Oris lekcije o oblikovanju, ročnem delu (pripravljalna skupina) na temo: Povzetek izobraževalnih dejavnosti o uporabni ustvarjalnosti »Ribe v akvariju. Povzetek oblikovalske lekcije v srednji skupini "Akvarijske ribe"

Predstavljam vam povzetek GCD za pripravljalno skupino za uporabna ustvarjalnost"Ribe v akvariju" Izobraževalno področje "Umetniški in estetski razvoj." upam da ta material bo koristno za vzgojitelje in učitelje dodatno izobraževanje in morda osnovnošolski učitelji.

Prenesi:


Predogled:

Izobraževalno področje

"Umetniški in estetski razvoj"

Povzetek GCD o uporabni ustvarjalnosti

"Ribe v akvariju"

(pripravljalna skupina)

Cilj: še naprej razvijati kolektivno ustvarjalnost.

Naloge:

Popravljalni

Poučna

  • izboljšati otrokove spretnosti pri delu s papirjem, izdelovanje pravilnih, jasnih gub;
  • izboljšati sposobnost otrok za širjenje in lepljenje delov iz papirja in kartona;
  • razvijati spretnosti pri delu z naravnimi materiali;
  • razširiti znanje otrok o vrsti materialov, ki se lahko uporabljajo v gradbeništvu.

Poučna

  • gojiti željo po sodelovanju v skupnem delovna dejavnost enakopravno z vsemi;
  • uživati ​​v rezultatih skupnega dela;
  • ocenite rezultate svojega dela in dela svojih tovarišev.

Pripravljalna dela:

  • branje zgodb in pravljic o morska bitja, ribe;
  • ogledovanje albumov s slikami rib;
  • risba rib, aplikacija;
  • izdelava obrti iz naravni material;
  • izdelava akvarija, priprava rib za pouk.

Oprema:

  • ribji pripravki, 2 kosa za vsakega otroka;
  • lepilo; čopič za lepilo; prtiček;
  • preprost svinčnik;
  • škarje;
  • barvni papir;
  • 1 okrasno kukalo za vsakega;
  • naravni material (semena lubenice, lupine orehov (pistacije);
  • akvarij z že pripravljenimi ribami;
  • zvočni posnetek hrupa morja/vode.

Napredek lekcije.

1. Uvodni del.

Otroci stojijo blizu učitelja. Zvoki glasbe (zvok vode). Učitelj postavlja uganke:

Za starše in otroke

Vsa oblačila so narejena iz kovancev.

(ribe)

Lesketa se v čisti reki

Hrbet je zlate barve.

(ribe)

Maha z repom
Naprej in nazaj -
In ni je tam
In ni sledi.

(ribe)

O kom govorijo te uganke? (o ribah)

Kako se ribe delijo glede na kraj bivanja? (v vodi: v morju - morje, v reki - reka, v jezeru - jezersko, v akvariju - akvarij).

Fantje iz sosednjega vrtca so nam za darilo poslali akvarij, v njem pa plava samo ena ribica. Poglejmo si ga (plavuti, luske, rep). Predlagam, da ji ustvariš prijatelje, da ji ne bo dolgčas. Usedite se.

2. Glavni del.

Otroci sedijo za mizami. Nasproti vsakega otroka je nabor materialov, potrebnih za izdelavo rib.

Delali bomo vsi skupaj, kolektivno. To delo bomo izvedli iz papirja, kartona in naravnih materialov. Pred vami sta 2 kosa ribe: ena je čisto bela, druga pa obdelana s plastelinom. Začnimo delati z belim praznim.

Začnimo izdelovati ribo od zgornje plavuti. Vzemite rdeč pravokotnik in ga zložite kot harmoniko. S škarjami ga poševno odrežemo, razpremo in prilepimo na ribico.

Iz papirja, prepognjenega na pol, izrežite spodnje plavuti. Dobimo dva dela. Prav tako jih prilepimo na dno ribe.

