Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka „Žaislo aprašymas. Teminė savaitė „Teisingos kalbos šventė“

Pamokos tikslas:

Praturtinkite vaikų žodyną daiktavardžiais ir veiksmažodžiais.

Toliau mokykite vaikus paprastais sakiniais atsakyti į mokytojo klausimus.

Išmokti formuoti naujas veiksmažodžių formas naudojant priešdėlį ras-; in: (bėgti - pribėgti, žaisti - žaisti).

Pratimas derinant prielinksnius in, on, su daiktavardžiais: (žaislai yra lentynoje).

Išmokite sudaryti sudėtinius sakinius su sąjunga, bet (aš neturiu žaislinės lėlės, bet turiu automobilį).

Ugdyti ikimokyklinukus gebėjimus keistis žaislais, derėtis, klausytis vieni kitų.

Įranga: kamuolys, paveikslas „Žaidžiame kartu“, žaislai pagal vaikų skaičių.

Pamokos apie kalbos ugdymą darželyje eiga

1. Pokalbis – dialogas.

Vaikai, ką labiausiai mėgstate veikti darželyje?

Ko nemėgsti veikti darželyje?

Ką tau patinka žaisti?

Kokius žaislus galite žaisti vienas? (Kartu).

Suprantu, ką tau labiausiai patinka daryti. Mėgsti žaisti, galima sakyti ir žaisti. (žodžio kartojimas). (Norėčiau pažaisti).

2. Didaktinis žaidimas „Sudaryk naują žodį“

Siūlau žaisti žodžiais. Turime pakeisti žodį taip, kad jis prasidėtų pagalbiniu priešdėliu po- ir co-. Štai paklausyk, kaip aš pradedu, o tada tęsi: imk; šiltas; lenkti; ašara ir kt.

O dabar žodį pakeisime pagalbinio žodžio pagalba – kartą, lenktynės

Piešti – dažyti; juoktis, mušti, kalbėtis, praustis, prašyti, ieškoti, duoti, žiūrėti, krautis.

3. Pirštų gimnastika „Šviečia saulė“

Vaikams tariant tekstą ir imituojant judesius.

Saulė šviečia

Vamzdis groja

Žuvis plaukia.

Maršrutas plaukia jūroje:

Grėbliai su dešiniuoju irklu,

Grėbliai kairiuoju irklu,

Kaip paukštis skrenda į dangų.

4. – O dabar išsirinkite sau vieną žaislą, susiburkite poromis. (Mokytojas pakviečia vaikus susėsti į ratą, priešais juos pasidėti žaislus).

5. - Dabar išmoksime sudaryti sakinius su žodžiu bet. (Neturiu žaislinio kamuoliuko, bet turiu lėlę.)

Vaikai poromis keičiasi žaislais.

6. Kūno kultūra "Pavirskime automobiliais".

Kiekviena mašina

Mes patikrinsime padangas. (pritūpimai)

Rokome, rokame

Pripučiame padangas. (lenkimai į priekį)

Mes neturime avarijų.

Nes yra atsarginės padangos. (Sukasi į kairę-dešinę)

Beldimas - beldžiasi, beldžiasi -

Einam, einam visą dieną.

Štai mūsų garažai

Eime, paskubėk. (Atsisėskite)

7. Auklėtojas. – Laikas padėti žaislus. Kur dedame kubelius; indai; lėlės? (Kiekvienas vaikas pasideda savo žaislą ir sako: (Padėsiu lėlę į lovą.)

8. Pokalbis su vaikais apie piešinį „Žaidžiame kartu“.

Ką vaikai veikia? Kaip pakeisti žodį „žaisti“? Kas vyksta tarp berniukų ir mergaičių? Kokių žodžių reikia norint paprašyti kito vaiko žaislo? Antanai, ką turėtum pasakyti, kai kas nors nori žaisti su žaislu, su kuriuo žaidi tu? Kaip susitarti dėl žaislų mainų?

Dabar galite pasakyti: ar aš pasidalinsiu žaislais su draugais? (Pakartokite su vaikais „Dabar aš pasidalinsiu žaislais“)

9. Žaidimas "Pelės"

Žaidimo tikslas. Lavinti vaikų kalbą ir motorinę veiklą, ugdyti reakciją į žodinį signalą.

