„Kelionė į rudens mišką“ antroje jaunesniųjų grupėje pamokos metmenyse (jaunesniųjų grupė) šia tema. Rudens pramogų scenarijus antroje jaunių grupėje „Pasivaikščiojimas rudens miške Išvyka į rudens mišką 2 jaunių grupė

II jaunesniųjų grupėje organizuotos edukacinės veiklos konspektas

Tema: „Kelionė į rudens mišką“

Prioritetinė švietimo sritis
"Kognityvinė raida"
Švietimo sričių integravimas
„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“
"Kalbos raida"
"Meninis ir estetinis vystymasis"
Tikslas:Įtvirtinti idėjas apie rudenį, apie rudens ženklus ir ženklus.
Užduotys:
Švietimas:
1. Atidžiai mokyti, klausytis mokytojo kalbos, plėsti ir aktyvinti mokinių žodyną („ruduo“, „sezonas“, „šnibždesys“);
2. Tobulinti kalbos gramatinę struktūrą;
3. Elementarių ekologinių idėjų formavimas vaikams.
Kuriama:
1. Žaidimo-kelionės metu ugdykite susidomėjimą jus supančiu pasauliu;
2. Išplėskite elementarias idėjas apie gamtos pokyčius
ruduo, laukiniai gyvūnai, jų gyvenimas.
Švietimas:
1. Ugdykite rūpestingą požiūrį į gyvūnus, meilę ir pagarbą gamtai.
Užduotys pagal ugdymo sritis integracijoje
Edukacinis užsiėmimas „Kognityvinis ugdymas“:
1. Turtinkite vaikų jutiminę patirtį, ugdykite vaizdines reprezentacijas, įtvirtindami vaikų žinias apie sezoninę kaitą (rudenį).
2. Išplėskite mintis apie miške gyvenančius laukinius gyvūnus, išmokite atspindėti gautus įspūdžius kalboje ir produktyvioje veikloje.
3. Įtvirtinti žinias apie elgesio gamtoje taisykles, ugdyti pagarbų vaikų požiūrį į gamtą ir gyvūnus.
Edukacinis užsiėmimas „Kalbos ugdymas“:
1. Ugdyti vaikų iniciatyvumą, chorinę kalbą, praturtinti ir išaiškinti vaikų idėjas apie rudens sezonų kaitą.
2. Plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną
3. Suformuokite poreikį dalintis savo įspūdžiais su kitais žmonėmis.
Edukacinė sritis „Meninis ir estetinis tobulėjimas“:
1. Tobulinkite piešimo lapeliu rudens lapams pavaizduoti techniką.
2. Ugdyti susidomėjimą atspindėti savo įspūdžius ir idėjas apie gamtą, per gebėjimą kurti meninį įvaizdį.
3. Ugdykite tikslumą ir savarankiškumą
Edukacinė sritis „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“:

1. Ugdykite socialinius įgūdžius: gebėjimą dirbti grupėje, atsižvelgti į partnerio nuomonę.
Vaikų veiklos rūšys
Pažinti, komunikabili, žaisminga.
Metodinės technikos
1. Organizacinis momentas: Pasakiško Gnome pasirodymas.
2. Vaikų atsakymai į mokytojo klausimus.
3. Chorinis eilėraščio skaitymas su vaikais.
4. Žiūrėkite vaizdo įrašą.
5. Pokalbis su vaikais pažiūrėjus filmuką.
6. Muzikinė-ritminė kompozicija "Lapas, lapas-lapas kritimas".
7. Didaktinis žaidimas: „Rinkis pagal spalvą“.
8. Produktyvi veikla "Auksiniai lapai"
9. Vaikų veiklos analizė, apibendrinimas.
Planuojami rezultatai
Rodo nuolatinį susidomėjimą įvairiomis vaikų veiklomis: žaidimu-kelione, klausymu ir diskusijomis, menine kūryba. Emociškai reaguoja į pagrindinį veikėją – Gnome. Elementarus orientuotas į grupės erdvę. Aktyviai dalyvauja produktyvioje veikloje.
Žino muzikinės ir šokių kompozicijos „Lapas, lapas – lapo kritimas“ judesių seką.
Medžiagos ir įranga
multimedijos projektorius, ekranas
užrašų knygelė
kompiuterinis pristatymas
medžio išdėstymas
spalvingi rudens popieriaus lapai
guašas
popieriaus gabaliukai
hipoalerginės drėgnos servetėlės ​​kūdikiams
krepšelis su gėrybėmis vaikams (riešutais)

Organizuojamos edukacinės veiklos eiga

Pedagogas: Vaikai, klausykite, kas ten ošia? Išgirsite?

