Atvira pamoka vidurinėje grupėje tema „kūno dalys“.

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veikla V vidurinė grupė tema: „Mano kūno dalys“.

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie žmogaus sandarą. Ugdykite norą būti sveikiems.

Užduotys: Švietimas: ugdyti vaikų idėjas apie save ir savo kūną; sustiprėti dialoginė kalba; vystytis kūrybiškas mąstymas, dėmesys, vaizduotė, fantazija, atsitiktinė atmintis; ugdyti gebėjimą susieti žodžius su veiksmais.

Švietimas: ugdyti sveikos gyvensenos įprotį; gebėjimas klausytis vienas kito ir suaugusiųjų. Toliau puoselėti draugiškus mokinių santykius; sukurti džiugią nuotaiką.

Švietimas: išmokti atpažinti ir taisyklingai įvardyti kūno dalis; Stiprinti žinias apie tikslą atskiros dalys kūnai.

Medžiaga:žmogaus ir kūno dalies nuotrauka, dainos apie žirafą garso įrašas.

Preliminarus darbas:žiūri į nuotraukas, kurios rodo Žmogaus kūnas, rodydamas jutimo organus, kalbėdamas apie sveikas būdas gyvenimas; didaktinis žaidimas„Surinkite mažąjį žmogutį“.

Pamokos eiga.

Pedagogas: Visi vaikai susirinko į ratą. Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Pradėkime savo dieną nuo Geros nuotaikos. Kaip manote, ką reiškia gera nuotaika?

Vaikai: Tai tada, kai žmonės šypsosi.

Pedagogas: Teisingai, dabar šypsokimės vieni kitiems. Iš pradžių šypsomės kaimynui iš dešinės, paskui kaimynui iš kairės. Taigi savo gera nuotaika pasidalinome vieni su kitais.

Pedagogas: Pasisveikinkime.

Sveiki, delnai! (vaikai ploja rankomis: ploja-plakia)

Sveiki batai! (Stomp: Stomp Stomp)

Sveikos varlės! (kvakiai)

Sveiki, gegutės! (ratas: ku-ku)

Sveiki, skambantis kulnas! (spustelėkite jų liežuvį: spragtelėkite – spragtelėkite)

Labas, vikrus vėjelis, (pūsk)

Traukinys ilgai prie perono! (traukimas: per daug ir per daug)

Laba diena rankinis laikrodis, (tikėti: tikėti)

Sveiki, švytinti saule (rankos iškeltos)

Sveiki, vaikai, mergaitės ir berniukai (rankos į priekį).

Pedagogas: Taip pat žaisime žaidimą „Nepasakysime, o parodysime“

Aš tau pasakysiu kūno dalis, o tu man jas parodysi. Žaidimo metu vaikus klaidžiu kalbėdamas apie vieną kūno vietą, rodydamas į kitą.

Kūno kultūros minutė.

Daina "Žirafa visur turi dėmių, dėmių, dėmių".

Pedagogas: Kaip jau atspėjote, kalbėsime apie žmogų. Mūsų Žemėje yra daug žmonių. Žmonės panašūs, gali kalbėti, mąstyti, vaikščioti. Bet visi žmonės skirtingi. Jie skiriasi išvaizda, akių spalva, plaukų spalva, ūgiu, eisena, balsu, charakteriu.

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite, kuo mes panašūs.

Vaikai: Turime rankas, kojas, galvas ir kt.

Pedagogas: Gerai padaryta! Visi žmonės turi rankas, kojas, galvą, liemenį. Atspėk mįslę: jie nesėjami, nesodinami, auga patys.

Vaikai: plaukai.
Pedagogas: Gerai padaryta! Ant galvos yra plaukai. Priekinė žmogaus galvos dalis yra veidas, joje yra burna, ausys, akys ir nosis. Kodėl mums jų reikia?

Vaikai: akys mato daiktus, žmones, skiria spalvas, mato saulę ir žvaigždes, viską, kas mus supa.

Nosis turi užuosti, kvėpuoti.

Burna valgyti, kvėpuoti, kalbėti.

Ausys girdi žmonių kalbas, paukščių giedojimą, muzikos garsus.

Rankos dirbti, siūti, rašyti, piešti.

Kojos vaikščioti, stovėti, bėgioti, šokinėti.

Dantys kramtyti, kramtyti.

Galvokite pagalvoti ir linktelėkite.

Liemuo sujungia visas šias dalis.

Mokytojas parodo žmogaus ir kūno dalių paveikslą. Vaikai žiūri į paveikslėlį.

Pedagogas: Teisingai, tai yra mūsų padėjėjai, nes jie padeda mums sužinoti viską apie pasaulį, kuriame gyvename.

Pedagogas: Žaiskime žaidimą „Pakartok judesius po manęs“.

Patraukite ausis; glostykite kaktą; uždenkite akis rankomis; glostykite skruostus rankomis; uždenkite nosį ranka;

Dabar aš jus suklaidinsiu, bet jūs turite tai parodyti teisingai. Būk atsargus.

Pedagogas: Viskas, ką dabar palietėme, buvo mūsų veidas, galva.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojome, kokias kūno dalis turime ir kam jos reikalingos.

