašoma nurodyti savo vardą, patronimą ir pavardę.

Toliau mokytojas kalbasi su vaikais apie suaugusių šeimos narių profesijas ir profesijas. Atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad visi suaugusieji rūpinasi savo vaikais. Pirmiausia seneliai rūpinosi savo mamomis ir tėčiais, juos augino, o dabar mamos ir tėčiai rūpinasi savo vaikais ir tėvais. Būtinai atkreipkite dėmesį, kad užaugę vaikai rūpinsis ir savo tėvais.

Vyksta žaidimas „Mano tėvų profesijos“.

Vaikai stovi ratu. Mokytojas meta kamuolį žaidėjui į rankas ir užduoda klausimą „Ką dirba tavo mama? Žaidėjas atsako pilnu atsakymu: „Mano mama dirba pardavėja“ – ir grąžina kamuolį mokytojui.

Toliau mokytojas perskaito lentoje užrašytas frazes: „Draugiška šeima“, „Stipri šeima“, „Laiminga šeima“, „Rūpestinga šeima“, „Mylinti šeima“, „Sveika šeima“ – ir kviečia vaikus pasirinkti tokius žodžius. apibūdinkite savo šeimas ir paaiškinkite, kodėl jie taip mano.

Apibendrindama mokytoja sako, kad vaikai užaugs ir kiekvienas turės savo šeimą. Ir tai bus pati geriausia šeima, kurioje suaugusieji rūpinsis vaikais ir senyvo amžiaus tėvais, o vaikai paklus suaugusiems ir padės jiems visame kame. O svarbiausia – visi mylės vienas kitą ir elgsis pagarbiai.

3. Ką subjektas pasakys apie save

Programinės įrangos turinys. Skatinkite vaikus išskirti daiktų ypatybes: dydį, formą, spalvą, medžiagą, dalis, funkcijas, paskirtį; toliau tobulinti gebėjimą apibūdinti objektus pagal jų savybes.

Medžiaga. Traškučiai (ne mažiau 10 vnt.); temos nuotraukos: elektros prietaisai, magnetofonas, televizorius, telefonas, skalbimo mašina ir kt.; objekto aprašymo algoritmas.

Pamokos eiga

Mokytojas kviečia vaikus žaisti žaidimą „Ką dalykas pasakoja apie save“. Užduotis: apibūdinkite paveikslėlyje pavaizduotą objektą pagal algoritmą.

Vaikai pasirenka lyderį, nustato tvarką, jei reikia, pakartoja algoritmo sąlyginių simbolių reikšmes.

Vedėjas pasirenka bet kurį paveikslėlį, kuriame vaizduojamas objektas, ir parodo jį vaikams. Pirmasis dalyvis paima algoritmą, įvardija vieną iš rodomo objekto savybių, teisingo teiginio atveju iš lyderio gauna lustą ir perduoda kortelę su algoritmu kitam dalyviui. Jis elgiasi taip pat. Neteisingo teiginio atveju vadovas sako: „Klaida“ – ir perduoda teisę pereiti kitam dalyviui. Jei dalyvis, gavęs kortelę su algoritmu, daro ilgą pauzę, po trijų lyderio plojimų jis praranda teisę judėti ir kortelę su algoritmu atiduoda kitam dalyviui. Žaidimas baigiasi, kai pagal algoritmą išvardijamos visos daikto savybės ir šeimininkui nebelieka klausimų arba baigiasi žetonai. Žaidėjas, turintis daugiausiai žetonų, laimi.

Šeimininkas turi teisę žaidimo metu užduoti klausimus, paaiškinančius ar papildančius bet kurią temos ypatybę.

Klausimų pavyzdžiai:

Kaip teisingai naudoti prekę?

Kokios yra svarbiausios dalyko dalys? (Be ko prekė neveiks?)

– Kas dalyvavo kuriant objektą?

Ką žmonės naudojo, kai šio daikto nebuvo?

Kas nutiktų, jei šis objektas dingtų iš žmonių gyvenimo dabar?

– Kokioms profesijoms jums reikia šio daikto?

Jei žaidimas tęsiasi, daugiausiai žetonų turintis žaidėjas tampa lyderiu.

Tada mokytojas kviečia vaikus „paversti“ skirtingais žmogaus sukurto pasaulio objektais. Vaikai paeiliui aprašo „save“, tai yra daiktus, kuriais pavirto: kokios formos, spalvos, dydžio, iš kokios medžiagos jis pagamintas, kam jis skirtas, iš kokių dalių susideda. Likę vaikinai atspėja objektą. Mokytojas ragina vaikus prisiminti viską, ką jie dar žino apie šį dalyką: apie jo praeitį, kur galima pamatyti šį dalyką ir pan. Vaikams, kuriems sunku apibūdinti dalyką, turėtų būti pasiūlyta pasinaudoti algoritmu.

4. Apie draugystę ir draugus

Programinės įrangos turinys. Plėskite žinias apie bendraamžius, įtvirtinkite draugiško požiūrio į juos taisykles: pasidalykite žaislu, pasikalbėkite mandagiai, draugiškai, jei vienam iš grupės vaikinų liūdna, pasikalbėkite su juo, žaiskite, visada padėkite, padėkite draugams.

Medžiaga. Vokas, kuriame yra laiškas ir atvirutė.

Pamokos eiga

Pamokos pradžioje pasigirsta garso įrašas: „Vaikinai, padėk! (3 kartus). Mokytojas kviečia vaikus nustatyti, kas šaukiasi jų pagalbos. Atkreipia jų dėmesį į veidrodį; vėl pasigirsta garso įrašas: „Taip, aš esu veidrodis. Mūsų karalystė ištiko bėdą. Piktasis karalius ginčijosi su visais mūsų karalystės suaugusiais ir vaikais. O dabar ji vadinasi „Kreivų veidrodžių karalyste“. Bet tai yra pusė bėdos – šiandien karalius nusprendė įvykdyti mirties bausmę sąžiningiausiam, drąsiausiam, maloniausiam berniukui, kurio nepaveikė jo raganavimas. Jo vardas Gurdas. Jam reikia tavo pagalbos. Jei esate draugiški ir drąsūs vaikinai, tai paskubėkite – laiko liko labai mažai.

Mokytojas, skatindamas vaikų susidomėjimą, sužino, ką jie suprato iš veidrodžio pranešimo. Išklausęs vaikinų, atkreipia jų dėmesį į užuominos voką, kuriame yra atvirutė ir laiškas. Žemėlapyje parodytas maršrutas, susidedantis iš penkių užduočių. Užduotys iššifruojamos laiške.

1 pratimas. Dainuok dainą apie draugystę.

Vaikai siūlo variantus ir atlieka „Draugystės dainelę“.

2 užduotis. Išvardink penkias patarles apie draugystę, draugus.

Vaikai skambina: „Geriau senas draugas už du naujus“, „Vienas už visus ir visi už vieną“, „Mirk pats, bet padėk draugui“, „Draugystė stiprėja darbais“, „Draugai žinomi bėdoje“. . Jei vaikai patiria sunkumų, mokytojas suteikia pagalbą.

Kūno kultūros minutė

Vaikai, stovėdami poromis, mėgdžioja gyvūnų įpročius pagal eilėraščio tekstą.


