Iliustracijų nagrinėjimas jaunesnėje grupėje. Didaktinis žaidimas "Kieno daiktas?"

Edukacinė sritis„Kalbos raida“. Skyrius „Istorijų pasakojimo mokymas“.

Tikslas: išmok žiūrėti į paveikslėlį.

Užduotys:

1. Švietimas:

Formuoti dialoginę kalbą;

2. Kūrimas:

Ugdyti iniciatyvią vaikų kalbą bendraujant su suaugusiaisiais;

3. Švietimas:

Ugdykite norą kalbėti apie paveikslą.

Pamokos eiga:

1. Pasiūlykite pažaisti žaidimą „Sumanūs statybininkai“.

Vaikinai, žiūrėk, aš turiu magiškas maišelis. Žaiskime žaidimą „Sumanūs statybininkai“. Išimkite iš maišelio vieną daiktą ir įvardykite jo formą bei spalvą.

2. Meninis žodis.

Ar galite pastatyti bokštą iš blokų?

Yra galimybė sutvarkyti garažą automobiliui,

Jei surenkate kalvą iš kubelių,

Uogienę galite gauti iš spintelės.

3. Žaidimas su konstruktoriumi.

Pažiūrėkite, koks sunkvežimis atvažiavo pas mus. Kokios spalvos jis? (geltona). Kokios spalvos ratai? (juodas). Ką atvežė sunkvežimis? (sunkvežimis atvežė kubus). Kas nori statyti iš kubelių graži tvora?

Darbo užbaigimas:

Ką mes padarėme? (pastatė tvorą). Kokią tvorą turime? (didelis, aukštas, gražus). Šauniai padirbėta! Kaip dirbote kartu? Štai kodėl tvora pasirodė tokia graži!

4. Staigmenos akimirka:

Pasibelsti į duris. Paštininkas atneša nuotrauką.

Vaikai iš kaimyninio sodo atsiuntė jums nuotrauką. Jie mėgsta statyti kaip ir jūs.

5. Pokalbis apie paveikslą.

Vaikinai, pažiūrėkime į nuotrauką „Vaikai, žaidžiantys su kaladėlėmis“. Ką matote nuotraukoje? (mes matome vaikus). Ką jie daro? (jie stato tvorą). Vaikai darželyje iš kaladėlių pastatė tvorą. Kokią tvorą jie turėjo? (didelis, aukštas, gražus). Kokios spalvos tvora? (tvora geltona spalva). Vartai (raudoni vartai). O bokštas? (raudonas bokštas). Pažiūrėkite į berniuką mėlynais marškinėliais ir mėlynais šortais. Jo vardas Vladas. Ką jis daro? (berniukas Vladas stato bokštą). Dabar pažiūrėk į merginą. Jos vardas Lera. Ką ji veikia? (mergina Lera sėdi ant grindų. Ji stato vartus). Gerai! Leros mergina elegantiška suknelė ir su raudonu lanku sėdi ant grindų. Ji stato vartus. O štai berniukas Lesha. Jis tamsūs plaukai ir dryžuotus marškinėlius. Ką jis daro? (Jis vairuoja sunkvežimį. Sunkvežimyje yra kubelių). Teisingai. Berniukas Lesha vairuoja sunkvežimį. Sunkvežimis žalios spalvos kėbulu ir žalios spalvos kabina.

6. Pratimas "Kokie gražūs namai!"

Šauniai padirbėta! Dabar pailsėkime ir atlikime pratimą „Kokie gražūs namai!“:

Vienas du trys keturi Penki!

(rankos ant diržo, sukasi į kairę ir į dešinę)

Statykime ir žaiskime

(pritūpimai)

Statome didelį, aukštą namą

(ištieskite rankas aukštyn)

Dedame langus, nupjauname stogą

(šokinėja į vietą)

Koks gražus namas!

(ištieskite rankas į priekį)

Meška jame gyvens!

