Vidurinės grupės užsiėmimų santrauka tema: Darbo švietimas. Kolektyvinio darbo klasių vidurinėje darželio grupėje santrauka „Darbo pamoka Fedorai Rankinio darbo klasių vidurinės grupės santraukos

Pamokos apie rankų darbą vidurinėje kompensacinės orientacijos grupėje „Dovanos lėlėms“ santrauka

Tikslas: Konstruktyvios veiklos plėtra.
Užduotys:
1. Mokomasis – formuoti gebėjimą ant vielos suverti smulkius ir didelius daiktus (makaronus); pataisykite spalvų koreliaciją ir pavadinimą.
2. Koreguojantis – naudokite gebėjimą paryškinti šabloną šablone ir vadovautis juo atliekant užduotį, pastebėti netikslumus ir juos ištaisyti (jei reikia). Formuoti vaikų savireguliacijos poreikį komentuojant (žodiškai) jų veiksmus.
3. Besivystantis – ugdykite dėmesį. Stebėjimas, protinės operacijos, smulkioji motorika, rankų ir akių koordinacija, atkaklumas, estetinis suvokimas.
4. Edukacinis - kelti susidomėjimą konstruktyvia veikla, savo rankomis gaminant gražias dekoracijas, ugdyti ir skatinti norą kurti savo mėgstamai lėlei.
Medžiaga ir įranga: įvairių rūšių karoliukai, dideli ir maži makaronai, viela kiekvienam vaikui, makaronų karoliukų pavyzdžiai.
Parengiamieji darbai: pasakos „Karoliukai“ skaitymas; įvairių spalvų, formų ir dydžių papuošalų (karoliukų) tyrimas; eilėraščių mokymasis; didaktiniai žaidimai „Rink karoliukus“, „Lėlės puošiasi“; išmokti patarlę „Saule šilta, mamai gera“.
Savarankiškas darbas: padėti vaikams, kuriems sunku suverti „karoliukus – makaronus“.

1. Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, pas mus atėjo svečiai. Pasisveikinkime su jais. Jie norėtų pamatyti, ką mes galime padaryti.
- Vaikinai, kas tai? (mokytojas atkreipia dėmesį į raidę. Jei kyla sunkumų, pasiūlykite, kad tai būtų laiškas).
Kaip manai, nuo ko? (vaikų atsakymai, prielaidos)
- Dabar mes išsiaiškinsime (skaitykite, kas jame parašyta)
„Vaikinai, mes susirinkome į šventę ir labai norime būti gražūs. Padaryk mums karoliukus, prašau.
Jaunesnės grupės lėlės »
Kaip manote, ar galime jiems padėti? (vaikų atsakymai, jei ne, tai pats mokytojas pasiūlo pabandyti pasidaryti karoliukus)
globėjas: Kas yra karoliukai?
Vaikai: Dekoracija.
Pedagogas: Ant kokios kūno dalies jie dėvimi?
Vaikai: ant kaklo.
Pedagogas: Ant ko suverti karoliukai?
Vaikai: ant sriegio, virvės, nėrinių, vielos ir kt.
Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, aš tiesiog turiu neįprastų karoliukų. Kaip manai, iš ko jie?
Vaikai: Iš makaronų
Pedagogas: Pažvelkime į keletą karoliukų. Ar visi karoliukai vienodi?
Vaikai: Ne.
Mokytojas: Koks skirtumas?
Vaikai: forma, spalva, dydis.
Pedagogas: Taip, karoliukai skirtingi, bet visi karoliukai suverti ant jų tam tikra tvarka, paeiliui (laikome 1-2 pavyzdžius)
II. Pagrindinė dalis.
Turime labai sunkų darbą, kad gerai atliktume, reikia daryti mankštą akims.
2. Gimnastika akims.
Pažiūrėk drauge!
Pamatysite lubas.
Pažvelk žemyn – pamatysi grindis!
Katė ėjo per grindis.
3. Darbas su pavyzdiniu brėžiniu. (vaikai ateina prie atskiro stalo) prieš lentą
- Vaikinai, pažiūrėkite į brėžinius, esančius ant lentos. Pagal šiuos pavyzdžius gaminsime karoliukus lėlėms. Mūsų karoliukai yra neįprasti. Iš ko jie? (vaikų atsakymai)
-Paimame vielą ir pirmiausia darome kilpą, kad karoliukai nesutrupėtų. Paimame pirmąjį karoliuką žalią ir suveriame ant siūlo. Tada paimkite geltoną karoliuką ir suverkite jį po žaliu karoliuku. Tada pakaitomis pakeiskite žalius ir geltonus karoliukus. Ir užbaikite žaliu karoliuku.
- Prieš pradėdami dirbti, turime ištiesti pirštus, kad jie būtų vikrūs.
Pažiūrėk į mano delną
Kaip linksmas akordeonas
Išskėčiau pirštus
Ir tada vėl judu
Vienas, du, trys, vienas du trys
Žaidžiu, žiūriu

