Pamokos „Dideliai ir maži. Atviros matematikos pamokos tema: „Vienas-daug

Užduotys:

1. Išmokite nustatyti objektų ryšį pagal kiekį: vienas, daug.

2. Suformuokite idėją apie dviejų objektų dydį: didelio, mažo.

3. Suteikite idėją apie laikinus santykius: pirmiausia - tada.

Demo medžiaga: 3 voverės žaislai; ekranas; žaislinis meškiukas; kūgiai - dideli ir maži; krepšelis.

Dalomoji medžiaga: kūgiai.

Pamokos eiga

Mokytojas ir vaikai stovi puslankiu.

globėjas. Kokie jūs laimingi šiandien. Ar esate geros nuotaikos? Taip yra todėl, kad atėjote į darželį ir čia susitikote su draugais ir mėgstamais žaislais. (Judesiais skaito vaikams eilėraštį-skaitiklį.)

Čia daug vaikinų

Jie visi eina į darželį. Vaikai eina ten, kur yra.

Čia jie susėda pietauti

Ir jie valgo daug kotletų, Parodykite, kaip valgyti su šaukštu.

Ir tada jie eina miegoti. Padėkite rankas po skruostu ir užmerkite akis.

Mes pradedame viską iš naujo.

Mokytoja su vaikais dar kartą kartoja šį eilėraštį, sutelkdama dėmesį į žodį „daug“.

Pažiūrėkite, kiek mūsų yra. Todėl darželyje mums smagu ir įdomu. (Klauso.) Vaikai, kažkas verkia. Eime pažiūrėti, kas tai yra.

Vaikai randa „verkiančią“ voverę.

- Kodėl tu verki, mažute?

Voverė. Kaip negaliu verkti, nes esu viena. Jūs geras – jūsų daug.

globėjas(kalbama apie vaikus). Vaikinai, kiek mūsų? (Daug.) Taip, voveraitė, darželyje daug vaikų.

- Vaikai, kiek voverių? (Vienas.) Tikrai, turime tik vieną voverę.

Mokytojas sustiprina sąvokas „daug“ ir „vienas“. Tada iš už ekrano jis parodo dar dvi voveres.

Štai voverės draugės

Nušoko nuo miško pakraščio.

Voverė nustojo verkti

Dabar jų daug.

– Kiek voverių tapo? (Daug.)

– O kiek voverių iš pradžių buvo?

- Po kiek laiko?

Mokytojas pakartoja žodžius „pirma“, „paskui“.

– Pirmiausia voveraites sustatysime į lentyną. Tada sėdime ant kėdžių.

Vaikai padeda žaislus ir sėdi ant kėdžių. Mokytojas atneša žaislinį meškiuką ir kūgius.

Mishka atėjo aplankyti voverių,

Šiandien lokys rado iškilimus.

Mokytojas parodo vaikams du kūgius (didelį ir mažą) ir padeda juos ant demonstracinio stalo.

Bet ši Mishka nežino,

Kur didysis guzas.

- Parodyk Mishka didelį guzą.

- Parodyk Mishka mažą guzelį.

- Vaikai, Mishka dėkoja jums ir kviečia žaisti su kūgiais, kuriuos jis atnešė į šį krepšį.

– Kiek kūgių yra krepšelyje? (Daug.)

- Paimk vieną gabalėlį.

- Kiek, Tanya (Kolya), turite spurgų? (Vienas.)

Pamoka baigiasi ir vaikai žaidžia su Mishka.

Pamokos apie juslinį ugdymą lopšelyje santrauka Tema: „Didelis – mažas“.

Tikslas: Atkreipti vaikų dėmesį į objektų dydžio skirtumus, formuoti žodžių – didelių ir mažų – supratimą.

Užduotys:
1. Lavinamasis: mokyti išryškinti, atsirinkti ir įvardyti pagal dydį ir spalvą, Skatinti vaikus kartoti žodžius, rodyti didelius ir mažus daiktus;
įtvirtinti žinias apie spalvas (); padėti vaikams įvardyti vandens savybes (šiltas, šaltas); daikto savybės (purus, lygus, minkštas)

2. Vystymasis: lavinti atmintį, dėmesį, mąstymą, kalbą. Suaktyvinkite kalbos žodyną (uodega, galva, letenos, ausys, raudona, mėlyna); lavinti smulkiąją motoriką.

