Jaunesnės grupės plastilinografijos pamokos santrauka „miške gimė eglutė“. Pamokos apie plastilinografiją „Kalėdų eglutė elegantiška“ santrauka

Atvirkštinė aplikacija iš plastilino „Linksmasis sniego senelis“. Meistriškumo klasė su žingsnis po žingsnio nuotraukomis.

Aplikacija atgal Tai yra atvirkštinė programa. Jis atliekamas skaidriu pagrindu, o jo blogoji pusė tampa priekine.

Matveeva Lyubov Viktorovna, pradinių klasių mokytoja.
Tikslas: meistriškumo klasė bus naudinga ikimokyklinių įstaigų mokytojams, pataisos internatų mokytojams, pradinių klasių mokytojams, taip pat papildomo ugdymo mokytojams. Darbas gali būti atliekamas individualiai arba poromis.
Tikslas: išmokite iš plastilino pasidaryti atvirkštinę aplikaciją „Linksmasis sniego senelis“.
Edukacinės užduotys:
- supažindinti su nauja plastilino atvirkštinio aplikavimo technika;
- įgūdžių ir gebėjimų ugdymas dirbant su plastilinu ir rietuve;
- plėsti žinias apie medžiagas ir jų savybes, panaudojimo technologijas; praktinių įgūdžių formavimas.
Kūrimo užduotys:
- mokinių protinės veiklos ugdymas orientuojantis į užduotį, planuojant darbo eigą;
- lavinti rankų ir pirštų smulkiosios motorikos koordinaciją.
Edukacinės užduotys:
- estetinio skonio, savarankiškumo, tikslumo ugdymas.

Medžiagos ir įrankiai:

plastilinas, rietuvė, laminuotas lakštas (klijuotas) (arba stora skaidri plėvelė, stiklas, plastikas), dažymas.

Pamoką ar pamoką galite pradėti taip:

Apie kokį metų laiką kalba mįslė?
Sujaukė kelius
Papuošė langus.
Suteikė džiaugsmo vaikams
Ir ji važinėjo rogutėmis.
(apie žiemą).


Kokius žiemos mėnesius žinai? (gruodžio mėn. sausio mėn. vasario mėn.).
– Koks oras žiemą? (šalta, šalta)
Ką žemė dengia žiemą? (su sniegu)
– Koks sniegas? (baltas, purus, šviesus, šaltas, lipnus, šlapias).
-Vaikai, ką mėgstate veikti žiemą, kai vaikštote lauke? (Slidinėjimas rogutėmis, sniego gniūžtėmis žaisti, sniego čiuožyklos gaminimas ir kt.)
– Ką veiksime šiandien pamokoje, sužinosite, jei atspėsite mįslę.
Atsirado kieme
Tai šaltas gruodis.
Nerangus ir juokingas

Prie čiuožyklos stovi su šluota.
Aš pripratau prie žiemos vėjo.
Mūsų draugas... (sniego senis)


– Ir šiandien pas mus atėjo sniego senelis. Štai jis, bet mūsų sniego senelis labai liūdnas, neturi draugų. Padėkime jam.
- Sakyk, ar tau patinka daryti sniego senius? Žinoma, tai įdomu ir juokinga.
Iš ko pagaminti sniego seniai?
- Kaip jie tai padaro?
– Tai va, pirmiausia jie ridena didelį, didelį sniego luitą – tai bus sniego žmogaus kūnas. Tada ant šio pirmojo gabalėlio uždedamas antras gabalas, tai bus galva. O iš šonų pritvirtinti du mažesni apvalūs gumuliukai – tai bus rankos.
– O iš ko mūsų Snieguolė, kaip manai, ko mums reikės? (pavyzdys rodomas).


Taigi, darbui reikės: plastilino, rietuvės, laminuoto lakšto, dažymo, sąvaržėlių.


Spausdinti spalvinimo puslapį.


– Prieš pradėdami dirbti atliksime fizinę minutę
"Sniego senis":
Gaminame sniego senį
Nuo puraus sniego.
Štai koks jis pirmasis komikas!
Štai koks jis didelis.
Antrasis yra šiek tiek mažesnis,
Trečia bus galva,
Skrybėlė bus iš kibiro,
morkų nosis,
O akys – dvi linksmos šviesos.
Štai koks jis juokingas;
Jis juokiasi nuo ausies iki ausies
Jis daro vaikus laimingus.

