Projektas apie kiaulpienę ankstyvojo amžiaus grupei. Pažintinis ir kūrybinis projektas "Geltona kiaulpienė - labas saule!" su mažais vaikais

OOD santrauka apie kognityvinį vystymąsi antroje ankstyvojo amžiaus grupėje

Tikslas: Supažindinkite vaikus su laukiniu augalu – kiaulpiene.
Užduotys:
1. Supažindinti vaikus su laukiniu augalu – kiaulpiene, apie jo sandarą, priežiūros būdą;
2. Papildyti pasyvųjį žodyną, aktyvinti vaikų kalbą;
3. Ugdyti vaikų smalsumą, pagarbą augalams, meilę savo gimtajam kraštui;
4. Toliau lavinti smulkiąją rankų motoriką;
5. Formuoti vaikų gebėjimą atlikti aplikaciją naudojant paruoštas dalis.
Įranga: Video "Kiaulpienės gyvenimo ciklas"; vaizdinė priemonė „Kiaulpienė“; nupieštas paveikslas ant vatmano popieriaus „Polyanka“, lipni juosta, kiaulpienių žiedai iš spalvoto popieriaus.
Pamokos eiga:
Pedagogas: Vaikai, žiūrėk, atsiuntė mums siuntinį, pažiūrėkime, kas joje yra.
Vaikai: tegul!
Pedagogas: Vaikai, tai „flash drive“ su vaizdo įrašu, pažiūrėkime, kokį vaizdo įrašą jie mums atsiuntė.
Vaikai: tegul!
Mokytojas televizoriuje įjungia vaizdo įrašą „Kiaulpienės gyvenimo ciklas“.
Pedagogas: Kaip manote, ką rodo vaizdo įrašas.
Vaikai: Gėlė.
Pedagogas: Tai va, tai gėlė, ji vadinama kiaulpiene, o mes su jumis žiūrėjome, kaip ji auga. Dabar pažiūrėkime, kas tai yra?

Mokytojas kviečia vaikus pagalvoti apie vaizdinę priemonę, kurioje pavaizduota kiaulpienė.
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, tai gėlė, tai stiebas, tai lapai, o tai yra stuburas. Kiaulpienės – laukinis augalas, gamta ja rūpinasi, kai šviečia ryškiai saulė, kiaulpienė pradeda augti, o lietus laisto. Vaikai, apsimeskime, kad esame kiaulpienės, ir žaiskime?
Vaikai: tegul!
Pirštų žaidimas „Kiaulpienė“
Mūsų geltonos gėlės
Vaikai pilyje sėdi ant šlaunų, susikibę rankomis.
Žiedlapiai išsiskleidžia.
Vaikai atsistoja, ištiesia rankas ir pirštus į šonus, jų riešai sujungiami - „atsivėrė pumpuras“.
Vėjas truputį kvėpuoja
Žiedlapiai siūbuoja.
Sukratykite „gėlę“ iš vienos pusės į kitą
Mūsų geltonos gėlės
Uždarykite žiedlapius.
Jie sujungia rankų pirštus – vėlgi „pumpuras“.
papurtyti galvas,
Sukratykite "pumpurą" į kairę ir į dešinę
Jie ramiai užmiega.
Jie pritūpia, surištais delnais, sukiša į kumščius – „gėlės miega“.
Ankstų rytą visos gėlės
Žiedlapiai vėl žydės.
Vaikai atsistoja, ištiesia pirštus į šonus, atidaro „pumpurą“.
Pedagogas: Puiku vaikinai! Ir prisiminkime, ką žinome eilėraštį apie kiaulpienę.
Vaikai kartu su mokytoja deklamuoja eilėraštį „Kiaulpienė“
Eilėraštis „Kiaulpienė“
Nuleido saulę
Auksinis spindulys.
Kiaulpienė užaugo
Pirma, jaunas.
Jis turi nuostabų
Auksinės spalvos.
Jis yra didelė saulė
Mažas portretas.
Pedagogas: Vaikai, kiaulpienės auga proskynoje, o iš kiaulpienių susikurkime savo proskyną.
Vaikai: tegul!
Mokytojas paima paruoštą medžiagą paraiškai ir kartu su vaikais pradeda ją vykdyti.

Pedagogas: Kokie jūs geri bičiuliai! Kokios gėlės auga mūsų pievoje? Kuo laisto kiaulpienes? Ką turi kiaulpienės? Puiku, dabar žaisime toliau.

Projekto dalyviai: auklėtoja, grupės vaikai, tėvai.

Projekto aktualumas

Ekologinis švietimas, visų pirma, žmogiškumo, gerumo, atsakingo požiūrio į gamtą, šalia gyvenančių žmonių ir palikuonių, kuriems reikia palikti žemę pilnaverčiam gyvenimui, ugdymas. Gamtos pasaulis yra nuostabus ir gražus. Tačiau ne kiekvienas sugeba pamatyti šį grožį: spalvų, formų įvairovę, dangaus, lapų, vandens spalvų įvairovę. Gebėjimas „žiūrėti“ ir „matyti“, „klausytis“ ir „girdėti“ neišsivysto savaime, ne nuo gimimo duodamas užbaigtu pavidalu, o ugdomas.
Pagarba gamtai turėtų būti norma bet kokio amžiaus žmonėms. Vaiką nuo mažens reikia mokyti, kad mylėti gamtą – tai daryti gera, priversti susimąstyti, ką galima padaryti, kad mūsų Namai būtų dar gražesni ir turtingesni. Dauguma šių dienų vaikų retai bendrauja su gamta. Aplinkosauginis ugdymas prasideda susipažinus su artimos aplinkos objektais, su kuriais vaikas susiduria kasdien. Didžiulį vaidmenį čia atlieka praktinė, tiriamoji veikla natūraliomis sąlygomis. Mūsų vaikų darželis yra unikalioje gamtos vietoje. Turime upę, tvenkinį, lauką, mišką, parką.
Mūsų kaime galima rasti įdomių gamtos objektų stebėjimui: medžių, žolių, vabzdžių, paukščių.
Didelė asmeninė atsakomybė už rūpinimąsi gamta turėtų būti skiepijama nuo mažens. Kuo anksčiau šis darbas bus pradėtas, tuo didesnis bus jo pedagoginis poveikis. Ikimokyklinio amžiaus vaikų aplinkosauginio ugdymo darbas šiandien yra labai aktualus.
Vykdomas projektas nustato jaunesnių ikimokyklinukų aplinkosauginio ugdymo tikslus ir uždavinius.