Visi yra draugai pasaulyje.
Suaugusieji ir vaikai yra draugai
Paukščiai draugauja vieni su kitais.
Gyvatės yra draugai po kalnu.
Kiškiai yra draugai pievelėje,
Meškos, vilkai yra pulko draugai.
Žuvys yra draugai po vandeniu.
Tu su manimi, o aš su tavimi! (Apkabink vaiką šalia savęs.)

3 užduotis.Žaidimas "Kas yra draugas?".

Mokytojas skaito poezijos eilutes, o vaikai, jei tai daro tikras draugas, ploja rankomis ir sako: „Taip!“, O jei to daryti neturėtų, tada tyli. (Būtinai pralaimėkite pirmąją situaciją, kad vaikinai suprastų žaidimo taisykles.)


Jis visada su manimi bėdoje
Seku paskui jį kaip kalną.

Jis mane paguodžia, kai verkiu
Jis išspręs problemą su manimi.

Niekada nevalgyk slaptai -
Slyvos, kriaušės, šokoladas.

Jis nesityčios
Ir erzinti, ir vardais vadinti.

Ji visada nešvaresnė už naktį.
Jis trypia gėles gėlių lovoje.

Jis nepradeda muštynių
Ir šunims tai nekenkia.

Jis paėmė iš vaikų -
Lėlė, lokys, savivartis.

Jis padės laistyti gėles.
Ir padėkite žaislus.

Jis pasidalins žaislu
Knyga, lėlė, barškutis.

Jis vertina mūsų draugystę
Visada skuba man padėti.

4 užduotis. Vaikai kviečiami piešti saulę, kuri išsklaidys debesis virš bokšto, kuriame kali Gurdas.

Privalomos sąlygos:

– reikia piešti visus kartu vienu metu;

- Piešimui skiriamos 5 sekundės.

Mokytoja kviečia vaikus aptarti pagrindinę sąlygą – piešti visus kartu, ir net kuriam laikui. Priveda prie išvados: visi turėtų piešti iš karto, paskirstydami darbus; vienas vaikas piešia apskritimą, o tik tada visi vaikai vienu metu piešia spindulį.

Vaikai stovi aplink stalą, ant kurio guli piešimo popieriaus lapas. Mokytojas duoda komandą ir skaičiuoja laiką.

5 užduotis. Mokytojas užrašo žodį Gurd ant popieriaus lapo, tada paima veidrodį, padeda jį ant popieriaus lapo ir paprašo vaikų perskaityti gautą žodį. Būtent šis žodis bus raktas į bokštą. Vaikai chore skaito: „Draugas“. Kai tik vaikai ištaria šį žodį, pasigirsta dūžtančio stiklo garsas, tada pasigirsta berniuko Gurdo balsas: „Ačiū, vaikinai, tai aš – Gurdas. Jūs mane išgelbėjote, o dabar aš tikrai išmokysiu savo šalies vaikus draugauti taip, kaip jūs esate draugai. O kai visi susidraugausime, būtinai ateisime pas jus. Ačiū! Viso gero draugai!"

Mokytoja ir vaikai atsisveikina su Gurdu. Baigdama mokytoja sako, kad vaikai su užduotimis susidorojo draugystės dėka. Šiandien jie visiems parodė, kaip reikia draugauti, kokie turi būti draugai ir kaip branginti draugystę.

5. Popieriaus rinktuvas

Programinės įrangos turinys. Plėsti vaikų idėjas apie įvairias popieriaus rūšis ir jo savybes; pagerinti gebėjimą atpažinti objektus pagal medžiagos savybes.

Medžiaga.Įvairių rūšių popieriaus pavyzdžiai; popieriniai daiktai (albumas, laikraštis, dėžutė ir kt.).

Pamokos eiga

Mokytojas iš anksto ant stalų išdėlioja įvairių rūšių popieriaus pavyzdžius. Vaikai apžiūrinėja popierių, o mokytojas skatina išryškinti jo kokybines ypatybes, užduoda klausimus, kas tai yra, kaip jį galima nustatyti – lygus ar šiurkštus, storas ar plonas. Vaikinai glosto paklodes, jaučia, atsakinėja į klausimus.

Tada mokytojas kviečia vaikus suglamžyti popieriaus lapą (susmulkina), suplėšyti į gabalus (ašaroti), patraukti kraštus įvairiomis kryptimis (sulaužytas lapo vientisumas, todėl medžiaga trapi), įdėti lapą. popieriaus inde su vandeniu (šlapia). Mokytojas demonstruoja popieriaus deginimą spiritine lempa ir degtukais. Vaikai kartu su mokytoju sudaro popieriaus savybių apibūdinimo algoritmą.

Tada mokytojas perskaito telegramą iš kolekcionieriaus, kuris renka įvairių rūšių popierių. Jis keliauja po miestus ir kaimus ir visiems pasakoja apie savo kolekciją. Tačiau mūsų mieste jis turėjo bėdų: pūtė stiprus vėjas, jo kolekcija išsibarstė, dalis kolekcijos pateko į grupę. Mokytojas kviečia vaikus paieškoti popieriaus pavyzdžių (mokytoja juos iš anksto paslepia grupės kambaryje). Vaikai atneša rastus pavyzdžius.

Pasigirsta beldimas į duris, įeina kolekcionierius (suaugęs), susipažįsta su vaikais, pasakoja apie savo pomėgį ir praneša, kad turi visokių popierių. Jis kviečia vaikus organizuoti darbus taip: įvardija popieriaus rūšį, vaikai parodo pavyzdį. Pamokos metu kolekcininkas paaiškina kiekvienos rūšies popieriaus paskirtį. Be to, kiekvienas vaikas aprašo rasto tipo popieriaus savybes pagal sudarytą algoritmą.

Pabaigoje vyksta didaktinis žaidimas „Rask panašumų ir skirtumų“.

Mokytojas įvardija popieriaus rūšį, o vaikai ant stalo turi rasti daiktą, pagamintą iš tokio popieriaus (kartoninė dėžutė, laikraštis, albumas, gofruoto popieriaus gėlė ir kt.). Taigi mokytojas atveda vaikus prie supratimo, kad visi rasti daiktai yra pagaminti iš popieriaus, bet skirtingų rūšių popieriaus.

6. Vaikų darželis

Programinės įrangos turinys. Pasikalbėkite su vaikais, kodėl darželis taip vadinamas (nes vaikai „auginami“, prižiūrimi ir prižiūrimi kaip augalai sode). Parodykite socialinę darželio reikšmę: tėvai dirba, yra ramūs, nes jiems nesant, vaikais rūpinasi darželio darbuotojai. Darželio darbuotojams reikia padėkoti už rūpestį, jų darbą gerbti, su jais elgtis rūpestingai.

Medžiaga. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami darželio darbuotojai (mokytoja, mokytojo padėjėja, virėja, skalbėja ir kt.).

Pamokos eiga

Mokytojas kviečia vaikus atspėti mįslę:


Ant medžių kriaušės, vyšnios,
Krūva abrikosų
Obelims galo nematyti
Tai mūsų vaisius... (sodas).

Parodo sodo paveikslą ir prisega jį ant lentos.

Užduoda vaikams klausimus: „Kas dirba tokiame sode? Koks yra sodininko darbas? Reikia išgirsti žodžius: rūpinasi medžiais, saugo juos nuo ligų, kovoja su kenkėjais, laisto, auga.


Yra rožių ir tulpių,
Ir ramunės ošia.
Kardeliai, bijūnai -
Tai mūsų gėlė... (sodas).