3. Ugdomasis: ugdyti džiugią vaikų nuotaiką; reagavimo jausmas, noras padėti; kelti susidomėjimą ir norą užsiimti.

.
Komplektacija: stalas, 2 žaislai - šunys, skirtingo dydžio; 2 nameliai, 2 lankai, 2 kamuoliai, 2 lėkštės, 2 „kaulai“ – atitinkantys šunų dydį; vanduo (šiltas ir šaltas), muilo burbuliukai.

Pamokos eiga:

1. Įvadinė dalis.
Vaikinai, kas tas garsiai lojo? WOF WOF. Taip, tiesa, loja didelis šuo, ji atbėgo pas mus į svečius.
Kas tas taip tyliai loja? WOF WOF. Taip, tai irgi šuo, bet mažas.
„Jie atbėgo pas mus. Parodyk man didelį šunį. Parodyk man mažą šunį.(Paroda vaikams).

Glostykime šunis.
2. Pagrindinė dalis.
Ir šunys atėjo pas mus su prašymu. Jie neturi kur gyventi. Pasodinkime juos į namus.

Vaikinai, žiūrėk, čia yra namai. Koks čia namas? (didelis). Ir šis? (mažas).
- Koks čia šuo? (didelis). Kokiame name ji gyvens? Rodyti. (Didžiajame).
- Koks čia šuo? (mažas). Kokiame name ji gyvens? Rodyti. (mažose).

Vaikinai, žiūrėk, šunys laimingi.
- O šunis palinksim. Čia turime ir didelių, ir mažų lankų. Koks tai lankas? Ir kas yra šis? (vaikų atsakymai).
– Kokiam šuniui mes duosime didelį lanką? (didelis).
– O kokiam šuniui padovanosime mažą lankelį? (mažas); (vaikai gali parodyti).
Pažiūrėkite, kokie protingi tapo mūsų šunys.
Dideli ir maži šunys žaidė su kamuoliukais ir juos pametė, bet aš juos radau, štai jie.
(rodomi dideli ir maži kamuoliukai).
– Tai dideli ir maži kamuoliukai. Parodyk man didelį kamuolį. Parodyk man mažą kamuoliuką.
- Kuris šuo duos didelį kamuolį? (vaikai rodo į didelį šunį).
- O kokį mažą kamuoliuką padovanosime? (rodo į mažą).
– Kol šunys žais, mes žaisime su tavimi.
Fizkultminutka.

Žiurkėnas, žiurkėnas, žiurkėnas!

Dryžuota statinė. (rankos ant diržo pakreipiamos į dešinę, į kairę)

Homka keliasi anksti (išsitempęs)

Nuplauna skruostus. Kaklo tret. (imituoti plovimą)

Homka šluoja trobelę (imituojame judesius)

Ir eina įkrauti.

Vienas du trys keturi Penki

Homka nori tapti stipri. (rankos sulenktos per alkūnes, prispaustos prie pečių)

"Mes trypime kojomis"

Trikomės kojomis

Viršus, viršus, viršus. (žingsnis į vietą)

Plojame rankomis

Ploji, ploja, ploja. (plojimas rankomis)

Išskirsime rankas

Ir mes lakstysime. (rankos į šonus, bėgimas ratu, vietoje.)

Kaip loja didelis ir mažas šuo?

Šunims patiko, kaip tu žaidi. Atsisėskite. Vaikinai, mūsų šunys - dideli ir maži norėjo valgyti. Pamaitinkime juos.
— Dabar įdėsiu didelę ir mažą lėkštę. Kokia čia plokštelė? (didelis). Ir šis? (mažas).
"Kuris šuo gaus didelę lėkštę?" Rodyti. (rodo į didelį šunį).
"Padėkime lėkštę kuriam šuniui?" Rodyti. (rodo į mažą).
- Pamaitink juos kaulais. (vaikai kaulus turėtų padalinti į dvi krūvas – didelius ir mažus kaulus) Šerkite šunis. Dabar duokime jiems atsigerti vandens

Šaltas vanduo - dideliam šuniui, šiltas - mažam. (Pirštu suraskite šaltą ir šiltą vandenį)

Šauniai padirbėta.
3. Paskutinė dalis.
Pamokos santrauka.
— Taigi pamaitinome didelį ir mažą šunį. Jie gyvena dideliuose ir mažuose namuose, žaidžia su dideliais ir mažais kamuoliukais, valgo didelius ir mažus kaulus iš didelių ir mažų lėkščių, duoda jiems didelius ir mažus lankus. Jie atnešė tau muilo burbulų. Tegul šunys žiūri, kaip tu ir aš gaudysime muilo burbulus. Parodyk man didelius ir mažus burbulus. Šauniai padirbėta!