Projekto tikslai:
● Jaunesniųjų klasių mokinių ekologinės kultūros principų formavimas, aplinkai raštingas elgesys gamtoje,
● Vaikų gamtos objektų (kiaulpienių) tyrimas, susijęs su aplinka
● Sąlygų ugdyti vaikų pažintinius ir kūrybinius gebėjimus sudarymas.
● Įskiepykite meilę augalų pasauliui, praplėskite vaikų akiratį.

Užduotys:
● Supažindinti vaikus su gyvąja ir negyvąja gamta, ugdant sąmoningą, atidų požiūrį į ją;
● diegti aplinkosauginę ir moralinę atsakomybę kiekvienai gyvai būtybei;
● Formuoti idėją apie augalų ryšį su įvairiais aplinkos veiksniais;
● Ugdyti gebėjimą daryti išvadas, nustatyti priežastinius ryšius tarp gamtos objektų;
● Ugdykite pagarbą kiaulpienei;
● Supažindinti su kiaulpienės sandara;
● Lavinti stebėjimą, vaiko kalbą;
● Formuoti gebėjimą įžvelgti žydinčios pievos grožį; ● Sužadinti norą perteikti grožį to, kas matoma kolektyviniame darbe;
● Formuoti gebėjimą piešti kiaulpienes netradicine piešimo technika „Piešimas pirštu“, suaugusiojo pagalba atlikti trimatę aplikaciją.
● Skatinti ikimokyklinukų aplinkosauginio švietimo poreikį tarp tėvų.

Tikėtinas rezultatas:
● Sąmoningas teisingas vaikų požiūris į augalus.
● Vaikų siekis atlikti originalų kūrybinį darbą.
● Vaikų pažintinės veiklos ugdymas.
● Vaikų įsisavinimas būtinų žinių tema „augalų augimas ir vystymasis“.
● Vaikų vystymasis, tvarus gyvūnų ir augalų pasaulio atstovų susidomėjimas.
● Sėkmingas vaikų intelektinis ir asmeninis tobulėjimas.
● Tėvų įtraukimas į ikimokyklinio ugdymo įstaigos pedagoginį procesą, domėjimosi bendradarbiavimu su darželiu stiprinimas.

Projekto tipas: vidutinio laikotarpio; kognityviniai tyrimai.

Švietimo sričių integracija:
Kognityvinis vystymasis, socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis, fizinis vystymasis.

Pedagoginiai principai:
● nuoseklumas;
● matomumas;
● prieinamumas;
● atsižvelgiant į vaikų amžių ir individualias ypatybes;
● sezoniškumas.

Parengiamasis etapas:

● Paruoškite natūralią vietą vaikų veiklai,
● Paieškos darbai renkantis iliustruojančią medžiagą šia tema; mįslės; posakiai; eilėraščiai projekto tema.
● Menininkų paveikslų reprodukcijų, knygų iliustracijų ekspertizė.
● Klausantis I. Čaikovskio muzikos „Metų laikai“.
● Gyvų ir negyvų gamtos objektų stebėjimas.
● Grožinės literatūros kūrinių skaitymas šia tema:
● Medžiagos vaizdinei veiklai ruošimas;
● Su tėvais susitarkite dėl „Gegužės medaus“ ruošimo iš kiaulpienių.

Projekto įgyvendinimas

1. Kognityvinio ciklo klasės:
Piešimas „Kiaulpienės mūsų svetainėje“ netradicine piešimo technika „Piešimas pirštais“

Programos turinys:

Išmokite pirštais perteikti gėlės vaizdą, jos struktūrą ir formą.

Ugdyti gebėjimą perteikti grožį to, kas matoma kolektyviniame darbe.

Įtvirtinti žinias apie spalvas (žalia, geltona).

Ugdykite pagarbą gamtai.
Medžiaga: Albumo lapai, geltonas ir žalias guašas, servetėlės.

Paraiška „Kiaulpienė dėvi mažą baltą suknelę“.

Programos turinys:
Ugdykite gebėjimą perteikti gėlės formą netradicine glamžyto popieriaus technika
Sukelti emocinę ir estetinę reakciją į pamokos temą

Medžiaga: mėlyno popieriaus lapas, baltos ir geltonos servetėlės, žalias gofruotas popierius.

Modeliavimas "Kiaulpienės gėlė"

Programos turinys:
Įtvirtinti žinias apie kiaulpienės sandarą, apie jos skiriamuosius požymius (yra stiebas, lapas ir žiedas; stiebas trapus, lengvai lūžta);
Lavinti smulkiąją motoriką.

