Atvira pamoka apie eismą vidurinėje grupėje. Žaidimo pamoka darželyje vidurinės grupės vaikams pagal Kelių eismo taisykles

Elena Filonova

Tikslai: supažindinkite vaikus su skirtingi tipaiženklai eismo. Džiaugsmingos nuotaikos kūrimas.

Užduotys: 1. Suteikite vaikams idėją apie įvairių ženklų eismas ir jų paskirtis.

2. Lavinti vaikų akiratį, gebėjimą klasifikuoti daiktus (ženklai).

3. Toliau formuokite atsakomybės už savo gyvenimą jausmą.

4. Įtvirtinti žinias, kad kelią reikia kirsti pėsčiųjų perėjoje.

medžiagų: Kelio ženklai, šviesoforų išdėstymas, apskritimai (raudona, geltona, žalia, nuotraukos su transporto rūšimis.

parengiamieji darbai: Pokalbis apie šviesoforus, ženklų žiūrėjimas, mįslių ir eilėraščių apie kelių eismo taisykles mokymasis.

Pamokos eiga:

globėjas: Sveiki bičiuliai!

Vaikai: Sveiki.

globėjas: Vaikinai, šiandien noriu jus pakviesti pasivaikščioti po mūsų miestą. Įsivaizduokite, kad išėjome iš darželio gatvėje ir ėjome pėsčiomis.

(ant lentos kabo maketas, vaizduojantis gatvę su pėsčiųjų perėja, automobiliais ir pėsčiaisiais)

globėjas Klausimas: Kaip mes dabar vadinami?

Vaikai: Pėstieji

globėjas: Kaip vadinasi takas, kuriuo eina pėstieji?

Vaikai: Šaligatvis

globėjas: Pažiūrėkite, kiek automobilių važiuoja keliu, ir kas žino, kaip šis kelias vadinasi?

Vaikai: Kelias

globėjas: Vaikinai, mes gyvename dideliame gražiame miestas su žaliomis plačiomis gatvėmis ir prospektais. Jomis važiuoja daug lengvųjų ir sunkvežimių, važiuoja troleibusai, autobusai ir niekas niekam netrukdo. Taip yra todėl, kad automobilių vairuotojams ir pėstiesiems galioja aiškios ir griežtos taisyklės. Norėdami išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę, privalome griežtai laikytis nustatytų kelių eismo taisyklių. O šiandienos draugas, atėjęs pas mus, padės mums juos greitai prisiminti.

globėjas: Jis turi tris akis,

Po tris iš kiekvienos pusės!

Ir nors niekada

Jis nežiūrėjo į aštuonis iš karto -

Jam reikia visų akių.

Čia jau seniai kabo.

Ir jis žiūri į visus.

Kas čia?

Vaikai: Šviesoforas

globėjas: O kam to reikia, vaikinai?

Vaikai: valdyti judėjimą

globėjas: Šviesoforas turi tris signalus mirksėti:

Raudona šviesa yra pati sunkiausia. Sustabdyti! Tolimesnio kelio nėra, takas visiems uždarytas!;

Geltona lemputė – įspėjimas, palaukite, kol signalas pajudės;

Žalia šviesa – sako "Nagi, kelias atviras

globėjas: Vaikai, prie kokio šviesoforo galite kirsti kelią?

Vaikai: Žalia šviesa.

globėjas: Puiku vaikinai! Pažaiskime žaidimą, ar ne?

globėjas: Tai vadinama „Gaukite tinkamą šviesoforą“. Man reikia asistento. Kas nori man padėti?

(vaikai išeina)

globėjas: Vaikinai, jūsų užduotis yra teisingai išdėstyti visas šviesoforo spalvas. Taigi pradėkime!

(vaikai sustato ratus tam tikra tvarka)

globėjas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar jie tai padarė teisingai?

Vaikai: Taip


globėjas: Teisingai, sėsk! O šviesoforas visiems parengė mįsles. Jis turi padėjėjų, jie vadinami kelio ženklais. Ar girdėjote apie juos?

Vaikai: Taip

globėjas: Taigi, pirmoji mįslė, klausyk atidžiai!

1. Juodos ir baltos juostelės

Pėsčiasis eina drąsiai

Kiek iš jūsų, vaikinai, žinote

Apie ką ženklas įspėja?

Tegul automobilis važiuoja tyliai -

Vaikai: Pėsčiųjų perėja

globėjas: vaikinai, žiūrėk, mūsų kelio ženklas "Pėsčiųjų takas" trūksta. Man reikia padėjėjo, kuris padėtų jį surasti.

(vaikas išeina ir pasirenka tinkamą ženklą)

globėjas: Vaikinai, žiūrėk, tiesa? Kam reikalingas šis ženklas?

Vaikai: Jis mums parodo, kur kirsti kelią.

2. Čia važinėja tik automobiliai

Grėsmingai jie mirksi padangomis

Ar turite dviratį?

Taigi sustok! Drog nėra!

Vaikai: Dviračiai neleidžiami

globėjas: žiūrėk ženklas „Dviračiai neleidžiami“ trūksta! Kas padės jį surasti?

globėjas: tiesa, vaikinai, žiūrėk?

Vaikai: Šis ženklas įspėja, kad čia labai pavojinga važinėti dviračiais.

3. Noriu paklausti apie ženklą,

Ženklas nupieštas taip:

Vaikinai trikampyje

Jie bėga iš visų jėgų.

Vaikai: Būkite atsargūs, vaikai.

globėjas (išeina vienas vaikas)

Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas rodo "Saugokitės, vaikai". Vairuotojas iš tolo pamato šį ženklą ir sulėtina greitį, nes šioje vietoje kelią gali kirsti vaikai.

globėjas: O kur dažniausiai deda tokius ženklus?

Vaikai: Šalia mokyklos, darželiai.

4. Apvalus ženklas su langu.

Neskubėkite

Ir šiek tiek pagalvok

Kas tai per plytų sąvartynas?

Vaikai: Nėra įėjimo.

globėjas: Vaikinai, kas padės jį surasti? (išeina vienas vaikas)

Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Ta ištrauka draudžiama.

globėjas: Matai, kiek padėjėjų yra kelyje prie šviesoforo! O dabar įsivaizduosime, kad esame vairuotojai. Ar žinai, kas jie tokie?