(pritūpimai)

7. Mokytojo istorija paveikslėlyje.

Vaikinai, pažiūrėkite į nuotrauką „Vaikai žaidžia su kaladėlėmis“. Sukursiu istoriją. Vaikai darželyje norėjo pasistatyti tvorą. Jie paėmė didelį sunkvežimį. Į sunkvežimį jie krovė spalvingus kubus. Jie sukuria labai gražią, aukštą tvorą! Vaikinas Lesha tamsiais plaukais ir dryžuotais marškinėliais dideliu žaliu sunkvežimiu važinėja įvairiaspalviais kubeliais. Šalia jos sėdi Lera su puošnia suknele ir su raudonu lanku. Ji stato vartus. Berniukas Vladas mėlynais marškiniais ir mėlynais šortais stato bokštą. Vaikai visi kartu stato tvorą! O dabar atsiminkite, kaip vadinosi paveikslėlis-nuotrauka, kurią tik svarstėme? (Vaikai žaidžia su kubeliais).

Siužetinių paveikslėlių patikrinimas (mokytojo pasirinkimu). Didaktinis pratimas garso tarimui

Tikslas. Toliau mokykite vaikus apsvarstyti siužeto liniją, padėkite jiems nustatyti jos temą ir patikslinti veikėjų veiksmus bei santykius. Praktikuokite taisyklingą ir ryškų onomatopoetinių žodžių tarimą (išmokite apibūdinti objektų vietą).

Pirmas variantas

Pamokos eiga

I dalis. Mokytojas pasakoja, kad jam labai patinka vaikai, kurie viską daro kartu, padeda vienas kitam: „Taip malonu žiūrėti į vaikus tokiomis akimirkomis! Ar norėtumėte pamatyti, kaip mergina ir du berniukai ką nors stato?

Mokytojas demonstruoja paveikslą „Vaikai žaidžia kaladėlėmis“, suteikia vaikams galimybę pasidalinti įspūdžiais. Įdomu, kaip jie pavadintų šią nuotrauką. Paaiškina, kad paveikslėlio pavadinimas turi būti trumpas, pvz.: „Vaikai žaidžia kaladėlėmis“, „Kartu statyti įdomu“, „Žaisti kartu – vienas malonumas!“. Jis klausia, kam patiko nuotraukos pavadinimas.

„Taigi, mergina ruda suknele ir du berniukai, – tęsia pokalbį mokytoja, – nusprendė kartu statyti... (graži tvora). Pasakyk man, kas ką daro?

Mokytojas išklauso vaikų atsakymus (tuo pačiu prašo pasakyti, ką berniukai dėvi, kad būtų lengviau suprasti, apie ką jie kalba: berniuką mėlynais marškiniais ir mėlynomis kelnėmis, berniuką dryžuotame megztinyje).

„Vaikai dar tik pradėjo statyti, – sako mokytoja, – bet jau dabar galima manyti, kad tvora bus graži, nes...“ (Vaikų pasisakymai.)

Mokytojas siūlo vaikams pavyzdinę istoriją: „Gera žaisti kartu. Įdomus! Du berniukai ir mergina stato tvorą. Mergina gražia ruda suknele daro raudonus vartus. Taip pat bus raudonas bokštas. Jį pastato berniukas mėlynais marškiniais.

Trūksta kubelių. Tačiau į pagalbą atskuba berniukas dryžuotu megztiniu. Jis vairuoja sunkvežimį kubų“.

Mokytojas pakartoja pasakojimą, vaikai baigia žodžius (kursyvu).

II dalis. Mokytoja prašo vaikų prisiminti, kokia rusų kalba liaudies pasaka kiškis išgąsdino vandens nešėjus, kad jie iš baimės svajojo apie tai, ko nėra: „Močiutė nusprendė, kad ją užpuolė... (meška), anūkė įsivaizdavo... (vilką), višta buvo tikra, kad ji norėjo valgyti ... (lapė), o pelė įsivaizdavo ... (katė-plėšikas) “.

Tada mokytojas skaito vaikams ištrauką iš žodžių: „Močiutė sems vandens, parneš namo ...“ Tada jis tai pakartoja, o vaikai mėgdžiodami taria onomatopoetinius žodžius (trys-trys, pleh-pleh). mokytojo intonacijos.

Mokytojas padeda ant stalo 4-5 žaislus ir prašo vaikų papasakoti, kokius žaislus jie mato ir kaip išsidėstę daiktai (mokytojas pasako, kaip teisingai nurodyti žaislų vietą).

Vaikai užsimerkia, o mokytojas vietomis keičia žaislus. Vaikai atmerkia akis ir pasakoja, kas pasikeitė.