  • Kalbos raidos užsiėmimų santrauka. Tema: Stepių mįslės
  • Integruoto GCD santrauka edukacinėse srityse „Žinios“, „Socializacija“ parengiamojoje grupėje „Šalis, kurioje gyvename“
  • Pamokos apie FEMP (elementarių matematinių vaizdų formavimas) santrauka „Didelis, mažas“ Parengiau Iriną Vladimirovną MOSHKINA, MBDOU „DSOV Nr. 111“ mokytoją, Irkutsko sritis, Bratskas.

    Tikslai:

    • susipažinimas su sąvokomis „didelis“, „mažas“;
    • išmokti koreliuoti objektus pagal dydį;
    • gebėjimo grupuoti objektus pagal duotą požymį ugdymas;
    • pažinimo procesų vystymas;
    • bendrosios ir smulkiosios motorikos ugdymas, dinaminis stereotipas.

    Įranga:

    • flanelgrafas ir magnetinė lenta;
    • paveikslėlių rinkinys pasakojimui: namas, veislynas, šuo, šuniukas, didelis dubuo, mažas dubuo, didelis kaulas, mažas kaulas;
    • paveikslai, kuriuose vaizduojamas vienas ir keli objektai: lapas, lapai; obuolys, obuoliai ir kt.;
    • žaislinis kiškis, krepšelis;
    • vokai su padalintomis temos nuotraukomis (pagal vaikų skaičių);
    • vokai su kortelėmis daiktų palyginimui pagal dydį (pagal vaikų skaičių);
    • darbo knygelė (RT);
    • paprasti ir spalvoti pieštukai (pagal vaikų skaičių).

    Pamokos eiga

    1. Įvadas į temą.

    Mokytojas skaito istoriją, prie flanelgrafo pritvirtina tekste minimų objektų atvaizdus. Vaikai, pradedant nuo trečio sakinio, užbaigia mokytojo istoriją.

    Netoli didelio namo buvo mažas namas. Jame gyveno didelis šuo ir mažas šuniukas. Šuo turėjo didelį dubenį, o šuniukas... (mažą). Šuo nugraužė didelį kaulą, o šuniukas – ... (mažą).
    Mus supa daug įvairių, didelių ir mažų, objektų.

    2. 1 užduotis RT.

    3. Lankstymas be atramos ant iškirpto paveikslo pavyzdžio iš dviejų dalių.

    Mokytojas išdalina vaikams vokus, kuriuose yra dalyko paveikslėliai, horizontaliai arba vertikaliai supjaustyti į dvi dalis. Vaikai renka išskaidytus paveikslėlius.

    4. Dinaminis pratimas.

    Žaidimo zonoje iš anksto išdėstytos nuotraukos, kuriose pavaizduota:

    • vienas lapas, daug lapų;
    • vienas grybas, daug grybų;
    • viena gėlė, daug gėlių;
    • vienas guzas, daug iškilimų;
    • vienas medis, daug medžių;
    • viena gilė, daug gilių;
    • vienas obuolys, daug obuolių;
    • viena morka, daug morkų.

    Centre ant kėdės sėdi žaislinis kiškis, šalia – krepšelis. Vaikai atsistoja ir eina su mokytoju į žaidimų aikštelę, vieną ar du kartus ištardami rimuotus žodžius, priklausomai nuo atstumo tarp žaidimo ir mokymosi zonų.

    Dabar eisime pasivaikščioti
    Rasime daug įvairių dalykų.
    Surinkite tai, ką matote
    Ir duok man zuikį.

    Skaičiavimo komanda skaitoma, kai vaikai ateina prie žaidimų aikštelėje esančių paveikslėlių.

    Vienas du trys keturi Penki -
    Pradedame rinkti.