Vaikai: Tie, kurie sėdi prie automobilio vairo?

Fizminutka: "Mes esame vairuotojai"

(vaikai turi rodyti judesius)

Aš skrendu, aš skrendu

Visu greičiu

(vaikšto vaikai)

Aš pats sau vairuotojas

(imituoja vairą)

O jis pats – variklis

(sukamieji pečių judesiai)

Spaudžiu pedalą

(sulenkite koją prie kelio)

Ir mašina lekia į tolį.

(bėk į vietą)

globėjas: Vaikinai, kokias transporto rūšis žinote?

Vaikai: žemė, oras, vanduo.

globėjas: Koks transportas priklauso antžeminiam tipui?

Vaikai: mašina, autobusas, troleibusas, sunkvežimis ir kt.

globėjas: Koks transportas priklauso oro transportui?

Vaikai: lėktuvas, malūnsparnis.

globėjas: Koks transportas priklauso vandens režimui?

Vaikai: laivas, laivas, laivas

globėjas: Šauniai padirbėta! Pažaiskime žaidimą su tavimi „Pasirink paveikslėlį“.

globėjas: Jūs turite nuotraukas po kėdėmis, turite pasiimti nuotraukas pagal transporto rūšis.

globėjas: Žiūrėk, vaikinai? Koks čia transportas? Kur jis vairuoja?

Vaikai: keliuose.

globėjas

Vaikai: Danguje.

globėjas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar viskas gerai? Koks čia transportas? Kur mes galime jį sutikti?

Vaikai: Ant vandens.

globėjas: Teisingai, vaikinai.

globėjas: Vaikinai, aš noriu su jumis pažaisti "Rinkti nuotraukas". Ant stalo yra iškirpti paveikslėliai, vaikai paima paveikslėlius ir dėlioja paveikslėlį.

globėjas: Puiku, vaikinai, jūs atlikote darbą.


globėjas: Vaikinai, už sėkmingą mūsų pasivaikščiojimai Noriu pažaisti vieną su tavimi įdomus žaidimas. Tai vadinama "Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai" Aš užduosiu jums klausimus, o jūs į juos atsakysite.

Kuris iš jūsų ankštame tramvajuje užleidžia vietą vyresniesiems?

Kas lekia į priekį taip greitai, kad nemato šviesoforo?

Kuris iš jūsų eina į priekį tik ten, kur vyksta perėjimas?

globėjas: Puiku vaikinai! Apie tai mūsų įdomu pasivaikščiojimas atėjo į pabaigą.

Gatvėje būkite atsargūs, vaikai!

Tvirtai atsiminkite šią taisyklę!

Visada atsiminkite šią taisyklę!

Kad bėdų tau neatsitiktų!

globėjas: Ar jums patiko mūsų miesto pasivaikščiojimas? Kas tau patiko labiausiai?


Derkačiova Viktorija Viktorovna
Švietimo įstaiga: MBDOU darželis №21 Stavropol
Trumpas darbo aprašymas:

Paskelbimo data: 2017-10-02 Pamokos tema "SDA" santrauka Derkačiova Viktorija Viktorovna Kelių eismo taisyklių, kelio ženklų, šviesoforų kartojimas. Pažintis su profesija – kelių policijos inspektorius.

Žiūrėti leidinio sertifikatą

Pamokos tema "SDA" santrauka

Amžiaus grupė: vidurinio ikimokyklinio amžiaus.

Integracija edukacinės sritys: meninė ir estetinė raida, komunikacinė raida.

Tikslas:įgūdžių formavimas saugus elgesys keliuose.

Užduotys.

Pamokos:

- pataisyti Kelių eismo įstatymai;

sisteminti žinias apie kelio ženklus, apie jų reikšmę;

- plėsti ir įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforus ;

- Išmokykite vaikus saugaus elgesio gatvėje taisyklių.

Kuriama:

- plėtoti stebėjimą vizualinė atmintis;

- ugdyti atsakomybės jausmą laikantis kelių eismo taisyklių;

- ugdyti bendravimo kultūrą, turtinti žodyną.

Švietimas:

ugdyti sąmoningą pėsčiojo poziciją;

- ugdyti susidomėjimą ir norą laikytis kelių eismo taisyklių;

- ir toliau ugdyti geranoriškumą, reagavimą, teikti pagalbą.

Medžiagos ir įranga:

- plakatas „Šviesoforo patarimai“;

- kortelės pagal kelių eismo taisykles;

- Garsiakalbiai;

- vaikų dainelės pagal kelių eismo taisykles;

- tūrinis kelio išdėstymas;

- kelių policijos inspektoriaus uniforma.

Preliminarus mokytojo pasiruošimas:

– darbas su informacine ir metodine literatūra;

— darbas su interneto ištekliais;

- žaidimo, garso medžiagos parinkimas ir paruošimas;

- Paruošimas reikalinga įranga ir medžiaga.

Vaikų paruošimas:žiūri į kelio ženklų, šviesoforų nuotraukas.

Pamokos planas.

1. Organizacinis momentas:

A) sveikinti vaikus;

B) netikėtumo akimirka(motyvacija veiklai);

C) pamokos temos ir tikslo komunikacija.

2. Pagrindinė dalis:

A) teorinis;

B) lauko žaidimas;

B) praktiška.

3. Paskutinė dalis:

A) apibendrinant;

B) atspindys.


Kurso eiga.

1. Organizacinis momentas.

- Sveiki bičiuliai. Šiandien mes turime su jumis neįprastas užsiėmimas, o neįprasta tuo, kad klausantis dainos būtina išsiaiškinti pamokos temą.

Yra vaikiška dainelė apie kelių eismo taisykles.

Kaip manai apie ką ši daina? (vaikų atsakymai).

- Ši daina yra apie ... ..? (vaikų atsakymai).

- Sakyk, tu ir aš esame pėstieji ar vairuotojai? (vaikų atsakymai) Teisingai, mes vis dar esame pėstieji ir todėl, kaip ir vairuotojai, turime žinoti ir laikytis kelių eismo taisyklių.

- Mūsų pamokos tema: Jaunieji vaikščiotojai“. Pamokoje kartosime Kelių eismo taisykles, pėstiesiems būtinus kelio ženklus.

