Atviros pamokos apie eksperimentinę tiriamąją veiklą parengiamojoje grupėje santrauka „Kelionė į meistrų miestą. Integruotos pažintinės ir tiriamosios veiklos pamokos „Stebuklinga druskos galia“ vaikams santrauka

Atviros pamokos apie eksperimentinę tiriamąją veiklą parengiamojoje grupėje santrauka, tema: „Netrukus eisime į mokyklą – ką ten mokysimės?

Parengė: aukščiausios kvalifikacinės kategorijos mokytoja Davydova Svetlana Alekseevna.

Tikslai:

Išmokyti ikimokyklinukus ugdyti tiriamuosius įgūdžius: nustatyti problemą, rinkti informaciją, stebėti, analizuoti, apibendrinti, atlikti eksperimentus, daryti išvadas.
Ugdykite susidomėjimą tyrimais ir eksperimentais.
Nustatykite efektyviausius medžiagų tirpinimo vandenyje būdus.
Nustatykite ryšį tarp paukščio plunksnos struktūros ir jos funkcijos.
Suvesti vaikus prie išvados, kad stereoskopinis regėjimas žmogui būtinas, formuoti žinias apie tinkamą akių priežiūrą, išmokyti numalšinti akių nuovargį (nuo akomodacinės įtampos).
Nustatykite atstumo nuo Saulės ir planetų temperatūros priklausomybę.
Patirties pagalba paaiškinkite vaikams, kad žemė turi traukos jėgą.
Įtvirtinti žinias apie smėlio savybes.
Praturtinkite aktyvų vaikų žodyną.
Ugdykite gebėjimą daryti išvadas iš tyrimų rezultatų ir aiškiai reikšti savo mintis.
Skatinti vaikų pažintinės veiklos vystymąsi, smalsumą, stebėjimą, savarankiškų žinių ir refleksijos troškimą.
Motyvuoti vaikus mokytis mokykloje, domėtis įvairiais mokykliniais dalykais.

Įranga:

Mokyklos skambučio garso įrašas.
Paveikslai „Saulės sistema“, „Dykuma“.
Vadovėliai „biologija“, „chemija“, „fizika“, „geografija“, „anatomija“, „astronomija“.
Didintuvai, musių plunksnos ir pūkų plunksnos.
Kiekvienam vaikui po du puodelius vandens, mentelės, pipetės, indeliai su ištirpintais dažais.
Popieriaus lapai, rašikliai su dangteliu, paveikslėliai, kuriuose vaikai taisyklingai ir netaisyklingai sėdi prie stalo, rūpinasi akimis.
Stalinė lempa.
Kuprinė, sąsiuvinis, rašiklis, liniuotė, trintukas, dienoraštis, pieštukas, vadovėlis, albumas, spalvoti pieštukai, lėlė, buteliukas su čiulptuku.
Plastikinės lėkštės su smėliu, tuščios lėkštės, mediniai kamuoliukai, stalo teniso kamuoliukai, iš servetėlių volioti kamuoliukai, aliejinė.

Pamokos eiga:

Sveiki bičiuliai! Prašau pasakyti, iš kokios grupės esate? (Vaikų atsakymai). Iš parengiamosios grupės. Taigi jūs esate vyriausias tarp darželio vaikų. Sakyk, kokios tavo pamokos? (Vaikų atsakymai). Tačiau labai greitai ateis laikas atsisveikinti su darželiu. Kodėl? (Vaikų atsakymai). Nes jūs tapsite moksleiviais. Mokykloje pamokų nėra. Vietoj jų – ... pamokos. Daug įvairių mokyklinių dalykų, kuriuos turite mokytis klasėje.

Ir kas tas garsas?

(Skamba varpas).

Skamba, skamba, skamba
Daugeliui jis sako:
Taigi atsisėskite ir mokykitės
Taigi kelkis, išeik.
Kas skambėjo?

(Vaikų atsakymai).

Tai mokyklos varpas. Jis praneša apie pamokos pradžią ir pabaigą. O dabar paskubėsime į ateitį: įsivaizduokite, kad jau esate moksleiviai, studijuojate mokykloje ir klasėje mokate daug įdomių mokyklinių dalykų.

(Skamba varpas).

Varpas kviečia mus į chemijos pamoką. (Rodyti vadovėlį). Chemija yra mokslas apie medžiagas ir jų elgesį skirtingomis sąlygomis. Chemijos pamokose sužinosite, kodėl vienos medžiagos nenori maišytis, o kitos tirpsta, o kitos maišomos sprogsta.

Dabar galite jaustis kaip mokiniai chemijos pamokoje.

Chemijos pamoka - "Kaip vandenyje tirpsta medžiagos?"

Į vieną stiklinę vandens pipete lašinkite dažus. Ką tu matai? (Vaikų atsakymai). Lašas lėtai ir netolygiai tirpsta vandenyje.
Į kitą stiklinę vandens taip pat lašinkite dažus ir išmaišykite mentele. Ką tu matai? (Vaikų atsakymai) Dažai greitai ištirpo.
Kokią išvadą galima padaryti iš to, ką matote? (Vaikų atsakymai). Jei norime greitai ir tolygiai ištirpinti medžiagą vandenyje, turime ją maišyti.
Kaip įprastame gyvenime panaudoti žinias apie šią medžiagų tirpimo vandenyje savybę? (Vaikų atsakymai). Į arbatą įmaišykite cukrų arba į sriubą druską.

(Skamba varpas).

Varpas kviečia mus į biologijos pamoką. (Rodyti vadovėlį). Biologija yra mokslas, tiriantis visas gyvas būtybes. Biologijos pamokose sužinosite daug įdomių dalykų apie skirtingus augalus, apie didžiausius planetos gyventojus – banginius ir mažiausius – mikrobus.

O dabar įsivaizduokite save biologijos pamokoje ir kalbėkitės apie paukščius.

Biologijos pamoka – „Kaip išdėstytos paukščių plunksnos?

Paukščiams reikia skirtingų plunksnų. Prieš tave yra musės plunksna ir pūkų plunksna. Pažvelkime į juos. Ką galite pasakyti apie plunksnų dydį? (Vaikų atsakymai). Musės plunksna yra daug didesnė už pūkų plunksną.

