„Synopsis spring“ yra parengiamoji grupė. Pamokos parengiamojoje grupėje santrauka „Sveikas, pavasari! Ugdymo sritis: „Kalbos ugdymas“

Išsami pamoka parengiamosios mokyklos grupėje „Gerai, kad pas mus atėjo pavasaris“

Tikslai:įtvirtinti vaikų žinias apie pavasario ženklus, lavinti kalbą; toliau supažindinti iškilius Rusijos menininkus su peizažais, mokyti suprasti paveikslų turinį; išmokti nustatyti muzikinio kūrinio charakterį, nuotaiką, tempą (P. Čaikovskio „Snieguolė“); lavinti vaikus gryna kvintų intonacija iš viršaus į apačią, lavinti aiškią artikuliaciją („Ant žalios pievos“); įtvirtinti gebėjimą perteikti švelnų, ramų dainos pobūdį (E. Tilicheeva „Atėjo pavasaris“); ugdyti dainavimo intonacijos grynumą; mankšta kuriant pavasario gėlių kompoziciją; ugdyti gebėjimą derinti šokio judesius su muzika (P. Čaikovskio Gėlių valsas).

Preliminarus darbas.

1. Eilėraščių apie pavasarį mokymasis, patarlių, priežodžių, oro ženklų pažinimas.

2. Nagrinėjant A. Savrasovo, I. Levitano, N. Romadino peizažus su vaikais.

Pamokos eiga

Vaikai įeina į salę, pasisveikina.

globėjas. Atspėk mįslę:

Saulė šildo

Sniegas tirpsta,

Paukščiai skrenda.

Kada tai įvyksta? (Pavasaris)

globėjas(užduoda vaikų klausimus). Kokius pavasario ženklus dar žinai? Pavadinkite pavasario mėnesius. Kokį mėnesį prasideda pavasaris? (vaikų atsakymai)

globėjas. Prisiminkite patarles ir posakius apie pavasarį.

Vaikai.

Iš kalnų teka vanduo, seka pavasaris.

Balandis su vandeniu, gegužė su žole.

Viena kregždė nesukelia pavasario.

Pavasaris raudonas nuo darbų, o ruduo – nuo ​​pyragėlių.

Pavasaris raudonas su gėlėmis, o ruduo - su spygliais.

Ką pasėsi pavasarį, tą ir pjausi rudenį.

Mokytoja kartu su vaikais svarsto I. Levitano paveikslų „Kovas“, N. Romadino „Maršas“, A. Savrasovo „Rookai“, „Pavasaris. Didysis vanduo „I. Levitanas.

globėjas(užduoda vaikų klausimus). Koks metų laikas pavaizduotas nuotraukose? Kokį įspūdį tau daro šios nuotraukos?

Vaikai. Sukelti džiaugsmo jausmą, linksmą nuotaiką.

globėjas. Iš kur žinai, kad pavasaris? (vaikų atsakymai)

Vaikai atidžiai apžiūri pirmąjį paveikslėlį ir klausosi mokytojo pasakojimo.

Auklėtojas.

Kovo mėnesį purus sniegas tamsėja.

Ledas tirpsta ant lango.

Kiškutis laksto

Ir žemėlapis ant sienos.

Šis paveikslas pavadintas „Kovas“, tapytas jo dailininko I. I. Levitano. Kovas yra šalčiausias iš visų pavasario mėnesių. Todėl menininkas savo paveikslą nutapė šaltomis spalvomis. Dangus ryškiai mėlynas, bet ant žemės dar yra sniego, jis pilkai mėlynas. Kelyje sniegas jau ištirpo, žemė matosi. Namą apšviečia ryški kovo mėnesio saulė. Tamsiai žaliame pušų fone menininkė išskyrė auksinius drebulių kamienus. Jauti artėjant pavasariui, gamta pabudo.

Mokytojas kviečia vaikus apmąstyti toliau pateiktą paveikslėlį (N. Romadino „Kovas“) ir apie jį pasikalbėti. Mokytojas apibendrina vaikų pasakojimus.

globėjas. Šiame paveiksle menininkas pavaizdavo pavasarinį peizažą, aplink tirpsta sniegas, tarp sniego pusnynų susidaro vandens ežerai. Medžiai vis dar pliki. Tamsiomis spalvomis menininkas praskaidrina šaltą, apsiniaukusį pavasario dieną.

Tada mokytoja pakviečia vaikus pamąstyti apie A. Savrasovo paveikslą „Atkeliavo Rookai“.

Vaikai atsako į klausimus:

Koks šio paveikslo pavadinimas?

Kas tai parašė?

Kas jame parodyta?

Papasakokite, ką sužinojote apie pavasarį iš nuotraukos.

Mokytojas užbaigia vaikų pasakojimus. Mokytojas piešia vaikų dėmesys I. Levitano paveikslui „Pavasaris. Didelis vanduo“, – pasakoja apie tai.

globėjas. Šiame paveikslėlyje menininkas pavaizdavo potvynį pavasarį. Dangus pilkas. Medžiai siekia šviesos. Visur tirpo sniegas, vanduo užliejo beržyną, namus. Paplūdimys yra ryškiai apšviestas saulės. Levitanas savo paveiksle perteikė Rusijos pavasario įvaizdį. Žemė vis dar plika ir drėgna, bet viskas paruošta pabudimui. Tuo tarpu pro platų išsiliejimą šviečia švelni ir linksma saulė.

Mokytoja skaito I. Tokmakovos eilėraštį „Pavasaris“.

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais

Ir sniego pusnys tirpsta

Po jos kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

matomas laukuose.

Taip, labai šilta

Pavasario kojos.

Kokie rusų ir šiuolaikinių poetų eilėraščiai dera su šių peizažų nuotaika?

Vaikai skaitė A. Pleščejevo eilėraščius „Pavasaris“, F. Tyutčevo „Žiema pikta“ ir kt.

Muzikos vadovas skaito Y. Kolo eilėraštį „Snieguolė“:

Sode, kur grūsdavo beržai,

Į putiną žvilgtelėjo mėlyna akis.

Pirmiausia įdėkite šiek tiek žalios,

Tada jis ištiesė ranką iš visų jėgų

Ir tyliai paklausė: „Matau, oras ramus ir giedras,

Pasakyk man, ar tikrai pavasaris?

Muzikinis vadovas. Snieguolė yra pirmoji pavasario gėlė, kuri iš po sniego nusidriekia saulės link.

Kviečia vaikus pasiklausyti P. Čaikovskio pjesės „Snieguolė“. Rodo kompozitoriaus portretą. Įraše skamba pjesės „Snieguolė“ fragmentas.

Muzikinis vadovas. Koks darbo pobūdis, tempas? Kokia šio spektaklio nuotaika?

Po vaikų atsakymų parodo paveikslėlį „Snieguolės“, siūlo dar kartą paklausyti P. Čaikovskio pjesės.

Muzikinis vadovas. Atspėk muzikinę mįslę.

Atlieka rusų liaudies dainą „Ant žalios pievos“ vamzdžiu. Pagal ritminį modelį vaikai atpažįsta ir įvardija dainą.