Antras variantas

Pamokos eiga

I dalis. „Šiandien mes apžvelgsime labai šviesus vaizdas, – pamoką pradeda mokytoja. "Tai vadinasi "žaidžiantys vaikai". Kaip manote, ką vaikai žaidžia paveikslėlyje?"

Mokytojas išklauso vaikų atsakymus. Tada jis atkreipia jų dėmesį į paveikslą, suteikia galimybę jį apžiūrėti ir pasikeisti įspūdžiais.

„Vaikai iš didelių kubelių ir lėkščių pastatė tvorą“, – tęsia pokalbį mokytoja. Kokios spalvos kubelius matote?

Paveikslo centre (rodo) raudona arka su mėlyna piramide viršuje.

Sustojo prieš arką ... (didelis mėlynas sunkvežimis). Gale... (kubeliai).

Kodėl automobilis stovi? Taip, arka šiam sunkvežimiui siaura. Mergina, ji stovi kitoje tvoros pusėje, kažką rodo vilkiko vairuotojui. (Ji parodo, kur geriau apeiti tvorą.)

Prie tvoros stovi dar vienas automobilis. Apibūdink ją. (Nelabai didelis, raudonas, Petruška sėdi gale.)

Kur yra šio automobilio vairuotojas? O ar raudonas automobilis pravažiuos po arka?

Pamoką galima užbaigti tokiu pasakojimu: „Berniukai ir mergaitės, pastatyti iš didelių kubelių skirtinga spalva- žalia, mėlyna, alyvinė - puiki tvora. Ši tvora turi raudoną arką. Prie arkos privažiavo didelis automobilis, prikrautas Statybinė medžiaga ir sustojo. Štai ir bėda! Siaura arka dideliam automobiliui. Mergina, ji stovi kitoje tvoros pusėje, rodo, kur geriau apeiti tvorą.

Sustojo ir mažas raudonas automobilis su Petruška gale. Petražolė snaudžia, nesijaudina. Jis žino, kad vairuotojas nuves jį į koncertą laiku.

II dalis. Tas pats kaip ir pirmoje pamokos versijoje.

Tatjana Makrushina
Kortelės failas (žiūrint paveikslėlį) - antroji jaunesnioji grupė

Tema: Žaidžiame su smėliu.

Tikslas: MOKYKITE VAIKUS TYRINTI NUOTRAUKĄ, ĮVARDINTI VEIKSMŲ VEIKSMUS, SUPANIUS OBJEKTUS, JŲ SPALVĄ, CHARAKTERIZUOKITE PERSONAŽŲ SANTYKIUS; TIKSLINTI VAIKŲ PAREIŠKIMUS APIE SMĖLIO SAVYBES; IŠMOKYTI KLAUSYTI MOKYTOJO APSAKYMAS, PARENGĖ PAVEIKSLAS, SUJUNK ŽODŽIUS SU SAKINIAIS. (PARUOŠIMAS MOKYTIS Istorija) .

Medžiaga: tapyba„Vaikai žaidžia smėlyje“

judėti: Mokytoja sako, kad ji susitiko su vaikais - Lenochka ir Seryozha. Mokytojas užsideda molbertą paveikslėlį.

Lenochka yra raudona suknele, o Sergejus yra šalia jo. Spėkite, kur jie žaidžia?

Jie žaidžia smėlio dėžėje.

Pažiūrėkite, kiek žaislų jie turi. Yra vėliavėlės kibire, formelės, kaušeliai, mentelė, mašina, višta.

Sergejui pasisekė?

Smėlis. Vežimas automobilyje. Jis kastuvu prikrovė smėlį.

O kas Seryozha neša smėlį?

Lenochkai pasisekė.

Kodėl Lenochkai reikia smėlio? Ką ji stato?

Pastatykite namą vištoms. Ir maža balta višta ir raukinta višta ir gaidys.

Ir kodėl Lena gauna sieną, o ne byrantis smėlis?

Jie apipylė jį vandeniu. Jis šlapias.

Kodėl vaikams reikia formų?

Darys sausainius (pyragai). Baigdamas mokytojas siūlo pasiklausyti istorija apie Leną ir Serežą.

Tema: Vaikai maitina žuvis.