Tegul musės plunksna nukrenta ir žiūrėkite, kaip ji krenta. Kaip nukrito? (Vaikų atsakymai). Lėtai, švelniai sukasi. Dabar padarykite tą patį su pūkų plunksna. Kaip nukrito? (Vaikų atsakymai). Dar lėčiau.

Dabar apsvarstykite kiekvieno rašiklio šerdį. Koks skirtumas? (Vaikų atsakymai) Musės plunksnos viduje yra stora ir tuščia šerdis. Pūkų plunksna turi ploną, minkštą šerdį.

Mojuokite musę ir pūkų plunksnas. Ką jautėte? (Vaikų atsakymai). Musės plunksna smarkiai, su garsu pjauna orą. Pūkuota plunksna nepjauna oro.
Apžiūrėkite plunksnas per padidinamąjį stiklą. Atkreipkite dėmesį, kaip plunksnų plaukai yra išdėstyti vienas kito atžvilgiu. Musės plunksnoje plaukeliai yra susipynę vienas su kitu, o pūkiniuose – atskirai.

Pakalbėkime, kodėl paukščiai turi tokias plunksnas? (Vaikų atsakymai).

Išvada: musės ir pūkų plunksnos skiriasi. Musės plunksna padeda paukščiui skristi, o pūkų plunksna padeda sušilti.

(Skamba varpas).

Ir šis varpas kviečia ne į pamoką, o į pokyčius!

Dinaminė pauzė „Keisti“

Vaikai išsirikiuoja į koloną, pirmas vaikas turi kuprinę, paskutinis – daiktų rinkinį, kurį po vieną perduoda priekyje važiuojančiam žmogui. Kai daiktas pasiekia pirmagimį, jis priima sprendimą: įdėti šį daiktą į kuprinę, ar jis nereikalingas mokiniui? Surinktas krepšys perkeliamas atvirkštine tvarka.

(Skamba varpas).

Varpas mus kviečia į anatomijos pamoką. (Rodyti vadovėlį). Anatomija yra mokslas, tiriantis žmogaus kūną. Anatomijos pamokose sužinosite, kas lemia vaiko plaukų spalvą, kiek žmogus turi kaulų, kaip veikia širdis.

Įsivaizduokite save anatomijos pamokoje.

Anatomijos pamoka - "Kodėl žmogui reikia dviejų akių?"

Įdomu, kodėl žmogus turi dvi akis? O jei būtų viena didelė akis?
Sužinokime, kiek akių yra geresnės, dvi ar viena?
Padėkite tuščią popieriaus lapą priešais save, paimkite rašiklį ir padėkite tašką ant lapo. Dabar atsistokite ir pabandykite greitai pataikyti į nupieštą tašką rašikliu. Įvyko? (Vaikų atsakymai). Tai lengva padaryti.

Dabar darykite tą patį užsimerkę viena akimi. Ką tu manai? Ar buvo lengva atlikti šią užduotį?
Pabandykime kitą eksperimentą: nuimkite nuo rašiklio dangtelį ir greitai jį vėl uždėkite. Ar jums sunku? (Vaikų atsakymai). Nr. Tai paprasta užduotis. Dabar nuimkite dangtelį nuo švirkštimo priemonės, užmerkite vieną akį ir greitai uždėkite dangtelį ant švirkštimo priemonės. O kaip šį kartą? (Vaikų atsakymai). Užduotį atlikti nebuvo taip paprasta.

Taip yra todėl, kad mūsų akys perduoda į smegenis dvi nuotraukas, kurios šiek tiek skiriasi viena nuo kitos.
Taigi kiek akių reikia žmogui? (Vaikų atsakymai). Dvi akys.

Akys turi būti apsaugotos. Pažiūrėk į paveikslėlius.

Kas tinkamai prižiūri akis? Kodėl? (Vaikų atsakymai). Kodėl negalite trinti akių rankomis? Rankos gali būti nešvarios ir nešvarumai pateks į akis. Nubraukite neteisingą paveikslėlį.
Dabar pasakykite man, kas teisingai sėdi prie stalo, berniukas ar mergaitė? Kodėl? (Vaikų atsakymai). Nubraukite neteisingą paveikslėlį. Negalite prisiglausti prie knygos ar užrašų knygelės. Akys greitai pavargsta žiūrint į tai, kas yra šalia. O jei akys pavargsta žiūrėti į tai, kas arti, tai reikia žiūrėti į... (vaikų atsakymai) – toli. Už ką, ​​pavyzdžiui? (Vaikų atsakymai). Į dangų už lango, iki lubų.

(Skamba varpas).

Varpas kviečia mus į astronomijos pamoką. (Rodyti vadovėlį). Astronomija, apie ką šis mokslas? Astra graikiškai reiškia „žvaigždė“. Taigi, ką tiria astronomijos mokslas? (Vaikų atsakymai). Astronomija yra mokslas apie žvaigždes ir visus dangaus kūnus: planetas ir jų palydovus, kometas ir daugelį kitų.

Įsivaizduokite save astronomijos klasėje.

Astronomijos pamoka – „Toli, arti“

Pažvelkite į paveikslėlį. (Rodyti).

Taip atrodo Saulės sistema. Čia yra mūsų planeta, kuri vadinasi? Žemė. O Saulė yra žvaigždė.

Kas yra saulė
Jei jie jūsų paprašys
Atsakykite drąsiai
Karštos dujos.

Įsivaizduokime, kad įjungta lempa yra raudonai įkaitusi Saulė. Suspauskite du kumščius – tai bus planetos. Dabar pritraukite vieną kumštį prie saulės lempos, o kitą - nuo lempos. Ką jautėte? (Vaikų atsakymai). Kuo arčiau kumštis prie lempos, tuo šilčiau. Kuo toliau nuo lempos, tuo labiau spinduliai nukrypsta į šonus ir tuo mažiau krenta ant kumščio.

Bet kaip su planetomis? Kurie karšti ir šilti, o kurie šalti. (Vaikų atsakymai).

Kuo planeta arčiau Saulės, tuo joje karštesnė, o kuo toliau nuo Saulės planeta, tuo šaltesnė. Parodykite karščiausią planetą. (Rodyti). Parodykite šalčiausią planetą. (Rodyti). O mūsų planeta yra ne labai arti ir nelabai toli nuo Saulės. Ir tik brangioji Žemė yra tinkama gyventi visame kame.