Mokytojas parodo vaikams iliustraciją, vaizduojančią gėlyną, ir pritvirtina prie lentos.

Užduoda vaikams klausimus: „Kas dirba tokiame sode? Koks yra sodininko darbas? Reikia išgirsti žodžius: rūpinasi gėlėmis, saugo jas nuo ligų, kovoja su kenkėjais, laisto, auga.

Mokytojas užmeta trečią mįslę:


Koks nuostabus namas
Tame name daug vaikinų.
Jie groja ir dainuoja dainas.
Šis namas yra mūsų vaikų… (sodas).

Mokytojas demonstruoja darželį vaizduojančią iliustraciją ir pritvirtina ją lentoje. Atkreipia vaikų dėmesį į kartojamą žodį „sodas“.

Užduoda klausimus: „Kas dirba darželyje? Koks jų darbas? Klausydamas vaikų atsakymų, jis ant lentos pakabina paveikslėlius, vaizduojančius tų profesijų, kurias vaikai įvardija, atstovus. Išdėlioja paveikslėlius ramunėlių žiedlapių pavidalu ratu, vidurį paliekant laisvą.

Mokytojas veda vaikus prie išvados: visi šie žmonės dirba dėl vaikų. Prie ramunėlės centro pritvirtintas centras su vaikų atvaizdu.

Dėmesio! Tai yra įvadinė knygos dalis.

Jeigu patiko knygos pradžia, tuomet pilną versiją galite įsigyti iš mūsų partnerio – legalaus turinio platintojo UAB „LitRes“.

Pamokos metmenys

« Padėkite Bunny išlikti sveikam»

Programos turinys:

Suformuoti vaikams pradinius apsaugos įgūdžiusgyvybė ir sveikata;

Remiantis situaciniai momentaiugdyti vaikų įgūdžius daryti išvadas apie gyvybės sauga;

Ugdykite savitarpio pagalbos jausmą, norą padėti vienas kitam.
Pamokos eiga:

globėjas piešiavaikų dėmesys už taikaip jieSuaugęs pervasarą, tampa greitas, gudrus ir siūlo pasikalbėti apiesveikata, išsiaiškina, kaip vaikai supranta žodį „sveikata“, veda pateikėpatarlės:

Sveikata yra geriausias turtas.

Sveika yra puiku.

Sveikata yra viskas.

Kartą duota stu prie durų, pasirodau tsya du berniukasapsirengęs Znaykos ir Zuikučio kostiumais. Zuikis apsirengęsatsainiai: paltas atsegtas, raišteliai atrišti, skara išvyniota.

Jie yra Sveiki su vaikais. Zuikis kviečia vaikus pasivaikščioti. Znayka siūlo likti klasėje ir klausytis. Jis atkreipia dėmesį vaikai ant Bunny išvaizda ir sako, kad taip apsirengęs om, Bunny kenkia jūsų sveikatai. Znayka kviečia vaikus paaiškinti Kiškučiui, ką jis padarė ne taip skubėdamas ir kodėl, pasiūlo Kiškučiui padėti.

globėjas giria vaikusper padėti Zaike paaiškina vaikų atsakymus: paleistas batraiščiai – galite užlipti ant jų ir kristi; lenktynesdygsniuotas paltas - galite peršalti; ne užrištas šalikas- jis galiprisiglausti ką- vieną dieną vaikas kris .

Kaip vaikščioti ant šlapių grindųįneslysti;

- kaip nusileisti laiptais;

Kaip rengtis išeinant vaikščioti.

Zuikis siūlo neteisingus variantus, mokytojas skatina vaikus paaiškinti jam taisykles, tada kviečia vaikus visa tai parodyti, einant pasivaikščioti.

Pasakų veikėjai skaito eilėraštį-patarimą ir palydi vaikus pasivaikščioti.

Apsivilk paltą, nesitikėk bėdų.

Ką reikia padaryti dabar? Geriau pažiūrėk į veidrodį!

Pasukite mygtukus ir tada nenukrisite,

Ir tada kelyje . Nieko nesugadinsi.
Jūs apsiaunate batus

Susiriškite visus savo raištelius!

Kad nenukristų ant kelio

Kad neįkristų į balą.
Galite naudoti simbolius lėlių teatras .

Pamokos santrauka

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

« Daktaras Aibolit»

Programos turinys:

Per žaidimą supažindinkite vaikus su gydytojo profesija ir jam reikalingais įrankiais, išaiškinkite vaikų mintis apie asmens higieną;

Formuoti sveikos gyvensenos įpročius;

Ugdykite rūpestingą požiūrį į savo sveikatą;

Lavinti kalbą, vaizduotę.
Įranga: žaislinė medicininė įranga (termometras, vaistai, tvarstis, mentelė), ekranas, lėlių gydytojo rinkinys, gydytojo kostiumas, gaminių nuotraukos,gyvūnų kepurės.
Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien turime svečių. Pasisveikinkime su jais. (Vaikai sveikinasi.)

globėjas : Vaikinai, pažaiskime su jumis. Sugalvojau pokštų žaidimą. Jis vadinamas „Aš taip pat“. Jei sakau, kad darau ką nors gero, pridedate: „Aš irgi“: jei blogai, patylėk, nieko nesakyk, gerai? Prisiminė. Pradėkite. Tik būk atsargus!

Žaidimas "Aš taip pat"

Galiu tiksliai valgyti.

Aš neklausau vyresniųjų.

Aš draugauju su vaikinais.

Aš elgiuosi gerai!

Aš einu gatve!

Aš nekenčiu visų vaikinų!

Kada jei kt oi kažkas negerai ir pasakė "aš irgi" auklėtojas sako: „Kas ten pasakė: „Aš taip pat“? Leisk man

Pažiūrėsiu į vaikus kurios įžeisti savo bendražygius!.. Ką?..

Neįsižeisk, tiesiog negerai? Tai gerai, mes turime būti draugiški!

Pedagogas: O, vaikinai, visai pamiršau, žaidžiau su jumis... Juk atėjo pas mus svečias. Palauk čia ir pažiūrėsiu, ar jis atėjo pas mus.

Mokytojas užeina už širmos ir persirengia : Ne, geriau atspėkite kas tau atėjo... Malonus - malonus, baltu chalatu, su akiniais... Atspėjo yra b? Gydykit visi, geri gydytoja...(Aibolit). Tai tiesa, ir štai jis! (Pasirodo daktaras Aibolitas.)

Aibolit: Pagaliau priėjau prie tavęs aš. Eiti buvo sunku: ir vėjas, ir neg pakeliui. Kur mūsųsergantys gyvūnai? Ir štai jie.

Auklėtoja (daktaras Aibolit) užsideda vaikiškas kepures su gyvūnų atvaizdu: zuikiai, meškiukai, begemotas, vilkas ir kt.

Aibolitreiškia vaiką kepure su zuikio paveikslu: W vaike, kas tave skaudina? (pasilenkiaprie zai chiku, klauso jovamzdis)Čia kas tai! Zuikis peršalo! Nagi, zuikis rass pasakyk man, kaip tu gali būti toks kvailas.

Vaikas sako:Zuikisnumetė šeimininkė.

Po lietaus liko su aika!

Negalėjau pakilti nuo suolo.