Pedagogas: Pakartokime dar kartą, akys padeda žmogui pamatyti jį supančius objektus, jų spalvą, dydį, formą. Klausos dėka galime atskirti garsus. Žmogus ausimis girdi paukščių čiulbėjimą ir žmonių balsus, upelio čiurlenimą ir vėjo ošimą. Net ir mažiausia nosis yra labai svarbi kūno dalis. Kvėpuojame per nosį. Nosis taip pat padeda pajusti ir atskirti kvapus.

Pedagogas: Pirštų pagalba galime rašyti, siūti, piešti, lipdyti ir daryti daug įvairių dalykų. Pirštų pagalba jaučiame karštį ir šaltį, jaučiame, ar daiktas kietas ar minkštas, lygus ar grubus.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojote daug įdomių dalykų. Mylėkime savo pagalbininkus ir mokykimės apsaugoti juos nuo purvo, ligų ir mėlynių. Tačiau reikia nepamiršti ir svarbiausio dalyko: žmogus visada turi būti tvarkingas ir švarus. Su tokiu žmogumi visada malonu bendrauti. O kaip juos apsaugoti, pakalbėsime kitą kartą.

Pedagogas: Ar pažaisime pirštais?

Pedagogas: Šis pirštas nori miego,

Šis pirštas nuėjo miegoti.

Šis mažasis pirštelis šiek tiek nusnūdo.

Šis mažasis pirštelis jau miega.

Šis greitas, kietai miega.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo!

Raudona saulė pakils,

Ateis raudonas rytas

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Vaikai viena ranka pakaitomis lenkia priešingos rankos pirštus ir laiko juos kumštyje. Atsakydami į žodžius „pirštai pakils“, vaikai pakelia ranką aukštyn ir ištiesina pirštus.

Pedagogas: Baigdamas kviečiu pasiklausyti eilėraščio:

Mums duota viena galva.

Ir dvi akys ir dvi ausys,

Ir dvi šventyklos, ir dvi rankos,

Bet yra viena nosis ir burna.

Bet jei būtų atvirkščiai,

Viena koja, viena ranka,

Bet dvi burnos, du liežuviai

Jei tik žinotume

Ką jie valgė ir šnekučiavosi.

Zumzum Ibragimova
Pamokos santrauka vidurinei grupei „Žmogaus kūnas“

PAMOKOS SANTRAUKA

VISAM PAVEIKSLUI SUFORMUOTI

RAMYBĖ IR HORIZONTAI PLĖČIASI

« ŽMOGAUS KŪNAS

Vidurinė grupė

Tikslai:

Vaikų idėjų formavimas apie išorinės savybės kūno struktūra asmuo;

Supažindinkite su kūno galimybėmis asmuo(galiu bėgti, šokinėti ir pan.);

Ugdykite gebėjimą atsižvelgti į save ir vienas kitą;

Ugdyti gebėjimą analizuoti, lyginti ir daryti išvadas;

Naudota medžiaga:

Iliustracijos, vaizduojančios skirtingus žmones,

Lėlė - "Arina".

Nuotraukos su vaizdu asmuo ir kūno dalys;

Plakatas su Žmogaus kūnas.

Pamokos eiga.

Vaikai žiūri į iliustracijas, vaizduojančias skirtingus žmones (vaikai ir suaugusieji, įvairaus amžiaus).

Mokytojas atneša lėlę ir atkreipia į ją dėmesį vaikai: Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus, čia lėlė Arina.

Auklėtojas: Vaikinai, Arina yra protingiausia lėlė pasaulyje, ji nori viską žinoti ir viskuo domisi, o dabar Arina nori, kad padėtumėte jai daugiau sužinoti apie kūno dalis asmuo. Eime su ja pasisveikinkime: Sveiki, Arina.

Arina: - Sveiki, vaikinai, kur jūs žiūrite, kokios čia nuotraukos kabo, kas jose pavaizduotas? (vaikų atsakymai). O tikrai, čia piešiama žmonių, jie visi tokie skirtingi.

Mokytoja – Arina, teisingai sakai – čia jie nupiešti skirtingi žmonės, tačiau atidžiau pažvelgę ​​pamatysite, kad jie yra panašūs vienas į kitą.

Arina - ne, jie skirtingi, žiūrėk, mama tokia didelė, o vaikas ant rankų labai mažas.

Mokytojau – vaikinai, kas, jūsų nuomone, turi šiuos žmones bendro? Pažiūrėkime į paveikslėliuose esančius žmones ir įvardinkime, kuo jie vienodi, kuo panašūs.

Žaidimas "Kaip panašu" vaizdai: mergaitė ir berniukas, mama ir vaikas, senelis ir tėtis ir tt Mokytojas prašo vaikų įvardyti pavaizduotų žmonių panašumo požymius (panašumo bruožai – yra rankos, kojos, galva, liemuo, ant galvos – ausys , akys, burna, nosis, plaukai).

Mokytoja – vaikinai, atsikelkime ir parodykime Arinai, ką turime kūnas.