Žaidimo progresas. Mokytojas su vaikais tampa ratu ir paaiškina žaidimo taisykles: „Pasirinkime peles (pasirinkime 3-4 vaikus), jos bėgs ratu, pabėgs iš rato ir vėl įbėgs į jį. Ir mes būsime pelėkautai. Vaikai su mokytoju eina ratu ir sako šiuos žodžius:

Oi, kaip pavargusios pelės!

Visi valgė, visi valgė.

Visur, kur jie lipa – štai ir puolimas!

Saugokitės sukčių!

Mes atvyksime pas jus.

Kaip įdėti pelėkautus

Paimkime visus dabar!

Vaikai ir mokytojas laikosi už rankų, pakelia jas aukštai, leisdami pelėms praeiti.

Kai mokytojas ištaria žodį „plojimas“, vaikai nuleidžia rankas, nepraleisdami iš rato pelių. Kas lieka rate, laikomas pagautu ir atsistoja į ratą.

10. Refleksija.

Kokius naujus žodžius šiandien išmokote atmintinai? Kas jus nustebino? Kas labiausiai įsiminė? Kas šiandien turi būti giriamas?

Sokolova Elena Nikolaevna

Pedagogas, MBDOU Ds Nr. 22, Volgogrado sritis Kamyšinas

Sokolova E.N. Atviros pamokos apie kalbos ugdymą vidurinėje grupėje „Žaiskime kartu“ santrauka// Pelėda. 2016. N4(6)..2019.02).

Tikslas: toliau ugdyti dialoginę kalbą, skatinti vaikus aiškiai atsakyti į klausimus; išmokti sudaryti aprašomąjį pasakojimą kalboje vartoti žodžius kilmininko vienaskaitoje. ir daugelis kitų. numerį. Išmokite aiškiai tarti žodžius derindami pirštų judesius. Praturtinkite vaikų žodyną. Toliau tobulinkite artikuliacinį aparatą.

Pamokos eiga:

Sveiki!

Vaikinai, atsisėskite, ištieskite pečius ir atidžiai klausykite manęs. Atspėk, apie ką mano mįslė?

Jei ne jis?

Nieko nesakyčiau (kalba)

Apie ką mįslė? (apie kalbą)

Kodėl žmogui reikia kalbos? (kalbėti)

Kur jis visada yra? (burnoje)

Parodyk savo liežuvius. Kaip jie veikia? (judėti) Ką jis daro, kai mes tylime? (miega)

Pasiklausykite pasakos apie linksmą liežuvį. „Pasaulyje buvo liežuvis, štai ką“ (rodo vaikai). Jis gyveno name, vadinamame burna. Namuose buvo durys – tai lūpos. Parodykite, kur yra šios durys (vaikai atveria lūpas). Liežuvis mėgo sėdėti ant lango ir apsidairyti į dešinę, į kairę, aukštyn, žemyn (vaikai judina liežuvius). O labiausiai mūsų liežuvis mėgo sėdėti ant palangės ir deklamuoti linksmus eilėraščius. Klausykite vieno iš jų:

Triukšmas gyveno.

El Noise: traškėjimas, traškėjimas.

Miegojau taip: knarkti, knarkti.

Valgė sriubą: squelch, squelch.

Shel Noise: bumas, bumas.

Kaip valgė Noise? kaip valgai?

Kaip triukšmas miegojo? Kaip buvo triukšmas?

O dabar kartu su liežuviu pasakysime šį eilėraštį, keisdami balso tembrą.

Žaidė su liežuviu. Dabar atsistokime ir ištieskime rankas. Pažiūrėkite į mūsų rankas. (sugebėjęs, stiprus, gudrus...)

Ką gali mūsų rankos? (piešti, lipdyti, kasti...)

Mūsų pirštai mums padeda tai padaryti.

Kiek pirštų yra ant dešinės rankos? (5)

Kiek kairėje? (5)

Kiek pirštų yra ant abiejų rankų (10).

Vienas du trys keturi Penki,

Stiprus ir draugiškas

Viskas taip reikalinga.

Pakelkite abiejų rankų rankas aukštyn, plačiai išskėsdami pirštus.