Tikslas: mokykite vaikus stebėti žuvį, atkreipdami dėmesį į jos sandaros ir elgesio ypatumus (plaukia, judina uodegą, ryja maistą). Stebėdami elkitės teisingai (netriukšmaukite, nedaužykite į akvariumo sienas; padėkite vaikams suprasti siužetą Tapyba: formuoti gebėjimą atsakyti į klausimą ir pasisakyti apie paveikslą, taip pat išklausyti auklėtojos paaiškinimus.

Medžiaga: Tapyba„Vaikai maitina žuvis“

judėti: Mokytojas primena, kad nereikėtų eiti arčiau akvariumo, važiuoti palei sienas rankomis ar trankyti į jas, nes tai gali išgąsdinti žuvis. Mokytoja kviečia vaikus žiūrėti į žuvį ir ne garsiai pasakyk apie tai, ką jie pastebi. Suaktyvina žodžius jų kalboje ir posūkiai: stiklinis akvariumas, maudytis, patraukti - nuryti maistą Burna: uodega padeda žuviai plaukti, plaukė į viršų, plaukė arti, žiūri ir tt Mokytojas pila žuvims maisto, vaikai žiūri, kaip žuvis ryja. vaikai Atsisėskite atgal į jiems rodomą akvariumą paveikslėlį„Vaikai maitina žuvis“ ir kalbėti apie paveikslą. Tada mokytojas veda pokalbį paveikslėlį. Jis klausia: Ką vaikai veikia? ( "maitinti žuvis"). Kas yra stiklainyje, kurį laiko berniukas? "yra maistas") Kur gyvena auksinės žuvelės? ( "stikliniame akvariume"). Vaikai taip pat pastebi, kad žuvys praryja maistą; kad mergina žiūri į akvariumą; kad vaikinai pasirūpintų auksine žuvele ir nepamirštų pamaitinti

Tema: "Katė su kačiukais"

Tikslas: supažindinkite vaikus su aprašymu išvaizda katės pagal savo įpročius; suaktyvinti žodžius ir frazes kalboje (purus, glotnus, sukasi, murkia aštriais nagais, lankais atgal).

Medžiaga: Tapyba"Katė su kačiukais" katė

judėti: Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį paveikslėlį su katės nuotrauka (suaugęs gyvūnas). Jis sako, kad tai katinas Vaska. Skaito istorija K. D. Ušinskis. klausia:" Ar manote, kad Vaska yra suaugusi katė ar kačiukas? Sutinka, kad tai suaugęs gyvūnas, atkreipia jų dėmesį į tai, kad oda puri, švelnaus šilko. Vaikai apžiūrėkite letenas nagais, antenos, kurios kyšo, akys kaip anglis. Jie stebi, kaip katė valgo mėsą, geria pieną, klausosi, kaip murkia. Mokytojas parodo vaikams paveikslėlį"Katė su kačiukais". Padeda vaikams parašyti katės aprašymą (didelė, marga, griežtai atrodo, kačiukai: (mažas, purus, labai mielas). Pažymėkite, ką veikia kačiukai (vienas sėdi prisiglaudęs prie katės, kitas čiulpia pieną iš lėkštutės, o trečias bėga paskui kamuolį įsivaizduodamas, kad tai gyva pelė). Apžvalga baigiasi istorija auklėtoja apie katę ir kačiukus.

Peržiūra:

GCD santrauka

„Yu. Vasnecovo iliustracijos vaikų eilėraščiui „Pelė“ apžvalga

II jaunių grupė

Sudarė mokytoja Butok Natalija Michailovna

MBDOU Darželis kombinuotas tipas Nr. 138 "Nykštukas"

Kurgano miestas

Užduotys:

1. Prisidėti prie vaikų emocinės reakcijos į darželio eilėraštį pasireiškimo.

2. Toliau ugdyti gebėjimą atlikti judesius pagal tekstą.

3. Sudaryti sąlygas apžiūrėti dailininko iliustracijas, ugdyti gebėjimą lopšelyje pasakojamus įvykius koreliuoti su dailininko įvaizdžiu.

4. Ugdyti vaikų domėjimąsi vaikų dailininkų iliustracijomis, atpažinti jų piešinius vaikiškose knygelėse.

Įranga: Kačių žaislas, kepurė-kaukė žaidimui, dailininko iliustracija.