Viskas iki nieko į ir apie mok! (A. Barto)


Aibolit: Ay-ya-yay! Negera mestižaislai. Atsigulk, kiški, į lovą, mes tau įdėsime termometrą. O vaikinai atveš ir parodys naudingų produktų nuotraukas, turi daug vitaminų, kurie padės pasveikti ir daugiau nesirgti.

Žaidimas „Naudinga - nenaudinga“

Aibolitas:Čia, vaikinai, gerai padaryta: jūs padėjote pasveikk zuikis.

Aibolitas: O tau, mieloji, kas skauda?

Vaikas skaito: Numetė mešką ant grindų

Jie nukirto meškos leteną.

Vistiek neišmesiu.

Nes jis geras.(A. Barto)

Aibolitas: Letena? Mes esame ji dabartvarstis. Bet jūs negalite taip įžeisti savo žaislų(atidaro maišelį, bet jis tuščias) Kokia aš užmaršusi! Pamiršau savo įrankius. Matau, kad turi man reikalingų daiktų darbui(artėja prie stalo, kur yra daiktai, reikalingi gydytojo, virėjo, pardavėjo darbui) . Pasirinkite iš visų dalykų, kurių man reikia mano darbui.

Žaidimas „Kam ko reikia“

Aibolitas:Šauniai padirbėta! Dabar galite gydyti taikinį. Paimkite tvarstį ir suriškite jo leteną. Viskas, mažute! Pacientų yra daugiau.

Aibolitas:O begemotai! Jie suspaudė pilvuką, vargšams begemotams skauda pilvą. Ir kodėl jiems skaudėtų pilvuką? (vaikų atsakymai)

Aibolitas:Jie prastai nusiplovė rankas. Vaikinai, pasakykime jiems, kaip plauti rankas.

Mums reikia nusiprausti! Mes vaikštome

Kur švarus vanduo? gūžteli pečiais

Atidarysime čiaupą – šššš, rankų sukimas

Nusiplauk rankas – šššš imituoti rankų plovimą

Įtrinsime skruostus, kaklą ir užpilsime vandeniu.

imituoti skruostų, kaklo plovimą

Būlis - bulis - bulis - vandens ūžesys, išpūsti skruostus

Visi vaikai mėgsta maudytis.

Nusiplovėme rankas su muilu imituoti rankų plovimą

Nepamirškite nosies ir skruostų. nukreipkite į skruostus ir nosį

Nepatingėkite išsiplauti ausis rodydamas ausis

Ir viską sausai nušluostė.

Aibolitas: Kokie jūs geri bičiuliai, išmokėte begemotus plauti rankas . Vaikinai, jūs esate labai malonūs ir rūpestingi. O man laikas eiti gydytis pas kitus vaikus ir gyvūnus. Iki pasimatymo, vaikinai! (ruošia išeiti, bet staiga kažką prisimena)

Aibolitas: Kiek aš užmaršusi?! Juk norėjau tau padovanoti, padovanoti savo lagaminą. Viską apsvarstysite ir gydysitės patys. Tikimės, kad tai jums labai padės. Dabar atsisveikink!(Grąžina lagaminą ir užeina už širmos, nusivelka kostiumą ir išeina)

globėjas : Na, vaikinai, papasakokite, koks svečias pas jus atėjo? (vaikų atsakymai)O kad daktaras Aibolitas jus gydė?(vaikų atsakymai, atkreipia dėmesį į dovaną). Ar padėkojote daktarui Aibolitui? Puiku, tu geras!

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

« Būti sveikam»

Programos turinys:

Ugdyti vaikų supratimą apie higienos procedūrų svarbą ir būtinumą.
Įranga:

Iliustracijos su vaizdais: berniukas valosi dantis ir purvinas berniukas, knyga suK. Čukovskio eilėraštis „Moydodyr“
Pamokos eiga :

Mokytojas siūlo pasiklausyti eilėraščio ištraukos

V. Majakovskis „Kas yra gerai, o kas blogai“, nuosekliai demonstruodamas iliustracijas:

Šis berniukas mėgsta muilą ir dantų miltelius.

Šis berniukas labai mielas, jam gerai sekasi.

Šis pateko į purvą ir džiaugiasi, kad jo marškiniai nešvarūs.

Jie sako apie tai: „Jis blogas. Slampinėja!".

Klausimai:


    Kuris iš vaikinų tau labiausiai patinka?

    Kodėl tau patiko tvarkingas, tvarkingas berniukas?

    Ar kam nors patiko kitas berniukas?

    Kodėl nepatiko?

    Kokių tualeto reikmenų reikia norint nuplauti nešvarumus ir būti švariems?

    Kas, be muilo ir kempinės, reikalinga prausimuisi?

Mokytojas siūlo parodyti, kaip vaikai plauna rankas ir veidą(judesio imitacija),ir tada prisimink, kuriame eilėraštyje yra žodžiai:

Prauskime, maudykimės,

taškytis, nardyti, griūti

Vonioje, lovelyje,

Upėje, upelyje, vandenyne,

Ir vonioje ir vonioje.

Bet kada ir bet kur

Amžina šlovė vandeniui!

mokytojas siūlo išmokti idiomą:

Mama Milu

Muilas su muilu.

Pateko į akį

Mile muilas.

Mama Mile pasakė a:

Nepyk, mano dukra Mila .

Ne Aš pykstu, - pasakė Mila,

Aš verkiu muilo.

Tada mokytojas iki galo perskaito K. Čukovskio eilėraštį „Moido skylės“, išsiaiškina, kodėl nuo berniuko viskas pabėgo, primena higienos taisykles.

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

» 4-ieji gyvenimo metai

« Ekskursija į skalbyklą

darželis"

Programos turinys:

Susipažinkite su skalbyklos meistro darbu

Išsiaiškinti žinias, kad rankšluosčiai ir patalynė skalbiami ir lyginami skalbykloje;

- užaugino pagarbaį skalbyklose dirbančių žmonių darbas.
judėti ekskursijos:

Prieš ekskursiją mokytojas pasiūlo Išklausykite pažįstamo eilėraščio ištrauką ir pavadinkite ją.

Antklodė dingo.

Lapas išskrido

Ir pagalvė kaip varlė

Pabėgo nuo manęs.
Mokytoja patikslina, kodėl nuo berniuko visi daiktai pabėgo, sako, kad nors tarp vaikinų grupėje nėra nešvarių, rankšluosčiai kartais būna nešvarūs; užduoda klausimus, kas skalbia rankšluosčius ir patalynę, siūlo susitikti su skalbimo meistre, kartoja jos vardą ir patronimą, sustiprina žodžius: „skalbiniai“, „patalynė“, „patalynė“.

Skalbykloje, apžiūrėjus patalpas ir susitikus su skalbyklos meistre, pasiūlykite pasiklausyti jos pasakojimo, lydimos veiksmų demonstravimo: skalbiniai išmirkomi, kraunami į skalbimo mašiną, pilami skalbimo milteliai. AutoriusPasakojimo eigoje suaugusieji užduoda klausimus, siūlydami palyginti skalbimo mašinas darželyje ir namuose, parodyti nešvarius rankšluosčius, aiškindami, kad vaikai nepakankamai švariai nusiplovė rankas ir dabar rankšluosčius teks virti arba papildomai skalbti. ranka. Tada jie parodo, kaip džiovinti ir glostymas skalbinius, pasiūlykite sulankstyti kelis išlygintus daiktus.