Medžiaga: kiaulpienių maketas, plastilinas, modeliavimo lentos, rietuvės


2. Skaitymas, įsiminimas
- išmokti mintinai E. Serovos eilėraštį „Kiaulpienė“,
- skaitant istoriją apie M.M. Prišvinas „Auksinė pieva“
- išmokti mintinai O. Vysotskajos eilėraštį „Kiaulpienė“,
- skaityti N. Pavlovos istorijas „Geltona, balta ir violetinė“, „Svetainėje“,
- skaitymas E. Šimas „Istorijos ir pasakos apie gamtą“;

3. Vaikų užsiėmimai
- kiaulpienės stebėjimas nuo pirmųjų ūglių atsiradimo iki sėklų brendimo;
– kolektyvinis piešinys „Kiaulpienės pievoje“.
- didelės apimties aplikacijos „Kiaulpienė dėvi mažą baltą suknelę“,
- modeliavimas „Kiaulpienės žiedas“,
– eksperimentų vykdymas: „Kodėl kiaulpienei reikia šaknų (žiedų)?“,
- augalų rinkimas herbariumui (atminkite augalų rinkimo taisykles)
- lauko žaidimai „Surask kiaulpienę“, „Rink gėlę“,
- kvėpavimo pratimai „Įkvepiame pavasarinės gamtos aromatų“, „Kas greitesnis“.
- pinti kiaulpienių vainikus,
- didaktiniai žaidimai: „Atpažink iš kvapo“, „Įvardink augalo dalį“ (viso projekto metu). „Kur jie auga?“, „Rasti pagal aprašymą“,
- stalo žaidimai: „Sulenk gėlę“, „Gėlynas“, „Kas kur auga?“,
- pirštų gimnastika "Saulės šviesa",

4. Darbas su tėvais:
● Tėvų susirinkimas apskritojo stalo forma „Jaunesniųjų ikimokyklinukų ekologinis ugdymas)“. Susitikimo tikslas: supažindinti tėvelius su planuojamais aplinkosaugos projekto tikslais ir užduotimis
● Konsultacijų tėvams vedimas: „Vaikų pažintinė raida“, „Kaip supažindinti vaikus su išoriniu pasauliu“.
● Bendra vaikų ir tėvelių rankdarbių gamyba iš natūralių medžiagų ir dalyvavimas parodoje „Sodo stebuklai“.
● Bendros ekskursijos į mišką, parką, lauką.
● Pagardinkite tėvelių paruoštu „gegužinės medumi“.

5. Apibendrinant
●Vaikų darbelių paroda
● „Stebėjimo dienoraščio“ registracija.
Uždenkite "kiaulpienę".
1 puslapis: Augalo portretas (vaikų piešiniai).
2 puslapis: "Ko reikia mūsų augalui?" (saulė, vanduo, dirvožemis, bitės, drugeliai, sliekai, oras – simboliai).
3 puslapis: "Kuo naudinga kiaulpienė?" schema. (iš lapų daromos salotos, o iš žiedų – uogienė ir vadina „May Ved“, daug vitaminų).
4 puslapis: "Augalų herbariumas"
5-7 puslapiai: „Kiaulpienės nuotraukos ir iliustracijos“.
8 psl.: mįslės, patarlės, posakiai, eilėraščiai, pasakos, pasakojimai (vaikams) apie kiaulpienę.
●Nuotraukų parodos "Sveika auksinė vasara!"
●Dalyvavimas sodo šventėje „Atėjo raudona vasara“

6. Išvados:
Tikiu, kad atliktame darbe yra teigiamų rezultatų: vaikai, stebėdami augalų augimą, samprotavo, darė išvadas, matė laipsnišką jų augimą ir eskizavo stebėjimų dienoraštyje.
Vaikai išmoko praktinių gamtos saugojimo veiksmų, vaikams kilo noras bendrauti su gamta ir atspindėti patirtus įspūdžius per įvairias veiklas.

Išvada
Formuodami humanišką požiūrį į gamtą, turime vadovautis tuo, kad vaikas suprastų, jog žmogus ir gamta yra tarpusavyje susiję, todėl rūpinimasis gamta yra rūpinimasis žmogumi, jo ateitimi. Kas kenkia gamtai, kenkia pačiam žmogui.
Mažo vaiko elgesys gamtoje kartais būna sudėtingas ir prieštaringas: turėdami geriausių ketinimų, vaikai daro neigiamus darbus. Žinodami juos supantį pasaulį, vaikai gali skinti augalus ir juos ragauti, paimti ir išspausti kokį vabzdį, mažą gyvūnėlį, o tai gali susižaloti tiek kūdikį, tiek gyvūną. Todėl turime ne tik suteikti vaikams žinių apie gamtą, ugdyti rūpestingą požiūrį į ją, bet ir išmokyti teisingai elgtis aplinkoje – mūsų bendruose Namuose, užtikrinti saugų jų gyvenimą su skirtingais kaimynais – gyvūnais ir augalais.

„Rūpinkitės šia žeme, šiuo vandeniu,
Net mažas bylinochku mylintis.
Rūpinkitės visais gyvūnais gamtoje,
Nužudyk visus savyje esančius žvėris“.

Bibliografija:
1. Pagrindinė ikimokyklinio ugdymo bendroji ugdymo programa „Nuo gimimo iki mokyklos“ (redagavo N.E. Veraksa, T.S. Komarova, M.A. Vasilyeva. M .: Mozaika - Sintez, 2010 m.
2. Federalinis valstybinis ikimokyklinio ugdymo bendrojo ugdymo standartas. Maskva, edukacinis centras „Perspektyva“, 2013 m
3. O.A. Solomennikovas. Ekologinis ugdymas darželyje. Užsiėmimams su 2-7 metų vaikais. - M .: Mozaika - sintezė, 2005 m.
4. S.N. Teplyuk pamokos pasivaikščiojimui su 2-4 metų vaikais. M. Mozaika-Syntezė, 2006 m
5. O.M. Maslennikova, A.A. Filipenko. Ekologiniai projektai darželyje. Volgogrado leid. „Mokytojas“, 2011 m
6. Ikimokyklinio amžiaus vaikų ekologinis ugdymas (redagavo L.N. Prokhorova, M.; ARKTI 2010 m.

Savivaldybės autonominis ikimokyklinis ugdymas

Maskvos srities Dubnos miesto įstaiga Nr. 30 „Vaikas“.