GCD pažanga:

Vaikai su mokytoja įeina į grupę ir pastebi ant antklodės sėdinčią katę.

K. Vaikai, kas čia slepiasi po antklode?(vaikų atsakymai)

Taip, tai katė Vaska. Pasakyk man, koks jo paltas?(balta, pūkuota)

O koks jis? (Didelis, uodega).

Kaip manote, ką katė gali padaryti?(Vaikų atsakymai: miau, murk, glėbiai)

Kaip jis miaukia? (Miau)

O jei paglostysi?(murkia).

paglostykite katę(vaikai prieina prie katės ir glosto).

Katinui Vaskai labai patiko, kaip jį glostėme, ir jis nori su mumis žaisti.

Žaidimas „Pelės šoka“

Vienas vaikas veda į kainą apskritimo centre, likusieji pradeda šokį.

Mokytojas kartu su vaikais eina ratu ir sako:

Pelės šoka apvalų šokį,

Katė miega ant sofos.

Tylėk, pelės nekelia triukšmo,

Nežadink katės Vaskos.

Štai katė Vaska atsibunda,

Sulaužys visą šokį.

Nuo šių žodžių „Vaska-katė“ atsibunda ir bėga prie vaikų, vaikai – prie kėdžių.

Kuris linksmas žaidimas Katinas Vaska labai mėgsta šį žaidimą, jis turi dailininko Jurijaus Vasnecovo iliustraciją apie šį žaidimą. Pažiūrėkime atidžiau, kas čia nupiešta.

Mokytojas pateikia iliustraciją.

Vaikai kartu su mokytoju svarsto iliustraciją ir kalba.

Kas yra ant sofos?(Vaska yra katė)

kas jis toks? (Didelis, juodas, ūsuotas, uodeguotas)

Ką jis daro? (Vaikų atsakymai: miegas)

Ne, jis apsimeta. Ir jis paslėpė savo nagus. Kas jam po galva?(Pagalvė)

Kuo jis padengtas? (Anklodė)

Kokią antklodę turi Vaska?(Graži, žalia, su raukšlėmis)

Ant ko katė miega?(ant sofos)

Vaikinai, kaip, jūsų manymu, Vaska atsistoja ant sofos?(Katė pridėjo kopėčias)

Parodykime, kaip Vaska apsimeta miegantis. Viena akis atmerkta, gudrus žvilgsnis, besišypsantis.

Pažiūrėkite, kas šoka aplink katę?(Pelės)

Kiek manote?(Daug)

Pasakyk mums, kas jie yra?(vaikų atsakymai)

Ką galite pasakyti apie peles, kokia jų nuotaika?(vaikų atsakymai)

Kodėl pelės laimingos?(juokiasi iš katės)

Vaikai, parodykime, kaip šoka pelės(Jie vaikšto ant kojų pirštų galų, juokiasi ir cypia: pi - pi - pi)

O kas slypi apvalaus šokio viduryje?(Apple)

Kaip manai, kas padėjo obuolį ant grindų?(Katė vilioja peles)

Ar pelės bijo kačių?(vaikų atsakymai)

Pelės katino nebijo, jis geras. Menininkas Vasnecovas turi visus malonius, linksmus gyvūnus. Katė Vaska nori žaisti su pelėmis.

Kas dar nupiešta aplink katę ir lovą?

Mokytojas kartu su vaikais apmąsto, kas nupiešta aplink katę.(Virš lovos kabo graži, rausva uždanga. Virš jos – medinis karnizas.)

Ką dar įdomaus pamatėte nuotraukoje?(Paukščių narvas, mažas langelis)

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ką manote, koks metų laikas ir koks paros metas rodomas iliustracijoje? Pažiūrėk į langą. Ką tu matai?(tamsu, snaigės skraido)

Taigi žiemos vakaras.

Ką dar matei?(raudona kėdė, o virš jos gaidžio portretas)

Kokios spalvos puslapis?(raudona)

Ar patiko piešinys? kas tau patiko labiausiai?(vaikų atsakymai)

Katė Vaska palieka vaikams iliustraciją, atsisveikina ir išeina.


Tatjana Makrushina
Failų spinta: nagrinėjant paveikslėlį antrajame jaunesnioji grupė

Tema: Mama maudo vaiką.