Darbo planas:

1. Spalvą iš apačios fiksuojame sąvaržėlėmis prie laminuoto lakšto.


2. Padarome morkų nosį, užtepdami oranžiniu plastilinu, apipjaustydami kraštus rietuve.


3. Paakius patepkite juodu plastilinu.


4. Gaminame burną: pirmiausia iš juodo plastilino susukame žiogelį, tada išilgai burnos kontūro prispaudžiame (tarsi priklijuotą) prie laminuoto lakšto.


5. Užtepame baltu plastilinu, padarome sniego senio galvą, kraštus apipjaustome rietuve.


6. Pradėkime gaminti kepurę (galite derinti ir kitas spalvas).


7.


8. Pradedame daryti šaliką, kaitaliodami raudoną ir violetinę spalvas.



9. Iš juodo plastilino darome sagas.


10. Baltu plastilinu darome sniego senio korpusą, apipjaustydami kraštus kaminu.


11. Su geltonu plastilinu gaminame kumštines pirštines.


12. Plastilinas su mėlynais atspalviais aplink sniego senį padaro sniego pusnis.


11. Nuimame dažymą, apverčiame. Štai kas atsitiko.


12. Toliau galite parodyti vaizduotę ir kūrybiškumą.
Apačioje padėjau mėlyną kartoną.


Kvilingo technika įkišau į snaigėmis dekoruotą rėmelį.


Štai tokia laminuoto plastilino aplikacija pasirodė.
Keiskite spalvų derinius ant kepurės ir šaliko, pakeiskite kumštinių pirštinių spalvą, sniego senį galima padaryti mėlyną, foną taip pat galite pakeisti ir jums pavyks mano sniego senis. Kurti, fantazuoti. Linkime sėkmės!

Svetlana Terenina

(vidurinė grupė Nr. 8 MBDOU Nr. 29 Azovo)

Pedagogas: Terenina S. N.

MBDOU Nr. 29, Azovas, 2016 m.

Pamokos tikslas: kūrybiškumo formavimas, savarankiškos kūrybinės veiklos įgūdžių ugdymas kuriant eglutę netradicine menine technika „Plastilinografija“.

Užduotys:

Toliau supažindinti vaikus su netradicine modeliavimo technika – plastilinografija;

Tobulinti vaikų gebėjimą dirbti su plastilinu;

Ugdyti vaikų gebėjimą dirbti plastilinografijos technika – pirštais gnybti, ridenti dešreles ir rutuliukus, tepti šabloną, lyginti gatavą paviršių;

Lavinti kalbą meniniu žodžiu, turtinti žodyną, kūrybinę vaizduotę;

Skatinti pažintinę-kūrybinę ir sensomotorinę raidą, vaikų socializaciją;

Lavinti smulkiąją rankų motoriką;

Grupėje sukurti palankų emocinį foną, palaikyti naujametinę nuotaiką vaikams.

Numatyti rezultatai:

Plastilino savybių išmanymas, pagrindinių darbo su juo metodų įsisavinimas;

Įvaldyti pagrindinius plastilinografijos darbo metodus (nugriebti, pirštais ridenti dešreles ir rutuliukus, užtepti šabloną, išlyginti gatavą paviršių);

Savarankiška amatų gamyba pagal modelį;

Darbo įgūdžių, kūrybinės iniciatyvos, darbštumo formavimas.

Darbui reikalingos medžiagos:

Metodiniai Naujųjų metų medžio paveikslai, iliustracijos ir nuotraukos;

Auklėtojos pagamintas pavyzdys;

Kartoniniai šablonai, spalvoto popieriaus lapai, blizgučiai, snaigės, padarytos skylutėmis);

Klijų pagaliukas, plastilinas, modeliavimo lenta, rietuvės, servetėlės ​​rankoms.

Preliminarus darbas:

Vaikinai, koks dabar metų laikas? (Žiema).

O kokiai pagrindinei žiemos šventei ruošiamės (Naujiesiems metams).

O be ko nėra Naujųjų metų? (Be Kalėdų Senelio, be sniego, be eglutės).

Teisingai, vaikinai, pagrindinis Naujųjų metų šventės svečias yra Kalėdų eglutė. Pažiūrėkime nuotraukas, kaip žmonės puošia Kalėdų eglutes šventei (peržiūrėkite didaktinius paveikslėlius ir iliustracijas, atkreipkite vaikų dėmesį į eglučių puošimą – žaislus, girliandas, blizgučius ir pan.).

Pamokos eiga

1. Organizacinis momentas.

Vaikinai, greitai kiekvienuose namuose bus išmanioji Kalėdų eglutė. O mūsų muzikos salėje jie papuoš ir eglutę. Šoksime aplink ją, dainuosime dainas, skaitysime poeziją. Ar norite klausytis eilėraščio apie mūsų Naujųjų metų grožį? (Vaikai atsako).