Vklopljeno rumeni list V papirju naredimo reze, nekoliko manjše od roba. S svinčnikom ga zvijte, začnite s cele strani. Nastali rep prilepite na ribo.

Vse so odložili, sedeli vzravnano, hrbet vzravnan.

Minuta telesne vzgoje

Kot v našem akvariju

Zlate ribice plešejo.

Zabavajo se(gibi z obema rokama)

V čisti topli vodi,

Zmanjšali se bodo, sprostili se bodo,(sploščite - razprostrite dlani)

Zakopali se bodo v pesek,(premik rok navzdol)

Mahali bodo s plavutmi,

Vrteli se bodo v krogu(gibi z rokami)

Nadaljujemo z našim delom.

Vzamemo drugi kos, obdelan s plastelinom, in ga prilepimo na spodnji. Na plastelin prilepite okrasno oko.

Zdaj pa okrasimo ribe. Na podlago iz plastelina pritrdimo pistacijeve lupine ali semena lubenice, kar vam je všeč.

Gimnastika za oči.

Ribe se zabavajo

V čisti topli vodi(Otroci z očmi »narišejo« val na steno: najprej v eno smer, nato v drugo ali sledijo ribi, ki jo učitelj drži v rokah in se počasi premika)

Skrčili se bodo in sprostili(redko mežikanje z očmi)

Zakopali se bodo v pesek(zapri oči)

3. Zaključek

Poglejte, kako lepo ribo ste naredili! Dobro opravljeno. Zdaj pa dajmo ribe v akvarij. Poglejte, koliko prijateljev ima zdaj naša ribica! Katera riba vam je bila najbolj všeč? Zakaj?


Povzetek GCD o oblikovanju iz papirja (origami) z elementi aplikacije "Ribe v akvariju" (kolektivna sestava).

Naloge:

Še naprej razvijati sposobnost konstruiranja obrti iz papirja z metodo origami v skladu z navodili in demonstracijo učitelja;

Vadite spretnosti upogibanja kvadratni list papir diagonalno in

vodoravno na pol;

Naučite otroke, kako narediti osnovno obliko "dvojni trikotnik" s tehniko origami;

Vadite znane metode rezanja in upoštevajte varnostna pravila pri delu s škarjami;

Izboljšajte fine motorične sposobnosti in koordinacijo rok in oči;

Razviti veščine timskega dela pri sestavljanju kompozicije iz že pripravljenih obrazcev;

Gojite natančnost in sposobnost iskanja nestandardnih rešitev ustvarjalne naloge, sposobnost kritičnega vrednotenja svojega dela.

Prejšnje delo:

Izlet v trgovino za male živali (pregled različnih akvarijske ribe V REDU);

Pregled ilustrativnega materiala, ki prikazuje različne ribe;

Pogovor o ribah (kje živijo rečne, morske in akvarijske ribe);

Branje zgodb N. Nosova "Karasik", S. Baruzdin "Zakaj so ribe tiho", V. Bianchi "Hiša rib", E. Permyak "Prva riba".

Materiali in oprema:

Kvadratni listi papirja različnih barv;

škarje;

Lepilo;

Prtički;

Trakovi barvnega papirja za okrasitev obrti;

Velik list papirja (akvarij) z narisano podvodno pokrajino.

Napredek:

  1. Motivacija za aktivnost - trenutek presenečenja"Pismo podvodnih prebivalcev."

Pozdravljeni, dragi fantje! Pišejo vam podvodni prebivalci, družina Rybkin. Kot veste, je jesen že prišla. In kmalu bo prišla zima. Naše kraljestvo se bo vleklo debela plast ledu, se bomo imeli zelo žalostno in dolgočasno. Res bi vas radi obiskali v vrtec. Mogoče nas povabiš k sebi?

2 . Formulacija problema:

Kaj lahko izmislimo, fantje? Kako lahko pripravimo ribe, da nas obiščejo?

Namig za uganko:

"Poglej hišo,

Do roba je napolnjena z vodo.

Brez oken, a ne mračno,

In pregleden na vse strani.