Kūno kultūros minutė.

Man sukasi galva

Į dešinę - vienas, į kairę - du. iš dešinės į kairę, pakreipiama galva.

Ji sėdi ant stipraus kaklo,

Suko ir pasuko. apskriti kaklo posūkiai.

Tada kūnas eina, rankos ant diržo,

Pasilenk atgal, pasilenk į priekį, pasilenk,

Pasukti – pasukti. posūkiai

Visi turi sumanias rankas, rankų trūkčiojimus

Aukštyn - žemyn, žemyn - aukštyn. aukštyn žemyn

Mums reikia kojų, kad bėgtume, bėgtume vietoje

šokinėti, šokinėti (2-3 kartus,

pritūpti, stovėti... pritūpimai (2-3 kartus).

Tai mano kūnas!

Viską darai su juo "penki"!

Pedagogas – dabar matai, Arina, kad visi žmonės turi kažką, kuo jie yra panašūs vienas į kitą.

Arina tokia įdomi, ar ne, vaikinai? Noriu geriau sužinoti, kaip tai veikia žmogaus kūnas.

Pedagogas – Na, vaikinai, padėkime Arinai?

Yra mūsų kūnas sukurtas taip:

Galva dedama ant viršaus, kaklu sujungiama su kūnu. Kaklas padeda galvai atlikti įvairius judesius.

Dabar atsakykite į klausimus:

Kam vyro rankos? (dirbti, piešti, lipdyti ir pan.)

Kam vyro kojos? (vaikščioti, bėgioti, šokinėti)

Kam vyro galva? (galvok, kalbėk, žiūrėk)

Iš kokių dalių susideda kūnas?

Kūnas taip pat turi dalių (mokytojas skambina vaikui ir rodo į jį): krūtinė, pilvas, nugara.

Auklėtojas: Visos kūno dalys mums būtina: rankomis valgome, piešiame, atliekame įvairių darbų, kojų pagalba galime judėti. Mums reikia galvos, kad galėtume galvoti, veide – akys, kad matytume, ausys girdėti, nosis kvėpuoti ir užuosti. Ir mums reikia liemens. Juk jo viduje yra organai: širdis, plaučiai, skrandis, žarnos (rodo ant stalo).

Arina - negali būti, aš netikiu.

Mokytoja – tada pabandykite, duokite mūsų vaikams užduočių ir jie jas atliks.

Vaikai atlieka praktiškumą pratimai:

Parodyk, kur tavo galva

Palieskite kaimyno galvą, paglostykite

Ištiesk kaklą kaip žąsis

Įtraukite kaklą į pečius

Atlikite sukamuosius judesius galva

Pasukite galvą į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Atlikusi užduotis Arina giria vaikus.

Taip pat kaklo pagalba galva sujungiama su kūnu. Liemuo taip pat gali judėti.

Vaikai atlieka praktiškumą pratimai:

Pasilenkite į priekį ir tada atgal

Pasukite į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Ir taip pat kūno viduje "saugomas" svarbu Vidaus organai- širdis, galite klausytis jos plakimų vieni iš kitų (vaikai klauso, kaip plaka kaimyno širdis), plaučius - jie padeda mums kvėpuoti, ir kitus labai reikalingus ir svarbius organus.

Pedagogas – rankos pritvirtintos prie kūno viršaus.

Arina - Parodyk savo rašiklius, kiek tu jų turi?

Ranka turi delną ir pirštus, ką gali jūsų rankos? (vaikų atsakymai)– praktiška pratimai:

suplok rankomis

paglostykite savo pilvuką

paslėpk rankas už nugaros

palieskite nugarą

palieskite savo kaimyno nugarą

pamojuoti pirštu

pakelk rankas priešais save

ištieskite delnus prie grindų

suspausti ranką į kumštį

judinkite pirštus

Pedagogas – kojos pritvirtintos prie kūno apačios.

Arina - Parodyk kojas. Kiek tu turi? (Jų taip pat yra du.) Parodykite, kokios juokingos jūsų kojos – praktiška pratimai:

trypti kojomis

šokinėti ant dviejų kojų, o dabar ant vienos

plačiai pakelk kojas

vaikščiok ant kojų pirštų, o dabar ant kulnų

sulenkite kelį

Atsisėskite

Auklėtojas: Vaikinai, pažaiskime žaidimą, jis vadinamas "Kaip panašu":

Žaidimas "Kaip panašu"- peržiūra ir diskusija vaizdai: mergaitė ir berniukas, mama ir vaikas, senelis ir tėtis ir tt Mokytojas prašo vaikų įvardyti pavaizduotų žmonių panašumo požymius (panašumo bruožai – yra rankos, kojos, galva, liemuo, ant galvos – ausys , akys, burna, nosis, plaukai).

Matote, vaikinai, jūs ir aš galime daryti daug įvairių judesių, ir mūsų kūnas.

Pabaigoje klases Arina dėkoja vaikams ir sako, kad būtinai pas juos atvyks dar ne kartą.

Publikacijos šia tema:

Mieli kolegos! Atkreipiu jūsų dėmesį į didaktinį žaidimą, kuris gali būti naudojamas socialiniam ir komunikaciniam ugdymui klasėje.