Skaito A. Barto eilėraštį „Merginos sustojo ratu“.

Merginos sustojo ratu.

Jie atsikėlė ir užsičiaupė.

Kalėdų Senelis uždegė šviesas ant aukštos eglutės.

Viršuje yra žvaigždė, karoliukai dviem eilėmis.

Tegul medis neišnyksta

Tegul jis visada dega!

2. Pagrindinė dalis.

Vaikinai, pasipuoškime savo eglutes ir uždegkime ant jų lemputes. Bet kad mūsų eglutės būtų gražios ir elegantiškos, pirmiausia ištieskime rankas ir pirštus.

Pirštų gimnastika "Smilkė"

Ryte vaikai buvo nustebinti (išskėtė rankas į šalis, pakeldami pečius)

Kokie stebuklai įvyko

Šią Naujųjų metų naktį?

Tikėjosi ko nors (suspausti ir atspausti pirštus)

Ir mes pamatėme paradą:

Sniego seniai stovi iš eilės (rankomis nubrėžkite ore tris apskritimus)

Akys linksmai dega, (užmerktos ir atmerktos akys delnais)

O prieš juos – Kalėdų eglutė (ploja rankomis)

Pūkuotas, su adatėlėmis.

Žingsnis po žingsnio kūrimas.

Vaikinai, kokios spalvos medis? Tai va, žalia, taigi savo eglutėms imsime žalio plastilino.

Pirmiausia reikia paruošti plastiliną – pašildyti delnuose, gerai suminkštinti, išminkyti. Dabar nugriebiame nedidelį plastilino gabalėlį, susukame į rutulį, išlyginame ir ištepame ant kartoninio šablono. Stengiamės plastilinu ištepti kuo ploniau, kad eglutė būtų kuo tvarkingesnė ir gražesnė. Tada imame kitą nedidelį plastilino gabalėlį, susukame į rutulį, išlyginame ir aptepame. Ir taip toliau, kol visas raštas bus žalias.

Dabar pradėkime lyginti. Pirštais išlyginame plastiliną, kad eglutė būtų lygi, o papuošimai tvarkingai gulėtų.

Pats metas puošti mūsų eglutes. Ant plastilino dedame dekoracijas - snaiges, žvaigždutes, dovanas.

Pabaigoje mes įklijuojame savo Kalėdų eglutę ant spalvoto popieriaus ir papuošiame atviruką snaigėmis.

3. Baigiamoji dalis

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokias nuostabias Kalėdų eglutes gavome! Ir mano eglutė džiaugiasi, kad ji turėjo tiek daug gražių merginų.

Pamokos rezultatas – gatavų darbų paroda prie amatų stendo.

Susijusios publikacijos:

GCD santrauka švietimo srityje "Meninis ir estetinis vystymasis". Plastilinografija „Smiltis“ (vyresnė grupė) Tikslas: tobulinti rankų smulkiosios motorikos įgūdžius plastilinografija, pirštų gimnastika. Uždaviniai: NVO „Meninis ir estetinis.

GCD santrauka apie modeliavimą naudojant "plasticineografijos" metodą vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus "Draugai šuniukui" Programos užduotys: Mokymosi užduotys: 1. Išmokyti vaikus dirbti netradicine vaizdine technika – plastilinografija. 2.

GCD santrauka apie modeliavimą naudojant "plasticinografijos" metodą vyresniems ikimokyklinio amžiaus žmonėms "Nauji žieminiai drabužiai" Programos turinys: Mokymosi užduotys: 1. Išmokyti vaikus dirbti netradicine vaizdine technika – plastilinografija.

Dekoratyvinio piešimo pamokos vidurinėje grupėje „Dressy Horse“ santrauka Tema: Aprengtas arklys Tikslai: Išmokite pritaikyti raštą (taškelius) kištuku. Įtvirtinti pagrindinių „Dymkovo“ elementų piešimo įgūdžius.

Sveikinimai, mieli kolegos! Netrukus ateis visų mėgstama ir ilgai laukta šventė „Naujieji metai“. O be kokių Naujųjų metų atostogos.

Ksenija Aleksašina
Integruotos plastilinografijos ir netradicinių pritaikymų pamokos vyresniajai grupei konspektas tema „Arkliai“

Mieli kolegos! Aš esu globėjas vyresnioji grupė, mes kartu su kolegomis nusprendėme įgyvendinti Grace projektą, pabandysiu trumpai papasakoti.