(Skamba varpas).

Kūno kultūros pamoka

Kūno kultūros pamokose susipažinsite su įvairiomis sporto šakomis, tapsite stiprūs, vikrūs, greiti. O dabar pasitreniruokime.

Fizminutka „Sportuokime“

(Vaikai atlieka judesius pagal muziką pagal tekstą ir mokytojo parodymus).

(Skamba varpas).

Varpas kviečia mus į fizikos pamoką. (Rodyti vadovėlį). Fizika yra gamtos dėsnių mokslas. Fizikos pamokose sužinosite, kodėl skrenda lėktuvai, kodėl vieni objektai plūduriuoja, o kiti skęsta.

Dabar įsivaizduokite save fizikos pamokoje ir pabandykite išsiaiškinti, kodėl viskas griūna.

Fizikos pamoka - "Kodėl viskas krenta ant žemės?"

Žemė turi patrauklią jėgą. Viskas, ką mes išmesime, nukris ant žemės. Nušokę taip pat leisimės žemyn. Tačiau kaip žemė traukia įvairius objektus, pabandysime išsiaiškinti dabar.

Atsistokite šalia smėliu užpildytos lėkštės. Paimkite į ranką tris kamuoliukus: medinį, plastikinį, popierinį. Kuris yra sunkiausias? Lengviausias? (Vaikų atsakymai).

Pakelkite aukščiau ir paeiliui atleiskite kamuoliukus, kad jie nukristų ant smėlio. Atkreipkite dėmesį, kuris kris greičiau – trauksis prie žemės, o kuris lėčiau. Taip pat atkreipkite dėmesį į rutulio paliktą pėdsaką smėlyje, kur jis nukrito.

Papasakokite apie savo stebėjimų rezultatus. (Vaikų atsakymai).
Kuo daiktas lengvesnis, tuo lėčiau jis krenta – jį traukia žemė. Sunkūs daiktai smogė stipriau. Smūgis stipresnis, jei objektas krenta iš didesnio aukščio, tada didėja įdubimas smėlyje.

Išvada: visus objektus traukia žemė ir kritimas, tačiau skirtingo stiprumo ir greičio.

(Skamba varpas).

Varpas mus kviečia į geografijos pamoką. (Rodyti vadovėlį).

Geografijos pamoka

„Geo“ graikų kalba reiškia „Žemė“. Geografija yra mokslas apie Žemę, Žemės planetos paviršių. Įdomiausiose geografijos pamokose galima susipažinti su visais planetos kampeliais – karštąja Afrika, ledine Antarktida, paslaptingąja Australija.

Vaikinai, ar žinote, kas tai yra? (Paroda. Vaikų atsakymai). Tai yra gaublys.

Rasime miestų, jūrų,
Kalnai, pasaulio dalys.
Ant jo tinka
Visa planeta.

Ką reiškia spalvos ant gaublio? Žalia spalva? (Vaikų atsakymai). Žalia reiškia miškus. Balta spalva? (Vaikų atsakymai). Ledas ir sniegas. Ruda spalva? (Vaikų atsakymai). Kalnai. O kaip geltona? (Vaikų atsakymai). Dykumos.

Parodykite pasaulyje didžiąją Afrikos Sacharos dykumą. (Vaikas vadinamas).

Čia kalbėsime apie smėlio dykumas.

Kas yra dykuma? (Vaikų atsakymai). Dalis žemės padengta smėliu. Iš kur kilo pavadinimas „dykuma“? Klausyk žodžio. (Vaikų atsakymai). Nuo žodžio „tuščia“. Ir kodėl? Nes dykumoje beveik niekas neauga ir negyvena. Bet kodėl? Dykumoje nėra vandens. Daug smėlio, kuris gali tekėti. Kaip šitas? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Supilkite smėlį į tuščią dubenį. Tiesiog pabandykite įpilti lašelį vienoje vietoje. Kas nutiko? (Vaikų atsakymai). Smėlio kritimo vietoje susidarė smėlio kalva. Smėlis čiuožia tarsi slenka kalvos šlaitais.
O dabar pabandykime pavaizduoti vėją. Kaip aš tai galėčiau padaryti? (Vaikų atsakymai). Pūsti ant smėlio? (Vaikų atsakymai). Lengvai pūskite ant smėlio. Kas nutiko? (Vaikų atsakymai). Smėlis pradėjo judėti.

Pabandykime išsiaiškinti, kodėl upės neteka per dykumas. Pipete užpilkite vandens ant smėlio. Kas nutiko? (Vaikų atsakymai). Smėlis sugėrė vandenį. Net jei dykumoje lyja, vandenį akimirksniu sugeria smėlis.
Taigi kodėl dykumoje beveik nėra vandens, augalų ir gyvūnų? (Vaikų atsakymai). Smėlis nuolat juda, vandenį greitai sugeria smėlis.

Mūsų pamoka baigėsi. Dar nespėjome pakalbėti apie daugybę įdomių mokslų, kurių reikia mokytis mokykloje. Jūsų laukia daug įdomių atradimų. Linkiu, kad mokykloje įgytumėte daug žinių ir daug gerų pažymių. Ačiū! Viso gero!

Pamokos apie mokslinės veiklos organizavimą „Jo Didenybė – Oras“ santrauka

Pamokos apie tiriamosios veiklos organizavimą vaikams nuo 6 metų santrauka

Tikslas: Plėsti vaikų supratimą apie pasaulį. Ugdyti eksperimentinės ir tiriamosios veiklos įgūdžius. Ugdykite loginį mąstymą. Išmokite analizuoti ir daryti išvadas. Ugdykite dėmesį, regos ir klausos jautrumą, tyrinėjimo įgūdžius.

Užduotys:

1. Išmokykite vaikus kelti hipotezes, atlikti eksperimentą, analizuoti objektą, daryti išvadas.

2. Ugdyti tiriamąjį susidomėjimą, supažindinti vaikus su oro savybėmis, objekto tyrimo metodais.

3. Ugdyti užsispyrimą, smalsumą, geranoriškumą, norą padėti bendraamžiams.

4. Ugdyti supratimą apie pagrindines fizines supančio pasaulio savybes.

5. Aktyvinti kalbą ir turtinti vaikų žodyną

Metodai ir metodai:

Žaidimas, vizualinis, žodinis, praktinis, iš dalies paieška, tyrimas.