Pamokos santrauka tema: „Aš ir mano kūnas“ 1 jaunių grupėje. Sukūrė mokytojas 1 jaunesnioji grupė Zagainova Tatjana Sergeevna programinė įranga.

Mokomosios veiklos apie pažintinį vystymąsi suvestinė vidurinei grupei „Pažink savo kūną“ Tiesioginė edukacinė veikla su vaikais apie pažintinį vystymąsi vidurinėje grupėje „Pažink savo kūną“ N. A. Isakova, mokytoja.

Pamokos santrauka apie aplinkinį pasaulį „Žmogaus kūnas“ Tikslas: suformuoti pirmąsias sąvokas apie savo kūną, organizmą. Padėkite vaikams suprasti save kaip žmones ir rasti bendrumo su kitais žmonėmis. Auklėk.

Pamokos apie kalbos raidą vyresniųjų grupėje „Žmogus ir jo kūnas“ santrauka Programos turinys. 1. Kognityvinių gebėjimų ugdymo uždaviniai: intensyvinti dorovinį ir protinį analitinį darbą.

Pirmiausia mokytojas kvalifikacinė kategorija Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga « Darželis kombinuotas tipas Nr. 201“, Orenburgas

Ugdymo kryptis „Sveikata“

Amžius: 35 metai.

GCD santrauka tema: „Žmogaus kūnas“

Tikslai:

Vaikų idėjų apie išorines žmogaus kūno sandaros ypatybes formavimas;

Supažindinti su žmogaus kūno galimybėmis (galiu bėgti, šokinėti ir pan.);

Ugdykite gebėjimą atsižvelgti į save ir vienas kitą;

Ugdyti gebėjimą analizuoti, lyginti ir daryti išvadas;

Ugdyti susidomėjimą kitais vaikais, draugiškas požiūris bendraamžiams.

Įranga: iliustracijos, vaizduojančios skirtingus žmones, lėlę - pirštinę "Dunno"

Vaikai žiūri į iliustracijas (anksčiau grupėje kabėjo ant lentos), kuriose vaizduojami skirtingi žmonės (vaikai ir suaugusieji, įvairaus amžiaus).

Mokytojas uždeda ant rankos pirštinę lėlę ir atkreipia į ją vaikų dėmesį: vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus, tai Dunno. Pasisveikinkime su juo: labas, nežinia.

Nežinau: Sveiki bičiuliai. Kur tu žiūri, kokius čia kabo paveikslus, kas juose pavaizduotas? (vaikų atsakymai). O, tikrai, čia piešiama žmonių, jie visi tokie skirtingi.

Auklėtojas– Nežinau, teisingai sakai – čia piešiami skirtingi žmonės, bet jei geriau atrodysi, pamatysi, kad jie vienas į kitą panašūs.

Nežinau- Ne, jie neatrodo panašūs, žiūrėk, mama tokia didelė, o vaikas ant rankų labai mažas.

Auklėtojas– Vaikinai, kas, jūsų nuomone, sieja šiuos žmones? Pažiūrėkime į paveikslėliuose esančius žmones ir įvardinkime, kuo jie vienodi, kuo panašūs.

Žaidimas „Kaip jie panašūs“- vaizdų apžiūra ir aptarimas: mergaitė ir berniukas, mama ir vaikas, senelis ir tėtis ir kt. Mokytojas prašo vaikų įvardyti vaizduojamų žmonių panašumo požymius (panašumo bruožai – yra rankos, kojos, galva, liemuo). , ant galvos - ausys, akys, burna, nosis, plaukai).

Auklėtojas- Vaikinai, atsikelkime ir parodykime Dunno, koks mūsų kūnas.

Kūno kultūros minutė.

Aš turiu galvą

galva pasisuka

Į dešinę - vienas, į kairę - du.

iš dešinės į kairę, pakreipiama galva.

Ji sėdi ant stipraus kaklo,

Suko ir pasuko.

apskriti kaklo posūkiai.

Tada kūnas eina

rankas ant diržo,

Lenkite atgal, pakreipkite į priekį,

pakrypimai,

Pasukti – pasukti.

posūkiai

Visi turi sumanias rankas

rankų trūkčiojimai

Aukštyn - žemyn, žemyn - aukštyn.

aukštyn žemyn

Mums reikia kojų, kad galėtume bėgti

bėga vietoje

šuoliai (2-3 kartus),

pritūpti, stovėti...

pritūpimai (2-3 k.).

Tai mano kūnas!

Su juo jūs darote viską iki tobulumo!

Auklėtojas- Dabar matai, nežinia, kad visi žmonės turi kažką, kuo jie yra panašūs vienas į kitą.

Nežinau- Tai taip įdomu, ar ne, vaikinai? Noriu daugiau sužinoti, kaip veikia mūsų kūnas.

Auklėtojas- Na, vaikinai, padėkime Dunno? Tada greitai atsisėskite.

Auklėtojas- Mūsų kūnas sukurtas taip:

Galva dedama ant viršaus ir kaklu sujungiama su kūnu. Kaklas padeda galvai atlikti įvairius judesius.