Mes pakaitomis sulenkiame juos į kumštelį, pradedant nuo didžiojo.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo

Mūsų pirštai nepabunda

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Vaikinai, sėskite ant kėdžių ir skaičiuokite pirštus kitaip:

Vienas pirštu

Du pirštu ir tt

Kiek pirštų? (dešimt)

Pirštai pasislėpė, o kas dingo? (pirštai)

Na, mūsų pirštai žaidė. Dabar pažaiskime su tavimi. Mano pirštai rado jums labai įdomių gyvūnų nuotraukų (laukinių ir naminių gyvūnų nuotraukos išdėliotos ant stalo.

Kaip vienu žodžiu pavadinti visus, kurie čia atstovaujami? (gyvūnai)

Kokie gyvūnai? (laukiniai ir naminiai)

Vaikinai, čia yra šių gyvūnų figūrėlės, išdėliokime jas pagal gyvenamąją vietą (ant stalo yra namelis ir miškas, vaikai įvardija ir išdėlioja gyvūnus į namus ir mišką), skamba rami muzika.

O dabar užminėsiu mįslę apie vieną gyvūną:

Raudona, pūkuota, gudri. Uždengti pėdsakus sniege? (lapė)

O dabar pasirenkate, apie ką norite įminti mįslę ir įminti (vaikai kuria aprašomąsias istorijas)

Puiku, vaikinai, o dabar pavaizduokite mėgstamų gyvūnų veido išraiškas ir judesius.

Teatralizuotas žaidimas "Sužinok, kas aš esu?"

Puiku, tau sekėsi labai gerai. Dabar laikykite rankas, stovėkite ratu. Prisiminkime su jumis meilius žodžius ir meiliai paskambinkime vieni kitiems (Sashenka, Dimochka). Tuo mūsų pamoka baigta. Ką mes šiandien veikėme?

Programos turinys:

Regėjimo suvokimo, klausos atminties, vaizdinio-vaizdinio mąstymo, bendrosios ir smulkiosios motorikos koregavimas ir ugdymas; ugdyti gebėjimą naršyti popieriaus lape;

- Formuoti ikimokyklinukų idėją apie paukštieną: išoriniai bruožai, jų įpročiai, gyvenimo būdas, žmonių teikiama nauda. Išplėskite ir aktyvinkite vaikų žodyną leksine tema. Suformuokite bendrą sąvoką: paukštiena.

Susidomėjimo laukine gamta, geranoriškumo ir meilės paukščiams formavimas;

- Skatinti vaikus savarankiškai ieškoti atsakymų į klausimus;

Kalbos gramatinės struktūros tobulinimas: daiktavardžių mažybinių formų formavimas, antonimų vartojimo mankšta, toliau mokyti, kaip sudaryti sudėtingą antraeilį sakinį su sąjunga a;

Priemonė: korektūros lentelės (pagal vaikų skaičių), dalykiniai paveikslėliai, plunksna, pieštukai, užduotis žaidimui „Padėk paukščiams“.

Pamokos eiga vidurinėje grupėje

Staigmenos akimirka.

Vaikai grupėje randa plunksną.

. Laiko organizavimas.

Didaktinis pratimas „Pasakyk priešingai“

(mokykite vaikus pasirinkti antonimus)

Auklėtojas. Stovėkite vienas šalia kito, kaip mėnulis puslankiu.

Pažiūrėk, kas tai? (Plunksna)

Ar tai juoda? - .... (ji balta)

Ar jis didelis? - ... (mažas)

Ar ilgai? - ... (jis trumpas)

Ar jis sunkus? - ... (šviesu)

Ar jis purvinas? - ... (švaru)

Ši plunksna nėra paprasta, ji stebuklinga:

Verta pasipūsti

Ir parodys kelią

Kuriuo keliu eiti

Norėdami rasti savininką.

Auklėtojas. – Įdomu, kas šios plunksnos savininkas ir kur ji gyvena miške ar paukštyne? Dabar išsiaiškinsime. Kai sakau: „Vienas, du, trys – nuskrisk plunksną!“, visi kartu pučiate ant jos, įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną. (Punksna guli ant mokytojo ištiestos rankos delno)

II . Pagrindinė dalis.

1) „Pasakyk ir parodyk“

Auklėtojas. – Stebuklinga plunksna atvedė mus į paukštyną, kuriame gyvena naminiai paukščiai. Atspėk ir parodyk, kas gyvena mūsų paukštyne. (Darbas su kor. lentelėmis).