Apibendrindama mokytoja atkreipia dėmesį, kiek skalbinių reikia išskalbti ir lyginti, kaip sunku išskalbti nešvarius daiktus, paaiškina, kad vaikai gali padėti skalbykloms, jei kruopščiai nusiplaus rankas.

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

» 4-ieji gyvenimo metai

« Telapie žmogų"

Programos turinys:

Išsiaiškinti vaikų žinias apie tai, iš kokių dalių susideda žmogaus kūnas,

Apibūdinkite jutimo organų vaidmenį.
Įranga: lėlė, paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos skirtingos lėlės, įvairaus amžiaus vaikų nuotraukos (paveikslėliai).
Pamokos eiga:
Lėlė Maša atvyko aplankyti vaikų, atnešė savo draugų nuotraukas, siūlo juos apžiūrėti. Mokytojas atkreipia dėmesį į tai, kad visos lėlės yra skirtingos (ūgis, plaukų ir akių spalva), siūlo rasti skirtumus. Tada jis ragina vaikus išsiaiškinti, kuo visos lėlės yra panašios, ir daroma išvada: visų jų kūno dalys yra vienodos, ir siūlo jas parodyti ant savęs.
Tada mokytojas su vaikais išsiaiškina:


    ką galima daryti su kojomis, kokius žaidimus žaisti;

    ką jie daro savo rankomis;

    kodėl rankos vadinamos pirmaisiais pagalbininkais;

    kam tos ausys?

    nuo ko saugoti akis.

Tada mokytojas pasiūlo pažiūrėti įvairaus amžiaus vaikų nuotraukas, atkreipia dėmesį į jų augimo pokyčius, paskatindamas prieiti prie išvados: norint užaugti dideli, stiprūs ir sveiki, reikia gerai maitintis, sportuoti. ir pasirūpink savo sveikata.

Pamokos metmenys

susipažinti su supančiu pasauliu ir pažinti save bei piešimą(sudėtingas)

4-ieji gyvenimo metai

« Vitaminai ir

naudingaProduktai"

Programos turinys:
- kalbėti apie vitaminų naudą ir svarbą žmonių sveikatai,

Įtvirtins vaikų gebėjimą piešinyje perteikti naudingus gaminius įvairiais vaizdo būdais (pirštu, teptuku, pieštuku);

Ugdykite susidomėjimą ir norą piešti naudingus gaminius.
Įranga:

Paveikslas ar nuotrauka, kurioje vaizduojami stiprūs, sveiki žmonės, paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas sveikas maistas (mėsa, žuvis, daržovės, vaisiai, pienas ir pieno produktai, riešutai, medus), mįslės, guašas, popieriaus lapai.
judėti pamokos:

Parodykite stiprių, sveikų žmonių nuotrauką ar nuotrauką, atveskite vaikus pas suprasti, kad Gerai savijautai reikalinga tinkama mityba, kalbėkite apie vaikų mėgstamą maistą.

Kalbėkite apie vitaminus, turinčius įtakos organizmo veiklai, vardas kai kurie vitaminai, pasakyk, dirbk kurie kūnai jie padeda ir kokie produktai yra:


    vitaminas A svarbus regėjimui, randamas morkose, svogūnuose, petražolėse, kiaušiniuose;

    vitaminas B prisideda prie gero širdies darbo, yra piene, mėsoje, duonoje;

    vitamino C stiprina visą organizmą, padeda ne susirgti,

randama apelsinuose, citrinose, uogose, kopūstuose, lankas.

Prisiminkite, kaip atrodo pažįstamos daržovės, pavadinkite jas iš paveikslėlių, pasiimkite paveikslėlius-spėkite mįsles.

Rodyti sveiko maisto (mėsos, žuvies, daržovių, vaisių, pieno ir pieno produktų, riešutų, medaus) nuotraukas. Paaiškinkite: tam, kad būtųsveikasstiprus ir stiprusreikia kuValgykite tik sveiką maistą. pasakyti, kad kai kurieapie du kty nėra labai naudingi, ypač jei juos vartojate dideliais kiekiais (šokoladas, saldainiai). Pasiūlykite nupiešti mėgstamus gaminius.

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

« Apsauga įjungtakeliai"

Programos turinys:
- supažindinti vaikus su elementariomis taisyklėmiselgesys gatvėje, eismo taisyklės,

Kalbėkite apie šviesoforus.

Įranga:

Paveikslas "Mašinos miesto gatvėse", marškinėlių priekiniai kelininkų atvaizdai, nuotrauka su policininko atvaizdu
Pamokos eiga:

Mokytoja primena vaikams, kad jie išmoko žaisti su automobiliais, o tikruose keliuose mašinų yra labai daug, siūlo pažvelgti į paveikslėlį „Mašinos miesto gatvėse“. Paaiškina, kad norint juos valdyti, reikia daug žinomų b ir sugebėti, užduoda klausimus, veda vaikus į tai, kad vairuotojai turėtų moterys žinoti kelių eismo taisykles.

Mokytojas siūlo pagalvoti, kodėl automobiliai nesusiduria, kas padeda išsikraustytinelaimingi atsitikimai, užmeta mįslę:

Padėti tau

Kelias pavojingas

Dega dieną ir naktį

Žalia, geltona, raudona.
Mokytojas paaiškina šviesoforo reikšmę, pėsčiųjų ir vairuotojų veiksmus bei pasiūlo mankštintis judant pagal stvii su šviesoforo signalais. Vaikai apsivelka marškinių priekius su eismo dalyvių atvaizdu ir ir mitir palengvinti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą gatvėje. Mokytojas primena taisykles: neskubėti, sekti aplinkinių judėjimą ir šviesoforo signalus, pereiti gatvę nurodytoje vietoje.

Tada mokytojas parodo policininko nuotrauką, pasiūlo jį apžiūrėti, paaiškina jo vaidmenį kontroliuojant eismą gatvėje.

Pamokos santrauka

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

« Sveikata gerai

ačiū pakrovėjui!

Programos turinys:

Prisidėti prie sveikos gyvensenos pagrindų formavimo, poreikio užsiimti kūno kultūra ir sportu;

Pataisykite kai kurių sporto šakų pavadinimą.
Įranga:

Lėlė su sportine apranga, paveikslėliai, vaizduojantys įvairias sporto šakas, sporto inventorius (kamuoliai, šokdynės ir kt.), muilo burbulai.

judėti pamokos:

Į klasę ateina lėlė sportine apranga - treneris Gantel-kinas, rodo vaikams įvairių sporto šakų nuotraukas, aiškinasi, ar vaikai žino jų vardą, užduoda klausimus:


    kokias sporto šakas mėgsti ir kodėl;

    kokio tipo norėtumėte dirbti;

    kokiu sportu galima sportuoti ziema, vasara.

Gantelkinas paaiškina, kodėl kiekviena sporto šaka ir apskritai sportas yra naudingas, ir siūlo vaikams pratimas:

Konkurencija, vaikinai.

MesPradėkime nuo įkrovimo!

Kodėl jums reikia įkroviklio?

Tai visai ne paslaptis

Išugdyti jėgą

Ir nepavargkite visą dieną!

Jei kas nors įkrauna

Bėga neatsigręždamasį ir -

Jis netaps niekuo

Tikras stiprus vyras!
Kiekvieną dieną mes, vaikinai

Prasideda nuo įkrovimo!