Nežinau- Negali būti, netikiu.

Auklėtojas- Tada pabandykite, duokite mūsų vaikinams užduotis, ir jie jas atliks.

Parodyk, kur tavo galva

Palieskite kaimyno galvą, paglostykite

Ištiesk kaklą kaip žąsis

Įtraukite kaklą į pečius

Atlikite sukamuosius judesius galva

Pasukite galvą į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Atlikęs užduotis, Dunno giria vaikus.

Auklėtojas– Taip pat kaklo pagalba galva sujungiama su kūnu. Liemuo taip pat gali judėti.

Vaikai vaidina praktiniai pratimai:

Pasilenkite į priekį ir tada atgal

Pasukite į vieną pusę, o dabar į kitą pusę

Auklėtojas- Ir svarbūs vidaus organai taip pat yra „sandėliuojami“ kūno viduje - širdis, galite klausytis vienas kito dūžių (vaikai klauso kaimyno širdies plakimo), plaučiai - jie padeda mums kvėpuoti, ir kiti labai reikalingi ir svarbūs organai.

Auklėtojas- Rankos pritvirtintos prie kūno viršaus.

Nežinau– Parodyk savo rašiklius, kiek jų turi?

Ranka turi delną ir pirštus, ką gali jūsų rankos? (vaikų atsakymai) - praktiniai pratimai:

▪ suploti rankomis

▪ paglostyti pilvuką

▪ paslėpkite rankas už nugaros

▪ palieskite nugarą

▪ palieskite savo kaimyno nugarą

▪ papurtykite pirštą

▪ pakelkite rankas priešais save

▪ ištieskite delnus prie grindų

▪ suspauskite delną į kumštį

▪ judinkite pirštus

Auklėtojas- Kojos pritvirtintos prie kūno apačios.

Nežinau- Parodyk kojas. Kiek tu turi? (Jų irgi dvi.) Kokios gražios kojinės ir batai. Parodykite, kokios juokingos jūsų kojos – praktiniai pratimai:

▪ trypti kojomis

▪ šokinėti ant dviejų kojų, o dabar ant vienos

▪ ištieskite pėdas plačiai ir plačiai

▪ vaikščiokite ant kojų pirštų, o dabar ant kulnų

▪ sulenkite koją ties keliu

▪ atsisėsti

Auklėtojas– Matote, vaikinai, mes su jumis galime atlikti daug įvairių judesių, o mūsų kūnas mums padeda.

Pamokos pabaigoje Dunno padėkoja vaikams ir sako, kad būtinai dar kartą pas juos ateis.

Tada mokytojas pasikviečia vaikus pas save (galima pirmiausia skambinti mergaites, tada berniukus, tada visus vaikus): žaidžiamas lauko žaidimas „Petražolės“: vaikai sudaro ratą, centre stovi vadovas Petražolės. apskritimo. Petražolė su vaikais deklamuoja šį tekstą:

Aš esu linksmas žaislas

Ir mano vardas Petražolės!

Darysiu pratimus

Turite kartoti judesius po manęs.
Šiuo metu vaikai, stovintys ratu, atlieka „spyruoklę“ rankomis ant diržų. Teksto pabaigoje Petruška atlieka keletą pratimų (lenkimas, pritūpimai, šokinėjimas ir kt.). Vaikai turi tiksliai kartoti Petražolės rodomus judesius. Naujuoju vairuotoju tampa vaikas, kuris tiksliausiai ir teisingai atliko Petražolių užduotį. Žaidimas kartojasi.

Irina Timofejeva
Pamokos vidurinėje grupėje tema „Kūno dalys“ santrauka.

Tikslas: supažindinkite vaikus su žmogaus kūno dalys; mokyti sudaryti daugiskaitos daiktavardžius; vaizdinė medžiaga; mokyti atskirti dešinę ir kairę ranką, koją ir kt.; pataisykite žodyną šiuo klausimu tema; ugdyti dėmesį.

Pamokos eiga.

(Vaikai įeina grupė sustoja ratu)

Auklėtojas: Vaikinai, pasisveikinkime. (Pasveikina vienas kitą perduodami nosinę) Pasisveikindami linkime vieni kitiems sveikatos. Linkime sveikatos ir savo svečiams. (Sveikinimai svečiams)

Auklėtojas: O, vaikinai, mes gavome laišką, pažiūrėkime, koks tai laiškas. (Vaikai žiūri ir klauso)

Auklėtojas: Ir štai pakuotė. Pažiūrėkime, kas jame yra. Štai žiedai ir kamuoliukai, apie kuriuos kalbėjo daktaras Aibolitas. Pagalvokime, kaip šiais daiktais galime apsaugoti savo kūną? Ką su jais daryti?

(Vaikai skambina įvairių būdų veiksmai su kamuoliukais ir žiedais.)

Auklėtojas: Pažaiskime

Ėjo didelis vėžlys (vaikai volioja Su-Jok tarp delnų)

Ir įkando visus iš baimės

Kus, kus, kus, kus

Aš nieko nebijau.