    Mokytojas pirmiausia įdeda vieną iš paveikslėlių į krepšelį ir pateikia vaikams teiginio pavyzdį:
    - Štai tu, zuik, daug lapų.

    5. 2 užduotis RT.

    6. 3 užduotis RT.

    7. Grafiniai pratimai RT.

    8. Pamokos santrauka. Žaidimas „Pažiūrėk ir pavadink“.

    Ant vaikiškų staliukų yra vokai. Mokytoja kviečia vaikus atplėšti vokus ir paimti atvirutes, kuriose pavaizduota: katė, pelė / varna, žvirblis / moliūgas, pomidoras / statinė, kibiras / saulėgrąža, ramunėlė / meška, ežiukas / rutulys, saga / obuolys, riešutas / kriaušė, vyšnia. / puodas, puodelis/medis, krūmas/kibiras, stiklas/kastuvas, samtelis/tortas, sausainis/vištiena, vištiena/kopūstas, česnakas.

    Mokytojas prie magnetinės lentos pritvirtina kortelę su arbūzo ir slyvos atvaizdu ir pateikia vaikams teiginio pavyzdį:

    Arbūzas didelis, o slyva maža.

    Vaikai lygina objektus, parodytus atskirose kortelėse, ir atsako pagal mokytojo pateiktą modelį.

    Jelena Michailovna Aržanova
    Pamokos apie FEMP pirmoje jaunesniojoje grupėje tema „Didelis - mažas“ santrauka

    Pamokos santrauka

    apie elementariųjų matematinių vaizdų formavimą

    in pirmoji jaunimo grupė

    ant tema« Didelis mažas» .

    Tikslai:

    Ugdykite vaikų įgūdžius grupėįvairaus dydžio objektai (didelis, mažas) pridedant prekę prie prekės. Sukurkite praktines žinias apie objektų dydį santykiuose " didelis mažas; elementai konstruktyvus mąstymas, gebėjimas suprasti suaugusio žmogaus žodinius nurodymus, lavinti atmintį, aktyvų žodyną, smulkiąją rankų motoriką ir regos valdymą.

    Įranga: stalas, 2 žaislai - kiškiai, skirtingo dydžio; 2 nameliai, 2 lankai, 2 rutuliukai, 2 lėkštės, 2 morkos – atitinkančios zuikių dydį; burbulas.

    Pamokos eiga:

    1. Įvadinė dalis.

    Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus? Taip, tai zuikis didelis ir šiandien jis mus aplanko pamoka. Bet jis atėjo ne vienas, pasiėmė su savimi mažas zuikis.

    Vaikinai man parodo didelis kiškis. parodyk man mažas kiškis. (paroda vaikams).

    2. Pagrindinė dalis.

    Vaikinai, žiūrėk, čia yra namai. Juose gyvena triušiai. Koks čia namas? (didelis) . Ir šis? (mažas) .

    Kas tai per triušis? (didelis) didelis) .

    Kas tai per zuikis? (mažas) . Kokiame name jis gyvens? Rodyti. mažas) .

    Ir padovanokime zuikiams lankus. Čia mes turime lankus didelis ir mažas. Koks lanko dydis? Ir kas yra šis? (vaikų atsakymai).

    -Didelis (didelis) .

    BET mažas kuriam triušiui padovanosime lanką? (mažai) ; (vaikai gali parodyti).

    Pažiūrėkite, kokie protingi tapo mūsų kiškiai.

    -Didelis ir mažas kiškiai žaidė su kamuoliukais ir juos pametė, bet aš juos radau, štai jie.

    (rodomas dideli ir maži kamuoliukai) .

    tai dideli ir maži kamuoliukai. parodyk man didelis kamuolys. parodyk man mažas kamuoliukas.

    -Didelis Kuriam šuniui atiduosime kamuolį? (vaikai rodo didelis kiškis) .

    BET mažas Kuriam triušiui duosime kamuolį? (Rodyti mažas) .

    Fizkultminutka.

    Dabar, vaikinai, stovėkite šalia kėdžių. Nori šiek tiek pažaisti? Kartok paskui mane!

    Na, zuik, pašok, šokink,

    Bakstelėkite, palieskite, bakstelėkite.