2. Pagrindinė dalis.

"Kad niekada nepatektumėte į sudėtingas situacijas,
Kelių eismo taisykles reikia žinoti ir jų laikytis!“
Kaip vadinasi takas, kuriuo eina pėstieji? (vaikų atsakymai).

- Puiku vaikinai!

Kaip vadinasi kelias, kuriuo važiuoja automobiliai? (vaikų atsakymai).

– Jei reikia pravažiuoti važiuojamąją dalį, ką daryti?(vaikų atsakymai).

– Taip, kelią reikia kirsti pėsčiųjų perėjoje. O kaip sužinoti, kur yra pėsčiųjų perėja? (vaikų atsakymai).

– Teisingai, vaikinai, važiuojamosios dalies ženklinimas, baltos juostelės – „Zebra“ mums tai padės. Jie reikalingi, kad pėstieji iš karto pastebėtų, kur pereiti gatvę, o vairuotojas pamatytų, kad čia gali atsirasti pėsčiasis. ( atsižvelgti į gatvės išdėstymą). Ir dar yra ženklas "Pėsčiųjų perėja", pažiūrėkime, ką jis rodo .... Skamba daina „Kelio ženklas“.

„Bet kas dar mums padės, pasimokysime iš kitos dainos. Skamba daina „Šviesoforas“.

– Vaikinai, eismui reguliuoti mums reikia……. (vaikų atsakymai).

– Taip, mūsų dainoje dainuojama apie šviesoforą. Ant lentos turiu tris magnetus: žalią, raudoną ir geltoną. Prisiminkime ir teisingai išdėstykime spalvas, kaip prie šviesoforo.

Raudona šviesa – jokiu būdu

Geltona - palaukite šiek tiek,

Ir žalia – gali eiti.

- Vaikinai, prie kokio šviesoforo galite kirsti kelią (vaikų atsakymai).

– Teisingai, bet pėstiesiems šviesoforas susideda iš dviejų spalvų, kurių?(vaikų atsakymai).

- Šauniai padirbėta. Dabar žaisime mobilųjį žaidimą „Šviesoforai“.

Tikslas: ugdyti gebėjimą reaguoti į konkretų šviesoforo signalą.

Insultas:Žaidimo šeimininko rankose yra krepšys su raudonos, geltonos spalvos kamuoliukais (rutuliais), Žalia spalva. Kapitonai pakaitomis įkiša ranką į maišą ir po vieną išima kamuolį. Jei kapitonas išėmė raudoną arba geltoną kamuolį, tada komanda stovi vietoje; žalia - pereina į kitą stovą. Kieno komanda greičiau pasieks finišą, ji laimėjo.

- Puiku vaikinai. Pažvelkite į lentą, aš turiu plakatą su patarimais iš šviesoforo, kuriuos turime pakartoti su jumis.

Vaikinai, čia pakartojome pagrindines kelių eismo taisykles. Taip pat noriu supažindinti su žmonių, kurie stebi, kaip laikomasi kelių eismo taisyklių, profesija. Gal kas nors iš jūsų žino? (vaikų atsakymai).

Pažiūrėkime, kas tai? (išeina inspektoriumi persirengęs vaikas).

– Teisingai, čia kelių policijos inspektorius, kas jo rankose? (vaikų atsakymai).

- Gerai padaryta, tai yra lazdelė. Lazdelė reikalinga norint kontroliuoti automobilių ir pėsčiųjų judėjimą keliuose.

1 etapas. Tema: „Mūsų naujas draugas“.

Programos turinys: plėsti vaikų idėjas apie gatvę, jos dalis (šaligatvis, važiuojamoji dalis, vienpusis, dvipusis eismas); supažindinti su „perėjimo“, „kryžkelės“ sąvokomis; aktyvuoti žodžius: važiavimas, perėja, sankryža; diegti vaikams norą padėti kitiems.

Pamokos eiga:

(Vaikai užsiėmę savo reikalais. Įsuka į grupę futbolo kamuolys, ant jo nupieštos akys, nosis, burna, liūdnas veidas. Vaikai atkreipia į jį dėmesį.)

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, kas atėjo pas mus?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, pas mus atėjo kamuolys, jis nori su jumis pasisveikinti ir pasakyti, kad jo vardas yra Theme. (Vaikai jį sveikina.)

Auklėtojas. O kas čia per kamuolys? Jūs ir aš žinome, kad yra skirtingų kamuoliukų, kurie iš jų?

(vaikų atsakymai)

globėjas. Teisingai, tai futbolo kamuolys. Ir yra tinklinis, krepšinis. Vaikinai, bet kažkodėl mūsų kamuolys labai liūdnas, visas purvinas. Kas jam nutiko? Gal paklauskime temos?

Vaikai. Paklauskime!

Auklėtojas. Vaikinai, Tema sako, kad gyvena dideliame gražiame pastate, ten daug langų. Yra daug žmonių. Ten visi kažką daro. Kažkas plaukia, kažkas bėga ir su juo žaidžia futbolą. Ten jis turi kitų draugų – balių. O kokie draugai, žinote.

Vaikai. Tai tinklinio, krepšinio kamuoliai.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Bet atsitiko taip, kad išvedę jį į lauką žaisti, jie žaidė ir pamiršo. Čia kamuolys pasimetė. Ir Tema nusprendė kreiptis pagalbos į tave, kad tu padėtum Tema grįžti namo. Ar galime padėti kamuolį?

Vaikai. Padėkime!

Auklėtojas. Kas yra šis pastatas, kuriame gyvena Theme?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Taip, vaikinai, Tema pasakė, kad tai labai didelis, gražus pastatas su daug langų.

vaikų prielaidos.

Jie sužino, kad tai sporto komplekso pastatas.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, čia sporto kompleksas. Bet kaip mums ten patekti?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, dabar pažiūrėsime į savo kaimo planą ir nuspręsime, kaip ten patekti.

(Mokytoja ir vaikai svarsto planą. Suranda darželio, FSK, pastatus, į kurią pusę reikia eiti.)

Auklėtojas. Puiku, vaikinai, teisingai nustatėte kelią. Ar galime tiesiog pasiimti ir eiti ten?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Prieš išeidami į lauką, turite gerai išmanyti kelių eismo taisykles. Iš darželio turime nueiti iki autobusų stotelės. Kokiu keliu eisime?