Preliminarus darbas:

Mokymų vedimas apie tiriamosios veiklos organizavimą, kalbėjimas su vaikais apie oro savybes, skaitymas ir iliustracijų peržiūra vaikams skirtoje enciklopedijoje.

Įranga:

Vienkartiniai puodeliai, duona, apelsinas, kvepalai, muilas, servetėlė. permatoma stiklinė, dubenėlis su vandeniu, plastikiniai maišeliai kiekvienam vaikui.

Kurso eiga.

Dunno įbėga į grupę

Nežinau: Visi mano draugai Gėlių mieste man sako, kad mūsų planetoje yra kažkas, kas yra visur ir be ko neįmanoma gyventi, ir aš norėčiau sužinoti, kas tai yra?

Mieli vaikai, turėsime eiti į mažųjų akademikų laboratoriją. Juk turime atsakyti į mus ir Dunno dominančius klausimus

Pedagogas: – Ar jaunieji akademikai pasiruošę?

Vaikai: - Taip.

K: Pirmiausia atspėk mįslę.

Visada mus supa

Lengvai kvėpuojame.

Jis yra bekvapis, bespalvis.

Atspėk, kas tai yra? (oras)

Vaikai: Oras

V-l: Dešinysis oras.

K: Ką tu žinai apie orą? (vaikų atsakymai – oras nematomas, jis skaidrus, bespalvis).

Kodėl mums reikia oro? (vaikų atsakymai). Ar žinote, kad žmogus, kaip ir visi gyvi daiktai, negali gyventi be oro? Kaip tai patikrinti?

Pedagogas: – Ir mes žinome, kaip.

Mokytojas kviečia vaikus sandariai uždaryti burną ir pirštais suspausti nosį.

Na, niekas iš jūsų negalėtų gyventi be oro nė minutės! Kam dar reikia oro? (vaikai, gyvūnai, augalai).

O kam (ko) nereikia oro? (vaikų atsakymai) Teisingai, gerai padaryta.

Pedagogas: Kaip manai, kur gyvena oras? (Jis yra visur, jis yra aplink žmones ir mūsų viduje).

Pagalvokite, kaip dar galite įrodyti, kad oras yra visur (aplink mus) (vaikų atsakymai).

Patirtis 1

Pedagogas: – O dabar atliksime eksperimentą. Pabandykime pagauti orą. (delnai)

Pagautas?

Kas sugebės įrodyti, kad jis pagavo orą?

Neveikia. Ir pabandykime celofaninį maišelį. (Vaikai prieina prie stalo, paima maišelius ir su jais gaudo orą. Mokytojas turi maišelį su skylute – ir oro nepagauna).

Pedagogas: – Kodėl šis maišelis nepagauna oro? (vaikų atsakymai – maišelyje skylutė, iš maišelio išeina oras.) Taip, orą galima pagauti tik sandariai uždarytame maišelyje.

Kodėl pakuotė išpūsta? (Nes yra oro).

Gerai padaryta vaikinai. Kokią išvadą galite padaryti iš šios patirties?

Išvada: aplink mus yra oro, jis nematomas, skaidrus, bespalvis, elastingas; oras įgauna objekto, kuriame jis yra, formą.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Patirtis 2

Pedagogas: - Paimk stiklinę. Ar manote, kad jame yra oro? Patikrinkime.

Ant stiklinės dugno uždėkite plastilino gabalėlį, prie jo pritvirtinkite servetėlę ir prispauskite prie stiklo dugno. O dabar stiklinę apversiu ir visiškai panardinsiu į vandenį.

Ar manote, kad vanduo sudrėkins servetėlę?

Patikrinkime. Išimame stiklinę iš vandens ir rankomis paliečiame servetėlę. Servetėlė sausa. Kodėl? (Oras neleido vandeniui patekti į stiklinę)

Ar mes matome orą stiklinėje? (Ne) Taigi jis nematomas. Ir kodėl mes galime jį vadinti nematomu? (Kadangi jis yra skaidrus ir per jį viską matote)

Kas dar gali būti skaidrus? (stiklas, vanduo)

Išvada: Oro yra visur, jis nematomas.

3 patirtis „Audra arbatos puodelyje“.

Mokytojas kiekvienam vaikui duoda po stiklinę vandens ir šiaudelį, vaikai pučia į šiaudelį, pasirodo „audra“.

Pedagogas: – Kodėl burbulai pasirodė? Iš kur vamzdeliuose atsirado oras?

Išvada: oras yra mūsų viduje.

Pedagogas: - Gerai padaryta, vaikinai, o dabar siūlau pailsėti.

Kūno kultūros minutė „Jei gyvenimas smagus, daryk taip...“ (rodo auklėtoja)

Patirtis 4

Pedagogas: – Kaip manai, ar oras turi kvapą? (vaikų atsakymai). Ir tai galima patikrinti. Užmerkite akis ir kai pasakysiu, lėtai įkvėpsite ir pasakysite, kaip kvepia.

(prieina prie kiekvieno vaiko ir duoda pauostyti kvepalų (apelsinų, duonos, muilo). Vienas vaikas įkvepia tiesiog oro)

Kas ką jautė? (vaikų atsakymai). O tu, Sasha? (vaikas atsako, kad nebuvo kvapo). Ir kodėl? (vaikų atsakymai) Taip, Sasha nieko nejautė, nes neleidau jam užuosti. Jis įkvėpė tiesiog oro. Kokią išvadą iš to galima padaryti?

Išvada: oras bekvapis, daiktai kvepia.

Pedagogas: Gerai, vaikinai. Šiandien sunkiai dirbote. Atsakė į visus klausimus

Pedagogas: Vaikai. Apie ką mes šiandien kalbėjome? (vaikų atsakymai)

Teisingai. Atlikę eksperimentus įsitikinome, kad oras: nematomas, skaidrus, beskonis ir bekvapis. Oro yra visur. Be oro mūsų Žemėje nebūtų gyvybės.