Rankos į šonus ir žemyn

Visi atsisėdo, pakilo,

Ir mergaites, ir berniukus

Visi skubiai bėgo!

Mes padarėme gerą treniruotę.

Darbo pradžia į sportuoti.

Pratimai su kamuoliu atliekami:


    Estafetė „Kas greičiau perduos kamuolį“.
Vaikai, stovėdami dviejose linijose, perduoda kamuolį vienas kitam.

    „Mesk, gaudyk, neleisk nukristi!
Vaikai stovi dviejose eilėse vienas priešais kitą ir meta kamuoliukus viena komanda į kitas.

    "Burbulas".
Mokytojas pučia muilo burbulus ir kviečia vaikus juos gaudyti.

Gantelkinas siūlo padirbėti daugiau:
Būti stipriam ir vikriam

Tęsiame treniruotes.
Atliekami pažįstami pratimai su daiktais. Po pratimų Gantelkinas siūlo žaisti:
Chur-chura, chur-chura,

Žaidimas prasideda.
Vaikų pageidavimu vyksta lauko žaidimas.

Atsisveikindamas Gantelkinas dar kartą primena, kad norint būti stipriam ir sveikam reikia užsiimti kūno kultūra ir sportuoti:
Sportas, vaikinai, labai reikalingas,

Esame artimi draugai su sportu.

Sportas yra sveikata, sportas yra asistentas,

Sportas yra žaidimas, kūno kultūra - urra!
Gantelkinas dovanoja vaikams sporto įrangą (kamuolius, šokdynes ir kt.).

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

« Aibolit šalin

vaikams"

Programos turinys:

Toliau ugdyti vaikus apie sveikatos vertę, būtinybę būti sveikiems,

Tvirtinti žinias apie vitaminus,

Patikslinkite savo supratimą apie daržoves

Išmokite sodinti svogūnus.
Pamokos medžiaga:

Automobilis, lėlė Daktaras Aibolit, daržovės, vaisiai, erškėčiai, termosas su erškėtuogių užpilu,svogūnas luįir sodinimo bei laistymo įranga.
Pamokos eiga :

Į grupę atvažiuoja mašina, kurioje yra krepšiai sutaukmedžiosriuba, daržovės ir vaisiai bei dr Aibolit.

Žaidimai žaidžiami:

"Nuostabus krepšys" - vaikai liesdami atpažįsta daržoves (agurką, pomidorą, bulvę, burokėlį, morką), įvardija ir trumpai apibūdina.

„Atspėk skonį“ - ištyrus ir patikslinus vaisių pavadinimus, vaikai kviečiami užmerktomis akimis nustatyti savo skonį (obuolių, kriaušių, apelsinų, citrinų, bananų).

Tada Aibolitas parodo erškėtuoges, siūlo paliesti, pauostyti, paaiškina, kas tai yra. kad kažkas. Erškėtuogės yra labai naudingos, jas reikia rinkti,sausas, a žiemaužvirinti skanus vitaminasarbata. Paaiškina, kad po pamokos vaikus vaišins tokia arbata.

Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį, kad automobilyje yra maišas svogūnų, paaiškinažaliuose svogūnuose yra daug vitaminų ir siūlo svogūnus užsiauginti patiems ir valgyti per vakarienę.

Po pasirodymo į dėžes sodinami svogūnai. Gydytoja Aibolit primena, kad po darbo reikia nusiplauti rankas, kad neįneštų mikrobų, kad būtum sveikas ir nesirgtų, o vaikus vaišina vitaminine arbata.

Pamokos metmenys

pažinti jus supantį pasaulį ir save patį

4-ieji gyvenimo metai

„Ekskursija į parką (mišką)“

Programos turinys:

Išmokyti vaikus pastebėti būdingus vasaros požymius, išmokti rasti ir atpažinti vaistinius augalus,

Ugdykite pagarbą gamtai.
Ekskursijos eiga:

Mokytojas pakviečia vaikus pasižvalgyti po parką ir įmeta mįslę:
Namas atviras iš visų pusių.

Jis dengtas raižytu stogu.

Ateik į žalią namą

Jame pamatysite stebuklus

(Miškas)
Mokytoja kviečia vaikus leistis į kelionę po nuostabų žalią namą, pasigrožėti, apžiūrėti ir prisiminti viską, kas atrodo įdomu.

Vaikai su mokytoja apžiūri parke augančius medžius, lygina lapus, kamieną, žievę, pažymi būdingus bruožus, aukštį, lają.

Tada atliekamas m žaidimas „Surask medį“: auklėtoja pas pašaukia vaikams pažįstamas medis, jie turi jį surasti, pribėgti ir apvynioti rankomis kamieną.

Tada mokytojas siūlo prisiminti, kas įdomaus ir naudingo auga miške, patikslina vaistinių augalų pavadinimus, parodo iliustracijas ir siūlo surasti, bet neplėšti pažįstamų vaistinių augalų. Mokytojas prieina prie kiekvieno augalą radusio vaiko, primena jo pavadinimą ir naudingąsias savybes, pasiūlo nuskinti po vieną kiekvienos rūšies vaistinį augalą herbariumui kaip nuostabią dovaną ir miško prisiminimą.

Tatjana Sakhanova
Pamokos apie susipažinimą su dalyku ir socialine aplinka vyresniųjų grupėje santrauka „Ką dalykas pasakys apie save“

.Tema: "Ką subjektas pasakys apie save» .

Programinės įrangos turinys. Skatinkite vaikus pabrėžti bruožus daiktų: dydis, forma, spalva, medžiaga, dalys, funkcijos, paskirtis. Toliau tobulinkite savo rašymo įgūdžius objektus pagal jų savybes.

Ugdykite draugišką požiūrį kolektyve.

Žodyno darbas. Elektros buitinė technika, magnetofonas, televizorius, telefonas, skalbimo mašina.

Medžiaga. tema Paveikslėliai elektros prietaisai: magnetofonas, televizorius, telefonas, skalbimo mašina ir kt.

parengiamieji darbai. Nagrinėjant iliustracijas, stebėjimai, mįslės, didaktiniai žaidimai, vaidmenų žaidimas "Šeima".

Pamokos eiga:

1. Org. momentas. Vaikai įeina grupė prie muzikos"Kas yra fiksai"

Vaikinai, pasakykite man, iš kurio animacinio filmo skambėjo daina? Šiandien kartu su Fixies keliausime į elektros prietaisų pasaulį.

2. Pagrindinė dalis. Atidžiai pažiūrėk aplinkui, ir pasakyk kad mus supa? (vaikų atsakymai)

globėjas: Bet koks daiktas kažkam, kiekvienas tema atlieka savo funkciją.

3. Vaikas skaito eilėraštį.

Aš turėjau nuostabų sapną

Tešlos ruošimo telefonas.

Suknelę išplauna dulkių siurblys,

Ir geležis dainuoja rimtai!

Magnetofonas sukasi įdarą.

Koks keistas maratonas!

Padėkite man suprasti,

Man reikia namo!

4. Žaidimas su kamuoliu "Pagalbininkai"

Tikslas: nurodykite vardą Buitinė technika apibūdinkite jų atliekamus veiksmus.

Mokytojas meta kamuolį, vaikas gaudo kamuolį ir atsako, kokius veiksmus atlieka įvairūs elektros prietaisai.

Lygintuvas – drabužių lyginimas.