Vaikai. Ant šaligatvio.

Auklėtojas.Šauniai padirbėta! Matai, subjekte, mes turime eiti šaligatviu. (Daugiau pažiūrėkite į diagramą.)

Vaikinai, žiūrėk, koks tai ženklas? (sankryžos ženklas)

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Teisingai, žmonės, čia kryžkelė. Čia keliai skiriasi skirtingomis kryptimis. Turite būti atsargūs kertant kelią. Kur, jūsų nuomone, reikia kirsti kelią?

Vaikai. Palei pėsčiųjų taką.

Auklėtojas. Jūs teisūs vaikinai! Norėdami kirsti kelią, yra speciali perėja. Ir visi žmonės ten turi pereiti kelią. Tu irgi, subjekte, nepamiršk to. Dabar pažiūrėkime, kur turime eiti toliau. (Pažiūrėkite į planą.)

Vaikinai, ką reiškia plati juosta?

Vaikai. Kelias, kuriuo važiuoja automobiliai.

Auklėtojas. Taip, vaikinai, tai yra kelias ir jis yra vienpusis, kai automobiliai važiuoja į vieną pusę ir į abi puses, kai automobiliai važiuoja į dvi puses. Koks kelias mūsų kaime?

Vaikai. Dvikryptis eismas.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Bet ar galime eiti keliu, kuriuo važiuoja automobiliai?

Vaikai. Ne, nes tai pavojinga, galite nukentėti nuo automobilio.

Auklėtojas. Tiesa, važiuojamoji dalis skirta automobiliams. Kaip patekti į FSK?

Mokytojas ir vaikai žiūri į diagramą.

Auklėtojas. Vaikinai, pažiūrėkite, nuo kelio liko dideli pastatai. Kas tai per pastatai, ar žinote juos? Šią temą taip pat labai įdomu žinoti.

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Taip, jūs teisūs, tai ligoninė, mokykla, bažnyčia. Jūsų tėvai dirba ligoninėje, o jūs pats ten buvote. Jūsų broliai ir seserys mokosi mokykloje.

(Tada pagal schemą nustato, kur turi pasiekti. Ir turi pasiekti stotelę.)

globėjas. Vaikinai, kurioje kelio pusėje yra autobusų stotelė?

Vaikai. Stotelė yra kairėje kelio pusėje.

Auklėtojas. Teisingai! O kurioje pusėje yra FSK?

Vaikai. Autorius dešinioji pusė kelių.

Auklėtojas. Puiku, taigi, norėdami patekti į FSK, ką turėtume daryti su jumis?

Vaikai. Turime kirsti kelią.

Auklėtojas. Bet kaip mes praeisime?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Tai va, kirsime pėsčiųjų taką. Bet kaip?

Vaikai. Pirmiausia žiūrime į kairę, po to į dešinę, o jei mašinų nėra, tada galima kirsti.

globėjas. Puiku vaikinai! Tema sako, kad nemokėjo pereiti kelio, bet dabar žinos.

Taigi nusprendėme, kaip palydėsime savo draugą namo.

O tu, Tema, sutinki, kad mūsų vaikai tave parvežtų namo?

Bet kodėl subjektas nepatenkintas? Ko jūs norite? (mokytoja nepastebimai stumia kamuolį link prausyklos. Vaikai spėja, kad jį reikia nuplauti.)

Ar galime jį sušlapinti?

Vaikai. Ne! Turi būti išdžiovintas.

Auklėtojas. Taip, vaikinai, mes pirmiausia išplausime, o kai išdžius, tada parsinešime namo naują draugą. Ar sutinkate, subjekte? Vaikinai, jis sutinka.

(eikite į prausyklą plauti kamuolio)

2 etapas. Tema: „Šviesoforas“.

Programos turinys: toliau supažindinti vaikus su šviesoforo signalais; išmokti pagal šviesoforą nustatyti, kaip elgtis; įtvirtinti žinias apie kelio kirtimo taisykles; paaukštinti žodžiai: šaligatvis, pėstysis, šviesoforas,; skiepyti vaikams norą tinkamai elgtis gatvėje.

Pamokos eiga

(Suplanuota taikinys ne darželyje FSK. Mokytojas iš anksto nupiešia linksmą veidą ant kamuoliuko. Vaikai atkreipia dėmesį į veidą.)

Vaikai. Ir mūsų Subjektas jau nebe liūdnas, jis linksmas.

Auklėtojas. Vaikinai, koks buvo Temos veidas, kai jis atėjo į mūsų darželį?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Taip, vaikinai, tema buvo liūdna. Kas jis dabar?

(vaikų atsakymai)

Auklėtojas. Dabar jis tapo linksmas, kodėl tu manai?

Vaikai. Nes išplovėme. Išdžiūvo, pailsėjo, sušilo ir šiandien vežame Temą namo.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Tema sako, kad jis labai gerai praleido laiką su mumis, bet jis nori kuo greičiau grįžti namo. Ar parsinešime savo draugą namo?

Vaikai. Eime!

(Mokytoja su vaikais išeina į darželį.)

Auklėtojas. Vaikinai, ką mes turime žinoti, eidami už darželio ribų, ar pamiršote?

Vaikai. Kelių eismo taisyklės, elgesio gatvėje taisyklės.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai! Ar žinai, kaip elgtis transporte?

(Vaikų atsakymai.)

Auklėtojas. Taip, vaikinai, jūs negalite triukšmauti, garsiai kalbėti tiek transporte, tiek gatvėje. Negalite išlipti iš transporto priemonės, kol ji nesustos. Matai, Tema, prieš kur nors eidamas, reikia prisiminti kelių eismo taisykles, mokėti įvažiuoti viešasis transportas ir gatvėje. O kaip elgtis, jau girdėjote iš vaikinų.

Vaikinai, kokiu keliu turėtume važiuoti iki autobusų stotelės?

Vaikai. Ant šaligatvio.

Auklėtojas. Kuria šaligatvio puse eiti?

Vaikai. Dešinėje pusėje.

Auklėtojas. Bet prieš sustodami, kokį ženklą sutiksime?

(Pažiūrėkite į diagramą.)

Vaikai. Kryžkelė.