Kaip mums kilo ši idėja? Mūsų mažos mergaitės visada nešiojasi su savimi į darželį arkliai, dabar yra daug vaikiškų kanalų, jie rodo animacinius filmus apie arkliai. Bet kai pradėjome klausinėti vaikų, ką jie apie juos žino, paaiškėjo, kad žinių nėra. Ir mes su kolegomis nusprendėme daryti projektą ir pavadino jį „Grace“. Mums prireikė beveik 2 mėnesių. Dalyvavo visos sritys. Mes paėmėme leksinę temą apie arkliai, visi pamokos(kalbos raida, meninis darbas, aplikacija, modeliavimas, logopedo profesija, muzika, kūno kultūra ir kt. e) buvo tik apie arkliai. Vyko ir bendra auklėtojos-vaiko-tėvelės veikla. Buvo labai vaisingas darbas, todėl dabar labai sunku jį aprašyti ir pristatyti. Turėjome atostogas, ekskursijas. Projekto užbaigimas buvo išvyka į jojimo klubą „Auksinė pasaga“, kartu su tėveliais.

Integruotos veiklos klasės santrauka(aplikacijų lipdymas, edukacinė sritis – meninė kūryba) skirta 5-6 metų vaikams, tema „Gracija“.

Tikslas:

1. Priežastis vaikams susidomėjimas modeliavimu.

2. Išmokykite vaiką lipdyti įvairias formas, jungti jas į kompozicijas ir pan.

3. Lavinti smulkiąją motoriką.

4. Ugdykite vaiko vaizduotę ir fantaziją.

5. Lavinkite pirštų koordinaciją.

6. Išmokykite vaiką susitvarkyti pats plastilinas be nuolatinės suaugusiųjų priežiūros.

7. Išmokyti tikslumo dirbant su plastilino.

medžiagų: Nuotraukų rėmelis, plastilino, lenta, plastikinės žirklės, degtukai, kartonas, pieštukas, liniuotė.

Per pamokos magnetofonu grojamos vaikiškos dainelės apie arkliai. 1. Jevgenijus Isakevičius-Pro arklys. 2. Tatjana ir Sergejus Nikitinai – poniai turi ilgus kirpčiukus. 3. Seserys Tolmacheva-Young arklys. 4. Viačeslavas Dobryninas ir vaikų choras-Raudonasis arklys. 5. Laiminga vaikystė-Daina apie ponius.

Sveiki bičiuliai! Kokia graži, gera diena šiandien. Apsidairykite aplinkui, ką matote? (Vaikai pradeda sąrašą: skaisčiai šviečia saulė, danguje yra mėlynų debesų, ant medžių atsiranda ir žaliuoja lapai ir pan., priklausomai nuo sezono.) Šiandien kalbėsime apie įdomus gyvūnas, dabar aš tau papasakosiu eilėraštį, o tu atidžiai klausykis ir pasakyk, apie ką jis.

R. Aldonina

aš mačiau arklys pievoje,

Tačiau jis prie jos nepriėjo.

Tyliai seku ją

Stebėjau iš už krūmų.

Ir aš vis dar esu iš visų pusių

Jos nematė

Kai piemuo atnešė balną

Ir atsisėdo jai ant nugaros!

O vyras ir balnas

Ar sunku neštis?

Bet arklys nešyptelėjo,

Ji neprieštaravo.

Ir naktį aš sapnavau sapną -

Ganytojas nešė arklys ant nugaros!

Piemuo pūstelėjo ir vos ėjo

Arklys buvo gerai.

Teisingai! Gerai, vaikinai, žinoma arklys. (Rodome matomumą-nuotraukas, nuotraukas).Vaikinai, pasakyk arklys tai laukinis ar naminis gyvūnas? Ką jie valgo arkliai? Ką tu turi arkliai bet ne kituose gyvūnuose? Kokią naudą jie atneša žmonėms?

Vaikinai, šiandien mes patys tai išbandysime arkliai(rodyti pavyzdį).

1. Liniuote ir pieštuku padalijame lapą į dvi lygias dalis. Viršutinę dalį padengiame mėlyna spalva - tai bus dangus. (Kiekvieną etapą atliekame vizualiai, kartu su vaikais).