5. Savarankiškas vaikų darbas.
– Na, paimame patinkančią schemą, laidą, sėdame ir kimbame į darbą. Visi karoliukai turės savo, skirtingos formos ir dydžio, bet labai gražūs.
- Ką pirmiausia turime padaryti? (kilpa)
Savarankiška vaikų veikla, individualios auklėtojos pagalbos teikimas.
6. Baigiamoji dalis.
Vaikų darbų analizė ir vertinimas.
- Vaikinai, ką mes šiandien gaminome?
-O kam?
– Kaip manai, ar lėlėms patiks mūsų dovanos?
Ar norite išmokti gaminti kitus makaronų gaminius?
- Galite pasiimti savo karoliukų schemas ir nuspalvinti juos namuose.

Vidurinė grupė.

Technologija: kolektyvas (CSO).

Tikslas: Išmokykite vaikus gaminti popierines gėles.

Užduotys:

Toliau mokykite vaikus lankstyti popierių įvairiomis kryptimis

Išmokti sudaryti siužetinę kompoziciją;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Ugdykite kantrybę ir atkaklumą.

Medžiaga pamokai:

Gėlių vazonuose iliustracijos.

Spalvotas popierius, žirklės, klijai, popierinė rankovė.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, kokia šventė tuoj bus?

Vaikai: Moters diena kovo 8 d.

Pedagogas: Teisingai. Pavasario šventė – Moters diena, kovo 8 d. Klausyk eilėraščioV. Berestova :

ATOSTOGŲ MAMA

Kovo aštuntoji, motinų šventė, -

Knock Knock! beldžiasi į mūsų duris.

Jis ateina tik į tą namą

Kur jie padeda mamai.

Iššluosime mamai grindis,

Stalą padengsime patys.

Pagaminsime jai vakarienę

Su ja dainuosime ir šoksime.

Tapome jos portretą

Nupiešime dovanų.

- Jie neatpažįstami! Blimey!

Tada mama pasakys žmonėms.

Ir mes visada

Ir mes visada

Mes visada tokie išliksime!

Pedagogas: Kokios dovanos dažniausiai dovanojamos?

Vaikai: Gėlės, saldainiai.

Pedagogas: Pažiūrėkimeant paveikslėlių.

Kas rodoma?

Vaikai: Gėlės.

Pedagogas: Dabar paklausykime kitos eilutės:DOVANA MAMAI »

Iš spalvoto popieriaus

Iškirpsiu gabaliuką.

Iš jo gaminsiu

Maža gėlė.

mamytės dovana

Aš gaminsiu.

Pats gražiausias

Aš turiu mamą!

Pedagogas: Vaikinai! Pagaminkime mamoms dovaną „Gėlė vazonėlyje“.

Vaikai: Taip!

Pedagogas: Žirklių, spalvoto popieriaus ir klijų pagalba pagaminsime nuostabią gėlę. Ir turėsime puodą iš popierinio puodelio. Vaikinai! Ištieskime pirštus ir atlikime pirštų gimnastiką „Gėlė pievoje“.