V tej hiši so stanovalci

Vsi so izurjeni plavalci.” (pokaže model akvarija)

Otroke pripeljite do zaključka, da morajo narediti ribe in jih dati v akvarij.

  1. Prstna gimnastika "Ribe" (na preprogi):

Ribe v živeti v jezeru, (Zravnajte dlan, stisnite prste skupaj (riba)

Gor in dol švigajo.(Valovito premikajte dlani gor in dol)

Na ukaz »Ena, dva, tri« se sprostijo mehurčki.(Kazalo in palec zložiti v obroč (mehurček). Z obema rokama pokažite, kako se mehurčki počasi premikajo od spodaj navzgor).

In se vrtijo in igrajo šale,(Zavrtite dlani navznoter različne strani, premikaj se po zraku.)

In migajo z repom.(Premikajte konice prstov.)

4. Postopno izvajanje dela učitelja z razlago, hkratno podvajanje otrok:

Poglej, vzel bom kvadrat in ti pokazal, kako se spremeni v akvarijsko ribo.

Postavite kvadrat pred seboj in ga upognite diagonalno, tako da se ujema z vogali. Poskušamo jih enakomerno kombinirati, dobro likati linijo pregiba.

Razgrnemo ga in upognemo kvadrat, druga dva vogala poravnamo diagonalno, prav tako zlikamo linijo pregiba.

Razgrnemo ga, obrnemo na drugo stran in upognemo kvadrat, poravnamo stranice, likamo linijo pregiba.

Zdaj razgrnemo kvadrat in stranice vzdolž pregibne črte upognemo navznoter, tako da dobimo dvojni trikotnik. In dobro zlikajte vse pregibne linije.

Zdaj vzamemo stranski vogal zgornjega trikotnika in ga upognemo proti sredini, tako da je vogal nekoliko pod stranjo trikotnika, linijo pregiba dobro zlikamo.

Enako naredimo z drugim stranskim kotom zgornjega trikotnika.

Poglejte, kaj smo si izmislili! Ribe!

Po potrebi zagotovite individualno pomoč, navodila in opomnike.

5. Otroci okrasijo ribe z aplikacijami.

Fantje, zdaj moramo okrasiti naše ribe. (Otroci okrasijo ribe z znanimi metodami rezanja za aplikacije. Opomnite jih na varno uporabo škarij. Spodbujajte ustvarjalnost pri okraševanju rib. Po potrebi zagotovite individualno pomoč.)

Izobraževalno področje

Umetniško - estetski razvoj

Opombe o lekcijah oblikovanja papirja

(starejši predšolska starost)

Zadeva: " Akvarijske ribe".

Vsebina programa:

Pojasnite otrokovo znanje o raznolikosti akvarijskih rib.

Otroke krepiti spretnosti izdelovanja rib v tehniki origami. Razviti estetski okus, pobrati lepe kombinacije papirji, fina motorika prstov, domišljija, samostojnost.

Omeniti Ustvarjalne sposobnosti pri dekoriranju obrti.

Material za lekcijo:

Ilustracije, ki prikazujejo ribe, morje, alge.

Akvarij" (list papirja modra barva velikost A4; barvni kvadratki različne oblike različne velikosti, barvni papir za dekoracijo, lepilo, škarje, prtički; plakat T.B. pri delu s škarjami.

Pripravljalna dela:

Branje umetniška dela o ribah, pogovori o vzdrževanju akvarija, reševanje ugank, praktično delo otroci po različne teme"origami". Otroci gledajo akvarijske ribe.

Napredek lekcije

Učitelj prebere uganko:

Na oknu je ribnik,

V njej živijo ribe,

Na steklenih obalah

Ribičev ni. (Akvarij.)

Učiteljeva zgodba. (Otroci stojijo blizu akvarija.)

Naselite akvarij z rastlinami in ribami.

Tako kot akvarijske ribice lahko tudi njih razdelimo v tri skupine:

To so ribe, ki rade plavajo po dnu.

Katere poznate? (Som.)