O, taip, tai nykštukas, miško žmogus. Pasisveikinkime su nykštuku.
Gnome: Sveiki bičiuliai.
Pedagogas: Koks nykštukas? (mažas). Kaip manote, kokia nykštuko nuotaika? (gerai) Žinoma, gerai, gnomas mums nusišypso, nusišypsokime ir jam.
Pedagogas:Žiūrėk, nykštukas mums kažką atnešė, kas tai? (lapai)
Kokie lapai? (gražus, spalvingas, raudonas, geltonas, žalias). Kokiu metų laiku yra spalvoti lapai? (rudenį) Taigi kokie lapai? (ruduo) Taip, vaikai, tai rudens lapai. Visi jie įvairiaspalviai, auksiniai, todėl apie rudenį sako: „Auksinis ruduo“.
Pedagogas: O vaikinai papasakokime gnomui eilėraštį apie rudenį:
„Auksinis ruduo vaikšto takais.
Ant kojų ji avi geltonus batus.
Ji turi spalvotus lapus ant suknelės,
O jos krepšelyje – miško grybai!
Gnome: Ačiū vaikinai, man patiko jūsų eilėraštis. Man taip pat patinka šis gražus metų laikas. Ar norite aplankyti rudens mišką?
Pedagogas: Norėdami patekti į pasakų mišką, turite užmerkti akis ir pasakyti stebuklingus žodžius:
„Trink, trypk, apsisuk.
Ir tuoj atsidursiu miške.
Vaikai, atidarykite akis, pažiūrėkite, kaip tai gražu.
(Ekrane rudens miškas).
Pedagogas: Ramiai atsisėskime ir pažiūrėkime, kas bus rudenį. (vaizdo filmų peržiūra)


Pedagogas: Vaikinai, ką jūs matėte? Kokie medžiai rudenį? (spalvinga, graži). Ką manote apie gyvūnus, gyvenančius miške? (sąrašas) Žodžiu, kaip juos galima vadinti, kokie gyvūnai? (laukinis). Protingi, kodėl jie vadinami laukiniais? (nes laukiniai žvėrys gauna maistą patys, žmogus jiems nepadeda) Vaikinai, ką gyvūnai veikia rudenį? (ruošiamės žiemai). Kaip manote, ką reikėtų daryti miške? (tyliai, netriukšmauk, nešauk, kad negąsdintum gyvulių).
Pasivaikščiokime po mišką.
„Lapų kritimas, lapų kritimas, geltoni lapai skrenda, įvairiaspalvis ošimas po vaikinų kojomis“. (garsas – lapų ošimas).
Pedagogas: Oi, vaikinai, papūtė vėjelis ir išbarstė visus mūsų lapus, pabandykime surinkti juos pagal spalvą.
D / I "Pagal spalvą"
Vaikai atlieka užduotį.



Gerai padirbėję vaikinai surinko visus lapus. Gražios, išraižytos, ir šokkime su jais. (Šokis su lapais – Lapas, lapų kritimas).


Pedagogas: Miške pasidarė gera, tylu, ramu. Tačiau greitai nuo medžių nukris visi lapai, o tokių gražių medžių dar ilgai nepamatysime. Papuoškime šį medį rudens atminimui ir padovanokime savo nykštukui. Turime jau nupieštą medį ant stalų, sutvarkykime lapų kritimą, nupieškime lapus. Bet šiandien piešime ne teptukais, ne pieštukais, o suglamžytu popieriumi. Norėdami tai padaryti, paimkite popieriaus lapą, sutrinkite jį taip, kad gautumėte popierinį rutulį (mokytojas palydi savo žodžius veiksmais),


tada įmerkite popierinį rutulį į geltonus dažus. Piešiame lapus klijuodami popierių.


Gerai padaryta vaikinai. Rudens lapai labai gražūs.


Gnome: Už puikų darbą, gražų lapų kritimą, noriu padovanoti krepšelį dovanų.
Pedagogas: Na, mūsų kelionė baigėsi. Vaikinai, ar jums patiko būti miške? Su kuo mes susitikome? Ką mes matėme miške?
Pedagogas: Vaikai, pasakykime „Ačiū“ mūsų vedliui nykštukui už viešbučius ir tokią nuostabią kelionę! Bet mums laikas atsisveikinti ir grįžti į darželį.
Gnome: Iki pasimatymo, vaikinai!
Pedagogas: Apsisuk – vėl atsidurk sode. Čia ir baigėsi mūsų kelionė...
„Ačiū visiems už dėmesį, sakome – atsisveikink!
  • Suteikti vaikams supratimą apie garso dinamiką muzikoje, įtvirtinti žinias apie šią sąvoką.
  • Įtvirtinti žinias apie sąskaitą 1- daug.
  • Ugdykite klausos dėmesį. Pažadinkite susidomėjimą kūryba.
  • Įtvirtinti galimybę vaizduoti savo įspūdžius piešinyje naudojant netradicinį piešimo metodą.