Pedagogas: Na, Dunno, ar mes tau įrodėme, kad oras tikrai egzistuoja visur Žemės planetoje ir kad be jo neįmanoma gyventi?

Nepažįstamasis: Ačiū, vaikinai.

Pedagogas: Ir Dunno, mūsų vaikinai žino eilėraščius apie orą, todėl klausykite jų.

1 vaikas: Jis yra skaidrus nematomas,

Lengvos ir bespalvės dujos

Nesvarus šalikas

Jis mus apgaubia.

2 vaikas: Jis miške, storas, kvepiantis

Kaip gydomasis gėrimas

Jis kvepia dervingu gaivumu,

Kvepia ąžuolu ir pušimi.

3 vaikas: Vasarą šilta,

Žiemą pučia šalta

Kai ant stiklo gulėjo šerkšnas

Sodrus baltas kraštelis.

4 vaikas: Mes jo nepastebime

Mes apie jį nekalbame

Mes tiesiog įkvėpiame

Juk mums to reikia.

Nežinau: Puiku, ačiū, o mano draugas Znayka davė man tau laišką, skaityk toliau.

"Slaptas laiškas"

Jei ant tuščio lapo padarysite piešinį ar užrašą su pienu, citrinos sultimis. Tada pašildykite popieriaus lapą (geriausia virš įrenginio be atviros liepsnos) ir pamatysite, kas atsiras ant popieriaus lapo. Ekspromtas rašalas užvirs, raidės patamsės, o slaptas laiškas bus įskaitomas.

V-l: Vaikinai, žiūrėk, pasirodo raidės. Dabar mes perskaitysime šį pranešimą.

" Sėkmės! Nauji atradimai. Znayka“.

Ačiū visiems, mūsų jaunųjų akademikų laboratorija uždaryta iki naujų eksperimentų.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga „Leninogorsko 2-asis darželis“ MO „Tatarstano Respublikos Leninogorsko savivaldybės rajonas“

GCD santrauka apie tiriamosios veiklos organizavimą parengiamosios mokyklos grupėje "Jo Didenybė - Oras"

Parengė mokytoja: Revenko M.Yu.

Atviros pamokos apie eksperimentinę tiriamąją veiklą parengiamojoje grupėje „Kelionė į meistrų miestą“ santrauka

Tema „Kelionė į meistrų miestą“

Tikslas: Toliau formuoti domėjimąsi žmogumi, įtvirtinti vaikų žinias apie jutimo organus, jų vaidmenį suvokiant žmogų visame pasaulyje.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  1. apibendrinti turimas vaikų žinias apie jutimo organų funkcijas;
  2. išsiaiškinti jutimo organų reikšmę žmogui, kai jis suvokia jį supantį pasaulį;
  3. formuoti gebėjimą analizuoti duomenis, gautus eksperimentuojant;
  4. aptarti jutimų higienos klausimus.

Korekcinis vystymasis:

  1. lavinti šnekamąją kalbą naudojant kokybiškus būdvardžius, papildyti žodyną frazėmis „klausos organas, regos organas, auskarė, membrana, lytėjimas“;
  2. lavinti lytėjimo, klausos, skonio, regos pojūčius;
  3. lavinti mąstymo greitį, kūrybinę vaizduotę;
  4. plėsti akiratį.

Pataisomoji ir auklėjamoji:

  1. ugdyti atidų ir rūpestingą požiūrį į savo kūną;
  2. ugdyti smalsumą, gebėjimą atidžiai klausytis.

Metodai ir metodai:

  • vizualinis (šou, demonstravimas);
  • žodinis (pokalbis, meninis žodis, loginis samprotavimas, klausimas – atsakymas);
  • žaidimas (didaktiniai žaidimai, netikėtumo akimirka, pirštų žaidimas;
  • praktinis (piešimas, pratimai, eksperimentavimas, savistaba).

Preliminarus darbas:

  1. pokalbis apie gyvūnų ir žmonių jutimo organus;
  2. pokalbis tema „Svarbios skirtingos profesijos“;
  3. pokalbis tema „Vizija“;
  4. pokalbis tema „Mūsų rankos“;
  5. grožinės literatūros skaitymas: „Kuo kvepia amatai“, K. I. Čukovskis „Moidodyras“, „Daktaras Aibolitas“, A. Barto „Taškai“;
  6. vaidmenų žaidimas „Ligoninė“;
  7. išmokti pratimų rinkinį akims;
  8. Valeologijos (jutimo organų) edukacinių situacijų ciklas
  9. pažintinių piešinių peržiūra;
  10. mokantis didaktinių ir lauko žaidimų.

Sveikatos tausojimo technologijos:

  • kvėpavimo pratimai;
  • Gimnastika akims;
  • nugaros masažas;
  • žaidimai su kalbos akompanimentu.

Pamokos eiga:

Labas rytas!

Susirinkome kartu
Kad būtų įdomiau!
Mes daug mokomės!
Taigi, vaikai, pradėkime!

Skype skambutis ekrane.

„Sveiki, mieli vaikinai! Esu darbštus meistras. Mes patiriame nelaimę Meistrų mieste! Piktoji burtininkė Len ilgai norėjo užgrobti mūsų miestą, bet jai nepavyko. Tada Tinginystė užkalbino mūsų meistrus, kurių metu meistrai negali dirbti mėgstamo darbo: Virėjas visiškai nejaučia skonio; Menininkas neskiria dydžio; Muzikantas negirdi garsų; Parfumeris neskiria kvapų; Skulptorius visiškai nejaučia savo rankų. Padėkite mums, prašau, mes negalime to padaryti be jūsų! Ačiū! O kad pas mus greičiau pasiektumėte, paruošiau jums žemėlapį. Ji padės surasti mūsų meistrus! Sėkmės brangūs vaikinai!

Logopedas: Na, o jei nuspręsite padėti, tuomet turite eiti į kelią. Kaip mes pateksime į šį miestą? (vaikų pasisakymai, samprotavimai).

Garso takelio garsai

„Pamiršau jums pasakyti, kad į mūsų miestą galite patekti per portalą…

(skamba muzika ir tuneliu eina vaikai)

Logopedas: Mes esame meistrų mieste!