Auklėtojas: Pajutote tai ant delnų lengvas dilgčiojimas? Mūsų delnuose yra daug daug nematomų stebuklingų taškų, kurie padeda mums būti sveikiems, tačiau jie mėgsta miegoti, todėl juos reikia pažadinti masažu. Ir ligos mus aplenks. (delnų masažas) Kaip galite naudoti stebuklingi žiedai? (Vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Teisingai, galime užsidėti žiedus ant pirštų.

Dabar uždėkime žiedus ant visų pirštų paeiliui, tai yra masažuokime ir taip pat pažadinkime magiškus taškus.

Šis pirštas yra senelis

Šis pirštas yra močiutė

Šis pirštas yra tėtis

Šis pirštas yra mama

Šis pirštas esu aš

Tai visa mano šeima!

Šį masažą reikėtų daryti kiekvieną dieną ir tik tada bus naudinga mūsų sveikatai. Ačiū gydytojai Aibolit už nuostabią dovaną.

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien turime svečią. Bet kažkodėl jis verkia. Sveiki, Bunny. Kas nutiko?

Kiškis: Labai norėjau tapti daktaro Aibolito padėjėja, bet man tai nepasiteisino.

Auklėtojas: Kodėl?

Kiškis: Nes aš nežinau, kaip jie vadinasi mūsų kūno dalys. Gydytojas paprašė uždėti vienam ligoniui ant nugaros garstyčių tinko, uždėjau jį ant krūtinės, turėjau ištepti alkūnę briliantine žaluma, bet išsitepiau delnus. Todėl daktare Aibolit sakė: „Štai jums piešinys Žmogaus kūnas, pabandyk mokytis kūno dalys„Kai išmoksi, tada ateik“. Taigi aš atėjau pas jus pagalbos.

Auklėtojas: Pažiūrėkime, kokį piešinį turite. Pažiūrėkite, vaikinai, kas nupieštas? (Vaikų atsakymai)

Teisingai, tai berniuko piešinys. Turime ir tokį piešinį, tik didesnį. Zuiki, atėjai į reikiamą vietą, mūsų vaikai žino kūno dalis ir jie jus išmokys

Mokytojas parodo žmogaus piešinį.

Kaip vadinasi didžiausias žmogaus kūno dalis? (liemuo) Mokytojas parodo, kur yra krūtinė, skrandis, nugara, tada spėja galvosūkiai:

1. Ant gyvūno viršugalvio,

O mums – po akimis. (Ausys).

Kam skirtos ausys? Pažiūrėkime, kodėl mums reikia ausų. Delnais tvirtai užmerkite ausis, delnus prispauskite prie ausų. (pasakykite keletą žodžių). Atidarykite ausis. Ką aš ką tik padariau? (atsakyti: jie sakė, mes matėme lūpas). Ką aš pasakiau? (negirdėjau)

Brolis ir brolis gyvena kitoje kelio pusėje,

Bet jie vienas kito nemato.

(Akys)

Kam skirtos akys?

Netoliese yra du šuliniai, tarp jų yra viena pertvara.

(nosis)

Kam skirta nosis? Pažiūrėkime, kam reikalinga nosis. Viena ranka suimkite nosį, kita ranka – lūpas. Kam tau reikia nosies? (atsakyti: kvėpuoti)Žmogus taip pat turi kaktą, skruostus, antakius, blakstienas, šnerves, lūpas ir smakrą. (Vaikai vardus rodo patys veido dalys) .

2. Didaktinis žaidimas "Vienas yra daug".

Ausis - ausys, kaklas, akys, plaukai, galva, veidas, nosis, burna...

3. Kūno kultūros minutė. Papurkime galvas

4. Didaktinis žaidimas "Pasirink savo žodžius".

Mokytoja po vieną klausia vaikų klausimus:

Kokias akis turi? (Mano akys gražios, pilkos, didelės ir pan.)

Kokius plaukus turite? (Mano plaukai stori, ilgi, žvilgantys ir pan.)

Kokia tavo nosis, burna, ausys? (atliekami panašūs darbai).

Auklėtojas: Dabar, vaikinai, eikime prie stalo ir atlikime dar vieną užduotį. (Sulenkite portretą. Žmogaus veido dalys. Paraiška)

Auklėtojas: Zuik, pažiūrėk, kokie nuostabūs pasirodė mūsų portretai.

Vaikinai, mes šiandien padarėme tokį gerą darbą, padėjome Bunny. Prisiminkime, kad mes padarė: kalbėjo apie žmogaus kūno dalys ką reikia padaryti, kad būtum sveikas. Kiškis: Dabar aš viską žinau ir galiu eiti padėti daktarui Aibolitui.

Ačiū, vaikinai, kad išmokote mane visko. Ir aš noriu jus palepinti vitaminais. (Paduoda mokytojui indelį vitaminų).

Auklėtojas: Vaikinai, atsisveikinkime su zuikučiu ir svečiais.

Publikacijos šia tema:

Kūno dalys. Žaidimas-veikla. Pirmoji jaunių grupėŽmogus. Kūno dalys. Kad taptume dideli, turime žinoti apie save – Kiek to, ką turime? Rankos, akys ir kojų pirštai. Ką galime.