Didaktinė medžiaga: iliustracijos, minkšta žaislinė saulė, skėtis, popierius, dažai, sultonai.

Pamokos eiga

Muzikos vadovas ateina į grupę ir dainuoja: "Sveiki, vaikinai!" Vaikai dainuoja: "Labas!" Mūzos. rankas sako: „Šiandien garvežiu keliausime į rudeninį mišką. Vaikai įeina į salę, imituodami garvežio judesius ir pagal Volginos muziką dainuoja dainelę „Garvežis“. Filippenko.

Garvežys zvimbė ir varė vagonus,
Čo, čo, čo, čo, sūpusiu toli.

Mūzos. rankas sako: "Mūsų linksmas garvežys mus atvežė į rudeninį mišką. O kaip gražu miške!" Vaikai žavisi rudens miško iliustracijomis. Skamba Čaikovskio muzikos fonograma. Mūzos. rankos: "Rudens miške pūtė vėjelis: u - u - u" Vaikai imituoja vėjo garsus. Mūzos. Ranka: Vėjas pučia vis stipriau. Vaikai garsiai imituoja vėjo garsus. Mūzos. rankas : "Vėjas švelniai pūtė." Vaikai tyliai imituoja vėjo garsus. Mūzos. rankos: „Medžiai šiugždėjo lapija“. Vaikai imituoja lapų šiugždesį: sh - sh - sh. Jie mėgdžioja genio trankymą: knock-knock, naudojant garso dinamiką. Mūzos. rankas : "Kaip įdomu miške, pažaiskime."

Žaidimas, skirtas atskirti garso dinamiką „Tylus-garsiai“.

Vaikinai ploja rankomis
Tyliai, tyliai ploja rankomis
Ploja garsiau, taip jie ploja
Na, ploja, taip ir ploja
Berniukų kojos trypčioja
Tyli, tyli pėdos trypčioja
Garsiau trypti, štai kaip trypti
Jie trypia save, jie taip trypia

Mūzos. ranka: "Rudenį, miške, debesys klajoja dangumi, saulė pasislėpė už debesies, o lietus varvėjo iš debesies". Atlieka lietaus muziką metalofonu pasitelkdamas improvizaciją. Siūlo pažaisti su lietumi. Mūzos. rankas groja metalofonu, vaikai ateina prie iš anksto sustatytų kėdžių. Jei lietaus muzika skamba garsiai, vaikai garsiai baksnoja pirštais, jei muzika tyli, tada vaikai švelniai baksnoja, imituodami lietų. Galite užduoti klausimus vaikams apie garso dinamiką. Mūzos. rankas kviečia vaikus suskaičiuoti, kiek lietaus lašų išsiliejo ant žemės. Žaidžia nuolat. Vaikai atsako, kad daug lašų išsiliejo. Atlieka vieną garsą, vaikai atsako, kad iš debesies nukrito vienas lašas. Mūzos. rankas sako, kad rudenį liūdna varva lietus. Siūlo jį nudžiuginti piešdamas.

Skamba Lobačiovo pjesė „Lietus“.

Pirmą kartą galite groti garsiai. Vaikai piešia lietų pirštais ant popieriaus. Antrą kartą kūrinį galima atlikti tyliai. Atkreipkite dėmesį į vaikų piešinius. Mūzos. rankas siūlo dainuoti dainą lietui.

Rusų liaudies daina „Lietaus miškas“

Lietus, dar daugiau lietaus
Mes duosime jums storio
Duokime jums šaukštą
Išgerkite truputį.
Mūzos. rankas – Autorių teisės
Ruduo vaikščiojo per mišką
Ji atsiuntė mums lietų
Pas mus, ruduo, nejuokauk (grasina pirštu)
Duok mums saulės
Saulė išlindo iš debesų (rankos aukštyn)
Jis pateko tiesiai į mūsų rankas (rankos priešais mus)

Mūzos. rankas dainuoja - Pasidarė smagiau, draugai, laikas šokti.

Žaidimas „Saulė ir lietus“ Barto, muzika Rauchverger.

Naudojamas gražus skėtis, vaikai po skėčiu skaičiuoja lašus-garsus (vienas-daug). Mūzos. rankas skaito eilėraštį.