    Tu krenti ant žolės, krenti

    Atsigulkite ir pailsėkite, pailsėkite.

    Pailsėk, o dabar kelkis

    Šokite dar kartą!

    Greitai bėk prie eglutės

    Ir paskubėk atgal.

    Kiškiams patiko, kaip tu šokinėjai. Atsisėskite. Mūsų kiškiai - dideli ir maži norėjo valgyti. Pamaitinkime juos.

    Dabar įdėsiu didelės ir mažos lėkštės. Kokia čia plokštelė? (didelis) . Ir šis? (mažas) .

    -Didelis (Rodyti didelis kiškis) .

    -Mažai Padėkime lėkštę prie kurio kiškio? Rodyti. (Rodyti mažas) .

    Prisiminkime, ką myli kiškiai? Tiesa, zuikiai mėgsta morkas.

    Pamaitinkime juos morkomis. tai didelės ir mažos morkos. Kokia čia morka? (didelis) . Kurį triušį duosime didelė morka? Rodyti.

    Ir kas tai yra? (mažas) .Kuriam kiškiui duosime maža morka? Rodyti.

    Šauniai padirbėta.

    3. Baigiamoji dalis.

    Rezultatas pamokos.

    Čia pamaitinome didelis ir mažas kiškis. Jie gyvena didelis ir mažas namas, žaisti su dideli ir maži kamuoliukai, valgo didelės ir mažos morkos iš didelės ir mažos lėkštės, davė jiems dideli ir maži lankai. Jie atnešė tau muilo burbulų. Tegu zuikiai žiūri, kaip gaudysime muilo burbulus. Ar nori man parodyti dideli ir maži burbuliukai? Šauniai padirbėta!

    Susijusios publikacijos:

    Vieną gražų vakarą su vaikais žaidėme didelį mažą matematikos žaidimą. Vaikams buvo pasiūlytos 2 nuotraukos su skirtingomis.

    GCD santrauka apie jutimą pirmoje jaunesniųjų grupėje tema: „Didelis-mažas“ Programos turinys Tema: „Didelis – mažas“. Tikslas:.

    Atviros pamokos apie FEMP antrojo amžiaus grupėje „Didelis – mažas“ santrauka Atviros pamokos apie elementarių matematinių reprezentacijų formavimą antroje ankstyvojo amžiaus grupėje konspektas. Auklėtoja: Larina.

    Pamokos apie FEMP santrauka „Skaičius ir numeris 1. Didelis, mažesnis, mažas“ Tema: „Skaičius ir figūra 1. Didelė, mažesnė, maža. rugsėjis“. Užduotys: Edukacinis: Įtvirtinti žinias apie skaičių ir skaičių 1; -forma.

    Pirmosios jaunesniųjų grupės matematikos pamokos santrauka „Vienas, daug; didelis mažas" I jaunesniosios grupės matematikos pamokos santrauka. Parengė: Eretina O. A Tema: „Vienas, daug; didelis, mažas“ Tikslas: - Mokykitės toliau.

    SAVIVALDYBĖS UGDYMO ĮSTAIGOS VIDURINĖ MOKYKLA №53

    OKTYABRSKY KAIMAS, LUBERETSK RAJONAS, MASKAVOS REGIONAS

    ___________________________________________________________________________________________

    Literatūrinio skaitymo pamoka

    G. Ciferovas „Mažasis tigras“

    Pradinės mokyklos mokytoja

    Fedenistova Olga Valentinovna

    Literatūrinio skaitymo santrauka

    (1 klasė)

    Pamokos tema: „G. Tsyferovas „Mažasis tigras“

    Tikslas :

    Sudaryti sąlygas domėjimosi skaitymu formavimuisi;

    Teksto supratimas, kalbos, dėmesio, vaizduotės ugdymas, žodyno turtinimas.

    Užduotys.

    Formuoti skaitymo įgūdžius per analitinį skaitymą (siužeto analizė), atrankinį skaitymą (klausimais, iliustracijomis), žiūrėjimuskaitymas (tigro, šuniuko ir kačiuko pasirodymas), tylus skaitymas (atsakymas į klausimus), atpasakojimas, skaitymo įgūdžių lavinimas;

    Supraskite autoriaus požiūrį ir išsakykite savo nuomonę apie kūrinį.