Vaikai užmeta mįsles ir uždengia spėtus paukščius.

Mįslės apie paukštieną ikimokyklinukams

Aš esu piedas, aš esu corydalis.

Kur-kur! trumpai šaukiu.

Aš rėkiu, o gatvė girdi:

Padėjo kiaušinį .. (vištiena)

Gelsvi girgždėjimo gumuliukai,

Tai visi sūnūs ir dukros

Kvohchet mama: Ko-ko-ko,

Neik toli!

Nežaisk slėpynių su mama.

Kas yra jos vaikai? … (viščiukai)

Jis ne raitelis, o su spurtais,

Jo drabužiai raštuoti.

Jis žino laiką, kaip ir žmonės

Jis pats nėra budėtojas, bet visus pažadina. (Gaidys)

O jis šnypščia ir kikena -

Sako, kad nori įkąsti... (Žąsis)

Jos kojos kaip plekštės,

Snapas plokščias, raudonas,

Quack-quack-quack - plūduriuoja upėje,

Valgo grūdus ir graužia žolę... (Antia)

Esu svarbus paukštis, su niekuo nedraugauju,

Atsižvelgdama į tai, kaip svarbu pasipūtęs,

Aš esu baltas ir juodas, kaip žemė,

Man ant snapo kabo kilpa

...(Turkija)

2) „Greitai atsiliepk į skambutį“

(Darbas su kor. lentele).

Kiek letenų turi kalakutas?

Kiek šukučių turi vištiena?

Kiek kanopų turi gaidys?

Kiek uodegų turi žąsis?

Kas turi barzdą?

Kiek sparnų turi antis?

Kas dar turi sparnus, išskyrus paukščius? (Drugelis, uodas, musė, bitė ir kt.)

Kur dar galime pamatyti sparnus? (Lėktuvas)

3) „Pasakyk maloniai“

(daiktavardžių mažybinių formų daryba, darbas su kor. lentele).

Vištiena ir švelniai vištiena.

Gaidys ir meiliai gaidys.

Antis, ir meiliai antis.

Žąsis, bet meiliai žąsis.

4) Kūno kultūra.

5) Sudėtingo šalutinio sakinio su sąjunga sudarymas a.

(Ant molberto yra gaidžio, vištienos, katės, kalakuto nuotraukos)

Auklėtojas. Įsivaizduokite katę, kuri sako, kad ji atrodo kaip višta. Ar taip yra?

Kas bendro tarp kačių ir vištų?

Koks skirtumas? („Katė yra gyvūnas, o višta yra paukštis.“ „Katė turi keturias kojas, o vištiena turi dvi“ ir kt.)

6) Probleminis klausimas

Visi jie gyvena paukštyne. O kas juos prižiūri, maitina, laisto, stato būstą?

Ar manote, kad miške galėtų gyventi naminiai paukščiai? Kodėl?

Kodėl jie žmonės? Kokią naudą jie duoda? (Mėsa, kiaušiniai, pūkai, plunksnos)

7) Pirštų gimnastika

Buvo antis su apvadu (delno kraštu imituoja ėjimą)

Vedė savo jauniklius:

Didelis ir mažas (pakaitomis rodykite pirštus)

Vidurinė, paskutinė. (Kitaip rodykite pirštus)

Prislinko dvi lapės

Jie nutempė ančiuką į mišką ... (darykite judesius rankomis, tarsi ką nors sugriebtų)

8) „Padėk paukščiams“

Iš paukštyno išsibarstę paukščiai. Padėkite jiems susitikti, sujunkite tos pačios šeimos narius, pieštuku nubrėžkite kelią ir pasakykite, kas su kuo susitiko (darbas sąsiuvinyje)


III . Rezultatas. Atspindys

Ką įdomaus šiandien išmokote?

Kokie žaidimai tau patiko labiausiai? Ar galite juos žaisti namuose?

Natalija Bezrodnaja
Pamokos apie kalbos raidą vidurinėje grupėje santrauka

Tema: „Aprašomosios istorijos apie žaislą kūrimas naudojant diagramą“.

Programos turinys:

Išmokykite vaikus rašyti aprašomąjį, nuoseklų ir nuoseklų pasakojimą apie žaislus naudojant diagramą.