Kodėl ruduo vadinamas rudeniu?
Mat lietus iš debesų dažnai pliaupia
Kodėl ruduo vadinamas rudeniu?
Taip, lyjant lietui
Saulė juoksis!

Mūzos. rankas kviečia vaikus paimti sultonus su geltonais kaspinais ir sako: „Vaikai, tai saulės spinduliai, linksmai su jais pašokim“. Skamba linksmos klasikinės muzikos fonograma. Vaikai šoka su sultonais pagal valią. Mūzos. rankas : "Kaip nuostabu rudeniniame miške, ką labiausiai mėgote veikti?" Vaikai atsako. Mūzos. rankos: „Na, laikas mums atsisveikinti, grįžti į savo grupę, mūsų linksmas garvežys nuvežė vaikus į darželį“.

Daina „Garų traukinys“ (kartota)

Vaikai palieka kambarį.

savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga

vaikų raidos centras – darželis Nr.102, Tomskas

SANTRAUKA

Tiesioginė edukacinė veikla

Socialiniam ir komunikaciniam tobulėjimui

„Kelionė į rudens mišką“

Sudarė: mokytojas

Antroji jaunimo grupė №06

Zlobina D.N.

Tomskas 2016 m

Programos turinys:

    Plėsti vaikų supratimą apie natūralią aplinką.

    Ugdykite meninį suvokimą, dėmesį.

    Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.

Planuojami rezultatai:

    Vaikai pradeda domėtis juos supančiu gamtos pasauliu, kai kartu su mokytoju apibūdina rudenį.

    Ugdykite vaikų klausymo įgūdžius

    Užpildę paraišką vaikai dalyvauja produktyvioje veikloje

Medžiagos ir įranga: ryškūs rudeniniai lapai iš įvairių spalvų spalvoto popieriaus, molberto, piešimo popieriaus, klijų, servetėlių, klijų teptukų.

Edukacinių užsiėmimų eiga:

Laiko organizavimas.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien kviečiu jus į rudens mišką.

Pagrindinė dalis. Rudens aprašymas.

Pedagogas: Praėjo vasara, atėjo ruduo. Miške rudenį šalta, medžių lapai nebežali, bet ką? (geltona, raudona). Rudenį dangus tamsus. Ant jo debesys, greičiausiai tuoj palis. Pučia vėjas ir lapai skrenda nuo šakų. Pažiūrėkite, kiek lapų po kojomis.

Grožinės literatūros skaitymas:

Pedagogas: Lapai gyveno ant medžio. Atėjo ruduo, nudažė lapus geltonais ir raudonais dažais. Lapai tapo dar gražesni. Staiga papūtė stiprus vėjas, nuskynė nuo šakų lapus ir suko linksmą apvalų šokį.

Kvėpavimo pratimas "Vėjas"

Staiga papūtė stiprus vėjas

Ir nupūtė lapus nuo šakų.

I.p. - pagrindinis stendas. Visiškai iškvėpkite per nosį, įtraukdami į pilvą ir krūtinę.

1- pilnai įkvėpkite, iškišdami skrandį.

2 - sulaikykite kvėpavimą 3-4 sekundes.

3- per suspaustas lūpas su jėga, kad iškvėptumėte orą keliais trūkčiojančiais iškvėpimais. Penkis kartus.

Mokytojas skaito M. Ivenson eilėraštį

Krintantys, krentantys lapai.
Lapai krito mūsų sode...
geltoni, raudoni lapai
Jie vingiuoja vėjyje, skraido.

Paukščiai skrenda į pietus
Žąsys, trobos, gervės.
Štai paskutinis pulkas
Tolumoje plevėsuoja sparnai.

Paimkime krepšį į rankas,
Eime į mišką grybauti
Kvepia kelmai ir takai
Skanus rudeninis grybas.

    Kolektyvinė paraiška.

Pedagogas: Vaikai greitai rudens atostogos. Ką veiksim per šventę? (Dainuosime daineles apie rudenį, deklamuosime eilėraščius, šoksime). Kaip papuošime kambarį? Siūlau pasidaryti rudeninį lapų paveikslą?

Vaikai padedami mokytojos tepa klijus, eina prie molberto su vatmano popieriumi ir juos suklijuoja. Šių veiksmų metu mokytojas klausia kiekvieno vaiko: „Kokios spalvos tavo lapelis?

    Atspindys.

Vaikai kartu su mokytoja grožisi sukurtu paveikslu.

Tiesioginės edukacinės veiklos 2-oje jaunesniojoje grupėje santrauka tema: Kelionė į rudens mišką.

Edukacinė sritis: pažinimo-kalbos raida / meninė estetika.