- V vodnem stolpcu?

Kaj je to? (Angelfiš, zlata ribica, mečarice, teleskopi, gurami.)

In ribe, ki plavajo na gladini vode.

to? (Guppies, Shubunki, Cardinal, Nion.)

In danes bomo skupaj izdelali svoj »akvarij«. In naselili ga bomo z ribami, ki jih bomo sestavili iz "čarobnih kvadratov". Toda v našem akvariju ne bodo živele samo ribe. Dal vam bom namig in ugibali boste.

Svilnata in lepa

Zeleno kot na travniku,

Rastejo pod vodo

Ribe so skrite in zaščitene.

Prav, morske alge.

Zakaj potrebujete alge v akvariju?

Prsti zmorejo veliko, nagajivi fantje,

Lahko drži svinčnik tako, da slike za risanje,

Lahko oblikujejo prste, izdelujejo ptice iz papirja,

Tako avto kot živali, hitro se pripravite.

Pripravljen si? Začeti!

Razlaga zaporedja dela.

Na mizi imate "magične kvadrate". različne barve. Kakšne barve?

Nekega dne je levi kot obiskal desni kot.

Nekaj ​​časa sem ostal in se vrnil domov.

Po prevoženem kotu ostane na kvadratu pot - pregibna črta. Na tej poti se srečata levi in ​​desni kot.

Na poti stojijo koti in se veselo pogovarjajo. In spodnji kotiček spodaj je zdolgočasen in samoten, kličejo njegovi bratje. K njim je prišel kot in jih pozdravil. To jim je zabavno.

K njim se je želel spustiti tudi zgornji vogal. Odpravil se je, a je bila pot dolga, zato se je ustavil, da bi se odpočil.

Potem pa je zapihal veter in našo postavo obrnil.

Kaj smo torej dobili?

Ja, imamo ribo. Toda iz neznanega razloga je za nas dolgočasna. (Brez oči, plavuti, repa).

Ribe moramo nujno razveseliti in jih poslati na dolgo potovanje v naš "akvarij"

Individualna pomoč.

Med delom izpopolnjujem tehnike zgibanja. Otroke opozorim na likanje pregibne linije. Prosim dokončajte delo majhne podrobnosti. Ponovimo varnostna pravila pri delu s škarjami in lepilom.

Psihične vaje.

Naši prsti niso bili leni,

Delali so na figurici.

Vogali so bili upognjeni,

in malo utrujen.

Nežno jih bomo stresli

Začnimo znova zlagati.

Končane ribe postavimo v "akvarij"

Tukaj plavamo, tukaj se potapljamo

Pridemo do morskega dna

In nenadoma se znajdemo

V čarobni vrt pod vodo

Poglejte, kako eleganten je

Kako barvit je!

Zdaj bomo ribi izrezali rep in naši ribi narisali oči in luske. In poglejmo, kako lepi in smešni so se izkazali.

Spodnja črta. Otroke povabim, da občudujejo končni akvarij, razpravljamo o nastalih slikah, barvi in ​​obliki.

07.02.2015 Rudenko Olga Pavlovna

Izobraževalno področje: Spoznavanje« (konstruktivna dejavnost)
Integracija izobraževalnih področjih: "Branje fikcija", "Komunikacija", " Umetniška ustvarjalnost", "Delo" (ročno delo), "Telesna vzgoja".
Vrste otroških dejavnosti: produktivna, komunikativna, dojemanje leposlovja, delo, telesna dejavnost.
Namen: nadaljevati seznanjanje otrok s konstrukcijo papirja s tehniko origami. Povečati zanimanje otrok za izdelavo obrti s tehniko origami.
Naloge:
Izobraževalni:
— Otroke vadite pri večkratnem zgibanju papirja, izboljšajte spretnosti upogibanja kvadratnega lista diagonalno, na polovico, jasno poravnajte stranice in vogale.

Zavarujte osnovno obliko "dvojnega trikotnika".