Čia yra užrašas: „Į Meistrų miestą pro stebuklingus vartus galite eiti du kartus: iš pradžių atmerktomis akimis, o paskui užmerktomis“.

Vaikai atlieka užduotį.

Logopedas: Sakykite, kada jums buvo sunkiau išlaikyti? (antrą kartą)

Kodėl? (akys buvo užmerktos)

Taip patekome į Meistrų miestą. Zorkaya gatvė - joje gyvena menininkas.

"1) Padėkite menininkui – ką jis sujaukė?" (pilka lapė - raudonasis kiškis (spalva); didelė pelė ir mažas dramblys (dydis); ... .. (forma)

2) rinkti galvosūkius (nuotraukas su gyvūnais) ir pasiimti jiems schemas.

Pedagogas: Vaikinai, dabar papasakokime savo Menininkui, kaip prižiūrėti akis.

NUOTRAUKOS APIE MNEMOTECHNIKĄ:

Netrinkite akių nešvariomis rankomis.
Turite apsaugoti akis nuo pjovimo ir pradurimo objektų.
Negalite ilgai žiūrėti televizoriaus ir užsidaryti.
Jūs negalite žaisti kompiuterinių žaidimų ilgą laiką.
Reikia lavinti akis, žiūrėti į tolį.

Pedagogas: O taip pat, kad akys išliktų budrios ir neskaudėtų, reikia daryti akių gimnastiką, mokykime Menininką.

(gimnastika akims)

Eina asilas, renkasi, Apsižvalgyk ratu.
Jis nežino, ką valgyti pirmiausia.
Viršuje subrendo slyva, žiūrėk aukštyn.
O apačioje auga dilgėlės, žiūrėk žemyn
Kairėje – burokėlis, dešinėje – švedas.
Žiūrėkite į kairę - į dešinę
Kairė – moliūgas, dešinė – spanguolė, Kairė – dešinė.
Iš apačios – šviežia žolė, Žiūrėk žemyn.
Viršuje – sultingos viršūnėlės. Pažiūrėk aukštyn.
Nieko negalėjo pasirinkti. Užsimerk
Ir be jėgų ant žemės nusileido mirksėti 10 kartų.

Pedagogas: Ačiū, vaikinai, jūs tiek daug padėjote, kad menininko kerai apie piktąją burtininkę buvo išsklaidyti.

Užuomina - "Jei eisi trumpu keliu - pateksite į Piktąją raganą, jei eisite ilgu keliu - pasieksite Skulptorių"

Vaikai pasirenka daiktus, kuriais matuoja atstumą (kamuoliuką, gimnastikos lazdą, ..

Pedagogas: Vaikinai, čia rankdarbių gatvė.

Užuomina – „Skulptorius prarado daiktų pojūtį rankomis. Padėkite man sužinoti, kur yra miltai? Pasižymėti produktai. Pateikite pasiūlymų dėl schemų »

(priartėja prie stalo, ant kurio pavaizduotas Skulptorius, ant stalo išdėlioti du dubenys: su krakmolu, miltais, kreida, druska)

Pedagogas: Pasakykite man, kuris kūnas gali mums padėti? (rankos)

D / žaidimas „Atspėk“(dubenėliai su krakmolu, miltais, druska ir kreida).

Eksperimentuokite.

Apibūdinkite savo jausmus ir įsivaizduokite objektą, kuris vyksta realybėje. (kiekvienas vaikas turi vieną prekę)

Atpažinkime šias medžiagas liesdami. 1 (miltai) – vaikai apibūdina savo pojūčius (laisvi, minkšti, erdvūs) 2 (krakmolas) – tankūs, žali, girgždantys – kaip kokie? (Grurgžda kaip sniegas) 3 (druska) – dygliuotas, kietas, birus 4 (manų kruopos) – birus, birus, grūdėtas.

Vaikai atpažįsta ir klijuoja etiketes. Schemoms atrenkami pasiūlymai.

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite mūsų skulptoriui, kaip tinkamai prižiūrėti odą.

Reikia dažniau plauti odą
Apsaugokite odą nuo hipotermijos
Saugokite odą nuo perkaitimo
Nelieskite nepažįstamų augalų ir vabzdžių, neglostykite valkataujančių šunų ir kačių, balandžių ir pan.
Nežaisk su ugnimi.
Būkite labai atsargūs, kai naudojate pradūrimo ir pjovimo objektus

PATARIMAS: „Sudėkite galvosūkius ir pateksite į kvapnų slėnį“

Užuomina – „Parfumeris prarado uoslę. Padėkite atpažinti kvapą ir įvardykite, kas tai yra "

D / žaidimas „Sužinok, koks kvapas“

Vaikai pagal kvapą nustato, kas yra stiklainyje, ir pasirašo ant kūgių. (citrina turi citriną, apelsinas turi apelsiną, agurkas turi agurką, česnakas turi česnaką)

Pedagogas: Puiku, mes susidorojome su šia užduotimi. O kad mūsų nosys išliktų tokios pat jautrios ir gerai kvėpuotų, siūlau daryti kvėpavimo pratimus.

"Pūskime į petį"

Vaikai stovi, rankos nuleistos, kojos šiek tiek atskirtos.

Galva tiesiai - įkvėpkite.
Pūskime į petį, (pasukite galvą į kairę, paverskite lūpas vamzdeliu)
Pūskime ant kito, (pasukite galvą į dešinę, paverskite lūpas vamzdeliu)
Saulė mums karšta (galva tiesiai - įkvėpkite per nosį)
Dieną buvo karšta (galva tiesiai, iškvėpimas tiesiai)
Pučiame į skrandį (nuleiskite galvą, smakru liesdami krūtinę)
Kai vamzdelis tampa burna (vėl ramiai, šiek tiek giliau iškvėpkite).