Programos turinys:

Išmokti nustatyti paprasčiausias sąsajas tarp sezoninių gamtos pokyčių ir gyvūnų elgsenos; atpažinti ir pavadinti jauniklius. Išplėskite idėjas apie laukinius gyvūnus: kiškį, lokį, voverę, ežiuką. Toliau supažindinkite vaikus su būdingais vėlyvo rudens bruožais.

Ugdykite vaikų susidomėjimą stebėti gyvūnus, jais rūpintis, sukelkite emocinę reakciją į atliktus veiksmus.

Lavinti smulkiąją pirštų motoriką, lytėjimo pojūčius.

Švietimo sričių integracija:

Socialinis ir komunikacinis vystymasis: Laisvas bendravimas. Sauga: Nekenk gamtai.

Kognityvinė raida: Pažintis su gamtos reiškiniais. Paprastų stebėjimų atlikimas.

Kūno kultūra. Vaikų motorinės patirties kaupimas Vaikų fizinės sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas.
Meninė kūryba. Formuoti gebėjimą dirbti su atliekomis. Ugdykite kūrybinę vaizduotę.

parengiamieji darbai. Pasakų skaitymas, mįslės, paveikslėlių ir iliustracijų žiūrėjimas, didaktiniai žaidimai „Surask gyvūną ir jo jauniklį“, „Kas kur gyvena? »

Medžiaga:

Demo: Kalėdų eglutė, eglutės, rudeniniai lapai, 2 krepšeliai, žaislai su gyvūnais ir jų jaunikliais, muzikos garso įrašas, nešiojamas kompiuteris.

Dozavimas: spurgai, grybai, šakelės, plastilino gumuliukai.

MOKYMOSIOS VEIKLOS PAŽANGA:

1. Organizacinis momentas.

L. Zavalnajos eilėraštis „Metų laikai“.

- Ruduo, ruduo! Kur tu esi? - Nėra!

Lietus naktį ir auštant

Klevas stovi šaltose kibirkštyse,

Sausas, šaltas. Ir sniegas

Kažkur arti, labai arti

Ruduo baigė savo bėgimą.

Ruduo eina į pabaigą, o šiandien leisimės į įdomią kelionę į mišką, kad pamatytume, kaip ten ruošiasi žiemoti gyvūnai.... Mes nebijome žiemos. Kokius drabužius vilkėsime, kad sušiltume? (Vaikų atsakymai.) Teisingai.

Mokytojas atlieka žaidimo pratimą naudodamas eilėraštį su judesiais.

Į kojas auname šiltus batus.

(Pėda į priekį ant kulno – „rodyti batus“.)

Užriškite šiltą šaliką

(Rankos sukryžiuotos ant kaklo.)

Linksmai sakome:

(Sūpynės iš vienos pusės į kitą)
Mes nebijome šalčio

(Ištieskite rankas į priekį, išskleiskite.)

Mes niekada nesušalsime! “

(šokinėja ant dviejų kojų su plojimais)
Tačiau prieš eidami į mišką turime prisiminti, kaip elgtis miške?

Vaikai: Netriukšmaukite, nemeskite šiukšlių, nelaužykite medžių.

Mokytojas: Teisingai, vaikinai! Netriukšmaukite, nerėkkite, o padėkite vieni kitiems.

Dabar užmerkite akis ir pakartokite paskui mane:

1, 2, 3 apsisukti,

atsiduri rudeniniame miške.

Pedagogas:Štai mes miške! Kas čia gyvena? (Vaikai išvardija miške gyvenančius laukinius gyvūnus). Kokie miške gyvenančių gyvūnų vardai? (laukinis, miškas). O kur jie visi, kodėl miške taip tylu? Pasirodo, miško žvėrys dabar turi daug rūpesčių, ruošiasi žiemai. Gyvūnai gerai gyveno vasarą miško proskynoje. Jie gyveno, neliūdėjo, draugavo vienas su kitu. Tačiau atėjo šaltis: tada pliaupia lietus, tada kaukia vėjas, lūžta nuo medžių šakos.

Pažiūrėkite, vaikinai, kiek rudens lapų, spurgų vėjas išsklaidė proskynoje. Surinkime juos. Berniukai renka spurgus, merginos – lapus (lyčių ugdymas).

Atkreipiu dėmesį į paveikslą su voverės ir įdubos atvaizdu.

Atspėk mįslę:Ne paukštis ant šakos

Gyvūnas mažas

Kailis šiltas, kaip kaitinimo pagalvė,

Kas čia? (Voverė)

Aplankykime ją ... / vaikinai sutinka voverę /

Vaikinai, ar sužinojote, koks tai gyvūnas? (voverė)

Pasisveikinkime su juo ir išsiaiškinkime, kodėl voverė taip liūdna

/Sveiki/

Kas nutiko, mažute? Kodėl tu liūdnas?

mažoji voveraitė

Laukiu mamos. Labai šalta.