Organizuotų edukacinių veiklų santrauka

piešimas antroje ankstyvojo amžiaus grupėje (2-3 metai)

Tema: "Auksinė kiaulpienė"

Pedagogas:

Semenova Irina

Aleksandrovna

Tema: "Auksinė kiaulpienė"

Tikslas:- Išmokite išryškinti ir piešinyje perteikti kiaulpienei būdingus bruožus, įvardyti jos struktūrą ir formą (geltonas, purus žiedas, ilgas, lygus, žalias stiebas).

Užduotys:- Formuokite idėjas apie kiaulpienes.

Įtvirtinti žinias apie spalvas (žalia, geltona).

Sukelti emocinį ir estetinį atsaką į aplinkos grožį

Ugdykite pagarbą gamtai.

Suaktyvinkite vaikų kalbą.

Įranga: Albumo lapai, geltonas ir žalias guašas, kiaulpienės ir bičių iliustracija pagal vaikų skaičių, servetėlės.

Preliminarus darbas:

Žiūrėti kiaulpienes vaikščiojant.

Nagrinėjant iliustracijas, vaizduojančias kiaulpienes.

Pedagogas:- Vaikinai, koks dabar metų laikas lauke?

Vaikai: Pavasaris

Pedagogas:– Taip, gražusis metų laikas atėjo pavasaris. Visa gamta atsibunda iš ilgo miego.

Pedagogas:– O kas žino, kokios pirmosios gėlės pražysta atėjus pavasariui?

Dabar užduosiu jums mįslę, ir jūs atspėkite, kokia tai gėlė.

ankstyvo ryto saulės lašai

Pasirodė pievoje.

Jis yra geltoname sarafane

Pasipuošęs ... .. (kiaulpienė)

Pažiūrėkite, kokia graži gėlė pražydo proskynoje, pasigrožėkite. Ar žinai, kaip tai vadinasi?

Pasakysiu tau gražią eilėraštį apie kiaulpienę!

Nuleido saulę

Auksinis spindulys.

Kiaulpienė užaugo

Pirmas jaunas!

Jis turi nuostabų

aukso spalvos

Jis yra didelė saulė

Mažas portretas!

Pedagogas: Pažiūrėk, kokia graži kiaulpienė. Kaip jis panašus į saulę?

Taip, jis yra toks pat geltonas ir apvalus. Ką turi kiaulpienė? ( stiebas, lapai ir gėlė). Girdi, kaip kažkas zuja proskynoje, kas tai?

Mįslė apie bitę.

Sparnuota fashionista, dryžuota suknelė!

Augimas, nors trupiniai, kąsti, bus blogai!

(Bitė)

Pedagogas: Sveika bitė! Koks tavo vardas? - Maja. Bitė sužinojo, kad proskynoje atsirado kiaulpienė. Bitė taip nori paragauti nektaro, todėl atskrido pas mus, bet skrido ne viena, o su draugais – bitėmis. ( atneša bites) Bičių daug, bet viena gėlė, kur gauti kiaulpienių visiems? (pieškime)

Pedagogas: Vaikai, kaip piešime kiaulpienes? (kutas)

O vatos tamponėliais nupiešime kotą ir lapus.

Kokiomis spalvomis dažysime? ( geltona ir žalia)

Pedagogas: Bet pirmiausia reikia paruošti ranką piešimui.

Pirštų gimnastika:

Pirštų gimnastika "Gėlė"

Pievoje augo kiaulpienė, (sujungti rankas, vaizduojant „pumpurą“)

Atskleidė žiedlapius pavasario rytą. (atmerkite rankas, atlaisvinkite pirštus)

Visų žiedlapių grožis ir mityba (sukiokite pirštus žodžių ritmu)

Kartu jie įleidžia šaknis po žeme! (Sujunkite rankas su užpakalinėmis pusėmis, judinkite pirštus - „šaknis“)

Vakare geltonos gėlės dengia žiedlapius. (tvirtai suspauskite susipynusius pirštus)

Jie ramiai užmiega, nuleidžia galvas. (padėkite rankas ant kelių)

Gėlės piešimas ant pavyzdžio

Pedagogas: Taigi gėlė pasirodė geltona ir puri. Ką dar pamiršome nupiešti? ( stiebas ir lapas) Juos galima nubrėžti tiesiomis linijomis. Kas nori parodyti (vaikas piešia pavyzdį)

Stiebo ir lapų piešimas vatos tamponu.

Pedagogas:Žiūrėk, mūsų proskyne užaugo dar viena kiaulpienė. O dabar pati kiekvienai bitei piešiate kiaulpienes.

VAIKAI PIEŠIA.

globėjas: Kokios nuostabios gėlės pasirodė. Mūsų bitės sėdės ant jų ir gers saldų nektarą! (ant kiekvienos kiaulpienės sėdi bitė) Visi vaikinai stengėsi, bitės labai laimingos. GERAI BŪTINAI!

Spalvos staiga tapo gėlėmis,
Apšvieskite aplink!
Su nauju geltonu sarafanu
Kiaulpienių pieva.

Pedagoginis projektas ikimokyklinio ugdymo įstaigų jaunesnėje grupėje

Pedagoginis projektas „Saulė ant kojos“

Užbaigta ir sukurta: Kotova Irina Vladimirovna
Projekto tipas: trumpalaikis grupinis tiriamasis projektas su kūrybiškumo elementais 2-4 metų vaikams.
Projekto trukmė: 1 mėnuo.
Projekto dalyviai: jaunesnės grupės vaikai, mokinių tėvai, auklėtojai, siaurieji specialistai (muzikos vadovas, fizinis darbuotojas).
Edukacinė sritis: aplinkosauginis švietimas.
Problemos aktualumas: vienas iš neatidėliotinų šiandienos uždavinių – nuo ​​mažens vaikams skiepyti atsakomybę už gimtosios gamtos likimą, įtraukti juos į visą įmanomą pagalbą tausojant gamtą, aplinkosauginį švietimą.