Pirmą kartą dainą visa grupė atlieka E-dur klavišu natūraliu, lengvu balsu (muzikos vadovas primena dainavimo laikyseną, nusileidimą: nugara tiesi, kojos kartu, rankos arčiau kūno).

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tikslų kvintos dainavimą („jie-vau“). Kviečia vaikus parodyti melodijos šuolį muzikinėmis kopėčiomis ir dirigento gestu.

Vaikinai dainą dainuoja F-dur eilėmis: pirmoji eilė dainuoja „voh“, antroji eilė - likusį tekstą.

Muzikos vadovo pageidavimu vaikai dainuoja dainelę G-dur eilėmis, aiškiai ir aiškiai tardami žodžius.

Muzikos vadovas fortepijonu atlieka E. Tiličejevos dainą „Pavasaris atėjo“. Paklauskite vaikų, koks dainos pavadinimas. Švariai dainuojančio vaiko paprašo priminti, kaip dainuoti šią dainelę. Sako, pradėti dainuoti reikia iškart po įžangos, nepamiršti atsikvėpti tarp frazių.

Vaikai dainuoja E. Tiličejevos dainą „Atėjo pavasaris“. Muzikos vadovas atkreipia dėmesį į žodžių tarimą, parodo, kaip atlikti dikcijos pratimą: antrojo eilėraščio žodžius taria viena burna. Vaikai taria dikcijos pratimą ir dainuoja dainelę stovėdami.

Muzikos vadovas prašo vaikų eiti prie molbertų.

Auklėtojas. Prasidėjus pavasariui, pražysta pirmosios pavasario gėlės. Kokias pavasario gėles žinai?

Padarykite pavasarinių gėlių puokštę ant flanelgrafo.

Vaikai kuria kompoziciją iš tulpių, putinų, komponuodami jas iš atskirų elementų (žiedlapių, lapų, stiebų vaizdų). Darbo pabaigoje vaikai susėda.

Muzikinis vadovas. Jūs, vaikinai, puikiai padirbėjote surengdami gražias pavasario puokštes. Siūlau pasiklausyti P. Čaikovskio „Gėlių valso“. Galite šokti pagal Gėlių valsą.

Visos gėlės yra gležnos, trapios, šias savybes turite perteikti savo šokio judesiais jas reprezentuodami.

Vaikai improvizuoja šokiu, muzikiniais ir ritminiais judesiais, bandydami parodyti muzikos prigimtį, valso ritmą, trijų dalių metrą, glotnumą, lengvumą, švelnumą.

Muzikos vadovas apibendrina pamoką.

Muzikinis vadovas.Šiandien aplankėte nuostabų gėlių pasaulį ir tapote dar malonesnis. Kas tau labiausiai patiko mūsų pamokoje?

Atsisveikinimas su vaikais. Vaikai palieka kambarį.

pusę dienos

1. OO Pozn. plėtra / NVO kalbos plėtra / NVO Soc.-com. plėtra/darbo švietimas. Darbas gamtos kampelyje: kambarinių augalų persodinimas. Apie tikslą: Parodykite vaikams, kaip jie įkalina augalai su ūgliais, paaiškinti atskirų veiksmų paskirtį, išmokyti atlikti įmanomus darbo veiksmus. Suaktyvinti kalboje augalų pavadinimus, sąvokas, susijusias su jų sandara. Formuoti idėjas apie darbo vaidmenį žmonių gyvenime. Užsiimkite Nikita S., Kirilas L., Kristina V. 2. OO Pozn. raida / OO Kalbos raida. D / ir „Kada tai atsitiks?“, tema „Diena“. Apie tikslą: įtvirtinti Kostjos K., Matvejaus K., Vikos B., Artemo B. vaikų gebėjimą orientuotis laiku, teisingai įvardyti dienos dalis, susieti jų kasdienybę su paros laiku. Aktyvuoti kalboje ir išsiaiškinti aktualias sąvokas, išmokti vartoti veiksmažodžius esamuoju, būsimuoju ir būtuoju laiku. 3. OO Kalbos raida / OO Pozn. plėtra / Saugumas. S. Marshako istorijos „Nežinomo herojaus istorija“ skaitymas. Apie tikslą: Aptarti su vaikais galimas gaisro priežastis, išmokti suprasti ir paaiškinti kūrinio herojų veiksmus, laikytis asmens saugos taisyklių, sau ir aplinkiniams saugaus elgesio normų. Būkite atsargūs ir diskretiški potencialiai pavojingose ​​situacijose. Pritraukti norinčius vaikus. 4. Žaidimų veiklos plėtra. Parengiamieji darbai s/r žaidimui „Gelbėtojai“, nagrinėjant I. Levitano paveikslą „Išsiliejimas. Pavasaris“, B. Žitkovo pasakojimo „Ant ledo sangrūdos“ skaitymas, pokalbis „Saugumas prie vandens telkinių“. Apie tikslą: Supažindinti vaikus su tokiu reiškiniu kaip ledo slinkimas, upių potvynis, išmokyti įžvelgti gamtos reiškinių grožį ir jų griaunančią galią. Aptarkite, kodėl istorijos herojus pateko į pavojingą situaciją, suformuokite gebėjimą tokių situacijų išvengti. Atnaujinti ir papildyti vaikų žinias apie elgesio prie vandens telkinių taisykles. Pritraukti norinčius vaikus. 5. OO Pozn. plėtra / OO Hood. – est. plėtra / Muzika. Klausomasi ištraukų iš A. Vivaldi muzikinio ciklo „Metų laikai“, „Pavasaris“. Apie tikslą: Toliau supažindinti vaikus su klasikinės muzikos kūriniais, su kamerinio orkestro skambesiu. Tobulinti gebėjimą atskirti mūzų skambesį pagal tembrą. instrumentai: smuikas, violončelė, fleita, fagotas, obojus. Praplėsti Vasilisa B., Vova K., Serezha L., Nastya O. vaikų mintis apie muzikos vizualines savybes, praturtinti jų muzikinius įspūdžius. Sukelti vaikams teigiamas emocijas klausantis gražios muzikos, išmokyti ja džiaugtis. Rytinis pasivaikščiojimas #9

Ind. darbas: Maksimas M., Vanya P., Julija K., Olya R.

II pusę dienos

1. OO Fizinis vystymasis.

Pabudimo gimnastika.

2.OO Kalbos raida.

Individualus darbas logopedo nurodymu.

3. OO Kalbos raida / OO Kognityvinis vystymasis. Skaitant V. Biankio pasakojimą „Pavasario triukas“. Apie tikslą: Toliau supažindinti vaikus su pavasarį vykstančiais pokyčiais gamtoje, aptarti, kodėl pavasarį gyvūnai keičia spalvą, kaip tai saugo juos nuo priešų. Išmokti atsakyti į klausimus apie tekstą, sutelkiant dėmesį į jo struktūrą ir turinį, išlaikyti susidomėjimą skaitymu. Pritraukite norinčius vaikus, suaktyvinkite Vova K., Alyosha K., Nastya O.