Plaukų džiovintuvas – sausiems plaukams.

Lempa - apšvieskite kambarį.

Dulkių siurblys – siurbimas (švarus) kilimai.

Ventiliatorius – atvėsinkite orą.

Šaldytuve – laikyti maistą.

Virdulyje užvirinamas vanduo.

Ant elektrinės viryklės jie gamina maistą.

Mikrobangų krosnelėje maistas pašildomas.

5. Fizinė minutė "Srovė teka per laidus"

Srovė teka per laidus, Vaikai bėga ratu.

Šviesa atneša mus į butą.

Kad prietaisai veiktų: (Variklis)

Šaldytuvas, monitoriai, Suka kairėn, dešinėn

Kavos malūnėlis, dulkių siurblys.

Srovė atnešė energijos. Vaikai bėgioja ratais.

6. Žaidimas "Kas atsakingas"

O dabar mūsų vaikinai "pasukti"įvairiuose elektros prietaisuose ir papasakoti apie save. Ir išsiaiškinsime, kuris buitinis prietaisas yra pagrindinis.

Aš esu skalbimo mašina

Mano pagrindinis verslas

Švariai išskalbkite patalynę.

Aš ne tik moku skalbti,

Galiu nuplauti, išspausti.

Aš atsakingas.

Aš esu šaldytuvas.

Bėda be šaldytuvo.

Maistas suges karštyje.

Ir net mūsų alkana katė.

Toks maistas netinka.

Aš atsakingas.

Aš esu elektrinis virdulys.

Tu įkiškite mane į elektros lizdą

Kai tik nori arbatos.

Aš atsakingas.

Nuskubėjau į matiną

Išdžiovinau plaukus plaukų džiovintuvu.

Padariau viską ką galėjau

Ir ji virto princese!

Aš atsakingas

7. Mįslės

Vaikinai, dabar aš užminsiu jums mįsles, o jūs atspėkite jas.

1. Jis valo butą

Dulkės ir šiukšlės mėgsta (dulkių siurblys)

2. Ši skalbimo mašina

ištrina mums viską. (Skalbimo mašina)

3. Glosta viską, prie ko prisiliečia

O jei paliesi – įkanda (geležies)

4. Verda iš vidaus

Ir pūsti burbulus (virdulys)

Po kiekvienos mįslės vaikas ant lentos padeda paveikslėlį su teisingo atsakymo atvaizdu.

globėjas: Vaikinai, kaip visa tai galima pavadinti dalykai vienu žodžiu?

Vaikų atsakymai: Buitiniai elektros prietaisai.

globėjas: Taip, buitinė technika – mūsų pagalbininkai. Sakykite, ar vaikai gali įjungti elektros prietaisus? (vaikų atsakymai) Teisingai, tu negali!

8. Kamuolio patirtis

Ant sienos kabo kamuolys, o ant grindų – spalvingi rutuliai. globėjas pasiūlymai pakabinti juos ant sienos. (Vaikai bando pakabinti balionus ant sienos)

globėjas: Kodėl šis balionas kabo, o tavo krentantis? (vaikų spėlionės)

Paverskime jūsų kamuoliukus stebuklingais, o aš jums parodysiu, kaip tai padaryti. Būtina patrinti rutulį ant plaukų ir pritvirtinti prie sienos ta puse, kuri buvo trinama. Štai jūsų balionai. Taip atsitiko dėl to, kad elektra gyvena mūsų plaukuose, ir mes ją pagavome, kai pradėjome trinti kamuolį į plaukus. Kamuolys nebuvo elektrifikuotas, todėl buvo pritrauktas prie sienos.

Apie ką šiandien kalbėjome, prisimeni? (vaikų atsakymai)

Ką dar galima pavadinti buitimi daiktų?

Vaikai į tai atsako daiktai – pagalbininkai.

ko išmokai?

Susijusios publikacijos:

GCD pamoka, skirta supažindinti ikimokyklinukus su dalyku ir socialine aplinka „Pasakyk viską apie save, balionėlis“ Tema: „Papasakok viską apie save, balionėlis“ (vidurinės grupės ikimokyklinukų supažindinimas su socialine ir dalykine aplinka) Tiktonova Olesya.

Tikslas: Išplėsti vaikų idėjas apie žmogaus sukurto pasaulio objektus. Uždaviniai: Švietimo: įtvirtinti vaikų idėjas apie žmogaus sukurtus turtus.

Edukacinės ir edukacinės veiklos „Mano šeima“ konspektas apie supažindinimą su dalyku ir socialine aplinka Tikslas: formuoti vaikuose teisingą idėją apie šeimą, kartu gyvenančios motinos, tėvo, senelio, močiutės, sesers, brolio vaidmenį.

Supažindinimo su dalyku ir socialine aplinka pamokos santrauka vidurinei grupei „Gerasis daktaras Aibolit“ Saratovo srities Engelso savivaldybės rajono savivaldybės autonominė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Darželis Nr. 7“.

Preliminarus darbas: vesti užsiėmimus tema: „Išorinė žmogaus struktūra“, supažindinti vaikus su darbu „“.

Pamokos eiga

Auklėtoja (V.). Vaikai, į mūsų sodą atvyko svečias iš užsienio! Tai naujiena! Galbūt jis ateis į mūsų grupę (pasigirsta beldimas).

Grupėje yra suaugęs, apsirengęs burtininku.

Vedlys Negoryuy. Sveiki bičiuliai! Mano vardas magas Negoryuy. Atskridau pas jus iš tolimos šalies pagalbos. Patekome į bėdą. Mūsų šalyje yra žmonių, kurie visada yra juodi ir nešvarūs. Todėl visada būna tik juodos dienos. O mūsų šalis vadinasi Blackland. Visi jo gyventojai liūdi ir dažnai serga.

AT. Tikriausiai niekas nežino apie muilą, skalbimo šluostę, minkštą rankšluostį, šukas, dantų pastą ir šepetėlį. Ką manote, kodėl jie liūdi ir serga? (Jie nesimaudo, nesivalo dantų ir pan.) Kaip galite jiems padėti? (Atsiųskite jiems muilą, šluostę, dantų pastą ir šepetį, šampūną, šukas). Jau išsiunčiau jiems siuntinį. Pažiūrėkime, ar viską sudėjau. Ir mūsų padėjėjai mums padės tai padaryti. Pavadink juos vaikais. (Nosis, liežuvis, oda, akys, ausys.)

(Mokytojas po vieną išima daiktus iš pakuotės ir pasiūlo kiekvieną išnagrinėti bei aprašyti, nurodydamas, kurie analizatoriai padėjo tai padaryti.)