Projekto tikslas: sąlygų vaikų pažintinių ir kūrybinių gebėjimų ugdymui sudarymas įgyvendinant edukacinį projektą „Saulė ant kojos“.

Projekto tikslai:
- formuoti vaikams elementarias idėjas apie raktažolės, būdingus jos bruožus;
- formuoti rūpestingą požiūrį į gamtą;
- ugdyti emocinį reagavimą;
- ugdyti emocinį atsaką į augalo grožį
Tikėtinas rezultatas:
- vaikai turėtų žinoti ir įvardyti kiaulpienės struktūros dalis.
- turėti paprasčiausių idėjų apie būdingus jo bruožus, dauginimosi būdą, augimo etapus;
- žinoti apie kiaulpienių naudą ar žalą žmonėms ir gyvūnams;
- įvairių kiaulpienės vaizdavimo technikų įvaldymas.

Preliminarus darbas:
- kiaulpienių stebėjimas;
- paieškos darbas renkantis iliustruojančią medžiagą tema „Kiaulpienė“;
- pažintis ir eilėraščių apie kiaulpienę mokymasis: E. Serova „Kiaulpienė“,
Z. Aleksandrova „Kiaulpienė“, O. Vysotskaja „Kiaulpienė“, V. Danko „Kiaulpienė“, T. Sobakina „Jei nuskinčiau gėlę“, mįslių spėjimas;
- D / ir „Gėlės“, suporuoti paveikslėliai, P / ir „Surask gėlę“;
- išmokti dainelę „Kiaulpienė“ ir šokį „Linksmosios kiaulpienės“;
- žiūrint animacinį filmuką „Kodėl kiaulpienė turi tokius didelius skruostus? »;
- kiaulpienių gamyba iš gofruoto popieriaus ir servetėlių.

Šeimos bendradarbiavimas:
- Ekologinio laikraščio apie kiaulpienę kūrimas.
- Amatų paroda "Saulė ant kojos".

Bendravimas su specialistais: Pramogos „Saulė ant kojos“.

Projekto veiklos produktas: ekologiškas laikraštis, iliustracijos, pramoginės nuotraukos, servetėlių aplikacija "Kiaulpienė", šeimos rankdarbiai, piešinių paroda "Kiaulpienės", popierinės gėlės.

Švietimo sričių integravimas.
Ugdymo sritis Pažinimas
Veiklos forma
1 pastebėjimas
"Susipažinkite su kiaulpiene"
2 stebėjimas
„Kiaulpienė ir šaltalankė? »
Stebėjimas 3
"Kiaulpienės yra skirtingos - geltonos ir baltos"
Pokalbis "Kiaulpienė"
(Žr. 1 priedą)
Pokalbis „Kam reikia kiaulpienės? »
(Žr. 2 priedą)
Patirtis „Skraidančios sėklos“

Ugdymo sritis Grožinės literatūros skaitymas
Mįslės, eilėraščiai (žr. 4 priedą)

Ugdymo sritis Meninė kūryba
Piešimas "Kiaulpienė"
Paraiška "Gėlė mamai"
Šeimos amatai „Saulė ant kojos“

Ugdymo sritis Sociolizacija
D / ir „Rink gėles“
Suporuotos nuotraukos "Gėlės"
P / ir „Kas greičiau surinks puokštę“, „Surask gėlę“, „Kandys“
Pramogos „Saulė ant kojos“
(žr. 3 priedą)

Edukacinė sritis Muzika
Šokis „Juokingos kiaulpienės“
Daina "Kiaulpienė"

Projekto įgyvendinimo planas:
Veikla Stebėjimai
Datos 05/06/13 05/14/13 05/23/13
Rezultatai: akiračio plėtimas ir ekologinės idėjos
Rezultatų formos brėžiniai

Užsiėmimai Pokalbiai „Kiaulpienė“, „Kam mums reikia kiaulpienės? »
Terminai: 08.05.13 21.05.13
Rezultatai: Žinios apie kiaulpienei būdingus požymius, jos dalis. Žinios apie kiaulpienių naudą ir žalą
Rezultato forma: pokalbio santrauka.

Užsiėmimai: eilėraščių ir dainų mokymasis.
Sąlygos: per mėnesį
Rezultatai: eilėraščių ir dainų išmanymas.
Rezultato forma: pramogos

Veikla: D / ir: „Suporuoti paveikslėliai – gėlės“,
„Rink gėles“ P / n: „Surask gėlę“, „Kas greičiau surinks puokštę“.
Sąlygos: per mėnesį
Rezultatai: Vaikų idėjos apie gėlės išvaizdą.

Veikla: Šeimos amatų paroda „Saulė ant kojos“
Terminai: 05/16/13
Rezultatai: kūrybingas produktas
Rezultato forma: paroda

Veikla: Meninė kūryba
Piešiniai „Kiaulpienės“, aplikacija „Gėlė mamai“
Terminai: 05/15/13 05/21/13
Rezultatai: Kūrybinis vizualinės veiklos produktas
Rezultato forma: Vaikų darbų parodos

Veikla: Patirtis „Skraidančios sėklos“
Terminai: 05/29/13
Rezultatai: Kiaulpienių dauginimo būdo išmanymas.
Rezultato forma: Piešinys "Parašiutai"

Veikla: Pramogos „Saulė ant kojos“
Terminai: 05/30/13
Rezultatai: emocinio reagavimo ugdymas
Rezultato forma: nuotraukos