4. OO Pozn. plėtra. Kompiuterinis pristatymas „Pavasaris miške“. Apie tikslą: Toliau supažindinti vaikus su miško gyventojais, ugdyti supratimą apie įvairių gamtos reiškinių ryšį. Išmokite atpažinti pažįstamus gyvūnus, teisingai juos pavadinti, pamatyti pokyčius, kurie jiems nutinka pavasarį. Pritraukti norinčius vaikus.

5. NVO Sots.-com. plėtra / Darbo švietimas. Darbo užduotys: grupinis valymas. Apie tikslą: Formuoti vaikuose sąmoningą požiūrį į tvarką, išmokyti patiems ją išlaikyti. Įtvirtinti darbo įgūdžius, susijusius su šlapio valymo įgyvendinimu. Skatinti Dimos D., Yanos V., Iljos S. vaikų iniciatyvumą ir savarankiškumą, formuoti darbo kultūrą.

Vakarinis pasivaikščiojimas. 1. OO Pozn. Kalbos raida. Pastebėjimas: Pavasario šypsena. Yu. Moritzo eilėraščio „Pavasaris“ istorija. Apie tikslą: Atkreipti vaikų dėmesį į naujus pavasario ženklus – atitirpusius lopinėlius, balas, lašelius, varveklius. Pasiūlykite pasiklausyti eilėraščio, atsakyti į klausimą, kas ir kodėl džiaugiasi atėjus pavasariui Įtraukite visus vaikus.

2. OO fiz. plėtra. P / ir „Kampai“. Apie tikslą: Išmokyti vaikus laikytis žaidimo taisyklių, mankštintis laisvo bėgimo metu, atliekant pagrindinius judesius. Ugdykite geranoriškumą, užmegzkite draugiškus santykius su bendraamžiais. Pritraukti norinčius vaikus. 3. OO fiz. plėtra. Sporto pratimai „Jautis ateina ...“. Apie tikslą: Išmokykite vaikus vaikščioti ir bėgioti nuožulnia lenta, išlaikyti pusiausvyrą, apdrausti vieni kitus, laikytis saugos taisyklių. Ugdykite pusiausvyros jausmą, pasitikėjimą savimi, drąsą. Pritraukti norinčius vaikus.

Atviros integruotos pamokos apie supantį pasaulį pažinimo konspektas.

Tema " Greitais žingsniais pas mus ateina pavasaris» parengiamoji grupė

Tikslas: Prisidėti prie idėjų apibendrinimo apie pavasarį kaip sezoną, pavasario ženklus, ženklus, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie oro sąlygas pavasarį; formuoti teigiamą – emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

Edukacinės užduotys: Susisteminti ir įtvirtinti žinias apie būdingus pavasario ženklus. Įtvirtinti liaudies ženklų žinias, mįsles apie pavasarį, išmokyti vaikus susidėlioti pasakojimą iš paveikslo. Tobulinti gebėjimą nuosekliai ir nuosekliai reikšti savo mintis, visapusiškai atsakyti į užduodamus klausimus;

Vystymo užduotys: Vizualinio dėmesio, mąstymo ugdymas .. Ugdykite meninį ir vaizduotės regėjimą, vaizduotę ir supratimą ne tik apie paveikslų turinį, bet ir vaizdinę kalbą, kuria menininkas perteikia paveikslo reikšmę ir išraišką, nuotaiką ir požiūrį į tai, ką matė.

Edukacinės užduotys: Ugdyti pagarbą gamtai, pasididžiavimo savo gimtąja gamta jausmą. Sukelti vaikams emocinę reakciją į peizažo paveikslų nuotaiką: džiaugsmą, nuostabą, estetinį malonumą, mėgavimąsi menininko vaizduojamu grožiu, priklausymo jausmą, pasididžiavimą mus supančios gimtosios gamtos grožiu. Ugdykite vaikų susidomėjimą tapyba. Ugdykite gebėjimą klausytis bendražygių, tiksliai reikšti savo mintis.

Savarankiškas darbas: Individualiai – diferencijuotas požiūris į mokinius dirbant su kortomis.

Darbas su žodynu: suaktyvinkite žodyną su žodžiais tam tikra tema.

Parengiamieji darbai: V. Biankos pasakojimų „Sinichkino kalendorius“, N. Sladkovo „Pavasario džiaugsmai“ skaitymas, pažintis su F. Tyutčevo eilėraščiu „Žiema nepyksta veltui...“, eilėraščių, mįslių, ženklų apie pavasarį mokymasis, pokalbiai šia tema, sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai.

Priėmimai: žodinis, vaizdinis, praktinis, žaidimų, muzikinis akompanimentas.

Įranga ir medžiagos: kompaktiniai diskai su daina „Pavasario lašai“, „Paukščių balsai“, paveikslėliai apie pavasarį, Laiškas iš Vesnos, kortelės su užduotimis individualiems įvairaus sudėtingumo darbams, naudojant „scratch“ technologiją, šepečiai, rašalas, Savrasovo paveikslas. „Rooks Have Arrived“, IKT.

Pamokos eiga:

Atskrenda Šarka

Šarka: Aš taip skubu, turiu daug reikalų miške., Čia tau padavė voką, aš skrisiu toliau (šarka išskrenda)

Pedagogas Ar norite sužinoti, kas yra voke? (atidarykite voką), pažiūrėkite, ar čia daug lapų ir jie visi švarūs. Kieno tai gudrybės? Tikriausiai pikta ragana. Kas mums padės? Žinoma, pasirodęs gerasis Fėjos Kutas.paaiškinkite žodžių reikšmę. Kokį metų laiką prisimename vardindami šiuos žodžius?

Klausimas: Kas žino pavasario ženklus?

D: Varnėnas skrenda – žiemos pabaiga.

Žvirbliai maudosi baloje – pasišildyti.

Debesys plaukia aukštai – iki gero oro.

Pokalbis apie I. Tokmakovos eilėraštį „Pavasaris“.

Klausykite I. Tokmakovos eilėraščio „Pavasaris“:

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais

Ir sniego pusnys tirpsta

Po jos kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

matomas laukuose.

Tikrai labai silta

Pavasario kojos.

Apie ką eilėraštis?

Ką daro pavasaris?

Kas atsitiks su dreifais

Ant laukų matosi... (juodos atšildytos dėmės).

Kodėl visa tai vyksta? Koks yra pagrindinis eilėraščio bruožas? – Kokie pokyčiai gyvūnų gyvenime vyksta pavasarį? (Meška išeina iš duobės, triušiai pasirodo prie kiškio).

Fizminutka:

Saulė pradėjo šildyti

Pradėjo belstis lašeliai

Numesk vieną, numesk du

Iš pradžių krinta lėtai

Ir tada greičiau, greičiau

Upeliai bėgo

Išbandykite, pasivikite! (Vaikai atlieka veiksmus pagal tekstą)

B: Lauke tirpsta sniegas ir ledas, teka upeliai. Kaip manote, iš kur atsiranda srautai? (Varvekliai varva, sniegas tirpsta) Tyliai pradeda skambėti muzika „Pavasario lašai“.