Įtvirtinti gebėjimą nagrinėti objektą nuo jo kaip visumos suvokimo iki esminių savybių išryškinimo.

Aprašyme - apibrėžti objektą, nuosekliai apibūdinti dalis, savybes (spalvą, formą, dydį, savybes, veiksmus su juo, pabaigoje išreikšti vertybinį sprendimą.

Suvartoti kalbiniai objektų pavadinimai, jų dalys, dalys, medžiagos, iš kurių jie pagaminti.

Sustiprinti vaikų gebėjimą nustatyti ir įvardyti objekto vietą (kairėje, šalia, šalia, tarp, už, toliau stiprinti vaikų gebėjimą naudotis kalbosžodžiai su apibendrinimu prasmė: žaislai.

- Ugdykite mąstymą, vaizduotė, stebėjimas, vaizdinė atmintis.

Didinti domėjimąsi gimtąja kalba, bendravimo kultūra, geranoriškumą.

Metodinės technikos:

mįslių spėjimas, netikėtumo momentas, žaidimo akimirkos, fizinės minutės, pavyzdys

auklėtoja, vaikų pasakojimai, patarimai, papildymai, padrąsinimai, eilėraščio skaitymas.

žodyno darbas:

A) sodrinimas: minkštas žaislas, pliušinis;

B) aktyvinimas - žodžiai - apibrėžimai: guma, plastikas, medis, kailis; žodžiai - veiksmai: spustelėjo, krovėsi, rideno, rinko, mėtė, pagavo, pamaitino, vaikščiojo, vežėsi vežimėlyje ir kt.

Medžiaga:

skrynia, žaislai skirti aprašymai: automobilis, lokys, rutulys, lėlė, piramidė,

žaislinės mįslės, eilėraštis „Tegul žaislai draugauja su mumis“.

parengiamieji darbai:

žaislų žiūrėjimas, eilėraščio išmokimas mintinai, žodiniai žaidimai.

Kurso eiga.

Vaikai sėdi puslankiu priešais mokytoją.

V .: Vaikinai, Mishka atėjo pas mus ir atsivežė svečių. Pakvieskime Mishka į svečius. Paruoškite kairę ranką ir dešinysis vidurinis pirštas. Kartu su manimi kartojame žodžius ir rodome

šarka, šarka

Šarka baltapusė,

virtos košės,

Peršoko ant slenksčio

Skambino į svečius.

V .: Kaip ji paskambino, paskambino šarkos svečiams? (Ateikite pas mus, esate laukiami).

Kl.: Kaip dar galite pakviesti svečių? (Prašome atvykti, kviečiame apsilankyti, laukiame).

Išimu nuo stalo skrynią.

V .: Vaikinai, kažkodėl svečiai pasislėpė. Eime į Mishka paklausti: „Miška, kodėl svečiai pasislėpė?.

V .: Vaikinai, Mishka sako, kad svečiai nori, kad atspėtų mįsles apie juos. Atidžiai įsiklausykite į mįsles ir pagalvokite prieš atsakydami.

Aš mįsles:

juokingas gyvūnas,

Pagaminta iš pliušo

Yra letenos, yra ausys.

Duok žvėriui medaus

Ir sutvarkyk jam guolį. (Meškiukas).

Mažo ūgio, bet drąsus,

Jis pašoko nuo manęs.

Nors jis visada išpūstas -

Su juo niekada nėra nuobodu. (Kamuolis).

Vabalas neskraido, nešvimpa

Ir bėgioti gatve.

Ir dega vabalo akyse

Dvi nuostabios lemputės. (Automobilis).

mėlynos akys,

auksinės garbanos,

Lūpos rausvos spalvos. (lėlė).

Įvairūs žiedai

Jie yra ant pagaliuko.

Atrodo kaip Kalėdų eglutė

Vaikai linksminasi. (Piramidė).

V .: Vaikinai, kas atėjo pas mus su Mishka? (Meška, automobilis, kamuolys, lėlė, piramidė).

Klausimas: Kaip visa tai galima apibendrinti vienu žodžiu? (Žaislai).

V: Teisingai, gerai padaryta. Tai visi žaislai. Vaikinai, Mishka ne veltui atsinešė žaislų. Jis nori, kad paaiškintumėte jam, kaip su jais žaisti. Ar galime padėti Mišai?