2. Kur ganome arkliai? Tiesiai pievoje. Kokios spalvos pieva? Žalias. Taigi antroji dalis, dažome žaliai!

Mūsų pirštai, gerai bandė, duokime jiems poilsio ir pirštų gimnastikos. Mokytojas rodo, vaikai kartoja ir taria.

tsok, tsok, tsok, tsok,

arklys – pilka pusė! (Tuo pačiu metu mes laikome delnus iš abiejų pusių)

Aš pabelsiu kanopa, (Bakstelėjame pirštais į stalą)

Jei nori, padarysiu! (Prispaudžiame delnus vienas prie kito ir darome bangą primenantį judesį)

Pažiūrėk, kokia aš graži (Rodome įsivaizduojamas uodegas ir karčius)

Graži uodega ir karčiai.

tsok, tsok, tsok, tsok, (Liečiame pirštais, dedame juos paeiliui ant nykščio)

arklys – pilka pusė! Tuo pačiu metu mes laikome delnus iš abiejų pusių).

Taigi mažai ilsėjomės, o dabar tęskime.

Pasakojame ir parodome vaikams, kaip išdėlioti degtukas arklys.

Dabar kviečiu įminti mįsles! Pirma, pasakyk man, kaip atsakyti? (Vaikai aiškina, kad šaukti nereikia, bet reikia pakelti ranką ir laukti, kol mokytojas jo paklaus). Puiku, tu teisus! Atidžiai klausytis.

Turiu didelius karčius

Ausys ir kanopos.

Važiuosiu tuo žaismingai

Kas nebijo.

Mano kailis lygus

Kas aš esu? (arklys)

Mažasis brolis didelis arkliai,

Mėgstu saldų cukrų

Jei nori, aš važiuosiu

Kaip vėjas skrendu

Išdykę kirpčiukai, karčiai,

Gražiai vystosi.

Aš pasivaikščiosiu aptvaru

Jie vis dar ten ganosi - (ponis).

Jis pasirodė Margošoje -

Mūsų geras arklys.

Kas jis toks, aš nežinau

Bet aš myliu ir suprantu.

Nors jis didelis, jis dar tik vaikas.

Gražus mielas… (kumeliukas).

Žaismingai bėga per lauką.

Stebuklas vėjas vėjyje - ... (Manė)

Kokie jūs protingi vaikinai! Ir tada pasakyk man, kadangi pas mus yra mėlynas dangus, žalia žolė, tai koks metų laikas? (Vaikai atsako-vasara). O ką mes turime vasarą, šviečia ryškiai? (Vaikai atsako-saulė). Teisingai! Tada padarykime savo labui arkliai saulę? Su vaikinais darome saulę, paaiškiname ir taip pat aiškiai parodome.

Toliau klausiame vaikų, ką jie dar norėtų pridėti prie savo arkliai? (Mūsų vaikai siūlė gaminti gėles, pagal tą pačią schemą mes vizualiai ir kartu su vaikais darome gėles). Toliau darbelius dedame i foto rmelelius, ismatavimai priklauso nuo jusu darbelio, kazkas padare A4, arba 9x15.Is anksto sakeme tevams, kad atveztu ​​9x15 dydzio kadrus.

Vaikinai, kokie mes geri bičiuliai. Mes padarėme savo arkliai. Ar tau patiko? o kas tau patiko labiausiai? (Vaikai atsako). Noriu sužinoti, su kokiais sunkumais susidūrėte (Vaikai pasakoja, kas jiems buvo sunkiausia).

Vaikinai mūsų pabaigoje pamokos, siūlau nueiti ant kilimo ir šiek tiek pasportuoti. (Vaikai daro kartu su mokytoja ir sako)

laivyno pėda arklys(Rūšiuojame per kojas paeiliui, pirmyn ir atgal)

Pratimus dariau ryte.

Ištemptas pradėti (Ištemptas)

Ir bakstelėjo į kanopą. (Išmušta koja)

Dabar šokite į priekį (Šokinėju kaip žodžiais)

Į šoną, atgal ir atvirkščiai.

Skok! Skok!

Bėga vietoje ir tada - (Bėk į vietą)

Mahi karčiai ir uodega. (Mes purtome galvas kaip turėtume karčius)

Kas yra uodega ir karčiai (rodo ranka)

Šilkinis ir gražus!

garsiai prunkštelėjo arklys:

Frrr! Įkrovimas baigtas! (Darau Frrrr)

Ar ne laikas atsigaivinti? (traukiant pečius)

Duok šieno ir vandens (Ištiesi rankenas).

Štai kokie mes gražūs, išdykę ir juokingi arkliai. Dabar paimkime savo darbelius ir pastatykime juos į priėmimo zoną, kad tėvai ir svečiai galėtų pasigrožėti arkliai.

Meistriškumo klasė pedagogams »

Šia tema: „Puoškime eglutę“

Meistriškumo klasės tikslas:

tobulinti mokytojų profesinius įgūdžius, įgyti naujų žinių ir jas įsisavinti praktinėje veikloje.