Pedagogas: - Vaikinai, ar girdite grojančią muziką? Atidžiai klausykitės muzikos.

Vaikai klausosi pavasarinių lašelių melodijos.

Pedagogas: - Vaikai, apie kokį metų laiką, jūsų manymu, yra ši muzika?

Vaikai: Apie pavasarį.

Pedagogas: - Kodėl jūs Katya (Ksyusha, Artyom ir kt.) taip manote?

Vaikai: - Nes muzikoje girdimi lašai, o lašai būna pavasarį.

Pedagogas: – Taigi, apie kokį sezoną ši muzika?

Vaikai: – Apie pavasarį.

Pedagogas: – Taip, net muzika gali mus nuteikti pavasariška nuotaika.

Oi! Po medžiu – skrynia! O jame – paslaptingas raizginys. Kas paims šį kamuolį į rankas, tas gražiu žodžiu pavadins pavasarį, kad ji greičiau eitų per mišką.

K: Koks yra pavasaris?

D: šiltas, gražus, saulėtas, ilgai lauktas, džiaugsmingas, žaismingas, draugiškas, paslaptingas, paslaptingas, pasakiškas, stebuklingas, linksmas, draugiškas, žalias, skambus, dainuojantis, triukšmingas, kvapnus, šviesus, skambantis, raudonas, malonus, žydi, jaunas, margas.

Pedagogas: Mus supa nuostabus pasaulis. Tai yra gamtos pasaulis. Menininkai padeda mums pamatyti jos grožį. Kaip vadinasi paveikslai, vaizduojantys gamtą?

Vaikai: Nuotraukos vadinamos peizažais.

Pedagogas: Šiandien mes susipažinsime su kraštovaizdžiu, bet kas jame pavaizduotas, turite atspėti:

Sudarykite žodžius pagal pirmuosius daiktų pavadinimų garsus.

Kas tai? (Rook)

Rook, koks paukštis? (Migracija).

Pokalbis apie Savrasovo paveikslą. "Rooks atvyko",

Kaip menininkas mums parodo pavasario artėjimą? (laukuose ištirpo sniegas, atsidengė tamsiai ruda, drėgme prisotinta žemė, matosi atitirpusių dėmių)

Pažvelk į dangų. Kas tai? (dangus aukštai, pavasaris. Dar negijo, bet pro pilkus, niūrius debesis matosi mėlynumas)

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ar nuotraukoje yra saulė?

Kaip tu atspėjai?

(Saulė dingo už debesų. Dar blanku, tingu. Pro debesis šiek tiek šviečia... Kad tuoj „purkštis“ iš dangaus, byloja ant tvoros krentantys ir tirpstantys giedri šešėliai sniegas)

Vaikinai, pasakykite man, kaip matote sniegą?

(Sniegas patamsėjęs, purus, drėgnas, šaltas, šlapias, ištirpęs, purus)

Sniege yra paukščių pėdsakai.

Kas iš karto patraukia žiūrovo akį?

(Medžiai su daugybe lizdų) Papasakokite apie beržus, kokie jie? (neišvaizdus, ​​senas, nerangus centre, o jaunas, lieknas dešinėje)

Ką matote už beržų, toli nuotraukoje? (Kaimas, begaliniai atstumai, platybės, Rusijos žemės plotis,

už beržų matyti senas medinis pastatas. Už medinio pastato yra balto akmens katedra su trimis kupolais ir aukšta varpine)

Veiksmo žodžių pasirinkimas

Ką veikia rokai? (Rokai šurmuliuoja, rėkia, triukšmauja, taiso, taiso lizdus; apačioje, prie beržo šaknų, bokštas rado šakelę ir laiko ją snape, šeimininkauja, stato, tvarko, vaikšto, skraido, sukinėja, peša, apsaugoti, sugauti, grąžinti)

Padarė. žaidimas "Kas daugiau pamatys paveikslėlyje?" - Išvardykite viską, ką matote paveikslėlyje.

(gremėzdiški beržai, išmarginti uogomis; ištirpęs pilkas sniegas; atitirpę lopai; kaimo trobelių stogai; tirpstantis vanduo užpildė nedidelį tvenkinį; sena bažnyčia, varpinė; tolumoje matyti jau nuo sniego išlaisvinti laukai; matome, kaip po medžiu ant auksinio sniego darbštus bokštas snape laiko mažą šakelę)

Nuotraukoje viskas labai įprasta; neišvaizdi sena bažnyčia, už kurios driekiasi didžiuliai begaliniai Rusijos laukai, keisto grožio neišvaizdūs beržai, kurių šakose sukrauti lizdai, iš pietų atskridę trobos, akytas tirpstantis sniegas su išblukusiais šešėliais.

Tačiau už šio paprastumo jaučiama menininko siela, kuriai visa tai brangu, prie širdies.

Turiu tris stiklines vandens. Stiklinė su kibirkštimis vandenyje simbolizuoja džiugias mintis, stiklinė su paprastu vandeniu – ramią, subalansuotą būseną. Stiklinė nešvaraus vandens – nemalonios, liūdnos mintys. Kokios mintys kyla žiūrint į šią nuotrauką?

Vaikai: Keli vaikai prieina ir parodo, kaip jautėsi pamatę paveikslėlį.

Pedagogas: Šiandien mes susitikome su nuostabiu paveikslu, ir manau, kad nepraeisite abejingai pro apsnigtą mišką, spindintį saulėje, pro giraitę su rudenine suknele. Jūs džiaugsitės šiuo susitikimu su gražiuoju ir, ko gero, jis taps geresnis ir malonesnis.

Kad paukščiai visada mus aplankytų svetainėje, ką turėtume turėti svetainėje?

Vaikai: šėrykla.

Pedagogas: Eisime pasivaikščioti ir pakabinsime. Pamoka baigta.

Irina Kalugina
Baigiamosios pamokos „Pavasaris“ parengiamojoje grupėje santrauka

MBDOU darželis №34 "Cipollino" R. n. Vyezdnoe

Abstraktus tiesiogiai švietėjiška veikla parengiamoji grupė pagal švietimo sritį

"Bendravimas"

Integruojant ugdymo sritis

"Žinios", "socializacija", "Sauga"

Baigė auklėtoja

MBDOU vaikų darželis

№34 "Cipollino"

Kalugina I. A.

Programos užduotys

OO "Bendravimas":

Darnios kalbos ugdymas:

Toliau tobulinkite monologinę kalbos formą.

Ugdykite vaikų gebėjimą kalbėti apie metų laikus (Pavasaris) Su

naudojant vaizdines priemones, sujungtas, su loginiu

seka.

žodyno darbas:

Toliau plėsti ir tobulinti vaikų žinias apie aplinką,

Suaktyvinkite būdvardžius ir veiksmažodžius vaikų kalboje. Formuoti gebėjimą parinkti tiksliausius žodžius sprendžiant kalbos situacijas.

Įtvirtinti lyginamųjų posūkių naudojimo vaikų kalboje įgūdžius.

Išplėsti funkcijų žodyną pagal tema: « Pavasaris» .

Gramatika kalbos:

Išmokite kurti įvairių formų sakinius, taisyklingai juos tarti.