Auklėtojas. Teisingai! Tu, subjekte, atsimink kelią, kad vėliau galėtum ateiti pas mus.

(Mokytoja ir vaikai eina šaligatviu iki sankryžos, pakeliui kalba apie tai, ką matė.)

Auklėtojas. kaip kirsime kelią?

(Vaikų atsakymai.)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, jums reikia pereiti pėsčiųjų taką.

(Jie eina pėsčiųjų taku.)

Auklėtojas. Jūs, subjekte, nepamirškite, kad yra dvipusis eismas. Turite būti labai atsargūs. Vaikinai jau yra sakę, kad prieš kertant kelią pirmiausia reikia žiūrėti į kairę, po to į dešinę, o jei mašinų nėra, tuomet galima pereiti kelią.

Dabar klausyk mįslės, prašau:

Kad padėčiau tau, mano drauge
Kelias pavojingas
Ugniai dega dieną ir naktį
Žalia, geltona, raudona.

Vaikai. Tai šviesoforas.

Auklėtojas. Taip, vaikinai, jūs atspėjote teisingai. Visi esate buvę mieste, tikriausiai sankryžoje matėte šviesoforą. Ir kam jis ten?

(Vaikų atsakymai.)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, jis parodo, kada eiti, o kada stovėti. Ką reiškia kiekvienas šviesoforas, pagal kurį signalą turėčiau kirsti kelią?

(Vaikų atsakymai.)

Auklėtojas. Tu teisus! Visi stovi prie raudonos šviesos, ruošiasi eiti prie geltonos šviesos ir eina prie žalios. Kai nėra šviesoforo, kaip reikia pereiti kelią?

(Vaikų atsakymai.)

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai, prieš kertant kelią pirmiausia reikia žiūrėti į kairę, tada į dešinę, o jei nėra automobilių, galite saugiai kirsti kelią. Matai, subjekte, tau reikia žinoti šviesoforų spalvas. Kokios spalvos mes einame per kelią ir kokios spalvos stovime. Jokiu būdu neturėtumėte pažeisti kelių eismo taisyklių. Tai pavojinga gyvybei. Klausyk, tema, kokį eilėraštį žino vaikai.

Vaikas:

Bet kurioje sankryžoje
Mus pasitinka šviesoforas
Ir prasideda labai lengvai.
Pokalbis su pėsčiuoju:
Šviesa žalia – ateik!
Geltona - geriau palaukti!
Jei lemputė užsidega raudona -
Taigi pavojinga judėti!
Sustabdyti!
Leisk automobiliui pravažiuoti.
Būk kantrus.
Išmokite ir gerbkite kelių eismo taisykles.

Auklėtojas. Puiku, mums visiems, ypač Themei, eilėraštis labai patiko.

Vaikinai, koks čia ženklas?

Vaikai.Čia yra ligoninė.

Auklėtojas. Teisingai, vaikinai!

(Jie pasiekia mokyklą, yra ženklas „Vaikai!“)

Ir ką reiškia šis ženklas?

Vaikai.Čia yra mokykla.

Auklėtojas. Taip, vaikinai, yra mokykla, pavadinta mūsų poeto Michailo Sespelio vardu. Kadaise jis čia mokėsi, o dabar čia mokosi jūsų broliai ir seserys.

Na, subjekte, ar prisimeni kelią?

Vaikinai, Theme sako, kad dabar jis niekada nepamirš šio kelio.

Ką gi, mes pasiekėme sporto kompleksą.

(Jie sustoja priešais FSK.)

Kaip kirsime kelią?

(Vaikų atsakymai. Pereikite per kelią.)

Auklėtojas. Dabar paklauskime savo draugo, ar čia jo namai?

(Mokytojas atneša kamuolį prie ausies.)

Taip, vaikinai, subjektas sako, kad tai jo namai. Jis jums labai dėkingas už tai, kad jis buvo išneštas. Kartu su jumis jis daug sužinojo apie kelių eismo taisykles. Kaip kirsti kelią, kokiose vietose, ką reiškia šviesoforas, kokios spalvos reikia pereiti kelią, koks kelias yra ir kur Nadia gali eiti pėstiesiems. Dabar jis nebijos transporto ir kelio.

Vaikinai, tema kviečia mus ateiti į namus. Ar sutinki?

Vaikai. Taip!

(Trumpa ekskursija po FSK. Po to vaikai atsisveikina su kamuoliu ir palieka pastatą. Grįžta tuo pačiu keliu. Pakeliui pasakoja apie ekskursiją, ką naujo pamatė, apie baliaus draugus .)

Kelių eismo taisyklių pamokos santrauka vidurinė grupė„Kelių eismo taisyklių šalis“

(vidurinė grupė)

Programos užduotys:

  • įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforą, apie jo signalus;
  • sisteminti vaikų žinias apie kelio ženklus, jų reikšmę;
  • įtvirtinti žinias apie sausumos ir oro transportą;
  • lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;
  • ugdyti gebėjimą visapusiškai reaguoti.

Medžiaga:

Preliminarus darbas:

  • problemų paieškos pokalbis: „Mūsų draugai kelyje“;
  • žiūri paveikslėlius apie kelio ženklus, šviesoforus, transportą.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Sveiki vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus į „Kelio taisyklių“ šalį.

Pedagogas: Įsivaizduokime, kad tu ir aš einame tuo neįprasta šalis. Šiame dideliame Graži šalis daug gatvių. Jomis važinėja daug lengvųjų ir sunkvežimių, autobusų ir niekas niekam netrukdo. Taip yra todėl, kad automobilių vairuotojams ir pėstiesiems galioja aiškios ir griežtos taisyklės. Norėdami išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę, privalome griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. O mūsų šiandieninis draugas, pakvietęs mus į šią šalį, padės mums juos prisiminti (rodo paveikslėlį „Šviesoforas“) Bet pirmiausia reikia įminti mįslę.

Trys spalvoti apskritimai

Jie mirksi vienas po kito.

Švyti, mirksi -

Jie padeda žmonėms.

Vaikai: Šviesoforas

Pedagogas: Kodėl to reikia, vaikinai?

Vaikai: Eismui reguliuoti

Pedagogas: Šviesoforas turi tris šviesas:

Raudonašviesa - Griežčiausias, Stop! Tolimesnio kelio nėra, Takas visiems uždarytas!;

Geltonašviesa – įspėjimas, laukti signalo pajudėjimo;

Žaliasšviesa - sako "Užeik, kelias atviras!"