Paraiška Nr.1
Pokalbis "Kiaulpienė"
Tikslas: Išmokite išryškinti kiaulpienei būdingus bruožus, įvardyti jos dalis. Įskiepyti vaikams rūpestingą požiūrį į gamtą, norą emociškai atsiliepti į supančios gamtos grožį.
Medžiaga: maketas - gėlė, paveikslėliai: kiaulpienė liūdnu ir linksmu veidu, laistytuvas, vaza, žirklės, saulė, debesis, vainikas, puokštė, proskyna.
– Pažiūrėkime, ką turi kiaulpienė? (Atsakymus lydi ekranas). Ar galite pasakyti, kuris stiebas yra ilgas ar trumpas? Storas ar plonas? Lygus ar grubus? Taip, kiaulpienės stiebas ilgas, plonas, lygus, panašus į vamzdelį; jis gali lengvai sulūžti. Ką dar turi kiaulpienė? Teisingai, lapai. Kokie yra kiaulpienės lapai? Ką dar turi šis augalas? Teisingai, nuostabios gražios geltonos gėlės. Kaip atrodo kiaulpienės gėlė?
Pažiūrėkite į paveikslėlį, kokia kiaulpienės nuotaika? (Blogas, liūdnas)
- Kodėl manai, kad tai liūdna? (liūdnas veidas, verksmas)
Dabar pažiūrėk į šią nuotrauką? Kas pasikeitė? (Kiaulpienė linksma, besišypsanti)
– Ant stalo yra nuotraukos. Prie linksmos kiaulpienės reikia dėti paveikslėlius, padedančius jam būti linksmam, o prie liūdnosios, kuri nuliūdino kiaulpienę.
Pedagogas: Gerai padaryta! Jūs puikiai žinote, kaip padėti kiaulpienei, kad jis visada būtų geros nuotaikos.

Paraiška Nr.2
Pokalbis „Kam reikia kiaulpienės? »
Tikslas: Pateikti elementarių idėjų apie kiaulpienių gydomąsias savybes. Įskiepyti vaikams rūpestingą požiūrį į gamtą, norą emociškai atsiliepti į supančios gamtos grožį.
Medžiaga: paveikslas, kuriame pavaizduota gėlė ir bet koks vabzdys, kiškio žaislas, akiniai, chalatas, fonendoskopas.
- Sakykite, vaikai, ar galiu skinti gėlių? Kodėl? (Jei juos nuskinsite, jie nuvys)
- Teisingai! Be gėlių bus nuobodu ir liūdna.
Jei nuskinu gėlę
Jei nuskini gėlę...
Jei viskas - aš ir tu -
Jei skinsime gėles
Tai liks tuščia
Medžiai ir krūmai...
Ir grožio nebus
Ir nebus gerumo
Jei tai tik aš ir tu
Jei skinsime gėles. (T. Sobakina)
- Kas pavaizduota šiame paveikslėlyje?
- Bitės ir vapsvos plūsta prie gėlių, kamanės ir drugeliai vaišinasi saldžiu nektaru. Blakės ir vabzdžiai nakvoja puriuose žiedlapiuose, nes naktį gėlės užsimerkia ir vabzdžiams ten šilta ir jauku. O bitės renka nektarą, gaunamas skanus ir sveikas medus.
Pasibelsti į duris.
- Kas pas mus atėjo? (zuikis)
- Zuik, kodėl tau liūdna? (Serga.)
– Tada reikia pas daktarą Aibolit (mokytoja persirengia).
Žiūrėdamas į zuikį.
– Taip, zuikis tikrai susirgo. Jam skauda pilvą. Turime zuikiui skirti vitaminų.
– Kur gauti vitaminų?
Miške ir lauke yra naudingų augalų. Pavyzdžiui, kiaulpienėse gausu vitaminų.
- Ačiū daktare Aibolit. Bėgau gydytis ir visiems savo draugams gyvūnams pasakiau, kad kiaulpienės yra naudingas vaistinis augalas.
- Vaikinai, ar pamenate, kam reikia kiaulpienių?

Prašymas Nr.3
Pramogos scenarijus „Saulė ant kojos“
Pirmaujantis: Skaisčiai šviečia saulė, atėjo šiltos pavasario dienos. Vaikinai, eikime į pievą.

Dainos „Čia mes sėdime autobuse ...“ (muzika su mama) dramatizacija

Štai mes, eime pasivaikščioti. Vaikai vaikšto po salę, žiūri į gėles, sėdi ant kėdžių.
Takas eina per pievą
Pasinerkite į kairę, į dešinę.
Kad ir kur pažvelgtum, aplinkui – gėlės
Taip, žolė iki kelių.
Žalia pieva, kaip nuostabus sodas,
Kvepiantis ir gaivus aušros valandomis.
Gražios, vaivorykštės spalvos
Jos išmargintos puokštėmis. (Ivanas Surikovas)
Kas slepiasi už kelmo?
Pūkų kamuoliukas, ilga ausis, vikriai šokinėja, mėgsta morkas (kiškis).
Kiškis: Bėgsiu per pievą
Nuskinsiu daug gėlių.
Išskrenda drugelis.
Drugelis:- Zuiki, ką tu padarei! Dabar negaliu ragauti saldaus nektaro. Bitės skanaus medaus neatneš, O vabzdžiai ir vabzdžiai naktimis užmigo žieduose, saulei leidžiantis, gėlės užsimerkė, vabzdžiams buvo šilta ir jauku.
Vedos: Vaikinai, ar galiu skinti gėles?
Kiškis: gėlė pievoje
Bėgdama sulūžau.
Nuplėšė,
Kam -
Negaliu paaiškinti.
Stikluose
Jis stovėjo dieną ir suvyto.
Ir kiek jis norėtų
Ar stovėjai pievoje? (V. Viktorovas)
VED: Jei nuskinu gėlę,
Jei nuskini gėlę...
Jei viskas - aš ir tu -
Jei skinsime gėles
Tai liks tuščia
Medžiai ir krūmai...
Ir grožio nebus
Ir nebus gerumo
Jei tai tik aš ir tu
Jei skinsime gėles.
Kiškis: Atleisk, daugiau taip nedarysiu. Visiems draugams pasakysiu, kad gėlių neskintų.
Vedos: Kokios gėlės auga mūsų pievoje? (kiaulpienės)
Kaip juos atpažinote? (vaikų atsakymai)

Vaikas:
Nuleido saulę
Auksinis spindulys.
Kiaulpienė užaugo
Pirmas jaunas!
Vaikas:
Jis turi nuostabų
aukso spalvos,
Jis yra didelė saulė
Mažas portretas!