Praturtinkite kalbą daiktavardžiais, apibrėžimais, veiksmažodžiais.

Tęsti mokymas mokyti raštingumą naudojant patikimą analizę.

OO "Žinios":

Išmokyti vaikus panaudoti įgytas žinias sprendžiant įvairias problemines situacijas, ieškoti skirtumų tarp skirtingų pavasario mėnesių; - Išmokyti vaikus nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius gamtoje;

Plėsti žinias apie bruožus pavasaris.

OO "socializacija":

Ugdykite gebėjimą dirbti bendradarbiaujant;

Prisirišti prie elementarių visuotinai priimtų santykių su bendraamžiais ir suaugusiais normų ir taisyklių;

Ugdykite gebėjimą dirbti komandoje;

Ugdykite išradingumą, gebėjimą savarankiškai spręsti problemas;

OO "ChHL":

Formuoti susidomėjimą ir poreikį skaityti;

Įranga:

Interaktyvi lenta, kompiuteris, magnetinė lenta, kortelės su raktažolėmis ir grybais, signaliniai ženkleliai, balionai,

popieriniai laiveliai su užduotimis, individualūs sąsiuviniai, pieštukai.

parengiamieji darbai:

Skaityti istorijas apie pavasaris mokytis eilėraščių, patarlių,

Iliustracijų nagrinėjimas, dramatizacijų analizė, didaktinis žaidimas "Metų laikai", stebėjimai gamtoje, pavasario peizažų piešimas ant popieriaus ir interaktyvios lentos, valčių gamyba.

GCD pažanga:

Mokytoja kviečia vaikus prieiti arčiau, skaito eilėraštis:

Visi vaikai susirinko į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir mes šypsomės vienas kitam.

Pažiūrėkite į mūsų svečius, nusišypsokite jiems ir pasisveikinkite. Užimkite savo vietas.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į debesį kamuoliukus:

Vaikinai, žiūrėk, šiandien mūsų grupė atsitiko kažkas neįprasto. Kaip manai, kaip tai atrodo?

globėjas: Mūsų grupė pasirodė stebuklingas debesis.

Dangumi ėjo debesis,

Karoliukų debesis pasimetė.

Kaip krištoliniai žirniai

Jie įsuko į mūsų langą.

Ką ji nori mums pasakyti?

Mokytojas prieina prie debesies, pašalina lašelį, ant kurio parašyta "PAVASARIO PASAKA"

Debesis kviečia tave ir mane į pasaką.

Tačiau norint patekti į pasaką, reikia išlaikyti testus – atlikti daugybę užduočių, kad debesis išsisklaidytų, išeitų saulė ir galėtum eiti pasivaikščioti. AR PASIRENGTE įminti mįsles?

1. Mįslės.

Interaktyvioje lentoje rodomos nuotraukos, kuriose pavaizduotos mįslės apie pavasario mėnesius.

(vaikai spėja, žymekliu spustelėkite norimą paveikslėlį)

2. Pokalbis apie pavasario ženklus.

Kaip atpažinote šį mėnesį? (Skaisčiai šviečia saulė, nuo varveklių krenta lašai, teka upeliai.) Ar žinote, kaip žmonės kitaip vadina kovo mėnesį? Pavyzdžiui, saulėgrąžos – kodėl? Nes ryte dar šalnos, o po pietų šildo saulė.

Kokius kraštovaizdžio pokyčius čia stebite? Balandis turi ir kitus pavadinimus. Pavyzdžiui, jis vadinamas sniego seneliu. Ką tau sako šis žodis? (Balandžio pabaigoje saulė išvaro paskutinius sniego likučius.) Balandis taip pat žinomas kaip Vandenis. Kaip April gavo šį vardą? Būtent šį mėnesį yra daug vandens: teka upeliai, išsilieja upės, dažnai iškrenta pavasario lietūs. tarp žmonių jie sako: „Balandžio upeliai pažadina žalumynus“- ką tai reiškia? Tai gražus mėnuo, pasirodo pirmieji žiedai. Įvardink pirmąsias pavasario gėles! (Raktažolė, putinas, šaltalankis.) (Nuotraukos su šiomis spalvomis rodomos magnetinėje lentoje). Šios gėlės labai mėgsta šviesą, todėl pražysta dar prieš pasirodant ant medžių lapijai.

Žmonėse tai vadinama žole, žiedadulkėmis. Pabandykite paaiškinti šiuos pavadinimus. (Pažaliuoja lapai, žemę dengia žolė. Žydi medžiai ir krūmai.) Kodėl žmonės jie sako: „Gegužę duok arkliui šieno, o pats lipk ant krosnies“? Gegužės mėnesį orai labai permainingi, būna šalnų. O kokia žolė gegužės mėnesį? (Minkštas, purus, šilkinis, sultingas ir kt.) Ar žinojote, kad gegužę pasirodo pirmieji grybai – dygsniai ir morkos (žr. juos nuotraukose). Jie auga tik miške. Grybus reikia rinkti labai atsargiai, tačiau žalių jų valgyti apskritai negalima.

Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į magnetinę lentą, kurioje yra pavasario mėnesių pavadinimai.

Vaikinai, ką bendro turi šie žodžiai? (tai pavasario mėnesiai)

Kokį žodį galima pašalinti iš šios grandinės ir kodėl?

(žodis "Balandis" susideda iš dviejų skiemenų, o žodžiai kovas, gegužė iš vieno skiemens)

Sakyti žodžius vienu skiemeniu, dviem skiemenimis?

Šauniai padirbėta! Tu padarei puikų darbą, o aš... Aš pašalinu vieną lašą. Mūsų debesis tampa mažesnis ir leidžia mums patekti į pasaką.

Klausyk jos:

„Kažkada buvo keturi metų laikai. Ar atpažinote juos?

Vaikai: žiema, Pavasaris, Vasaros ruduo. (interaktyvi lenta)

Mokytojas kalba toliau pasaka: Metų laikai gyveno kartu ir paeiliui valdė pasaulį. Tačiau vieną dieną Winter nusprendė, kad ji yra pati svarbiausia, ir nenorėjo nusileisti Pavasaris. Augalai liūdėjo po sniego danga. Paukščiai nustojo giedoti. Žmonės pavargo kūrenti krosnis, kad sušiltų. Nerimauju dėl rudens ir vasaros. BET Pavasaris pasakė: „Nesijaudink, aš turiu stebuklą, kuris padės nugalėti šaltį!

Lentoje pasirodo UGNIES, ŠVIESOS, SAULĖS nuotraukos.

globėjas: Ką manote apie tai gali būti stebuklas, kuris padės Pavasaris? (Vaikų atsakymai - "Saulė" Jei vaikai pateikia neteisingą atsakymą, mokytojas jiems padeda pateikdamas pagrindinius klausimus).

3. Kalbėkite apie saulę.

Tik pažiūrėk, saulė mums kažkaip liūdna.

Galbūt jo eilėraštis patiks. Prisimeni, ką išmokome eilučių apie saulę?