Vaikinai, ką daryti, kaip padėti voverei? (žaisk su jais)
Savęs masažas naudojant kūgius

/ vaikai paima guzelį ir pradeda jį judinti pirmyn atgal tarp delnų, tada sukamaisiais judesiais sukasi ir galiausiai viena ranka paima guzelį ir ritmingais judesiais pradeda liesti kitą delną /

1, 2, 3, 4, 5 - žaisime su kūgiais, (Kūgius mėtome ir gaudome rankomis).

Žaissime su kūgiais, voliosime tarp rankenų. (Susukame tarp rankų).
Paimkime dešinę ranką ir suspauskite ją stipriau! (Dešine ranka suspaudžiame guzelį).
Paimkime kairę ranką ir suspauskite ją stipriau! (Kaire ranka suspauskite guzelį).
Taip mes juos prisimename
Ir taip mes juos triname.
– Na, kad rankos šiltos, o voverės letenėlės? Delnais palieskite skruostus. Kokie delnai? (šiltas)

Taigi, užsisakykite.

O štai pati Voverės mama.

Judrus mažas gyvūnėlis

Gyvena tuščiaviduryje - trobelėje,

Visos dienos šuolis į tolį - šuolis,

Rado grybelį

Suverta ant mazgo

Pasiruošę ateičiai.

Kur voverė neša grybą? (Tuščiaviduryje).

Tai voverės namelis, jame daug reikmenų.
Padėkime voveraitei išdžiovinti grybus žiemai. Žaidimas-pratimas „Grybų surišimas ant virvės“.

Triušiai sėdi po medžiu, uodegos dreba.

Padėkime kiškiams – vakarienei rinksime šakeles ir sulaužysime, kol grįš kiškio mama, turės staigmeną.
O dabar, vaikinai, siūlau prisėsti ir pailsėti ant kelmų. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į meškos ir jauniklių įvaizdį. O koks tai miško gyvūnas? (meška) Kaip vadinami lokių jauniklius? (meškos)
Ar žinote, kaip lokys ruošiasi žiemai? Visą vasarą ir rudenį ruošiasi: valgo daug uogų, žvejoja upėje, kaupia riebalus žiemai.
Pasibaigus rudeniui jis susiranda sau vietą po pušimi, kur daug lapų ir šakų, ir guli iki pavasario. Žiemą iškris sniegas, o jo guolyje bus šilta

Kas miega kieme?
Kūno kultūra su žaislu

Meška išlipo iš duobės

Apsižvalgė prie slenksčio (pasuka į kairę ir į dešinę)

Ištemptas lėtai

Taigi pas mus atėjo ruduo (gurkšnodamas rankas aukštyn)

Norėdami greitai įgyti jėgų

Meška pasuko galvą (galva pakrypsta į dešinę, į kairę)

palinko pirmyn ir atgal (pasilenkia pirmyn, atgal)

Čia jis vaikšto per mišką (siūbuoja į šalis)

Meška ieško šaknų

Ir supuvę kelmai

Pagaliau lokys pavalgė

Ir atsisėdo ant rąsto (sėdi vaikai)
Ir užmigdykime savo meškiuką į urvą... Bet pirma paguldykite lapus, kad būtų sausa ir šilta, uždenkite šiltu antklode...

Miego meškiukas, iki kito pavasario!

Jis gyvena duobėje po medžiu,
Dėvi aštrias adatas.
Jei jis staiga susisuka į kamuoliuką -
Plėšrus žvėris sugrįš be nieko.
Į dantis, į letenas nepaimsi
Koks buvo jo vardas?... Ežiukas).
Aplankykime ežiuką ... (einame prie Kalėdų eglutės)

Ach. Žiūrėk, mus pasitinka Ežiuko mama.

Taip, ta bėda – ezhata kažkur pabėgo. Padėkime surasti vaikus. Apeikime eglutę ir kuo greičiau suraskime ežiukus... O! Kokie keisti gumuliukai, jiems kažko trūksta... Taip, adatos. Siūlau šiuos gumuliukus paversti tikrais dygliuotais ežiukais sėklų pagalba (sėklas klijuoti į plastilino gumulėlius)
Tai mūsų kelionės per mišką pabaiga. Vaikinai, ar jums patiko būti miške? Kam šiandien padedame? Jūs labai stengėtės ir laukiniai gyvūnai yra dėkingi už jūsų pagalbą!