Pedagogas: Vaikai, pagal kokį šviesoforo signalą galite kirsti kelią?

Vaikai: žalia šviesa.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Pažaiskime žaidimą, ar ne?

Pedagogas: Tai vadinama „Surinkite tinkamą šviesoforą“. Man reikia asistento. Kas nori man padėti?

(išeina vienas vaikas)

Pedagogas: Vaikinai, jūsų užduotis yra teisingai išdėstyti visas šviesoforo spalvas. Taigi pradėkime!

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikinai, ar jis tai padarė teisingai?

Mokytojas: Taip, sėsk! O šviesoforas visiems parengė mįsles. Jis turi padėjėjų, jie vadinami kelio ženklais. Ar girdėjote apie juos?

Pedagogas: Taigi, pirmoji mįslė, atidžiai klausykite!

1. Juodos ir baltos juostelės

Pėsčiasis eina drąsiai

Kiek iš jūsų, vaikinai, žinote

Apie ką ženklas įspėja?

Tegul automobilis važiuoja tyliai -

Vaikai: pėsčiųjų perėja

Auklėtoja: vaikinai, žiūrėk, mūsų kelio ženklo „Pėsčiųjų perėja“ trūksta. Man reikia padėjėjo, kuris padėtų jį surasti.

(vaikas išeina ir pasirenka tinkamą ženklą)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, tiesa? Kam reikalingas šis ženklas?

Vaikai: Jis mums parodo, kur kirsti kelią.

2. Čia važinėja tik automobiliai

Grėsmingai jie mirksi padangomis

Ar turite dviratį?

Taigi sustok! Drog nėra!

Vaikai: Dviračiai neleidžiami.

Pedagogas: žiūrėk, neužtenka ženklo „Judėtis dviračiais draudžiama“! Kas padės jį surasti?

(4, kūdikis išeina)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, žiūrėk? Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas įspėja, kad čia labai pavojinga važinėtis dviračiais.

3. Baltame trikampyje

Su raudonu apvadu

Maži moksleiviai

Labai saugus

Šis kelio ženklas

Žinokite viską pasaulyje

Būk atsargus,

Kelyje -

Vaikai: Vaikai (5)

Pedagogas: Vaikinai, kas padės jį surasti? (išeina vienas vaikas)

Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas reiškia „Atsargiai, vaikai“. Vairuotojas iš tolo pamato šį ženklą ir sulėtina greitį, nes šioje vietoje kelią gali kirsti vaikai.

Pedagogas: O kur dažniausiai deda tokius ženklus?

Vaikai: Šalia mokyklos, darželiai.

Pedagogas: Matai, kiek padėjėjų yra kelyje prie šviesoforo! O dabar įsivaizduosime, kad esame vairuotojai. Ar žinai, kas jie tokie?

Vaikai: Tie, kurie vairuoja mašiną?

Fizminutka „Mes vairuotojai“:

Aš skrendu, aš skrendu

Visu greičiu

(vaikšto vaikai)

Aš pats sau vairuotojas

O jis pats – variklis

(sukamieji pečių judesiai)

Spaudžiu pedalą

(sulenkite koją prie kelio)

Ir mašina lekia į tolį.

(bėk į vietą)

Pedagogas: Vaikinai, kokias transporto rūšis žinote?

Vaikai: žemė, oras, vanduo.

Pedagogas: Koks transportas priklauso antžeminiam tipui?

Vaikai: automobilis, autobusas, troleibusas, sunkvežimis ir kt.

Pedagogas: Koks transportas priklauso oro režimui?

Vaikai: lėktuvas, malūnsparnis.

Pedagogas: Koks transportas priklauso vandens rūšims?

Vaikai: laivas, laivas, motorlaivis

Pedagogas: gerai padaryta! Žaiskime žaidimą „Kokio paveikslo trūksta?“. (6) Kas man padės?

(vaikas išeina)

Pedagogas: Žiūrėk, vaikinai? Koks čia transportas? Kur jis vairuoja?

Vaikai: keliuose

(7, kūdikis išeina)

Vaikai: danguje

Mokytojas: Man reikia kito padėjėjo. Trūksta ir nuotraukos.

(8, kūdikis išeina)

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar viskas gerai? Koks čia transportas? Kur mes galime jį sutikti?

Vaikai: ant vandens

Mokytojas: Teisingai, vaikinai.

Pedagogas: Na, vaikinai, laikas mums grįžti į darželį. Daug sužinojome apie kelių eismo taisykles. Ar jums patiko mūsų kelionė? Kas tau patiko labiausiai?

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Pamokos apie kelių eismo taisykles vidurinėje grupėje „Kelių eismo taisyklių šalis“ santrauka

(vidurinė grupė)

Programos užduotys:

  • įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforą, apie jo signalus;
  • sisteminti vaikų žinias apie kelio ženklus, jų reikšmę;
  • įtvirtinti žinias apie sausumos ir oro transportą;
  • lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;
  • ugdyti gebėjimą visapusiškai reaguoti.

Medžiaga:

  • paveikslas, vaizduojantis gatvę ir įvairias situacijas kelyje;
  • nuotraukos su kelio ženklų atvaizdu;

Preliminarus darbas:

  • problemų paieškos pokalbis: „Mūsų draugai kelyje“;
  • žiūri paveikslėlius apie kelio ženklus, šviesoforus, transportą.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Sveiki vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus į „Kelio taisyklių“ šalį.

Pedagogas: Įsivaizduokime, kad vaikštome po šią neįprastą šalį. Šioje didelėje gražioje šalyje yra daug gatvių. Jomis važinėja daug lengvųjų ir sunkvežimių, autobusų ir niekas niekam netrukdo. Taip yra todėl, kad automobilių vairuotojams ir pėstiesiems galioja aiškios ir griežtos taisyklės. Norėdami išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę, privalome griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. O mūsų šiandieninis draugas, pakvietęs mus į šią šalį, padės mums juos prisiminti (rodo paveikslėlį „Šviesoforas“) Bet pirmiausia reikia įminti mįslę.

Trys spalvoti apskritimai

Jie mirksi vienas po kito.