Pirštų gimnastika „Gėlė pievoje“:

Aukšta gėlė augo proskynoje,

(sujunkite riešus, paskleiskite delnus į šonus, šiek tiek suapvalinkite pirštus)

Atskleidė žiedlapius pavasario rytą.

(išskleisti pirštus)

Visi žiedlapiai grožis ir maitinimas

(ritmiškai judinkite pirštus kartu – atskirai)

Kartu jie suteikia požemines šaknis.

(delnais žemyn, prispauskite nugarą vienas prie kito, pirštai atskirti)

Mokytojas demonstruoja gatavą pavyzdį

Pedagogas: Pažiūrėkite, ko mums reikia norint pradėti:Spalvotas popierius, žirklės, klijai ir popierinė rankovė.

Vaikai apžiūri ruošinius, mokytoja paaiškina darbų seką.

Mokytojas: Dabar eikime prie reikalo.

Mokytojui žingsnis po žingsnio, vaikai žingsnis po žingsnio atlieka (projektavimas iš popieriaus). Pedagogas: Puiku vaikinai! Turite gražių gėlių savo mamoms.Pasodinkime savo gėles į vazonus.

Kokią gražią dovaną padarėme savo mamoms

« Greitai šventė, Motinos diena “

Netrukus, Motinos diena

Mes visi netingime dirbti

Švęskime šventę

Nustebinkime mamą

žiūrėk mieloji

Atostogos tau

Aš padariau gėlę.

AČIŪ UŽ DĖMESĮ!

Pedagogas: Popova N.N.

Maskva 2017 m

Produktyvios veiklos santrauka: rankų darbas vidurinėje grupėje "Kas pasakė" Miau "


Užduotys:
1. Formuoti gebėjimą dirbti iš natūralios medžiagos (saulėgrąžų).
2. Įtvirtinti galimybę atsekti trafaretą nepakeliant pieštuko nuo popieriaus lapo. Ugdyti vaikų smulkiąją pirštų motoriką, vaizduotę, kūrybinį mąstymą, judesių koordinaciją.
3. Skatinkite vaikų norą įkūnyti savo idėjas menine forma. Skatinkite savarankišką pasirinkimą.
Medžiaga:
* 1/2 A4 kartono lakštų,
* PVA klijai,
* Saulėgrąžų sėklos,
* Kačių trafaretai skirtingomis pozomis,
* Šepečiai klijams,
* Stiklainiai klijams,
* padėklai,
* Aliejinės šluostės

Pamokos eiga:

I. Mokytojas pasiūlo pasiklausyti.
Vaikinai, girdėjote ką nors sakant miau.
Pas mus atvažiavo kačiukas Tishka, labai liūdnas ir vienišas. Ar manote, kad galime jam padėti? (vaikų atsakymai). Jis labai pasiilgsta savo draugų. Ką mes galime padaryti dėl jo? (vaikų atsakymai)
Padarykime jį draugais. Iš ko gali būti pagaminti kačiukai? (vaikų atsakymai). Turime saulėgrąžų, darykime kačiukus iš sėklų.
Kačiukams paruošėme kilimėlius, šiandien jų prireiks. Katės mėgsta šilumą ir komfortą. Jei katė soti, sveika ir geros nuotaikos, ji guli ir murkia, jei išsigandusi – išlenkia nugarą ir snūduriuoja, o jei pyksta – iškiša nagučius ir murkia. Vykstant istorijai, mokytojas atskleidžia kačių pavyzdžius skirtingomis pozomis.
II. Pirmiausia suklijuosiu kilimėlį. Paimu šepetėlį trimis pirštais nuo sijono ir pamerkiu į klijus, ištiesiu kilimėlį iš baltos pusės. Kilimėlį priklijuoju lapelio apačioje, kad kačiukui liktų vietos. Klijuotą kilimėlį lyginu servetėle, kad pašalinčiau klijų perteklių.Nepamirškite, kad klijų į burną imti negalima!
Dabar paimsiu trafaretą ir jį apjuosiu. Stengiuosi nenuimti pieštuko nuo popieriaus. Trafaretą laikau tol, kol viską apvaisiniu. Dabar papuošiu katės veidą, priklijuosiu iš spalvoto popieriaus iškirptas akis, nosį ir skruostus. Snukis paruoštas, pradedu kailiuką puošti sėklomis. Sakykite, ar klijais tepsime visą kačiuką iš karto ar tepsime palaipsniui? (vaikų atsakymai) Taip, pirmiausia klijais suklijuojame nedidelį plotelį, užpildome sėklomis, o tada pereiname prie kitos srities.
Pakartokite su vaikais darbų seką:
- Ką darysime pirmiausia? (klijuokite kilimėlį)
- Ir tada? (apsukite katės trafaretą)
– Pirmiausia papuošime snukutį ar pabarstysime sėklomis?
Kaip gaminsime vilną?
– Ar priklijuotas sėklas reikia nuvalyti servetėle?
Fizkultminutka.
Kaip atsibunda mūsų pūlingas(Imituokite miegančią katę.)
Sriuba nebus valgoma iš dubens,(atmerktos akys)
Ir kraunasi lėtai(rankos aukštyn ir žemyn)
Pronka katė tiks
Jis sulenks, tada sulenks nugarą,(lenkimai į priekį, rankos ant diržo),
Ištraukite koją į priekį(padėkite koją į priekį ant piršto)
Jis krapštosi sau už ausies,(glosto už ausų)
Murkimas ir žiovulys:
"Miau-miau, aš prausiuosi,(mėgdžioja prausimąsi ir šypseną)
Šypsausi visame pasaulyje!
Dabar eikite prie stalo ir išsirinkite jums labiausiai patinkantį kačiuko trafaretą. Ateik į savo darbovietę. Mokytoja išdalina vaikų iš anksto paruoštus kilimėlius.
Pradėkime dirbti. (Vaikai meistrauja, mokytoja jiems padeda pagal poreikį).
III. Mokytoja kačiuko Tishka vardu vertina vaikų darbą. Pažiūrėkite, kaip kruopščiai Alina tepė klijus, todėl jos kačiukas pasirodė labai tvarkingas, Sonya labai kruopščiai išdėliojo sėklas, o jos kačiukas pasirodė labai gražus. Alioša išdėliojo sėklas smailia puse į viršų, o jo kačiukas pasirodė labai išsigandęs ir pan.
Dabar užmerkite akis, kam kačiukas Tiška paglostyti galvą, jam tas kačiukas labiausiai patiko. Pažiūrėkite, kiek draugų dabar turi mūsų Tiška, jis galės su jais žaisti ir nebebus vienišas. Tishka sako labai ačiū. Taigi, kas pasakė Miau? Tegul mūsų kačiukai taip pat sako miau!

„Darbo pamoka Fedorai“

Tikslas:
Sutvarkykite daiktus žaidimų kampelyje, nuvalykite dulkes, sulankstykite drabužius, padėkite stalą.

Programos turinys:
Toliau mokykite vaikus tinkamai naudoti valymo įrangą. Šluostės dulkėms šluostyti, pasimankštinti serviruojant stalą, ugdyti susidomėjimą darbu ir norą dirbti; ugdyti pagrindinius darbo įgūdžius.

Preliminarus darbas:
Auklėtojo padėjėjos darbo stebėjimas, pokalbis apie darbo reikalingumą bendram labui. Skaityti grožinę literatūrą "Fedorino sielvartas", žiūrėti animacinį filmą "Morozas Ivanovičius".

Įranga:
Inventorius: prijuostės pagal vaikų skaičių 6 vnt, skudurai 30x30 cm 2 vnt, nuostabus krepšys, įvairių spalvų atvirutės (Raudona, mėlyna, žalia)

Pasibelsti į duris:
Pasirodo Fedora.
Pasisveikina su vaikais ir sako:
„Atvykau pas tave mokytis dirbti“ Netrukus mamos šventė ir noriu nustebinti ją savo darbu.