AT. Užmerkite akis ir neatmerkite jų, kol nepasakysiu. Pasakyk man, ką aš gavau? (Išsitraukia muilą.) Atmerk akis. (Vaikų atsakymai.) Kaip galėjote nustatyti, kad mano rankose yra muilo? (Akis.) Ką dar matė tavo akys? Koks muilas (spalva, forma, dydis)? (Rožinė, ovali, maža.) Kam skirtos akys? (Norėdami pamatyti.) Ką gali padaryti asistentas „Akis“? (Pažiūrėkite spalvą, formą, dydį.) Dabar paimkite muilą į rankas ir užuoskite. Ką jautėte? (Uoste.) O koks padėjėjas jums padėjo tai nustatyti? (Nosis.) Taip, nosis gali atskirti kvapus. Pabandykite jį suspausti. (Mokytoja stebi vaikų bandymus neįkvėpti. Netrukus visi atsikvėpia.) Kam dar reikalingas Nosies padėjėjas? (Kvėpuoti.) O koks muilas liesti – šiurkštus ar lygus? (Sklandžiai.) Kaip atspėjai? Koks padėjėjas jums padėjo? (Rankos.) Taip, rankos. Kuo jie padengti? (Oda.) Kam skirtas muilas? (Skalbti, būti švaru.) O dabar sušlapinkime muilą po tekančiu vandeniu. Ką jautėte? Kokio vandens? (Šiltas, šaltas.) Kas atsitiko su muilu? (Tapo šlapia, putoja.) Iš kur žinome, kad šlapia ir putoja? Kokie padėjėjai mums padėjo? (Oda, akys.) Ką galite jausti su savo oda? (Karštis, šaltis, skausmas, prisilietimas.)

Taip pat apžiūrimi ir kiti siuntinyje esantys daiktai.

AT. Na, mes turime paketą. Dabar Juodkalnijos šalies gyventojai sužinos, kas yra muilas, šepetys, rankšluostis ir plaus, valysis dantis, šukuosis, bus švarūs ir linksmi.

Mokytojas atiduoda siuntinį magas Negoryuy ir siūlo pasilikti ir išmokti daug naudingų dalykų, kad jo šalies gyventojai būtų linksmi ir sveiki kaip mūsų vaikai.

Kūno kultūros ir sporto centras „Krepysh“.

AT. Kad būtum sveikas ir linksmas, reikia ne tik valytis dantis, praustis, šukuotis, bet ką dar? (Daryti pratimus.)

Vaikai kartu su mokytoja daro mankštą, masažuoja.

Ausų masažas.

Sėdėdami turkiškai, geram drambliui „lipdome“ ausis: glostome ausines, švelniai traukiame aukštyn, žemyn, į šonus (5-6 kartus kiekviena kryptimi). Paspaudžiame ausų kaušelius, ant jų „uždedame“ ​​gražius segtukus. Ausis „išpjauname“ apvalkalo viduje: atliekame 7–8 sukimosi judesius pagal laikrodžio rodyklę, tada prieš laikrodžio rodyklę.

Pilvo masažas.

Gulint ant nugaros, glostome skrandį pagal laikrodžio rodyklę, paglostome delno kraštą, kumščiu, vėl glostome, gnybiame, dar kartą glostome.

Rankų masažas.

"Mano" rankos, stipriai trys delnai iki šilumos jausmo. Ištraukite kiekvieną pirštą. Vienos rankos pirštų falangomis priglauskite tris „skalbimo servetėles“ prie peties (stipriai prispauskite peties ir dilbio raumenis), „nuplaukite muilą vandeniu“ (vieną ranką pakeliame aukštyn, tada delnu žemyn) ir "nukratykite vandenį".

Pėdų masažas.

Sėdėdami turkiškai traukiame kairiosios pėdos pėdą link savęs, minkome pirštus, glostome tarp pirštų, atstumiame juos; stipriai spaudžiame kulną, triname pėdą, suspaudžiame, paglostome pirštus, kulną, išgaubtą pėdos dalį, darome sukamuosius judesius su koja, patraukiame pirštą, kulną į priekį, tada delnu patapšnojame per visą koja, sakydamas: „Būk sveika, graži, stipri, gudri, gera, laiminga! Tą patį darome su dešine koja: glostykite, sugnybkite, stipriai patrinkite blauzdas ir šlaunis.

Žaidimas „Pasuk kūdikį“.

Pėdą prispaudžiame prie krūtinės, linguojame, liečiame kelio kaktą, pėdos pėdą, pakeliame virš galvos, atliekame sukamuosius judesius aplink veidą.

Kvėpavimo pratimai. Pratimai „Žvakės užpūtimas“, „Kiaulpienė“, „Uosk gėlę“.

AT. Kokie jūs geri bičiuliai! Iškart pasidarė linksmas, linksmas, kvėpavo laisviau!

Dramos centras.

Žaidimas „Perskaityk eilėraštį rankomis“.

AT. Sužinokime, ką gali mūsų rankų ir kojų pagalbininkai. (Mokytoja pasiūlo vaikui susidėti rankas už nugaros ir paimti nuo stalo knygą. Vaikas, žinoma, prašymo nevykdo.)

AT. Kodėl tau reikia rankų? (Norėdami pasiimti daiktus, piešti, sulankstyti konstruktorių ir pan.)

Dabar pabandykite vaikščioti be kojų. (Vaikai nesėkmingai bando.) Kam mums reikalingos kojos? (Vaikščioti.) Ką bendro turi rankos ir kojos? (Jos padengtos oda, turi pirštus, nagus, juda ir pan.). Kuo skiriasi kojos ir rankos? (Kojos gali vaikščioti, o rankos gali imti daiktus, jos turi ranką, alkūnę, kojos turi pėdą, kelį.)

Ir mūsų rankos gali pasakyti eilėraštį. Aš tave dabar išmokysiu.

Ką reiškia būti švariam?

(išskėsti rankas į šonus, pakelti pečius)?

Dažnai plaukite rankas su muilu

(trina delnu į delną)

Pašalinkite nešvarumus iš po nagų

(imituoti šepetėlio judėjimą)

Taip, greitai juos supjaustykite

(rodykite dešinės rankos rodomąjį ir vidurinįjį pirštus, o likusieji paima ir imituoja judesius žirklėmis).

Aš prausiuosi ryte

Ir dar vakarais

(skruostų glostymas delnais).

Aš išsivalysiu ausis -

Ausys geriau klausys

(trina ausis).

Kodėl akys spindi

(mirksėti)?

Nusiploviau veidą su muilu (užmerktas akis glosčiau rodomaisiais pirštais)!

Man dar reikia pasukti

(rodomaisiais pirštais imituoja dantų šepetėlio judesius),

Kad protingai išsivalytų dantis

Plaukai draugiški su šukomis (galva linkteli pakaitomis į dešinę ir į kairę),

Mano šukos geros (ploja dešinėje ir kairėje).

Raštingumo centras.

Mokytojas siūlo apsvarstyti didelį vaiko ar suaugusiojo portretą.

AT. Dabar pavirsime burtininkais. Įsivaizduokite, kad esate bet koks objektas šiame paveikslėlyje. Pabandykite apie tai kalbėti šios temos požiūriu.

„Aš esu įvaizdis“ – istorijos kūrimas.

AT. Pirmiausia aš pavirstu asistente „Nosis“.

„Aš esu nosis. Turiu skylutes ir sparnus, kurie juos apsaugo. Galiu kvėpuoti. Įkvepiu šaltą orą ir iškvepiu karštą. Užuodžiu visus kvapus. Kvapai stiprūs ir silpni, malonūs ir nemalonūs, suprantami ir nesuprantami. Gerai kvepia sriuba, košės, o sugedęs maistas, šiukšlės – nemaloniai. Taip pat, kai žmogus peršalo, aš čiaudiu ir man iš pipetės įlašina vaistų, o paskui nušluostoma minkšta nosine. Na, o dabar, vaikinai, pakalbėsite apie kitus pagalbininkus. (Vaikų atsakymai.)

Vedlys Negoryuy juda iš centro į centrą, o vaikai pasakoja, ką daro.


Į viršų