    Sukurkite OUUN:

    Gebėjimas nustatyti artėjančio UD tikslus;

    nustatyti mokymosi užduotį; gebėjimas pasirinkti vieną iš kelių siūlomų sprendimų ir jį pagrįsti;

    gebėjimas kontroliuoti ir įsivertinti SD;

    Ugdykite meilę gyvūnams formuodami „gerumo“ sąvoką.

    Tikėtini rezultatai (PEL)

    tema : išmokite garsiai skaityti įvairių žanrų kūrinius ir atsakyti į klausimus apie turinį, teisingai pavadinti kūrinį, nustatyti temą ir žanrą.

    Metasubjektas e :

    Reguliavimo - priimti mokymosi užduotį ir vykdyti mokytojo nurodymus, suvokti savo veiklos planavimo svarbą; pažintinis _ suprasti tikrąjį klausomo kūrinio turinį, lyginti vaikų rašytojų pasakas, nustatyti klausomos pasakos temą;komunikabilus - naudoti komunikacinius kalbos veiksmus, konstruktyvius bendravimo su mokytoju, bendraamžiais būdus;

    pažinimo : reikiamo lygio skaitymo kompetencijos formavimas; įsisavinti skaitymo techniką, perskaityto ir klausomo kūrinio supratimo metodus; samprotavimo konstravimas, analizė, sintezė, palyginimas, klasifikavimas, formulavimas ir uždavinių sprendimas.

    Asmeninis : išsakyti savo nuomonę, patvirtinant savo argumentus ir kitą autoritetingą nuomonę;

    Technologija: Mokymas bendradarbiauti (Zolotukhina A.)

    Pamokos tipas : pamoka mokytis naujo;

    Metodai : probleminis metodas, tiriamasis darbas poromis, aiškinamoji ir iliustracinė.

    Per užsiėmimus.

      Laiko organizavimas.

    Žmogaus šypsena yra vienas nuostabiausių reiškinių pasaulyje. Šypsena leidžia mums perteikti savo jausmus. Stenkitės perteikti savo jausmus su šypsena. Kreipkitės į svečius ir nusišypsokite. Visą mūsų susitikimo džiaugsmą paverskite šypsena.

    2. Mokinių pagrindinių žinių atnaujinimas.

    Kokiai pamokai esate pasiruošęs?

    Ką norėtum šiandien veikti klasėje?

    Ar šie įgūdžiai mums pravers gyvenime?

    Kur galiu sužinoti naudingų, naujų, įdomių dalykų?

    Šiandien visi jūsų norai išsipildys. Išmoksime skaityti, samprotauti. Nustatykite kūrinio žanrą, suraskite kūrinyje pagrindinį dalyką, fantazuokite.

    Pažiūrėkite į „langą“.

    Kokią spalvą ji mums atskleidė?

    Su kuo tau asocijuojasi oranžinė spalva?

    Tigras. Ir kas tai per gyvūnas?

    ( piktas, didelės iltys, viena, nes plėšrūnas)

    3. Artikuliacinė gimnastika.

    Kokius garsus skleidžia tigras?

    Pabandykime riaumoti kaip tigras. Giliai įkvėpkite ir palaipsniui išpūskite orą. Iš pradžių tyliai, paskui garsiau.

    (Ry ry - ry -ry- ry)

    Šauniai padirbėta?

    Kaip suprasti, kas bus pagrindinis veikėjas?

    Ar norite tai išgirsti?

    Klausyk, aš perskaitysiu.

    (skaitant man padeda gerai skaitomi vaikai, ant galvos turi kepures su pagrindinių veikėjų atvaizdais)

    4. Darbas prie darbo.

    4.1 Pirminis suvokimas.

    - Pasidalinkite savo įspūdžiais, jausmais, mintimis.

    Kuo šis kūrinys neįprastas?

    Ką padarė Didysis Tigras?

    O jei pagrindinis veikėjas būtų pasielgęs kitaip. Kas gali nutikti?

    Koks šio kūrinio žanras? Kaip tai buvo nustatyta?

    Ar norite sužinoti, kas tai parašė?

    Fizminutka.

    Statykite tiksliai, tvarkingai!

    Ir dabar mes įkrauname!