Meistriškumo klasės užduotys:

netradicinių darbo su plastilinu metodų kūrimas mokytojų;

meistriškumo kurso dalyvių mokymas „plastilinografijos“ technika

ugdyti domėjimąsi netradiciniais daiktų vaizdavimo popieriuje būdais ir plačiu jų panaudojimu darželyje.

Tikėtinas rezultatas:

tinkuoto paveikslo, vaizduojantį pusiau tūrinius objektus ant horizontalaus paviršiaus, kūrimas;

meistriškumo klasės dalyvių „plasticineografijos“ technikos naudojimas dirbant su vaikais;

profesinės kompetencijos lygio didinimas.

Medžiagos ir įranga mokytojams:

plastilino rinkinys;

Rankų servetėlė;

modeliavimo lenta;

kanalėlis.

Meistriškumo klasė:

Įvadas

Plastilinografija – netradicinė vaizduojamojo meno technika, kurios principas – sukurti tinkuotą paveikslą, vaizduojantį pusiau tūrinius objektus ant horizontalaus paviršiaus. Užsiimdami plastilinografija, vaikai įgyja žinių, įgūdžių, taip pat tiesioginėje edukacinėje veikloje gautos informacijos įtvirtinimo, kad galėtų susipažinti su kitais, bendrauti, piešti, susipažinti su įvairių objektų pasauliu dalinio atliekų panaudojimo procese, plečiasi vaikų vizualinės veiklos galimybės. Per

kuriant stiuko paveikslus vaikams lavinami smulkioji motorika, rankų judesių koordinacija, akis. Ši technika yra gera, nes ji yra prieinama vaikams, leidžia greitai pasiekti norimą rezultatą ir įneša į vaikų veiklą tam tikrą naujovę, daro ją įdomesnę ir įdomesnę.

Praktinė dalis

Šiandien, mieli mokytojai, Naujųjų metų eglutę pavaizduosime daugiasluoksne plastilinografija. Tam mums reikės:

storas kartonas mėlynas, ½ A4 dydžio

plastilino rinkinys;

Rankų servetėlė;

plona viela

1. Pirmiausia imame žalią, šviesiai žalią, geltoną plastiliną.

2. Iš jo darome įrašus.

3. Ruošiniai dedami vienas ant kito. Gavome taip vadinamą „sluoksninį tortą“. Tik nespauskite sluoksnių labai stipriai vienas prie kito, tiesiog uždėkite vieną sluoksnį ant kito.

4. Ir dabar jūs galite labai atsargiai sulenkti mūsų ruošinį išilgai vidurinės linijos

5. Tada, naudodami ploną vielą, supjaustome ruošinius šakelėms

6. Iš gautų šakų išdėliokite eglutę. Pradedant nuo apačios

7. Dabar belieka papuošti mūsų eglutę kamuoliukais, pagamintais tokiu pat būdu daugiasluoksnės plastilinografijos būdu

išvada.

Plastilinografijos technikoje galite kurti: gėles, augalus, vabzdžius, žuvis, gyvūnus. Pirmosios sėkmės darbe sukels vaikų norą kurti teminius paveikslėlius, pirmiausia vadovaujant suaugusiajam, o paskui savo pačių kūrybiškumui, o tai prisidės prie vaizduotės ir fantazijos ugdymo.

Piešimas plastilinu yra nuostabi vizualinė veikla savo galimybėmis. Tai leidžia vaikui įvaldyti garsumą, padaryti paveikslėlį reljefinį ir dėl to išraiškingesnį bei gyvesnį. Bet be to, tai taip pat yra būdas suteikti vaikų pirštams gerą raumenų apkrovą.


Spirina Natalija Michailovna

Nikitina Julija Aleksandrovna

D\ sodas "Auksinis raktas"

Taksimo

Plastilinografijos užsiėmimų santrauka Tema:"Miške augo grybai-grybai"
su vidurinės mokyklos vaikais

Tikslai:

  • apibendrintos grybų sampratos formavimas vaikams;
  • ugdyti gebėjimą rasti sąsajų tarp tikrų ir vaizduojamų grybų formų, perteikti natūralias jų savybes, spalvą;
  • vaikų žinių apie plastilino savybes įtvirtinimas: minkštas, lankstus, galintis įgauti tam tikrą formą.

Įranga: storas kartonas (pusė A4 formato), plastilino rinkinys, rietuvė, modeliavimo lenta, grybus vaizduojančios iliustracijos, grybų manekenai.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, rudenį miške daug grybų. Dabar duosiu jums mįsles-patarimus, o jūs pabandykite atspėti, kaip šie grybai vadinasi.