Na, o dabar prie debesų (Galva tiesiai – įkvėpk per nosį)
Ir kol kas sustokime. (Pakelkite veidą aukštyn ir vėl pūskite per lūpas)
Tada viską kartojame dar kartą: (Galva tiesiai - įkvėpkite per nosį)
Vienas, du ir trys, keturi, penki (Pakelkite veidą aukštyn ir vėl pūskite per lūpas)
(E. Antonova-Chaloy)

Pedagogas: Vaikinai, papasakokime parfumeriui, kaip mes prižiūrime nosį:

Apsaugokite organizmą nuo peršalimo
nuvalykite nosį
Turėkite savo nosinę
Nekiškite daiktų ant nosies
temperamentas
Nerūkyti

PATARIMAS – pasirinkite sau tam tikros spalvos takelį. Judėkite tik akmenukais, skleisdami garsus - dešinė koja - SHA, kairė koja - SA.
„Šefas prarado skonio pojūtį – „Apibūdinkite produktą, kad kiti atspėtų, koks tai produktas“

D / žaidimas: „Atspėk skonį“

Vaikai užsiriša akis – mokytojas uždeda po gabalėlį kiekvieno (sūrio, obuolio, vynuogių, šokolado)

Paragavus tvarstis nuimamas ir pojūčiai aprašomi po vieną. Tada vaikai atspėja produktą.

Logopedas: priminkite virėjui burnos priežiūros taisykles!

Po valgio praskalaukite burną.
Neimkite aštrių daiktų, kad nesužeistumėte liežuvio.
Jūs negalite valgyti karšto maisto, kad nepažeistumėte papilių.
Sistemingai valykite liežuvį nuo apnašų, kad išvengtumėte infekcijos organizme.

PATARIMAS – važiuokite tik tada, kai išgirsite pyptelėjimą.

Jei signalo nėra, turite stovėti vietoje.

Vaikai pagal signalą ateina į Muzikantą.

– Padėkite muzikantui sužinoti, ką aš groju?

D / žaidimas: „Atspėk, ką aš žaidžiu?

Mokytojas įtraukia garsų garso įrašą (popieriaus šiugždesys, vandens pylimas, maišelio šiugždesys, pieštuko bakstelėjimas), o vaikai pagal ausį nustato ir pasirenka tinkamą paveikslėlį.

Logopedas: dabar pabandykite rasti tą patį garsą. Vaikai kviečiami iš įvairių dėžučių rasti tą patį skambesį.

Logopedas: Ačiū, jūsų dėka mūsų muzikantas vėl pradėjo girdėti!

Ir kad jo nenutiktų nelaimė, mūsų vaikai jums pasakys, kaip prižiūrėti ausis (vaikų atsakymai)

Nesikabink ausų.
Neleiskite vandeniui patekti.
Ausims valyti nenaudokite netinkamų daiktų.

Logopedas: Labai ačiū, vaikinai. Jūs daug padėjote miesto gyventojams, išvaduodami juos iš piktosios burtininkės Leni kerų. Dabar žinome, kiek mums reikia pagalbininkų – jutimo organų.

Logopedas: Nenuostabu, kad jie sako: „Visą informaciją apie jį supantį pasaulį žmogus gauna pojūčių pagalba“.

Kurkime patarles ir posakius apie jutimo organus.

Vaikai kviečiami iš padrikos žodžių pasidaryti patarles ir jas skaityti.

Logopedas: Na, vaikinai, jūs padarėte darbą! Jūs daug padėjote Meistrų miesto gyventojams, išvaduodami jį iš piktosios burtininkės Leni kerų. Aš tavimi didžiuojuosi! Bet dabar mums laikas grįžti į darželį.

GARSAS – grįžkite per portalą.

Logopedas: Štai mes sugrįžome!

Skype skambutis ekrane. Meistras Trudyazhka dėkoja vaikams už pagalbą ir duoda vaikams brošiūras su instrukcijomis, kaip rūpintis pojūčiais.

Mokytoja logopedė
aukščiausia kategorija
Grishina L.A.,
Iževskas

Preliminarus darbas:

  • Pokalbis apie paprastos druskos naudojimą namuose.
  • Dirigavimo patirtis "užauginti druskos kristalai" .

Programos turinys:

  • Eksperimentine veikla plėsti vaikų žinias apie druskos savybes.
  • Toliau tyrinėkite vaizdus (akmuo, kulinarija, jūra) ir druskos savybės (mineralas, kasyba, taikymas).
  • Ugdykite eksperimentavimo įgūdžius.
  • Ugdyti rūpestingą požiūrį į druską ir jos kultūrinio vartojimo įgūdžius.
  • Supažindinimas su piešimo technika "akvarelė + druska" .

Žodynas:

akmuo, virimas, joduotas, kristalizacija, mineralinė medžiaga, kasykla, garinimas.

Įranga:

Mokytojui: trijų rūšių druska vaikams parodyti, ledas, nešiojamas šaldytuvas, stiklinė karšto vandens, metalinis šaukštas, žvakė, degtukai, druskos vandens tirpalas, kiaušinis, druskos kristalai (iš anksto užaugintas).

Vaikams: padidinamasis stiklas, raudonas arba mėlynas apskritimas, indelis su druska, albumo lapas, akvarelės, teptukas (storas), stiklainis vandens, servetėlė, dvi žuvytės (origami).

Pamokos eiga:

Vaikinai, šiandien noriu su jumis pasikalbėti apie jums labai gerai pažįstamą medžiagą. Norėdami sužinoti, kas bus aptariama, siūlau atspėti mįslę:

„Atskirai aš nesu toks skanus, bet visiems reikia maisto“ . (druska)

Teisingai, tai druska. Prieš pradėdamas savo istoriją, norėčiau sužinoti ir išgirsti, ką žinote apie druską.

Vaikų atsakymai.

Taip pat ir druska. Druska yra vienintelis mineralas, kurį žmonės valgo "natūralus" (grynas) forma, praktiškai be apdorojimo. Druska yra maisto produktas, ir mes ją žinome kaip mažus baltus kristalus.

Vaikai tiria druskos kristalus po padidinamuoju stiklu.

Tiesą sakant, natūralios kilmės druska turi pilkšvą atspalvį. Druska gali gulėti po žeme arba ant žemės storo sluoksnio arba didžiulių kalnų pavidalu. (1, 2 skaidrės)

Akmens druskos kasyba vykdoma po žeme – kasyklose po žeme (3, 4, 5 skaidrė) ir atviri keliai – žemės paviršiuje (skaidr. Nr. 7, 8, 9, 10, 11)

Druska yra uoliena – nerafinuotas išgrynintas natūralus produktas. (Rodyti).