Vedos: Vakare, saulei nusileidus, kiaulpienė užsiveria žiedlapius ir taip pat užmiega. O ryte, kai tik pasirodo saulės spinduliai, kiaulpienė atsibunda ir apnuogina savo žiedlapius saulei. Dabar pavirsime kiaulpienėmis.

P / I "KAUPLAPĖS" (vaikai atlieka judesius pagal muziką)

Mūsų geltonos gėlės
(pritūpęs, susikabinęs rankas pilyje)
Žiedlapiai išsiskleidžia.
(kelkis, pakelk rankas aukštyn, pirštai aukštyn)
Vėjas truputį kvėpuoja
Žiedlapiai siūbuoja.
(siūbuoja iš vienos pusės į kitą)
Mūsų geltonos gėlės
Uždarykite žiedlapius.
(sujunkite pirštus į „pumpurą“)
papurtyti galvas,
(„pumpuras“ siūbuoja į kairę ir į dešinę)
Jie ramiai užmiega.
(pritūpkite, delnai po galva)
Ankstų rytą visos gėlės
Žiedlapiai vėl žydės.
(pakyla, atidaro "pumpurą")
– Padainuokime dainelę apie kiaulpienę.

DAINA „KIAUPLAPĖ“ (šv. N. Vavilova, muzika. S. Ananyevas)

Vedos: Kaip atrodo kiaulpienė? (Saulei) O kaip ji atrodo kaip saulė? (apvalus, geltonas)
Vedos: O kas tai per gėlė? (taip pat kiaulpienė) Kas jam atsitiko?
Vaikas
nešioja kiaulpienę
Geltonas sarafanas.
Užaugti – puoštis
Balta suknele
Lengvas, erdvus.
Paklusnus vėjui.
Vaikas
Kiaulpienė auksinė
Jis buvo gražus, jaunas
Nieko nebijojo
Net pats vėjas!
Vaikas
Kiaulpienė auksinė
Jis paseno ir žilaplaukis.
Ir kai tik jis papilkė
Skrisk su vėju.
Vedos: kiaulpienė tapo balta, balti parašiutai yra sėklos, vėjas pūs ir sėklos skris į kitas proskynas. Pasiimk kiaulpienes, šokime.

ŠOKIS „Kiaulpienė“ (pagal dainelę „Kiaulpienė“ vaikų studija „Dolphin“)

Drugelis: Ar žinote, kaip įminti mįsles?
Ant didelio spalvoto kilimo
Selos eskadrilė -
Atsidarys, užsidarys
Dažyti sparnai.
Pažiūrėkite, kiek aš turiu kaukių, jūs norite tapti gražiais drugeliais.

Mobilusis žaidimas "Drugeliai"
(vaikai dėvi drugelių kaukes, rankose pieštos kiaulpienės, vaikai guldo kiaulpienes ant grindų ir stovi ant gėlės)
Ant žalumos pievoje
Drugeliai skraido (skraido)
Ir nuo gėlės iki gėlės
Jie linksmai plazda.
Teta nuėjo į pievą
Rankose ji turi maišelį.
Greitai skrisk, mano drauge! (vaikai bėga, stovi ant gėlių)

Drugelis:
Aš tau duosiu paketą.
Jis pilnas skanių saldumynų! (S. Buslova)
Vedos: Mūsų pasivaikščiojimas po pievą baigėsi, laikas eiti į darželį.

4 priedas
Meninis žodis.

Poezija
V. Danko:
Išilgai griovelio krašto
Ant žolėtos sofos
Linksma minia
Kiaulpienės išsibarsčiusios.
Čia saulė pakilo
Riedėjo kamuoliuku.
Ieškote raudonos saulės
Kur kiaulpienės?

E. Serova
nešioja kiaulpienę
Geltonas sarafanas.
Užaugti – puoštis
Balta suknele
Lengvas, erdvus.
Paklusnus vėjui.

O. Vysotskaja
Nuleido saulę
Auksinis spindulys.
Kiaulpienė užaugo
Pirmas jaunas!
Jis turi nuostabų
aukso spalvos,
Jis yra didelė saulė
Mažas portretas!

Z. Aleksandrova
Kiaulpienė auksinė
Jis buvo gražus, jaunas
Nieko nebijojo
Net pats vėjas!
Kiaulpienė auksinė
Jis paseno ir žilaplaukis.
Ir kai tik jis papilkė
Skrisk su vėju.

T. Sobakina
Jei nuskinu gėlę
Jei nuskini gėlę...
Jei viskas - aš ir tu -
Jei skinsime gėles
Tai liks tuščia
Medžiai ir krūmai...
Ir grožio nebus
Ir nebus gerumo
Jei tai tik aš ir tu
Jei skinsime gėles.

Galvosūkiai
– Kamuolys išbalo, vėjas pūtė – nuskriejo.

Yra viena tokia gėlė
Nepink jo į vainiką,
Šiek tiek papūskite
Buvo gėlė – o gėlės nėra.

Aš esu pūkuotas kamuolys
Aš balinu švariame lauke,
Ir pūtė vėjas
Stiebas lieka.