Vaikas: Tarp mėlynų laukų

Ryški didžiulės ugnies šviesa,

Lėtai ugnis, kuri vaikšto

Aplenkia motiną žemę

Linksmai šviečia lange

Na, žinoma, kad saulė.

Ne, vaikinai, vis tiek nesišypso, ką reikia padaryti, kad jis spindėtų? Ką tu manai?

Vaikai: sakykite kuo daugiau komplimentų

Vaikai įvardija įvairius šio žodžio epitetus "Saulė"- saulė šviečia, saulė yra kibiras, meilus, gražus, malonus! Saulė yra mūsų draugas, mūsų džiaugsmas.

globėjas: Vis dar nesišypso. Ką daryti?

Vaikai: Nuspalvink! (vaikas piešia saulę užpildo pagalba)

Dabar saulė šildo. Nuo jo šviesos pasaulis tampa gražesnis.

Kaip atrodo saulė? (Ant kamuoliuko, apelsino, blyno)

O iš to kylanti šiluma? (Ant viryklės karšta kaip keptuvė, virdulys, ugnis).

4. Garso analizė:

Taip pat, vaikinai, pažiūrėkite į savo sąsiuvinį, ten yra tų objektų piešiniai, kaip atrodo saulė, kiekvienas turi savo piešinį. Apibraukite kiekvieno žodžio spalvą.

(vienas vaikas garsiai atlieka analizę)

Gerai padaryta, užsidarome sąsiuvinius, ar viską padarėme gerai, patikrinsiu vėliau. Ir už tai, kad atlikote gerą darbą, 2. Paimkime dar šiek tiek.

globėjas: Štai ir saulė tau nusišypsojo! Parodykite, kaip malonu kaitintis saulėje. Jis taip pat malonus augalams ir gyvūnams. Ar norite pamatyti, kaip gyvena augalai ir gyvūnai? pavasaris miške?

Kūno kultūros minutė:

Eikime į miško proskyną. Tik atminkite, kad miške auga ne tik medžiai ir žolė, bet gyvena paukščiai, žvėrys ir vabzdžiai, tad eikime per mišką tyliai, kad nieko neišgąsdintume, per kelmus žingsniuojame - Štai pirmas kelmas, štai antras, trečias, kiek kelmų peržengėme. (trys). Einame atsargiai stumdydami šakas rankomis, kad nenulūžtų. Einame tik taku, kad nesutryptų žolės. Taigi išėjome į proskyną. Jie kvėpavo, apsisuko, ištiesė rankas į saulę. kaip gerai pavasaris miške.

Mūzos. Pasiklausykime miško ošimo. (10 sek.)

5. Interaktyvi technologija "Didysis ratas"

globėjas: Siūlau pažaisti žaidimą "Didysis ratas"

Tai padės mums sužinoti, kiek patarlių žinote pavasaris.

Klausimas: Atsistokite į ratą ir priminkite visiems žaidimo taisykles.

Atsistokite į ratą ir pasakykite taisykles žaidimai: kiekvienas turi teisę reikšti savo nuomonę, netrukdyti, išklausyti kito nuomonę iki galo, nekartoti kitų atsakymų, išsakęs savo nuomonę, paduoti ranką šalia esančiam vaikui, susitarti, kuris iš vaikai jus nuvils viso.

V .: Na, vaikinai, pradėkime, prisiminkime patarles apie pavasaris.

1. Pavasaris dieną raudonas

3. Rokas ant kalno, pavasaris kieme

5. Pavasario diena maitina metus...

6. Atėjo gegužė – tik spėk ir nežiovuok.

7. Jei gegužę lyja, bus rugių.

V .: Vaikinai, susitarkite, kurio patarlė jums pasirodė įdomiausia, leiskite jam dar kartą pakartoti patarlę ir paaiškinti jos reikšmę.

(Atsinešti žaidimo rezultatas)

V. Gerai padaryta! Išklausėte vienas kito, nepertraukėte, vadinasi, esate tikri draugai. Ar myli gamtą? Būkite jos tikrais draugais. O, vaikinai, bet voverė atėjo pas mus ir kažką mums atnešė. O kad nepamirštumėte, kaip elgtis miške, pasiimkite šias atmintines, perskaitykite jas namuose su mamomis ir tėčiais. O dabar ir mes ramiai išeisime iš miško į savo vietas.

Debesiui labai patiko mūsų žaidimas, ji persigalvojo, kad mus užliejo lietus. 3. Pašaliname dar vieną lašą.

Pasiūlymai imti savo vietas ir žaisti žaidimą

6.„Nebaigtas pasiūlymas“

Vienoje eilutėje nurodoma, kodėl jis myli pavasaris.

Dar viena eilė, kuriai šis metų laikas jam nepatinka.

(nuotraukos rodomos lentoje)

GERAS BLOGAS

Lauke šilta

Daug upelių, galite paleisti valtis

Visi atsibunda iš žiemos žiemos miego

Greitai pasirodys pirmosios gėlės

Daržuose ir laukuose atgys žemės ūkio darbai

Daug vandens, grįšite namo šlapiomis kojomis

Daug šiukšlių gatvėje pasirodė iš po sniego

Keliai išdaužyti, blogai vairuoti mašiną

Močiutė su manimi šiek tiek žaidžia, nes užsiima daržovių sodinimu

Protingieji, mūsų debesėliui labai patiko jūsų atsakymai, o jis pamažu tirpsta 4. (nuimame kitą lašą, bet vis tiek nepaleidžia pasivaikščioti.

7. A pasiūlo mums žaidimą žaisti: "Pašalinti perteklių"

(Darbas su interaktyvia lenta)

Pažymėkite papildomą žodį eilutėje, paaiškindami savo pasirinkimą.

Lašai, atitirpę lopai, derlius, varveklis

Paprastoji pakalnutė, plaušžolė, putinas, ramunė, pakalnutė.

Snieguolė, Pavasaris, lapų kritimas, bokštas

Liauras, starkis, kregždė, bukas, straublys.

AT: Tu man daug pasakei pavasaris daržovių ir vaisinių kultūrų sėjimas ir sodinimas.

Siūlau išspręsti vieną galvosūkį.

8.„Sutvarkyk“

Daigai, vaisiai, sėklos, gėlės. (interboard)

lapas, pumpuras, šaka

Vaikinai susidorojo su šia užduotimi, 5. mes pašalinsime lašą daugiau, mūsų debesis visiškai numetė svorį.

Saulė linksmai juokiasi

Pasigirsta lašo garsas.

Srautai bėga ir bėga.

Paukščiai linksmai gieda.

Vaikščiojimas žeme Pavasaris,

Ji atėjo mūsų aplankyti. -

Žiūrėk, pas mus irgi upelis, juo plaukioja laivai. Tačiau mūsų laivai ne paprasti, o stebuklingi. Kadangi greitai eisi į mokyklą, nustebink laivelius. Jie atlieka užduotis. Na, pažiūrėsim (kiekvienas vaikas prieina ir pasiima po vieną valtį, atlieka užduotį, jei nesusitvarko, padeda svečiai). (Jei nėra pakankamai laiko, jie neša juos namo)

9. Valčių misijos:

1. Pavadinkite mėnesį nuo kovo iki gegužės.

2. Paaiškinkite žodžio reikšmę "atšildytas pleistras".

3. Kaip vadinami paukščiai "migruojantis".

4. Įmink mįslę:

Saulė, kaitindama žemę, varo ledą nuo mūsų kalno.