Švyti, mirksi -

Jie padeda žmonėms.

Vaikai: Šviesoforas

Pedagogas: Kodėl to reikia, vaikinai?

Vaikai: Eismui reguliuoti

Pedagogas: Šviesoforas turi tris šviesas:

Raudona šviesa - Griežčiausias, Stop! Tolimesnio kelio nėra, Takas visiems uždarytas!;

Geltona šviesa – įspėjimas, laukti signalo pajudėjimo;

Žalias šviesa - sako "Užeik, kelias atviras!"

Pedagogas: Vaikai, pagal kokį šviesoforo signalą galite kirsti kelią?

Vaikai: žalia šviesa.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Pažaiskime žaidimą, ar ne?

Pedagogas: Tai vadinama „Surinkite tinkamą šviesoforą“. Man reikia asistento. Kas nori man padėti?

(išeina vienas vaikas)

Pedagogas: Vaikinai, jūsų užduotis yra teisingai išdėstyti visas šviesoforo spalvas. Taigi pradėkime!

(vaikas išdėsto apskritimus tam tikra tvarka)

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikinai, ar jis tai padarė teisingai?

Vaikai: Taip

Mokytojas: Taip, sėsk! O šviesoforas visiems parengė mįsles. Jis turi padėjėjų, jie vadinami kelio ženklais. Ar girdėjote apie juos?

Vaikai: Taip

Pedagogas: Taigi, pirmoji mįslė, atidžiai klausykite!

1. Juodos ir baltos juostelės

Pėsčiasis eina drąsiai

Kiek iš jūsų, vaikinai, žinote

Apie ką ženklas įspėja?

Tegul automobilis važiuoja tyliai -

Vaikai: pėsčiųjų perėja

Auklėtoja: vaikinai, žiūrėk, mūsų kelio ženklo „Pėsčiųjų perėja“ trūksta. Man reikia padėjėjo, kuris padėtų jį surasti.

(vaikas išeina ir pasirenka tinkamą ženklą)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, tiesa? Kam reikalingas šis ženklas?

Vaikai: Jis mums parodo, kur kirsti kelią.

2. Čia važinėja tik automobiliai

Grėsmingai jie mirksi padangomis

Ar turite dviratį?

Taigi sustok! Drog nėra!

Vaikai: Dviračiai neleidžiami.

Pedagogas: žiūrėk, neužtenka ženklo „Judėtis dviračiais draudžiama“! Kas padės jį surasti?

(4, kūdikis išeina)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, žiūrėk? Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas įspėja, kad čia labai pavojinga važinėtis dviračiais.

3. Baltame trikampyje

Su raudonu apvadu

Maži moksleiviai

Labai saugus

Šis kelio ženklas

Žinokite viską pasaulyje

Būk atsargus,

Kelyje -

Vaikai: vaikai (5)

Pedagogas: Vaikinai, kas padės jį surasti? (išeina vienas vaikas)

Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas reiškia „Atsargiai, vaikai“. Vairuotojas iš tolo pamato šį ženklą ir sulėtina greitį, nes šioje vietoje kelią gali kirsti vaikai.

Pedagogas: O kur dažniausiai deda tokius ženklus?

Vaikai: Šalia mokyklos, darželiai.

Pedagogas: Matai, kiek padėjėjų yra kelyje prie šviesoforo! O dabar įsivaizduosime, kad esame vairuotojai. Ar žinai, kas jie tokie?

Vaikai: Tie, kurie vairuoja mašiną?

Fizminutka „Mes vairuotojai“:

(vaikai turi rodyti judesius)

Aš skrendu, aš skrendu

Visu greičiu

(vaikšto vaikai)

Aš pats sau vairuotojas

(imituoja vairą)

O jis pats – variklis

(sukamieji pečių judesiai)

Spaudžiu pedalą

(sulenkite koją prie kelio)

Ir mašina lekia į tolį.

(bėk į vietą)

Pedagogas: Vaikinai, kokias transporto rūšis žinote?

Vaikai: žemė, oras, vanduo.

Pedagogas: Koks transportas priklauso antžeminiam tipui?

Vaikai: automobilis, autobusas, troleibusas, sunkvežimis ir kt.

Pedagogas: Koks transportas priklauso oro režimui?

Vaikai: lėktuvas, malūnsparnis.

Pedagogas: Koks transportas priklauso vandens rūšims?

Vaikai: laivas, laivas, motorlaivis

Pedagogas: gerai padaryta! Žaiskime žaidimą „Kokio paveikslo trūksta?“. (6) Kas man padės?

(vaikas išeina)

Pedagogas: Žiūrėk, vaikinai? Koks čia transportas? Kur jis vairuoja?

Vaikai: keliuose

(7, kūdikis išeina)

Vaikai: danguje

Mokytojas: Man reikia kito padėjėjo. Trūksta ir nuotraukos.

(8, kūdikis išeina)

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar viskas gerai? Koks čia transportas? Kur mes galime jį sutikti?

Vaikai: ant vandens

Mokytojas: Teisingai, vaikinai.

Pedagogas: Na, vaikinai, laikas mums grįžti į darželį. Daug sužinojome apie kelių eismo taisykles. Ar jums patiko mūsų kelionė? Kas tau patiko labiausiai?


Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga

Krymo Respublikos Džankojaus miestas

"Darželis Nr. 9" Firefly "

Kelių eismo taisyklių vidurinėje grupėje pamokos santrauka

Tema: „Kelių eismo taisyklės vertos pagarbos“.

Pedagogas: Prilipko Svetlana Vladimirovna,

auklėtojas aukščiausia kategorija

Džankojus, 2015 m

Programos užduotys:

    įtvirtinti vaikų žinias apie šviesoforą, apie jo signalus;

    sisteminti vaikų žinias apie kelio ženklus, jų reikšmę;

    įtvirtinti žinias apie sausumos ir oro transportą;

    lavinti stebėjimą, regimąją atmintį;

    ugdyti gebėjimą visapusiškai reaguoti.

Medžiaga:

    paveikslas, vaizduojantis gatvę ir įvairias situacijas kelyje;

    nuotraukos su kelio ženklų atvaizdu;

Preliminarus darbas:

    žiūri paveikslėlius apie kelio ženklus, šviesoforus, transportą.