(Mokytojas užmeta mįsles ir tuo pačiu demonstruoja

grybų iliustracijos ar manekenai.)

Pedagogas:

Virš grybų - pagrindinis,
Lygus ir gražus.

Stovi ant stiprios kojos
Dabar guli krepšyje.

(Atsakymas: baltasis grybas, baravykas.)

Netoli miško pakraštyje,
Puošdamas tamsų mišką,
Išaugo kaip petražolės,
Nuodingas...

(Atsakymas: musmirė.)

Puiku, įminei visas mįsles! Kas iš jūsų kada nors yra važiavęs grybauti su savo tėvais?

(Vaikų atsakymai.)

Pedagogas: Dabar spręskime, kas kokį grybą gamins. Turiu grybų, musmirės ir rusulos. Ar pasirinkote? Šauniai padirbėta! Pradėkime piešti grybą nuo stiebo. Visi grybai balti. Taigi, mums reikia balto plastilino. Grybai turi storas, tvirtas kojeles, todėl reikia paimti didelį gabalėlį plastilino ir susukti į dešrą. O musmirė ir rusula turi plonas kojas. Norintiems pavaizduoti šiuos grybus reikia paimti mažesnį plastiliną ir taip pat susukti plonas dešreles.

(Vaikai kočioja dešreles iš plastilino.)

Pedagogas: Dešrelės yra paruoštos, jas reikia pritvirtinti prie grybų kojelių ant kartoninių dėžių. Tolygiai paspauskite gautą koją ir išlyginkite ant pagrindo. Piktžolėms mums reikia žalio plastilino. Paimkite keletą mažų gabalėlių ir susukite mažas dešreles, skirtas žolei. Tada juos pritvirtiname prie kojų apačios ir išlyginame įvairiomis kryptimis. Dabar tai iki kepurės. Grybai turi rudas, lygias, blizgančias kepurėles, o musmirės – pailgas raudonas su baltais taškeliais. Russula turi skirtingas skrybėles, padarykime jas pilkas. Paimkite reikiamos spalvos plastilino, susukite rutulį, įdėkite jį į skrybėlės centrą. Tada, išlygindami, tolygiai paskirstykite plastiliną per visą grybo kepurėlę. O dabar išlyginkite kepurės nelygumus ir išsikišusias detales. Tie, kurie lipdo musmires, nepamirškite padaryti mažų baltų taškelių. Norėdami tai padaryti, pirštais susukite nedidelius balto plastilino rutuliukus ir išlygindami pritvirtinkite prie kepurės.

Kūno kultūra „Vėjas pučia mums į veidą“

Vaikai stovi šalia kėdžių ir kartu su mokytoju atlieka judesius.

Pedagogas:

Vėjas pučia mums į veidus. (Atlikite rankų siūbavimą į priekį prieš veidą.)

Medis siūbavo, (Jie pakelia rankas aukštyn, vaizduodami medžio vainiką, pasilenkia į dešinę ir į kairę.)

Vėjas tylesnis, tylesnis, tylesnis. (Rankos priešais save, atlikite negilius pritūpimus.)
Medis vis aukščiau ir aukščiau. (Pakelkite rankas aukštyn, palaipsniui kilkite ant kojų pirštų ir ištieskite.)

Pedagogas: Dabar pažiūrėkime, ką gavai. Padainuosiu tau linksmą dainelę apie grybus, o tu atidžiai klausyk. Kai pavadinsiu grybą, kurį nupiešėte, perkelkite paveikslėlį aukštyn.

Gyveno miške, miške, miške

Mažas grybukas.

Russula jį pavadino „Mūsų borovichočeku“.

Musmirės purto galvas,

Kodėl jie pasiima tai su savimi, su savimi?

Šauniai padirbėta! Jūs turite tikrų tikriausių miško grybų.

Plastilinografija. Plastilino aplikacijų rūšys.

Plastilinografija – tai technika, kurios principas – plastilinu ant popieriaus, kartono ar kitokio pagrindo sukurti tinkuotą paveikslą, kurio dėka vaizdai yra daugiau ar mažiau išgaubti, pusiau tūriniai.

Reguliarus darbas su plastilinu leidžia vaikui sukurti sudėtingesnes kompozicijas, naudojant įvairius sudėtingus metodus.

Plastikas ir ryškus plastilinas puikiai tinka aplikacijų gamybai, nes yra lengvai apdirbamas ir suteikia norimą formą. Ir pati programa ilgą laiką išlaiko savo formą. Plastilino aplikacijai reikalingas įvairiaspalvis plastilinas, kartonas (spalvotas arba baltas), be to, aplikacija gali būti atliekama ant stiklo paviršiaus, po to uždengiant tuo pačiu stiklo gabalu ir įstatant į rėmelį.