— Razviti sposobnost sledenja ustnim navodilom učitelja.
Izobraževalni:
— Razviti pri otrocih motorična aktivnost, sposobnost dela z rokami, vas navaditi na natančne gibe prstov, izboljšati fino motoriko rok, razviti oko
— Razvijati umetniški okus, ustvarjalnost in domišljijo otrok.

Izobraževalni:
— Spodbujati zanimanje otrok za umetnost origamija.
— Prispevajte k ustvarjanju igralne situacije, razširiti Komunikacijske sposobnosti otroci.
— Oblikovati delovno kulturo in izboljšati delovne sposobnosti.

Načrtovani rezultati: znati sestaviti model ribe iz papirja; obvlada osnovne gibe v skladu s starostjo; kaže zanimanje za informacije, ki jih prejme med komunikacijo; aktivno in prijazno sodeluje z učiteljem in vrstniki pri reševanju igralnih in kognitivnih težav.

Predhodno delo: branje leposlovnih del o ribah, pogovori o vzdrževanju akvarija, reševanje ugank, praktično delo s papirjem v tehniki origami, izvedba osnovne oblike "dvojni trikotnik". Otroci gledajo akvarij.

· Material in oprema: Za učitelja: model ribe, dva lista barvnega papirja (roza, rumena) kvadratna oblika(23cm/23cm), lepilo, prtiček. TSO pomeni: računalnik, TV, video za otroke.
Za otroke: dva lista barvnega papirja (roza, rumen) kvadrat (12cm/12cm), markerji, lepilo, prtički.

Napredek lekcije.

1. Organizacijski trenutek

Vzgojiteljica: Fantje, pozdravimo se.
Uživajmo v nasmejanih obrazih.

In vsem, ki živimo na tem planetu.
"Dobro jutro!" Povedali bomo odraslim in otrokom.

Vzgojitelj: Fantje, zdaj vam bom povedal uganko, vi pa poskusite uganiti

Ta hiša ni iz lesa,

Ta hiša NI kamnita.

Je prozoren, je steklen,

Na njem ni številke.

In tamkajšnji prebivalci niso navadni,

Ne navadnih zlatih.

Ti isti prebivalci -

Slavni plavalci.

(Akvarij, ribe.)

Tako je, to je uganka o ribah v akvariju, dobro opravljeno! (video posnetek-ugibanje). Fantje, akvariji so različni: veliki in majhni, okrogli in kvadratni, in lahko so čudoviti, kot je naš. (model akvarija). Oh, v tem akvariju ni rib. Predlagam, da v akvarij naselite te ribe. (učitelj pokaže končano "ribo") Poglejmo, iz katerih delov je riba sestavljena? Odgovori otrok: telo, rep.

Vzgojitelj: kaj še imajo ribe?

Odgovori otrok: luske, plavuti, oči, usta.

Vzgojitelj: Danes bomo naredili "čudežno ribo" s tehniko origami. Pojdite na svoja mesta.

2. Glavni del.

· Prikaz metod dela in razlaga.

— Pripravil sem papirnate surovce, kakšne oblike so? barva? (Kvadratna, roza, rumena. Na zaslonu osnovna oblika“dvojni kvadrat” (postopno učenje zgibanja po vzorcih za pripravo na naslednjo starostno stopnjo učenja tehnike origami))

1. Vzemite roza kvadrat in ga prepognite na polovico, tako da dvignete spodnji kot v zgornji kot.

Dobila sem trikotnik ali "rutko". Trikotnik upognem. Rep je pripravljen.

2. Rumeni kvadrat upognem na polovico, spodnji vogal dvignem na zgornji, izkaže se, da je trikotnik ali "šal", trikotnik upognem (upogibam in raztegnem). Vogale upognem od pregibne črte. Vogale upognem navzdol.

3. Del obrnem. Obrnem del. Dele zlepim skupaj. Ribi narišem oči, usta in luske.

· Lekcija telesne vzgoje "Akvarij"

Polži se plazijo, nosijo svoje hišice. (V polpočepu se gibljejo v krogu s prekrižanimi rokami na hrbtu.)