Sniego moteris tirpsta ir lieja ašaras upeliais.

5. Paaiškinkite žodžio reikšmę "atšildymas".

6. Pavadinkite pavasarinius batus.

7. Paimkite žodžius už klausimas: "Ką jie daro?"-

varvekliai, inkstai, paukščiai, vaikai.

8. „Ištaisyk klaidą“: mano batai, mano pirštinės, mano šalikas.

9. Išvalykite:

Striukė, guminiai batai, panama, pirštinės.

10. Ką vadiname pirštinėmis, jei jos pagamintos iš odos?

O guminiai batai, vilnonė kepurė?

11. Atspėk mįslę:

Meška išlipo iš duobės,

Kelyje purvas ir balos

Danguje triliuoja lerikas

Jis atėjo mūsų aplankyti.

12. Kokius migruojančius paukščius pažįstate?

13. Raskite klaidą ir ištaisykite sakinį.

Saulė šildė, nes tirpsta sniegas.

14. Raskite klaidą ir ištaisykite sakinį.

Pasidarė šilta, nes iš pietų atskrido paukščiai.

15. Raskite klaidą ir ištaisykite sakinį.

Žemė atšilo, nes sodinami medžiai.

16. Raskite klaidą ir ištaisykite sakinį.

Atėjo Pavasaris nes atvažiavo rūkai.

17. Raskite klaidą ir ištaisykite sakinį.

Atėjo Pavasaris nes meška pabudo.

18. Išvalykite:

kovo, balandžio, gruodžio, kovo mėn.

19. Sniegas tirpsta, pieva atgijo.

Artėja diena. Kada tai įvyksta?

Rezultatas.

Apie kokį sezoną šiandien kalbame?

Ką groti tau patiko labiausiai?

Vaikinai, manau, kad jums tai labai patinka pavasaris ir ji džiugins jus geru oru. Bet mums liko dar vienas lašas iš debesies, ir sakoma "siurprizas". Magnetinės lentos gale nupiešta schema. grupės kambarys. Vieta, kur paslėpta staigmena, diagramoje pažymėta kryželiu. Turime jį surasti. Vaikai randa saldumynų ir padeda sau.

Tsiryateva Vera Michailovna,

mokytoja logopedė

MADOU CRR - Tiumenės miesto vaikų darželis Nr. 176

Programos užduotys:

Ugdymo sritis: „Kalbos ugdymas“

Tikslas: žodyno aktyvinimas leksikos tema „Ankstyvas pavasaris“.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys:

  • įtvirtinti vaikų žinias apie ankstyvą pavasarį, pavasario ženklus;
  • įtvirtinti vaikų gebėjimą atsakyti į klausimą visu sakiniu, derinant visas kalbos dalis;
  • įtvirtinti žodžių darybos ir linksniavimo, daiktavardžių derinimo su būdvardžiais, daiktavardžių su veiksmažodžiais įgūdžius; derinti būdvardžius su daiktavardžiais, veiksmažodžius su daiktavardžiais.

Korekcijos tobulinimo užduotys:

  • ugdyti nuoseklią kalbą statant istoriją, formuojant sakinius;
  • ugdyti bendravimo įgūdžius, lavinti kalbos sklandumą ir išraiškingumą;
  • pagerinti foneminį suvokimą; pratimai tinkamam kvėpavimui; lavinti smulkiąją motoriką, kalbos koordinaciją su judesiu, atmintį, dėmesį, mąstymą;
  • ugdyti klausos dėmesį suvokiant ne kalbos garsus.

Korekcinės ir auklėjamosios užduotys:

  • ugdyti vaikų meilės ir pagarbos gamtai jausmą, nuolatinį domėjimąsi juos supančiu pasauliu. Formuoti tikrovišką mus supančios gamtos vaizdą.
  • ugdyti meninį skonį.

Ugdymo sritis: „Meninis ir estetinis tobulėjimas“

  • Papildykite literatūrinį bagažą eilėraščiu, pasakojimu.

Ugdymo sritis: „Kognityvinis vystymasis“

  • Holistinio pasaulio vaizdo formavimas (žinių apie pavasarį, jo ženklus plėtimas ir patikslinimas)

Ugdymo sritis: „Fizinis tobulėjimas“

  • Užkirsti kelią psichofiziniam vaikų nuovargiui, suvokiant fizinio aktyvumo poreikį;
  • sudaryti optimalias sąlygas fiziniam aktyvumui.

Ugdymo sritis: „Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas“

  • Pasirengimo savarankiškam pasirinkimui ir apsisprendimui formavimas; santykių kultūros puoselėjimas.

Preliminarus darbas: pasivaikščiojimo metu stebėti pavasario pokyčius gamtoje, skaityti eilėraščius apie pavasarį, pasakas apie pavasarį, žiūrėti iliustracijas šia tema, mokytis pratimo „Saulė, saule“, rengti E. Šimo pasakojimo dramatizaciją „Akmuo, upelis, varveklis ir saulė“, ekskursija į parką.

Įranga:

Paveikslėliai, vaizduojantys pavasario ženklus; vokeliai su skirtingų metų laikų ženklų atvaizdu kiekvienam vaikui; temos nuotraukos; galvosūkiai, kepurės vaikams: saulė, upelis, akmuo, varveklis;pavasario garsų garso įrašymas; ksilofonas; namų kortelės: „Jis“, „Ji“, „Tai“, „Jie“.

GCD pažanga:

Mes ramūs, esame ramūs

Mes visada gražiai kalbame

Aišku ir neskubus

Prisiminkime viską,

Ir pasakyk mokytojams.

Logopedas. Apie ką kalbėsime, sužinosite išspręsdami rebusą.

Logopedas. Taigi apie ką mes kalbėsime? (apie pavasarį). Pabandykite atsiminti žodžius, susijusius su šia tema, nes juos reikės „įsidėti“ į mūsų dėžutę (kiaulė)

Logopedas. Kas yra "pavasaris"?

Vaikai. Tai metų laikas.

Logopedas. Po kurio sezono ateina pavasaris?

Vaikai. Po žiemos.

Logopedas. Prieš kurį metų laiką ateina pavasaris?

Vaikai. Prieš vasarą.

Taip, dar yra sniego, o pavasaris jau atėjo ir užminė mįsles. Ar norite įminti pavasario paslaptis?

Pasiskirstykime į 3 grupes: Reikia spręsti galvosūkius: 1 grupė nustato žodį pagal pirmuosius paveikslėlių garsus (balandžio mėn.), 2 grupė turi surikiuoti skaičius eilės tvarka (gegužė), trečios grupės vaikai turi padėti raidės dydžio nuo didelių iki mažų (kovo mėn.) .

Logopedas. Išvardykite žodžius, kuriuos turite. Kas tai per žodžiai?