Pamokos eiga:

Mokytojas: Sveiki vaikinai!

Vaikai: Sveiki!

Pedagogas: Vaikinai, šiandien noriu pakviesti jus į „Kelio taisyklių“ šalį.

Pedagogas: Įsivaizduokime, kad vaikštome po šią neįprastą šalį. Šioje didelėje gražioje šalyje yra daug gatvių. Jomis važinėja daug lengvųjų ir sunkvežimių, autobusų ir niekas niekam netrukdo. Taip yra todėl, kad automobilių vairuotojams ir pėstiesiems galioja aiškios ir griežtos taisyklės. Norėdami išsaugoti savo sveikatą ir gyvybę, privalome griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. O mūsų šiandieninis draugas, pakvietęs mus į šią šalį, padės mums juos prisiminti (rodo paveikslėlį „Šviesoforas“) Bet pirmiausia reikia įminti mįslę.

Trys spalvoti apskritimai

Jie mirksi vienas po kito.

Švyti, mirksi -

Jie padeda žmonėms.

Vaikai: Šviesoforas

Pedagogas: Kodėl to reikia, vaikinai?

Vaikai: Eismui reguliuoti

Pedagogas: Šviesoforas turi tris šviesas:

Raudonašviesa - Griežčiausias, Stop! Tolimesnio kelio nėra, Takas visiems uždarytas!;

Geltonašviesa – įspėjimas, laukti signalo pajudėjimo;

Žaliasšviesa - sako "Užeik, kelias atviras!"

Pedagogas: Vaikai, pagal kokį šviesoforo signalą galite kirsti kelią?

Vaikai: žalia šviesa.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! Pažaiskime žaidimą, ar ne?

Pedagogas: Tai vadinama „Surinkite tinkamą šviesoforą“. Man reikia asistento. Kas nori man padėti?

(išeina vienas vaikas)

Pedagogas: Vaikinai, jūsų užduotis yra teisingai išdėstyti visas šviesoforo spalvas. Taigi pradėkime!

(vaikas išdėsto apskritimus tam tikra tvarka)

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikinai, ar jis tai padarė teisingai?

Vaikai: Taip

Mokytojas: Taip, sėsk! O šviesoforas visiems parengė mįsles. Jis turi padėjėjų, jie vadinami kelio ženklais. Ar girdėjote apie juos?

Vaikai: Taip

Pedagogas: Taigi, pirmoji mįslė, atidžiai klausykite!

1. Juodos ir baltos juostelės

Pėsčiasis eina drąsiai

Kiek iš jūsų, vaikinai, žinote

Apie ką ženklas įspėja?

Tegul automobilis važiuoja tyliai -

Vaikai: pėsčiųjų perėja

Auklėtoja: vaikinai, žiūrėk, mūsų kelio ženklo „Pėsčiųjų perėja“ trūksta. Man reikia padėjėjo, kuris padėtų jį surasti.

(vaikas išeina ir pasirenka tinkamą ženklą)

Pedagogas: Vaikinai, žiūrėk, tiesa? Kam reikalingas šis ženklas?

Vaikai: Jis mums parodo, kur kirsti kelią.

2. Čia važinėja tik automobiliai

Grėsmingai jie mirksi padangomis

Ar turite dviratį?

Taigi sustok! Drog nėra!

Vaikai: Dviračiai neleidžiami.

Pedagogas: žiūrėk, neužtenka ženklo „Judėtis dviračiais draudžiama“! Kas padės jį surasti?

Pedagogas: Teisingai, vaikinai, žiūrėk? Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas įspėja, kad čia labai pavojinga važinėtis dviračiais.

3. Baltame trikampyje

Su raudonu apvadu

Maži moksleiviai

Labai saugus

Šis kelio ženklas

Žinokite viską pasaulyje

Būk atsargus,

Kelyje -

Vaikai.

Pedagogas: Vaikinai, kas padės jį surasti? (išeina vienas vaikas)

Ką mums sako šis ženklas?

Vaikai: Šis ženklas reiškia „Atsargiai, vaikai“. Vairuotojas iš tolo pamato šį ženklą ir sulėtina greitį, nes šioje vietoje kelią gali kirsti vaikai.

Pedagogas: O kur dažniausiai deda tokius ženklus?

Vaikai: Šalia mokyklos, darželiai.

Pedagogas: Matai, kiek padėjėjų yra kelyje prie šviesoforo! O dabar įsivaizduosime, kad esame vairuotojai. Ar žinai, kas jie tokie?

Vaikai: Tie, kurie vairuoja mašiną?

Fizminutka „Mes vairuotojai“:

(vaikai turi rodyti judesius)

Aš skrendu, aš skrendu

Visu greičiu

(vaikšto vaikai)

Aš pats sau vairuotojas

(imituoja vairą)

O jis pats – variklis

(sukamieji pečių judesiai)

Spaudžiu pedalą

(sulenkite koją prie kelio)

Ir mašina lekia į tolį.

(bėk į vietą)

Pedagogas: Vaikinai, kokias transporto rūšis žinote?

Vaikai: žemė, oras, vanduo.

Pedagogas: Koks transportas priklauso antžeminiam tipui?

Vaikai: automobilis, autobusas, troleibusas, sunkvežimis ir kt.

Pedagogas: Koks transportas priklauso oro režimui?

Vaikai: lėktuvas, malūnsparnis.

Pedagogas: Koks transportas priklauso vandens rūšims?

Vaikai: laivas, laivas, motorlaivis

Pedagogas: gerai padaryta! Žaiskime žaidimą „Kokio paveikslo trūksta?“. Kas man padės?

(vaikas išeina)

Pedagogas: Žiūrėk, vaikinai? Koks čia transportas? Kur jis vairuoja?

Vaikai: keliuose

Vaikai: danguje

Mokytojas: Man reikia kito padėjėjo. Trūksta ir nuotraukos.

Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, ar viskas gerai? Koks čia transportas? Kur mes galime jį sutikti?

Vaikai: ant vandens

Mokytojas: Teisingai, vaikinai.

Pedagogas: Na, vaikinai, laikas mums grįžti į darželį. Daug sužinojome apie kelių eismo taisykles. Ar jums patiko mūsų kelionė? Kas tau patiko labiausiai?


Į viršų