Aplikacijos siužetas gali būti bet koks piešinys iš knygos ar žurnalo, kurį galima perkelti ant paviršių naudojant anglies popierių.

Plastilino pritaikymas gali būti atliekamas įvairiais būdais. Norėdami dirbti, jums reikės kartono lapo, pasirinkto sklypo ir spalvoto plastilino. Plastilino aplikacijos pranašumai prieš trimačių figūrų lipdymą yra tai, kad plokštumoje galima padaryti labai gražų ir ryškų siužetą, o medžiagos reikės daug mažiau.

Pirmiausia jums patinkantį piešinį reikia perkelti ant kartono lakšto ar žymeklio ant stiklo, kiekvieną paveikslo dalį užpildyti atitinkamos spalvos plastilinu, o tai galima padaryti su mažais rutuliukais, žvyneliais ar ištisomis dalimis, suteikiant kraštams norima forma su kaminu.

Taikymas ant stiklo

Stiklo gabalėlį pirmiausia reikia gerai nuplauti muilu arba stiklo plovikliu, nusausinti servetėle. Stiklo kraštus geriausia užklijuoti lipnia juostele arba elektrine juosta, kad nesusižalotumėte darbo metu. Perkelkite piešinį ant stiklo su žymekliu, piešinio elementus užpildykite plastilinu, kuriam jie pasirenka tinkamo dydžio plastilino gabalėlį ir gerai suminkome jį rankose ir užtepkite ant stiklo. Galite ištepti pirštais arba rietuve, atsargiai prispaudę prie paviršiaus, kad gautųsi plonas sluoksnis. Naują spalvą reikia tepti nuosekliai ir atskirai. Baigę tepti, turite nuimti lipnią juostelę nuo kraštų ir ant plastilino paviršiaus uždėti spalvoto popieriaus foną, o ant viršaus sandariai - kitą tokio pat dydžio stiklinę, tada storą kartoną. Suklijuokite gautą darbą išilgai kontūro spalvoto popieriaus juostelėmis, kad gautumėte tvarkingą rėmą. Galima tepti ir ant storo kartono lakšto, tačiau tokiu atveju ant pagrindo liks riebios dėmės iš plastilino.

Plastilino panaudojimo rūšys

Taikymas iš ištisų dalių. Plastilino paveikslai

Nuotrauka jau yra sudėtingesnė plastilino aplikacijos versija. Tam reikės tam tikrų įgūdžių dirbant su šia medžiaga, gebėjimo maišyti spalvas ir tikslumo. Geriausia plastilino paveikslėlio technologiją pradėti įvaldyti nuo paprastų mažų paveikslėlių. Kurdamas paveikslą plastilino technika, kiekvienas ugdo savo stilių ir būdą, įgyja pasitikėjimo dirbdamas su medžiaga, savo receptus, kaip išgauti tonus ir atspalvius, taip pat smulkių gudrybių ir paslapčių. Atlikdami keletą paprastų ir mažų paveikslų. Bus galima pereiti prie sudėtingesnio darbo.

Taigi, norint sukurti plastilino paveikslėlį, jums reikės siužeto (savo ar iš knygos (žurnalo), pagrindo, krūvų rinkinio ir šiek tiek pradinių žinių apie plastilino paveikslo gaminimo techniką.

Kaip plastilino paveikslo pagrindas tinka storas kartonas, plexiglas plokštė arba fanera. Paveikslas iš plastilino gali būti plokščias arba išgaubtas, atsižvelgiant į detales, iš kurių jis susideda.

Paveikslas iš plastilino yra plokščio paviršiaus ir primena aliejinę tapybą, o bareljefiniame variante sudedamosios figūros gali šiek tiek išsikišti virš jo paviršiaus.

Paveikslas gali būti kvadratinis, apvalus, ovalus ir tt Plastilinas ant pagrindo užtepamas krūva arba pirštais. Plastilinu ant kartono geriausia tepti rankomis, nes spaudžiama medžiaga guli ant paviršiaus lygiu sluoksniu, taip išgaunamas tepimo efektas aliejiniais dažais.

Paveikslą galima padaryti reljefiniu būdu įvairiais būdais - formuojant elementus naudojant rietuves, lipdant atskiras dalis, pjaustant žirklėmis ir pakeliant pjūvius, pertrinant plastiliną per sietelį ar išspaudžiant per česnako spaudą ir kt.


Į viršų