Palinkėkime gyvūnams sėkmingos žiemos, o pavasarį vėl susitiksime. Atsisveikinimas su gyvūnais...

Pasukite save - vėl atsidurkite sode ...

Dėkojame visiems už dėmesį, atsisveikiname!

Kelionė į rudens mišką.

Pedagogai: Kalinkina Anna Nikolaevna, Kharitonova Elena Sergeevna

2017 11 03

Vedos: Vaikinai, kviečiu jus į rudens mišką! Bet kelias ten toli, o kad kojos nepavargtų, važiuokime traukiniu!

Vaikai atsistoja kaip „traukinys“, priekyje – vadovas. Skambant traukiniui, judame po salę ir atsisėdame ant kėdžių.

Vedos: Girdžiu, kaip šniokščia lapai... Girdžiu, kaip traška šakelės...

Kas pas mus ateina? Kas eina link mūsų?

Ramiai sėdėsime ir žiūrėsime į svečią.

Muzikos garsai. Į salę įeina meška su krepšiu rankose. Jis paima ant grindų išsibarsčiusius nelygumus.

Vedos: Tai Mišenka vaikšto, lokys renka nelygumus.

(Meška vaikšto po kambarį pagal tekstą.

Eilėraščio chorinis skaitymas su judesiais

Šleivapėdis lokys vaikšto per mišką, renka spurgus, dainuoja dainą.

Staiga lokiui ant kaktos užkrito guzas. Meška supyko ir spyrė viršūnę.

Vedos: Tu, meški, nepyk. Meškiukas, apsidairyk.

Pilna – pilna vaikinų, Visi nori tau padėti!

Meška: Aš esu gauruotas rudasis lokys, atėjau pas jus, vaikinai,

Dainos dainuoti ir linksmintis, Kad su tavimi draugautume!

Dabar eisime kartu Ir surinksime visus spurgus!

(Vyksta žaidimas „Surinkite kūgius“)

Meškiukas: Ačiū, vaikinai. Padėjo surinkti visus nelygumus!

Iki pasimatymo, vaikai, man laikas eiti miegoti.

(Skamba tyli muzika, lokys išeina)

Vedos: miegokite guolyje iki pavasario, bet stebėkite spalvingus sapnus!

Vaikinai, žinote, meškos užmiega rudenį, miega visą žiemą iki pavasario.

Vedos: O, vaikinai, tyliai, tyliai... Atrodo, aš kažką girdžiu!

Ant lapų - kepurėlė-kepurėlė, Ant delnų - kepurėlė-kepurėlė.

Saulė kažkur pasislėpė... Lyja, vaikinai!

(Skamba lietaus garso takelis.)

Vedos: Jei pradėtų lyti, draugai, turėtume eiti pasivaikščioti ...

Vaikai: Jūs negalite!

Vedos: Kas mums padės, draugai? Kas apsaugos jus nuo lietaus?

Vaikai: Skėtis! ( Žaidžiame „Saulė ir lietus“

Vedos: Taigi lietus nustojo. Jis turi būti pavargęs.

Vėl šviečia saulė Ir kviečia mus visus vaikščioti!

(Skamba linksma muzika, vaikai laisvai juda po salę. Tada vėl groja lietaus muzika.)

Vedos: Taip smagiai žaidėme su lietumi. O dabar siūlau padaryti pertrauką ir įminti mano mįsles.

Šeimos gyvena po žeme

Juos laistome iš laistytuvo.

Ir Polina, ir Antoška

Kaskime...

Bulvė -

Lapai surenkami į galvą

Kaimiečių sode.

Be jo kopūstų sriuba nėra tiršta.

Koks jos vardas?

kopūstai -

Apelsinų šaknis sėdi po žeme,

Jis saugo vitaminų sandėlį,

Padeda vaikams tapti sveikesniems

Kokia tai daržovė?

morkos -

Žolė virš žemės

Burgundijos galva po žeme.

runkeliai -

O, mes verksime su juo,

Jei norime išvalyti.

Bet nuo šimto negalavimų

Kartus mus išgydys...

svogūnas -

Pas gražų storą vyrą

Ryškiai raudoni šonai.

Su skrybėle su kuodeliu signoras -

Apvaliai prinokęs…

Pomidoras -

Šie kieti vaikai

Jie slepiasi lapuose sode.

sofos bulvių dvyniai

Žalia spalva...

Agurkai -

Vedos: Puikūs vaikinai, jie atspėjo visas mano mįsles.

Rudenį mūsų soduose sunoksta įvairios daržovės, kurias reikia išimti iš lysvių. Pažvelkite į mano neįprastą šių metų sodą. Kas jame neauga. Pažiūrėkite, vaikinai, kas čia auga?