Kita tema, reikalinga vedant pokalbius su ikimokyklinukais: Tema: „Kūno dalys“ Ką ikimokyklinukas turėtų žinoti apie kūno dalis: Žodžiai,.

Ugdomojo darbo vyresniojoje grupėje kalendorinis planas. Savaitės tema: „Žmogus. Kūno dalys. Aš užaugsiu sveikas“ Tema: Žmogus. Kūno dalys. Užaugsiu sveikas. Tikslas. 1. Idėjų apie sveikatą ir plėtra svarbius komponentus sveika gyvensena.

Logopedinės pamokos „Svečias iš kitos planetos“ santrauka. Kūno ir veido dalys" Tema: „Svečias iš kitos planetos“ Įranga: interaktyvi lenta, lavinamieji žaidimai sukurti Microsoft PowerPoint, komplektas.

Tiesioginės ugdomosios veiklos (pažintinės raidos) suvestinė vidurinėje grupėje „Žmogus. Kūno dalys" Programos turinys: supažindinkite vaikus su kūno dalimis, pavadinkite jas ir parodykite jas patys. Išplėskite savo supratimą apie supančią tikrovę.

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie žmogaus sandarą. Ugdykite norą būti sveikiems.

Užduotys:

Švietimas: ugdyti vaikų idėjas apie save ir savo kūną; suaktyvinti dialoginę kalbą; ugdyti kūrybinį mąstymą, dėmesį, vaizduotę, fantaziją, valingą atmintį; ugdyti gebėjimą susieti žodžius su veiksmais.

Švietimas: ugdyti sveikos gyvensenos įprotį; gebėjimas klausytis vienas kito ir suaugusiųjų. Toliau puoselėti draugiškus mokinių santykius; sukurti džiugią nuotaiką.

Švietimas: išmokti atpažinti ir taisyklingai įvardyti kūno dalis; Įtvirtinti žinias apie atskirų kūno dalių paskirtį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Tikslas:

Tikslai: Ugdomasis: Ugdomasis: Švietimas:

Medžiaga:

Preliminarus darbas:

Pamokos eiga.

Pedagogas:

Kūno kultūros minutė.

Pedagogas:

Vaikai: plaukai.

Dantys kramtyti, kramtyti.

Pedagogas: Šis pirštas nori miego

Šis pirštas nuėjo miegoti.

Šis mažasis pirštelis šiek tiek nusnūdo.

Šis mažasis pirštelis jau miega.

Šis greitas, kietai miega.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo!

Raudona saulė pakils,

Ateis raudonas rytas

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Jie nesėjami ir nesodinami, auga patys. (Plaukai)

Peržiūra:

Tiesioginės edukacinės veiklos vidurinėje grupėje santrauka tema: „Mano kūno dalys“.

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie žmogaus sandarą. Ugdykite norą būti sveikiems.

Tikslai: Vystymasis: ugdyti vaikų idėjas apie save ir savo kūną; suaktyvinti dialoginę kalbą; ugdyti kūrybinį mąstymą, dėmesį, vaizduotę, fantaziją,savavališka atmintis; ugdyti gebėjimą susieti žodžius su veiksmais.Švietimas: ugdyti sveikos gyvensenos įprotį;gebėjimas klausytis vienas kito ir suaugusiųjų. Toliau puoselėti draugiškus mokinių santykius; sukurti džiugią nuotaiką.Švietimas:išmokti atpažinti ir taisyklingai įvardyti kūno dalis;Įtvirtinti žinias apie atskirų kūno dalių paskirtį.

Medžiaga: žmogaus ir kūno dalies nuotrauka, dainos apie žirafą garso įrašas.

Preliminarus darbas:žiūrėti į žmogaus kūno nuotraukas, parodyti savo pojūčius, kalbėti apie sveiką gyvenimo būdą; didaktinis žaidimas „Surink mažą žmogų“.

Pamokos eiga.

Pedagogas: Visi vaikai susirinko į ratą. Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas. Pradėkime dieną su gera nuotaika. Kaip manote, ką reiškia gera nuotaika?

Vaikai: Tai tada, kai žmonės šypsosi.

Pedagogas: Teisingai, dabar šypsokimės vieni kitiems. Iš pradžių šypsomės kaimynui iš dešinės, paskui kaimynui iš kairės. Taigi savo gera nuotaika pasidalinome vieni su kitais.

Pedagogas: Pasisveikinkime su tavimi.

Sveiki, delnai! (vaikai ploja rankomis: ploja-plakia)

Sveiki batai! (Stomp: Stomp Stomp)

Sveikos varlės! (kvakiai)

Sveiki, gegutės! (ratas: ku-ku)

Sveiki, skambantis kulnas! (spustelėkite jų liežuvį: spragtelėkite – spragtelėkite)

Labas, vikrus vėjelis, (pūsk)

Traukinys ilgai prie perono! (traukimas: per daug ir per daug)

Laba diena prie rankinio laikrodžio (tikti: tikk-tok)

Sveiki, švytinti saule (rankos iškeltos)

Sveiki, vaikai, mergaitės ir berniukai (rankos į priekį).