    Žinokite, kad nėra jūros be bangos

    (Rankos rodo bangą)

    Anekdotai – be šypsenos, maršas – be pavasario.

    (Šypsokis, rankos sulenktos kotelio pavidalu, rankos ištiestos)

    Laiptai – jokių laiptelių

    (vaikščioti)

    Namai be durų.

    (Durų atidarymo imitacija, eikite į atidarytas duris)

    Mokyklos nesikeičia.

    (rutulinio žaidimo imitacija)

    Draugystė yra be draugų.

    (Paspausti ranką)

    Pasakos be pradžios.

    (Sėsk, atsiversk knygą)

    Vaikystė be žaidimų.

    (žaisti poromis delnais)

    Mes apie tai žinome

    Iya, ir tu, ir mes!

    (Rodo į save, į draugą, apsikabina)

    Raskite ir perskaitykite pavadinimą.

    Koks šio kūrinio žanras?

    Kas gali visiškai pavadinti šį kūrinį?

    (Ant lentos dangtelio)

    4.2 Skaitymas pagal susitarimą.

    Dabar jūsų laukia labai rimtas darbas.

    Norėdami jį užbaigti, turite dar kartą perskaityti tekstą, bet su sustojimais.

      Skaityti 1 pastraipą. Sustabdyti.

    ( ant lentos yra tigro paveikslėlis, nubraižyta schema)

    Raskite ir perskaitykite šiuos sakinius tekste.

    Kodėl tigras supyko?

      Skaitant antrą pastraipą. Sustabdyti!

    Su kuo susitiko piktas tigras?

    ( ant lentos kačiuko paveikslėlis, nubraižyta schema)

    Kodėl piktas tigras nemurmėjo ant kačiuko?

    Ką Didysis Tigras pasiūlė kačiukui?

    Kaip manote, kodėl Didysis Tigras ir Mažasis Tigras pradėjo gyventi kartu?

      Skaityti 3 pastraipas. Sustabdyti!

    Kas yra svarbiausia šioje pastraipoje?

    (Tigras turi draugą)

    Kaip Didysis Tigras rūpinosi Mažuoju Tigru?

    Ar manote, kad rūpintis sunku? Kodėl?

      Skaityti 4 pastraipas. Sustabdyti!

    Ko mažasis tigras išmokė Didįjį?

    Pabandykime paaiškinti patarlių reikšmę ir pritaikyti jas savo tekstui.

    Patarlės.

    NORĖK GERO, GERO IR DARYK.

    NEIEŠKOK GROŽIO, O IEŠKO GERUMO.

    NE DRABUŽIŲ SPALVA, GERAS DARBAS.

    GERAS ŽODIS, KAD LIETUS SAUSROJE.

    Ką galime daryti išvadą?

    (Schemų papildymas)

    TIGRAS DIDELIS

    Didelė, graži

    Bet piktas ir vienišas

    KITĖ

    Mažas, purus

    Ir malonus

    Kačiukas išmokė tigrą būti maloniu

    Kaip manote, ar Didžiajam tigrui bus naudinga gyvenime būti maloniam?

    Kodėl jam reikia būti maloniam?

      5 pastraipų skaitymas. Sustabdyti!

    ( ant lentos šuniuko paveikslėlis, nubraižyta schema)

    Mūsų pasakoje susitiko kačiukas ir šuniukas.

    Kas iš tikrųjų atsitinka, kai katė sutinka šunį?

    Kodėl? Kokius posakius žinai?

    O kokią knygą perskaitėme apie katę ir šunį?

    (S.3 „Gruntas“ G. Osteris prokitten Woof)

    - Kodėl jie iš pradžių vienas kito nesuprato?

    Kas padėjo jiems tapti draugais?

      Skaityti 7 pastraipas. Sustabdyti!

    Raskite ir perskaitykite, kuo tapo Didysis tigras.

    Taigi, ką reiškia būti maloniam?

    Ar įmanoma būti maloniam ir nemandagiam?

    Dabar patikrinsiu, kaip žinai mandagius žodžius. Išgirdę mandagų žodį, vykdykite komandą. Jei nėra mandagaus žodžio, nedarykite to.

    Fizminutka.

    Prašome atsistoti.

    Prašau - pakelkite rankas, prašau - nuleiskite rankas.

    Būkite malonūs – pakreipkite į dešinę, į kairę, į priekį, atgal.