Pedagogas:
Mes tikrai jus išmokysime, bet pirmiausia žaisime: Žaidimą „Padengti stalą“. Pataisome patiekalo pavadinimą.
Ar jums patiko žaidimas? Taip
O dabar dirbsime. Ko reikia darbe.
Kiekvienas žaislas turi savo vietą.
Švelniai nuvalykite.
Stebėkite kartu.

O kas kokius darbus atliks, išsiaiškinsime nuostabaus krepšio pagalba. Ten yra kortos, dabar kiekvienas iš jūsų ranka ištrauks korteles iš maišelio. Raudonos kortelės nuvalo žaislus, mėlynos – stalą, žalios – nuvalo dulkes. Dabar turime tris komandas, bet jėgos nėra lygios. Reikia išlyginti ir prašysime svečių dalyvauti darbe.

Noriu priminti, ką apsirengti, budintiems ir šluostiesiems dulkes.
Teisingai, prijuostės.
Vaikai dėvi prijuostes.

Mūsų varžybos prasideda ir linkiu kiekvienai komandai laimėti.

Taip pat įdomi užimtumo veikla:

Vaikai dirba, groja greita muzika.

Pedagogas:
Budi, taiso, suskaičiuok iki šešių. Primena, kaip tinkamai padengti stalą.
Kur jie nuvalo užsidegimą, kaip tinkamai laikyti skudurą.
Valant žaislus primena, kad kiekvienas žaislas turi savo vietą.
Darbas atliktas. Draugystė laimėjo.

O dabar kviečiu dalyvauti kostiumų pristatyme. Ir drabužiai, kuriuos reikia gražiai sulankstyti spintoje. Parodykime svečiams, kaip galime lankstyti drabužius. Vaikai apsirengia sukneles ir jas demonstruoja. Mokytoja pasakoja apie suknelių patogumą ir grožį. Kad galėtumėte sunkiai dirbti ir atrodyti gerai tuo pačiu metu.
Tada vaikai sustoja ratu.

Pedagogas:
Jūs, vaikinai, atlikote gerą darbą, dirbote kartu. Dabar Fiodoras tikriausiai išmoko dirbti.

Fedora:

Taip, dabar žinau, kaip valyti žaislus, nuvalyti dulkes, padengti stalą ir net sulankstyti drabužius. Mano mama bus labai patenkinta manimi.
Pedagogas:

Vaikinai, pažiūrėkite į ydų tinginystę ir pasakykite, kas čia negerai. Tai va, ji apleista, apsirengusi, nuolat graužia riešutus, šiukšlina.
Privalai keistis, ir darbas tau padės, nes „Be darbo net žuvies iš tvenkinio neištrauksi“. Vaikinai, kokias patarles žinote apie darbą?
Vaikai skaito patarles.
„Kartu lengva, bet bent jau išmesk“, „Žemę piešia saulė, o darbas yra žmogus“, „Jei nedirbsi, pinigų nerasi“.

Pedagogas:
Vaikinai, koks darbas pasirodė lengviausias, ką lengva, o kas sunku.
Viskas tau buvo lengva, nes buvai draugiška.
Fedora:
Džiaugiuosi, kad atėjau pas jus, tikrai pasikeisiu ir tapsiu tvarkinga bei darbšti.
Atnešė skanėstą, spėk: „Mažas, rūgštus, oranžinis, labai naudingas ypač žiemą.

Teisingai, vitaminai.
Vaikus gydo vitaminais.
Vaikai džiaugiasi galėdami smagiai praleisti laiką su Fedora Egorovna,
Pamoka baigta.

Pavadinimas: Kolektyvinio darbo pamokos vidurinėje darželio grupėje „Darbo pamoka Fedorai“ santrauka
Nominacija: Darželis, Kolektyvinio darbo konspektas, Vidurinė darželio grupė

Pareigos: aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytojas
Darbo vieta: MADOU CRR darželis Nr.123, Tiumenė
Vieta: Tiumenės sritis, Tiumenės Vatutino


Į viršų