Premikajo rogove in gledajo ribe. (Ustavijo se, naredijo s prsti »rogove« in ritmično nagnejo glavo v levo in desno.)

Ribe plavajo in veslajo s plavutmi. (V majhnih korakih se premikajte v krogu, roke spuščajte ob telesu; premikajte se samo z dlanmi naprej in nazaj.)

Zavijte levo, zavijte desno in zdaj obratno. (Gladki zavoji telesa od leve proti desni in obratno.)

Medtem ko se otroci usedejo na svoje sedeže, učiteljica prebere otroško pesmico: »Prstki zmorejo veliko, nagajivi fantje, znajo držati svinčnik, da rišejo, znajo klesati prstke, delati ptičke iz papirja, avto in živali, hitro se pripravite.«

· Dokončanje dela.

Zdaj pa se lotimo dela. Vse je pred vami potrebne materiale. (Osnovna dvojna kvadratna oblika na zaslonu) Ste pripravljeni? Začeti!

Otroci začnejo delati po ustnih navodilih učitelja. Učitelj tudi pokaže, kako dodamo figuro.

3. Povzetek lekcije:

Naši prsti niso bili leni in so delali na figuri.
Poglej, kakšno ribo imaš.

Hvala za vaše delo. Zdaj pa dajmo tvojo ribo v akvarij. Otroci skupaj z učiteljico »odplavajo« do akvarija z ribicami v rokah, učiteljica pa bere pesem.

Tukaj plavamo, tukaj se potapljamo
Pridemo do morskega dna
In nenadoma se znajdemo
V čarobni vrt pod vodo
Poglejte, kako eleganten in barvit je!

Končane ribe postavimo v akvarij.

Otroke vabim, da občudujejo končni akvarij in razpravljajo o nastalih slikah rib.

Dobro opravljeno! Videl sem, kako lepo ribo si naredil. Kakšni čarovniki ste!

Razvoj prototipa v razdelku Opombe k lekciji in objavljeno 31. oktobra 2014
ste na:

Elena Baškatova

Umetniški in estetski razvoj. (konstruktivno-modelna dejavnost (Gradbeništvo).

Tema: Akvarijske ribe

Namen: Razjasniti znanje otrok o raznolikosti akvarijskih rib, okrepiti otroške spretnosti pri izdelavi rib s tehniko origami. Razvijte fine motorične sposobnosti prstov, domišljijo, neodvisnost, gojite ustvarjalne sposobnosti pri dekoriranju obrti.

Materiali in oprema: Ilustracije, ki prikazujejo ribe, morje, alge, "Akvarij" (prazen "Akvarij"; barvni kvadrati različnih oblik različnih velikosti, lepilo, škarje, prtički).

I. Organizacijski trenutek.

Vzgojitelj: Fantje, danes bomo oblikovali. In za kaj točno gre, boste izvedeli, če boste uganili uganke:

Plavam pod mostom -

In maham z repom.

Ne hodim po tleh

Imam usta, a ne govorim.

Tako je, riba je.

Na tabli so ilustracije, ki prikazujejo ribe, morja in alge.

Učitelj prosi, naj poimenuje vse, kar je prikazano na slikah.

Pravilno ste rekli, da slike prikazujejo ribe, morja in alge.

Učitelj prebere uganko:

Na oknu je ribnik,

V njej živijo ribe,

Na steklenih obalah

Ribičev ni. (Akvarij.)

Učiteljeva zgodba.

Naselite akvarij z rastlinami in ribami.

Tako kot akvarijske ribice lahko tudi njih razdelimo v tri skupine:

– To so ribe, ki rade plavajo po dnu.

– Katere poznaš? (Som.)

- V vodnem stolpcu?

- Kaj je to? (Angelfiš, zlata ribica, mečarice, teleskopi, gurami.)

– In ribe, ki plavajo na gladini vode.

- To? (Guppies, Shubunki, Cardinal, Nion.)