V .: Vaikinai, jums reikės sugalvoti istorijas apie žaislus. Ir ši diagrama padės jums sudaryti istoriją. Pažiūrėkime į diagramą. (klausimu užduodu pagal schemą).

K: Kokios yra žaislų spalvos? (Raudona, geltona, žalia, mėlyna).

K: Ar žaislai būna įvairių formų? (Apvalus, kvadratinis, trikampis).

K: Kokie yra didžiausi žaislai? (Didelis mažas).

Klausimas: Žaislai turi dalių pavyzdžiui: kiškis turi galvą, ausis, akis, nosį, liemenį, uodegą, letenas ant galvos; sraigtasparnis turi kabiną, uodegą, ratus.

Klausimas: Žaislai gaminami iš įvairių medžiagų. (nukreipiu į diagramą, kurioje yra medžiaga). Kokie žaislai pagaminti iš plastiko? (Plastmasinis).

Iš geležies? (geležies).

Iš medžio? (Medinis).

Iš kailio? (Kailiniai). Arba sakome minkštas žaislas. O šie žaislai dar vadinami pliušiniais. Susirinkime visi pasakyti: pliušinis.

V .: Delnas mums sako, kaip žaisti su žaislais? Pavyzdžiui, kaip galima žaisti su lėle? (Pavažinėti vežimėlyje, pamaitinti, nusirengti ir apsirengti, paguldyti, siurbti).

V: Gerai padaryta. Dabar dar kartą pažvelkime į diagramą. Trumpai apibendrinkite, kaip apibūdinti žaislas: spalva, forma, dydis, iš kokių dalių jis susideda, iš kokios medžiagos pagamintas, kaip galima žaisti.

V .: Dabar klausykite, kaip gražiai reikia kalbėti apie žaislą.

Mokytojo istorija.

V .: Vaikinai, prieš pradėdami kalbėti, šiek tiek pažaiskime ir pakvieskime Mishka žaisti su mumis.

Atlieku fizinę treniruotę.

V .: Mishkai taip patiko žaisti su mumis. Bet mes turime išmokyti Mishka žaisti su žaislais. Kas nori kalbėti apie žaislą? (vaikų istorijos).

V: Gerai, gerai padaryta. Turite labai gražių ir įdomių istorijų. Išklausęs jūsų pasakojimų, Mishka išmoko žaisti su žaislais. Jis sako labai ačiū.

V .: Vaikinai, pažaiskime su Mishka ir jo žaislais. Atidžiai pažiūrėkite, kaip sėdi žaislai? (Automobilis, piramidė, lėlė, rutulinis lokys).

K: Kas sėdi šalia lėlės? (Kamuolis ir piramidė).

K: Kas yra tarp meškos ir lėlės? Kamuolys).

K: Kas sėdi kamuoliuko kairėje? (lėlė).

V .: Dabar užmerkite akis, nežiūrėkit? (Žaislus vietomis keičiu).

K: Kas yra už lėlės? (Automobilis).

K: Kas yra tarp rutulio ir meškos? (Piramidė).

V: Gerai padaryta. Visi buvo dėmesingi. Vaikinai, ką turėtume daryti po to, kai žaidėme? (padėti žaislus).

V .: Vaikinai, papasakokime Mishka eilėraščius apie žaislus.

Eilėraščio pasakojimas su vaikais „Tegul žaislai draugauja su mumis“..

V: Gerai padaryta. Vaikinai, Meškiukas sako ačiū. Jis išmoko žaisti su žaislais, o po tavo eilėraščio padės žaislus. Apie tai mūsų klasė baigėsi.

Paskutinė pamoka apie kalbos ugdymą vidurinėje grupėje „Kelionė į stebuklingą mišką“