Tikslas paveikslėlį, ugdyti gebėjimą klausytis paaiškinimų.

judėti: Ant nuotraukoje pavaizduota vonia kuriame jis sėdi mažas berniukas. Jo motina trina nugarą skalbimo šluoste. Berniukas pasiekia vonioje plaukiojančią antis. Berniuko veidas linksmas. Netoliese stovi kėdė, ant kurios atlošo kabo didelis rankšluostis. Mokytojas lavina įvardijimą žodžius: maudytis, vonia, rankšluostis, vanduo, šluostyti. Mokytojas parodo paveikslėlį ir suteikia vaikams galimybę pamąstyk apie tai klausytis jų balso. Tada Jis kalba: „Tai mama, mama maudo savo sūnų Vanią. Vanya mėgsta plaukti. Katya, parodyk man vonią. Vonioje yra šiltas vanduo. Mama patrina Vanios nugarą skalbimo šluoste. Kas su Vanya? Vonioje plaukia antis, didelė, geltona antis. Vania nori pagauti antį. Mama nuplaus Vaniją ir išpils svarus vanduo. Kas tai kabo ant kėdės? Didelis rankšluostis. Mama nušluos Vaniją. Vanya dabar švari.

Tema: Vaikai pietauja

Tikslas: Išmokyti vaikus suprasti pavaizduotą gyvybiškai artimą istoriją paveikslėlį: išmokyti klausytis paaiškinimų, trumpai mokytojo istorija, plėsti žodyną, mokytis kalbėti apie nuotraukas.

judėti: Mokytoja rodo Paveikslėliai, pasakoja: Ant vaikų paveikslas. Jie pietauja, ramiai sėdi prie stalo. Berniukas valgo košę iš lėkštės, Vasya, parodyk man lėkštę. Ir kas tai? (didelis šaukštas). O mergina jau pavalgė košės. Mergina valgo kompotą šaukštu. Ir kas tai? (puodelis). Kompotas puodelyje. Ir kas tai? (lėkštė). Ką mergina veikia? Šis berniukas jau suvalgė kompotą. Jis nusivalo burną servetėle. Ką veikia berniukas? Servetėlės ​​yra stiklinėje. Tanya, parodyk man stiklinę su servetėle. Vaikai valgo gerai ir atsargiai. Jų suknelės ir marškiniai švarūs. Tada mokytojas klausia atskirų vaikų pasakyk ką daro berniukai ir mergaitės. Ką jie laiko rankose? Ką jie valgo? Klausia drabužių spalvos (žalia suknele, Raudoni marškiniai). Pratimas vardan žodžių lėkštė, puodelis, lėkštė, šaukštas, servetėlė, valgyk, šluostyk, laikyk.

Tema: Ožka su vaikais

Tikslas: Padėkite vaikams suprasti turinį Tapyba charakterizuoti veikėjus, ugdyti gebėjimą klausytis mokytojo istorija sudaryta pagal paveikslėlį, ir kada kartojo klausytis aktyviai padėti jam pasakyk.

judėti: Prieš vaikus tapyba"Ožka su ožkomis". Vaikai pamąstyk apie tai, pasidalinti patirtimi. Mokytojas klausia, ką jie mato paveikslėlį, pasiūlymai pirmiausia pažiūrėk į ožką o paskui ožkos. Žiūriu į ožką, vaikai pažymi, kad ožka didelė, su ragai: Ji turi ilgus plaukus ir varpelią ant kaklo. Ožka stovi prie krūmo ir valgo lapus nuo šakų. varpas: „Ožka pasilenkia ir skamba varpas. Šeimininkė išveda iš namų, išklauso ir iš karto nustato, kur ožka vaikšto, kiek nuėjo" Tada auklėtoja apibendrins rezultatus svarstymas apsakymas , nurodo paveikslėlį. Sako, šalia ožkos vaikšto ožkos, pasiūlo vaikams papasakok apie juos. Vaikai pažymi, kad vaikai yra maži, be ragų, turi juokingus veidus, plonas kojas, storą kailį. Ožkos vaikšto ir žaidžia. Jie apsimeta užpakaliais galvomis ir pan. apsvarstyti pedagogas siūlo dėmesį vaikams istorija apie ožką su vaikais. „Barzdota ožka turi didelius ragus, ilgus plaukus, varpelis ant kaklo, ožka stovi prie krūmo ir valgo lapus nuo šakų. Ožkos šalia jos. Jie turi plonas kojas, storą kailį, purų ir juokingą snukį. Ožkos matuoja savo jėgas. Jie stovi ant užpakalinių kojų, priekinės kojos sulenktos ir atstumtos viena nuo kitos. Maži vaikai – neklaužada apsimetinėja galvomis. Tik jie užpakalio galvas – tada nieko – ragai neužaugo! auklėtojas pakartoja istoriją, skatinantys vaikus užbaigti atskirus žodžius.