(Ant molberto klijuojami medžiai, krūmai, grybai, uogos, vaisiai ir daržovės. Siūlau vaikams rinkti tik daržoves ir sudėti į krepšelį.)

Vedos: Ačiū, vaikinai, kad padėjote man nuimti derlių. Vaikai sėdi ant kėdžių

Vedos: Kai rudenį einame į mišką,

Lapai krenta kaip lietus

ošimas po kojomis,

Ir skristi, skristi, skristi!

Miške daug lapų: ir geltonų, ir raudonų – labai gražu! Pažiūrėkite, vaikinai, kokie gražūs lapai rudens miške. O kas papuošė mūsų mišką? Ši burtininkė Ruduo išbandė!

(Į salę skambant muzikai įeina ruduo.)

RUDENS: Ar tu kalbi apie mane? Štai ir aš! Labas ruduo jums, draugai! Truputį pavėlavau. Visi dirbo pasipuošę! Ji visiems šermukšniams išdalijo raudonas skareles, Ryškias, matomas iš toli!

(Merginos raudonomis skarelėmis išeina, atlieka šokį „Uogos – kalnų pelenai“)

Ruduo: medeliams padovanojau šventinę aprangą.

Pažiūrėkite, kaip lapai dega auksu!

O, kur visi lapai!

Vedos: O vėjas visus lapus nupjovė ir išbarstė po mišką, tu vaikštai – ieškok savo lapų.

(Muzikinis žaidimas „Ruduo vaikščiojo per sodą“)

Vedos: Labai džiaugiamės, Rudeni, vėl susitikę!

Skaitykime eilėraščius, mielas svečias!

Koks metų laikas? Oras niūrus

Lapai krenta, paukščiai išskrenda.

Debesis uždengė saulę, Atėjo ruduo! Sonya

Ruduo pasipuošė ryškiai ir atėjo pas mus atostogauti,

Ir ji atnešė visiems vaikams rudens dovanų. Milanas

Rudens atostogos miške Ir lengvos bei linksmos!

Štai čia ruduo papuošė! Miša

Vėjas žaidžia su lapais, Nuplėšia lapus nuo šakų.

Geltoni lapai skraido tiesiai po vaikinų kojomis! Nikita Ch

Apie rudenį visi sako, kad ji graži!

Likite tarp vaikinų, jums patiks su mumis! Sofija

Geltoni lapai šoka, krenta nuo šakų, skraido

Ši auksinė pasaka vadinama „lapų kritimu“. Evelina

Ruduo kelyje sušlapo kojos,

Ji nuskynė lapus, sukosi šokyje. Maša

Geltonos monetos krenta nuo šakos.

Po tavo kojomis yra lobis.

Šis auksinis ruduo dovanoja lapus kiekvienam. Glebas

Man patinka ruduo, nes laikas dėvėti paltą.

Ir avėkite batus, kad važiuotumėte per balas. Dima

Kiekvienas auksinis lapas yra maža saulė.

Surinksiu į krepšelį, padėsiu ant dugno. Nikita B.

Rudeniški pasivaikščiojimai mūsų parke, visiems dovanoja rudens dovanas. Vasilisa

Ruduo: Ačiū, vaikinai, už gražius eilėraščius apie mane. Ir daina apie mane, žinai?

Vedos ir vaikai: žinoma, mes žinome. Ruduo išeik pas mus, pašok su vaikais.

(Šokis – daina)

Ruduo: O, vaikinai, jūs tokie draugiški ir juokingi! Ačiū, tu mane taip nudžiuginai. tu man taip patikai. Ir už tai noriu padėkoti.

Smagiems vaikams paruošiau dovanas . (Ištraukia krepšelį.)

Mes pakeliame nosinę

Ką mes dabar sužinome po juo!

Ir krepšelyje ... Obuoliai!

Vedos: Vaikai, ruduo duoda mums šį obuolių krepšelį.

Saldus ruduo yra dosnus ir gražus.

Tarkim ruduo kartu..

Vaikai. Ačiū!

Ruduo: na, laikas man atsisveikinti su rudeniniu mišku grįžti.

(Skambant muzikai, ruduo atsisveikina su vaikais ir svečiais ir išeina.)

Rudens šventės išvakarėse buvo surengta amatų iš natūralių medžiagų paroda, kurioje dalyvavo mūsų mokinių šeimos Amatų iš natūralių medžiagų paroda

"Rudens fantazija"

Antroji jaunių grupė „Saulėtekis“

Michailo Periyaineno šeima

Damiro Pologutino šeima

Nikitos Černiavskio šeima

Į viršų