Programos turinys:
- Atskleisti vaikų žinių lygį;
- Ugdyti nuoseklią vaikų kalbą;
- Formuoti kalbos gramatinę struktūrą: išmokyti suprasti dviejų prielinksniais išreikštų objektų erdvinius ryšius: viršuje, apačioje, apie, už ir prieveiksmiai: viršuje - apačioje, dešinėje - kairėje;
- Suformuoti gebėjimą sudaryti „meiliškus žodžius“ (su mažybine priesaga);
- Formuoti gebėjimą atsirinkti žodžius, tinkamus reikšme;
- Formuoti gebėjimą derinti daiktavardį su būdvardžiu;
- Lavinti foneminę vaikų klausą;
- Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje.
Įranga: Vokas su laišku, bilietai, dėžutė, kortelės su lėktuvo atvaizdu, garvežys, garlaivis, siužetinės nuotraukos pagal pasaką Kolobok, gėlė, drugelis, kortelės su daiktų atvaizdu (ŽUVYS, KNYGA, KAMULAS, KIBIŠAS, Lankas, Lėlė, LAPĖ, LĖŠTĖ, VANDUO, GĖLĖ, MARŠKINĖLIAI, ŠAKŠTAS), rutulys, kortelės su užrašytomis frazėmis, kortelės su daiktų atvaizdu (KUBAS, KUMULYS, KAMULIS, SUKNELĖ, GĖLĖ, KIAUŠAS) , PUODIKALIS), „Juokingas kamuolys“, įvairių garsų garso takelis (lyja, lapų šlamėjimas, vandens purslų, sniego traškėjimas, pučia vėjas), molbertas, vatmano popierius su medžio atvaizdu, klijai, lapai, raudonos, mėlynos gėlės ir geltonos spalvos, skanėstai.

Linkteliu judesiu
Vaikai kartu su mokytoja įeina į grupę ir susiranda voką.
Pedagogas: - Vaikinai, žiūrėk, kas tai? Ar nepalikai, tai ne tavo? Iš kur čia atsirado šis vokas? O čia dar kažkas! Leisk man tai dabar perskaityti.
„Darželis „Firefly“, vidurinės grupės vaikai Nr. 1“
- Vaikinai, tai laiškas mums! Reikia perskaityti, kas parašyta laiške. (mokytojas atplėšia voką ir skaito)
„Brangūs vaikinai! Miško fėjos jums rašo. Mūsų stebuklingame miške atsitiko bėda. Piktasis burtininkas užkerėjo pasakų medį ir dabar jis išdžiūvo ir ant jo nėra nė lapelio, o visos laumės liko be magijos. Norėdami atgaivinti medį, turite leistis į kelionę į mūsų stebuklingą mišką, tačiau kiekvienoje stotyje jūsų lauks užduotis. Už teisingą jo atlikimą gausite stebuklingus lapus, kurių pagalba kelionės pabaigoje galėsite atgaivinti pasakų medį ir grąžinti mums magiją. Bilietus į traukinį rasite voke.
Miško fėjos.
– O, tikrai, štai ir bilietai! Na, padėkime fėjoms?
Vaikai: - Taip!
Pedagogas: -Ir ką mes eisime į kelionę, nuostabi dėžutė padės nustatyti. Skaičiavimo eilės pagalba išsiaiškinsime, kam atiteks tokia atsakinga užduotis.
Vaikas už kaspinėlio ištraukia kortelę iš dėžutės.
Pedagogas: - Vaikinai, atsisėskite, eikime į kelią!
Kelionės melodija prasideda.
1 stotis "Surinkite pasaką"
Pedagogas: - Vaikinai, kai kurios nuotraukos, ar jos jums ką nors primena?
Vaikai: - Pasaka Kolobok.
Pedagogas: - Visos nuotraukos yra sujauktos ir jums reikia jas išdėstyti tinkama seka. Prisiminkite pasaką Kolobok.
Vaikai išdėlioja paveikslėlius teisinga seka ir pasakoja istoriją apie meduolį.
Pedagogas: - Puiku, vaikinai, jūs teisingai sukūrėte pasaką ir gavote už tai lankstinukus.