Vaikai. Tai yra mėnesių pavadinimai.

Logopedas. Kas turi pirmąjį mėnesį, pakelk kortelę. Kuri grupė turės kitą mėnesį? Na, kaip vadinasi paskutinis pavasario mėnuo?

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais

Ir sniego pusnys tirpsta

Po jos kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

matomas laukuose.

Taip, labai šilta

Pavasario kojos.

I. Tokmakova.

Logopedas. Paklausykite, kas kartą nutiko miško pakraštyje. Pasakojimą E. Šimas vadina „Akmuo, upelis, varveklis ir saulė“ (vaikai pasakoja pagal vaidmenis)

Logopedas. Saulė pasislėpė ir daugiau nepasirodė. Ar manote, kad pavasaris gali prasidėti be saulės? Taigi, ką, jūsų manymu, daro pavasaris?

O kas nutinka pavasarį gamtoje dėl saulės?

Vaikai.

  • Saulė šviečia ir šildo
  • saulėje sniegas pradeda tirpti,
  • atsirado atšilimo dėmių
  • naktys trumpėjo, o dienos ilgėjo
  • bėgo linksmi upeliai,
  • Sunkius žieminius drabužius iškeitėme į šviesius vasarinius.
  • visa gamta pabunda iš žiemos miego.

Logopedas.Žinoma, svarbiausias pavasario pradžios ženklas yra saulė (nuotrauka)

Logopedas.Žaidimas "Mes žinome daug gražių žodžių apie saulę"(su delnais). Kaip šie žodžiai vadinami?

Logopedas. Ant stalų – vokai su paveikslėliais, vaizduojančiais skirtingus metų laikus, reikia išsirinkti paveikslėlius, tinkančius pavasariui. Sudarykite sakinius su paveikslėliais.

Kuris pasiūlymas jums patiko labiausiai? Nubraižykite šį pasiūlymą.

Kiek žodžių yra sakinyje? Pasakykite pirmą žodį, antrą. …. Prisiminkime taisyklę dėl pasiūlymo.

Logopedas. Sakinio pabaigoje parodykite teisingą ženklą. Pagaliau atėjo pavasaris! Keliais teka upeliai. Ar barniai jau atvyko?

Kūno kultūros minutė

Saulė, saulė

Tu mums spindi ryškiau.

Saulė, saulė

Išskleiskite savo spindulius.

Mes rinksime spindulius

Paimkime auksines

Žaiskime, žaiskime

Ir mes tau grąžinsime.

Logopedas. Klausyk mįslės. (Vaikas atspėja)

Bėgiu kaip kopėčiomis, skambėdamas ant akmenukų

Iš tolo mane atpažinsi iš dainos.

Logopedas. O dabar kubas mums pasakys žaidimą.

Kamuolio žaidimas.

Jei ant kubo nukrenta geltona spalva, tuomet reikia įvardyti žodžius – ženklus, jei žalia – žodžius – veiksmus.

Ženklai: upelis - skambus, čiurlenantis, greitas, šaltas ..., žodžiai - veiksmai: upelis - bėga, čiurlena, skamba ...

Logopedas. Žaidimas su vandeniu (pavaizduoti upelį – pūsti per šiaudelį į stiklinę vandens)

Logopedas. Mįslės (vaikai spėja)

  1. Lyg upelis veda praeivį prie upės.
  2. Visus migruojančius paukščius juodaodžiai valo nuo kirminų.

Šokinėkite pirmyn ir atgal per dirbamą žemę, ir paukštis vadinamas ... bokštu.

  1. O bėda! O bėda!

Sniegas tirpsta, vanduo aplinkui,

Neavėkite batų

Ant sniego... atitirpusių lopų.

Logopedas.Žaiskime su šiais žodžiais. Kas bendro jų skambesyje?

Vaikai. R garsas

Logopedas. Kas nori pasirinkti garso schemą ir kalbėti apie tą garsą?

Vaikai. Tai priebalsis, kietas, skambus garsas.

Logopedas. Pavadinkite žodį „papildomas“, kodėl jis yra „papildomas“? (rokas)

Logopedas. Sukurkite žodį iš skiemenų (ledo dreifas). Kas tai yra? Iš kokių dviejų žodžių sudarytas šis žodis?

Vaikai. Nuo žodžių „ledo pasivaikščiojimai“.

Raskite šio žodžio simbolį kube. Iš dviejų formuokite naujus žodžius: tirpsta sniegas - tirpsta sniegas, pirmieji žiedai - raktažolės. Kokius kitus sunkius žodžius prisimenate? (sniego lašas, sniegas)

Logopedas. Pavasarį matėme. Ar norite išgirsti pavasario garsus? Klausyk.

Logopedas. ką girdėjai? (lašai). Kas yra "Cappel"?

Pavadinkite su šiuo žodžiu susijusius žodžius (lašelis, lašelis, lašelis, lašelis).

Pirštų žaidimas.

Lašelis-lašelis, pavasaris atėjo (pirštai sveikinasi)

Lašelis-lašelis, varvekliai tirpsta (pirštai sveikinasi)

Brooksas bėgo (nykščiai ir smiliai liečia stalą)

Prie mūsų atskrido Rooks (delnai sujungiami, nykščiai susipynę, mojuoja delnais)

Logopedas. Iki pavasario liko dar viena staigmena. Tai jos muzikos instrumentas – ksilofonas. Aš pagrosiu melodiją. Ar gali pasakyti, ką ji tau primena?

Vaikai. Ši melodija primena lašo garsą.

Logopedas. Galite „žaisti“ žodžius ksilofonu (ritminis žodžių raštas išjungiamas).

Siūlau „atlikti“ žodžius ksilofone ir patalpinti juos tinkamame name: jis, ji, tai, jie. Žaisime poromis. Vienas groja ksilofonu, kitas pastato paveikslėlį į dešinįjį namą. (Vaikai atlieka ritminį raštą pagal pavasario ženklų paveikslėlius)

Rezultatas

Logopedas. Mūsų susitikimas eina į pabaigą. Pagalvokite, ką apie mūsų susitikimą pasakytumėte mokytojams. Pasidalykite įspūdžiais apie tai, kas labiausiai įsiminė, patiko. Ar tau pavyko? O dabar užpildykime langelį žodžiais, kurių tikimės iš pavasario.

Saulė visiems suteikia šypseną ir savo spindulių šilumą. Ir aš jums padovanosiu spalvinimo puslapius pavasario tema.

Bibliografija:

  1. I. Tokmakova „Pas mus ateina pavasaris...“
  2. E. Šimas „Akmuo, upelis, varveklis ir saulė“

Kviečiame Tiumenės srities, Jamalo-Nencų autonominio apygardos ir Hantimansių autonominio Jugros rajono ikimokyklinio ugdymo mokytojus paskelbti savo metodinę medžiagą:
- Pedagoginė patirtis, autorinės programos, mokymo priemonės, pristatymai užsiėmimams, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurtos edukacinės veiklos, projektų, meistriškumo kursų (įskaitant vaizdo įrašą) užrašai ir scenarijai, darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?


Į viršų