Degė rasotoje žolėje
Žibintuvėlis auksinis.
Paskui išbluko, išbluko
Ir virto pūkais.

ankstyvo ryto saulės lašai
Pasirodė pievoje.
Jis yra geltoname sarafane
Apsirengęs…

Auksinis ir jaunas per savaitę tapo pilkas,
Po dienos dvi plikos galvos,
Buvusį paslėpsiu kišenėje ...

Saulėtą vasaros dieną
auksu žydinti gėlė.
Ant aukštos plonos kojos
jis visą kelią snūduriavo,
Ir pabudo - nusišypsojo:
- Aš tokia pūkuota!
Oi, bijau, kad subyrėsiu
tyla, pievos vėjas!

Ant žalios trapios kojos
šalia trasos augino rutulį.
Vėjas ūžtelėjo
ir išbarstė šį kamuolį.

Virš pievos parašiutai
Jie supasi ant šakelės.

Šeimos amatų paroda.

Tatjana Petrova

Žiūrėti projektą:

pažintinis ir kūrybingas.

Kryptis projektą:

Informacija- pažintinis ir kūrybingas.

Tipas projektą:

Trumpas (kas savaitę).

Nariai projektą:

Antros grupės vaikai ankstyvas amžius, auklėtoja, muzikos vadovė, tėvai.

Aktualumas.

Ekologinis vaikų ugdymas ankstyvas amžius prasideda supažindinant juos su artimos aplinkos objektais, su kuriais vaikai susiduria kasdien. Svarbus vaidmuo čia skiriamas moksliniams tyrimams, praktinei veiklai gamtinėmis sąlygomis.

Šis darbas labai aktualus šiandien. Gebėjimas klausytis ir girdėti, žiūrėti ir pamatyti, apžiūrėti ir grožėtis duodama ne nuo gimimo išbaigta forma, nesivysto savaime, o išugdoma vaiką supančių suaugusiųjų – auklėtojų, tėvų dėka. Kūdikis su anksti metų, būtina paaiškinti elgesio taisykles gamta: nelaužyti šakų ir gėlių, neįžeisti vabzdžių ir pan. Suaugęs žmogus savo pavyzdžiu turi parodyti meilę savo gimtajai prigimčiai, gebėjimą pastebėti neįprastą iš pažiūros įprastame objekte, subjekte.

The projektas apibrėžia tikslą, užduotys, skirtos detalesnei vaikų pažinčiai ankstyvas amžius su pavasario gėle kiaulpienė.

Švietimo integracija regionuose:

« Kognityvinė raida» , "Kalbos raida", "Meninis ir estetinis vystymasis", „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Fizinis vystymasis".

Tikslas:

pristatyti vaikai, turintys būdingų pavasario gėlių išvaizdos bruožų - kiaulpienė.

Užduotys:

1. Išplėskite ir papildykite vaikų žinias apie gėlę - kiaulpienė.

3. Pataisykite gėlių pavyzdyje spalvas - geltoną ir žalią.

4. Formuoti gebėjimą stebėti spalvas.

5. Papildykite ir praturtinkite vaikų žodyną.

6. Skatinkite vaikus apmąstyti piešdami ir modeliuodami savo įspūdžius stebint gėles.

Planuojamas rezultatas:

1. Vaikai turės žinių apie pirmąsias pavasario gėles - kiaulpienės.

2. Dailės kampelyje surengta vaikų darbelių paroda šia tema projektą.

Parengiamasis etapas:

Iliustracijų, eilėraščių, žaidimų šia tema pasirinkimas projektą.

Pagrindinė scena:

Įgyvendinimo veikla projektą:

1. Iliustracijų iš serijos nagrinėjimas "Pavasaris".

2. Pastabos kiaulpienės kieme susipažinimas su jų struktūra.

3. Parodymas, kaip mokytojas pina vainiką iš kiaulpienės.

4. Žaidimai lavinti regimąjį suvokimą, loginį mąstymą "Surinkite nuotrauką", — Kas pasikeitė?.

5. Serovos E. eilėraščių skaitymas. « Kiaulpienė» , Vysotskaya O. « Kiaulpienė» .

6. OOD braižymo atlikimas netradiciniu būdu (suglamžytas popierius) tema" kiaulpienių žiedai, lyg saulė geltona».

7. Modeliavimo OOD vykdymas « Saulė ant kojos» (plastinografija).

Galutinis etapas:

Vykdomos veiklos rezultatų apibendrinimas projektą.































Susijusios publikacijos:

Integruotos piešimo pamokos GKP grupei „Kiaulpienė – geltonasis sarafanas“ santrauka Tikslas: toliau formuoti idėją apie sezoną – pavasarį; praturtinti vaikų supratimą apie augalus ir jų struktūrą (stiebą, lapus,.

Vaikų gebėjimų ir dovanų ištakos – po ranka. Kuo labiau pasitikima vaiko rankos judesiais, tuo subtilesnė sąveika.

Atėjo pavasaris. Mūsų svetainėje pražydo geltoni purūs kiaulpienių gumuliukai. Vaikams jie labai patiko, bet buvo gaila juos draskyti.

Pristatymo kursas Vidurinės grupės vaikai, mokytojai, tėveliai kviečiami į grupę su muzikiniu akompanimentu (skamba rusų liaudies muzika).

Kiaulpienė – saulės portretas. Piešimas. Meistriškumo klasė. Štai ateina vasara. Skaisčiai šviečia saulė, visur žydi gėlės. Ir kiaulpienės, matyt.

Pažintinis ir lavinamasis projektas mažiems vaikams „Pas mus atvyko muzikinės matrioškos“ PROJEKTO TEMA: „MUZIKINĖ MATRIJOŠKA ATVYKITE MUS APLANKYTI“ 1. PROJEKTINIO DARBINIO AKTUALUMO PAGRINDIMAS. Turtingos muzikos galimybės.


Į viršų