2 stotis „Linksmasis drugelis“
Pedagogas: - Vaikinai, pažiūrėkite, kokia graži gėlė! Kas ten skrenda?
Vaikai: - Drugelis!
Pedagogas: - Žiūrėk, kur sėdėjo drugelis? Kur ji dabar skrenda? Dabar kur jis nuskrido? (vaikai atsako: - prie gėlės, virš gėlės, priešais gėlę, už gėlės ir prie gėlės)
Pedagogas: - O štai lapai, vadinasi, jie teisingai susidorojo su užduotimi! Eikime toliau.
Skamba melodija, einame toliau.
3 stotis „Skambinkite meiliai“
Mokytojas meta kamuoliuką vaikui ir vadina daiktavardį, o vaikas grąžina kamuolį mokytojui ir atkuria šio daiktavardžio mažybinę formą. Pavyzdžiui: Lentelė – lentelė
ŽUVYS, KNYGA, KUMULYS, KIBIŠAS, LANTAS, LĖLĖ, LAPĖ, LĖŠTĖ, VANDUO, GĖLĖ, MARŠKINĖLIAI, Šaukštelis.
Pedagogas: - Gerai padaryta, vaikinai, padarė tai! Gaukite lankstinukus. Vaikinai, ar pavargote? Atlikime fizinį pratimą.
Fizminutka "Jei tau patinka, tai daryk..."
Pedagogas: - Pailsėjome, laikas leistis į kelią.
Pereikime prie melodijos.
4 stotis "Pasakyk man žodį"
Ant stalo stovi kortelės su užrašytomis nebaigtomis frazėmis. Vaikas paima kortelę, duoda ją mokytojui, mokytojas perskaito, o likę vaikai užbaigia frazę.
Visą dieną gaudau klaidas
Valgau kirminus.
Aš neskrendau į šiltą žemę,
Aš čia gyvenu po stogu.
Chick-chick! Nesidrovėkite!
Aš patyręs... (žvirblis)

Vakaras artėja, žiūrėk
Apšviesta... (žibintai)

O šalia begemotų
Sugriebė už... (pilvai)

Zuikis neklausė tėčio -
Jie sutraiškė zuikį... (letena)

Ir šalia šio medžio
Klajojo blogis ... (vilkai)

Ilgas, ilgas krokodilas
Jūra mėlyna... (užgeso)

Labai ryškiai šviečia saulė
Begemotas tapo... (karštas)

Dažnai prie ežero atsigerti
Raudonplaukė vaikšto... (lapė)

Bi-bi-bi! Automobilis dūzgia
- Neišeisiu be ... (benzino)

Ne žadintuvas, o skambėjimas.
Ne imtuvas - sako.
Atspėk, kas jis toks?
Žinoma,... (telefonas)
Pedagogas: Jūs padarėte puikų darbą!

5 stotis "Kokia spalva?"

Išdėliojamos kortelės su daiktų atvaizdu. Vaikas pats pasirenka kortelę, o spalvą pasirenka „Juokingojo kamuoliuko“ pagalba. Taigi jis sutinka daiktavardį su būdvardžiu. Pavyzdžiui: - mėlynas rutulys, raudonas kubas.

Pedagogas: - Gerai padaryta! Atliko užduotį, gauk dokumentus.

Skamba melodija, kelionė tęsiasi.

6 stotis „Sužinok, kas skamba“

Skamba įvairių garsų fonograma (lyja lietus, šniokščia lapai, purslai vanduo, čiurlena sniegas, pučia vėjas), vaikai klausosi ir spėlioja, kokie tai garsai.

Pedagogas: - Gerai padaryta! Štai lapai, tęsiame kelionę.

Galinė stotis "Magiškasis miškas"
Pedagogas: - Taigi mes atvykome į stebuklingą mišką. Žiūrėkite, vaikinai, čia yra medis! Jis tikrai užburtas, ant jo nėra nė vieno lapelio. Pažiūrėkite, kiek lapelių užsidirbote, gal jų užtenka, kad atgaivintumėte medį ir sugrąžintumėte magiją fėjoms? Priklijuokime lapus prie medžio ir pamatysime.

Vaikai klijuoja popieriukus. Tai skamba kaip magiška melodija.

Pedagogas: - Įvyko stebuklas, stebuklingas medis atgijo! Mums pavyko sugrąžinti magiją fėjoms! O, žiūrėk, ką tau fėjos atsiuntė kaip padėkos ženklą (mokytoja parodo skrynią su skanėstais).

Atspindys: Vaikinai, kas jums labiausiai įsiminė iš šiandienos kelionės? Kokios užduotys jums pasirodė sudėtingos? Kokias užduotis jums patiko atlikti?

Kas šiandien susidomėjo, paimkite raudoną gėlę ir priklijuokite prie stebuklingo medžio. Kam nelabai buvo įdomu, paimkite mėlyną gėlę ir priklijuokite. O kam šiandien nuobodu, priklijuokite geltoną gėlę.


Į viršų