    Ruduo.

    Prašau atsisėsti.

    Ačiū.

    Puiku, vaikinai, žinote mandagius žodžius.

    Kaip manai, koks jis buvo žmogus?

    Genadijus Michailovičius Tsyferovas gimė 1930 m. kovo 26 d. Jis parašė daug scenarijų animaciniams filmams: „Traukinys iš Romaškovo“, „Dramblys“, „Garlaivis“ ir kt. Žinote, jis niekada nerašė pasakų iš karto. Kiekvieną kartą Tsyferovas jiems pasakodavo nauju būdu ir sakydavo: „Vakar ši pasaka buvo geresnė“. Jie paklausė jo: „Ką tu pamiršai?

    Ne, atsakė jis, aš nieko nepamiršau. Aš ieškau geriausio.

    Knygose G.M. Tsyferovas gyvena mažose pasakose. Pasakose – mažieji pasakų herojai. Tačiau visi herojai turi didelę malonią širdį ir didelį norą padėti kam nors sunkiais laikais. Jie nepavargsta daryti gera, nudžiuginti tuos, kurie liūdi, gelbėti sunkiais laikais.

    Pažiūrėkite į iliustraciją kairėje, kokia akimirka užfiksuota?

    Ar ši iliustracija tinka visai istorijai?

    Kas parodyta iliustracijoje dešinėje?

    Kokioje iliustracijoje menininkas perteikė pagrindinę pasakos mintį?

    Ar jo vizija sutampa su jūsų?

    6. Kūrybinis darbas.

    Pasakoje visko gali nutikti

    Mūsų pasaka laukia!

    Pasaka beldžiasi į duris,

    Pasakykite svečiui: „Užeik“

    Kaip vadinasi žmonių parašyta istorija? (liaudies)

    Vaikinai, Tsyferovas parašė pasaką „Mažasis tigras“. Kokia bus ši pasaka?(autorius)

    Siūlau šiek tiek fantazijos. Įsivaizduokime save kaip pasakotojus. Ir mes sugalvosime savo pabaigą. Tik ką prisiminsime?(didvyriai išmoko daryti gera)

    7. Dirbkite poromis.

    2-3 minutes vaikai dirba poromis, patys sugalvoja pasakos pabaigą.

    Klausomės 5 porų.

    Dirbant poromis keičiasi lango spalva. Tampa geltona.

    8. Refleksija.

    Pažiūrėkite į mūsų "lango" spalvą pasikeitė.

    Su kuo tau asocijuojasi geltona spalva?

    (Paruošti vaikai eilėraštį skaitė mintinai)

    Nelengva būti maloniam

    Gerumas nepriklauso nuo augimo,

    Gerumas nepriklauso nuo spalvos.

    Gerumas – ne meduolis, ne saldainis.

    Jūs tiesiog turite būti labai malonus.

    Kad bėdoje nepamirštume vienas kito.

    Ir žmonės gyvens kartu,

    Jei būsime tau malonesni.

    Gerumas daro žmones laimingus.

    Ir mainais nereikalauja atlygio.

    Gerumas niekada nesensta

    Gerumas sušildys nuo šalčio.

    Jei gerumas šviečia kaip saulė

    Suaugusieji ir vaikai džiaugiasi.

    Pasaka yra melas, bet joje yra užuomina, pamoka geriems bičiuliams.

    - Ką atradote pamokoje?

    - Ko moko pasaka?

    Kodėl žmonės turi būti malonūs?

    Jūsų delnai yra saulės spalvos, gerumo, ant jūsų darbo stalo. Rašytinis pasiūlymas, bet be pabaigos. Jums reikia jį pridėti.

    AŠ PRIVALU BŪTI GERAS….

    Tačiau prieš pradėdami rašyti, uždėkite dešinę ranką ant kairiosios krūtinės pusės ir klausykite, siela jums pasakys tinkamus žodžius.

    (Parašę sakinį vaikai eina prie lentos, perskaito sakinį ir sukuria saulę aplink raudoną širdį)

    Padovanok kiekvienam dalelę saulės.

    Tegul jų sielos būna pripildytos gėrio iki pat dugno.

    Tuo mūsų pamoka baigta. Ačiū visiems.

    
    Į viršų