In danes bomo skupaj naredili svoj "akvarij". In naselili jo bomo z ribicami, ki jih bomo sestavili iz “čarobnih kvadratov”. Toda v našem akvariju ne bodo živele samo ribe.

Povedal ti bom uganko, ti pa jo boš uganil.

Svilnata in lepa

Zeleno kot na travniku,

Rastejo pod vodo

Ribe so skrite in zaščitene.

- Tako je, alge.

Učitelj izvleče akvarij (pol lista whatman papirja, pobarvanega z modrim gvašem, narisani so kamni in alge).

II. Razlaga zaporedja dela.

Učitelj se spomni pravil za delo s škarjami in nadaljuje z razlago dela.

Na mizi imate "čarobne kvadrate" različnih barv.

Kakšne barve?

Ti in jaz bova naredila ribe, katerih telesa so različnih oblik; nekatere ribe bodo imele telo v obliki diamanta(Otrokom razložim, da je romb obrnjen kvadrat, za druge je trikoten.

Razložil bom, kako narediti ribo, katere telo trikotna oblika.

Nekega dne je levi kot obiskal desni kot.

Nekaj ​​časa sem ostal in se vrnil domov.

Po prevoženem kotu ostane na kvadratu pot - pregibna črta. Na tej poti se srečata levi in ​​desni kot.

Na poti stojijo koti in se veselo pogovarjajo.

Zdaj s škarjami odrežite vzdolž pregibne linije.

Kaj smo dobili? (Dva trikotnika)

Zdaj na enak način upognemo in izrežemo majhen kvadrat.

Povej mi, kaj lahko ti in jaz narediva iz teh dveh trikotnikov? (Odgovori otrok)

Ja, imamo ribo.

Fantje, povejte mi, kaj manjka našim ribam?

Odgovori otrok: - Brez oči, brez repa.

In za ribe v obliki diamanta je telo sestavljeno iz obrnjenega kvadrata, repa v obliki trikotnika (naredimo ga kot ribo v obliki trikotnika) in oči.

Pred začetkom dela bomo izvedli uro športne vzgoje.

III. Minuta telesne vzgoje.

Naši prsti niso bili leni,

Delali so na figurici.

Vogali so bili upognjeni,

in malo utrujen.

Nežno jih bomo stresli

Začnimo znova zlagati.

Končane ribe postavimo v "akvarij"

Tukaj plavamo, tukaj se potapljamo

Pridemo do morskega dna

In nenadoma se znajdemo

V čarobni vrt pod vodo

Poglejte, kako eleganten je

Kako barvit je!

IV. Otroci delajo.

Med delom ponavljam tehnike zgibanja. Otroke opozorim na likanje pregibne linije. Prosimo, dokončajte delo z majhnimi podrobnostmi. Ponovimo varnostna pravila pri delu s škarjami in lepilom.

V. Razmislek.

Razstava kolektivnega dela.


Publikacije na temo:

Integracija izobraževalnih področij. "Umetniški in estetski razvoj", "Socialno-komunikacijski razvoj", "Razvoj govora",.

Foto reportaža. Skupinsko delo"Akvarijske ribe" Vzgojiteljica Yu N. Anosova Kolektivno delo je delo, ki ga opravi skupina otrok.

Povzetek GCD za oblikovanje v srednja skupina. Origami "Ribe v akvariju" Cilj: razviti sposobnost izdelave obrti s tehniko origami.

Povzetek izobraževalne dejavnosti "Akvarijske ribe" Cilji in cilji: izboljšati sposobnost dela s plastelinom s tehniko reliefnega modeliranja; nadaljevati.

Povzetek odprte lekcije za regionalno metodološko združenje v mlajši skupini 1 "Akvarijske ribe" Vsebina programa: Vzgoja čustvenega Pozitiven odnos na vašo kognitivna dejavnost. Utrjevanje zunanjih posebnosti.

Povzetek lekcije o aplikacijah v srednji skupini "Pisane ribe". Cilji: - usposobiti otroke za ustvarjanje podob rib iz.


Vrh