Druska yra valgomoji druska - tai pramoniniu būdu išgryninta akmens druska, ši rūšis yra mažiau naudinga, nes dėl virimo pašalinami visi naudingi mikroelementai. (Rodyti).

Jūros druska yra viena iš naudingiausių druskos rūšių, praturtinta mineralais. Jei rūpinatės savo sveikata, turėtumėte valgyti būtent šios rūšies druską. Tuo pačiu geriau rinktis neišgrynintą: jame yra beveik visas mūsų organizmui būtinų mikroelementų rinkinys. (Rodyti).

Spalvota druska – dažniausiai tai jūros druska, nudažyta įvairiomis spalvomis. Šios druskos negalima valgyti. Jis naudojamas vonioms. Druskos vonia atpalaiduoja, gerina žmogaus savijautą. Geriau miegok po.

Pakalbėkime apie druskos savybes. Norėdami tai padaryti, atlikime keletą eksperimentų.

Druska ištirpsta vandenyje, bet neišgaruoja. Ištirpinkite druską vandenyje. (rodoma).

Į šaukštą pipete įlašinu kelis lašus druskos vandens. Laikykite šaukštą virš ugnies, kol vanduo išgaruos. Ant šaukšto liko balti milteliai. Šaukštą atvėsinkite ir paragaukite miltelių. Nesunku nustatyti, ar tai druska.

Kokią išvadą galime padaryti? (vaikų atsakymai).

Išvada: druska ištirpsta vandenyje, vandeniui išgaruojant ji lieka.

Druska tirština skystį. Įdėkite kiaušinį į vandenį. Tai nuskendo. Dabar įmuškime kiaušinį į druskos tirpalą. Jis neskęsta, o plūduriuoja. Kodėl manote?

Vaikų atsakymai.

Išvada: sūraus vandens tankis yra daug didesnis nei gėlo vandens tankis. (nesūdytas). Todėl jūroje žmogaus kūną lengviau išlaikyti vandens paviršiuje.

Druska kristalizuojasi. Praėjusią savaitę į stiklinę sūraus vandens įdėjome medvilninį siūlą. Pažiūrėkime, kas atsitiko per šį laiką. (Mes laikome kristalus). Kur dingo vanduo? (išgaravo) Bet druska lieka. Druskos grūdeliai susijungė, tapo didesni. Susidarė dideli kristalai.

Kokią išvadą galime padaryti? (vaikų atsakymai).

Išvada: druska gali kristalizuotis (susijungti vienas su kitu).

Virtuvėje druska gali būti naudojama ne tik kaip įvairių patiekalų pagardas. Pavyzdžiui, norint lengvai nulupti virtus kiaušinius nuo lukšto, į vandenį, kuriame jie verdami, reikia įberti šiek tiek druskos – valymo procesas taps daug lengvesnis.

Vaikinai, jūsų nuomone, druska sveika ar ne?

Vaikų atsakymai.

Druska būtina visiems žmonėms, įskaitant kūdikius. Druska yra kraujo, ašarų, prakaito dalis, dalyvauja daugelyje gyvybiškai svarbių žmogaus organizmo procesų. Bet jei žmogus suvartoja per daug druskos, jis gali turėti problemų su inkstais, širdimi, sąnariais. Žodžiu – viskas turi būti saikingai!

Dabar grįžkime prie ledo paketų.

Mokytojas išima indus, vaikai apžiūrinėja ir daro išvadą, kad ledas, kuris buvo pabarstytas druska, ištirpo greičiau.

Išvada: druska tirpdo ledą.

Iš tiesų, druska tirpdo ledą. Vaikinai, ar matėte, kad kiemsargiai takus apibarsto druska ant ledo. Kaip manai, kodėl jie tai daro?

Vaikų atsakymai.

Bet tai dar ne viskas. Pasirodo, druskos pagalba galima kurti paveikslus. O dabar pabandysime tai padaryti.

Pirmiausia sukurkime savo piešinio foną. Kadangi kalbame apie druską, tai piešime jūrą, nes vanduo ten sūrus. Pasirinkite kelias spalvas, kurios yra arti šešėlio, ir užpildykite jomis lapą. Reikia greitai dirbti, kad vanduo nespėtų išdžiūti. Čia labai svarbu sumaišyti daug vandens ir šiek tiek dažų. Tada gausite gražų foną su lygia gradacija. (perėjimas) spalvos. (Vaikai taiko foną).

O dabar linksmybės prasideda! Prieš išdžiūvus vandeniui, pradėkite raštą pabarstyti druska. Druska sugers vandens perteklių ir paliks neįprastą raštą ant lapo.

Leiskite piešiniui šiek tiek išdžiūti.

Fizkultminutka.

Žuvėdros, besisukančios virš bangų
Sekime juos kartu.
Putų purslai, banglenčių garsas,
O už jūros – mes su tavimi! (Vaikai plasnoja rankomis kaip sparnus.)

Dabar plaukiame jūra

Ir linksmintis erdvėje.

Smagesnis grėblys

Ir persekioti delfinus. (Vaikai plaukimo judesius daro rankomis.)

O dabar sėdime į savo vietas ir toliau piešime. Jūra šiek tiek sausa. Pieškime dumblius ir akmenukus.

Na, kokia jūra be žuvies? Dieną prieš tai gaminome žuvį. Paleiskime žuvis į jūrą. Pritvirtinkite juos prie piešinio. Kaip puikiai tu padarei! O juos klijuosime kiek vėliau, kai piešinys visiškai išdžius.

Vaikinai, mūsų pažintis su tokia "įprastas - neįprastas" druskos. Ką sužinojote apie druską? Kokias savybes jis turi?

Tyrimo metu sužinojome, kad:

  1. Druska yra balta medžiaga, bekvapė.
  2. Druska ištirpsta vandenyje, bet neišgaruoja.
  3. Druska tirština skystį. Todėl jūroje žmogui lengviau išsilaikyti ant vandens nei ežere.
  4. Druska yra kristalizuojanti medžiaga.
  5. Druska yra mineralas, kurį žmogus naudoja įvairiems tikslams.
  6. Druska naudinga, nes joje yra mikroelementų.
  7. Didelis druskos kiekis gali pakenkti žmogui.

Į viršų