Tema: Jodinėjimas ant žirgo

Tikslas: mokyti vaikus atsakyti į klausimus apie turinį Tapyba. Įdėmiai klausykite mokytojo istorija sudaryta pagal paveikslėlį, sužadinti norą pažiūrėk paveikslėlį po pamokos.

judėti: Ryte prieš pamoką patartina pasiūlyti vaikams žaisti: iš kėdžių pasidaryk vežimą, įsodink arklį ir važiuok. Mokytoja siūlo prisiminti, kaip smagu buvo jodinėti. Su žodžiais "joti ant žirgo" visi vaikai myli, užsidėkite molbertą paveikslėlį. Vaikai pamąstyk apie tai. Jiems tai labai patinka tapyba.

Matai, rodo mokytojas, vaikai arklį pakinkę. Ji nešasi suoliuką. Tik tai visai ne suoliukas! Tai yra vežimėlis. Kas važiuoja vežimėlyje? - Berniukas raudonais marškiniais. Jis laiko vadeles. Tai jis pasakė arklys: "Oho". Ir ji sustojo. – Taip pat vežimėlyje sėdi labai graži ir linksma mergina. Ji laiko lėlę, suvyniotą į antklodę. Kodėl arklys buvo sustabdytas? Ji maitinama vandeniu. Berniukas sako kažką meilaus arkliui. Įdomu, ką berniukas jai sako? Gerk arklį, gerk. Vaikai pakinko gražų arklį? Taip, su vešliais karčiais ir uodega. Ar manote, kad vaikai tik joja ar kur nors važiuoja? Tikriausiai jie eina aplankyti, nes yra protingi. Mokytojas prašo išklausyti istorija:

„Vaikai nusprendė eiti aplankyti. Jie pakinko gražiausią žirgą ir įsėdo į vežimą. Priekyje yra berniukas su kepure. Už nugaros linksma ir labai graži mergina. Ji turi kūdikį ant rankų. Važiavome ilgai. Pavargęs arklys. O, sustabdyk arklį! Tau laikas gerti! Vova atnešė tau visą kibirą švaraus saltas vanduo! Gerk, arkli, gerk!"

globėjas pakartoja istoriją o vaikai baigia sakinius.

Tema: Gaidys ir jo šeima.

Tikslas: Ugdykite meilę Gimtoji kalba, praturtindamas kalbą žodžiais, liaudies poetinės kūrybos eilėmis. Išplėsti orientaciją aplinkoje.

judėti: Vaikinai, atspėk apie ką aš kalbu aš sakau: Keliasi anksti, neleidžia vaikams miegoti? Teisingai, Rooster. Ir kaip garsiai jis dainuoja (Ku-ka-re-ku)Šauniai padirbėta. Pasikvieskime Gaidį pas mus (pasirodo Gaidžio žaislas) Ku-ka-re-ku! Sveiki vaikai! Ar žinai kas aš esu? Koks eilėraštis apie mane pasakyk?

Vaikai: Gaidys, gaidys, auksinės šukos

Sviestinė galva, šilkinė barzda

Vaikinai, kam skambina gaidys? Višta. Padėkime jam, paskambinkime garsiai: "Vištiena ateik pas mus!"

Ko-ko-ko. Petya - gaidys, ar matei, kur pasislėpė mūsų vištos? Padėkite man juos rasti. Vaikinai, išgirskite, kaip kažkas girgžda. Kas tai?

Pee-pee-pee! (viščiukai) Mes radome savo viščiukus. Pažiūrėkite, kokie jie maži, purūs, geltoni. Kokie jų maži snapeliai, sparnai, letenėlės. Tada mokytojas kartu su vaikais vaikščioja imituodamas gaidžio, vištos, jauniklių judesius.


Į viršų