Pedagogas: Taip pat žaisime žaidimą „Nepasakysime, o parodysime“

Aš tau pasakysiu kūno dalis, o tu man jas parodysi. Žaidimo metu vaikus klaidžiu kalbėdamas apie vieną kūno vietą, rodydamas į kitą.

Kūno kultūros minutė.

Daina "Žirafa visur turi dėmių, dėmių, dėmių".

Pedagogas: Kaip jau supratote, kalbėsime apie žmogų. Mūsų Žemėje yra daug žmonių. Žmonės panašūs, gali kalbėti, mąstyti, vaikščioti. Bet visi žmonės skirtingi. Jie skiriasi išvaizda, akių spalva, plaukų spalva, ūgiu, eisena, balsu, charakteriu.

Pedagogas: Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą ir pasakykite, kuo mes panašūs.

Vaikai: Turime rankas, kojas, galvas ir kt.

Pedagogas: Gerai padaryta! Visi žmonės turi rankas, kojas, galvą, liemenį. Atspėk mįslę: jie nesėjami, nesodinami, auga patys.

Vaikai: plaukai.
Pedagogas: Gerai padaryta! Ant galvos yra plaukai.Žmogaus galvos priekis- tai veidas, jis turi burną, ausis, akis, nosį. Kodėl mums jų reikia?

Vaikai: akys mato daiktus, žmones, skiria spalvas, mato saulę ir žvaigždes, viską, kas mus supa.

Nosis turi užuosti, kvėpuoti.

Burna valgyti, kvėpuoti, kalbėti.

Ausys girdi žmonių kalbas, paukščių giedojimą, muzikos garsus.

Rankos dirbti, siūti, rašyti, piešti.

Kojos vaikščioti, stovėti, bėgioti, šokinėti.

Dantys kramtyti, kramtyti.

Galvokite pagalvoti ir linktelėkite.

Liemuo sujungia visas šias dalis.

Mokytojas parodo žmogaus ir kūno dalių paveikslą. Vaikai žiūri į paveikslėlį.

Pedagogas: Teisingai, tai yra mūsų padėjėjai, nes jie padeda mums sužinoti viską apie pasaulį, kuriame gyvename.

Pedagogas: Žaiskime žaidimą „Pakartok judesius po manęs“.

Patraukite ausis; glostykite kaktą; uždenkite akis rankomis; glostykite skruostus rankomis; uždenkite nosį ranka;

Dabar aš jus suklaidinsiu, bet jūs turite tai parodyti teisingai. Būk atsargus.

Pedagogas: Viskas, ką dabar palietėme, buvo mūsų veidas, galva.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojome, kokias kūno dalis turime ir kam jos reikalingos.

Pedagogas: Pakartokime dar kartą, akys padeda žmogui pamatyti jį supančius objektus, jų spalvą, dydį, formą. Klausos dėka galime atskirti garsus. Žmogus ausimis girdi paukščių čiulbėjimą ir žmonių balsus, upelio čiurlenimą ir vėjo ošimą. Net ir mažiausia nosis yra labai svarbi kūno dalis. Kvėpuojame per nosį. Nosis taip pat padeda pajusti ir atskirti kvapus.

Pedagogas: Pirštų pagalba galime rašyti, siūti, piešti, lipdyti ir daryti daug įvairių dalykų. Pirštų pagalba jaučiame karštį ir šaltį, jaučiame, ar daiktas kietas ar minkštas, lygus ar grubus.

Pedagogas: Vaikinai, šiandien sužinojote daug įdomių dalykų.Mylėkime savo pagalbininkus ir mokykimės apsaugoti juos nuo purvo, ligų ir mėlynių.Tačiau reikia nepamiršti ir svarbiausio dalyko: žmogus visada turi būti tvarkingas ir švarus. Su tokiu žmogumi visada malonu bendrauti.O kaip juos apsaugoti, pakalbėsime kitą kartą.

Pedagogas: Ar pažaisime pirštais? Vaikai: taip.

Pedagogas: Šis pirštas nori miego

Šis pirštas nuėjo miegoti.

Šis mažasis pirštelis šiek tiek nusnūdo.

Šis mažasis pirštelis jau miega.

Šis greitas, kietai miega.

Tylėk, tylėk, nekelk triukšmo!

Raudona saulė pakils,

Ateis raudonas rytas

Paukščiai čiulbės

Pirštai atsistos.

Vaikai viena ranka pakaitomis lenkia priešingos rankos pirštus ir laiko juos kumštyje. Atsakydami į žodžius „pirštai pakils“, vaikai pakelia ranką aukštyn ir ištiesina pirštus.

Pedagogas: Baigdamas kviečiu pasiklausyti eilėraščio:Mums duota viena galva. Ir dvi akys ir dvi ausys, dvi smilkiniai ir dvi rankos, bet viena nosis ir burna. Bet jei turėtume priešingai, viena koja, viena ranka, bet dvi burnos, du liežuviai, žinotume tik ką valgėme ir šnekučiavomės.



Į viršų